PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای سینما خانگی از تلویزیون 1 ثانیه عقبه!

alexi10
14-09-2010, 15:30
سلام
چند وقتیه که صدای تلویزیون مثلا دیالوگهای بازیگرا با لب زدنشون نمیخونه یعنی صدا از تصویر عقبه مشکل از کجاست؟

mr_rayan
14-09-2010, 21:30
من متوجه نشدم منظورتون صدای سینما خانگیه که از صدای تلویزیون عقب تره و یا صدای تلویزیون که با تصویر همخونی نداره؟شما به هر دو مورد اشاره کردید.

t_tanhayam
14-09-2010, 23:00
سلام
چند وقتیه که صدای تلویزیون مثلا دیالوگهای بازیگرا با لب زدنشون نمیخونه یعنی صدا از تصویر عقبه مشکل از کجاست؟

-توي بعضي مدل هاي hdtv مشكل input lag وجود داره تاخير و ناهماهنگي صدا وتصوير توي سام مخصوصا كمي بيشتر هست منتها نه به اين شدتي كه ميفرمايين

alexi10
15-09-2010, 07:36
-توي بعضي مدل هاي hdtv مشكل input lag وجود داره تاخير و ناهماهنگي صدا وتصوير توي سام مخصوصا كمي بيشتر هست منتها نه به اين شدتي كه ميفرمايين
صدای تلویزیون که کامل قطعه چون با وجود سینما خانگی دیگه منطقی نیست از بلند گوهای ضعیف تلویزیون صدا گرفت. منظورم صدای سینما خانگی که فکر میکنم چند هفته بعد از خریدن کابل اپتیکال این مشکل پیش اومد. البته 0.5 ثانیه تاخیر دقیق تره. به نظر شما مشکل از کابل اپتیکال هست یا چیزه دیگه؟

mr_rayan
15-09-2010, 18:38
اگر فکر می کنید از کابل اپتیکال هستش پس با یه کابل دیگه تست کنید ببینید جواب چی میده.
با کابل AV هم این مشکل رو داره؟

t_tanhayam
15-09-2010, 23:03
صدای تلویزیون که کامل قطعه چون با وجود سینما خانگی دیگه منطقی نیست از بلند گوهای ضعیف تلویزیون صدا گرفت. منظورم صدای سینما خانگی که فکر میکنم چند هفته بعد از خریدن کابل اپتیکال این مشکل پیش اومد. البته 0.5 ثانیه تاخیر دقیق تره. به نظر شما مشکل از کابل اپتیکال هست یا چیزه دیگه؟

همونطور كه رايان عزيز گفتند چك كنيد با كابل ديگه و يا ورودي هاي ديگه ببينيد نتيجه رو
-البته باز هم خدمتتون ميگم اين قيه رو در بسياري از hdtv‌ها به شخص ديدم و مشكل از هيچ جا بغير پنل نبوده و با هيچ موردي رفع نشده
البته اميدوارم مشكل شما متفاوت باشه و حل بشه ان شاا...

madopak
03-12-2010, 04:40
توی منوی دستگاه تنظیمات audio تایم صدا رو تغییر بده.که معمولا 1ms 2ms 3ms,... وجود داره که صدا با تصویر ست میشه

ata_webmaker
03-12-2010, 13:40

این مشگلی که گاهی خود بنده همه دچارش می شم ولی هیچ موقع با خروجی های دیجیتالی که
ریسیورم ( کواکسیال) و اچ دی مدیا پلیرم ( اپتیکال) استفاده می کنم به مشگل بر نخوردم
این قضیه زمانی رخ میده که صدا رو از ورودی آنالوگ یعنی ائوکس استفاده می کنم
لازم به ذکره که تلویزیونم سونی هست و سینمای خانگیم فیلیپس
مشگل هم بخاطره اینه یک تاخیره کوچکی برای انتقال صدا توسط خروجی های آنالوگ به علت سرعت انتقال پایین اتفاق میفته البته گاهی اوقات که در سینما خانگی بنده اکثر موقات با تعویض خروجی و برگش به خروجی قبلی این مشگل حل میشه
البته بنده از خروجی های دیجیتال استفاده می کنم و مشگلی ندارم
اگر می خواهید صدای ریسیور خود را از طریق سینمای خانگی دریافت کنید می توانید از خروجی کواکسیال و یا اپتیکال بسته به نوع ریسیور مورد استفاده شما نیز بهره ببرید که این مشگل حل بشه
به این ترتین که ریسیور یا اون دستگاه خودتون رو مستقیم به سینما خانگی وصل کنید و یا باز اگر این مشگل حل نشد اون وروردی صدای خود را در حالی که سیگنال صوتی رو دریافت می کنید با عوض کردن سورس سینما خانگی و بازگشت به سورس قبلی رفرش کنید
موفق باشید :46:

mehrdad8086
04-12-2010, 10:56
تو منوي AUDI مي توني اون تايم رو به حداقل برسوني(من LG دارم و فكر كنم تو همه سيستمها باشه):20:

ربطي به كابل نبايستي داشته باشه.

آيا زماني كه صداي سينما قطعه و TV روشن بازهم اين مشكل هست؟

يا فقط صداي سينما ناهماهنگي داره؟

ata_webmaker
04-12-2010, 13:43
این سیستمی که شما میفرمایید تو فیلیپس هم هست با نام audio sync ولی مشگل با اون حل نمیشه
تو سیستم من با سیستمی که گفتم حل شد
میگم باز به همه چیز ممکن ربط داشته باشه