PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امنیت ایمیل

hasmas
25-08-2010, 20:26
سلام من دو سوال دارم
1- در مطلبی خوندم که ایمیل ها در یاهو و هات میل نسبت به جیمیل امنیت ندارند و در مسیر رسیدن ممکن است توسط افرادی خوانده شوند با توجه به این که من از این مسایل خبری نداشتم حالا می خواهم بدانم ایمیل هایی را که چند ماه پیش فرستاده ام چگونه می توانم بفهمم کسی آن ها را نخوانده و امنیت داشته یا نداشته؟
2- از کجا بدانیم کسی پسوردمان را می داند یا نه و به صفحه ی ایمیل هایمان کسی آمده یا نه؟

mmiladd
26-08-2010, 09:06
سلام..

سوالتون خيلي كليه.. اين كه چطوري بدونيم كسي پسورد ما رو مي دونه و يا نه..

خوب هر چي سخت گير تر باشين تو اين قضيه بي شك ه ك كردن اين مورد سخت تر ميشه..

joe_satriani
27-08-2010, 22:40
با سلام
ه ك كردن ايميل و پسوردش زياد كار راحتي نيست
اما اينكه شما ميگيد كسي توي راه بخواند
يه زماني ميگفتن جيميل اينطوري هست
اونم نه همه
مثلا كسي كه توي سرور گوگل نشسته ميگفتن ميشينه نامه ها رو ميخونه :31:
خوب از اين حرفا زياده
امينيت جيميل خوبه

موفق باشيد.

hasmas
29-08-2010, 16:23
سلام . اتفاقا من خواندم که امنیت جیمیل از همه بالاتر است و یاهو امنیت ندارد و امکان دارد افرادی در isp ایمیل ها را بخواند خب من اصلا نمی دانم isp چیست لطفا توضیح بدید و آیا به غیر از isp امکانش هست جاهای دیگری هم ایمیل ها را بخوانند یا نه ؟ و از کجا بدانیم که ایمیل هایی را که 8 ماه پیش فرستاده ایم خوانده شده اند یا نه ... در این اینترنت هیچ چیز غیر ممکن نیست...

mmiladd
29-08-2010, 17:24
سلام . اتفاقا من خواندم که امنیت جیمیل از همه بالاتر است و یاهو امنیت ندارد و امکان دارد افرادی در isp ایمیل ها را بخواند خب من اصلا نمی دانم isp چیست لطفا توضیح بدید و آیا به غیر از isp امکانش هست جاهای دیگری هم ایمیل ها را بخوانند یا نه ؟ و از کجا بدانیم که ایمیل هایی را که 8 ماه پیش فرستاده ایم خوانده شده اند یا نه ... در این اینترنت هیچ چیز غیر ممکن نیست...

تو اين شكي نيست كه امنيت گوگل بيشتر از ياهو ِ .. ولي فك نكنم ISP ها اينقدر بي كار باشن كه بخواد

مانيتورينگ كنن..

bess0098
29-08-2010, 22:56
سلام من شنیدم گوگل اطلاعات کاربرهاشو به کسانی که نیاز دارند می فروشه

joe_satriani
30-08-2010, 19:09
سلام من شنیدم گوگل اطلاعات کاربرهاشو به کسانی که نیاز دارند می فروشه

با سلام
درسته - يه زماني ميگفتن كه همينطوري هست

alis63
30-08-2010, 19:56
تا اونجایی که من شنیدم امنیت گوگل بهتره ولی گوگل هم ایراداتی داره مثل همین فروش اطلاعات البته فروش که نمیشه گفت شنیدم که از روی سرچ و تاریخچه کاربری به علایق و سلیقه کاربر و همین طور نوع تبلیغات مورد نیازش پی میبرن البته این نظر منه .

meisam82
09-09-2010, 00:36
فكر نكنم كسي بشينه همه ايميلها رو يكي يكي بخونه.اما يه جايي خوندم كه با تعيين كردن key words ميتونن ايميلهاي ارسالي رو چك كنن،كه البته بازم اونم خيلي سخته.چون به نفر ساعتهاي زيادي نيازه.
مگه اينكه اهداف خيلي حياتي باشه(مثلا مسايلي از قبيل امنيت ملي مطرح باشه).اتفاقي كه چند سال پيش تو امريكا سر و صداي زيادي به پا كرد(كنترل تماسهاي تلفني و ايميلها پس از حملات 11 سپتامبر)

hasmas
30-09-2010, 18:03
با اختیارات جدیدی که دولت باراک اوباما در حال بررسی آن است، سرویس‌های اطلاعات آمریکا اجازه خواهند داشت متن پیامک‌ها، ایمیل‌ها و وب‌سایت‌ها را کنترل کنند.چگونه کنترل ملیون ها ایمیل توسط یک حکومت ممکن است؟؟؟؟!!

darBdarII
14-10-2010, 20:19
سلام من دو سوال دارم
1- در مطلبی خوندم که ایمیل ها در یاهو و هات میل نسبت به جیمیل امنیت ندارند و در مسیر رسیدن ممکن است توسط افرادی خوانده شوند با توجه به این که من از این مسایل خبری نداشتم حالا می خواهم بدانم ایمیل هایی را که چند ماه پیش فرستاده ام چگونه می توانم بفهمم کسی آن ها را نخوانده و امنیت داشته یا نداشته؟
2- از کجا بدانیم کسی پسوردمان را می داند یا نه و به صفحه ی ایمیل هایمان کسی آمده یا نه؟

1-امکان اینکه کسی بخواد ایمیل های ارسالی و یا دریافتیتون رو بخونه وجود داره (در سرویس gmail به خاطر استفاده از پروتوکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این امکان بسیار کمتره) اما راه خاصی برای اینکه بفهمید کسی ایمیل هاتون رو خونده یا خیر وجود نداره
هیچ isp و یا دولتی وقت خودش رو برای مانیتورینگ ایمیلهای یک فرد عادی هدر نمیده

2-عملا شما نمیتونید متوجه بشید که کسی به غیر از شما وارد ایمیلتون شده یا خیر مگر اینکه از خودش رد در میل باکستون رد پایی بزاره ...

hasmas
16-10-2010, 17:42
سلام. پس در هر حال امنیت ایمیل برای افراد عادی مثل من بالاست ... :20:چون شنیده بودم کلا ایمیل های خصوصی را isp ها می خوانند.:31: در حالی که آن ها اینقدر بیکار نیستند چون همه نظرشون اینه... ممنون از همه ی افرادی که پاسخ دادند.:11: