PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت زیاد cpu Phenom II X4 945

arash_uiq3
13-09-2010, 23:29
سلام دوستان
من جدیدا یک سیستم با مشخصات توی امظام خریداری کردم
متاسفانه باید بگم سرعت cpu بنده خیلی زیاد است و صدای زیادی تولید می کنه !!
همین که روشن می کنی دور cpu سریع میره بالا و صدای زیادی تولید می کنه
چیکار کنم ؟

gtairani
24-09-2010, 01:31
منم همین مشکل رو دارم.
فک کنم باید فن رو عوض کنی.

D3vil_A
24-09-2010, 01:55
سلام..
به علت اینکه پردازنده Quad Core شرکت AMD نسبتا داغ هستند برای جلو گیری از حرارت زیاد شرکت محبور به افزایش دور فن خنک کننده های Stock این پردازنده ها شد که صدای و نویز نسبتا زیادی تولید میکنند و بهترین راه ها عبارت اند از:

اگر از پردازنده به طور مکرر کار نمیکشد Down Clock/Down Voltage کنید که مقدار گرمای متصاعد شده از پردازنده رو کاهش میده و دور فن در هنگاک لعود پردازنده صدای کمتری تولید میکنه.
گزینه Cool & Quiet رو از داخل BIOS فعال کنید یا بطور دست از داخل BIOS دور فن پردازنده رو کم کنید (Silent) ولی صرفا دما پردازنده بیشتر میشه.

بهترین گزینه هم از نظر بنده تهیه یک Air Cooling جدید که بالا 20 تومن هزینه داره و هم دمای پردازنده به مقدار قابل توجهی نسبت به Stock کاهش پیدا میکنه و همچنین صدای کمتری تولید میکنه.

TREASURES
24-09-2010, 13:22
به علت اینکه پردازنده Quad Core شرکت AMD نسبتا داغ هستند
تایید نمیشه....
تو تنظیمات بایوس فن در حالت هوشمند هست و یه دمای خاصی براش در نظر گرفته شده ( مثلا 40 ) که از اون بیشتر فن به صورت اوتوماتیک دورش بیشتر میشه شما باید وارد بایاس بشید و اون دما رو بیشتر در نظر بگیرید یا کلا غیر فعالش کنید..... ( یه گزینه شبیه QFAN یا SMART FAN )
ولی در کل استفاده از یه کولر بهتر توصیه میشه چون از فن استوک بیشتر نمیشه انتظار داشت ....

D3vil_A
24-09-2010, 19:52
تایید نمیشه....
تو تنظیمات بایوس فن در حالت هوشمند هست و یه دمای خاصی براش در نظر گرفته شده ( مثلا 40 ) که از اون بیشتر فن به صورت اوتوماتیک دورش بیشتر میشه شما باید وارد بایاس بشید و اون دما رو بیشتر در نظر بگیرید یا کلا غیر فعالش کنید..... ( یه گزینه شبیه QFAN یا SMART FAN )
ولی در کل استفاده از یه کولر بهتر توصیه میشه چون از فن استوک بیشتر نمیشه انتظار داشت ....
شما این نکته رو قبول ندارید که پردازنده AMD Quad Core نسبت Quad Core های Intel کمی داغ تر هستند؟

ببینید وقتی که دمای IHS پردازنده افزایش پیدا میکنه بر اثر تشخیص سنسور های مادربرد ( بستگی به برد دار) افزایش دما رو احساس میکنند و دور فن CPU Fan رو افزایش میدند برای جلو گیری از آسیب رسیدن به پردازنده و شما اگر این دور فن رو به طور دستی کاهش بدید در تولانی مدت به پردازنده آسیب میرسه و یا گاهی اوقات در هنگام Full load به علت دمای بالا Core ها سیستم Crash میکنه.

و البته این نکته در پردازنده های Dual Core / Triple Core این شرکت هم در بعضی مواق مشاهده شده مخصوصا روی برد های Gigabyte و MSI که دور فن به افزایش 5 درجه پردازنده به مقدار 2000RPM افزایش پیدا میکنه و نویز زیادی تولید میکنه.

