PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایپا 132

صفحه ها : 1 [2]

سعید6
02-02-2011, 16:13
تورو خدا راهنماییم کنید

ماشینو یه هفته تحویل گرفتم ولی تا حالا دو بار باطری خالی کرده با اینکه روزی یه بارو روشن میکنم
دلیلش چی میتونه باشه؟

yesyes
02-02-2011, 18:51
کسی نبود جواب ما رو بده ؟

كيفيتش نسبت به قيمتش بد نيست.
ولي توقع صداي قوي و دوام زياد نداشته باشين!
موفق باشيد.

yesyes
02-02-2011, 18:54
کسی نبود جواب ما رو بده ؟

دوست عزيز:
ولي ازش توقع صداي قوي و دوام زياد نداشته باشيد.

artoor32
02-02-2011, 18:55
تورو خدا راهنماییم کنید

ماشینو یه هفته تحویل گرفتم ولی تا حالا دو بار باطری خالی کرده با اینکه روزی یه بارو روشن میکنم
دلیلش چی میتونه باشه؟

لطفا سوالتون رو در تاپیکه مربوطه و فقط یک تاپیک بپرسید تا دچار سردرگمی خودتون و دوستان نشوید و زودتر به جواب برسید .مطمئن باشید دوستان جواب سوال شما رو میدهتد.
در تاپیک پراید جوابتون رو دادم.
موفق باشید.

سعید6
05-02-2011, 21:24
یه سوال 132 اس ایکس چقدر باید بسوزونه ؟

چون من 300 تا باهاش رفتم 30 لیتر نوش جان کرد !!!! بیشتر هم تو بزرگراه بودم این طبیعیه یا نه

---------- Post added at 11:24 PM ---------- Previous post was at 11:22 PM ----------

دوست عزيز:
ولي ازش توقع صداي قوي و دوام زياد نداشته باشيد.

پستتونو یه بار ارسال کنید

irinn65
11-02-2011, 01:21
یه سوال 132 اس ایکس چقدر باید بسوزونه ؟

چون من 300 تا باهاش رفتم 30 لیتر نوش جان کرد !!!! بیشتر هم تو بزرگراه بودم این طبیعیه یا نه

طبیعیم نباشه تا 1000تا باهاش کار کن بده سرویس اولیه کمتر نوش جان میکنه چون تنظیم میشه....

سعید6
12-02-2011, 11:49
ماشینو با اینکه 700 تا رفتم ولی خیلی سفته با این که برای آب بندیش خیلی ملاحظه کردم
حالا با این موجود چهارچرخ چه باید کرد ؟

heinrich_himmler
12-02-2011, 22:44
ماشینو با اینکه 700 تا رفتم ولی خیلی سفته با این که برای آب بندیش خیلی ملاحظه کردم
حالا با این موجود چهارچرخ چه باید کرد ؟
منظورت از سفت چیه؟ اگه جعبه فرمونه که هرچی نرم تر بشه یعنی داره بوش گشاد می کنه و این یعنی نیاز به تعمیر :31:

سعید6
14-02-2011, 12:58
منظورت از سفت چیه؟ اگه جعبه فرمونه که هرچی نرم تر بشه یعنی داره بوش گشاد می کنه و این یعنی نیاز به تعمیر :31:

کلا سفته مثلا تو دنده عقب که گریه میکنه !

تو دنده یک و دو خیلی صدا میده..............

heinrich_himmler
15-02-2011, 20:03
آها. یکیش به خاطر اینه که نوه. بعدشم یکم باید ماشینو به اصطلاح بکشی. (یکم باهاش گاز بدی) تا تنبل نشه.
صدای گیربکس کاملا عادیه. تعمیر کنی 99% پشیمون میشی. اون وقت واست آواز می خونه :8:

artoor32
26-02-2011, 00:33
سلام دوستان.یه سوال داشتم در مورد این وام ها که واسه خرید 132 میدن.کسی از دوستان میدونه که جریان این وام چیه ؟ خوده سایپا این وام رو میده یا بانک به سایپا معرفی میکنه؟؟ آخه دیدم خیلی ها میان وام میگیرن یه 132 8300000 میخرن و 8000000 میفروشن و پول نقد میاد دستشون!! که این باعث شده قیمت این ماشین در بانگاها زیر قیمت ثبت نامی شرکت باشه!

heinrich_himmler
13-03-2011, 13:12
وام از طرق مختلف تعلق می گیره. بانکها، خود شرکت، شرکتهای فروش لیزینگ و ...
اما در مورد این که قیمتها بیرون پایینتره بهتره سوال نکنی چون جوابی نمی گیری! بحثو سیاسی نکن! اگه خواستی خصوصی بپرس جواب بدیم بهت. :5:

artoor32
14-03-2011, 01:35
وام از طرق مختلف تعلق می گیره. بانکها، خود شرکت، شرکتهای فروش لیزینگ و ...
اما در مورد این که قیمتها بیرون پایینتره بهتره سوال نکنی چون جوابی نمی گیری! بحثو سیاسی نکن! اگه خواستی خصوصی بپرس جواب بدیم بهت. :5:

سلام دوست عزیز.مرسی بابت جوابت.اقا اصلا منظور سی اسی ندارم.منو چه به سیا ست آخه!:18:
متوجه منظورتون نشدم میشه بیشتر توضیح بدید؟
یکی از دوستانم که یه 132sl از بیرون خرید 8 میلیون در صورتی که شرکت میگه 8500 ! البته تا زمان تحویل یه 100 تا 200 تومن هم سود مشارکت میخوره و تخفیف.ولی این بانگاه دارا رو خدا خیرشون بده! فکنم سی ا سی شد!:31:
تو قکر نباش همین جا بگو.اگه خیلی س س هست که پ.خ بده.:46:

saeedss
14-03-2011, 18:13
من تازه 132 رو گرفتم البته sl هست
ضبط cd ش فقط usb کار میکنه اما cd نه. یعنی هر cd رو میزارم ارور میده و cd رو میده بیرون.
نمایندگی که ماشینو ازش گرفتم بردم میگه ضبط cd گارانتیش دست ما نیست باید ببری نمایندگی تعمیرات داخل شهر.
بردم اونجا نتونست درستش کنه و گفت باید منتظر بمونی تا قطعش برام بیاد.قطعش رو الان ندارم.
حالا میگم این ضبط که از اول یعنی همون زمان تحویل کار نمیکرد نباید تعویض بشه؟
اگه بخام تعویضش کنم باید چیکار کنم؟پیش کی باید برم؟
کسی در این زمینه اطلاع داره؟

Life24
14-03-2011, 18:19
من تازه 132 رو گرفتم البته sl هست
ضبط cd ش فقط usb کار میکنه اما cd نه. یعنی هر cd رو میزارم ارور میده و cd رو میده بیرون.
نمایندگی که ماشینو ازش گرفتم بردم میگه ضبط cd گارانتیش دست ما نیست باید ببری نمایندگی تعمیرات داخل شهر.
بردم اونجا نتونست درستش کنه و گفت باید منتظر بمونی تا قطعش برام بیاد.قطعش رو الان ندارم.
حالا میگم این ضبط که از اول یعنی همون زمان تحویل کار نمیکرد نباید تعویض بشه؟
اگه بخام تعویضش کنم باید چیکار کنم؟پیش کی باید برم؟
کسی در این زمینه اطلاع داره؟
اقا این sl با sx با st فرقش چیه :13:

saeedss
14-03-2011, 18:48
اقا این sl با sx با st فرقش چیه :13:
sl فقط ترمزش abs هست
sx هم abs داره هم فرمون هیدرولیک
st ساده سادس یعنی نه هیدرولیک داره نه abs

fandak
02-04-2011, 18:39
حذف شود....

najee
07-04-2011, 14:34
سلام دوستان .
من با6الی حداکثر 7تومن چی میتونم بگیرم .روابهتره یا پراید کدوم مدلش.
ضمن اینکه به احتمال زیاد تا آخر امسال بفروشمش ویه چیزی بذارم روش تا 206بردارم .
خیلی ها میگن گول دو سه لیتر بنزین اضافی روا رونخر شرف داره به پراید فقط موقع فروختن یه کمی سخت ردش میکنی ولی ازهربابت از پراید سرولی بعضی ها هم میگن پراید بهتره به نظر شما من چی بگیرم به نفعمه ؟
اصلا صفر بگیرم یا یه سال کارکرد میگن توصفر ضررهچون استارت وبزنی یه تومن میخوره توسرماشین.

heinrich_himmler
07-04-2011, 15:05
سلام دوستان .
من با6الی حداکثر 7تومن چی میتونم بگیرم .روابهتره یا پراید کدوم مدلش.
ضمن اینکه به احتمال زیاد تا آخر امسال بفروشمش ویه چیزی بذارم روش تا 206بردارم .
خیلی ها میگن گول دو سه لیتر بنزین اضافی روا رونخر شرف داره به پراید فقط موقع فروختن یه کمی سخت ردش میکنی ولی ازهربابت از پراید سرولی بعضی ها هم میگن پراید بهتره به نظر شما من چی بگیرم به نفعمه ؟
اصلا صفر بگیرم یا یه سال کارکرد میگن توصفر ضررهچون استارت وبزنی یه تومن میخوره توسرماشین.
با 7 تومن که الان صفر چیزی گیرت نمیاد. روا سگ توش داره اما سگش تو شرفش نیست، اونجاست که خریدی مثل سگ پشیمون میشی :31:

mohsenmsi
09-04-2011, 14:53
SX فرمان هیدرولیک و ترمز ABS

LX فرمان هیدرولیک

ST ترمز ABS

دیوونه آواتارتم:19::27:

osmaan
21-04-2011, 08:11
سلام میگم 132 این آواخر داشبوردش عوض شده؟ چون من دو سال پیش سوار 132 شدم ولی این شکلی نبود

