PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موتور هواپیما...

arashyty
19-09-2010, 12:48
توی پست بعد شروع میکنیم...
و میخوام یک موتور هواپیما طراحی کنم...
-------------------------------------------------------------------

arashyty
19-09-2010, 12:59
دوستان میخواستم بحثی داشته باشیم درمورد موتور هواپیمایی که میخوام بسازم...
اگه سریال لاست رو دیده باشید اولش یه موتور هواپیما ی جداشده از خود هواپیمارو نشون میده که هنوز داره میچرخه و روشنه:18:خیلی برام جالب بود که چه سرعت عجیبی داره...
خوب من 15 سالمه و میخوام یه موتور کوچیک همونو درست کنم....
اول یک سری اطلاعات در موردش مینویسم که یواش یواش شروع میکنیم به ساختنش اگه خیلی خوب بود بقیه هم بسازن حالشو ببرن...:46:
از توربین اصلی شروع میکنیم...
یه توربین بزرگیه که باید آتیش بهش بخوره و با سرعت خیلی زیاد بچرخه
(توجه داشته باشید که اینی که دارم میسازم ممکنه با موتور هواپیما های مسافر بری خیلی تفاوت داشته باشه)
داشتم از توربین بزرگه میگفتم.سرعت این توربین خیلی زیاد باید باشه.اینجا تقریبا 70 هزار دور در دقیقه میزنه!
یعنی در ثانیه1166 دور میزنه!!!!!!
قطر توربین من 14 سانت هستش.و 16 تا پره داره...از جنس فولاد تا موقع داغ شدن ذوب نشه...
این از مشخصات توربین...

حالا سوالی که پیش میاد اینه که چه نیرویی میخواد اینو با این سرعت بچرخونه؟
الان میگم:
ببینید این وسیله ی ما باید با آتیش گاز شروع به چرخیدن کنه...شما اگه یه کپسول گاز فندک بگیرید(ازونایی که فندک باهاش پر میکنن) تا ته بازش کنید و روشنش کنید(بپایید که یه وقت خودتونو نگیره) میبینید
که خیلی با سرعت زیاد میسوزه...آتیشش تا فاصله ی 40 سانتی میره جلو...ولی یک مقدار کمه...

و 100 درصد نمیتونه توربین رو با اون سرعت برسونه...حالا باید یک سری تغیرات توش اعمال کنیم تا بشه همونی که میخواییم...
باید فشار گاز داخل کپسول رو زیاد کنیم تا با فشار بیشتری بزنه بیرون...

سه تا راه داریم:
1=باید گرمش کنیم تا فشارش زیاد شه! اول بدنه ی کپسول رو باید محکم کنیم بعد دماش رو تا 80 درجه زیاد تر کنیم...خیلی نباید زیادش کنید چون منفجر بشه نابودتون میکنه!
از این روش میتونید فشار رو تا 300 کیلوپاسکال زیاد کنید...

2=باید یک کمپرسور سر راهش بزاریم...درسته خودش یکم انرژی میخواد ولی قدرت موتور رو خیلی بیشتر میکنه...یک کمپرسور دست ساز لازم داریم...مثل سرنگ! باید این سرنگ با قدرت بازو بسته بشه تا گاز توش با قدرت زیاد تخلیه بشه...

3=تعداد کپسول هارو زیاد کنیم! مثلا شما بیا 4 تا کپسول براش بزار!.اینقدر سوخت زیاد هست تا پدر توربین رو در بیاره!

راه های زیاد تری هم هست ولی باید سعی کنیم که اینارو باهم ترکیب کنیم...
اول باید سوخت رو مقداری گرم کنیم....(حدود 70 درجه) بعدش بفرستیم برای کمپرسور(اگه ساختش سخت بود این قسمتو حذفش کنید) بعد اگه قدرت بیشتری خواستید میتونید از 4 تا کپسول استفاده کنید...
سوخت خروجی رو توی یک لوله تصور کنید که فشار زیادی داره..

حالا که فشار سوختتون حسابی زیاد شد باید یک کاری بکنیم تا بهتر بسوزه...
تا به حال فندک اتمی رو باز کردید ببینید چطوری اونقدر قشنگ میسوزه؟ خیلی سادست
لوله ی گازش دوتا سوراخ داره که موقع حرکت هوای لازمش رو باخودش میبره...ما هم همین کارو میکنیم...
اصلا خودم براش سه تا سوراخ گذاشتم....

هوای کافی با گاز ترکیب میشه و مثل هوابرش آبی و تمیز میسوزه...این باعث میشه که دستگاه بازدهی خیلی بیشتری داشته باشه

حالا امتحان کنید ببینید چکار میکنه؟:27: برای من که مس رو به راحتی آب کرد و سروصداش اینقدر زیاد بود که
همسایمون اومده بود ببینه چی شده:8:

توی پست بعد عکس هایی میزارم که تا اینجارو کاملا اصلاح کنیم بعد میریم قسمت بعد...
امیدوارم خوشتون بیاد تا ادامه بدیم...

arashyty
19-09-2010, 14:02
اینم از عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه کنید این یک قسمت کاملا سادست و شما میتونید اون رو تقویت کنید...
مثلا قسمت 2 رو دوتا بزارین..اما مصرفش خیلی زیاد میشه...
بعد برای گرم کردن کپسول ها باید از همون گرمای پشت توربین استفاده بشه..قسمتی از هوارو با استفاده از یک کانال کوچولو بکشید بیارید به سمت کپسول..

در قسمت 3 هم یک بلبرینگ بزارین که راحت تر بچرخه...
توربین من با 2300 دور در دقیقه حدود 20 گرم وزن رو میکشه اما وقتی سرعتش از 60 هزار دور رد بشه حتما میتونه 2 کیلو رو بلند کنه....

من امتحانش کردم خیلی باد میزنه..به طوری که از فاصله ی 5 متری اون کاملا بادش حس میشه..

arashyty
23-09-2010, 15:33
ماشالاه اینجا پرنده پر نمیزنه!