PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2012_ پایان زندگی؟

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7

Mr.Crow
09-06-2011, 23:40
از 24 زمین لرزه بزرگ تاریخ , 4 تاش در یه بازه زمانی 5 ساله اتفاق افتاده.
بزرگترین زمین لرزه تاریخ بشریت به اندازه 9.5 ریشتر سال 1960 , بعدش 8.5 ریشتر سال 1963 , بعد 9.2 ریشتر سال 1964 و 8.7 ریشتر سال 1965
یعنی زلزله های اول و دوم تاریخ به فاصله 4 سال از هم اتفاق افتادن. آیا اون دوران چیز خاصی بوده ؟! پدیده غیرطبیعی ای رخ داده ؟!
یا مثلآ 1922 و 1923 دو تا زلزله بزرگ دیگه تاریخ بوده به فاصله یک سال !

mahdy2021
10-06-2011, 05:41
از 24 زمین لرزه بزرگ تاریخ , 4 تاش در یه بازه زمانی 5 ساله اتفاق افتاده.
بزرگترین زمین لرزه تاریخ بشریت به اندازه 9.5 ریشتر سال 1960 , بعدش 8.5 ریشتر سال 1963 , بعد 9.2 ریشتر سال 1964 و 8.7 ریشتر سال 1965
یعنی زلزله های اول و دوم تاریخ به فاصله 4 سال از هم اتفاق افتادن. آیا اون دوران چیز خاصی بوده ؟! پدیده غیرطبیعی ای رخ داده ؟!
یا مثلآ 1922 و 1923 دو تا زلزله بزرگ دیگه تاریخ بوده به فاصله یک سال !
خوب خودتون که پاسخ خودتون رو دادید.بله اینهمه زلزله شدید در همین مدت کوتاه مطمئنا غیر طبیعی و خاص بوده
الان هم شواهد نشون میده داریم به وضعیت خاص میرسیم.اما این الزاما به معنای تایید پایان دنیا نیست!

حالا دو سوال از شما! (سایر دوستان هم خواستن پاسخ بدن)
چه اتفاقی بیفته شما اون را خاص می دونید؟
تکثر اتفاقات از چه حدی بگذره شما احساس خطر می کنید؟ مثلا تعداد آتشفشانهای فوران کرده در سال 2011 به 10 تا برسه کافیه؟ یا مثلا 2-3 تا زلزله در حد ژاپن؟

Mr Mohabat
10-06-2011, 08:02
این را باید به خاطر داشت که هرچه زمان به سمت جلو پیش می رود کره زمین گرم و گرمتر می شود
البته نمی دونم این آتشفشانهایی که گفتید به این موضوع ربط دارد یا نه ولی مطمئنن گرم شدن زمین خودش
حوادث طبیعی زیادی را در فاصله زمانی کم منجر خواهد شد

چرا باید اتفاق خاصی وجود داشته باشد ؟

تکثر اتفاقات از چه حدی بگذره شما احساس خطر می کنید؟ مثلا تعداد آتشفشانهای فوران کرده در سال 2011 به 10 تا برسه کافیه؟ یا مثلا 2-3 تا زلزله در حد ژاپن؟
فکر کنم قسمت اول این پستم جوابتون را بده

Cleeev
10-06-2011, 08:33
الان هم شواهد نشون میده داریم به وضعیت خاص میرسیم.

و باز هم پافشاری مداوم بر توهم...

هر چه دیگران بگویند شما باز هم میخواهید به همان نتیجه مطلوب فکریتان (همان توهم یا هر چه هست) برسید بعد به دیگران میگویید کبک و فلان...

البته نمی دونم این آتشفشانهایی که گفتید به این موضوع ربط دارد یا نه

خیر

H A M A S
10-06-2011, 08:52
بابا همش سرگرمیه!!
میخوان کتاب ها و فیلم هاشون فروش بره!
یه زمان مثلث برمودا-یه زمان ادم فضایی حالا هم 2012!!!

Mr.Crow
10-06-2011, 12:04
حالا دو سوال از شما! (سایر دوستان هم خواستن پاسخ بدن)
اتفاق خاص برای من یعنی مثلآ یه غول 35 متری از زیر زمین دربیاد یا یه دفعه درخت های جنگل آمازون حرکت کنن و با هم حرف بزنن ! :دی
آتشفان و سیل و زلزله حوادث طبیعی هست که ممکنه به هر دلیلی (اتفاقات هسته زمین یا تغییرات دما و ...) در یه بازه زمانی کم یا زیاد بشه. خیلی از اینا هم به هم مربوط هستن و مثلآ با یه زلزله عظیم , سونامی ایجاد میشه و بعدش سیل و ... , یعنی یه اتفاق باعث میشه چند تا چیز رخ بده نه اینکه هرکدوم برای خودشون کار کنن.

shabe.saket
10-06-2011, 12:25
بابا همش سرگرمیه!!
میخوان کتاب ها و فیلم هاشون فروش بره!
یه زمان مثلث برمودا-یه زمان ادم فضایی حالا هم 2012!!!

این یه حرف محمل و سطحی ه که بخاطر 5 تا کتاب و 4 تا فیلم شایعه راه میندازند.
بخاطر پول...
خود شایعه کردن 2012 خرجش زیاد تر از سود فروش فیلم و کتاب و... هالیوود ه...

امکان نداره که بدون پشتوانه قوی همچین شایعه یا واقعیتی در سطح جهانی پراکنده بشه.....

Amirrezaajalli
10-06-2011, 12:39
نظر شخصی بنده اینه که دولت های بیگانه سال 2012 رو مهم جلوه دادن در نظر مردم که به یک سری از برنامه هایی که واسه سال 2012 تدارک دیدن پوشش بدن و در اصل میخوان ذهن مردم رو آماده کنن!وهیچ عامل ماورالطبیعی در کار نیست!(شاید این برنامه همون اعلام نظم نوین جهانی باشه)

از طرفی اینم قبول دارم که با نزدیک شدن به 2012 خیلی چیزا تو دنیا داره به هم میریزه!

Cleeev
10-06-2011, 13:04
این تاپیک تنها بر روی دور REPEAT است دوباره قضییه نظم نوین اومد وسط...

تاپیکای دیگه ـم همینطورن هی ریپ میزنن...

shabe.saket
10-06-2011, 13:11
ریپ ریپ تا 21 دسامبر که ببینیم چی میشه...
البته این ریپ زیادم بد نیست...چون بعضی از ادعاهای گزشته الان داره مشخص میشه که تا حدی درسته...و خیلی ها هم نادرست.....

Zaghan_13
10-06-2011, 13:14
مهم اینه که بالاخره اتفاقیه که باید بیفته... ولی فکر نمیکنم که به این زودی باشه.
به هرحال من که هیچ وقت آمادگی ندارم:31:

Amirrezaajalli
10-06-2011, 13:22
شرمنده.من از پست های قبلی اطلاعی نداشتم (در مورد نظم نوین جهانی) و اون چیزی که خودم فکر میکردمو پست زدم!

ولی در کل فکر نمیکنم اتفاق خاصی بیوفته.
جدیدا هم دارن رو 2017 مانور میدن!

joe_satriani
10-06-2011, 14:08
با سلام
اگه پیشگویان جهان و .... اعتقاد داشتن که واقعا سال 2012 پایان جهان هست الان دیگه دست به هیچکاری نمیزدن و این همه چیزی کشف نمیکردن
مینشستن و فکر به اون دنیا میکردن

موفق باشید.

senaps
10-06-2011, 20:14
بخاطر پول...

اشتباه کار همینه!!
اینکه ما فکر کنیم یه دولت پشت یه داستان وایساده!!
ولی،اگه نیگا کنیم،سریال ها و فیلم ها و مستند ها و کتاب های با موضوع پایان یافتن دنیا در سال های 2000 و 2012 و خیلی سالهای دیگه که تعیین کردن،باعث شده که میلیارد ها دلار پول به جیب بزنن!!
شما فقط یه دونه کارگردان فیلم های 2012،روز پس از فردا و اون یکی!!! رو در نظر بگیر،چندین میلیارد دلار فقط از اکران فیلم ها به دست اورده!!
حالا کتاب ها رو بهش اضافه کن و همچنین خرافه پرست ها رو،تا ببینی که واقعا می ارزه چنین چیزایی رو علم کنن یا نه!

senaps
10-06-2011, 20:37
اتفاقی که میتونه خاص باشه،ایه که مثلا فردا که میام بیرون،اسمون توش خاک نباشه یا ابی که داریم میخوریم،وقتی چشمون می افته به ته لیوان،رسما خاک نبینیم!!.....
واقعیت اینه که اوضاع زمین داره خراب میشه....کارخونه ها،دود ماشین ها و اسمون خراش ها دارن به زمین اسیب میزنن!!

شما میتونی به مدت 100 سال هر چند وقت یه بار،یه ضربه ی تبر بزنی به یه درخت و هیچیش نشه!!ولی نیم ساعت پشت سر هم با تبر درخت رو بزنی،ماید پایین!!
ما هم داریم درباره ی زمین حرف می زنیم...
یخ ها دارن اب میشن....
سطح اب ها داره میره بالا...
زمین گرم تر میشه،یعنی قسمت های زیرین لایه ها و صفحه های زمین زود تر یا بیشتر ذوب میشه و خراب میشه....این یعنی باعث میشه که حرکت های بیشتری صورت بگیره که ما بهش میگیم"زلزله ی قوی تر!!" حالا اگه همین زلزله ی قوی تر،کنار اب باشه،مشخصا اب رو بیشتر بلند میکنه!!و باعث سونامی خطرناک تری میشه....
منظورم اینه که اگه یه دوتا موتور تصادف کنن،فوقش 4 نفر کشته میشن،ولی اگه دو تا اوتوبوس تصادف کنن،شاید 80 نفر ادم کشته بشه....در هردو حالت،تصادف صورت گرفته،ولی در دومی،جمعیتی که تحت تاثیر مستقیم قرار میگرفته،بیشتر بوده وضربه هم شدید تر بوده!!
ژاپن،شاید اونقد زیاد زلزله بیاد که مردمش به جای اینکه مثل ماها با جیغ کشیدن بریزن تو خیابون،جلسه ی کاریشون رو ادامه بدن(تصویری از بی بی سی بودش که ساختمون داشت می لرزید و چند نفر دور یه میز جمع شده بودن به حالت جلسه و تکون نمی خوردن!!)،ولی این بار،یه زلزله ی بزرگ اومد....همین زلزله ی بزرگ،سونامی بزرگ تری ایجاد کرد!!!!
همون جوری که تصادف 2 اوتوبوس در جاده ای که همیشه مثلا موتور ها تصادف میکردن،نشانه ی اخر زمان نیست،سونامی بزرگ تر در ژاپن هم نشانه ای از اخر زمان نیست.....!!
حالا این وسط،یه نیروگاه قدیمی(فک کنم 40 سالشه؟!!) نمیتونه یکی از موتور هاش رو خاموش کنه و سونامی بهش اسیب میرسونه و باعث میشه که مواد رادیواکتیو خارج بشن و به محیط اسیب بزنن...و سطح اسیب ها به محل،و اینکه کسی امادگی چنین مسئله ای رو نداشت،باعث شد که نتونن راه حل مناسب رو پیدا کنن.....

همین مسئله در مورد سیل های استرالیا هم صادق هستش....بالاخره این اب هایی که حاصل از اب شدن یخ هاست،یه جایی باید بریز دیگه؟!! بالاخره یه جایی به بقیه ی اب ها اضافه میشه،و این بار،در اونجا خودش رو نشون داد!! که هیچ دخلی به اخر زمان یا نوستراداموس یا چیزای دیگه نداره!!

اتفاق خاصی که من رو نیگران میکنه و بهم هشدار میده که پسر!! یه اتفاقاتی داره می افته که احتمالا همه رو میفرسته زیر خاک،اومدن ادم فظایی ها به زمینه که من به وجودشون اعتقادی ندارم!!...
حتی بلند شدن به قول دوستمون یه حیوون بزرگ 20-30 متری هم نمیتونه نشانه ای از خاص بودن اوضاع کره ی زمین داشته باشه!!چون همه میدونیم رادیواکتیو ممکنه باعث کشته شدن حیوون ها نشه و بلکه باعث جهش اونها بشه!!!!

تکثر اتفاقات از چه حدی بگذره شما احساس خطر می کنید؟
قبول دارم که این چند وقته همش داره اتفاقات بدی می افته،ولی همه ی اینها،به دلیل وضعیت خاص کره ی زمین در امروز هستش!! من مطمئن هستم که میزان اسیب رسوندن به زمین،در امروز نسبت به دوران داییناسور ها یا عصر قجر!!! بیشتره!! و این باعث و بانی اتفاقات بد و بدتر میشه.....
باید خود مردم به فکر باشن و هر چه سریعتر استفاده از بنزین و سوخت هایی که اب و هوا رو الوده میکنن پایان بدن....قطع درخت ها به بهانه های واهی ساختن کاغذ!! و قلم باید تموم بشه و هرچه سریع تر تبلت ها و سیستم های دیگه که کاملا قابل بازتولید هستن جاشون رو بگیرن....استفاده از انرژی خورشیدی در کویر ها و صحرا ها و همچنین باد باید نهادینه بشه بشه....استفاده از خودرو های با سوخت برقی و همچنین استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی باید بیشتر بشه و راحت تر.....تنها باعث و بانی این مسائل همینه و بس....
و البته،کشور های تروریست پرور هم باید لطف کنن کشتن مردم رو تموم کنن تا مردم مجبور نشن مناطق مسکونی خودشون رو ترک کنن و به بقیه ی جاها بریزن و باعث بشن که اون کشور،مجبور بشه که تولیدات و به طبع اذار رسوندن به زمین رو بیشتر کنه برای استاندارد نگه داشتن خدمات رفاهی....
حتی عبور مردم از خیابون هم به زمین اسیب میرسونه!!!!!!!!!
تو همین شهرهای خود ما،صد ها و هزاران دقیقه ماشین ها بیشتر روشن می مونه که ملت از خیابون رد بشن و این دود بیشتری رو میفرسته تو هوا!!
بعد از این مسائل،ویکی پدیا باید زمان بیشتری رو صرف زیبا تر و راحت تر خونده شدن صفحه ی تئوری توطئه اش بکنه و بنیاد موزیلا هم باید پلاگینی در اختیار کاربران قرار بده که به راحتی و با یه کلیک،بشه ادرس این صفحه رو داد!!:31:
اینجوری،ملت وقتی یه فیلم نیگا میکنن که توش در سال 2012 دنیا به اخر میرسه،همون جوری راجع بهش فکر میکنن که مثلا به داستان سریال لاست یا چه میدونم فیلم هایی مثل جومانجی و اینجور چیزا میکنن!!!!

H A M A S
11-06-2011, 14:01
بخاطر پول...

امکان نداره که بدون پشتوانه قوی همچین شایعه یا واقعیتی در سطح جهانی پراکنده بشه.....

حرف سطحی؟؟
اصلا مگر چند سال قبل بحث مثلث برمودا نبود؟؟الان هر روز چندین کشتی-هواپیما و قایق از اون منطقه دارن تردد میکنن هیچی بلایی هم سرشون نمیاد؟؟چرا؟؟
مگر کم کتاب نوشتن؟یا فیلم درست کردن؟؟چقدر دوست دارید ذهن شما رو رسانه های بیگانه کنترل کنه؟؟
================================================== ========
آخر الزمان واقعی میخوای؟؟
پس خوب به اتفاقات خاورمیانه بخصوص از سال 2000 تا الان نگاه کن!

shabe.saket
11-06-2011, 15:02
حرف سطحی؟؟
اصلا مگر چند سال قبل بحث مثلث برمودا نبود؟؟الان هر روز چندین کشتی-هواپیما و قایق از اون منطقه دارن تردد میکنن هیچی بلایی هم سرشون نمیاد؟؟چرا؟؟
مگر کم کتاب نوشتن؟یا فیلم درست کردن؟؟چقدر دوست دارید ذهن شما رو رسانه های بیگانه کنترل کنه؟؟
در مورد برمودا دلیلش کج فهمی مسائل علمی از جریان برعکس گلف استروم بود.....

آخر الزمان واقعی میخوای؟؟
پس خوب به اتفاقات خاورمیانه بخصوص از سال 2000 تا الان نگاه کن!

بیشتر توضیح بدید لطفا تا ببینم منظورتون چیه؟

H A M A S
11-06-2011, 17:42
در مورد برمودا دلیلش کج فهمی مسائل علمی از جریان برعکس گلف استروم بود.....

بیشتر توضیح بدید لطفا تا ببینم منظورتون چیه؟

ببینید
آخرالزمان و پایان دنیا (قیامت ) فرق میکنه
آخرالزمان چیزی نیست که به قولی یه غول 50 متری از آسمون بیاد پایین همه رو بخوره!
فرایندی هست که خیلی مرحله به مرحله پیش میاد
اما ربطش به خاورمیانه
اینو شاید خیلیها بدونن که اگر دنیا رو مسطح فرض کنیم دقیقا وسطش ایران و کشورهای خاورمیانه قرار میگیرن
پس منطقه راهبردی هست
مضاف بر اینکه 80 درصد نفت جهان هم توش خوابیده
پس سود هم داره
نتیجه اش چی شد؟؟
هر کی بتونه خاورمیانه تسلط داشته باشه-انگار روی شاهرگ دنیا تسلط داره!
خب یه نگاه به تحولات خاورمیانه:
سال 2000: حملات مکرر انتحاری حزب الله باعث عقب نشینی اسرئیل از جنوب لبنان شد(گام اول!)
سال 2001: حوادث 9/11 و در همان سال حمله ناتو به رهبری آمریکابه افغانستان
سال 2003:حمله ائتلاف به رهبری آمریکا به عراق
سال 2006:حمله اسرائیل به لبنان و شکست این حمله
سال 2008:حمله اسرائیل نوار غزه و شکست این حمله
سال 2010:حمله ناتو به لیبی و سرگونی مبارک-بن علی-عبدالله صالح رئوسای جمهور مصر-تونس و یمن توسط مردم
================================================== ==============
میبینی؟؟ از سال 2000 به اینور همه اش جنگ بین دو جناح بوده که سلطه شون رو روی منطقه حساس و راهبردی خاورمیانه حفظ کنن!
بالاخره این دو جناح باید یه روزی حسابشون رو تصفیه کنن چون اینها همه پیش مقدمه جنگی بسیار بزرگتر و فراگیرتره
بله آخرالزمان وجود داره!
اما یه غول یا گردباد یا سونامی نیست!

Babak
11-06-2011, 20:16
اینو شاید خیلیها بدونن که اگر دنیا رو مسطح فرض کنیم دقیقا وسطش ایران و کشورهای خاورمیانه قرار میگیرن

من نمیدونم . میشه توضیح بدین وسط سطح یه کره کجاست ؟

H A M A S
11-06-2011, 21:08
من نمیدونم . میشه توضیح بدین وسط سطح یه کره کجاست ؟

البته با عرض پوزش باید بگم یادم رفت بگم اقیانوس های بین قاره ها رو نادیده بگیریم!
به کره وسط نداره و هر جاش واستی همونجا وسطشه

اما این عکس رو نگاه کنید.منظورم تقریبا اینه
اگر قاره آمریکا هم فرضی به آفریقا بچسبونیم خاورمیانه و به خصوص ایران-وسط این دنیای فرضی ما رو تشکیل میدن!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درسته این حرف من ارزش علمی نداره اما نشون دهنده موقعیت حساس خاورمیانه هست!
و جنگ هایی که توش اتفاق افتاده بیانگر این موضوعه

MosaferJade
11-06-2011, 21:12
اینو شاید خیلیها بدونن که اگر دنیا رو مسطح فرض کنیم دقیقا وسطش ایران و کشورهای خاورمیانه قرار میگیرن من هم نمیدونم اگه میشه توضیح بدید
مرسی

khelane
11-06-2011, 21:23
بابا ترو خدا چقدر شما هم پیگیر این قضیه هستید به زندگیتون بچسبید هروقت اومدید چه بدونید و ندونید نمیتونید کاری بکنید تنها کاری که میتونید بکنید زندگی روزمره و درارودن یه لقمه نان واسه خانواده باشید بیخود ترس به دل خودتون راه ندید خدا رو چه دیدید شاید ماهم پیر شدیدم و بعد از ما هم تا چندین یا چندصد سال ... ادامه داشته باشه زندگی
روز از نو زندگی از نو
با سپاس

amin666
11-06-2011, 21:47
همیشه دلم واسه امریکای بیچاره می سوزه.این همه به جهان بشریت خدمت می کنه اخرشم این دستمزدشه!یکی می گه از عراق لوله نفت کشیده به امریکا.یکی می گه ... .ای باباولش کن اصلا

shabe.saket
11-06-2011, 23:08
البته با عرض پوزش باید بگم یادم رفت بگم اقیانوس های بین قاره ها رو نادیده بگیریم!
به کره وسط نداره و هر جاش واستی همونجا وسطشه

اگر قاره آمریکا هم فرضی به آفریقا بچسبونیم خاورمیانه و به خصوص ایران-وسط این دنیای فرضی ما رو تشکیل میدن!!

و جنگ هایی که توش اتفاق افتاده بیانگر این موضوعه

فکر کنم منظور شما از اینکه ایران در وسط جهان ه تا حدودی هم به گوگل ارث ربط داره...
گوگل ارث رو هم وقتی باز میکنی در مرکز کره زمین، ایران قرار گرفته...ولی با قبول وسط قرار گرفتن ایران، چه ارتباطی پیدا میکنه به منطقه مهم بودن جهان؟ هر چیزی که وسط ه الزامآ مهمه به نظر شما؟ به نظر من یکی از مهمترین نقاط کره زمین آمریکای جنوبی و جنگلهای آمازون ه...و دولتی که به اونجا تسلط داره موقعیت مهمی داره،
میتونه 5 تا بمب اتم روی آمازون بندازه ریه های کره زمین رو فلج کنه، اتوماتیک وار دنیا رو به نابودی خواهد رفت...
به نظر من که خیلی جاهای مهم توی کره زمین هست، حالا ایران 5 تا بشکه نفت داره، قرار باشه مهمترین مرکز عالم باشه منطقی نیست فکر کنم.....

متوجه منظورتون از آخرالزمانی هم که میگید نشدم.....

senaps
12-06-2011, 00:35
تنها دلیلی که ادم هایی که توی خاور میانه داخل ادم حساب میشن،با تمام توحشی که دارن،هیمن نفتشونه!! هیچ کار مهمی برای دنیا نکرده خاور میانه که بخوایم بگیمیه نقطه ی استراتژیک هستش!!

فکر کنم که شما یه نکته رو در نظر نگرفتین: زمین گرده!! مگه میشه؟! این عکسیکه شما گذاشتی،زمین رو صاف در نظر میگیره که میشه وسطش رو تعیین کرد!!خوب شما یه نقشه بکش که وسط امریکاست،شرقش اروپا و غربش اسیا!! اونوقت امریکا میشه مرکز!!مثلا خیلی مزخرفی زدم،ولی همونطوری که خودتون هم گفتین،این عکس ارزش علمی نداره!!

هر کی بتونه خاورمیانه تسلط داشته باشه-انگار روی شاهرگ دنیا تسلط داره!
چجوری حساب کردین؟!

سال 2001: حوادث 9/11 و در همان سال حمله ناتو به رهبری آمریکابه افغانستان
حمله ی ناین الون به همین سادگی نیست!!! 3 هزار نفر ادم بیگناه،در درست حسابی ترین کشور دنیا کشته شدن!!کشوری که یه غول اقتصادی،نظامی و علمی هستش....
مثل این میمونه که با سیلی زد تو گوش همه ی مردم امریکا....
حمله ی به افغانستان،در ادامه ی حرکت خود افغان ها و تلاش اونها برای رهایی از دست طالب ها بود که در دورانشون حتی تی وی و رادیو هم داشتنش جرم بود!!میزان عقب ماندگی این کشور در حدی هستش که هنوز نمیتونن رانندگی زن رو قبول کنن!!

سال 2003:حمله ائتلاف به رهبری آمریکا به عراق
صدا میه بلوف کرد...ناتو هم ریخت سرش...دیکتاتوری صدام و برچیده شدنش،برگ زرینی در افتخارات جرج بوشه به نظر من!!چون یکی از سنگدل ترین دیکتاتورها رو از میان برداشت...مردم عراق،نفس راحتی میکشیدن اگر بعد از صدام،طرفدارانش و همچنین گروه های شیعه و سونی یادشون نمی افتاد که اسلام رو باید حفظ کنن!! فکر میکنم که امریکا انتظار داشت که یه جنگ مثل ویتنام باشه...با کل ارتش میاد،میریزه،دولت و ارتش رو با خاک یکسان میکنه و تموم!!(هرچند اونجا شیکست خورد!!) ولی به هیچ وجه فکر نمیکرد که با مردم با تفکرات ماقبل تاریخ طرفه!!و باعث شد که جنگ اینجوری کش بیاد!! جنگ عراق خیلی وقته که تموم شده!!)

اما اگر این دو تا رو کنار هم بذاریم،می بینیم که هردوی این حملات،برای مبارزه با تروریسم جهانی،القائده بودش که رهبرش هم به درک واصل شد....

سال 2010:حمله ناتو به لیبی و سرگونی مبارک-بن علی-عبدالله صالح رئوسای جمهور مصر-تونس و یمن توسط مردم
دوستای قبلی باعث میشد که پستم پاک بشه پس حرفی در موردشون نمیزنم!! سال 2010،ناتو باید اجازه میداد که سرهنگ به درو کردن مردم کشورش ادامه بده!! اشتباه کرد که برای نجات مردم خاور میانه وارد شد...الجزیره حساب میکرد که هر تاماهاک(موشک هایی که از ناو ها به زمین شلیک میشن!!) امریکا 300 میلیون دلار هزینه میکنه!!!دو تا هواپیماشون سقوط کرده و کلی مشکلات دیگه!!
باید میذاشتن قذافی همه رو درو کنه و حمام خون راه یبوفته!!خود مردم اون کشور جشن گرفتن وقتی شنیدن که ناتو تصمیم داره دخالت بکنه،اونوقت،ما اینجا داریم عصبانیت اعلام میکنیم چرا حمله کردین؟!!(شاه بخشیده،مستخدم کشور همسایه نمی بخشه!!)

سرگونی مبارک-بن علی-عبدالله صالح رئوسای جمهور مصر-تونس و یمن توسط مردم
فکر نمیکنم که این کشور ها،در هر صورت با منافع امریکا در این کشور ها مشکلی ایجاد بکنن....مصر یکی از کشورهایی هستش که شاید هرچی داره،از همون گردشگر های غربیش داره که اگه بخواد با امریکا در بیوفته،یه جورایی گیر می افته!! اخوان المسلمین اگه جنبش مردمی رو مصادره نکنه،این کشور،فقط از یک دیکتاتوری سیاسی،به دموکراسی سیاسی بدل میشه...ولی بیم این هست که دیکتاتوری سیاسی به دیکتاتوری مذهخبی،اجتماعی و ... تبدیل بشه که حتی تعیین کنه مردم چی باید بپوشن و چی بخورن و و با کی باید بیان و برن!!!)

میبینی؟؟ از سال 2000 به اینور همه اش جنگ بین دو جناح بوده که سلطه شون رو روی منطقه حساس و راهبردی خاورمیانه حفظ کنن!
اهان یعنی قبل از سال 2000 هیچ جنگی نبوده؟!!

