PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : کار با فیلتر lens flare در After Effects

bb
01-05-2006, 06:29
سلام دوستا ن

1. اول از منوی فایل new رو انتخاب کنید. بعد از گزینه compostion گزینه new compostion رو انتخاب کنید .
2. بعد تو timeline راست کلیک کنید و گزینه new > solid رو انتخاب کنید.
3. بعد از منوی effects گزینه text> Basic Text رو انتخاب کنید. و متن خودتون رو بنویسید .
4. بعدش هم از منوی effects>transition > liner wipe رو انتخاب کنید.
خوب الان تو پالت افکت تنظیمات liner wipe رو به این صورت تغییر بدید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
transition com... رو برابر 100 قرار بدید.
تو wipe angle به جای نود 270 بنویسید و گزینه پایینی رو به 97 تغییر بدید .
بعدش علامت transition complition رو فشار بدید تا یک کی فریم درست شه بعد به انتهای فیلم رفته و تو همی گزینه 100 رو به صفر تغییر بدید .
الان شما به یه new solid دیگه احتیاج دارید . به ابتدای فیلم برگردید .
5. خوب new solid رو درست کرده وبالای لایه اول قرار بدید. بعد از منوی effect> generate و گزینه lens flare رو انتخاب کرده و بعد تنظیمات افکت کتنرل رو به این صورت تغییر بدید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محور مختصات x رو 0 قرار بدید. و محور y رو به 100 تغییر بدید. شدت نور رو هم از 100 به 150 تغییر بدید . و بعد علامت flare center رو فشار بدید تا یه کی فریم ساخته شه بعد به انتهای فیلم برید و محور x رو از 0 به 340 تغییر بدید . خوب الان مد لایه بالایی رو از حالت نرمال به screen عوض کنید .
کار تموم شد .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته از فتوشاپ هم می تونید متن خودتون رو وارد کنید.
امیدوارم خوشتون بیاد.

bb
01-05-2006, 06:53
اگه مشکلی داشت بگید تا درستش کنم .

bb
01-05-2006, 14:50
ای ول داداش یه نظر هم ندادید که .

bb
01-05-2006, 20:52
اي نامردا نظر هم نداديد.
ديگه قهرم

arash_irani
01-05-2006, 21:49
اي نامردا نظر هم نداديد.
ديگه قهرم
سلام بي بي جان
اي بابا چرا اينقدر زود عصباني ميشي عزيز :laughing:
من تازه ديدمش و روش كار هم كردم خوبه يه نوع آموزش پايه هستش يعني آموزش در مورد يكي از افكتها هستش و به نظر من يكمي بيشتر توضيح ميدادي بهتر بود خب يكمي نرم افزار براي دوستان ناشناخته هستش وبايد جز به جز’ توضيح بديم مثلا شما نوشتيد (بعد از منوی effect> generate و گزینه lens flare رو انتخاب کرده) در حالي كه در افتر افكت نسخه 6.5 اين افكت در شاخه Render هستش
فکر میکنم نسخه ای که شما ازش استفاده میکنید نسخه 7 هستش ؟؟؟؟ که من متاسفانه ندارمش :sad:
و دیگر اینکه برای تغییر دادن مد لایه باید در پنجره تایم لاین روی لایه راست کلیک کنید و از لیست باز شده از قسمت Blending Mode لایه رو به Screen تغییر بدین
در ضمن من از آموزشتون بسیار سپاسگزارم بی بی جان امیدوارم که آموزش های دیگه شما رو هم در این زمینه ببینیم

دوستان میتونند خروجی گرفته شده با فرمت SWF رو با کمی تغییرات از لینک پایین دریافت کنند

موفق باشید
یا حق

bb
01-05-2006, 22:30
ای ول دمت گرم
انشالله بیشترش میکنم
آفتر افکت من نسخه هفته .

bb
01-05-2006, 22:37
البته آرش جان این فایل swf با آموزشی که من دادم فرق داره ها .
فکر کنم قسمت اولش رو انجام ندادید .

arash_irani
02-05-2006, 16:20
البته آرش جان این فایل swf با آموزشی که من دادم فرق داره ها .
فکر کنم قسمت اولش رو انجام ندادید .
سلام عزيز
نه همه قسمتها انجام شده قسمت اول كه ساخت يك كامپوزيشن هست و تا يك كامپوزيشن نسازي نميتوني شروع به كار بكني عزيز
فقط يه تغيير جزيي تو حركت نوشته و همينطور رنگ و حالت نوشته ايجاد شده كه يكمي سه بعدي تر به نظر برسه كه البته زياد هم روش كار نشده
فايل خروجي خودتون رو با توضيحي كه داديد بزاريد ببينم چه تفاوتهايي ميكنه (البته با فرمت فلش بزار كه بتونيم سريع دانلودش كنيم اگر درجه كيفيت رو هم روي مديوم گذاشتي عيب نداره نميخواد زياد با كيفيت باشه فقط ميخوام نتيجه رو ببنينم

راستي نام تاپيك رو هم ويرايش كردم تا دوستان راحت تر به موضوع تاپيك پي ببرند
موفق باشيد
يا حق

bb
04-05-2006, 14:37
آرش جون شما قسمت اول که مربوط به transiton هست رو انجام ندادی(شماره 4 )
اگه مشکلاتم حل شه سریع تر یه فایل swf از این اموزش رو می ذارم .
قربونت

arash_irani
11-05-2006, 19:28
آرش جون شما قسمت اول که مربوط به transiton هست رو انجام ندادی(شماره 4 )
اگه مشکلاتم حل شه سریع تر یه فایل swf از این اموزش رو می ذارم .
قربونت
سلام
درسته عزيز اون قسمت رو نرفتم :blush: اصلا حواسم به اين قسمت نبوده :sad:

موفق باشيد
يا حق

bb
14-05-2006, 13:13
نظر نمی دین

a.jiryaei
07-04-2007, 08:45
و علیکم جوون ، کارت توپه ، حال دادی داداش ، از این کارا بیشتر کن ، ما که بلت نیستیم ولی اگه مثل شما این همه وجنات داشتیم به بقیه حال میدادیم .

amir???
09-04-2007, 17:24
دستت درد نکنه افتر برنامه خیلی خوب و سختیه با این کار من یکی رو که شرمنده کردی.اگه بازم از این کارا بکنی ما رو بیشتر شرمنده خودت کردی.

bb
11-04-2007, 05:49
سپاس گذارم

اگه فرصت بشه
حتما بازم میگذارم