PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل خستگی و بی حالی من کمک کنید

Life24
09-09-2010, 19:45
با درود

خواهش میکنم کمک من کنید . اگر اطلاعاتی دارید .
من چندین سال هست که زود خسته میشم.
سر کلاس ها چرت می زنم.
تمرکز برای درس سر کلاس واقعا= 0
همش حالت خواب آلودگی
یکم که زیاد بشینم سر کلاس سردرد.

سر کلاس هیچی درس نمیفهمم. یعنی واقعا هیچی. می نویسم و میام تو خونه خودم میخونم که باعث کاهش نتیجه گیری میشه :41:

اگر در روز 20 بار از جا بلند میشم و 5 تا 10 بارش چشم هام درد میگیره و یک سیاهی میره و میاد.
من دکتر چشم رفتم . مشکل نداشت

من از بچگی سر درد خیلی داشتم . تا یکم فعالیت میکردم سر درد میگرفتم و زود خسته میشدم.
یکم بزرگ تر که شدم به استامینوفن رو کردم و مجبور میشدم بخورم از سر درد زیاد.
این استامیوفن 2 سال پیش قطع شد.میشه گفت فعالیت من هم کمتر شد.که قرص قطع شد.
همین الان در ورزش از خیلی ها کم تر توان دارم و زود خسته میشم. اگر یکم فعالیت زیاد بکنم یا مثلا از صبح بشینم سر کلاس تا ظهر.به هیچ وجه کلاس بعد از ظهر نباید بشینم.تازه تا همون ظهر هم اگر خدا بخواد سردرد نگیریم. هیچی نمیفهمم و
سر درد شدید میگیرم که چاره اون استامیوفن هست + خواب.

بارو کنید کپی معتاد ها :41:
تازه ورزش هم میکنم. هفته 3 بار دو و پیاده روی و جمعه ها کوه (بعد از پیاده روی و دو هم طناب زدن و نرمش)
هر چی هم به خودمون تلقین مثبت میکنیم فایده نداره.

آزمایش هم خون رفتم انجام دادم. اینها هستش.
به خدا ثواب داره بفهمید من مشکلم چی هست.

FBS 89 70-105
Cholestrol 128 50-240
Triglycerides 82 50-150
HDL 38 45-65
LDL 73 30-150
Total protein 7.5 6.8-20
Albumin 4.9 3.5-5.5
Total Billirubin 0.7 0.5-1.5
Direct Billirubin 0.2 0.0-20
S.G.O.T 24 5-40
S.G.P.T 36 5-40

Alkaline phosphatase 128 40-140

WBC 5.8 4.5-10
RBC 5.92 4.5-5.50
Hemoglobin 14 12-16
Hematocrit 44.8 36-48
MCV 75 80-94
MCH 24 27-31
MCHC 31 33-37

Platelet 241 140-450
Neutrophil 44 42-80
Lymphocyte 48 20-50
Monocyte 1
Eosenophil 7

Testestron 5.4 0.20-1.20
T4 8.4 4.20-12

T3 1.4 0.5-2.2
TSH 1.7 0.50-6.20

آزمایش جدید - ( اگر اشتباه نکنم یک ماه بعد از آزمایش بالا)

Iron 87 41-132
TIBC 387 230-440
Feritin 56 16-220

WBC 5.6 4.5-10.0

RBC 6.12 4.50-5.50
Hemoglobin 13.7 12-16
Hematocrit 45.2 36-48
MCV 73.85 80-94
MCH 22.38 27-31
MCHC 30.3 33-37

Platelet 232 140-450
Neutrophil 56 42-80
Lymphoctye 40 20-50
Monoctye 2
Eosenophil 2

HB A===== 96.2 =====95-100
HB A2===== 2.4* ===== Less than 3.5
Hb Fetal ====== 0.7 ====== Less than 2%
HB S======== Negative========= Negative
Hb Variant (Like D,G or Lepore) ========= Negative ======== Negative

این هم آزمایش از سینوس هام

Paranasal sinuses
The paranasal sinuses are well pneumatized.
No evidence sinusitis and other abnormalities noted.
Adjacent skeleteal structures and soft tissues are normal

maziarb
09-09-2010, 19:51
مشکل داری ،اگه زنده بمونی، امکان بهبود هستش، باید بری بیمارستان

---------- Post added at 08:51 PM ---------- Previous post was at 08:51 PM ----------

نگران نباش، آهنت پایینه ،

farzad02
09-09-2010, 20:16
نمره چشمهات چنده؟
اگر تا حالا چشم پزشکی نرفتی توصیه می کنم یکبار پیش یک متخصص حتما برو

Life24
09-09-2010, 21:01
زوجه اختیار کردی؟
خیر دوست عزیز

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

نمره چشمهات چنده؟
اگر تا حالا چشم پزشکی نرفتی توصیه می کنم یکبار پیش یک متخصص حتما برو
پیش پشم پزشک رفتم و یک چکاب کامل کرد.
نمره چشم هام 1.75 تا 2 هستش.
عینک میزنم چشم هام آسیگمات هست (اگر درست نوشته باشم)

راستی اگر دقت کنیم در حدود یک ماه این ها متفاوت شده دلیلش نمیدونم.

Platelet 241 140-450
Neutrophil 44 42-80
Lymphocyte 48 20-50
Monocyte 1
Eosenophil 7

=========

Platelet 232 140-450
Neutrophil 56 42-80
Lymphoctye 40 20-50
Monoctye 2
Eosenophil 2

farzad02
09-09-2010, 21:43
خیر دوست عزیز

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

پیش پشم پزشک رفتم و یک چکاب کامل کرد.
نمره چشم هام 1.75 تا 2 هستش.
عینک میزنم چشم هام آسیگمات هست (اگر درست نوشته باشم)

راستی اگر دقت کنیم در حدود یک ماه این ها متفاوت شده دلیلش نمیدونم.