داداش،اولش،یه سری وحشی مثل هیتلر سر کار بودن!! میخواستم همه جا رو بگیرن که اگه به تیر وحشی تر از خودش نمی خورد،من و شما الان صبح رو با هایل هیتلر اغاز میکردیم!! بعدشکه درگیری هاشون با خودشون تموم شد و چیزی به اسم اتحادیه ی اروپا به وجود اومد به این سطح از رفاه اجتماعی و دموکراسی رسیدن،یه سری وحشی پیدا شد که میگفت اقا شما چرا نماز نیمخونید و اینجوری میاین بیرون؟!! بعدشم 3000 نفر رو با لب های خندون توی امریکا،چندصد نفر رو در حادثه ی تروریستی متروی لندن و ... کشتن....
فکر میکنین،این جامعه که به تمدن رسیده و داره زندگیش رو میکنه،باید میشست نیگا کنه که چجوری مردمش قتل عام میشن؟ معلومه که نه!! وقتی مردم سومین کشور پرجمعیت دنیا میریزن تو خیابون و با شعار دادن،از کشورشون میخوان که انتقام بگیره،و وقتی که سنایی که تفنگ بذاری رو شقیقش به حزب مقابل رای موافق نمیده،با یه جنگ موافقت میکنه،مشخصه که تو اون کشور چه وضعیتی بوده!!
الان شما نیگا کن!! ژاپن،کره ی جنوبی،همه استرالیا،تایلند،و... کشورهای دارای دموکراسی خوبی هستن در کنار خیلی کشورهای دیگه ولی هر چی میای به سمت غرب و به خاور میانه نزدیک تر میشی،به گروه های تند روی مذهبی عمدتا مسلما نبرخورد میکنی که با یه بد سلام دادن سر طرف رو میبرن!!( جالبه که یکی از دوستای اونور ابی من،همیشه به جای سلام،عکس پوستر یه مسلمون پاکستانی رو بهم نشون میده که گفته اونهایی که میگن اسلام دین خشونته،سرشون رو باید برید!!!!!!!!) رو نشونم میده....با اون شخص همیشه بحث مذهبی میکنیم!!)

حالا دنیا نیاز به یه ری اکت داره! یا باید بشینه مردم این منطقه روز به روز به این فکر کنن که تا اسرائیل هست،امام زمان ظهور نمیکنه و با تفکرات مرگ بر امریکا و اسرائیل پرورش پیدا بکنن و یا اینکه جلوشون رو بگیره!! شما خودت باشی،چیکار میکنی؟!!

حالا اینا نشانه ی اخر زمانه؟!!!
مثال:شما پدر یه خونواده ای! دور از جون دخترت رو متوجه شدی که یکی از این همسایه ها پسرش دنیال دخترته...هیمنجوری منتظر میمونی که یه بار مزاحم دخترت بشه،یا اینکه نه!! یه فکری میکنی برای این مسئله؟! ایا با این تصمیم پیشگیرانه ی تو،هرچی میخواد باشه،نشانه ای از اخر زمان یا هر چیز دیگه ای نماین شد؟!!

اما یه غول یا گردباد یا سونامی نیست!
مسلما حمله به مردم با تانک و رد شدن از روی اونها با وانت و ابراز بی اطلاعی از اون هم جزوش نیست نه؟!!

دوست عزیز،توی دنیایی که همه با هم ارتباط دارن و به هم نزدیک تر شدن،تو دنیایی که مرز ها معنی ندارن و ملت ها با هم ارتباط نزدیک و نزدیک تر دارن،نمیشه زد تو سر یه سری و دیگری ساکت باشه....
همونطوری که اگه یه مامان رو ببینی که داره بچش رو کتک میزنه،بهت بر میخوره و اگه ببینی داره زیاده روی میکنه بهش تذکر میدی،یا راهنماییش میکنی،مردم دنیا هم سکوت نمیکنن که یه دولت با رهبر دیوانه اش به این دلیل که فکر میکنه باید رئیس جمهور یا رهبر فلان کشور باشه،دست به قتل عام اونها بزنه و مردم هم ساکت باشن!!
راه حل هم این نیست که این کارها رو فقط دهنا محموک کنی و از اون اور لشکر کمکی براشون بفرستی!!راه حل اینه که بزنی تو دهن یارو!!

---------- Post added at 01:35 AM ---------- Previous post was at 01:32 AM ----------

سونی= سنی!!!!!!

H A M A S
12-06-2011, 07:39
[/COLOR]
فکر کنم منظور شما از اینکه ایران در وسط جهان ه تا حدودی هم به گوگل ارث ربط داره...
گوگل ارث رو هم وقتی باز میکنی در مرکز کره زمین، ایران قرار گرفته...ولی با قبول وسط قرار گرفتن ایران، چه ارتباطی پیدا میکنه به منطقه مهم بودن جهان؟ هر چیزی که وسط ه الزامآ مهمه به نظر شما؟ به نظر من یکی از مهمترین نقاط کره زمین آمریکای جنوبی و جنگلهای آمازون ه...و دولتی که به اونجا تسلط داره موقعیت مهمی داره،
میتونه 5 تا بمب اتم روی آمازون بندازه ریه های کره زمین رو فلج کنه، اتوماتیک وار دنیا رو به نابودی خواهد رفت...
به نظر من که خیلی جاهای مهم توی کره زمین هست، حالا ایران 5 تا بشکه نفت داره، قرار باشه مهمترین مرکز عالم باشه منطقی نیست فکر کنم.....

متوجه منظورتون از آخرالزمانی هم که میگید نشدم.....

دوست ارجمند
تمام مننظورم اینکه این منطقه بشدت مورد توجه کشورهای بیگانه بوده
در مسئله بمب اتم و آمازون
بالاخره باید یه دنیایی باشه تا روش حکومت کنن؟؟
آخرالزمان یه جنگه!
جنگی که تعیین میکنه کدوم تز یا عقیده بر جهان حکومت کنه!

تنها دلیلی که ادم هایی که توی خاور میانه داخل ادم حساب میشن،با تمام توحشی که دارن،هیمن نفتشونه!! هیچ کار مهمی برای دنیا نکرده خاور میانه که بخوایم بگیمیه نقطه ی استراتژیک هستش!!

فکر کنم که شما یه نکته رو در نظر نگرفتین: زمین گرده!! مگه میشه؟! این عکسیکه شما گذاشتی،زمین رو صاف در نظر میگیره که میشه وسطش رو تعیین کرد!!خوب شما یه نقشه بکش که وسط امریکاست،شرقش اروپا و غربش اسیا!! اونوقت امریکا میشه مرکز!!مثلا خیلی مزخرفی زدم،ولی همونطوری که خودتون هم گفتین،این عکس ارزش علمی نداره!!

چجوری حساب کردین؟!

حمله ی ناین الون به همین سادگی نیست!!! 3 هزار نفر ادم بیگناه،در درست حسابی ترین کشور دنیا کشته شدن!!کشوری که یه غول اقتصادی،نظامی و علمی هستش....
مثل این میمونه که با سیلی زد تو گوش همه ی مردم امریکا....
حمله ی به افغانستان،در ادامه ی حرکت خود افغان ها و تلاش اونها برای رهایی از دست طالب ها بود که در دورانشون حتی تی وی و رادیو هم داشتنش جرم بود!!میزان عقب ماندگی این کشور در حدی هستش که هنوز نمیتونن رانندگی زن رو قبول کنن!!

صدا میه بلوف کرد...ناتو هم ریخت سرش...دیکتاتوری صدام و برچیده شدنش،برگ زرینی در افتخارات جرج بوشه به نظر من!!چون یکی از سنگدل ترین دیکتاتورها رو از میان برداشت...مردم عراق،نفس راحتی میکشیدن اگر بعد از صدام،طرفدارانش و همچنین گروه های شیعه و سونی یادشون نمی افتاد که اسلام رو باید حفظ کنن!! فکر میکنم که امریکا انتظار داشت که یه جنگ مثل ویتنام باشه...با کل ارتش میاد،میریزه،دولت و ارتش رو با خاک یکسان میکنه و تموم!!(هرچند اونجا شیکست خورد!!) ولی به هیچ وجه فکر نمیکرد که با مردم با تفکرات ماقبل تاریخ طرفه!!و باعث شد که جنگ اینجوری کش بیاد!! جنگ عراق خیلی وقته که تموم شده!!)

اما اگر این دو تا رو کنار هم بذاریم،می بینیم که هردوی این حملات،برای مبارزه با تروریسم جهانی،القائده بودش که رهبرش هم به درک واصل شد....

دوستای قبلی باعث میشد که پستم پاک بشه پس حرفی در موردشون نمیزنم!! سال 2010،ناتو باید اجازه میداد که سرهنگ به درو کردن مردم کشورش ادامه بده!! اشتباه کرد که برای نجات مردم خاور میانه وارد شد...الجزیره حساب میکرد که هر تاماهاک(موشک هایی که از ناو ها به زمین شلیک میشن!!) امریکا 300 میلیون دلار هزینه میکنه!!!دو تا هواپیماشون سقوط کرده و کلی مشکلات دیگه!!
باید میذاشتن قذافی همه رو درو کنه و حمام خون راه یبوفته!!خود مردم اون کشور جشن گرفتن وقتی شنیدن که ناتو تصمیم داره دخالت بکنه،اونوقت،ما اینجا داریم عصبانیت اعلام میکنیم چرا حمله کردین؟!!(شاه بخشیده،مستخدم کشور همسایه نمی بخشه!!)

فکر نمیکنم که این کشور ها،در هر صورت با منافع امریکا در این کشور ها مشکلی ایجاد بکنن....مصر یکی از کشورهایی هستش که شاید هرچی داره،از همون گردشگر های غربیش داره که اگه بخواد با امریکا در بیوفته،یه جورایی گیر می افته!! اخوان المسلمین اگه جنبش مردمی رو مصادره نکنه،این کشور،فقط از یک دیکتاتوری سیاسی،به دموکراسی سیاسی بدل میشه...ولی بیم این هست که دیکتاتوری سیاسی به دیکتاتوری مذهخبی،اجتماعی و ... تبدیل بشه که حتی تعیین کنه مردم چی باید بپوشن و چی بخورن و و با کی باید بیان و برن!!!)

اهان یعنی قبل از سال 2000 هیچ جنگی نبوده؟!!

داداش،اولش،یه سری وحشی مثل هیتلر سر کار بودن!! میخواستم همه جا رو بگیرن که اگه به تیر وحشی تر از خودش نمی خورد،من و شما الان صبح رو با هایل هیتلر اغاز میکردیم!! بعدشکه درگیری هاشون با خودشون تموم شد و چیزی به اسم اتحادیه ی اروپا به وجود اومد به این سطح از رفاه اجتماعی و دموکراسی رسیدن،یه سری وحشی پیدا شد که میگفت اقا شما چرا نماز نیمخونید و اینجوری میاین بیرون؟!! بعدشم 3000 نفر رو با لب های خندون توی امریکا،چندصد نفر رو در حادثه ی تروریستی متروی لندن و ... کشتن....
فکر میکنین،این جامعه که به تمدن رسیده و داره زندگیش رو میکنه،باید میشست نیگا کنه که چجوری مردمش قتل عام میشن؟ معلومه که نه!! وقتی مردم سومین کشور پرجمعیت دنیا میریزن تو خیابون و با شعار دادن،از کشورشون میخوان که انتقام بگیره،و وقتی که سنایی که تفنگ بذاری رو شقیقش به حزب مقابل رای موافق نمیده،با یه جنگ موافقت میکنه،مشخصه که تو اون کشور چه وضعیتی بوده!!
الان شما نیگا کن!! ژاپن،کره ی جنوبی،همه استرالیا،تایلند،و... کشورهای دارای دموکراسی خوبی هستن در کنار خیلی کشورهای دیگه ولی هر چی میای به سمت غرب و به خاور میانه نزدیک تر میشی،به گروه های تند روی مذهبی عمدتا مسلما نبرخورد میکنی که با یه بد سلام دادن سر طرف رو میبرن!!( جالبه که یکی از دوستای اونور ابی من،همیشه به جای سلام،عکس پوستر یه مسلمون پاکستانی رو بهم نشون میده که گفته اونهایی که میگن اسلام دین خشونته،سرشون رو باید برید!!!!!!!!) رو نشونم میده....با اون شخص همیشه بحث مذهبی میکنیم!!)

حالا دنیا نیاز به یه ری اکت داره! یا باید بشینه مردم این منطقه روز به روز به این فکر کنن که تا اسرائیل هست،امام زمان ظهور نمیکنه و با تفکرات مرگ بر امریکا و اسرائیل پرورش پیدا بکنن و یا اینکه جلوشون رو بگیره!! شما خودت باشی،چیکار میکنی؟!!

حالا اینا نشانه ی اخر زمانه؟!!!
مثال:شما پدر یه خونواده ای! دور از جون دخترت رو متوجه شدی که یکی از این همسایه ها پسرش دنیال دخترته...هیمنجوری منتظر میمونی که یه بار مزاحم دخترت بشه،یا اینکه نه!! یه فکری میکنی برای این مسئله؟! ایا با این تصمیم پیشگیرانه ی تو،هرچی میخواد باشه،نشانه ای از اخر زمان یا هر چیز دیگه ای نماین شد؟!!

مسلما حمله به مردم با تانک و رد شدن از روی اونها با وانت و ابراز بی اطلاعی از اون هم جزوش نیست نه؟!!

دوست عزیز،توی دنیایی که همه با هم ارتباط دارن و به هم نزدیک تر شدن،تو دنیایی که مرز ها معنی ندارن و ملت ها با هم ارتباط نزدیک و نزدیک تر دارن،نمیشه زد تو سر یه سری و دیگری ساکت باشه....
همونطوری که اگه یه مامان رو ببینی که داره بچش رو کتک میزنه،بهت بر میخوره و اگه ببینی داره زیاده روی میکنه بهش تذکر میدی،یا راهنماییش میکنی،مردم دنیا هم سکوت نمیکنن که یه دولت با رهبر دیوانه اش به این دلیل که فکر میکنه باید رئیس جمهور یا رهبر فلان کشور باشه،دست به قتل عام اونها بزنه و مردم هم ساکت باشن!!
راه حل هم این نیست که این کارها رو فقط دهنا محموک کنی و از اون اور لشکر کمکی براشون بفرستی!!راه حل اینه که بزنی تو دهن یارو!!

---------- Post added at 01:35 AM ---------- Previous post was at 01:32 AM ----------

سونی= سنی!!!!!!

جواب دادن به پست شما فقط باعث ایجاد بحث های سیاسی که صریحا ممنوعه.اگر خواستید توی پروفایلمون در خدمت شما خواهیم بود
با تشکر
ال جی=لایفز گود

H A M A S
12-06-2011, 12:16
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Backstreetman
16-06-2011, 14:45
همیشه دلم واسه امریکای بیچاره می سوزه.این همه به جهان بشریت خدمت می کنه اخرشم این دستمزدشه!یکی می گه از عراق لوله نفت کشیده به امریکا.یکی می گه ... .ای باباولش کن اصلا

مگه نکرده این کارار رو؟........تازه به جرئت میشه گفت بیشتر خدماتی که به گفته ی شما به جهان کرده ایده و طرح و کار اتباع خارجیش بوده!......

H A M A S جان......این لینکی که دادی ترجمش سخته یه خورده!.....یه زیرنویس بده! :دی

H A M A S
17-06-2011, 10:43
مگه نکرده این کارار رو؟........تازه به جرئت میشه گفت بیشتر خدماتی که به گفته ی شما به جهان کرده ایده و طرح و کار اتباع خارجیش بوده!......

H A M A S جان......این لینکی که دادی ترجمش سخته یه خورده!.....یه زیرنویس بده! :دی

این مقاله پولیه
ولی اگر دوست دارید بیشتر در این رابطه بدونید
کتاب برخورد تمدنها نوشته ساموئل هانتینگتون رو بخونید
این کتاب بعد از فروپاشی اتحاد شوروی نوشته شد
یه زمانی که درست امریکا در جهان بی رقیب شد
و در این کتاب هانتینگتون گفته که نمدن غرب بزودی با تمدن اسلامی و تمدن شرقی(چین) بزودی با یکدیگر بخورد میکنند و هیچ راهی برای جلوگیری از آن نیست

shabe.saket
18-06-2011, 23:51
تاپیک در حال بازنگری بنیادی و حذف اسپم ها و مطالب مذهبی و غیر مرتبط از ریشه است.....

موقتا بسته میشود.....

shabe.saket
20-06-2011, 15:09
سلام
تاپیک از ابتدا بازنگری و پاکسازی شد.

قوانین جدید تاپیک 2012

بحث های غیر مرتبط با موضوع 2012 ممنوع است.
بحث های مذهبی و سیاسی ممنوع است.
بحث های مربوط به مهدویت و ظهور را در این تاپیک مطرح نفرمایید.

ممنون از دوستان عزیز

smmb
20-06-2011, 15:45
به نظر من اگر آمریکا و اسرائیل شروع به حمله کنند ممکنه واقعا 2012 آخر دنیا نه بلکه اول ظهور باشه
(اساسا 2012 هم سیاسیه هم مذهبیه)

3alimx
20-06-2011, 16:32
ربطی به حمله و این چیز ها نداره...
یک جا خواندم منظور از پایان دنیا این نیست که یهو زمین به کل هوا بره بلکه با امدن زلزله های شدید و سیل و اینگونه حوادث عده ی زیادی میمیرند که اولیش همین زلزله ژاپن که شروعش بود ...
ولی من کلا به این چیز ها اعتقادی ندارم.

seamack
23-06-2011, 21:18
سلام به رفقا ;

اصولا غیر از تالار UFO - که مثل یک کتابچه کامل شده برای کسی که در پی حقیقت هست - کمتر وقت میکنم تا در دیگر مکانها مطلب بذارم.
مشخص هست - پس از وقوع فجایع طبیعی در طی این یکی دوسال( زلزله های شیلی , نیوزیلند و ژاپن و بارشها و سیلهای گسترده پاکستان , استرالیا , میسیسیپی امریکا و چین ; خشکسالی و آتش سوزی در سیبری ; آتشفشانهای ایسلند و شیلی و...) که همگی در اندازه ها و تعداد زیاد و با فواصل کم در طی یک قرن اتفاق میفته , سایت ناسا طی یک اطلاعیه کارکنان و خانوادشون رو مورد توجه قرار داده که چنین چیزی قبلا از سوی این سازمان دیده نشده:

پیشگویی مایا ها و هوپی ها , نزدیک شدن نیبیرو و النین(Elenin) و... همه به کنار ; آنچه که برای همه مسلم هست گذر محور مرکزی منظومه ما از نقطه محوری مرکز کهکشان راه شیری در سال میلادی آینده باعث وقوع طوفانهای بزرگ در سطح خورشید خواهد شد.
وقایع طبیعیی که در بالا ذکر شد همه پیش قراول رسیدن به چنین وضعیتی هستند.

بیاد ریدینگی از ادگار کیسی(Edgar Cayce) که در اون به بزیر آب رفتن نقاطی از سطح زمین در آینده نزدیک اشاره کرده ; تصاویری از وضعیت زمین در اون زمان از دید ایشون ارائه میکنم:
(در تالار UFO در مورد این شخص صحبت و بحث شده).

Soheil-Green
24-06-2011, 15:11
به گوشه ی پایین و راست تصویر نگاه کنید!
خیلی جالبه! کل دنیا رفته زیر آب ولی ایران چیزیش نشده!:31:
(البته اگه دقت کنید مثل اینکه نیروگاه بوشهر رفته زیر آب!)

خدا به داد ما برسه!....

boy_kochak
24-06-2011, 16:07
به گوشه ی پایین و راست تصویر نگاه کنید!
خیلی جالبه! کل دنیا رفته زیر آب ولی ایران چیزیش نشده!:31:
(البته اگه دقت کنید مثل اینکه نیروگاه بوشهر رفته زیر آب!)

خدا به داد ما برسه!....

ایران دیگه ، به قول شاعر که میگه پابرجام مثل ایرانم .... اگه زمینم خوردم ایستادم .....

MosaferJade
28-06-2011, 00:42
سلام دوستان
این شایعه سوریه راسته ؟

ho0rezam
28-06-2011, 19:07
حالا این عکس ها و زیر آب رفتن چقدر واقعیت داره؟

این که طوفان خورشیدی در راهه و معمولا به قول ناسا هر چند سال یکبار رخ میده بر کسی پوشیده نیست و سال 2012 هم دقیقا سالیه که طوفان خورشیدی درش وجود داره...حالا آیا این طوفان ها به اون عکس ها ختم میشه یا نه جای سوال داره.

شـیـفــو
12-07-2011, 18:03
چند ماه دیگه صبر کنین میبینید که زندگی ادامه داره و باید به فکر صرفه جویی در مصرف یارانه ها باشید ( به نوه هایتان بی اندیشید )

B3HZ@D
16-07-2011, 03:17
فعلا که هیچ مدرک معتبر و علمی که بخواد پایان دنیا یا هر اتفاق ناخوشایندی رو نشون بده و مورد تائید همه باشه دیده نشده
این بحث های پایان دنیا همیشه بوده...
تغییر و تحولات جوی هم به اون صورت نبوده که بخواد همه چیز رو نیست و نابود کنه
به پیش بینی هم که نمیشه اکتفا و اطمینان کرد
می مونه همین تحقیقات علمی پیش رو و زمانی که در حال گذره.
در کل من که به همچین چیزی اعتقاد ندارم :31:

mahdy2021
16-07-2011, 13:33
دیدم داره تعداد آتشفشانهای مهم فوران کرده سال 2011 زیاد میشه.دلم نیومد اینجا نگم!

1-فعال شدن یک آتشفشان در ایتالیا 24 دی 1389

2-بزرگترین فوران آتشفشان طی 50 سال اخیر در ژاپن 10 بهمن 1389 (حدود 1 ماه قبل از سونامی)

3-فوران آتشفشان اکوادور/ تصاویر پرواز سنگهایی به بزرگی کامیون از آتشفشان 11 اردیبهشت 1390

4-آتشفشان منطقه كامچاتكا در شرق دور روسيه فعال شد 18 اردیبهشت 90

5-فعال شدن یک آتشفشان مهم و تاثیر گذار در ایسلند و مختل کردن حمل و نقل اروپا 1 خرداد 1390

6-آتشفشان 'شين موئه' در جنوب غربي ژاپن دوباره فوران كرد 9 خرداد 1390

7-آتشفشان "پویه هوئه" در جنوب شیلی 16 خرداد 1390

8-ترس از فعاليت آتشفشان 7 هزار نفر را در اندونزي آواره كرد 25 خرداد 1390

آیا باید منتظر فوران یلوستون و دماوند هم باشیم؟؟؟

TIG3R
16-07-2011, 21:03
چقدر بحث بی مورد!!!:41:
آقا این 2012 هم شده قضیه همون 2007 و تاریخهای دیگه که همه جا تو بوق کردند گفتند دنیا تموم میشه به این خرافات توجه نکنید تموم شدن دنیا دست ما نیست که داریم روش نظر میدیم ما از کمتر یک ثانیه دیگه رو هم نمیتونیم پیش بینی کنیم دیگه 2012 شده پایان دنیا
دنیا تموم شد که شد ما چیه تونستیم تغییر بدیم که بخواهیم این یکی رو...............
ولش کن بخوام بگم که....:46:

mahdy2021
16-07-2011, 21:38
چقدر بحث بی مورد!!!:41:
آقا این 2012 هم شده قضیه همون 2007 و تاریخهای دیگه که همه جا تو بوق کردند گفتند دنیا تموم میشه به این خرافات توجه نکنید تموم شدن دنیا دست ما نیست که داریم روش نظر میدیم ما از کمتر یک ثانیه دیگه رو هم نمیتونیم پیش بینی کنیم دیگه 2012 شده پایان دنیا
دنیا تموم شد که شد ما چیه تونستیم تغییر بدیم که بخواهیم این یکی رو...............
ولش کن بخوام بگم که....:46:
اینکه دنیا تموم بشه یا نشه یک بحثه

اما اینکه اینهمه دارن روش مانور میدن مطمئنا بی دلیل نیست.نباید ساده ازش گذشت

TIG3R
16-07-2011, 21:54
اینکه دنیا تموم بشه یا نشه یک بحثه

اما اینکه اینهمه دارن روش مانور میدن مطمئنا بی دلیل نیست.نباید ساده ازش گذشت

خودم هم گفتم بحث بی مورد
آخه جوابشو بخوام بگم سیاسی میشه به هر حال نظر شخصیم بود که خودم استنباط کردم
ممنون:11:

mahdy2021
16-07-2011, 22:30
خودم هم گفتم بحث بی مورد
آخه جوابشو بخوام بگم سیاسی میشه به هر حال نظر شخصیم بود که خودم استنباط کردم
ممنون:11:
حالا در حد تیتر گفتنش که مشکلی نیست.از دوستان هم می خوایم روش مانور ندن
اما فقط احتمالات به مسائل سیاسی محدود نمیشه

به نظر من حتما تغییرات خاص طبیعی رو هم پیش بینی کردن
به این سوال خوب فکر کنید: بر فرض که محافل علمی دنیا و سازمانهای پژوهشی و تحقیقاتی به این نتیجه برسن که احتمال داره برخی حوادث شدید و عظیم طبیعی (مثل سونامی ژاپن و ...) در سال 2012 به وقوع بپیونده!!

آیا به نظر شما میان همینطوری در دنیا اعلام می کنن که ما به این نتایج رسیدیم؟

از لحاظ جامعه شناسی، سیاست، اقتصاد و حتی بحثهای نظامی این احمقانه ترین کار ممکن است.
1-دنیا ممکن است به هرج و مرج کشیده شود
2-عرصه سیاست در دنیا به هم می ریزد و کشورها نابسامان می شوند
3-اقتصاد دنیا همینطوری در هم ریخته است.با اعلام این مسائل وضع بدتر می شود
4-جنگهایی برای تصرف نواحی استراتژیک شکل می گیرد که در حال عادی امکان نداشت رخ دهد

حالا به خاطر احتمالی بودن پیش بینی ها شاید هم اصلا هیچ اتفاقی هم در سال 2012 نیفتاد.اینهمه هرج و مرج برای هیچ؟

شما اگر جای تصمیم گیران سطح اول دنیا(چند کشور صنعتی) باشید چه می کنید؟
آیا آماده سازی اذهان با فیلم و سریال و داستان و شایعه کارکرد بهتری ندارد؟ بالاخره حداقل آمادگی هایی وجود دارد که اگر اتفاقی افتاد، بشود تا حدی آن را کنترل کرد
وگرنه هیچ مسئولیتی متوجه دولتها نیست

dashhosein38
17-07-2011, 22:38
حالا در حد تیتر گفتنش که مشکلی نیست.از دوستان هم می خوایم روش مانور ندن
اما فقط احتمالات به مسائل سیاسی محدود نمیشه

به نظر من حتما تغییرات خاص طبیعی رو هم پیش بینی کردن
به این سوال خوب فکر کنید: بر فرض که محافل علمی دنیا و سازمانهای پژوهشی و تحقیقاتی به این نتیجه برسن که احتمال داره برخی حوادث شدید و عظیم طبیعی (مثل سونامی ژاپن و ...) در سال 2012 به وقوع بپیونده!!

