PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفي كتاب

yashar3600
03-05-2006, 08:48
سلام
لطفا چتد تا کتاب ساده برای اماتورها در مورد الکترونیک معرفی کنید
ممنون

Gabana
03-05-2006, 09:50
دوست عزيز سلام
به نظر من 2 حالت وجود داره
يا كتاب ميگيري و بصورت تئوري با الكترونيك آشنا مي شي
و يا ميري دنبال قطعه و پروژه و اينها و بدين طريق با الكترونيك آشنا ميشي
من بر حسب تجربه با مورد دوم موفق تر بودم
به شما هم پيشنهاد مي كنم الكترونيك رو عملي ياد بگيريد
اما براي كتاب :
كتاب مباني الكترونيك از سيد علي مير عشقي كتاب مرجعي هست كه در دانشگاه ها تدريس ميشه
و همچنين :
كتاب هاي سري 300 مدار كه خيلي عالي هستن و نكات آموزنده خوبي دارن
موفق باشيد

Hidden-H
03-05-2006, 12:24
سلام...
من هم در مورد نحوه ي آموزش با دوست عزيز موافقم. اما به نظر من اگه شما يه آماتور هستين و چندان از الكترونيك اطلاعات نداريد توصيه مي كنم از كتاب مباني الكترونيك مير عشقي استفاده نكنيد.
اين كتاب با فرض اينكه شما با دروسي مثل مدار و المانهاي الكترونيكي آشنايي دارين شروع به آموزش الكترونيك در سطحي بالا تر از مقدماتي ميكنه و مستقيما وارد مباحث ترانزيستورها و تقويت كننده هاي سيگنال كوچك مي شه.
بهتره اگه اطلاع چنداني از اين رشته نداريد ابتدا به فراگيري المانهاي الكترونيكي و كارشون و رفتارشون تو مدارهاي مختلف بپردازين كه اين چيزا هم تو سايت هاي مختلف همچنين تو همين سايت به وفور يافت مي شه بعد برين سراغ كتابهايي مثل اين كتاب.
البته نظر دوست عزيزمون gabana محترمه و من فقط نظر خودمو گفتم و فكر مي كنم اين كتاب فراتر از سطح مقدماتي باشه.
در هر موردي تو الكترونيك سوالي داشتين من و دوستان در خدمتيم
ممنون ;)

Mirzaie
03-05-2006, 15:55
کتاب الکترونیک 1 و 2 از مجتمع فنی تهران خیلی جامع و کامل هست. (انتشارات دیباگران)

reza3600
09-09-2006, 03:12
سلام
من کتاب اصول و مبانی الکترونیک نوشته مایکل تولی ترجمه رضا خوش کیش رو گرفتم از انتشارات پایتخت میخاستم بپرسم کتاب از این ساده تر هست یا نه اگر نیست در حد همین کتاب چه کتابهای دیگه ای رو توصیه میکنید در ضمن دوباره باید بگم که من از الکترونیم هیچی نمیدونم و یه اماتور تازه کار هستم برای همین لطف کنید چند تا کتاب ساده و خوب معرفی کنید
در ضمن من امسال کنکور رشته فیزیک قبول شدم و فقط برای علاقه میخام الکترونیک رو بخونم و بعدا بصورت حرفه ای دنبالش کنم