Platelet 241 140-450
Neutrophil 44 42-80
Lymphocyte 48 20-50
Monocyte 1
Eosenophil 7

=========

Platelet 232 140-450
Neutrophil 56 42-80
Lymphoctye 40 20-50
Monoctye 2
Eosenophil 2

دوست عزیز احتمال زیاد یکی از مهمترین دلایل این باشه.منم حدود نمره چشمم همینه
ممکنه بگی چه ربطی به خستگی بدنی داره؟ چشم رابطه مستقیمی با مغز داره و هرگونه اشکال برای چشم فشار زیادی به مغز میاره برای تجزیه تحلیل
خسته شدن مغز پیام اشتباه میده که کل بدن خستس(اگر اشتباه نکنم)

سن شما چقدره؟
چرا انقدر تغییرات در اعداد هست؟ عینک نمیزنی یا کم میزنی؟

Life24
09-09-2010, 21:59
دوست عزیز احتمال زیاد یکی از مهمترین دلایل این باشه.منم حدود نمره چشمم همینه
ممکنه بگی چه ربطی به خستگی بدنی داره؟ چشم رابطه مستقیمی با مغز داره و هرگونه اشکال برای چشم فشار زیادی به مغز میاره برای تجزیه تحلیل
خسته شدن مغز پیام اشتباه میده که کل بدن خستس(اگر اشتباه نکنم)

سن شما چقدره؟
چرا انقدر تغییرات در اعداد هست؟ عینک نمیزنی یا کم میزنی؟
20 هستم.
چند وقتی کم می زدم اما دیگه همیشه می زنم.
مال عینک نباید باشه عزیز چون در این مدت آزمایش کم و زیاد نشده عینک زدن من. به همون روال بوده.

خوابم خیلی نیست مثلا مثل اینهایی که 12 ساعت می خوابند.
8-9 ساعت خوابم خوبه . اما چه فایده؟ 1-2 ساعت بعدش دیگه میرم تو چرت :41:
شدیم مثل جنازه متحرک به خدا :41:

oghyanoos
10-09-2010, 15:07
20 هستم.
چند وقتی کم می زدم اما دیگه همیشه می زنم.
مال عینک نباید باشه عزیز چون در این مدت آزمایش کم و زیاد نشده عینک زدن من. به همون روال بوده.

خوابم خیلی نیست مثلا مثل اینهایی که 12 ساعت می خوابند.
8-9 ساعت خوابم خوبه . اما چه فایده؟ 1-2 ساعت بعدش دیگه میرم تو چرت :41:
شدیم مثل جنازه متحرک به خدا :41:

منم مثله تو هستم. سر کلاس خوابم میگیره، ولی موقع خواب خوابم نمیبره.
احتمالا از کم خونی و فقر آهنه!

Life24
10-09-2010, 16:27
منم مثله تو هستم. سر کلاس خوابم میگیره، ولی موقع خواب خوابم نمیبره.
احتمالا از کم خونی و فقر آهنه!
به نظرم شما هم حتما یک آزمایش خون کامل بده. تا برای بررسی دست دکتر باز تر باشه.

dimah2005
10-09-2010, 17:07
ای وای الان دانشگاه ها شروع میشه

خدا دوباره از این دردسر ها که پست اول زده شروع میشه

خدایییییییییییییییییییااا ا

-----------------------------------

منم مثل توهم ولی خفیف ترش که ناشی از زندگی سگی میشه

Life24
10-09-2010, 17:19
ای وای الان دانشگاه ها شروع میشه

خدا دوباره از این دردسر ها که پست اول زده شروع میشه

خدایییییییییییییییییییااا ا

-----------------------------------

منم مثل توهم ولی خفیف ترش که ناشی از زندگی سگی میشه
دوست عزیز من به خدا اوضاعم خرابه
یکی می بینی 8 ساعت بخوابه نه 9 ساعت
سر حال و شنگول میره سر کار و زندگی و درس و ... .
ولی من 8-9 ساعت می خوابم ولی 1 ساعت بعدش چرت میزنم. یعنی به این نیست هم که بگم 15 ساعت بخوابم خوب و سرحال بشم بیشتر از 8-9 ساعت هم خوابم نمی بره.:41:

dimah2005
10-09-2010, 19:03
دکتر عمومی رفتی؟

ehsan_update
10-09-2010, 20:08
دوستان خواهشا اگه در مورد چیزی اطلاع کافی ندارید نظر ندین
با توجه به آزمایششون ایشون فقر آهن ندارند!
Iron 87 41-132
وضعیت سینوس هاشون هم طبیعی هستش.
از نظر تغذیه مشکل ندارید؟ رژیم نمیگیرید؟
در مورد تفاوت این ها :

Platelet 241 140-450
Neutrophil 44 42-80
Lymphocyte 48 20-50
Monocyte 1
Eosenophil 7

=========

Platelet 232 140-450
Neutrophil 56 42-80
Lymphoctye 40 20-50
Monoctye 2
Eosenophil 2

باید بگم کاملا طبیعیه. چون اینا شمارش انواع گلبول های سفید (Diff) رو نشون میده و هر کسی اگه حتی به فاصله چند ساعت هم دوباره ازش خون بگیریم و به اصطلاح دیف بزینیم میبینیم که نتایج با هم تفاوت دارن! پس از این نظر هم جای نگرانی نیست.

در مورد چشماتون هم اگه عینک مناسب چشمتون رو همیشه استفاده کنید اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه.
موارد آزمایشتون و همین طور الکتروفورز هموگلوبین هم میشه گفت طبیعیه و تالاسمی مینور ندارید. تنها موردی که باید بهش توجه بشه اندازه گلبولهای قرمز هستش (MVC=73) که اندازشون کوچیکتر از حد طبیعیه و بدنتوت برای جبران این مساله تعداد گلبول های قرمز رو افزایش داده ( RBC=6 million per dl) که این مساله باید توسط یک فوق تخصص خونشناسی مورد بررسی قرار بگیره.
اگه سر کلاس زود خسته میشی و حوصله نداری شاید دلیلش این باشه که به درس یا رشته ای که میخونی علاقه نداری.
در مورد سردرد هاتون هم باید برید پیش یک یا حتی چند متخصص اعصاب و روان تا بررسی کنن. هر چه زودتر برای این کارا اقدام کنید و نگران نباشید چون اگه مشکل حادی بود حتما توی آزمایشات خودشو نشون میداد.اینطوری از راه دور هیشکی نمیتونه قطعی نظر بده. ایشالا حل میشه مشکلتون.