از لحاظ جامعه شناسی، سیاست، اقتصاد و حتی بحثهای نظامی این احمقانه ترین کار ممکن است.
1-دنیا ممکن است به هرج و مرج کشیده شود
2-عرصه سیاست در دنیا به هم می ریزد و کشورها نابسامان می شوند
3-اقتصاد دنیا همینطوری در هم ریخته است.با اعلام این مسائل وضع بدتر می شود
4-جنگهایی برای تصرف نواحی استراتژیک شکل می گیرد که در حال عادی امکان نداشت رخ دهد

حالا به خاطر احتمالی بودن پیش بینی ها شاید هم اصلا هیچ اتفاقی هم در سال 2012 نیفتاد.اینهمه هرج و مرج برای هیچ؟

شما اگر جای تصمیم گیران سطح اول دنیا(چند کشور صنعتی) باشید چه می کنید؟
آیا آماده سازی اذهان با فیلم و سریال و داستان و شایعه کارکرد بهتری ندارد؟ بالاخره حداقل آمادگی هایی وجود دارد که اگر اتفاقی افتاد، بشود تا حدی آن را کنترل کرد
وگرنه هیچ مسئولیتی متوجه دولتها نیست

دوست عزیز اکه دنیا قرار بود چند ماه دیگه از بین بره ملاحظه چی رو بکنن کسایی که باید زمین رو ترک کرده بودند تا حالا رفته بودن حتما می خوان بذارن ساعت اخر حرکت کنن:31:
چند ماه ارزش چیو داره؟

به مردم می گفتن که از باقی زندگی شون لذت ببرن خسیس بازی در نیارن:31:
بر فرض مثال اگر به مردم بگن به هرج و مرج کشیده میشه وقتی قرار چند ماه دیگه چیزی نباشه
و زمین نابود بشه دلهره چیو داشته باشن دیگه برنامه بلند مدتی وجود نداره
دیگه هیچ گرسنه ای تو جهان وجود نداشت چون انبار کردن مواد غذایی بی فایده بود

الان ناسا برنامه ها شو تا کلی سال دیگه برنامه ریزی کرده
اینجور مسایل برا صنعت سینما خوبه جذابیت داره اتفاقات عادی که نمی تونه سوژه برا جذب مخاطب باشه
کلا انسان از چیز عجیب غریب خوشش میاد
از مسایل عادی خسته شده دنبال این موضوعات میره
سال 2012 میاد و میره ولی این تایپیک می مونه بعد به پست هایی که اینجا هست نگاه کنید :31:

amin666
18-07-2011, 12:48
ولی می گم خودمونیما اگه واقعا هدفی پشت این قضیه باشه نشون می ده چقدر مردم توی جوامع به قول معروف جهان سومی از نظر درک و شعور پایین هستند.چون خود اون کشورهایی که فیلم و ... در مورد2012می سازن واسه 2012 تره هم خورد نمی کنن!!!

B3HZ@D
20-07-2011, 21:32
ولی می گم خودمونیما اگه واقعا هدفی پشت این قضیه باشه نشون می ده چقدر مردم توی جوامع به قول معروف جهان سومی از نظر درک و شعور پایین هستند.چون خود اون کشورهایی که فیلم و ... در مورد2012می سازن واسه 2012 تره هم خورد نمی کنن!!!

اتفاقا توی همین آمریکا که فیلم 2012 در اونجا ساخته شد مردمان زیادی هستن که به این مسائل پایان دنیا و هر چیزی مثل این اعتقاد دارن
اینطوری نیست که فقط سمت آسیا و یا آفریقایی ها به این موضوع معتقد باشن
کلا اعتقاد به این مسائل توی همه جوامع وجود داره و مردم زیادی هستن که خیلی زود همچین مسائلی رو باور میکنن
کشور خودمون نمونه بارز اعتقاد به یک سری خرافات بی پایه و اساسه.
در بقیه کشور ها و جوامع هم اینجور خرافات وجود داره که استقبال شدیدی از اون میشه و خیلی به اون باور دارن.

Behsood
20-07-2011, 22:00

اتفاقا آدم های جهان اولی! خیلی در این موارد ترسو ترند.
اکثر جهان سومی ها چیزی برای از دست دادن ندارند حالا شما رو نمیدونم!
اما دنیایی که جهان اولی ها دارند بسیار Sweet و خواستنیه و کابوسی به نام پایان خیلی براشون دردناک و ترسناکه.
تو اخبار زمان اکران فیلم هم بود که اروپایی ها و آمریکایی ها طی هزاران تماس با ناسا گفته بودن :

قراره اتفاقی بیوفته؟ نه جون من! بگید ما طاقتشو داریم!! :27:

mahdy2021
20-07-2011, 22:23
دوست عزیز اکه دنیا قرار بود چند ماه دیگه از بین بره ملاحظه چی رو بکنن کسایی که باید زمین رو ترک کرده بودند تا حالا رفته بودن حتما می خوان بذارن ساعت اخر حرکت کنن:31:
چند ماه ارزش چیو داره؟

به مردم می گفتن که از باقی زندگی شون لذت ببرن خسیس بازی در نیارن:31:
بر فرض مثال اگر به مردم بگن به هرج و مرج کشیده میشه وقتی قرار چند ماه دیگه چیزی نباشه
و زمین نابود بشه دلهره چیو داشته باشن دیگه برنامه بلند مدتی وجود نداره
دیگه هیچ گرسنه ای تو جهان وجود نداشت چون انبار کردن مواد غذایی بی فایده بود

الان ناسا برنامه ها شو تا کلی سال دیگه برنامه ریزی کرده
اینجور مسایل برا صنعت سینما خوبه جذابیت داره اتفاقات عادی که نمی تونه سوژه برا جذب مخاطب باشه
کلا انسان از چیز عجیب غریب خوشش میاد
از مسایل عادی خسته شده دنبال این موضوعات میره
سال 2012 میاد و میره ولی این تایپیک می مونه بعد به پست هایی که اینجا هست نگاه کنید :31:
شما مطمئنید پاسخ به پست من دادید؟
من کی گفتم پایان دنیا؟ پایان همه چیز؟

به نظرم بهتره نقل قول مطالب من رو از پستتون بردارید....

Haj_Amoo
20-07-2011, 23:02
من یه چیز رو مطمئن‎ام، و اون این هست که حتی اگر در سال 2012 ، آسمون هم به زمین برسه؛ باز هم معتقدان به پیشگویی (از هرکس) نخواهند توانست ناباوران‎اش را قانع کنند که این حادثه درپی فلان پیشگویی رخ داده، چرا که به هیچ شکل نمی‎توان نشان داد که فلان حادثه با سخن پیر ِ پیشگوی ( ِ شاید خرفتی!) در قرون میانه، ارتباط دارد. همیشه راه تصادف و احتمال باز است.

[به نظر می‎آید که من در تایید یا رد چیزی سخن گفتم؟ چنین نیست!]

dashhosein38
21-07-2011, 03:24
شما مطمئنید پاسخ به پست من دادید؟
من کی گفتم پایان دنیا؟ پایان همه چیز؟

به نظرم بهتره نقل قول مطالب من رو از پستتون بردارید....
مگه شما اینا رو نگفتید؟

من هم گفتم وقتی قرار همه چی بزودی تموم بشه ملاحظه چی رو بکنند:13:

Haj_Amoo
21-07-2011, 08:57
مگه شما اینا رو نگفتید؟

من هم گفتم وقتی قرار همه چی بزودی تموم بشه ملاحظه چی رو بکنند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من رو ببخشید که وسط بحث دخالت می‎کنم، ولی شما تموم شدن همه چیز رو دقیقن از کجای این جمله استنباط کردین؟ شاید منطق جدیدی اختراع شده و من بی‎خبرم!

Mr.Crow
21-07-2011, 11:12
من یه چیز رو مطمئن‎ام، و اون این هست که حتی اگر در سال 2012 ، آسمون هم به زمین برسه؛ باز هم معتقدان به پیشگویی (از هرکس) نخواهند توانست ناباوران‎اش را قانع کنند که این حادثه درپی فلان پیشگویی رخ داده، چرا که به هیچ شکل نمی‎توان نشان داد که فلان حادثه با سخن پیر ِ پیشگوی ( ِ شاید خرفتی!) در قرون میانه، ارتباط دارد. همیشه راه تصادف و احتمال باز است.

[به نظر می‎آید که من در تایید یا رد چیزی سخن گفتم؟ چنین نیست!]
یه چیز دیگه هم هست ! اگه سال 2012 حتی یه زمین لرزه معمولی (که توی لیست زمین لرزه های تاریخ مثلآ رتبه 17 ام رو داره) هم بیاد خیلی ها ربطش میدن به 2012 و میگن دیدین درست گفتیم ؟!
کلآ از اول قرار بود 2012 دنیا نابود بشه و نسل بشر فلان بشه و ... ! ولی هرچی بیشتر بهش نزدیک میشیم این نابودی به چیزایی مثل انقلاب های سیـاسی و سیل و ... میرسه ! احتمالآ ماه های آخر هم به سرما خوردن رییس جمهور آمریکا و سر درد پادشاه برونئی ختم میشه !

mahdy2021
21-07-2011, 12:39
مگه شما اینا رو نگفتید؟

من هم گفتم وقتی قرار همه چی بزودی تموم بشه ملاحظه چی رو بکنند:13:
دوست عزیز باور کنید من فارسی سلیس نوشتم.هیچ جا هم نگفتم پایان دنیا

به گزاره ها دقت کنید:
1-"بر فرض" این یعنی اصل گزاره را باید فرض کرد
2-"احتمال داره" این یعنی اینکه برای خود دانشمندان هم احتمالی باشد نه قطعی و مسلم
3-"برخی حوادث شدید و عظیم طبیعی (مثل سونامی ژاپن و ...)" این یعنی چند تا سونامی، زلزله، انفجار نیروگاه و .... در زمان کوتاهی اتفاق بیفتید

اصولا قرار نیست با چند حادثه ی بزرگ دنیا به پایان برسد.ولی فاجعه ی بزرگی خواهد بود
شما اگر این حوادث را پیشبینی کنید به عنوان کشورهای تصمیم گیر دنیا چه می کنید؟
همینطوری راه میفتید هر روز اطلاعیه میدید که ای مردم بدانید و آگاه باشید که به زودی خواهید مرد؟

---------- Post added at 12:39 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

یه چیز دیگه هم هست ! اگه سال 2012 حتی یه زمین لرزه معمولی (که توی لیست زمین لرزه های تاریخ مثلآ رتبه 17 ام رو داره) هم بیاد خیلی ها ربطش میدن به 2012 و میگن دیدین درست گفتیم ؟!
کلآ از اول قرار بود 2012 دنیا نابود بشه و نسل بشر فلان بشه و ... ! ولی هرچی بیشتر بهش نزدیک میشیم این نابودی به چیزایی مثل انقلاب های سیـاسی و سیل و ... میرسه ! احتمالآ ماه های آخر هم به سرما خوردن رییس جمهور آمریکا و سر درد پادشاه برونئی ختم میشه !
یک ضرب المثلی داریم در فارسی: به مرگ بگیر که به تب راضی بشه!

alishadabmehr
21-07-2011, 12:49
بنظر من دنيا وارد مرحله ي جديدي ميشه ولي تمام شدنش رو اعتقاد ندارم يعني از لحاظ گوناگون دچار تغييرات اساسي ميشه حالا اين تغييرات بنظر من مخاطرات طبيعي نيست وگرنه ديگه حادثه بدتر از ژابن كه ديگه وجود نداره ...البته نظر شخصيه بنده هست....

dashhosein38
21-07-2011, 14:04
دوست عزیز باور کنید من فارسی سلیس نوشتم.هیچ جا هم نگفتم پایان دنیا

به گزاره ها دقت کنید:
1-"بر فرض" این یعنی اصل گزاره را باید فرض کرد
2-"احتمال داره" این یعنی اینکه برای خود دانشمندان هم احتمالی باشد نه قطعی و مسلم
3-"برخی حوادث شدید و عظیم طبیعی (مثل سونامی ژاپن و ...)" این یعنی چند تا سونامی، زلزله، انفجار نیروگاه و .... در زمان کوتاهی اتفاق بیفتید

اصولا قرار نیست با چند حادثه ی بزرگ دنیا به پایان برسد.ولی فاجعه ی بزرگی خواهد بود
شما اگر این حوادث را پیشبینی کنید به عنوان کشورهای تصمیم گیر دنیا چه می کنید؟
همینطوری راه میفتید هر روز اطلاعیه میدید که ای مردم بدانید و آگاه باشید که به زودی خواهید مرد؟

---------- Post added at 12:39 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

یک ضرب المثلی داریم در فارسی: به مرگ بگیر که به تب راضی بشه!

اگه هم منظورتون اینه بازم هم کار درست اینه قبلش به مردم بگن
فرض کن می خواد فلان شهر اتشفشان فوران کنه و مردم اسیب ببینند چرا گفته نشه مگه دوست دارند مردم بمیرند که از مردم مخفی کنند باید بگن مردم امادگیشو داشته باشن

Reza Azimy_RW
21-07-2011, 22:47
خوب داش حسین من نمیگم دنیا تموم میشه ولی اگه هم قرار باشه اصلا منطقی نیست مردم رو مطلع کنن . چون اشوب بزرگی تو دنیا اطفاق می افته . شما اگه بفهمی 2 ماه دیگه میمیری دیگه از قانون میترسی ؟
اگه از کسی کینه داشته باشی از قطل اون میترسی ؟
یا خیلی جرایم دیگه کلا" دنیا به هم میریزه و زودتر تموم میشه !

mahdy2021
22-07-2011, 00:37
به هر حال منم سوال رو پرسیدم که نظر دوستان رو بدونم
اینکه کار درست آگاه سازی است یا خیر یک بحث جداییست

اینکه حکام کنونی دنیا اگر از چنین چیزی مطلع بشن، آیا به مردم دنیا میگن یا خیر؟
به نظر من بعیده

boy_kochak
22-07-2011, 12:36
به هر حال منم سوال رو پرسیدم که نظر دوستان رو بدونم
اینکه کار درست آگاه سازی است یا خیر یک بحث جداییست

اینکه حکام کنونی دنیا اگر از چنین چیزی مطلع بشن، آیا به مردم دنیا میگن یا خیر؟
به نظر من بعیده

دقیقا در فیلم 1012 به این مطلب اشاره شده بود ، افراد سرشناس در جهان و ثروتمندان از این مطلب آگاه بودن که در فیلم هم به این مطلب اشاره شده بود سایرین هیچ خبری نداشتن و درنهایت با اتفاق بزرگ مردند و ...

Mr Mohabat
22-07-2011, 12:50
یه سوال
اگه تو 2012 اتفاقی نیفته چکار می کنید
اگه 2012 بشه 2016 یا 2017 و... چکار می کنید
به نظر من ما آماده خور شدیم غرب باید کشف کنه ما چشم بسته تایید کنیم
به نظرتون این کار درستیه
دلایلی که برای پایان دنیا آورده شده اصلا به نظر شما منطقی هست
وقتی یه چیزی را یه نفر یا یه گروهی کشف میکنند برای اینکه بقیه قبول کنند
باید برای بقیه اثبات بشه
2012 فقط از داخل یه گوی توسط داموس دیده شده (ظاهرا ) که گوی هم نشانه جادوگری هست
و به نظر من جادوگر ( کسی که هر کاری می تواند انجام دهد) یه شریکی برای آفریننده عالم هستی است

boy_kochak
22-07-2011, 13:27
یه سوال
به نظرتون این کار درستیه
باید برای بقیه اثبات بشه
2012 فقط از داخل یه گوی توسط داموس دیده شده (ظاهرا ) که گوی هم نشانه جادوگری هست
و به نظر من جادوگر ( کسی که هر کاری می تواند انجام دهد) یه شریکی برای آفریننده عالم هستی است

دوست عزیز بحث که در 1012 هست یه بحث علمی هست و فیلم که در موردش هم ساخته شده از یه نظر اخطار محسوب میشه از یه نظر هم در مورد وقایع علمی آگاهی میده و ...
بحث غرب و ... نیست دوست عزیز یه اتفاقی هست که از نظر علمی میگن و ناسا اولین کسی است که این مطلب رو بررسی و ارائه کرده در دنیا خیلی مجامع علمی هسن که در این مورد تحقیق کردن یا دارن میکن چه در ایران یا خارج از ایران .... و هیچ منبع علمی نمیگه که 1012 پایان دنیاست در فیلمش هم زندگی پایان نمیگیره اما یه حادثه طبیعی بزرگ اتفاق میفته که باعث میشه که تلفات زیادی داشته باشه و ...

پیشگویی ها و کسانی که ادعا میکن چه در غرب و چه درشرق همش مزخرفه و ...

بهتره یه سرچ کنی در این رابطه ها همش در تاپیک بحث شده از علم تا خرافات و ...

موفق باشی

amir h1999
23-07-2011, 04:24
حالا چرا سال 2012؟
مگه نگفتن سال 2000تمومه؟
مگه نگفتن ماهmayسال2011دنیا تمومه؟
پس چی شد ؟
برید کمی فکر کنید فقط 1دقیقه
ایا با عقل جور در میاد؟
آیا برای تموم شدن دنیا دلیل محکمی دارید یا نه؟
برید از زندگی تون لذت ببرید و کاری به این کارا نداشته باشید.
آدم هیچ وقت نمی تونه بگه کی دنیا به آخر می رسه

Aref_2008
25-07-2011, 19:47
حالا چرا سال 2012؟
مگه نگفتن سال 2000تمومه؟
مگه نگفتن ماهmayسال2011دنیا تمومه؟
پس چی شد ؟
برید کمی فکر کنید فقط 1دقیقه
ایا با عقل جور در میاد؟
آیا برای تموم شدن دنیا دلیل محکمی دارید یا نه؟
برید از زندگی تون لذت ببرید و کاری به این کارا نداشته باشید.
آدم هیچ وقت نمی تونه بگه کی دنیا به آخر می رسه

همه دارن میان اینجا روضه می خونن که چرا تو این تایپیک بحث می کنیم حالا خودت بگو چرا اومدی؟!
ما هم می خوایم لذت ببریم ولی چطوری؟ اونم با این اوضاع مملکت! همه چی شده سیاسی هر وقت فوتبال.سینما.دستشویی رفتن سیاسی شده یعنی اینکه مردم ما مرده بحساب میان.خوش نیستن و نمی تونن باشن

اون جمله اخرتون هم خیلی مفته!{ ناراحت نشیا}!
یعنی چی هیچ وقت نمیشه بگی کی دنیا تموم میشه؟
تو دکمه بمب اتم رو بده دست من تا نشونت بدم کی دنیا تموم میشه!:27:

amir h1999
26-07-2011, 06:26
همه دارن میان اینجا روضه می خونن که چرا تو این تایپیک بحث می کنیم حالا خودت بگو چرا اومدی؟!
ما هم می خوایم لذت ببریم ولی چطوری؟ اونم با این اوضاع مملکت! همه چی شده سیاسی هر وقت فوتبال.سینما.دستشویی رفتن سیاسی شده یعنی اینکه مردم ما مرده بحساب میان.خوش نیستن و نمی تونن باشن

اون جمله اخرتون هم خیلی مفته!{ ناراحت نشیا}!
یعنی چی هیچ وقت نمیشه بگی کی دنیا تموم میشه؟
تو دکمه بمب اتم رو بده دست من تا نشونت بدم کی دنیا تموم میشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب من منظورم این بود که نمی تونی بگی کی به طور طبیعی دنیا تمومه
ولی دیگه من دربارش بحث نمی کنم چون هر کس عقیده ای داره من هم عقیدم رو گفتم

B3HZ@D
27-07-2011, 04:09
یه سوال
به نظرتون این کار درستیه
باید برای بقیه اثبات بشه

دوست عزیز آخه این چه حرفیه شما میزنی؟!
جادوگر کجا بود؟!
گوی طالع بینی؟!
چه کسی تا حالا تونسته از توی گوی آینده رو ببینه که نوستراداموس دومیش باشه؟!
هر چیزی که نمایش داده میشه رو که نباید باور کرد

MosaferJade
27-07-2011, 09:32
دوست عزیز آخه این چه حرفیه شما میزنی؟!
جادوگر کجا بود؟!
گوی طالع بینی؟!
چه کسی تا حالا تونسته از توی گوی آینده رو ببینه که نوستراداموس دومیش باشه؟!
هر چیزی که نمایش داده میشه رو که نباید باور کرد راست میگه فکر کنم جز اولین دلیلهایی بود که برای 2012 بیان شد(نوسترا داموس)

تو دکمه بمب اتم رو بده دست من تا نشونت بدم کی دنیا تموم میشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دکمه بمب اتم هم دستت باشه نمی تونی
می دونی چرا ؟
وقتی بخوای اون دکمه رو فشار بدی یه هدفی داری
می خوای مثلا به من ثابت کنی که می تونی ولی اگه اون دکمه فشار داده بشه
نه من نه تو و نه دنیایی هست که بشه در آ ن به قولا خود نمایی کرد

آیا شما اعتقاد دارید که 2012 پایان دنیاست؟نه
می گن هر از چند صدسال اتفاقات طبیعی در زمین شورش رو در میاره
که در گذشته هم این اتفاق افتاده و هنوز هم حیاط روی زمین ادامه داره

B3HZ@D
27-07-2011, 11:17
راست میگه فکر کنم جز اولین دلیلهایی بود که برای 2012 بیان شد(نوسترا داموس)

بله از پیش گویی های نوستراداموس نام برده شده بود
ولی این گوی طالع بینی و جادوگری از اون حرف های عجیب بود
مگه این که همچنان در قرون وسطی سیر کنیم که بخوایم همچین چیزهایی رو قبول داشته باشیم

Havbb
27-07-2011, 11:22
راست میگه فکر کنم جز اولین دلیلهایی بود که برای 2012 بیان شد(نوسترا داموس)
البته دوستان ضمن این که بحث میکنید این نکته رو هم گوشه ذهنتون داشته باشید که نوستراداموس یه کابالایست بوده ، دیگه خودتون میدونید چه هدفی دارن اینها از بیان این که 2012 پایان دنیاست ، البته اگه این مسئله 2012 ساخته ذهن اونا نباشه مهم اینه که اونا سود میبرن از ترویج این مسئله.

hoomi_gta
27-07-2011, 14:04
به نظر من اگه قرار باشه زمین به پایان برسه وقتیه که انسان به قدرت و علم از بین بردن کل زمین دست پیدا کنه! دیوانگی انسان هم که تمومی نداره! شما امکانات لازم و به اون آدم دیوانه ای که تو نروژ جون 80 نفر بی گناه و داد یا دیوانه ای مثل هیتلر بدید بعید نیست بزنه دنیا را هم نابود کنه!

essence
06-08-2011, 15:47
سلام موضوع خیلی جالبی رو مطرح کردین من واقعابهش علاقه دارم و الان نظرمو میگم
من رو این موضوع خیلی تحقیقات زیادی داستم و هنوزم بطور قطع نمیدونم که آیا این اتفاق میفته یا نه
ببینیدخود ناسا اعلام کرده که اصلا تو این روز به هیچوجه هیج نوع برخوردی با زمین صورت نمی گیره
پس از نظر برخورد یه سیاره یا دنباله دار بازمین در این روز میشه بطور قطع صرف نظر کرد
و یهموضوع دیگه هم هست و اونم وقوع طوفانهای خورشیدیه که احتمالش هست که اتفاق بیفته من در این باره هم مطالبی خوندم و بازم میگم معلوم نیست که این اتفاق بیفته یا نه

Novance
10-08-2011, 19:15
اینکه 2012 پایان دنیاست چیزی چز گرافه نیست؟

mahdy2021
24-08-2011, 01:22
یاد فیلم 2012 افتادم

اوباما در كاخ سفيد اعلام وضعيت اضطراري كرد

خبرگزاری فارس: در پي وقوع زلزله 6 ريشتري در آمريكا ، يك مقام مطلع در كاخ سفيد از اعلام شرايط اضطراري در مقر حكومتي اين كشور توسط باراك اوباما خبر داد.
به گزارش فارس، يك مقام مطلع در كاخ سفيد از اعلام شرايط اضطراري در مقر حكومتي آمريكا توسط باراك اوباما رييس جمهور ايالات متحده خبر داد.
بنا بر اين گزارش، در زلزله آمريكا ، واشنگتن پايتخت اين كشور نزديك به 15 ثانيه به طور مداوم لرزيد.
هم اكنون باراك اوباما در حال عزيمت از محل تعطيلات خود به واشنگتن است.

shabe.saket
24-08-2011, 01:32
متوجه ربط این موضوع با 2012 نشدم
منظورتون چی بود؟

H A M A S
24-08-2011, 10:32
حالا با اومدن یه زلزله توی آمریکا دوباره پروژه 2012 باز شد:31:
بابا هیچ خبری نیست!!
خود امریکایی ها که این شایعه رو باب کردن رفتن طرح جدید برای دلار ریختن!(که البته طرحش هم خیلی معنا داره!)
یعنی برنامه ریزی کردن برای آینده!!
خودشون میدونن که هیچ خبری نیست!!

Mr.Crow
24-08-2011, 11:15
اصلآ کسی زخمی شده ؟!! حالا کشته به کنار !

mahdy2021
24-08-2011, 19:51
غیر عادی بودن شدت زمین لرزه

در پی وقوع این زمین لرزه، دانشمندان اعلام کردند رخ دادن چنین زمین لرزه ای با این شدت در بخشی از ویرجینیا که به خاطر وقوع زمین لرزه های کوچک و خفیف شهرت دارد بسیار عجیب است. این زمین لرزه که شدت نهایی آن 5.9 ریشتر اعلام شده از ایالتهای کارولینا تا نیوانگلند کاملا محسوس بوده است.

"کارن فیشر" لرزه شناس دانشگاه براون می گوید شدت این زمین لرزه بسیار غیر عادی است، این بزرگترین زمین لرزه ای است که تا کنون در این منطقه رخ داده است. منطقه وقوع زلزله منطقه ای است که زمین شناسان آن را به عنوان منطقه لرزه ای مرکز ویرجینیا می شناسند.

بر اساس گزارش رویترز، محقان می گویند با اینکه شدت زمین لرزه بسیار غیر عادی بوده است، اما محدوده وسیعی که امواج لرزه ای آن را تحت پوشش قرار داده اند محدوده ای است که معمولا در آن زمین لرزه به وقوع نمی پیوندد.

سواحل غربی ایالات متحده بالاتر از مرز میان دو صفحه فعال تکتونیکی، آمریکای شمالی و پاسیفیک قرار گرفته است و نیروی ناشی از حرکت این صفحه های در کنار یکدیگر منجر به وقوع منظم زمین لرزه می شود. در بخشهای شرقی هیچ موتور محرکی برای حرکت دادن صفحه های تکتونیکی وجود ندارد و از این رو است که شدت زمین لرزه اخیر در آمریکا غیر عادی به نظر می آید

به خدا اینا رو دانشمندا گفتن!!! باورش الزامی نیست :5:

amir h1999
25-08-2011, 04:21
ماهانه 100 تا از این زلزله ها میاد!!!
ولی ربطش به 2012 چیه؟

mahyarSAMSUNG
02-09-2011, 22:33
به نظر من 2012 یه جور آشوب روی زمین پدیدار میشه که از همین الان قابل رویت هستش ... منظور همین جنگها و اعتراض های مردمی هستش .. که توی سال 2012 به اوج خودش میرسه و خیلی از دولت ها رو عوض میکنه و جور میشه اسمشو پایان دنیا و شروع دنیا جدید نام گذاری کرد ....

S@nti@go_s&k
02-09-2011, 22:42
همه این جریانات از وقتی شروع شد که این مایاهای گیج تقویمشونو گم کردن .

اگر یه کم دنبالش میگشتن پیدا میکردن این اتفاقات نمی افتاد.

masoud glx
03-09-2011, 01:17
در بخشهای شرقی هیچ موتور محرکی برای حرکت دادن صفحه های تکتونیکی وجود ندارد و از این رو است که شدت زمین لرزه اخیر در آمریکا غیر عادی به نظر می آید

کل شرق امریکا ، توی مرز با اقیانوس گسل هستش ... من نمیدونم این شایعات رو کدوم افراد بیکاری درست میکنن !؟ دو تا عبارت تکتونیک و محرک و اینها وارد شایعه میکنن که باورپذیر بشه . واقعا که چه روزگاری شده . . .

2012 هم که هیچ ، 20120 هم هیچ خبری نیست .

sinadeath
04-09-2011, 11:59
با تحقیقاتی که من داشتم به این نتیجه رسیدم که 2012 هیچ اتفاق خاصی صورت نمی گیره و این فقط یه شایعه هست که از خود غرب اومده برای پیشبرد اهداف سیاسی و منطقه ای خودشون. به عنوان مثال:
برای اینکه بتونی هر کاری رو که دلت میخواد تو جهان انجام بدی باید مجوز تایید افکار عموم مردم رو هم داشته باشی

گام اول: راه انداختن یه شایعه برای نزدیک کردن ذهن مردم به هدف و ایجاد پیش زمینه های فکری تا ما انتظار یه اتفاقی رو داشته باشیم. یکی از راه هاش هم فیلمه دیگه 2012

گام دوم : اینکه چقدر تو راه انداختن این شایعه موفق بودن مثلا از هزار نفر میپرسن که به نظر شما آیا در سال 2012 دنیا به آخر می رسه یا اتفاق خیلی بزرگی میفته؟ اگه 700 نفر بگن آره مشخصه که توی گام اول موفق بودن و تونستن پیش زمینه های فکری اتفاقی رو که خودشون دوست دارن رو در مردم ایجاد کنن.

