PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توصیه های پشت کنکوری های پارسال(دانشجویان امسال) به پشت کنکوری های امسال

Amirdb
10-09-2010, 10:13
سلام
امیدوارم این تاپیک بسته نشه
این تاپیک زدم ببینم بچه هایی که پارسال کنکور دادن و ترجیح دادن یه سال دیگه بمونند و امسال کنکور قبول شدن ودانشجو شدن چه توصیه ای برای بهبود و پیشرفت برنامه پشت کنکوری های امسال دارید؟با توجه به این که دیگه امسال مدرسه وجو درس نیست.
در کل چه توصیه های درسی و غیر درسی(تفریح،استراحت) برای امسال دارید

من اول از خودم بگم بچه های دیگه هم که امسال موندند بگن بچه هایی که پارسال موندن هم بگن لطفا.
من امسال کنکوری 89 بودم وسر یه چیزای بیخود وحاشیه ها(که این جا برای گفتنش مهم نیست)کنکور رو از دست دادم ونتیجه باب میلم نشد.9100 منطقه1 شدم ومکانیک آزاد و صنایع زند شیراز قبول شدم.اما از طرفی به رشته های مهندسی علاقه ای ندارم وقصد دارم یه سال دیگه بمونم و کنکور تجربی بدم.جو مدرسه ما جو تقریبا بی خیال بود ومن با این رتبه داغونم جزو نفرات اول مدرسه بودم (!) اکثر دوستام هم راهی دانشگاه ازاد هستند.

کلا توصیه اتون رو بگید که چیکار کنیم وسط سال دلسرد نشیم و ادامه بدیم و این جور مباحثا ....
ازتون خواهش میکنم سر آزمون آزمایشی خاصی بحث نکنید که تاپیک منحرف بشه.
لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید
خواهشا فقط دوستانی که پشت کنکور بودن در نظر سنجی شرکت کنند.(نام کاربری افراد درج میشه)

سوال نظر سنجی:
آیا از این که یک سال عقب افتادید ولی در عوض رشته مورد دلخواه خود قبول شدید راضی هستید؟
پیشاپیش ممنونم . . .

.............................................
ویرایش تاپیک "یک سال بعد":

خوب این یک سال پشت کنکور هم با همه خوبی ها و بدی های تموم شد!!
اگه خواستید این پست بنده رو از تجربه این یک سال پشت کنکوری بخونید:

forum.p30world.com/showpost.php?p=6322406&postcount=90

ضمنا به دوستانی که تصمیم دارند پشت کنکور بمونند توصیه میکنم تک تک پست های این تاپیک رو حتما بخونید.فوق العاده مفیده!

موفق باشید . . .

Alireza SM
10-09-2010, 11:01
ايول . به منم توصيه بدين

shifter
10-09-2010, 11:11
اول اينكه خوب به خودت تفهيم اتهام كن از الان كه قراره 9 ماه دور از دوستا و يكسري از سرگرمي هات باشي!:31:
و ببين كه حوصله درسو براي بار دوم داري يا نه علاوه بر اينكه يه درس كاملا جديد مثل زيست رو هم بايد بخوني.
لازم هم نيست از الان روزي 14 ساعت بخوني:31:...صبحا 3يا 4 ساعت و عصر ها هم همينقدر كافيه و تاكيد ميكنم كه بيشتر اختصاصي بخون وتست بزن و همه چيزو الان ياد بگير كه بعدا دچار مشكل نشي...

آیا از این که یک سال عقب افتادید ولی در عوض رشته مورد دلخواه خود قبول شدید راضی هستید؟ من سال اول مهندسي برق غير انتفاعي سجاد مشهد قبول شدم...رشته امو دوست داشتم اما با دانشگاه غير انتفاعي مشكل بنيادي داشتم:31: اين شد كه موندم براي امسال...
امسال هم از عيد به اين طرف باز خوب نخوندم اما به لطف درصد هاي خوب عمومي و شيمي تونستم سخت افزار دانشگاه شهيد باهنر كرمان قبول شم كه چون به برق الكترونيك هم خيلي شبيه راضيم...:46:

اگه تو درسي خيلي مشكل داري از همين الان شروع كن پايه اي بخونش و كلاس برو...
من رياضي مشكل داشتم اما تو سال دوم هم زياد روش كار نكردم وگرنه رتبه بهتري ميگرفتم...

ali reza majidi 14
10-09-2010, 11:12
سلام امیر خوبی
چه خبر

تایپک جالبی هستش من یه سال پشت کنکور بودم

حالا هم دقیقا میدونم چی می کشی

ببین دو مشکل بزرگی که تو پشت کنکوریا هست

1-نبودن مدرسه

2- دلسرد شدن

در مورد نبود ن مدرسه منظورم اینه که نظم خاصی رو که همیشه ازش برخوردار بود ی دیگه نداری یعنی باید خودت ایجادش کنی
که تقریبا کار سختیه واسه همین دلیل بارها دیده شده که پشت کنکوریا واسه پر کردن این خلا میرن انواع کلاسهای آموزشگاهها
تا وقتشون مثلا پر شه . که بازم باعث میشه نتیجه ی بدتر از پارسال رو بیارن . چرا چون تو سال پشت کنکوری باید خودت بخونی . به خودت عادت کنی . بله اگه خواستی میتونی تو 2-3 تا درس خصوصی بگیری ولی نه اینکه بری واسه همش یا بیشترش تو آموزشگاه ثبت نام کنی
2- بیشتر پشت کنوری از جمله خودم تو ابتدای سال با انگیزه بسیار شروع میکنن واسه خوندن ولی تو اواسط بهمن دیگه نمیکشن
چرا ؟ به چند دلیل مهم
1- اهمیت دادن به چرت و پرتهای دیگرون
2-عدم اعتماد بنفس
3-سنگین بود برنامه
ولی از اول اسفند ماه شرو ع کردم آخرش هم منتهی به خیر شد رفت (881 منطقه 1)

این 3 تا عامل بالایی مهمترین عوامل دلسردیی سعی کن این رو برطرف کنی

همیشه یادت باشه اونایی که رتبه های خوب میارن چیزی از تو زیاد تر ندارن فقط واسه خودشون تلقین میکنن که قوین که باعث میشه قوی باشند

موفق باشی

M . Sayid
10-09-2010, 11:26
آیا از این که یک سال عقب افتادید ولی در عوض رشته مورد دلخواه خود قبول شدید راضی هستید؟

صد درصد راضیم حالا بماند که مکانیک می خواستم
اصلا من پارسال هیچی بلد نبودم امسال ازین رو به اونرو شدم

امیر مشاور خیلی مهمه بنظرم از یه دانشجو یا کسی که تازه فارغ التحصیل شده بپرسی خیلی بهتره تا پول حروم مشاورای رنگارنگ کنی

دوستان درس خون هم خیلی خوب میشه اگه داشته باشی همیشه با اونا بپر

darkdream2012
10-09-2010, 11:36
سلام
کلا توصیه اتون رو بگید که چیکار کنیم وسط سال دلسرد نشیم و ادامه بدیم و این جور مباحثا ....

من هنوز به اونجا نرسیدم اما هر وقت دلسرد میشم میرم وبلاگ های دانشجهاش رو میخونم و میگم یعنی میشه منم یه روز یکی از این دانشجوها باشم؟؟ دوباره میرم سر درسم:31::31:
من عاشق دندانپزشکیم:27:

Ninjai
10-09-2010, 12:38
من از یه سال موندن راضیم . پارسال آوردم 17000 امسال شد 3400 (منطقه 2) . البته خیلی توقع بالاتری داشتم که نشد !!

به نظر من هر چی درس بخونی همونقدر هم نتیجه میگیری. من هیچ و.قت نتونستم برنامه های ایده آل رو پیاده کنم . بالاترین میزان درس خوندنم تو هفته یه بار شد 51 یه بارم 44 و یه بار فکر کنم 38 چند بارم 35 و بقیه هم کمتر از این ! یعنی میشه روزی 4-7 ساعت (متوسط) . اگه زیر 1000 میخواستم بیارم فکر کنم باید 8-10 ساعت رو متوسط میخوندم .

درسته که باید اختصاصی رو بیشتر تحویل گرفت ولی عمومی هم خیلی تاثیر داره . هیچوقت نباید دست کم گرفته بشه . دوستی دارم که اختصاصیش از من بهتر بود ولی به خاطر عمومی آورد 8000 !!!

حالا چون تو مهندسی دوست نداری حتما سال دیگه بمون . فقط به علاقه توجه کن .

با یه قسمت حرف آرش هم موافق نیستم که گفت صبح ها 3-4 ساعت ! فکر کنم خیلی زیاد باشه !!! من که هیچ وقت نتونستم البته اگه میتونستم وضعم بهتر میشد !.

یه چیز دیگه .
زیاد به حرف مشاورا اهمیت نده !!!
به نظرم بیشتر گمراه میکنن . همیشه میگن یه اوطلب باید روزی 12 ساعت درس بخونه . بعد مثلا وقتی یه روز صبح ساعت 10 بلند میشی و میبینی که به برنامه نمیرسی اعصابت بهم میریزه و اون روز دیگه درس بخون نیستی !!

هرچه قدر درس بخونی همون قدر نتیجه میگیری ! حتی شد یه روز 2 ساعت بخون ولی سعی کن روزی رو بدون درس نذاری .

حسابی موفق باشی !! :46:

Amir_oscar
10-09-2010, 13:48
به شدت باید از لحاظ روحی خودتون رو تقویت بکنید! فقط به این فکر بکنید که رشته ای که می خوام رو قبول می شم و هی نگران نباشید که اصلا اگه از پارسال بدتر شد چی؟ و خانواده چی می گن و...
زیاد هم به ساعت مطالعه اهمینت ندید! نه این که کم بخونید! بیش تر از اینکه به فکر ثبت ساعات مطالعه و اینا باشید به انجام شدن کامل کارهاتون فکر بکنید.
به مشاورهایی که میان و می گن فلان ساعت بخونید و فلان جور بخونید و... زیاد گوش ندید! اینا برای دانش آموزای خودشونه! خودتون یه سال تجربه دارید و بهترین روش ها رو بلدید!
اصلا غصه ی یک سال موندن پشت کنکور رو نخورید! هم تجربه اتون بیش تر می شه و هم به رشته ی مورد علاقه اون می رسید!
یه کسی که فارغ التحصیله نباید از همه ی تفریحاتش بزنه! وگرنه خل می شه! :دی به فکر خودتون باشید، اما روی برنامه!
ممکنه بعضی وقت ها توی طول سال فکر کنید که مگه من همش چند سال زنده ام که 2 سالش رو واسه ی کنکور بخونم؟ اصلا زندگی چه ارزشی داره که دارم خودم رو براش می کشم و ححالا اگر هم رشته ام رو قبول شدم، آخرش که چی؟ اصلا من که قبول نمی شم! اینا به شدت چرت هستن! :دی

doost4
10-09-2010, 13:48
من که فک می کنم اصلا ارزش نداشت ! امسال رتبم 10 هزار تا بهتر شد و روزانه هم قبولیدم اما اگه رتبه 1 هم می شدم بازم به زجری که کشیدم تو این یه سال نمیرزید !!

shifter
10-09-2010, 14:41
با یه قسمت حرف آرش هم موافق نیستم که گفت صبح ها 3-4 ساعت ! فکر کنم خیلی زیاد باشه !!! من که هیچ وقت نتونستم البته اگه میتونستم وضعم بهتر میشد !.

هرچه قدر درس بخونی همون قدر نتیجه میگیری ! حتی شد یه روز 2 ساعت بخون ولی سعی کن روزی رو بدون درس نذاری .

حسابی موفق باشی !! :46:

اره منم گفتم صبح 3 تا 4 ساعت و لي خداييش خودم شايد 1 روز در هفته ميتونستم صبحش 4 ساعت بخونم!:31:
از اين لحاظ ميگم كه براي من صبح ها درس خوندن بازدهيش خيلي خوب بود و تمركز خوبي داشتم..چون مغز هم صبح ها ريفرش شده و خوب كار ميكنه:31:
با نينجاي موافقم كه روزي رو بدون درس نذاري...
واقعا اين پيوسته خوندن خيل كمك ميكنه حتي 2 تا 3 ساعت تو روز...
يكي از اشتباه هاي من اين بود كه مثلا تصف مشتقو ميخوندم بعد از 5 روز ميرفتم سراغش:19: اونوقت 4 ساعت وقت ميذاشتم تا دوباره هرچي خوندم مرور كنم و بعد ادامه ميدادم:41::13:

زیاد به حرف مشاورا اهمیت نده !!!
دقيقا راست ميگي![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ninjai
10-09-2010, 14:56
توصیه وحشتناک مهم !!!

خلاصه نویسی حتما داشته باش .
خیلی کمک میکنه . دیگه از این مشکلات که آرش نوشت کمتر پیش میاد . درس رو که فهمیدی یه خلاصه (طوری که زیاد دوباره سراغ کتابو جزوه نری--درسایی مثل فیزیک-- ::به نظر من البته !! ) برای پشت کنکوریها بیشتر وقت هست واسه این کارا .
من که یه دفتر کلاسوری داشتم و هرچی میخوندم توش مینوشتم ! و هنوز هم دارمش میخوام واسه دانشگاه هم با خودم ببرمش !

turokpooria
10-09-2010, 15:14
من امسال 12000 شدم و تصمیم گرفتم تا واسه کنکور 90 بخونم حتی انتخب رشته هم نکردم تا به امید خدا شریف قبول بشم دلیلی که داشت من واسه امسال بخونم فقط عشق به فیزیکه 3 تا درسای عمومیم هم هنوز درصدام بالاست فقط یه اراده پولادین و حداکثر یک روز استراحت در هفته بطور کاملیا نصف رو داشته باشید اینو گفتم چون پارسال من شبو روزم یکی شده بود و نزدیکای کنکور هم(7 روز) آپاندیسم اود کرد و عمل کردم که خیلی استرس زا شد. امیدوارم همه سالم باشین کنکور رو که راحت میشه قبول شد فقط اختصاصیارو خوب تست بزن

shabeashegha
10-09-2010, 21:34
امیرجون توی نظر خواهی شرکت کردم . توصیه هایی که بنظرم اومد هم که بهت گفتم اگه کمک دیگه از دستم بر میاد دریغ نکن:10:

Amirdb
10-09-2010, 21:41
ممنونم دوستان امیدوارم بقیه هم اگه این تاپیک رو می بینند و تجربش رو دارند یه راهنمایی بکنند

Benyamin100
10-09-2010, 22:43
توصیه وحشتناک مهم !!!

خلاصه نویسی حتما داشته باش .
خیلی کمک میکنه . دیگه از این مشکلات که آرش نوشت کمتر پیش میاد . درس رو که فهمیدی یه خلاصه (طوری که زیاد دوباره سراغ کتابو جزوه نری--درسایی مثل فیزیک-- ::به نظر من البته !! ) برای پشت کنکوریها بیشتر وقت هست واسه این کارا .
من که یه دفتر کلاسوری داشتم و هرچی میخوندم توش مینوشتم ! و هنوز هم دارمش میخوام واسه دانشگاه هم با خودم ببرمش !
من هم پارسال خیلی عالی خلاصه نویسی می کردم که در زمان دوره بهم کمک می کرد که کمتر نگران این باشم که درسایی که خوندم رو یادم رفته
ولی الان که فکرش رو می کنم می بینم اگه این وقتی رو که واسه خلاصه نویسی گذاشتم اگه واسه تست زدن می ذاشتم و با تست دوره می کردم خیلی بهتر می شد

bida
10-09-2010, 22:59
من فقط می خوام یه اخطار بدم.

تو بدن ما و بخصوص مغز ما ، یه سری مکانیسم های دفاع ذهنی و انکار وجود داره ، تو حالت هایی که ما دچار یک مشکل روحی شدید می شیم مغر ما با ترشح هورمون های خاص ، از نظر روانی وارد این مکانسم ها میشه. هدف این مکانیسم ها ، حفظ حالت Stable مغزو روح و روان ما هست.

یک از این مکانیسمها بخصوص تو این حالت ها پیش میاد که ما نتونستیم تو کنکور موفق باشیم و الان یه انگیزه مضاعفی داریم که سال دیگه بترکونیم. این همون مکانیسم دفاعی هست که ما دچار افسردگی ناشی از شکست نشیم. این خیلی خوبه و مثل یه نوع مخدر طبیعی عمل می کنه به شر طی که ما هم سعی کنیم هر چه سریعتر به جهان واقعی بر گردیم و از این حالت سرخوشی و انرژی ناشی ار اون به نحو مناسب استفاده کنیم.

متاسفانه خیلی ها دچار یک نوع آرامش خاطر مصنوعی می شن و تا مدت ها یه نوع حالت بی خیالی و اعتماد به نفس کاذب رو دارن که فکر می کنن به دلیلی امسال هم حتما قبولن. به همین خاطر هست که عده زیادی رو می شناسیم که سال بعد هم نتیجه نمی گیرن. بهتره از همین حالا واقع گرا باشید و بدونید که ممکنه کنکور سال دیگه ار امسال هم سخت تر باشه و هیچ تضمینی نیست که شما نتیجه بهتری از امسال کسب کنید مگر اینکه از همین حالا با یک برنامه مدون و بر اساس اصول کار رو شروع کنید و اول از همه کلاهتونو قاضی کنید و ببینید دلیل شکست پارسالتون چی بوده و سعی کنید اونو رفع کنید. اینم کار سختیه چون خیلی هامون حاضر نیستیم اشتباهاتمونو بپذیریم .

Amir_oscar
10-09-2010, 23:00
به نظر من اصلا خلاصه نویسی نکنید! زیر کلمات کلیدی خط بکشید...

reza-atom
10-09-2010, 23:05
دوستان من ریاضی بودم قبول نشدم الان به شدت از ریاضی متنفرم و میخوام به عشق قبلیم یعنی هنر برگردم به نظرتون کار درستیه ؟

Amir_oscar
10-09-2010, 23:07
دوستان من ریاضی بودم قبول نشدم الان به شدت از ریاضی متنفرم و میخوام به عشق قبلیم یعنی هنر برگردم به نظرتون کار درستیه ؟

آره...
به نظرم هر کسی که دنبال علاقه اش بره و پی گیر باشه موفقه!:20:

MOHAMMAD2010
10-09-2010, 23:21

البته به نظر من نه
خیلی آدما رو دیدم به خاطر همین علاقه رفتن رشته های مسخره آخرش بیکار موندن
اگه برای آینده میخوای به نظرم برو یه رشته نونو آب دار
بازم نظر خودته ...

Ninjai
11-09-2010, 01:27
من هم پارسال خیلی عالی خلاصه نویسی می کردم که در زمان دوره بهم کمک می کرد که کمتر نگران این باشم که درسایی که خوندم رو یادم رفته
ولی الان که فکرش رو می کنم می بینم اگه این وقتی رو که واسه خلاصه نویسی گذاشتم اگه واسه تست زدن می ذاشتم و با تست دوره می کردم خیلی بهتر می شد
عزیز من موضوع اینه که وقتی خلاصه ای نداشته باشی . هر بار باید به منبع اصلی که پر از اضافاته برگردی ! که خیلی وقت میگیره.