Life24
10-09-2010, 20:36
دوستان خواهشا اگه در مورد چیزی اطلاع کافی ندارید نظر ندین
با توجه به آزمایششون ایشون فقر آهن ندارند!
وضعیت سینوس هاشون هم طبیعی هستش.
از نظر تغذیه مشکل ندارید؟ رژیم نمیگیرید؟
در مورد تفاوت این ها :
باید بگم کاملا طبیعیه. چون اینا شمارش انواع گلبول های سفید (Diff) رو نشون میده و هر کسی اگه حتی به فاصله چند ساعت هم دوباره ازش خون بگیریم و به اصطلاح دیف بزینیم میبینیم که نتایج با هم تفاوت دارن! پس از این نظر هم جای نگرانی نیست.

در مورد چشماتون هم اگه عینک مناسب چشمتون رو همیشه استفاده کنید اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه.
موارد آزمایشتون و همین طور الکتروفورز هموگلوبین هم میشه گفت طبیعیه و تالاسمی مینور ندارید. تنها موردی که باید بهش توجه بشه اندازه گلبولهای قرمز هستش (MVC=73) که اندازشون کوچیکتر از حد طبیعیه و بدنتوت برای جبران این مساله تعداد گلبول های قرمز رو افزایش داده ( RBC=6 million per dl) که این مساله باید توسط یک فوق تخصص خونشناسی مورد بررسی قرار بگیره.
اگه سر کلاس زود خسته میشی و حوصله نداری شاید دلیلش این باشه که به درس یا رشته ای که میخونی علاقه نداری.
در مورد سردرد هاتون هم باید برید پیش یک یا حتی چند متخصص اعصاب و روان تا بررسی کنن. هر چه زودتر برای این کارا اقدام کنید و نگران نباشید چون اگه مشکل حادی بود حتما توی آزمایشات خودشو نشون میداد.اینطوری از راه دور هیشکی نمیتونه قطعی نظر بده. ایشالا حل میشه مشکلتون.
سپاس گزارم بزرگوار.
نه اتفاقا خیلی دوست دارم هر جا برم خسته میشم هر درسی. اصلا هر جا فقط درس نیست.:41:
رژیم نه . تغذیه مشکل نداره. برعکس قدیم چیپس و این چیزها هم کنار گذاشتم و جاش مواد مغذی تر مصرف میکنم. صبحانه میخورم و ... .
ما که پیگیر کارمون شدیم. یک سر مغز و اعصاب هم میریم. باید مشکل رو حل کنم.
فقط خداکنه مسکن نده چون راستش مسکن من نمیخوام من باید درد رو ریشه ای پیدا کنم. (سردرد بعد از کلاس درس یا فعالیت روزمره)
ممنونم که وقتت گذاشتی برای پاسخ.

دکتر عمومی رفتی؟ رفتم دوست عزیز.
2 تا رفتم یکی بود اعصاب نداشت سریع خوند و یک دقیقه بعد گفت برو به سلامت :41: نزاشت حرف بزنم.
دومی هم یکی از دوستان هست در اینترنت.. گفت فعلا 2 تا آمپول B12 بزن. یکی این هفته و یکی هفته بعد.
اون گفت مشکل از فولات و ویتامین B12 هستش. فعلا یک B12 زدم.
گفت این آزمایش هم بده
Stool OB x 3

ehsan_update
11-09-2010, 00:36
Stool OB x 3
این آزمایش تست تشخیص وجود خون در مدفوع هستش و برای تشخیص سرطان روده و سایر مشکلات دستگاه گوارشی که باعث خون ریزی اون میشه انجام میگیره. بهتره از 3 روز قبل آزمایش گوشت قرمز نخورید.
فکر نمیکنم ویتامین B12 و فولات زیاد موثر باشه. همونطور که گفتم بهتره بری پیش فوق تخصص خون و همینطور اعصاب و کامل همه چیز رو واسشون توضیح بدی و آزمایشاتو بهشون نشون بدی.

B U L U T
11-09-2010, 01:22
تائید میشه

شما تک فرزندید؟
راه حل مشکل شما اینه برید یک زمین فوتبال پیدا کنید
و یک ضلعش (ضلع طولی) رو دو بار بدوید البته در حد راه رفتن سریع به دویدن مسابقه سرعت ندیدی ها (هر طول رو در عرض 1 دقیقه بدو باشه)
5 روز اینطوری بدو بعدش بکنش 3 دور و اینطور دور ها رو بیشتر کن ادم میشی :31:

قله بلند
11-09-2010, 02:07
سلام
تنها موردی که باید بهش توجه بشه اندازه گلبولهای قرمز هستش (MVC=73) که اندازشون کوچیکتر از حد طبیعیه و بدنتوت برای جبران این مساله تعداد گلبول های قرمز رو افزایش داده ( RBC=6 million per dl) که این مساله باید توسط یک فوق تخصص خونشناسی مورد بررسی قرار بگیره.1-ehsan_update عزیز، می شه بفرمایید اگه اندازه گلبول های قرمز کوچک باشه چی می شه و چرا باید به فوق تخصص خونشناسی مراجعه کرد؟
2-می گم، آیا ممکنه به خاطر کمبود ویتامین و یا املاح خاصی در بدن، این بی حالی به وجود اومده باشه و شاید برعکس به خاطر زیاد بودن ویتامین یا املاح خاصی در بدن؟ چگونه می شه به این موضوع پی برد؟

morsadr
11-09-2010, 09:47
به کوچک بودن گلبولهای قرمز در اصطلاح پزشکی میکروسیتوز می گویند . میکروسیتوز علل زیادی دارد که فقر آهن و تالاسمی مینور از علل شایع آن می باشد . بررسی علل دیگر توسط متخصص خون انجام می شود . البته توجه داشته باشید که بسیاری اوقات علت اصلی این مورد قابل شناسایی نیست و مورد بصورت ژنتیک می باشد و شاید درمان خاصی هم نداشته باشد .
کمبود فولات و B12 ماکروسیتوز می دهد یعنی MCV افزایش می یابد .

