PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2012_ پایان زندگی؟

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

Babak
26-04-2012, 11:36
امسال قراره يك دورش تموم بشه ؟
هیچ مبدایی برای حرکت تقدیمی وجود نداره که بتونیم بگیم دوره اش کی تموم میشه. باید جایی رو نقطه شروع فرض کرد تا پایانش مشخص باشه. فقط میتونیم بگیم محور زمین هر حدود 26 هزار سال یه دور میچرخه.

Saeed Dz
26-04-2012, 13:08
کسی که باید چیزی رو ثابت کنه مدعیه ادعاست . اگر پیشگو نداریم پس این تاپیک چیه اینجا ؟ ظاهرا کلی پیشگو بودن و هستن که مدعی رخداد مهیبی در سال جاریین. هیچ کس نمیتونه با قطعیت از 10 دقیقه خودش حرفی بزنه. اما این دلیل نمیشه هر ادعای پوچی پذیرفته بشه. بحث بر سر غیر ممکن بودن نابودی بشر یا ناممککن بودن پایان عمر سیاره ما نیست. بحث درباره گفتمانیه که هیچ پشتوانه قابل تکیه بر تاییدش وجود نداره جز توهم توطئه، خیال بافی، سود جویی سودا زدگان علمی و اشخاص در پی شهرت کاذب ، رویا پردازی و ربط دادن هر چیز بی ربطی به هم.
دقیقا!!!
درسته ممکنه روزی بشر یا سیاره ی آبی ما نابود بشه اما اینکه کسانی با استنادات غلط و از روی
توهم توطئه، خیال بافی، سود جویی سودا زدگان علمی و اشخاص در پی شهرت کاذب ، رویا پردازی و ربط دادن هر چیز بی ربطی بیان و یه مسائلی رو مطرح کنن که اصلا صلاحیت نظر دادن در موردش رو ندارن اونم نه از روی شواهد علمی و نه از روی چیزی که قابل استناد باشه بلکه از روی یکسری توهمات به هیچ عنوان نمیتونه درست باشه و به نظرم تاریخ کاملا این مورد بخصوص رو ثابت کرده.
و اینکه سوالات من همچنان باقیه:

این برداشت شما بوده از مثالی که زدم در حالی که منظور من چیزی که شما برداشت کردی نبوده و اگر از خودم میپرسیدی میگفتم که اون فقط یک مثال بوده و هست، مثالی که ربطی به نژاد پرستی و... نداره
اصولا این روش ام توو ایران مرسومه که پیغامی که باید از حرف برداشت میشد رو ول میکنن و میگردن یه چیزی که اصلا ربطی نداره رو پیدا میکنن و این میشه پیراهن عثمان :46:
باشه من مثال دیگه ای میزنم، برای مثال قربانی کردن
ما امروزه میدونم در آیین میترا قربانی کردن برای اولین بار به این خاطر مطرح شد که زمین ها از خون و... قربانی (حالا اینجا ترجیحا گاو) صاحلخیز بشن و مردم که از این موضوع اطلاعی نداشتن نفسه عمله قربانی کردن رو باعث حاصلخیز شدن زمین ها فرض کرده و این رفتار جاهلی تا به امروز ادامه داره
دوباره میگم که من کلا حرفا و رفتار جاهلی حالا چه از اروپاییا، چه از ایرانیا و ... منظورم هست و دخلی هم به نژاد و این حرفا نداره

تناقض با نظرات گروهی چیه عزیز من؟؟!!
شما به من بگو الان این تاپیک اساسا پایه ی علمی و بار علمیش چیه؟
آیا این رو شما تشخیص میدی که این تاپیک پایه علمی داره؟
اینکه یه قومی توو دوره پارینه سنگی و برخورد شهابسنگها به زمین (نه این نبود، انگار مطالب قاطی شد :دی) اومده فلان چیزو گفته میشه پایه ی علمی؟؟؟؟!

واقعیت اینکه هم شما و هم من میدونیم که این _____ (نمیدونم چی بگم، نظریه ام حساب نمیشه آخه از بس بی پایست) چندین بار مطرح شده و هربار غلط بوده و هربار چه میدونم یکی رفته پیدا کرده که مسیح قلب رو مرکز احساسات میدونسته نه مغزو و یا اینکه موسی اینجا با یهوه کشتی میگرفته و ... و اینارو تاثیر داده و یه چیز من در آوردی جدید عرضه کرده، من واقعا موندم که این کجاش علمیه؟ و اساسا مطرح کردن این حرفا کجاش زیر سوال بردن تاپیکه؟
بعد اونوقت مطرح کردن یه سری توهومات که یه سری توو زیرزمین های تنگ و تاریک نشستن نقشه میکشن مردم دنیا رو چطور قتل عام کنن، اینا همش به بار علمی تاپیک می افزایه :دی

مام که نظری برخلاف نظر شما داریم حتما از عوامل خود فروخته ی فری ماسونری هستیم دیگه! و این چیزا
نه جناب شب ساکت، به نظرم باید یکم چشمارو باز کرد و از این توهمات فاصله گرفت و از این خواب که خودمون خودمونو بهش زدیم بیدار بشیم و اساسا یاد بگیریم لزوما درستترین ما نیستیم!

Saeed Dz
26-04-2012, 13:14
اضافه میکنم که توجه به نظر سنجی هم که به نوعی نشان دهنده ی نظرات گروهی هست جالب توجه هستش.
در این نظر سنجی حدود 300 نفر شرکت کردن که حدود 84.94% جوابشون خیر بوده و 15.06% جوابشون بله، به سوال "آیا شما اعتقاد دارید که 2012 پایان دنیاست؟"

B3HZ@D
26-04-2012, 13:41
اگر اثبات شده بود كه نياز به بحث نبود . اينجا هم تاپيك بررسي يك پيشگوييه ،‌نه تاپيك پيشگويي ،‌منظورم اين بود كه اينجا پيشگو نداريم ،‌در بين دوستاني كه گفتمان رو انجام ميدن .
اين تاپيك بهانه اي شده براي بحث درباره ي آينده ي زمين و تاثير رخداد هاي كهكشاني در آينده ي اون ،‌نميدونم چرا سعي دارين كه پوچ جلوش بدين !

اين تاپيك اين جا مونده واسه خودش و هر وقت كه كسي دليل جديدي براثبات اين مدعا پيدا كرد ارائه ميكنه ،‌كاري به كسي نداره ...

تاپیک زیر مجموعه انجمن علمی است
پس همچین تاپیکی باید در بحث های اون نظریات علمی به همراه مدارک معتبر مطرح بشه که قابل بررسی باشه
نه این که از فراماسونری که اصلا ربطی به این موضوع نداره یا ظهور و نزول یک سری افراد برای پایان دوره زمین اسم برده بشه
این مطالب به عنوان اسناد پوچ محسوب میشن

در ضمن مدارک رو مدعیان پایان دنیا باید ارائه بدن که به همچین مسئله ای باورمند هستن
وقتی شما ادعایی میکنی باید بتونی اثباتش کنی نه این که ما برای رد اون دلیل بیاریم

shabe.saket
26-04-2012, 13:59
دقیقا!!!
درسته ممکنه روزی بشر یا سیاره ی آبی ما نابود بشه اما اینکه کسانی با استنادات غلط و از روی بیان و یه مسائلی رو مطرح کنن که اصلا صلاحیت نظر دادن در موردش رو ندارن اونم نه از روی شواهد علمی و نه از روی چیزی که قابل استناد باشه بلکه از روی یکسری توهمات به هیچ عنوان نمیتونه درست باشه و به نظرم تاریخ کاملا این مورد بخصوص رو ثابت کرده.
و اینکه سوالات من همچنان باقیه:
مام که نظری برخلاف نظر شما داریم حتما از عوامل خود فروخته ی فری ماسونری هستیم دیگه! و این چیزا
نه جناب شب ساکت، به نظرم باید یکم چشمارو باز کرد و از این توهمات فاصله گرفت و از این خواب که خودمون خودمونو بهش زدیم بیدار بشیم و اساسا یاد بگیریم لزوما درستترین ما نیستیم!

سلام
Saeed Dz عزیز
تا اونجایی که بنده یادم میاد شما بشدت از تئوری فراماسونری و نقشه اش برای ایجاد تغییرات گسترده و نظم نوین جهانی و... دفاع شدید میکردید
الان همش رو یه توهم میدونید
جوری هم این پست رو ارسال کردید و بنده رو در ردیف طرفداران این نظریه قرار دادید که انگار اصلآ اون روزهایی که سر این موضوع بحث میکردیم و بنده میگفتم احتمال اینکه اینها همش یه توهم خالص باشه و شما بشدت از درستی این تئوریها دفاع میکردید رو بیاد ندارید

البته هر انسانی ممکنه نظرات و عقایدش طی گذشت زمان عوض بشه و شایدم 180 درجه
و این اصلآ ایرادی نداره برای هر کسی
سوال من از شما اینه که شما هم معتقد شدید که قبلآ اشتباه میکردید؟

Saeed Dz
27-04-2012, 15:42
سلام
Saeed Dz عزیز
تا اونجایی که بنده یادم میاد شما بشدت از تئوری فراماسونری و نقشه اش برای ایجاد تغییرات گسترده و نظم نوین جهانی و... دفاع شدید میکردید
الان همش رو یه توهم میدونید
جوری هم این پست رو ارسال کردید و بنده رو در ردیف طرفداران این نظریه قرار دادید که انگار اصلآ اون روزهایی که سر این موضوع بحث میکردیم و بنده میگفتم احتمال اینکه اینها همش یه توهم خالص باشه و شما بشدت از درستی این تئوریها دفاع میکردید رو بیاد ندارید

البته هر انسانی ممکنه نظرات و عقایدش طی گذشت زمان عوض بشه و شایدم 180 درجه
و این اصلآ ایرادی نداره برای هر کسی
سوال من از شما اینه که شما هم معتقد شدید که قبلآ اشتباه میکردید؟

درود
البته اینجا تاپیک "آیا سال 2012 پایان زندگی است؟" هستش و نه تاپیک "عقاید Saeed Dz" که من بخوام براتون توضیح بدم که اصلا چیکار میکنم و چه عقیده ای دارم و یا ... اما خب چون این حرف رو مطرح کردین و جناب Babak هم تشکر کردن و این یعنی سوال ایشونم هست یه توضیح کوتاه میدم و بعد میرسیم به بحث اصلی.
خواهشا هر سوالی در مورد شخص بنده هست در پروفایلم مطرح بشه و نه اینجا که بی ارتباط با موضوع تاپیک هست و باعث به حاشیه رفتن تاپیک و در پایان تعلیق عضویت و یا بن شدن من (که Babak عزیز علاقه زیادی دارن به این کار : دی) و نه فردی از گروه مدیریت میشه.

shabe.saket عزیز، دکتر شریعتی حرف جالبی داره که میگه "اگر کسی بخواهد دینی را بشناسد باید به آن دین در بیاید" و در اصل دلیل تمام این تغییر عقیده دادن و... من هم همین موضوع هست. درسته دوستان زیادی این مورد رو همیشه به عنوان نقطه منفی درمورد شخصیت بنده در نظر میگیرند اما از نظر خودم این یک مزیت هست و کمک میکنه هرچیزی اونطور که هست و نه اونطور که من میخوام بفهمم و در موردش بدونم و از طرفی کمک میکنه تا کسی شخصیتم رو نشناسه و این چیزی هست که خودم میخوام.
اصولا غرق شدن در یک نقش کمک میکنه تا اون رو بهتر بشناسی و در واقع اینا تغییر عقیده نیست بلکه غرق شدن در نقش هست و به نوعی جستجو. زمانی که در تاپیک "میزگرد علمی-فلسفی" مطرح کردم که عقیده من 360 درجه تغییر میکنه، دوستی با تمسخر گفت که ریاضی نمیدونی و 360 درجه همون 0 هست اما درواقع من میدونستم دارم چی میگم و اون دوستمون نمیدونست که داره خیلی ساده لوحانه به موضوع نگاه میکنه.
حالا بعداز مدت ها به عقیده ای رسیدم که از اول احتمال میدادم درست باشه اما در همون هم شک کردم و به خاطر همین نقش های مختلف رو امتحان کردم تا دچار اشتباه نشم و اون عقیده همینی هست که مطرح کردم.

نه shabe.saket من شما رو هم ردیف کسی قرار ندادم و نمیدم به خاطر اینکه اصلا ربطی نداره به من شما چطور فکر میکنی یا چه عقیده ای داری، هر کس در انتخاب عقیده اش آزاده اما شما در مقام ناظر اومدی و فرمودی که:

مطالب غیر علمی و تاپیکهایی که بار علمی ندارند حذف میشه سریعآ (لازم به زیر سوال بردن کل تاپیک، بدلیل تناقض با نظرات گروهی نیست)
و قسمت اول حرفاتون برا من این سوالات رو ایجاد کرد که:

اینکه یه قومی توو دوره پارینه سنگی و برخورد شهابسنگها به زمین (نه این نبود، انگار مطالب قاطی شد :دی) اومده فلان چیزو گفته میشه پایه ی علمی؟؟؟؟!

واقعیت اینکه هم شما و هم من میدونیم که این _____ (نمیدونم چی بگم، نظریه ام حساب نمیشه آخه از بس بی پایست) چندین بار مطرح شده و هربار غلط بوده و هربار چه میدونم یکی رفته پیدا کرده که مسیح قلب رو مرکز احساسات میدونسته نه مغزو و یا اینکه موسی اینجا با یهوه کشتی میگرفته و ... و اینارو تاثیر داده و یه چیز من در آوردی جدید عرضه کرده، من واقعا موندم که این کجاش علمیه؟ و اساسا مطرح کردن این حرفا کجاش زیر سوال بردن تاپیکه؟
بعد اونوقت مطرح کردن یه سری توهومات که یه سری توو زیرزمین های تنگ و تاریک نشستن نقشه میکشن مردم دنیا رو چطور قتل عام کنن، اینا همش به بار علمی تاپیک می افزایه :دی
و قسمت داخل پرانتز حرفاتون سوال زیر رو:

تناقض با نظرات گروهی چیه عزیز من؟؟!!

+

توجه به نظر سنجی هم که به نوعی نشان دهنده ی نظرات گروهی هست جالب توجه هستش.
در این نظر سنجی حدود 300 نفر شرکت کردن که حدود 84.94% جوابشون خیر بوده و 15.06% جوابشون بله، به سوال "آیا شما اعتقاد دارید که 2012 پایان دنیاست؟"

درواقع من از شما در مقام ناظر سوال کردم و همچنان منتظر جواب هستم

shabe.saket
27-04-2012, 17:07
فعالیت در چهارچوب قوانین موجب تعلیق عضویت کسی نمیشه، مطمئن باشید
میدونید مزیت بزرگ این تاپیک چیه؟
مزیتش اینه که تمامی ادعاها فرصت بررسی علمی پیدا میکنن

وقتی گفته میشه جهان در سال 2012 بدلیل همراستایی کیهانی میخواد از بین بره، همه در مورد همراستایی کیهانی تحقیق میکنن
که اصلآ این موضوع چیه؟ همراستایی چیه؟ چه تاثیر گرانشی بر سیارات میذاره؟ اصلآ تاثیر میذاره؟

وقتی گفته میشه جهان بدلیل اتمام تقویم مایایی میخواد از بین بره، همه تحقیق میکنن که قوم مایا اصلآ چه قومی بوده؟ دانشش در چه حد بوده؟

بعد همه میگن اصلآ از کجا معلوم که تقویم میخواد تموم بشه؟
این تلنگری میشه واسه مثلآ خود من که با نحوه گاه شماری تقویم تزولکین، ببینم اصلآ تقویم در این تاریخ تموم میشه یا نه؟ (که میشه)
خیلی ها فکر میکنن خوب تقویم تموم بشه، یه دوره جدید شروع میشه و.....

وقتی میگند زمین در حالت بحرانی ه:
ما بفکر گرمایش جهانی میوفتیم
ما بفکر گازهای گلخونه ای میوفتیم
ما بفکر جنگهای هسته ای میوفتیم

وگرنه اگه گفته نشه میخوابیم!

وقتی گزارشی به پلیس آمریکا مبنی بر وجود بمب در فرودگاه میرسه، پلیس نمیگه ولش بابا تا حالا 1000 تا از این گزارشها دادند دروغ بوده، هر 1000 تا رو بررسی میکنه پلیس، چون فقط کافی ه یکی از گزارشها درست باشه...

پستی که در پایین میدم یکی از نتایج پرداخت بشر به مسائل احتمال پایان جهان ه.

---------- Post added at 06:07 PM ---------- Previous post was at 06:04 PM ----------

ذخیره جهانی تمام گونه های بذر غذایی، در نروژ (نزدیکی قطب شمال) آغاز شد.

این مخزن بین المللی، تمامی گونه های غذایی را در مقابل اتفاقات طبیعی که ممکن است چهره زمین را به یکباره عوض کند بیمه خواهد کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخزن جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault ) در ۲۶ فوریه ۲۰۰۸ بطور رسمی افتتاح شد و اولین محموله خود را با دریافت ۱۰۰ میلیون بذر از ۱۰۰ کشور آغاز نمود.
در این مخزن که به مخزن بذر دومزدی “doomsday” seed vault نامیده شده است ماه مارس ۲۰۱۰ کلکسیونی از ۵۰۰ هزار گونه بذر غذایی گرد آوری خواهد شد که در کره زمین بی نظیر است. این مخزن یک سیاست بیمه شده جهانی برای تضمین بقا انواع مختلفی از محصولات غذایی در مقابل تهدیدات مانند بیماری ، آفات ، خشکسالی و سایر بلایای طبیعی و گرم شدن کره زمین محسوب می شود.

مخزن جهانی بذر سوالبارد کلکسیون منحصر به فردی از گونه های مواد غذایی را از قبیل بادمجان ، کاهو ، جو ، سیب زمینی ، ذرت ، برنج ، گندم ، سورگوم و لوبیای چشم بلبلی محافظت می کند.
در کنار حفظ گونه های بذر در مقابل بلاهای طبیعی می توان این حفاظت را در مقابل خطاها و آسیب های انسانی در یک منطقه در امر کشاورزی نیز گسترش داد تا از منقرض شدن نسل یک گونه غذایی توسط اینگونه خطاها در مقیاس جهانی جلوگیری بعمل آورد.
این مخزن در جزیره دورافتاده در مجمع الجزایر سوالبارد نروژ در ۱۰۰ کیلومتری از قطب شمال قرار گرفته است، مخزن جهانی بذرها درانتهای یک تونلی یخی در عمق ۴۱۰ فوتی حفر شده است.. حتی اگر برق منابع محلی از کار بیفتد، شرایط دمای زیر صفر درجه (فارنهایت) طبیعی این مخزن یخی، سرمای کافی برای بقاء بعضی از بذرها نظیر گندم تا۱۷۰۰ سال و سورگوم تا ۲۰۰۰۰ سال موثر است.?حتی در بدترین سناریوها گرم شدن کره زمین برای ۲۰۰ سال یخ بطور طبیعی در اطراف این مخزن خواهیم داشت. تسهیلات ایمنی نظیر درب های فلزی سنگین با قفل های جداگانه، سطوح مختلفی از امنیت برای ترخیص کالا از این مخزن نیز فراهم شده است.

ساخت و ساز مخزن جهانی بذر سوالبارد در ماه جولای ۲۰۰۶ آغاز و در سپتامبر ۲۰۰۷ تکمیل و اولین محموله بذر در فوریه ۲۰۰۸ تحویل شد.
مکان دور افتاده ، شرایط سخت و نیاز به مهندسی منحصر به فرد همه چالش هایی برای سازندگان بود. نزدیک به چهار ماه در سال ، این منطقه کاملا تاریک است.

پروژه ساخت مخزن جهانی بذر سوالبارد با هزینه ای معادل ۸/۴ میلیون دلار به مدت یک سال و نیم انجام پذیرفت. شب های طولانی مدت زمستانی شرایط نگهداری بذر ها را در دمای ۴/۰- فراهم نموده است.
سیستم تهویه مخزن جهانی بذر سوالبارد بنام Doomsday (روز قیامت) با یک کندانسور ۱۰ کیلواتی برای نگهداری بذر ها د ر زیر صفر کار می کند. دمای این مخزن توسط یک انتقال دهنده الکترونیکی با سیستم ماهواره ای کنترل می شود. اطلاعات مربوطه به مدیران بانک ژن نوردیک در لانیگیربین (Nordic Gene Bank in Longyearbyen) منتقل و مدیریت می شوند. اگر برق این مخزن قطع شود دمای طبیعی زیر زمینی بذر ها را در دمای زیر صفر حفاظت می کند.

فرای تسهیلات ایمن سطح بالا برای حفاظت و نگهداری از بذرهای جهانی، این مخزن توسط موقعیت آن حفاظت می گردد. سوالبارد مجمع الجزایری است که در ۶۰۰ مایلی از سر زمین اصلی نروژ قرار دارد.
سوالبارد یا اسوالبارد و یا سفالبار (به نروژی: Svalbard) (به معنای کرانه سرما) مجمع‌الجزایری است واقع در اقیانوس منجمد شمالی در شمال قاره اروپا. مجمع‌الجزایر سوالبارد از سال ۱۹۲۰ متعلق به نروژ هستند.

بزرگترین شهر نزدیک به مخزن بذر جهانی سوالبارد شهر لانیگیربین (Longyearbyen)، شمالی ترین شهر جهان با ۱۸۰۰ سکنه است. شمالی ترین نقطه فرودگاهی جهان با پروازهای برنامه ریزی شده که برای ارسال بذرهای جهانی نیز مناسب است.
در سوالبارد زمستان ها میانگین دمای هوا ۱۲ درجه زیر صفر است و آفتاب به مدت دو ماه به صورت کامل ناپدید می‌شود.
یک آژانس هنری نروژی بنام Artist Dyveke Sanne and KORO، سقف های ورودی این مجموعه را از جنس فولاد همراه با منشور و آینه های متعدد طراحی نموده است تا برای منعکس کردن نور قطبی در تابستان به درون ساختمان استفاده نماید. در طول ماه های زمستان تاریک نیزیک شبکه کابل فیبر نوری ۲۰۰ تایی نورسفید مایل به سبز فیروزه ای که یادآور شفق شمالی است را به درون مخزن هدایت می کند.
سناریوی مخاذن ذخیره بذرهای جهانی سوالبارد یک ابتکار و نوآوری جهانی است برای حفاظت از بذرها درمقابل تهدیدهای طبیعی و غیر طبیعی جهانی بدون نیازبه راه اندازی مجدد کشاورزی جهان پس از دست دادن فاجعه آمیز احتمالی آن.
این مخاذن قادر به ذخیره بیش از ۴ و نیم میلیون گونه (۲ میلیارد بذر) می باشد و با خیال راحت برای صدها اگر نه هزاران سال می باشد.

منبع:

Saeed Dz
29-04-2012, 01:30
A. فعالیت در چهارچوب قوانین موجب تعلیق عضویت کسی نمیشه، مطمئن باشید

B. میدونید مزیت بزرگ این تاپیک چیه؟
مزیتش اینه که تمامی ادعاها فرصت بررسی علمی پیدا میکنن
وقتی گفته میشه جهان در سال 2012 بدلیل همراستایی کیهانی میخواد از بین بره، همه در مورد همراستایی کیهانی تحقیق میکنن
که اصلآ این موضوع چیه؟ همراستایی چیه؟ چه تاثیر گرانشی بر سیارات میذاره؟ اصلآ تاثیر میذاره؟
وقتی گفته میشه جهان بدلیل اتمام تقویم مایایی میخواد از بین بره، همه تحقیق میکنن که قوم مایا اصلآ چه قومی بوده؟ دانشش در چه حد بوده؟
بعد همه میگن اصلآ از کجا معلوم که تقویم میخواد تموم بشه؟
این تلنگری میشه واسه مثلآ خود من که با نحوه گاه شماری تقویم تزولکین، ببینم اصلآ تقویم در این تاریخ تموم میشه یا نه؟ (که میشه)
خیلی ها فکر میکنن خوب تقویم تموم بشه، یه دوره جدید شروع میشه و.....

C. وقتی میگند زمین در حالت بحرانی ه:
ما بفکر گرمایش جهانی میوفتیم
ما بفکر گازهای گلخونه ای میوفتیم
ما بفکر جنگهای هسته ای میوفتیم

D. وگرنه اگه گفته نشه میخوابیم!
وقتی گزارشی به پلیس آمریکا مبنی بر وجود بمب در فرودگاه میرسه، پلیس نمیگه ولش بابا تا حالا 1000 تا از این گزارشها دادند دروغ بوده، هر 1000 تا رو بررسی میکنه پلیس، چون فقط کافی ه یکی از گزارشها درست باشه...

E. پستی که در پایین میدم یکی از نتایج پرداخت بشر به مسائل احتمال پایان جهان ه.

---------- Post added at 06:07 PM ---------- Previous post was at 06:04 PM ----------

ذخیره جهانی تمام گونه های بذر غذایی، در نروژ (نزدیکی قطب شمال) آغاز شد.

این مخزن بین المللی، تمامی گونه های غذایی را در مقابل اتفاقات طبیعی که ممکن است چهره زمین را به یکباره عوض کند بیمه خواهد کرد.
A. شوخی بود، همه به سلامت تیم مدیریت اذعان دارن!

B. به نظر من این قسمت از حرفای شما فقط و فقط بازی با جملات بود. ببینید shabe.saket اولا اینکه یک تاپیک برای هدف خاصی ایجاد بشه و به جای اون هدف و یا موضوع موضعات دیگه ای هم دربر بگیره اونم در این وسعت که شما میگی خودش بر خلاف قوانین انجمن هست و دوما هر انسان آگاه و محققی در مورد هر موضوعی میره و تحقیق میکنه و این ربطی به موضوع خرافی مثله این نداره
+

تاپیک زیر مجموعه انجمن علمی است
پس همچین تاپیکی باید در بحث های اون نظریات علمی به همراه مدارک معتبر مطرح بشه که قابل بررسی باشه
نه این که از فراماسونری که اصلا ربطی به این موضوع نداره یا ظهور و نزول یک سری افراد برای پایان دوره زمین اسم برده بشه
این مطالب به عنوان اسناد پوچ محسوب میشن

در ضمن مدارک رو مدعیان پایان دنیا باید ارائه بدن که به همچین مسئله ای باورمند هستن
وقتی شما ادعایی میکنی باید بتونی اثباتش کنی نه این که ما برای رد اون دلیل بیاریم

C. شما این موضوعات رو با یک پیشگویی (که هنوز مدرکی دال بر اینکه درست هست ارائه نشده) یکی میگیری؟؟؟!!!
این موضوعات که شما فرمودی کاملا عقلانی هستن و حتی کسی احتمال نابودی زمین رو هم رد نمیکنه اما موضوع اینجاست که برا من و خیلی از دوستان (84.94%) سوال اینکه چطور قومی در عهد بوق و قبل از آن اونم نه با استناد و نه با منطق و نه با عقل بلکه براساس یکسری مشاهدات + یکسری اعتقاد خرافی (که نمونه هاش رو بیان کردم) میتونه بیاد و آینده ی زمین رو پیش بینی کنه؟! چیزی که انسان امروز با این دانش نمیتونه حتی ادعاش رو کنه.

D. این موضوع هم یک موضوع طبیعی هستش و فکر نمیکنم به خرافه و پیشگویی ربطی پیدا کنه. در واقع همون آزمون و خطای خودمونه.

E. همه ی این مسایل برای یک پدیده مثله شیوع یک بیماری مرگبار و ... پیشبینی شدن نه برای نابودی زمین و حیات. در صورت نابودی زمین یا حسات دیگه جایی برای استفاده از این به نوعی منابع باقی نمیمونه.

از همه ی این حرفا که بگذریم میرسیم به سوالات من که میخوام صریح و بدون حاشیه جواب بدین بهشون:

B3HZ@D
29-04-2012, 08:46
C. شما این موضوعات رو با یک پیشگویی (که هنوز مدرکی دال بر اینکه درست هست ارائه نشده) یکی میگیری؟؟؟!!!
این موضوعات که شما فرمودی کاملا عقلانی هستن و حتی کسی احتمال نابودی زمین رو هم رد نمیکنه اما موضوع اینجاست که برا من و خیلی از دوستان (84.94%) سوال اینکه چطور قومی در عهد بوق و قبل از آن اونم نه با استناد و نه با منطق و نه با عقل بلکه براساس یکسری مشاهدات + یکسری اعتقاد خرافی (که نمونه هاش رو بیان کردم) میتونه بیاد و آینده ی زمین رو پیش بینی کنه؟! چیزی که انسان امروز با این دانش نمیتونه حتی ادعاش رو کنه.

D. این موضوع هم یک موضوع طبیعی هستش و فکر نمیکنم به خرافه و پیشگویی ربطی پیدا کنه. در واقع همون آزمون و خطای خودمونه.

E. همه ی این مسایل برای یک پدیده مثله شیوع یک بیماری مرگبار و ... پیشبینی شدن نه برای نابودی زمین و حیات. در صورت نابودی زمین یا حسات دیگه جایی برای استفاده از این به نوعی منابع باقی نمیمونه.

از همه ی این حرفا که بگذریم میرسیم به سوالات من که میخوام صریح و بدون حاشیه جواب بدین بهشون:

صحبت من کلی بود و خطاب به یکی از دوستان و منظور کلی من این بود که صحبت ها باید پایه علمی داشته باشه
نه این که با دلایل و مدارک غیر مرتبط به این بحث پرداخته بشه...( مدارک غیر مرتبط هم شامل فراماسونری - ظهور و ... میشه )
فراماسونری که بحثش جداست و اصلا ربطی به پایان دنیا نداره...ظهور هم بهتره توی تاپیک خودش (مذهبی) دنبال بشه.
پس مشخص شد که این موارد اصلا ربطی به بحث ما نداره.

نابودی زمین هم بالاخره یک روزی اتفاق می افته و هر چیزی عمر مخصوص به خودش رو داره
ولی همین الان با این که علم در این سطح بالا نسبت به گذشته قرار داره نمیاد همچین ادعایی بکنه که قراره در فلان روز یا فلان تاریخ , زندگی روی زمین به پایان برسه.

بنده از همون اول هم با پیش گویی مخالف بودم و غیرممکنه که کسی بتونه آینده رو پیش گویی کنه. چطور یک قوم در چندین هزار سال پیش میتونه اتفاقات حال حاضر و آینده ما رو پیش گویی کنه ؟! کلا روی چه حساب و منطق و دلیلی این امر قابل پذیرشه؟!

seamack
02-05-2012, 21:55
... از همون اول هم با پیش گویی مخالف بودم و غیرممکنه که کسی بتونه آینده رو پیش گویی کنه... کلا روی چه حساب و منطق و دلیلی ...اینگونه جملات بدفعات از سوی خیلی ها و نیز دوستانی مثل شما در اطراف و اکناف شنیده و دیده میشه.
اما همه ی این افراد معمولا وقتی که نزد یک روشن بین(چنین کسانی معدودند)حاضر میشند[اتفاقی یا خودخواسته] و این رو مشاهده میکنند که وی تک تک رویداد های گذشته اون ها رو بدرستی و با شرح توضیح میده , و حتی رنگ مسواک اون ها رو هم ذکر میکنه , و گوشه هایی از اهم رویداد های مربوط به آینده شخص رو بازگو میکنه ; پس از اتمام جلسه اگر هم مثل دوستمون بابک اظهار نکنند که "چون علمی نیست پس غیر قابل قبوله!!!!(در اصل یعنی چشمهام نمیبینه و گوشهام نمیشنوه)" ; همیشه سعی میکنند که چنین جلسه ای رو بزور هم که بشه از ذهن و یادشون دور کنند مبادا که خدشه ای به باور های همیشگی و حک شده شون وارد بشه.
این افراد باید این رو در نظر داشته باشند که سنجاقک برای بچنگ آوردن یک کرم پوسیده در لب یک برکه در یک تابستان داغ الزاما نباید قوانین ترمودینامیک رو بدونه.اما کارش رو بدرستی انجام میده.
و در اصل فقط یک سنجاقکه و فیزیک سرش نمیشه.
بکار بستن روشهای پیشبینی الزاما بمعنی اطلاع از کم و کیف و مکانیزم عمل اون از سوی روشن بین نیست.که بعدا بخواد بیاد برای شما حساب و منطق و دلیل بیاره.
اون زمان که مرز میان فیزیک و متافیزیک[بزعم آکادمیسین ها] برداشته شد , حتم بدونید که بساط چنین سوال هایی هم برچیده خواهد شد.
و این زمان چندان هم دور نیست.
دوستان باید یاد بگیرند که رم در یک شب ساخته نشده.

B3HZ@D
03-05-2012, 14:46
خدمت شما عرض کنم که بنده عادت ندارم به سراغ رمال و پیش گو و اینجور افراد برم
در ضمن تا حالا همچین شخصی به اصطلاح شما (روشن بین) توسط بنده دیده نشده یا سعادتش تصیبمون نشده که با هم دیداری داشته باشیم.
از اونجایی که با توجه به گفته شما این گونه افراد (روشن بین) معدود هستن و اصلا ملاک روشن بینی و حقانیت و صحت صحبت های این افراد مشخص نیست پس ترجیح میدم از این جور افراد دوری کنم.

سنجاقک رو مثال میزنید که برای شکار خودش مدت ها در کنار برکه منتظر میشه . البته شما یک بعد قضیه رو دیدین و اون هم موفقیت سنجاقک برای شکار و غذای روزمره اون بوده.

خیلی وقت ها بوده که همین صیادان خودشون به صید دیگران تبدیل شده و ممکنه در خلال صحبت شما خیلی از همین سنجاقک های کنار برکه همونجا به شکار خیلی دیگه از حشرات و یا پرندگان تبدیل شده باشن.

این مسئله رو بوضوح خودم بارها دیدم که حیوان یا حشره ای که خودش شکارچی محسوب میشده با تمام پیش بینی ها و برنامه ریزی هایی که برای شکار داشته در شکار ناموفق شده ای این که خودش شکار بقیه حیوانات شده.

Soheil-Green
03-05-2012, 18:31
اما همه ی این افراد معمولا وقتی که نزد یک روشن بین(چنین کسانی معدودند)حاضر میشند[اتفاقی یا خودخواسته] و این رو مشاهده میکنند که وی تک تک رویداد های گذشته اون ها رو بدرستی و با شرح توضیح میده , و حتی رنگ مسواک اون ها رو هم ذکر میکنه , و گوشه هایی از اهم رویداد های مربوط به آینده شخص رو بازگو میکنه ; پس از اتمام جلسه اگر هم مثل دوستمون بابک اظهار نکنند که "چون علمی نیست پس غیر قابل قبوله!!!!(در اصل یعنی چشمهام نمیبینه و گوشهام نمیشنوه)" ; همیشه سعی میکنند که چنین جلسه ای رو بزور هم که بشه از ذهن و یادشون دور کنند مبادا که خدشه ای به باور های همیشگی و حک شده شون وارد بشه.
بنده هم مثل بقیه دوستان بی سعادت بودم و همچین کسانی رو ندیدم!
قابل ذکره که موسسه ی جیمز رندی به چنین کسانی(در صورت وجود!) که بتونن در محیط کنترل شده ی این موسسه، قابلیت فراطبیعیشون رو نشون بدن، مبلغ 1 میلیون دلار(!) میده!(شما به ریال حساب کن ببین چقدر میشه!)
پس از همه ی دوستان میخوام که اگه چنین کسانی رو مشاهده کردند حتما بهشون توصیه کنن که برن و این 1 میلیون دلار رو بگیرن!!