گام سوم : اتفاق بزرگ رو خودشون و هر جور که بخوان بوجود میارن.
البته در همه موارد این گونه نیست ولی در شایعات خیلی گنده یه چیزایی پیدا میشه .
در کل حواسمون جمع باشه و هر چیز غیر علمی رو قبول نکنیم:46:

jimrako
04-09-2011, 12:14
دوستان پایان دنیا چیزی هست که فقط خدا میدونه و اصلا در مورد اون نمیشه نظر داد شاید همین فردا شاید هم چند سال بعد شاید هم یک قرن بعد اصلا در این مورد نمیشه نظر داد و این رو فقط خدا میدونه و این رو بدونید همه چیز به نوع نگاه ما بر میگرده اگر بخواهیم همه چیز رو علمی برسسی کنیم خوبه ولی یه جاهایی دیگه حقایقی فراتر از علم وجود داره و علم فیزیکی فعلا قادر به بیان اونها نیست و کلا اونها رو رد میکنه دوستان من با قاطعیت میگم هیچ وقت کسی یا چیزی نمیتونه پایان دنیا رو مشخص کنه به غیر از خدا !!!

befermatooo
04-09-2011, 12:51
ژاپن، چین و غرب آمریکا ناپدید می شوند!

یک فیزیکدان آمریکایی و نویسنده کتابهای نجومی اظهار داشت: در سال 2012 فاجعه ای بزرگ رخ می دهد که طی آن مناطقی از شرق آسیا و غرب سواحل آمریکا در پی زلزله ای بسیار شدید ناپدید می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیوی "بی بی اس"، "الکساندر رتروف" فیزیکدان و نویسنده کتاب "گرانیت سرخ" که در آن به تشریح برخی مسائل نجومی پرداخته، تاکید کرد: ناسا به علت اینکه نمی خواهد باعث ایجاد نگرانی در بین مردم شود به آنها دروغ می گوید.

با گذشت چند روز از زلزله اخیر نیویورک، این فیزیکدان آمریکایی اظهار داشت: پس از بررسیهای صورت گرفته از سوی بسیاری از پژوهشگران علت تغییر در میزان جاذبه زمین و تمایل مدار "مشتری" به جهتی نامعلوم مشخص شد اما ناسا همچنان در این باره دروغ می گوید.

رتروف افزود: در سال 2012 فاجعه ای بزرگ رخ خواهد داد و در پی زلزله ای قوی مناطقی از شرق آسیا و غرب سواحل آمریکا ناپدید می شود.

وی تاکید کرد: در پی این زلزله بسیار شدید ژاپن، چین، کره شمالی، اندونزی و مناطقی از ساحل غربی آمریکا ناپدید خواهد شد.

تابناک

mahyarSAMSUNG
04-09-2011, 21:06
بهتر ... از شر apple و سونی و بمب اتم کره شمالی و جنس های چینی و اندونزی خلاص میشیم ... :31:

mahdy2021
05-09-2011, 12:00
با تحقیقاتی که من داشتم به این نتیجه رسیدم که 2012 هیچ اتفاق خاصی صورت نمی گیره و این فقط یه شایعه هست که از خود غرب اومده برای پیشبرد اهداف سیاسی و منطقه ای خودشون. به عنوان مثال:
برای اینکه بتونی هر کاری رو که دلت میخواد تو جهان انجام بدی باید مجوز تایید افکار عموم مردم رو هم داشته باشی

گام اول: راه انداختن یه شایعه برای نزدیک کردن ذهن مردم به هدف و ایجاد پیش زمینه های فکری تا ما انتظار یه اتفاقی رو داشته باشیم. یکی از راه هاش هم فیلمه دیگه 2012

گام دوم : اینکه چقدر تو راه انداختن این شایعه موفق بودن مثلا از هزار نفر میپرسن که به نظر شما آیا در سال 2012 دنیا به آخر می رسه یا اتفاق خیلی بزرگی میفته؟ اگه 700 نفر بگن آره مشخصه که توی گام اول موفق بودن و تونستن پیش زمینه های فکری اتفاقی رو که خودشون دوست دارن رو در مردم ایجاد کنن.

گام سوم : اتفاق بزرگ رو خودشون و هر جور که بخوان بوجود میارن.
البته در همه موارد این گونه نیست ولی در شایعات خیلی گنده یه چیزایی پیدا میشه .
در کل حواسمون جمع باشه و هر چیز غیر علمی رو قبول نکنیم:46:
اثبات پایان دنیا یا حداقل حوادث طبیعی سهمگین کار راحتی نیست.اما ردش سخت تره :5:

شما همین زلزله ژاپن رو نگاه کن.چه ضربه ی بزرگی به ژاپن زد.اصلا هم قابل پیش بینی نبوده ....

shabe.saket
07-09-2011, 17:03
منم موافقم
حیات خیلی آسیب پذیره
خیلی باید مواظب بود.

Mr Mohabat
07-09-2011, 17:35
اصلا 83 درصد با 16 درصد قابل مقایسه نست
کل این شایعه اینه که ببینن مردم چقدر این حرفا رو باور می کنن
با ور نکرده 83 درصدی یعنی شکست این شایعه و اقداماتی که
حالا می گن براش نقشه کشیدن
پس مطمئنا هیچ اتفاقی نمی افته

mohamad skystar
07-09-2011, 18:43
تمام این ها شایعه ای بیش نیست.
دنیا رو از دریچه علم ببینید نه خرافات.
زمانی هم در مورد سال 2000 یه سری شایعه پراکنی کردن و تمام شد.
2012 هم تمام میشه منتظریم ببنیم برای سال 2020 یا 2022 و یا هرچی سال هست که اعدادش
جالب به نظر میرسه چطور شایعاهایی میبافن.
تا زمانی که خورشید وجود داره ( حدود 4 میلیارد سال دیگه ) و انسان هم پاشو از گلیمش درازتر نکنه و باعث تخریب زمین
نشه تمام کائنات و هستی طبق قوانینی که از 13 میلیارد سال پیش به وجود اومده به کار خودشون ادامه میدن
تا زمانی که خورشید شروع به کوچک شدن و سرد شدن میکنه و یک انفجاز عظیم رخ میده و تمام منظومه شمسی
رو تحت تاثیر قرار میده.
اینکه کسی شب خواب میبینه سال 2012 اتفاقی میوفته فرداش همه دنیا رو پر میکنه همش شایعه.

amir h1999
10-09-2011, 13:16
دوستان بیایید یک شرط بندی کنیم!:
30نفر گفتن دنیا تموم میشه (من اشتباهی رای دادم که میشه29نفر)
152نفرهم که با خودم باشه میشه 153نفر
اگه دنیا تموم شد این تاپیک برای همیشه باقی خواهد ماند، بسته نمی شود چون انسانی دیگر برروی زمین نیست که انرا ببندد!
ولی اگر تموم نشد تاپیک بسته شود.
تا اول دی که آغاز 2012است صبر کنیم

mohamad skystar
10-09-2011, 15:53
دوستان بیایید یک شرط بندی کنیم!:
30نفر گفتن دنیا تموم میشه (من اشتباهی رای دادم که میشه29نفر)
152نفرهم که با خودم باشه میشه 153نفر
اگه دنیا تموم شد این تاپیک برای همیشه باقی خواهد ماند، بسته نمی شود چون انسانی دیگر برروی زمین نیست که انرا ببندد!
ولی اگر تموم نشد تاپیک بسته شود.
تا اول دی که آغاز 2012است صبر کنیم

دوست من پست اول رو بخونید نوشته دسامبر 2012 یعنی میشه دی ماه سال 91

عــــلی
10-09-2011, 21:47
اون سی نفر احتمالاً فراماسون بودن:31:

Mr Mohabat
10-09-2011, 22:06
30 نه 29 نفر
یکیش اعتراف کرد که اشتباهی زده :31:

amir h1999
11-09-2011, 14:08
دوست من پست اول رو بخونید نوشته دسامبر 2012 یعنی میشه دی ماه سال 91
ببخشید
حالا تا اون موقع صبر کنیم
شرط رو قبول دارید یا نه؟

Mr Mohabat
11-09-2011, 14:28
تایپیک مسلما بسته میشه
اما تایپیک جدیدی باز میشه به اسم 2016 یا 2017 یا ....
شک نکنید

ArashMiniStar
11-09-2011, 14:43
من که بشدت منتظر 2012 هستم.اون روز تمام روز میام همین جا اطلاع رسانی میکنم.:31::31::31:

Mr.Crow
11-09-2011, 18:40
تایپیک مسلما بسته میشه
اما تایپیک جدیدی باز میشه به اسم 2016 یا 2017 یا ....
شک نکنید
اون موقع زوده هنوز ! مردم به یاد 2012 هستن و باور نمیکنن ! :دی ایشالله 2020 رو باید جشن بگیریم ! بیست بیست !

Slim_shady
11-09-2011, 18:49
من به بعضی ایین خودمون اعتقاد کامل ندارم چه برسه به ایین یک شیطان پرس
اگه تو دسامر 2012 دنیا تموم شد منو صدا بزنید باربی شهر قصه ها

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

به نظر من وقتی سریال ستایش تموم بشه دنیا هم به آخر برسه

---------- Post added at 06:49 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

به نظر من وقتی سریال ستایش تموم بشه دنیا هم به آخر برسه

H A M A S
11-09-2011, 19:15
من مطلقا با 2012 که به این شکل میگن مخالفم!
اما چرا دارید از دریچه حوادث طبیعی نگاه کنید!
==========================================
همه مون شایعات سال 2000 رو یادمونه!!
توی سال 2000 هیچ اتفاقی نیفتاد اما سال 2001 حملات ناین الون رخ داد که باعث شد تاریخ دنیا عضو بشه!
شاید هم سال 2012 یا 2013 یه اتفاق بزرگ سیاسی بیفته که باعث بروز درگیری ها و جنگ های خونین بشه!

p3yman_xl
11-09-2011, 19:25
چیزی که من رو به شک انداخته پشتوانه این نظریه هست و اون هم قوم مایا هستش!
قومی که میتونه زمان دقیق کسوف و خسوف رو تعیین بکنه... ت
قویم مایاها در تاریخ دسامبر 2012 تموم میشه!
شاید این فقط اتمام یک تقویم شاده باشه و شاید هم .... !!

Babak
11-09-2011, 19:46

سلام
پیشینه پیش بینی گرفت احتمالا به تمدن بابل میرسه. مصر باستان هم توانایی پیش بینی این پدیده نجومی رو داشته.
خسوف و کسوف دو پدیده دارای نظم و پیش بینی هستن. امروز ما با دقت بسیار بالایی میتونیم این دو پدیده رو پیشبینی کنیم. اما نمیتونیم زمان پایان جهان رو تعیین کنیم. در مورد توانایی های تمدن مایا غلو شده و نکات بی ربط به هم پیوند داده شدند.

mohamad skystar
11-09-2011, 19:53
2012 هم تمام میشه منتظریم ببنیم برای سال 2020 یا 2022 و یا هرچی سال هست که اعدادش
تا زمانی که خورشید وجود داره ( حدود 4 میلیارد سال دیگه ) و انسان هم پاشو از گلیمش درازتر نکنه و باعث تخریب زمین
نشه تمام کائنات و هستی طبق قوانینی که از 13 میلیارد سال پیش به وجود اومده به کار خودشون ادامه میدن
تا زمانی که خورشید شروع به کوچک شدن و سرد شدن میکنه و یک انفجاز عظیم رخ میده و تمام منظومه شمسی
رو تحت تاثیر قرار میده.
اینکه کسی شب خواب میبینه سال 2012 اتفاقی میوفته فرداش همه دنیا رو پر میکنه همش شایعه.

Amir..H
11-09-2011, 20:10
رو تحت تاثیر قرار میده.
همش درسته
ولی تا خدا نخواد نوچ
هیچی نمیشه
معلومه دروغه این حرفا
ولی بدم نمیاد راست باشه:20:

erfana1
11-09-2011, 20:17
آیا کسی این رو قبول داره که سال 2012 ،سال پایان زندگیه.
بیاین یک بحثی رو راه بندازیم. هرکی نظرشو ،عقایدشو ، اطلاعاتشو بگه .
من مطمئنم که 2012 پایان دنیاست. دقیقا روز 21 دسابر 2012 تمومه . الان ساعت 3 صبحه ، من الان کار دارم ولی تا ساعت 4 بعدازظهر مطالب جالبو میزنم. نظراتتونو بدین.
دلیلتون چیه؟
نکنه اینه که 10 تا دانشمند جمع شدن و چند تا حرف زدن؟
اینا از سال 1998 شروع کردند بعئ گفتند 2000 بعد گفتند 2010 حالا میگن 2011 فردا هم حتما میگم اشتباه تایپی بود.
ما هنوز آغاز دنیا رو اثبات نکردیم دیگه اگر آخرش هم بیاد روش که دیگه فاجعه میشه.

عــــلی
12-09-2011, 04:35
ما که نفهمیدیم به کی میگن دانشمند.
انیشتین هم آخر عمری سرش درد میکرده یه نظریه داده که کل دانشمندیشو برده زیر سوال!!!
بهتره اندیشمند باشیم تا دانشمند.

amir h1999
12-09-2011, 07:17
رو تحت تاثیر قرار میده.
اینکه کسی شب خواب میبینه سال 2012 اتفاقی میوفته فرداش همه دنیا رو پر میکنه همش شایعه.کاملا موافقم با شما!
-----------------------------
یه چند سال دیگه میگن :
کهکشانی به بزرگی راه شیری در سال 2020به کهکشان برخورد خواهد کرد وانفجاری عظیم رخ میدهد!!!

---------- Post added at 08:17 AM ---------- Previous post was at 08:16 AM ----------

تقویم مایا ها تموم میشه و یک تقویم دیگه شروع میشه!100%100

erfana1
13-09-2011, 01:35
شما زندگیتونو بکنید چکار به این کارا دارید.

amin666
13-09-2011, 12:09
انیشتین هم آخر عمری سرش درد میکرده یه نظریه داده که کل دانشمندیشو برده زیر سوال!!!

منظورتون کدوم نظریه است؟!!

majid322
13-09-2011, 12:14
فکر کنم شوخیتون گرفته 30 نفر گفتن بله :18:

پس برید کارای عقب موندتونو بکنید که قراره تا چند وقت دیگه هممون فوت شیم :27:

erfana1
13-09-2011, 12:22
یک فیزیکدان آمریکایی و نویسنده کتابهای نجومی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۲ فاجعه ای بزرگ رخ می دهد که طی آن مناطقی از شرق آسیا و غرب سواحل آمریکا در پی زلزله ای بسیار شدید ناپدید می شوند.

به گزارش سه نسل (3NASL.COM) به نقل از رادیوی "بی بی اس"، "الکساندر رتروف" فیزیکدان و نویسنده کتاب "گرانیت سرخ" که در آن به تشریح برخی مسائل نجومی پرداخته، تاکید کرد: ناسا به علت اینکه نمی خواهد باعث ایجاد نگرانی در بین مردم شود به آنها دروغ می گوید.

با گذشت چند روز از زلزله اخیر نیویورک، این فیزیکدان آمریکایی اظهار داشت: پس از بررسیهای صورت گرفته از سوی بسیاری از پژوهشگران علت تغییر در میزان جاذبه زمین و تمایل مدار "مشتری" به جهتی نامعلوم مشخص شد اما ناسا همچنان در این باره دروغ می گوید.

رتروف افزود: در سال ۲۰۱۲ فاجعه ای بزرگ رخ خواهد داد و در پی زلزله ای قوی مناطقی از شرق آسیا و غرب سواحل آمریکا ناپدید می شود.

وی تاکید کرد: در پی این زلزله بسیار شدید ژاپن، چین، کره شمالی، اندونزی و مناطقی از ساحل غربی آمریکا ناپدید خواهد شد

منم خیلی باورش ندارم ولی چیزیه که یه فیزیکدان میگه.

MasterGeek
13-09-2011, 13:59
ما که نفهمیدیم به کی میگن دانشمند.

پیداست تجربه ی ناچیزی از مفاهیمی مثل "علم" و "دانش" و "دانشمند" دارین کمی بیشتر تحقیق کنین وگرنه به نتیجه های اینچنینی میرسین:

بهتره اندیشمند باشیم تا دانشمند
اینجا ساده ولی غیر دقیق توضیح داده، برای شروع بد نیست:

MasterGeek
13-09-2011, 14:16
یک فیزیکدان آمریکایی و نویسنده کتابهای نجومی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۲ فاجعه ای بزرگ رخ می دهد که طی آن مناطقی از شرق آسیا و غرب سواحل آمریکا در پی زلزله ای بسیار شدید ناپدید می شوند.

به گزارش سه نسل (3NASL.COM) به نقل از رادیوی "بی بی اس"، "الکساندر رتروف" فیزیکدان و نویسنده کتاب "گرانیت سرخ" که در آن به تشریح برخی مسائل نجومی پرداخته، تاکید کرد: ناسا به علت اینکه نمی خواهد باعث ایجاد نگرانی در بین مردم شود به آنها دروغ می گوید.

رتروف افزود: در سال ۲۰۱۲ فاجعه ای بزرگ رخ خواهد داد و در پی زلزله ای قوی مناطقی از شرق آسیا و غرب سواحل آمریکا ناپدید می شود.

وی تاکید کرد: در پی این زلزله بسیار شدید ژاپن، چین، کره شمالی، اندونزی و مناطقی از ساحل غربی آمریکا ناپدید خواهد شد

منم خیلی باورش ندارم ولی چیزیه که یه فیزیکدان میگه.

منبع؟ منبع؟ منبع؟ اینجاست:

خوب اولش گفته (خیلی خنده داره:27:)

به گزارش سه نسل (3NASL.COM) به نقل از رادیوی "بی بی اس"،

ترجمه: به گزارش خودم به نقل از دمم
:31:

ولی خبر از یه منبع معتبر (ولو غیرعلمی مثل یه پایگاه خبری درست و درمون) نیست. انگلیسی هم که کلیدواژه ها رو سرچ کنین میبینین که خبری نیست.

منم خیلی باورش ندارم ولی چیزیه که یه فیزیکدان میگه
پیداست که پی بردین یه جای کار میلنگه، ولی به اون حستون اعتماد کنین و پیگیر منبع که باشین متوجه میشین خبری نیست.
اسکندر روو رف که سهله خود انشتین هم بیاد اینو بگه وقتی فیزیکدان محسوب میشه که از طریق درست علمی و فیزیکی نظرشو بیان کنه، وگرنه ولو یه فیزیکدان هم پاشه بیاد بگه چنین و چنان اعتبار علمی نداره، اینو یه جای دیگه از فروم هم بحث شده، این صفحه و صفحه ی بعدشو بخونین:

خلاصه اینکه دنیای اینترنت و این حجم عظیم از اطلاعات سره و ناسره زیاد داره، برای تشخیصش هم باید دانشتون رو در این زمینه بالا ببرین....

shabe.saket
18-09-2011, 19:54
رو تحت تاثیر قرار میده.

همچین تقویم بندی رو روی چه حسابی بدست آوردید شما؟
یک زمانبندی عظیم کیهانی در مورد حیات زمین؟
اگه اینجوریه برخورد سیارک منقرض کننده دایناسورها چی بود پس؟

asauniverse
19-09-2011, 04:12
انگار یه مشکلی پیش اومده ، ٢٠١٢ رو ولش کنید ، حالا دیگه نوبت ٢٦/٩/٢٠١١ که میشه یه هفته دیگه ... کسی این رو دیده ؟ :

این یکی مثل اینکه مثل ٢٠١٢ خیلی جدییه :5: ، انگار اصلا مردم ٢٠١٢ رو ول کردن ، همه جا بحث اینه یه هفته دیگه حال زمین بهم میخوره ...
ببینیم چی میشه ، من که نه باور میکنم و نه باور نمیکنم ...
همش یه هفته ی دیگه طول میکشه ، پس منتظریم ، کی میاد بریم پیشوازی ؟ :11: :11: :11:

danial_848
19-09-2011, 05:19
انگار یه مشکلی پیش اومده ، ٢٠١٢ رو ولش کنید ، حالا دیگه نوبت ٢٦/٩/٢٠١١ که میشه یه هفته دیگه ... کسی این رو دیده ؟ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین یکی مثل اینکه مثل ٢٠١٢ خیلی جدییه :5: ، انگار اصلا مردم ٢٠١٢ رو ول کردن ، همه جا بحث اینه یه هفته دیگه حال زمین بهم میخوره ...
ببینیم چی میشه ، من که نه باور میکنم و نه باور نمیکنم ...
همش یه هفته ی دیگه طول میکشه ، پس منتظریم ، کی میاد بریم پیشوازی ؟ :11: :11: :11:

asauniverse
19-09-2011, 12:12
ناسا که سهله ، اگه خود elenin هم بیاد بگه کاری نمیکنم من یکی که باور نمیکنم :41: ، باید صبر کنیم ببینیم چی میشه !
اونوقت میبینیم که با یه شایعه ی دیگه مثل سال ٢٠٠٠ و مرد فیلیپینی و ... روبرو هستیم یا با یه پنهان کاری از ناسا ...
به نظر من تقریبا کسی نمونده که قابل اعتماد باشه ، نمیدونم کسی به این فکر کرده که شاید اونایی که این شایعه ها رو میسازن ، مثلا از همشون مهمتر ٢١/١٢/٢٠١٢ ، شاید خودشون بخوان یه کارایی بکنن ، این موضوع اینقدر پخش شده که اگه حتی چیزی هم اون روز رخ بده شاید مردم خیلی تعجب نکنن !!!!!!!!
در کل باورم نمیشه که خود به خود چیزی بشه ، مخصوصا حوادثی که تو فیلم ٢٠١٢ دیدیم ... بعیده

meysamfx
19-09-2011, 12:49
می میگم اگه خیلی ها این موضوع رو باور داشته باشند و به اون فکر کنند ممکنه اتفاق بیفته

danial_848
19-09-2011, 13:09
می میگم اگه خیلی ها این موضوع رو باور داشته باشند و به اون فکر کنند ممکنه اتفاق بیفته

آفرین. این هشتپای به اصطلاح پیشگو رو یادتونه؟ نکته اش اینجا بود که اون هشتپا هیچ کاری انجام نمیداد بلکه وقتی اتفاقی چندتا بازی اول درست پیشگویی شد افراد بسیار زیادی به این موضوع باور پیدا کردن و اونم هرچی انتخاب میکرد نتیجه بازی همون میشد
هرچند این دیدگاه با روش علمی ثابت نشده

mohsen_rkh
19-09-2011, 13:57
با توجه به اینکه پایان دنیا یعنی همون قیامت و همچنین در نظر گرفتن «...اَلْوَقّاتونَ الْکاذِبون...» (کسانی که [برای روز قیامت] وقت تعیین می کنند دروغگویند» از قرآن کریم، هیچکس نمیتونه زمانی برای پایان دنیا تعیین یا پیش بینی کنه، حتی اگر تمامی مطالعات علمی عکس این رو نشون بده.

hompoil
19-09-2011, 14:05
2012 قطعا یک اتفاقی خواهد افتاد به طور مثال در مورد سال 2000 که بعد از اون چه فاجعه ای رخ داد (طرح مقابله با تروریست که هنوز هم داره قربانی میده) شما شاید فیلم فرار از زندان را دیده باشین که که در قسمت های اخر فیلم سازمان تغییر نگرش میده و از راه دیگه وارد عمل میشه انها هم همین کارو انجام میدن طوری که جنگی در کار نباشه ولی از جنگ و خونریزی بد تر باشه
بله 2012 پایان دنیا خواهد بود اما بهتر است به جای واژه "پایان دنیا" از واژه نقطه عطف زندگی دنیا استفاده کنیم که قبلا طراحی شده اند

Lady parisa
19-09-2011, 14:06
شبکه من و تو 1 جمعه این هفته راجع به همین موضوع برنامه داره!
"پیشگویی نستر آداموس" باید قشنگ باشه

Mr Mohabat
19-09-2011, 16:40
شبکه من و تو 1 جمعه این هفته راجع به همین موضوع برنامه داره!
"پیشگویی نستر آداموس" باید قشنگ باشه
کی ؟
زمان دقیقش رو لطف می کنید ؟

mahyarSAMSUNG
19-09-2011, 20:44
کی ؟
زمان دقیقش رو لطف می کنید ؟

5 شنبه دقیقا ساعت 11 شب مستند 2 ساعت نوستراداموس :31:

Alireza-Khan
21-09-2011, 01:06
کذب الوقاتون ! :40:

mohamad skystar
23-09-2011, 00:35
با مستندی که شبکه Manoto 1 در باره ای قضیه گذاشت
خیال همه راحت شد.
پیشگویی هایی که کرده بودن در حد اخطار و تذکر به نسل آینده بشریت بود
نه انهدام زندگی

gomnam23
23-09-2011, 21:58
از امروز صبح داشتم مطالب این تاپیک رو از صفحه اول میخوندم. چشام داره در میاد

مطالب جالبی بود مخصوصا" اون جاهایی که بحث شدیدا" منحرف می شد و دوستان دچار توهم توطئه میشدن، ناجور!!!!

در کل به نظر من 2012 خیلی اتفاق مهمی نخواهد افتاد. شاید از لحاظ فیزیکی و نجومی اتفاقاتی بیفته ولی اینکه بخواد برای من و شما اتفاقی بیفته من فکر نمی کنم

حتی اگه مطمئن باشم که 2012 پایان دنیاست تو نحوه زندگی من که هیچ تاثیری نخواهد داشت

danial_848
24-09-2011, 09:31
با مستندی که شبکه Manoto 1 در باره ای قضیه گذاشت
خیال همه راحت شد.
پیشگویی هایی که کرده بودن در حد اخطار و تذکر به نسل آینده بشریت بود
نه انهدام زندگی

برنامه ها و مستندهای اینجور شبکه ها بیشتر جنبه سرگرم کننده داره تا علمی

mahyarSAMSUNG
24-09-2011, 21:41
اتفاقا من که دیدمش یه خورده تعجب کردم ... تا قرن 16 حتی از منظومه شمسی هم کسی خبر نداشت .. چطور یه انسان 5000 سال پیش میدونه که چه صورت فلکی هایی وجود داره اصلا کهکشان راه شیری وجود داره یا هر 26000 سال خورشید در مرکز کهکشان قرار میگیره ؟!!!!!! حتی این که 3 تا خورشید گرفتگی توی این سال (2012 ) اتفاق میوفته !!!!!!!!!!!!/؟؟؟ ... یه خورده ترسیدم مثل اینکه خبراییه

B3HZ@D
24-09-2011, 23:20
البته 500 سال پیش...نه 5000 سال !!!

Soheil-Green
24-09-2011, 23:26
تا قرن 16 حتی از منظومه شمسی هم کسی خبر نداشت .. چطور یه انسان 5000 سال پیش میدونه که چه صورت فلکی هایی وجود داره
اتفاقا خیلی از صورت های فلکی از قبل و در زمان باستان شناخته شده بودند!

p30c
24-09-2011, 23:29
بنده اعتقاد ندارم چون حتي طبق پيشگويي هاي نوسترآداموس هم سال 2020 تا 2030 جنگ جهاني سوم اتفاق مي افتد و حداقل جهان تا سال 2500 ادامه خواهد داشت به قول خودش

Majid-6120
24-09-2011, 23:33
البته به نظر من آداموس پیشگویی هاش خیلی معنا داره !