به نظر من اصلا خلاصه نویسی نکنید! زیر کلمات کلیدی خط بکشید...
توی درسی مثل ریاضی و فیزیک فکر نکنم کارساز باشه !

100% همین کارو بکن !

البته به نظر من نه
بازم نظر خودته ...
شما یه کار بگو که آیندش تضمین باشه !!. اگه رشته نون و آبدار رفت و تهش بیکار موند چی ؟ همش خودشو سرزنش میکنه که چرا سمت علاقش نرفت . و دوم اینکه فکر نکنم تو رشته ای که بهش علاقه نداشته باشی بتونی پیشرفت چندانی بکنی .
رشته های مسخرهخیلی بد بود !:13:

safoora55
11-09-2010, 07:42
آقا پشت کنکور ارشد هم حسابه؟
من پارسال آزاد قبول شدم ولی وزارت بهداشت با اختلاف چند رتبه نه
امسال وزارت بهداشت شهید بهشتی قبول شدم ولی آزاد که فکر می کردم قبول بشم رتبه ام خیلی وحشتناک بود
ولی خوب اصول کلی درس خوندن برای هردوتا کنکور شبیه هم هست
اولا برای خود برنامه ریزی کن که طبق اون پیش بری ولی توی برنامه ات بیست روز قبل از یک ماه آخر رو خالی بذار تا اگر احیانا از برنامه ات عقب افتادی بتونی جبران کنی ولی برای اینکه به امی اون بیست روز رو تنبلی نکنی براش یه برنامه ی جدا بذار که اگر طبق برنامه ات پیش رفتی بیکار نمونی
ثانیا تست زدن رو خیلی جدی بگیر یکی از چیزهای مهمی که شما سر کنکور نیاز داری حافظه ی باز شناسی و یادآوریه تست هرچند تکراری میتونه این بخش از حافظه رو قوی کنه از اینکه تست تکراری بزنی هم واهمه نداشته باش وقتی شروع به تست می کنی ممکنه خیلی چیزها یادت نیاد و بگی وای من که همه رو یادم رفته ولی نترس این خیلی طبیعیه همین کمک میکنه نقاط ضعف خودت رو بشناسی اگر هم تست تکراری بود و بلد بودی خوبیش اینه که میدونی اون مطلب توی ذهنت فیکس شده و برای روحیه ات هم خوبه
باید یکماه آخر رو کلا بذاری برای تست و دو ساعت در روز مرور خلاصه ها خلاصه نویسی خیلی برای یادگیری خوبه ولی حداکثر تا بهمن این کارو بکن بعدش بیشتر وقت برای تست بذار
زبان رو هر روز یکساعت بخون در مورد زمان درس خوندن زیاد به خودت از الان سخت نگیر همه ی کسانی که مجدد شروع به خوندن می کنن اولش با روحیه ی زیاد با حداکثر توان شروع می کنن ولی به وسطهاش که میرسه دیگه میبرن چون همه ی انرژیشون رو خرج کردن پس برای الان روزی 4 ساعت خیلی خوبه که به مرور زیاد بشه یک روز در هفته رو تفریحی درس بخون که هنگ نکنی کلا از تفریحاتت کم نکن مغز برای این که مطالب آموخته شده رو ذخیره کنه احتیاج به وقت آزاد داره خوابت رو اصلا کم نکن به دو دلیل
اگر خوب بخوابی نشاط مغز باقی میمونه و بدنت هم ضعیف نمیشه حتما سعی کن سر ساعت بخوابی و خوب بخوای
ثابت شده مغز در حین خواب شروع به ذخیره و دسته بندی مطالب آموخته شده در طول روز میکنه که با خواب کم در طول زمان حافظه نمی تونه به خوبی عمل کنه
می تونی این اوایل هر چند روز رو اختصاص به یک درس بدی چون داری دوباره مطالب رو یاد میگیری غیر از زبان که اون باید هر روز باشه ولی چند ما آخر رو هر روز به یک یا دو درس اختصاص بده دلیلش هم اینه که سر کنکور شما باید طی چندساعت امطالب گوناگون رو یادآوری کنی پس بهتره از قبل به این مطلب عادت کرده باشی
الان که تست میزنی بعد از اینکه جوابها رو دادی حتما دونه به دونه ی اونها رو بررسی کن،اینکه چرا این جواب رو دادی و چرا جواب های دیگه رو ندادی؟ چرا این جواب صحیح هست و بقیه نیست؟ ممکنه چه اشتباهی رو مرتکب بشی تا جواب صحیح گزینه های دیگه به نظر بیاد؟ اینها خیلی مهمه که باعث میشه سر تست توجه بیشتری داشته باشی و کمتر جواب غلط بدی
درس های عمومی رو جدی بگیر خصوصا ادبیات و بینش که اولی ضریب خوبی داره و دومی مطالبش زیاد نیست و اگر خوب بخونی و خلاصه ی خوبی ازش داشته باشی و تست هم بزنی میتونی خیلی بالا بزنی درسهای عمومی میتونه ضعف شما رو در اختصاصی جبران کنه نوه ی خاله من با این که المپیادی بود ولی به عمومی دل نمی داد و رتبه اش شد 3600 پسرخاله اش با همون درصدهای اختصاصی ولی عمومی بهتر شد 24 پس اصلا دست کم نگیر
خوب غذا بخور مقوی بخور و خوب بخواب کنکور سال دوم خیلی بدن رو تحلیل میبره و ممکنه دو ماه آخر هرچقدر هم تلاش کنی به خاطر بدن ضعیف نتونی بازده مفیدی داشته باشی
یه سرچ کوچولو درباره ی ریلکسیشن بکن و تمرین کن تا یاد بگیری این خیلی مهمه چون اکثر کسانی که خوب میخونن استرس بالایی سر جلسه دارن که خودش باعث میشه نتونن تمرکز کنن و مطالب رو خوب یادآوری کنن و کلا میبینی کنکور رو خراب میکنن ریلکسیشن بر این اصل استواره که بدن نمی تونه همزمان در دو حالت متضاد قرار بگیره ریلکسیشن یکی از درمان های اصلی اضطراب هست که فردی که اون رو یاد میگیره میتونه در مواقعی که دچار اضطراب میشه خودش رو سریعا به آرامش برسونه(حالا یه وقت زیادی رسلکس نشی سر کنکور خوابت ببره:31:)
در مورد مشاور شما اگر اضطراب بالایی داری بهش مراجعه کن وگرنه نه اون که نمی تونه به جای تو درس بخونه و برنامه ریزی کنه
یک برنامه ریزی خوب برنامه ایه که مطابق روحیه و شخصیت فرد ریخته شده باشه اگر به کسی که نمی تونه بیشتر از روزی پنج ساعت سر درس بشینه بگیم روزی ده ساعت بخون باعث میشه طبق برنامه عمل نکنه و چه بسا همون پنج ساعت رو هم نخونه اون وقت اگر برخلاف برنامه پیش بره به بی نظمی عادت می کنه و نمی تونه از دوماه آخر که خیلی حیاتی هست استفاده ی مفید ببره
امیدوارم موفق باشی

yenoghteyee
11-09-2010, 10:09
من سال 82 درسم پيش دانشگاهي‌ام تموم شد. رشته‌ام تجربي بود. سال 84 رفتم دانشگاه علمي كاربردي و فوق ديپلم نقشه كشي صنعتي گرفتم. محيط دانشگاه اينقدر گند بود كه ديگه قيد درس خوندن رو زدم. چون عاشق علوم انساني بودم همنيجوري تو اين حوزه مطالعه‌ي آزاد مي‌كردم. تا اينكه بعد از چند سال حس كردم يه چيزي كم دارم. بايد درس بخونم. دانشگاه سراسري براي كارداني به كارشناسي علوم انساني شرايط سني داشت. زير بيست و سه سال مي‌گرفتن. چون فقط تربيت معلم بود. خب اونو نتونستم شركت كنم. بعد خواستم دانشگاه آزاد شركت كنم. با چند نفر كه مشورت كردم تصميم گرفتم صبر كنم تا كنكور 89 و دانشگاه سراسري شركت كنم( زمان ثبت نام واسه كنكور 88 تموم شده بود). خلاصه درساي دبيرستان رو خوندم و دوباره از ليسانس شركت كردم. فكر مي‌كنم كار بزرگي كردم. چون واسه هيچ كدوم از اين درسا يه ساعتم سر كلاس ننشستم و همه رو خودم تنهايي خوندم. الانم علوم اجتماعي دانشگاه تهران قبول شدم. خيلي هم راضي‌ام.

واسه كنكور درس خوندن اصن سخت نيست. خيلي هم لذت بخشه. يعني اينكه آدم يه برنامه‌اي داشته باشه خيلي خوبه. يه انگيزه‌اي هست كه صبحا از خواب بيدار شه. من خودم صبحا عمومي مي‌خوندم و عصرا اختصاصي. خيلي برام لذت بخش بود.
يه توصيه ديگه اينكه كنكور آزمايشي رو فراموش نكنيد. به رتبه و ايناش زياد كاري نداشته باشيد و كنكور آزمايشي باعث مي‌شه بتونيد برنامه‌ريزي كنيد. مثلن اينكه توي يه ماه تا كجاي كتابو بايد بخونيد و دوره كنيد. موفق باشيد.
اگه سوآلي در مورد كنكور انساني داشتيد پ.خ بزنيد.

reza-atom
11-09-2010, 11:31
البته به نظر من نه
بازم نظر خودته ...

عزیزم شما منظورت رشته های هنر بود ؟ واقعاً که !

shabeashegha
11-09-2010, 13:09

شک نکن برو دنبال علاقت . درسته بعضی رشته های هنر پول زیادی توش نیست ولی مهم علاقته. اگه فرضا شما ریاضی بمونی و رشته مهندسی قبولی شی بعد بازار کارش خراب شه مطمئن باش سرخورده میشی چون نه علاقه بهش داری نه درآمد خوبی ولی اگه بری دنبال علاقت که هنر باشه و بازم بازار کارش خراب شه دلخوشیت به اینه که این رشته مورد علاقمه!!

petrose.kabir
11-09-2010, 14:45
سلام
یه سوال دارم لطفا جواب بدین
جزوهای گزینه 2 کاملا؟
میشه اعتماد کرد؟

Benyamin100
11-09-2010, 15:31
عزیز من موضوع اینه که وقتی خلاصه ای نداشته باشی . هر بار باید به منبع اصلی که پر از اضافاته برگردی ! که خیلی وقت میگیره.

دوست من همون طور که می دونی خلاصه نویسی یه کار سخت و وقت گیره(البته بعد یه مدت راه می افتید) و این وقت گیر بودنش باعث شد که من تو درسای عمومی خیلی کم تست بزنم

من هم نگفتم که این کار کار اشتباهیه گفتم بین خوب و خوب تر آدم بهتره که خوبتر رو انتخاب کنه(دوره با تست زدن)

Amirdb
11-09-2010, 16:35
سلام
یه سوال دارم لطفا جواب بدین
جزوهای گزینه 2 کاملا؟
میشه اعتماد کرد؟
داداش لطف کن این سوالات رو اینجا نپرس چون به این تاپیک ربطی نداره وممکنه دعوا بشه
البته ببخشید که اینو گفتم.تاپیکای زیادی در این بار هست

sinasalar2007
11-09-2010, 17:26
راستشو بخوای من همین امسال شرکت کردم و رتبه ام اونی که میخواستم نشد ولی خوب باهاش ساختم و میرم دانشگاه (برای فرار از کنکور ...)
به نظر من هم سال پیش سال شیرینی بود ولی دیگه حوصله ی اونطوری درس خوندن و این طوری نتیجه گرفتن رو ندارم :13:
به شما واسه ی این اراده تون تبریک میگم ولی یه نکته رو امسال مد نظر داشته باش:
امسال خودت شاهد بودی که ریاضی و فیزیک چه وضعی داشت ،سال پیش هم شیمی سخت بود (سخت نبود ولی وقت گیر بود :31: ) . به نظر من بشین از الان روی عمومی هات خیلی کار کن چون ممکنه وقت بذاری برای یه درس اختصاصی یهو ببینی امسال شانس تو همون درس سخت شده !
همون طوری که امسال کسایی که عمومی زیاد خونده بودن نتیجه گرفتن امیدوارم شما هم بتونید سال دیگه نتیجه بگیرید

money71
11-09-2010, 18:41
من امسال كنكور دادم 9200 منطقه يك شدم- نرم افزار دانشگاه زنجان قبول شدم كه مي رم
ولي توصيه ها:
سعي كن تو هر درس فقط يه كتاب خوب انتخاب كن و تا آخر برو ( بعضي كتابا هر فصل رو به چند قسمت آموزش-مرور اول-مرور دوم تقسيم كردند و اگه تمام اين قسمت ها رو انجام بدي بنظرم كافيه)
خيلي به خودت فشار نيار يعني كم كم مدت زمان ذرس خوندن رو بالا ببر

به اين روزگار دلخوش مباش! ( من عيدم رو گذاشته بودم براي مرور عمومي ها ولي متاسفانه آنفلانزا اونم شديدش رو گرفتم و 20 روز خونه نشين بودم)

mahyar_bt
14-09-2010, 21:33
فقط اومدم بگم که اگه توقعتون بالا نیست با روزی 2 ساعت درس خوندن مطمئنا رتبه ای بین 10 هزار تا 20 هزار میارین
اگه ازاد میخواید برید همین 1 ماه اخر زرد قلمچی بخونید بهترین جا قبول میشید

M3lody
14-09-2010, 21:50
من میگم ارزش دارهه

فامیل ما 4 بار کنکور داد واسه پزشکیییی

پارسال

پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهراننننن قبول شد بلاخره

اگه قرار باشه همه چیو بی ارزش بشماریم که کلا زندگی بی ارزشه
درس هم جزئی از زندگیه که تا اخر عمرت با همون رشته ای

alivahdaty
16-09-2010, 10:56
اگه فکر می کنی :سال دیگه خیلی بهتر درس می خونم وباشه سال دیگه قبول شم
بدان که در اشتباهی اگه تو همون ادمی پس سال دیگه بهتر درس نمی خونی واگر قرار کس دیگه ای باشی که خیلی خوب تلاش میکنه پس همین حالا باش وتمام تلاشت رو بکن که قبول شی حسابی درس بخون زحمت بکش ومطمِن باش سال دیگه معجزه رخ نمی ده !

javad_2012
17-09-2010, 12:54
دوستان باز هم بیایید راهنمایی کنید !!!

ehsan_92
22-09-2010, 16:45
سعی کن زیاد درس بخونی
من یه سال موندم هیچ اتفاقی نیفتاد اگه بخوای یه سال دیگه بمونی نباید اشتباهات سال قبل را تکرار کنی

mjorh
23-09-2010, 13:06
من امسال كنكور دادم 9200 منطقه يك شدم- نرم افزار دانشگاه زنجان قبول شدم كه مي رم
ولي توصيه ها:
سعي كن تو هر درس فقط يه كتاب خوب انتخاب كن و تا آخر برو ( بعضي كتابا هر فصل رو به چند قسمت آموزش-مرور اول-مرور دوم تقسيم كردند و اگه تمام اين قسمت ها رو انجام بدي بنظرم كافيه)
خيلي به خودت فشار نيار يعني كم كم مدت زمان ذرس خوندن رو بالا ببر

به اين روزگار دلخوش مباش! ( من عيدم رو گذاشته بودم براي مرور عمومي ها ولي متاسفانه آنفلانزا اونم شديدش رو گرفتم و 20 روز خونه نشين بودم)

چه درصدایی اوردی که به این رشته و دانشگاه قبول شدی ، ؟ اگه میتونی درصداتو بگو .

bida
23-09-2010, 13:55
من میگم ارزش دارهه

فامیل ما 4 بار کنکور داد واسه پزشکیییی

پارسال

پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهراننننن قبول شد بلاخره

اگه قرار باشه همه چیو بی ارزش بشماریم که کلا زندگی بی ارزشه
درس هم جزئی از زندگیه که تا اخر عمرت با همون رشته ای

خوب این فامیل شما 100 درصد دختره و بنابر این خیلی از مشکلات آقایون رو هم نداره و حتی شاید در حین تحصیل ازدواج هم بکنه.

ولی ایشون 4 سال از عمرشو تو بهترین سالهای جوونی گذاشت پای کنکور ، اگه سن مفید یه انسان رو حساب کنید ایشون چیزی در حدود 10 درصد از زندگی و عمر مفیدشو گذاشت برایه کنکور. اونم از جوونی و سالهایی که اوج قدرت و تواناییهای جسمی اون هست. پس خیلی از 10 درصد بیشتر میشه.

یه محاسبه ساده نشون میده که ایشون وقتی 30 سالش میشه تازه شده پزشک عمومی فارغ التحصیل ، طرحش رو هنوز نگذرونده وتازه می خواد شروع کنه ، اگه بخواد ادامه تحصیل بده هم که دیگه هیچ.....

دوستان می شه تو سن 30 سالگی هم دانشگاه قبول شد ، ادامه تحصیل هم داد و همه هم ز گهواره تا گور دانش بجوی رو شنیدیم ، ولی بدونید که شما بهایی که برایه پشت کنکور موندن می دید  سالهای عمر و جوونی تون هست.

وقتی به سن 30 یا 40 می رسید خیلی ها حسرت این سالها رو خواهید خورد. برایه کنکور بیشتر از 2 سال نباید وقت گذاشت. اونهم بچه هایی که فقط درس می خونن. در مورد خانمها نظر خاصی ندارم ولی آقایون که سربازی هم در پیش رو دارن باید تا قبل از 30 سالگی تکلیف زندگیشونو مشخص کرده باشند.

Rush1911
23-09-2010, 15:20
در مورد اسم تپیک بگم که:

بله ه ه ه ه:31:

امسال کنکور دولتی ما (کنکور فنی 26 شهریور) که بعد کنکور آزاد حتی بعد جواب آزاد بودش.

برا همین وقتی جواب آزاد اومدو دیدم که محل خودمون قبول شدم دیگه حس اینکه بشینم برا دولتی بخونم نبود:19:

این بود که سر کنکور دولتی 2تا کلوچه و هفت هشتا شوکولات و یه بسته کیشمیش!! زدم بر بدنو بلند شدم:13:

اینم از داستان کنکور تخ...ی ما:31:

موفق باشید

livan322
23-09-2010, 15:35
نفراتی مثل ما که امسال افتادن به ذلیل اهمیت دادن زیاد به دروس پیش بوده همش فکر جواب دادن به معلم رو میکردیدم و همیشه به سر کلاس فکر میکردیم

takethatter
24-09-2010, 03:11
من سال 87 پیش دانشگاهی بودم و همون سال در دو رشته قبول شدم:

1- شهید باهنر کرمان: زبان و ادبیات انگلیسی با رتبه‌ی 4659.
2- آزاد بندرعباس: مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) با رتبه‌ی 16.

تصمیم اولیه: به دلیل شدت علاقه به رشته‌ی زبان، تصمیم گرفتم برم کرمان.

