PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور نصویر نمیده!!!

Download Master
13-09-2010, 14:04
سلام خدمت بچه های گل پی سی ورلد

من یه 2-3 هفتست یه سیستم بستم با مشخصاتی که تو امضام هست.

این سیستم تا دیروز مثل ساعت کار میکرد :20: ولی دیروز به یه نکته ای برخوردم و اون این بود که ویندوز 4GB رم میشناسه و CPU-Z 6GB
گفتم رمها رو چک کنم و بجای اسلات های قرمز از اسلات های مشکی استفاده کنم.
ولی وقتی تو اسلات های مشکی زدم کامپیوتر تصویر نمیده.
حالا دوباره تو اسلاتهای قرمز زدم. باز هم تصویر نمیده :19:
بعدش فقط یه دونه رم رو تو یه اسلات قرمز زدم باز هم تصویر نمیده :19::19:

یعنی کلا دیگه تصویر نمیده .

چی کارش کنم ؟

Guts
13-09-2010, 14:12
شاید رم‌ها درست جا نمی‌زنی؟
با این حال رم‌ها رو بزار سره جاشون یه‌بار باتری مینبورد رو دربیار دوباره جا بزن. ایشلا که مشکل حل بشه.
مشکل رم 4 گیگی هم شاید ویندوزت 32 بیته؟

Download Master
13-09-2010, 14:22
نمیدونم خیلی محکنم فشار بدم نشکنه

ویندوز هم 64 بیتی .

راستی یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که رمها رو به توصیه یکی از دوستان P30world از CL9 بردم به CL7 و فرکانس رو هم به صورت Auto خودش 1180MHz تعریف کرد.

با این حابت کامپیوتر بالا اومد ولی با Prime 95 که تست گرفتم بعد از حدود 30 دیقه BOSD داد . ولی بازم یه بار اومد بالا دفعه بعدی که کامپیوتر رو ShutDownl کردم به رمها دست زدم و همونطور که گفتم تغییر دادم.

باتری مادربورد رو هم در اوردم حدود 30-40 ثاتیه بعد زدم بازم تغییر نکرد.

یعنی ممکنه رم مشکل دار شده باشه؟؟ گارانتیش قبول میکنه؟ راستی واسه امتحان میشه رم DDR2 بهش بزنم یا نه؟

خیلی ممنون از راهنماییاتون

ANAMORPH
13-09-2010, 14:30
مادربوردتم چک کن شاید نیم سوز شده
یه همچین بلایی هم سر من اومده بود
مانیتورم روشن نمیشد و آخر سرم فهمیدم مادربورد سوخته
وقتی سیستم روشن بود سیم برق مادربورد رو در می آوردم دوباره وصل میکردم و یه شک بهش میدادم روشن میشد ولی آخرش مرد:41:

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:27 PM ----------

این کارو اصلا توصیه نمیکنم

ess_1362
13-09-2010, 18:27
مادربرد شما با كيس اتصالي داره و داشته و هنوز هم داره
علت شناخته نشدن 2 گي رم اتصالي مادربرد با كيس هست
و علت تصوير ندادن هم در حال حاضر اشكال در مادربرد يا باياس هست
به احتمال زياد مادربرد يا باياس آسيب ديده
سيستم را اول بصورت OPEN AIR تست كنيد اگر جواب نداد مادربرد را ببريد براي گارانتي تعويض

Download Master
13-09-2010, 19:20
مادربرد شما با كيس اتصالي داره و داشته و هنوز هم داره
علت شناخته نشدن 2 گي رم اتصالي مادربرد با كيس هست
و علت تصوير ندادن هم در حال حاضر اشكال در مادربرد يا باياس هست
به احتمال زياد مادربرد يا باياس آسيب ديده
سيستم را اول بصورت OPEN AIR تست كنيد اگر جواب نداد مادربرد را ببريد براي گارانتي تعويض

آقا یه دنیا ممنون.

الان Open Air تست میکنم ببینم چی میشه.

دادم طبقه 3 بازار رضا اسمبل کرد فکر کردم طرف حرفه ای ولی مثل اینکه سمبل کرده تا اسمبل:31:

راستی گارانتیش چیه این مادربوردا ؟!!

Download Master
13-09-2010, 22:28
سلام/.

Open Air تست کردم جواب نداد.:19:
الان باید ببرم گارانتی دیگه ؟
میشه بگید گارانتی Asus چیه ؟ من از ترابایت تو بازار رضا خریدم. ولی مثل اینکه کارت گارانتی چیزی توش نداره فقط یه برچسب روش خورده و یه چند تا سریال نامبر و اینچیزا روشه.