Life24
11-09-2010, 10:02
به کوچک بودن گلبولهای قرمز در اصطلاح پزشکی میکروسیتوز می گویند . میکروسیتوز علل زیادی دارد که فقر آهن و تالاسمی مینور از علل شایع آن می باشد . بررسی علل دیگر توسط متخصص خون انجام می شود . البته توجه داشته باشید که بسیاری اوقات علت اصلی این مورد قابل شناسایی نیست و مورد بصورت ژنتیک می باشد و شاید درمان خاصی هم نداشته باشد .
کمبود فولات و B12 ماکروسیتوز می دهد یعنی MCV افزایش می یابد .

ممنونم که کمک کردید.
آزمایش الکتروفروز هم گذاشتم ظاهرا دوستمون میگه مینور هم نیستی.
دکتر عزیز به نظر شما جز فوق تخصص خون و مغز و اعصاب چه دکتری دیگه برم؟
میخوام ریشه یابی کنم و راحت بشم و درمان. :41:

morsadr
11-09-2010, 14:17
ممنونم که کمک کردید.
آزمایش الکتروفروز هم گذاشتم ظاهرا دوستمون میگه مینور هم نیستی.
دکتر عزیز به نظر شما جز فوق تخصص خون و مغز و اعصاب چه دکتری دیگه برم؟
میخوام ریشه یابی کنم و راحت بشم و درمان. :41:

دوستمون درست گفته اند شما مینور هم نیستیند .
با توجه به شرح حال شما و نتیجه ازمایشاتون بیشتر حالات عصبی می تونه مد نظر باشه .
فوق تخصص خون بهتره برید ولی خیلی هم واجب نیست و نگران نباشید البته اگر برید بهتر .
شما بهتره یک دکتر اعصاب و روان ( و نه مغز و اعصاب ) مراجعه کنید .
موفق باشید .

قله بلند
11-09-2010, 18:12
سیب زمینی حاوی مقدار زیادی ویتامین B6 است. یک فنجان سیب زمینی پخته 21 درصد B6 مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند. می دانید که بسیاری از آنزیم های بدن خصوصاً آنهایی که در تبدیلات پروتئینی درگیر هستند به B6 محتاج هستند، در نتیجه برای تولید سلول های جدید احتیاج به B6 داریم.
B6 برای ورزشکاران بسیار حیاتی است و به آمادگی و بازسازی بدنشان کمک می کند . پس بهتر است حتماً در رژیمشان از آن استفاده کنند. B6 در جلوگیری از سرطان نیز مفید است. پس بهتر است بزرگسالان و افراد مسن حداقل هفته ای یک بار سیب زمینی را جایگزین دیگر مواد نشاسته ای کنند.
مهم ترین ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته است که معمولاً 9 تا 25 درصد آن را تشکیل می دهد، از این رو برای تامین انرژی ماده مفیدی است که نسبت به غلات کمتر تحت تاثیر آفات قرار می گیرد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شما روزی یک عدد سیب زمینی پخته یا تنوری شده و یا کباب شده (سرخ شده نه) بخورید ببینید چی می شه. امیدوارم تاثیر مثبت داشته باشه.

Life24
11-09-2010, 20:49
Your blood work looks pretty good. I would do a course of some kind of herb or colloidal silver or MMS to see if that helps. You may have a low level pathogen that is very difficult for doctors to detect. You could also ask the doctor to test you for Epstein Barr virus.

I don't know what is available in Iran. My first choice would be MMS but I doubt you have that. The second choice would be olive leaf extract. It is more likely you could find that. It should be standardized to 20% oleupurins, or close to it. Colloidal silver is another option but again, it may be hard to find in Iran.

On any of these that you might try take the supplement for at least one week after all symptoms are gone.

The B12 and folic acid may be helpful also even is your levels are normal

طرف تو خارج هست این رو بهم گفت.
منتها خیلی هاشو نفهمیدم چون فکر کنم اصلاحات پزشکی به کار برده
فقط یک تست ویروس گفته که میگه تو ایران نیست.
خلاصه پزشکی حرف زده.کسی سر در میآره؟ گفته چی کنم با زیتون؟:13:
این تست جایی هم انجام میدن؟

Life24
11-09-2010, 21:42
این هم جواب داد.
ظاهرا اطلاعات خوبی داره.
این بنده خدا میگه از آنزیم های G6PD هستش.

.Your test results effectively rule out iron deficient anemia and thalassaemia.

However the low blood cell volume(MCV),weight(MCH) and hemoglobin level (MCHC) could point to a genetic deficiency of an enzyme called G6PD which causes hemolytic anemia. G6PD protects the integrity of the blood cells and helps to maintain the hemoglobin content necessary for effective oxygen transport.

G6PD deficiency is widespread throughout the Middle East and African nations including Iran and is a major problem in the integrity of donated blood for use in hospitals.

Normally G6PD deficiency means a lowering of the number of RBC's but if you have been taking folic acid supplements or the blood test was taken during a period of maximum fatigue then there would be a high relacement of any destroyed RBC's and low RBC's would not show up in testing.

You also appear to have an elevated testosterone level (although the readings look a bit strange?). If you have been taking testosterone supplements this could make any G6PD deficiency worse and the fact that you are at the age of maximum natural T levels would also highlight any G6PD deficiency.

Its advisable to get tested for G6PD deficiency by your doctor as there can be a lot of genetic variations and bad reactions to drugs. It can also be passed on to later generations.

It would also be wise to get your vitamin D levels checked to make sure they are not below normal,as vitamin D has been shown to increase G6PD levels(in some prostate cancer studies).

The only natural treatment I am aware of for counteracting G6PD deficiency is Vitamin E.

Not sure whether you can get this in Iran but if not then a NATURAL Vitamin E supplement(not synthetic) will probably do.

Similarly if you are low on vitamin D either;

Or any local Vitamin D3 Gel capsule at 5,000iu

MehranVB
12-09-2010, 08:32
Your blood work looks pretty good. I would do a course of some kind of herb or colloidal silver or MMS to see if that helps. You may have a low level pathogen that is very difficult for doctors to detect. You could also ask the doctor to test you for Epstein Barr virus.

I don't know what is available in Iran. My first choice would be MMS but I doubt you have that. The second choice would be olive leaf extract. It is more likely you could find that. It should be standardized to 20% oleupurins, or close to it. Colloidal silver is another option but again, it may be hard to find in Iran.