تصمیم نهایی: مامانم مُخم رو زد. گفت اون‌جا تو خوابگاه نمی‌تونی بمونی. منم وابسته به خانواده. گفتم نه، کرمان نمی‌رم. اطرافیان هم گفتن آره، کامپیوتر خوبه. زبان چیه؟ زبان رو هم می‌تونی بعداً بخونی.

نتیجه‌ی نهایی: رفتم آزاد. ترم اول همه چی آسون و خوب بود. معدلم هم شد 15.5. از ترم دوم سختی‌هاش شروع شد. داشتم زیر فشار درس له می‌شدم که یه روز گریه کنان اومدم خونه و گفتم من دیگه نمی‌رم دانشگاه.

دلیل: عدم فراموشی زبان و اینکه روزگاری عاشقش بودم.

عکس العمل اطرافیان: پدر عصبانی شد. مادر تعجب نمود. چشم اطرافیان گرد شد. ولی در پایان، همه با این قضیه کنار اومدن. قرار شد دوباره کنکور بدم (همین امسال).

نتیجه‌ی کنکور:

1- پیام نور بندرعباس: زبان و ادبیات انگلیسی با رتبه‌ی 4876.
2- آزاد بندرعباس: مترجمی زبان با رتبه‌ی 3!! :31:

تصمیم نهایی: زبان و ادبیات انگلیسی.

نتیجه‌ی نهایی: به زودی می‌رم سر کلاس.

---------------

جواب نظرسنجی: بله.

توضیحات: قرار بود ورودی 87 باشم که نشد. عوضش 2 سال بزرگ‌تر شدم و با فکر باز می‌رم دانشگاه. دو سال صبر کردم برای رشته‌ای که دوستش دارم، نه رشته‌ای که به زور می‌خونم.

تا علاقه نباشه، درس هم نمی‌شه خوند. به هر رشته‌ای علاقه دارید، درس بخونید و تلاش کنید. وقتی هم که قبول شدید، سعی کنید تو اون رشته بهترین باشید.

nelly joon
30-11-2010, 11:19
دوستان باز هم راهنمایی کنید.
من خیلی نا امیدم.
کاش این تاپیک ادامه دار باشه و هر روز پست های جدید داشته باشه.

princeofpersia_7
30-11-2010, 14:50
از چی نا امیدی؟!! تو که درصد ها و کارهات خوب بود؟!!

زمان هم داره زود میگذره... جدا انگار همین دیروز بود که تو مهرماه داشتیم برای روزهای بعدی بحث میکردیم. چند وقت دیگه ثبت نام هم شروع میشه و اون وقت خود به خود انگیزه میگیری :46:

shabeashegha
30-11-2010, 22:55
من خیلی نا امیدم.
پارسال منم حدودای دی ماه نا امید شدم . با خودم فکر میکردم که گیرم که دندونپزشکی بهشتی بیارم آخرش که چی؟!
بعد رفتم یه سرچ کردم متوجه شدم که همه بچه هایی که کنکور میدن یه دوره زمانی دچار یاس وناامیدی میشن که کاملا طبیعیه توی یه مقاله خوندم که اغلب بچه های جدی کنکور بین آذر تا بهمن این یاس و نا امیدی میاد سراغشون. داوطلبای جدی به خاطر اینکه هدف دارن این یاس رو میذارن کنار و خوب میخونن ولی اونایی که کمی ضعیفترن ماهها دچار این یاس هستن و برای مقابله باهاش به تفریح و دوستاشون پناه میبرن (صورت مساله رو به کلی پاک میکنن) وقتی به خودشون میان که 1ماه به کنکور مونده و تلویزیون و رادیو و روزنامه ها مدام حرف کنکور رو میزنن اون موقع ست که با جدیت میشینن میخونن ولی چه فایده که نوش داروی بعد از مرگ سهرابه ...
تا جایی که یادمه شما داوطلب جدی هستین خوبه که الان دچار نا امیدی شدین این شتریه که باید بالاخره در خونتون میخوابید:46:هرچی سریعتر این اتفاق بیوفته فرصت بیشتری برای رفعش دارین
شما 4روز فرصت دارین که خودتون حلش کنین . اگر حل نشد حتما یه مشاور برین
من خودم برای حل این مشکل این کارارو کردم:
هر روز صبح زود میرفتم پیاده روی (توی این دوره ای که دچار یاس شدم)
صبحانه رو کامل میخوردم (واقعا آدم رو برای فعالیت جدید آماده میکنه)
تا زمانی که احساس علاقه نکردم سراغ درس نرفتم . یعنی درسته که دلهره داشتم که از بقیه عقب میوفتم ولی ترجیح دادم با بی علاقگی سر درس نشینم (چون ماجرای یاس کش دار تر میشد)
3روز برنامه بالارو انجام دادم + تفریحی که بدنم رو به فعالیت وادار کنه (شنا/فوتبال/دوچرخه سواری/اسکی خلاصه هر ورزشی دوست داری) یادت نره زیاده روی توش باعث میشه اصل مساله رو فراموش کنی . یا تنها این کارارو بکن یا اگه میخوای با دوستی اینکارو بکنی یادت باشه کسی باشه که آیندت براش مهم باشه اغلب دوستا بعد از رفع مشکل ممکنه همچنان مایل باشن برنامه رو ماهها ادامه بدن!!(بدون در نظر گرفتن درسات)
هر وقت احساس خواب کردی بخواب حتی اگه وسط درس خوندنت بود!
موفق باشی :11:

visual
01-12-2010, 11:40
من 2 سال پیش کنکور دادم ...

در دوران کنکور خیلی کارهای متفرقه پیش میومود که انجام بدم و خیلی هم دوست داشتم که این کارا رو بکنم !
فکر کنم برای شما هم پیش بیاد ... همیشه در مواجهه به این کارها بگید : بمونه بعد از کنکور و دیگه بهش فکر نکینید .

nafas
01-12-2010, 12:45
بعد رفتم یه سرچ کردم متوجه شدم که همه بچه هایی که کنکور میدن یه دوره زمانی دچار یاس وناامیدی میشن که کاملا طبیعیه توی یه مقاله خوندم که اغلب بچه های جدی کنکور بین آذر تا بهمن این یاس و نا امیدی میاد سراغشون. داوطلبای جدی به خاطر اینکه هدف دارن این یاس رو میذارن کنار و خوب میخونن ولی اونایی که کمی ضعیفترن ماهها دچار این یاس هستن و برای مقابله باهاش به تفریح و دوستاشون پناه میبرن (صورت مساله رو به کلی پاک میکنن) وقتی به خودشون میان که 1ماه به کنکور مونده و تلویزیون و رادیو و روزنامه ها مدام حرف کنکور رو میزنن اون موقع ست که با جدیت میشینن میخونن ولی چه فایده که نوش داروی بعد از مرگ سهرابه ...توی دفتر قلم چی توی برنامه ریزیش هم نوشته ! دقیقا قبل امتحانات ترم اول
نوشته دوران یاس و ناامیدی فرا میرسد ! باید خودت راه حل خودت رو پیدا کنی !
:46:
این تاپیک هم بد نیست
انرژِی مثبته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shabeashegha
01-12-2010, 23:01
انگار به آرزوت رسیدی هر روز پست جدید اینجا هست:46:

nelly joon
02-12-2010, 10:23
انگار به آرزوت رسیدی هر روز پست جدید اینجا هست:46:
آره،خیلی خوبه.:8:
دستتون درد نکنه...:11:

AB
06-12-2010, 11:00
من میخاستم بله بزنم اشتباهی خیر زدم.:5:

salar_aziz
07-12-2010, 20:08
سلام دوستان
من می خوام بهتون یه چیزی بگم و فکر می کنم واقعا به دردتون بخوره(امیدوارم) البته ممکنه از این تاپیک یه کم دوره ولی خوب فکر می کنم حقیقت همین باشه
ببینین دوستان من خودم پارسال سال اولی پشت کنکوری بودم و رتبه ام هم اونی نشد که می خواستم و حتی جایی هم که می خواستم قبول نشدم اما رشته ام اونی بود که عاشقش بودم ، خوب پیام نور رشته معماری قبول شدم و خودم وقتی که اعلام نتایج شد و صفحه ی اعلام نتایج که باز شد با خودم گفتم خوب از هفته ی دیگه شروع می کنم می خونم ولی خدا پدر و مادرشو واسش نگه داره یه مشاوری داشتم که کل سال با هم بودیم ، به من گفت حالا که چیزی که می خواستی شد برو و واسه سال دیگه صبر نکن و منم قبول کردم و رفتم حالا می گم خدارو شکر که رفتم چون الان که رفتم می بینم خیلی از واحدها کارگاهیه و با بقیه دانشگاهها فرقی نداره و کلا رشته ای که اول و آخرش و فارغ التصیلی و بعد از فارغ التحصیلی به خودت بستگی داره.
الانم که حرف کنکور و برنامه گزینه دو و از این حرفا رو می بینم حالم بد میشه از درس خوندن.
نتیجه بعد از همه این حرفا:
دوستان گل به نظر من کنکور و مراحل اینجوری در زندگی یه جوریه که آدم دفعه اول هر کار کرد همونه و اگه به دفعات بعد بکشه رتبه آدم و امتیاز نه تنها مثه قبل نمیشه بلکه بدتر هم میشه حتی اگه بهتر هم بشه اونقدر نیست که ارزش اینو داشته باشه که یه آدم که یه بار زندگی می کنه یه سال رو الکی از زندگیش از بین ببره و هیچی به هیچی
به نظر من یه آدم زرنگ باید بهترین کاری رو که می تون بکنه انجام بده سال اول و بعد از اون دیگه به هیچی جز محل صندلیش تو کلاس دانشگاه فکر نکنه ...
میدونید ، به نظر من رشته های دانشگاهی دو دسته اند: یه دسته آخرش کار استخدامی تو بخش خصوصی و دولتیه(مثل مکانیک و صنایع و ...) و یه دسته دیگه خود اشتغاله(نثل معماری و عمران و برق(تا حدودی) و...)
حالا اگه بخوای جزو گروه اول باشی که بری یه جا واسه استخدام اصلا به جایی که درس خوندی نگاه نمی کنند و می گن خودت چی کاره ای ؛ مثلا من خودم تجربه دارم که دیدم یکی از دوستان با مدرک مکانیک از امیرکبیر رفت یه شرکتی گفتن بهش که مدرکت 5تومن می ارزه خودت چی کاره ای؟ سابقه کار داری؟ و...
حالا اگه بخوای جزو گروه دوم باشی باید هرجا(از شریف گرفته تا دوغوزآباد) درس خونده باشی خودت از دانسته هات و کارت راضی باشی و از خودت مطمئن باشی که اگه یه پروژه بهت تعلق گرفت بتونی از پسش بر بیای
پس در هر صورت زیاد مهم نیست کجا درس بخونی مهم اینه که رشته ای می خوای رو بخونی

ببخشید که زیاد نوشتم واستون،ولی وظیفه دونستم که روشنتون کنم که تو کارتون شک نکنین

متشکرم

reza-atom
07-12-2010, 20:58
من خیلی نا امیدم.

کاملاً طبیعی هست این ناامیدی فقط واس شما نیست !

Amirdb
10-12-2010, 11:42
پارسال منم حدودای دی ماه نا امید شدم . با خودم فکر میکردم که گیرم که دندونپزشکی بهشتی بیارم آخرش که چی؟!

دقیقا من الان همچین حسی دارم!:41:میگم اخرش که چی؟
زمانی که این تاپیکو زدم گوله انرژی بودم !!!و الان ...

کسی هست کمک کنه؟!:31:

آره..ای کاش :31:

shabeashegha
10-12-2010, 11:53
دقیقا من الان همچین حسی دارم!:41:میگم اخرش که چی؟
زمانی که این تاپیکو زدم گوله انرژی بودم !!!و الان ...

کسی هست کمک کنه؟!:31:

آره..ای کاش :31:
جالبه بدونی الان این فکر رو میکنی ولی بعد از کنکور با خودت میگی خدا کنه فقط رشته مورد علاقمو قبول شم
راهش همونیه که به نلی گفتم . یادت باشه 4 روز بیشتر شد بری مشاور :46:

Amirdb
10-12-2010, 12:02
جالبه بدونی الان این فکر رو میکنی ولی بعد از کنکور با خودت میگی خدا کنه فقط رشته مورد علاقمو قبول شم
راهش همونیه که به نلی گفتم . یادت باشه 4 روز بیشتر شد بری مشاور :46:

ممنون سینا جان :40:

مثلا مشاور میخواد چی کار کنه؟معجزه میکنه؟:31:
الان من کل کتابای آنتونی رابینز رو حفظ شدم دیگه !!:31:

بعد یه سوال دیگه این مشاور رو از کجا میشه پیدا کرد؟ما فقط اینجا یه پشتیبان قلم چی میشناسیم که هر دو هفته یه بار زنگ میزنه موج منفی میده و بعد قطع میکنه!!:31:

nelly joon
10-12-2010, 12:10

بعد یه سوال دیگه این مشاور رو از کجا میشه پیدا کرد؟ما فقط اینجا یه پشتیبان قلم چی میشناسیم که هر دو هفته یه بار زنگ میزنه موج منفی میده و بعد قطع میکنه!!:31:
همین آقا سینا از صد تا مشاور بهتره (خدایی نمیخوام خودشیرینی کنم). همیشه حرفاش کاملا درست و منطقیه.
مشاورم خوبه،من میرم ولی بیشتر واسه برنامه ریزی نه مشاوره.

Amirdb
10-12-2010, 12:20
دوستان اینجا میشه مشکلمون رو هم بگیم؟:31:

الان من مشکلم اینه که زیست کل برنامم رو گرفته!یعنی سه چهرام تز کل برنامم زیست شده!میدونم طبیعیه و تازه شروع کردم به خوندن زیست و رشته ریاضی بودم
و قطعا باید کند باشم خوندن این درس رو ولی خوب یه مشکل دیگه هم هست از اون بر ریاضی فیزیکو رو هم خوابوندم تا بعد سر فرصت برم سراغشون!!

شیمی هم که این وسط داره مظلوم واقع میشه !

خلاصه همه آتیشا از گور این زیست بلند میشه :31:
یه راه حلی ندارید به ما بگید؟:31:

همین آقا سینا از صد تا مشاور بهتره (خدایی نمیخوام خودشیرینی کنم). همیشه حرفاش کاملا درست و منطقیه.
تایید میشه اساسی!!:40:

princeofpersia_7
10-12-2010, 13:59
پس من حتما یه موجود غیر طبیعی هستم که خیلی امیدوارم :31: . من فقط به روزهای بعد از کنکور و زندگی راحتی که دارم فکر میکنم.. تفریحات فعلیم هم تا حد معقول سرجاش هست.. حالا نمیدونم اشکال کجاست.. چرا من ناامید نمیشم؟ :31:
کیه؟ کییییه؟ :19::31:

.............................

امیر اگر یه مقداری از وقت زیست برای بقیه بذاری به نظرم خوبه. البته من نمیدونم چه قدر میخوای رو این درس سرمایه گذاری بکنی ولی مشخصه که کنار گذاشتن سه درس خیلی جالب نیست . اونم درس هایی مثل شیمی و فیزیک و ریاضی که یه جاهایی بدجوری با هم تلاقی دارند..

shabeashegha
10-12-2010, 17:16
مشاورم خوبه،من میرم ولی بیشتر واسه برنامه ریزی نه مشاوره.
شما نظر لطفته نلی خانم من کجا حرفام همیشه درسته:43:
راستی نلی خانم شما چطوری؟منظورم اون شرایط روحی قبلیت بهتر شد؟خوب میخونی؟کارنامه قبلیت رو دیدم بسی مشعوف شدم:27:

دوستان اینجا میشه مشکلمون رو هم بگیم؟:31:

الان من مشکلم اینه که زیست کل برنامم رو گرفته!یعنی سه چهرام تز کل برنامم زیست شده!میدونم طبیعیه و تازه شروع کردم به خوندن زیست و رشته ریاضی بودم
و قطعا باید کند باشم خوندن این درس رو ولی خوب یه مشکل دیگه هم هست از اون بر ریاضی فیزیکو رو هم خوابوندم تا بعد سر فرصت برم سراغشون!!

شیمی هم که این وسط داره مظلوم واقع میشه !

خلاصه همه آتیشا از گور این زیست بلند میشه :31:
یه راه حلی ندارید به ما بگید؟:31:

تایید میشه اساسی!!:40:
امیر جون مخلصم تو دیگه چرا تایید میکنی نلی خانوم چوب کاری میکنه
ببینم امیر چند ساعت در روز میخونی؟
اینطوری که داری میگی واقعا بنظر میرسه یه جای کار داره میلنگه

راستش رو بخوای خوب مشاورای کنکور به خاطر اینکه با تعداد زیادی داوطلب کنکور تا حالا سروکار داشتن یه جورایی تجربه خوبی دارن. بالاخره همه ما مثل هم نیستیم . یه سری میبینی وقتی وارد این یاس و نا امیدی میشن 1هفته ای برطرف میشه یه سریم میبینی تا یه هفته قبل از کنکور ادامه پیدا میکنه! این اتفاق هم قطعا راهکار داره بالاخره بدن ماها مستعد یه مقدار کاره بیشتر بخوایم ازش کار بکشیم شروع میکنه به اذیت کردن .راستش در مورد مشاور تهران زیاده ولی بد نیست این برنامه فرصت برابر رو نگاه کنی. حرفای خوبی توش زده میشه ضمن اینکه من بعد از دیدنش انرژی میگرفتم برای درس خوندن شاید بخاطر اینکه خوب حرف میزدن ولی یادت باشه کسایی که زنگ میزنن میدونن گروه زیادی از رقیباشون پای این برنامه هستن میخوان از گردونه رقابت خارجشون کنن مثلا یکی میاد میگه من درسارو تموم کردم تستاشم زدم الان فقط دارم دوره میکنم ولی واقعیت اینه که حتی شروع هم نکرده!:27:پس باید مواظب باشی که استرس نگیردت
پشتیبانای کانون هم یه ارشد دارن که اون واقعا حکم یه مشاور خوب رو داره میتونی به اون سر بزنی اگه حوصلشو نداری مجله آزمون که بعد از آزمون قلم چی بهت میدن هم بخشای قشنگی توش هست . نحوه مطالعه درسا/مشکلات بچه ها توی هر مرحله و خیلی چیزای جالب دیگه:20:

Amirdb
10-12-2010, 17:29
امیر جون مخلصم تو دیگه چرا تایید میکنی نلی خانوم چوب کاری میکنه
ببینم امیر چند ساعت در روز میخونی؟
اینطوری که داری میگی واقعا بنظر میرسه یه جای کار داره میلنگه

سینا جون من همیشه گفتم ومیگم و خواهم گفت که خیلی قبولت دارم!
نمیدونم یادت هست یا نه پارسال همین موقع ها بود اواسط آذر بود که من تو این فیزیک پیش 1 و امتحانات ترم 1 مدرسه گیر کرده بودم و یه پیغام در مورد همین موضوع گذاشتم تو فروم.خلاصه پیغامتو دیدم که بهم جواب دادی و انجامش دادم در کمال نا باوری فیزیک پیش1 رو که حتی فکر نمیکردم قبول شم...نمره خوبی گرفتم :18:
خداوکیلی از همون موقع بهت ایمان پیدا کردم :31:

+
بقیش رو پ . خ بهت میزنم :31:

nelly joon
10-12-2010, 22:43
شما نظر لطفته نلی خانم من کجا حرفام همیشه درسته:43:
راستی نلی خانم شما چطوری؟منظورم اون شرایط روحی قبلیت بهتر شد؟خوب میخونی؟کارنامه قبلیت رو دیدم بسی مشعوف شدم:27:

من جدی گفتم.عادت ندارم از کسی همینجوری تعریف کنم.
به لطف شما خیلی بهترم.
جدی کارنامم مشعوف کننده هم هست مگه؟
من خودم فکر میکنم چون از مباحث کمی تو هر آزمون سوال مطرح میشه،نمیتونه آدم دلش رو به این نتیجه ها خوش کنه.واسه همین خودم خیلی شاد نمیشم.:13:

خوب همین جا میگفتی دیگه امیر!
میذاشتی ما هم از بیانات زیبای جناب سینا استفاده میکردیم.:27:

shabeashegha
13-12-2010, 00:24
سینا جون من همیشه گفتم ومیگم و خواهم گفت که خیلی قبولت دارم!
نمیدونم یادت هست یا نه پارسال همین موقع ها بود اواسط آذر بود که من تو این فیزیک پیش 1 و امتحانات ترم 1 مدرسه گیر کرده بودم و یه پیغام در مورد همین موضوع گذاشتم تو فروم.خلاصه پیغامتو دیدم که بهم جواب دادی و انجامش دادم در کمال نا باوری فیزیک پیش1 رو که حتی فکر نمیکردم قبول شم...نمره خوبی گرفتم :18:
خداوکیلی از همون موقع بهت ایمان پیدا کردم :31:

+
خواهش میکنم امیر جون . عوضش تو هم مهرماه یه حرفی زدی به اندازه ی یه عمر مدیونت شدم . تو نبودی نمیرفتم سازمان سنجش حقیقتش اینه که اصلا بی خیالش شدم گفتم همین تهران پیش خونواده هستم درسم میخونم هزینشم جور میشه الان که فکر میکنم میبینم چی شد مفت و مجانی درس میخونم اونم دانشگاه داروی زنجان که 3ساله افتتاح شده همه چیش نوه :27:

من جدی گفتم.عادت ندارم از کسی همینجوری تعریف کنم.
به لطف شما خیلی بهترم.
جدی کارنامم مشعوف کننده هم هست مگه؟
من خودم فکر میکنم چون از مباحث کمی تو هر آزمون سوال مطرح میشه،نمیتونه آدم دلش رو به این نتیجه ها خوش کنه.واسه همین خودم خیلی شاد نمیشم.:13:

خوب همین جا میگفتی دیگه امیر!
میذاشتی ما هم از بیانات زیبای جناب سینا استفاده میکردیم.:27:
خوااهش میکنم نلی خانم .
اول از همه بگم که کارنامت منو یاد یه نفر میندازه! مهرداد نمیدونم میشناسیش یا نه سال 88 کنکور داد کارنامش به شما خیلی شبیه بود آخرشم رتبش شد 55 :20: اینکه توی هر آزمون فقط کمی از مباحث میاد و معیار خوبی برای سنجش نیست باید بگم من خودم بحث درصد رو زیاد قبول ندارم ولی ترازها رو کاملا قبول دارم وقتی شما در برابر بقیه (که به همون محدوده و سوالا جواب میدن) تراز بالاتری اوردین یعنی سطح شما بالاتره فراموش نکنین قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
اگه شما توی هر پله قوی باشین در نهایت توی همه پله ها قوی هستین و شرایط هم برای همه یکسانه چه زمانی که مباحث کمه چه زمانی که کل مباحث یکجا و سر کنکور از شما آزمون گرفته میشه
اگه با برنامه و حساب شده پیش بری ایشالا بعد از اعلام نتایج کنکور توی تاپیک خبرای عالی به همه بچه ها میدی ما رو هم خوشحال میکنی که کسی مثل شما رو کنار خودمون داشتیم:20:

nelly joon
13-12-2010, 00:52
خوااهش میکنم نلی خانم .
اول از همه بگم که کارنامت منو یاد یه نفر میندازه! مهرداد نمیدونم میشناسیش یا نه سال 88 کنکور داد کارنامش به شما خیلی شبیه بود آخرشم رتبش شد 55 :20: اینکه توی هر آزمون فقط کمی از مباحث میاد و معیار خوبی برای سنجش نیست باید بگم من خودم بحث درصد رو زیاد قبول ندارم ولی ترازها رو کاملا قبول دارم وقتی شما در برابر بقیه (که به همون محدوده و سوالا جواب میدن) تراز بالاتری اوردین یعنی سطح شما بالاتره فراموش نکنین قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
اگه شما توی هر پله قوی باشین در نهایت توی همه پله ها قوی هستین و شرایط هم برای همه یکسانه چه زمانی که مباحث کمه چه زمانی که کل مباحث یکجا و سر کنکور از شما آزمون گرفته میشه
اگه با برنامه و حساب شده پیش بری ایشالا بعد از اعلام نتایج کنکور توی تاپیک خبرای عالی به همه بچه ها میدی ما رو هم خوشحال میکنی که کسی مثل شما رو کنار خودمون داشتیم:20:
فکر کنم اگه شما نبودی کلا این بخش آموزش عالی میلنگید :27:.
خیلی وقت میذارین خدایی،من از طرف خودم و همه بچه ها ازتون تشکر میکنم.

اگه میشه در مورد اینایی هم که مینویسم یه راهنمایی بکنید لطفا:
1-الان تو آزمون قبلی من زیست رو 95 زدم(فصل 2و3و4 پیش دانشگاهی بود).درحالی که فقط کتاب درسی رو خوندم و اصلا تست نزدم.بعد شما میدونین که کتاب سبز از هر فصلی چقدر تست داره دیگه.حالا که 95 زدم به نظر شما بشینم همه تستها رو بزنم؟آخه من خیلی تنبلم.
2-من این تستای زیست رو که میزنم اون درسنامه های کتاب سبز رو 95 درصدش رو واسه خودم مینویسم.که بعد عید راحت بتونم مرور کنم.تازه بجز درسنامه ها 30 درصد از تستای مهمش رو هم مینویسم.بعد اینکار خیلی زمان بره واسم.چون همه ی درسای دیگه رو هم بجز درسای عمومی همین کارو میکنم.
واسه همین هم خودم خسته میشم هم وقتی 80 درصد اون فصل جمع شده مجبورم ولش کنم برم سر یه درس دیگه.چون به برنامه آزمونم نمیرسم.الان همه ی درسام نصفه نیمه شده.نمیدونم چی خوندم.چی کار باید بکنم.
3-بعدشم اصلا اعتماد به نفس ندارم که بخوام رتبه خوبی تو کنکور بیارم.میدونم خیلی از بچه هایی که وضعیت درسیشون مثل منه به فکر رتبه های 2 رقمی هستن ولی من به فکر رتبه ی 1000.
:11:

Help118
13-12-2010, 01:54
مهم:
یکی از دوستان نزدیک بنده، سال 82 فکر کنم پیش دانشگاهیشو به اتمام رسونده و رشتش ریاضی بوده. دانش آموز زرنگی بود ولی بنا به مسائلی نتوانسته بخونه. سربازیشم تمومه. خیلی مشتاقه سال 90 سراسری بخونه. از امروز عزمشو جزم کرده بدجور ناجور میخواد بخونه. اکثر درسها رو بهشون اشراف داره ولی متوجهید که چندساله از درس و مدرسه دور شده ولی همیشه سرش پی مطالعه و درس بوده. میخواد از صفر شروع کنه از الان تا کنکور90. کتابهای جدیدی که از 82 عوض شدن رو فکر کنم داره ولی بازم شما بگید. درضمن مجموعه کامل تستهای اندیشه سازان قبل رو داره و کتابهای دیگر.
الان سوالم اینه
به نظر همتون میشه؟ میخواد مهندسی برق سراسری قبول بشه
هر چی میخواهید بگویید
------------
این دوستم عزم راسخی داره. هوش قوی و ذهن تیز. . اعتماد به نفس نداره ولی ایمان قوی و توکل عمیقی به خدا داره! وقتش آزاده و شرایط مهیا برای درس. با این مدت باقی مونده و این شرایط دوری از مدرسه و درس از 82 تا الان شما بفرمایید
-----------
فقط اینو میدونم که خواستن توانستنه ولی این خواستم دوستم یه همت قوی میخواد.
شدنیه؟ یاعلی.. از همتون میخوام بگید میشه یا نه و چه جوری؟ سراسری اونم برق

shabeashegha
13-12-2010, 11:21
فکر کنم اگه شما نبودی کلا این بخش آموزش عالی میلنگید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیلی وقت میذارین خدایی،من از طرف خودم و همه بچه ها ازتون تشکر میکنم.
اختیار داری. من که کاری نمیکنم. ممنون ازت که منو قابل مشورت میدونی:11:

1-الان تو آزمون قبلی من زیست رو 95 زدم(فصل 2و3و4 پیش دانشگاهی بود).درحالی که فقط کتاب درسی رو خوندم و اصلا تست نزدم.بعد شما میدونین که کتاب سبز از هر فصلی چقدر تست داره دیگه.حالا که 95 زدم به نظر شما بشینم همه تستها رو بزنم؟آخه من خیلی تنبلم.
حقیقتش اینه که فصل4 و 3 که نیازی به تست زدن به اون صورت نداره اغلب سوالاش حفظیه (البته این به معنای این نیست که تست نزنی ولی چون میگی درصد بالایی زدی نیازی به تست زدن برای این فصل نیست)
ولی فصل 2 رو سعی کن تستهای مفهومی و ترکیبیش رو بزنی (راستش الان کتاب پیشم نیست ولی تا جایی که یادمه تستهای این فصل زیاد بود!)
در مجموع اگه میبینی مطالب رو خوب متوجه شدی برای اینکه فرصت رو از دست ندی موقتا تستاشو بذار کنار و سر فرصت بزن اگه یکم احساس ضعف میکنی بدنیست تستهای مفهومی و ترکیبیشون رو بزنی

2-من این تستای زیست رو که میزنم اون درسنامه های کتاب سبز رو 95 درصدش رو واسه خودم مینویسم.که بعد عید راحت بتونم مرور کنم.تازه بجز درسنامه ها 30 درصد از تستای مهمش رو هم مینویسم.بعد اینکار خیلی زمان بره واسم.چون همه ی درسای دیگه رو هم بجز درسای عمومی همین کارو میکنم.
واسه همین هم خودم خسته میشم هم وقتی 80 درصد اون فصل جمع شده مجبورم ولش کنم برم سر یه درس دیگه.چون به برنامه آزمونم نمیرسم.الان همه ی درسام نصفه نیمه شده.نمیدونم چی خوندم.چی کار باید بکنم.
راستشو بخوای منم مثل تو قبول دارم که درسنامه های کتابای تستی اغلب خیلی کمک میکنه به پیشرفت توی اون درس به خصوص اگه از نوع زیست خیلی سبز باشه:46:ولی بنظرم این کاری که داری میکنی خیلی وقتت رو هدر میده . من عوضش میومدم قسمت های مهم درسنامه هارو هایلایت میکردم. البته باید قبول کرد که بخش زیادی از درسنامه ی خیلی سبز رو با یه بار خوندن میشه به خاطر سپرد. من خودم به شخصه این کارو کردم که توی مرحله اول هایلایت میکردم و برای آزمونایی که دوره ی اون فصل بود میرفتم سراغ قسمت های هایلایت شده و اگه حس میکردم نیازه مهم هاشو به صورت نکته به حاشیه کتاب درسیم منتقل میکردم
اینطوری خیلی زمان رو ذخیره میکردم . تستهایی هم که مهم بودن رو دور شماره تست رو علامت میزدم . اینطوری توی دوره تستها فقط میرفتم سراغ همون تستها (البته باید بگم که هیچ وقت فرصت زدن تستهای علامت زده برای درسایی مثل زیست و شیمی رو پیدا نکردم ولی عوضش تستهایی که برای فیزیک علامت زدم رو رسیدم دومرتبه حل کنم اونم نه همه فصلها)
بنظرم کار اشتباهیه. چون شما هرچقدر که خوشخط و قشنگ بنویسین میشه کتاب خیلی سبز. پس بهتره عوض اینکه وقتتون رو برای نوشتن بذارین برای تست زدن و خوندن بذارین
اینطوری قطعا میتونین باقی درساتون رو هم تقویت کنین

3-بعدشم اصلا اعتماد به نفس ندارم که بخوام رتبه خوبی تو کنکور بیارم.میدونم خیلی از بچه هایی که وضعیت درسیشون مثل منه به فکر رتبه های 2 رقمی هستن ولی من به فکر رتبه ی 1000.
بیا یکم با هم دیگه روراست باشیم . هرچی تیرت رو به هدف بالاتری بگیری یکم پاینترش میخوره! اینو من کاملا بهش رسیدم. من پارسال میگفتم به رتبه زیر هزار قانعم آخرش رتبم شد 2100 ولی یکی از بچه های کانون ترازش همیشه نهایتا 300 تا از من بهتر بود ولی همیشه میگفت به رتبه زیر 100 فکر میکنه اون رتبش شد 345:19:
میخوام بگم به اندازه تواناییت و حتی بالاتر فکر کن. کارنامه هات نشون میده باید به تک رقمی فکر کنی که ایشالا یا تک رقمی بیاری یا دورقمی
اصلا چرا راه دور بریم همین مهردادی که گفتم به تک رقمی فکر میکرد شد 55 !
اینکه اعتماد به نفست کمه دلیلش اینه که بقیه ی رقیبات رو نمیشناسی ولی باید بگم رقیبات همینایی هستن که توی گزینه 2 دارن باهات رقابت میکنن اگه اینجا شکستشون میدی پس توی کنکور اصلیم از پسشون بر میای کافیه خودت رو بشناسی و قبول کنی. ضمن اینکه باید بعضی وقتها به کارنامه آزمونت طوری نگاه کنی که قراره این نتیجت توی کنکور اصلی باشه و البته بهتر از این. راستی بنظرت اونایی که رتبه تک رقمی میارن فرقشون با تو چیه؟! (نگو ضریب هوشی چون علم ثابت کرده که ضریب هوشی فقط توی سرعت پردازش و سرعت یادگیری تاثیر داره یعنی اگه رتبه 1 با یه بار خوندن یه مطلب متوجهش میشه من باید 4بار بخونم تا متوجهش بشم)

shabeashegha
13-12-2010, 11:27
مهم:
یکی از دوستان نزدیک بنده، سال 82 فکر کنم پیش دانشگاهیشو به اتمام رسونده و رشتش ریاضی بوده. دانش آموز زرنگی بود ولی بنا به مسائلی نتوانسته بخونه. سربازیشم تمومه. خیلی مشتاقه سال 90 سراسری بخونه. از امروز عزمشو جزم کرده بدجور ناجور میخواد بخونه. اکثر درسها رو بهشون اشراف داره ولی متوجهید که چندساله از درس و مدرسه دور شده ولی همیشه سرش پی مطالعه و درس بوده. میخواد از صفر شروع کنه از الان تا کنکور90. کتابهای جدیدی که از 82 عوض شدن رو فکر کنم داره ولی بازم شما بگید. درضمن مجموعه کامل تستهای اندیشه سازان قبل رو داره و کتابهای دیگر.
الان سوالم اینه
به نظر همتون میشه؟ میخواد مهندسی برق سراسری قبول بشه
هر چی میخواهید بگویید
------------
این دوستم عزم راسخی داره. هوش قوی و ذهن تیز. . اعتماد به نفس نداره ولی ایمان قوی و توکل عمیقی به خدا داره! وقتش آزاده و شرایط مهیا برای درس. با این مدت باقی مونده و این شرایط دوری از مدرسه و درس از 82 تا الان شما بفرمایید
-----------
فقط اینو میدونم که خواستن توانستنه ولی این خواستم دوستم یه همت قوی میخواد.
شدنیه؟ یاعلی.. از همتون میخوام بگید میشه یا نه و چه جوری؟ سراسری اونم برق
من رشتم تجربی بود ولی همه این چیزایی که گفتین لازمه ی اوردن یه رتبه خوب هست + تلاش و اعتماد به نفس
من همیشه برای اشخاصی مثل دوست شما یه نفر رو معرفی میکنم: رتبه 1 کنکور 88 تجربی (کاملا مشابه دوست شماست شرایطش. اسمشم رستگار رحمانی هست)
مواردی که به رنگ آبی علامت زدم پون های مثبت این دوست شماست با اتکا به این ها راحت میتونه با رتبه خوب هر رشته ای میخواد قبول شه
کتابهای مشترکی که میدونم از 82 به بعد تغییر کرده رو میگم: دین و زندگی/شیمی/فیزیک پیش/زبان پیش
فکر کنم امسال دیفرانسیل هم یه تغیراتی داشته (چون رشتم ریاضی نیست مطمئن نیستم)

AB
13-12-2010, 13:24
من رشتم تجربی بود ولی همه این چیزایی که گفتین لازمه ی اوردن یه رتبه خوب هست + تلاش و اعتماد به نفس
من همیشه برای اشخاصی مثل دوست شما یه نفر رو معرفی میکنم: رتبه 1 کنکور 88 تجربی (کاملا مشابه دوست شماست شرایطش. اسمشم رستگار رحمانی هست)
مواردی که به رنگ آبی علامت زدم پون های مثبت این دوست شماست با اتکا به این ها راحت میتونه با رتبه خوب هر رشته ای میخواد قبول شه
کتابهای مشترکی که میدونم از 82 به بعد تغییر کرده رو میگم: دین و زندگی/شیمی/فیزیک پیش/زبان پیش
فکر کنم امسال دیفرانسیل هم یه تغیراتی داشته (چون رشتم ریاضی نیست مطمئن نیستم)

این کتابایی که گفتی از 87 به بعد هم تغییر کرده یا نه؟(پیش دانشگاهیم رو 87 تموم کردم.)

منم دانشجوی پست کنکورم.:27:

shabeashegha
13-12-2010, 17:24
این کتابایی که گفتی از 87 به بعد هم تغییر کرده یا نه؟(پیش دانشگاهیم رو 87 تموم کردم.)