بعد یه جا سراغ دارید برم واسه تست قطعات سیستم باز داشته باشه؟ میخوام رم و گرافیک رو هم تست کنم شاید اشکال از اونا باشه (که خدا کنه نباشه)

اگه گارانتی نداشته باشه چه خاکی بریزم سرم ؟ :19: جایی هست پولی درستش کنه یا باید بندازمش دور :19:

لطفا کمکم کنید >!!!

LoveLIfe
13-09-2010, 23:50
دوست عزیز ، کامل مشکلت رو توضیح دادم تو تاپیک قبلیت

Download Master
14-09-2010, 00:19
شما میگی 3 تا رم رو بزارم تو 3 تا اسلات آخر! من میگم اصلا یه رم رو هم قبول نمیکنه و تصویر نمیده Tirple Channel اصلا نخواستیم
اگه کسی راهنمایی دیگه ای داره لطفا دریغ نکنید :11:

ess_1362
14-09-2010, 16:55
شما میگی 3 تا رم رو بزارم تو 3 تا اسلات آخر! من میگم اصلا یه رم رو هم قبول نمیکنه و تصویر نمیده Tirple Channel اصلا نخواستیم
اگه کسی راهنمایی دیگه ای داره لطفا دریغ نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزيز مادربرد شما ايراد داره حالا يا از جانب باياس يا از جانب مادربرد
اگر هم با CLEAR CMOS مشكل شما حل نشده يعني اين مشكل بدست شما حل نخواهد شد پس بايد به گارانتي مراجعه كني
مادربرد را (يا كل سيستم را) ببر همونجا كه خريدي يا تعويض مي كنه يا شركت گارانتي را به شما معرفي مي كنه

Download Master
14-09-2010, 20:35
آره مادربورد خرابه چون اسپیکر مادربورد هم کار نمیکنه فکر کنم بایاس سوخته

بله فردا میبرم گارانتی الماس

همون ویستا پخش رایانه است دیگه خیابان خالد اسلامبولی و ...

راستی هولوگرام ویستا پخش رایانه روش نیست کارت گارانتی هم نداره یعنی قبول میکنن ؟

اگه قبول نکردن برم فروشگاه ترابایت چی بگم؟

کسی اگه تو زمینه بردن قطعات به گارانتی و اینکه چی جوری باهاشون بر خورد کنم داره لطفا دریغ نکنه فردا میخوام ساعت 10 برم گارانتی

با تشکر فراوان از بر و بچه های P30World

ess_1362
14-09-2010, 20:44
اول كه سيستم را (كيس را) ببر همون مغازه كه خريدي
اصلا حرفي از اوركلاك و ... نمياري وگرنه راحت مرجوعش مي كنه
دو حالت داره :
1-شركت گارانتي را به شما معرفي مي كنه (كه بعيد مي دونم اصلا گارانتي داشته باشه) كه احتمالش كمه
2-يك ايراد الكي مي تراشه كه مثلا چيپ يا برد يا ... را آسيب رسوندين و از گارانتي ساقت هست توجه داشته باشيد كه يك لحظه از سيستم غافل نشيد

اگر شركت گارانتي را به شما معرفي كنه بايد به اونجا بريد البته برخورد مناسبي با شما نخواهند داشت و به احتمال 90% براي شما مرجوعش نمي كنند
اگر در هر كدوم از حالتهاي فوق اين كار را نكردن تحديد كنيد كه به سازمان بازرسي كل كشور شكايت مي كنيد اونوقت براي شما مرجوع مي كنند.

يك پيشنهاد : مادربردهاي P6T كلا از همون اول اشكالات متعددي داشتند و هيچ وقت هم مشكلشون حل نشد و نخواهد شد.اگر قرار شد براي شما تعويض كنند و اگر براي شما مقدور بود با كمي هزينه بيشتر سعي كنيد مدل P6X58D-E را بگيريد

Download Master
14-09-2010, 23:31
خیلی ممنون

توکل به خدا بریم ببینیم چی میشه . خودمم میخوام P6X58D-E بگیرم ولی اگه بذارن عوض کنم.

راستی دوباره قطعات رو اسمبل کنم رو کیس یا بذارم تو جعبه هاشون ؟

مخصوصا موقعی که میخوام ببرم گارانتی فقط مادربورد رو ببرم یا کل کیس رو (نکنه بگه بد اسمبل کردی بپیچونه منو)

یه چیز دیگه اگه شرکت گارانتی رو بهم معرفی کرد بعد گارانتی قبول نکرد چی کار کنم ؟ همون بازرسی و این حرفا ؟

اگه بشه کارت بابامو ببرم خیلی خوب میشه (آخه یه موقعی قاضی بوده)

حالا ببینیم چی میشه.