PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی عجیب در ویندوز ویستا-لطفا کمک کنید!

web4web
14-09-2010, 13:00
با سلام.
ما یک ویندوز ویستا روی یک سیستم داشتیم و راحت باهاش کار می کردیم و آنتی ویروس avira روش نصب بود و آپدیت نبود ! به اینترنت هم وصل می شدیم !تا اینکه بعد از چند روز وقتی سیستم رو روشن می کردیم start windows normaly و گزینه های بالاش میامد و ما همین گزینه رو انتخاب میکردیم و وارد ویندوز می شدیم . تا اینکه دوباره امروزه وقتی روی start windows normaly اینتر کردم صحفه مانند safe mode ویندوز xp بالا اومد ! و نمیشه بعضی از برنامه ها مثل یک برنامه فوق العاده مهم حسابداری(تیز پرداز) رو اجرا کنیم و اگه بخوایم ویندوز عوض کنیم درایو c می ره و ما از برنامه حسابداری back up نداشتیم حالا با این تفاسیر :
1-چطوری تمام درایو ها رو از ویروس پاک کنم؟ در صورتی که ویستا بالا نمیاد و با safe mode بالا میاد !
2-چطوری از برنامه حسابداری back up تهیه کنم در صورتی که محیط safe mode نمیشه اون رو اجرا کرد !
3-فکر کنم تغییراتی در رجیستری سیستم توسط ویروس بوجود آمده است ! چطوری با همان start windows normaly به صورت موقت وارد برنامه بشم و back up از حسابداری بگیرم و بعدش ویندوز عوض کنم ؟ (کلکی چیزی نیست که بشه وارد شد؟)
4-safe mode تو ویستا از طریق f8 میاد؟
5-خلاصه یک روش بگید ما بتونیم وارد ویندوز اصلی ویستا بشیم و bacK up رو بگیریم !!!!!
6-علت اومدن start windows normaly چیه؟
7-برنامه ای نیست که بتونه تنظیمات سیستم رو خودش ردیف کنه؟
نکته : من خودم هنوز سیستم رو ندیدم ولی می گند که وقتی بالا میاد taskbar خاکستری شده و انگار یک ویندوز جدید است که خودم حدس زدم safe mode باشه.

با تشکر

Mohammad King
17-09-2010, 21:52
حالت safe mode هیچکدام ازسرویسهای ویندوز فعال نمیشه پس نمیتونی برنامه ای رااجرا کنی.
اگر هنگام بالا آمدن این حالت تصویر پس زمینه سیاه است حالت safe mode است وگرنه حالت طبیعی ویندوز است.
چند تا راه حل وجود دارد راه حل اول بخت واقبال است به این صورت که ممکن کارت راه بیفته ممکن است هم نه.
در حالت safe mode به پوشه ویندوز برو ومحتویات فایل prefetch را خالی کن.
دوم داخل run ویندوز msconfig را تایپ کن بعد از تب boot گزینه load optimized default رو انتخاب کن وسیستم را ریستارت کن البته بعد از تایید اینکار خود سیستم پیغام ریستارت شده را صادر می کنه.
کار دوم اینه که می تونی سیستم را repair کنی بدون اینکه برنامه هات حذف بشه. البته اگه که مطمئنی سیستمت ویروس داره ابتدا با برنامه ای مثل hiren boot درایو سی سیستمت را ویروس کشی کن

ask_bl
19-09-2010, 11:07
شما وقتی کامپیوتر رو روشن کردین F8 رو بزنین و یه صفحه میاد به اسم Advanced Boot Options از این صفحه گزینه Last Known Good Configuration رو انتخاب کنین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر نشد از Startup Repair استفاده کنین .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mr. M.S.R
19-09-2010, 13:44
سلام
چون پایه نرم افزار حساب داری وسط است بهتره اول با پشتیبانی نرم افزار تماس بگیری و ازشون بپرسی که چه فایل هایی را باید کپی کنی که اگر کلا ویندوز نابود شد بتونی از ان فایل ها برای برگردوندن اطلاعاتتون استفاده کنی.
بعد سیستم را با دیسک کسپر بوت کن و هارد را یک اسکن کلی بکن. البته به احتمال زیاد اخر مجبور به تعویض ویندوز می شوید.

hofman1970
18-10-2010, 18:35
سلام من یک تجربه دارم. آنتی ویروس avira با بعضی از pc ها مخصوصا ویندوز ویستا مشکل داره. ویندوز من بعضی اوقات بالا نمی آمدو یا وسط راه صفحه آبی میومد.پاکش کردم norton ریختم درست شد.البته کاسپر بهتره ولی شاید با برنامه حسابداری مشکل داشته باشه.اگر زیاد تو اینترنت نمی ری . نود32 هم جواب میده. این مشکل عدم سازگاری آنتی ویروس و بایاس با کامپیوتره. شاید بعضی ها با این نظر موافق نباشند.ولی امتحانش ضرری نداره.موفق باشی