منم دانشجوی پست کنکورم.:27:
راستش درست مطمئن نیستم ولی اینا رو مطمئنم: شیمی/فیزیک:31:

AB
13-12-2010, 17:26
راستش درست مطمئن نیستم ولی اینا رو مطمئنم: شیمی/فیزیک:31:

من الان کتابای امسال رو از chap.sch.ir گرفتم.تغییری ندیدم.این تغییراتی که میگین کلی هست یا در حد کلمه؟

bahrambcs
13-12-2010, 17:33
سلام. من پارسال پشت کنکور ارشد بودم و الان هم دانشگاه دولتی اهواز میخونم
کلا از این که پشت کنکور موندم راضی هستم. چرا که رشته ی مورد علاقم و دانشگاه
دولتی قبول شدم.
به امید موفقیت همه ی شما دوستان گرامی

shabeashegha
13-12-2010, 21:56
من الان کتابای امسال رو از chap.sch.ir گرفتم.تغییری ندیدم.این تغییراتی که میگین کلی هست یا در حد کلمه؟
آخ آخ شرمنده من چقدر کلی جواب دادم .
فیزیک پیش فصل بندیش تغییر کرده اگه اشتباه نکنم قبلا موج 1فصل بود الان به 2فصل تقسیم شده یه فصل توی پیش دانشگاهی 1 و یه فصل دیگش توی پیش دانشگاهی 2 تدریس میشه. شیمی هم در حد خیلی کم تغییر کرده که البته تغییراتش رو درست و حسابی یادم نیست ولی میدونم بیشتر توی شیمی 2 بوده:46:

Masоud
13-12-2010, 22:37
سلام دوستان

یک راهنمایی ازتون میخواستم .

بنده در تابستون امسال بنا به دلایلی نتونستم پایه رو بخونم واسه کنکور 90 . حالا هم یکم مظطربم میگم نکنه نرسم پایه رو کامل بخونم .

ولی پشتکارم خوبه به نظرم . یادمه همین خرداد امتحان نهایی دین و زندگی داشتیم ساعت 11 شب قبل از امتحان شروع کردم و ساعت 3 تموم شد :31: تو امتحان هم 17 گرفتم .

حالا نظرتون چیه در مورد اینکه روی پیش بیشتر کار کنم و مسلط بشم و کمتر پایه بخونم یا بیشتر پایه بخونم و کمتر پیش ؟

برنامه ای ، نظری در مورد این حقیر داشتید ، دریغ نکنید.

موفق باشید :40:

omnia.2008
13-12-2010, 23:14
سلام دوستان

یک راهنمایی ازتون میخواستم .

بنده در تابستون امسال بنا به دلایلی نتونستم پایه رو بخونم واسه کنکور 90 . حالا هم یکم مظطربم میگم نکنه نرسم پایه رو کامل بخونم .

ولی پشتکارم خوبه به نظرم . یادمه همین خرداد امتحان نهایی دین و زندگی داشتیم ساعت 11 شب قبل از امتحان شروع کردم و ساعت 3 تموم شد :31: تو امتحان هم 17 گرفتم .

حالا نظرتون چیه در مورد اینکه روی پیش بیشتر کار کنم و مسلط بشم و کمتر پایه بخونم یا بیشتر پایه بخونم و کمتر پیش ؟

برنامه ای ، نظری در مورد این حقیر داشتید ، دریغ نکنید.

موفق باشید :40:
سلام دوست عزیز همونطور که میدونید درسهایی مثل ریاضی بیشترش توی پیش تکرار شده ولی یکسری از درسا مثل زیست وشیمی شما نیاز به خواندن پایه دارید تا پیش رو هم بتونید البته ریاضی هم همین طوریه ولی تو پیش خوب توضیح داده ولی برای یه ساختمان محکم اول باید پایه محکمی بسازید:46:
دیر هم نیست تلاشتو بیشتر کن تا جبران نکنی تا دیر نشده تلاش خودتو بیشتر کن تا نگی که پاییز و ... هم از دست دادم راستی اون که میگی از ساعت 11 شروع کردی ساعت 3 تموم کردی به این پشت کار نمیگن اون هم نیرویی بود که اضطراب به شما داد تا گیراییت قویتر بشه پشت کار به این میگن که از الان که شروع به درس خواندن کردی تا خود کنکور کم نیاری:46:

Help118
14-12-2010, 00:27
من از کجا میتونم کتابهای تغییریافته از سال 82 به بعد رو پیدا کنم؟ زبان پیش دانشگاهی رو که داره دوستم و کامل خوندتش. دین و زندگی رو میگفت که دوبار تغییر کرده و نداره. شیمی رو جدیدارو داشت یکم قدشون بزرگتر شده. فیزیک چه تغییراتی داره؟ راهنمایی فرمایید تا من هم به نوبه خودم کمکمو بکنم

AB
14-12-2010, 11:20
من از کجا میتونم کتابهای تغییریافته از سال 82 به بعد رو پیدا کنم؟ زبان پیش دانشگاهی رو که داره دوستم و کامل خوندتش. دین و زندگی رو میگفت که دوبار تغییر کرده و نداره. شیمی رو جدیدارو داشت یکم قدشون بزرگتر شده. فیزیک چه تغییراتی داره؟ راهنمایی فرمایید تا من هم به نوبه خودم کمکمو بکنم

شما کتابای امسال رو از chap.sch.ir بگیر و با کتابای خودت مقایسش کن.

البته منم تو همین مورد مشکل دارم.فقط کتابای امسال (همه مقاطع) رو گذاشته و کتابای پارسال و پیارسالو نداره.:41:

Mohandes_mansour
01-01-2011, 17:42
سلام به بچه های گل پی سی ورلد!
منم یه مدت همراه شما تو کنکور 89 بودم و روحیه میگرفتم از زمانی که من سال سوم دبیرستان بودم!(حالا ممکنه همتون منو نشناسید !)
بالاخره ما هم دانشجو شدیم و داریم تحصیل میکنیم!
چه زود ترم اول تموم شد و وقت امتحان هم فرا رسید...
یه ماه دیگه همه بچه ها با هم میریم ترم 2:دی از ترم اولی در میابم:دی
آقا مزاحمتون نمیشم و خوشحال شدم.
توصیه خاصی ندارم ماشالله بچه های کنکوری 90 همه آخرشن! دیگه نیازی به حرف من و شما ندارن!:دی

موفق باشید.:31:

hjoooker
06-01-2011, 22:48
میخواستم بدونم از هر درس رشته ریاضی تو کنکور چند تا تست میاد؟اخه من تازه شروع کردم بخونم میخوام مبحثی بخونم!به نظر شما وقتی میخوام تو سراسری همه درسای اختصاصی بالای ۳۵ تا ۴۰ بزنم ادبیات عربی هم بالای ۷۰ و دینی بالای ۵۰ و زبان منفی نزننم حداکثر ۲۰ بزنم باید چه مبحثایی بخونم که ساده هم باشه!با تشکر

marmooz.exe
03-07-2011, 05:50
ادامه بدین لطفا . . .

eshghe abi
03-07-2011, 14:56
سلام.
ما هنوز معلوم نيس بريم يا بمونيم :31:
اما يه سري سوالات داشتم در مورد موندن لطفا جواب بدين :31:شايد سوال بقيه هم باشه
1- امسال نسبت به سال قبل رتبتون بهتر شد يا نه؟:31:
2- امسال كه سال دوم يا چندم كنكورتون بود اوني كه اول (زماني كه شروع كردين به مطالعه براي سال بعد و آغاز مجدد) فكر ميكردين بهش رسيدين؟
3- از اينكه پشت كنكور موندين با توجه به نتايجش راضي هستيد؟
(اين سه سوال شبيه هم اما متفاوت بودنا :31: )
4- ما هر سال اومديم جلو كتب سال قبل تغيير كرد.وقتي پيش بوديم گفتن سال سوم عوض شده امسال هم حتما نوبت پيشه.از چه سايت يا منبع معتبري(آدرسش لطفا) ميتونم ليست كامل تغييرات اعم از حذف يا اضافه شدن مطالب و... كتاب همه مقاطع رو ببينم.نه فقط تغييرات امسال كه واسه كتب پيش هست(البته اينم خوبه ولي كافي نيس)...مثلا تغييرات سال سوم هم كه سال پيش عوض شد ميخوام بدونم :31:يا دوم يا اول...
5- تغييرات جزيي و به سمت كمتر شدنه ديگه؟يعني لازمه ما كتاباي درسي + كمك آموزشيمونو عوض كنيم؟يا اگر همينارو بخونيم از پس كتب جديد هم بر ميايم؟(چون به نظرم بيشتر حذفيات داره تا اضافه شدن)
6- كلا نظرتون و كارايي كه بايد واسه سال جديد بكنيم به طور خلاصه تا جايي كه حوصله داريد :31:
7- به نظر شما سال اول سراسري يه شهر ديگه (جز شهر خودمون و تهران) بهتره يا آزاد اما تو شهر خودمون؟:31:
8- واسه نظام وظيفه چكارايي بايد بكنيم؟:31:الان مثلا من متولد شهريور 72 بايد واسه اين كه كنكور براي سال دوم بتونم بدم، برم نظام وظيفه و اينا؟تا كي وقت دارم؟(تاپيك نظام وظيفه هستا اما اون جا بحث زياد شده بيشتر هم سر معافيت هست من سردر نميارم)
9- سال ديگه تاثير معدل بازم بيشتر ميشه.من حسابان و ديف رو زياد خوب ندادم.راه جبران هم كه نداره :31: تكليفم چيه؟بمونم سال بعد خيلي خطري ميشه؟:31:به خصوص رياضيم كه ضعيفه بايد قويترش كنم اما بازم نميشه روش زياد حساب كرد.و نمره هر درس هم تو خودش تاثير داره.يعني با تاثير بيشتر معدل احتمال افت رتبه خيلي بيشتر ميشه؟:19:
ببخشيد زياد شد.ممنون.:11:

milla.online
03-07-2011, 15:37
سلام.
2- امسال كه سال دوم يا چندم كنكورتون بود اوني كه اول (زماني كه شروع كردين به مطالعه براي سال بعد و آغاز مجدد) فكر ميكردين بهش رسيدين؟
4- ما هر سال اومديم جلو كتب سال قبل تغيير كرد.وقتي پيش بوديم گفتن سال سوم عوض شده امسال هم حتما نوبت پيشه.از چه سايت يا منبع معتبري(آدرسش لطفا) ميتونم ليست كامل تغييرات اعم از حذف يا اضافه شدن مطالب و... كتاب همه مقاطع رو ببينم.نه فقط تغييرات امسال كه واسه كتب پيش هست(البته اينم خوبه ولي كافي نيس)...مثلا تغييرات سال سوم هم كه سال پيش عوض شد ميخوام بدونم :31:يا دوم يا اول...
5- تغييرات جزيي و به سمت كمتر شدنه ديگه؟يعني لازمه ما كتاباي درسي + كمك آموزشيمونو عوض كنيم؟يا اگر همينارو بخونيم از پس كتب جديد هم بر ميايم؟(چون به نظرم بيشتر حذفيات داره تا اضافه شدن)
6- كلا نظرتون و كارايي كه بايد واسه سال جديد بكنيم به طور خلاصه تا جايي كه حوصله داريد :31:
7- به نظر شما سال اول سراسري يه شهر ديگه (جز شهر خودمون و تهران) بهتره يا آزاد اما تو شهر خودمون؟:31:
8- واسه نظام وظيفه چكارايي بايد بكنيم؟:31:الان مثلا من متولد شهريور 72 بايد واسه اين كه كنكور براي سال دوم بتونم بدم، برم نظام وظيفه و اينا؟تا كي وقت دارم؟(تاپيك نظام وظيفه هستا اما اون جا بحث زياد شده بيشتر هم سر معافيت هست من سردر نميارم)
9- سال ديگه تاثير معدل بازم بيشتر ميشه.من حسابان و ديف رو زياد خوب ندادم.راه جبران هم كه نداره :31: تكليفم چيه؟بمونم سال بعد خيلي خطري ميشه؟:31:به خصوص رياضيم كه ضعيفه بايد قويترش كنم اما بازم نميشه روش زياد حساب كرد.و نمره هر درس هم تو خودش تاثير داره.يعني با تاثير بيشتر معدل احتمال افت رتبه خيلي بيشتر ميشه؟:19:
1.امسال بهتر شده مسلما
2.من پارسال زمانی که شروع کردم گفتم هرچی بشم بهتر از پارسالم میشم.. پارسال 24 هزار شده بودم
3.اره راضیم
اما جواب کلی هم بهت بدم... به نظر من باید ببینی معدلت چقدره... و بر اساس معدلت و تاثیرش تو کنکور تصمیم بگیری چون سال دیگه به نظر من میشه 40 درصد تاثیر معدل... اگه تاثیرش منفیه من جات بودم نمی موندم پشت کنکور
اگه دیفرانسل رو خوب و مفهومی بخونی (رمزینه بهترین پیشنهاده.واسه تست هم محمود مومنی(گاج قدیم) به نظرم از پس دیفرانسل بر میای... خود من پارسال ریاضی رو تو کنکور زدم 6 درصد... امسال 27 درصد(البته امسال چوب نداشتن سرعت عمل و هندسه گسسته رو خوب کار نکردن رو خوردم.. توی آزمایش های سنجش و کانون ریاضی رو بالای 50 میزدم)
اگه متولد نیمه دوم باشی باید 6 ماه پس از فارغ التحصیل شدن دفترچه سربازیت رو بفرستی تا 1 سال مرخصی تحصیلی بهت بدن... اگه هم نیمه اولی هستی نمی خواد....
برای سال دوم باید تغیییر کنی... اگه آدم سال قبل باشی نتیجه سال قبلتو میگیری

eshghe abi
03-07-2011, 16:08
1.امسال بهتر شده مسلما
2.من پارسال زمانی که شروع کردم گفتم هرچی بشم بهتر از پارسالم میشم.. پارسال 24 هزار شده بودم
3.اره راضیم
اما جواب کلی هم بهت بدم... به نظر من باید ببینی معدلت چقدره... و بر اساس معدلت و تاثیرش تو کنکور تصمیم بگیری چون سال دیگه به نظر من میشه 40 درصد تاثیر معدل... اگه تاثیرش منفیه من جات بودم نمی موندم پشت کنکور
اگه دیفرانسل رو خوب و مفهومی بخونی (رمزینه بهترین پیشنهاده.واسه تست هم محمود مومنی(گاج قدیم) به نظرم از پس دیفرانسل بر میای... خود من پارسال ریاضی رو تو کنکور زدم 6 درصد... امسال 27 درصد(البته امسال چوب نداشتن سرعت عمل و هندسه گسسته رو خوب کار نکردن رو خوردم.. توی آزمایش های سنجش و کانون ریاضی رو بالای 50 میزدم)
اگه متولد نیمه دوم باشی باید 6 ماه پس از فارغ التحصیل شدن دفترچه سربازیت رو بفرستی تا 1 سال مرخصی تحصیلی بهت بدن... اگه هم نیمه اولی هستی نمی خواد....
برای سال دوم باید تغیییر کنی... اگه آدم سال قبل باشی نتیجه سال قبلتو میگیری
در مورد سربازي الان نيمه اول يعني اصلا هيچ كاري نميخواد؟:31: بعد اونوقت يعني ما يه سال ديگه علاوه بر اين هم وقت داريم يا نه ممكنه ترش كنيم؟:31:
معدل كه من فكر كنم تا 50 هم بره.من نمراتم ايناس:
معدل كل سه سال دبيرستان:17.99
معدل كتبي سال سوم:16.27
نمرات خراب:
حسابان: 11 - فيزيك 3 : 13 - ادبيات:16.5 - هندسه :16.5
جبر رو خوب دادم:18.5
(سال سوم فكر كنم فقط حسابان و فيزيك خراب بود...دو تا نمره رياضي ديگه هم هست هندسه و جبر فكر كنم تا حدودي جبران كنه)
از پيش فيزيك رو خوب دادم ولي ديف ترم اول رو كه نميدونم حدود 13 ترم دوم هم 13.5 :31:

خيلي بد شد؟:31:

در ضمن رياضي رو من هر چي بخونم باز يادم ميره...يعني فيزيك پيش رو خيلي خوب بلدم چون كامل درك ميكنم و مجسم ميكنم اما رياضي و هندسه خرابه...رياضي رو نميتونم درك كنم :31: با يه سري فرمول خشك و خالي بايد يه سري مسايل بي كاربرد (البته تو زندگي فعليم) رو حل كني :31: يادم ميره خب + رمزينه دارم ولي از حجمش ميترسم برم سمتش پر فرموله :31:

Amirdb
03-07-2011, 16:16
سلام.
ما هنوز معلوم نيس بريم يا بمونيم
اما يه سري سوالات داشتم در مورد موندن لطفا جواب بدين شايد سوال بقيه هم باشه
1- امسال نسبت به سال قبل رتبتون بهتر شد يا نه؟

نمیدونم فکر کنم بهتر شده!
ولی فیزیک رو از پارسال که رشته ریاضی بودم کمتر زدم!
البته من پارسال ریاضی بودم و امسال تجربی و رشته تجربی چون رشته هاش محدوده زیاد نمیشه گفت بهتر میشه یا نمیشه!

فکر نکنم!

(اين سه سوال شبيه هم اما متفاوت بودنا )
هم آره و هم نه!!
رشته ای که پارسال قبول شدم علاقه ای بهش نداشتم(مکانیک آزاد) و تغییر رشته دادم رشته تجربی تا رشته هایی رو که بالا گفتم قبول شم حالا هم معلوم نیست قبول شم یا نه!
بیشتر جوابم روی "نه" هست!

6- كلا نظرتون و كارايي كه بايد واسه سال جديد بكنيم به طور خلاصه تا جايي كه حوصله داريد
ببینید الان دیگه کنکورتون رو دادید قرار نیست معجزه ای بشه و مثلا یهو نتیجه عوض بشه...خودتون کاملا میدونید رتبتون قراره چند بشه دیگه پس اگه میدونید امسال رشته مورد علاقتون رو نمیارید از همین یکی دو هفته آینده شروع کنید....من از مهر شروع کردم اوایل بهمن متوجه شدم یه خورده مسیر رو کج رفتم اگه از بعد از کنکور شروع میکردم خوب زودتر متوجه اشتباهم میشدم!!پس اگه تصمیمتون بر اینه که پشت کنکور بمونید از الان شروع کنید.... پارسال چند تا از بچه های با تجربه اینجا اینو به من گفتند من گوش ندادم و ...

7- به نظر شما سال اول سراسري يه شهر ديگه (جز شهر خودمون و تهران) بهتره يا آزاد اما تو شهر خودمون؟

مهم علاقست!!الان دیگه همه حداقل مدرکشون کارشناسی ارشده!!شما امسال رشته مورد علاقتو توی شهر خودت قبول شدی برو ولی خوب بخون از همون سال اول دانشگاه که ارشد دانشگاه هایخوب کشور قبول بشی!

8- واسه نظام وظيفه چكارايي بايد بكنيم؟الان مثلا من متولد شهريور 72 بايد واسه اين كه كنكور براي سال دوم بتونم بدم، برم نظام وظيفه و اينا؟تا كي وقت دارم؟(تاپيك نظام وظيفه هستا اما اون جا بحث زياد شده بيشتر هم سر معافيت هست من سردر نميارم)

نه منم متولد شهریور 71 بودم و پشت کنکور موندم و هیچ کاری نکردم نیازی نیست کاری کنید البته من از دانشگاه مرخصی گرفته بودم ولی میدونم که مشکلی پیش نمیاد!