:11:

TREASURES
25-09-2010, 09:50
شما این نکته رو قبول ندارید که پردازنده AMD Quad Core نسبت Quad Core های Intel کمی داغ تر هستند؟

سری C2Q ممکنه ولی I7 نه....
بعد دمای پردازنده به عوامل زیادی بستگی داره مثل شرایط محیط شرایط کیس حتی خود پاور خمیر سیلیکن مورد استفاده جنس سینک کولر و.....
شاید اگه همین فن استوک AMD رو بگذاریم رو مشابه INTEL چه بسا در شرایط یکسان دماش بیشتر از AMD بشه

D3vil_A
25-09-2010, 23:20
سری C2Q ممکنه ولی I7 نه....
بعد دمای پردازنده به عوامل زیادی بستگی داره مثل شرایط محیط شرایط کیس حتی خود پاور خمیر سیلیکن مورد استفاده جنس سینک کولر و.....
شاید اگه همین فن استوک AMD رو بگذاریم رو مشابه INTEL چه بسا در شرایط یکسان دماش بیشتر از AMD بشه
دوست عزیز.
بحث بنده داغ بودن و دما پردازنده هست و به فن های Stock این پردازنده ها کار ندارم.

--------------------------------------------------------

ما یک سری تست در رابطه با خنک ککنده های سی پی یو زدیم و پردازنده های مورد استفاده PhenomII 965 X4 / Intel Xeon W3540 بود که هر دو روی فرکانس 4GHZ به طور 100% Stable در اومد بودند با کمترین/پایدار ترین VCore .....خنک کننده هم برای هر دو پردازنده Thermalright IFX-14 3xFan بود که یکی از بهترین Air Cooling های دنیا هست...در این تست ها هم بیشتر دمای پردازنده مورد نظر بود که Phenom کلا از این پردازنده ها نسبتا داغ تر بود مخصوصا در حالت Idle که زمانی که دمای Xeon W3540 4core/4thread در حالت 38 39 درجه بود دمای Phenom II به حالت 45 درجه بود که واقعا به طور جدی داغ بود و Reject شدن سیستم به صورت دائم بر روی حالت 100% Load به علت مشکل دما بود که تما در هنگام لعود به طور بسیار سریع افزایش میافت.... البته چند روز بعد هم این تست ها رو برای Intel Core 2 Quad هم آزمایش کردیم که بنده حضور نداشتم (پردازنده مورد استفاده هم Intel C2Q Q9650 بود)

به زودی چارت های این تست هم به روی این تاپیک قرار میدم.

alireza1411
25-09-2010, 23:31
این تستی که میگین خیلی برام جالبه. زود تر عکس بزاریم ممنون میشم.

یه ایراد داره تست شما. شما نباید ولتاژ رو میاوردین پایین که بررسی به صورت برابر باشه. آخه ولتاژ رو بیارین پایین دیگه اون توان حرارتی که دارن کم میشه و قروقاتی میشه.

اما باز هم فکر کنم اینتل بهتره. من فکر میکردم اینتل به خاطر فن بهتر خنک تره ؟؟؟

من یه Q9550 با کلاک 2.83 از اینتل رو دیدم و برای داش کوچیکم هم یه سه هسته ای فنوم رو تست کردم و چهارتاییش کردم و کلاک رو هم مثل اون کورتوکواده گذاشتم. دمای کورتو کواده تو حالت فول لود با فن خودش که صداش داشت زیاد میشد رو 60 وامیستاد ولی مال داداشم دور فن خیلی زیاد بالا رفت و دما هم 64 65 شد. فن اینتل البته بهتر بود و من نتیجه رفتم این دو تا مثل هم هستن .

حالا این تست شما تقریبا شرایط عادلانه تری داره. منتظر هستم ببینمش ...

kinglife
12-10-2010, 23:13
به طور اتفاقی چشمم به این تایپیک خورد و تصمیم گرفتم بعد از چند ماه سوکتم را در p30world بشکنم

دوستانی که اینجا جمع شدید تا به مردم خدمتی کنید و گره گشایی ، اینجا مکان تحمیل intel بهتره یا amd نیست و اینکه amd داغ می کند و اون حرف های که فروشندگان در سابق میزدند با گسترش اینترنت و اطلاع رسانی مرده

دمای پردازنده های فنوم شاید با مدل های مشابه اینتل 3 تا 5 درجه متفاوت باشه ولی نکته مهم در ایجاد چنین مشکلاتی به فن استوک مربوطه
مدرک هم نگاه اجمالی به دو فن استوک از Amd و intel

اندازه ، هتسینگ و کیفیت را ملاحظه کنید جواب به راحتی بدست میایید

پس بهتره مهمل بافی نکنیم و از ازمایش و این چیزا دم نزنیم ، مگه اختلاف دمای این دو 10 یا 20 درجه هست ، در شرایط برابر و با فن های یکسان این اختلاف 3 یا 4 درجه هست که این مقدار کم ربطی به ایجاد چنین صدای ندارد