بنده از همون اول هم با پیش گویی مخالف بودم و غیرممکنه که کسی بتونه آینده رو پیش گویی کنه. چطور یک قوم در چندین هزار سال پیش میتونه اتفاقات حال حاضر و آینده ما رو پیش گویی کنه ؟! کلا روی چه حساب و منطق و دلیلی این امر قابل پذیرشه؟!
باید توجه داشت که با توجه به اصل عدم قطعیت، حتی چیز کوچیکی مثل مکان الکترون رو نمیشه "پیش گویی"* کرد! چه برسه به چیزهای بزرگ مثل آینده بشریت و یا پایان دنیا!!

*:مکان الکترون رو تنها میشه "پیش بینی" کرد که توی یک اوربیتال حرکت میکنه.ولی این پیش بینی هم،باز بر اساس "احتمالات ریاضی" هست و نه کشکی!

8nights&7days
03-05-2012, 18:57
امکان نداره که تموم شه.
لااقل باید یه نشانه هایی تا الان اومده باشه دیگه؟؟؟
پس کو؟

seamack
03-05-2012, 22:51
... با توجه به گفته شما این گونه افراد (روشن بین) معدود هستن و اصلا ملاک روشن بینی و حقانیت و صحت صحبت های این افراد مشخص نیست پس ترجیح میدم از این جور افراد دوری کنم. حقیقت هایی که از گذشته و نیز حال حاضر زندگی شما از زبان وی میشنوید همان صحت و ملاک و حقانیت مورد درخواست شما هستند.
یکی از علل برجسته دوری کردن رو در پست قبلیم خوانده اید.
...سنجاقک... برای شکار خودش مدت ها در کنار برکه منتظر میشه...خیلی وقت ها بوده که همین صیادان خودشون به صید دیگران تبدیل شده و ممکنه در خلال صحبت شما خیلی از همین سنجاقک های کنار برکه همونجا به شکار خیلی دیگه از حشرات و یا پرندگان تبدیل شده باشن...این مسئله رو بوضوح خودم بارها دیدم که حیوان یا حشره ای که خودش شکارچی محسوب میشده با تمام پیش بینی ها و برنامه ریزی هایی که برای شکار داشته در شکار ناموفق شده ای این که خودش شکار بقیه حیوانات شده........بنده بحث علوم طبیعی و جانورشناسی نکردم.
از شما معذرت میخوام که نتونستم موضوع رو به شما تفهیم کنم.

seamack
03-05-2012, 23:02
موسسه ی جیمز رندی به چنین کسانی... که بتونن در محیط کنترل شده ی این موسسه، قابلیت فراطبیعیشون رو نشون بدن، مبلغ 1 میلیون دلار(!) میده...پس از همه ی دوستان میخوام که اگه چنین کسانی رو مشاهده کردند حتما بهشون توصیه کنن که برن و این 1 میلیون دلار رو بگیرن...اون موسسه محترم (اگر تله ای از سوی سازمان های اطلاعاتی در کار نباشه) نمیدونسته - و شاید نخواسته بفهمه - که مورد کسب قرار دادن قدرت های فراحسی(توسط اشخاصی که عرض کردم بسیار معدودند نه اینکه قشون رمال های خود خوانده ی پشت پستو ها) موجب تضعیف بسیار شدید این قابلیت میشه.
درست مثل اصل عدم یقین ورنر هایزنبرگ.

Saeed Dz
03-05-2012, 23:09
در تعریف شبه علم داریم که اساسا چیزی که قابل رد کردن نباشد، شبه علم محسوب می شود.
این تاپیک و این موضوع نه تنها بنیان درستی نداره و نه تنها اصرار داره که درست هست (با اینکه اصولا پیشگویی یک امر تماما خرافی هست) بلکه حتی پا رو از قوانین قسمت علمی فراتر گذاشته و هنوز ابراز وجود میکنه.
سوالات من هم همچنان باقیه و هیچکس از تیم مدیریت ظاهرا نمیخواد که پاسخ بده.

یک زمانی علم شیمی همراه با خرافه بود و به اون کیمیا میگفتند اما در طول زمان زکریای راضی (پایه گذار علم شیمی نوین) اون رو از خیلی از توهمات و بعضا باور های خرافی و حتی دینی جدا کرد و در مسیر درست قرار داد و موضوع پیشگویی هم مثله همینه، حالا ما پیشبینی داریم (که کاملا متفاوته با پیشگویی) و بعضی دوستان و حتی تیم مدیریت باید این رو بپذیرند.
به سوالات من یک سوال هم اضافه شد، آیا قوانین انجمن برای همه هست؟

seamack
03-05-2012, 23:35
چیزی که قابل رد کردن نباشد، شبه علم محسوب می شود.آیا " وجود داشتن " رومیتونید رد کنید؟ آیا موجودیت شما یک شبه علم(!!؟) هست؟
همه ی جملات قشنگ لزوما مطالبی درست و معقول محسوب نمیشند.
ضمنا زکریای دانشمند " رازی " نام داشت. اما آیا اگر الان زنده بود از دانشپژوهان امروز راضی بود یا نه , الله اعلم.

B3HZ@D
04-05-2012, 00:26
حقیقت هایی که از گذشته و نیز حال حاضر زندگی شما از زبان وی میشنوید همان صحت و ملاک و حقانیت مورد درخواست شما هستند.
یکی از علل برجسته دوری کردن رو در پست قبلیم خوانده اید.

شما لطف کنین و این اشخاص روشن بین رو معرفی کنین تا ما هم یک دیداری با این افراد داشته باشیم

بنده بحث علوم طبیعی و جانورشناسی نکردم.
از شما معذرت میخوام که نتونستم موضوع رو به شما تفهیم کنم.

صحبت من هم جانورشناسی نبود

این افراد باید این رو در نظر داشته باشند که سنجاقک برای بچنگ آوردن یک کرم پوسیده در لب یک برکه در یک تابستان داغ الزاما نباید قوانین ترمودینامیک رو بدونه.اما کارش رو بدرستی انجام میده.
و در اصل فقط یک سنجاقکه و فیزیک سرش نمیشه.

اصل صحبت من همون قسمت قرمز رنگ هست
خیلی مواقع هست که این مسئله مورد نظر شما به درستی انجام نمیشه و سنجاقک خودش طعمه میشه.
فکر کنم الان بهتر متوجه شده باشین!

seamack
04-05-2012, 01:29
شما لطف کنین و این اشخاص روشن بین رو معرفی کنین تا ما هم یک دیداری با این افراد داشته باشیمدر درجه اول به موسسه جیمز رندی که سهیل عزیر معرفی کردند مراجعه کنید , چون علمی هست و مساعد تر با شما. نوبت به بنده هم خواهد رسید.
...خیلی مواقع هست که این مسئله مورد نظر شما به درستی انجام نمیشه و سنجاقک خودش طعمه میشه....تمثیل در قالب فقط یک سیستم ارائه میشه.
شما نمیتونید سیستم دومی رو ضمیمه اون کنید و تمثیل مذکور رو زیر سوال ببرید.
بحث شکارچی دوم همان سیستم الحاقی شماست. و در صورت نبود اون هرگز خدشه ای به مثال مورد اشاره بنده وارد نمیشه.
(چند خط بالا رو فقط برای شخص شما عرض کردم و از بقیه مطمئنم).
بهتر این هست که به موضوع اصلی تاپیک پرداخته بشه.

Babak
04-05-2012, 02:44
; پس از اتمام جلسه اگر هم مثل دوستمون بابک اظهار نکنند که "چون علمی نیست پس غیر قابل قبوله!!!!(در اصل یعنی چشمهام نمیبینه و گوشهام نمیشنوه)
.
دوست گرامی . شما رو از قبل میشناسم . میدونم به زور لفظ قلم صحبت کردن، رعایت ادب میکنید. نوشته شما توهینه. خودتون رو کنترل کنید. همونطور که قبلا خدمت شما عرض کردم فقط کسانی در گفتمان علمی جوش میارن و داغ میکنن که دچار ضعف در باور ها هستن و با تعصب از دیدگاهاشون که بیشتر جنبه شرافتی و اعتقادی و ناموسی داره تا یک مواجه علمی ، دفاع میکنن.
آرام باشید و مثل یک دانشمند اماده و پذیرای نقض دیدگاهتون باشید. چون فقط چیزی رو میشه پذیرفت که هم اندازه که قابل تاییده قابل رد هم باشه.

خوشحال میشم موردی که بنده چنین حرفی زدم رو نقل کنید . البته بدون حذف اول و اخر جمله.

این دیدگاه دقیقا دیدگاهی که شما و همه حامیان ضد علم و شبه علم سعی در ترویجش دارید. هدف از ترویجش هم احمق و ابله نشون دادن دانشمندانه. خب چی از این بهتر ؟ حریف رو پایین بیاری و کوچیک و حقیر کنی. دیگه حتی نیازی به مبارزه نیست. دانشمند از رینگ رفته بیرون و شما یکه و تنها برنده مسابقه بی رقیبین.

این دیدگاه میگه دانشمند ها موجوداتی هستن کم شعور با ذهن محدود و دیدگاه بسته که حد دیدشون نوک دماغشونه و جلوتر از اینو نمیبینن. حتی اگر واقعیتی رو در مقابل چشمانشون ببینن با استدلال "آره دیدم اما چون علمی نیست قبولش نمیکنم" ، رد میکنن.
نه قربان. وقتی وارد مواجهه برای اثبات یا رد رخداد های حادث در جهان میشی باید به روش های درست بیایی وسط. ادعاهات باید قابل ازمایش باشه. ادعاهات باید تکرار پذیر باشه. ادعاهات باید قابل نقض باشه.

"من ادعا میکنم یک اژدهای 7 سر، سر کوچه ایستاده. خب ادعای بزرگ دلایل بزرگ میخواد. پس میرید که ببینیدش. اوه نمیشه اون فقط به چشم من میاد و در مقابل شما غیب میشه. در مقابل دوربین ها هم غیب میشه. فقط من میبینمش"
ادعای بالا یک ادعاهی پوچه و هر دانشمندی و علم باوری اون رو رد میکنه. رد میکنه مگر دلایل واضحی بر تاییدش ارائه بشه. متاسفانه ادعاهای مشابه اژدهای هفت سر من ( جون خودم سر کوچه مونه) به کرات در دنیای شبه غلمی ها مطرح میشه و کلی آدم هم به اژدهای من باور دارن. قربونشون برم.

این ادعا ها ها یک روش تکمیلی هم داره. تا هیچ وقت به مشکل نخوره .
شما میرید سراغ روشن بین محترم ( لباس فاخر در تن رمال و فالگیر سابق) اقای اصغر کف بین مثلا. اما شما خودت اینکاره ای. مچ طرف رو میگیری. طرف شارلاتانی بیش نیست.
میای تو تاپیک روشن بین ها میگی بله اصغر کلکش مشخص شد.
چی میگن ؟ این میشه استدلال برای رد نظریه روشن بینی ؟ نه خیر ، اشتباه فرمودین. فوری دوستان هوادار میگن: اصغر؟ اصغر که شارلاتانه ( یادتون باشه اونا این موضوع رو کشف نکردن، شما متوجهش شدید) اومده تو کار تا روشن بین های واقعی رو بد نام کنه. باید بری پیش روشن بین اصیل و واقعی. زری قهوه.
میری پیش زری قهوه . مچ زری قهوه رو هم میگیری. و .... بله قصه ما به سر نمیرسد. این یه چرخه بی پایانه. هرگز اصل موضوع رو شما نمیتونی رد کنی. همیشه موضوع رد شده کنار گذاشته میشه و موضوع مشابه با اسم جدید مطرح میشه. و البته باز هم از شما انتظار دارن برید برای کشف حقیقت. وظیفه اونا فقط مطرح کردن ادعاهای بی سر و تهه و این فقط وظیفه شماست که سال های عمرتون رو مصروف رد نظریات اونها کنید که بی ثمر هم هست البته.

8nights&7days
04-05-2012, 13:54
شما یه منبع خوب به ما بده که این حقیقت وجود داره.علم هم باید بتونه ثابت کنه.
علم هم تنونه باید یه منبع درست و حسابی مثل قرآن باشه دیگه؟
حالا شما منبعی داری؟؟؟ اقای seamack

Saeed Dz
04-05-2012, 19:41
یک نفر پیدا شد که جواب بده پس لطفا این پست من حذف شود.
مرسی

seamack
04-05-2012, 21:02
...همونطور که قبلا خدمت شما عرض کردم فقط کسانی در گفتمان علمی جوش میارن و داغ میکنن که... بنده هیچ کجای پستهای اخیرم نه داغ کردم و نه جوش(!) آوردم .
شاید اشاره شما به صراحت لحجه ای که - همیشه دارم - باشه. کاریش هم نمیشه کرد چون خصلت هرکسی تغییر ناپذیره.
اشاره به نام شما هم برای تکمیل مطلب بود نه توهین. در صورتیکه چنین برداشت شده همینجا معذرت میخوام. همه شما رو میشناسیم و هر وقت که موضوع ترویج نجوم آماتوری در میان باشه بیاد شما میافتیم.
فقط چیزی رو میشه پذیرفت که همان اندازه که قابل تاییده قابل رد هم باشه.مطلب بالا رو قبلا در جواب به سعید عزیز (در رابطه با تک جمله ای که داشت) رد کرده ام.دوباره بخونیدش.
فلسفه هم در رده علوم محسوب میشه.
خوشحال میشم موردی که بنده چنین حرفی زدم رو نقل کنید.گفته ی پزشکی رو نقل و تایید کردید که هنگام مواجهه با کسی که در مقابل همه سری رو از تنش جدا و دوباره وصل کرده چنین جمله ای گفته.
...دانشمند از رینگ رفته بیرون و شما یکه و تنها برنده مسابقه بی رقیبین...از شما بعید میدونم عرصه علم رو رینگ بوکس بدونید.
در ضمن کسی از طرف بنده یا افراد دیگر در هیچ محفلی نظیر اینجا معرفی نشده - و قویا اینکه قرار هم نیست که معرفی بشه - و قبلا هم چنین سابقه ای موجود نیست. که شما اومدید و بشکل یک سناریو از معرفی ها و مچگیری ها نوشتید. موردی رو که درباره موسسه جیمز رندی نوشتم رو هم بخونید.
قبلا هم عرض کردم موضوع ادراک فراحسی - مسمی به امور متافیزیک در نزد دانشپژوهان - چیزی نیست که یک شبه با یک معرفی و یا چند سوال و جواب تحلیل , دسته بندی , ارزیابی و مورد استفاده عموم قرار بگیره.
امروز هر موقع که یک مثلا آرایشگر رو دیدید که بگه در این روز من فلان کیلو فوتون - در رویت کله مشتری هام - استفاده کردم , پس این رو امکانپذیر باید دونست که با یک باصطلاح - بقول دوستان - اثبات(!) موضوع پیشبینی اون هم در این جا به نتیجه برسه.
قبلا بارها عرض کردم تکمیل این موضوع نیاز صد در صد به گذشت زمان داره.
پس پدیده ای که هنوز مکانیزم عمل اون مشخص نشده رو هرگز هم نمیشه رد کرد و انگ ضد علمی به اون زد.

Babak
05-05-2012, 17:50
لطفا یا بزارید بحث پیش بره و موضوعات مربوطه مطرح بشه
مگه بحث پیش نمیره ؟

rezarrrr
05-05-2012, 18:46
خیلی برام جالبه که چرا تو تایپیک های علمی چرا بحث های ترولی صورت میگیره
من چند صفحه خوندم کلا جبهه گیری منفی بین چند نفر بوده

shabe.saket
05-05-2012, 19:36
در تعریف شبه علم داریم که اساسا چیزی که قابل رد کردن نباشد، شبه علم محسوب می شود.
این تاپیک و این موضوع نه تنها بنیان درستی نداره و نه تنها اصرار داره که درست هست (با اینکه اصولا پیشگویی یک امر تماما خرافی هست) بلکه حتی پا رو از قوانین قسمت علمی فراتر گذاشته و هنوز ابراز وجود میکنه.
سوالات من هم همچنان باقیه و هیچکس از تیم مدیریت ظاهرا نمیخواد که پاسخ بده.
بنده هيچ سوالي از شما كه قابل توضيح دادن براتون باشه نديدم
وقتي هم كه مطالبتون جواب ارسال ميشه، ميفرماييد بازي با كلامات شد.

تاپيك كاملآ منطبق بر قوانين، داراي بار علمي و مفيده تا اين لحظه.....
لطفآ از حاشيه بكاهيد و اگر مطلبي در رابطه با 2012 داريد، ارائه بديد.

Saeed Dz
05-05-2012, 22:44
بنده هيچ سوالي از شما كه قابل توضيح دادن براتون باشه نديدم
وقتي هم كه مطالبتون جواب ارسال ميشه، ميفرماييد بازي با كلامات شد.

تاپيك كاملآ منطبق بر قوانين، داراي بار علمي و مفيده تا اين لحظه.....
لطفآ از حاشيه بكاهيد و اگر مطلبي در رابطه با 2012 داريد، ارائه بديد.
بنده فقط یک سوال پرسیدم و انتظار جواب دارم از شما که ناظر هستید و یا سرپرست ناظرین در مقام ناظر. یه وقتایی آدم نمیبینه و یه وقتایی نمیخواد که ببینه! و حالا به هرحال من این عینکو میزنم به چشماتون و میگم که میتونید در صفحات 75 و 76 و 77 و 78 سوال من رو ببینید.
اگر پستت خودتون رو مطالعه بفرمایین، کاملا مشخصه بازی با کلماته و دلیلشم اینکه اساسا پیشگویی یک امر خرافیه (قبلا توضیح دادم که پیشگویی با پیشبینی زمین تا زیرزمین تفاوت دارن) و صحبت ها و دلایلی که شما میفرمایی بحثایی هستند جنبه رئال دارن و واقعی. من صحبت ها و مثال های شما رو رد نکردم و نمیکنم اما میگم که به این موضوع ربطی پیدا نمیکنن و این کاملا مشهوده.

2012 مطلب خاصی نداره که ارائه بدیم، مطمئن باشین اگر داشت قبل از من شما 10 تا 10 تا قرار میدادی و خیلی از دوستانی که طرفدار پیشگویی هستن و اینطور نظر خودشون رو اثبات میکردند.
جهت یاد آوری:

الف) قوانين مربوط به قرار دادن مطالب علمي جديد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2- از برای قرار دادن خــبــرهــای عــلــمــی از تاپیکهایی که در هر زیرشاخه برای این منظور در نظر گرفته شده اند استفاده بفرمایید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3- دقت كنيد كه مطالب شما در يكي از تقسيم بنديهاي موجود در فهرست كامل از كليه مقالات علمي قرار گيرد و از قرار دادن مطالب بدون ارتباط و فاقد جنبه علمي خودداري نماييد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4- مطالب انتخاب شده توسط شما بايد از ويژگيهاي يك مقاله علمي برخوردار باشد به اين مفهوم كه اطلاعات دقيق و كاملي از موضوع مورد بحث در اختيار خواننده قرار دهد. از انتخاب و ارائه مطالب كوتاه و ناقص خودداري فرماييد.

جناب shabe.saket حالا که حظور بنده باعث میشه بحث های علمی این تاپیک غیر علمی و غیر مفید و حاشیه ای بشه من یه توضیحی بدم و از بحث ها خارج بشم که یه وقت از بار علمی تاپیک کاسته نشه!!! و البته میدونم بیشتر از این حظورم باعث رنجش بعضیها میشه و دلیل اصلی اینه.

نظریه مهمترین قسمت علم هست و همونطور که شما هم میدونید (البته شاید) نظریه رو مساوی با علم میگیرن به دلیل اهمیتی که داره پس علم برپایه ی چند چیز بنا شده که یکی از مهمتریناشون نظریه هستش و تمام نظریات قابل رد کردن هستن و برای همین چیزی که قابل رد کزدن نباشه جزو علم محسوب نمیشه و شبه علم هست. چیزی که پایه ی علمی نداشته باشه و یک رگه ی واقعی و یک سازوکار مشخص نداشته باشه علمی نیست و نمیتونه علمی بررسی بشه! و حتی اگر هم بررسی بشه به دلیل اینکه نتیجه ای که بدست میاره علمی هست پس برای طرفداران شبه علم قابل قبول نخواهد بود.

آخرین پست من در این تاپیک بود. از همه ی دوستانی که رنجیدن معذرت میخوام و امیدوارم همتون موفق باشید. قطعا گذر زمان همه چیز رو مشخص خواهد کرد.

shabe.saket
12-05-2012, 20:57
ضربه اي بزرگ بر پيكره تئوري پايان جهان در 21 دسامبر

متاسفانه الان هيچ ترجمه فارسي از اين خبر در سايتها منتشر نشده يا من فعلآ پيدا نكردم
چون خبر تازه هست...
در همين حد كه در حفاري هاي باستانشناسي كه ديروز در جنگلهاي گواتمالا توسط يك تيم باستانشناسي آمريكايي صورت گرفته، اتاقي كشف شده كه تقويم تزولكين مايايي كه قراره با محاسبات 13 باكتون (بعدآ نحوه گاهشماريش رو بعدآ توضيح ميدم) در 21 دسامبر 2012 پايان بپذيره، كشفياتي در اين اتاق صورت گرفته كه تقويم تا 17 باكتون ميره
و 17 باكتون يعني اينكه ابن تقويم در 21 دسامبر 2012 تموم نميشه

مطلب بصورت متن تازه در مجله ساينس همين ديروز انتشار يافته و الان متن انگليسيش موجوده روي سايت
اونجوري كه من از متن انگليسي متوجه شدم قضيه اينه

تا بعد.....

MasterGeek
14-05-2012, 00:38

متاسفانه الان هيچ ترجمه فارسي از اين خبر در سايتها منتشر نشده يا من فعلآ پيدا نكردم
چون خبر تازه هست...
در همين حد كه در حفاري هاي باستانشناسي كه ديروز در جنگلهاي گواتمالا توسط يك تيم باستانشناسي آمريكايي صورت گرفته، اتاقي كشف شده كه تقويم تزولكين مايايي كه قراره با محاسبات 13 باكتون (بعدآ نحوه گاهشماريش رو بعدآ توضيح ميدم) در 21 دسامبر 2012 پايان بپذيره، كشفياتي در اين اتاق صورت گرفته كه تقويم تا 17 باكتون ميره

مطلب بصورت متن تازه در مجله ساينس همين ديروز انتشار يافته و الان متن انگليسيش موجوده روي سايت

تا بعد.....

واين داستان 2012 توسط يافته هاي جديد دوباره تمديد مي شود ! خوشم مياد از اين شايعه سازي هاي با برنامه .....

این چرخ شبه علم و خرافه کماکان خواهد چرخید و به باور من پایانی نخواهد داشت و اصولا هم درست نیست دنبال توقفش باشیم. بعضیها عاشق fairytail اند بعضیا نه، بعضیا عاشق تفسیر مبتنی بر توطئه های نامحسوس اند بعضیها نه...بعضیها درگیری فیزیکی دوست دارن، بعضیا انتزاعی و خیلیا میانه ی اینا....

فعلا که این دنیا براساس کار دانشمندانش میچرخه و تا حالا نمونه از چرخش بر پایه رمال و متافیزیست و روشن بین و... ندیدم...تو این مسائل آدمهای محافظه کاری هستیم و صبرمون هم زیاده، حالا بیان خودی نشون بدن شاید پسندیدیم :دی

راجع به 2012 هم خواهیم دید...و چرخیدن دوباره چرخ رو به همچینین!!

Mehran-King
14-05-2012, 16:56
این چرخ شبه علم و خرافه کماکان خواهد چرخید و به باور من پایانی نخواهد داشت و اصولا هم درست نیست دنبال توقفش باشیم. بعضیها عاشق fairytail اند بعضیا نه، بعضیا عاشق تفسیر مبتنی بر توطئه های نامحسوس اند بعضیها نه...بعضیها درگیری فیزیکی دوست دارن، بعضیا انتزاعی و خیلیا میانه ی اینا....

فعلا که این دنیا براساس کار دانشمندانش میچرخه و تا حالا نمونه از چرخش بر پایه رمال و متافیزیست و روشن بین و... ندیدم...تو این مسائل آدمهای محافظه کاری هستیم و صبرمون هم زیاده، حالا بیان خودی نشون بدن شاید پسندیدیم :دی

راجع به 2012 هم خواهیم دید...و چرخیدن دوباره چرخ رو به همچینین!!

منم با شما موافقم به باور منم این توپ فعلا فعلا ها نمی ایسته :دی

اگه بخواد واسه هرکی که پیشگویی کنه عده زیادیم باور کنن آخرشم هیچی نشه مثل پیشگویی قبل(سال 2000)...اونطور که کل جامعه بهم میخوره!

در ضمن پایان دنیا به هر نحوی که باشه نامعلومه ولی به نظر من یه اتفاقی میفته که خیلی تاثیر برانگیزه ...فوقش قاره آمریکا نابود میشه!:31:یا یکی از قاره ها...(ذوب شدن مقدار بیشتری از یخ های قطب ها... و ...)

seamack
26-05-2012, 20:53
Report abruptly disappeared: Huge asteroid will hit Antarctica in 2012

May 26, 2012 - The initial data was gathered by The Balloon-borne Large-Aperture Sub millimeter Telescope (BLAST) at McMurdo Station, Antarctica. The theorized asteroid was then tracked by Canada-France-Hawaii Telescope on Mauna Kea, which (with the Adaptive Optics Bonnette) supplies probably the sharpest images currently obtainable from the ground.

The article was on the [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] website for 2 days before it abruptly disappeared.

One week after this mysterious article disappeared, “Canadian and American astronauts say the world needs to prepare for the big one — the asteroid impact that could one day devastate the Earth.Veteran Canadian astronaut Chris Hadfield is president of the Association of Space Explorers, which has prepared a detailed report on the asteroid threat. The Canadian Space Agency intends to launch NEOSSat next March to look for asteroids that may be hiding near the sun. The $15-million suitcase-sized satellite will circle about 700 kilometers above the Earth. A Canadian Space Agency official says NEOSSat is expected to detect hundreds of new asteroids during its first year of operation. It will also monitor the heavy traffic of satellites now orbiting the Earth to try to prevent possible collisions.” Link

The article hypothesized a 94% probability that the asteroid would impact on the Filchner-Ronne ice shelf and cause 2/3 of ice on Antarctica to crumble into sea. The article surmised the total collapse of all Antarctic ice within 2-4 months after impact. “A deep enough impact would crack the ice shelf like a window and total structural collapse would be inevitable, a few months at the outside.” If the ice on Antarctica was added the the world’s ocean it would raise them by 70 meters.

In January 12 and January 13, 2010, an area of sea ice larger than the state of Rhode Island broke away from the Ronne-Filchner Ice Shelf and shattered into many smaller pieces. The Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) on NASA’s Aqua and Terra satellites captured this event in this series of photo-like images. The ice of the Filchner-Ronne ice shelf can be as thick as 600 m; the water below is about 1400 m deep at the deepest point. The international Filchner-Ronne Ice Shelf Programme (FRISP) was initiated in 1973 to study the glaciological regime of the ice shelf.

Sources and more information:

• Filchner-Ronne Ice Shelf Under Threat From Climate Change

(CORDIS) - The Filchner-Ronne Ice Shelf, a major Antarctic ice shelf in the Weddell Sea, may start to melt rapidly and cease to act as a barrier for ice streams draining the West Antarctic Ice Sheet. This is the new stark warning from a group of EU-funded climate researchers. Using various model calculations, the team ...

• Vast Antarctic ice sheet 'in play' with global warming

Ralph Timmermann Alfred Wegener Institute Part of Antarctica's Filchner-Ronne Ice Shelf is seen in the Weddell Sea. Two new studies project the shelf will disappear by 2100, potentially releasing ice trapped on Antarctica's largest ice sheet. By Miguel Llanos, msnbc.com Scientists have long focused on Antarctica's smaller ice sheet as being...

• German Researchers Create More Sinking Heat

danial_848
29-05-2012, 09:59
[/SIZE]The article was on the [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] website for 2 days before it abruptly disappeared.این کلک ها قدیمی شده ; ) صفحه های وب رو میشه در سایتهای مختلف بایگانی اینترنتی (معروفترینش webcitation.org) با چند کلیک برای همیشه روی وب ذخیره کرد پس کسی که این ادعا رو کرده خیلی راحت میتونسته صفحه رو سریع آرشیو کنه تا ادعاش ثابت شه و وقتی نکرده دیگه سخت بشه باور کرد

یک زمانی علم شیمی همراه با خرافه بود و به اون کیمیا میگفتند اما در طول زمان زکریای راضی (پایه گذار علم شیمی نوین) اون رو از خیلی از توهمات و بعضا باور های خرافی و حتی دینی جدا کرد و در مسیر درست قرار داد و موضوع پیشگویی هم مثله همینه،
داخل پرانتز: اون کار رو جابر بن حیان انجام داد نه رازی
فعالیت اصلی رازی هم پزشکی بود نه شیمی

نه لزوما. تعریفش هم این نیست

Saeed Dz
30-05-2012, 13:09
داخل پرانتز: اون کار رو جابر بن حیان انجام داد نه رازی
فعالیت اصلی رازی هم پزشکی بود نه شیمی

نه لزوما. تعریفش هم این نیست
دوستان با عرض پوزش در مورد صحبت دوستمون مجبور شدم سکوت نکنم
البته من حرفم رو نشکسته ام و در مورد موضوع تاپیک یعنی پایان دنیا در سال 2012 نظری نمیدم
و اما به برادر danial_848 باید بگم که اون فیلمی شما دیدی و از اون اون این حرف رو زدی (چون در هیچ کتابی حتی کتب اسلامی حرف شما مورد تایید نیست) مثل خیلی از فیلم های دیگر به دلایل مشخص دستکاری شدند و واقعیت رو نشون نمیدند
"پس از جابر دیگر کیمیاگر مشهور دوره اسلامی بدون شک محمد بن زکریای رازی است. رازی پیش از آنکه به تحصیل پزشکی بپردازد کیمیاگر بوده است و نقل شده که بر اساس تجربه های بیش از حد و سخت کیمیایی دید چشمان او کاهش یافت و به همین سبب مایوسانه دست از کار کیمیا کشید ... کیمیا جابری بر پایه ی تفسیر و تاویل باطنی طبیعت به عنوان کتاب تکوین بوده است که در تشیع و تصوف یکی از ارکان اعتقادی است. به به کار بردن این روش تاویلی معنای باطنی اشیا هر علم جابری و به ویژه کیمیا هم بر جنبه ی نظری و نمود ها مربوط میشده است و هم به معنی رمزی و باطنی آنها. رازی با انکار تاویل روحانی از جنبه ی رمزی کیمیا چشم پوشی کرده و آن را به صورت شیمی در آورده است. بر این اساس کتاب های کیمیای رازی در اصل نخستین کتابهای علم شیمی است."
(کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی، صفحه 51)

اساسا تعریفش همین هست!

دوستان لطفا اگر کسی خواست در این تاپیک صحبت های من رو نقل کنه توو پروفایل یا پ.خ نقل کنه تا صحبت کنیم
در این تاپیک همونطور که قبلا کفتم بحث نمیکنم

danial_848
30-05-2012, 15:11
دوستان با عرض پوزش در مورد صحبت دوستمون مجبور شدم سکوت نکنمالبته من حرفم رو نشکسته ام و در مورد موضوع تاپیک یعنی پایان دنیا در سال 2012 نظری نمیدمو اما به برادر danial_848 باید بگم که اون فیلمی شما دیدی و از اون اون این حرف رو زدی (چون در هیچ کتابی حتی کتب اسلامی حرف شما مورد تایید نیست) مثل خیلی از فیلم های دیگر به دلایل مشخص دستکاری شدند و واقعیت رو نشون نمیدند"پس از جابر دیگر کیمیاگر مشهور دوره اسلامی بدون شک محمد بن زکریای رازی است. رازی پیش از آنکه به تحصیل پزشکی بپردازد کیمیاگر بوده است و نقل شده که بر اساس تجربه های بیش از حد و سخت کیمیایی دید چشمان او کاهش یافت و به همین سبب مایوسانه دست از کار کیمیا کشید ... کیمیا جابری بر پایه ی تفسیر و تاویل باطنی طبیعت به عنوان کتاب تکوین بوده است که در تشیع و تصوف یکی از ارکان اعتقادی است. به به کار بردن این روش تاویلی معنای باطنی اشیا هر علم جابری و به ویژه کیمیا هم بر جنبه ی نظری و نمود ها مربوط میشده است و هم به معنی رمزی و باطنی آنها. رازی با انکار تاویل روحانی از جنبه ی رمزی کیمیا چشم پوشی کرده و آن را به صورت شیمی در آورده است. بر این اساس کتاب های کیمیای رازی در اصل نخستین کتابهای علم شیمی است."(کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی، صفحه 51)اساسا تعریفش همین هست!دوستان لطفا اگر کسی خواست در این تاپیک صحبت های من رو نقل کنه توو پروفایل یا پ.خ نقل کنه تا صحبت کنیمدر این تاپیک همونطور که قبلا کفتم بحث نمیکنمشرمنده ولی منظور شما رو از فیلم (؟؟!) متوجه نشدم اینجا رو ببینید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_chemists بخشی که درباره پدید آمدن شیمی به عنوان دانشی بر پایه متد علمی صحبت میکنه توضیح داده که آغازگرش جابر بود چهار پنج تا منبع هم جلوش ذکر شدهصددرصد مختارید بحث کنید یا نکنید ولی وقتی اینجا پاسخ می دهید پاسخ پاسخ هم همین جا باید بشنوید

eitkod
30-05-2012, 18:42
1-اگه نوستراداموس پیشگو بود چرا پیشگویی هاش در مورد خودش درست نبود؟2-پیشگویی در کل اشتباهه یعنی ای اتفاق حتما باید اتفاق بیفته پس حق اختیار و زندگی معنی نداره ؟3-راستی یادم رفت بگم منم پیشگویی می کنم فردا یا بارون میاد یا نمیاد

i.g.s
30-05-2012, 19:19
خیلی مسخره هست!:2:اینجوری فقط دارید وقتتونو تلف میکنید!!بابا ول کنید تو رو خدا این خرافاتو.هر چی به این چیزای مزخرف بیشتر توجه کنید دینتونو بیشتر از دست میدید.
توی دنیا هیچ کسی نمیدونه کی قراره چه چیزی اتفاق بیفته حالا یه نفر اومده گفته دنیا میخواد به آخر برسه!!واقعا مسخرس:13:

seamack
31-05-2012, 00:24
کسی که این ادعا رو کرده خیلی راحت میتونسته صفحه رو سریع آرشیو کنه تا ادعاش ثابت شه و وقتی نکرده دیگه سخت بشه باور کرداگر از این سایت ها مطلع نباشه چطور؟

danial_848
31-05-2012, 03:49
اگر از این سایت ها مطلع نباشه چطور؟در این صورت اون آقا اصلا دوتا مقاله/منبع علمی هم توی عمرش ندیده, چون در مقالات و منابع حداقل درست و حسابی و آکادمیک اصولا موقع ارجاع دادن به یک منبع دیگه اگر مرجع اینترنتی باشه موقع ذکر مرجع جلوش می نویسن که لینک بایگانی دونقطه بعد آدرس صفحه آرشیو شده رو می گذارند چون خیلی از صفحه های اینترنتی بالاخره یه روزی از دسترس خارج میشه یا حداقل آدرسش تغییر می کنه, و کلا یه چیز کاملا شناخته شده است در مجامع علمی وبرای کسی که اهل علم باشه

MasterGeek
31-05-2012, 09:03
Report abruptly disappeared: Huge asteroid will hit Antarctica in 2012

The article was on the [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] website for 2 days before it abruptly disappeared.

.One week after this mysterious article disappeared, “Canadian and American .....ng Heat

این جور اخبار همیشه بخش مستنداتشون میلنگه، این اولینش نیست. یا تحت تدابیر شدید امنیتیه، یا گم شده، یا با توطئه ای محو شده یا ... و در این بین فقط جناب شرلوک هلمز عقلش میرسه. بهرحال کار هر کس نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهد و مرد کهن. کار کردن با مستندات واقعی و موجود سخته و اکثر این آقایون بیشتر بخش خیالات مغزشون فعاله تا استدلال...

farhad1122
31-05-2012, 17:51
آینده رو نمیشه پیش بینی کرد...:13:
توی فیزیک کوانتوم یه نظریه هست که همه هم شنیدین به اسم اصل عدم قطعیت (هایزنبرگ) که طبق این اصل هیچ ذره ای رو نمیشه به صورت دقیق موقعیت و سرعتش رو تعیین کرد... و اگه موقعیت رو دقیق بخوایم تعیین کنیم سرعت رو با دقت کمتری میتونیم اندازه بگیریم و برعکس...:8:
برای اینکه بتونیم آینده رو پیش بینی کنیم همون طور که مثلا برای یک گلوله که به بالا پرتاب میکنیم باید سرعت اولیه رو بدونیم باید شرایط اولیه یک جسم رو هم دقیق بدونیم... ولی این طبق عدم قطعیت امکان پذیر نیست... اصلا نمیشه اینو تعیین کرد...
ما حتی از زمان حال هم درک درستی نداریم چطور میخوایم آینده رو پیش بینی کنیم؟! تعیین موقیعت و سرعت یک جسم به طور همزمان و دقیق به هیچ وجه امکان پذیر نیست...
و اینکه در قدیم از روی حرکت ستاره ها و سیارات پیش بینی میکردن هم به خاطر این بوده که نمیدونستن دلیل حرکت سیاره ها و ستاره ها چیه! میگفتن فلان سیاره حرکت کرده برای اینه که آینده رو این طوری پیش بینی کنه... اما این واقعا مسخره است... دلیل حرکت سیاره ها و سیارات به دلیل چیزهای دیگه ای هست مثل تاثیر گرانش اونها بر هم... مثل نیروی تاریک و...
این واقعا خودخواهانه است که بگیم سیاره ها و ستاره ها و کهکشان ها به خاطر پیش گویی زندگی ما آدمها حرکت میکنن! ما آدمها مگه چی هستیم؟ کره زمین چیه؟ مثل یه گرد ریز توی یه جهان بی نهایت بزرگ. اون وقت ما فکر میکنیم در جهان همه چیز برای ما حرکت میکنه؟!؟!؟ ما در جهانی بی نهایت زندگی میکنیم که خودمون به سمت صفر میل میکنیم...!
در مورد پیش گویی های نوستراداموس که چیزهایی گفته و اشعار نامفهومی داره و ... و میگن دجال اول و دوم رو پیش بینی کرده که ناپلئون و هیتلر بودن و حالا دجال سوم در راهه...
اینکه گفته جهان تموم میشه و ...
آدمهای بیکار زیادی هستن که چیزهای نامفهوم و ناروشنی میگن و همیشه بودن و آدمهای بیکارتری هم هستن که این نوشته ها رو تفسیر میکنن! و هر واقعیتی رو سعی میکنن با یه پیش گویی تطبیق بدن...!
و جالب اینه که همه ی این پیش گویی ها هم نامفهومه...! و فقط میشه به زور تفسیرش کرد...!
این چیزهای نامفهوم هم طوری گفته میشه که احتمالش در آینده همیشه هست... مثل اینکه بریم پیش یه فالگیر میگه ما یه سفر بزرگ در پیش داریم...! خوب مسلما در زندگی مجبوریم به جاهایی بریم و این اتفاق میفته...! پیش گویی خیلی مسخره هست... اونم از نوستراداموس!!
آینده چیزیه که خودمون میسازیم و این دست هر کسیه که آیندش رو چطور بسازه و هیچ کس نمیتونه بگه فلان شخص فردا چه کاری انجام میده. چون آدما قدرت اختیار دارن...! و هر چیزی و هر اتفاقی در آینده تاثیر میذاره...! پس آینده رو نمیشه پیش گویی کرد.
حتی فرمولهایی از فیزیک که خیلی دقیق هم هستن و در مورد یه جسم مثلا هست هم خطاهای زیادی داره و نمیتونیم مطمئن باشیم یه جسم دقیقا با همون فرمول پیش میره...! فقط میتونیم احتمال بدیم! پس تابع توزیع احتمال برای چیه؟! برای اینکه فقط بتونیم حدس بزنیم چه اتفاقی میفته اما نمیتونیم به قطع بگیم...!
اصل عدم قطعیت رو نمیشه نقض کرد...
هیچ قطعیتی در مورد آینده وجود نداره...
هیچ آدمی فردای خودش رو هم نمیتونه پیش گویی کنه! چطور یه نفر چند صد سال پیش اومده آینده بشریت رو پیش بینی کرده؟ فقط یه عده آدم بیکار نشستن شعرهای نامفهوم رو به شکلی که به واقعیت بخوره تفسیر کردن...! این کار سختی نیست. و نوشته ای که هر برداشتی بشه ازش کرد چطور میتونه پیش گویی کنه؟ اینکه اون با ستاره شناسی پیش گویی کرده هم مسخره است... حرکت هر چیزی در کیهان به دلایلی خیلی مهم تر از پیش گویی زندگی آدمها هست...
ما آدمها در کیهانی به اون عظمت هیچی نیستیم... نباید خودخواه باشیم... جهان برای ما نیست..!!
طبق عدم قطعیت موقیعت و سرعت هیچ ذره ای رو نمیشه دقیق اندازه گرفت در زمان حال پس اصلا نمیتونیم برای آینده چیزی رو تعیین کنیم به صورت قطعی...
هیچ قطعیتی در کار نیست... حتی برای زمان حال...! چه برسه این قطعیت برای آینده باشه...!:13: :41:
پیش گویی قطعی آینده در علم جایی نداره...:45:

Soheil-Green
31-05-2012, 18:33
پس تابع توزیع احتمال برای چیه؟!
خدا خیرت بده!
بالاخره یکی زبون مارو فهمید!
همین دوتا کلمه ی "اصل عدم قطعیت" و "احتمالات" خودش برای برچیده شدن اینگونه اراجیف(پیش گویی!) کافیه....

A.M.D.D.E.V.I.L
01-06-2012, 20:23
فکر نمیکنید دنیا همین الانش هم از بین رفته ؟ وقتی این همه انسان دارن از آینده صحبت می کنن یعنی حال خودشونو نابود میکنن ...

A M ! N
01-06-2012, 21:15
واقعا جالبه .. همین امروز داشتم دقیقا در مورد این تفکر میکردم ، که الان سال 2012 هستیم ، ولی هیچ خبری از پیشبینی های دوستان دانشمند نیست.

این استدلال رو فقط کسایی یا کشورایی میتونن انجام بدن که خودشون شروع کننده ی اقدامی میخوان بشن.. مث افرادی که به این Chris angel اعتقاد دارن ، جای تعجبی نیست که این مضخرفات رو باور کنن.

بهترین آرزوها..

seamack
02-06-2012, 01:11
...جلوش می نویسن که لینک بایگانی دونقطه بعد آدرس صفحه آرشیو شده رو می گذارند...
خیلی از صفحه های اینترنتی بالاخره یه روزی از دسترس خارج میشه ...در این صورت همان "مقالات و منابع حداقل درست و حسابی و آکادمیک" که فرمودید هم هیچگونه پشتوانه ای نخواهند داشت.

A M ! N
02-06-2012, 01:43
نظر سایت ناسا :

آ: سال 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود داره ؟ بیشتر منابع اینترنتی میگن که جهان در دسامبر 2012 به پایان میرسه ؟

ناسا: هیچ اتفاق بدی برای زمین قرار نیست بیفته، سیاره ی ما ( زمین ) تا بحال 4 بیلیون سال به خوبی رو به جلو حرکت داشته و حالا هم دانشمندان معتبر در سراسر جهان میدونن که هیچ خطری متوجه زمین نیست.

آ: منبع ایجاد این خبر که جهان در 2012 به پایان میرسه در اولین بار کجا و یا چه کسانی هستند ؟

ناسا: داستان با این ادعا که نیبی رو ، سیاره ی فرضی کشف شده توسط سومری ها ، به طرف زمین جهت گرفته ، شروع شد.. این به اصطلاح فاجعه در ابتدا برای می 2003 پیش بینی شده بود ولی وقتی هیچ اتفاقی نیفتاد ، دوباره این تاریخ به دسامبر 2012 به تعویق انداخته شد !!

برگرفته از وبسایت رسمی ناسا:

بهترین آرزوها..

Mehran-King
02-06-2012, 07:42
نظر سایت ناسا :

آ: سال 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود داره ؟ بیشتر منابع اینترنتی میگن که جهان در دسامبر 2012 به پایان میرسه ؟

ناسا: هیچ اتفاق بدی برای زمین قرار نیست بیفته، سیاره ی ما ( زمین ) تا بحال 4 بیلیون سال به خوبی رو به جلو حرکت داشته و حالا هم دانشمندان معتبر در سراسر جهان میدونن که هیچ خطری متوجه زمین نیست.

آ: منبع ایجاد این خبر که جهان در 2012 به پایان میرسه در اولین بار کجا و یا چه کسانی هستند ؟

ناسا: داستان با این ادعا که نیبی رو ، سیاره ی فرضی کشف شده توسط سومری ها ، به طرف زمین جهت گرفته ، شروع شد.. این به اصطلاح فاجعه در ابتدا برای می 2003 پیش بینی شده بود ولی وقتی هیچ اتفاقی نیفتاد ، دوباره این تاریخ به دسامبر 2012 به تعویق انداخته شد !!

بهترین آرزوها..

اگه قرار بود انسان همه چیزو بدونه دیگه نمیگفتن انسان!

تازشم معلوم نیست چه اتفاقی بیفته ماجراشو نمیشه اینجا گفت به اون بالا بالا ها ربط داره !!!

poonel
02-06-2012, 07:49
بعضی از دوستان چرا بی دلیل با این نظریه مخالفت می کنن؟:3:

هنوز 6 ماهه دیگه از 2012 مونده.

پس نمیشه با قاطعیت نظر داد. شاید تو همین چند ماه دنیا پوکید و رفت پی کارش.:31:

h!tman
02-06-2012, 08:56
واقعا نظریات علمی شما تو چند صفحه آخر منو دگرگون کرد :خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
علمی حرف بزنید باو! به فلانی اعتفاد داری و نداری و نمیدونم فلانی گفته اینجوری نمیشه و ...
یعنی چی آخه!؟

Arrowtic
02-06-2012, 09:16
یعنی چه؟!اینم شد دلیل؟!من 2012 رو قبول ندارم ولی به این شکلم نه!الآن شما اینو تو مجمع های علمی و کلا در خارج بگید میخندن بهتون!باید دلیلی ارائه بدید که کاملا قانع کننده باشه نه چنین دلیلی!

kases
02-06-2012, 10:00
نظر سایت ناسا :

بهترین آرزوها..

لایک ++++++++++

به این میگن دلیل علمی خوب وقتی دانشمندا میگن هیچ اتفاقی نمیفته پس دیگه جای بحثی نمیمونه (الان یکی میاد میگه نه اینجوری نیست و هزار دلیل غیر علمی میاره)

اصن به نظرم خود موجودیت این تاپیک زیر سواله چه برسه علمی در موردش حرف بزنیم تا حالا که 6 ماه از سال 2012 گذشته هیچ اتفاقی نیفتاده مطمین باشید تو این 6 ماه باقی مونده هیچ اتفاقی نمیفته فقط

عده ای می خوان به زور بگن قراره اتفاقی بیفته دی

پ ن : من هنوز تو کف این موضوع موندم که چجوری ۸۰ صفحه در مورد این مطلب که پایه و اساس علمی نداره بحث شده و جالبیش اینجاست هر کی از راه میرسه میگه علمی بحث کنید چه نوابغی هستین شماها :38:

پ ن ۲ : بازم تو کف این موندم که چجوری اجازه دادن یک مطلب غیر علمی در این بخش ایجاد بشه ؟

poonel
03-06-2012, 05:48
احسنت به شما.

منم کاملاً موافقم با نظرتون.

به دوستان دیگه هم میگم علم رو چه به این بحث ها.

علم محدودیت داره و قطعاً نمی تونه درباره این چیزا نظر بده.

اصلاً انسان عقل و شعورش در حد این موضوعات نیست. والا چنین پیشگویی چرتی رو نمیگفتن.

پایان دنیا دست خداست.

وظیفه ما هم انتظاره. نه بیشتر.

kases
03-06-2012, 13:37
وقتی پست های دوستان و نظریه های علمی اونا رو ببینید متوجه میشید که چرا تاپیک اینقدر جلو رفته!

اکی

حرف منم اینه که چرا بر سر موضوعی که پایه و اساس علمی نداره اینقدر حرف زدن بازم شما میگید نظریه علمی دادن

این موضوع قابل بحث نیست و اصن علمی نیست که بشه در موردش علمی بحث کرد

فکر کن بگن کره زمین به شکل مثلث و ۸۰ صفحه در مورد فواید و معایب مثلث بودن کره زمین حرف بزنن

واقعا نوابغ میبینم اساسی حال میکنم:38:

Hemai
14-06-2012, 00:29
دوستان این بار اگه 2012 هیچی نشد (که حتما نمیشه)
باز نیاید تاپیک بزنید که اقا 2015 میگن دنیا میخواد نابود بشه ها
به اندازه کافی 82 صفحه وقت کشی شده به اندازه کافی

MasterGeek
18-06-2012, 12:38
خدا خیرت بده!
بالاخره یکی زبون مارو فهمید!
همین دوتا کلمه ی "اصل عدم قطعیت" و "احتمالات" خودش برای برچیده شدن اینگونه اراجیف(پیش گویی!) کافیه....

البته عدم قطعیت و احتمالات تحت سلطه قضیه ی "حد مرکزی" هستن
اینو سرچ کنین:
Central Limit Theorem

8nights&7days
22-06-2012, 06:16
بهث جالب تر شده!
چون داره کم کم فرا میرسه...

B3HZ@D
25-06-2012, 03:30
اتفاقا بحث اصلا هم جالب نشده و نمیشه
یک سری صحبت های تکراری عنوان میشه در وصف آخر الزمان و دلایل نا معتبری که دوستان ارائه میدن .
یا این که ما یا صحبت هاشون رو به موضوعات نا مرتبط ربط میدن که اصلا به موضوع ارتباطی نداره و نخواهد داشت.
این قضیه مثل یک سریال تکراری شده که هر یکی دو سال یک سری افراد متوهم به اون دامن میزنن. با همون شور و هیجان و سرعتی که راه میفته با همون سرعت هم فراموش میشه.

Babak
03-11-2012, 19:45
با در نظر گرفتن نزدیک شدن به زمان پیش بینی شده تا پایان جهان تاپیک استیکی میشه.

B3HZ@D
03-11-2012, 20:02
آخرش هم هیچ اتفاقی نمی افته و ادامه بحث پایان دنیا به سال بعد و بعدتر موکول میشه . فقط به یک فرد خواب نما شده احتیاجه که بیاد یک ادعایی مطرح کنه در باب پایان دنیا.
اونقدر آدم متوهم و بیکار هست که بیاد پیاز داغ این مسائل رو زیاد کنه . انسان های زودباور هم تا دلت بخواد هست . از سال 2000 این سریال رو داریم می بینیم .

Babak
03-11-2012, 20:08
از قبل ترش بهزاد جان. من اولین موردی که یاد دارم بازگشت دنباله دار هالی بود که قرار بود دنیا به اخر برسه. یه عده هم برای این که روز قیامت رو نبینن خودکشی کرده بودن.
نکته اینجاست که مدافعان و مبلغان این بحث ها از حافظه و خاطره ضعیف مردم یا به عبارت درست تر فراموشکاری عامه استفاده میکنن و هر بار ادعا های مصرف شده قبلی رو در لباسی نو و ظاهری متفاوت اما مبتنی بر کلیشه های قبلی به خورد خلایق میدن. خوبه که سعی کنیم از رسانه های نوین استفاده کنیم و خاطره ها رو همیشه زنده نگه داریم. از زمانی که وب جهان گستر رایج شده ادعا های اینچنینی هر چند بیشتر پخش میشه اما مواجهه باهاشون هم راحت تر و مستند تر شده.

B3HZ@D
03-11-2012, 20:22
راستش من اولین موردی که به یاد میاوردم مربوط به سال 2000 بود :31:
توی یک جمعی بودم با یک سری از دوستان . یکی از اونا اعتقاد راسخی به پایان دنیا داره و هر بحثی وسط میاد سریع اونو به پایان دنیا ربط میده ... حالا بحثمون علمی - سیا+سی یا آشپزی باشه فرقی نمیکنه.
در هر شرایطی اونو به پایان دنیا ربط میده و کلی حرف تکراری داره که توی هر جلسه می شنویم . کلی هم مطلب از بلاگ ها و سایتهای مختلف چاپ کرده و میخونه ! :sq_6:

قسم و آیه که دنیا داره به پایان میرسه و هر چی دلیل هم بیاریم قبول نمیکنه . میگه که آمریکا هم این موضوع رو فهمیده و برای همینه که چپ و راست در مورد پایان دنیا و حمله فضایی ها فیلم میسازه !!!!!!!!!!!!
و از همه مهمتر میگه که ناسا تائید کرده که یک سیاره داره به زمین میرسه !!!!! منبعش هم حرف های این و اونه و بلاگ هایی که مزخرف مینویسن .

برای همینه که میگم عقل مردم به چشمهاشونه و هر چی رو ببینن باور میکنن .

farzad02
03-11-2012, 20:49
با در نظر گرفتن نزدیک شدن به زمان پیش بینی شده تا پایان جهان تاپیک استیکی میشه.

خوب بعد از اینکه جهان پایان یافت چیکار باید بکنیم؟

Babak
03-11-2012, 21:28
خوب بعد از اینکه جهان پایان یافت چیکار باید بکنیم؟
بعدش وقتی ما به خاطر بی اعتقادیمون به پیشگویی های کاهنان مایایی قلپ قلپ سرب داغ میخوریم اونا از اون طرف به ما میخندن. اگر هم دنیا به پایان نرسید همین کار به طور برعکس البته بدون سرب انجام میشه در همین مکان. همه هم دعوت مهمون من.:sq_24::sq_22:

J@viD
04-11-2012, 00:19
پایان دنیا ؟
اگه دنیا رو زمین در نظر بگیریم چرا که نه !
احتمالا دایناسورها هم قبل اینکه منقرض بشن یه همچین تایپیکی درست کرده بودن و توش منقرض شدن نسلشون رو به تمسخر میگرفتن :31:
چرا انقدر مطمئنید که هیچ اتفاقی نمیفته ؟
ما انسانها هنوز خیلی ضعیف هستیم در مقابل طبیعت اطراف خودمون که بخوایم بقای نسلمون رو تا بی نهایت تصور کنیم
یه شهابسنگ ناقابل میتونه کل تمدنمون رو به باد بده و باید بریم و از 0 شروع کنیم
یعنی میخواین بگین امکانش نیست یه سنگ اسمونی که مستقیم داره به سمت زمین میاد از دست رصدگرا در بره ؟
یه زلزله یه اتشفشان یه طوفان یا جنگ جهانی یا هر اتفاق دیگه ای
چرا فکر میکنین خیلی بعیده ؟
حداقل چیزی که این اخبار اخر زمانی داشته این بوده که یه اگاهی اخر زمانی مصنوعی بوجود اورده و ذهن انسانهارو نسبت به خطراتی که تهدیدشون میکنه حساس کرده
این خیلی خوبه که ما بدونیم با صنایع خودمون داریم واقعا چه بلایی بر سر طبیعت محیط زندگیمون میاریم
این خوبه که ما انسانها حساس شدیم نسبت به این مساله که منقرض شدن انواع حیوانات میتونه زنجیره غذایی رو به هم بریزه و در نهایت به خودمون ضرر میرسونه که بالای این زنجیره نشستیم
نتیجه اینکه از نظر من اگر 2012 پایان دنیا هم نباشه که نیست اما بعید هم نیست همونایی که این تبلیغات رو به راه انداختن به فکر بوجود اوردن یه اتفاق باشن
اینجوری که تقویم میگه داریم به اخرای فیلم 2012 میرسیم پیشنهاد من اینه که همگی با یه کاسه تخمه به تماشای صحنه پایانیه این فیلم بشینیم

B3HZ@D
04-11-2012, 00:41
دوست عزیز مسئله اصلی ما پیش گویی وطالع بینی و از این جور حرف های من در آوردی است که اصلا ارزشی نداره .
وگرنه اینجا هیچ کسی برای بشر تاریخ انقضای نامحدود صادر نکرده !
وقتی کسی میاد یک تاریخ دقیق و ثابت برای پایان دینا عنوان میکنه , یعنی حرف مفت زده . توی هر ثانیه هزار جور اتفاق ممکنه بیفته که هر کدوم میتونه سرنوشت و اتفاقات پیرامون رو دچار تغییرات اساسی کنه .
بعد یک شخصی یا یک قومی خیلی راحت میگه توی فلان تاریخ و فلان روز و فلان ساعت زمین نابود میشه یا شهاب سنگ و سیاره به زمین میخوره و ...
بحث ما این جور ادعاهاست .

A M ! N
04-11-2012, 01:00
نمیدونم چه چیزی عاید مایان ها میشه با این پیشبینی ها..... هرچقدر هم من خودم نسبت به این پیشبینی ها بی تفاوت هستم ، باز میبینم که جمع وسیعی از افراد نسبت به این قضیه ایمان دارند.
به عنوان مثال اگه دقت کرده باشید امسال تموم شرکتهای تولید نرم افزاری مثلا تولید آنتی ویروسها حداقل پنج ماه مانده به پایان سال 2012 ، محصولات مربوط به سال 2013 رو منتشر کردن.... به خاطر
اینکه شاید دیگه سال 2013 رو نبینن !

از طرفی مایان ها بار اولشون نبود که این نوع ادعا رو کرده بودن... منتها همونطوری که بابک گفت به دست فراموشی سپرده میشه... بار قبل پیشبینی کرده بودن که در ماه می سال 2003 جهان به پایان
میرسه.. که وقتی موعد اون تاریخ رسید و هیچ اتفاقی نیفتاد گفتند این تاریخ به تعویق افتاده و تاریخ جدید رو از همون موقع برای 21 دسامبر سال 2012 پیشبینی کردند...!!
تنها چیزی که برام جالبه اینه که اینبار چه بامبولی میخوان در بیارن.

نظر سایت ناسا :

alone-yaser
04-11-2012, 01:07
چند جا خوندم که گفتن اشتباه بوده!قراره 2034یا 2044 فکر کنم دنیا به پایان برسه ..

خاله بازی شده...:31:

B3HZ@D
04-11-2012, 01:17
آره . قبلا قرار بود سال 2000 پایان دنیا باشه . حتی اینقدر این بحث دنبال شده بود و بعضی جدی گرفته بودن که , کارلوس رووآ دروازه بان تیم ملی آرژانیتن در جام جهانی 98 بعد از پایان این رقابت ها گفت که بخاطر این که سال 2000 قراره اتفاقات بدی بیفته حاضر نیست که توی بازی های دیگه ای شرکت کنه !!!
بعده ها که هیچ اتفاقی نیفتاد گفتن که اشتباه شده و قراره سال 2003 اون اتفاق مرموز بیفته . این بار هم خبری نشد و به سال های بعدی ارجاع داده شد .
تا رسیدیم به 2012 که هنوز خبر خاصی نیست و نخواهد بود . حالا هم شما میگی سال 2034 یا 2044 شده تاریخ جدید :sq_6:
همونطور که گفتم یک سریال بی انتهاست . تا موقعی که خرافات و این جور مطالب خریدار داشته باشه , پس همچنان جا برای مطرح شدنش هست.

J@viD
04-11-2012, 01:32
من متوجه موضوع تایپیک شدم و با یکم چاشنی طنز نظر خودم رو گفتم
نه میشه با قاطعیت گفت که هیچ اتفاقی نمیفته نه میشه گفت که 2012 پایان دنیا هست

کی میدونه ؟

Milad4171
04-11-2012, 02:27
من يه خبري شنيدم كه قراره در تاريخ فلان‌( آخراي 2012 نميدونم كي دقيقا) يه سياره يا يه چيزي جلوي خورشيد رو بگيره و زمين 3 روز خاموش بشه
اي صحت داره؟؟؟
اينم ميتونن ربط بدن به 2012

شـیـفــو
04-11-2012, 02:45
من يبار پست دادم كه دنيا سيگار نيست كه با زمان سنج تاريخ فـرت شدنشو تعيين كرد ، همه گفتن فكرت بستس و خيلي محدود فكر ميكني و يكم ..... بعد هم پستم پاك شد .
ان شاالله كريسمس رو با هم جشن بگيريم كه هيچ شب يلدا در كنار هم . عيد 92 هم يه بنر خوشگل براي سايت .
قصه نخوريد ، اين چيزا زياده .

شـیـفــو
04-11-2012, 02:51
من يه خبري شنيدم كه قراره در تاريخ فلان‌( آخراي 2012 نميدونم كي دقيقا) يه سياره يا يه چيزي جلوي خورشيد رو بگيره و زمين 3 روز خاموش بشه
اي صحت داره؟؟؟
اينم ميتونن ربط بدن به 2012
مادر دوستم ، اخترشناس هست ، خيلي هم معروفه توي مجلات هرچندوقت يكبار ازش مقاله چاپ ميكنن ، سمينارهاي زيادي توي استانهاي مختلف گذاشته ، يكبار زلزله پيش بيني كرده بود كه با ديدار رئيس جمهور به برنامه تدبير بلاياي طبيعي و .......
ايشون هم همينو ميگه ، البته ربطي يه نابودي دنيا نداره ، طوفان و سيل و سونامي توي آمريكا و آذربايجان و گرووني ارز و طلا و انجام مبادل كالا به كالا و ..... هيچ ربطي به نابودي دنيا نداره .

hamid_diablo
04-11-2012, 11:56
بلاخره برای مشغول کردن کشورهای جهان سومی و همچنین مردمان بی فکر کشورهای توسعه یافته و فروش کتاب و مستند و ........باید همچین موضوعاتی که برای بشر جذابیت فراوانی داره مطرح بشه

انقدر هم انسان ساده تو این کره خاکی وجود داره که نگووووووووووووو

همین 56 نفری که با اطمینان میگن امسال سال آخر زنده بودنمونه به نظرم خیلی سطحی به موضوع نگاه کردن..........

البته شاید این موضوعات مطرح میشه چون قراره اتفاق بزرگی بی افته......مثلا حمله به ا.ی.ر.ا.ن

shabe.saket
04-11-2012, 13:19
بلاخره برای مشغول کردن کشورهای جهان سومی و همچنین مردمان بی فکر کشورهای توسعه یافته و فروش کتاب و مستند و ........باید همچین موضوعاتی که برای بشر جذابیت فراوانی داره مطرح بشه

انقدر هم انسان ساده تو این کره خاکی وجود داره که نگووووووووووووو

همین 56 نفری که با اطمینان میگن امسال سال آخر زنده بودنمونه به نظرم خیلی سطحی به موضوع نگاه کردن..........

البته شاید این موضوعات مطرح میشه چون قراره اتفاق بزرگی بی افته......مثلا حمله به ا.ی.ر.ا.ن

البته اوایل تاپیک که ما پست میدادیم و نخوندید کلآ
از این 56 نفر خیلی هاشون همون اوایل گفتند که بیاین نظرسنجی رو اصلاح کنیم
و گزینه سومی رو اضافه کنیم، که اینکار اتفاق نیوفتاد، ما هم اون موقع اختیارات اصلاح نظرسنجی ها رو نداشتیم

ببینید

اوکی متوجه شدم.
دقیقا هم منظورتو از وضعیت سیاسی کشور و تغییرات بزرگی که میگن داره اتفاق میوفته و ایران ال میشه و بل میشه رو متوجه میشم. بحث در این مورد و بخاطر مغایرت با قوانین انجمن باز نمیکنم. (خودم هم علاقه ای به بحث های سیاسی ندارم کلا).
فقط اینو بدونید که اشاره من به تغییرات بزرگی که داره آغاز میشه مربوط به این مورد اصلا نیست.
بحث من روی تمدن مایاهاست.
من در حال تحقیق روی تقویم هستم. فقط میخوام مطمئن بشم که پایان تقویم مایاها به 21 دسامبر 2012 میخوره. اگه متوجه بشم که اشتباه محاسباتی در این تقویم رخ نداده خیلی خوب خواهد شد.
دوستان حتی حرف ما رو درست متوجه نمیشن. فقط میگن شما فکر میکنین 21 دسامبر 2012 همه چیز تموم میشه و کره زمین نابود میشه؟ من یکی اصلا نمیگم در 21 دسامبر 2012 ساعت 2:30 ظهر کره زمین خواهد ترکید. کی یه همچین حرفی زده که ما هم بزنیم؟
تحولات بزرگ در کره زمین در حال آغاز شدن هست و تقویم مایاها در حال اتمام. این حرف ما است.
من پیشنهاد میدم عنوان تاپیک و نظرسنجی اصلاح بشه.

A M ! N
04-11-2012, 13:38
به نظر شما پشت این نظریه ی بی استدلال مایاها چه منافعی براشون وجود داره...؟؟

مثلا یه نمونه اش اینه که مردم چون میدونن دنیا میخواد به پایان برسه دست به کارهای خوب
میزنن !! یا تفکر جهان سومی هارو به سمتی خارج از چیزی که باید پیش بره ، منحرف کنن..
شایدم فقط دوست دارن با بیان نظریه هاشون همیشه در دنیا مطرح باشن.....و......

