PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باتری!

parisa6628
16-09-2010, 12:51
سلام.من حدود 2 سال پیش یه لبتاب دل اینزپایرون 1525 خریدم.. تقریبا روزی 4 ساعت باهاش کارکردم به طور مداوم!الان یه هفته است وقتی سیستم روروشن می کنم پیغام میده که باتری شما شارژ شده ولی دیگه عمر مفیدش تموم شده و باید یه دونه انلاین order بدین..من دقیقا نمی دونم یعنی باید باتری رو عوض کنم ؟ یا لازم نیست؟

_ermia
16-09-2010, 13:44
سلام
آره دیگه، یعنی باطری عمرش رو داده به شما :20:
باید عوض کنید
برای اطمینان، باطری رو یه بار دربیارید و دوباره جا بندازید (وقتی لپ تاپ خاموشه) ببینید باز هم پیام میده یا نه
همچنین چک کنید ببینید میتونید با باطری کار کنید، یعنی شارژر رو دربیارید ببینید میره رو استفاده از باطری و چقدر می مونه
اگه دیدید دیگه با باطری فول شارژ هم کار نمیکنه (چند دقیقه بیشتر برق نمیده) که یعنی خراب شده باطری و عمر مفیدشو کرده

parisa6628
16-09-2010, 13:49
باطری رو دراوردم جازدم باز هم پیغام داد! پیغام رو غیر فعال کردم ( تیک زدم که دیگه نمایش نده )!!

الان یه هفته است که این طوری شده بود ! با باطری کار می کنه و مثل قبل حدود 2 ساعت شارژ نگه میداره فرقی نکرده فقط این پیغام رو میده!

با توجه به اینکه دقیقا 2 سال از خرید لبتاب گذشته ! میگم نکنه این پیغام به صورت پیش فرض ست شده که داده بشه؟!!

_ermia
16-09-2010, 17:52
چه جالب، پس باطری 2 ساعت رو جواب میده که مشکلی نداره، اصولا وقتی خراب میشه یه جورایی دیگه باطری رو نمیشناسه یا فقط چند دقیقه کار میده
من این پیغام رو تاحالا ندیده بودم، پیش نیومده بود از کسی هم بشنوم که این مشکل رو داشته.
اما این چیزی که شما میگید که خودشون ست کردن اصلا بعید نیست! به خصوص اینکه گزینه غیر فعال کردن پیام رو هم براش گذاشتند، اینش جالب بود
به نظر من با این وضعیت که شما میگی باطری درست کار میکنه، این پیام هم یه مسئله تبلیغاتی به نظر میاد بیشتر تا ایراد سخت افزاری، بیچاره ها فکر نمیکردند تا 2 سال باطریشون دووم بیاره، یا کسی مثل شما خوب نگه داره :20:
امیدوارم که مشکلی نباشه و دوستان دیگه اگه با این موضوع قبلا برخورد داشتند بیشتر راهنمایی کنند