تكليفم چيه؟بمونم سال بعد خيلي خطري ميشه؟به خصوص رياضيم كه ضعيفه بايد قويترش كنم اما بازم نميشه روش زياد حساب كرد.و نمره هر درس هم تو خودش تاثير داره.يعني
9- سال ديگه تاثير معدل بازم بيشتر ميشه.من حسابان و ديف رو زياد خوب ندادم.راه جبران هم كه نداره با تاثير بيشتر معدل احتمال افت رتبه خيلي بيشتر ميشه؟

آره باید اینو هم در نظر بگیری!

ببخشيد زياد شد.ممنون.
خواهش میکنم موفق باشی
ایشالا که بهترین تصمیم رو بگیری!

لب کلام:امسال اگه رشته مورد علاقتو آزاد قبول شدی برو یا اگه روزانه یا شبانه یه شهر دیگه قبول شدی باز هم برو!!به خدا دانشگاه فقط شریف و تهران و شیراز نیست همه دانشگاه ها به شرطی که دانشجو بخونه خوبه بعد هم دیگه این روزا اصل مدرک "کارشناسی ارشد" به بالاست پس زیاد مهم نیست که "دوره کارشناسی"کدام دانشگاه درس خونده باشی!

اگر هم تصمیمتون بر این شده که امسال بمونید لطفا دیگه تا آخر همین هفته(بعد از کنکور آزاد) با خودتون کنار بیایید و همه جوانب رو در نظر بگیرید و از اواخر تیر یا دیگه اوایل مرداد شروع کنید!!
مطمئن باشید هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد که هیچ کلی هم جلو میفتید و فرصت ازمون و خطا رو دارید!

موفق باشید :11:

marmooz.exe
04-07-2011, 06:15
فکر کنم اگه معدل زیاد بشه واسه پیش میخواد زیاد بشه که اونم ماها نصف دادیم ینی دیگه نمیان سوم رو بکنن ۴۰ تا که میاد پیش ره هم اظافه میکنن بعد چون پشت کنکوریا چند تاشونو ندارن حساب نمیشه

milla.online
04-07-2011, 13:19
در مورد سربازي الان نيمه اول يعني اصلا هيچ كاري نميخواد؟:31: بعد اونوقت يعني ما يه سال ديگه علاوه بر اين هم وقت داريم يا نه ممكنه ترش كنيم؟:31:
معدل كه من فكر كنم تا 50 هم بره.من نمراتم ايناس:
معدل كل سه سال دبيرستان:17.99
معدل كتبي سال سوم:16.27
نمرات خراب:
حسابان: 11 - فيزيك 3 : 13 - ادبيات:16.5 - هندسه :16.5
جبر رو خوب دادم:18.5
(سال سوم فكر كنم فقط حسابان و فيزيك خراب بود...دو تا نمره رياضي ديگه هم هست هندسه و جبر فكر كنم تا حدودي جبران كنه)
از پيش فيزيك رو خوب دادم ولي ديف ترم اول رو كه نميدونم حدود 13 ترم دوم هم 13.5 :31:

خيلي بد شد؟:31:

در ضمن رياضي رو من هر چي بخونم باز يادم ميره...يعني فيزيك پيش رو خيلي خوب بلدم چون كامل درك ميكنم و مجسم ميكنم اما رياضي و هندسه خرابه...رياضي رو نميتونم درك كنم :31: با يه سري فرمول خشك و خالي بايد يه سري مسايل بي كاربرد (البته تو زندگي فعليم) رو حل كني :31: يادم ميره خب + رمزينه دارم ولي از حجمش ميترسم برم سمتش پر فرموله :31:

درباره سربازی دقیق نمی دونم... ولی چون خودم نیم سال دوم بودم فرستادم... ولی بهترین کار این بود که یه درس خودتو مینداختی... اینجوری دانش آموز حساب می شدی و مشکل سربازی نداشتی گواهی نامه و بیمه و... هم مشکل پیش نمی اومد واست.
درباره معدلت هم باید بگم که نسبتا بدک نیست... اما خب باید تلاش بیشتری کنی...
پیشنهادم به تو اینه... اگه امسال توی جامع سنجش شرکت کردی بری تخمین رتبه ای که خود سنجش با توجه به 25 درصد و کنکور 89 زده رو نگاه کنی....
همون درصدای سنجشتو هم یبار بدی به تخمین رتبه کانون و گزینه... اگه رتبت تغییری نکرد یا بهتر بود تو سنجش پیداست که تاثیرش مثبته یا تاثیر چندانی نداره اما اگه رتبت رو خیلی افتضاح کرد(بیشتر یکی دو هزار) تصمیم با خودته....
درباره ریاضی هم چون جبرت نمرش خوبه میشه امید داشت.... قبول دارم که هندسه و جبر یکم حفظیه... البته اگه نخوای بفهمیشون.... اما دیفرانسیل فرمولاش خیلی کمتر از فیزیکه... فیزیکو بهتر می زنی چون درک شهودی ازش داری... به نظر من با گذاشتن 40 درصد وقتت رو درس ریاضی تو امسال می تونی بالا تر از بقیه درسا بزنیش....

eshghe abi
04-07-2011, 14:37
درباره سربازی دقیق نمی دونم... ولی چون خودم نیم سال دوم بودم فرستادم... ولی بهترین کار این بود که یه درس خودتو مینداختی... اینجوری دانش آموز حساب می شدی و مشکل سربازی نداشتی گواهی نامه و بیمه و... هم مشکل پیش نمی اومد واست.
درباره معدلت هم باید بگم که نسبتا بدک نیست... اما خب باید تلاش بیشتری کنی...
پیشنهادم به تو اینه... اگه امسال توی جامع سنجش شرکت کردی بری تخمین رتبه ای که خود سنجش با توجه به 25 درصد و کنکور 89 زده رو نگاه کنی....
همون درصدای سنجشتو هم یبار بدی به تخمین رتبه کانون و گزینه... اگه رتبت تغییری نکرد یا بهتر بود تو سنجش پیداست که تاثیرش مثبته یا تاثیر چندانی نداره اما اگه رتبت رو خیلی افتضاح کرد(بیشتر یکی دو هزار) تصمیم با خودته....
درباره ریاضی هم چون جبرت نمرش خوبه میشه امید داشت.... قبول دارم که هندسه و جبر یکم حفظیه... البته اگه نخوای بفهمیشون.... اما دیفرانسیل فرمولاش خیلی کمتر از فیزیکه... فیزیکو بهتر می زنی چون درک شهودی ازش داری... به نظر من با گذاشتن 40 درصد وقتت رو درس ریاضی تو امسال می تونی بالا تر از بقیه درسا بزنیش....
غصه من معدل نيس...رياضيه با اون ضريبش :31:
اگه بشه 50 درصد تاثير معدل كلا انگيزمو واس خوندن از دست ميدم با اين اوضاع :31: با كله سقوط ميكنم :31:
نه متاسفانه سنجش شركت نكردم...:41:
با جبر و گسسته و آمار مشكلي ندارم...فقط رياضي ها و هندسه ها (چي كم) :31:فيزيكم خوبه چون ميفهممش اما رياضي رو نه :31: حالا اگه امسال بمونم زياد روش وقت ميذارم اون مشكلي نيس...همه ترسم نمره نهاييمه كه زحماتمو به باد ميده... :41:وگرنه نه ترسي از موندن سال بعد دارم نه خوندن رياضي... فقط ترسم از تاثير نهاييه و سقوط احتماليم :41:

eshghe abi
05-07-2011, 11:43
بچه ها اينو ببينيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظرتون اين احتمالا سال هاي بعد هم ادامه داره ديگه؟وگرنه تبعيض ميشه ...يعني نمرات فقط تاثير مثبت دارن؟ :31: اگه سال بعد هم بشه كه عاليه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:40:

shabeashegha
05-07-2011, 23:06
سلام.
سلام شرمنده پستتو دیر دیدم (امتحانات پایان ترم و...)
1_ برای من جواب مثبته (بهتر شد)
2_ اول تیر ماه 88 با خودم عهد کردم که کنکور دانشگاه آزاد رو بترکونم و توی کنکور دولتی دندون یا دارو قبول شم که خدا رو شکر هرسه تاشم شد. (الان دارو میخونم و دانشگاه آزادم نتیجم برام قابل قبول بود)
3_ صد در صد راضیم
4_ شرمنده اینو درست نمیدونم ولی خودم با بچه های کانون فرهنگی هماهنگ میکردم ببینم چی عوض شده چی نشده
5_ اینم شرمنده نمیدونم
6_ نظر من:
اول: فردا دیره از امروز شروع کنین (قابل توجه کسایی که فکر میکنن استارت خوب استارتیه که ساعت 6صبح شنبه باشه نه 6بعد از ظهره یکی از روزای وسط هفته!)
دوم: واسه کتاب گرفتن فقط تا مهر و آبان پتانسیل بذارین و ببینین چی خوبه بگیرین دیگه هم به نظراته بقیه توجه نکنین . اینکه یکی میگه فیزیک اندیشه یکی میگه فیزیک محمودزاده... شما ببینین بیشترین توصیه روی چه کتابیه همون رو بگیرین و ایمان بیارین که این کتاب همونیه که شما رو به هدفتون میرسونه حتی اگه بخش هایی ازش دلتون رو زد!
سوم: به پیر به پیغمبر مهم نیست آزمون چی شرکت میکنین فقط مهم اینه که آزمون استاندارد رو (حتما حتما) شرکت کنین. آزمون استاندارد از ب بسم الله باید استاندارد باشه تا آخرش. کارنامه/مشاوره/سوال سخت(همونا که کنکوریا وقتی نمیتونن جواب بدن میگن استاندارد نیست!)/پاسخنامه کامله کامل (نه اینکه بگه گزینه فلان صحیح میباشد!)/ کمترین ایراد رو داشته باشه و در مرحله آخره آخر جامعه آماری
چهارم: ایمان بیارین که سوالای کنکور قرار نیست به شما داده بشه . اینکه میگن فلان آزمون آزمایشی سوالاش هر سال همونیه که توی کنکور میاد. گاج میاد میگه 90 درصد انطباق/گزینه دو میگه 100 درصد انطباق اینا همش سره کاریه واسه گول زدن شما. پس سعی کنین اصلا گول نخورین که بعد کنکور بگین کاش میرفتم فلان آزمون آزمایشی....
پنج: مهندسی معکوس سره کاریه (بله میدونم داری میگی پسره همسایه .... ولی سرکاریه حتی بهش فکر هم نکن)
شیش: از همین امروز ملایم و درست و حسابی بخون تا خوده کنکور 91. دو هفته یه روزم تعطیل کن برو ایکس باکس بازی کن / برو شنا/ برو بدن سازی برو دنبال چیزی که عاشقشی و قراره 13 روزه آینده حتی بهش فکر هم نکنی
هفت: بخدا تلویزیون بیشتره برنامه هاش تکراره. میگی نه؟!
1سال با تلویزیون قهر کن بعد از اون باهاش آشتی کن. نگو فقط یه سریال خودتم میدونی وقتی میشینی پای تلویزیون گفتگوی خبری (راجبه امپریالیسم غربی و تبعات آن در جوامع پست مدرن) رو هم میشینی تا آخرش میبینی!:46:
هشت: رابطتو با خدا زیاد کن بدجوری بهت کمک میکنه
نه: اینترنت رو به اندازه بیا نه زیاد نه کم
ده: آزمون که میدی فقط منتظر کارنامش نباش برو آزمون رو بررسی کن. معجزه میکنه
یازده: یه معجزه دیگه هم داره این کنکور: پاسخنامه ی کتاب تستا. با حرص و ولع تمام بررسیشون کن
دوازده: سوالی که بلد نیستی/ خوب بلد نیستی چه گیریه که جواب بدی؟!
7_ دولتی بهتر و به صرفه تره
8_ اینم شرمنده اطلاع ندارم
9_ اینم درست نمیتونم راهنماییت کنم فکر کنم دوستان بهتر بلد باشن:31:

eshghe abi
07-07-2011, 09:34
آقا سلام يه سوال.اينا از سايت نظام وظيفه هست:

سال احضار= سال تولد + 18
سال اعزام= سال تولد + 19

6. مشمولان متولد نيمه دوم سال كه در سال اعزام قانوني خود قرار داشته باشند و مدرك تحصيلي ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي يا كارودانش و يا پيش‌دانشگاهي را بصورت حضوري دريافت كرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولد نيمه دوم سال 1371 كه سال اعزام قانوني آنها 1390 مي‌باشد). موعد اعزام اين دسته از مشمولان تا مهر ماه سال بعد از سال اعزام قاوني مشمول به تاخير خواهد افتاد تا امكان شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها براي آنها فراهم شود.

3. مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام.
من متولد شهريور 72 (سه ماهه دوم 72 ) و فارغ التحصيل خرداد 90 هستم.
سراسري نميخوام برم يعني رشته دلخواه قبول نميشم و آزاد هم شركت نميكنم.پس مرخصي دانشگاه هيچي.
ميخوام ببينم ميتونم بدون اين كه در طول سال برم خدمت كنكور بدم سال بعد (نه اينكه برم خدمت بعد كنكور بدم بعد اگه قبول شدم خدمتو ادامه ندم برم دانشگاه)
اين طور كه فهميدم بايد تا شهريور امسال دفترچمو بگيرم و ثبت نام كنم تا نظام وظيفه تاريخ اعزامو معين كنه سال اعزام هم 91 هست.اما معلوم نيس قبل كنكور يا بعدش...
يعني ممكنه من مجبور شم سال ديگه اول برم سربازي چند ماهي ، بعد كنكور بدم؟
با اطمينان قانون معيني هست در اين مورد كه بيفته بعد كنكور و اعلام نتايج (توجه كنيد سال ديگه سال دوم كنكورمه) ؟
هيچي از اين قوانين سر در نياوردم :13:
===
بعد آيا ميشه رفت سراسري شبانه بعد مرخصي گرفت سال بعد كنكور داد؟

farhad1122
07-07-2011, 11:50
من الان نمیدونم چطوریه! اما برا من این طوری بود میگم شاید کمکت کنه:
یکی بود یکی نبود!:31: من پارسال که کنکور دادم خراب کردم (البته درس نمیخوندم:31:) و بیشتر همکلاسیام متولد 71 بودن اما من متولد نیمه دوم 70 بودم! چون سال اعزامم همون سال 89 بود رفتم سوال کردم گفتن برا اینکه یه سال دیگه بتونم کنکور بدم باید دفترچه اعزام به خدمت بگیرم و پرش کنم (پرش کنم از مصدر پر کردنه نه پریدن:31:) و برم پلیس به علاوه ی ده و ثبتش کنم که کلا کارش رو تو دو روز میتونی انجام بدی. دو تا واکسن میزنی و میری آموزش پرورش و از این حرفا و بعدش تو دو دقیقه دفترچتو با کمپیوتر ثبتش میکنه. و یکماه بعد هم کارت اعزام به خدمتم اومد در خونه و تاریخ اعزامم خود به خود افتاده بود برا 18 بهمن سال نود یعنی با خیال راحت تونستم بی هیچ دردسری دوباره کنکور بدم امسال! همون پلیس به علاوه ی ده پرسیده بودم که اگه تارخ اعزام به خدمتم رو تغییز ندن و همون سال 89 باشه چی کار باید بکنم که بهم گفتن باید بری سازمان نظام وظیفه و تقاضا بدی که یکسال بهت وقت بدن که خدا رو شکر خودش خود به خود شده یکسال وقت داده بود که بیشتر همین طوری میشه. ولی حتما باید دفترچه رو ثبتش کنی وگرنه غیبت میخوری و نمیتونی کنکور بدی! ولی خیالت راحت باشه درست کردن مسئله ی خدمتت کاری نداره!:46:

D_felfelak
09-07-2011, 13:47
مهندس سرسور پور عالی هست آخر انرژی و انگيزه
دوستان ميدونين برنامه ايشون در شبخ آموزش چه روزايی هست؟

hiohi
26-07-2011, 16:13
سلام
بلاخره دندون ميخوني يادارو؟:19:
راستي چطور ميشه يك دانشج.وي سال اخر اين رشته رو پيدا كرد؟:5:
سوالات زيادي دارم :10:
مثلا بازار كار تو دندون و دارو در اينده چه طوره؟
كدوم سخت تره؟
اگه ميدونيد جواب بديد
ممنونم:11:

Amirdb
04-08-2011, 00:25
خوب دوستان نزدیک به یک سال از ایجاد تاپیک گذشت . .

مطلب زیر در یکی از تاپیک ها ارسال کرده بودم که ناظر انجمن تاپیک رو قفل کردند و احتمالا تا چند روز دیگه هم تاپیک منتقل میشه به ترش . . .

در هر حال متن رو اینجا هم میذارم امیدوارم برای دوستان مفید باشید.

تماما تجربه شخصی خودم:
ببینید اگه میخواید واقعا پشت کنکور بمونید واقعا باید یه اراده پولادین داشته باشید حالا در ادامه توضیح میدم که چرا !
از نظر من این 12 سالی که درس خوندید با همه سختی ها و شیرینی هاش یک طرف این یه سال پشت کنکور موندن هم یک طرف.

شما این 12 سالی که مدرسه میرفتید در کنارش هم برای امتحاناتتون هم درس می خوندید پس مشکلی نبود میدونم خیلی هاتون زمان پیش دانشگاهی می گفتید (مثل خودم) که اگه مثل پشت کنکوری ها فرصت زیادی داشتم کولاک میکردم و این حرفا ولی باور کنید اون جوی و تاثیری که زمانی که مدرسه میرفتید شما رو می نشوند پای درس دیگه زمان پشت کنکوری فراهم نمیشه!اون فضا رقابتی بین دوستان اون جو درسی خیلی سخته ایجاد بشه سال دوم.

شاید بگید جو مدرسه ما درس خون نبود (مثل مدرسه ای که خود من میرفتم) ولی همونی که چند ساعتی شما از فضای کسل بار منزل یا کتابخونه ها خارج میکرد خودش تنوعی بود... نمونش خود من حدود 6 ساعتی که در مدرسه میگذروندم شاید یک کلمه هم درس گوش نمیدادم (چون فضای درسی مدرسمون نداشتم و دبیرای متوسطی داشت خلاصه مدرسه متوسطی بود) ولی حالا که می بینم اون سال خیلی با انگیزه تر از امسال می نشستم پای درس!

این حرف ها رو بذارید کنار که اگه بشینم پشت کنکور چمیدونم یه رقمی میشم و نفر اول میشم و این حرفا ببینید در عمل میتونید واقعا یه سال یه پشت بشینید درس بخونید و اونم اکثر درسای تکراری ببینید آیا در عمل هم میتونید برای یه رقمی شدن تلاش کنید؟

پارسال یکی از بچه های اینجا (فکر کنم بهنام بود) یه حرف خوب زد توی یکی از تاپیک های اینچنینی که من گوش نکردم.میگفت اگه میخواید ببینید حوصله و حال یه سال پشت کنکور موندن رو دارید برید همین الان همین الان که این مطلب رو خوندید برید یه فصل مثلا حرکت شناسی فیزیک رو بردارید بخونید بعد همه تست هاشو هم بزنید اگه تونستید از پسش بربیایید پس این یه سال هم میتونید ولی اگه . . . !! همین الان امتحان کنید نگید فردا نگید شنبه همین الان اگه گفتید شنبه مطمئنا سراغش نمیرید و . . .