مثلا به نظر من آداموس داره به یه اتفاق وحشتناک مثله یه جنگ بزرگ اشاره میکنه !

چند ماه پیش تویه صدای آمریکا داشت در باره پیش گویی های 2012 صحبت ممیکرد و مستند خوبی گذاشته بود !

یکی از پیش گویی ها خیلی جالب بود !

چند قرن پیش پیش گویی شده بود مبنی بر جنگی بزرگ در دشت آرماگدون ( دشتی بزرگ در اسرائیل امروزی ) و گفته شده بود که از مشرق زمین و شمال این دشت دو قوم با هم متحد و بر ضد بنی اسرائیل توطئه و حمله میکنند !

تاریخ دقیقی برای این پیشگویی مشخص نبوده ولی کارشناس یه استنباط جالبی کرد :

گفت احتمال داره منظور از این پیش گویی جنگی بزرگ بین ایران امروزی به همراه یکی از متحدان شمالی یا شمال غربی خودش ( روسیه ، سوریه و احتمالا لبنان ) و اسرائیل باشه !

برای من خیلی جالب بود ! و اینکه میشه این پیش گویی رو کمی واقع گرایانه تر دید !

seamack
25-09-2011, 02:25
اتفاقا خیلی از صورت های فلکی از قبل و در زمان باستان شناخته شده بودند!هیپارکوس یونانی در قرن چهارم قبل از میلاد ; چینی ها و کره ای ها حداقل 100 سال قبل از اون ; سومریها و بابلیها حداقل 3000 سال قبل و اولمک ها و مایا ها و آزتک ها بسیار قبل تر از اون با همه صور فلکی آشنا بودند.

Lady parisa
25-09-2011, 09:54
خب دوستان پیشگو و منجم و ستاره شناس
سلام
به نظرتون این برنامه من و تو 1 رو باید باور کرد!
اخطار هست یا واقعیت!
یعنی دسامبر 2012 تمومه! یا نه؟

mohamad skystar
25-09-2011, 14:38
خب دوستان پیشگو و منجم و ستاره شناس
سلام
به نظرتون این برنامه من و تو 1 رو باید باور کرد!
اخطار هست یا واقعیت!
یعنی دسامبر 2012 تمومه! یا نه؟

واقعیت که اصلا
هر کسی گفته 2012 دنیا تمامه حرف بی ارزشی زده.
این برنامه ای هم که از کانال Manoto 1 نشون داد جنبه اخطار داشت.

عجب دنیای داریم:
یه روز میگن سال 2000 ندیا تمومه
یه روز میگن 2010
یه روز میگن 2012
برای 2022 هم فکر کنم برنامه دارن.
یه روز ماه رو دو نیم میکنن و هرچقدر هم که بگی میسر نیست این کار باور نمیکنن.

Steps-Rap
25-09-2011, 23:20
دوستان واسه ددرک این برنامه ی 2012 که همش به احتمال 99% فقط برنامه ریزی صهیون ها و فراماشونری هاست تو اینترنت یه سرچی بزنیدد و در مورد پروؤه 2012 تحقیق کنید ..
اینجا جاش نیست توضیح بدم چه جریاناتی داره این موضوعا ..یه بار اومدیم توضیح بدیم.. گیر یه آدم نفهمی افتادیم که مجبور شددیم بزاریمش کنار توضیح رو..

p30c
26-09-2011, 23:16
اگر يادتون باشه گفته بودند سال 2000 پايان دنيا هست چون كامپيوترها از كار مي افته و همه جا هرج و مرج ميشه !:27:
كه هيچ اتفاقي هم نيفتاد.:8::31::31:

ShahrokH_rt
26-09-2011, 23:50
دوستان واسه ددرک این برنامه ی 2012 که همش به احتمال 99% فقط برنامه ریزی صهیون ها و فراماشونری هاست تو اینترنت یه سرچی بزنیدد و در مورد پروؤه 2012 تحقیق کنید ..
اینجا جاش نیست توضیح بدم چه جریاناتی داره این موضوعا ..یه بار اومدیم توضیح بدیم.. گیر یه آدم نفهمی افتادیم که مجبور شددیم بزاریمش کنار توضیح رو..

دقـــــیقـــــا
رائفی پور در این مورد کاملا توضیح داده

Soheil-Green
27-09-2011, 01:07
دقـــــیقـــــا

تورو خدا دوباره شروع نکنید!:31:

تازه اخطار گرفتم حوصله ی بحث ندارم!

amin666
27-09-2011, 08:57
دقـــــیقـــــا

:27:
می گم اگه چیز جدیدی گفته بگو یکم بخندیم!جدی می گما!

mahyarSAMSUNG
27-09-2011, 10:09
البته 500 سال پیش...نه 5000 سال !!!

نه نه .. باور کن گفت 5 هزار سال پیش ... مستند منو تو1 گفت ... :18:

Steps-Rap
27-09-2011, 13:46
حرفای رائفی پور هم بد نیست ..خوبه ..ولی خوب در کنار حرفای راست و خوبش یه سری حرفا میزنه که اصلا قابل اعتماد نیست و یه سریشون از روی طرفداری از .. است..

♥ NiloofaR ♥
27-09-2011, 14:06
من یه چیزی که برام جالب بود این بود که گفتن در سال 2011 هم راستایی خورشید با کهکشان راه شیری رخ میده،دوست دارم بدونم که این هم راستایی باعث چه رویدادی میشه شاید باعث گرم شدن بیشتر خورشید و زمین میشه؟! و این که هر ساله یعنی از سال 1998 به بعد زمین داره گرم تر میشه و این که احتمالا در سال 2012 به اوج خودش میرسه...!احتمالا تا 1،2 سال دیگه هیچ یخی روی قطب شمال نمیمونه...
البته همش نظریست...
منم خوندم...

danial_848
27-09-2011, 16:22
البته به نظر من آداموس پیشگویی هاش خیلی معنا داره !

مثلا به نظر من آداموس داره به یه اتفاق وحشتناک مثله یه جنگ بزرگ اشاره میکنه !

چند ماه پیش تویه صدای آمریکا داشت در باره پیش گویی های 2012 صحبت ممیکرد و مستند خوبی گذاشته بود !

یکی از پیش گویی ها خیلی جالب بود !

چند قرن پیش پیش گویی شده بود مبنی بر جنگی بزرگ در دشت آرماگدون ( دشتی بزرگ در اسرائیل امروزی ) و گفته شده بود که از مشرق زمین و شمال این دشت دو قوم با هم متحد و بر ضد بنی اسرائیل توطئه و حمله میکنند !

تاریخ دقیقی برای این پیشگویی مشخص نبوده ولی کارشناس یه استنباط جالبی کرد :

گفت احتمال داره منظور از این پیش گویی جنگی بزرگ بین ایران امروزی به همراه یکی از متحدان شمالی یا شمال غربی خودش ( روسیه ، سوریه و احتمالا لبنان ) و اسرائیل باشه !

برای من خیلی جالب بود ! و اینکه میشه این پیش گویی رو کمی واقع گرایانه تر دید !
پیشگویی و چند قرن پیش کدومه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینی که شما گفتی از داستانهای کتاب مقدس هست (بخش مکاشفات یوحنا آخرهاش)
که آخرای عمر جهان مسیح از آسمان فرود میاد و همزمان ضد مسیح (که فکر کنم نماده) هم پیداش میشه و توی آرماگدن میجنگن و آخرسر مسیح میبره و بعد هم قیامت میشه

من یه چیزی که برام جالب بود این بود که گفتن در سال 2011 هم راستایی خورشید با کهکشان راه شیری رخ میده،دوست دارم بدونم که این هم راستایی باعث چه رویدادی میشه شاید باعث گرم شدن بیشتر خورشید و زمین میشه؟! و این که هر ساله یعنی از سال 1998 به بعد زمین داره گرم تر میشه و این که احتمالا در سال 2012 به اوج خودش میرسه...!احتمالا تا 1،2 سال دیگه هیچ یخی روی قطب شمال نمیمونه...
البته همش نظریست...
منم خوندم...
همراستایی و این حرفها که فکر نکنم چیز اثبات شده ای باشه، اینکه باعث اتفاق خاصی هم میشه این همش حدس وگمانه. این مستندهایی هم که میسازن میان یه مشت حدس و گمان و فرضیه (که معمولا هیچ کدومشون هم اثبات نشدن) پشت سر هم میچینن و به هم ربط میدن و نتیجه گیری میکنن!
گرم شدن زمین هم اگر با همین روند هم پیش بره و جلوش گرفته نشه بازم مشکلاتی که ایجاد میکنه دیرتر از حرفها رخ میده
درباره قطب شمال هم خیالتون راحت به این زودی ها آب نیمشه :31: چون نتیجه چنین رویدادی نابودی بخش عمده ای از حیات هست به سبب بهم ریختن کل سیستم آب و هوای کل سیاره و اگر چنین خطری بود که الان اینقدر بیخیال نبودیم

B3HZ@D
30-09-2011, 13:34
نه نه .. باور کن گفت 5 هزار سال پیش ... مستند منو تو1 گفت ...

خوب خیلی چیزها توی برنامه های مختلف گفته میشه که درست نیست
شما هم که به نت دسترسی داری با یک سرچ کوچولو بیوگرافی نوستراداموس رو پیدا میکردی :31:
در ضمن اصلا به هیچ وجه جور در نمیاد که 5000 سال پیش بوده باشه.

حرفای رائفی پور هم بد نیست ..خوبه ..ولی خوب در کنار حرفای راست و خوبش یه سری حرفا میزنه که اصلا قابل اعتماد نیست و یه سریشون از روی طرفداری از .. است..

ایشون که کلیت صحبتش چرت و پرت هست...اون وسط که حواسش پرت میشه شاید یک صحبت درستی بکنه
کلا بیشتر شبیه به فیلم های طنز بود تا یک صحبت علمی - تاریخی اون هم در دانشگاه.
جا داره به دانشجویانی که نشستن و صحبت های ایشون رو تا پایان دنبال کردن یک تبریک بگیم

mahdy2021
30-10-2011, 01:47
بارندگی تهران 8 برابر شده:

خودتون رو برای 2012 آماده کنید تهرانیهای عزیز

MasterGeek
30-10-2011, 07:21

چه سال خوبی واسه سرزمین خشک و تشنه.ی ایران:31:

hompoil
31-10-2011, 20:53
صدر در صد یک اتفاقی خواهد افتاد البته از قبل تعریف شده حالا میخواد مثل حادثه یازده سپتامبر یا جنگ یا ........ باشه

mhm5000
08-11-2011, 01:01
چند دقیقه پیش خودتون فکر کنید...
یعنی توی جهان به این عظمت امکان نداره هر ثانیه، ۳ تا جرم (چه کوچیک چه بزرگ) ش پشت سر هم قرار بگیره؟ حالا ده تا چی؟در طی هر سال زمینی که می گذره، زمین و خورشید و مرکز کهکشان، ۲ بار در ۱ راستا قرار می گیرن، هیچ اتفاقی هم نمی افته. حالا اگه یه خسوف یا کسوفی رخ بده، میشن ۴ تا جرم. اگه پشت مرکز کهکشان فقط ۱ جرم (در همون امتداد) قرار داشته باشه و پشت خورشید ۱ جرم، میشه ۶ تا... همینطوری زیادش کنید دیگه....
با یکم فکر می شه فهمید همین الآنشم حداقل ۴-۵ جرم آسمانی پشت سر همن و هیچ اتفاقی نمی افته...

اینکه تا هر چی میشه، اسم کتاب و مقاله و مستند و فیلم میدین، فکر نکنین کار سختیه! همین الآن اراده کنم تا قبل از عید یه کتاب انگلیسی مخالف ۲۰۱۲ می نویسم میدم بیرون توش ۱۰۰ تا نظریه پردازی می کنم و نظریه های مخالف رو هم با سند و مدرک، عقلانیت، منطق، استدلال و...نابود می کنم. تازه از یکی از انتشاراتی های معروف آمریکا چاپش می کنم که فکر کنین خبریه. پس اینا مهم نیست...
مستند و فیلم حاصلِ پولِ،برای القای مطلب ؛ کتاب و مقاله هم حاصل فکرِ که اون رو هم همه دارن...
مثلا اگه تمام مردم زمین هم بگن فردا خورشید دیگه ته می کشه و تاریک میشه و از این حرفا، تا زمانی که معادلاتی که همه قبولش دارن و خورشید هم اساسا ۱۰۰% ی داره از اون تبعیت می کنه، این موضوع رو اثبات نکنه، همچین چیزی اتفاق نمی افته.
خیالتون تخت...
پیشنهاد می کنم یه سری مطالب از این دست رو توی پست اول بذارین که دیگه هر کسی که براش سوال پیش میاد زود نیاد بپرسه! یکمی بره بگرده، فکر کنه، تحقیق کنه ببینه داستان از چه قراره

شما فکر کنید ۲۰۱۲ سالیه که قراره بمیرین( حالا نه الزاما اینکه زمین هم نابود بشه ! :دی )... چه کارهایی هست که انجام ندادین. از چه کسایی لازمه بابت کارهاتون عذرخواهی کنین؟ چقدر به پدر و مادرتون اهمیت دادین؟ اینا رو لحاظ کنین. نه تخیلاتی که میشه باهاش یه اتوبان ۲ طرفه از جنس الماس و طلا بین زمین و ماه باهاش در نظر گرفت و خیلی چیزای بیشتر...

آینده نگر باشید ولی درگیرش نشید....

Mool Tee
17-11-2011, 01:00
چند دقیقه پیش خودتون فکر کنید...
یعنی توی جهان به این عظمت امکان نداره هر ثانیه، ۳ تا جرم (چه کوچیک چه بزرگ) ش پشت سر هم قرار بگیره؟ حالا ده تا چی؟در طی هر سال زمینی که می گذره، زمین و خورشید و مرکز کهکشان، ۲ بار در ۱ راستا قرار می گیرن، هیچ اتفاقی هم نمی افته. حالا اگه یه خسوف یا کسوفی رخ بده، میشن ۴ تا جرم. اگه پشت مرکز کهکشان فقط ۱ جرم (در همون امتداد) قرار داشته باشه و پشت خورشید ۱ جرم، میشه ۶ تا... همینطوری زیادش کنید دیگه....
با یکم فکر می شه فهمید همین الآنشم حداقل ۴-۵ جرم آسمانی پشت سر همن و هیچ اتفاقی نمی افته...

اینکه تا هر چی میشه، اسم کتاب و مقاله و مستند و فیلم میدین، فکر نکنین کار سختیه! همین الآن اراده کنم تا قبل از عید یه کتاب انگلیسی مخالف ۲۰۱۲ می نویسم میدم بیرون توش ۱۰۰ تا نظریه پردازی می کنم و نظریه های مخالف رو هم با سند و مدرک، عقلانیت، منطق، استدلال و...نابود می کنم. تازه از یکی از انتشاراتی های معروف آمریکا چاپش می کنم که فکر کنین خبریه. پس اینا مهم نیست...
مستند و فیلم حاصل ه پول ه، برای القای مطلب و کتاب و مقاله هم حاصل فکر که اونم طیف عظیم تمام انسانها دارنش...
مثلا اگه تمام مردم زمین هم بگن فردا خورشید دیگه ته می کشه و تاریک میشه و از این حرفا، تا زمانی که معادلاتی که همه قبولش دارن و خورشید هم اساسا ۱۰۰% ی داره از اون تبعیت می کنه، این موضوع رو اثبات نکنه، همچین چیزی اتفاق نمی افته.
خیالتون تخت...
پیشنهاد می کنم یه سری مطالب از این دست رو توی پست اول بذارین که دیگه هر کسی که براش سوال پیش میاد زود نیاد بپرسه! یکمی بره بگرده، فکر کنه، تحقیق کنه ببینه داستان از چه قراره

شما فکر کنید ۲۰۱۲ سالیه که قراره بمیرین( حالا نه الزاما اینکه زمین هم نابود بشه ! :دی )... چه کارهایی هست که انجام ندادین. از چه کسایی لازمه بابت کارهاتون عذرخواهی کنین؟ چقدر به پدر و مادرتون اهمیت دادین؟ اینا رو لحاظ کنین. نه تخیلاتی که میشه باهاش یه اتوبان ۲ طرفه از جنس الماس و طلا بین زمین و ماه باهاش در نظر گرفت و خیلی چیزای بیشتر...

آینده نگر باشید ولی درگیرش نشید....

من این یه تیکرو 1 کلمشم نفهمیدم:31::18:

---------- Post added at 03:00 AM ---------- Previous post was at 02:57 AM ----------

بابا شم ها چه حالی دارینا 6 ساعت میشیشنین بحث می کنین همه اینا الکیه دیگه یه سیاستی توش هست همشون فیلم 2012 و ......

Aria1997
17-11-2011, 01:46
من این یه تیکرو 1 کلمشم نفهمیدم:31::18:

---------- Post added at 03:00 AM ---------- Previous post was at 02:57 AM ----------

بابا شم ها چه حالی دارینا 6 ساعت میشیشنین بحث می کنین همه اینا الکیه دیگه یه سیاستی توش هست همشون فیلم 2012 و ......

دوست عزیز شما که نمیدونی چرا در اینجا شرکت می کنی ؟؟؟ :20:

الکی که نیست !!! دنیا قراره نابود بشه کلی هم مدرک در اختیار هست از نوستتراداموس بگیر تا مایاها !!! :46:

sanaz.joon
17-11-2011, 02:09
این پایان دنیا رو اقوام مایا هم پیش بینی کردن درسته

Aria1997
17-11-2011, 02:50

بله ! مایاها تمام پیش بینی هاشون درست بوده !!! اونها پیش بینی کرده بودند که نسلشون منقرض میشه !!!:20:

Mr.Crow
17-11-2011, 10:48
پیش بینی نکرده بودن ! تقویمشون توی اون تاریخ تموم میشه و یه تقویم جدید شروع میشه ! چون بالاخره تقویمشون یه چیزی بوده که جای نامحدود نداشته و در هر حال یه جایی تموم میشده ! حالا اگه در تاریخ 16 آوریل 2034 هم تموم میشد میگفتن پایان دنیا اونجاست !

Aria1997
17-11-2011, 10:51
پیش بینی نکرده بودن ! تقویمشون توی اون تاریخ تموم میشه و یه تقویم جدید شروع میشه ! چون بالاخره تقویمشون یه چیزی بوده که جای نامحدود نداشته و در هر حال یه جایی تموم میشده ! حالا اگه در تاریخ 16 آوریل 2034 هم تموم میشد میگفتن پایان دنیا اونجاست !

پس شما گفته های نوستراداموس رو باور نداری ؟؟؟

Aria1997
17-11-2011, 11:01
من هر وقت میام تو این تاپیک خندم میگیره....
دوباره یه سال دیگه میام برا خنده :27:

درضمن من که نگفتم دنیا نابود میشه .... خدانکنه :41:
منظورم اینه که دانشمندان دلایل محکمی در این باب دارند :46:

Scud_MD2
17-11-2011, 12:22
عجب بحثایی شده اینجا:18:
میدونم آخرسر هم مثل همون 2000 آب از آب تکنون نمیخوره:27:

majid322
17-11-2011, 13:05
پست قبلیه من به محبت مدیران محترم پاک شد :31:
فقط یه نفر تو این تاپیک و تو طول تاریخ بشریت و در انجمنهای پی سی ورلد اسپم داد اونم من بودم :31:
من واقعا عذر میخوام :31:

فقط یه چیزی اینا اسپم نیست؟ :13:

سال دیگه اون دنیا میبینمت

چه سال خوبی واسه سرزمین خشک و تشنه.ی ایران

کد:

این بالایی اصلا چه ربطی داشت :18::18:

تورو خدا دوباره شروع نکنید!

می گم اگه چیز جدیدی گفته بگو یکم بخندیم!جدی می گما!

Mohammad
17-11-2011, 13:14
متاسفانه تویه این تاپیک اسپم بسیاره و گویا دوباره باید قفل بشه شاید برای همیشه !
هر وقت فرصت بشه و پست های اسپم ببینم پاک می کنم . تویه همین صفحه 4 تا پست پاک شده ، صفحه قبل 7 تا پست و صفحه قبل ترش هم 2 تا پست !

Mr.Crow
17-11-2011, 22:12
پس شما گفته های نوستراداموس رو باور نداری ؟؟؟
قبول که ندارم ! ولی لطفآ جایی که نوستراداموس گفته جهان در سال 2012 میترکه رو بگین که برم ببینم. چون کتابش هم دم دستم هست.

Aria1997
17-11-2011, 22:24
قبول که ندارم ! ولی لطفآ جایی که نوستراداموس گفته جهان در سال 2012 میترکه رو بگین که برم ببینم. چون کتابش هم دم دستم هست.

بابا من تو من و تو گوش کردم :31:

shabe.saket
19-11-2011, 19:29
خواهشآ اینقدر نظرات و عقاید خودتون رو در قالب یک جمله بیان نکنید ( به نظر من نابود میشه - به نظر من نمیشه ).
انقدر از بار علمی تاپیک کاسته شده که هیچ مطلب بدرد بخوری من اخیرآ ندیدم.
از حرفهای بی ربط لطفآ بکاهید و اگر چیز جدیدی هست ارائه بدید...

Mehran-King
20-11-2011, 21:33
بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید. آیا واقعا 1 سال تا آخرالزمان باقی مانده است؟

علی‌رضا نورایی: آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید! از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم در آستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخ افزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند.
اما واقعیت ماجرا چیست؟ آیا واقعا دنیای ما 1 سال دیگر به پایان می‌رسد؟ در ادامه، پنج پدیده که طبق پیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایان بردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید.
پدیده‌ای فضایی، قطب‌ها را می‌چرخاند
در برخی پیش‌گویی‌ها پیرامون محشر 2012 گفته شده که زمین به واسطه برخورد یک شهاب‌سنگ دچار جابجایی قطب‌ها می‌شود، یا زمین در اثر پدیده‌ای نادر 27هزار سال‌نوری را یک‌شبه طی می‌کند و در مرکز کهکشان راه شیری قرار می‌گیرد؛ و یا داخل زمین به دلیل تشعشعات شدید خورشیدی ناپایدار می‌شود و به مکانی ناامن برای ساکنانش تبدیل می‌شود!
جابجایی قطب‌ها این‌گونه رخ می‌دهد که پوسته و گوشته زمین ناگهان جابجا می‌شوند و با گردش به دور هسته بیرونی زمین، شهرهای ویران را به قعر خود فرو می‌برند.
آدام مالوف، یکی از زمین‌شناسان دانشگاه پرینستون روی پیش‌گویی جابجایی قطب‌ها مطالعه کرده و این ایده آرماگدون 2012 را به چالش کشیده است. به گفته وی، شواهد مربوط به مغناطیس سنگ‌ها دال بر این است که قاره‌های زمین در گذشته چنین نوآرایی شدیدی را تجربه کرده‌اند ولی این فرآیندی میلیون‌ها سال به طول انجامیده و آن‌قدر آهسته اتفاق افتاده که انسان نمی‌تواند چنین چیزی را درک کند.
سیاره‌ای ناشناخته در راه برخورد با زمین
چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 صورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوع غول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند این تصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیری واقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد.
این در حالی است که به گفته دیوید موریسون، یکی از اخترشناسان ناسا، «هیچ چیزی در آنجا وجود ندارد و این نزدیک‌ترین چیز به حقیقت است! اگر آنجا یک سیاره یا یک کوتوله قهوه‌ای و یا هرچیز دیگری وجود داشته باشد که 3 سال تا ورود به منظومه شمسی فاصله داشته باشد، منجمان قطعا از یک دهه قبل‌تر آن‌را شناخته و در حال مطالعه‌اش بودند! از آن بدتر این‌که اگر چنین چیزی واقعا وجود داشته باشد، حتی امروز با چشم غیرمسلح باید دیده شود».
منشا این ایده در واقع پیش از آغاز شایعات پیرامون 2012 بود. زنی که ادعا می‌کرد از بیگانگان پیغام می‌گیرد، محشر نیبیرو را شایع کرد، تازه او اعلام کرده بود دنیا در سال 2003 به پایان می‌رسد و نه 2012.
مقارنه خورشید و کهکشان به محشر می‌انجامد
برخی رصدگران آسمان باور دارند که سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزار سال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ای می‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است.
برخی نگران آنند که نیروی گرانش خورشید و نیروهای ناشناخته و بسیار قدرتمند کهکشانی یکدیگر را تقویت کنند و و مثلا با پدید آوردن یک جابجایی قطبی یا کشاندن زمین به داخل ابرسیاه‌چاله فوق‌العاده عظیمی که در قلب کهکشانمان لانه گزیده، آخرین روز زمین را رقم بزند.
این درحالی است که هیچ مقارنه یا نظم کهکشانی جدیدی در سال 2012 وجود ندارد. هرسال به‌هنگام انقلاب زمستانی خورشید در نقطه‌ای از آسمان واقع می‌شود که بسیار نزدیک به مرکز کهکشان راه شیری است. شاید نویسندگان زیج‌ها و تقویم‌های نجومی از چنین مقارنه‌هایی هیجان‌زده شوند، ولی واقعیت آن است که چنین پدیده‌هایی فقط ظاهری است و برای اهل دانش معنی خاصی ندارد. مثال مشهور دیگر، قمر در عقرب است که ماهی یک‌بار اتفاق می‌افتد و هیچ تاثیر و تغییری در کشش گرانشی، تشعشعات خورشیدی، مدار سیارات یا هر چیز دیگری که حیات روی زمین را تحت شعاع قرار دهد، ندارد.
مایا آخر دنیا را در سال 2012 پیش‌گویی کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]از آپولیناریو شیلی پیکستون نپرسید که آیا پایان دنیا در 2012 است یا نه. ریش‌سفید سرخ‌پوست مایا که در اکتبر 2009 / مهر 1388 در گواتمالا روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، اعلام کرد که از این دامن زدن به این موضوع خسته شده است.
به گفته برخی باستان‌شناسان، تقویم مایا آن‌طور که برخی دیگر اظهار می‌کنند در سال 2012 به پایان نمی‌رسد و قدیمی‌ها هم هرگز این سال را به عنوان پایان دنیا نمی‌شناختند. اما روز 21 دسامبر 2012، روز مهمی برای تمدن مایا است.
آنتونی اونی، باستان-اخترشناس در دانشگاه کلگیت در ایالت نیویورک می‌گوید: «این زمانی است که بزرگ‌ترین دوره در تقویم مایا (یک میلیون و 872هزار روز یا 5125.37 سال) به پایان می‌رسد و دوره جدید آغاز می‌شود. در دوران اوج شکوه امپراتوری مایا، آنها تقویم بدون تکرار «شمارش بلند» را اختراع کردند؛ تقویمی با دوره‌ای بسیار طولانی که از بنیان‌های فرهنگی نشات می‌گیرد و به مسئله خلقت باز‌می‌گردد. دوره کنونی تقویم شمارش بلند در آن‌چه مایا به عنوان آغاز آخرین دوره آفرینش (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) می‌داند، در انقلاب زمستانی 2012،به پایان می‌رسد. مایا این تاریخ را که هزاران سال پیش از تمدنش است را به عنوان «روز صفر» یا 13.0.0.0.0. نوشته است و در دسامبر 2012 تقویم گردشی مجددا به روز صفر می‌رسد و بازه طولانی دیگری آغاز می‌شود. این ایده حاکی از آن است که زمان و تمام جهان تجدید می‌شود، چه بسا بعد از سپری شدن دوره‌ای پراسترس. این درست مشابه شرایطی است که ما همیشه در روز اول سال، سال را نو می‌کنیم یا حتی در صبح بعد از تعطیلات آخر هفته».
طوفان‌های خورشیدی زمین را ناآرام می‌کنند
برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند که حرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند.
فعالیت‌های خورشیدی در بازه‌هایی تقریبا 11 ساله تغییر می‌کند. البته طوفان‌های بزرگ خورشیدی می‌تواند با اختلال در عملکرد ماهواره‌ها و سیستم‌های مخابراتی و انتقال برق، بخصوص در عرض‌های جغرافیایی نزدیک به قطب، به جوامع و دیگر سیستم‌های زمینی آسیب برساند، ولی هیچ نشانه‌ای حداقل در کوتاه مدت، دال بر این وجود ندارد که خورشید طوفان‌هایی به پا کند که از شدتش سیاره‌مان بریان شود. از سوی دیگر، اخترشناسان براساس دوره‌های یازده‌ساله فعالیت خورشید پیش‌بینی می‌کنند که اوج فعالیت خورشید یکی دو سال دیرتر از 2012 اتفاق بیفتد.
پس 2012 چه اتفاقی می‌افتد؟
بسیاری از پژوهشگران که شواهد پراکنده مقبره مایا را واکاوی می‌کنند، عقیده دارند که امپراتور به روشنی پیش‌گویی کرده که هر چیز ویژه‌ای در 2012 اتفاق خواهد افتاد.
مایا، نگاره‌ای بر جای گذاشته که حتی اگر زمانی برایش مشخص نکرده باشد، به سناریوی پایان جهان در صفحه پایانی متن تقریبا 1100 صفحه‌ای که به عنوان «دست‌نوشته‌های درسدن» شناخته می‌شود، پرداخته است. مطابق توصیف این نگاره، جهان توسط یک سیل نابود می‌شود. این سناریویی است که بسیاری از فرهنگ‌ها به آن پرداخته‌اند و احتمالا توسط مردمان باستان هم تجربه شده است.
به باور آنتونی اونی، منظور سناریوی دست‌نوشته‌ها فقط خوانده شدن به صورت لفظی نبوده؛ بلکه به عنوان درسی در رابطه با رفتار انسان بوده است. او تقویم بدون تکرار مایا را به تجدید دوره سال نوی خودمان تشبیه می‌کند؛ دوره‌ای از فعالیت‌های پرآشوب و پراسترس به پایان ‌می‌رسد و دوره جدید مثل تولدی دوباره آغاز می‌شود که در آن بسیاری افراد تصمیم به بهبود زندگی خود می‌گیرند.