سعید6
21-04-2011, 12:58
تازگیا تو سرعن بالای 100 تا اطاق به لرزش میوفته دلیلش چی میتونه باشه
تازه یه صدای جیر جیرم میاد:40:

heinrich_himmler
21-04-2011, 14:45
تازگیا تو سرعن بالای 100 تا اطاق به لرزش میوفته دلیلش چی میتونه باشه
تازه یه صدای جیر جیرم میاد:40:
احتمالا مشکل شما بالانس نبودن رینگ ولاستیکه که مشکل همه پرایدهاست.

hamed malekpour
21-04-2011, 17:18
احتمالا مشکل شما بالانس نبودن رینگ ولاستیکه که مشکل همه پرایدهاست.
آیا این مشکل قابل حله چه قدر خرج داره؟

heinrich_himmler
21-04-2011, 21:21
آیا این مشکل قابل حله چه قدر خرج داره؟
خرجی که نداره، در حد 5 تا 10 هزار تومن، اما در قابل حل بودنش شک دارم. مصداق بارز ضرب المثل:
"خانه از پایبست ویران است..... خواجه در فکر نقش ایوان است" :31:

hamed malekpour
25-04-2011, 18:27
کسانی که پراید 132 دارن جواب بدهند مشکلات اصلی این ماشین چییه می خواهم بخرم می خواهم آماده بشم به نظرتون بخرم؟

سعید6
25-04-2011, 21:47
کسانی که پراید 132 دارن جواب بدهند مشکلات اصلی این ماشین چییه می خواهم بخرم می خواهم آماده بشم به نظرتون بخرم؟

من خودم کلا راضیم به جز همین صدایی که میداد که اونم دوستان میگن عادیه

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:43 PM ----------

یه موضوع همین الآن به ذهنم رسید تو دنده 2 و 3 موتور یه صدای بدی میده انگار تراکتور روشنه این دیگه واسه چیه ؟

ashibad
01-05-2011, 21:18
سلام

دیشب یه sl دوگانه سوز ثبت نام کردم

چند مشکل

1. هیچ جا قیمت این مدل با چنین آپشنی منظورم گاز سوزشه ندیدم دوستان کسی از قیمت این مدل گاز سوز مطلع هست؟؟؟

2. این مدل گاز سوز sl ترمز abs داره ؟؟؟

3. داشبرد اینا جدیده یا ازین قدیمیاس تاریخ تحویل ماشین هم زدن تیر 90

اینم شرایط و اطلاعات کاملی که خیر سرشون موقع ثبت نام گذاشتن

مشخصات خودرو سفارش داده شده: عنوان شرایط فروش:پيش فروش عادي خودروي 132 x نكات مهم : مابقي قيمت خودرو زمان تحويل پس از ارسال دعوتنامه - با سود مشاركت سود مشاركت 20% - با امكان صلح مدل خودرو:

SLسايپا 132 انژكتوري دوگانه سوز
رنگ بدنه: انتخاب رنگ در زمان صدور دعوتنامه انجام می پذیرد تعداد درخواستي: 1 مبلغ ثبت نام: 20,000,000 (ريال)

Life24
01-05-2011, 21:21
سلام

دیشب یه sl دوگانه سوز ثبت نام کردم

چند مشکل

1. هیچ جا قیمت این مدل با چنین آپشنی منظورم گاز سوزشه ندیدم دوستان کسی از قیمت این مدل گاز سوز مطلع هست؟؟؟

2. این مدل گاز سوز sl ترمز abs داره ؟؟؟

3. داشبرد اینا جدیده یا ازین قدیمیاس تاریخ تحویل ماشین هم زدن تیر 90

اینم شرایط و اطلاعات کاملی که خیر سرشون موقع ثبت نام گذاشتن

مشخصات خودرو سفارش داده شده: عنوان شرایط فروش:پيش فروش عادي خودروي 132 x نكات مهم : مابقي قيمت خودرو زمان تحويل پس از ارسال دعوتنامه - با سود مشاركت سود مشاركت 20% - با امكان صلح مدل خودرو:

SLسايپا 132 انژكتوري دوگانه سوز
رنگ بدنه: انتخاب رنگ در زمان صدور دعوتنامه انجام می پذیرد تعداد درخواستي: 1 مبلغ ثبت نام: 20,000,000 (ريال)
داشبرد جدید و ترمز abs

ashibad
01-05-2011, 21:30
قیمت چی ؟؟ دوستان کسی از قیمت مطلع هست؟؟؟ منظورم قیمت کل هستا

hamed malekpour
04-05-2011, 21:37
یه سوال پراید 132چند اسب بخار قدرت اره اگه برید تو سایت سایپا یه جایی نوشته 52اسب بخار و یه جایی هم نوشته 63hpالان کدومش در سته 63یا 52؟

hamed malekpour
07-05-2011, 10:16
یه درخواست دیگه می شه یه عکس باکیفیت از جلو داشبورد 132برام در انجمن قرار بدهید که تو سایت سایپا مدل قدیمیش است؟

D r i v e r
07-05-2011, 13:09
یه سوال پراید 132چند اسب بخار قدرت اره اگه برید تو سایت سایپا یه جایی نوشته 52اسب بخار و یه جایی هم نوشته 63hpالان کدومش در سته 63یا 52؟
موتور پراید 132 که با بقیه پراید ها هم یکی هست تا جایی که میدونم رو فلایویل 63 اسب بخار قدرت میده ;)

m_hamidi
21-05-2011, 22:58
سلام
آفایون من میخام تو چند روز آینده پراید بگیرم ولی موندم 132 بکیرم یا 131 ؟هر دوشونو میخام SX بگیرم فقط تو مدلش موندم
لطفا راهنمایی کنین راستی در مورد 132 یه چیزایی شنیدم میگن سپرش خشک هستش و با یه ضربه کوچیک ترک میخوره و درضمن رنگ سپر هم پوسته میشه. درسته؟؟؟؟؟
mer30

majid_sd2009
21-05-2011, 23:34
ما همسایمون 132 داشت بیشتر رنگ سپر جلو و عقبش ریخته بود و خیلی تابلو شده بود.

m_hamidi
22-05-2011, 09:29
هیچ کس نیست جواب مارو بده
لطفا راهنمایی کنین عجله دارم
مرسی :41:

sahary
22-05-2011, 12:19
سلام به عزیزان
یه راهنمایی میخواستم
من پنج روزی میشه یه 131 اس ایکس گرفتم
در حالت ایستاده و وقتی که ماشین روشنه ، وقتی فرمون رو تا آخر میچرخونم یه صدای غیژ بلندی میده ( فقط وقتی که تا آخر میچرخونم ) و در حالت عادی هیچ صدایی نمیده
این صدا هم تو حرکت میاد و هم موقعی که ماشین بدون حرکته فقط وقتی که روشنه و من فرمونو تا آخر میپیچونم صداش در میاد
ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا مشکلی هست یا نه
ضمنا یه سوال دیگه این که برای جدا کردن ضبط سی دی 131 باید چجوری از جاش در بیارمش . هر چی دور و برشو نیگا کردم نه دکمه ای نه پینی چیزی ندیدم .
منتظر راهنماییتون هستم .
ممنون .

hessam_sz
25-05-2011, 22:47
اون صدا مربوط به تسمه هيدروليك هست و چون فرمون را تا آخر ميپيچونيد و به پمپ هيدروليك فشار وارد ميشه اون صدا ايجاد ميشه اكثر خودروهاي فرمون هيدروليك اين مشكل را دارن

tahaafshar
05-06-2011, 22:24
با سلام خدمت تمامی اساتید و دوستان
من می خوام تا چند روز آینده یه 132 بگیرم.اما هیچی در مورد نحوه ی پلاک کردنو اینجور چیزا ندارم
ممنون میشم یه توضیح کلی در مورد مراحل این کار بدید.
پیشاپیش ممنونم

Life24
05-06-2011, 22:35
با سلام خدمت تمامی اساتید و دوستان
من می خوام تا چند روز آینده یه 132 بگیرم.اما هیچی در مورد نحوه ی پلاک کردنو اینجور چیزا ندارم
ممنون میشم یه توضیح کلی در مورد مراحل این کار بدید.
پیشاپیش ممنونم
پلاک رو نمایندگی به شما تحویل میدهد.

tahaafshar
06-06-2011, 18:56
یه سوال دیگه هم داشتم دیگه نخواستم یه تاپیک جدید باز کنم.
نظرتون در مورد خرید از این شرکتای لیزینگی چیه؟
یه شرکت هست نسبتا آشناست,132 SL رو 3میلیون و 900 پیش میگیره 42 ماهم 160.
به نظر شما خوبه؟یا اگه نه یه شرکت معتبر تر و بهتر سراغ ندارید؟
ممنون

tahaafshar
07-06-2011, 17:45
یه جوون مرد پیدا نمیشه جواب ما رو بده؟!

