PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : التماس میکنم کمکم کنید به ثبت نام دانشگاه میرسم؟ مدرک پیش دانشگاهی من هنوز آماده نیست

hali be hooli
09-09-2010, 19:38
التماس میکنم کمکم کنید

من دیروز امتحان تجدیدی شهریور داشتم که احتمال قبولی دارم
حالا نفت مسجد سلیمان دانشگاه آزاد هم قبول شدم
ثبت نام تا دوشنبه مهلت داره
نتیجه امتحان تجدیدی هم دوشنبه میاد حالا شما به من بگید همون روز که نتیجه بیاد همون رو هم به من مدرک فارغ التحصیلی از پیش دانشگاهی میدن یا باید چند روز صبر کنم تا مدرکم آماده بشه؟

آیا بدون مدرک پیش دانشگاهی ثبت نام میکنند؟
التماس میکنم کمکم کنید

MOHSEN_A1371
10-09-2010, 05:30
این پست پاک بشه

Life24
10-09-2010, 05:40
به نظر من زدن تا دو شنبه
یک روز اون ور تر رفت
مشه یه شنبه
اما تا آخر وت اداری شنبه ثبت نام میکنن احتمالا

Alireza SM
10-09-2010, 06:32
ربطي به مهلت ثبت نام نداره . در هر صورت شما رو ثبت نام ميكنن منوط ه اينكه مدرك پيش دانشگاهي رو تا آخر شهريور بدين به دانشگاه

Milord
10-09-2010, 08:25
برادر گرامی شما بهتر هست به مرکز دانشگاه تماس بفرمایید .
اگر هم تجدید باز شدید . دیگه تک ماده بزنید و مدرک رو بگیرید

yenoghteyee
10-09-2010, 09:40
آره عزيزم.‏
تو قبول شدي. اصلن اينجوري نيست كه بگن مدرك نياوردي قبول نمي‌شي. بري يه فورمم پر كني قبولت مي‌كنن.. اونم دانشگاه ازاد كه پوليه .نگران نباش. فوقش مداركت ناقصه. من صد در صد بهت مي‌گم خيالت راحته راحت باشه. ‏

DrXoX
10-09-2010, 11:16
آره رفیق ثبت نام می کنن ، اگه مدرکت حاضر شد که بهتر وگرنه یه نامه از مدرسه می گیری که توش می نویسن این دانش آموز تو این مدرسه تمامی دروس رو پاس کرده ، همونو می بری ثبت نام می کنن
ثبت نام یه روز اینور اونور بشه هم موردی نداره ، دانشگاه سراسری با این همه برنامه ریزی و ... با ترم اولی ها راه میاد چه برسه به آزاد

sinasalar2007
10-09-2010, 11:21
کلا تو دانشگاه ازاد اگه مدرکی رو نبرده باشی بهت میگن یه چک ضمانت بده که تا فلان تاریخ مدارک رو میاری و مثل بقیه ثبت نامت میکنن ، نگران نباش ...

Karmenwet
10-09-2010, 11:34
ثبت نام با تاخیر رو انجام بده.
اصلا هیچگونه مشکلی پیش نمی اید.

Tenacious
10-09-2010, 11:52
نه عزیز من باید واقع بین باشیم، به این راحتی که دوستان گفتن نیست! ثبت نام دانشگاه هست کشک ساییدن که نیست!!!
ولی راه وجود داره:
شما می ری دانشگاهی که قبول شدی، ازت قطعاً گواهی پیش دانشگاهی رو می خوان، به جای اون سفته میذاری به نظرم 500 تومن و یک تعهد نامه هست اونو امضا می کنی که تا فلان موقع مدرکو میارم.
اگر قبول شدی که او.کی، مدرکو می بری و سفته رو پس می گیری، اگرم که نه شما مجبوری دی ماه ثبت نام کنی. ولی پولی که واریز کردی به حساب بهت بر نمی گرده و این مسئله تو اون تعهد نامه قید شده.
پارسال برای پسر خاله من این اتفاق افتاد.