EXTREME
12-10-2010, 23:59
یه خمیر سیلیکون بزن و فن zalman cnps 9500a led رو بزار روش
پاورتم باید خوب باشه و سیستم تهویه ی کیس مناسب باشه

TREASURES
13-10-2010, 09:57
به طور اتفاقی چشمم به این تایپیک خورد و تصمیم گرفتم بعد از چند ماه سوکتم را در p30world بشکنم

دوستانی که اینجا جمع شدید تا به مردم خدمتی کنید و گره گشایی ، اینجا مکان تحمیل intel بهتره یا amd نیست و اینکه amd داغ می کند و اون حرف های که فروشندگان در سابق میزدند با گسترش اینترنت و اطلاع رسانی مرده

دمای پردازنده های فنوم شاید با مدل های مشابه اینتل 3 تا 5 درجه متفاوت باشه ولی نکته مهم در ایجاد چنین مشکلاتی به فن استوک مربوطه
مدرک هم نگاه اجمالی به دو فن استوک از Amd و intel

اندازه ، هتسینگ و کیفیت را ملاحظه کنید جواب به راحتی بدست میایید

پس بهتره مهمل بافی نکنیم و از ازمایش و این چیزا دم نزنیم ، مگه اختلاف دمای این دو 10 یا 20 درجه هست ، در شرایط برابر و با فن های یکسان این اختلاف 3 یا 4 درجه هست که این مقدار کم ربطی به ایجاد چنین صدای ندارد
برای خودم هم تستای آقای D3VIL جالب بود ولی فکر نکنم عادلانه باشه که سی پی یو سرور رو با دسکتاپ مقایسه کنیم :20:
حالا من مشتاقم تستای ایشون رو با Q9650 ببینم ولی مثل اینکه خبری نیست :41:

D3vil_A
13-10-2010, 16:17
حالا من مشتاقم تستای ایشون رو با Q9650 ببینم ولی مثل اینکه خبری نیست
متاسفانه به بنده آجازه Public شدن این تست ها داده نشد..!چون تست ها به طور اختصاصی زده شده بود!

ess_1362
14-10-2010, 19:46
خوب تجربه من ميگه 4 هسته اي هاي فنوم 2 واقعا پردازنده هاي گرمي هستند
البته شكي نيست كه AMD در مورد خنك كننده اين پردازنده ها خيلي كوتاهي كرده ولي حرارتي كه اين پردازنده ها توليد مي كنند (حتي نسخه هاي RBC3) كمي بالاست
اين را ذكر مي كنم كه همه انتظار داشتند كه با ورود 6 هسته اي ها گرماي بيشتري را از اونها ببينند و اصطلاحا پردازنده هاي گرمتري باشند ولي خوب بدليل تغييراتي كه AMD ايجاد كرد خوشبختانه حرارت اين پردازنده ها و همينطور ميزان مصرفشون خيلي معقولتر شد
به نظر من طرفداران AMD بايد منتظر نسل جديد يا همون بولدوزور باشند چون از نظر تكنولوزي كه اين پردازنده ها دارند يك تحول بزرگ در دنياي پردازش ايجاد مي كنند(لاعقل چيزي كه شواهد نشان ميده)

اما در مورد آمار و ارقامي كه آقا آرمان قصد داشت بذاره و نذاشت :
متاسفانه بعضي از بنچ ماركها كه گرفته ميشه يا جنبه كاملا شخصي داره يا جنبه R&D كه اين قسمت دوم توسط متخصصان ويژه انجام ميشه و بيشتر جنبه درون سازماني داره و كسي حق عمومي كردنش را نداره
از اين قبيل آمار و ارقام و بنچماركها زياد هست
در اين فروم هم افراد متخصص زيادي هستند كه داراي يك يوزر عادي هستند كه كاملا ناشناس عمل مي كنند(حالا برعكس آقا آرمان كه شناخته شده هست:31:) و بعضي از اين افراد كه من با اونها بحث هاي مفصلي داشتم شهرت جهاني هم داشتن و بسياري از اون آمار و ارقامي كه طي اين بحث هاي جالب ارايه ميشه بعدش تاكيد ميشه كه بصورت PUBLIC در اختيار ديگران قرار نگيره
آمار و ارقام اين دوستمون هم همينجور هست و احتمالا بيشتر جنبه R&D داره

اما خيلي كلي ميگم كه 4 هسته اي هاي فنوم 2 مخصوصا مدلهاي 955 و 965 مصرف و حرارت بالايي توليد مي كنند
البته شكي نيست كه NEHALEM ها هم حرارت بالايي دارند ولي خوب در اين مورد بعد از 955 و 965 قرار ميگيرند.

موفق باشيد