PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به وجود اومدن مشکل بعد از گازسوز کردن

MoHaMaD ZaNd
26-08-2010, 21:58
سلام خدمت تمامی دوستان عزیزم و محترم ! چند وقت پیش ما ماشینمونو که سمند ال ایکس باشه با هزینه 850 تومن گازسوز کردیم ! ماشین خوب کار میکرد تا اینکه این چند روزه یه مشکلی واسش پیش اومده ! مشکل اینه که وقتی میخوام بمونم ، کلاچ رو که میگیرم یهو ماشین خاموش میشه ! ( روی حالت گاز )
میخواستم ببینم مشکل از کجاست ؟
چند تا سوال هم داشتم :
1 - توی پمپ گاز بودیم دیدم یه یاروئه داشت در مورد شمع مخصوص ماشین های گازسوز صحبت میکرد ! نظرتون در موردش چیه ؟ اصلا چنین چیزی وجود داره ؟ ( یه لحظه پیش خودم گفتم شاید شمع های دو پلاتینه رو میگه )
2 - امکان اینکه گازی که میزنیم نا خالصی داشته باشه وجود داره ؟ آخه ما نزدیک خونمون یه جا هست که وقتی میزنیم 22 میگیره اما خیلی زود تموم میشه ! در صورتی که توی جاده میزنیم 16 تا میگیره و خیلی هم بیشتر میره !!
ممنون میشم کمک کنید .

rami_hemi
26-08-2010, 23:29
محمد جان یه بار ببرین تنظیم سیستم گاز
گاز نمیرسونه احتملا ایراد از رگلاتور باشه یا ماشین یه بار کلا موتورش به خاطر کارکرد روی گاز یه بار تنظیم میخواد
در مورد پمپها هم احتمال ناخاصی هستش ولی نه اونقدر احتملا از جایگاه ایراد هستش یا خوب مخزن رو هواگیری نمیکنه یا اینکه دستگاهاش به خاطر فشار زیاد هوا هم قاطی میفرسته تو مخزن .
یه چیز دیگه این پمپ های گاز دو نوع واحد دارن یکی کیلو گرم هستش یکی هم بار یعنی یکی وزن رو نشون میده یکی فشار گاز داخل مخزن.
ولی یه سر ببرین ماشین رو تنظیم کنن چون فکر کنم ماشین گاز بهش نمیرسه که خاموش میکنه
شمع هم چند پلاتینه میگن وضعیت رو روی گاز بهتر میکنه ولی من چند تا ماشین از جمله یه 405 دوستم رو دیدم که واقعا رو گاز با بنزین فرقی نداشتن .

heinrich_himmler
27-08-2010, 11:44
سلام خدمت تمامی دوستان عزیزم و محترم ! چند وقت پیش ما ماشینمونو که سمند ال ایکس باشه با هزینه 850 تومن گازسوز کردیم ! ماشین خوب کار میکرد تا اینکه این چند روزه یه مشکلی واسش پیش اومده ! مشکل اینه که وقتی میخوام بمونم ، کلاچ رو که میگیرم یهو ماشین خاموش میشه ! ( روی حالت گاز )
میخواستم ببینم مشکل از کجاست ؟
چند تا سوال هم داشتم :
1 - توی پمپ گاز بودیم دیدم یه یاروئه داشت در مورد شمع مخصوص ماشین های گازسوز صحبت میکرد ! نظرتون در موردش چیه ؟ اصلا چنین چیزی وجود داره ؟ ( یه لحظه پیش خودم گفتم شاید شمع های دو پلاتینه رو میگه )
2 - امکان اینکه گازی که میزنیم نا خالصی داشته باشه وجود داره ؟ آخه ما نزدیک خونمون یه جا هست که وقتی میزنیم 22 میگیره اما خیلی زود تموم میشه ! در صورتی که توی جاده میزنیم 16 تا میگیره و خیلی هم بیشتر میره !!
ممنون میشم کمک کنید .

خاموش شدن ماشین مربوط به تنظیمات CNG و یا عدم انجام به موقع سرویسهای دوره ای اتومبیل شماست (فیلتر هوا، شمع، فیلر گیری....) سوخت گاز به شدت به دو عامل شمع و فیلتر هوا حساس است. اگر در حالت عادی این فیلتر هر 5000 یا حتی 10000 کیلومتر تعویض می شد در حالت دوگانه سوز باید هر 3000 کیلومتر بازدید و در صورت کثیف بودن تعویض شود.
در مورد تنظیمات گاز هم همینقدر عرض کنم که بسته به منطقه مورد استفاده و تنظیمات اولیه متفاوت است.
مثلا تنظیم CNG اتومبیل شما در تهران با آمل متفاوت است (برای خودروهایی که دستی گاز سوز شده اند یا خودروهای شرکتی که سیستم گاز کاربراتوری دارند و خودروهای کاربراتوری گاز سوز شده) پس از تنظیم اولیه شما باید بلافاصله شمع، فیلر، وایر شمع، فیلتر هوا و تنظیم رگلاتور گاز را پس از گذشت یک هفته مجددا چک کنید. البته تعویض کمکها و فنرهای عقب مخصوص CNG هم الزاما توصیه می شود.

2. اینکه در هر پمپ مقدار متفاوتی گاز میزنید بستگی به فشار پمپ و دمای هوا دارد. (بین خودمان باشد که 90% پمپها دارای ترازوی درستی نیستند و مقدار سوخت وارده به کپسول شما اساسا با مقدار واقعی متفاوت است!

ضمنا میزان مصرف هم به شدت به راه، ترافیک، نوع رانندگی، شب و روز، گرما و سرمای هوا و .. بستگی دارد و این عوامل بسیار بیشتر از بنزین اختلاف مصرف را نمایان می کنند.

MoHaMaD ZaNd
28-08-2010, 19:56
با تشکر از دوستان گلم بابت پاسخشون !
راستش ماشین رو بردیم تعمیرگاه درست شد !
در مورد تعویض کمکها هم یه سوال داشتم ؟! کمک مخصوص CNG داریم الان ؟! اگه آره چند قیمت هستن ؟

heinrich_himmler
28-08-2010, 19:58
بله. کمک و فنر مخصوص CNG هست و برای هر خودرو با توجه به مارک و جنس قیمت متفاوت داره.

sise
28-08-2010, 21:17
با تشکر از دوستان گلم بابت پاسخشون !
راستش ماشین رو بردیم تعمیرگاه درست شد !
در مورد تعویض کمکها هم یه سوال داشتم ؟! کمک مخصوص CNG داریم الان ؟! اگه آره چند قیمت هستن ؟

خب نگفت چش بوده؟ به ما هم بگویید چون گاهی اینجور میشه. منتها مشکل من اینه که قبلا خوب بود اما حالا یجوری کار میکنه که انگار ماشین کم گاز میخوره!

MoHaMaD ZaNd
28-08-2010, 21:40
خب نگفت چش بوده؟ به ما هم بگویید چون گاهی اینجور میشه. منتها مشکل من اینه که قبلا خوب بود اما حالا یجوری کار میکنه که انگار ماشین کم گاز میخوره!
راستش من نرفتم ! پدرم ماشین رو برد ! منم نپرسیدم ببینم چش بوده ! ولی میپرسم میگم !

farzad968
07-12-2018, 23:28
سلام.میشه ترتیب وصل کردن سیمهای دسته کابل کلیدتبدیل سوخت به شیربرقی ورگلاتورپژو2000روتوضیح بدید.بطورمثال سیم مشکی به مثبت شیربرقی