اون زمانی که من خودم فوق لیسانس آزاد قبول شدم یکی از دوستام برای لیسانسش این اتفاق افتاده بود، قبول نکردن و رفت واسه سال بعد دوباره کنکور بده.
------------------------------------------

امیدوارم کارت به راحتی حل بشه

steps
10-09-2010, 12:34
منم همین مشکل رو دارم فقط با این تفاوت که باید 25 امتحان فیزیک بدم و جوابش هم فکر کنم تا مهر بیاد .
از مدرسه هم پرسیدم گفت دانشگاه بهت فرجه میده تا فلان تاریخ براشون مدرک ببری

Karmenwet
10-09-2010, 13:07
نه عزیز من باید واقع بین باشیم، به این راحتی که دوستان گفتن نیست! ثبت نام دانشگاه هست کشک ساییدن که نیست!!!
ولی راه وجود داره:
شما می ری دانشگاهی که قبول شدی، ازت قطعاً گواهی پیش دانشگاهی رو می خوان، به جای اون سفته میذاری به نظرم 500 تومن و یک تعهد نامه هست اونو امضا می کنی که تا فلان موقع مدرکو میارم.
اگر قبول شدی که او.کی، مدرکو می بری و سفته رو پس می گیری، اگرم که نه شما مجبوری دی ماه ثبت نام کنی. ولی پولی که واریز کردی به حساب بهت بر نمی گرده و این مسئله تو اون تعهد نامه قید شده.

اون زمانی که من خودم فوق لیسانس آزاد قبول شدم یکی از دوستام برای لیسانسش این اتفاق افتاده بود، قبول نکردن و رفت واسه سال بعد دوباره کنکور بده.

در دانشگاه سراسری تا 31 شهریورماه مهلت دارند که مدرک پیش دانشگاهی رو اخذ کنند .
دیگه از سراسری سخت گیرتر پیدا نمیشه .

هفت خوان رستم رو که نمیخواد بگذرونه . دانشگاه ازاد فقط یک چیز رو می خواهد اون هم : پول
بله. در یک کلام به همین راحتی هستش . و کاملا هم کشک ساییدن هستش .
ثبت نام با تاخیر رو تا روز حذف و اضافه دانشگاه ازاد که اصولا تا 10 مهرماه هستش انجام می دهند .
هیچگونه مشکلی پیش نمی اید .

اگر کسی نتواند درس موردنظر رو قبول هم بشود می رود ترم دوم ثبت نام کند .
فقط شهریه ثابت ترم اول رو می گیرند. غیرانتفاعی هم همینطور هستش .
شبانه هم همینطور هستش .

سفته 500 هزارتومانی هم برای اوردن اصل مدرک پیش دانشگاهی هستش . نه اینگونه موارد .

مشکل ایشون فعلا اخذ نکردن مدرک پیش دانشگاهی هستش .

S E V E N
10-09-2010, 13:17
سلام

فكر كنم سفته يا چك به مبلغ 500 هزار تومان ميگيرند تا هر وقت اماده شد ببري. تو سايت دانشگاه آزاد يه فايل pdf هست كه توش شرايط رو نوشته.

بازم خودت تحقيق كن.

موفق باشيد

DrXoX
10-09-2010, 17:04
ولی راه وجود داره:

اتفاقا کاملا کشک سائیدن هستش من 5 سال پیش برای ثبت نام تو دانشگاه سراسری همین مدارک رو ازم می خواستن که با یه نامه که توش نوشته بود این دانش آموز تا تاریخ ... تمامی دروس رو در مدرسه ... پاس کرده رفتم ثبت نام کردم هیچ چک و سفته ای هم نخواستن فقط گفتن مدارک رو تا ،تاریخ.... بیار
اینقدرا هم سخت گیر نیستن رفیق اونم دانشگاه آزاد

اگر بتونید مدارک رو کامل کنید بهتر ولی اگر هم نشد ، میرید ثبت نام می کنید بهتون مهلت میدن که تا فلان تاریخ بقیه مدارک رو براشون ببرید

Tenacious
10-09-2010, 19:50
DrXoX عزیز و karmenwet عزیز من در مورد دانشگاه آزاد با شما هم عقیده هستم. پول توی این دانشگاه حلال مشکلات هست البته از اون مهم تر زبون دانشجو هست که همه کارهارو پیش می بره.
ولی مسئله اینه که اگر مدرک ایشون تا پایان زمان ثبت نام و بسته شدن فایل ها تکمیل نشه چی؟ من منظورم در این حالت بود. وگرنه صحبت های شما رو کاملاً تایید می کنم.
در کل من آدم منفی گرایی نیستم ولی شما سیستم کاری اداره های مملکتو می شناسید دیگه، الان آموزش و پرورش سر و تهش به هم پنالتی می زنن!
کار ایشون که قطعاً پیش خواهد رفت و نهایت اتفاقی که می افته اینه که دی ماه ثبت نام انجام خواهد شد ( واسه ترم دوم)

Karmenwet
10-09-2010, 22:24
DrXoX عزیز و karmenwet عزیز من در مورد دانشگاه آزاد با شما هم عقیده هستم. پول توی این دانشگاه حلال مشکلات هست البته از اون مهم تر زبون دانشجو هست که همه کارهارو پیش می بره.
ولی مسئله اینه که اگر مدرک ایشون تا پایان زمان ثبت نام و بسته شدن فایل ها تکمیل نشه چی؟ من منظورم در این حالت بود. وگرنه صحبت های شما رو کاملاً تایید می کنم.
در کل من آدم منفی گرایی نیستم ولی شما سیستم کاری اداره های مملکتو می شناسید دیگه، الان آموزش و پرورش سر و تهش به هم پنالتی می زنن!
کار ایشون که قطعاً پیش خواهد رفت و نهایت اتفاقی که می افته اینه که دی ماه ثبت نام انجام خواهد شد ( واسه ترم دوم)

دوست خوبم حرف شما درسته. من منظوری نداشتم . فقط منظورم این بوده که کلا این مملکت الان
شیر تو شیر هستش. وقتی وزیران یک کشوری بی سواد باشند نباید توقعی از اموزش و پرورش داشته باشید.
اون از وزیر علوم که معلوم نیست تا چه حدی سواد داره . وزیر اموزش و پرورش هم که از حرف زدنش مشخصه
در روز یک ساعت هم مطالعه نداره .
اگر برنامه ریزی و قانون قاطعی در این کشور بود مسلما وضعیت ماها اینطوری نبود .
در یک اداره دولتی مثل وزارت علوم که می روی اون از برخورد کارمندانش هستش که واقعا ادم می مونه
بهشون چی بگه. ( ذره ای شعور ندارند ). البته الان توی دانشگاه ها هم که بدتر از اونجا هستش .
همه جا فامیل بازی شده. هرکی هرچی فامیل داره ریخته توی دانشگاه ها .

الان توی این کشور اینطوری شده که اگر پول داشته باشی همه جا آدم حسابی هستی همه کس زیر پات
هستند و همه می یان دنبالت اما اگر پول نداشته باشی حتی توی خانواده هم ادم حسابت نمی کنن .

سربلند باشید .

Search2599
10-09-2010, 23:46
دوست عزیز شما باید تعهد بدین که حداکثر تا آخر شهریور مدرکتون رو تحویل می دید

elmira2011
04-09-2011, 02:22
سلام. من از امتحانات پیش دانشگاهی یک درس افتاده دارم. کنکور سراسری سال 90 هم شرکت کردم. انتخاب رشته هم کردم. تمامی انتخابهام دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی بوده.میخواستم بپرسم اگه این درس رو نتونم تو این شهریور ماه پاس کنم نمیتونم دانشگاه یا موسسه غیر انتفاعی ثبت نام کنم؟ بعضی ها گفتن به احتمال زیاد نمیتونی. اگه اینطور باشه کلا نمیتونم ثبت نام کنم یا این که بعد از پاس کردن این درس در اولین فرصت بعد از شهریور ماه در ترم دوم دانشگاه میتونم ثبت نام کنم؟ خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدین. لطفا. چون الان خیلی اضطراب دارم. مرسی.

hermione
04-09-2011, 12:41
این مورد از مواردیه که کاملاَ به نظر دانشگاه بستگی داره به صورت قانونی که وقت میدن تا پایان شهریور باید گواهی ببری ولی معمولاَ در اینجور چیزا فرجه میدن تا چند روز ... می تونید به حوزه تصحیح اوراق برید مشکلتونو بگید ببینید می تونن سریعتر صحیح کنن و نتیجه بگن.