On any of these that you might try take the supplement for at least one week after all symptoms are gone.

The B12 and folic acid may be helpful also even is your levels are normal

طرف تو خارج هست این رو بهم گفت.
منتها خیلی هاشو نفهمیدم چون فکر کنم اصلاحات پزشکی به کار برده
فقط یک تست ویروس گفته که میگه تو ایران نیست.
خلاصه پزشکی حرف زده.کسی سر در میآره؟ گفته چی کنم با زیتون؟:13:
این تست جایی هم انجام میدن؟

خون شما کارش رو خیلی خوب انجام میده. باید یک بار از نوعی داروی گیاهی، یا MMS یا "نقره کلوئیدی" استفاده کنید تا ببینیم کمکی میکنه یا نه.احتمال داره یک بیماری میکروبی سطح پائین داشته باشید که تشخیص اون برای خیلی از دکترها مشکله. میتونید از دکترتون بپرسید که واستون یه آزمایش ویروس Epstein Barr رو تجویز کنه، نمیدونم آیا این آزمایش در ایران موجوده یا نه.
اولین انتخاب من MMS است که باز هم شک دارم اونو داشته باشید.دومین انتخابم عصاره برگ زیتونه که احتمالاً دسترسی به دومی براتون راحت تره. و اون باید 20% (یا نزدیک به اون) oleupurins باشه!
گزینه دیگر نقره کلوئیدی است، اما باز هم ممکنه توی ایران نباشه. اگه هر کدوم از اینا رو استفاده کردید سعی کنید حداقل برای یه هفته استفاده کنید تا نشانه ها از بین برن.
B12 و اسید فولیک هم میتونه کمک کنه تا شما رو به همون سطح نرمال برسونه.

morsadr
12-09-2010, 08:45
مورد اول که کمی به ویروس اپشتین بار شک کرده حالا نمی دونم چطور ؟ و یکسری درمانهای گیاهی و غیره را پیشنهاد کرده که پایه اصلی را برگ درخت زیتون قرار داده . در هر صورت کمی گنگ می باشد و بنده چیز زیادی در این مورد نمی دانم .
تست ویروس EB در ایران انجام می شود ولی کمک زیادی به شما نخواهد کرد .

مورد دوم هم که به بیماری فاویسم یا G6PD شک کرده . چیزی که مهمه در این بیماری حملات همولیز در اثر تماس با مواد اکسیدان می باشد که شایعترین آن همان حساسیت به باقلا می باشد . که شما در این مورد سابقه ای را ذکر نکرده اید . اگر همچین سابقه ای را ندارید احتمال این مورد بسیار پایین می باشد ولی جهت اطمینان می توان تست G6PD را انجام داد.
موفق باشید .

Life24
12-09-2010, 18:49
ن روزی که پر انرژی هم هستم خیلی زود پنچر میشم
و سردرد میگیرم که به چشم هام میزنه و همزمانش حالت تهوع میگیرم
امروز از پله دندان پزشکی بالا رفتم زیاد هم نبود. تا رسیدم به مطب. قلبم خیلی تند میزد و نفس کم اوردم به طوری که همان لحظه نمیتونم حرف بزنم به طور عادی و نفس نفس میشه.این مشکل همیشه هست و امروز یادم اومد.

با درود
امروز رفتم دکتر
خدا رحم کرد . نوبت که نمیداد. راست هم میگفت بسیار بسیار شلوغ بود.
2 تا منشی داشت هیچ کودومشون هم نوبت نمیدادن به ما. میگفت نوبت بگیری برای 10 روز دیگه.
راست میگفت دفترش فول فول پر شده بود.
خلاصه داشتیم بر میگشیتم یک خانمی اونجا گفت من کار پیش اومده و باید برم و نوبتش داد به ما:31:
ما هم کیف کوک شدیم.:31::31:
بگذریم رفتیم دکتر فوق تخصص خون و انکولوژی
ایشون هم گفت همه مشکلت به این مروبط نیست اما این هم سهیم هستش و تاثیر گذاشته.
گفت ورزش را ادامه بده و فشارم رو گرفت با وزن.
سه بسته کپسول ferro sanol duodenal داد با 20 تا قرص sentrum
آهن ها بعد از شام و اون یکی بعد از صبحانه.
گفت ذخیره آهن شما کم هست.
و سه ماه دیگه هم بیا.
این sentrum رو نمی دونید چی هست؟ :13:
در مورد بلند شدن هم که چشم هام کمی سیاهی میره و عدم تعادل هست چند ثانیه گفت فشارت میافته اون موقع احتمالا.

درود دکتر گفت برای سر درد هات یک سری از علائم میگرن رو داری. و احتمالا عروقی هست و برو مغز و اعصاب سی تی اسکن و ام ار ای و اینچیزها که نیاز هست احتمالا بهت میدن.
علائم سردرد من هم : سردرد بالای سر(کل سر نه) - درد گرفتن بالای چشم-احساس حالت تهوع همزمان. و ... .

قله بلند
15-09-2010, 21:43
سلام
دوست عزیز جناب Danial_Hiv
شما همراه با قرص ها و داروهای تجویزی پزشکتون می تونید از این مکمل های غذایی هم استفاده کنید(البته اگر مایل هستید)

1-برای سردرد تون:
-مرهمی که از پیاز خام رنده شده درست می ‌کنند اگر بر روی پیشانی گذاشته شود سردردهای شدید نیمه ی ‌سر و سردردهای عصبی را آرام می‌کند.
- تحریکی که در هنگام پوست کندن پیاز حاصل می ‌شود، دردهای شدید نیمه ی سر ( میگرن ) را بر طرف کرده و زکامی را که تازه شروع شده است از بین می ‌برد.
2-برای کم خونی:
-می تونید از عدس در غذاهاتون استفاده کنید مثلاً عدسی بخورید، آش یا سوپی که توش عدس هست.
-می تونید از اسفناج استفاده کنید. مثلاً در آش، در برانی، به صورت خام در سالاد یا به صورت ساندویج با پنیر. این رو هم ذکر کنم که اسفناج خام اصلاً بو و طعم نداره و راحت می تونید بخوریدش.
-استفاده از یک عدد لیموترش به صورت شربت در طول روز
-استفاده از مرکبات برای تامین ویتامین ث
-اسنفاده از خرما. مثلاً روزی یک، دو، سه و یا 4 عدد خرما بخورید.
-به گمانم خوردن 6 عدد فندوق بعد از غذا
3-برای ضعف بدن:
-همون سیب زمینی پخته یا کباب شده رو روزی یک عدد(کوچک یا متوسط) بخورید. چون شما ورزش هم می کنید براتون خوب و مفید هست. من تاثیر سیب زمینی رو در این مورد دیدم که عرض می کنم.