M A M M U T
04-11-2012, 13:48
دوستان جدا هنوز دارین سر این بحث میکنین؟:sq_14: 83 صفحه رفته جلو حالا یه موضوع علمی بود 10 صفحه جلو نمیرفت...:sq_6:
بعد میگین چرا بهمون میگن جهان سوم :sq_11:

A M ! N
04-11-2012, 14:01
این موضوع در کشورهای مادرن هم بحث میشه ، اتفاقا چیزی که یک کشور جهان اولی رو از سومی تفکیک میکنه اینه که
جهان سومی هرچیزی بهش بگن بدون اینکه حتی بگه چرا میپذیره.... توی همین کشور هستن کسانی که اگه همین الان
بگن شبه برهوته میگن درسته بدون اینکه سوالی بپرسن.
ولی خوشبختانه ما داریم اینجا سرش بحث میکنیم که دلیل این نظریه چیه و این یک پوئن مثبت هستش.

bahman_0121
04-11-2012, 14:31
سلام به دوستان عزیز بهتره این بحث رو اینقدر بزرگ نکینید

دانشمندان این گفته مایا رو جور دیگه ای تدبیر کرده بودن و گفتن سال 2012 قراره جهان از بین بره ولی با مطالعات و پیگیریهای دانشمندان معلوم شد که قراره زمین ماه خورشید و سیاه چاله در یک مسیر قراربگیرند که جاذبه هر کدان روی دیگری تاثیر داره و باعث این میشه که چند مدت تاریکی بشه و وضعیت آب و هوا و جوی کلا بهم میریزه خبری هم از زمین لرزه و بلایای طبیعی هم نیست پس دیگه هرفش رو نزنیم بهتره چون کلا همش داریم شک میکنیم رو دیگران و هزارتا وصله بهشون میچسبونیم
بای

Babak
04-11-2012, 17:06
پایان دنیا ؟
اگه دنیا رو زمین در نظر بگیریم چرا که نه !
احتمالا دایناسورها هم قبل اینکه منقرض بشن یه همچین تایپیکی درست کرده بودن و توش منقرض شدن نسلشون رو به تمسخر میگرفتن :31:
چرا انقدر مطمئنید که هیچ اتفاقی نمیفته ؟
ما انسانها هنوز خیلی ضعیف هستیم در مقابل طبیعت اطراف خودمون که بخوایم بقای نسلمون رو تا بی نهایت تصور کنیم
یه شهابسنگ ناقابل میتونه کل تمدنمون رو به باد بده و باید بریم و از 0 شروع کنیم
یعنی میخواین بگین امکانش نیست یه سنگ اسمونی که مستقیم داره به سمت زمین میاد از دست رصدگرا در بره ؟
یه زلزله یه اتشفشان یه طوفان یا جنگ جهانی یا هر اتفاق دیگه ای
چرا فکر میکنین خیلی بعیده ؟
حداقل چیزی که این اخبار اخر زمانی داشته این بوده که یه اگاهی اخر زمانی مصنوعی بوجود اورده و ذهن انسانهارو نسبت به خطراتی که تهدیدشون میکنه حساس کرده
این خیلی خوبه که ما بدونیم با صنایع خودمون داریم واقعا چه بلایی بر سر طبیعت محیط زندگیمون میاریم
این خوبه که ما انسانها حساس شدیم نسبت به این مساله که منقرض شدن انواع حیوانات میتونه زنجیره غذایی رو به هم بریزه و در نهایت به خودمون ضرر میرسونه که بالای این زنجیره نشستیم
نتیجه اینکه از نظر من اگر 2012 پایان دنیا هم نباشه که نیست اما بعید هم نیست همونایی که این تبلیغات رو به راه انداختن به فکر بوجود اوردن یه اتفاق باشن
اینجوری که تقویم میگه داریم به اخرای فیلم 2012 میرسیم پیشنهاد من اینه که همگی با یه کاسه تخمه به تماشای صحنه پایانیه این فیلم بشینیم

سلام
خلاصه نوشتار شما اینه که ما هر ادعای بی پایه و اساس و دقیقتر بگم هر دروغی رو بپذیریم. چون شاید ممکنه اتفاق بیوفته. کسی ادعا کرد یک اژدها سرکوچه منتظر خوردنمونه ما قبول کنیم و از خونه نیایم بیرون؟
بله هر لحظه ممکن فاجعه ای رخ بده و حتی حیات بشری در مخاطره جدی قرار بگیره. برخورد دنباله دار ها و سیارک هت با زمین. انفجار ستاره ای در فاصله کمتر از 30 سال نوری، برخورد دو ستاره نوترونی به هم در کمتر از فاصله 30 هزار سال نوری ، انفجاری خیلی شدید در سطح خورشید که منتهی به صدمه جدی به ازون بشه، تغییرات شدید اب و هوایی در زمین که منجر به اغاز عصر یخی جدید بشه و ... .
اینها همه شدنی و ممکن هستن و اگاهی بشر درباره شون و امادگی مواجهش با اونها و همچنین پیشگیری از اونهایی که ممکنه با رفتار غلط بشر رخ بدن ( مثل نمونه عصر یخ یا نابود کردن لایه ازون) بسیار مناسبه .
اما نه با دروغ.
نه این که من بی هیچ پشتوانه و سند و مدرک مستدلی بیام و ادعا کنم هفته دیگه ماه دیگه سال دیگه فلان روز قرار انفجاری رخ بده و پوف . پایان جهان. این درست نیست. اگر ادعا میکنم 2012 پاینیه برای جهان بسیار خب دلیل کافی هم باید داشته باشم برای ادعام. پایان یک دوره تقویمی در یک تمدن منقرض شده نشانه پایان دنیاست ؟ من میگم این به پایان رسیدن تقویم مایایی نشانه میلیاردر شدن همه مردم دنیاست. این دو ادعا هیچ فرقی ندارن با هم. پشتوانه جفتشون پوچه.
با دروغ گویی و سر کار گذاشتن مردم اروم اروم اونها رو و مهمتر از مردم مسولین و سیاسمت مدار ها رو به اخطار ها کم توجه میکنیم. اهمیت کنترل گاز های گلخانه ای در دنیای که به دروغ سعی میکنن خطارتش رو بزرگ کنن پایین میاد. اهمیت نیاز به امادگی و فعالیت تجهیزات مدرن و پیشرفته علمی رو پایین میاره. اهمیت دقت بالا تر در تصمیم گیری های سرنوشت ساز رو هم پایین میاره. کلا تکیه بر دروغ باعث هیچ پیروزی نمیشه.

kases
04-11-2012, 17:33
کار بیهوده ایست که واسشون دلیل بیاری بهترین کار اینه که بزارین در نادانی بمونن و :goatee:

Aria1997
04-11-2012, 18:02
خیلی جالبه
میگفتن 6/6/2006 دنیا نابود میشه ... نشد
میگفتن 11/11/2011 دنیا نبود میشه ... بازم نشد
هیچکس نمیتونه بگه دنیا کی نابود میشه هیچ دلیل و مدرکی هم نیست با حرفهای یه قوم نابود شده میخواین بگین دنیا نابود میشه؟
بیخیال!

majid322
04-11-2012, 18:12
خیلی جالبه
میگفتن 6/6/2006 دنیا نابود میشه ... نشد
میگفتن 11/11/2011 دنیا نبود میشه ... بازم نشد
هیچکس نمیتونه بگه دنیا کی نابود میشه هیچ دلیل و مدرکی هم نیست با حرفهای یه قوم نابود شده میخواین بگین دنیا نابود میشه؟
بیخیال!

پس چرا نظرسنجی زدی بله؟ :دی

VAHID
05-11-2012, 23:20
ناسا پیش بینی کرده است که در 23-25 دسامبر 2012(سوم تا پنجم دی 91) و در زمان تراز کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد.

دانشمندان آمریکایی پیش بینی تغییرات کائنات، خاموشی در کل کره زمین به مدت 3 روز از تاریخ 23 دسامبر 2012 نموده اند.

این پایان جهان نیست، این هم ترازی جهان، جایيکه خورشید و زمین برای اولین بار هم تراز میشوند.زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر نموده و سپس به بعد چهارم تغییر مینماید.در این گذار جهان با تغییر بزرگی روبرو میشود و ما یک جهان جدیدی را خواهیم دید.

پیش بینی شده است که این 3 روز تاریکی در روزهای 23، 24، 25 دسامبر 2012(سوم تا پنجم دی ماه 91) اتفاق میافتد، حفظ آرامش، در آغوش کشیدن یکدیگر، خواب به مدت 3 روز بهترین راه حل است و آنهایی که بعد از این واقعه زنده میماند با یک جهان نوین روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادیکه از این موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد.

از هم اکنون خوشحال باشید، و از هر لحظه عمر خود لذت ببرید و نگران نباشید ♥

شایعات هم‌ترازی زمین در سال 2012، این دو پدیده نجومی را با موقعیت خورشید در مرکز کهکشانی در تاریخ 21 دسامبر 2012، همزمان با انقلاب زمستانی در نیم‌کره شمالی، به یکدیگر ربط داده و پدیده‌ای جدید را خلق کرده که در علم نجوم و ستاره‌شناسی هیچ مفهومی ندارد.

صفحه میانی کهکشان راه شیری

همزمان با حرکت زمین به دور خورشید،‌خورشید نیز نسبت به ستاره‌های پس‌زمینه در حرکت است و از این رو است که صورت‌های فلکی قابل مشاهده به آرامی و متناسب با تغییر فصول، تغییر می‌کنند. در 21 دسامبر 2012،‌ خورشید در موقعیت 6.6 درجه شمال مرکز کهکشانی قرار خواهد گرفت،‌ این فاصله‌ای‌است که به نظر می‌آید به اندازه ابعاد 13 ماه کامل باشد. بر این اساس گفته می‌شود این رویداد نجومی و ورود خورشید به درون شکاف تاریک به نوعی پیش‌گویی یک فاجعه به شمار رفته و یا این تصور غلط را به وجود می‌آورد که خورشید و زمین با سیاه‌چاله‌ای که در مرکز کهکشان قرار گرفته هم‌تراز شده و به همین خاطر کشش گرانشی سهمگینی بر روی زمین وارد خواهد آمد و یا دیگر رویداد‌های عجیب و غریب، نظیر تاریکی سه روزه زمین رخ خواهد داد.

اولین مدرک علیه این نظریه این است که انقلاب زمستانی یا تابستانی به خودی خود با هیچ یک از حرکات ستاره‌ها و یا هیچ جرم دیگری در جهان در ارتباط نیست،‌ این رویداد تنها نشانگر دور و نزدیک شدن خورشید به قطب‌های زمین است. دوم اینکه زمین در محدوده تاثیرات شدید گرانشی سیاه‌چاله مرکزی کهکشان قرار ندارد زیرا تاثیرات گرانشی با دورتر شدن از سیاه‌چاله کاهش پیدا می‌کنند.

زمین 149 میلیون و 668 هزار و 992 کیلومتر از خورشید فاصله دارد، و فاصله خورشید از سیاه‌چاله کهکشان راه شیری 165 کوادریلیون مایل (265541760000000000 کیلومتر) است. خورشید و ماه غالب‌ترین نیروهای گرانشی بر روی زمین به شمار می‌روند. طی یک سال فاصله زمین تا سیاهچاله کهکشان به اندازه یک در 900 میلیون تغییر پیدا می‌کند و این فاصله به اندازه‌ای نیست که بتواند در کشش گرانشی سیاهچاله بر روی زمین تغییر قابل توجهی ایجاد کند، به علاوه نزدیکترین موقعیت زمین به مرکز کهکشان در انقلاب تابستانی است، نه زمستانی.

درباره تاثیرات ناشی از همترازی زمین و خورشید با شکاف تاریک در زمان وقوع انقلاب زمستانی در سال 2012 شایعات فراوان مختلفی به وجود آمده است که یکی از آنها در ابتدای مطلب عنوان شد. وقوع زمین‌لرزه، سونامی، سیل و تشدید شرایط آب و هوایی از دیگر مواردی است که وقوع آنها را به این پدید کیهانی ارتباط می‌دهند.

shabe.saket
05-11-2012, 23:54
من نمیدونم چرا هیچ لینکی از همترازی رو از سایت ناسا نمیتونم هرگز پیدا کنم
اصلآ درک این همترازی با اطلاعات ناقص من ناهمگن ه.....
تا اونجایی که من میدونم منظومه شمسی در 1/3 پایانی شکل متصور ما از کیهان قرار داره و همچین همترازی نه اینکه ناممکن باشه، کلا بی معنی هست.....
یعنی کل این مطلب یه حرف محمل ه.....
در صورتی که لینکی از ناسا در این مورد بود، بسیار مشتاقم ببینم...که نخواهد بود.....

Aria1997
06-11-2012, 00:11
پس چرا نظرسنجی زدی بله؟ :دی

اون ماله پارسال بود هنوز بچه بودم :27::sq_2:

A M ! N
06-11-2012, 01:09
تا اونجایی که من میدونم منظومه شمسی در 1/3 پایانی شکل متصور ما از کیهان قرار داره و همچین همترازی نه اینکه ناممکن باشه، کلا بی معنی هست.....
در صورتی که لینکی از ناسا در این مورد بود، بسیار مشتاقم ببینم...که نخواهد بود.....

درود..

بله این خبر صحت نداره و تنها به وسیله ی افرادی اختلالگر توسط ویروسهای رایانه ای درمکان های مختلف درج شده.

VAHID
07-11-2012, 17:59

لینکی در همین مورد ...........

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

VAHID
07-11-2012, 18:21
عجب سایته جالبی هست :sq_14:...یه جا نوشته بود این همترازی رو هر روز میشه مشاهده کرد....

تو این لینک....

shabe.saket
07-11-2012, 18:50
ممنون
طبق انتظار، کل مطلب با ترجمه فارسی که در سایتهای فارسی زبان جنجال آفرین و بی علم منتشر شده در تضاد است

Eblis 2011
07-11-2012, 19:01
شایعه است .... صحت نداره ...

A M ! N
07-11-2012, 19:06
ترجمه ی مهمترین قسمتهای مطلبی که وحید جان گذاشت

در جایی دور از آلودگی نوری شهرها ، راهی درخشان با نام نوار راه شیری ، در سرتاسر آسمان پرستاره ی شب کشیده شده است.این نوار از نور میلیون ها ستاره ایجاد شده که ما قادر به تفکیک آنها از یکدیگر نیستیم.نوار راه شیری منطبق بر صفحه ی میانی کهکشان ما است و این راه ، دلیل اصلی نامگذاری کهکشان ما به نام کهکشان راه شیری است.ابرهای ضخیم گرد و غبار نیز در جای جای کهکشان ما قرار گرفته اند. در حالی که تلسکوپ های مادون قرمز به وضوح این ابرها را رصد می کنند ، چشمان ما آنها را همانند تکه های نامنظم و تاریکی در مقابل نوار راه شیری تشخیص می دهند که به نظر می رسد مانع از رسیدن نوربخشهایی از نوار کهکشان و یا کم نور کردن قسمتهایی از این نوار می شود. بارزترین مثالی که برای این نوع از گرد و غبارهای کیهانی میتوان زد ، خط تیره و مشخصی است که از صورت فلکی قو تا قوس کشیده شده و اغلب از آن با نام شکاف بزرگ کهکشان و در برخی موارد با نام شکاف تاریک نام برده می شود.یکی دیگر از ویژگی های نامرئی و قابل توجه کهکشان ما در صورت فلکی قوس نهفته است: مرکز کهکشان راه شیری ، با فاصله ای در حدود 28000 سال نوری ، میزبان سیاهچاله ای عظیم با جرمی در حدود جهار میلیون برابر جرم خورشید است.ادعای یشگویان درباره اتفاقات سال 2012 ، به جز این دو واقعیت نجومی ، با رویداد نجومی دیگری نیز مقارن شده است. خورشید در 21 دسامبر 2012 درست در هنگام انقلاب زمستانی که در نیمکره ی شمالی رخ می دهد ، در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری قرار خواهد گرفت.در حالی که زمین به حرکت انتقالی خود به دور خورشید ادامه می دهد ، اینگونه به نظر می رسد که خورشید در میان ستاره های زمینه ی آسمان حرکت می کند این همان دلیلی است که به نظر می رسد صورت های فلکی نیز در فصول مختلف در آسمان حرکت می کنند. در 21 دسامبر 2012 خورشید از 6.6 درجه ای مرکز کهکشان عبور خواهد کرد که این فاصله با چشم ما در حدود 13 برابر اندازه ماه کامل است.ادعاهای مختلفی در مورد بد بودن این نشانه ها وجود دارد اما مهمترین ادعا مربوط به تقارن خورشید با شکاف تاریک و هم راستایی زمین و خورشید با سیاهچاله ی مرکزی کهکشان راه شیری است و به اشتباه تصور می شود که ممکن است این تقارن باعث تاثیر گذاشتن کشش گرانشی عظیم سیاهچاله بر روی زمین و در نهایت نابودی ما باشد.اولین چیزی که در پاسخ به چنین ادعا و نظریه هایی می توان گفت این است که انقلاب زمستانی به حرکت ستاره ها و یا هرچیز دیگری در جهان خارج از زمین بستگی ندارد. این رویداد تنها زمانی اتفاق می افتد که قطب شمال زمین در فاصله ای دورتر از خورشید قرار گرفته باشد.دوم اینکه زمین در محدوده ی تاثیر سیاهچاله ی مرکزی کهکشان راه شیری قرار ندارد و تاثیر گرانشی در فاصله های دور بسیار اندک است. برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانید زمین 93 میلیون مایل از خورشید و 165 کوادریلیون مایل از سیاهچاله ی مرکزی کهکشان فاصله دارد. خورشید و ماه (که جرمی کوچکتر اما نزدیکتر به ما هستند) به مراتب تاثیرات گرانشی بسیار بیشتری را بر روی زمین می گذارند. در طول این دوره از سال ، فاصله ی ما از سیاهچاله ی مرکزی تغییر می کند اما در حدود 1 در 900میلیون – و این تغییر فاصله آنقدر نیست که باعث تغییری اساسی در کشش گرانشی زمین بشود. علاوه بر این قطعا نزدیکترین جایگاه زمین نسبت به مرکز کهکشان در طول انقلاب تابستانی خواهد بود نه انقلاب زمستانی.سوم اینکه به نظر می رسد خورشید وارد شکاف تاریک آسمان خواهد شد ، این اتفاق هر سال ، در ماه دسامبر رخ می دهد. سال 2012 هیچ تفاوتی با سالهای دیگر ندارد و در واقع حاکی از هیچ چیز است.از انقلاب زمستانی لذت ببرید و اجازه ندهید شکاف تاریک ، هم راستایی نجومی ، شراره های خورشیدی ، واژگونی های میدان مغناطیسی ، تاثیرات گرانشی ، ادعای مایاها مبنی بر پایان جهان و یا شایعه ی خاموشی سه روزه ی زمین شما را گمراه کند.

پس حتی با اینکه جرم خورشید و ماه از سیاهچاله ی مرکزی کمتره ، ولی به دلیل فاصله ی بسیار نزدیک تر خورشید ، سیاهچاله قادر به منحرف کردن مسیر حرکت زمین توسط نیروی گرانش نخواهد بود.

با توجه به اینکه خورشید در 6.6 درجه ای کهکشان عبور میکنه ، خطرناکترین حالتش اینه که زمین پروسه ی انقلاب تابستانی خودش رو طی کنه تا شانسی برای جذب شدن توسط گرانش سیاهچاله داشته
باشه. ولی خوشختانه در اون هنگام زمین در حال سپری کردن انقلاب زمستانی هستش. و در یک جمله مجددا مایا شکر خوردن...

باسپاس.

Переклад не
07-11-2012, 19:35
پایان جهان و تاریکی و بلا و سیل و اینچیزارو نمیدونم اما بهتره بهتون بگم که طی 3 ماه گذشته ما در تبریز بیش از هفت هزار تا زلزله رو تجربه کردیم و داریم میکنیم که درسته از حومه هستش اما کاملا تاثیر مستقیم داره.و این هیچ ربطی به پایان دنیا نداره.اگه کسی دلش میخواد یکم با این قضایا دست و پنجه نرم کنه یه توکه پا پاشه بیاد تبریز و ورزقان
واقعا من بعضی وقتا احساس میکنم توی کشتی و رو آب هستیم و این هی داره وول میخوره

Mehran-King
17-11-2012, 13:25
یک ماه تا تاریخ انقضای این پدیده 30 آذرماه :x جمعه چندروز بعد تموم شدن ماه محرم :sq_6:

Saeed Dz
17-11-2012, 13:32
همه شما كه اين مطلب را مي‌خوانيد حتما چند باري با موضوعات شبه علم مواجه شده‌ايد.
در شهريور ماه مريخ به اندازه ماه كامل در آسمان ظاهر مي‌شود، بشقاب‌هاي پرنده‌اي كه از سوي تمدن‌هاي ديگر به ما سر مي‌زنند و گاهي تعدادي را مي‌دزدند، يك شركت نوشابه‌سازي تبليغ خود را روي ماه مي‌اندازد، طالع‌بينان با بررسي وضعيت ستاره‌ها و تاثير آنها زندگي شما را پيش‌بيني مي‌كنند، جهان در سال 2012 طبق پيش‌بيني ماياها و به دليل وضعيت قرارگرفتن زمين در آسمان و تغيير قطبين مغناطيسي‌اش به پايان مي‌رسد و ده‌ها مورد ديگر.
شبه‌علم براي آن‌كه راه خود را به ميان مردم باز كند تكنيك‌ها و روش‌هاي مختلفي دارد. يكي از روش‌ها اين است كه تفسير غلطي از داده‌هاي علمي ارائه مي‌دهد. براي مثال برخي از طالع‌بينان ستاره‌اي به شما مي‌گويند علت تاثير ستاره‌ها بر سرنوشت شما تاثير نيروي گرانش آنها بر شماست و جزر و مد درياها در اثر نيروي كشندي ماه را هم شاهدي بر صحت ادعاي خود مي‌آورند. اما آنها آگاهانه يا از روي جهالت فراموش مي‌كنند نيروي گرانش چگونه عمل مي‌كند و چگونه تاثير آن با عكس مجذور فاصله رابطه دارد و آنچه درباره ماه صادق است درباره سياره‌ها و ستاره‌هاي دور دست عمل نمي‌كند.
گاهي آنها بخشي از يك واقعيت علمي را انتخاب و بخش‌هايي را به دلخواه حذف مي‌كنند تا تئوري خود را موجه جلوه دهند. مثلا در نمونه ظهور مريخ در ابعاد ماه كامل در شهريور ماه آنها بخش عمده‌اي از داستان خود را از خبري مربوط به چند سال پيش برداشته‌اند كه در آن اعلام شده بود در آن سال بخصوص مريخ به نزديك‌ترين فاصله خود با زمين مي‌رسد (اين فاصله چند كيلومتري نزديك تر از فاصله مريخ نسبت به ركوردهاي قبلي خود بوده است).
در خبرهاي آن سال اعلام شده بود كه اگر با تلسكوپي با بزرگنمايي مشخصي به مريخ نگاه كنيد درون تلسكوپ، مريخ را به ابعاد ماه كامل خواهيد ديد. اما شايعه‌پردازان اين بخش و همچنين بخشي را كه مربوط به زمان اين رويداد بود، حذف كردند و هر سال نامه‌هايي مبني بر اين‌كه اين اتفاق مي‌افتد و مريخ ناگهان به اندازه ماه كامل در آسمان شب ديده مي‌شود را منتشر مي‌كنند. گاهي قطعاتي با تفسيرهاي اشتباه و آميخته به برخي از اطلاعات غلط در كنار هم قرار مي‌گيرند تا داستاني جعلي را منطقي جلوه دهند.
مثلا در داستان‌هاي مربوط به پايان دنيا در شب يلداي امسال، تفسير غيردقيقي از يك تقويم باستاني، تعدادي اطلاعات بي‌ربط نظير اين‌كه در شب يلدا و انقلاب زمستاني خورشيد، زمين ومركز كهكشان در يك راستا قرار مي‌گيرند (اين اتفاق هر سال هنگام انقلاب زمستاني تكرار مي‌شود) و اين‌كه سيارات همگي در يك خط قرار مي‌گيرند (اين اتفاق امسال نمي‌افتد و اگر زماني هم رخ دهد هيچ تاثير گرانشي بر زمين ندارد) را كنار هم قرار مي‌دهند تا ادعاي خود را توجيه كنند. گاهي نيز كار به نظريه‌هاي توطئه مي‌كشد. در خصوص بشقاب‌هاي پرنده، عمده مدارك مدعيان به واسطه اطلاعات طبقه‌بندي شده‌اي است كه گويا در اختيار آنها قرار دارد و از پنهانكاري دولت‌ها در مخفي نگهداشتن اين موضوع صحبت مي‌كنند.

شايعه‌پراكنان باهوش! هميشه مقابله و مواجهه با اين شايعات كار آساني نيست. گاهي مي‌توان مدارك و ادعاهاي آنها را نقد كرد. مثلا زماني كه گفته مي‌شود همه سيارات در روز خاصي در يك راستا قرار مي‌گيرند، مي‌توان نقشه مدار سيارات و وضعيت آنها را به مردم نشان داد و توضيح داد كه اين اتفاق نمي‌افتد و اگر هم بيفتد برآيند نيروي گرانشي وارد بر زمين چقدر مي‌شود و اين تاثير چقدر اندك و قابل صرف نظر در مقابل مثلا گرانش فقط ماه كه در نزديك ما قرار دارد، است. يا مثلا اگر به شما بگويند تغيير قطبين مغناطيسي عامل تغييرات بزرگ و نابودي زمين است مي‌توان به آنها شواهد مربوط به تغيير قطبين مغناطيسي زمين در طول تاريخ را نشان داد و اشاره كرد اين پديده تازه و عجيبي نيست و زمين بارها آن را تجربه كرده است و تاثيرات آن مشخص و قابل بررسي است و ارتباطي با ادعاي مطرح شده ندارد.
گاهي اوقات شايعه‌پردازان براي نفوذ در اذهان مردم، از توصيه و ضرب‌المثلي قديمي پيروي مي‌كنند كه اگر مي‌خواهيد دروغي بگوييد كه همه باور كنند، بايد دروغتان تا حد امكان بزرگ باشد. در اين مورد خاص بحث كردن و صحبت كردن درباره اين ادعا دشوارتر است چون اصولا حرف معني داري ارائه نشده است. نمونه اخيري كه مردم با آن مواجهند از اين دسته است.

سه شبانه‌‌روز تاريكي اگر كاربر شبكه‌هاي اجتماعي بوده يا وبلاگ‌هاي مختلف داخلي و خارجي را ديده باشيد يا مخاطب ايميل‌هاي عمومي باشيد، حتما با اين خبر مواجه شده‌ايد كه قرار است زمين به مدت سه روز در خاموشي فرو برود. روايت‌هاي مختلفي از اين داستان منتشر شده است. يكي از عمومي‌ترين اين موارد را در ادامه مي‌بينيد:

نكته: شايعاتي مثل خاموشي سه روزه جهان ظاهري هيجان انگيز دارد، اما موضوعات علمي مثل طوفا​ن​هاي سهمگين، آتشفشان‌هاي خروشان و ناشناخته​هاي اعماق درياها به مراتب جالب​ترند و مي​توانند جايگزين فريبندگي ظاهري خرافات شوند
«دانشمندان ناسا، خاموشي در كل كره زمين به مدت سه روز از تاريخ 23 دسامبر 2012 را پيش‌بيني كرده‌اند. اين پايان جهان نيست، اين همترازي جهان، جايي كه خورشيد و زمين براي اولين بار همتراز مي‌شوند. زمين از وضعيت كنوني كه بعد سوم است به بعد صفر تغيير كرده و سپس به بعد چهارم تغيير مي​کند. در اين گذار جهان با تغيير بزرگي روبه‌رو مي‌شود و ما يك جهان جديدي را خواهيم ديد. پيش‌بيني شده است اين سه روز تاريكي در روزهاي 23، 24، 25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دي 91) اتفاق مي‌افتد، حفظ آرامش، كنار يكديگر بودن، مناجات و خواب در اين سه روز بهترين كار است و آنهايي كه بعد از اين واقعه زنده مي‌ماند با يك جهان نوين روبه‌رو خواهند شد. خطري كه شما را تهديد مي‌كند اين است كه در اثر هراس از اين رويداد دچار حادثه شده و از بين برويد. مقامات نمي‌خواهند به دليل توسعه وحشت عمومي اين موضوع را عمومي كنند.»
برخلاف نمونه‌هايي كه قبلا اشاره شد، اين داستان تنها بر مبناي دروغ‌هاي شاخدار و حرف‌هاي بي‌معني بنا شده است. به طور خلاصه در اين متن اين ادعاها مطرح مي‌شود:
1ـ ناسا و دانشمندان آن اين موضوع را پيش‌بيني كرده است
2ـ خورشيد و زمين براي اولين بار همتراز مي‌شوند
3ـ زمين از بعد سه روز به بعد صفر و بعد به بعد چهار مي‌رود
4ـ در نتيجه زمين (يا جهان؟) سه روز خاموش مي‌شوند
در اين خصوص مساله تنها اشتباه بودن داده‌ها نيست، بلكه اساسا گزاره‌هاي موجود هيچ معني ندارد.

ناسا چه مي‌گويد؟ در مورد بند يك كافي است نگاهي به وب‌سايت ناسا بيندازيد. هر بار كه چنين شايعاتي مطرح مي‌شود پاي ناسا هم به ميان باز مي‌شود كه دليل عمده آن هم اين است كه ناسا براي بسياري از مردم به عنوان عالي‌ترين مركز پژوهشي و علمي جهان شناخته مي‌شود (كه البته اين طور نيست) طراحان به نظر هيچ وقت نام مراكز علمي و پژوهشي ديگر را نشنيده‌اند و همه چيز را به ناسا ارتباط مي‌دهند.
طبيعي است تنها چيزي كه در مجموعه ناسا در اين باره پيدا خواهيد كرد خبر و توضيحي است كه بيان مي‌كند اين مساله هيچ سنديتي ندارد و چنين حرفي بي‌معني است. در بخش 2و 3، گزاره‌هايي كه دلايل اين رويداد را مطرح مي‌كنند در واقع گزاره‌هايي بي‌معني هستند. نه به اين معني كه در آنها اشكالي وجود دارد بلكه به اين معني كه اساسا اين جملات هيچ معني مشخصي ندارند. وقتي گفته مي‌شود زمين و خورشيد همتراز مي‌شوند با چه چيزي همتراز مي‌شوند؟
از هندسه مقدماتي به ياد داريم كه هميشه ميان دو نقطه مي‌توان يك خط مستقيم رسم كرد. در اين مورد بين خورشيد و زمين نيز همواره مي‌توان خط مستقيمي را رسم كرد اما وقتي صحبت همترازي است، ابتدا بايد ببينيم اين تراز در مقايسه با كدام جسم سومي مطرح مي‌شود؟ هيچ. اگر به موضوعات مشابه برگرديم مشابه اين ادعا را در دو مورد درباره ادعاهاي سال 2012 مي‌بينيم كه در آنها اشاره شده است كه زمين و خورشيد و ديگر سيارات منظومه شمسي همگي در يك راستا قرار مي‌گيرند و ادعاي ديگر اين‌كه خورشيد و زمين و مركز كهكشان در يك راستا قرار مي‌گيرند.
اگر چه در ادعاهاي مربوط به اين داستان به هيچ يك از اين دو اشاره‌اي نشده است اما حتي با فرض قبول آن بايد گفت اول اين‌كه در سال جاري چنين همخطي عمومي بين سياره‌ها رخ نخواهد داد و دوم اين‌كه رخ دادن چنين همخطي هيچ تاثيري بر زمين نخواهد داشت (مي‌توانيد با كمك فرمول‌هاي عمومي مربوط به گرانش، تفاوت نيروي گرانشي كه به سياره ما وارد مي‌شود را در اين شرايط با هر شرايط دلخواه ديگر مقايسه كنيد).
سوم اين‌كه هر سال و هنگام انقلاب زمستاني در نيمكره شمالي، زمين و خورشيد و مركز كهكشان تقريبا در يك راستا قرار مي‌گيرند (مركز كهكشان جايي در منطقه صورت فلكي قوس و در فاصله حدود 28 هزار سال نوري از ما قرار دارد) و هر سال خورشيد در مسير حركت ظاهري خود به دور زمين روي دايره البروج در اول دي ماه تقريبا در جايي قرار مي‌گيرد كه زمين ـ خورشيد و اين ناحيه تقريبا در يك راستا هستند (و البته 6 ماه بعد بار ديگر اين همخطي به شكل معكوس قرار مي‌گيرد و خورشيد ـ زمين و اين منطقه در يك راستا قرار دارند و اين هنگامي است كه شما در آسمان شب مي‌توانيد به رصد اين بخش از آسمان بپردازيد).
گزاره بعدي حتي از اين هم بي معني تر است. اين‌كه ما در بعد سوم قرار داريم و به بعد صفر و بعد چهار نقل مكان مي‌كنيم مطلقا عباراتي بي معني هستند. جهان ما ساختاري چهاربعدي دارد. سه‌‌بعد آن ماهيت فضايي و يك بعد آن از زمان تشكيل شده است. از زمان اينشتين مي‌دانيم فضا و زمان ماهيت‌هاي جداگانه‌هاي ندارند و در يك ساختار پيوسته به نام فضا ـ زمان قرار مي‌گيرند. همه آنچه از جهان مي‌شناسيم در اين قالب چهاربعدي است. البته برخي از نظريات صحبت از ابعاد بالاتري در ابتداي عالم مي‌كنند اما اولا تاكنون سرنخي از آنها به دست نيامده و ثانيا حتي در صورت وجود آنها با ساختاري با ابعاد بالاتر مواجه مي‌شويم. انتقال از يك بعد به بعد ديگر معني ندارد. براي اين‌كه اين مساله روشن شود مثالي ساده را در نظر بگيريد.
از رياضيات مقدماتي نمودارهاي دو بعدي يا دكارتي را به ياد داريد كه با دو خط عمود بر هم مشخص مي‌شد. هر نقطه در اين صفحه با دو عدد كه نشان‌دهنده مختصات طول و عرض آن بود نشان داده مي‌شد. فرقي نمي‌كند كه شما روي محور طول يا عرض باشيد؛ در هر حال شما روي صفحه هستيد و فقط مولفه‌هاي اين مختصات تغيير مي‌كند. در عالم ما نيز همه چيز مختصاتي چهار مولفه‌اي دارد كه سه تاي آن ماهيت فضايي و يكي از آنها ماهيت زماني دارد. براي اين‌كه پوچ بودن اين گزاره را بهتر ببينيد، به ياد بياوريد كه وقتي صحبت از اشكالي با ابعاد پايين‌تر مي‌كنيم براي مثال يك نقطه را موجودي با بعد صفر، خط را ساختاري يك بعدي، صفحه را دو بعدي و فضا را سه‌‌بعدي مي‌دانيم. حتي تصور اين‌كه افرادي كه اين مطلب را نوشته‌اند چه فكري مي‌كرده‌اند غيرممكن است. اين‌كه ما در بعد سه‌ زندگي مي‌كنيم يعني چه؟ ما در فضا ـ زماني چهاربعدي زندگي مي‌كنيم و به اين ترتيب هر آنچه ادعا مي‌شود تعدادي كلمه بي‌معني است كه كنار هم قرار گرفته است.
طبيعتا وقتي مقدمه بحثي غلط و بي‌معني باشد هر نتيجه‌اي را مي‌توانيد از آن بگيريد و از جمله اين‌كه بر اين اساس زمين خاموش مي‌شود (البته معلوم نيست برق قطع مي‌شود، ستاره‌ها و خورشيد خاموش مي‌شوند يا...).

هيجان علم حقيقي به اين ترتيب شايعات راه خود را باز مي‌كنند و هر بار خرد جمعي ما انسان‌ها را به چالش مي‌كشند. شايد هيچ‌گاه نتوان جلوي انتشار اين شايعه‌ها و ساخته شدن آنها را گرفت. برخي از روي ناآگاهي و برخي با هدف‌هاي ديگر اين كار را در آينده هم ادامه خواهند داد اما مي‌توان با افزايش آگاهي‌هاي عمومي از تاثيرات مخرب آن جلوگيري كرد. البته كه چنين رويدادهايي ظاهري هيجان‌انگيز دارند اما با افزايش آگاهي است كه مي‌توان منابعي هيجان‌انگيزتر و البته علمي و منطقي را جانشين اين شايعات كه واقعا بايد آنها را در رده چرنديات طبقه‌بندي كرد، قرار داد.
نگاهي به جهان اطراف بيندازيد، اين‌كه چگونه جريان‌هاي آب و هوايي تبديل به هيولايي مانند توفان‌هاي مخرب مي‌شوند، اين‌كه در دل آتشفشان ها، در بستر زمين و در قعر اقيانوس‌ها چه مي‌گذرد، اين كه در آسمان چگونه موجوداتي هيجان‌انگيز، زيبا و مرموز زندگي مي‌كنند و اين‌كه چگونه ما در حالي كه اسير سياره كوچك و آبي خود هستيم مي‌توانيم رازهاي اين معماها را كشف كنيم، همه و همه داستان‌هاي پركشش و هيجان‌انگيزي هستند كه اگر وارد آن شويد هيجاني به مراتب بيشتر از دست و پنجه نرم كردن با اين شايعات بي‌معني را تجربه خواهيد كرد.

amir 777
17-11-2012, 21:24
یه سوال تا حالا سابقه داشته تو طول تاریخ بشریت یه نسلی از انسان ها یا تعدا زیادیشون نابود بشن کسی اگه منبعی داره بگه ممنون میشم

Amir Hossein
18-11-2012, 18:31
نمیدونم چرا انقدر میخوان این پدیده رو به نابودی ربط بدن...؟!
من تو خیلی از مطالب دیدم که گفته شده: شاید اصلا قرار نباشه دنیا تموم یشه!
فقط یه سری اتفاقات خاص بیوفته

amir 777
19-11-2012, 16:49
اره میتونه یه اتفاق مهم دیگه ای هم باشه
در حالی که حدودا 40 روز به این روز مونده جنگ غزه خیلی ترسناکه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Hossein
19-11-2012, 18:04
سلام
بچه ها دیدین تو اپلیکیشن people اندروید 4.2 ماه دسامبر وجود نداره!!!:31:
فکر کنم دسیسه ای پشت این پرده هاست

A M ! N
19-11-2012, 18:12
درود.

