PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسش و راهنمایی برای اسمبل کردن سیستم

Perpetual
14-09-2010, 09:27
سلام دوستان
1- من می خواستم ببینم موقع اسمبلی یه pc چه مواردی وچه المان هایی رو باید در نظر بگیریم تا سیستمی که می بندیم بهترین بازدهی و کارایی رو برای ما داشته باشه (منظور من این نیست که چطور اورکلاک کنیم). مثلا مطابقت فرکانس کاری هر یک از کارت های جانبی و حافظه ها و cpu و فرکانس پاور و ... .
اگر این چنین مواردی هست لطفا با ذکر توضیح اینکه چطور می فهمیم که این مطابقت وجود داره (مثلا چه چیزی از پاور باید با cpu مطابقت کنه)، همه نکات مربوط به اون رو بگید.
2- من می خواستم درباره بعضی از جامپرهایی که روی بعضی از قسمت های مادربورد ها هست( که خیلی مهم هستند) اگه کسی می دونه یه توضیحات مختصری برام بگه.
ذکر چند نکته مربوط به اسمبلی سیستم
3- بهترین آموزش تصویری اسمبل کردن که تا حالا دیدید رو معرفی کنید .(ترجیحا فارسی)
ممنونم

esfehanei
14-09-2010, 11:11
هیچ کسی نیست؟
منم لازم دارم هااااااااااااا

alireza1411
02-10-2010, 08:05
سوالاتون خیلی کلیه.
من یه کوچولو میدونم همون رو میگم شاید مفید باشه.

جامپرهای رو مادر بود یا مثلا سی دی رایتر کاراشون خیلی فرق داره. یه جامپر واسه ریست مادربورد داریم. یه جامپر هم رو سی دی رایتر هست که مشخص میکنه mater هست یا slave که بشه یه مستر و یه اسلیرو رو با یه کابل آی دی ای وصل کرد. بقیه جامپرها رو نمیدونم حقیقتش.

این که چیا به هم میخورن به سوکت سی پی یو و نوع رم دی دی آر تو یا تری و ... یا مثلا گرافیک اسلات ای جی پی و پی سی آی اکسپرس و پی سی آی اکسپرس دو بستگی داره.

مثلا یه مادربورد رو جعبش نوشته سوکت سی پی یو lga 775 هست. شما خواستی سی پی یو بگیری میتونی فکر کنم تمام سریهای e5000 e 7000 e8000 e6000 q8000 q6000 q9000 E4000 رو بندازی روش. مثلا نمیشه بری core i7 750 رو بخری بندازی روش. اون سوکتش lga 1156 هست. این شماره سوکت سی پی یو رو از تو وب پیدا میکنی و مادربورد هم اطلاعاتش تو وب هست.

بعد رم سیستم. اون هم مادربورد اگه دی دی آر تری باشه شما فقط دی دی آر تری میشه بندازی. رم دی دی آر تری میگری هم باید دقت کنی که مادربورد تا چه باسی رو قبول میکنه. مثلا اگه 1333 باشه آخرش باید شما بری رم 1333 بخری بندازی روش. اگه بالاتر بخری چی ؟ پول اضافه دادی ولی فرکانش رو میش آورد پایین و احتمالا اتوماتیک میاد پایین و میشه 1333 و درست کار میکنه ولی پول اضافه دادی دیگه.

قدیم بعضی مادربوردها هم دو جور رم میخورد.هم دی دی آر تو و هم تری.

در مورد گرافیک هم جدیدا همه فکر کنم پی سی آی اکسپرس دو هست و میشه رو اسلات 1 هم گذاشت. مثلا مادربورد اسلات پی سی آی اکسپرس یک داره. گرافیکت دو داره. وصل میشه ولی ممکنه خفن باشه و نتونه با پهنای باند یک کامل قدرتش رو نشون بده.

