PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نیم کلاج

aazp
14-09-2010, 17:43
من گواهیناممو تازه گرفتم ولی در نیم کلاج گرفتن خیلی مشکل دارم.تو رو خدا کمکم کنید

huti_421
14-09-2010, 17:57
اگه کلاچ ماشینتون سفته ترجیحاً سیم گلاج رو رگلاژ یا عوض کنید

توسربالایی‌ها، کلاچ رو تا ته فشار بدید، دنده رو عوض کنید بعد بیست تا سی درصد به پدال گاز فشار بیارید و در همون حالت پدال گلاچ رو تا نیمه بیارید بالا، حالا ماشین قائدتاً باید شروع به حرکت کنه، حرکت رو که احساس کردید، پدال کلاچ رو ول کنید و گاز رو تا جایی که لازمه برای حرکت فشار بدید ( همه‌ی این پروسه باید خیلی سریع انجام بشه تا ماشین عقب نره و به ماشین پشتی برخورد کنه )

majid_sd2009
14-09-2010, 18:36
اینجوری خیلی سخته
شما ترمز و کلاچ رو با هم بگیر بعد دنده رو یک کن.
کم کم کلاچ رو تا نصفه بیار بالا(باید اونقدری بیاری بالا که وقتی ترمز رو ول کردی ماشین عقب نره) و ترمز رو ول کن بعد شروع کن به گاز دادن تا ماشین حرکت کنه
دقت کن کلاچ رو تا جایی بالا بیار که ماشین خاموش نشه.
اول امکان داره یکم موتور بلرزه ولی بعد عادت میکنی و درست میشه.:31:
یک روش بهتر هم هست که با ترمز دستی انجام میشه و خیلی راحتتره و به صفحه کلاچ و... فشار نمیاد.

farshad bugatti
14-09-2010, 19:53
من گواهیناممو تازه گرفتم ولی در نیم کلاج گرفتن خیلی مشکل دارم.تو رو خدا کمکم کنید
دوست من این کار رو نمیشه ازروی اینترنت و چت و از راه دور فهمید!
اینو باید از نزدیک از کسی که بلده کمک بگیری و در یک محیط خلوت تمرین کنی تا اعتماد به نفست زیاد بشه و هم زود یاد بگیری!
اما من باز تا جایی که میتونم ازراه دور میگم ، یه پاتو میزاری رو ترمز و کلاج رو میگیری و میدی دنده یک بعد همین طور که پات رو ترمزه کلاج رو کم کم میاری بالا تا جایی که ماشین کمی میلرزه یعنی تقریبا تا نصف بعد گاز میدی و کم کم پاتو از رو کلاج بر میداری.

nima1111
19-09-2010, 09:56
كاملا درسته من همين همينطور ياد گرفتم
بعد كه عادت ميكنيد كه كلاچ كجا ول ميكنه شما سريع بدون ترمز گرفتن اين كار رو انجام ميديد