hessam_sz
08-06-2011, 20:54
خيلي خوبه از اين طرح خودرو فرسوده خيلي ارزونتر در مياد البته فرقش اينه كه خودرو فرسوده ماهي 116 تومن 60 ماه باز پرداختشه.ولي در مجموع ارزونتر از طرح فرسوده در مياد.
من الان 1.400 دادم يه خودرو فرسوده خريدم.3 ميليون نقدي دادم.5 ميلون هم وام داره كه بازپرداختش حساب كني 7 تومن در مياد.
يعني حدودا 11.400 واسم دراومد.

ar.tmu
14-07-2011, 13:37
سلام.سوالی ئاشتم.آیا محصولی که روش نوشته antifreezer فقط مخصوص استفاده تو زمستونه یا تو تابستونم میشه استفاده کرد.من یه ضد یخ توتال خریدم میخواستم بدونم فقط ضد یخه یا هم ضد یخه و هم ضد جوش.
سوال بعدیم اینه که یکی بهم گفته نباید ضد یخا با هم مخلوط بشن.آیا این حرف درسته؟من که نمیدونم تو کارخونه چی ریختن توش.
سوال سوم:فروشنده بهم گفت ضد یخو همینطور بریز یعنی با آب مخلوط نکن آیا درسته؟

ar.tmu
14-07-2011, 13:39
من یه مدتیه کمک فنرام توی دست انداز یه صدای فسی میدن.بردم نمایندگی گفت طبیعیه تو هوای گرم که روغناش شل میشن اینطوری میشه.درسته؟

greena
15-08-2011, 04:21
من یه مدتیه کمک فنرام توی دست انداز یه صدای فسی میدن.بردم نمایندگی گفت طبیعیه تو هوای گرم که روغناش شل میشن اینطوری میشه.درسته؟

احتمالا اون صدای فس فس رو شما تو محیط های تنگ مثل کوچه هابیشتر میشنوید ............اون صداطبیعییه ،یعنی کمک فنر داره خوب کارمیکنه و به ماشین ضربه نمیزنه....

arman665
18-09-2011, 08:20
سلام؛
دوستان این ساعت ماشین من اولش که گرفتم کلا قطع بود ولی بعد دو روز به راه افتاد ولی مرتب چشمک میزنه و خاموش و روشن میشه. به نظرتون کجاش مورد یا قطعی داره ؟

mansour 64
18-09-2011, 08:52
سلام؛
دوستان این ساعت ماشین من اولش که گرفتم کلا قطع بود ولی بعد دو روز به راه افتاد ولی مرتب چشمک میزنه و خاموش و روشن میشه. به نظرتون کجاش مورد یا قطعی داره ؟

سلام این مشکل رو دقیقا پراید صبا من هم داشت و درست هم نشد. بردمش نمایندگی رایگان ساعتشو عوض کردن درست شد.( مهر پارسال)

سعید6
19-09-2011, 10:18
سلام دوستان گرام
چندوقتی بود به تایپیک نیومده بودم:41:
ماشین دوسه روزصدای گازش زیاشده موتورش خیلی صدامیده

نه میلیون گرفتند آخرشم ..................

alfa65
26-09-2011, 21:00
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه یه هفتاه ای هست که ماشینم رو ( 131 sx ) تحویل گرفتم خلیلی خیلی خوشحال بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( ندید پدید نیستم چون اخه اولین ماشین خودمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تا این که پدرم ماشینو از نمایندگی اورد خونه که با ا ولین استارت دیدم چراغ ABS روشن موند !!!:13:گفتم عیبی نداره میبرم نمایندگی درستش میکنه !
در عقب سمت شاگرد باز نشد !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در سمت عقب سمت راننده باز شد اما بسته نشد !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صندوق عقب باز شد اما بسته نشد !!!
بازم گفتم عیبی نداره میبرم نمایندگی درستش میکنه !!!
اما دیشب متوجه شدم ماشین وقتش از روی دست انداز ها رد میشه صدای قرت قرت یا جیر جیر از میده که بعد از برسی فراوون به این نتیجه رسیدم که عیب از سیستم ترمز ABS بوده !!!:2:
به غیر از ABS بقیه عیبهارو خودم تو خونه درست کردم :41:
من نمی دونم ایا باید یه ماشین صفر کیلومتر این همه مشکل داشته باشه ( تازه چند مورد دیگه هم بود !!! ) هی میگن ایمنی این ماشین بالاتر رفته یکی نیست بگه اخه در ماشین تو حالت سالم باز نمیشه چطور میخواد تو تصادفات باز بشه تا سرنشین هار و از توش بکشن بیرون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behbod1
27-09-2011, 18:24
با این وضعیتی که دوستان میگن بهتره آدم پیاده بره تا 9 میلیون بده ماشین خراب بخره
در ضمن دوستانی که 132 دارن چنتا عکس از زوایای مختلف ماشین هم داخل هم بیرون بگیرن بزارن
تشکر.

hamed malekpour
12-10-2011, 21:27
یه سوال چرا دیگه 132را پلاک نمی زنند امروز تو اخبار 20:30گفت ولی 131را پلاک می زنند.مگه هر دوتا شون یکی نیستنند.

alicnc
30-10-2011, 00:38
شماره گذاری 132 آزاد شده.

matinshangool
04-11-2011, 19:42
چند روز پیش منم با شنیدن این خبر رفتم برای خرید اما نمایندگی گفت که فعلا سایپا هیچ محصول دو گانه سوزی نداره و اینهایی هم که هستند رو داریم عودت می دیم چون پلاک نمیشه و فعلا هم معلوم نیست کی مشکل حل بشه.
به نظر میاد مشکل در کپسول های گاز وجود داره.

---------- Post added at 07:42 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

تاريخ : چهارشنبه 11 آبان 1390

آخرین وضعیت شماره گذاری سایپا 132

در حالی که هفته پیش اعلام شده بود گواهی محیط زیست سایپا 132 صادر شده و شماره گذاری این خودرو به زودی آغاز می شود، تاکنون این امر محقق نشده است.
از حدود 40 روز پیش شماره گذاری سایپا 132 به دلیل عدم ارائه گواهی محیط زیست متوقف شده بود. دلیل توقف شماره گذاری، نامه سازمان حفاظت از محیط زیست به پلیس راهور ناجا بود که در آن خواستار توقف شماره گذاری این محصول شده بود.

گویا در هفته های اخیر اقدامات لازم برای کسب گواهی محیط زیست این خودرو از سوی مسوولان شرکت سایپا صورت گرفته و حدود دو هفته پیش هم نامه شماره گذاری سایپا 132 بنزینی به پلیس راهور ارسال شده و حدود یک هفته پیش نیز شماره گذاری این خودرو آغاز شد.
نامه شماره گذاری 132 دوگانه سوز نیز هفته پیش از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست به پلیس راهور ارسال شده و در انتظار اقدام قرار دارد.
به نظر می رسد در شرایطی که شماره گذاری سایپا 132 بنزین سوز از هفته گذشته آغاز شده، با توجه به ارسال تائید یه های مربوطه شماره گذاری سایپا 132 دوگانه سوز نیز تا پایان هفته آغاز خواهد شد.
مدیر فروش سایپا اوایل هفته گذشته با بیان اینکه از حدود یک ماه پیش شماره گذاری سایپا 132 به دلیل عدم ارائه گواهی محیط زیست متوقف شده، از صدور گواهی محیط زیست سایپا 132 و آغاز شماره گذاری این خودرو خبر داده بود.

matinshangool
14-11-2011, 00:56
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدير فروش سايپا از آغاز شماره‌گذاري خودرو سايپا 132 دوگانه‌سوز تا پايان هفته جاري خبر داد.
فرامرز طاهري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد:‌ چندي پيش سازمان حفاظت محيط زيست تائيديه شماره‌گذاري سايپا 132 دوگانه‌سوز را به پليس راهور ناجا ارسال كرد.
وي با بيان اين‌كه در حال حاضر پيگير آغاز شماره‌گذاري اين خودرو هستيم، خاطرنشان كرد: تائيديه سازمان حفاظت محيط زيست در فرايند اقدام پليس راهور قرار دارد و اميدواريم كه تا پايان هفته جاري شماره‌گذاري اين خودرو آغاز شود.
او در پاسخ به اين‌كه تعدادي از خريداران اين خودرو حدود دو ماه است كه عليرغم تحويل خودرو خود موفق به دريافت پلاك نشده و دچار مشكل شده‌اند، تصريح كرد: در اين خصوص حق با خريداران است و اگر ما پيش‌بيني چنين شرايطي را مي‌كرديم، هيچ‌گاه اقدام به پيش فروش اين خودرو نمي‌كرديم.
وي افزود: با صدور تائيديه‌هاي لازم در تعامل با پليس راهنمايي و رانندگي به دنبال آغاز شماره‌گذاري اين خودرو هستيم تا مشكلات خريداران هر چه زودتر حل شود.
به گزارش ايسنا، از حدود40 روز پيش شماره‌گذاري سايپا 132 به دليل عدم ارائه گواهي محيط زيست متوقف شده بود. دليل توقف شماره‌گذاري، نامه سازمان حفاظت از محيط زيست به پليس راهور ناجا بود كه در آن خواستار توقف شماره‌گذاري اين محصول شده بود. از حدود دو هفته پيش شماره‌گذاري سايپا 132 بنزين‌سوز آغاز شده است.