منبع: خبر آنلاین

شرمنده اگه مطلب تکراریه

sanaz.joon
20-11-2011, 21:44
آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است

خوب چیزی به پایان نمونده به نظرم بهتره صبر کنیم ببینیم چی میشه ولی من میگم درسته و جهان این تاریخ تموم میشه

Milad4171
20-11-2011, 21:59
من اصلا خودم رو نیمخوام وارد این جریانات بکنم ولی عموی من یه کتابی داره در مورد همین نوستراداموس که یه سریها همش دارن ازش میگن!
یه جایی یادمه گفته بود که جنگ جهانی سوم از خاور میانه شروع میشه و اونقدر قدرت مند هست که تا اروپا پیش میره.
و یه جا هم گفته بود که جهان به دست یک مرد عرب نجات پیدا میکنه!
حالا جنگ جهانی سوم که هنوز شروع نشده چطور میخواد داستان 2012 پیش بیاد؟
راستش من هیچ چیزی در مورد 2012 از نوستراداموس نشنیدم.
داستان کتاب مایاها هم خیلی تکراری و خسته کننده شده.
تاریخ مایا ها به طور ساده یه چیزی مثل تاریخ الان ماست که هر 365 روز که میگذره ما دوباره روزا رو از 1 شروع میکنیم که این میتون واس ما ایرانی ها از اول فروردین شروع بشه!
حالا اونا بخاطر اینکه بقا و بزرگی خوششون رو به رخ بکشن میان میگن یک دوره زندگی باید انقدر سال طول بکشه.
هیچ انسانی روی کره ی خاکی به نظر من نمیتونی پیش گویی کنه. اونم واسه آینده ی دور.
میتونه حدس بزنه ولی نمیتونه پیش گویی کنه!

داسنان پایان دنیا مثل داستان آدم فضایی هاست یه چیزی که از بس زیاد میشه خیلی ها فکر میکنن واقعی هست!
من فقط میخوام بدونم چر این داستان 2012 قبلا مطرح نشده بود و یهویی توی این یکی دو سال خودشو نشون داد؟؟
شاید چون داستان سال 2000 دیگه قدیمی شده بود و باید یه چیز نون و آبدار واسه برنامه هاشون پیدا میکردن!!!!

mohmrg
20-11-2011, 22:07
با بازی بتلفیلد مطمئن شدم که دروغ هست

دارن اذهان عمومی رو اماده مکینن که موقعی که توی خلیج فارس شروع شد مردمهای جهان امادگی پذیرش این موضوع را داشته باشند.

اگه همینجوری پیش بره شب یلدا سال بعد جنگ نظامی شروع میشه.

mahdy2021
21-11-2011, 03:54
با بازی بتلفیلد مطمئن شدم که دروغ هست

دارن اذهان عمومی رو اماده مکینن که موقعی که توی خلیج فارس شروع شد مردمهای جهان امادگی پذیرش این موضوع را داشته باشند.

اگه همینجوری پیش بره شب یلدا سال بعد جنگ نظامی شروع میشه.
دوست من از ابتدای تاریخ تمدن بشر تا امروز که پیشرفتها سر به فلک می کشد، هیچ جنگ جدی و تمام عیاری زمستون شروع نشده...
مگر جنگی که برای پاسخ به یک حرکت خاص آغاز بشه.......

جنگی که پشتش برنامه ریزی و استراتژی باشه، هیچوقت در آستانه ی زمستان شروع نمیشه

ضمنا خیالتون راحت.بعد زمستون هم خبری از جنگ نیست :27:

Lady parisa
07-12-2011, 09:16
محققان تمدن مایا که تلاش دارند هر نوع باور درباره توانایی این قوم برای پیش بینی سرنوشت جهان هستی را رد کنند، می گویند دلیلی برای نگرانی از آغاز سال 2012 وجود ندارد زیرا تا زمان پایان یافتن جهان زمان طولانی یا دست کم زمان نامشخصی باقی مانده است.

تقویم مایاها پایان چرخه پنج هزار و 126 ساله جهان را در تاریخی در حدود 12 دسامبر 2012 اعلام کرده است، تاریخی که در آن الهه جنگ و خلقت مایاها با نام "بولون یوکته" باز خواهد گشت. "اریک ولاسکوئز" محقق دانشگاه "نشنال اتونوموس" مکزیک می گوید باید کاملا درباره این موضوع آگاه باشیم، هیچ پیشگویی درباره سال 2012 وجود ندارد و این شایعات تنها اشتباهات و استدلالهای غلط بازاری هستند.

موسسه ملی تاریخ انسان شناسی در مکزیک نیز به شدت در تلاش است تا رگبار مداوم پیش گویی های پیشگوها را درباره پایان جهان هستی خنثی کند. در تقویم مایاها، تقویمی که نوشتن آن از سال سه هزار و 114 قبل از میلاد آغاز شده و به دوره های 394 ساله به نام "باکتون" تقسیم شده، عدد 13 عددی مقدس است و قرار است در سیزدهمین باکتون جهان پایان گیرد.

"سون گرونمیر" محقق سمبلهای مایایی در دانشگاه تروب در استرالیا که برای رمزگشایی از تقویم مایاها تلاش فراوانی انجام داده است می گوید این روز پایانی که در تقویم مایاها مشخص شده در واقع نشان دهنده آغاز دوره گذار از یک دوران به دوران بعدی است که در آن به اعتقاد مایاها "بولون یوکته" بازخواهد گشت.

بر اساس گزارش لایو ساینس، به گفته محققان از میان 15 هزار متن تصویری کشف شده در بخشهای مختلف امپراطوری مایاها، تنها دو اشاره به سال 2012 شده است. به گفته "آلفونسو لادنا" پروفسور دانشگاه "کامپلوتنز" در اسپانیا مایاها درباره بشریت، گرمای جهانی و یا پیش بینی ترکیب قطبهای زمین فکر نکرده اند و ما تنها نگرانی های خود را بر روی دانسته های باستانی آنها منعکس می کنیم.

مهر

Mr Mohabat
07-12-2011, 11:11
خيلي اين موضوع رو كش داديد
به هيچ جا هم نمي رسيد
اينقد از اين دنيا ها بياد و تموم بشه ( ما همچنان هستيم)
اما همونطور كه فيلم 2012 هم نشون داد دنيا تموم نشد دنيا بعد از آن همه آتشفشانهاي به وجود آمده
دباره آماده شد براي زندگي يه جورايي اين كشتي به كستي نوح شباهت داشت
پايان دنيا حرف خودشونه فيلم خودشون هم نشون ميده دنيا تموم نميشه بعد شما مياين ميگين تمومه؟
مي دونيد كه تو اين فيلمه اغراق هست كه كاستي نيست
دليل علمي هم نمي خواد اينكه يه سري عكس از ستاره ها و كهكشانها و خورشيد مي گذاريد هم
فقط به نظر من وقت تلف كرده

در سايه قرآن و معصومين
موفق باشيد:11:

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 12:01
جنگی که پشتش برنامه ریزی و استراتژی باشه، هیچوقت در آستانه ی زمستان شروع نمیشه

وقتی استراتژی و برنامه ریزی باشه شب و روز و سرد و گرم نداره .

اینجوری بود تو جنگ های جهانی وقتی زمستون میشد آتش بس میکردن میرفتن بهار میومدن.

زمستون برای کشور خودش یا کشوری که میخواد حمله کنه؟ چون که نیمکره شمالی جنوبی زمستون تابستونش فرق میکنه .

یا مثلا بخواد به روسیه حمله بشه چی ؟ 12 ماه سال 14 ماهش سردسیره .

__________________________________________________ ___________

حالا که نزدیک 2012 داریم میشیم اومدن گفتن مایاها پیشگویی نکردن که 2012 پایان جهانه 2012 عبور از یک دوران به یک دوران دیگره

حالا 2012 بشه میگن تاریخ دقیقش 2014 بعدش 2018 همینجور یه تاریخ میدن که از این تاریخ دادن منظوری هم دارن .

mahdy2021
07-12-2011, 14:56
وقتی استراتژی و برنامه ریزی باشه شب و روز و سرد و گرم نداره .

اینجوری بود تو جنگ های جهانی وقتی زمستون میشد آتش بس میکردن میرفتن بهار میومدن.

زمستون برای کشور خودش یا کشوری که میخواد حمله کنه؟ چون که نیمکره شمالی جنوبی زمستون تابستونش فرق میکنه .

یا مثلا بخواد به روسیه حمله بشه چی ؟ 12 ماه سال 14 ماهش سردسیره .

__________________________________________________ ___________

حالا که نزدیک 2012 داریم میشیم اومدن گفتن مایاها پیشگویی نکردن که 2012 پایان جهانه 2012 عبور از یک دوران به یک دوران دیگره

حالا 2012 بشه میگن تاریخ دقیقش 2014 بعدش 2018 همینجور یه تاریخ میدن که از این تاریخ دادن منظوری هم دارن .
نگفتم جنگ در زمستان ادامه پیدا نمیکنه.گفتم شروع نمیشه.خوب شما برو تاریخ جنگها رو مطالعه کن!
فقط تعداد کمی شاید پیدا کنی که در آستانه زمستان شروع شده، آنهم دلیلش این بوده که جنگ به صورت دفعی و برای عکس العمل به حادثه ی خاصی بوده

اگر قرار باشه به کشوری سردسیر هم حمله کنی، با توجه به متوسط درجه حرارت و میزان بارش ماهانه، سعی میکنی در ماههایی حمله کنی که دمای بیشتر و بارش کمتری دارن
جنگ قاعده و قانون داره.بازی اسراتژیک نیست که هر وقت حال کردیم حمله کنیم به دشمن :31:

ضمنا چند سالیه که دیگه جنگهای مهم و تمام عیار به دلایل مختلف تکنیکی و تاکتیکی بسیار کوتاه شدن
جنگ چند ماهه در لیبی 2011
جنگ 22 روزه حماس-اسرائیل 2009
جنگ 9 روزه روسیه-گرجستان 2008
جنگ 33 روزه حزب الله-اسرائیل 2006

جنگهای عراق و افغانستان هم در همان هفته های اول پایان یافته بود ولی خوب تا الان به دلایلی نیروها رو خارج نکردن

(البته لیبی جنگ داخلی محسوب میشه و اتفاقا در زمستان(بهمن) هم این درگیری ها آغاز شد.ولی جالبه بدونید که ناتو 3 ماه صبر کرد و در ماه اردیبهشت حملات خودش رو شروع کرد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید )

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 15:12
به نظر من که اصلا منطقی نیست

ببینید به فرض آمریکا و اسرائیل میگن که تا دیر نشده باید به ایران حمله کرد (به خاطر بمب هسته ای )

حالا اگر ایران تو این مدت زمستون و سرما به این بمب دست پیدا کنه اونا صبر میکنن موقع تحویل سال میریزن رو سر ایران؟:دی

البته با این تکنولوژی که آمریکا و متحداش دارن چیزی شبیه بازی استراتژیک هم هست

مثال برای بمب هسته ای ایران هم چیزی بود که منظورمو برسونم وگرنه باورش سخته که ایران همین الانشم

این بمب رو نداشته باشه البته باید هم داشته باشه با وجود کشورهای خطرناکی مثه اسرائیل و آمریکا

وقتی یارو از طریق بازار سیاه میاد بمب تو خونش جمع میکنه ایران که دیگه ..........

اگر تکنولوژیشو هم نداشته باشه میتونه بخره . موشکهای قاره پیما هم که طبق آخرین اخباری که رسیده :دی داریم .

یه مثال دیگه هم میزنم میرم :دی

یه کشوری مثه روسیه خوراکش اینه که تو برف و سرما حمله کنه چون خودش تو این زمینه قوی هستش و اکثر کشور هارو میتونه

به دردسر بندازه

mahdy2021
07-12-2011, 16:23
به نظر من که اصلا منطقی نیست

ببینید به فرض آمریکا و اسرائیل میگن که تا دیر نشده باید به ایران حمله کرد (به خاطر بمب هسته ای )

حالا اگر ایران تو این مدت زمستون و سرما به این بمب دست پیدا کنه اونا صبر میکنن موقع تحویل سال میریزن رو سر ایران؟:دی

البته با این تکنولوژی که آمریکا و متحداش دارن چیزی شبیه بازی استراتژیک هم هست

مثال برای بمب هسته ای ایران هم چیزی بود که منظورمو برسونم وگرنه باورش سخته که ایران همین الانشم

این بمب رو نداشته باشه البته باید هم داشته باشه با وجود کشورهای خطرناکی مثه اسرائیل و آمریکا

وقتی یارو از طریق بازار سیاه میاد بمب تو خونش جمع میکنه ایران که دیگه ..........

اگر تکنولوژیشو هم نداشته باشه میتونه بخره . موشکهای قاره پیما هم که طبق آخرین اخباری که رسیده :دی داریم .

یه مثال دیگه هم میزنم میرم :دی

یه کشوری مثه روسیه خوراکش اینه که تو برف و سرما حمله کنه چون خودش تو این زمینه قوی هستش و اکثر کشور هارو میتونه

به دردسر بندازه
دوست من شما که همش داری از حدس و گمان و تفکر خودت میگی!!!
من میگم شما به تاریخ رجوع کن.اکثر جنگها در زمستان شروع نشدن.......(مگر جنگی که فورا شروع شده باشه بر اثر حادثه ای)
دیگه فکر و خیالات من و شما اینوسط چه نقشی داره؟

بازم مثال میزنم:
تاریخ شروع جنگ جهانی اول ۶ مرداد ۱۲۹۳
تاریخ شروع جنگ جهانی دوم ۹ شهریور ۱۳۱۸

یا مهمترین جنگ اخیر کشور خودمون با صدام حسین بود که 31 شهریور شروع شد و ادعا میکرد یک هفته ای تهران رو میگیره.چون علاقه به جنگ در زمستان نداشت

یا بیایم سراغ جنگی که سلاحهای مدرن زیادی درش استفاده شد
حملات 11 سپتامبر در شهریور 2001 رخ داد
آمریکا 1 ماه بعد در مهر 2001 به افغانستان حمله کرد

در زمستان همان سال جرج بوش عراق و ایران و کره شمالی را تهدید کرد اما به هیچ جا حمله نکرد

رئیس‌جمهور آمریکا جرج دبلیو بوش (پسر جرج اچ دبلیو بوش) در بیانیهٔ اتحاد خود به کنگره، در دی ماه ۱۳۸۱ (۲۰۰۲) از «محور شرارت» که به زعم وی از کشورهای ایران، عراق و کرهٔ شمالی تشکیل شده‌اند سخن به میان آورد.

اما دقیقا اول فروردین سال 2002 به عراق حمله کرد

یا همین لیبی یک مثال خوبیه که آخرین جنگ مهم است که کشورهای زیادی درش حضور داشتن.انقلاب در ماه بهمن شروع شده بود و قذافی کشتارهای زیادی کرد
اما ناتو دست نگه داشت و 3 ماه بعد که هوا خوب شد حمله کرد...........

اینها نظر من نیست.اینها نشانگر قواعد جنگ است که بهتره همه ما بدونیم

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 16:42
چون علاقه به جنگ در زمستان نداشت

ربطی به علاقه نداره با اون همه ساپورتی که شده بود این فکرو کرده بود

:دی یعنی دقیقا روز اول فروردین هوا یهو خوب میشه

والا ایران که از عراق سرد تره از اوایل اسفند هوا خوب میشه آمریکا میتونه حمله کنه

عراق هم یه جای گرمسیره فکر نمیکنم تو زمستونم حمله کنه مشکلی پیش بیاد

البته این چیزهایی که شما میگی من کاملا رد نمیکنم ولی اصلا منطقی نیست 100 درصدی بخاطر این چیزها باشه

جنگیدن الکی نیست باید اطلاعات در مورد کشوری که میخواد حمله شه زیاد باشه در هر زمینه ای

بعدش آمریکا چقدر مطمین بوده که تو این 6 ماهی که واسه ایرانو عراق کری میخونده بهش حمله نشه

ناتو هم دیدید که یه چند روزی اومد مثه سنجد حمله کرد و معلوم نشد چی شد وگرنه حمله آنچنانی نکرد که بخوایم که مورد بحث باشه

کلا حرف زیاده واسه این چیزا این تاریخی هم که میگین به لطف گوگل و ویکی و اینترنت همه در موردش خوندن ولی اصلا قابل استناد

نیست. به قول قادر فردوسی پور وحی منزل نیست :دی

Scary Feelings
07-12-2011, 16:44
دوست من شما که همش داری از حدس و گمان و تفکر خودت میگی!!!
من میگم شما به تاریخ رجوع کن.اکثر جنگها در زمستان شروع نشدن.......(مگر جنگی که فورا شروع شده باشه بر اثر حادثه ای)
دیگه فکر و خیالات من و شما اینوسط چه نقشی داره؟

بازم مثال میزنم:
تاریخ شروع جنگ جهانی اول ۶ مرداد ۱۲۹۳
تاریخ شروع جنگ جهانی دوم ۹ شهریور ۱۳۱۸

یا مهمترین جنگ اخیر کشور خودمون با صدام حسین بود که 31 شهریور شروع شد و ادعا میکرد یک هفته ای تهران رو میگیره.چون علاقه به جنگ در زمستان نداشت

یا بیایم سراغ جنگی که سلاحهای مدرن زیادی درش استفاده شد
حملات 11 سپتامبر در شهریور 2011 رخ داد
آمریکا 1 ماه بعد در مهر 2011 به افغانستان حمله کرد

در زمستان همان سال جرج بوش عراق و ایران و کره شمالی را تهدید کرد اما به هیچ جا حمله نکرد

یا همین لیبی یک مثال خوبیه که آخرین جنگ مهم است که کشورهای زیادی درش حضور داشتن.انقلاب در ماه بهمن شروع شده بود و قذافی کشتارهای زیادی کرد
اما ناتو دست نگه داشت و 3 ماه بعد که هوا خوب شد حمله کرد...........

اینها نظر من نیست.اینها نشانگر قواعد جنگ است که بهتره همه ما بدونیم
البته 2011 نبود 2001 بودن جنگ ها , اما احتمال جنگ توی تابستون درسته , 100% حرفتون درسته

B3HZ@D
09-12-2011, 00:41
فکر کنم موضوع تاپیک چیز دیگه ای باشه
اینجا اکثر دوستان در حال پیاده سازی استراتژی های جنگی خودشون هستن
صحبت تاپیک در مورد یک سری پیشگویی ها در مورد پایان دنیا بود
حالا این که بخوایم بگیم بخاطر جنگ هایی که در سال 2011 یا 2012 قراره رخ بده پس تائیدی بر این پیشگویی اصلا درست نیست
تقریبا هر سال جنگ های داخلی و خارجی در اکثر نقاط دنیا اتفاق می افته ولی دلیلی بر پایان دنیا نیست
حالا هم بخاطر یک سری صحبتها این جنگ ها حال حاضر یا مسائلی که قراره در اینده اتفاق بیافته به پایان دنیا یا ظهور و افول یک سری افراد ربط داده شده
از این جور صحبت ها زیاد زده میشه ولی شنونده باید عاقل باشه و از تفکرات فانتزی دوری کنه

senaps
14-12-2011, 22:54
سلام.....
یه مدت دور بودم از تاپیک،ایا اخر زمان دلیلش از سیل تبدیل شده به حمله ی امریکا؟!

amir h1999
14-12-2011, 23:36
تا اونجایی که من یاد داشتم همیشه زلزله های شدید و سونامی توی کره ی زمین رخ می داده!
نمی دونم چرا از وقتی که گفتن 2012 پایان دنیاست همه به زلزله و سونامی توجه کردن؟

aaarrraaassshhh
15-12-2011, 00:34
همه چیز دست خداست و این پیش بینی ها شایعست و ثابت شدنی نیست البته من قصد توهین ندارم نظر شخصیمه

hoomi_gta
26-12-2011, 09:41
من هم این نظریه را قبول ندارم! دنیا هزاران شایدم میلیون ها سال دیگه جای زندگی باقی خواهد ماند.

Reza Azimy_RW
26-12-2011, 21:56
اقا 4 روز دیگه هممون میمیریممممممم بدی خوبی از ما دیدین حلال کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میگن 21 سپتمبر 2012 یعنی حدود یک سال دیگه . رفتی پیشواز ؟

mahdy2021
27-12-2011, 01:34
اقا 4 روز دیگه هممون میمیریممممممم بدی خوبی از ما دیدین حلال کنین :41:
برادر عزیز! اونهایی که ادعا کردن سال 2012 پایان دنیاست، نگفتن روز 2012.1.1

این روز رو مشخص کردن: 21 december 2012

اینم سایت رسمی این روز: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقت زیاده :31:

milad_gta
27-12-2011, 02:12
والا من فکر کنم اگر اتفاقی بیافته و به نابودی زمین کشیده بشه باز هم حیات ادامه خواهد داشت ، یعنی انفجار عظیم جدید و ...

در هر صورت احساس میکنم اتفاقات جالبی حداقل برای ایران پیش رو نداشته باشیم .

Lady parisa
27-12-2011, 10:05
دوستان دوباره تاپیک داره به سمت اسپم میره
لطفا رعایت کنین

rami_hemi
27-12-2011, 12:25
خواهش میکنم این موضوع رو به بیراهه نکشید
من اعتقادی به این موضوع ندارم ولی خب میتونیم با بعضی پیشبینی های علمی کاملا از اتفاقات آینده خبر دار بشیم
با توجه به فعالیت های خورشیدی احتمال به وجود امدن لکه های خورشیدی بزرگ تو این سال زیاد هست
پس احتمال طوفانهای الکترومغانطیسی بیشتر میشه
این طوفانها بیشتر روی ارتباطات تاثیر میذارن و با توجه به اینکه الان در عصر ارتباطات هستیم امکان مختل شدن طولانی مدت ارتباطات زمین وجود داره تکنولوژی اطلاعات از این موضوع ضربه بزرگی میخوره که حتی امکان داره زمین و بشر برای مدتی نسبتا طولانی مثلا چندین ماه از ارتباطات سریع محروم بشن .
ولی به پایان جهان هیچ اعتقادی ندارم

mehdi 65
27-12-2011, 12:44
مایاها اگه خیلی بارشون بود تمدنشون از بین نمیرفت

mahdy2021
27-12-2011, 13:13
برای آگاهی از سطح پیشرفتگی و علم تمدنهای باستانی مستند ancient aliens کاری از شبکه history رو ببینید

اصلا همه مطالب مستند رو تایید نمی کنم ولی موارد بی نظیری توش هست که هیچکس نمی تونه انکار کنه.......

ضمنا این مستند تماما علمی است و به دوستانی که در رشته های عمران، معماری، فیزیک و شیمی تحصیل میکنن، توصیه میکنم حتما ببینن.اطلاعات جالبی داره و ایده های جدیدی بهتون میده

B3HZ@D
27-12-2011, 23:48
به چیزی بیش از شواهد من و شما نیازه.
نمیدونم چه اصراریه که اینقدر به این موضوع پرداخته بشه!
وقتی همچین مسئله ای رد شده دیگه این همه بحث سر چیه؟!

abbas_dante2oo8
28-12-2011, 22:04
آقا من نمیدونم ربطی به این تاپیک داره یا نه ولی علم حضرت محمد (ص) بیشتره یا علم قوم مایا ؟
حضرت محمد میگه دنیا تموم نمیشه تا اینکه منجی عالم بشریت (حضرت مهدی ) ظهور کنه و حکومتی بر پایه عدل خداوندی برقرار کنه
ولی شما میاین به پیش گویی های این قوم توجه میکنید ؟ :41: :42:

B3HZ@D
29-12-2011, 07:35
نمیدونم چه اصراریه هر مطلبی رو به دین و افراد دینی ارتباط بدیم.
بحث تا حدودی علمی و در مورد پایان دنیا و دلایلی بود که مطرح شده...البته دلایل به اون صورت قابل استناد نبود
اینجا هم بخاطر این که قوم مایا از نظر تاریخی مدارک زیادی برای سطح بالای علم اونا در دسترس بود اسمشون عنوان شد.
هر چند که نمیشه به همه موارد مطرح شده در مورد قوم مایا اطمینان کرد.
به هر حال برای همچین صحبت هایی هم بهتره با دلیل و مدرک معتبر صحبت کنیم نه با دلایل دینی.

shabe.saket
29-12-2011, 19:41
اینهمه تمدن که از ابتدای تاریخ بشر اومدند و رفتند هم چیزی بارشون نبوده پس با این حرفتون...

mahdy2021
29-12-2011, 20:00
اینهمه تمدن که از ابتدای تاریخ بشر اومدند و رفتند هم چیزی بارشون نبوده پس با این حرفتون...
راستی شما ancient alians رو دیدی؟ :31:

Babak
31-12-2011, 10:57
احتمالا فقط در پیشگویی و طالع بینی مهارت داشتن تمدن های گذشته.