خود گوگل نام این را باگ گذاشته ، و گفته است به زودی در نسخه ی 4.2.1 مشکل برطرف خواهد شد.

نمیشود زود در این مورد داوری کرد که آیا واقعا گوگل هدفی ازینکار داشته.

Babak
19-11-2012, 18:45
یه سوال تا حالا سابقه داشته تو طول تاریخ بشریت یه نسلی از انسان ها یا تعدا زیادیشون نابود بشن کسی اگه منبعی داره بگه ممنون میشم

راستش خیلی مستند نیست حرفم. اما احتمالا بر اثر وقوع یک ابر آتشفشان در حدود 75 هزار سال پیش نسل بشر به نزدیکی انقراض رسیده. جوری که فقط جمعیت محدود یک یا چند خانواده به زندگی ادامه دادن و دلیل محدود بودن تنوع ژنتیکی انسان هم همینه. ( منبع : کتاب تاریخچه تقریبا همه چیز)

بله. داشتان از شروع مطرح شدنش انقدر تغییر کرده که حتی عطسه کردن من هم ممکنه نتیجه رخداد های سال 2012 باشه. از اول ماجرا پایان جهان بود. آروم آروم برای اینکه بشه دروغ رو با هر شرایطی وفق داد تعدیلش کردن.

اره میتونه یه اتفاق مهم دیگه ای هم باشه
در حالی که حدودا 40 روز به این روز مونده جنگ غزه خیلی ترسناکه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه اماری یادمه که از میلاد مسیح تا به حال بشریت کمتر از حدود 40 روز ( روی این عدد شک دارم) بدون جنگ سپری کرده. تاریخ رو مرور کنید جنگ های بزرگ بسیار عادی بوده و در هر قرن چند تاییش رو داشتیم. زلزله همیشه بوده. آتشفشان همیشه بوده . سیل همیشه بوده. طوفان همیشه بوده. بیماری همه گیر همیشه بوده. جنگ هم همیشه بوده. خشک سالی هم بوده. اینا همه رخداد های معمول هستن در طول سال ها.
باید اتفاق خاصی بیوفته که خاص کنه این 2012 رو. وگرنه من روزی یکی دو بار عطسه رو دارم و این نیازی به پیشگویی مایا ها نداره.
آ

Переклад не
19-11-2012, 18:50
انفجار از سمت خورشید قضیش چیه؟ خشم خورشید و اینچیزا دیگه

amir 777
19-11-2012, 19:59
[QUOTE=Babak;7324323

یه اماری یادمه که از میلاد مسیح تا به حال بشریت کمتر از حدود 40 روز ( روی این عدد شک دارم) بدون جنگ سپری کرده. تاریخ رو مرور کنید جنگ های بزرگ بسیار عادی بوده و در هر قرن چند تاییش رو داشتیم. زلزله همیشه بوده. آتشفشان همیشه بوده . سیل همیشه بوده. طوفان همیشه بوده. بیماری همه گیر همیشه بوده. جنگ هم همیشه بوده. خشک سالی هم بوده. اینا همه رخداد های معمول هستن در طول سال ها.
باید اتفاق خاصی بیوفته که خاص کنه این 2012 رو. وگرنه من روزی یکی دو بار عطسه رو دارم و این نیازی به پیشگویی مایا ها نداره.
آ[/QUOTE]
بله اون که صد در صد اینا حوادث عادی هستن ولی بالاخره ناخوداگاه همه منتظر یه حادثه برا این روز هستن

EngineeR EhsaN
20-11-2012, 00:06
یه حس بدی نسبت به این حادثه دسامبر دارم! همینطوری که دوست خوبمون گفتن امکان داره یه اتفاق خاصی بیفته، با توجه به اینکه غربیا برای چندین سال آیندشون برنامه ریزی دارن و این تو گذشته هم ثابت شده این زمینه سازیا و فضاسازیا میتونه آماده کردن اذهان عمومی برای جنگ با ایران باشه! بدین ترتیب که بیان بگن آره دیدید چی شد ما یه کشور ظالم و خطرناکو داریم نابود میکنیم و این میتونه همون پیش بینی مایاها باشه گفتن یه اتفاق اساسی میفته!! این جنگ غزه هم بنظرم پیش زمینشه! بهر حال خود بنده به این جور پیش بینیا و حرف مفت زدن اهمیتی قایل نیستمو مطمینا تاثیری تو زندگی من یکی که نمیذاره :دی

B3HZ@D
20-11-2012, 05:13
بله ما هم که عات داریم فکر کنیم همیشه یک توطئه ای در کاره ! فراماسون و صهیونیسم و از این جور حرف ها .

Saeed Dz
20-11-2012, 11:05
یه حس بدی نسبت به این حادثه دسامبر دارم! همینطوری که دوست خوبمون گفتن امکان داره یه اتفاق خاصی بیفته، با توجه به اینکه غربیا برای چندین سال آیندشون برنامه ریزی دارن و این تو گذشته هم ثابت شده این زمینه سازیا و فضاسازیا میتونه آماده کردن اذهان عمومی برای جنگ با ایران باشه! بدین ترتیب که بیان بگن آره دیدید چی شد ما یه کشور ظالم و خطرناکو داریم نابود میکنیم و این میتونه همون پیش بینی مایاها باشه گفتن یه اتفاق اساسی میفته!! این جنگ غزه هم بنظرم پیش زمینشه! بهر حال خود بنده به این جور پیش بینیا و حرف مفت زدن اهمیتی قایل نیستمو مطمینا تاثیری تو زندگی من یکی که نمیذاره :دی
بحث سیاسی نشه و فقط جهت اطلاع دوستان میگم جنگی با ایران قرار نیست اتفاق بی افته چون ایران عضو بلوک شرق هست الان
تحرکات سیاسی و نظامی اخیر برای اینکه بازوهای ایران از کار بی افته و ایران مجبور به مذاکره بشه

VAHID
20-11-2012, 17:34
بله ما هم که عات داریم فکر کنیم همیشه یک توطئه ای در کاره ! فراماسون و صهیونیسم و از این جور حرف ها .

نابودی دنبا که حرف مفته ولی 80% احتمال این هست گوشه و کنار جهان یه اتفاقی میوفته بالاخره ......

spermahdi12
20-11-2012, 20:47
سلام!من تازه به این بحث اومدم ومیخوام نظرم رو بگم.ازیه استاد دانشگاه شنیدم که میگفت انقراض دایناسورها انقراض پنجم بودوپیش بینی شده (البته پیش بینی علمی نه ستاره بینی واین حرفا...)اگرجنگل های استوایی که اکنون به شدت درمعرض تخریب هستند نابود شوند،انقراض ششم رخ میدهد زیرانیمی ازگونه های جانوری وگیاهی درآنجازندگی میکنند.(شاید ربطی نداشته باشه ولی حالا که بحث ازنابودیه بهتره فقط به خودمون فکر نکنیم وبه دیگر موجودات زنده هم توجه کنیم!)ایشون همین طور گفتن نابودی دنیا صحیح نیست وباید بگیم نابودی
برخی از اجرام آسمانی درضمن ایشون اضافه کردندکهزمین بیدی نیست که به این باد ها بلرزد(طوفان خورشیدی) وممکن است دوباره زمینیان نابود شوند ولی زمین کلا نابود نمیشود
وممکن است دوباره باپیدایش حیات مواجه شویم.دراین صورت نمیتوان گفت که همه چیز نابود میشود.:31:

kases
20-11-2012, 21:04
با وجود اینکه میدونم روز 21 دسامبر هیچ اتفاقی نمیفته اما خیلی خیلی دوست داشتم کلا زمین میترکید همه چی تموم میشد.

mokarx
21-11-2012, 12:40
سلام
من نابودی زمین و کار ندارم
این 3 روز تاریکی هم شایعه است یا واقعا اتفاق می افته ؟

FC.Barcelona
21-11-2012, 13:08
همش خرافات هست ! حالا حالاها زمین در امن و امان هست

amir 777
23-11-2012, 11:48

7darvak
23-11-2012, 12:01
اقا یکی به من بگه ایا این مایاها که میگن همه چیو پیش بینی کردن قبل11سپتامبر هم بودن؟یعنی کسی اصلا انتظارشو داشت یا همه بعد اون حادثه گفتن اره پیش بینی کرده بودن خیلی خفن عصن....؟(با مدرک لطفا)

khafan8288
23-11-2012, 13:07
سلام
به نظر من اصلا امکان نداره که نابود بشه
شماها خوب میدونید که هر روز دارن سرمایه گذاری های عظیم انجام میدن
خب اگه امسال همه چی تموم بشه دیگه چه فایده؟
در ضمن اگه 2012 امسال تموم میشه چرا pes 2013 رو زدن؟:sq_2:

EngineeR EhsaN
23-11-2012, 14:56
سلام
به نظر من اصلا امکان نداره که نابود بشه
شماها خوب میدونید که هر روز دارن سرمایه گذاری های عظیم انجام میدن
خب اگه امسال همه چی تموم بشه دیگه چه فایده؟
در ضمن اگه 2012 امسال تموم میشه چرا pes 2013 رو زدن؟:sq_2:

یعنی واقعا دلیل ازین قانع کننده تر نمیشدا!!!!! :دی

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

M A S 0 U D
24-11-2012, 09:45
قرار بود پاییز 2012 آخر دنیا باشه چی شد؟ نکنه زمستانه؟

A M ! N
24-11-2012, 11:58
قرار بود پاییز 2012 آخر دنیا باشه چی شد؟ نکنه زمستانه؟

نه دیگه برادر گرامی !! شما هم اینقدر مایا هارو زیر سوال نبرید :دی بدبختا نه ساله دارن میزنن توی سر خودشون
میگن بیست و یک دسامبر که مصادف میشه با زمستان ما :دی

Saeed Dz
24-11-2012, 13:03
پیشنهاد میکنم درمورد عوامل از بین رفتن تمدن مایاها دوستان تحقیق کنن
اینکه چه اتفاقی افتاد که مردم شهرهای متمدن اون روزگار رو ترک کردن

M A S 0 U D
24-11-2012, 13:18
میگن بیست و یک دسامبر که مصادف میشه با زمستان ما
حدود یه ماه دیگه
قابل توجهه
این تاریخ تو ذهن میمونه حتی اکه بهش اعتقادم نداشته باشی

A M ! N
24-11-2012, 14:40
حدود یه ماه دیگه
قابل توجهه
این تاریخ تو ذهن میمونه حتی اکه بهش اعتقادم نداشته باشی

بله من هم خیلی چشم به راه رسیدن آن روز هستم، اگر بشود نخستین نفر در روز 22 دسامبر این جا را گل باران خواهم کرد.

ed2008
24-11-2012, 16:19
سلام به دوستان

فقط یک جمله:
وقتی همه انسانها یک چیز واحدی را بدونند هی______________________________________________ __________________________________________________ __چ وقت ان اتفاق نمیافتد!
پس.............................................. ................................................

Ahmad
24-11-2012, 16:54
در روز 21 دسامبر در آسمان دو خورشید دیده خواهد شد

و این یعنی همان اتفاقی که سال‌ها پیش در چین افتاد

بهتره در این شبها سر به هوا باشید یعنی اگر هوا صاف بود نگاهی به بالای سر خودتون بندازین

جایی در آسمان چهار ستاره رو می‌بینید که تشکیل یک ذوزنقه رو میدن
درون این ذوزنقه سه ستاره رو میبینید که در یک راستا هستند
و غباری آبی رنگ کنار آنها
در گوشه سمت چپ و بالا ستاره ‌ای رو به رنگ قرمز می‌بینید

تونستین پیدا کنین ؟

این یک غول سرخه و هر لحظه امکان انفجار اون وجود داره

تاریخی که این تقویم با توجه به نقشه‌هایی که در آن دیده شده و شباهتی که با این صورت فلکی داره و همچنین
پیشرفت نجومی فوق‌العاده‌ای که در برهه‌ای از تاریخ وجود داشت و ناگاه از بین رفت

همگی نشان می‌دهند که انفجار ابرنواختری ایجاد شده و با رصدی که صورت گرفته مشخص شده اثر این انفجار تا چند روز دیگر به منظومه شمسی رسیده و
در نهایت به زمین میرسد و تمام.

قسمتهای بلد شده از خودم بود. دی
جالب بود گفتم ببینیم به این موزد که نوشتم اشاره‌ای شده قبلا و این لینک رو دیدم:
شاید قبلا دیده بودم و یادم رفته بود

Переклад не
24-11-2012, 18:02
ما نفهمیدیم بلخره زمین سه روز تاریک میشه یا آسمون شب یه مدتی روشن میمونه یا تمدن از بین میره یا آب همه جارو میگیره
بلخره واسه ارشد بهمن بخونم یانه زحمات به هدر خواهد رفت؟:دی

M A S 0 U D
24-11-2012, 20:38
ترس تو دلتون افتاده نه؟:sq_24:
یک درصد اگه عملی بشه ...
همین که میاین اینجا پست میزارید معلومه بهش فکر میکنید:sq_2:

J@viD
24-11-2012, 20:50
شما بهش فکر نمیکنی؟
اتفاقا خیلی باحاله یه هیجانی به این زندگی یکنواختمون روی کره زمین میده
یوهو از توهم امنیت کامل میایم بیرون یه نگاه به دوربر خودمون میندازیم
چه خبره تو این دنیا چقدر کهکشان و ستاره و سیاه چاله و شهاب سنگ برا خودشون دارن میچرخن تو اسمونا اونوقت ما سرمون انداختیم پایین فکر میکنیم همه چی همینجاس
به شخصه عاشق شبایی هستم که تابستونا پشت بوم میخوابیدیم با نگاه کردن به اسمون خوابمون میبرد
حتی فکر کردن به اینکه شاهد انفجار یه ستاره تو فاصله 600 سال نوری باشی ادمو به هیجان میاره
البته سرچ کردم چنتا مقاله در این مورد خوندم که میگفت پیشبینی کردن همچین انفجاری امکان پذیر نیست

FC.Barcelona
25-11-2012, 01:53
این مساله بیشتر جنبه fun داره تا واقعیت

Amir Hossein
25-11-2012, 23:24
سلام
این واقعه قراره دقیقا چه ساعتی اتفاق بیافته؟
من تصادفی یه چه دیده بودم 11:11
درسته؟

Eblis 2011
25-11-2012, 23:35
دقیقا به تاریخ ما چندوم میشه ؟

MOHAMMAD2010
26-11-2012, 12:06
دقیقا به تاریخ ما چندوم میشه ؟

1 دی 91
...

hamed29
26-11-2012, 15:11
این مساله بیشتر جنبه fun داره تا واقعیت
تا حدی درسته؛ ولی به نظر من اتفاقاتی که قراره بیفته نجومی یا طبیعی (زمین) نیست. آخه اصلاٌ چیز جدیدی نیست که!
حالا مثلا دو تا خورشید، نه اصلاً 20 تا خورشید بیاد تو آسمون .خوب که چی؟!:sq_2:
درسته، از نظر نجومی و ستاره شناسی اهمیت داره؛
ولی آخه این همه شلوغ کردن فقط واسه همینه؟ من که فکر نمیکنم!

ببینید کلا دو حالت پیش گویی وجود داره:
1 ) شما واقعا آینده رو پیش بینی کنی
2 ) برنامه ای رو که قراره انجام بدی، بیای از قبل بیان کنی.
در اینجا از نظر بقیه شما داری پیش گویی میکنی. ولی خوب، خودت که میدونی داری چی کار میکنی!

مثلاً بگی من پیش بینی مبکنم که 1 دقیقه دیگه یه صدای سرفه میاد؛ بعد خودت بیای سرفه کنی! :sq_2:
خوب اینجا چه پیش گویی وجود داشت؟
حرف من اینه که درسته، ممکنه از نظر نجومی یه اتفاقاتی بیفته ولی دیگه این همه شلوغ کردن واقعا بی معنیه!
ضمناً این اولین باری هم نیست که دارن میگن دنیا قراره کن فیکن بشه

من تصادفی یه چه دیده بودم 11:11
درسته؟
راستی کسی میدونه 1 دی ساعت 11:11 تو مکه بجز افتادن سایه روی کعبه و شروع به کار اون ساعت بزرگ چه اتفاقی قراره بیفته؟
تو چند تا سایت دیدم فقط میگفتم یه برنامه ای دارن، ولی کسی نگفت چه برنامه ای!

M A S 0 U D
26-11-2012, 19:33
1 دی 91 قراره چه اتفاقی بیفته؟

matr!x_2008
27-11-2012, 23:25
چرا دنیا یک ماه دیگر تمام می شود؟
یکی از روزنامه های سوییس خبر جالبی در خصوص ادعای عجیب برخی سوییسی ها منتشر کرده است که بر اساس آن ˈدنیا یک ماه دیگر به پایان می رسد.ˈ! روزنامه سوییسی ˈ۲۰ مینوتنˈ نوشت: بر اساس تقویم قوم مایا در سوییس، یک ماه دیگر دنیا به پایان می رسد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آنگونه که ˈگئورک اتو اشمیدˈ کارشناس امور فرقه ها در سوییس گفته است ، پیروان این فرقه در سوییس بطور جدی خود را برای این روز آماده می کنند. وی افزوده که پیروان این فرقه در سوییس از چندی پیش گوشه انزوا را برگزیده و حتی عده ای از آنها در هفته گذشته از شغل های خود استعفا داده اند. بر اساس دیدگاه پیروان این فرقه، در این روز یکی از کره های آسمانی به کره زمین اصابت خواهد کرد و دنیا به پایان می رسد. برخی از معتقدین به تقویم مایا می خواهند شب بیست و یکم دسامبر (اول دی) که بر این اساس آخرین روز تقویم دنیا است را در زیر زمین های اتمی سپری کنند!

Переклад не
27-11-2012, 23:59
خب بر فرض محال قراره یک دی جهان نابود بشه.خب چه کاری از دست ما برمیاد؟؟ حرف واسه کساییه که نگران هستن.بیخیال
یه راه حل هست
میتونیم بریم یه کره ی دیگه .اونجام لابد هوا و ... نداره و میمیریم کلا
به غیره این راه که راهی نیست.هست؟
یه راه دیگه هم هست .اینکه بریم یه کهکشان دیگه. اونجا هم منجمد میشیم و میمیریم
به غیر از این دو راه که راهی نیست.هست؟
یه راهم اینه که خودکشی کنیم.اینم که نمیتونیم
ویا اینکه بمونیم تو کره ی خودمون و بمیریم
به غیر این چهارراه راه دیگه ای نیست که.هست؟

ببینید دوستان راه زیاده اما تو همشون مردن هم هست:دی.پس بیخیال بشیم و با خیال آسوده بمیریم.اقلا این بیس سی روزو با خیال راحت زندگی کنیم
البته اینم بگم دنیا منتظر بود تا نسل ماها بیاییم تا هر چی بدخلقی و بدقلقی داره رو روی سرمون خالی کنه.توف تو این شانس
:دی

kvhsade
28-11-2012, 00:45
سلام بر اساس پست جناب matr!x-2008 قرار است كره زمين از بين برود تازه اگر كسي هم به زيرزمينهاي اتمي برود شايد در امان باشد پس با اين حساب دنيا از بين نميره فقط قرار است كره زمين نابود بشود ما آدمها فكر ميكنيم همه دنيا همين كره خاكي است كه در آن زندگي ميكنيم !!درحالي كه كره زمين در برابر وسعت همه عالم و قدرت خداوند كه همه عالم را تدبير ميكند چيزي نيست

A M ! N
28-11-2012, 01:05
چرا دنیا یک ماه دیگر تمام می شود؟
یکی از روزنامه های سوییس خبر جالبی در خصوص ادعای عجیب برخی سوییسی ها منتشر کرده است که بر اساس آن ˈدنیا یک ماه دیگر به پایان می رسد.ˈ! روزنامه سوییسی ˈ۲۰ مینوتنˈ نوشت: بر اساس تقویم قوم مایا در سوییس، یک ماه دیگر دنیا به پایان می رسد.

آنگونه که ˈگئورک اتو اشمیدˈ کارشناس امور فرقه ها در سوییس گفته است ، پیروان این فرقه در سوییس بطور جدی خود را برای این روز آماده می کنند. وی افزوده که پیروان این فرقه در سوییس از چندی پیش گوشه انزوا را برگزیده و حتی عده ای از آنها در هفته گذشته از شغل های خود استعفا داده اند. بر اساس دیدگاه پیروان این فرقه، در این روز یکی از کره های آسمانی به کره زمین اصابت خواهد کرد و دنیا به پایان می رسد. برخی از معتقدین به تقویم مایا می خواهند شب بیست و یکم دسامبر (اول دی) که بر این اساس آخرین روز تقویم دنیا است را در زیر زمین های اتمی سپری کنند!

سلام بر اساس پست جناب matr!x-2008 قرار است كره زمين از بين برود تازه اگر كسي هم به زيرزمينهاي اتمي برود شايد در امان باشد پس با اين حساب دنيا از بين نميره فقط قرار است كره زمين نابود بشود ما آدمها فكر ميكنيم همه دنيا همين كره خاكي است كه در آن زندگي ميكنيم !!درحالي كه كره زمين در برابر وسعت همه عالم و قدرت خداوند كه همه عالم را تدبير ميكند چيزي نيست

دوستان شرمنده که این محفل گرم مایایی شمارا به هم میزنم ، ولی اگر امکانش هست میشه بگین دقیقن کدوم کره به زمین برخورد میکنه ؟

Eblis 2011
28-11-2012, 01:10
تا به امروز پیش بینی های مایا همشون درست در اومده .... امیدوارم این اصلی کاری درست باشه ...... به عبارتی امروز 8 آذر ماه 1391 ...... 22 روز دیگه :ي

Babak
28-11-2012, 02:32
تا به امروز پیش بینی های مایا همشون درست در اومده

سلام
چند تاییش رو لطف میکنی قرار بدی اینجا از این پیش بینی ها ی درست

Eblis 2011
28-11-2012, 02:42
سلام
چند تاییش رو لطف میکنی قرار بدی اینجا از این پیش بینی ها ی درست

و علیکم
خودم الان دقیق حضور ذهن ندارم اما یکی از بستگان کمی دورم که اعتقاد زیادی به ایشون و عقاید و اطلاعاتشون دارم این حرفو زدن و از یه منبعی که فک کنم کتاب بود خوندن که این گروه مایا برای خودشون یه تقویمی دارن که از روی اون پیش بینی میکنن و تا به امروز پیش بینی هاشون رد خور نداشته ...... و کلی تحقیقات در این زمینه داشتن .....

+

اینم اضافه کنم که در مورد نابودی دنیا یا هر اتفاقی که قراره تو 1 دی بیفته اونم با قطعیت نمیگفت که درسته ... با توجه به وقایعی که در گذشته و از روی پیش بینی های دقیق مایا افتاده تا حدودی این مسئله رو هم قبول کرده ...

اطلاعات تکمیلی و موارد پیش بینی ها رو اگه خواستین در صورت دیدن اون بنده خدا میگیرم و اینجا اعلام میکنم ./

Babak
28-11-2012, 04:03
فکر کنم شما داری درباره نوستر آداموس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%85%D9%88%D8%B3)صحبت میکنی. مایا ها پیش بینی نداشتن در داستان ما. صرفا تقویمشون تموم میشه . بعضی ها این تموم شدن تقویم رو وصل کردن به پایان جهان

Saeed Dz
28-11-2012, 04:07
و علیکم
خودم الان دقیق حضور ذهن ندارم اما یکی از بستگان کمی دورم که اعتقاد زیادی به ایشون و عقاید و اطلاعاتشون دارم این حرفو زدن و از یه منبعی که فک کنم کتاب بود خوندن که این گروه مایا برای خودشون یه تقویمی دارن که از روی اون پیش بینی میکنن و تا به امروز پیش بینی هاشون رد خور نداشته ...... و کلی تحقیقات در این زمینه داشتن .....

+

اینم اضافه کنم که در مورد نابودی دنیا یا هر اتفاقی که قراره تو 1 دی بیفته اونم با قطعیت نمیگفت که درسته ... با توجه به وقایعی که در گذشته و از روی پیش بینی های دقیق مایا افتاده تا حدودی این مسئله رو هم قبول کرده ...

اطلاعات تکمیلی و موارد پیش بینی ها رو اگه خواستین در صورت دیدن اون بنده خدا میگیرم و اینجا اعلام میکنم ./
درست بودن فردی در موضوعی خاص دلیل بر درست بودن اون شخص در همه ی موارد نیست
بعضی از دوستان این رو یک نوع استدلال میدونن اما بیشتر مغلطه هست
درمورد مایاهام همچین مورد نیست و بیشتر بزرگنمایی و برداشتهای فردی بوده
چیزی که مایاها و تمدنشون رو هم از بین برده کاملن امروز روشنه و اتفاق ناگهانی نیافتاده!

بله اینکه با قطعیت گفته نمیشه در واقع راه در روی این افراد با این ادعاهاست
همیشه این تاریخ ها عوض میشن و هیچوقت درست نیستن و نخواهند بود
زمان این رو ثابت کرده و برای کسانی که هنوز چشمشون رو بستن ثابت خواهد کرد

Amir Hossein
28-11-2012, 16:35
صرفا تقویمشون تموم میشه
سلام
مگه تقویم تموم شدنیه؟
خوب ,همینطوری هی میچرخه دیگه!
غیر از اینه؟

J@viD
28-11-2012, 17:09
درست بودن فردی در موضوعی خاص دلیل بر درست بودن اون شخص در همه ی موارد نیست بعضی از دوستان این رو یک نوع استدلال میدونن اما بیشتر مغلطه هست درمورد مایاهام همچین مورد نیست و بیشتر بزرگنمایی و برداشتهای فردی بوده چیزی که مایاها و تمدنشون رو هم از بین برده کاملن امروز روشنه و اتفاق ناگهانی نیافتاده! بله اینکه با قطعیت گفته نمیشه در واقع راه در روی این افراد با این ادعاهاست همیشه این تاریخ ها عوض میشن و هیچوقت درست نیستن و نخواهند بود زمان این رو ثابت کرده و برای کسانی که هنوز چشمشون رو بستن ثابت خواهد کرد

میشه در موردی که قرمز کردم بیشتر توضیح بدید
چون تو همه برنامه های مستندی که من در مورد قوم مایا دیدم تمدنشون یکدفعه و بدون هیچ ردی ناپدید میشه

خب بر فرض محال قراره یک دی جهان نابود بشه.خب چه کاری از دست ما برمیاد؟؟ حرف واسه کساییه که نگران هستن.بیخیال
یه راه حل هست
میتونیم بریم یه کره ی دیگه .اونجام لابد هوا و ... نداره و میمیریم کلا
به غیره این راه که راهی نیست.هست؟
یه راه دیگه هم هست .اینکه بریم یه کهکشان دیگه. اونجا هم منجمد میشیم و میمیریم
به غیر از این دو راه که راهی نیست.هست؟
یه راهم اینه که خودکشی کنیم.اینم که نمیتونیم
ویا اینکه بمونیم تو کره ی خودمون و بمیریم
به غیر این چهارراه راه دیگه ای نیست که.هست؟

ببینید دوستان راه زیاده اما تو همشون مردن هم هست:دی.پس بیخیال بشیم و با خیال آسوده بمیریم.اقلا این بیس سی روزو با خیال راحت زندگی کنیم
البته اینم بگم دنیا منتظر بود تا نسل ماها بیاییم تا هر چی بدخلقی و بدقلقی داره رو روی سرمون خالی کنه.توف تو این شانس
:دی

اقا با این پستت خیلی خندیدم دمت گرم

raana
28-11-2012, 17:37
الان یعنی شبه یلدا باید منتظر پایان دنیا باشیم:27:

اینا همش مزخزفه محضه. ...

همین پارسال بود یادم نیست تو کدوم کشور ولی یه بنده خدایی همه ثروتش رو بین مردم تقسیم کرد چون فکر میکرد فرداش دنیا تمومه.

B3HZ@D
28-11-2012, 18:32
دوستان فکر کنم این تاپیک زیر مجموعه انجمن موضوعات علمی باشه . بهتره صحبتها و گفت و گوها سطح بالاتری داشته باشن .
نه این که فلانی چی گفته و قراره چه کسی ظهور یا غروب کنه !
فعلا چیزی که ظهور کرده و نشانه هاش هم کاملا مشخص شده خرافه پرستی , عدم تعقل و استفاده از مغز در بین اکثر ایرانیانه .

armin69
28-11-2012, 18:48
سه روز تاریکی مطلق زمین در اوایل دی ماه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از نظر من اینا همه سیاه بازیه و ترسوندن مردم و تبلیغات و ... بیش نیست! بارها مشاهده شده که گفتن زمین فلان سال از بین میره ولی نرفت. این یکی هم روش(نمی دونم فلان اتفاق میوفته... اسراییل حمله کنه ... یا امام زمان ظهور میکنه یا ... 3روز برق جهان میره!)
اینا همه دروغ و چرندیاتی بیش نیستفقط تبلیغاتش رو بیشتر کردن!
الکی سرتون رو با این چیزا درد نیارید و بی خودی و برای پوچ نگران نشید!

hamed29
28-11-2012, 18:59
جالبه پادشاه عربستان هم در حال مرگه و این از نشانه های اصلی ظهوره
البته باز هم نمیشه صد در صد حرف زد

شما که توقع ندارید پادشاه عربستان عمر جاوید داشته باشه؟
ضمناً یه بار تاپیک به خاطر این مسائل تهدید شده از جانب جناب بابک.
لطفاً بحث رو سیاسی نکنید!

raana
28-11-2012, 19:08
از قوم و تمدن خرافه پرستی مثل مایا که ارواح طبیعت رو می پرستن و خدای خودشون رو خدای مار یا خدای ذرت یا خیلی چیزای دیگه می دونن.

و برای این خدایان جعلی کذب ادم قربانی می کردن

چه جوری میشه انتظار داشت که پیش بینی کنن پایان دنیا چه روزیه؟؟؟

armin69
28-11-2012, 19:11
از قوم و تمدن خرافه پرستی مثل مایا که ارواح طبیعت رو می پرستن و خدای خودشون رو خدای مار یا خدای ذرت یا خیلی چیزای دیگه می دونن.

و برای این خدایان جعلی کذب ادم قربانی می کردن

چه جوری میشه انتظار داشت که پیش بینی کنن پایان دنیا چه روزیه؟؟؟

این جواب تمام سوال هاست ؛ بعضی دوستان با وجود اینجور جواب بازهم میان سوال های نامناسب میپرسن و دوباره مطلب رو کش دارش می کنن. بهتره که این تاپیک قفل شه!

kvhsade
28-11-2012, 19:14
سلام بنظرم همه اين حرفها سر كاريه چون غير از خود خدا هيچكسي از پايان دنيا خبر ندارد اصلا همه هيجان و لذت و نمك زندگي به همينه كه ندوني چه وقتي تمام ميشه چون در غير اينصورت اميدي براي ادامه زندگي نيست همه چيز بيمعني ميشه. همين

armin69
28-11-2012, 19:25
سلام بنظرم همه اين حرفها سر كاريه چون غير از خود خدا هيچكسي از پايان دنيا خبر ندارد اصلا همه هيجان و لذت و نمك زندگي به همينه كه ندوني چه وقتي تمام ميشه چون در غير اينصورت اميدي براي ادامه زندگي نيست همه چيز بيمعني ميشه. همين

اصن اون رو ولش از یه خدا ناباور بیای بپرسی همین جواب رو میده (غیر فراماسون ها و خرافاتی ها و از این قبیل افراد!)
آره ... خیلی از دوستان میگن ... یکیشون میگی بابا 21 دسامبر بیاد بزنه دنیا رو نابود کنه راحت شیم بابا ... اون یکی میگه جنگ بشه بریم جنگ شهید بشه راحت شیم ... یکی دیگه میگه امام زمان ظهور می کنه و ......

