PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک-درایور Windows XP برای لب تاب MSI Ex630x-فوری

Rosy Heart
10-09-2010, 01:58
سلام دوستان عزیز
من لب تاب MSI Ex630x رو دارم و میخوام ویندوز اک پی روش نصب کنم ولی درایوراش ندارم.
مدتی تو انترنت دارم دنبال درایوراش می گردم ولی پیدا نمی کنم با ویندوز های سون و ویستا هم نمی تونم کار کنم و بعضی از برنامه هام رو باید تو اکس پی نصب کنم تا کار کنه.:23:
لطفا کمکم کنید
با تشکر

p30time
10-09-2010, 12:47
اگر CPU Core i هست، بهتره XP نريزي! چون مشكل پيدا مي كني

SiyahVash
10-09-2010, 15:45
سلام؛
اساس این لپ تاپ با Win 7 هست، چه برنامه هایی رو فکر می کنید نمیشه با 7 اجرا کنید؟؟!!!
به هر حال اگه خیلی اصرار دارید، برنامه Driver Genius Professional رو بریزین، شاید اون پیدا کنه درایوراشو؛ هر چند وقتی خود سازنده ش درایور XP نداده بیرون، بنظرم بی فایده ست!

Rosy Heart
10-09-2010, 20:57
[FONT="Times New Roman"][SIZE="3"][SIZE="5"][SIZE="7"] ممنون از پاسخ تون
من به انجمن گفتگوی سایت msi رفتم و مطالبی جالبی نصیبم شد از جمله این که شخصی نوشته بود :

I have a big problem. I bought MSI X630x notebook, and I cant install Windows Xp. The installer say: the HDD is wrong. I try with Vista, and everything is good work. I read then, and I found it that SATA causes this. Other trouble, that x630x's bios dont have sata settings, and I dont get sata drvier in CD.

Please help.
شخص دیگری در جواب او گفت:

it is an old problem
Plz go to bios setup, disable AHCI; then install XP;
من چیزی از اصطلاحات جمله بالا نفهمیدم ولی گفتم شاید خوب باشد متن را برای شما نوشته و اگر می توانید کمکم کنید .این هم سایتی که رفته بودم:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با تشکر

p30time
10-09-2010, 21:30
it is an old problem
Plz go to bios setup, disable AHCI; then install XP

اگر منظورتون فقط ترجمه هستش، كه منظورش اينه:

اين يك مشكل قديميه، بريد به قسمت ستاپ بايوس (همون جايي كه اول دكمه delete رو مي زنيد و يه صفحه آبي مياد :دي) بريد و گزينه AHCI رو disable (غير فعال) كنيد

اگر توضيح ديگه اي مي خوايد، دوستان هستن ديگه :31:

SiyahVash
11-09-2010, 13:07
ببینید دوست عزیز، این در صورتیه که مشکل شما عدم شناخته شدن هاردتون باشه، که در این صورت شما باید حالت AHCI رو که یک تکنولوژی جدید (منظور از جدید اینه که بعد از XP به وجود اومد) برای هاردهای SATA هستش و ویندوز XP نمی شناسدش، غیرفعال کنید که این هم باعث میشه امکانات خوب این تکنولوژی رو نداشته باشین.
ولی شما فرمودین درایورهای دیگه لپ تاپ هم نمی تونید پیدا کنید.
به هر حال لینک زیر در مورد نصب ویندوز XP روی لپ تاپ هایی که هاردشون شناسایی نمیشه:

joe_satriani
11-09-2010, 14:29
با سلام
دوست عزيزم در انجمن مربوط به خودش مطرح كنيد

نرم افزارها، درایور ها و مباحث فنی لپ تاپ

موفق باشيد.