PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید: خودرو صفر بخرم یا کارکرده با مدل بالاتر؟

Payan
17-09-2010, 10:23
سلام دوستان
من میخوام ماشین بخرم.اولش 206 تیپ 3 مد نظرم بود. با قیمتی حدود 15 تومن. اما حالا که دارم تو قیمتها و ... نگاه میکنم میبینم مثلا همین 206 رو میشه کارکرده خوبش رو با قیمت خیلی پایین تر گیر آورد. یا با همین پول میشه حتی زانتیا هم خرید. البته کار کرده. نظر شما چیه؟ شما خودرو صفر رو پیشنهاد میکنید یا کارکرده؟ مزیتهاش چیه؟ معایب هرکدوم چیه؟ به نظر من یکی از مهمترین معایب خودرو صفر اینه که بعد از چند سال به درد خودروهای کارکرده الان مبتلا میشه و شدیدا افت قیمت پیدا میکنه. البته من این نظر رو با توجه به بررسی کمی که کردم دارم میدم.خواستم نظر دقیق تر و فنی تر شما رو بدونم. ممنون
ضمنا این نکته هم هست که من فقط برای یکی دو سال ماشین میخوام. بعد قصد فروشش رو دارم

alifire
17-09-2010, 10:36
اگه کارکرده ترتمیز میتونی گیر بیاری بردار
نه زانتیا 81 حد اکثر 3 سال کارکرد

farshad bugatti
17-09-2010, 11:11
زانتیا که با 15 تومن بخری اگه یه موقع یه مشکلی پیدا کنه نصف قیمت ماشین رو هم خرجش کنی باز باهات راه نمیاد!
من نظرم اینه که همین تیپ 3 کاکرده تمیزشو پیدا کنی خوبه!
البته ماشین صفر کیلو متر یه چیز دیگست! افت قیمت هم اگه قصد داشته باشی 4 - 5 سال نگهداری مشکلی نداره!
ماشینایی مثل 206 و زانتیا دست دومش خوبه اما اگه به خرج بیوفتن ادمو بدبخت میکنن! اگه من بخوام 206 بخرم صفرشو میخرم!

آرشین
17-09-2010, 11:47
تیپ 2 صفر بخر
بعد از دو سال افتش هم منطقیه

farshad bugatti
17-09-2010, 13:41
تیپ 2 صفر بخر
تیپ 2 که ساده هستش و هیچی نداره!
تیپ 3 خیلی انتخاب خوبیه بین 206 ها!

rami_hemi
17-09-2010, 14:40
اگه در مورد ماشین کار کرده شک نداری به نظرم بهترین انتخاب تو این حد قیمت یه مزدا 323 هستش
با توجه به انتخاب اولیه هم احتمال میدم مخالف تندر هستین
دستت در مرود ماشین دست دوم باز هستش خیلی موارد جالبی میتونی پیدا کنی .
بین 206 هاچبک من هم تیپ 3 توصیه میکنم .

irinn65
18-09-2010, 04:20
206تیپ3خوبه اما به شرط اینکه صفر فقط باشه
چون کارکرده به خرج میوفته میفروشنش در اکثر موارد
اگه حالا حالا ها نمیفروشی باید فقط روی صفر تمرکز کنی
گزینه های بعدیتم ال90و ریو باشه

Payan
24-09-2010, 19:59
اگه کارکرده ترتمیز میتونی گیر بیاری بردار
نه زانتیا 81 حد اکثر 3 سال کارکرد
آهان. یعنی شما کارکرده رو با توجه به افت قیمت خودرو صفر پیشنهاد میکنی؟

زانتیا که با 15 تومن بخری اگه یه موقع یه مشکلی پیدا کنه نصف قیمت ماشین رو هم خرجش کنی باز باهات راه نمیاد!
من نظرم اینه که همین تیپ 3 کاکرده تمیزشو پیدا کنی خوبه!
البته ماشین صفر کیلو متر یه چیز دیگست! افت قیمت هم اگه قصد داشته باشی 4 - 5 سال نگهداری مشکلی نداره!
ماشینایی مثل 206 و زانتیا دست دومش خوبه اما اگه به خرج بیوفتن ادمو بدبخت میکنن! اگه من بخوام 206 بخرم صفرشو میخرم!
مرسی. راهنمایی خیلی خوبی بود. من میترسم خودرو صفر بخرم و چون یکی دو سال بیشتر نمیخوام ازش استفاده کنم افت قیمتش بالا باشه

تیپ 2 صفر بخر
چقدر افت داره حدودا؟

تیپ 2 که ساده هستش و هیچی نداره!
تیپ 3 خیلی انتخاب خوبیه بین 206 ها!
منم موافقم

اگه در مورد ماشین کار کرده شک نداری به نظرم بهترین انتخاب تو این حد قیمت یه مزدا 323 هستش
با توجه به انتخاب اولیه هم احتمال میدم مخالف تندر هستین
دستت در مرود ماشین دست دوم باز هستش خیلی موارد جالبی میتونی پیدا کنی .
بین 206 هاچبک من هم تیپ 3 توصیه میکنم .
من که خیلی مرددم. اصلا در این مورد تاپیک زدم که توصیه دست دوم هست یا صفر. آره یکم زشته
ضمنا من که نا آشنا دارم و نه تخصص چطور میتونم ماشین دست دوم خوب پیدا کنم که مطمئن باشم سرم کلاه نمیره؟