كد خبر: 9008-14317

wichidika
22-11-2011, 14:44
مدير فروش سايپا از آغاز شماره‌گذاري سايپا 132 دوگانه‌سوز خبر داد و تاكيد كرد كه براي جبران تاخير صورت گرفته، شماره‌گذاري اين خودرو تسريع خواهد شد.
فرامرز طاهري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: شماره‌گذاري سايپا 132 دوگانه‌سوز هفته گذشته دوباره از سر گرفته شد.
وي با بيان اين‌كه آغاز شماره‌گذاري اين خودرو پس از صدور تاييديه‌ها و انجام‌ تست‌هاي مربوطه صورت گرفت، خاطرنشان كرد: در حال حاضر امور مربوط به شماره‌گذاري سايپا 132 دوگانه‌سوز به سرعت در حال انجام است تا زمان از دست رفته خريداران اين خودرو جبران شود.
طاهري در خصوص آن‌كه آيا توقف چند هفته‌اي شماره‌گذاري سايپا 132 تغييري در برنامه توليد سال جاري اين خودرو ايجاد نخواهد كرد؟ تصريح كرد: اين موضوع تاثيري بر برنامه توليد سال جاري اين محصولات نداشته و توليد اين خودرو نيز طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته انجام خواهد شد.
به گزارش ايسنا، از حدود 45 روز پيش شماره‌گذاري سايپا 132 به دليل عدم ارائه گواهي محيط زيست متوقف شده بود. دليل توقف شماره‌گذاري، نامه سازمان حفاظت از محيط زيست به پليس راهور ناجا بود كه در آن خواستار توقف شماره‌گذاري اين محصول شده بود. از حدود سه هفته پيش شماره‌گذاري سايپا 132 بنزين‌سوز آغاز شده بود.
با توقف شماره‌گذاري تعدادي از خريداران اين خودرو از حدود دو ماه پيش عليرغم تحويل خودرو خود موفق به دريافت پلاك آن نشده بودند.
انتهاي پيام

matinshangool
09-01-2012, 20:38
اخرین اخبار سایپا:
امروز 19 دی ماه 1390 رفتم 132sx رو تحویل گرفتم!
وقتی نشستم با صحته ی عجیبی روبرو شدم!
جای ضبطش بسته بود!!! مسئول تحویل با اچارو پیچ کشتی به جونش افتاد اخرشم باز کردیم دیدیم خالیه!!!
بعد گفت که بخش نامه جدید اومده که سایپا دیگه ضبط ماشین نمیذاره!!!
به جاش پولش رو میده!! بعد بخشنامه رو که خوندم دیدم 77000 تومان بابت ضبط به مشتری میده!!!
هر روز دارند از یه چیزش می زنند!!!
معلوم نیست سال دیگه چی می خواند تحویل بدند!

majid_98
10-01-2012, 01:29
اخرین اخبار سایپا:
جای ضبطش بسته بود!!! مسئول تحویل با اچارو پیچ کشتی به جونش افتاد اخرشم باز کردیم دیدیم خالیه!!!
به جاش پولش رو میده!! بعد بخشنامه رو که خوندم دیدم 77000 تومان بابت ضبط به مشتری میده!!!
احتمالا ماه دیگه زاپاس رو هم بردارن(اما پولشو ندن!!)
سال دیگه هم شاسی و بدنه حذف میشه!!
واسه مدل 93 به بعد هم فقط یه بوق به مشتری میدن!!

mostafa_gm
11-01-2012, 16:18
اخرین اخبار سایپا:
بهتر، اون پخشي كه ميذاشتن 30 تومن هم نمي ارزيد.

mehdi_08
12-01-2012, 21:18
اخرین اخبار سایپا:

جدی این اتفاق واقعا افتاده خوب پاشو برو صدا و سیمای شهرتون یه گزارش تهیه کنن توی 20:30 یا 20 شبکه خبر پخش می کنن

Jang Bogo
18-06-2012, 22:06
چند شب پیش یه فلان فلان فلان شده ای چادر ماشین رو آتیش زد (یا ته سیگاری افتاده بوده)، یه نفر پایین بوده زود خاموشش کرده. الان روی در سمت راننده چادرهای آب شده چسبیده. چطوری میره؟ باید ببرم پولیش بکشن؟ کارواش هم میخواد؟
خرج پولیش چقدره؟
همین 132 دارم.

mohamad skystar
18-06-2012, 23:35
چند شب پیش یه فلان فلان فلان شده ای چادر ماشین رو آتیش زد (یا ته سیگاری افتاده بوده)، یه نفر پایین بوده زود خاموشش کرده. الان روی در سمت راننده چادرهای آب شده چسبیده. چطوری میره؟ باید ببرم پولیش بکشن؟ کارواش هم میخواد؟
خرج پولیش چقدره؟
همین 132 دارم.

ماشین رو ببر پیش نقاش
خودش با هر موادی که بلده از بینش میبره و پاکش میکنه
اگر نیازی به پولیش داشته باشه خودش انجام میده.
چون پلاستیک آب شده خیلی بد میچسبه و فکر نکنم با کارواش حل بشه

ksjvk
13-07-2012, 08:38
سلام. یه سئوال دارم. نمیدونم اینجا جاشه یا نه.
من می خوام 132 بخرم، نقد. از توضیحاتی که اینجا دیدم به نظرم sx جالب باشه. حالا سئوالم اینه که اولا برم نمایندگی قیمت دوگانه سوز مشکی این ماشین چنده؟ ثانیا رو این قیمت هزینه دیگه ای هم میاد؟ یعنی واسه پلاک و اینا چیزی باید بدم؟ ماشین رو بیمه شده تحویل میدن؟ چند روز بعد ماشینم رو میدن؟ کلا این اولین ماشینمه که خودم می خوام برم بخرم، یه کم توضیح بدید که باید چکار کنم ممنون میشم.
بعد یه سئوال دیگه. خونه ما غرب تهران. نزدیکترین جایی که می تونم برم به نظرتون کجاست؟

masooumi
13-07-2012, 20:00
سلام. یه سئوال دارم. نمیدونم اینجا جاشه یا نه.
من می خوام 132 بخرم، نقد. از توضیحاتی که اینجا دیدم به نظرم sx جالب باشه. حالا سئوالم اینه که اولا برم نمایندگی قیمت دوگانه سوز مشکی این ماشین چنده؟ ثانیا رو این قیمت هزینه دیگه ای هم میاد؟ یعنی واسه پلاک و اینا چیزی باید بدم؟ ماشین رو بیمه شده تحویل میدن؟ چند روز بعد ماشینم رو میدن؟ کلا این اولین ماشینمه که خودم می خوام برم بخرم، یه کم توضیح بدید که باید چکار کنم ممنون میشم.
بعد یه سئوال دیگه. خونه ما غرب تهران. نزدیکترین جایی که می تونم برم به نظرتون کجاست؟

سلام ، اینا همش یه سوال بود؟

اول اینکه خودرو گازسوز تیپ SX ندارد و باید تیپ SL خریداری کنید و قیمت 132 پایه گازسوز SL هم 10,932,000 تومان در رنگ سفید هست که بابت انتخاب رنگ مشکلی یا هر رنگ غیر سفید مبلغ 202,000 هزار تومان به قیمت فوق اضافه می گردد یعنی می شود 11,134,000 تومان (پرای پراید 11 میلون پول میدیم ما ایرانی ها ! )

هیچ هزینه دیگری تحت هیچ عنوانی روی این قیمت افزوده نمی شود و خودرو با بیمه شخص ثالث یکساله تحویل می شود و هزینه بیمه هم روی قیمت خودرو حساب شده و پول دیگری از شما نمی گیرند.

لیست نمایندگی های تهران را از آدرس زیر مشاهده کنید و آدرس نمایندگی نزدیک خود را پیدا کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و همچنین می توانید از طریق آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ثبت نام کنید و پول را هم از طریق پرداخت اینترنتی پرداخت کنید و بعد تشریف ببرید نمایندگی که انتخاب کردید برگه رسید را تحویل بگیرید.

تحویل خودرو ها هم 30 روزه هست که ممکنه از 15 روز تا 45 روز بسته به شانس شما تحویل داده شود .

نکته جالبی که الان در سایت خرید اینترنتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دیدم اینبود که در این سایت برای 132 مشکی و سفید پایه گازسوز SL قیمت یکسان در نظر گرفته و قیمت رنگ را محاسبه نکرده که در نوع خودش خیلی جالب است.