به نظر من حماقت محضه کسی که بتونه یه رشته خوب رو توی یه دانشگاه متوسط قبول بشه ولی انتخاب رشته نکنه و بذاره برای سال دیگه که اصلا معلوم نیست قانون های سازمان سنجش که هیچیش معلوم نیست که چی بشه!

خوب تا الان که همش از نکات منفیش گفتم ولی خوب همون طور که گفتم اگه یه اراده قوی و یه هدف متناسب با توانایی هاتون داشته باشید مطمئن باشید از پسش برمیاید.

این چند تا نکته هم تجربه مثبت شخصیه:
سعی کنید همش توی فضای خونه نمونید یه باشگاهی،کلاسی،تفریحی چیزی اسم بنویسید روزی دو ساعت برید عشق و حال کنید.من کلا رو هم رفته تو این 9 ماه تقریبا دو ماهش رو بدنسازی میرفتم و تاثیرش رو روی درس خوندنم میدیم اون روزایی که باشگاه میرفتم بهتر درس میخوندم.
یه مدت هم تو خونه کار میکردم ولی اون تاثیری که باشگاه میذاشت توی منزل ایجاد نمیشه!
میدونید که ورزش هم از نظر پزشکی و سلامتی در یادگیری موثره.

خلاصه نویسی حتما داشته باشید.
چون سال دوم تغییر رشته دادم از ریاضی به تجربی.فصل هایی که زیست میخوندم رو خلاصه نویسی میکردم.معلم و کلاسی هم نداشتم خودم از رو کتاب های تست میخوندم.بعد از عید که اومدم مطالب گذشته رو یه نگاهی انداختم به خودم گفتم همه مطالب رو فراموش کردم ولی به لطف خلاصه نویسی هایی که کرده بودم مطالب برگشت!!!! خلاصه معجزه کرد (الان میگم ای کاش برای بقیه دروسی که خلاصه نویسی نکرده بودم انجام داده بودم) روش های خلاصه نویسی هم که توی نت هست سرچ کنید پیدا میکنید ولی هرکسی به نظرم روشی که خودش میدونه بهتره انجام بده بهتره!

خوندن کتاب های یا مطالب مرتبط با موفقیت و به خصوص مجله موفقیت هم در شرایط سخت معجزه میکنه!منظور مطالب کتاب مسخره ای مثل کتاب راز نیستا نه !!!مطالبی که واقعا شما رو به تلاش وا بداره،نه که بگه بشین فکر کن تا موفق بشی!
البته زیاد هم وقت خودتون رو یه وقت نذارید رو این چیزا...

در نهایت هم اگه تصمیمتون رو بر این گرفتید که پشت کنکور بمونید پست های قبلی همین تاپیک که دوستان زحمت کشیدن و نوشتند رو هم بخونید!

سعی کردم همون طور که فرموده بودید فقط تجربه خودم رو بگم!
امیدوارم دوستان بهترین تصمیم رو بگیرید که بعدا پشیمون نشید!

برای همتون آرزوی موفقیت میکنم . . .

lohrasbi
05-08-2011, 02:15
واقعا ممنون آقا امیر. خیلی مفید بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میدونید چیه کتاب های درسی ریاضیات پایه و حسابان و دیفرانسیل عوض شده و این خودش میتونه یه تنوع ایجاد کنه و اینطوری بدلیل درگیر شدن با تعاریف و موضوعات نسبتا جدید (یا حداقل بیشتر) دیگه حالمون از کتاب بهم نمیخوره.

من خیلی به هندسه علاقه دارم و فکر نمیکنم که علاقم به این زودیا از بین بره. وقتی پارسال درگیر تستای هندسه ی گاج سفید میشدم، اصلا نمیفهمیدم که زمان چطوری گذشت. خلاصه روی این درس خیلی حساب کردم که زمانی که خسته شدم، ازش استفاده کنم.

در ضمن من پارسال خیلی کم عمومی و شیمی میخوندم. مخصوصا زبان و ادبیات. این خودش خیلی برام تنوع ایجاد میکنه. مخصوصا که کتابهای زیادی هستن که مطالب رو خیلی زیبا و با هیجان توضیح دادن. مثل کتابای هامون سبطی. فکرم اینه که وقتی از مباحث تکراری حالم بهم خورد، برم و مباحثی رو بخونم که پارسال نخوندم. مثل کتاب قرابت معنایی هامون سبطی یا آرایه رمزینه یا شیمی 2 و 3 مبتکران که خیلی روی این کتاب ها حساب کردم برای روزای سخت!

یکی دو تا رفیق هم دارم که مثل من فکر میکنن و میخوان با پشتکار یه سال دیگه بخونن. قراره با هم بریم کتابخونه و کلا تا آخر با هم باشیم.
.
.
.
این چهار تا مطلبی که عنوان کردم، خیلی برام انگیزه ایجاد کرده که سال دیگه بمونم. ولی میترسم که این ها بعدا برام کمرنگ شه. نــــــــــــــظـــــــــ ـــــــــر شـــــــــــــمــا چـــــــــــــیــــــــــ ــــه ؟؟؟؟؟؟؟

یه مطلبی هست که نمیتونم نگم. چون بیماری که میره دکتر، باید همه چیر رو صادقانه بگه تا نسخه خوب براش بپیچن ! :
رتبه ی من امسال بین 2700 تا 4500 میشه ( در صورتی که همه و خودم تو طول سال، انتظار حداقل رتبه ی سه رقمی رو داشتیم.) با این رتبه فکر میکنم بتونم برق رجایی یا سمنان یا قزوین قبول شم. (به برق علاقه دارم.) ولی با افکاری که الان دارم و با توجه به توانایی هام، اگه بمونم سال دیگه میرم برق امیرکبیر. که در اونصورت خیلی اوضا فرق میکنه. از نظر کاریابی و بورسیه و ... .

امیدوارم بیشتر راهنماییم کنید. بسیار ممنون. :11:

shabeashegha
05-08-2011, 04:37
واقعا ممنون آقا امیر. خیلی مفید بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میدونید چیه کتاب های درسی ریاضیات پایه و حسابان و دیفرانسیل عوض شده و این خودش میتونه یه تنوع ایجاد کنه و اینطوری بدلیل درگیر شدن با تعاریف و موضوعات نسبتا جدید (یا حداقل بیشتر) دیگه حالمون از کتاب بهم نمیخوره.

من خیلی به هندسه علاقه دارم و فکر نمیکنم که علاقم به این زودیا از بین بره. وقتی پارسال درگیر تستای هندسه ی گاج سفید میشدم، اصلا نمیفهمیدم که زمان چطوری گذشت. خلاصه روی این درس خیلی حساب کردم که زمانی که خسته شدم، ازش استفاده کنم.

در ضمن من پارسال خیلی کم عمومی و شیمی میخوندم. مخصوصا زبان و ادبیات. این خودش خیلی برام تنوع ایجاد میکنه. مخصوصا که کتابهای زیادی هستن که مطالب رو خیلی زیبا و با هیجان توضیح دادن. مثل کتابای هامون سبطی. فکرم اینه که وقتی از مباحث تکراری حالم بهم خورد، برم و مباحثی رو بخونم که پارسال نخوندم. مثل کتاب قرابت معنایی هامون سبطی یا آرایه رمزینه یا شیمی 2 و 3 مبتکران که خیلی روی این کتاب ها حساب کردم برای روزای سخت!

یکی دو تا رفیق هم دارم که مثل من فکر میکنن و میخوان با پشتکار یه سال دیگه بخونن. قراره با هم بریم کتابخونه و کلا تا آخر با هم باشیم.
.
.
.
این چهار تا مطلبی که عنوان کردم، خیلی برام انگیزه ایجاد کرده که سال دیگه بمونم. ولی میترسم که این ها بعدا برام کمرنگ شه. نــــــــــــــظـــــــــ ـــــــــر شـــــــــــــمــا چـــــــــــــیــــــــــ ــــه ؟؟؟؟؟؟؟

یه مطلبی هست که نمیتونم نگم. چون بیماری که میره دکتر، باید همه چیر رو صادقانه بگه تا نسخه خوب براش بپیچن ! :
رتبه ی من امسال بین 2700 تا 4500 میشه ( در صورتی که همه و خودم تو طول سال، انتظار حداقل رتبه ی سه رقمی رو داشتیم.) با این رتبه فکر میکنم بتونم برق رجایی یا سمنان یا قزوین قبول شم. (به برق علاقه دارم.) ولی با افکاری که الان دارم و با توجه به توانایی هام، اگه بمونم سال دیگه میرم برق امیرکبیر. که در اونصورت خیلی اوضا فرق میکنه. از نظر کاریابی و بورسیه و ... .

امیدوارم بیشتر راهنماییم کنید. بسیار ممنون. :11:
اول از همه بهت تبریک میگم به خاطر اینکه کنکور دادی و تموم شد. دوم اینکه حالا شما انتظار رتبه 3رقمی داشتی از کجا معلوم فردا که نتایج اعلام میشه 3رقمی نشده باشی؟!
گذشته از اینا من به شما پیشنهاد میدم اگه رشته مورد علاقتون رو هر شهری امسال قبول میشین برین بخونین. در عوض انرژیتون رو بذارین برای ارشد. تا سال دیگه هزارتا اتفاق میوفته که الان حتی به ذهنتون خطور نمیکنه. من دوستی داشتم اونقدر خونده بود و همه بهش امید داشتن که رتبش در بدترین حالت 2رقمی میشه ولی روز امتحان دندون دردگرفت فقط تونست زیست و فیزیک رو بزنه بعد برده بودنش بیرون از جلسه!
میخوام بگم اگه رشته مورد علاقه شما توی دورترین نقطه ایرانم قبول میشین حتما برین. قزوین که تا تهران 2ساعت بیشتر راه نیست.
ولی باز اگه اصرار دارین که ریسکه به این بزرگی بکنین که یه سال دیگه بمونین (باوجودی که رشته مورد علاقتون رو قبول میشین امسال) باید بگم سعی کنین توی این یه سال دوستی رو بذارین کنار . ببینین من تجربه این ماجرارو دارم. من با دونفر از دوستام برای کنکور میخوندیم. اولش خوب بود بعد هرچی به کنکور نزدیک میشدیم رفاقت به قدری بد شده بود که آروم آروم برای تخریب روحیه هم دیگه با هم جروبحث میکردیم و تراز آزمونامون رو به رخ هم میکشیدیم. یا یه روز یکیمون حوصله درس نداشت نمیذاشت 2نفر بقیه هم بخونن یا میرفتیم سینما یا پارک
سعی کنین تو جو بچه های کنکور باشین (خیلی موثره) ولی دوستی رو سعی کنین به حداقل برسه چون خواسته یا نا خواسته جلوی پیشرفت شمارو میگیره
اینایی که گفتین رو من قبول دارم . بحث کتابای جدید یا مباحثی که فرصت نکردین بخونین خیلی توی روحیه و انرژی و پیشرفت تاثیر میذاره
موفق باشین:11:

turokpooria
05-08-2011, 09:22
من پارسال به دلایلی نتونستم اون چیزی که میخام برسم و تصمیم گرفتم واسه سال 90 بخونم شاید باورتون نشه وقتی نتایج کنکور پارسال اومد من از خوشحالی میخندیدم که این طوری شده ولی خانواده تو شوک بودن. به هر حال من موندم و بعد از تعطیلات تابستون دقیقا از اول مهر شروع کردم اینم به خاطر یه بیماری بود. حالا یه سری توصیه و نه نصیحت دارم که فوق العاده مهمه فکر نکنین من تو تخیلاتم من اینو به عینه تو این دو سال دیدم:
1. تفکرتون همیشه مثبت باشه. سال اولی که من داشتم کنکور میدادم انقدر تو استرس نتایج بودم (از نابستون سال قبلش) که هی تو ذهنم خودمو توجیه میکردم میگفتم که خداکنه یه مریضی چیزی بگیرمکه اگه کنکورم خراب شد بگم واسه اون بوده این استرس تنها به خاطر جوی سنگینی بود که من خودم درست کرده بودم. ودقیقا 3 هفتهمونده به کنکور من مریض شدم به صورتی که تمام اون سه هفته رو تو استرس کامل بودمو شرایطم طوری بود که از اون به بعد یه صفحه هم نتونستم بخونم کما اینکه تابستونم هم به خاطر بیماری از دست رفت. اگه امکانش رو دارید مستند The Secret رو نگاه کنید به من خیلی کمک کرد.
2.دوست بازی از هر دو جنس رو بذارید کنار. گاهی با دوستای هم جنستون یه تفریحی برید ولی کم.
3. از این واقعا بگذرید عامل مخرب فکریه اونم واقعا ازهمه عزر میخام که میگم استمنا هستش ک بچه ها فوق العاده درگیرشن به خاطر کنکور و آینده بذاریدش کنار.
4.خیلی دور و برتون از این بچه های درس خون که مثلا تو کانون تراز 7000 و خورده ای هستند نباشید چون باعث میشه استرس بگیرید فقط به فکر خودتون باشید و به کار دیگران کار نداشته باشید و اونا رو نصیحت نکنین ( چون غرور میگیرتون) فقط با خودتون رقابت کنین
5.مغرور نشیدکه میزنتون زمین همیشه به این فکر کنید که گنده تر از من خیلی هست.
6.اگه قصد داشتید به موسسه ای برید من کانون رو پیشنهاد میکنم چون من تجربه گزینه 2 رو هم داشتم ولی کانون یه چیزه دیگس
7.فقط و فقط تمرکزتون روکتاب باشه واقعا هیچ سوالی خارج از کتاب نیست شک نکنید رو به سوالات تخیلی هم نیارید فرمول الکی هم حفظ نکنید که به ضررتون میشه.
8. تفریحاتونم خیلی زیاد نباشه بیشتر تمرکزتونرو رو درس بذارید و این سختی که بعدش شیرینه رو بخودتون بدید.
9.کلاس زیاد از حدم نرید 2تا 3 تا بیشتر خودتون بخونید این خیلی مهمه.
در کل این به خودتون بستگی داره ببینید اگه میتونید یک سال این کار رو بکنید حتما بمونید ولی اگه میبینید نمیتونید امسال وارد دانشگاه بشید که ضرر نکنید.ولی من از سال خودم بگم فوق العادهسال جالب و با حالیه یه چیزایی تو کتاب پیدا میکنی که لذت درس خوندنو میبرید.

فقط یادتون باشه که موفقیت این نیست که رتبه زیر 100 یا 1000 باشید موفقیت اینه که توی دانشگاه حالا هر چی که هست تلاش گر باشید همین.(فکر نکنید رتبه 1 همیشه تو زندگی موفقه من رتبه های خوبی رو میشناسم که از دانشگاه اخراج شدن چون فقط ورود به دانشگاه هدفشون بوده.)
ببخشید که سرتون رو درد آوردم امیدوارم زیاده گویی نکرده باشم.
موفق باشید

farid0485
05-08-2011, 09:25
سلام.

1-من هم موندم كه برم يا بمونم ولي فك مي كنم بمونم...:5:

2- شك ندارم اگه يكم عرضه داشته باشم صد در صد بهتر ميشم ولي نبايد از يه تفريح سالم جا بمونم....:8:

3-خيلي ها رو ديدم كه موندن و تقريبا همشون راضي بودن...:27:

4-تو سايت rosh.ir گذاشته....بجز ديفرانسيل كه اول امسال مياد....:11:

5-احتياط شرط عقله ...پس اگه كتاب هاي جديد رو ببيني بد نيست برات(برامون).....:46:

6-خر خوني مال قديمه....بلانسبت جمع مث سگ درس بخونيم....:31:

7-يكي از معلمامون مي گفت كه هر نوع سراسري بهترينه....تازه تو اطلاعيه استخدام شركت گاز بوشهر و شيراز و اصفهان براي مهندس مكانيك و شركت مخابرات شيراز و بوشهر براي رشته برق يكي از شروط مهندسي از دانشگاه دولتي بود.....(اينو از يه جاي معتبر شنيدم)

8- من متولد نيمه دوم 71 هتسم(12 اسفند)من بايد دفتر چه پر كنم و مي تونم بمونم...تو كه جاي خود داري...:31:

9-اگر هم بشتر بشه به احتمال زياد مث امسال تاثير مثبته (البته اين فقط يه حدسه كه اونايي كه سازما سنجش رو بيشتر ميشناسن بهتر اظهار نظر مي كنن.....ولي فكر نمي كنم اوفت رتبه هم خيلي بشه....

چون مثلا ببين اگر تاثير معدل 40 درصد باشه:

كسي كه حسابان رو 14 گرفته 28%داره وفقط 12%با كس كه 20 گرفته اختلاف داره....(كه ميشه به راحتي با هندسه پايه كه خيلي ها سراغش هم نميرن جبرانش كرد(نمي گم كسي سراغ هندسه پايه نميره :31:هر كسي سراغش نميره...))

اميدورام امسال ديگه بتركوني.....:12:

eshghe abi
05-08-2011, 10:14
سلام.

4-تو سايت rosh.ir گذاشته....بجز ديفرانسيل كه اول امسال مياد....:11:
این سایته اگه منظورتون سایت رشده توش لینک دانلود کتابارو دیدم اما لیست تغییرات ندیدم :31:
8- من متولد نيمه دوم 71 هتسم(12 اسفند)من بايد دفتر چه پر كنم و مي تونم بمونم...تو كه جاي خود داري...:31:
در مورد من فکر کنم دفترچه هم لازم نیست بفرستم :31: طبق این پست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
9-اگر هم بشتر بشه به احتمال زياد مث امسال تاثير مثبته (البته اين فقط يه حدسه كه اونايي كه سازما سنجش رو بيشتر ميشناسن بهتر اظهار نظر مي كنن.....ولي فكر نمي كنم اوفت رتبه هم خيلي بشه....