3هفته دیگه 21 دسامبره :دی

کاربر شماره ی یک
28-11-2012, 19:33
با سلام خدمت دوستان و باتشكر از اين كه اين همه مطلب راجع به اين موضوع اين جا جمع كردين و خبر هاي علمي كه راجع به اين موضوع نوشتين !
نميدونم با چه عياري سنجيده شده كه 2012 كه موضوع فيلم هاي تخيلي هاليووده شده موضوع بحث علميه اينجا ! تيتر نظرسنجي اينه كه "آيا اعتقاد به 2012 داريد يا نه ؟" از كي تا الان بحثهاي اعتقادي شده جزو بحثهاي علمي ؟! خب من همه قبول دارم اخبار ناسا جزو موضوعات علميه مربوطه به نجومه ولي اين كه خبرهايي جنجالي و دروغيني كه ناسا خودش بعدش تكذيب ميكنه رو هميشه اينجا ببينيم به نظر من صورت خوشي براي موضوعات علمي نداره ،‌ به خصوص تو حالت رسانه ايش وقتي يه نفر رجوع ميكنه به اينجا دوست داره روشنگري راجع به خبر ببينه نه اين كه با تيتر پايان دنيا مواجه بشه و يه عده خرافه هم به اضافه ي خبر ببينه !
تقويم مايا و نوسترآداموس و اين حرفها رو كدوم يك از شمابه عنوان مطلب علمي قبول داره كه توي اين بحث مطرح شده ؟ كدوم خبر راجع به وقوع 2012 انتشار پيدا كرده كه بعدش تكذيب نشده ؟
+بعضي آدماي اين مملكت از يه طرف به خرافه پرستي سنتي ها گير ميدن ،‌از يه طرف خودشون گير خرافه گراييه خيلي شديد تر از سنتي ها هستند !
تاپيكايي مثل تاپيك ميزگرد علمي _فلسفي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بسته ميشه به بهانه ي اين كه بحث خارج از مباحث علميه و مشكل داره و اين حرفا ،‌ اونوقت بحث هايي مثل اين تاپيك با وجود اين كه 347 نفر تا همين لحظه اعتقاد دارن خرافه اي بيش نيست ادامه پيدا ميكنه !‌
من از باز موندن اينجا و بسته شدن اونجا گلايه ندارم چون اگه داشتم ميرفتم قسمت انتقادات سايت ،‌ فقط از كاربرايي كه توي بحث شركت ميكنن گله دارم كه بحث هاي علمي رو رها ميكنن و سراغ خرافه ميرن ،‌ واقعا رها كردن فرهنگ خرافه پرستي خيلي سخته !‌
داستان و افسانه و ادبيات تاپيك به خصوص خودش رو داره !‌
اميدوارم كه حرفهااام رو كسي توهين به بحث و كاربراي عزيز تلقي نكنه چون حرفام رو صادقانه و بدون هيچ قصدي زدم !‌
ممنون از توجهتون

amir 777
28-11-2012, 19:47
به نظر من این روز برای این خیلی مهم شده چون تو خیلی از مذهب ها و فرقه ها وعده های زیادی برای این روز دادند و الا اگه یادتون باشه پارسال هم یه کشیک اعتقاد داشت دنیا تو 2011 تموم میشه حتی بعد این که فهمید اشتباه کرده از ناراحتی سکته کرد مرد:31:
مثلا تو زرتشت گفتن که شب یلدا سوشیانت میاد یا تو اسلام اعتقاد دارن مهدی روز جمعه میاد یا نوادگان مایاها هم اعتقاد دارن به نظر اجدادشون حتی یه موضوع جالب که شاید ندونید این که رهبر شیطان پرستان سال ها پیش قول داده بوده که حکومت شیطان پرستی روز 21دسامبر 2012 در ساعت 11:11 دقیقه بر جهان حاکم میشه اینو تو یه مستند دیدم

کاربر شماره ی یک
28-11-2012, 20:16
ببخشید یه سوالی برام پیش اومده .... شمایی که از بحث علمی و اینا سخن میگی و میگی بحث های ما همش اعتقادی و بی اساس .... کپی کردن 4تا مقاله ی علمی در فروم میشه علمی ؟ یکدفعه بگیرین تایپک رو قفل کنین راحت ترین که .... هیچ جور اجازه ی پست زدن نداریم ... اینی که برم از 4تا سایت 4تا مقاله کپی کنم بذارم اینجا کافیه ؟

خب اگه اینجوریه چرا اینجا بزاریم هر کی میتونه تو گوگل سرچ کنه و مقاله ی مرتبط با موضوعشو بگیره بخونه ..... بحثی خارج از موضوع تایپک نشده به نظرم که همتون جوش میزنین ....
بحث علمي يعني مطالعه و آوردن دلايل علمي بر طبق مطالعات !‌ اين كه هركسي مياد يه نظر ميزاره راجع به موضوع اسمش بحث علمي نيست !‌
اينجا انجمن نجومه ،‌اونم توي انجمن علمي ،‌ چند نفر دارن اينجا الان راجع به مسائل نجوم حرف ميزنن؟چند نفر اصلادارن درباره ي موضوع علمي صحبت ميكنن ؟
اگه كپي كردن مطالب علمي رودر يه تاپيك و حرف زدن متناسب با اون مطلب علمي و در حد اون مطلب رو ديالوگ علمي نميدونين بايد بگم هنوز مفهوم بحث علمي براتون جا نيافتاده !‌
شما تصوركن يه گردهمايي ترتيب دادن راجع به اين موضوع نجومي كه اينجا مطرح شده حرف ميزنن‌‌، شما اجازه ميدي به خودت اونجا بحث رو اعتقادي كني؟
انجمن علمي تكيه به علم كاربرا داره و اخبار نت !‌ جاي ترويج عقايد خرافي نيست !‌ شايد يه نفر بعد از اون چهار صفحه ي كپي شده يه مطلب خاصي ميدونست كه بقيه نميدونستند ،‌اينجا جاي اشتراك دونسته هاي علميه نه خرافه پرستي !‌
گوگل نهايتا يه لينك به شما ميده ،‌ اين جا يه بحث جامع راجع به موضوع به شما ميده با يه سري اطلاعات كامل و دربعضي موارد هم باتوجه به علم كاربرها نكات جديد !‌ من ترجيح ميدم به جاي اين كه راجع به يه موضوع صد ها لينك رو توي گوگل جستجو بكنم يه جايي برم كه بحث كامل و جامع تحويل بگيرم !
+اگه دست من بود اصلا نميذاشتم اين بحث شروع بشه كه ببندمشم .....

Babak
28-11-2012, 21:14
سلام
مگه تقویم تموم شدنیه؟
خوب ,همینطوری هی میچرخه دیگه!
غیر از اینه؟

خود تقویم نه قطعا. اما تعریفی که ما از تقویم داریم و براش میتونیم دوره قائل بشیم بله. مثل معیار قرن برای ما. یک قرن تموم میشه. یک سال تموم میشه.

یک دوره تقویمی مایا ها هم تموم میشه و البته بعدش دوره دیگری شروع میشه.

یه نگاه به این کتاب بندازید

من همیشه در ماجرای 2012 که در واقع از همون پایان تقویمشون شروع شد و بعدش انواع رنگ و لعاب ها بهش اضافه شد این کتاب رو مثال میزنم.
فرض کنیم 100 سال بعد جنگ جهانی سوم بشه و بشر امروزی به شکل گسترده نابود بشه. بازمانده ها بعد از صد ها سال تمدن نویی رو ایجاد میکنن و یه روز تو حفاری ها با این کتاب مواجه میشن. چرا این کتاب در سال 3000 به پایان رسیده؟ اونقت نوه نوه زکریا سیچکین میاد و ادعا میکنه ایرانی های قرن 21 تمدن فوق العاده ای داشتن و میتونستن اینده رو پیش گویی کنن و صدها پیش گویی موفق هم داشتن ( یکی از آشناهشون گفته) قطعا پی بردن که این سال 3000 پایانه جهانه.

shabe.saket
28-11-2012, 21:14
سلام
دوستان عزيز
لطفآ به كتدوكاو موضوع مهدويت نپردازيد.....
ممنون از همه دوستان

Mr.Crow
28-11-2012, 21:22
خیلی خوشحالم که بعد از چند سال که از شروع شدن این موضوع طنز مانند میگذره ، داریم بهش نزدیک میشیم و کمتر از یک ماه دیگه یه روز معمولی به نام 21 دسامبر میاد و میره و فرداش هم همه میرن سراغ کار و زندگیشون.
فقط از این ناراحت هستم که احتمالاً خیلی ها این بار هم درس نمیگیرن و دوباره دفعه بعد (مثلاً سال زیبای 2020) تا آخرین ثانیه ها به این موضوعات ساختگی فکر میکنن و این چرخه تا ابد ادامه داره ، همون طور که قبل از این هم بارها از این "پایان دنیاها" قرار بوده اتفاق بیفته و نیفتاده و باز هم...
یه عده دیگه هم فردای اون روز میان میگن اتفاقاً پیش بینی ها (کدوم پیش بینی ها ؟!) درست بود و ما از امروز وارد دوران تازه ای شدیم و هنوز خودمون خبر نداریم و در آینده می فهمیم !

Amir Hossein
28-11-2012, 21:27
خود تقویم نه قطعا. اما تعریفی که ما از تقویم داریم و براش میتونیم دوره قائل بشیم بله. مثل معیار قرن برای ما. یک قرن تموم میشه. یک سال تموم میشه............
میشه لینکی از کتاب رو برای دانلود بذارین

armin69
28-11-2012, 21:40
سلام
امروز 21 دسامبر سال 2012 ساعت 11:12 است. روز و ساعتی موعودی که قرار بود دنیا از بین بره ولی الان من دیدم که دنیا از بین نرفته و تمام این مدت بی خود نگران بودم و ترسیده بودم و دور زندگی ام رو خط کشیده بودم. این نامه رو می نویسم برای اون هایی که تو سال های آینده باز هم شاهد چنین پیش بینی های دروغین و شایعه های گسترده و بزرگی میشن و اگر فکر می کنن که این تو بمیری ها اون تو بمیری ها نیست و اینبار با دفعه های قبل فرق می کنه و این یکی حتما اتفاق می افته بدونن دقیقا همین چیز ها برای ما هم گفته شده و ما خیلی قشنگ باور کردیم ولی بدونید این چیزا همه اش یه مشت خیالات یک ذهن فاسد بوده!

seamack
29-11-2012, 21:28
...تعریفی که ما از تقویم داریم و براش میتونیم دوره قائل بشیم... مثل معیار قرن برای ما. یک قرن تموم میشه. یک سال تموم میشه.یک دوره تقویمی مایا ها هم تموم میشه و البته بعدش دوره دیگری شروع میشه....فرض کنیم 100 سال بعد جنگ جهانی سوم بشه و بشر امروزی به شکل گسترده نابود بشه. بازمانده ها بعد از صد ها سال تمدن نویی رو ایجاد میکنن و یه روز تو حفاری ها با این کتاب مواجه میشن. چرا این کتاب در سال 3000 به پایان رسیده؟ اونقت نوه نوه زکریا سیچکین میاد و ادعا میکنه ایرانی های قرن 21 تمدن فوق العاده ای داشتن و میتونستن اینده رو پیش گویی کنن و صدها پیش گویی موفق هم داشتن ( یکی از آشناهشون گفته) قطعا پی بردن که این سال 3000 پایانه جهانه...تقویم امروزی یک وسیله همه گیر محسوب میشه.
وهمه گیری اون از موجود بودن و در دسترس بودن در همه جا نشات می گیره.
باوجود اینکه جامعه اون زمان در تمدن مایا - مثل هر اجتماعی - دارای صنعتگر و کشاورز و پیشه کار و ... و کلا کسانی بود که هرکدام از اون ها نیاز به یک وسیله سنجش وقت دوره ای داشت - بیشتر گفته باشیم هفت هشت و یا ده سال ; به اقتضای نوع حرفه - نه اینکه چند هزار سال - بر این اساس باید تقویم مشهور چند هزار ساله تزالکین حداقل باید در هرکدام از بناهای مربوط به این تمدن که معبد تشخیص داده شده موجود می بود. اما اینگونه نیست.
همه مطلعیم که حجاری مذکور فقط در یک مکان بخصوص قرار داره.
تقویم دوره ای چند هزار ساله به چه درد پیشه کار می خورده؟

چنانکه بعضی دوستان مطلعند بنده در همین تاپیک با پایان تمدن در اول دی امسال موافق نبودم و اکنون هم نیستم.

اما معتقدم تقویم تزالکین مایایی نشاندهنده بروز و شروع دوره ای بسیار خاص و مهم هست.

Agame.Arash
29-11-2012, 21:44
یه سوال (امیدوارم کسی ناراحت نشه !!!(جدی !))))!!!! این موضوع نه موضوع علمیه نه تاریخی فقط بر پایه خرافات و تخیلات بنا شده ... پس چرا الان 2 ساله تاپیکش سر جاشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (اصلا قصد توهین یا ناراحت کردن هیچ کدوم از دوستای گلم رو ندارم ...)

seamack
29-11-2012, 21:50
دوست عزیز پیشنهاد یا انتقاد رو در مکان خودش بنویسید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Babak
29-11-2012, 23:15
تقویم امروزی یک وسیله همه گیر محسوب میشه.
وهمه گیری اون از موجود بودن و در دسترس بودن در همه جا نشات می گیره.
باوجود اینکه جامعه اون زمان در تمدن مایا - مثل هر اجتماعی - دارای صنعتگر و کشاورز و پیشه کار و ... و کلا کسانی بد که هرکدام از اون ها نیاز به یک وسیله سنجش وقت دوره ای داشت - بیشتر گفته باشیم هفت هشت و یا ده سال ; به اقتضای نوع حرفه - نه اینکه چند هزار سال - بر این اساس باید تقویم مشهور چند هزار ساله تزالکین حداقل باید در هرکدام از بناهای مربوط به این تمدن که معبد تشخیص داده شده موجود می بود. اما اینگونه نیست.
همه مطلعیم که حجاری مذکور فقط در یک مکان بخصوص قرار داره.
تقویم دوره ای چند هزار ساله به چه درد پیشه کار می خورده؟

چنانکه بعضی دوستان مطلعند بنده در همین تاپیک با پایان تمدن در اول دی امسال موافق نبودم و اکنون هم نیستم.

اما معتقدم تقویم تزالکین مایایی نشاندهنده بروز و شروع دوره ای بسیار خاص و مهم هست.

سلام
روش پاسخ گویی و استدلال شما اینگونه است که اول نتایجی رو قطعی فرض میگیرید و بعد به دنبال توضیح یا توجیح اون نظرات میگردید و مدارک رو جوری قرار میدید که به اون نتیجه ختم بشه. الان خلاصه حرف شما اینه که به چه درد این جماعت پیشه کار میخوره یک تقویم چند هزار ساله .
با تقویم ایران که آشنا هستین قطعا. تقویم جلالی . دقیق ترین تقویم جهان با خطای یک روز در هر ۴۷۶۱۹۰۵ سال ( 4 میلیون و 761 هزار و 905 سال) . مقایسه کنید با تقویم میلادی که هر 2500 سال یک روز خطا داره.
خب
این تقویم تقریبا هزار سال پیش تحت ریاست عمر خیام و جمعی از برجسته ترین دانشمندان اون زمان تنظیم شد. تقریبا معادل اواخر دوران اوج تمدن مایا. قائدتا ایرانیان و مسلمانان اون زمان آپولو هوا نمیکردن. پیشه کار بودن. عموم ملت بی سواد بودن و مهمترین دغدغه زندگیشون کسب معاش بوده. چنین افرادی چه نیازی به چنین دقت خیره کننده داشتن ؟ مثلا سالشون نیم ثانیه دیر تر شروع بشه؟ مثلا کشت زمینشون رو با یک روز تاخیر انجام بدن ؟ چه فرقی داره برای این عامه پیشه کار ؟
باز در همین مثال کتابی که من اوردم. واقعا کاربرد اینکه ما بدونیم لحظه تحویل نوروز 1000 سال دیگه چه ساعت و ثانیه ای چیه ؟ کدوممون زنده ایم تا اون زمان؟
من نمیتونم با اطمینان بگم چرا میایا ها تقویم هاشون دوره های فلان مقدار ساله داشته. نمیتونم با اطمینان بگم چرا تقویم جلالی رو با این دقت ساختن. هیچ وقت هم از علی آقای نویسنده این کتاب که بار ها با هم پشت یک میز نشستیم نپرسیدم کتابت به چه دردی میخوره.
سعی بر رسیدن به دقت بالا ؟ سعی در تحت تاثیر قرار دادن حاکم و عامه ملت از دقت یا زمان طولانی محاسبات؟ و هزاران فرض دیگه. من نمیدونم. اما این ندونستن دلیلی بر این نیست که هر سناریویی رو قبول کنیم. در هر صورت پشتوانه قوی پشت استدلال شما نمیبینیم.

خب ما چند سالی هست که با هم گفتگو میکنیم اینجا و خب هر دو با نظرات و نحوه گفتگوی هم آشناییم قطعا.
یادمونه که چند سال قبل آقایی تصمیم داشت سوار هواپیما بشه و ایران رو آزاد کنه. اما روز آخر یهو زد زیرش. خیلی ها اون آقا رو مسخره میکردن. من نه اما. چون هیچ تفاوتی بین گفته های اون فرد و همه کله گنده های اونور آب که منتظرن مردم ایران تحولی اینجا ایجاد کنن و بعد تاج قدرت رو دو دستی تقدیم اون ها بکنن نمیدیدم و نمیبینیم. هیچ تفاوتی. تنها فرق خطای هخا بود در تعیین زمان. خطای خیلی بزرگ, تعیین زمانیه که در دسترسه و در کوتاه مدت قابل درک و تجربه است. مناسب تره که همیشه در پیشگویی ها مجهول صحبت کنیم . به ادعامون قابلیت تفسیر های متفاوت و حتی متضاد بدیم. قابلیت وقوع در زمان های متغیر و البته باز هم قابل تغییر بر مبنای تفاسیر بدیم. پیشگو هایی که با این رویه ها پیش گویی میکنن موفقن. همونطور که میدونید بعد از اینهمه مدت سر کار رفتن ملت بر مبنای پایان دنیا در سال 2012 ( که البته این پایان هم پیاپس سناریوش عوض شده و میشه) تاریخ های جدید مثل 2018 و 202 و خورده ای مطرح شده. داستان 2012 یکی از بهترین پیشگویی های مبتنی بر اعلام زمان بوده تا به حال. انقدر خوب که میشه با باطل شدن یکی از تاریخ ها تاریخ دیگه ای رو جا نشین کرد. یا با در خظر قرار گرفتن ایده نابودی جهان , اصل واقعه رو در حدی کاهش داد که عملا هر واقعه ای رو بهش نسبت داد . مثل یک جنگ کوچک یا یک زمین لرزه و سیل و طوفان معمول ( چه زمانی بی سیل و زلزله و طوفان بوده روزگار ؟)
البته تیم 2012 هم موفقیت های عمده ای کسب کرد. برای اطلاع خودم بگم که تیراژ میانگین کتاب در ایالات متحده چند ده هزار نسخه است. یه میانگین قیمت 25 دلاری برای هر کتاب بگیریم مثلا برای 50 هزار نسخه. میشه یک میلیون و دویست و پنجاه هزار دلار. یعنی اگه مهارت داشته باشید کتابی بنویسید و چاپ کنید که فروش کنه به راحتی میلیونر شدید. ( مقایسه کنید با تیراژ میانگین چند هزار نسخه ای ایران و قیمت کتاب ها که میدونید عملا نویسنده جماعت هشتش گروه نهشه) . پس ارزش داره که داستان نوشت و منتشر کرد. هیچ کس رو هم بر مبنای یک ادعای شکست خورده (مثل ادعای نابودی جهان توسط اون کشیش معروف آمریکایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) محاکمه نمیکنن .حداکثر باهاش همچین عکسایی میگیرن.

Babak
29-11-2012, 23:29
یه سوال (امیدوارم کسی ناراحت نشه !!!(جدی !))))!!!! این موضوع نه موضوع علمیه نه تاریخی فقط بر پایه خرافات و تخیلات بنا شده ... پس چرا الان 2 ساله تاپیکش سر جاشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (اصلا قصد توهین یا ناراحت کردن هیچ کدوم از دوستای گلم رو ندارم ...)

سلام
بخش از تحقیقات نیوتن که به صراحت میشه او رو بزرگترین نوابغ تاریخ دونست سعی در تبدیل مس به طلا به روش کیمیاگران بوده.
خیلی از مفاهیمی که امروز برای ما تخیل خرافات دروغ یا غلط شمرده میشه زمانی حقیقت و واقعیت تصور میشده و این تحقیق و مطالعه و آزمایش دانشمندان بوده که درست رو از نادرست برای ما مشخص کرده.
در عین حال میشه گفت دانشمند ما, وقتی حقیقتی رو متوجه شد میتونه اون رو برای خودش نگه داره و منتشر نکنه . خودش که درستی یا نادرستی گزاره ای رو متوجه شده . چه نیازی هست که اون رو در اختیار دیگران بگزاره؟
این ویژگی یکی از مشخصه های ایجاد کننده تفاوت بین انسان و باقی جاندارانه. میل به اموزش دادن آنچه که آموخته به دیگران.
اینکه 2012 حقیقته یا خرافات نتیجه تحقیقه عده ای بوده . عده ای گفتن که چنین خواهد شد نه بر مبنای فال گیری و کف بینی. بلکه بر مبنای مشخصه های قابل مجادله علمی . از وجود سیاره ای صحبت کردن به نیبریو که 3 هزار و خورده سال به زمین نزدیک میشه و پوست از سر ما میکنه. ادعا کردن مردم مایا توانایی داشتن که آینده رو پیش بینی کنن احتمالا بر مبنای دانش ستاره شناسی یا دانشی که فضایی ها به اون ها دادن. تمام این ادعا ها از طرف گروه دیگه از پژوهشگران مورد نقد قرار گرفت.
در کنار ادعایی مثل وقوع رخداد هایی در پایان سال 2012 ممکنه شاهد ادعای صدمه جدی به حیات زمین از طرف منجمان باشیم که ادعا میکنن دنباله دار یا سیارکی به زمین برخورد خواهد کرد. هر دو ادعا ظاهری یکسان داره. هر دو ظاهری علمی داره. اما یکی فقط از ظواهر علمی استفاده کرده که بهش میگیم شبه علم و یکی از مستندات علمی استفاده کرده . و نتیجه هر دو اینه که عموم مردم سوال میکنن : ایا اینچنین است ؟ و کسانی باید پاسخ بدن به این سوال. با روش های علمی یا شبه علمی. کسی و جایی باید باشه تا مشخص کنه که درست و نادرست چی هستن یا روش تمیز این دو رو معرفی کنه. این تاپیک برای مباحثه دو گروه مدعیه تا ناظر و شنونده خودش بی نتیجه برسه کی درست میگه و کی غلط.

Babak
29-11-2012, 23:49
گشتی میزدم در ویکیپدیا و صفحه مایا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جملات جالبه در مورد این قوم پیش بینی کننده پایان جهان در سال 2012

"
مایاها در یکی از سربه‌مهرترین رویدادهای تاریخی به طرز مرموز و ناشناخته‌ای ناگهان تمام سرزمین‌های متمدن و آباد خود را ترک کرده و به کوهستان‌ها پناه بردند. دلیل این کوچ ناگهانی مشخص نیست که چگونه شد که شهرهای باشکوه و عظمت مایاها ناگهان خالی از سکنه شد.[۲۴] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cite_note-24) فرضیه‌های گوناگونی نظیر شیوع بیماری واگیر یا حملات مهاجمان بدوی و نیز باورهای مذهبی مطرح شده‌است اما هیچ یک تاکنون مورد تأیید واقع نشده‌است.[۲۵] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cite_note-25) مایاها که از سده نهم میلادی رو به افول گذارده بودند یک به یک شهرهای خود را ترک می‌کردند و به گوشه‌هایی از جنگل‌ها پناه می‌بردند. اگرچه فقدان آثار ادبی و از میان رفتن متون مایایی باعث دشواری علت‌یابی این پدیده شده اما باتوجه به محتوای کتاب سنتی و متاخر چیلام بالام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%D9%85) می‌توان به هراس و یاسی که در جامعه مایا بر حسب یک پیشگویی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پدید آمده بود، اشاره کرد. این هول و هراس در یک قطعه قدیمی و سنتی که در این کتاب آمده نمود پیدا می‌کند:[۲۶] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cite_note-26)
در آن روز، گرد و غبار مالک زمین خواهد شددر آن روز، داغی بر چهره زمین دیده خواهد شددر آن روز، ابری به هوا بر خواهد خواستدر آن روز، مردی نیرومند زمین را تصاحب خواهد کرددر آن روز، همه چیز از هم فرومی‌پاشددر آن روز، برگ لطیف می‌پژمرددر آن روز، چشمان درحال مرگ فروبسته خواهد شد

درپی کوچ ناگهانی مایاها، اقوام جدیدی آمدند و سرزمین‌های مایاها را تسخیر کردند. شهر بزرگ چیچن ایتزا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7) بدست قوم تولتک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که از اقوام نیمه‌وحشی ساکن ارتفاعات مکزیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود افتاد. اقوام دیگری نیز فتح سرزمین‌های دیگر مایایی را آغاز کردند و تقریبا تمام ماحصل تمدن مایایی از دست رفت. این روند تا قرن سیزدهم ادامه داشت و در نهایت در قرن سیزدهم مایاها موفق شدند دوباره حاکمیت شهرهای خود را بدست بگیرند.[۲۷] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cite_note-27) اما با این تفاوت که بجای یک حکومت آن زمان شانزده حکومت کوچک در سرزمین‌های مایا حکومت می‌کردند.[۲۸] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cite_note-28) فرهنگ مایایی هم به نسبت دوره گذشته بسیار ضعیف تر و کم‌توان‌تر شده بود و تقریبا زیر سایهٔ تمدن آزتک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار گرفت و در نهایت بدست اسپانیایی‌های مهاجم، تمدن مایا برچیده شد.
"

بله. البته ظاهرا پیش گویی قبلی جناب چیلام اشتباه از اب در اومد. ( منتظر بعدیش هستیم البته) اما نکته اثر گزاری داره این نوشته. ملتی که خرافاتی هستند و هر ادعای پوچی رو میپذیرن و به راحتی پیشگویی ها و آینده بینی راهبان و کاهنان رو باور میکنن و بی دلیلی مایوس میشن و میهراسند از پوچ ممکنه به بد سرنوشتی دچار بشن. شاید اگر روشنگرانی در بین مایاها بودن و پوچی ادعای چیلام پیامبر رو به مردم نشون میدادن قوم مایا با اون فلاکت زیر دست هر متجاوزی نمیرفت.
کشتار دست جمعی مایا ها به دست فاتحین اسپانیایی

شاید هم کسانی بودن بین مایا ها که سعی میکردن اون ها رو از خرافه دور کنن. اما پاسخی که امروز هم میشه شنید شاید تلاش اون ها رو با شکست مواجه میکرد:
حالا ما این چند وقت رو میریم بیرون , اگه اتفاق افتاد که ما طوریمون نمیشه. اگه هم اتفاقی نیفتاد ما چیزی از دست ندادیم. ( این جمله دقیقا همون جمله ای که هر بار که یه منجم چینی یا هندی ادعای وقوع زلزله در تهران میکنه و من ادعاش رو رد میکنم به من گفته میشه)

Переклад не
29-11-2012, 23:49
خلاصه قراره تو این روز یه اتفاقی بیوفته .من منتظرم با شوق تمام ببینم چه خواهد شد

Zeitgeist
30-11-2012, 01:06
3 تا پست بالاتر از اهمیت گذار از خرافات تاریخی و مثلاً ماوراءالطبیعه سخن گفته میشه

...

بازم کسی هست از توانایی تغییر و اصلاح فکری انسان ها، این شامپانزه های هوشمند دفاع کنه آیا؟

اصولاً به نظر میاد تغییر خاصی در توده مردم در طول تاریخ رخ نمیده

چه فرقی میکنه در کل

who cares ؟

seamack
30-11-2012, 01:09
بابک عزیز ;
هر نویسنده مورخی که اینکاره باشه - در طول اعصار مختلف - مدعی این هست که دقت بالایی رو بکار بسته.[منکر دقت در کار گروه خیام نیستم].
اما بحث بدست اومدن زمان معروف در تاریخنگاری حجاری مذکور ارتباطی با "درجه دقت " نداره.

میمونه کتابی که معرفی کردید , که تک مثال درستی هست. اما اگر در دو پارمتر زمانی و مکانی تعقیبش کنیم به درصد بسیار کوچکی از مجموع احتمالات می رسیم. که بسختی اقناع کننده خواهد بود.
[مثل این لطیفه مشهور میشه که تمدنی هوشمند در سر راه خودش به جایی غیر از اینجا , برای استراحتی بسیار کوتاه به زمین برسه و از بخت بد موقع رسیدنشون 2 نصف شب یک زمستان سرد در محوطه پمپ بنزین یک شهرک کوچک باشه و با ذیشعور دانستن هر پمپ , اون جمله معروف رو در باره شیلنگ های پیچیده شده به دور هر پمپ به همدیگر بگند].

در مطلبی که در مورد علت افول تمدن مایا از ویکی پدیا [ دایره المعارف کیهان بچه ها] آوردید , این نکته رو ذکر کنم که دلیل اون همون چیزی بود که پیشبینی کرده بودند. فاجعه طبیعی در وسعتی منطقه ای.
هیچوقت انتظار نداشته باشید که حکومت ها در باره فاجعه عظیمی که غیر قابل مهار بوده و در آینده نزدیک اتفاق میفته به عموم مردم - حتی چند صد هزار نفریشون - چیزی رو بکنند. چون امکنه و وسیله و ادواتی که مخصوص این کار برای خودشون تدارک می بینند کفاف این همه جمعیت رو به هیچ عنوان نمیده.
امریکای مرکزی امروزه مملو از حجاری ها و بناهای سنگیی هست که گویا به یکبار همه دست از کار کشیده و برای همیشه محل کارشون رو ترک کرده اند.
تولتک ها -اولمک ها -آزتک ها و اینکاها هم بنوبت اعقابی بودند که در محل سابق مایا ها بر روی بقایایی سنگی که بجا مانده بود جمع شده و سکنی یافتند. نه اینکه جنگی صورت پذیرفته باشه و بزور از مایا ها گرفته باشند.
در زیر نویس عکسی هم که گذاشتید واژه مایا ها به همان هیات معروفی نوشته شده که امروزه اگر از اکثریت بپرسید خط میخی در کجای آسیای صغیر ابداع شد ; همه اشاره به بابل میکنند(Babylon) نه سومر ها. چون اکثریت باوجود تمدنهای قبلی تر سومر و آکاد در اونجا , اون ها رو به اسم بابلی ها میشناسند.

Zeitgeist
30-11-2012, 01:18
^
here comes another one !

چرا پافشاری و تلاش بر اثبات حقانیت خود (در واقع توجیح صحیح بودن اطلاعات برای مغز خویش) به هر قیمتی؟

و استفاده از جمله ای در امضا، که خودمان به آن ایمان نداریم!

Babak
30-11-2012, 01:28
یاداوری از طرف مدیر انجمن :

لطفا. با آرمش بحث کنیم و از واژه های تند پرهیز کنیم. وقتی من در ادبیاتم پرخاش بیارم دیگران هم بیارن اینجا میشه رینگ بوکس به جای تالار گفتمان. همونقدر که ما فکر میکنیم ایده هایمون درسته مخالفین ما هم حق دارن و مختارن اینگونه بیاندیشن.

ممنون از توجه

kvhsade
30-11-2012, 02:11
سلام براي من سوالي كه پيش مياد اينه كه اگر قرار باشه دنيا تمام بشه خب قبل از نابودي كامل با نشانه هايي مثلا تغييرات آب و هوايي و تغييرات اقليمي همراه خواهد بود كه مطمئنا اين تغييرات را همه حس خواهند كرد در حالي كه تا الان كه كمتر از يك ماه به اول دي مانده همچين نشانه هايي وجود ندارد اصلا از نظر علمي امكان دارد دنيا به طور ناگهاني نابود بشه و هيچ نشانه اي از قبل نباشه؟!

Babak
30-11-2012, 02:31
سلام براي من سوالي كه پيش مياد اينه كه اگر قرار باشه دنيا تمام بشه خب قبل از نابودي كامل با نشانه هايي مثلا تغييرات آب و هوايي و تغييرات اقليمي همراه خواهد بود كه مطمئنا اين تغييرات را همه حس خواهند كرد در حالي كه تا الان كه كمتر از يك ماه به اول دي مانده همچين نشانه هايي وجود ندارد اصلا از نظر علمي امكان دارد دنيا به طور ناگهاني نابود بشه و هيچ نشانه اي از قبل نباشه؟!

تا منظور از نابودی چی باشه؟
اگه منظور نابودیه زندگی یا بخشی از زندگیه بله.
ما متاسفانه هنوز سامانه قدرمتند و تمام وقتی برای جستجوی تمام اسمان نداریم. جرمی در ابعاد 10 کیلومتر ( مثل یک سیارک یا دنباله دار) میتونه حیات رو نزدیک 90 درصد نابود کنه. و ممکنه فقط چند ساعت قبل از برخورد ما این جرم رو ببینیم. البته بدلیل نقص فناوری حتی اگه زمان زیادی هم داشته باشیم احتمالا کاری نمیشه کرد جر تماشا. برخلاف تصور عمومی ما در حال حاظر حتی یک موشک که بتونه مستقیما از مدار زمین خارج بشه و فرضا به سمت هدف مورد نظر بره نداریم ( گزینه مناسب ساترن 5 بود که آپولو ها رو به ماه برد و دوباره ساخت این موشک بعید میدونم زود تر از از چند ماه عملی باشه. در عین حال حتی اگر چنین موشکی هم باشه باز ایده موفق و قطعی برای نحوه مواجهه با این جرم نیست . مثلا انفجار بمب اتمی شاید فقط گودالی روی دنباله دار ایجاد کنه و بس.
انفجار یک ستاره در فاصله کمتر از حدود 30 سال نوری انا حیات رو نابود میکنه به خاطر تابش شدید رادیواکتیو اون هم بدون هیچ پیش نشانه ای. برخورد دو ستاره نوترونی با هم در فاصله کمتر از 30 هزار سال نوری هم همچنین. به محض اینکه نور این اتفاق به ما برسه مردیم.

اما اگه منظور نابودیه کلی زمینه مثلا انهدام سیارمون. من روشی برای این پدیده نمیشناسم که ناگهانی باشه. شاید مثلا سیاره ای سرگردان در ابعاد بزرگ با زمین برخورد کنه زمین کلا نابود بشه. اما چنین پدیده ای امکان نداره زیر یک سال قبل تشخیص داده نشه.

T_rex
30-11-2012, 04:37
قاطعانه بهتون میگم حالا حالاها مهمان زمین هستیم و قاطعانه تر هم بهتون میگم هیچ چیز خارجی ما رو نابود نمیکنه خودمون بدست خودمون نابود میشیم عامیانش اینه خودمون بادستامون داریم قبر خودمون رو میکنیم هر چی جلوتر بریم بیشتر این مسئله مشهوده

Saeed Dz
30-11-2012, 12:50
دریا در استرالیا به رنگ خون در آمد

دلیلش رشد نوعی جلبک هست و احیانن آخرالزمان نشده ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-11-2012, 16:02
سلام . البته شکی نیست که بالاخره یه روز آخِر الزمان هست اما کِی ؟ دانش بشری خیلی اندک هست برایِ جواب دادن به این سوال . بشر هنوز قادر نیست پیش بینی کنه فردا کجا زلزله میاد کجا سیل میاد و غیره اونوقت توقع داریم بتونیم با یقین بگیم کِی آخرالزمان میشه . خیلی چیزها هست که میتونه همه چیز رو ظرف چند لحظه عوض کنه مثل انفجار خورشید یا برخورد یک شهاب سنگ نسبتاً بزرگ به زمین یا حتی انفجار ناگهانیِ خودِ زمین. هیچ کسی نمیتونه تضمین کنه که اینها ممکن نیست همین امروز یا فردا اتفاق بیافته .

Переклад не
30-11-2012, 16:22
دوستان نظرتون در مورد این خبر چیه؟:
آفتاب: ارزیابی‌های ناسا نشان می‌دهد که توفان خورشیدی سال 2013 یک فاجعه بزرگ است، چون شدت آن 20 برابر ویرانگرتر از اثرات ناشی از عبور توفان کاترینا در آمریکا است و می‌تواند عملکرد شبکه‌های تلویزیونی و اینترنت را به شدت مورد تهدید قرار دهد.
در تقویم مایاها 21 دسامبر 2012 به عنوان پایان دنیا پیش‌بینی شده است. اکنون گروهی از دانشمندان ناسا با بررسی رفتار خورشید هشدار دادند که پایان دنیا با یکسال تاخیر می‌تواند در سال 2013 رخ دهد.
دانشمندان ناسا در این خصوص اظهار داشتند: "زمین و فضا به روشی کاملا جدید برای تاریخ بشریت با هم تمام خواهند گرفت."

منظورش از این توفان چه نوع توفانیه؟

B3HZ@D
30-11-2012, 17:45
صرف نظر از اعتبار بالا و جهانی خبرگزاری آفتاب , اون لینکی که ناسا همچین موردی رو تائید کرده و گفته 2013 پایان دنیاست رو قرار بدین تا ما هم بخونیم .
همیشه از ناسا نقل قول گرفته میشه ولی در عمل می بینیم که اصلا ناسا تا حالا همچین موردی رو عنوان نکرده .
توی این جور خبرگزاری ها , یا اخبار تحریف میشن و یا متن اصلی بطور صحیح ترجمه نمیشه .
صفحات قبل همین انجمن رو جستجو کنین و ببینید که چقدر اخبار دروغ به ناسا ارتباط داده شده .

