PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید در ساخت فیلد در sql

iramrafl
15-09-2010, 17:24
سلام............لطفا کمک کنید

یک برنامه ساختم برای پروژه پایانیم که فقط sqlش مونده....sql server رو نصب کردم ولی کار باهاش رو بلد نیستم لطفا کمکم کنید.

دارای 4 فیلد : gol , hafte , lig , tim

که داخل فیلدهاش اجزای زیر قرار داده شده باشند
gol : gol , tim
hafte : tim1 , gol1 , tim2 , gol2 , golz1-1 , golz1-2 ,... golz1-7 , golz2-1 , ... golz2-7
lig : radif , name , bazi , bord , mosavi , bakht , gz , gkh , tafazol , emtiaz
tim : name , mrabi , bazikon , sh , post

هر کی میتونه انجام بده لطفا

mahdi7610
15-09-2010, 19:50
سلام............لطفا کمک کنید

یک برنامه ساختم برای پروژه پایانیم که فقط sqlش مونده....sql server رو نصب کردم ولی کار باهاش رو بلد نیستم لطفا کمکم کنید.

دارای 4 فیلد : gol , hafte , lig , tim

که داخل فیلدهاش اجزای زیر قرار داده شده باشند
gol : gol , tim
hafte : tim1 , gol1 , tim2 , gol2 , golz1-1 , golz1-2 ,... golz1-7 , golz2-1 , ... golz2-7
lig : radif , name , bazi , bord , mosavi , bakht , gz , gkh , tafazol , emtiaz
tim : name , mrabi , bazikon , sh , post

هر کی میتونه انجام بده لطفا

سلام

من موندم شما چطور برنامه ای که نیاز به بانک اطلاعاتی داره را بدون بانک اطلاعاتی نوشتید وتموم کردید و در اخر قصد دارید ارتباط اونا با بانک برقرار کنید .

پس وقتی کد نویسی می کردید چطور برنامه را تست می کردید ؟

به این چیزهایی که شما گفتید فیلد گفته نمی شه . به gol , hafte , lig , tim فیلد گفته نمیشه به اینها Tables ( جداول ) گفته میشه . و به ستون های داخل اونها فیلد گفته میشه .

ابتدا باید یک دیتابیس ایجاد کنید و سپس داخل اون جداول را ایجاد کنید و فیلدهایی که میخواهید را داخل اونها قرار بدید .

ابتدا برنامه SQL Server Management Studio را اجرا کنید و با زدن دکمه connection وارد اون بشید و سپس در سمت چپ روی Databases راست کلیک کنید و New Database را بزنید و سپس در قسمت Database Name یک نام به اون اختصاص بدید و روی دکمه ok کلیک کنید .

سپس وارد دیتابیسی که ساختید بشید و روی Tables راست کلیک کنید و گزینه New Table را بزنید و سپس فیلدهای خودتون را وارد کنید و از قسمت Date Type نوع اون را هم مشخص کنید و سپس با زدن دکمه save یک نام به جدول خودتون اختصاص بدید .

نحوه استفاده از جداول و دیتابیس هم بستگی به برنامه ای که نوشتید داره .

موفق باشید