PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن شدن سیستم با وصل شدن کابل پاور

saeedft
11-09-2010, 11:40
با سلام دوستان یه سیستم دارم به محض اینکه کابل پاور رو به پشت کیس میزنم سیستم روشن میشه اما تصویر نمیاد جالبه وقتی سیم power sw رو هم می کشم باز هم همین قضیه برقراره پاور رو هم عوض کردم اما باز همون جوریه این مشکلو چه جور حل کنم

EXTREME
11-09-2010, 15:31
پاورتون دکمه داره؟
اگه دکمه داره رو صفر بزارینش ولی اگه رو صفر بود بود دکمه ی پاور و یا دکمه نداشت باز هم روشن میشد
اول از همه بایوس رو دیفالت کنید
اگه درست نشد یا از پاوره یا مین یا الکتریسیته ی ساکن

saeedft
12-09-2010, 09:37
اقا میدونم از مادربرد هستش اما چه کار کنم درست شه؟ممنون

amd>intel
12-09-2010, 10:11
بايد براتون تعمير كنند . يك تعمير كار پيدا كن اگر زير 15 تومن درست كرد بده برات درستش كنند و گر نه برو يك برد ديگه بگير

saeedft
12-09-2010, 12:36
اقا برده سالم بوده مشکلی نداشته نمیدونم یهو چرا اینجور شده یه راه حل دیگه باید باشه

N.H.H
12-09-2010, 13:02
اقا برده سالم بوده مشکلی نداشته نمیدونم یهو چرا اینجور شده یه راه حل دیگه باید باشه

هوالعلیم
با سلام ، شما قطعات جانبی مثل مودم و کارت TV را که بعلت تداخل فرکانسی IRQ در مادربرد ایجاد اشکال میکند را برداشته مادربرد را درحالت CLEAR CMOS قرار داده و باطری بک آپ را خارج کرده و برعکس جابزنید و بمدت 10 دقیقه صبر کنید سپس باطری و جامپر CMOS را به حالت اول برگردانده ان شاالله مشکل رفع میشود در صورت رفع نشدن مشکل اعلام بفرمایید که از تعمیرات سخت افزار (مادربرد ) چقدر آگاهی دارید تا ان شاالله راهنمایی فنی شوید .

موفق باشید

saeedft
12-09-2010, 17:21
اقا من باطری رو دراوردم اما باز همون جوریه

N.H.H
12-09-2010, 18:58
اقا من باطری رو دراوردم اما باز همون جوریه
هوالعلیم
با سلام ، ایا تمامی مراحلی را که ذکر کردم انجام دادید ؟ در ضمن آیا در زمینه تعمیرات سخت افزاری آشنایی دارید یا خیر؟

saeedft
13-09-2010, 11:55
اره اما تعمیر سخت افزار انجام ندادم راهی هست ؟:41:بابا مادر برده سالم بوده

N.H.H
13-09-2010, 13:06
اره اما تعمیر سخت افزار انجام ندادم راهی هست ؟:41:بابا مادر برده سالم بوده

هوالعلیم
با سلام ، از این مرحله به بعد باید قطعات شما تست سخت افزاری شوندچون شما در زمینه تعمیرات سخت افزار آشنایی ندارید نمیشود کمک چندانی کرد اندازه ولتاژ ها و فرکانس ها باید چک شود تداخل فرکانسی با دستگاه های مرتبط مثل اسیلسکوپ و غیره باید چک شود و...که بحث آن در حوصله شما نیست اگر یک تعمیر کار خبره سخت افزار در حوالی خود سراغ دارید جهت تست و عیب یابی نزد آن مراجعه نمایید.

موفق باشید

amd>intel
13-09-2010, 13:10
دوست من بهتره به يك شخص وارد بسپريد