Zeitgeist
30-11-2012, 18:00
خبرگذاری برای وبسایت های اینچنینی صحیح تر است!

behnmah66
30-11-2012, 18:13
قاطعانه بهتون میگم حالا حالاها مهمان زمین هستیم و قاطعانه تر هم بهتون میگم هیچ چیز خارجی ما رو نابود نمیکنه خودمون بدست خودمون نابود میشیم عامیانش اینه خودمون بادستامون داریم قبر خودمون رو میکنیم هر چی جلوتر بریم بیشتر این مسئله مشهوده

بله دقیقا از ماست که برماست واقعا شعر خوبیه
از بین رفتن اراضی جنگلی، گرم شدن آب و هوا، تولید بیشتر کربن و دستکاری ژنتیکی گیاهان و ...

Reza31001
30-11-2012, 18:20
دوستان نظرتون در مورد این خبر چیه؟:
آفتاب: ارزیابی‌های ناسا نشان می‌دهد که توفان خورشیدی سال 2013 یک فاجعه بزرگ است، چون شدت آن 20 برابر ویرانگرتر از اثرات ناشی از عبور توفان کاترینا در آمریکا است و می‌تواند عملکرد شبکه‌های تلویزیونی و اینترنت را به شدت مورد تهدید قرار دهد.
در تقویم مایاها 21 دسامبر 2012 به عنوان پایان دنیا پیش‌بینی شده است. اکنون گروهی از دانشمندان ناسا با بررسی رفتار خورشید هشدار دادند که پایان دنیا با یکسال تاخیر می‌تواند در سال 2013 رخ دهد.
دانشمندان ناسا در این خصوص اظهار داشتند: "زمین و فضا به روشی کاملا جدید برای تاریخ بشریت با هم تمام خواهند گرفت."

منظورش از این توفان چه نوع توفانیه؟
قسمت بولد شده داره داد میزنه هدف خبر چیه (جذب مخاطب)
اگه فقط دو خط اول بود میشد در موردش فکر کرد ولی اینا میدونن یه موجی تو جامعه هست خواستن مانور بدن
اصلا کاملا واضحه که تو این 2-3 هفته خبرگزاری ها و روزنامه ها و... دربه در دنبال اخباری هستن که سرسوزنی به این پیش بینی و نابودی دنیا مرتبط باشه
حالا راست و دروغ حرفاشون که جای خود

پ ن: تو یکی دو صفحه قبلی یه نفر گفت این تاپیک چرا باقی مونده وقتی میدونیم اتفاقی نخواهد افتاد؟
این تاپیک هرچی نداشت حداقل با عنوان جذابش باعث شد که خواسته و نخواسته دوستان در یه سری بحث های علمی شرکت کنن و امثال من که چراغ خاموش این تاپیک رو دنبال میکردن به اطلاعاتشون افزوده بشه
بنابراین فکر میکنم در کل تاپیک مفیدی هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2012, 03:10
یادمه بچه که بودم(سال 1357) تو یه مجله خوندم که فلانی(اسم یادم نیست) در صدها سال پیش گفته که در سالِ 1999 میلادی ماهِ هفتم نیمی از اروپا ویران میشه . سالهای سال انتظار کشیدم تا ماهِ موعود فرا رسید و خبری هم نشد البته عده ی زیادی توقع داشتند که اگر حقیقت داشته باشه ,احتمالاً بخاطر جنگِ اتمی بین شورویِ اون موقع با امریکا هست . اما بعداً کفتند که نیمی از اروپا واقعاً هم ویران شد (فروپاشیِ کمونیسم شوروی و سلطه ی اون در اروپای شرقی) .

marzar
01-12-2012, 03:14
سلام من به پایان جهان اعتقاد نمیباشم

matr!x_2008
01-12-2012, 12:50
هشدار ناسا نسبت به افزایش ترس و خودکشی در پی شایعه مضحک پایان جهان!
در حالیکه برخی با راه‌اندازی گروه‌های مختلف به شمارش معکوس پایان جهان در ماه آینده پرداخته‌اند، سازمان ناسا هشدار داده که شایعات مضحک و بی اساس «پایان جهان» مایاها یک تهدید واقعی برای ترساندن کودکان و افسردگی نوجوانان و در نهایت افزایش آمار خودکشی محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دیوید موریسون، فیزیک‌اخترشناس مرکز پژوهش ایمز ناسا از دریافت ایمیل‌ها و نامه‌های فراوان از سوی شهروندان مضطرب و به خصوص از افراد جوان خبر داده است.

به گفته مریسون، برخی از آنها اظهار کرده بودند که از ترس زیاد قادر به خوردن و خوابیدن نبوده و برخی از تمایل به خودکشی گفته بودند!

وی این گفته‌ها را در یک ویدیوی آنلاین در صفحه گوگل پلاس ناسا اعلام کرده و این شایعات اینترنتی برای ترساندن جوانان را شیطانی خواند.

مریسون اظهار کرد: در حالی که این مساله برای برخی شوخی و برای دیگران اسرارآمیز بوده، تعداد زیادی از افراد به شدت در این مورد نگران هستند.

ناسا اخیرا یک صفحه اطلاع‌رسانی بر روی وب‌سات خود ایجاد کرده و در آن توضیح داده که چرا جهان در روز 21 دسامبر 2012 به پایان نخواهد رسید.

شایعات و نگرانی‌ها در مورد آخرالزمان بر اساس برداشت‌های غلط از تقویم مایاها بوده است.

به گفته ناسا، این شایعات با ادعاهایی در مورد برخورد سیاره نیبیرو که توسط سومری‌ها کشف شده، با زمین در آن روز آغاز شده است.

منشا این شایعات به کارهای ذکریا سیچین، نویسنده آذربایجانی مرتبط شده که در سال 1976 در مورد کشف و ترجمه متون سومری در مورد این سیاره نوشته بود. سیچین در سال 2010 در سن 90 سالگی درگذشت.

این در حالی است که به گفته دانشمندان اساسا چنین سیاره‌ای وجود ندارد.

ناسا در صفحه خود برای رد ترس های پایان جهان اعلام کرد: اگر سیاره نیبیرو یا ایکس واقعی بوده و در مسیر برخورد با زمین قرار داشت‌، دانشمندان باید از حداقل یک دهه گذشته متوجه آن شده و آنرا پیگیری می‌کردند و همچنین الان باید می‌شد این سیاره با چشم غیرمسلح نیز مشاهده کرد.

شایعات دیگر از جمله ادعاها در مورد وارونه شرن میدان مغناطیسی زمین و یا حرکت زمین به سوی سیاه‌چاله‌ای در مرکز کهکشان راه شیری نیز مسائل بی اساس دیگری هستند که توسط ناسا رد شده‌اند.

این در حالی است که به گفته دانشمندان بهتر است نگرانی‌ها در مورد پایان حیات در زمین به مسائل اثبات‌شده‌تر مانند تغییرات آب‌وهوا باشد.

A M ! N
01-12-2012, 14:27
نه اتفاقا خوب شد همچین چیزی پیش بینی شد اگه دقت کنیم یه سری درسهای خوب میشه گـرفـت.

مثلن ، طرف حالا بترسه برای من مهم نیست ، ولی خودکشی آخه ؟؟؟؟ ینی طرف اینقد جو گیـر بشـه

که بگه چون من قراره بمیرم ، خودم برم خودکشی کنم ! واقعن اگه همچین طرز فکری داره همون بهتر

که بره خودکشی کنه ، هم خودش رو نجات بده از جهالت و هم ما رو از لوث وجودش خلاص کنه.

siam2010
01-12-2012, 14:41
2012 داره تموم میشه باز عده به خرافات این نظریه اعتقاد دارن

hamid_diablo
01-12-2012, 14:51
احتمالا اون تاریخی که مایاها برای اتمام دنیا پیش بینی کردن همون تاریخ اتمام کار س.و.ر.ی.ه هست و بعدش هم تاریخ جدیدی رو میشه و حمله به ا.ی.ر.ا.ن

CRIS Joon CR7
01-12-2012, 15:08
نه اتفاقا خوب شد همچین چیزی پیش بینی شد اگه دقت کنیم یه سری درسهای خوب میشه گـرفـت.

مثلن ، طرف حالا بترسه برای من مهم نیست ، ولی خودکشی آخه ؟؟؟؟ ینی طرف اینقد جو گیـر بشـه

که بگه چون من قراره بمیرم ، خودم برم خودکشی کنم ! واقعن اگه همچین طرز فکری داره همون بهتر

که بره خودکشی کنه ، هم خودش رو نجات بده از جهالت و هم ما رو از لوث وجودش خلاص کنه.

خب این بخشی از پیامد های این پیش بینی هستش ، از یک طرف دیگه هم نگا کنیم میشه اینجوری گفت :
طرف تا الان هرچی و هرکی بوده تو این مدت کم تصمیم میگیره آدم شه و از همه طلب حلالیت میکنه و خیلی از کارهایی که از نظر خودش کار نیکی نیست رو انجام نمیده و
خودش رو برای مرگ آماده میکنه و بر فرض بی اساس بودن این پیش بینی ، و زنده موندن همه ، چون ایشون یه مدت پرهیز کرده و در جهاد با نفس پیروز شده ،
باشد که تا آخر عمر همینگونه بماند و رستگار شود:11: :دی

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2012, 15:16
2012 داره تموم میشه باز عده به خرافات این نظریه اعتقاد دارنسلام . هنوز یک ماه ازش مونده یعنی حدود 31 روز . در یک ثانیه میتونه خیلی اتفاقها بیافته و دنیا رو به پایان برسونه چه برسه به یک ماه :20: تازه اگر در این یک ماه هم دنیا قِسِر در بره , بالاخره یه روز باید به پایان برسه .

arash-king
01-12-2012, 15:18
یه سوال .... اون 59 نفری که به گزینه بله رای دادن بیان بگن چرا ؟؟؟؟!!!!!!!!! :31:
من بعضی جاها خوندم میگن 21 دسامبر دنیا نابود میشه !!!!!!!! دلایلش هم نوشته بود
1- 21 دسامبر روز جمعه است و شیعه ها و مسلمانان اعتقاد دارند حضرت مهدی جمعه ظهور میکنه
2- 21 دسامبر شب یلداست که زرتشتیان اعتقاد دارند منجی عالم ، شب یلدا ظهور میکنه
3- 21 دسامبر زمین و خورشید توی یه موقعیتی قرار میگیرن که منجر به نابودی زمین میشه
و دلایل مسخره دیگه که به نظرم هیچکدومش اعتبار نداره !!!!!!!!

Ahmad
01-12-2012, 15:31
زمین درسته بالاخره یک روزی نابود میشه

اما کی؟

زمانی که خورشید سرد بشه یا به احتمال خیلی ضعیف یه سنگ آسمانی بزرگ بتونه خودش رو دوباره برسونه به سطح زمین یا سرد شدن هسته‌ی زمین و ... ؟

نه.

زمین نابود میشه اون هم بخاطر وجود موجودی بسیار خطرناک بنام انسان

تنها راهش هم اینه که عقلای یک ملتی بشوند تصمیم گیرنده آنهم بدور از هرگونه دید ایدئولوژیک

2012 هم تمام خواهد شد و دوره‌ی بعدی آغاز می‌شود . شاید دوره پیش بینی نیوتن یعنی حدود چهل سال بعد.

kumatso
01-12-2012, 15:35
من که اعتقادی ندارم به اینکه بشر محدود بتونه چیزی به عظمت پایان دنیارو پیش بینی کنه مگه اینکه نقشه شومی تو سر خودش باشه:46:
یا مثه صدها ادعای دیگه پوچو بیخوده و 2012 هم مثه سالای دیگه امنو امان:31: تموم میشه یا تو این مدت باقی مونده میشینیم فکرامونو میریزیم روهم یجور دسته جمعی خودمونو نابود کنیم که ادعای دوستان توخالی درنیاد:31:

majid322
01-12-2012, 15:44
حالا این وسط شاید سوء استفاده هایی هم به وجود بیان...مثلا افرادی در ازای مبلغی ادعای حفاظت از شما رو میکنن :دی یا اینکه پیش گوهایی ادعا میکنن که میدنن چه قسمتهایی از زمین سالم خواهد موند :دی
.
شاید این سوء استفاده ها گسترده نباشه ولی مطمئن باشید هست...در مورد این اتفاق هم جایی از قضیه غیر علمیه که انسان هنوز از پیش بینی اتفاقات ساده مثل زلزله ناتوانه...یه اتفاق به این بزرگی رو چطور پیش بینی میکنه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2012, 15:56
سلام . موضوعی که کمتر کسی بهش توجه کرده اینه که چند درصدِ مردم از خداشونه دنیا هر چه زودتر به پایان برسه . اگر همه پرسی بشه از مردم دنیا , فکر کنم حداقل 80% مردم دنیا بگن اِی الهی زودتر تموم شه راحت شیم , چیه این دنیا ؟ یک دقیقه بخندیم پشتش باید یک ساعت حسابِ اون یک دقیقه خنده رو پس بدیم :20:

arash-king
01-12-2012, 16:21
سلام . موضوعی که کمتر کسی بهش توجه کرده اینه که چند درصدِ مردم از خداشونه دنیا هر چه زودتر به پایان برسه . اگر همه پرسی بشه از مردم دنیا , فکر کنم حداقل 80% مردم دنیا بگن اِی الهی زودتر تموم شه راحت شیم , چیه این دنیا ؟ یک دقیقه بخندیم پشتش باید یک ساعت حسابِ اون یک دقیقه خنده رو پس بدیم :20:

کاملا با این حرف موافق ام ......... من با هرکی که صحبت میکنم این سوالو ازش میپرسم که آیا از زندگیت راضی یا نه ؟!
باور کنید اکثرا میگن نه ولی وقتی میگی چرا هیچکس جوابی نداره واسش ...... همه میگن زندگی واسه من تموم شده یا هر روز تکرار دیروز
هیچکس نمیدونه چطوری میشه جلوی این زندگی کوفتی را گرفت ؟؟!!! همه فقط ناراضی اند

کاربر شماره ی یک
01-12-2012, 17:04
کاملا با این حرف موافق ام ......... من با هرکی که صحبت میکنم این سوالو ازش میپرسم که آیا از زندگیت راضی یا نه ؟!
باور کنید اکثرا میگن نه ولی وقتی میگی چرا هیچکس جوابی نداره واسش ...... همه میگن زندگی واسه من تموم شده یا هر روز تکرار دیروز
هیچکس نمیدونه چطوری میشه جلوی این زندگی کوفتی را گرفت ؟؟!!! همه فقط ناراضی اند

ميگن ولي موقع جون دادن قسطي ميدن ،‌اون نارضايتي فقط تو زبونه !‌ از همون شخص بپرسي بگي قبل از مردن دوست داري چه كارايي بكني ،‌اندازه ي هزار سال واسط ميگه !‌

Nocturne
01-12-2012, 21:38
نظرتون در باره خبری که اخیرا از قول ناسا تو سایتهای فارسی گذاشتن چیه ؟ دنیا 3 روز تاریک بشه. جالب اینکه تو همین انجمن خبری برای سه سال ÷یش هست که تاریکی رو با رفتن برق گفته اما این مثل اینکه فرق داره.. نمیدونم! راستش من ترسیدم! واقعا ناسا گفته؟؟

+
ولی به یه چیز اعتقاد دارم. اونم اینه که اگه همه مردم بخوان با هم فکر منفی بکنن میتونه انرژی های منفی کار دستمون بده حتی اگه این موضوعات واقعی نباشه!

Nocturne
01-12-2012, 21:58
اینم یک خبر دیگه برعکس خبر خاموشی زمین که امیدبخشه! لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هشدار-ناسا-نسبت-به-افزایش-ترس-و-خودکشی-در-پی-شایعه-پایان-جهان) و گفته ناسا هشدار داده ترسها بی موردن و فقط موجب افزایش آمار خودکشی میشن! و اتفاقاتی که مطرح شده نخواهد افتاد

+
من فکر میکنم در زندگی آدمها خود "ترس" همیشه یک عامل تخریب و دشمن هست! (جز در مواقع خاص) بطوریکه بنظر من خیلی از اوقات انسان از خود ترس بیشتر آسیب می بینه تا از اون مساله ای که در باره ش میترسه!!
قبول ندارید؟! بنظر من این سایتها یا پیج هایی که در فیسبوک و جاهای دیگه شروع به روزشماری کردن اشتباه میکنن ! و فقط موجب ترس و در نتیجه شیوع آسیبهای بسیار زیاد ترس میشن!

Nocturne
01-12-2012, 22:34
خب همونطور که گفتم اگر چیزی در اون باره یافتم میذارم (ئه.. نگفتم؟!) در سایت رشد مطلبی گذاشته شده که وجود چنین مطلبی در سایت ناسا رو انکار میکنه . لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kases
02-12-2012, 23:35
قصه پایان دنیا در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ (اول دی ماه) طی یکی دو سال گذشته چنان قوت گرفته و دهان به دهان چرخیده که شاید تنها فرد بی خبر از آن، خواجه حافظ شیرازی باشد. افرادی که به تئوری «پیشگویی پایان دنیا توسط قوم مایا» معتقدند، می گویند که قرار است در ۲۱ دسامبر (کمتر از سه هفته دیگر) طی اتفاقات عظیمی دنیا به پایان برسد. اما به نظر می رسد NASA مخالف این ایده است و آن را رسما هم اعلام کرده.

در حقیقت این سازمان چنان به نظریه خود مطمئن است که در سایتش بخشی با نام «آنسوی ۲۰۱۲: چرا دنیا به آخر نمی رسد»، راه اندازی کرده است. به گفته ناسا، این شایعه از آنجا آغاز شد که برخی می گفتند شاید سیاره ای دوردست به نام Nibiru ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])راه خود را به سوی مروارید آبی ما کج کرده است. و ناگاه این فرضیه شکل گرفت که همترازی سیاره ما و Nibiru همزمان با پایان تقویم مایا و در نتیجه پایان دنیا در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ به وقوع خواهد پیوست. در حالی که حتی اگر سیارات همپوشانی هم داشته باشند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

David Morrison دانشمند فضایی ناسا می گوید: «من با جملات و حرف های کودکانی که ترسیده بودند، ناراحت شدم. فکر می کنم این بدترین بخش این خبر دروغین باشد.» ناسا می گوید مردم باید بیشتر نگران تغییرات آب و هوایی و مشکلاتی که پیش خواهد آمد باشند، تا انکه دلواپس همپوشانی سیارات و تاریک شدن زمین شوند.

ناسا اصلا به داستان در خطر بودن زمین توسط اجرام آسمانی اعتقادی ندارد و تمام اظهارنظرهای این گونه را غیرصحیح می داند. جالب اینجا است که احتمالا سیاره Nibiru اصلا وجود خارجی نداشته باشد و این داستان های ترسناک برای اولین بار از سال ۲۰۰۳ شروع شدند.

narenji.ir

VAHID
02-12-2012, 23:37
یخورده کاملتر.........

هشدار ناسا نسبت به افزایش ترس و خودکشی در پی شایعه مضحک پایان جهان!

در حالیکه برخی با راه‌اندازی گروه‌های مختلف به شمارش معکوس پایان جهان در ماه آینده پرداخته‌اند، سازمان ناسا هشدار داده که شایعات مضحک و بی اساس «پایان جهان» مایاها یک تهدید واقعی برای ترساندن کودکان و افسردگی نوجوانان و در نهایت افزایش آمار خودکشی محسوب می‌شود.

دیوید موریسون، فیزیک‌اخترشناس مرکز پژوهش ایمز ناسا از دریافت ایمیل‌ها و نامه‌های فراوان از سوی شهروندان مضطرب و به خصوص از افراد جوان خبر داده است. به گفته مریسون، برخی از آنها اظهار کرده بودند که از ترس زیاد قادر به خوردن و خوابیدن نبوده و برخی از تمایل به خودکشی گفته بودند!

وی این گفته‌ها را در یک ویدیوی آنلاین در صفحه گوگل پلاس ناسا اعلام کرده و این شایعات اینترنتی برای ترساندن جوانان را شیطانی خواند.

مریسون اظهار کرد: در حالی که این مساله برای برخی شوخی و برای دیگران اسرارآمیز بوده، تعداد زیادی از افراد به شدت در این مورد نگران هستند. ناسا اخیرا یک صفحه اطلاع‌رسانی بر روی وب‌سات خود ایجاد کرده و در آن توضیح داده که چرا جهان در روز 21 دسامبر 2012 به پایان نخواهد رسید.

شایعات و نگرانی‌ها در مورد آخرالزمان بر اساس برداشت‌های غلط از تقویم مایاها بوده است.
به گفته ناسا، این شایعات با ادعاهایی در مورد برخورد سیاره نیبیرو که توسط سومری‌ها کشف شده، با زمین در آن روز آغاز شده است. منشا این شایعات به کارهای ذکریا سیچین، نویسنده آذربایجانی مرتبط شده که در سال 1976 در مورد کشف و ترجمه متون سومری در مورد این سیاره نوشته بود. سیچین در سال 2010 در سن 90 سالگی درگذشت.

این در حالی است که به گفته دانشمندان اساسا چنین سیاره‌ای وجود ندارد. ناسا در صفحه خود برای رد ترس های پایان جهان اعلام کرد: اگر سیاره نیبیرو یا ایکس واقعی بوده و در مسیر برخورد با زمین قرار داشت‌، دانشمندان باید از حداقل یک دهه گذشته متوجه آن شده و آنرا پیگیری می‌کردند و همچنین الان باید می‌شد این سیاره با چشم غیرمسلح نیز مشاهده کرد. شایعات دیگر از جمله ادعاها در مورد وارونه شرن میدان مغناطیسی زمین و یا حرکت زمین به سوی سیاه‌چاله‌ای در مرکز کهکشان راه شیری نیز مسائل بی اساس دیگری هستند که توسط ناسا رد شده‌اند.

این در حالی است که به گفته دانشمندان بهتر است نگرانی‌ها در مورد پایان حیات در زمین به مسائل اثبات‌شده‌تر مانند تغییرات آب‌وهوا باشد.

B3HZ@D
02-12-2012, 23:52
حالا دو روز دیگه یک سری خبر منتشر میشه که ناسا تائید کرده که در فلان روز قراره زمین نابود بشه :27:
امروز با یک فردی بحث پایان دنیا رو داشتیم . طرف میگفت که قوم مایا همه زلزله ها و سیل ها و خسوف و کسوف رو از اون زمان تا الان پیش بینی کرده بودن و توی کتیبه اونا بوده .:27:
همه این اتفاقات هم الان طبق کتیبه اونا و تاریخ های عنوان شده اتفاق میافته و دانشمندان هم تائید کردن !
پس 2012 واقعیه ... مطلب رو هم توی یک بلاگ ایرانی خونده بود . جالب اینجاست توی اون بلاگ آموزش جادوگری هم گذاشته بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
03-12-2012, 08:01
ناسا پاسخ می‌دهد

آیا شب یلدای امسال پایان دنیاست؟/پاسخ به سوالاتی درباره ۲۱ دسامبر

خبرگزاری فارس: پایگاه اطلاع‌رسانی ناسا در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر (اول دی ماه)، به سوالات مربوط به این شایعه پاسخ داده است.

Tweet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به گزارش خبرگزاری فارس، مدت‌هاست که شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در سال 2012 و در روز 21 دسامبر (مصادف با اول دی ماه) در وبلاگ‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شود و هر روز ابعاد گسترده‌تری نیز به خود می‌گیرد. برای این شایعات منابع و استنادات مختلفی نیز مطرح می‌شود. تقویم قوم مایا، پیش‌گویی‌های نوستراداموس و حتی منابع مذهبی و باستانی از جمله مواردی هستند که مطرح‌کنندگان این شایعه به آن استناد می‌کنند و نتیجه می‌گیرند که دنیا باید در این روز به پایان برسد.
این موضوع مختص ایران نبوده و در سرتاسر دنیا مطرح شده است. شایعه دیگری نیز که در این زمینه مطرح شده بحث خاموشی سه روزه زمین و ورود زمین به دوره جدیدی از حیات خود است. تمام این شایعات و گسترش آن موجب شد تا سازمان هوانوردی و فضا آمریکا (ناسا) به این ادعاها واکنش نشان دهد. مطلب زیر از پایگاه اطلاع‌رسانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ناسا برداشت شده و در آن به سوالات مطرح در این مورد پاسخ داده شده است: سوال) آیا در سال 2012 خطری زمین را تهدید می‌کند؟ بسیاری می‌گویند که جهان در دسامبر 2012 به پایان می‌رسد. ناسا) جهان در سال 2012 به پایان نمی‌رسد. سیاره ما بیش از 4 میلیارد سال به خوبی عمر کرده و دانشمندان معتبر دنیا هم می‌گویند در سال 2012 هیچ خطری زمین را تهدید نمی‌کند. سوال) ریشه این پیش‌گویی که زمین در سال 2012 به پایان می‌رسد، از کجا آمده؟ ناسا) این داستان اولین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره‌ای به نام «نیبیرو» که سومری‌ها آن را کشف کرده‌اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می‌شد که این فاجعه در ماه می 2003 رخ می‌دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر 2012 تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» ها که تحول بزرگ در سال زمستان 2012 را پیش‌بینی کرده بود، ربط داده شد. به همین دلیل هم تاریخ 20 دسامبر به عنوان روز موعد پیش‌بینی شد. سوال) آیا تقویم مایاها در دسامبر 2012 به پایان می‌رسد؟ ناسا) دقیقا همانطور که تقویم‌هایی که در خانه دارید پس از 31 دسامبر به پایان نمی‌رسد، تقویم مایا هم پس از 21 دسامبر 2012 تمام نمی‌شود. این تاریخ پایان یک دوره بزرگ تویق مایا است و پس از آن همانطور که تقویم شما با اول ژانویه ادامه می‌یابد، این تقویم هم با آغاز یک دوره بزرگ دیگر ادامه می‌یابد. سوال) آیا ناسا وقوع تاریکی سرتاسری زمین در تاریخ 23 دسامبر تا 25 دسامبر را پیش‌بینی می‌کند؟ ناسا) قطعا نه. نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین پیش‌بینی نکرده است. گزارش‌های غلطی که در این مورد منتشر شده، ادعا کرده‌اند که چیزی نظیر بروز «به خط شدن گیتی» موجب حاکم شدن این تاریکی می‌شود. اصلا چنین ترازی وجود ندارد (سوال بعد را ببینید). این شایعات برگرفته از یک پیام آماده‌سازی است که «چارلز بولدن» مسئول ناسا منتشر کرده. این پیام بخشی از یک برنامه دولتی است که با هدف بالا بردن آمادگی مردم انجام گرفته، اما هیچ‌گاه در آن صحبتی از بروز تاریکی نشده است. سوال) آیا این امکان وجود دارد که کرات به نحوی در یک راستا قرار گیرند که بر زمین تأثیر بگذارند؟ ناسا) حداقل تا چند دهه آینده چنین همراستایی رخ نمی‌دهد و حتی اگر هم چنین پدیده‌ای اتفاق افتد، تأثیر آن بز رمین بسیار ناچیز است. به عنوان نمونه، در سال 1962 چنین هم ترازی رخ داد، و دو مورد دیگر هم در سال‌های 1982 و 2000 اتفاق افتاد. در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم تراز می‌شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هی تبعاتی هم ندارد. سوال) آیا اصلا سیاره‌ یا کره کوتوله قهوه‌ای رنگ به نام «نیبیرو»، «کره ایکس» و یا «اریس» وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین باشد و سیاره ما را در معرض تخریب گسترده قرار دهد؟ ناسا) نیبیرو یا داستان‌های دیگری که در مورد سیارات نزدیک‌شونده به زمین مطرح می‌شود، همگی شوخی‌های اینترنتی هستند. این ادعاها هیچ ریشه‌ای در واقعیت ندارند. اگر واقعا نیبیرو یا سیاره ایکسی وجود داشت که در حال حرکت به سمت زمین بود و قرار بود در سال 2012 به زمین برخورد کند، اخترشناسان حداقل از ده سال قبل آن را شناسایی و ردیابی می‌کردند و این سیاره باید اکنون با چشم غیرمسلح قابل رویت می‌شد. واضح است که چنین چیزی وجود ندارد. البته «اریس» واقعی است، اما آن هم سیاره‌ای کوتوله شبیه به «پلوتون» است که همواره در بیرون از منظومه شمسی باقی می‌ماند. نزدیک‌ترین فاصله‌ای که این سیاره می‌تواند با زمین داشته باشد، 4 میلیارد مایل است. سوال) آیا در سال 2012 زمین مورد اصابت یک شهاب سنگ قرار می‌گیرد؟ ناسا) زمین همواره در معرض تأثیرات ستاره‌های دنباله‌دار و شهاب‌سنگ‌ها قرار دارد، اما اصابت‌های بزرگ بسیار نادر است. آخرین برخود بزرگ یک شهاب‌سنگ با زمین به 65 میلیون سال قبل بازمی‌گردد که موجب انقراض دایناسورها شد. امروزه اخترشناسان ناسا بررسی‌های موسوم به «بررسی ایمنی فضایی» انجام می‌دهند تا اجرام بزرگ نزدیک به زمین را مدت‌ها پیش از برخورد شناسایی کنند. ما پیش از این مشخص کرده‌این که هیچ شهاب سنگ بزرگی مانند آنچه که دایناسورها را منقرض کرد، زمین را تهدید نمی‌کند. سوال) موضع دانشمندان در قبال ادعای به پایان رسیدن دنیا در سال 2012 چیست؟ ناسا) ریشه علمی ادعای بروز فاجعه و تغییرات شدید در سال 2012 کجاست؟ مدارک آن کجاست؟ هیچ مدرکی وجود ندارد و همه این‌ها تخیلاتی هستند که در کتاب‌ها، فیلم‌های سینمایی، برنامه‌های مستند و یا حتی در اینترنت ساخته شده‌اند، ما نمی‌توانیم این حقیقت را تغییر دهیم. هیچ مدرک معتبری که ادعای رخ دادن پدیده‌های غیرعادی در دسامبر 2012 را تائید کند، وجود ندارد. انتهای پیام/ق.ص

ZeroNetizen
03-12-2012, 11:58
اگر تقویم مایا روز 21 دسامبر تموم میشه تقویم ما هم روز 30 اسفند تموم میشه (یا 31 دسامبر برای سال میلادی)
بعد اگر این مایاها اینقدر پیشگوی خوبی بودن چطور نابودی خودشون رو پیشبینی نکردن؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-12-2012, 12:11
سلام دوستان .
میدونید چی جالبه تو خبرهای مربوط به تاریخهائی که ادعا میشه در اونها دنیا به پایان میرسه ؟
اینکه نه کسی قدرت داره ثابت کنه شایعه هست و نه کسی قدرت داره ثابت کنه که حقیقت داره .
هر کسی یه چیزی از رویِ شک و گمان و تردید میگه در تائیدِ خبر یا بر ضدش اما همه منتظر میشینند تا روز موعود برسه ببینند خبر حقیقت داشته یا نه .

این وسط تنها چیزی که همه ازش اطمینان دارند اینه که دنیا عمر ابدی نداره.
اگر حتی یک نفر بود که میتونست قاطعانه ثابت کنه که دنیا عمرش ابدی هست دیگه شایعاتِ پایانِ دنیا خریداری نداشت بین مردم .

ZeroNetizen
03-12-2012, 12:37
سلام دوستان .
میدونید چی جالبه تو خبرهای مربوط به تاریخهائی که ادعا میشه در اونها دنیا به پایان میرسه ؟
اینکه نه کسی قدرت داره ثابت کنه شایعه هست و نه کسی قدرت داره ثابت کنه که حقیقت داره .
هر کسی یه چیزی از رویِ شک و گمان و تردید میگه در تائیدِ خبر یا بر ضدش اما همه منتظر میشینند تا روز موعود برسه ببینند خبر حقیقت داشته یا نه .

این وسط تنها چیزی که همه ازش اطمینان دارند اینه که دنیا عمر ابدی نداره.
اگر حتی یک نفر بود که میتونست قاطعانه ثابت کنه که دنیا عمرش ابدی هست دیگه شایعاتِ پایانِ دنیا خریداری نداشت بین مردم .

حالا اگر دنیا ابدی باشه چه فرقی میکنه؟
برای همه انسان ها دنیا در لحظه ای که میمیرن تموم میشه حالا 50 ، 70 ، 100 یا هر چند سال عمر کنند...
ترس از تموم شدن دنیا مثل اینه که از تموم شدن یک مسابقه فوتبال و سوت پایان بازی بترسی!

Babak
03-12-2012, 14:06

سلام عزیز
مدعی باید ادعاش رو ثابت کنه.
صحبتی که مخالفان دارن اینه که اصلا ادعایی وجود نداره . صرفا یه سری قصه مطرح شده. مسایل رو با هم قاطی نکنیم بهنره. اینکه جهان روزی به پایان میرسه یا روزی همه میمیریم ربطی به این پیدا نمیکنه که گفته های هر فال گیر و شیاد و ستاره بین و مایا شناس خود خوانده ای رو باور کنیم درباره پایان جهان. یا درباره هر ادعای دیگه.

نکته دیگه ای در بیان شما ست. اینکه ادعای مطرح شده قابل رد نیست.بسیار عالی. این خودش سندیه بر مهمل بودن ادعا. ادعایی که نقض پذیر نیست یک ادعای بی ارزشه.

ایم نمونه اخر ازمانی من: ( رسما در این مکان نظریه جدید خودم رو اعلام کردم نتیجتا کلیه حقوق این نظریه متعلق به منه و کلیه جوایز یا مزایای مادیش به من تعلق میگیره)

من امروز بر مبنای شمارش تعداد موهای سرم ( 10000) زمان باقی مونده به پایان جهان رو اعلام میکنیم
اگه میتونین اثبات کنین که نظیه من غلطه و با دلایل علمی ردش کنید
در مورد زمان تصمیم رو به علما و دانشمندان واگزار میکنم. که تعداد موهام روز ها رو نشون میده یا سال ها رو. کلا سر کارید. ( این رو وامدار نظریه 2012 هستم)
در مورد اینکه ایا موهای ریخته از سرم رو هم باید شمارش کرد یا نه علما باید به توافق برسن. بیشتر سر کارید.
یکی زحمت بکشه ببینه چند تا زمان داریم برای پایان جهان مطابق نظریه من. و به نظرتون نظریه من چی کم داره از نظریه 2012؟

majid4mi
03-12-2012, 15:17
جهالت و نادانی مردم مرکبی است تیز رو ...
در حد بوگاتی!

mokarx
04-12-2012, 12:01
یه جایی خونده بودم قبلا مثلا در 500 سال پیش هم یه اتفاق نظری وجود داشت که دنیا نابود می شه و خلاصه یه بنده خدایی میاد و کلی اطمینان میده که اینها پوچه و مبنا نداره
خلاصه روز موعود فرا میرسه و هیچ اتفاقی نمی افته
همه سراغ این فرد می رند که ایول عجب کسی هستین شما
اینهمه مورخ و منجم و جادوگر و ستاره شناس و غیره می گفتند دنیا از بین میره و شما گفتید که اینچنین نیست و غیره
عجب پیشگو یا جادوگر یا منجمی هستید شما
و طرف یه جایی به یکی از رفیقاش می گه
خوب مسلما اگه دنیا از بین می رفت کسی زنده نمی موند که بیاد و ما را سرزنش یا بازخواست کنه
ولی خوب اگر هم احتمالا این طوری نمی شد که الان اینطوری نشده من چقدر معروف می شدم که شدم
حکایت ناسا، شبیه به همین فرده
اگه چنین اتفاقی نیفته چقدر محبوبیت این ناسا که فعلا پرچم دار علمه در دنیا بالا میره؟
اینطوری نیست!

hamed29
04-12-2012, 12:23
من شک ندارم به محض اینکه ا دی تموم بشه، اولین کاری که میکنن اینه که یه تاریخ دیگه واسه پایان دنیا تعیین میکنن!
تا حالا چندین بار این کار رو کردن، مثلاً سال 2000
بعد از اینکه 2000 هم گذشت اومدن یه تاریخ دیگه تعیین کردن.
خداییش خوب مردم رو گیر آوردن. نشستن سر جاشون دارن به ریش 7 میلیارد نفر میخندند!

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2012, 13:59
من شک ندارم به محض اینکه ا دی تموم بشه، اولین کاری که میکنن اینه که یه تاریخ دیگه واسه پایان دنیا تعیین میکنن!تا حالا چندین بار این کار رو کردن، مثلاً سال 2000بعد از اینکه 2000 هم گذشت اومدن یه تاریخ دیگه تعیین کردن.خداییش خوب مردم رو گیر آوردن. نشستن سر جاشون دارن به ریش 7 میلیارد نفر میخندند!سلام . تا بوده همین بوده . اگه بنده بگم فردا ساعت 12 ظهر به وقت تهران دنیا نابود میشه کسی میتونه ثابت کنه غلطه یا درسته ؟ راهی نیست جز انتظار تا 12 ظهر فردا :20:

B3HZ@D
04-12-2012, 14:22
یه جایی خونده بودم قبلا مثلا در 500 سال پیش هم یه اتفاق نظری وجود داشت که دنیا نابود می شه و خلاصه یه بنده خدایی میاد و کلی اطمینان میده که اینها پوچه و مبنا نداره
خلاصه روز موعود فرا میرسه و هیچ اتفاقی نمی افته
همه سراغ این فرد می رند که ایول عجب کسی هستین شما
اینهمه مورخ و منجم و جادوگر و ستاره شناس و غیره می گفتند دنیا از بین میره و شما گفتید که اینچنین نیست و غیره
عجب پیشگو یا جادوگر یا منجمی هستید شما
و طرف یه جایی به یکی از رفیقاش می گه
خوب مسلما اگه دنیا از بین می رفت کسی زنده نمی موند که بیاد و ما را سرزنش یا بازخواست کنه
ولی خوب اگر هم احتمالا این طوری نمی شد که الان اینطوری نشده من چقدر معروف می شدم که شدم
حکایت ناسا، شبیه به همین فرده
اگه چنین اتفاقی نیفته چقدر محبوبیت این ناسا که فعلا پرچم دار علمه در دنیا بالا میره؟
اینطوری نیست!

محبوبیت ناسا ؟!
ناسا اونقدر شناخته شده هست که دیگه نیازی به این جور سیاه بازی ها نداره .
اتفاقا مدعیان نابودی دنیا اکثر دلایلشون تامعتبر و بدون بار علمیه . ولی ناسا میاد و از نظر علمی همچین چیزی رو ناممکن میدونه .
بعد شما میگی ناسا دنبال شهرته ؟!
در ضمن فقط ناسا نیست که این مورد رو رد میکنه . خیلی از دانشمندان هستن که مخالف همچین موردی هستن .
حتی افراد معمولی هم میگن خبری از پایان دنیا نیست . پس همه این موارد دنبال شهرت هستن .؟!

danielo
04-12-2012, 17:18
اصلا بحث کردن در مورد این موضوع  و ذره ای اعتقاد بهش  من را یاد قصه های ترول میندازی.

hamed29
04-12-2012, 19:57
بحث این نیست که فقط یه عده اومده باشن واسه معروف شده یه ادعایی رو مطرح کنن و یا تکذیبش کنن.
داستان اینه که به بهانه ی پایان دنیا دارن رو مغز 7 میلیارد نفر راه میرن.
حالا هر بار یه چیزی رو علم میکنن. یه بار داستان هزاره گرایی و ظهور مسیح! ؛یه بار مایا ها رو؛ و دفعه ی بعد هم یه چی دیگه رو علم میکنن
این بحث ها همیشه بوده. همیشه یه عده آدم از خدا خواسته هستن که منتظرن دنیا کن فیکن بشه که به قول خودشون همه ی بدبختی ها تموم بشه
قطعاً یه عده هم هستن که ازین ادعاها و اون عده ی ازخداخواسته سوءاستفاده میکن.
دیگه من کار ندارم به این که این سری ، هدفشون از مطرح کردن پایان دنیا چیه؟
من بازم میگم، نظر من اینه که همه ی این حرف ها بازیه
اگه اوضاع به نظرشون خوب پیش بره بازی رو تموم میکنن و اگه باز هم مثل موارد دیگه درست پیش نرفت ، نقشه شون رو میندازن عقب.

حالا باز بگین بحث علمی بکنین. اصلاً این ماجرا هیچ پشتوانه ی علمی ای نداره. اگه داره بگین

Переклад не
04-12-2012, 20:03
خخخخ:34: حالا بیایید برگردیم از اول

بچه ها شنیدید میگن قراره اول تا سوم دی زمین تاریک بشه؟ بعد صفرم به چهارم بره؟آیا صحت داره؟
و این موضوع ادامه دارد

hamed29
04-12-2012, 20:22

بچه ها شنیدید میگن قراره اول تا سوم دی زمین تاریک بشه؟ بعد صفرم به چهارم بره؟آیا صحت داره؟
و این موضوع ادامه دارد

منظورتون اینه که تقویم جابه جا بشه؟
یعنی در تقویم شمسی سه روز بی خود و بی مصرف ایجاد میشه. من امیدوارم این اتفاق بیفته چون اون وقت 72 ساعت بیشتر واسه امتحانات ترم وقت داریم!
اون وقت به تقویم قمری 3 روز اضافه میشه؟
تقویم میلادی هم که به کما میره!

shabe.saket
04-12-2012, 20:37

و این موضوع ادامه دارد

ما كه نفهميديم بعد چهارم يعني چي.....

hamed29
04-12-2012, 21:02
ما كه نفهميديم بعد چهارم يعني چي.....

منظورشون اینه که چون تقویم شمسی ملاکش خورشید خانوم هستن و وقتی ایشون سر پستشون نباشن اونوقت برگه ی تقویم رو چه حساب باید جلو بره؟
در واقع اگه 3 روز خورشید نداشته باشیم، 72 ساعت بعد تقویم ورق میخوره! یعنی یه روز شمسی میشه 4 تا 24 ساعت میکنه به عبارتی 96 ساعت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

B3HZ@D
04-12-2012, 21:07
بحث این نیست که فقط یه عده اومده باشن واسه معروف شده یه ادعایی رو مطرح کنن و یا تکذیبش کنن.
داستان اینه که به بهانه ی پایان دنیا دارن رو مغز 7 میلیارد نفر راه میرن.
حالا هر بار یه چیزی رو علم میکنن. یه بار داستان هزاره گرایی و ظهور مسیح! ؛یه بار مایا ها رو؛ و دفعه ی بعد هم یه چی دیگه رو علم میکنن
این بحث ها همیشه بوده. همیشه یه عده آدم از خدا خواسته هستن که منتظرن دنیا کن فیکن بشه که به قول خودشون همه ی بدبختی ها تموم بشه
قطعاً یه عده هم هستن که ازین ادعاها و اون عده ی ازخداخواسته سوءاستفاده میکن.
دیگه من کار ندارم به این که این سری ، هدفشون از مطرح کردن پایان دنیا چیه؟
من بازم میگم، نظر من اینه که همه ی این حرف ها بازیه
اگه اوضاع به نظرشون خوب پیش بره بازی رو تموم میکنن و اگه باز هم مثل موارد دیگه درست پیش نرفت ، نقشه شون رو میندازن عقب.

حالا باز بگین بحث علمی بکنین. اصلاً این ماجرا هیچ پشتوانه ی علمی ای نداره. اگه داره بگین

اون هفت میلیارد بهتره یک فیلتر یا صافی روی مغزشون کار بذارن و وظیفه این فیلتر این باشه که هر داده ای که از بیرون میاد رو تجزیه و تحلیل کنه و به طرف بفهمونه که آیا همچین چیزی ممکنه اتفاق بیافته ؟!
درصدش چقدره ؟!
چقدر صحت علمی داره ؟!
و بقیه مواردی که میشه برای تحلیل داده ها مورد استفاده قرار داد .

و باز هم دنبال توطئه و دست های پشت پرده گشتن !!!!! مثل این که کلا عادت شده همیشه دنبال یک توطئه پنهان باشیم !

SNOW PATROL
04-12-2012, 21:18
اون هفت میلیارد بهتره یک فیلتر یا صافی روی مغزشون کار بذارن و وظیفه این فیلتر این باشه که هر داده ای که از بیرون میاد رو تجزیه و تحلیل کنه و به طرف بفهمونه که آیا همچین چیزی ممکنه اتفاق بیافته ؟!
درصدش چقدره ؟!
چقدر صحت علمی داره ؟!

و باز هم دنبال توطئه و دست های پشت پرده گشتن !!!!! مثل این که کلا عادت شده همیشه دنبال یک توطئه پنهان باشیم !

توهم توطئه
بیماری که اکثر مردم ایران به ان مبتلا هستند
موفق باشید

sent from my open source device

Agame.Arash
05-12-2012, 10:22
قیافه ی بعضی از دوستان تا چند روز دیگه دیدنی می شه ... من که از همین الان نشستم اول دی بیام کلی بخندم ...:sq_2:... تو دانشگاه یکی از دوستام می گفتن اول قراره یه تیکه از آمریکا کنده بشه !...:sq_2:(البته امیدوارم ناراحت نشیدا شوخی کردم ...:sq_9:)

Agame.Arash
05-12-2012, 10:27
سلام
بخش از تحقیقات نیوتن که به صراحت میشه او رو بزرگترین نوابغ تاریخ دونست سعی در تبدیل مس به طلا به روش کیمیاگران بوده.
خیلی از مفاهیمی که امروز برای ما تخیل خرافات دروغ یا غلط شمرده میشه زمانی حقیقت و واقعیت تصور میشده و این تحقیق و مطالعه و آزمایش دانشمندان بوده که درست رو از نادرست برای ما مشخص کرده.
در عین حال میشه گفت دانشمند ما, وقتی حقیقتی رو متوجه شد میتونه اون رو برای خودش نگه داره و منتشر نکنه . خودش که درستی یا نادرستی گزاره ای رو متوجه شده . چه نیازی هست که اون رو در اختیار دیگران بگزاره؟
این ویژگی یکی از مشخصه های ایجاد کننده تفاوت بین انسان و باقی جاندارانه. میل به اموزش دادن آنچه که آموخته به دیگران.
اینکه 2012 حقیقته یا خرافات نتیجه تحقیقه عده ای بوده . عده ای گفتن که چنین خواهد شد نه بر مبنای فال گیری و کف بینی. بلکه بر مبنای مشخصه های قابل مجادله علمی . از وجود سیاره ای صحبت کردن به نیبریو که 3 هزار و خورده سال به زمین نزدیک میشه و پوست از سر ما میکنه. ادعا کردن مردم مایا توانایی داشتن که آینده رو پیش بینی کنن احتمالا بر مبنای دانش ستاره شناسی یا دانشی که فضایی ها به اون ها دادن. تمام این ادعا ها از طرف گروه دیگه از پژوهشگران مورد نقد قرار گرفت.
در کنار ادعایی مثل وقوع رخداد هایی در پایان سال 2012 ممکنه شاهد ادعای صدمه جدی به حیات زمین از طرف منجمان باشیم که ادعا میکنن دنباله دار یا سیارکی به زمین برخورد خواهد کرد. هر دو ادعا ظاهری یکسان داره. هر دو ظاهری علمی داره. اما یکی فقط از ظواهر علمی استفاده کرده که بهش میگیم شبه علم و یکی از مستندات علمی استفاده کرده . و نتیجه هر دو اینه که عموم مردم سوال میکنن : ایا اینچنین است ؟ و کسانی باید پاسخ بدن به این سوال. با روش های علمی یا شبه علمی. کسی و جایی باید باشه تا مشخص کنه که درست و نادرست چی هستن یا روش تمیز این دو رو معرفی کنه. این تاپیک برای مباحثه دو گروه مدعیه تا ناظر و شنونده خودش بی نتیجه برسه کی درست میگه و کی غلط.
ببخشید یادم رفت جوابتون رو بدم.... نیوتن رو که مثال زدید داشت رو یه چیز علمی کار می کرد (یا حداقل پیش خودش فک می کرد داره این کارو می کنه !).... نه پیشگویی و سحر و جادو و حرفای جادوگرای یه قوم تو آمریکای جنوبی ... که تا اونجایی که من می دونم فک می کردن اگه آل.. مردونشونو ببرن و بزارن تو یه تیکه کاغذ و آتیش بزنن به خداشون نزدیک تر میشن !(تو تی وی دیدم البته !) ....

spermahdi12
05-12-2012, 17:02
امیدوارم فک نکنین قراره دنیا ناگهان درعرض یه ثانیه ودقیقا در روز اول دی نابود بشه چون یه همچین فاجعه ی به این بزرگی بالاخره زمان میبره.حداقل باید از الآن یه چیزی میشد، حداقل همون چیزایی که گفتن قراره اتفاق بیفته،از الان باید شروع بشه دیگه.همین خودش نشون میده اینا به قول یکی از دوستان مردمو گیر اوردن ؛گذاشتن سر کار!:38::38::38:

spermahdi12
05-12-2012, 17:06
قیافه ی بعضی از دوستان تا چند روز دیگه دیدنی می شه ... من که از همین الان نشستم اول دی بیام کلی بخندم ...:sq_2:... تو دانشگاه یکی از دوستام می گفتن اول قراره یه تیکه از آمریکا کنده بشه !...:sq_2:(البته امیدوارم ناراحت نشیدا شوخی کردم ...:sq_9:)

اون روز منم میام تاباهم بخندیم به خاطر اینکه ازهمین الآن دارن لو میرن!:39: هیچ نشونه ای درکار نیست.

کاربر شماره ی یک
05-12-2012, 17:56
درصدش چقدره ؟!
چقدر صحت علمی داره ؟!

هر كسي وقت نداره بشينه بررسي كنه !‌ هفت مليارد همشون علامه نيستند ....

mali.sh
05-12-2012, 18:21
امروز
5 دسامبر 2012
21 دسامبر 2012 پایان جهان؟؟؟!!
دوستان سال 2000(1380) هم قرار بود اتفاقاتی ازاین دست اتفاق بیوفته.1375-1374 هم میگفتن قراره این اتفاق بیوفته. روزهای بارانی سالهای 1371 هم میگفتن نشانه ظهور سیل وباران و طوفانه و نهایتش پایان جهان.........
داشتم به این فکرمیکردم بشر ذات جالبی داره سالها تلاش میکنه و یه روز میگه دارم به پایان نزدیک میشیم بعد میگن شاید پایان نباشه یه تغییر بزرگ باشه.
خوبه ماخودمون درونمون رو تغییر بدیم و خدا وند عالم بشر و با اختبار و قدرت فکر خلق کرده و بعد هزاران سال ازخلقت تغییرات بزرگ رو به اختیارخودمون گذاشته ......

B3HZ@D
05-12-2012, 18:27
هر كسي وقت نداره بشينه بررسي كنه !‌ هفت مليارد همشون علامه نيستند ....

نیازی به علامه بودن یا دانشمند بودن نیست .
فقط کافیه از مغز و قوه تفکری که ما رو برتر از بقیه حیوانات میکنه استفاده کنیم و هر چیزی رو که بهمون میگن بی برو برگرد قبول نکنیم .
به هر ادعایی بگیم نه تا موقعی که حقیقت و درستی اون ثابت بشه یا این که خودمون در باب اون موضوع و صحتش تحقیق کنیم.
میتونین یک کم شک گرا باشین هم به خودتون کمک کردین و هم به جامعتون .

اگه کسی وقت فکر کردن نداره بهتره خودش رو از دسته انسان و بشر جدا کنه .

mali.sh
05-12-2012, 18:33
این خبر خبرانلاین هم خالی ازلطف نیست.
این نقاشی‌های مایای باستان می‌گویند جهان در سال ۲۰۱۲ تمام نمی‌شود / عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

urcu
05-12-2012, 19:00
من که نمیدونم اتفاقی میفته یا نه ... ولی دلم میخواد بیفته تا از این زندگی راحت بشم.

Reza Azimy_RW
05-12-2012, 19:26
درسته.... با اینکه میدونم ( 99%) اطفاقی نمی افته ولی بازم به این قضیه امیدوارم ... خیلی دلم میخاد تموم شه

شـیـفــو
05-12-2012, 19:41
روزهای بارانی سالهای 1371 هم میگفتن نشانه ظهور سیل وباران و طوفانه و نهایتش پایان جهان.........
برای من که استارت زندگیم بوده
حتی اگه کسانی هم باورداشته باشند بهتره خودشونو به مرگ نزدیک ببینند و یه تغییر تو زندگیشون ایجاد کنند (" حوصله جمله بندی درست ندارم ")

hamed29
05-12-2012, 20:32
صحبت کردن در مورد خبرسازی رسانه ها و شایعات پایان دنیا اون هم بدون کمترین پشتوانه ی علمی و صرفاً بر اساس ادعای یه قومی که چند هزار سال پیش تمدنی داشتند منطقی نیست.

چه شما خوشتون بیاد چه نیاد همه ی آدم ها در تمام حوزه ها اطلاعاتشون کامل نیست و به قول شما فیلترشون تنظیم نیست . برخی رسانه ها هم ازین موضوع به نفع خودشون استفاده میکنند. ( بی طرف بودن رسانه توهمی محض و باور آن نوعی خودفریبی ست.)

شما از هر کی بپرسی 1 دی دنیا نابود میشه یا نه ، قطعاً میگه نه.
مسئله اینجاست که این حجم تبلیغات برای این نیست که به مردم بگن 1دی قراره دنیا نابود بشه. بلکه واسه اینه که این 1 دی تو ذهن مردم جا بیفته.
بدون تعارف خیلی ها منتظرن که 1 دی یه اتفاقی بیفته و این هنر رسانه ست.

حالا باز یه عده اسم این کار رو میگذارند توهم توطئه!

جامعه شناسان عزیز، حق با شماست. این ملت توهم توطئه داره ولی آیا این مرض مالیخولیاست؟ یعنی همینطوری یه عده واسه خودشون توهم زدند؟ نه!
این مردم در طول تاریخ رنج های زیادی کشیدند؛ از جنگ و اشغال و قحطی و کشتار بگیر تا مشکلات داخلی.
ضربه هایی که از بدخواهان خوردند ( چه از خارجی جماعت چه از داخلیها) هیچ وقت تمومی نداشته. به نظر من این اقتضای شرایط ماست که به هر چیزی شک کنیم.
شاید از نظر شما توهم باشه ولی بر فرض هم توهم. خوب به کجا بر میخوره؟ زمین کن فیکن میشه؟
( حالا اینکه از نظر بعضی ما مصداق آیه ی شریفه ی از ماست که بر ماست هستیم ، خوب این حرف دیگریست )

ضمناً فضاسازی و موزیگری رسانه ای به حدی حرفه ای و حساب شده ست که خیلی ها با وجود تمام اطلاعات و وسواسی که دارند باز هم تا حدودی جذب شایعات میشن. آیا اینجا باید اون ها رو از نوع آدمیزاد خارج دونست؟

حالا اینکه بعضی ها تحت تأثیر رسانه قرار نمیگیرند ، خوب خوش به حالشون باشه! انشاءالله در دو دنیا با دانشمندان و فرهیختگان محشور باشند.

قطعاً همه ی آدم ها از نظر درک در اون حدی که شما به عنوان علامه ی دهر توقع دارید نیستند و این دلیل نمیشه که به قول شما از دسته ی آدمیزاد خارج باشند.

اگه این حد از درک در همه ی افراد جامعه بود قطعاً هیچ رسانه ای دیگه جایی برای بازارگرمی پیدا نمیکرد و باید درشون رو تخته میکردند.

B3HZ@D
05-12-2012, 21:23
بدبختی اینجاست که راه و روش درست فکر کردن رو به مردم یاد ندادن . صرف این که فلان چیز خوبه و فلان چیز بده و مخالف دستورات دینی است مردم رو از نظر فکری محدود کردن.
شما میگی مطبوعات خارجی از عدم اطلاع مردم سو استفاده میکنن ! مگه همین مورد توی کشور خودمون مورد استفاده قرار نمیگیره ؟! به نظرتون این سو استفاده نیست ؟!
سانسور وحشتناک و شدید مطالب باعث بی خبری و فقر علمی اکثر جامعه شده . بنا بر همین بی اطلاعی است که مورد سو استفاده خارجی و داخلی قرار میگیرن .

طرف هر چیزی رو که ببینه یا بشنوه باور میکنه . چون که راه درست برخورد با این موارد رو بلد نیست ؟! دلیلش چیه ؟! سیستم داخلی و عدم تلاش خود فرد برای تغییر .
توهم توطئه هم بخوبی توی رسانه ها و مطبوعات و مکان های آموزشی بخوبی به افراد منتقل میشه . مثل:
یهودی های فلان میکنن ... فراماسون داره این کار رو میکنه ... آمریکا داره این بلا رو سرمون میاره ...این زیر صهیونیسمه .... فلانی منافقه ... این یکی فتنه گره .... (مرگ بر آمریکا - مرگ بر اسرائیل)

بفرمایید تحویل بگیرید . ماموریت شست و شوی مغزی و انحراف اذهان عمومی با موفقیت انجام شد .
الان به طرف هر چی بگی میگه زیر سر غرب و صهیونیسم و اسرائیله .

payam178
05-12-2012, 21:29
سلام
الحمدلله که ما هیچ مشکلی جز تعیین وقت برای پایان جهان نداشتیم و این هم بوسیله ی بعضی از دوستان حل شد !:41:

Переклад не
05-12-2012, 22:41
این نقاشی‌های مایای باستان می‌گویند جهان در سال ۲۰۱۲ تمام نمی‌شود / عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این نقاشی‌های مایای باستان می‌گویند جهان در سال ۲۰۱۲ تمام نمی‌شود / عکس)

چیزی تو لینک نیست.خرابه

CRIS Joon CR7
05-12-2012, 22:46
چیزی تو لینک نیست.خرابه

تو گوگل میزدی میاورد:sq_8::

mokarx
06-12-2012, 12:08
پایه این شایعات فکر کنم از یک ایمیل شروع شده باشه
ولی چند روز پیش من تو آرشیو مستنداتم یه مستندی دیدم در مورد مایاها، فکر می کنم مال 4 یا 5 سال پیش بود که من در آن زمان خریده بودم مال کانال هیستوری، تاریخ انتشار این مستند یادم نیست
که دقیقا تقویم این قوم و پیش بینی پایان دنیا را درست در همین تاریخ مورد بحث نشان می داد
نمیدونم شاید یه مشکل یا بحث فرهنگی باشه
یا سیاه یا سفید
حد میانه برای ما وجود نداره
یا کلا موضوع را با برچسب هایی مثل افسانه،شایعه،غیر علمی بودن،توطعه و غیره از رده خارج می کنیم
یا چشم بسته قبولش می کنیم
ولی خیلی از این مستندات در مورد کیسی یا نوستراداموس یا بیگانگان فضایی که توسط شبکه های معروفی تهیه شده، به برسی موضوع با یه رویکرد منطقی می پردازه و بیشتر روایتگر است تا منتقد یا منکر یا قبول کننده
حداقل یه حد میانه در مطبوعات و رسانه های اینها دیده می شه ولی ما یا 0 یا 100 و حد میانه ای برایمان نیست
به نظرتان مشکل از کجاست؟

mali.sh
06-12-2012, 12:16
این نقاشی‌های مایای باستان می‌گویند جهان در سال ۲۰۱۲ تمام نمی‌شود / عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اصلاح شد.......................

Atusa 021
06-12-2012, 12:20
سلام
من که زدم خیر اما یه معلم داریم بدجور اعتقاد داره . همونو دیوونه کرده اینقدر میگه آخر آذر میمیریم و فلان ......
البته خوبه چون اینقدر مهربون شده ، دیگه هم زیاد گیر نمیده فقط میاد از اجدادش مایاها تعریف میکنه .
خدا بیامرزتش .

shabe.saket
06-12-2012, 20:26

سلام
پس بالاخره متن فارسي اين خبر منتشر شد...

توي اين تاريخ من متن انگليسيش رو خونده بودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

12-05-2012, 21:57

چون خبر تازه هست...

تا بعد.....

spermahdi12
06-12-2012, 21:02
راستی یکی از دوستام یه چیزی میگفت راجع به اینکه نوستروداموس گفته سه دجال قرار بوده دنیا رو نابود کنن.اولی که ناپلئون بوده ونتونسته ودومی هم که هیتلر بوده واونم نتونسته
حالا کاندیدا ها برای نابودی دنیا اینان:رییس جمهور آمریکا،رییس جمهور چین ویکی دیگه که نابود شد و شکست خوردو نتونست اونم صدام حسین(نفربعدی روهم به خاطر مسائل امنیتی
نمینویسم.)همچین حرفی زدی این آقا یا نه ؟

seamack
07-12-2012, 00:06
خبرناگوار در سطح جهانی همیشه از سوی سازمان ها تکذیب میشه.
الف)در صورت درست بودن ; مقامات بدلیل جلوگیری از تشویش و شورش عمومی این کار رو میکنند.
ب)در صورت واقعیت نداشتن هم همینطور.

1-اگر شخصی دارای امکان پویش کامل فضای گرداگرد این سیاره بجهت ردیابی اجرام متقرب هست ;
2-یا دانش کاملا مسلط بر دینامیک کهکشانی داره ;
3-و یا سازنده تقویم مذکور رو میشناسه
بسم الله. بیاد و بطور صد درصد رد و یا صد درصد تایید کنه.

Переклад не
07-12-2012, 00:07
راستی یکی از دوستام یه چیزی میگفت راجع به اینکه نوستروداموس گفته سه دجال قرار بوده دنیا رو نابود کنن.اولی که ناپلئون بوده ونتونسته ودومی هم که هیتلر بوده واونم نتونسته
حالا کاندیدا ها برای نابودی دنیا اینان:رییس جمهور آمریکا،رییس جمهور چین ویکی دیگه که نابود شد و شکست خوردو نتونست اونم صدام حسین(نفربعدی روهم به خاطر مسائل امنیتی
نمینویسم.)همچین حرفی زدی این آقا یا نه ؟

صدام و هیتلر و بقیه ی بروبچ یک چشم بودن؟ تا اونجایی که گفته شده دجال یک چشمه
دومندش اینجور بحثا مربوط به تالار های سیاسی و مذهبی و اینجور چیزا میشه که میتونید تو تالارهاشون بحث کنید.این اپیک به نظر میاد فقط رو بعده علمی متمرکزه

hamed29
07-12-2012, 00:12
صدام و هیتلر و بقیه ی بروبچ یک چشم بودن؟ تا اونجایی که گفته شده دجال یک چشمه
دومندش اینجور بحثا مربوط به تالار های سیاسی و مذهبی و اینجور چیزا میشه که میتونید تو تالارهاشون بحث کنید.این اپیک به نظر میاد فقط رو بعده علمی متمرکزه

بابا این یه چشم بودن که تابلویه منظور چیه!
نکنه شما توقع دارن یه آدم یه چشم بیاد این کارها رو انجام بده؟

-------------------

یالا حذف کنین دیگه

Babak
07-12-2012, 00:40

سلام
این بخش نوشته تون رو شفاف میکنید لطفا.
روز های زیادی به روز موعود نمونده و خیلی خوشحال میشم همه مون نظراتمون در این باره واضح باشه.
یک اینکه اگه با این تاریخ موافق نیستید با چه تاریخی موافقید . و چرا ؟
و در باب بخش دوم نوشته تون این بروز و شروع رو چه طور درک خواهیم کرد . چی میبینیم. چه اتفاقی میوفته .

ZeroNetizen
07-12-2012, 01:33
1-اگر شخصی دارای امکان پویش کامل فضای گرداگرد این سیاره بجهت ردیابی اجرام متقرب هست ;
2-یا دانش کاملا مسلط بر دینامیک کهکشانی داره ;
3-و یا سازنده تقویم مذکور رو میشناسه
بسم الله. بیاد و بطور صد درصد رد و یا صد درصد تایید کنه.

مورد سوم به کنار، آیا سازنده تقویم موارد اول و دوم رو داشته؟

seamack
07-12-2012, 02:00
2-یا دانش کاملا مسلط بر دینامیک کهکشانی داره
مورد سوم به کنار، آیا سازنده تقویم موارد اول و دوم رو داشته؟خیلی ها مطلع نیستند.خیلی های دیگه از جمله بنده ; چندان بعید نمیدونند.
همه تایید کنندگان نظر مثبت دارند. و سازمان ها و حکومت های تکذیب کننده جوابشون خیر هست.

seamack
07-12-2012, 02:19
روز های زیادی به روز موعود نمونده و خیلی خوشحال میشم همه مون نظراتمون در این باره واضح باشه.خبریه؟! جایزه هم داره؟!![شوخی].

اگه با این تاریخ موافق نیستید با چه تاریخی موافقید...کجا از بنده شنیدید که گفته باشم: با این تاریخ موافق نیستم , در عوض با اون تاریخ موافقم؟ البته هیچ جا.
در مطلبی که قبلا داشتم حس درونی خودم رو در باب اینکه تاریخ معروف شروع یک دوره خاص (ناگهانی یا بتدریج) در وسعت جهانی رو میرسونه آوردم . و اکنون هم به اون معتقدم.
اما اگر جواب قطعی در این مورد مد نظر شماست ; در آخرین پستم (صفحه قبل) شرح دادم که جواب بنده پنجاه پنجاه هست.
چنانچه نظرخواهی بالای تاپیک رو هم ببینید متوجه میشید که هیچ گزینه ای رو تیک نزده ام.

ZeroNetizen
07-12-2012, 12:25
درست وقتی که فکر میکردیم داستان 2012 جالب تر از این نمیشه، جولیا گیلارد نخست وزیر استرالیا همه رو شگفت زده کرد:

My dear remaining fellow Australians, the end of the world is coming
It wasn’t Y2K, it wasn’t even the carbon price, It turns out that the Mayan calendar was true
While Australia’s best and brightest of the CSI row have not been able to confirm this, I’m confident triple J’s prediction that the world is about to end
Whether the final blow comes from flesh-eating zombies, demonic hell-beasts or from the total triumph of K-Pop, if you know one thing about me it is this: I will always fight for you to the very end
And at least, this means I won’t have to do Q&A again. Good luck to you all

باز هم بگید دولت ها فقط واقعیت رو انکار میکنند و دروغ میگن!

سازمان ها و حکومت های تکذیب کننده جوابشون خیر هست.

:sq_25:

seamack
07-12-2012, 17:24
این یک شوخی بسیار ماهرانه هست.
سیاسیون اغلب از یک ظرافت لفظی استادانه ; ماهی های درشتی میگیرند. تضمین کننده اون هم معمولا گذشت زمان هست.
[البته نکته ای که عرض شد در صورتی در این مورد مصداق داره که فیلم مذکور یک" سوند لیپسینگ ادیت حرفه ای" نبوده باشه. که تا این لحظه تکذیبیه ای در خصوص این فیلم از سوی دولت استرالیا منتشر نشده].

Mr.Crow
07-12-2012, 17:44
درست وقتی که فکر میکردیم داستان 2012 جالب تر از این نمیشه، جولیا گیلارد نخست وزیر استرالیا همه رو شگفت زده کرد:

It wasn’t Y2K, it wasn’t even the carbon price, It turns out that the Mayan calendar was true
While Australia’s best and brightest of the CSI row have not been able to confirm this, I’m confident triple J’s prediction that the world is about to end
Whether the final blow comes from flesh-eating zombies, demonic hell-beasts or from the total triumph of K-Pop, if you know one thing about me it is this: I will always fight for you to the very end

ایشون به طور خیلی واضحی داره شوخی میکنه و به این قضیه 2012 تیکه میندازه ! اول که در مورد قضایای قبلی مثل سال 2000 و اینا صحبت میکنه و یادآوری میکنه که تا حالا چند بار از این داستان های تخیلی داشتیم.
بعد هم کلی شوخی میکنه و پایان دنیا رو به زامبی های گوشتخوار ، غول های جهنمی و شیطانی (!) یا سلطه K-Pop (اشاره به اون کلیپ کره ای Gangnam Style که یه مدتی هست به شدت معروف شده) ربط میده !! :دی
دمش گرم خیلی باحال صحبت کرده ! :دی

MOHAMMAD2010
07-12-2012, 17:45
خیلی از دوستان این اتفاق رو کلا مسخره میکنن و شاید کسانی که منتظرن رو هم دیوونه حساب میکنن ! ( من خودم نظری ندارم اصلا دربارشون ) ولی خب بعضی از ما هم عقایدی داریم ( از نظر مذهبی ) که اگه به خیلی از انسان های کره زمین دربارش بگبم میگن برو بابا دیوونه ای !
در کل نباید زیاد به عقاید همدیگه توهین کنیم !:46:

Переклад не
07-12-2012, 19:15
خیلی از دوستان این اتفاق رو کلا مسخره میکنن و شاید کسانی که منتظرن رو هم دیوونه حساب میکنن ! ( من خودم نظری ندارم اصلا دربارشون ) ولی خب بعضی از ما هم عقایدی داریم ( از نظر مذهبی ) که اگه به خیلی از انسان های کره زمین دربارش بگبم میگن برو بابا دیوونه ای !
در کل نباید زیاد به عقاید همدیگه توهین کنیم !:46:

نه رفیق کجا از نظر مذهبی ابراز عقاید کنی بهت میگن برو بابا؟ اگه تو بحث هایی که محورشو رو علمه بیایی همچین حرفایی بزنی مورد بی توجهی قرار میگیریم .خب چون بی ارتباطه.اما تو تالار های مختص بحثای فلسفی و مذهبی اگه علمی حرف بزنی بهت میگن بروبابا

شـیـفــو
07-12-2012, 20:08

ببخشید من انگلیسیم ضعیفه میشه ترجمش رو بذارید .