تمدن مایا بدست اقوام مجاور ضعیف شده و سرانجام با هجوم اسپانیایی‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D8%25A7%25D8%25B3%25D9%25BE%25D8%25A7%2 5D9%2586%25DB%258C%25D8%25A7) از میان رفت. پیش از این اضمحلال مایاها به دلیل نامشخصی به یکباره تمدن و شهرهای عظیم را رها کردند و دامان کوهستان‌ها پناه بردند که دلیل این رویداد به سبب از میان رفتن آثار مکتوب آن دوره و روایات گوناگون، هنوز مشخص نیست. پس از آن تمدن مایا رها شد و اقتدار مایاهای کوهستان نیز ابتدا بدست آزتک‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D8%25A2%25D8%25B2%25D8%25AA%25DA%25A9) و سپس اسپانیایی‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D8%25A7%25D8%25B3%25D9%25BE%25D8%25A7%2 5D9%2586%25DB%258C%25D8%25A7) از میان رفت.شاید یکی از کاهن ها پیش بینی کرده بر پایان دنیا . مایاهای بد بخت تمام آنچه میتونست نجات دهنده شون باشه رو رها کردن رفتن تو جنگل و به شکل بدوی زندگی کردن. دیگه تمدنی نبود که دشوار باشه نابود کردنش. ( یاد ماجراهای شاه سلطان حسین و نحوه نابودی سلسله صفوی بخیر)

یه یاد اوری میکنم برای دوستانی که داستان نابودی جهان در 2012 رو نصفه نیمه شنیدن:

سازندگان این ماجرا یا درایت و کسب تجربه از آخر الزمان های قبلی* ، آب بستن به داستان و قراره در صورت نابود نشدن دنیا در سال 2012 دنباله سریال رو در سالهای 2017 - 2023 و ... داشته باشیم. این نشد اون یکی. پس ماجرای این تاپیک تا سال ها ادامه خواهد داشت. اون سالها هم نشد بالاخره یک داستان دیگه و یک تاریخ دیگه ( مثلا با استفاده از یه تمدن دیگه) رو میشه. ایشالا باشیم و 120 سالگی تون رو ببینیم.
دلایل آخرالزمانی هم که فراوان. سیل و طوفان و سونامی داریم. نشد دنباله دار و انفجار خورشید. نشد سرمایش و گرمایش جهانی . نشد جنگ های جهانی. نشد انقلاب ها و شورش ها. نشد . ماشالا هزار و یک راه هست برای رسیدن به آخر الزمان.
ملزوماتش فقط افرادی هست که بدون سند و مدرک و استدلال هر حرفی رو باور میکنن.
تا باور کننده هست ، دروغگو ها مشغول هستند.
-----------------------

*
هزاره اول مسیح که قرار بود مسیح ظهور کنه و اخر الزمان اتفاق بیوفته.
بازگشت دنباله دار هالی ( و اون خود کشی های معروفش از ترس دیدن فجایع پایان جهان )
سال 2000 ( بدون نیاز به توضیح . کاملا تکیه کرده بر علاقمندی بشر به تشابهات و تکرر های عددی
همخطی سیارات دهه قبل ( فکر میکنم سال 1998 بود) که قرار بود گرانش مجموع سیارات هم خط شده زمین رو از مدار خارج کنه و متلاشی کنه .
...
...
...
همین کشیش معروف با آخرالزمان دو مرحله ای : اعلام تاریخ جدید برای پایان دنیا! (29 مهر امسال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

zr1
01-01-2012, 14:34
2012 اومد کسی هم نمرد.پست میدیم میگن حواشی میگم.بعد پاکش میکنن.خوشحالم پاکش کردین.اگه حواشی گفتم موضوع مربوط بود به همین مسئله هرچند من وسط حرف پریدم.با دلیل کامل هم نمی یارین.فقط میگن پست حذف شد.حالا که این پست برسه یه چیزی هم میگن.ما کوچیک این خونواده ایم ولی دوس نداریم پدرامون اینطور باشن.ممنون از همگی

shabe.saket
02-01-2012, 20:02
سلام
در صورت تکرار الفاظی که شایسته هیچ یک از عزیزان نیست، مجبور به صدور اخطار خواهیم شد.
بحث در هر مبحثی زمانی مفید خواهد بود و درست به جلو خواهد رفت که حرمت افراد، بوسیله طرف مقابل در ادبیاتش حفظ بشه.

راستی شما ancient alians رو دیدی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای بابا...دانلودش کردم چند ماهه خواستم ببینم وقت نشد...الانم دسترسی ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه تیکش و دیدم که اریک فون دنیکن هم حرف میزد توش...با اینکه این شخص تحقیقات زیادی انجام داده در مورد تمدن مایاها و آزتک ها ولی خب بیشتر شبیه داستان نویس تین ایجر هاست تا باستان شناس.....

احتمالا فقط در پیشگویی و طالع بینی مهارت داشتن تمدن های گذشته.
شاید یکی از کاهن ها پیش بینی کرده بر پایان دنیا . مایاهای بد بخت تمام آنچه میتونست نجات دهنده شون باشه رو رها کردن رفتن تو جنگل و به شکل بدوی زندگی کردن. دیگه تمدنی نبود که دشوار باشه نابود کردنش. ( یاد ماجراهای شاه سلطان حسین و نحوه نابودی سلسله صفوی بخیر)

چرا فقط در پیشگویی و طالع بینی؟!
یعنی شما میگید هیچ پیشرفت علمی نداشتند تمدن های کهن؟
مایا رو ولش هر تمدنی...
تمدن چین رو چی میگی؟
تمدن مصر چی؟ اهرام ثلاثه؟
فنیقی ها؟
چرا نمیتونیم ترکیبات رنگ آبی نیلی مایایی رو با علم پیشرفته شیمی مون کشف کنیم؟ چرا نمیتونیم مشابهش رو بزنیم؟
چرا تقویم تزولکین اینقدر دقیق ه؟
حتی شمسی جلالی هم مثل اون دقیق نیست؟
اینهمه پیشرفت توی نجوم و گاه شماری ها کردیم چرا در طی این سالهای دراز تقویم ها مون اینقدر تحول یافتند؟ عبری و عربی و فرانسه ای و...همشون با ایرادات اساسی
چرا یه تمدنی چند هزار سال پیش یه همچین تقویمی ساخته؟ چطوری ساخته اگه پیشرفته نیست؟
چرا فقط از سرخپوست ها این یادمون مونده که کوکا رو میریختن توی برک بامبو و دود میکردند؟

MasterGeek
04-01-2012, 00:17
چرا فقط در پیشگویی و طالع بینی؟!
یعنی شما میگید هیچ پیشرفت علمی نداشتند تمدن های کهن؟
مایا رو ولش هر تمدنی...
تمدن چین رو چی میگی؟
تمدن مصر چی؟ اهرام ثلاثه؟
فنیقی ها؟
چرا نمیتونیم ترکیبات رنگ آبی نیلی مایایی رو با علم پیشرفته شیمی مون کشف کنیم؟ چرا نمیتونیم مشابهش رو بزنیم؟
چرا تقویم تزولکین اینقدر دقیق ه؟
حتی شمسی جلالی هم مثل اون دقیق نیست؟
اینهمه پیشرفت توی نجوم و گاه شماری ها کردیم چرا در طی این سالهای دراز تقویم ها مون اینقدر تحول یافتند؟ عبری و عربی و فرانسه ای و...همشون با ایرادات اساسی
چرا یه تمدنی چند هزار سال پیش یه همچین تقویمی ساخته؟ چطوری ساخته اگه پیشرفته نیست؟
چرا فقط از سرخپوست ها این یادمون مونده که کوکا رو میریختن توی برک بامبو و دود میکردند؟

شما فکر میکنی ماحصل تمام یافته های تمدنهای گذشته از کتابهای سطح دبیرستان بیشتر بوده؟
البته فکر میکنم دبیرستان خیلی زیاده، چون اکثر مباحث دبیرستان مربوط به 300 سال گذشته است.

در مورد آخر الزمان هم انگیزه ی ایجاد این مباحث یه سری ریشه های مذهبی ( و گاه شیادی) داره

Ahmad
04-01-2012, 00:33

تازه ترین شماره دوهفته نامه دانستنی‌ها از سوی گروه مجلات همشهری با پرونده ویژه‌ای درباره عقاید خرافی در سال 2012 منتشر شده است.

این پرونده با گزارشی درباره تقویم باستانی قوم مایا در آمریکای لاتین و پیشگویی‌های موجود در آن آغاز می‌شود و در ادامه در گزارشی علمی به بررسی امکان به پایان رسیدن حیات در سال 2012 می‌پردازد.

«تغییر در آگاهی بشر» نیز عنوان مقاله‌ای دیگر در این دو هفته‌نامه علمی است که در آن موضوع آغاز دوره‌ای جدید در زندگی بشری از سال 2012 مورد توجه قرار گرفته و به دنبال آن معرفی شاخص‌ترین پیشگویی‌های تاریخی درباره پایان جهان نیز درج شده است.

ادامه مطلب:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ffa%2FNewsDetail.aspx%3FNewsID%3D1499383)

Mehran-King
04-01-2012, 10:00

تازه ترین شماره دوهفته نامه دانستنی‌ها از سوی گروه مجلات همشهری با پرونده ویژه‌ای درباره عقاید خرافی در سال 2012 منتشر شده است.

این پرونده با گزارشی درباره تقویم باستانی قوم مایا در آمریکای لاتین و پیشگویی‌های موجود در آن آغاز می‌شود و در ادامه در گزارشی علمی به بررسی امکان به پایان رسیدن حیات در سال 2012 می‌پردازد.

«تغییر در آگاهی بشر» نیز عنوان مقاله‌ای دیگر در این دو هفته‌نامه علمی است که در آن موضوع آغاز دوره‌ای جدید در زندگی بشری از سال 2012 مورد توجه قرار گرفته و به دنبال آن معرفی شاخص‌ترین پیشگویی‌های تاریخی درباره پایان جهان نیز درج شده است.

ادامه مطلب:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ffa%2FNewsDetail.aspx%3FNewsID%3D1499383)

چگونه با خون آشام مقابله کنیم ؟:18:

moosavi.sm89
04-01-2012, 10:13
چگونه با خون آشام مقابله کنیم ؟:18:

داداش من cheat code خون و اکسیژن بی نهایت رو دارم میدم بهت D: نگران نباش.

جدا از شوخی- درسته بعضی از پیشگویی ها درست هستند ولی پایان دنیارو هیچ بشری نمیتونه پیش بینی کنه.
اونایی که به حرفای دین و... اعتقاد ندارند برن دنبال همین عقاید...
خیلی ادم باید تهی مغز باشه که فرستاده خداوند رو با ادمهای معمولی مقایسه کنه.حرف اونا علم اونا از طرف خدا بود ولی پیشگو ها چی?
حرف کسی که از طرف خداست نیاز به مدرک و دلیل و منطق نداره چون اونا خودشون مدرک و دلیل هستند.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

B3HZ@D
04-01-2012, 13:05
جدا از شوخی- درسته بعضی از پیشگویی ها درست هستند ولی پایان دنیارو هیچ بشری نمیتونه پیش بینی کنه.
اونایی که به حرفای دین و... اعتقاد ندارند برن دنبال همین عقاید...
خیلی ادم باید تهی مغز باشه که فرستاده خداوند رو با ادمهای معمولی مقایسه کنه.حرف اونا علم اونا از طرف خدا بود ولی پیشگو ها چی?
حرف کسی که از طرف خداست نیاز به مدرک و دلیل و منطق نداره چون اونا خودشون مدرک و دلیل هستند.

من خودم به پیش گویی اعتقاد ندارم
ولی این که این موارد رو به دین ربط بدین یک مسئله خیلی بی ربطه.
توی کتاب های دینی خیلی صحبت ها شده که اگه بخوایم از جنبه علمی به اونا نگاه کنیم هیچ ارزشی ندارن
حتی بعضی صحبت های این کتاب ها از نظر اخلاقی هم کاملا خالی از ارزش هستن
پس لطف کنین وقتی در مورد چیزی اطلاع ندارین بیخودی نظر ندین

*ziba *
04-01-2012, 15:28
اگه قرار باشه به این فکر کنیم که تا چند ماه دیگه زندگی تموم میشه ، اونوقت برای زندگی هیچ تلاشی نمیکنیم .
همون بهتر که ندونیم کی قراره این دنیا تموم بشه .

Arrowtic
04-01-2012, 16:20
به نظر من وضع دنیا بدتر میشه امسال(نه جغرافیایی و نجومی) ولی آخرالزمان و اتمام دنیا و سیل و چیزی نیست.اومدم رای هم بدم اشتباهی بله رو زدم : دی
یکی از بله کم کنید بدید به خیر : دی

Mehran-King
04-01-2012, 17:50
آقا جان اگه انسان بخواد به همه این پیش گویی ها بگه واقعیت دارن پس انسان تاحالا 1000 بار مرده و زنده شده دیگه :دی

اینا فقط پیشگویی هستن یعنی یه نوع نظر بزرگ! که دانشمندان این نوع فرضیه هارو کشف میکنن!

اگه 2012 پایان دنیا بود تا الان لااقل یک آثاری از قیامت دیده می شد دیگه!

ولی شتر در خواب بیند پنبه دانه! با این پیشگویی هاشون ... غیر ممکنه که واقعیت داشته باشه!

من که خودم دیگه مخالفشونم چون بی خود وقت ملت و میگیرن و دستپاچشون میکنن!

بابا یکی به این پیشگو ها بگه ملت بیکار نیستن بشینن شاهد چرندیات دروغ باشن!:3:

shadli_m7
04-01-2012, 18:28
بعضی از صحبت ها رو خوندم و چند تا نکته بگم:
اول اینکه مایا ها توسط اسپانیایی ها نابود نشدن . وقتی اسپانیایی ها حمله کردن مایا ها نابود شده بودن و نتونسته بودن که تقویم شون رو تکمیل کنن. اما اسپانیایی بعضی از آثار و اسناد مایا رو از بین بردن.

بعضی ها می گن گذشته ها علم چندانی داشتن ، سر همون چند تا معماری که از دوران قدیم باقی مونده معمارها و دانشمندهای امروزی با اینهمه تکنولوژِی هنوز انگشت به دهن موندن و خیلی چیزها رو در موردشون نمی تونن توضیح بدن.

این مسایل رو هم چندان با دین و مذهب قاطی نکنین. اگه با علم ادیان پیش می رفتیم هنوز فکر میکردیم که ما مرکز جهانیم!
من خودم به این پیشگویی ها باور ندارم اما خیلی برنامه های مستند و مناظره های عالی سر این موضوع شده . بهتره کمی از اون بحث های جدی رو هم تو این تاپیک کرد و شوخی نگرفت همه چیز رو .

Soheil-Green
04-01-2012, 18:44
"بررسی کردن پیشگویی از نظر علمی" ؟؟!
این جمله کلا پارادوکسه...
پیشگویی از نظر علم امکان پذیر نیست
اونوقت چیزی که علم میگه امکان پذیر نیست رو بیایم با خود علم بررسی کنیم؟!:31:

با وجود نظریه هایی مثل "اصل عدم قطعیت"،"آشوب" و ...
پیشگویی کردن امر غیر علمی و غیر ممکنیه...

البته "پیش بینی" درست و امکان پذیره... ولی درصد خطا داره و با "پیشگویی" زمین تا آسمون فرق داره...

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

به نظر من وضع دنیا بدتر میشه امسال...
بله درسته... با این بحران اقتصادی پیش رو مطمئنا اوضاع بدتری رو تجربه خواهیم کرد...

MasterGeek
04-01-2012, 18:53
بعضی ها می گن گذشته ها علم چندانی داشتن ، سر همون چند تا معماری که از دوران قدیم باقی مونده معمارها و دانشمندهای امروزی با اینهمه تکنولوژِی هنوز انگشت به دهن موندن و خیلی چیزها رو در موردشون نمی تونن توضیح بدن.

شما مثلا میتونین اهرام پر رمز و راز مصر رو در نظر بگیرین، یا دیوار چین رو، کارهای عظیم و بزرگی بودند ولی علمشون بسیار بسیار ناچیز بوده...
حتی اگه صد و پنجاه سال اخیر رو هم در نظر بگیریم باز علم در اون دوره در حد همون علوم دبیرستانی فعلی (با کمی اغماض) هست.

پس به دو نکته توجه کنین:
1. منظور از علم بیشتر علم در معنای مدرنش هست:

Science (from Latin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FLatin_language) scientia, meaning "knowledge") is a systematic enterprise that builds and organizes knowledge ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FKnowledge) in the form of testable explanations ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FScientific_theory) and predictions ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FPredictability) about the universe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FUniverse).[1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FScience%23cite_note-0)] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FScience%23cite_note-0)

2. بیشتر مطالبی که شما به عنوان علم در نظر گرفتین نه تماما ولی اغلب جزء باورهای کاهنی و رمالی و پیشگوئی هستند...بله کسائی مثل دانشمندان یونان باستان، منجمین و ریاضیدانان و پزشکان هند و ایران و ... مطالب علمی داشتند ولی میزان مثلا کارهای رازی تازه ابتدای علم شیمی هست، اونم بخش مهمی از مکتوباتش کیمیاگری بوده تا علم، برای دهه ها و شاید صدها سال عملا علم شیمی محدود به همین کارهای رازی باقی موند، بعد رنسانس بود که کم کم علم شکل گرفت
یا مثلا کارهای خوارزمی رو توی ریاضیات (جبر) در نظر بگیرین...خوب مطمئنا علمه و چقدر از دانش ریاضی بود؟ جالبتر اینکه همین علم که توسط بزرگی مثل خوارزمی توسعه داده شده، تا صدها سال پیشرفتی نمیکنه!!

این مسایل رو هم چندان با دین و مذهب قاطی نکنین. اگه با علم ادیان پیش می رفتیم هنوز فکر میکردیم که ما مرکز جهانیم!
من خودم به این پیشگویی ها باور ندارم اما خیلی برنامه های مستند و مناظره های عالی سر این موضوع شده . بهتره کمی از اون بحث های جدی رو هم تو این تاپیک کرد و شوخی نگرفت همه چیز رو . ریشه ی این بحثها همون دین هست، دوست ندارین دلیل نمیشه بهش اشاره نکنیم...
فکر میکنین که نظریه پردازان آخرالزمانی و پایان جهانی بستر فکریشون کجاست؟ درد علم دارن؟ یا درد انسان؟

پ.ن: برای تاریخ علم هم اینجا جای خوبیه (متن فارسی پیدا نکردم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FScience)

Mehran-King
04-01-2012, 19:44
دوستان بزارین چون این مسئله علمی هست ، علمی پاسخ داده بشه :46:

shabe.saket
04-01-2012, 19:57
شما فکر میکنی ماحصل تمام یافته های تمدنهای گذشته از کتابهای سطح دبیرستان بیشتر بوده؟
البته فکر میکنم دبیرستان خیلی زیاده، چون اکثر مباحث دبیرستان مربوط به 300 سال گذشته است.

در مورد آخر الزمان هم انگیزه ی ایجاد این مباحث یه سری ریشه های مذهبی ( و گاه شیادی) داره
متاسفانه در موقعیتی نیستم که نحوه کارکرد تقویم چرخشی مایایی رو توضیح بدم.
اون موقع متوجه میشدید که تمام علم گاه شماری مون حداقل از گاه شماری مایایی بسیار کمتره.
دبیرستان و دانشگاههامون که جای خود دارد.
به سنگینی بلوکهای اهرام ثلاثه و جرثقیلی که بایستی اونا رو از زمین بلند میکرد هم فکر کنید.

LittLe_BeAr
04-01-2012, 19:58
ناسا: ۲۰۱۲ آخرالزمان نیست!

گروه جهان- سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) بر روی وب‌سایت خود توضیح داده است که چرا سال 2012 آخر دنیا نیست.
به گزارش قانون به نقل از گلوبال‌پست، در تقویم باستانی مایا‌ها آمده است که 21 دسامبر 2012 میلادی روز آخرزمان استو مقام‌های ناسا تلاش دارند تا ادعاهای شبه دانشمندانی که اعلام کردند زمین در آن روز نابود می‌شود را خاموش کنند.
دانشمندان ناسا بر روی وب‌سایت خود نوشته‌اند: "سال 2012 میلادی هیچ اتفاق بدی به وقوع نمی‌پیوندند و سیاره ما برای چهار میلیارد سال دیگر به حیات خود ادامه خواهد داد."
در ادامه این یادداشت آمده است: "هیچ یک از دانشمندان معتبر در سراسر جهان درباره تهدیدی در سال 2012 میلادی اظهارنظر نکرده‌اند."
بنا بر این گزارش، تئوری‌های زیادی درباره چگونگی ویرانی زمین در سال 2012 میلادی عنوان شده است. به عنوان مثال، یکی از این تئوری‌ها احتمال برخورد شهاب سنگ با زمین است.

shabe.saket
04-01-2012, 20:19
ناسا: ۲۰۱۲ آخرالزمان نیست!

گروه جهان- سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) بر روی وب‌سایت خود توضیح داده است که چرا سال 2012 آخر دنیا نیست.
به گزارش قانون به نقل از گلوبال‌پست، در تقویم باستانی مایا‌ها آمده است که 21 دسامبر 2012 میلادی روز آخرزمان استو مقام‌های ناسا تلاش دارند تا ادعاهای شبه دانشمندانی که اعلام کردند زمین در آن روز نابود می‌شود را خاموش کنند.
دانشمندان ناسا بر روی وب‌سایت خود نوشته‌اند: "سال 2012 میلادی هیچ اتفاق بدی به وقوع نمی‌پیوندند و سیاره ما برای چهار میلیارد سال دیگر به حیات خود ادامه خواهد داد."
در ادامه این یادداشت آمده است: "هیچ یک از دانشمندان معتبر در سراسر جهان درباره تهدیدی در سال 2012 میلادی اظهارنظر نکرده‌اند."
بنا بر این گزارش، تئوری‌های زیادی درباره چگونگی ویرانی زمین در سال 2012 میلادی عنوان شده است. به عنوان مثال، یکی از این تئوری‌ها احتمال برخورد شهاب سنگ با زمین است.

این که خود ناسا همچین چیزی گفته کاملآ درسته و حدود یه سال پیش که ناسا این مطلب رو توی سایتش گذاشته بود من و بعضی از دوستان هم ترجمش رو گزاشتیم.
و لینک مستقیم به اصل مطلب به وبگاه ناسا هم اشاره کرده بودم.
فقط من به یک چیزی معتقدم
اگه خطر واقعی زمین و زندگی روی اون رو تهدید کنه، و مجامع علمی مثل ناسا واقعآ بدونند زمان دقیقش رو، هرگز خبرش تا آخرین ساعات وقوع حادثه به بیرون درز نخواهد کرد.
و این رفتار کاملآ منطقی ه.....

MOHAMMAD2010
04-01-2012, 20:23
البته من شخصا دوست داشتم که سال 2012 پایان دنیا بود ولی حیف که نیست !

mahdy2021
05-01-2012, 02:38
این که خود ناسا همچین چیزی گفته کاملآ درسته و حدود یه سال پیش که ناسا این مطلب رو توی سایتش گذاشته بود من و بعضی از دوستان هم ترجمش رو گزاشتیم.
و لینک مستقیم به اصل مطلب به وبگاه ناسا هم اشاره کرده بودم.
فقط من به یک چیزی معتقدم
اگه خطر واقعی زمین و زندگی روی اون رو تهدید کنه، و مجامع علمی مثل ناسا واقعآ بدونند زمان دقیقش رو، هرگز خبرش تا آخرین ساعات وقوع حادثه به بیرون درز نخواهد کرد.
و این رفتار کاملآ منطقی ه.....
دقیقا!!! همینطوره!!!!

MasterGeek
05-01-2012, 11:13
متاسفانه در موقعیتی نیستم که نحوه کارکرد تقویم چرخشی مایایی رو توضیح بدم.
اون موقع متوجه میشدید که تمام علم گاه شماری مون حداقل از گاه شماری مایایی بسیار کمتره.
دبیرستان و دانشگاههامون که جای خود دارد.
به سنگینی بلوکهای اهرام ثلاثه و جرثقیلی که بایستی اونا رو از زمین بلند میکرد هم فکر کنید.

خوب واسه همین نحوه ی نگاه هست که بعضی به این نتیجه میرسن که فضائی ها در انتقال فن و دانش به مصریان باستان و مایاها دخیل بودن...
اشکال به همین نگاه غلط برمیگرده
اگه میخواین دلیل غلط بودنش رو بدونین به بخش تاریخ توی این رفرنس مراجعه کنین:
همینطور منابعش که معتبرن

2012 و 2015 و 2020 و ... هم رد میشه و بشر به حیات خودش ادامه میده....پیش بینی مبتنی بر علم وجود داره ولی پیش گوئی چیز چرتی هست و اغلب به شیادی و دروغ و توهم ختم میشه

amir@sh
05-01-2012, 23:58
دوستان عزیز تمام این حرفها بخاطر پیشگوییهای نوسترآداموسه ولی اولا به نظر من سخنان نوسترآداموس بیشتر از پیشگویی بیشتر رویا و خیالبافیهای یک مرد آرمان گرا یا یک ذهن بیماره و این که میگن جنگ جهانی یا 11 سپتامبر رو پیشگویی کرده اینها هیچکدوم درست نیست رباعیهای نوسترآداموس بیشتر مانند شعرهای حافظه که هر کس با توجه به منویات خودش یه برداشتی ازش داره یکی از یه شعرش برداشت 11 سپتامبر میکنه یکی دیگه جنگ جهانی و اینها هیچکدم سندیت نداره اولا نوسترآداموس چندین جا در اشعارش به صراحت عنوان کرده که ایرانیها اروپا رو تسخیر میکنن پس اگر این درست باشه تا زمانی که اتفاق نیفته دنیا به اتمام نمیرسه و اگر این درست نباشه پس پیشگویی پایان جهان در سال 2012 هم درست نیست و از این پارادوکسها زیاد میشه پیدا کرد در مورد تقویم مایاها هم که میگن در سال 2012 به پایان میرسه خوب هر تقویمی یه پایانی داره و نمیشه تا بینهایت ادامه داشته باشه و دلیل اتمام تقویم مایاها هم انقراض سلسله و تمدنشون بوده که نتونستن ادامه تقویم رو بنویسن و در مورد هم مرکزی زمین با کهکشان راه شیری این مورد در طول مدت عمر زمین بارها اتفاق افتاده و اگر قرار بود به این دلیل زمین نابود بشه سالها قبل این اتفاق میفتاد پس بهتره به این قضیه حتی فکر هم نکنیم و در پایان من حاضرم با تمام کسانی که به پایان دنیا ر سال 2012 معتقد هستند شرط ببندم که همه ما مگر کسانی که عمرشون به دنیا نباشه صبح روز 22 سپتامبر 2012 رو خواهیم دید شک نکنید

zr1
06-01-2012, 00:18
یه چیزی بگم؟اصلا به اینا فکر نکنید وگرنه توهمی میشین و هی عذاب میکشین.مثل این میمونه که شب فیلم ترسناک دیدین بعد که میخایین بخابین هی اون فیلم تو ذهنتون میاد.زمین یه عمری داره ما هم بی خبر.کی تموم میشه نمیدونیم.شب خوش.

shabe.saket
06-01-2012, 18:00
خوب واسه همین نحوه ی نگاه هست که بعضی به این نتیجه میرسن که فضائی ها در انتقال فن و دانش به مصریان باستان و مایاها دخیل بودن...
اشکال به همین نگاه غلط برمیگرده
اگه میخواین دلیل غلط بودنش رو بدونین به بخش تاریخ توی این رفرنس مراجعه کنین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FScience)
همینطور منابعش که معتبرن

ما كه از اين مورد دفاع نكرديم و همچين ادعايي هم نشد
حرف من روي مجهولات علم گذشتگان بود كه الان بي جواب ه واسمون،
هر كي ادعاي كشف جواب اين مجهولات (انتقال علم از فضايي ها و...) داشت اثباتش پاي خودش

H A M A S
06-01-2012, 18:24
سه تا سازه دست بشر که بیشترین سنگ توشون بکار رفته به ترتیب
1-دیوار چین
2-اهرام ثلاثه
و ساختمان وزرات دفاع امریکاست
ولی همیشه این سوال توی ذهن بوده چرا ریز ترین کارهای مصریان باستان مثل مواد بکار رفته برای مومیایی کردن اجساد و..... توی تاریخ ثبت شده اما از ساخت اهرام مصر هیچ حرفی به میون نیومده!
به هر حال با کمی دقت و نیم نگاهی به ساخت هیکل سلیمان میشه یه حدس هایی زد
================================================== =====================
به هر حال همون طور که قبلا گفتم
2012 پایان زندگی نیست اما حتما اتفاقاتی به فاصله نزدیکی بعد از اون سال میفته- منظورم حمله مجودات فضایی یا بالایای طبیعی و.... نیست .بیخود هم فکرتون رو با اینجور چیزها مشغول نکنید!
درست مثل سال 2000 که میگفتن پایان دنیاست اما دنیا تموم نشد بلکه وارد مرحله جدیدی از تاریخ شدیم!
سال 2001 چه اتفاقاتی افتاد؟؟
2003 چی؟
و همینطور 2006؟؟
پس راحت بخوابید ولی حواستون جمع باشه!