دیگه همین.:31::11:

Perpetual
02-10-2010, 10:26
یه سوال
فرکانس کاری رم ها باید یکی باشه.
مثلا من می خوام یه رم جدید بگیرم باید فرکانس کاری اونها با رم هایی که قبلا داشتم یکی باشه یا بیشتر باشه موردی نداره؟؟؟

Kianoosh
02-10-2010, 17:29
یه سوال
فرکانس کاری رم ها باید یکی باشه.
مثلا من می خوام یه رم جدید بگیرم باید فرکانس کاری اونها با رم هایی که قبلا داشتم یکی باشه یا بیشتر باشه موردی نداره؟؟؟

خیلی بهتره که فرکانس کاری و مدل رمها برای دو کاناله سه کاناله کردن یکی باشه اما اگه هم نبود الزاما مشکلی پیش نمیاد ولی احتمال ناپایداری خیلی بالا میره ! باید بایوس مین آخرین نسخه باشه و اینکه رو فرکانس رم پایینتر هر دو ست بشن...

Perpetual
02-10-2010, 17:46
سلام دوستان
چند سوال داشتم.
فرکانس کاری رم ها باید یکی باشه؟
مثلا من یه رم 512 با باس 667 دارم و می خوام یه رم جدید بگیرم باید فرکانس کاری اونها با رمی که قبلا داشتم یکی باشه یا بیشتر باشه موردی نداره؟؟؟حالا اگه 800 بگیرم مشکلی پیش میاد؟
قیمت یه رم 2 گیگ ddr2 با مارک kingmax چقدره؟؟
راستی بهترین مارک الآن برای رم ddr2 چی بخرم؟؟
اگه روی این سیستم رم 2 گیگ بزنم سرعت و بازدهش بیشتر و بهتر میشه? چند گیگ بزنم که بهتر بشه؟؟
کلا مادربورد من تا چه فرکانسی (667 یا 800) رو ساپورت میکنه؟؟
اینم مشخصات مادربورد و cpu و رم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 713x345.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

esfehanei
02-10-2010, 20:55
جواب سوالاتتونو به رنگ قرمز نوشتم

سلام دوستان
چند سوال داشتم.
فرکانس کاری رم ها باید یکی باشه؟
مثلا من یه رم 512 با باس 667 دارم و می خوام یه رم جدید بگیرم باید فرکانس کاری اونها با رمی که قبلا داشتم یکی باشه یا بیشتر باشه موردی نداره؟؟؟حالا اگه 800 بگیرم مشکلی پیش میاد؟
اینو دقیقا نمیدونم
ولی من یه بار قبلا یه رم 512دی دی آی 1 خریدم بزارم کنار این رمم
بعد از نصب رم کامپیوترمو روشن کردم ویندوز بالا نمیومد (همون ناپایداری که دوستان میگن)
بعد دوباره فروشنده بم یکی دیگه داد اون خوب کار کرد
البته این مورد رو از دوستان دیگه هم بپرسید بهتره به نظرم

قیمت یه رم 2 گیگ ddr2 با مارک kingmax چقدره؟؟
من پارسال یه دوتا کینگ مکس 2گیگ گرفتم شد 60تومن
دونه ای 30 تومن
(البته فروشنده آآشنا بود تخفیف داد شرکتشونم یه کم بزرگه مشتری زیاد دارن ارزون میدن نسبتا:5:)
راستی بهترین مارک الآن برای رم ddr2 چی بخرم؟؟

اینی که من دارم خوبه

اگه روی این سیستم رم 2 گیگ بزنم سرعت و بازدهش بیشتر و بهتر میشه? چند گیگ بزنم که بهتر بشه؟؟

من موقعی که رمم رو دوبرابر کردم زیاد تاثیری نداشت
اولا بالای 4 گیگ به نظرم ویندوزت 64بیتی باشه بهتره
دوما به نسبت رم باید سایر قطعاتت خوب باشه مثلا گرافیک سی پی یو مادربورد و....

کلا مادربورد من تا چه فرکانسی (667 یا 800) رو ساپورت میکنه؟؟
اینو نمیدونم چون مارک مادربوردت رو پیدا نکردم
ولی با این اوضاع که دیدم احساس میکنم یه کم قدیمی باشه درسته؟
مخصوصا سی پی یو قدیمیه انگار
چند هسته ایه؟
اینم مشخصات مادربورد و cpu و رم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 713x345.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]