انشالا که کارتون درست میشه ، نگران نباشید .

Sub007
04-09-2011, 12:50
همه جا فامیل بازی شده. هرکی هرچی فامیل داره ریخته توی دانشگاه ها .

این جمله منو دقیقا یاد دانشگاه خودمون انداخت که کنتراتی بخشهای دانشگاه رو دادن به خواهر و برادر و سایر بستگان:31:

keyvanb1
07-09-2011, 17:13
من دانشگاه آزاد رشته مهندسي عمران شهر مهاباد قبول شدم.راستش فكرش رو نميكردم كه قبول بشم واسه همين يه چند تا واحد پيش دانشگاهيم كه مونده بود رو تصميم گرفتم تو آذر 90 پاس كنم(به خاطر يه سري مشكلات).اما حالا كه قبول شدم ميخوام برم دانشگاه ثبت نام بكنم.ولي مشكل واحدهام رو دارم.
تو دفترچه نوشته بود كه بايد تا پايان شهريور از پيش دانشگاهي گواهي قبولي گرفته باشي و بعد از اون براي ثبت نام به دانشگاه بري.
ولي من نميتونم تا اون موقع قبول بشم و گواهي بگيرم....
حالا يه سوال ازتون دارم.اونم اينكه من ميتونم به پذيرش دانشگاه مراجعه كنم و شهريه رو به حساب دانشگاه بريزم بعد يه ترم مرخصي بگيرم(يعني احتمالا تا بهمن ماه)و من تا اون موقع واحدام رو پاس كنم و گواهي قبولي پيش دانشگاهي رو به دانشگاه بدم بعد از اون كلاس هاي دانشگاه رو شروع كنم؟؟؟
چون از چند نفر كه همين مشكل رو داشتن پرسيدم ، اونا گفتن كه اين كار رو كردن.ولي از اون جايي كه من به بچه هاي انجمن اعتماد بيش تري دارم خواستم كه شما راهنماييم كنيد كه چيكار بايد بكنم.
دوستان آيا ميشه واقعا با اين شرايط من دانشگاه آزاد ثبت نام كرد؟
ممنون ميشم راهنمايم كنيد.....

babak_gww
12-09-2011, 22:35
همین سوال بالایی رو منم دارم + اینکه من تا آخر این شهریور ماه اگه حساب کنیم ، 2 سال دانش آموز پیش دانشگاهی بودم ( نظام وظیفه میگه نباید بیشتر از 2 سال طول بکشه ، وگرنه سربازی )

حالا میشه جواب بدین . مرسی

Extreme-Forces
13-09-2011, 00:14
یکی از همکلاسی های منم شرایطش مثل شما بود. ازاد زنجان قبول شد. واحد پیش دانشگاهی افتاده داشت. برای ترم اول شهریه ثابت ریخت 1 ترم مرخصی دادن بهش بعد پاییز امتحان داد و پیش دانشگاهیش رو گرفت و ترم دوم رفت سر کلاسا. نگران نباش. نهایتش همینه.

ek1
13-09-2011, 00:38
دورود . موشکلی نیست . اول کارتو انجام بده مدرک نمی خاد موقع ثبتنام دانشگاه واجبه

saeed_gharibeh
26-09-2011, 20:35
سلام
من هم اين مشكل رو دارم اما دانشگاه اصلا بدون پيش دانشگاهي تو راه نميده كه بخوام ثبت نام كنم و مرخصي بگيرم حالا چيكار بايد بكنم؟ تورو خدا كمك كنيد نميخوام بمونم سال بعد