Life24
17-11-2010, 20:47
با درود وقت بخیر
امروز که این پست رو میزنم . چند روز پیش قرص های آهن به طور کامل تمام شد.
واقعا باید تشکر ویژه از دکتر عزیزmorsadr کرد . که با تشخیص درست و به جا و به موقع ازمایشاتی رو به من دادند. که واقعا ضرروی و لازم بود و باعث پیدا شدن مشکل من شد. چون چندین و چند دکتر رفتم و چند سال درگیر بودم اما هیچ تشخیصی داده نشد!
آقا احسان هم راهنمایی میکردن اون هم ممنونم ازش.(ehsan_update]

به دکتری که مراجعه کردم(خون) به پیشنهاد دکتر عزیز morsadr
سه بسته کپسول ferro sanol duodenal داد با 20 تا قرص sentrum
آهن ها بعد از شام و اون یکی بعد از صبحانه.
گفتند پس از سه ماه دوباره یک ویزیت پیششون بروم.
امید پروردگار نتایج بعدی هم در اختیار دوستان می زارم.
از همه ممنون.

Life24
25-12-2010, 16:44
خسته نباشید این آزمایش جدید که کم خونی رفع نشده است.(مصرف 60 عدد قرص فروسانول)

FBS 91 --- 70-105
BUN 13 --- 7-21
Cholestrol 158--- 50-240
Triglycerides 58--- 50-150
HDL 51--- 45-65
LDL 95 --- 30-150
Total billirubin 0.7---0.5-1.5
Direct Bilirubin 0.2---0.0-20
S.G.O.T 25---- 5-40
S.G.P.T 38----- 5-40
Alkaline phosphatase 131 ---- 40-140
Creatinine 1.1 ---- 0.40-1.5
Iron 59 ---- 41-132
TIBC 396 ---- 230-440
Feritin 108 ---- 16-240

WBC 5.4 ---- 4.5-10
RBC 6.12 ---- 4.50-5.50
HB 14.6 --- 12-16
Hematocrit 45.3 ---- 36-48
MCV 74.01 --- 80-94
MCH 23.85 --- 27-33
MCHC 32.22 --- 33-37
Platelet 214 ---- 140-450
Neutrophil 59 ---- 42-80
Lymphocyte 38 ---- 20-50
Monocyte 1
Eosenophil 2

ESR 1st 2 ---- 0-15
Esr 2st 6

G6PD No Deficiency

Cleeev
25-12-2010, 21:11
منم نشونه های مشابهی دارم (با شدت کمتر) و کاملاً برام مشهوده که قضییه مربوط به آهنه (قرص آهن یا چیزای غنی از آهن و ویتامین C واسم عین شارژرن!)... اکثر روزا که میرم دانشگاه و اینا برمیگردم اصلاً داغان میشم در حد تیم ملی (سال هاس همینطورم)...

خواستم فقط بگم که از دوستانی که اینجا کامنت گذاشتن تشکر کنم که راه رو واسه من روشن تر کردن...

کم خونی و فقر آهن فکر میکنم که درمان دائم و قطعی نداره و اگه بعد از بهبودی و مصرف قرصای مربوطه، به زندگی گذشته برگردیم و رعایت نکنیم بازم عود میکنن... حدسم درسته؟

morsadr
25-12-2010, 21:32
خسته نباشید این آزمایش جدید که کم خونی رفع نشده است.(مصرف 60 عدد قرص فروسانول)

FBS 91 --- 70-105
BUN 13 --- 7-21
Cholestrol 158--- 50-240
Triglycerides 58--- 50-150
HDL 51--- 45-65
LDL 95 --- 30-150
Total billirubin 0.7---0.5-1.5
Direct Bilirubin 0.2---0.0-20
S.G.O.T 25---- 5-40
S.G.P.T 38----- 5-40
Alkaline phosphatase 131 ---- 40-140
Creatinine 1.1 ---- 0.40-1.5
Iron 59 ---- 41-132
TIBC 396 ---- 230-440
Feritin 108 ---- 16-240

WBC 5.4 ---- 4.5-10
RBC 6.12 ---- 4.50-5.50
HB 14.6 --- 12-16
Hematocrit 45.3 ---- 36-48
MCV 74.01 --- 80-94
MCH 23.85 --- 27-33
MCHC 32.22 --- 33-37
Platelet 214 ---- 140-450
Neutrophil 59 ---- 42-80
Lymphocyte 38 ---- 20-50
Monocyte 1
Eosenophil 2

ESR 1st 2 ---- 0-15
Esr 2st 6

G6PD No Deficiency

شما در حال حاضر کم خونی ندارید ! ( Hb =14.6 )
فقط گلبولهای قرمز شما کوچک می باشد و به اصطلاح میکرو سیتوز دارید .

Life24
25-12-2010, 22:22
شما در حال حاضر کم خونی ندارید ! ( Hb =14.6 )
فقط گلبولهای قرمز شما کوچک می باشد و به اصطلاح میکرو سیتوز دارید .
خوب آقای دکتر این میکرو سیتوز چطور درمان میشود؟ و چه کاری باید انجام دهم؟

منم نشونه های مشابهی دارم (با شدت کمتر) و کاملاً برام مشهوده که قضییه مربوط به آهنه (قرص آهن یا چیزای غنی از آهن و ویتامین C واسم عین شارژرن!)... اکثر روزا که میرم دانشگاه و اینا برمیگردم اصلاً داغان میشم در حد تیم ملی (سال هاس همینطورم)...

خواستم فقط بگم که از دوستانی که اینجا کامنت گذاشتن تشکر کنم که راه رو واسه من روشن تر کردن...