موفق باشید و پیشاپیش مبارک باشد

john nash
31-07-2012, 10:31
سلام دوستان

من یه پراید 132 مدل 90 دارم 5000 تا کار کرده و شنیدم کمک های گازی وجود داره که میشه انداخت و میگن نرم تره و از این حرفا

میخواستم بدونم آیا همچین حرفی راسته که ماشین نرم میشه یعنی واقعا تاثیرش قابل حس کردنه یا نه؟ و آیا اصلا توصیه می کنید خریدشون رو؟

و اگه داره لطفا راهنمایی کنید که بهتریه نوعش چیه و از کجا میشه تهیه کرد تو تهران؟

ممنون

john nash
01-08-2012, 14:56
اقا کسی نیست اینجا جواب بده ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!:41:

hossein.az
02-08-2012, 00:32
سلام دوستان

من یه پراید 132 مدل 90 دارم 5000 تا کار کرده و شنیدم کمک های گازی وجود داره که میشه انداخت و میگن نرم تره و از این حرفا

میخواستم بدونم آیا همچین حرفی راسته که ماشین نرم میشه یعنی واقعا تاثیرش قابل حس کردنه یا نه؟ و آیا اصلا توصیه می کنید خریدشون رو؟

و اگه داره لطفا راهنمایی کنید که بهتریه نوعش چیه و از کجا میشه تهیه کرد تو تهران؟

ممنون

بله کمک های گازی خیلی بهتر و نرم ترند و عمر جلوبندی رو افزایش میدن .فقط اگر نخواستید گازی بندازید کمک کره ای ندازید که بدتر ماشینو میندازه به سروصدا
بهترین مارک رو اطلاع ندارم ولی یه مارکی هست به اسم MONROEبلزیک که کیفیت خوبی دارن .
بهترین مکان برای خرید هم چراغ برقه تو تهران(قیمتاش نسبت به جاهای دیگه کمتره و همه جور جنسی توش پیدا میشه

pishooo2
02-08-2012, 23:26
دوست عزیز اولا که تا زمانی که خودروی شما گارانتی داره ازش استفاده کن وفتی تموم شد برو این کار رو انجام بده و این که بله تاثیر داره + این که حتما از باد نیتروژن استفاده کن که تو نرمی تاثیر داره

Mo5tafa
03-08-2012, 04:36
بچه ها هزینه ی پلاک کردن چقده؟
1) یه شرکت لیزینگ هست میگه خودمون کارای پلاک رو انجام میدیم، 10 روز بعد آماده میشه، 300 تومان هزینه داره! جه خبره؟
خودم نمی تونم بمر دنبال کارای پلاک؟
2) حالا اینکه چک رو در وجه "رایان سایپا" صادر می کنیم دلیل بر این میشه که شرکت لیزینگ معتبره و ازین کلاه برداری ها نیست؟ کلا راه درست و حسابی هست آدم درستی شرکت رو مطمئن بشه؟ من زنگ زدم روابط عمومی سایپا شماره رایان سایپا رو دادند، اونها هم درست و حسابی حرف نمی زدند!

john nash
03-08-2012, 09:14
بله کمک های گازی خیلی بهتر و نرم ترند و عمر جلوبندی رو افزایش میدن .فقط اگر نخواستید گازی بندازید کمک کره ای ندازید که بدتر ماشینو میندازه به سروصدا
بهترین مارک رو اطلاع ندارم ولی یه مارکی هست به اسم MONROEبلزیک که کیفیت خوبی دارن .
بهترین مکان برای خرید هم چراغ برقه تو تهران(قیمتاش نسبت به جاهای دیگه کمتره و همه جور جنسی توش پیدا میشه

شما خودتون استفاده کردید و راضی بودید؟بعضی ها میگن ایرانیهاش بهتره چون خارجی ها معلوم نیست اصله یا تقلبی، نظرتون چیه؟
راستی قیمتش حدودی چنده و کلا با تعویض چقدر در می آد؟ و برای 4 تا باید خرید؟
ممنون

دوست عزیز اولا که تا زمانی که خودروی شما گارانتی داره ازش استفاده کن وفتی تموم شد برو این کار رو انجام بده و این که بله تاثیر داره + این که حتما از باد نیتروژن استفاده کن که تو نرمی تاثیر داره

منظور شما رو راجع به استفاده از گارانتی نفهمیدم میشه توضیح بدید؟
ممنون

hossein.az
06-08-2012, 13:03
شما خودتون استفاده کردید و راضی بودید؟بعضی ها میگن ایرانیهاش بهتره چون خارجی ها معلوم نیست اصله یا تقلبی، نظرتون چیه؟
راستی قیمتش حدودی چنده و کلا با تعویض چقدر در می آد؟ و برای 4 تا باید خرید؟

بله یه زمانی روی پارس این مارک رو انداخته بودم خیلی عالی بود.
الان از کیفیتاشون اطلاع ندارم. ولی به نظرم ایرانی بگیری کیفیتش بهتر باشه چون لااقل معلومه کجایی .
اون موقع گرفتم جفتی 60 و 40 تومن هم بابت تعویض دادم.

Jang Bogo
06-08-2012, 15:45
سلام.
گاز سوز کردن (LPG) پراید کار خوبی هست؟ کلا ضررهاش بیشتره یا استفادش؟
چقدر درمیاد؟
نزدیک خونمون هست کپسولهاش، کپسولی میشه 4 تومن.
من از یکی پرسیدم گفت با نصبش چیزی حدود 200 تومن البته مخزن دست دوم.
پراید من مدل 90 هست . انژکتوره.
کسی از دوستان پرایدشو LPG کرده؟

mohamad skystar
06-08-2012, 17:36
سلام.
نصب LPG رو باید دقت کنید تا با رعایت استاندارد انجام بشه تمام سیستم ها.
خطرش فقط هنگام پرکردن کپسول هست و مهمترین مزیتش طی کردن مسافت بسیار بیشتر نسبت به خودروهای دارای CNG
قدرتش هم بهتر از CNG هست .
فکر کنم نهایاتا تا400 هزار تومن ( گرون ترین حد ) هزینه داشته باشه.
فقط فضای صندوق عقب به میزان قابل توجهی کم میشه و در نهایت باید بگم سوخت گاز برای هیچ موتور جز EF7 تعریف نشده و به آلیاژ موتور آسیب میرسونه
پس در استفاده از سوخت گاز و بنزین دقت کافی رو داشته باشید یعنی همیشه از گاز به صورت 100% استفاده نکنید در کنارش بنزین هم استفاده کنید.

ksjvk
07-08-2012, 20:57
چرا فروش فوری 132 ندارن؟ امروز رفتم گفتن فقط از امانی ها می فروشیم، اونم نداریم:41::9:

mohamad skystar
08-08-2012, 00:04
چرا فروش فوری 132 ندارن؟ امروز رفتم گفتن فقط از امانی ها می فروشیم، اونم نداریم:41::9:

کم پیش میاد برای محصولات پرتیراز سایپا خصوصا گروه پراید این اتفاق بیوفته.
از چندتا نمایندگی سوال کید احتمالا گیر میاد.

moz
13-08-2012, 15:00
سلام من یک پراید مدل 80 دارم ما مدتیه که احساس میکنم ماشین روغن کم میکنه 3 ماه پیش روغن ریختم اما امروز دیدم روغن به درجه low رسیده اینم بگم که که ماشین دود نمیده و از اگزوز هم روغن نمیده و اینکه ماشین حداقل روزی 4 ساعت روشنه ! این مشکل حساب میشه ؟

omid lp
13-08-2012, 15:52
سلام من یک پراید مدل 80 دارم ما مدتیه که احساس میکنم ماشین روغن کم میکنه 3 ماه پیش روغن ریختم اما امروز دیدم روغن به درجه low رسیده اینم بگم که که ماشین دود نمیده و از اگزوز هم روغن نمیده و اینکه ماشین حداقل روزی 4 ساعت روشنه ! این مشکل حساب میشه ؟
چقد کم میکنه ؟ چه روغنی میریزید ؟ پر گاز رانندگی می کنید؟

mehrdad8086
14-08-2012, 15:22
کیلومتر خودرو؟
نوع روغن؟
و اینکه نوع روغن تو هوای به این گرمی بسیار مهمه.....

karvas
15-08-2012, 01:16
سلام.
چقدر درمیاد؟
نزدیک خونمون هست کپسولهاش، کپسولی میشه 4 تومن.
من از یکی پرسیدم گفت با نصبش چیزی حدود 200 تومن البته مخزن دست دوم.
پراید من مدل 90 هست . انژکتوره.
کسی از دوستان پرایدشو LPG کرده؟

ببین اگه میخوای ماشینتو عمری سوار شی دوگانش نکن چون از عمره مفیدش به شدت کم میکنه البته استفاده مکرر از گاز یا ترکیبی گاز بنزین خیلی فرق میکنه
جفتش خطرداره اماره جفتشو دارم یه سمند ال پی جی توی پارکینگ نزدیک خونمون منفجر شد کله خونه اومد پایین یه 141 سی ان جی هم موقع سوختگیری منفجر شده اینو شنیدم
در کل اگه میخوای این کارو بکنی سی ان جی خطرش کمتره اگه هم ماشینتو دوس داری دوتا گاز که میزنی یه بنزین هم بزن

mj52
16-08-2012, 22:39
برخلاف نظر دوستان گاز cngخیلی برای موتور بهتر از بنزین است چرا (البته 10درصد قدرت اون کمتر از بنزین است)
چون در هنگام سوختن کربن کمتری تولید می کند و کربن باعث فرسودگی موتور می شود(روی بدنه داخلی موتور خط می اندازد)اونم شرطش اینه که موتور همیشه تنطیم باشه یعنی خودت بلد باشی نسبت گاز و هوا را تنظیم کنی تا به موتور فشار نیاد (همین فشار باعث خراب شدن موتور ماشین سنگین تر مثل نیسان و سمند و.. میشود)