MeMri
27-09-2011, 15:43
سلام
من هم اين مشكل رو دارم اما دانشگاه اصلا بدون پيش دانشگاهي تو راه نميده كه بخوام ثبت نام كنم و مرخصي بگيرم حالا چيكار بايد بكنم؟ تورو خدا كمك كنيد نميخوام بمونم سال بعد

آزاد رو می شه رزرو نگه داشت ولی فکر نکنم سراسری راهی داشته باشه!

saeed_gharibeh
28-09-2011, 18:23
آزاد رو می شه رزرو نگه داشت ولی فکر نکنم سراسری راهی داشته باشه!
ميدونم توي آزاد ميشه اما وقتي ميخوام برم رزرو كنم اصلا بدون مدرك پيش دانشگاهي داخل دانشگاه نميزارن بريم

sarukhan
28-09-2011, 18:30
یکی از همکلاسی های منم شرایطش مثل شما بود. ازاد زنجان قبول شد. واحد پیش دانشگاهی افتاده داشت. برای ترم اول شهریه ثابت ریخت 1 ترم مرخصی دادن بهش بعد پاییز امتحان داد و پیش دانشگاهیش رو گرفت و ترم دوم رفت سر کلاسا. نگران نباش. نهایتش همینه.

اتفاقا من خودم دانشگاه ازاد زنجان قبول شدم ولی مدرکم اماده نبود، رفتم با معاونت اموزش دانشگاه صحبت کردم گفت قانون دانشگاه ازاد اینه که تا یه سال جای دانشجو رزرو هستش و حتی نیازی نیست مرخصی هم بگیری، منم مرخصب نگرفتم و پولی هم به دانشگاه ندادم، بهمن ماه رفتم راحت ثبت نام کردم.
البته یکی از بچه های دانشگاه شرایطش مثل من بود ولی اون پولو به حساب دانشگاه ریخت و مرخصی گرفت.

saeed_gharibeh
28-09-2011, 18:50
اتفاقا من خودم دانشگاه ازاد زنجان قبول شدم ولی مدرکم اماده نبود، رفتم با معاونت اموزش دانشگاه صحبت کردم گفت قانون دانشگاه ازاد اینه که تا یه سال جای دانشجو رزرو هستش و حتی نیازی نیست مرخصی هم بگیری، منم مرخصب نگرفتم و پولی هم به دانشگاه ندادم، بهمن ماه رفتم راحت ثبت نام کردم.
البته یکی از بچه های دانشگاه شرایطش مثل من بود ولی اون پولو به حساب دانشگاه ریخت و مرخصی گرفت.
پس نيازي نيست برم دانشگاه و مرخصي بگيرم؟ دي ماه همينجوري ميتونم برم ثبت نام كنم يا بايد برم دانشگاه هماهنگ كنم؟

sarukhan
29-09-2011, 02:33
پس نيازي نيست برم دانشگاه و مرخصي بگيرم؟ دي ماه همينجوري ميتونم برم ثبت نام كنم يا بايد برم دانشگاه هماهنگ كنم؟

برو دانشگاه با معاونت اموزش صحبت کن و شرایطت رو بهش بگو، اونا خودشون راهنماییت می کنن.

شاهزاده خانوم
29-09-2011, 04:04
برو دانشگاه با معاونت اموزش صحبت کن و شرایطت رو بهش بگو، اونا خودشون راهنماییت می کنن. حتما این کارو بکن چون به مقررات دانشگاه ازاد اعتبار نیست
برو صحبت کن

omidbooter
29-09-2011, 04:43
من هم این همه ذوق و شوق داشتم که برسم به دانشگاه 2 سال معتل شدم خیلی دردسر کشیدم که بعد از 2 سال درس خوندن اخراج بشم
عجله نکن رفتن دانشگاه اول بدبختیه

چرا همه برای رفتم عجله دارن؟!! هیچ کی نمیخواد بمونه

saeed_gharibeh
29-09-2011, 22:11
واقعا ممنونم از راهنماييتون چرا دكمه تشكر من فعال نيست كه ازتون تشكر كنم؟
عجله من واسه اينه كه همين الانشم برام خيلي دير شده آخه متولد 67 هستم البته سربازي رفتما
شنبه برم دانشگاه ببينم چي ميشه