PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : (در مورد loadmovie )

ramin-ahmadi
03-05-2006, 19:42
ُلام
دوستان من میخوم یک فایل را با دستور loadmovie باز کنم ولی یک سوال دارم و اون اینه که چطور میتونم ابغاد فایل رو به صورت دستی تنظیم کنم تا ابعاد پیش فرض خود فایل نباشه ؟

silver
04-05-2006, 03:01
شما برای تعیین مشخصات فیلمی که با استفاده از load movie وارد فایل اصلی می شود احتیاج با یک برش فیلم دارید :

مثلا می خواهیم با فشردن یک دکمه swf ما با آلفای 50% و ابعاد 200*200 وارد فیلم اصلی شود:
1:یک سمبل موی کلیپ بسازید ( شکل مثلا مستطیل) و آنرا نام گذاری کنید مثلا movie آنرا از کتابخانه وارد صفحه کاری کنید و properties را بصورت طول و عرض 200 و آلفای 50 تنظیم کنید
2: یک دکمه بسازید و نامگذاری کنید مثلا b و آنرا وارد صفحه کاری کنید
3: فریم اول را انتخاب کرده و اکشن زیر را به آن نسبت دهید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بجاي 1.swf نام فیلمی که می خواهید وارد کنید را بنویسید یادتان باشد باید هر دو در یک پوشه باشند

فیلم را اجرا کنید می بینید که مشخصات سیمبل روی فیلم ایمپورت شده تاثیر می گذارد

ramin-ahmadi
04-05-2006, 09:17
دوست عزيز من هر كاري ميكنم ابعادش عوض نميشه من يك سري متن داشتم كه با برنامه flash paper اونارو به SWF تبدیل کردم و حالا نمیتونم تو فلش ابعادشون رو تغییر بدم من راهنمای برنامه Flash paper رو خوندم ولی چیزی نفهمیدم اینجا میزارم اگه دوستان فهمیدن به ما هم بگن :

Using FlashPaper with Macromedia Flash
You can insert a FlashPaper SWF file into a Flash FLA file. When you export the FLA file to SWF format, the FlashPaper SWF file is embedded as part of the exported Flash SWF file.

The following code shows how to load a FlashPaper SWF file in a regular FLA file using the loadFlashPaper() function:

function loadFlashPaper(
path_s, // path of SWF to load
dest_mc, // MC which we should replace with the SWF
width_i, // new size of the dest MC
height_i, // new size of the dest MC
loaded_o) // optional: object to be notified that loading is complete
{
var intervalID = 0;
var loadFunc = function()
{
dest_mc._visible = false;
var fp = dest_mc.getIFlashPaper();
if (!fp)
return;
if (fp.setSize(width_i, height_i) == false)
return;
dest_mc._visible = true;
clearInterval(intervalID);
loaded_o.onLoaded(fp);
}
intervalID = setInterval(loadFunc, 100);
dest_mc.loadMovie(path_s);
}
The following code shows how you can use the loadFlashPaper() function after you’ve embedded a FlashPaper SWF file:

function onLoaded(fp)
{
// loading is complete, so we can now adjust the current page, zoom, etc.
// go to page 50.
fp.setCurrentPage(50);
// change magnification to 33%
fp.setCurrentZoom(33);
}
loadFlashPaper("FlashPaper.swf", theDocMC, theDocMC._width, theDocMC._height, this);
The fp.setCurrentPage value has been set to 50 and the fp.setCurrentZoom value has been set to 33. When the FLA file is exported, page 50 of the embedded FlashPaper SWF file appears inside the exported SWF file with a magnification of 33 percent.

Elfin-D
05-05-2006, 12:50
اين كدها مربوط به برنامه فلش پيپر هست و در فلش نيست
من فكر ميكنم راه سيلور عزيز هم جواب بده
اون رو امتحان كرديد؟

ramin-ahmadi
05-05-2006, 17:07
اره ولی نشد
اونو بیخیال شدم
یک سوال دیگه ! من میخوام یکی دکمه بسازم که وقتی روش کلیک شد یک عکس از تو کتابخانه با ابعاد قابل تنظیم در صفحه ظاهر بشه باید چی کار کنم ؟

Elfin-D
06-05-2006, 01:08
اول اينكه با ابعاد قابل تنظيم يعني چي؟
دوم اينكه به نظر من ساده ترين راه اينه:
عكس رو تبديل به مووي كليپ كن و براش اسم تعيين كنيد
visibleاونرو به 0 تغيير بده
براي دكمه تعيين كن وقتي روش كليك ميشه visible ش به 1 تبديل بشه

ramin-ahmadi
06-05-2006, 08:39
نظورم از ابعاد قابل تنظیم اینه : مثلا یک عکس 800 در 600 دارم میخوام وقتی رو صفحه ظاهر شد مثلا 400 در 200 باشه ( مثلا ) .

Elfin-D
06-05-2006, 10:17
شما ميتوني با اكشنهاي زير طول و عرض عكس كه تبديل به مووي كليپ شده رو تغيير بديد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توضيح:rezaنام instance nameمربوط به مووي كليپي هست كه عكس شما در اون قرار داره

silver
06-05-2006, 14:14
من متوجه نشدم چرا فرموديد روش من جواب نمي ده .... من امتحان كردم هم ابعاد عوض مي شه هم تمام خصوصيات ديگه از جمله زاويه چرخش آلفا برايتنس و غيره

Elfin-D
07-05-2006, 01:35
صحبتهاي سيلور عزيز تاييد ميشه