206تیپ3خوبه اما به شرط اینکه صفر فقط باشه
چون کارکرده به خرج میوفته میفروشنش در اکثر موارد
اگه حالا حالا ها نمیفروشی باید فقط روی صفر تمرکز کنی
گزینه های بعدیتم ال90و ریو باشه
به ریو هم فکر میکنم. مزیتاش نسبت به 206 چیا هست؟ کلا تفاوتاش چیه؟

rami_hemi
24-09-2010, 20:18
من که خیلی مرددم. اصلا در این مورد تاپیک زدم که توصیه دست دوم هست یا صفر. آره یکم زشته
ضمنا من که نا آشنا دارم و نه تخصص چطور میتونم ماشین دست دوم خوب پیدا کنم که مطمئن باشم سرم کلاه نمیره؟
در این مورد یه کم سخته
با یه مکانیک و صافکار صحبت کنی اونا بیان در مورد ماشین نظر بدن این منطقی ترین راهه
ماشین دست دوم کارش سخته نباید قول قیمت رو خورد یا حتی رنگ لعابش رو
یه ماشین کار کرده اولا باید کارکردش با سال ساختش متناسب باشه
مثلا برای یه ماشین 2 سال کار کرده 70 هزار تا دیگه مرز نهایی کار کرد میشه یعنی با 70 هزار تا کارکرد یعنی یک سره رونده شده و کمتر بهش رسیدن .
نرمال 50-60 هزار تا
در مورد ریو میشه گفت ماشین جادار تری نسبت به 206 هستش به خاطر مشخصات فنی ماشین دیرتر مستهلک میشه

irinn65
25-09-2010, 04:23
به ریو هم فکر میکنم. مزیتاش نسبت به 206 چیا هست؟ کلا تفاوتاش چیه؟
قدرت بیشتر-کم خرج بودن -ارزانی قطعات- با کیفیت- کم مصرف تر -اتاق بزرگ و جادارتر-قیمت مناسب تر

farshad bugatti
25-09-2010, 15:00
با کیفیت- کم مصرف تر

تو کیفیت ساخت کابین که 206 سرتره!
تو مصرف سوخت هم باز 206 کم مصرف تره.
قیمت ریو مناسبه فقط در مقابل 206 تیپ 2

irinn65
26-09-2010, 02:32
تو کیفیت ساخت کابین که 206 سرتره!
تو مصرف سوخت هم باز 206 کم مصرف تره.
قیمت ریو مناسبه فقط در مقابل 206 تیپ 2
206سرتر بود الان کیفیت ریو بالا تر هستش شما یه سر به دارندگان206 در تاپیک بزنید میفهمید چقدر افت کرده!
ریو از 206تیپ 2مصرفش کمتره اما از تیپ5بیشتره یه کوچولو!
بله قیمتش در مقایسه با تیپ2 مناسبه و ریوی اتوماتیک بازم قیمتش از 206تیپ 6 مناسب تره!

Payan
26-09-2010, 19:41
یکی از دلایلی که من تیپ 3 رو ترجیح میدم بین 206 ها به خاطر ایربگ و... هست چون سفر زیاد میخوام باش برم و از این جاده ها هم که آدم باید بترسه. امنیتش به نظرم خوبه. حالا با این تفاسیر و از این نظر در مقایسه با ریو چطوره؟

farshad bugatti
26-09-2010, 20:08
یکی از دلایلی که من تیپ 3 رو ترجیح میدم بین 206 ها به خاطر ایربگ و... هست چون سفر زیاد میخوام باش برم و از این جاده ها هم که آدم باید بترسه. امنیتش به نظرم خوبه. حالا با این تفاسیر و از این نظر در مقایسه با ریو چطوره؟
خب ریو هم ماشین خوبیه! اما 206 هم از لحاز تجهیزات چیزی کم نداره!
اگه امکانات رفاهی ماشین به اصطلاح از هر امکانات تو کلاس خودش تکمیل باشه و در کنار اون جذابیت هم داشتنه باشه 206 انتخاب خوبیه اما اگه قدرت و شتاب بیشتر و اینکه میتونی با امکانات کم ریو بسازی ریو انتخاب خوبیه.

mehrdad1921
23-10-2010, 23:33
سلام دوستان
به نظر من هم ریو انتخاب خوبی هست اما 206 جوان پسندتر هست .اما اگه فرقون هم میخوای بگیری فقط صفرشو بگیر چون ما خودمون وقتی میبینیم ماشین می خواد بیفته به خرج و دیگه مستهلک شده اون موقه میفروشیم.

آرشین
24-10-2010, 08:55
اره 206 با حجم 1600 بخر