PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همکاری در پروژه PHP Code Editor

amir-haghighi
18-09-2010, 11:58
سلام ...

حدود 2 سال پیش شروع به نوشتن یه برنامه ide برای php کردم . قرار بود که سال پیش این برنامه منتشر بشه .

اما به خاطر اینکه هسته اصلی برنامه رو عوض کردم تا امروز زمان انتشارش عقب افتاد .

PHP Code Editor یه ide هست که من خودم نوشتم . تا 1 ماه دیگه کامل میشه . زبان برنامه نویسی C# + WPF هستش.

کاملا free و کاملآ کد بسته

با توانایی جمع کردن کدها (colapse text یا همون code folding)

بررسی داشتن اررور در سینتکس و ارور یابی قبل از اجرای برنامه .

بررسی نتیجه اجرای کدها قبل از اجرای کد ها ! برای ارور یابی .! (ها ای که گفتم ای یعنی چه ؟)

ببینید برنامه های زبادی هستند که کد های php رو ارور یابی میکنند. این برنامه ها ممکنه ارروری رو به شما نشون ندن! مثلآ فایلی رو در نظر بگیرید که هیچ اروری نداره اما session_start رو فراخونی کردن و به صورت utf8+bom ذخیره شده . وقتی اجراش کنین اررور میگیرید !

یا اینکه مثلا کد شما فایلی رو include کرده که اصلا وجود نداره ! یا اینکه در دیتابیس دچار ارور بشه و خلاصه اینکه با خطاهای زمان اجرا مواجه بشید !

این برنامه طوری طراحی شده که تمام انواع ارور های fatal error + warning + parse error رو به کاربرنشون میده ! کاربر همین طوری که داره کدها رو تغییر میده همون لحظه بلافاصله نتیجه اجرای کدها به کاربر نشون داده میشه !

داشتن قسمت code + split + view + html code .

و کلی ویژگی دیگه ...

و اما چیزی که از نظر من کم داره !!!!

من میخوام یه سری کلاس php به برنامه اظافه کنم تا به کاربر در نوشتن و توسعه کد های php کمک کنه . کار با دیتابیس های مختلف ، ایجکس و ...

کاربرانی که تمایل به همکاری داشته باشند میتونن کدهای مورد نظر رو بنویسن و در اختیار من قرار بدن تا به اسم خودشون در برنامه قرار داده بشه .

من چون سرم شلوغه کم به انجمن سر میزنم اما اگه سوالی داشتید میتونید با من تماس بگیرید : 09363874225 .

این همکاری مزایای زیادی رو داره که من چون نمیخوام پستم جنهبه تبلیغاتی بگیره اونها رو اینجا مطرح نمیکنم .

Ultimator
18-09-2010, 12:22
سلام

دوست عزیز قرار نیست دمویی چیزی قرار بدین از برنامتون ؟

amir-haghighi
18-09-2010, 20:30
سلام ...

خوب برنامه هنوز آماده نشده . من دارم الان رو قسمت تنظيمات كار ميكنم . آخرا اين هفته شايد آماده بشه . اماده كه شد حتما دمو آماده ميكنم .

tazphoenix
20-09-2010, 20:41
به نظر من کلاس اضافه نکن رو کلاسهای پیشفرض PHP کار بشه خیلی بهتره.حالا صبر میکنیم تا دمو رو ببینیم.