PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستمم چرا زياد هنگ ميكنه؟

Nakh0d4
14-09-2010, 20:29
CPU:AMD ATHLON II X4 635
m.b=ASROOK 770EXTREME3
RAM:Gell 2Gb 1333 CL9
VGA:Sapphire 5670 1Gb
HDD:Seagate 500Gb 7200.12
Power:Sesonic 500w Bronze
Case:Green 121

من اين سيستمو 2 هفته اي با كمك بچه هاي فروم جمع كردم ولي الان مشكلي كه دارم اينكه زياد هنگ ميكنه(مخصوصا اگه بخواي چند تا كليك پشت سر هم بكني) در صورتيكه من برنامه‌ي سنگينيم اجرا نكردم(مثلا همين الان تو بستن يه پنجره‌ي اينترنت 4-5 ثانيه هنگ كرد ) در صورتي كه من با سيتم ضعيفتر از اين، همچين مشكلاتي نداشتم(البته تو اجرا یَVS2008,PES2009,MAFIA2,NFS تا الان مشكلي نداشتم)
اول فكرد كردم از ويندوزه ولي امروز كه ويندوز عوض كردم درست نشد:2:
كسي ميدونه مشكل از كجاست؟

ess_1362
14-09-2010, 20:47
اين مشكل از نرم افزار هاي BASE سيستم عامل هست
يكي از نرم افزارها ايراد داره و احتمالا يا NET FRAME WORK هست يا SERVICE PACK يا درايور هاي لوازم جانبي
كلا اين مشكل شما سخت افزاري نيست و به دنبال ايراد سخت افزاري نباشيد

Nakh0d4
14-09-2010, 21:00
راه حلي نداريد؟

EXTREME
14-09-2010, 21:22
اگه ویندوز رو عوض کردید و همون موقع بعد نصب ویندوز باز هم همینطور بود 100% سخت افزاریه که باید قطعات رو چک کنید

Nakh0d4
15-09-2010, 16:27
اخر چيه؟:41:

EXTREME
15-09-2010, 16:42
اگه تو اجرای بازیهایی که گفتید مشکل ندارین پس گرافیک سالمه و دمای پردازنده و گرافیک هم خوبه
شما باید رم-هاردو پاور رو حتما چک کنید
برای چک کردن این 3قطعه
برای هارد میتونید از نرم افزار hdd regenerator کمک بگیرید
برای رم از نرم افزار burn in test
برای پاور باید با یه پاور نو سیستم رو چک کنید
که من نظرم بیشتر رو رمه

Nakh0d4
16-09-2010, 20:40
ميشه لينك دانلود اين نرم افزارو بديد
يه جوايه داره اعصابمو خرد ميكنه اين هنگ كردناي بيخودي

EXTREME
16-09-2010, 22:36
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این لینک دانلود نرم افزار burn in test هست با این نرم افزار رم سیستم رو چک کن

Nakh0d4
16-09-2010, 23:55
نتيجه تست اين شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
17-09-2010, 00:03
خوب هاردو حالا با نرم افزار hdd regenerator چک کنید
اینم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینو که دانلود کردید به صورت bootable از داخل خود نرم افزار رو سی دی رایت کنید و با اون سیستم رو بوت کنید
سپس گزینه ی scan&repair رو بزنید و بزارید کامل تا آخر اسکن کنه
اگه بازم مشکل برطرف نشد احتمالا ایراد از پاوره
با توجه به اینکه ویندوز سالمه و ویروسی نیست

soheil faghir hagh
19-09-2010, 21:49
سلام شاید مشکل از دمای سی پی یو باشه که معمولا از خمیر سیلیکون سی پی یو میتونه باشه مخصوصا اگه تقلبی باشه شما باید یه اصلش رو تهیه کنید و بمالید روی سی پی یو البته دقت کنید که قبل از مالیدن خمیر قبلی رو باید کاملا پاک کنید شاید هم از فن سی پی یو باشه به هر حال بعد از مالیدن یه تستی کنید اگه حل نشد بقیه قطعه هارو هم تست کنید.

EXTREME
19-09-2010, 23:32
سلام شاید مشکل از دمای سی پی یو باشه که معمولا از خمیر سیلیکون سی پی یو میتونه باشه مخصوصا اگه تقلبی باشه شما باید یه اصلش رو تهیه کنید و بمالید روی سی پی یو البته دقت کنید که قبل از مالیدن خمیر قبلی رو باید کاملا پاک کنید شاید هم از فن سی پی یو باشه به هر حال بعد از مالیدن یه تستی کنید اگه حل نشد بقیه قطعه هارو هم تست کنید.
ایشون تو اجرای بازی هیچ مشکلی نداشتند پس نمیتونه از دمای پردازنده یا گرافیک باشه

aliroozbahany
20-09-2010, 14:56
salam age bacheha dost daran dar morede tamirat takhasosi ham matlab bedan ya pdf moarefi konan

saeedft
21-09-2010, 17:47
شما قطعات رو یکی یکی چک کنید قطعات مظنون به خرابی اول رم دوم هارد میتونه باشه

artara74
21-09-2010, 18:31
سلام دوستان، من هم همچین مشکلی داشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام به دوستان گل پی30ورلد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من ماه پیش یک سیستم توپ خریدم:
i7 860
Ram 4gb ddr3 1600
2X Wd 500gb (Raid 0