گاز کپسول بدون بیمه و خطرناکتر از گاز شهری است
من خودم 5 سال پراید گاز سوز (cng)دارم فقط اول صبح که رگلاتور گرم نیست یه 5 دقیقه رو بنزین کار می کنه بقیه روز هم کامل رو گاز تا حالا هم شکر خدا هیچ مشکل موتوری نداشته

john nash
17-08-2012, 18:50
دوستان من چند روز پیش داشتم با ماشین میرفتم گفتم بزا ببینم چند تا میره پامو تا آخر فشار دادم رو گاز دیدم کشت خودشو دیگه از 145 تا بیشتر نرفت دور موتورش هم یه خورده بیشتر از 3

چون یه نفر هم بیشتر نبودم تو ماشین

خواستم بدونم اینهایی که میگن با پراید 170 تا میریم پس چجوریه یا ماشین من ایراد داره ؟

ماشینم 132sx بنزین سوز هست

hossein.az
17-08-2012, 21:01
دوستان من چند روز پیش داشتم با ماشین میرفتم گفتم بزا ببینم چند تا میره پامو تا آخر فشار دادم رو گاز دیدم کشت خودشو دیگه از 145 تا بیشتر نرفت دور موتورش هم یه خورده بیشتر از 3

چون یه نفر هم بیشتر نبودم تو ماشین

خواستم بدونم اینهایی که میگن با پراید 170 تا میریم پس چجوریه یا ماشین من ایراد داره ؟

ماشینم 132sx بنزین سوز هست

سلام دوست عزیز, خود من رکورد 165تارو با پراید داشتم, ماشینتون مشکل نداره فقط باید دور موتور رو روی حدود 5000عوض کنید تا به این سرعت برسید.

john nash
17-08-2012, 21:31
سلام دوست عزیز, خود من رکورد 165تارو با پراید داشتم, ماشینتون مشکل نداره فقط باید دور موتور رو روی حدود 5000عوض کنید تا به این سرعت برسید.

یعنی چی دور موتور رو 5000 تا عوض بشه ؟

یعنی دنده 4 بزارم دور موتور برسه به 5000 بعد بزارم دنده 5؟

hossein.az
17-08-2012, 21:56
یعنی چی دور موتور رو 5000 تا عوض بشه ؟

یعنی دنده 4 بزارم دور موتور برسه به 5000 بعد بزارم دنده 5؟

خیر .برای همه دنده ها عرض کردم
بطور مثال :به این صورت پر کنید ,دنده 1 تا3500
دنده 2تا 4000
دنده 3 تا 5000
دنده 4 تا 5000
بعد دنده 5
با این طریق پرکردن راحت به اون سرعت میرسید ,فقط خواهش میکنم این کارو توی مسیری انجام بدید که امکانش باشه.
با تشکر

john nash
17-08-2012, 22:24
خیر .برای همه دنده ها عرض کردم
بطور مثال :به این صورت پر کنید ,دنده 1 تا3500
دنده 2تا 4000
دنده 3 تا 5000
دنده 4 تا 5000
بعد دنده 5
با این طریق پرکردن راحت به اون سرعت میرسید ,فقط خواهش میکنم این کارو توی مسیری انجام بدید که امکانش باشه.
با تشکر

ممنون

باشه امتحان میکنم

karvas
17-08-2012, 22:32
برخلاف نظر دوستان گاز cngخیلی برای موتور بهتر از بنزین است چرا (البته 10درصد قدرت اون کمتر از بنزین است)
چون در هنگام سوختن کربن کمتری تولید می کند و کربن باعث فرسودگی موتور می شود(روی بدنه داخلی موتور خط می اندازد)اونم شرطش اینه که موتور همیشه تنطیم باشه یعنی خودت بلد باشی نسبت گاز و هوا را تنظیم کنی تا به موتور فشار نیاد (همین فشار باعث خراب شدن موتور ماشین سنگین تر مثل نیسان و سمند و.. میشود) گاز کپسول بدون بیمه و خطرناکتر از گاز شهری است
من خودم 5 سال پراید گاز سوز (cng)دارم فقط اول صبح که رگلاتور گرم نیست یه 5 دقیقه رو بنزین کار می کنه بقیه روز هم کامل رو گاز تا حالا هم شکر خدا هیچ مشکل موتوری نداشته
همه ادمو عالم میگن گاز موتور رو خراب میکنه شما میگه بنزین دوست عزیز بنزین چون حالت چربی داره باعث میشه موتور چرب باشه اما گاز چون خشکه به مرور باعث خوردگی درون موتور میشه برا همین هم میگن زیاد از بنزین سوپر استفاده نکنید چون خشکه

john nash
20-08-2012, 17:58
سلام
چند وقته وقتی سرعتم پایینه یه صدای صوتی که قطع و وصل میشه از چرخ عقب ماشینم میادو وقتی هم ترمز میگیرم از چرخ های جلو هم صوت میاد

بردم نمایندگی گفتن لنته چون ناخالصی داره (البته بدون نیگاه کردن)

بعد گفتن فعلا چون ماشین 5500 کار کرده زوده واصه تعویض لنت بیخیال شو، چون عوض هم بکنی همه ی لنت ها حتی خارجیش هم باز صدا میده

میخواستم ببینم راست میگن یعنی عوض نکنم؟

اگه نه بهترین جنس برای لنت پراید چی هست؟

saeedss
23-08-2012, 10:04
یه 132 دارم مدل 89.
یکی از دوستان نشست پشت ماشین و گفت که والف میزنه.یعنی بعضی موقع ها تو دنده 1 هم که میخام حرکت کنم اگه ماشین سنگین باشه اون صدای ناتوانی ماشین تا حدودی به گوش میرسه(دیدید موقعی که ماشین تو سرعت کمه و میخاید باهاش مثلا با 3 یا 2 برونید چه صدایی میده و باید دنده رو سنگین کنید؟)اون صدا رو میگم.حالا این دوستمون میگفت باید ببری والف هاش رو تنظیم کنه
ضمنا وقتی کولر رو هم میزنم ماشین تو سرعت های پایین این صدا رو میده
بعد منم بردم تعمیر و طرف فیلر گیریش کرد اما خب فرق چندانی نکرده.
حالا میخام ببینم کلا پراید این مدلیه و این صدا طبیعیه یا نه؟

moz
29-08-2012, 12:05
پر گاز رانندگی می کنید؟

بله . پر گاز میرم

D r i v e r
30-08-2012, 04:35
بله . پر گاز میرم

از اینکه موتور نشتی نداره مطمئن هستین؟!

hossein.az
30-08-2012, 10:26

سلام دوست عزیز . ما چندین سال پیش با پراید کره ای مدل 74 این مشکلرو داشتیم , میگفتن روغن ایرانی توش نریز ما هم فقط gtx میریختیم ,بهتر شده بود ولی حل نه,
تا اینکه یکی گفت یه مقدار از اون حدی که میریزید کمتر بریز . بعد اون مشکل کاملا حل شد و هیچ وقت روغن کم نکرد , شرمنده دقیقا مقدار روغنی که میریختم رو یادم نیست.

Jang Bogo
11-09-2012, 12:39
سلام. من پراید انژکتوری دارم 132. خواستم بدونم موقع خاموش کردن ماشین ، اگه فن در حال کار بود ، بهتره صبر کنیم فن خاموش بشه بعدش ماشینو خاموش کنیم یا فرقی نداره؟ چون بعضی وقتها خیلی طول میکشه خاموش شدن فن.(با توجه به اینکه وقتی ماشین خاموش باشه هم ممکنه فن راه بیفته)

rami_hemi
11-09-2012, 12:44
خیلی ها میگن باید صبر کرد شما صبر کنید فن از دور تند به درو کند بره بعدا خاموش کنید یعنی اجازه بدید مایع خنک کننده تا حودودی خنک بشه بعدا خاموش کنید
این مدت از 3 دقیقه بیشتر نمیشه .

Jang Bogo
11-09-2012, 13:42
سلام. بهترین شیوه برای گرم کردن ماشین (پراید 132) چیه؟ مثلا 1 یا 2 روز خاموشه.
همون درجا کار کردن خوبه؟ یا روشهای دیگه؟ مثلا گاز دادن در حالت خلاص یا راه افتادن با سرعت خیلی خیلی کم؟
ممنون میشم یه توضیح کامل بدید.

mohamad skystar
11-09-2012, 13:47
بهترین شیوه گرک کردن ماشین به این شکل هست که
شما بعد از اینکه ماشین رو روشن کردین حرکت کنید و تا یه فاصله ای رو با دنده 1 آروم حرکت کنید تا موتور گرم بشه.
گرم کردن موتور در حالت درجا کارکردن یا درجا گاز دادن بی فایده و باعث آسیب دیدن موتور میشه.

