PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفاً کمک کنید سیستم روشن میشود اما مانیتور روشن نمیشود

zoro1r
15-09-2010, 19:55
سلام
تمام سیستم رو چک کردم همه سالمند فقط مادربرد مشکل داره مدلشمMSI648 هست مثل اینکه از برق درش آوردن حالا اینطور شده
میخوام راهی نیست بجز تعویض چمیدونم شوکی چیزی باطری رو هم در آوردم جواب نداد نظرتون چیه؟!!:5:

mjzaret
15-09-2010, 21:27
شما چطوری به این نکته پی بردید که مادربوردتون مشکل داره؟

آیا بقیه قطعات رو تست کرده‌اید؟

ببینید اگه شما از سالم بودن قطعات دیگر مطمئن هستید، مادربوردتون رو بدون رم آزمایش کنید و آیا بوق یا اخطاری می‌ده؟

اگه دیباگر دم دستتون هست با اون تست کنید و اخطار رو اعلام کنید. وضعیت چراغ‌های دیباگر رو نیز به همین صورت اعلام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاد باشید :40:

monaa
15-09-2010, 21:31
اگه مانیتورت LCD هست دگمه SOURCE رو امتحان کن شاید درست شد :thumbsdow

ABEL
15-09-2010, 22:21
اگه همه قطعات رو تست کردین و فک میکنی مادر برد مشکل داره حتما نیم سوز شده..........
بعضی وقتا هم رم مشکل پیدا میکنه سیستم با لا نمی یاد ..... سوکت هاشو تمیز کن شاید از گرد خاکه.....

Guts
16-09-2010, 16:06
ممکنه از رم ها باشه، از کجا فهمیدی مینبورد مشکل داره؟

Download Master
16-09-2010, 20:15
آقا سلام . مین من هم همین مشکل داشت. حتی SPEAKER مادربورد هم صدا نمیداد. مثل اینکه نیم سوز شده بود. گارانتی الماس بود (همون ویستا پخش رایانه ) دادم گارانتی گفت تعویضیه گفت شنبه یه زنگی بزن واسه تعویض. شمام اگه بقیه قطعات رو تست کردی ببر گارانتی سریع تر و وقتت رو هدر نده

zoro1r
20-09-2010, 21:47
با تشکر از همه دوستانی که راهنمایی کرد باید بگم که من مادر برد رو با مادربرد سیستم دیگه عوض کرده و سیستم بالا آمد
من میخواستم بدونم راهی برای شوک دادن به مادربرد نیست یا اگه نیم سوز شده با تعویض قطعه کار حل نمیشه
در ضمن قطعه از گارانتی خارج شده.سیستم در زمان روشن شدن هیچ گونه بوقی هم نمیزنه

morteza_22
21-09-2010, 18:30
سلام
تمام سیستم رو چک کردم همه سالمند فقط مادربرد مشکل داره مدلشمMSI648 هست مثل اینکه از برق درش آوردن حالا اینطور شده
میخوام راهی نیست بجز تعویض چمیدونم شوکی چیزی باطری رو هم در آوردم جواب نداد نظرتون چیه؟!!:5:
شما از يك پاور قوي تري استفاده كنيدو چك كنيد كه رم با مادر بور همخاني دارد(از دفترچه مادربورد بخوان)