و یک ویندوز 7 64 بیت آلتیمیت (Ultimate) شرکت پرند که توی بسته کینگ تابستون 2010 بود رو ریختم
و حالا مشکل بزرگی که با این کامپیوتر دارم اینه که خیلی هنگ می کنه و سرعت ویندوز پایینه. و بعضی وقت ها که کامپیوتر رو یک هفته خاموش نمی کنم (Sleep یا Hibernate می کنم) واقعا افتضاح می شه وضع ویندوز. و بعضی وقت ها هم یهو وسط برنامه صفحه Not Responding میاد که می پرسه آخر هر دو گزینش Close the program هست.

و واقعا آبرو منو برده که این همه تعریف می کنم از سیستمم همچین سرعت گندی داره.

مشکل از ویندوزه؟ یا سیستم؟

چکار کنم؟

artara74
21-09-2010, 19:30
سلام دوستان، من هم همچین مشکلی داشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچکار کنم؟

مشخصات کامل:

Cpu: i7 860 2.8
Ram: A-data 4gb ddr 3 1600
MB: Giga P55-USB3
VGA: Sapphire 5850
Power: Green 685B

و همچنین بازی Dirt2 رو با بالاترین تنظیمات به راحتی اجرا کردم .

ولی بزرگترین مشکلم اینه که همش از برنامه ها خارج میشه. مثلا وسط کار فتوشاپ بعد هر کاری باید Save کنم که یهو نپره. و وقتی سیستم هنگ می کنه هیچ راه نجاتی نیست و باید ریست کنم.

---
ویرایش: با هیچ برنامه ای نمی تونم به دمای cpu دست یابم. مشکل از چیه؟

ess_1362
22-09-2010, 18:03
مشكل سيستم شما هم دقيقا از هارد سيستم هست
متاسفانه هاردهاي WS چنين مشكلاتي دارند
شما بايد قبل از نصب سيستم عامل هاردها را ADVANCE FORMAT كنيد و بعد هم ALIGN كنيد
البته با اين كارها سرعت سيستم شما بشكل محسوسي بيشتر ميشه ولي هيچوقت مثلا به سرعت سيگيت يا سامسونگ نخواهد رسيد

artara74
22-09-2010, 19:00
هارد من سری Black هست! توی این سری همچنین مشکلاتی رو ندیده بودم. میشه تاپیک مربوط به Advance format رو لطف کنین؟

artara74
29-09-2010, 18:49
دوستان مشکل از هارد نیست! توجه داشته باشید من هر کار کردم به دمای CPU دست نیافتم. مشکل از اون نیست؟ اینجا کلا کسی نیست به داد من برسه؟

شهنام89
10-10-2010, 20:56
منم مشكل دارمممممممممممممم:19:
يه سيستم جمع كردم:
cpu:Intel Quad Core 8400-cash4mb
Asus p5p43TD PRO
Ram:patriot2gig1333
vga:8400
تو بازي هنگ نمي كنه
بايوسم اخرين ورژن آپديت كردم
با اتوكد 2007مشكل داره حدسه خودم ويندوزمه(Xp 3-MRT) آخه 2تا سيستم عامل روشه تو 7مشكلي نداره
حالا شما چه نظري داريد؟بله منظورم خود شماست:31:

steven021
11-10-2010, 13:51
به نظر من هم ویندوزتون مشکل داره چون معمولا ویندوزهای xp سرویس پک 3 یا mrt ویندوزهای سنگینی هستن به خاطر تمهای اضافی و محیط های گرافیکی و ...البته اینا حدسه

hobgoblin
11-10-2010, 15:18
منم مشكل دارمممممممممممممم:19:
يه سيستم جمع كردم:
cpu:hntel Quad Core 8400-cash4mb
Asus p5p43TD PRO
Ram:patriot2gig1333
vga:8400
تو بازي هنگ نمي كنه
بايوسم اخرين ورژن آپديت كردم
با اتوكد 2007مشكل داره حدسه خودم ويندوزمه(Xp 3-MRT) آخه 2تا سيستم عامل روشه تو 7مشكلي نداره
حالا شما چه نظري داريد؟بله منظورم خود شماست:31:

منم با همين M.B مشكل شما رو داشتم ولي با آپديت بايوس مشكلم كامل حل شد

amir20
12-10-2010, 20:31
سلام.
یه مشکلی واسه کامپیوترم پیش اومده از چند روز پیش :
دارم باهاش کار میکنم یه دفعه هنگ میکنه و موس و کیبرد از کار میوفته ولی توی مانیتور هیچ پیامی نمایش داده نمیشه
بعضی مواقع هم که باهاش کار نمیکنم همین مشکل پیش میاد ، بعضی وقت ها هم بلافاصله بعد از بالا آمدن ویندوز هنگ میکنه ، بعضی وقت ها هم زمان بوت شدن سیستم هنگ میکنه
در این مواقع هیچ عکس العملی با زدن هر دکمه ای از خودش بروز نمیده.(مثلalt+ctrl+del)
میخواستم بدونم مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری و راه حلش چیه؟
چجوری و با چه نرم افزاری سلامت سخت افزارها رو چک کنم؟
روی سیستمم آنتی ویروس با آخرین آپدیت نصب هست.
Windows 7 Ultimate
ممنون.

(2روز پیش HDD رو کلا نمیشناخت که منم کابل هارد رو عوض کردم و درست شد ، چجوری سلامت هارد رو تست کنم؟)

alireza1411
12-10-2010, 21:20
سلام.
دارم باهاش کار میکنم یه دفعه هنگ میکنه و موس و کیبرد از کار میوفته ولی توی مانیتور هیچ پیامی نمایش داده نمیشه
بعضی مواقع هم که باهاش کار نمیکنم همین مشکل پیش میاد ، بعضی وقت ها هم بلافاصله بعد از بالا آمدن ویندوز هنگ میکنه ، بعضی وقت ها هم زمان بوت شدن سیستم هنگ میکنه
در این مواقع هیچ عکس العملی با زدن هر دکمه ای از خودش بروز نمیده.(مثلalt+ctrl+del)
Windows 7 Ultimate
ممنون.

(2روز پیش HDD رو کلا نمیشناخت که منم کابل هارد رو عوض کردم و درست شد ، چجوری سلامت هارد رو تست کنم؟)

منم دو سه روزه شبیه این مشکل رو دارم. فکر تست سیستم نیافتادم. فکر کنم ویندوز عوض شه درست بشه واسه همین فعلا کاریش ندارم. ولی برای من موس و کیبور مشکل نداره.

هارد رو با برنامه ی hdtune میشه تست کرد. یا با hdd regenerator مشکلاتش رو تا حدی حل کرد.

steven021
12-10-2010, 21:44
سلام.
Windows 7 Ultimate
ممنون.

هنگ کردن معمولا به خاطر بالا رفتن دمای cpu هست ، شما برید تو صفحه ستاپ ابتدایی سیستم دمای cpu را چک کنید ببینید بالا نرفته باشه از 40 یا 50 نباید بالاتر باشه ، ممکنه cpu نیاز به خمیر سیلیکون داشته باشه یا ممکنه فن cpu مشکل داشته باشه.

alireza1411
12-10-2010, 22:12
هنگ کردن معمولا به خاطر بالا رفتن دمای cpu هست ، شما برید تو صفحه ستاپ ابتدایی سیستم دمای cpu را چک کنید ببینید بالا نرفته باشه از 40 یا 50 نباید بالاتر باشه ، ممکنه cpu نیاز به خمیر سیلیکون داشته باشه یا ممکنه فن cpu مشکل داشته باشه.

نه مال من که همچین مشکلی نداره. دما رو تو بایوس و ویندوز با 7 برنامه ی مختلف تست کردم.

میگم نکنه پاور سیستمتون ضعیف باشه ؟ حالا نمیدونم .. باز شاید تعویض ویندوز مشکل رو حل کنه.

rezaya1110
27-10-2010, 01:44
اقا تورو خدا کمک....من یه سیستم دارم با این مشخصات :
cpu : e5200 intell dulall core
ram: 2*2 gig patriot bus 800
grafic: geforce 9600 gt 512 mb leadteck
motherboard: asus p5ql pro
hard :maxtor 500 sata
power : redmax 400 w real
cooler master 2 fan
الان چند ماهه توی هر بازی که میرم یه دفعه بعد از مدتی پیغام close the program رو میده و مجبور میشم بیام بیرون...همه نوع ویندوزم عوض کردم باز همینه الان ویندوزم 7 32بیتی هست...تست های prime و occt و ... هم زدم مشکلی نبود ....این مشکل از کجاس ...حاظرم زیره باره قرض برمو دوباره یه سیستم بگیرم ...بس که این سیستم حرصم داد....اگه از بچه ها کسی میتونه کمک کنه خیلی ممنونش میشم...

rezaya1110
27-10-2010, 16:04
salam aghaie hob in comment mano entehaie in bahs mikhoned bebinbid moshkelam chie...mamnonet misham...