PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خارچه دنبالچه

Life24
04-09-2010, 15:16
با درود
یکی از دوستانم وقتی رو صندلی ماشین یا اتوبوس می شینه بعد از یک ساعت در دنبالچه اگر اشتباه نکنم(همون استخون انتهایی که میخوره به باسن)
اونجا میگه درد داره و احساس سوزش و میگه با خم کردن خودش رو به جلو دردش تسکین پیدا و خوب میشه.
رفته دکتر بهش گفتن خارچه دنبالچه داری و باید روغن کرچک بخوری و عکس بگیری که بعدش
یا دارو بخوره یا در بیارنش
حالا از من خواست که تو اینترنت می چرخم براش سوال بگیرم که جریان از چه قرار هست و تشخیص دکتر درست بوده؟
ممنون

greena
04-09-2010, 22:02
خارچه دنبالچه

یعنی یک قسمت استخوان زائده این خارچه ،عجب اسمی هم داره..............؟

Life24
05-09-2010, 12:25
یعنی یک قسمت استخوان زائده این خارچه ،عجب اسمی هم داره..............؟
آره باور کن جدی گفتم

eMer@lD
05-09-2010, 13:13
سلام
ایشون با چه متخصصی مشورت کردند؟

اغلب درد در قسمت انتهایی ستون فقرات (0دنبالچه)) به خاطر ضربه ، زمین خوردن ، یا فشار کاری و یا نشستن های بیش از اندازه به وجود میاد

از بالشتک نرم و حلقه برای تقویت عضلات کف لگن استفاده بشه

ممکنه درد لگن اینطور نشون داده بشه یا بافته ای عصبی در اون قسمت درد رو نشون بده

اگر مشکل خیلی حاد هست باید رادیولوژی بشه

با معاینه متخصص ارتوپد بهتر میشه نظر داد.

greena
05-09-2010, 17:42
آره باور کن جدی گفتم

میدونم جدی گفتید .......

من خودم زمان دبیرستان یه عفونت مثل سرماخوردگی زده بود به کشاله رانم و فکر میکردم که مشکل از استخونمه و دکتر که رفتم با یه معاینه بهم پنیسیلین و......داد و سریع خوب شدم....

Life24
06-09-2010, 14:32
سلام
ایشون با چه متخصصی مشورت کردند؟

اغلب درد در قسمت انتهایی ستون فقرات (0دنبالچه)) به خاطر ضربه ، زمین خوردن ، یا فشار کاری و یا نشستن های بیش از اندازه به وجود میاد

از بالشتک نرم و حلقه برای تقویت عضلات کف لگن استفاده بشه

ممکنه درد لگن اینطور نشون داده بشه یا بافته ای عصبی در اون قسمت درد رو نشون بده

اگر مشکل خیلی حاد هست باید رادیولوژی بشه

با معاینه متخصص ارتوپد بهتر میشه نظر داد.
الان بهش گفتم
گفت الان سه سال هست وقتی تو اتوبوس میشینه یا ماشین بع داز یک ساعت درد میگیره دنبالچه و احساس سوزش داره
گفت چون درد بعد از یک ساعت هست تازه رفته دنبال کارش

یک دکتر بهش گفته عضلات پشت قوی نیس تو برو ورزش خوب میشه
این هم دیده فایده نداره
دکتر بعدی گفته خارچه اگر اشتباه نکنم و عکس بگیر یا دارو یا در اوردن

eMer@lD
06-09-2010, 16:17
الان بهش گفتم
گفت الان سه سال هست وقتی تو اتوبوس میشینه یا ماشین بع داز یک ساعت درد میگیره دنبالچه و احساس سوزش داره
گفت چون درد بعد از یک ساعت هست تازه رفته دنبال کارش

یک دکتر بهش گفته عضلات پشت قوی نیس تو برو ورزش خوب میشه
این هم دیده فایده نداره
دکتر بعدی گفته خارچه اگر اشتباه نکنم و عکس بگیر یا دارو یا در اوردن

سلام

صندلی های اتوبوس ها و مترو ، پیکان و پراید که وسیله های عمومی هستند همه متاسفانه سفت و اگر دچار کمر درد باشیم آزار دهنده نیز هستند

با این اوصاف بنظرم درد به خاطر قوی نبودن عضله ی کف لگن هست و با بالشتک نرم و حلقه ممکنه رفع بشه
بهتره به پزشک متخصص ارتو پدی دیگه ای هم مراجعه کنند

greena
06-09-2010, 18:19
صندلی های اتوبوس ها و مترو ، پیکان و پراید که وسیله های عمومی هستند همه متاسفانه سفت و اگر دچار کمر درد باشیم آزار دهنده نیز هستند

با این اوصاف بنظرم درد به خاطر قوی نبودن عضله ی کف لگن هست و با بالشتک نرم و حلقه ممکنه رفع بشه
بهتره به پزشک متخصص ارتو پدی دیگه ای هم مراجعه کنند _

محیط زندگی هر فرد قطعا در سلامتش موثره مخصوصا محیطی مثل ایران که تنها چیزی که ارزش نداره آدمه.........

ولی درکل اگه ضعیف بودن ماهیچه ها باشه با کمی ورزش و یا استراحت باید تغییر کنه که مثل اینکه اینطور نیست........

morsadr
09-09-2010, 12:23
بهتره اول یک عکس گرفته بشه تا وضعیت استخوانی ناحیه مشخص بشه .
آیا ایشون لاغر و استخوانی هستند ؟

Life24
09-09-2010, 12:41
بهتره اول یک عکس گرفته بشه تا وضعیت استخوانی ناحیه مشخص بشه .
آیا ایشون لاغر و استخوانی هستند ؟
خیر چند کیلو هم اضافه وزن دارند.

---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

سلام

بهتره به پزشک متخصص ارتو پدی دیگه ای هم مراجعه کنند
نه رو اون صندلی ها درد نمیگیره چون مثلا تو اتوبوس شهر 1 ساعت نمی شینه
میگه بستگی به زاویه داره که می شینه
مثلا مبل زاویه اش حدود 90 درجه هست . پیکان هم 90 درجه هستش.
اما صندلی اتوبوس و ماشین (مثل پژو) زاویه که حدود مثلا 110 -120 درجه میشه درد شروع و میگه خم به حلو میشه خوب میشه.
میگه همون سالی که این درد شروع شد.
3 ماه بعدش رفت ته پاش یک میخچه در اورد.

eMer@lD
09-09-2010, 16:41
---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

نه رو اون صندلی ها درد نمیگیره چون مثلا تو اتوبوس شهر 1 ساعت نمی شینه
میگه بستگی به زاویه داره که می شینه
مثلا مبل زاویه اش حدود 90 درجه هست . پیکان هم 90 درجه هستش.
اما صندلی اتوبوس و ماشین (مثل پژو) زاویه که حدود مثلا 110 -120 درجه میشه درد شروع و میگه خم به حلو میشه خوب میشه.
میگه همون سالی که این درد شروع شد.
3 ماه بعدش رفت ته پاش یک میخچه در اورد.

درسته بستگی به زاویه ی نشستن داره
ایشون خودشون خوب میدونن که چطور باید بنشینند
من فکرک م ایشون مشکلی جز ضعف عضله نداشته باشند چون اغلب این نوع درد ها با رعایت نکاتی مثل استفاده از بالشتک نرم- نحوه ی شستن به پهلو و مخصوصا ننشستن روی زاویه ای که مستقیما درد رو ظاهر میکنه ، چون این درد در صورت فشار بیشتر میشه و اگر رعایت بشه بر اثر مرور زمان از بین میره .ماساژ اون قسمت هم می تونه درد رو بطور موقتی کم کنه.

Life24
29-12-2010, 16:24
سلام
رفت متخصص ارتوپد
بهش گفت التهاب دنبالچه داری و یک زمان زیاد نشتسی رو صندلی و این مشکل برات بوجود اومده و درمان دارویی هم نداره و فقط مسکن ناپروکسن 500 بهش داده