دوست من خودروی شما 132 هست و سعی کنید سوالاتتون رو در تاپیک 132 مطرح کنید ممنون

Jang Bogo
12-09-2012, 10:44
سلام. باک 132 دقیقا چند لیتر جا داره؟ وقتی چراغ بنزین روشن میشه چند لیتر ته باک مونده؟ وقتی چراغ بنزین چشمک میزنه چند لیتر مونده؟ (اگه به مدل ربطی داره ، پراید من مدل آخرای 90 هست)

mohamad skystar
12-09-2012, 12:06
سلام. باک 132 دقیقا چند لیتر جا داره؟ وقتی چراغ بنزین روشن میشه چند لیتر ته باک مونده؟ وقتی چراغ بنزین چشمک میزنه چند لیتر مونده؟ (اگه به مدل ربطی داره ، پراید من مدل آخرای 90 هست)

باک پراید 40 لیتر ظرفیت داره
وقتی چراغ بنزین روشن میشه 10 لیتر دیگه تو باک هست.

salar_khan
12-10-2012, 15:30
سلام
می خواستم بدونم شرایط فروش چکی برا 132 ex منظورم sx ایربگ دار یا همون sx اومده؟
واقعا آدم می مونه به کی بگه دردشو الان چند وقته درگیر خرید ماشینم (حدود 2 ماه ) شرایط فروش که نمی دن قیمت هم که هر روز بالا می ره.

masooumi
12-10-2012, 19:45
سلام
می خواستم بدونم شرایط فروش چکی برا 132 ex منظورم sx ایربگ دار یا همون sx اومده؟
واقعا آدم می مونه به کی بگه دردشو الان چند وقته درگیر خرید ماشینم (حدود 2 ماه ) شرایط فروش که نمی دن قیمت هم که هر روز بالا می ره.

سلام

خیر متاسفانه هنوز سایت فروش تقدی و اعتباری سایپا بسته هست . ظاهرا با این قیمت های افزایش یافته هم راضی نیستند و در صدد افزایش مجدد قیمت هستند.

hooman627
19-10-2012, 01:52
یا سلام
من یه 132 sx روز 19 شهریور فروش فوری گرفتم وپولشم نقد دادم و قرار بوده 30 روزه بدن ولی هنوز ندادن می خواسم ببین کسی تو این مدت ماشین تحویل گرفته از اول مهر به بعد ؟
با تشکر

hossein.az
23-10-2012, 00:28
آقا خب من مشکی دوست دارم
راهی چیزی نیس بشه از خط و خشش جلوگیری کرد؟ (اسپری رنگی چیزی):41:

دوست عزیز
نگه داشتن ماشین مشکی بدون هیچ گونه خط کوچ و ریز قانون داره
1 -اولا به هیچ وجه دستمال نکشید ماشینو (دستمال کشیدن ممنوع)
2 هر چند وقت یکبار از یک پولیش خوب برای حفظ براقیت و کیفیت رنگ(زیادش باعث از بین رفتن رنگ میشه)
3-برای شستن از این تیغه هایی که توی بازار موجوده برای خشک کردن ماشین استفاده کنید.

shadows_funeral
23-10-2012, 06:59
دوست عزیز
2 هر چند وقت یکبار از یک پولیش خوب برای حفظ براقیت و کیفیت رنگ(زیادش باعث از بین رفتن رنگ میشه)
3-برای شستن از این تیغه هایی که توی بازار موجوده برای خشک کردن ماشین استفاده کنید.
حرف شما درست. اما یه روزی که یه جایی تو خیاباون پارک کردین یه آدم مریض میاد کل کاپوت شما رو خط خطی می کنه. یا یه سری کارگر میان سیم برقی چیزی نصب کنن سیمشون کشیده می شه به ماشینت خط خطی می شه. اونوقت این خط و خش ها کاملا تو ماشین تیره تو چشم می زنه. اینا رو خواهی نخواهی تو ایران تجربه می کنی. حالا هرچقدر هم به بدنه ماشین برسی. کسی که رنگ تیره دوست داره باید پی این چیزا رو هم به تنش بماله. اونموع که این اتفاق افتاد هیچ جوری رنگ ماشین درست نمی شه (تجربه خودم)

hossein.az
23-10-2012, 10:52
حرف شما درست. اما یه روزی که یه جایی تو خیاباون پارک کردین یه آدم مریض میاد کل کاپوت شما رو خط خطی می کنه. یا یه سری کارگر میان سیم برقی چیزی نصب کنن سیمشون کشیده می شه به ماشینت خط خطی می شه. اونوقت این خط و خش ها کاملا تو ماشین تیره تو چشم می زنه. اینا رو خواهی نخواهی تو ایران تجربه می کنی. حالا هرچقدر هم به بدنه ماشین برسی. کسی که رنگ تیره دوست داره باید پی این چیزا رو هم به تنش بماله. اونموع که این اتفاق افتاد هیچ جوری رنگ ماشین درست نمی شه (تجربه خودم)

کسی که علاقه به این مدل رنگها داره همه جوره باید پای این چیزاش بمونه
من 2سال 206 مشکی داشتم
بعد دو سال هم هنوز مثه عروسک بود

unknown47
23-10-2012, 17:04
دوست عزیز
ممنون حسین جان
1-دستمال نکشم؟؟؟؟؟ پس واسه پاک کردنش چیکار کنم؟
2 و 3 رو یکم توضیح میدی؟(اصن اطلاعی راجع بهشون ندارم ولی شنیدم!)
بعد اونکه گفتین سپر 132 از131 ضعیفتره فقط سپرش ضعیف تره یا جای دیگش هم هست؟(یکی به داده من برسه که موندم پراید چی بردارم!:41:)

hossein.az
23-10-2012, 20:39
ممنون حسین جان
1-دستمال نکشم؟؟؟؟؟ پس واسه پاک کردنش چیکار کنم؟
2 و 3 رو یکم توضیح میدی؟(اصن اطلاعی راجع بهشون ندارم ولی شنیدم!)
بعد اونکه گفتین سپر 132 از131 ضعیفتره فقط سپرش ضعیف تره یا جای دیگش هم هست؟(یکی به داده من برسه که موندم پراید چی بردارم!:41:)

منظور اینه که الکی با دستمال کشیدن دنبال تمیز کردن ماشین نباشید ,چون با دستمال معمولی و مرطوب بدتر باعث ایجاد خط و خش روی ماشین میشید تا تمیزی
باید با کمی آب و شستن ماشین و خشک کردن خودرو با همون تیغه هایی که گفتم تمیز کنید
پولیشهای مناسب برای رنگ ماشین و اون تیغه هایی که گفتم از مغازه های لوکس اسپرت تهیه کنید

منظور فقط سپره ,از نظر بدنه با هم هیچ فرقی نمیکنند
ولی 131 و111 به نسبت بقیه پر مشتری ترند

unknown47
18-11-2012, 13:41
درود
دوستان میخواستم بدونم که رنگ نوک مدادی هم مثه رنگ مشکی پردردسره؟
منظورم اینه که اونم مثل رنگ مشکی خطو خشو زیاد جلوه میده و به اصطلاح قلپ بیوفته روش ضایع میشه؟
و اینکه به نظرتون در مقایسه با رنگ سفید سپرش زودتر رنگش نمیره؟(آخه هرچی ماشین سفید دیدم رنگ سپرشون رفته بود اما نوک مدادی خیلی کم دیدم)
ممنون میشم راهنماییم کنید

mehrdad8086
18-11-2012, 15:09
درود
دوستان میخواستم بدونم که رنگ نوک مدادی هم مثه رنگ مشکی پردردسره؟
منظورم اینه که اونم مثل رنگ مشکی خطو خشو زیاد جلوه میده و به اصطلاح قلپ بیوفته روش ضایع میشه؟
و اینکه به نظرتون در مقایسه با رنگ سفید سپرش زودتر رنگش نمیره؟(آخه هرچی ماشین سفید دیدم رنگ سپرشون رفته بود اما نوک مدادی خیلی کم دیدم)
ممنون میشم راهنماییم کنید
طبیعتا هرچی رنگ تیره تر باشه خطو خطوش! بیشتر نمایان میشه.
بعید میدونم رفتن رنگ به سفید با ....مربوط بشه.هرچند شنیدم رنگهای متالیک باکیفیت ترن.

unknown47
18-11-2012, 17:18
آخه سفید نمیخوام
مشکی هم از بس همه ازش بد گفتن نمیشه خرید
گفتم نوک مدادی بردارم حداقل که ....

hossein.az
18-11-2012, 18:13
آخه سفید نمیخوام
مشکی هم از بس همه ازش بد گفتن نمیشه خرید
گفتم نوک مدادی بردارم حداقل که ....