کم خونی و فقر آهن فکر میکنم که درمان دائم و قطعی نداره و اگه بعد از بهبودی و مصرف قرصای مربوطه، به زندگی گذشته برگردیم و رعایت نکنیم بازم عود میکنن... حدسم درسته؟
فقر آهن با مکمل ها قابل رفع است . اما شما باید آزمایش بدهید و طبق نظر دکتر آهن مصرف کنید و درمان را کامل کنید.

morsadr
26-12-2010, 12:34
خوب آقای دکتر این میکرو سیتوز چطور درمان میشود؟ و چه کاری باید انجام دهم؟

بستگی به علت آن دارد .
میکروسیتوز ناشی از فقر آهن با مکمل آهن
موارد ژنتیک و مادر زادی مانند تالاسمی مینور هم که درمانی ندارند.

Facon_Archi
26-12-2010, 12:54
قرص خواب خوردن هم میتونه دلیل خستگی و بی حالی باشه؟!
در صورتی که علایم دیگه که باعث این حالت میشه رو نداشته باشم البته:دی مثل کم خونی فقر آهن و...
چون من فقط با خوردن قرص خوابم میبره و در غیر این صورت بیدارم!
در اصل همه میگن کم برای کم خوابی هست ولی در صورتی هم که نخوابم،خوابم نمیاد ولی حال ندارم:دی

Life24
26-12-2010, 12:58
بستگی به علت آن دارد .
میکروسیتوز ناشی از فقر آهن با مکمل آهن
موارد ژنتیک و مادر زادی مانند تالاسمی مینور هم که درمانی ندارند.
خوب آقای دکتر با آزمایشات که دادم مشخص شد که مینور نیستم.
البته مادر بنده مینوز هست.
یعنی بعد از مراجعه به دکتر و دادن قرص های آهن و تکمیل دوره درمان این مشکل برطرف میشه؟
چند وقت طول میکشه؟
راستی اقای دکتر این ازمایش جدید هست که فریتین 2 برابر شده اما iron کمتر از سری قبل شده

Iron 59 ---- 41-132
TIBC 396 ---- 230-440
Feritin 108 ---- 16-240

سری قبل
Iron 87 41-132
TIBC 387 230-440
Feritin 56 16-220

morsadr
26-12-2010, 13:04
خوب آقای دکتر با آزمایشات که دادم مشخص شد که مینور نیستم.
البته مادر بنده مینوز هست.
یعنی بعد از مراجعه به دکتر و دادن قرص های آهن و تکمیل دوره درمان این مشکل برطرف میشه؟
چند وقت طول میکشه؟
راستی اقای دکتر این ازمایش جدید هست که فریتین 2 برابر شده اما iron کمتر از سری قبل شده

Iron 59 ---- 41-132
TIBC 396 ---- 230-440
Feritin 108 ---- 16-240

سری قبل
Iron 87 41-132
TIBC 387 230-440
Feritin 56 16-220

اگر فقر آهن تنها علت باشد با تکمیل درمان میکرو سیتوز بهتر می شود .
بجز تالاسمی مینور گاهی اوقات فرد بصورت ذاتی میکرو سیتوز دارد و کاریش هم نمی شه کرد .
آزمایشات شما خوب است و مشکلی ندارد اعداد را با هم مقایسه نکنید .

Life24
02-01-2011, 17:17
پاسخ آزمایشhba2 اومد.
Hb A2 2.6 % less than 3.5

morsadr
03-01-2011, 15:22
پاسخ آزمایشhba2 اومد.
Hb A2 2.6 % less than 3.5

خدا را شکر مشکلی وجود ندارد .

Life24
04-01-2011, 18:10
وقت بخیر
امروز بلاخره پس از چند ماه آخر مشکل ما پیدا شد.
آزمایشات رو بردم پیش همون فوق تخصص خون قبلی که رفتم پیشش.
آزمایشات رو نگاه کرد. گفت شما ناقل یک ژن تالاسمی آلفا هستی.
درست هم در امد و مادرم تالاسمی مینور هستش.
و گفت 20 تا قرص آهن دیگه بخور (همون فروسانول) تا ذخیره آهن پر بشه.
تالاسمی مینور هم که جای خودش داری.
گفت ورزش میکنی؟ گفتم بله: من دو زیاد میرم.
گفت بدترین ورزش برای مینور ها دویدن هست.
پیاده روی تند و نرمش داشته باش. برای ازدواج هم طرف مقابل مینور نباشد.

از همه دوستان و دکتر عزیز که پیگر کار بود و راهنمایی کرد بسیار ممنون و سپاس گزارم. موفق و سربلند باشید دوستان.

x935
04-01-2011, 23:25
امروز بلاخره پس از چند ماه آخر مشکل ما پیدا شد.
آزمایشات رو بردم پیش همون فوق تخصص خون قبلی که رفتم پیشش.
آزمایشات رو نگاه کرد. گفت شما ناقل یک ژن تالاسمی آلفا هستی.
درست هم در امد و مادرم تالاسمی مینور هستش.
و گفت 20 تا قرص آهن دیگه بخور (همون فروسانول) تا ذخیره آهن پر بشه.
تالاسمی مینور هم که جای خودش داری.
گفت ورزش میکنی؟ گفتم بله: من دو زیاد میرم.
گفت بدترین ورزش برای مینور ها دویدن هست.
پیاده روی تند و نرمش داشته باش. برای ازدواج هم طرف مقابل مینور نباشد.

ميشه بيشتر توضيح بدين چه نوع آزمايشي دادين منم تقريبا مثل شما هستم ميشه راهنمايي كنين

Life24
05-01-2011, 10:18
ميشه بيشتر توضيح بدين چه نوع آزمايشي دادين منم تقريبا مثل شما هستم ميشه راهنمايي كنين
دوست عزیز شما اول باید برید دکتر و زامایشات بدهید و حدس بزنن مشکل شما چیست. این ازمایشات مال کم خونی و تالاسمی مینور ها هستش.

Life24
06-01-2011, 19:22
با توجه به اینکه مشخص شد هم تالاسمی مینور (آلفا) و هم فقر آهن داشتم. که فقر آهن برطرف شد.
برای مشکل من که اون توانایی کمتر و خستگی بود چه راه حلی دارید؟ ممنونم موردی را ذکر کنید.

x935
06-01-2011, 23:49
که فقر آهن برطرف شد.

ميشه بيشتر توضيح بدين دوست عزيز

Life24
24-01-2011, 23:00
ميشه بيشتر توضيح بدين دوست عزيز
هیچی 60 تا فروسانول داد خوردیم ذخیره آهن شد 100
20 تا دیگه هم داد گفت بخور تا پر بشه و دیگه بس هست. تالاسمی الفا شما هم درمان نداره برو

x935
24-01-2011, 23:06
هیچی 60 تا فروسانول داد خوردیم ذخیره آهن شد 100
20 تا دیگه هم داد گفت بخور تا پر بشه و دیگه بس هست. تالاسمی الفا شما هم درمان نداره برو

يعني همه دليل خستگي و بي حاليتون مال فقر آهن بود؟

Life24
24-01-2011, 23:11
يعني همه دليل خستگي و بي حاليتون مال فقر آهن بود؟
همزمان هم فقرآهن بود هم تالاسمی مینور(آلفا)
اول فقر آهن رو درمان کردند بعدش هم فهمیدم که مینور الفا هم هستیم.
نه زیاد ظاهرا بخش عمده اش مال تالاسمی مینور هستش.
این همه هزینه و وقت کردیم بعد از چندین وقت فهمیدیم مشکل چی هست آخرش هم میگن درمون نداره !!!

x935
24-01-2011, 23:23
آخرش هم میگن درمون نداره !!!

خطرناك هست؟

mili_k
25-01-2011, 00:11
خطرناك هست؟

تالاسمی مینور خطرناک نیست و حدود یک چهارم جمعیت انسانها تالاسمی مینور دارند اما اگر دو نفر تالاسمی مینور با هم ازدواج کنن و بخوان بچه دار بشن، بچه شون تالاسمی ماژور میشه؛ به همین علته که قبل از ازدواج همیشه آزمایش توصیه میشه.

Alireza SM
25-01-2011, 00:21
با توجه به اینکه مشخص شد هم تالاسمی مینور (آلفا) و هم فقر آهن داشتم. که فقر آهن برطرف شد.
برای مشکل من که اون توانایی کمتر و خستگی بود چه راه حلی دارید؟ ممنونم موردی را ذکر کنید.
من پستهاي قبلي شما رو نخوندم ولي بي حس و حال بودن و رنگ پريدگي ( در واقع هن شيربرنج بودن :31:) رو از كم خونيتون تخصي دادم فقط ، شما دقيقا مشخصات جنسي و جسميتون چيه ؟
جنس/سن/قد/وزن/شغل/رژيم غذايي/ميزان خوب در 24 ساعت
اگه ميشه اينا رو بگين كه منم يخورده نظرم رو بگم :46:

Rainy eye
25-01-2011, 00:45
من پستهاي قبلي شما رو نخوندم ولي بي حس و حال بودن و رنگ پريدگي ( در واقع هن شيربرنج بودن :31:) رو از كم خونيتون تخصي دادم فقط ، شما دقيقا مشخصات جنسي و جسميتون چيه ؟
اگه ميشه اينا رو بگين كه منم يخورده نظرم رو بگم :46:

ایشون مشکلشون حل شد!!!:31:
بهتر بود حداقل پست های یه صفحه قبل ترو میخوندیدن!!:27:

Life24
25-01-2011, 10:51
ایشون مشکلشون حل شد!!!:31:
بهتر بود حداقل پست های یه صفحه قبل ترو میخوندیدن!!:27:
نه فقط مشکل رو فهمیدیم هنوز
یعنی درمون نداره
خود دکتر گفت آلفا تالاسمی درمون نداره

من پستهاي قبلي شما رو نخوندم ولي بي حس و حال بودن و رنگ پريدگي ( در واقع هن شيربرنج بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو از كم خونيتون تخصي دادم فقط ، شما دقيقا مشخصات جنسي و جسميتون چيه ؟
اگه ميشه اينا رو بگين كه منم يخورده نظرم رو بگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر بخوام بگم داداش دوباره 3 صفحه میشه با شرح در صفحه های قبل نوشتم:2:
مذکر 76 کیلو 180 درس میخورم و ورزش میکنم 7-8 ساعت

Alireza SM
25-01-2011, 11:42
اگر بخوام بگم داداش دوباره 3 صفحه میشه با شرح در صفحه های قبل نوشتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مذکر 76 کیلو 180 درس میخورم و ورزش میکنم 7-8 ساعت

نوشتين كه دو ميرين . ورزش خاصي از دو فعاليت ميكنين يا فقط دويدن ؟
از كجا ميدونين قدرتتون كمه ؟ توي بلند كردن اجسام سنگين مشكل دارين ؟ چيز سنگين نميتونين هل بدين ؟
كدوم خاصيتتون اگه قويتر بشه فكر ميكنين اونوقت كه بدنيتون زياد شده ؟

mohsenfhm
25-01-2011, 11:46
غلضت خون هم باعث بي حالي ميشه

Life24
25-01-2011, 12:25
غلضت خون هم باعث بي حالي ميشه
مشکلی نداشت تازه گفت هموگلبین بع داز قرص های آهن یکی رفته بالا و بهتر شده

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

نوشتين كه دو ميرين . ورزش خاصي از دو فعاليت ميكنين يا فقط دويدن ؟
از كجا ميدونين قدرتتون كمه ؟ توي بلند كردن اجسام سنگين مشكل دارين ؟ چيز سنگين نميتونين هل بدين ؟
كدوم خاصيتتون اگه قويتر بشه فكر ميكنين اونوقت كه بدنيتون زياد شده ؟
نه فقط می دوم
تابلو هست من که چندین ماه هست که می دوم اصلا نفس ندارم خیلی کم هست نفسم نسبت به بقیه.
یک سری رفتم بدنسازی تابستون بود فکر کنم دست هام ضعیف بود و نسبت به سن و مشخصات دیگر اصلا زوری نداشتم:2:
در کل بی حالی و خستگی زیاد دارم و توان فعالیت زیاد رو ازم گرفته
مثلا اگر شب بخوابم تا ظهر میشه کار کرد و فعالیت اما ظهر اگر نخوابم تا شب گیج و منگم