PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : start انجمن با sqlserver

moshaveran
08-09-2010, 08:40
سلام دوستان، بیایید با هم این انجمن را رونق بدیم. انگار تنها انجمنی که کسی تحویلش نمیگیره انجمن بانک های اطلاعاتیه :41: اولین سوال رو خودم مطرح می کنم:
اگه ممکنه یکی از دوستان توضیح مختصری راجع به sqlserver و اینکه چطوری می تونم به database های یه سیستم از طریق سیستم دیگه دسترسی پیدا کنم، بده. :10:

Ultimator
08-09-2010, 11:33
توضیح مختصر راجع به کجای sqlserver ?

در یک مجموعه تحت شبکه و یا اینترنت با داشتن آی پی سروری که sql server بر روی اون نصب شده و تغییر connection string در برنامه مربوطه میشه به دیتابیس دسترسی پیدا کرد . این امر در سرور تحت وب هم صدق میکنه

moshaveran
08-09-2010, 12:20
در یک مجموعه تحت شبکه و یا اینترنت با داشتن آی پی سروری که sql server بر روی اون نصب شده و تغییر connection string در برنامه مربوطه میشه به دیتابیس دسترسی پیدا کرد . این امر در سرور تحت وب هم صدق میکنه[/QUOTE]

من با جستجوهایی که کردم متوجه شدم که برای اینکه Client ها بتونن به دیتابیس های serverدسترسی داشته باشن باید application خودم را روی سرور و تمام کلاینت ها نصب کنم و همچنین بایدsqlserver را هم روی سرور نصب کنم و دیتابیسم را بهش اتچ کنم. و در ConnectionString داخل برنامم هم ip سیستم سرور را بدم. تمام این کارها را انجام دادم. ولی وقتی برنامه را روی clientها اجرا می کنم پیغام زیر را میده:
'Login failed for user 'NPR002\Guest

کد ConnectionString هم اینه:
"strcon = "provider=sqloledb.1;datasource=192.168.1.158; persist security info=false; initial catalog=sde

راستی مجبورم با sql2000 کار کنم , vb6 .

Ultimator
08-09-2010, 14:27
خب بباید برای سرور کریدنشال تعریف کنین با یوزر sa و پسوردی که هنگام نصب سرور دادید میتونین لاگین کنین (sql server authentication به جای windows authentication )

moshaveran
12-09-2010, 07:36
خب بباید برای سرور کریدنشال تعریف کنین با یوزر sa و پسوردی که هنگام نصب سرور دادید میتونین لاگین کنین (sql server authentication به جای windows authentication )

دوست عزیز ممنون به خاطر راهنمایی های خوبتون ولی میشه طریقه ایجاد این کریدنشال را بفرمایید. :11: راستش من تازه کار با sql را شروع کردم زیاد وارد نیستم. :46: