PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت برای راه اندازی یک موسسه

abbas13677_2005
30-08-2010, 10:58
من قصد دارم یک شرکت در زمینه موتور های جست و جوی اجتماعی راه بندازم. یک سری ایده جالب هم براش دارم.
یک سال بعد میخواهم اون رو تاسیس کنم و فعلا دارم سبک سنگین میکنم تا ببینم باید چی کار کنم.
من میدونم که همه شرکت ها اولش از کم شروع میکنن ولی من وقتی وبلاگ Techcrunch رو میخونم همش برام یک سری سوال پیش میاد. مثلا یک سایت در زمینه بازی های اجتماعی راه اندازی میشه مینویسه Raised $3 Million ... که برق از سرم میپره. اینهمه پول برای چی هست و به کجا میره ؟
من در نهایت یک میلیوت دلار بتونم جور کنم شخصا و نمیخواهم وام بگیرم یا سرمایه گذار جذب کنم.
نظر خودم برای محل شرکت در DSO پارک فناوری دبی هست و سرور رو نمیخواهم در اونجا قرار بدم چون اصلا معقول نیست و کاربران از اروپا و آمریکا اینطوری فاصله شون با سرور زیاد میشه و سرعت کم میشه پس فکر میکنم بهتره سرور از یک شرکت معتبر در آمریکا اجاره کنم تا پینگ مناسب باشه برای کاربران عمده از اون کشورها. فقط اینجا یک مشکلی هست و اونکه الگوریتم سایت که برای جلوگیری از اسپم و تقلب هست خصوصیه و اگر لو بره مشکل ساز میشه ، حالا که سرور از ما اینهمه فاصله داره و دست یک شرکت دیگه هست این مشکل ساز نیست ؟
در زمینه استخدام برنامه نویس خبره هم خوب به نظرم متقاضی زیاد هست اما آیا افراد با مهارت حاضر میشن برای حقوق در راه اندازی شرکت کمک کنن ؟ (چون بیشتر شرکت ها موسس هاش سهمی ازش میبرن). بعد چه نیرو هایی لازم هست و از کجا میشه اونها رو پیدا کرد ؟ فکر کنم برنامه نویس های ایرانی در اون حد نباشن و اگر هم چنین توانایی داشته باشن احتمالا الان خودشون جای دیگه مشغول هستن. در این زمینه هم میخواهم بدونم چه جوری هست وضعیت ...
بعد یک سوال دیگه هم دارم درباره lunch کردن سایت هست که فکر کنم بسیار مهمه. من یادم هست وقتی موتور cuil راه افتاد روز اول در فاکس نیوز هم دربارش داشتن صحبت میکردن تو بخش مربوطه. من در این زمینه چه کنم ؟؟؟
حالا در تمام زمینه ها نظر هاتون رو بگین و اگر کسی در این زمینه تجربه داره راهنمایی کنه مراحل کار رو کامل ...
توی انجمن زیاد بحث نشده. امیدوارم یک بحث جامع اینجا داشته باشیم تا برای بقیه دوستان هم اگر چنین پروژه هایی پیش اومد منبع خوبی باشه

abbas13677_2005
31-08-2010, 18:49
کسی تجربه نداره در این ضمینه ؟

alidata2010
31-08-2010, 18:56
یعنی میتونی 1 میلیون دلار پول جور کنی:18: الان برق از سرم پرید

far2009
31-08-2010, 20:09
دوست من . خوبی ؟! شما برای همچین شرکتی می خواهید تو این انجمن مشورت بگیرید !

بعدشم با این پول میشه خیلی کارهای دیگه کرد . بخشی هم یک موتور جستجو باشه

abbas13677_2005
31-08-2010, 21:37
من فقط در زمینه مربوطه مشورت میخواهم. p30world هم به سرچ انجین بیشتر مربوطه تا انجمن های دیگه