چون مثلا ببين اگر تاثير معدل 40 درصد باشه:

كسي كه حسابان رو 14 گرفته 28%داره وفقط 12%با كس كه 20 گرفته اختلاف داره....(كه ميشه به راحتي با هندسه پايه كه خيلي ها سراغش هم نميرن جبرانش كرد(نمي گم كسي سراغ هندسه پايه نميره :31:هر كسي سراغش نميره...))
ولی محاسباتش فکر کنم بر حسب تراز و ایناس این مدلی نیستا :31:
اميدورام امسال ديگه بتركوني.....:12:
ممنون.همچنین :11:

تو نقل قول با رنگ آبی جواب دادم :31:

ahzo
06-08-2011, 01:12
به نظرتون موندن برا سال سوم خوبه یا بد؟من امسال سال دومم بود 8500 سهمیه منطقه 1 شدم اما من دلم پزشکی می خواد .به خاطر این که مریض شدم از اسفند دیگه درس نخوندم حالا بمونم برا یه سال دیگه؟البته اینم بگم من نیمه دوم 71 هستم .دبستان هم 1 سال جهشی خوندم یعنی در اصل امسال که کنکور دادم سال اولم بوده . در ضمن سربازی هم معافیتم گرفتم.

avator20002000
06-08-2011, 03:02
به نظرتون موندن برا سال سوم خوبه یا بد؟من امسال سال دومم بود 8500 سهمیه منطقه 1 شدم اما من دلم پزشکی می خواد .به خاطر این که مریض شدم از اسفند دیگه درس نخوندم حالا بمونم برا یه سال دیگه؟البته اینم بگم من نیمه دوم 71 هستم .دبستان هم 1 سال جهشی خوندم یعنی در اصل امسال که کنکور دادم سال اولم بوده . در ضمن سربازی هم معافیتم گرفتم.
برای کنکور بعدی که مشکل سربازی ندارید این خیلی خوبه
می مونه یه چیزی!شما گفتید پزشکی می خواهید .واحدهای بین المللی هم پزشکی دارن رتبه شما هم احتمال زیاد میگیرن.فقط شهریه ها یه مقدار بالاست که من به بین المللی علوم پزشکی زنگ زدم شرایطو گرفتم گفتن برای پزشکی سالی 14.5 میلیون براتون تموم میشه.پس به نظرم همین امسال برین واحدای بین المللی خیلی بهتر از یه سال نشستن هستش.

ahzo
06-08-2011, 03:58
سالی 14 میلیون داشتم بدم برم پزشکی که اصلا درس نمی خوندم عزیزم :11::5:
درس نخوندن رو که شوخی کردم چون واقعا پزشکی رو دوست دارم اما هزینه اش خیلی برام سنگینه .نمیتونم بپردازم

The master
09-08-2011, 23:35
دوستان من می خوام سال بعد بخونم برای دیفرانسیل و حسابان چی کار کنم؟؟؟ سنجش هنوز چیزی اعلام نکرده؟؟؟؟

alavi71
10-08-2011, 09:31
سالی 14 میلیون داشتم بدم برم پزشکی که اصلا درس نمی خوندم عزیزم :11::5:
درس نخوندن رو که شوخی کردم چون واقعا پزشکی رو دوست دارم اما هزینه اش خیلی برام سنگینه .نمیتونم بپردازم

دانشگاه ازاد تقریبا 2 ملیون ترمی هست که میشه سالی 4 ملیون
و دانشگاه بین الملل هزینه ثبت نامش5 ملیون و هزینه هر ترم هم به طور متوسط 5 ملیون هست.که میشه سالی 10 ملیون به جز ترم یک

avator20002000
10-08-2011, 09:37
دانشگاه ازاد تقریبا 2 ملیون ترمی هست که میشه سالی 4 ملیون
و دانشگاه بین الملل هزینه ثبت نامش5 ملیون و هزینه هر ترم هم به طور متوسط 5 ملیون هست.که میشه سالی 10 ملیون به جز ترم یک
بین المللی ازادو گفتید الان اینجا؟
اگه بین المللی سراسری رو می گید اشتباهه من از خود دانشگاه علوم پزشکی تهران که تو کیش برگزار میشه زنگ زدم پرسیدم.

alavi71
10-08-2011, 10:09
بین المللی ازادو گفتید الان اینجا؟
اگه بین المللی سراسری رو می گید اشتباهه من از خود دانشگاه علوم پزشکی تهران که تو کیش برگزار میشه زنگ زدم پرسیدم.

بله بین المللی سراسری رو میگم البته رشته پزشکی این قیمت هست.

سایر رشته ها کمتر هستش

saeed 1428
11-08-2011, 12:53
با 11000 ریاضی به کامپیوتر هم علاقه دارم.می خوام نزدیک تهران(کرج) هم قبول بشم بمونم برای سال بعد؟:41::41::2:

alavi71
17-08-2011, 12:13
با 11000 ریاضی به کامپیوتر هم علاقه دارم.می خوام نزدیک تهران(کرج) هم قبول بشم بمونم برای سال بعد؟:41::41::2:

این بسته به شرایط خودتون داره.ولی اگر علاقع دار ید بهتر هست د همون رشته تحصیل کنید .

با این رتبه شانس کمی برای قبولی در تهران و کرج دارید ولی شبانه شهرستان ها را شاید بشود.

اگر از تصمیمتون بعدا پشیمون نمیشود .برای یک سال دیگر و اگه بر این باورید که سال بعد میتونید در دانشگاه و رشته مورد علاقه تون موفق بشوید.

با انتخاب رشته اگاهانه امسال را از دست ندهید.

تصمیم نهایی با خود شماست.

Amirdb
21-08-2011, 10:50
پیغامی رو که سال گذشته پیرامون پشت کنکور به طور خصوصی، دوست خوبم سینا (shabeashegha) که الان دانشجوی دکترای داروسازی هستند برام فرستاده بودند رو از صندوق پیغام ها کشیدم بیرون البته با کسب اجازه از خودشون کپی کردم و اینجا میذارم!
دیدم به کار دوستان میاد گفتم کل پیغام رو بذارمش!
فوق العاده مفید هست و کارساز!
متن خود پیغام:

1_ قلم چی اوائل برنامش راحت و سبکه سعی کن از 13 روزی که فرصت داری 11روز اول همه مطالب رو خونده باشی.تست زده باشی.خلاصه هر کاری که فکر میکنی با انجامش ترازت بالا میشه انجام بدی
2_ روز12 و 13 فقط مرور . مطلب جدید نخون . میدونی چرا؟ مطلبی که روز 13 میخونی فقط بدرد همون آزمونت میخوره و بعد از آزمون حتی یادت نمیاد چی به چی بود مطلب
3_ روش مرور این نیست که باز بشیینی بخونی . چندتا روش هست: یکی اینه که بری سراغ کتاب درسی (یا کتاب آموزشی که از روش خوندی) و بخشایی که علامت زدی/ نکته ها/خلاصه نویسیات بخونی. نگران نباش بقیه چیزا توی ذهنته .اگه بررسی روز قبلش تست ریاضی فیزیک بزنی در اصل داری میری برای برد
4_ توی فاصله بین دوتا آزمون حتمااااااااااا یه روز رو کاملا تعطیل کن. اون روز حق نداری لای کتاب رو باز کنی/ تستی بزنی. باید بری سراغ کاری که توی طول 2هفته دوست داشتی انجام بدی. باشگاه/سینما/ کوه/اسکی/شنا یا حتی فیلم دیدن. من خودم عاشق قدم زدنم مثلا امروز که جمعه است آزمون داشتم فردا شنبه رو تعطیل کامل میکردم و میرفتم پیاده روی و فیلم سینمایی میدیدم. درسته 1روز تعطیل میشد ولی یکشنبه بقدری سرحال بودم که با حرص و ولع درس میخوندم .
حالا فرض کن طمع کنی و بگی 8 ساعتم بخونم 8ساعت جلو میوفتم . به آذر ماه نرسیده با دیدن کتابای تست و درسی و گزینه و پاسخنامه چهارگزینه ای حالت به هم میخوره!اونوقته که یهو 2هفته درس رو تعطیل میکنی. از برنامه قلم چی عقب میوفتی و ترازت یه آزمون بالا میره یه آزمون پایین میره و....
پس یه روز رو برو به ذهن و بدنت حال بده که 13 روز اون بهت حال بده
5_ شدیدا از برنامه ها و سریالای تلویزیون دوری کن. من کاملا تعطیلش کردم 1سال چون الکی وقتتو میگیره و تهش هیچی بهت نمیده . (مثلا چه اهمیتی داره ته داستان کی به کی میرسه)تازه ماشالا الان هر سریالی میاد هنوز تموم نشده مجموعه دی وی دی کاملش رو دست فروشا با قیمت خیلی پایین میدن . الان بگیر بعد از کنکور ببین
یه دوستی داشتم با هم شروع کردیم برناممون عین هم بود. آبان ماه افتاد توی نخ سریال لاست!! من رتبم با گندی که زدم شد2135 اون مجاز به انتخاب رشته نشد!!!میخوام بگم فکر نکن یه سریال روزی مثلا 2ساعتتو میگیره 22 ساعتش مال خودته. الان میری سریال 2ساعته رو میبینی 4ساعتم فکرت مشغولشه!
6_ شدیدا از دوستای تنبل دوری کن. اونا حکم ترمز دستی رو دارن تا میای سرعت بگیری جلوتو میگیرن
7_ برادرت حرف درستی زده واقعا سفر مثل شارژ میمونه وقتی که بی شارژی یه سفر برت میگردونه من خودم توی 9ماه 2بار رفتم سفر (مشهد) یعنی میانگین هر 4ماهو نیم یه بار. بیشترش فکر نمیکنم به نفعت باشه بخصوص با برنامه قلمچی که هر دوماه 4تا آزمون برگزار میشه یعنی اگه بخوای هر 4آزمون یه استراحت اینطوری بکنی شاید از برنامت عقب بیوفتی
اگه اعتقاد به ائمه و این جور چیزا داری سفر زیارتی واقعا رو فرمت میاره. من هر دوبار رو رفتم مشهد واقعا هم امیدوار شدم به نتیجه نهایی (داروی دولتی)
8_ امیر حتما توی جمع کنکوریا باش . کارنامه بذار توی فروم. خیلی تاثیر داره یادمه من کارنامه که میذاشتم یه بار آزمون جامع قلم چی ترازم یه مرتبه 700 تا کم شد. شد 6100. باورت نمیشه از اینکه نتیجه رو بچه های فروم دیدن بقدری خجالت کشیدم که شنبه رو تعطیل نکردم و 13 روز مثل بولدوزر درس خوندم. ترازم برگشت به حالت اول و بقدری از این بازگشت خوشحال بودم که به اندازه یه قبولی توی داروسازی بهم چسبید!
9_ تایم درس خوندن رو برعکس نکنی. مثلا روزا بخوابی شبا بخونی . بنظرت میرسه که خوبه ولی بدن آدم طوری ساخته شده که شب استراحت میکنه نه روز. روز فقط بنظر میاد استراحت میکنی
10_ بعد از ظهر 1ساعت حتما بخواب. 1ساعتت نشه 1ساعت و نیم. 1ساعت خواب بقدری سرحالت میاره که انگار روز از نو شروع شده. صبحانه رو کامل بخور . روز یه آدم کنکوری از ساعت 8 شروع میشه . زمستون و بهارم نداره (زمستون نگی هوا سرده خواب میچسبه)
در مورد عمومیات هم ماشالا خودت استادی کتاباتو دیدم فقط یادت باشه عربی از نظر من درس ریاضیه عمومیاست. همونطور که ریاضی رو بدون تست و تمرین نمیتونی از پسش بر بیای عربی هم فقط با تست میتونی به جایی برسونیش .
عربی اگه 40درصد وقتت مطالعشو میخونی 60 درصدشم باید تست بزنی وگرنه اوضاعت خراب میشه و از پسش بر نمیای
دیگه؟آهااااااا. حتماااااا هر آزمونی که میدی بعدش همه سوالارو بررسی کن. پاسخنامشو کامل بخون . هر تستی که دیدی قشنگه و یه نکته توشه یا یه روش جالب حتماااا با قیچی اون سوال رو جدا کن و پاسخشم از پاسخنامه با قیچی جدا کن منگنه کن به یه برگه A4 سفید. (صورت سوال بالا. جوابش زیرش) اینطوری هم وقتت هدر نمیره بابت نوشتن سوال هم بعد از چندتا آزمون یه مجموعه سوال قشنگ داری. این برگه هارو بذار توی یه کلاسوری چیزی بعدا میبینی چقدر به کارت میاد . بخصوص توی عید که قلم چی اصرار داره کتاب نوروز بگیری تو نگیر و اینارو باز حل کن تا ببینی ترازت چه جهش فوق العاده ای میکنه
امیر چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد . ولی اگه چیزی به ذهنم اومد حتما برات مینویسم

alavi71
23-08-2011, 21:48
پیغامی رو که سال گذشته پیرامون پشت کنکور به طور خصوصی، دوست خوبم سینا (shabeashegha) که الان دانشجوی دکترای داروسازی هستند برام فرستاده بودند رو از صندوق پیغام ها کشیدم بیرون البته با کسب اجازه از خودشون کپی کردم و اینجا میذارم!
دیدم به کار دوستان میاد گفتم کل پیغام رو بذارمش!
فوق العاده مفید هست و کارساز!
متن خود پیغام:

1_ قلم چی اوائل برنامش راحت و سبکه سعی کن از 13 روزی که فرصت داری 11روز اول همه مطالب رو خونده باشی.تست زده باشی.خلاصه هر کاری که فکر میکنی با انجامش ترازت بالا میشه انجام بدی
2_ روز12 و 13 فقط مرور . مطلب جدید نخون . میدونی چرا؟ مطلبی که روز 13 میخونی فقط بدرد همون آزمونت میخوره و بعد از آزمون حتی یادت نمیاد چی به چی بود مطلب
3_ روش مرور این نیست که باز بشیینی بخونی . چندتا روش هست: یکی اینه که بری سراغ کتاب درسی (یا کتاب آموزشی که از روش خوندی) و بخشایی که علامت زدی/ نکته ها/خلاصه نویسیات بخونی. نگران نباش بقیه چیزا توی ذهنته .اگه بررسی روز قبلش تست ریاضی فیزیک بزنی در اصل داری میری برای برد
4_ توی فاصله بین دوتا آزمون حتمااااااااااا یه روز رو کاملا تعطیل کن. اون روز حق نداری لای کتاب رو باز کنی/ تستی بزنی. باید بری سراغ کاری که توی طول 2هفته دوست داشتی انجام بدی. باشگاه/سینما/ کوه/اسکی/شنا یا حتی فیلم دیدن. من خودم عاشق قدم زدنم مثلا امروز که جمعه است آزمون داشتم فردا شنبه رو تعطیل کامل میکردم و میرفتم پیاده روی و فیلم سینمایی میدیدم. درسته 1روز تعطیل میشد ولی یکشنبه بقدری سرحال بودم که با حرص و ولع درس میخوندم .
حالا فرض کن طمع کنی و بگی 8 ساعتم بخونم 8ساعت جلو میوفتم . به آذر ماه نرسیده با دیدن کتابای تست و درسی و گزینه و پاسخنامه چهارگزینه ای حالت به هم میخوره!اونوقته که یهو 2هفته درس رو تعطیل میکنی. از برنامه قلم چی عقب میوفتی و ترازت یه آزمون بالا میره یه آزمون پایین میره و....
پس یه روز رو برو به ذهن و بدنت حال بده که 13 روز اون بهت حال بده
5_ شدیدا از برنامه ها و سریالای تلویزیون دوری کن. من کاملا تعطیلش کردم 1سال چون الکی وقتتو میگیره و تهش هیچی بهت نمیده . (مثلا چه اهمیتی داره ته داستان کی به کی میرسه)تازه ماشالا الان هر سریالی میاد هنوز تموم نشده مجموعه دی وی دی کاملش رو دست فروشا با قیمت خیلی پایین میدن . الان بگیر بعد از کنکور ببین
یه دوستی داشتم با هم شروع کردیم برناممون عین هم بود. آبان ماه افتاد توی نخ سریال لاست!! من رتبم با گندی که زدم شد2135 اون مجاز به انتخاب رشته نشد!!!میخوام بگم فکر نکن یه سریال روزی مثلا 2ساعتتو میگیره 22 ساعتش مال خودته. الان میری سریال 2ساعته رو میبینی 4ساعتم فکرت مشغولشه!
6_ شدیدا از دوستای تنبل دوری کن. اونا حکم ترمز دستی رو دارن تا میای سرعت بگیری جلوتو میگیرن
7_ برادرت حرف درستی زده واقعا سفر مثل شارژ میمونه وقتی که بی شارژی یه سفر برت میگردونه من خودم توی 9ماه 2بار رفتم سفر (مشهد) یعنی میانگین هر 4ماهو نیم یه بار. بیشترش فکر نمیکنم به نفعت باشه بخصوص با برنامه قلمچی که هر دوماه 4تا آزمون برگزار میشه یعنی اگه بخوای هر 4آزمون یه استراحت اینطوری بکنی شاید از برنامت عقب بیوفتی
اگه اعتقاد به ائمه و این جور چیزا داری سفر زیارتی واقعا رو فرمت میاره. من هر دوبار رو رفتم مشهد واقعا هم امیدوار شدم به نتیجه نهایی (داروی دولتی)
8_ امیر حتما توی جمع کنکوریا باش . کارنامه بذار توی فروم. خیلی تاثیر داره یادمه من کارنامه که میذاشتم یه بار آزمون جامع قلم چی ترازم یه مرتبه 700 تا کم شد. شد 6100. باورت نمیشه از اینکه نتیجه رو بچه های فروم دیدن بقدری خجالت کشیدم که شنبه رو تعطیل نکردم و 13 روز مثل بولدوزر درس خوندم. ترازم برگشت به حالت اول و بقدری از این بازگشت خوشحال بودم که به اندازه یه قبولی توی داروسازی بهم چسبید!
9_ تایم درس خوندن رو برعکس نکنی. مثلا روزا بخوابی شبا بخونی . بنظرت میرسه که خوبه ولی بدن آدم طوری ساخته شده که شب استراحت میکنه نه روز. روز فقط بنظر میاد استراحت میکنی
10_ بعد از ظهر 1ساعت حتما بخواب. 1ساعتت نشه 1ساعت و نیم. 1ساعت خواب بقدری سرحالت میاره که انگار روز از نو شروع شده. صبحانه رو کامل بخور . روز یه آدم کنکوری از ساعت 8 شروع میشه . زمستون و بهارم نداره (زمستون نگی هوا سرده خواب میچسبه)
در مورد عمومیات هم ماشالا خودت استادی کتاباتو دیدم فقط یادت باشه عربی از نظر من درس ریاضیه عمومیاست. همونطور که ریاضی رو بدون تست و تمرین نمیتونی از پسش بر بیای عربی هم فقط با تست میتونی به جایی برسونیش .
عربی اگه 40درصد وقتت مطالعشو میخونی 60 درصدشم باید تست بزنی وگرنه اوضاعت خراب میشه و از پسش بر نمیای
دیگه؟آهااااااا. حتماااااا هر آزمونی که میدی بعدش همه سوالارو بررسی کن. پاسخنامشو کامل بخون . هر تستی که دیدی قشنگه و یه نکته توشه یا یه روش جالب حتماااا با قیچی اون سوال رو جدا کن و پاسخشم از پاسخنامه با قیچی جدا کن منگنه کن به یه برگه A4 سفید. (صورت سوال بالا. جوابش زیرش) اینطوری هم وقتت هدر نمیره بابت نوشتن سوال هم بعد از چندتا آزمون یه مجموعه سوال قشنگ داری. این برگه هارو بذار توی یه کلاسوری چیزی بعدا میبینی چقدر به کارت میاد . بخصوص توی عید که قلم چی اصرار داره کتاب نوروز بگیری تو نگیر و اینارو باز حل کن تا ببینی ترازت چه جهش فوق العاده ای میکنه
امیر چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد . ولی اگه چیزی به ذهنم اومد حتما برات مینویسم

سلام دوست من پست های زیر رو در باره قلم چی و گاج ببینید.

کد:
کد:
کد:
کد:
کد:
این شما هستید که انتخاب نهایی رو میکنید.
حق انتخاب با شما هست که قرار هست هزینه بکنید.