Milad4171
07-01-2012, 00:24
چند ماه پیش بود که یه عکس با یه توضیحی رو تو ویکی دیدم که در مورد برخورد یه شهاب سنگ به زمین تو سال 2023 ( یا یه زمانی همین حدودا ) بود!
البته زیاد نمیشه به حرفای ویکی اعتبار کرد ! ولی بلکل بحث سال 2000 رو خودم می دیدم که چطور مردم به جنب و جوش افتادن!
فکر کنم داستان سال 2000 خیلی سنگین تر از این 2012 بود.
من یه زمانی خیلی دنبال این داستان 2012 رو گرفتم. که آخرین خبری که شنیدم داستان یه ستاره در حال نابودی بود که گفته بود که اگه اشعه گاماش عمود بر زمین باشه موقع نابودی شاید یکی دو میلیارد سال دیگه زمین نابود بشه!
تازه اونم نه که زمین بترکه. به تدریج حیات از بین میره...!
البته من زیاد اطلاعات در این زمینه ندارم. بیشتر بحث های دوستان رو میخونم و :46:

zr1
07-01-2012, 00:50
اینو بدونید از عمر کره ی زمین بیلیون ها سال مونده تا از بین بره.نمیشه گفت که در اینده چی میشه.به نظر من دوره ی زندگی توی زمین به کرات دیگه ادامه پیدا میکنه.یعنی مردم از کره زمین به کره ی دیگه میرن و به کره ی زمین مثل همین ماهی که شبا تو اسمون میبینیم(به نظر من شکل ماه شبیه اون عکس معروف حضرت مریم هستش).هنوز خیلی چیزا هست که کشف بشه ولی به نظر من زمانی قیامتی به پا میشه که انسان بتونه مثل خدا بشه و بتونه یه کار بیشتر از خدا انجام بده.این نظر من.عقل ناقص ما به هیچ وجه امکان پاسخگویی به این سوالات رو نداره پس بهتره خودتونو به فشار نندازین و یکم بزارید مغز به ارامش برسه.این نظر منه و نظر دیگرون محترمه.ممنون

B3HZ@D
07-01-2012, 04:50
اینو بدونید از عمر کره ی زمین بیلیون ها سال مونده تا از بین بره.

در خوشبینانه ترین حالت هم نمیشه همچین طول عمری رو برای خورشید در نظر گرفت
دوست عزیز خورشید تقریبا 5 میلیارد سال دیگه عمر میکنه

به نظر من دوره ی زندگی توی زمین به کرات دیگه ادامه پیدا میکنه.یعنی مردم از کره زمین به کره ی دیگه میرن و به کره ی زمین مثل همین ماهی که شبا تو اسمون میبینیم(به نظر من شکل ماه شبیه اون عکس معروف حضرت مریم هستش).

اینقدر راحت میگین زندگی در کرات دیگه دنبال میشه که انگار قراره بریم 200 300 کیلومتر طی کنیم و بریم به یک شهر دیگه!
این سفر به کرات دیگر به همین راحتی هم نیست...بستگی داره روند پیشرفت علم تا اون زمان چطور پیش بره
در ضمن شما فاصله زمانی و مکانی کرات رو اصلا در نظر نگرفتین ...اول باید سیاره ای کاملا قابل سکونت از هر لحاظ برای انسان یا موجودات زنده زمین پیدا بشه که بشه به اون سیاره نقل مکان کرد.
در ضمن هنوز همچین سیاره ای پیدا نشده و اگر هم چیزی پیدا شده در حد حدس و گمان هست و 100% نیست...این جستجو هم که همچنان ادامه داره و ممکنه چندین سال طول بشکه...
10 سال - 20 سال شاید 100 یا هزار یا میلیون ها سال زمان ببره.
چون که قرار نیست از بین چند تا سیاره دم دست یکی رو به دلخواه انتخاب کنیم...بحث 200 یا 300 میلیارد کهکشانه که تخمین سیاره های موجود رو هم غیر ممکن میکنه.با توجه به این که همچنان کهکشان های جدید در حال پیدایشه پس انتخب گزینه مناسب این وسط خیلی سخت میشه.
یک چیزی در حد غیرممکن...البته منظور این نیست که سیاره ای با شرایط زمین پیدا نمیشه ولی با توجه به این روند فعلی به نظر من غیرممکن میاد.

در مورد ماه هم به نکته عجیبی اشاره کردین ! اولین بار بود که همچین چیزی میشنیدم...البته یک نسخه ایرانی از این تصاویر رو داشتیم که صورت فلانی توی ماه دیده میشد .
به هر حال از این جور دیده های عجیب و غریب زیاد داشتیم که هر کسی یا درست تر بعضی افراد با دیدن ماه یک نوع توهم خاص به اونا دست میداد و انواع و اقسام چهره ها رو در ماه می دیدن.
نکته مهم این صحبت اینجاست که علم هیچ ارزشی برای این صحبت ها قائل نیست.

zr1
07-01-2012, 10:13
بهزاد عزیز خیلی از اسرار نظامی و علمی و غیره رو حالا حالاها فاش نمیکنن.شاید 100 200 سال دیگه ممکن شه زندگی رو تو جای دیگه ادامه داد شایدم زودتر.
طی گذشت زمان خیلی چیزا عوض خواهد شد.ان هم با دستکاری ژنتیکی وغیره.فکر نکید انسانی که 20 سال اینده به دنیا بیاد مثل ما باشه.دست کم نیاز هاش کاملا متفاوت خواد بود حتی نیاز جنسی هم تغییر خواهد کرد.حرف منو به وقتش میفهمین اگه تا اون موقع عمری باشه.امیدوارم همتون موفق باشید.

ahmad931
15-01-2012, 01:39
سال 2012 فقط يك چيز خاص داره.
از نظر نجومي يك دوره ي خاصي شروع ميشه،ديگه مسائلي مانند پايان دنيا و انفجار و ... در كار نيست.

shabe.saket
24-01-2012, 20:19
آغاز طوفانهاي خورشيدي 2012

عكس بروز است

نخستین تصویر ذوب شدن ستاره دنباله دار بر اثر گرمای خورشید

سازمان هوا فضای آمریکا ( ناســا ) ، از برخورد موج انفجاری خورشیدی با کره زمین و همچنین ثبت نخستین تصویر از ذوب شدن یک ستاره دنباله دار بر اثر نزدیک شدن به خورشید خبر داد.

دانشمندان ناسا با اعلام اینکه ماهواره های این سازمان ، موج یک انفجار خورشیدی را که شنبه به زمین رسید ، رصد کرده اند ، افزود ، این موج ، حاوی ذرات با انرژی بالا از خورشید بود .

این موج خورشیدی که نام آن " شعله خورشیدی ام سه و دو دهم " اعلام شده است ، صبح روز پنجشنبه گذشته آغاز شد و شنبه همین هفته با سرعت 663 مایل بر ثانیه ، به زمین رسید .

دانشمندان ناسا پیش از رسیدن این موج انفجار خورشیدی ، پیش بینی کرده بودند اختلال های مخابراتی و ارتباطی در زمین ایجاد شود ، با این حال ، هیچ گزارشی از اختلال های مخابراتی ناشی از این پدیده طبیعی منتشر نشده است .

این موج خورشیدی در حالی تشکیل شد که خورشید در چرخه 11 ساله فعالیت قرار دارد و پیش بینی شده است در سال 2014 ، توفان های خورشیدی بیشتری به زمین برسد .

همچنین نخستین بار ، فناوری به دانشمندان ناسا اجازه داد ، بخار شدن ستاره ای دنباله دار را که به خورشید نزدیک می شد ، مشاهده کنند .

دانشمندان ناسا اعلام کردند ، نزدیک شدن ستاره دنباله دار " ان سه " به خورشید و نابود شدن آن را در یک دوره 20 دقیقه ای مشاهده کرده اند .

به نوشته پایگاه اینترنتی ناسا ، ستاره های دنباله دار ، هر روز بر اثر نزدیک شدن به خورشید بخار می شوند ، با این حال ، این نخستین بار بود که فناوری به آنها اجازه داد آن را تصویربرداری کنند .

این ستاره دنباله دار به اندازه یک ناو هواپیمابر بود و بخشی از خانواده ستاره های دنباله دار " کروتز " به شمار می رفت و گفته می شود بقایای یک ستاره دنباله دار بزرگ به شمار می آید که حدود 2500 سال پیش متلاشی شده است .

ويدئوي مربوط به آغاز فعاليت خورشيد در 2012

shabe.saket
24-01-2012, 20:34

ويدئوي ديگري از اين پديده (جالب)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tory%2F16572399%2Fsun-ignites-solar-flare-towards-earth)

نگاهي متفاوت

عكس بالا بروز است

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:31 PM ----------

Babak
24-01-2012, 22:00
سلام
خب هر دو اتفاق مطرح شده در بالا رخداد های متداول و معمولی هستن . با این وصف آیا قراره تک تک رخداد های نجومی سال 2012 در این تاپیک مطرح بشه ؟

Babak
25-01-2012, 15:01
منتفی نشده هنوز . ماجرا اخر 2012 قراراه اتفاق بیوفته

Saeed Dz
25-01-2012, 15:06
منتفی نشده هنوز . ماجرا اخر 2012 قراراه اتفاق بیوفته
الان آخرین تاریخ کدومه ؟!

shabe.saket
26-01-2012, 19:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FSungrazing_comet)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D8%25B4%25D9%2581%25D9%2582_%25D9%2582% 25D8%25B7%25D8%25A8%25DB%258C)
سلام
خب هر دو اتفاق مطرح شده در بالا رخداد های متداول و معمولی هستن . با این وصف آیا قراره تک تک رخداد های نجومی سال 2012 در این تاپیک مطرح بشه ؟
گفتيم حالا يه پست نجومي در اين تاپيك بديم كه بيشتر به جنبه علمي قضيه پرداخته بشه نه ارائه نظرهاي ايدولوژي!
گفته شما متين ه و خودمم همچين قصدي دارم

Saeed Dz
27-01-2012, 13:13
گفتيم حالا يه پست نجومي در اين تاپيك بديم كه بيشتر به جنبه علمي قضيه پرداخته بشه نه ارائه نظرهاي ايدولوژي!
گفته شما متين ه و خودمم همچين قصدي دارم
راستی یه توفان خورشیدی دیگه ام قراره همین یکشنبه به زمین برسه

mahdy2021
17-03-2012, 02:09
جالبه که سال 2012 ماه سومش هم داره تموم میشه و به نسبت حداقل پارسال سال خیلی شلوغی نبوده... به نظرم همه چی امن و امانه

نسبت به سیلها و زلزله های ویرانگر پارسال واقعا امسال شانس آوردیم

(داخل پرانتز: اون عزیزانی که میگفتن زمستان قراره به ایران حمله بشه بهشون این خبر خوش رو میدم که زمستان رفت و سیاهیش به ذغال ماند)

mmf66
18-03-2012, 10:43
من میگم فراماسونها دارن مغزها رو اماده میکنن که اگه خواستن جنگی یا کشتاری راه بندازن توجیهش کنند مثلا جنگ با ایران
یا کشتار مردم کلا فراماسون ها هر کار بخوان میکنن چون ثروت دست اوناست اونا تعیین میکنن که ما چی فکرکنیم چه جوری زندگی کنیم زنده باشیم یا نباشیم خود مردم امریکا از فراماسون ها میترسن

amir h1999
28-03-2012, 21:47
این سال هم میگذره.
مثل سال2000
بعدش هم که سال های دیگه:
2015
2020
...
مگه طی سال های اخیر اتفاقی افتاده بود؟

Mr Mohabat
29-03-2012, 01:27
خوش بحالتون
حوصله دارین ادامه میدین؟
خیلی وقت بود به این تایپیک سر نزده بودم
اتفاقایی هم برنامه ریزی شده و می افته اما مطمئن باشید دروغه
وقتی که فقط میگید علم و خدا و کتابش و احادیث رو اصلا به حساب نمیارید بایدم این تایپیک اینقد
ادامه پیدا کنه
فقط امیدوارم بعد از 11/9/2012 این تایپیک بسته بشه
با آرزوی بهترینها برای همگی
یا علی

basketball
29-03-2012, 03:16
واقعا آدم تعجب میکنه
تو انجمن نجوم، بحث ظهور میشه...
خجالت داره بابا، آینده رو هیچ کس نمیتونه پیش گویی کنه...هیچ کس!!!
جای عبید زاکانی خالیه تو این تاپیک...اگر اینجا بود...

Reza31001
31-03-2012, 11:51
من الان تقویم رو نگاه کردم
21 دسامبر 2012 = 1 دی 1391 = 7 صفر 1434
اصلا محرم نیست !!

از سایت time.ir

farzan311
31-03-2012, 13:20
میگم شاید این بدبخت ها تقویم نویسشون مرده دیگه نتونسته بقیه اون تقویم رو بنویسه تو اون تاریخ تقویمه تموم میشه:31:
ولی جدا هممون میدونیم پایان دنیا وجود نداره زندگی همیشه به شکلی ادامه خواهد داشت
حالا شاید یه عده این تاریخ رو برای کاری که میخواند انتخاب کرده باشند و یه اتفاقایی بیفته ولی خبر دیگه ای نیست

mmf66
31-03-2012, 19:28
دقیقا شب یلدا میشه نگفتن که حتما دنیا نابود میشه شاید اتفاق وحشتناکی مثل جنگ یا بلایای طبیعی باشه
بعضی ها هم میگن اون موقع جهان سر یه دو راهی میرسه که یه طرفش خوبه و یه طرفش بد و خود مردم باید دوران جدیدی رو انتخاب کنند

mahyarSAMSUNG
16-04-2012, 20:31
بیشتر برای من جای سوال که آدم 500 سال پیش چطوری پیشبینی کرده که خورشید این روز وسط کشکشان قرار میگیره ... تا اونجایی که من اطلاع دارم اون زمان تازه مشتری رو رصد کردن ...

Saeed Dz
17-04-2012, 12:14
من میگم فراماسونها دارن مغزها رو اماده میکنن که اگه خواستن جنگی یا کشتاری راه بندازن توجیهش کنند مثلا جنگ با ایران
یا کشتار مردم کلا فراماسون ها هر کار بخوان میکنن چون ثروت دست اوناست اونا تعیین میکنن که ما چی فکرکنیم چه جوری زندگی کنیم زنده باشیم یا نباشیم خود مردم امریکا از فراماسون ها میترسن
اساسا در ایران این تفکر وجود داره که چون آمریکا امپریالیست هست و چون آمریکا استکبار هست، چون آمریکا نظام سلطه هستش بنابراین چه فرقی میکنه که آقای باراک حسین اوباما سر کار باشه یا بوش و خب اینا همه سرو ته یکی هستن
سیاست ها رو در آمریکا در زیر زمینی، در یک جایه تاریک سر بسته که هیچکس نمیتونه ببینه، صهیونیستا ، لابیای یهودی، اسلحه سازان بزرگ، کارخونه دارا و... اینا هستن که دنیا رو میچرخونن و همه ی مردم دنیا فکر میکنن که دارن میرن پای صندوق، دارن رای میدن یا تغییر بوجود میارن و این چیزا
معلومه که وقتی شما به آمریکا و اینجوری نگاه میکنی که رئیس جمهور کاره ای نیست و کلا کسی کاره ای نیست و این نظریاتتون رو بستش میدین به کله دنیا که یه لابیای مخفیه پیچیده فری ماسونری که تویه جاهای تاریک میشینن و سیاست دنیارو رقم میزنن، خب نتیجش این میشه که آقای ایکس میاد و این حرفارو میزنه
یا نتیجش این میشه که یه تایپک کاملا غیر علمی و غیر منطقی اصلا توو اینجا وجود داره!

اینکه مردمان دوران پارینه سنگی (:دی) گفتن که توو فلان روز دنیا میترکه و کوها توو هم میرنو این حرفا با توجه به دانش زمان خودشون بوده و اعتقاداتشون و اینکه عرب تا چند سال پیش ادرار شتر برای درمان بیماریهاش میخورده آیا دلیل میشه ما هم امروز همین کار رو بکنیم و اساسا این راه درمان رو بپذیریم؟!

shabe.saket
17-04-2012, 19:41
لطفآ وارد نحوه ی رفتار اعراب و موارد غیر مرتبط نشید
+
مطالب غیر علمی و تاپیکهایی که بار علمی ندارند حذف میشه سریعآ (لازم به زیر سوال بردن کل تاپیک، بدلیل تناقض با نظرات گروهی نیست)

Saeed Dz
18-04-2012, 00:23
لطفآ وارد نحوه ی رفتار اعراب و موارد غیر مرتبط نشید
+
مطالب غیر علمی و تاپیکهایی که بار علمی ندارند حذف میشه سریعآ (لازم به زیر سوال بردن کل تاپیک، بدلیل تناقض با نظرات گروهی نیست)
این برداشت شما بوده از مثالی که زدم در حالی که منظور من چیزی که شما برداشت کردی نبوده و اگر از خودم میپرسیدی میگفتم که اون فقط یک مثال بوده و هست، مثالی که ربطی به نژاد پرستی و... نداره
اصولا این روش ام توو ایران مرسومه که پیغامی که باید از حرف برداشت میشد رو ول میکنن و میگردن یه چیزی که اصلا ربطی نداره رو پیدا میکنن و این میشه پیراهن عثمان :46:
باشه من مثال دیگه ای میزنم، برای مثال قربانی کردن
ما امروزه میدونم در آیین میترا قربانی کردن برای اولین بار به این خاطر مطرح شد که زمین ها از خون و... قربانی (حالا اینجا ترجیحا گاو) صاحلخیز بشن و مردم که از این موضوع اطلاعی نداشتن نفسه عمله قربانی کردن رو باعث حاصلخیز شدن زمین ها فرض کرده و این رفتار جاهلی تا به امروز ادامه داره
دوباره میگم که من کلا حرفا و رفتار جاهلی حالا چه از اروپاییا، چه از ایرانیا و ... منظورم هست و دخلی هم به نژاد و این حرفا نداره

تناقض با نظرات گروهی چیه عزیز من؟؟!!
شما به من بگو الان این تاپیک اساسا پایه ی علمی و بار علمیش چیه؟
آیا این رو شما تشخیص میدی که این تاپیک پایه علمی داره؟
اینکه یه قومی توو دوره پارینه سنگی و برخورد شهابسنگها به زمین (نه این نبود، انگار مطالب قاطی شد :دی) اومده فلان چیزو گفته میشه پایه ی علمی؟؟؟؟!

واقعیت اینکه هم شما و هم من میدونیم که این _____ (نمیدونم چی بگم، نظریه ام حساب نمیشه آخه از بس بی پایست) چندین بار مطرح شده و هربار غلط بوده و هربار چه میدونم یکی رفته پیدا کرده که مسیح قلب رو مرکز احساسات میدونسته نه مغزو و یا اینکه موسی اینجا با یهوه کشتی میگرفته و ... و اینارو تاثیر داده و یه چیز من در آوردی جدید عرضه کرده، من واقعا موندم که این کجاش علمیه؟ و اساسا مطرح کردن این حرفا کجاش زیر سوال بردن تاپیکه؟
بعد اونوقت مطرح کردن یه سری توهومات که یه سری توو زیرزمین های تنگ و تاریک نشستن نقشه میکشن مردم دنیا رو چطور قتل عام کنن، اینا همش به بار علمی تاپیک می افزایه :دی

مام که نظری برخلاف نظر شما داریم حتما از عوامل خود فروخته ی فری ماسونری هستیم دیگه! و این چیزا
نه جناب شب ساکت، به نظرم باید یکم چشمارو باز کرد و از این توهمات فاصله گرفت و از این خواب که خودمون خودمونو بهش زدیم بیدار بشیم و اساسا یاد بگیریم لزوما درستترین ما نیستیم!

shabe.saket
18-04-2012, 18:17
در همین حد توضیح میدم که وارد رفتار ادیان نشوید وگرنه هرگونه بحثی آزاده موفق باشید

Saeed Dz
19-04-2012, 12:23
در همین حد توضیح میدم که وارد رفتار ادیان نشوید وگرنه هرگونه بحثی آزاده موفق باشید
این یک عقب نشینی هوشمندانه بود اما :

تناقض با نظرات گروهی چیه عزیز من؟؟!!
شما به من بگو الان این تاپیک اساسا پایه ی علمی و بار علمیش چیه؟
آیا این رو شما تشخیص میدی که این تاپیک پایه علمی داره؟
اینکه یه قومی توو دوره پارینه سنگی و برخورد شهابسنگها به زمین (نه این نبود، انگار مطالب قاطی شد :دی) اومده فلان چیزو گفته میشه پایه ی علمی؟؟؟؟!

واقعیت اینکه هم شما و هم من میدونیم که این _____ (نمیدونم چی بگم، نظریه ام حساب نمیشه آخه از بس بی پایست) چندین بار مطرح شده و هربار غلط بوده و هربار چه میدونم یکی رفته پیدا کرده که مسیح قلب رو مرکز احساسات میدونسته نه مغزو و یا اینکه موسی اینجا با یهوه کشتی میگرفته و ... و اینارو تاثیر داده و یه چیز من در آوردی جدید عرضه کرده، من واقعا موندم که این کجاش علمیه؟ و اساسا مطرح کردن این حرفا کجاش زیر سوال بردن تاپیکه؟
بعد اونوقت مطرح کردن یه سری توهومات که یه سری توو زیرزمین های تنگ و تاریک نشستن نقشه میکشن مردم دنیا رو چطور قتل عام کنن، اینا همش به بار علمی تاپیک می افزایه :دی

مام که نظری برخلاف نظر شما داریم حتما از عوامل خود فروخته ی فری ماسونری هستیم دیگه! و این چیزا
نه جناب شب ساکت، به نظرم باید یکم چشمارو باز کرد و از این توهمات فاصله گرفت و از این خواب که خودمون خودمونو بهش زدیم بیدار بشیم و اساسا یاد بگیریم لزوما درستترین ما نیستیم!
اگر ممکنه به سوال های من پاسخ داده بشه که اساسا پایه ی علمی و بار علمی این تاپیک چیه؟؟!

خشت اول (پایه) گر نهد معمار کج
تا ثریا میرود دیوار کج!

basketball
19-04-2012, 23:33
باور کنید هیچ اتفاقی قرار نیست بیفته، نه 2012، نه مسائل بعد از اون، نه مسیح ظهور میکنه نه...
هیچ کس آینده رو پیش بینی نمیکند

mahyarSAMSUNG
22-04-2012, 19:29
باور کنید هیچ اتفاقی قرار نیست بیفته، نه 2012، نه مسائل بعد از اون، نه مسیح ظهور میکنه نه...
هیچ کس آینده رو پیش بینی نمیکند

خوب اینو همه میدونن ولی این که خورشید در مرکز کهکشان قرار میگیره به نظر صحنه واقعا جالبی که میگن از 26000 سال یک بار اتفاق میوفته ..

میشه بپرسم کجا میشه بهترین رصد رو کرد ؟ توی ایران دیده میشه ؟

shabe.saket
22-04-2012, 19:44
خوب اینو همه میدونن ولی این که خورشید در مرکز کهکشان قرار میگیره به نظر صحنه واقعا جالبی که میگن از 26000 سال یک بار اتفاق میوفته ..

فكر نكنم واللا همچين چيزي بشه
من هر چي سرچ كردم منبع معتبر نجومي اين خبر و تاييد نكرده بود

B3HZ@D
25-04-2012, 04:00

این آمار دقیق هر 26000 سال توسط کی یا چی تهیه شده؟!
ما که به غیر از مطالبی که مربوط به اخر الزمان باشه و یا سایت هایی مشابه که به پیش گویی پرداختن جای دیگه همچین مطلبی ندیدیم

Babak
25-04-2012, 14:07
فکر میکنم منظور دوستمون حرکت تقدیمی زمین باشه.
من متاسفانه درک درستی از پدیده هم راستایی زمین و خورشید و مرکز کهکشان ندارم. در کل درک درستی از اهمیت همراستایی ندارم که هی هر چند وقت یه بار هر در یک خط قرار گرفتنی رو به پایان جهان نسبت میدن. تا جایی که سواد نجومی من قد میده مرکز کهکشان راه شیری در صورت فلکی قوس قرار داره و سالی یک بار خورشید از این صورت فلکی عبور میکنه ( که در طالع بینی به متولدین این مدت میگن متولدین برج قوس)

میشه بپرسم کجا میشه بهترین رصد رو کرد ؟ توی ایران دیده میشه ؟ این همراستایی در روز اتفاق میوفته و دیدنش ممکن نیست. در همه جای زمین. چون خورشید وسط معرکه است.

Babak
25-04-2012, 15:16
هم راستایی زمین خورشید و مرکز کهکشان هر سال دو بار اتفاق میوفته. یک بار زمین در میانه است و یک بار خورشید.

حرکت تقدیمی زمین یک دوره گردش محوره زمینه که هر 25765 سال یک دورش طی میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%85%DB%8C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D8%25AD%25D8%25B1%25DA%25A9%25D8%25AA_% 25D8%25AA%25D9%2582%25D8%25AF%25DB%258C%25D9%2585% 25DB%258C)

اگه کسی میتونه صد در صد ثابت کنه که در تاریخ معین شده هیچ اتفاقی نمیافته ، شروع کنه و ثابت کنه ! که گمانم فعلا کسی نتونه این رو اثبات کنه چون اینجا پیشگو نداریم
کسی که باید چیزی رو ثابت کنه مدعیه ادعاست . اگر پیشگو نداریم پس این تاپیک چیه اینجا ؟ ظاهرا کلی پیشگو بودن و هستن که مدعی رخداد مهیبی در سال جاریین. هیچ کس نمیتونه با قطعیت از 10 دقیقه خودش حرفی بزنه. اما این دلیل نمیشه هر ادعای پوچی پذیرفته بشه. بحث بر سر غیر ممکن بودن نابودی بشر یا ناممککن بودن پایان عمر سیاره ما نیست. بحث درباره گفتمانیه که هیچ پشتوانه قابل تکیه بر تاییدش وجود نداره جز توهم توطئه، خیال بافی، سود جویی سودا زدگان علمی و اشخاص در پی شهرت کاذب ، رویا پردازی و ربط دادن هر چیز بی ربطی به هم.

seamack
25-04-2012, 21:40
1.مرکز کهکشان راه شیری در صورت فلکی قوس قرار داره و سالی یک بار خورشید از این صورت فلکی عبور میکنه ( که در طالع بینی به متولدین این مدت میگن متولدین برج قوس)
2.هم راستایی زمین خورشید و مرکز کهکشان هر سال دو بار اتفاق میوفته. یک بار زمین در میانه است و یک بار خورشید.
هردوی اینها درست هست.
اما اون همراستایی که گفته شده امسال صورت میگیره هیچکدام از اون ها نیست.

" صفحه یا دیسک منظومه ما طوری موازی صفحه یا دیسک کهکشان ما قرار میگیره که فاصله خورشید تا لبه بالایی کهکشان با فاصله خورشید تا لبه پایینی کهکشان برابر میشه ".

و هیچ ربطی به وضعیت خطی زمین نسبت به مرکز کهکشان نداره. و به دوره 26000 ساله تقدیمی هم اصلا مرتبط نیست.

در این وضعیت , برآیند کشنده های اجرام واقع در دیسک منظومه با کشنده مرکز بسیار چگالتر کهکشان , چیزی مثل جزر و مد زمینی اما در مقیاس منظومه ای پدید میاره ; که فعالتر شدن انفجارات خورشیدی و نیز تغییر آرایه طوفان های عظیم در سیارات بیرونی[اورانوس, نپتون و پلوتو] از جمله آثار اون هست.
ممنون از بابک.