PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد گواهینامه یک ساله

Hitman67
01-09-2010, 17:58
با سلام
من یه سوالی در مورد گواهینام یک ساله ماشین یا همون B1 داشتم
من شنیدم اولا به گونه ای بود که هر کس گواهینامه یک ساله میگرفت فقط حق داشت تو شهر رانندگی کنه ولی از 85 تمام محدودیت هاشو برداشتن و میتونه تو جاده هم رانندگی کنه ولی اگه 4 تا خلاف داشته باشه باطل میشه آیا این درسته؟یعنی اگه الان کسی گواهینامه یک ساله بگیره میتونه تو جاده رانندگی کنه؟

ramin 69
01-09-2010, 18:21
با سلام
من شنیدم اولا به گونه ای بود که هر کس گواهینامه یک ساله میگرفت فقط حق داشت تو شهر رانندگی کنه ولی از 85 تمام محدودیت هاشو برداشتن و میتونه تو جاده هم رانندگی کنه ولی اگه 4 تا خلاف داشته باشه باطل میشه آیا این درسته؟یعنی اگه الان کسی گواهینامه یک ساله بگیره میتونه تو جاده رانندگی کنه؟

توی کلاس های آموزشی افسر به ما می گفت (2ماه پیش) کسانی که گواهینامه یک ساله دارند نباید توی جاده رانندگی کنند اما خودش گفت 80درصدشون میشینن....:31:

راستی من 15 مرداد آیین نامه و شهریم رو قبول شدم ، چرا هنوز گواهینامم نیومده ؟ نزدیک به 1 ماه شده....

MCI
02-09-2010, 10:49
راستی من 15 مرداد آیین نامه و شهریم رو قبول شدم ، چرا هنوز گواهینامم نیومده ؟ نزدیک به 1 ماه شده....
تقریبا همین حدودا طول میکشه تا بیاد. عجله نکن.

Vallio
02-09-2010, 12:13
با سلام

خیر ، با گواهینامه های یک ساله فقط توی محدوده شهرداری میشه رانندگی کرد و اگر بیرون از شهر باشه و خدایی نکرده تصادفی صورت بگیره مقصر ( چه باشید و چه نباشید ! ) شما هستید ! و بیمه بهتون تعلق نمیگیره ! جریمه زیاد مشکلی نداره .

کلا" بهت توصیه میکنم بیرون از شهر نری ، اگه که تهران باشی دیگه بیرون رفتن احتیاج نداری ، اگه روزی سه چهار ساعت هم بگردی تا یک سال بازم جا برای گشتن میمونه ( البته اگه از ماشینت چیزی بمونه :دی ) !

Mr_Hamid_Media
03-09-2010, 06:56
تازه با گواهینامه ی یکساله در شب نمیشه رانندگی کرد. اینو سال پیش توی کلاسا به ما می گفتن. نیمیدونم درسته یا نه...

keihanmirzaei
03-09-2010, 10:35
تا یک سال حق خارج شدن از شهر رو ندارید
بعد از یک سال اگر 4 فکر کنم مورد خطرناک رانندگی نداشته باشید گواهینامتون اتوماتیک 5 ساله شده

worm_19
03-09-2010, 11:30
من شهریور پارسال قبول شدم گفتن منتظر باش تا پست بیاره.تقریبا آخرای ماه دی برام آوردنش.هر چقدر هم پیگیری می کردم می گفتن گواهی نامه ها رو دارن هوشمند می کنن دادن به یه شرکتی تا یه ماهه تحویل بده ولی هنوز تحویل نداده...

armin_punisher6
03-09-2010, 11:34
با سلام
خیر نمیتونین رانندگی کنین.من یه بار بیرون از شهر بودم سرعتم 30 تا لز سرعت مجاز بیشتر بود مامور منو نگه داشت.گقت گواهینامتم یک ساله هست باید باطل بشه.خلاصه اینور اونور 10 تومان دادم رفتم.

ramin 69
03-09-2010, 12:37
من شهریور پارسال قبول شدم گفتن منتظر باش تا پست بیاره.تقریبا آخرای ماه دی برام آوردنش.هر چقدر هم پیگیری می کردم می گفتن گواهی نامه ها رو دارن هوشمند می کنن دادن به یه شرکتی تا یه ماهه تحویل بده ولی هنوز تحویل نداده...

یعنی 4 ماه طول کشید ؟؟؟؟؟!!!!!!!!

شما کدوم استان هستید ؟

n-95
03-09-2010, 13:20
در بعضی از شهرها گواهینامه هوشمند شده ، تقریبا مثل کارت سوخت ، باید بیشتر مراقبت بشه چون ممکنه بشکنه.
در مورد گواهینامه یک ساله b1 به من گفته بودن اگه یه تخلف حادثه ساز مثل سرعت زیاد یا عبور از چراغ قرمز داشته باشی گواهینامه باطل میشه ، انقدر میترسیدم سرعت برم ، با زانتیا آخرش 110 میرفتم ، البته بعضی موقع با کمک دوستام توی کمربندی تا200 هم رفتم ، اگر دوست دارین سرعت برین اول باید یک جایی باشه که دوربین کنترل سرعت نباشه ، بعد هم با کمک دوستان تو خیابون گشت بزنین که راهنمایی و رانندگی اونجا نباشه

MCI
04-09-2010, 12:25
همه ی این قانون و محدودیت هایی که توسط دوستان گفته شد درست. ولی...................
فکر نمیکنید عملی شدن این موردها نیاز به فرهنگ و درک همه داره.
متاسفانه ما جایی زندگی میکنیم که جلوی چشم مامور راهنمایی ماشین مییاد با 100 تا از چراغ قرمز رد میشه و هیچ عکس العملی از مامور دیده نمیشه. یا یه نمونه دیگش اینه که طرف بدون گواهینامه اقدام به رانندگی با سرعت بالا در داخل شهر میکنه. و ..........................
:41:

D r i v e r
04-09-2010, 16:36
سلام
تاپیک برای گواهی نامه هست
در اسرع وقت ادغام میشه