رنگ نوکمدادی خیلی کمتراز رنگ مشکی کثیفی و خط و خش را نشان میدهد و رنگی که روی پراید دیر کهنه میشه
انتخاب رنگ سلیقه ایه ولی من اگه میخواستم پراید بخرم قطعا همین رنگ رو انتخاب میکردم
ریختن رنگ سپر بستگی به رنگش نداره ,بلکه یکسری چسپ هست که باید روی سپر بزنند بعد رنگ آمیزی بشه که بخاطر ارزان سازی گاهی اوقات این کارو نمیکنند و باعث ریختنش در اثر ضربه به سپر میشه
کلا اگه میخواید رنگ سپر ریخته نشه در مواقعی که کارواش میرید بگید که مستقیم و با فشار روی سپر آب نگیرند ,تجربه یکی از دوستام بود که بتون گفتم کارواش رنگ کل سپر عقب 206 یکجا مثل برچسب از روش بردداشته بود
موفق باشید

unknown47
18-11-2012, 18:50
یکی از دوستام رنگ مشکی گرفته بعد یه ضربه خورد به درش که یک تو رفت و یکمم خط روش افتاد
بردیمش پیش صافکار گفت خط عمیقه و با پالیش نمیره اگرم بخوام واست صافش کنم چون مشکیه موج بر میداره
میخواستم بدونم اگه نوک مدادی هم بود اینطوری میشد ؟

hossein.az
18-11-2012, 19:25
یکی از دوستام رنگ مشکی گرفته بعد یه ضربه خورد به درش که یک تو رفت و یکمم خط روش افتاد
بردیمش پیش صافکار گفت خط عمیقه و با پالیش نمیره اگرم بخوام واست صافش کنم چون مشکیه موج بر میداره
میخواستم بدونم اگه نوک مدادی هم بود اینطوری میشد ؟

بله .البته نه به اون شدت
کلا توی جایی که صاف میشه یکم موج میمونه
فقط توی رنگ سفید کمتر مشخصه

unknown47
19-11-2012, 00:12
فقط یه چیز
رنگ نوک مدادی هم مثه رنگ مشکی سریع کثیف میشه و سریع هم رنگش مات میشه؟(آخه پارکینگ واسه ماشین نداریم باید بیرون بزاریمش میگم)
شرمنده که اینقدر سوال میپرسم:46:

Pourya-pc
19-11-2012, 20:38
فقط یه چیز
رنگ نوک مدادی هم مثه رنگ مشکی سریع کثیف میشه و سریع هم رنگش مات میشه؟(آخه پارکینگ واسه ماشین نداریم باید بیرون بزاریمش میگم)
شرمنده که اینقدر سوال میپرسم:46:

کثیف شدن که به اندازه رنگ مشکی نیست ، رنگ سفید هم توی آفتاب بشه بعد از مدتی مات میشه.

unknown47
19-11-2012, 23:33
کثیف شدن که به اندازه رنگ مشکی نیست ، رنگ سفید هم توی آفتاب بشه بعد از مدتی مات میشه.
پوریا جان راه حلی واسه جلوگیری از مات شدن رنگ ماشین نیست؟(غیر از پالیش) اسپری چیزی نیست که بشه رنگ ماشین رو براق کرد؟

Pourya-pc
20-11-2012, 00:10
پوریا جان راه حلی واسه جلوگیری از مات شدن رنگ ماشین نیست؟(غیر از پالیش) اسپری چیزی نیست که بشه رنگ ماشین رو براق کرد؟

بهترین راه برای پیشگیری استفاده از چادر مشمایی هست ( برزنتی نه ! ) تا نور آفتاب رو منعکس کنه و اگر رنگ مات شد خب تنها راه پالیش کِلِر هست.

unknown47
03-12-2012, 00:35
درود
دوستان کسی از hp+ اطلاعی داره؟
میگن توی ecu تغییراتی رخ داده که باعثه شتاب بیشتر و مصرف کمتر شده!
درسته؟
ممنون میشم یه توضیحی بدین

Pourya-pc
03-12-2012, 01:36
درود
دوستان کسی از hp+ اطلاعی داره؟
میگن توی ecu تغییراتی رخ داده که باعثه شتاب بیشتر و مصرف کمتر شده!
درسته؟
ممنون میشم یه توضیحی بدین
تفاوتی نداره فقط 2 اسب قدرت موتورش بیشتر شده که بیشتر باعث خنده مشتریان هست .هیچ تفاوتی با پراید 75 کره نداره .

unknown47
03-12-2012, 15:33
تفاوتی نداره فقط 2 اسب قدرت موتورش بیشتر شده که بیشتر باعث خنده مشتریان هست .هیچ تفاوتی با پراید 75 کره نداره .
مطمعنین پوریا جان؟
یعنی ارزش خرید نداره؟
آخه توی فروم های مختلف دیدم که میگن hp+ خیلی بهتره! هم مصرف هم لرزش هم شتاب!

shadows_funeral
03-12-2012, 16:55
مطمعنین پوریا جان؟
یعنی ارزش خرید نداره؟
آخه توی فروم های مختلف دیدم که میگن hp+ خیلی بهتره! هم مصرف هم لرزش هم شتاب!

بهبود فنی سیستم سوخت رسانی و ساختار موتور

و جداول مقایسه با موتور قبلی

موتور قبلی 62.5 اسب
موتور HP+ شده 69.3 اسب

مصرف بنزین قبلی 6.89
HP+ شده 6.31

hp+ دوگانه سوز
قبلی 53.8 اسب
فعلی 60.5 اسب

مصرف بنزین متر مکعب در 100 کیلومتر
قبلی 7.49
فعلی 6.85

در هر حال به نظر من 200 هزار تومن اختلاف میارزه بدی و Hp+ بخری
در ضمن حداقل 6 اسب بخار به قدرت موتور اضافه شده که اتفاقا برای خودرو سبکی مثل پراید عدد چشمگیری هست. من از آشناهامون که دارن پرسیدم دنده 2 و 3 رو خیلی عالی پر می کنه و مصرفش هم براشون قابل توجه بوده

Pourya-pc
03-12-2012, 22:19
بهبود فنی سیستم سوخت رسانی و ساختار موتور

و جداول مقایسه با موتور قبلی

موتور قبلی 62.5 اسب
موتور HP+ شده 69.3 اسب

مصرف بنزین قبلی 6.89
HP+ شده 6.31

hp+ دوگانه سوز
قبلی 53.8 اسب
فعلی 60.5 اسب

مصرف بنزین متر مکعب در 100 کیلومتر
قبلی 7.49
فعلی 6.85

در هر حال به نظر من 200 هزار تومن اختلاف میارزه بدی و Hp+ بخری
در ضمن حداقل 6 اسب بخار به قدرت موتور اضافه شده که اتفاقا برای خودرو سبکی مثل پراید عدد چشمگیری هست. من از آشناهامون که دارن پرسیدم دنده 2 و 3 رو خیلی عالی پر می کنه و مصرفش هم براشون قابل توجه بوده

درسته اما اینا همش اعداد و ارقام هست و با واقعیت خیلی فاصله داره . من خودم همین اچ پی پلاس ( اس ایکس 131 ) رو دارم مدل 91 ، مادرم اس ال معمولی (131 ) 90 داره ، اگر سر سوزنی با هم تفاوت داشتن یا شما تونستید تفاوتی بین شتاب ، لرزش یا این حرفها پیدا کنید من دوتا ماشین رو به شما هدیه میدم .
متاسفانه تعریف و تمجید بی دلیل و تعصبی بین دارندگان خودرو در ایران چیز تازه ایی نیست . من سعی میکنم بدون تعصب واقعیت رو به عرض دوستان برسونم .

unknown47
03-12-2012, 23:52
ههه گیج ترم شدم!
اصن Ecu چی هست؟ کارش توی ماشین چیه؟

shadows_funeral
04-12-2012, 00:49
درسته اما اینا همش اعداد و ارقام هست و با واقعیت خیلی فاصله داره . من خودم همین اچ پی پلاس ( اس ایکس 131 ) رو دارم مدل 91 ، مادرم اس ال معمولی (131 ) 90 داره ، اگر سر سوزنی با هم تفاوت داشتن یا شما تونستید تفاوتی بین شتاب ، لرزش یا این حرفها پیدا کنید من دوتا ماشین رو به شما هدیه میدم .
متاسفانه تعریف و تمجید بی دلیل و تعصبی بین دارندگان خودرو در ایران چیز تازه ایی نیست . من سعی میکنم بدون تعصب واقعیت رو به عرض دوستان برسونم .
بنده خودم از خانواده انواع پراید بیزارم. بنابر این هیچ تعصبی نسبت به این ماشین ندارم. اما دوست من حقیقت اینه که اتفاقا همین اعداد و ارقام واقعیت رو مشخص می کنن. نه تجربهشخصی بنده و شما. اما در همون صورتی هم که شما میگید تجربه شخصی از افرادی که این ماشین رو داشتن رو خدمت دوستمون عرض کردم. در ضمن تو انجمنهای تخصصی تر که فقطتخصص اونها خودرو هست هم در مورد این ماشین صحبت شده. هرجا من دیدم این بوده که توانایی این موتور بیشتر از قبلی و مصرفش کمتر هستش. به نظر من کلا صحبتهای شما هم بی تعصب نیست. اگه می خوایید بی تعصب صحبت کنید با تکیه بر اعداد و ارقام و مطالب علمی صحبت کنید. ما هم می پذیریم.

Pourya-pc
04-12-2012, 00:53
ههه گیج ترم شدم!
اصن Ecu چی هست؟ کارش توی ماشین چیه؟

Engine Control Unit یا همون ECU درواقع کامپیوتر یک خودرو به حساب میاد .
وظیفه ی عمده این دستگاه زمانبندی سوپاپ ها ، میزان ورودی سوخت ، تنظیم شمع ها برای جرقه زدن در بهترین موقعیت برای احتراق کامل و در کل دستورات لازم برای بهترین حالت عملکرد موتور خودرو میباشد .
حالا با یکسری تغییرات در این قطعه از خودرو که به مغز ماشین تشبیه میشود ممکن است میزان سوخت و ... تغییر کند و تنظیم شدنش بسیار کار پیچیده ایی هست به این لحاظ که صد درصد تجربیست .
از وظایف دیگه ی ECU میشه به زمانبندی کمپرسور کولر برای کلاچ گرفتن ، سیستم زمانبندی بسیار پیشرفته در گیرباکس اتومبیلهای اتوماتیک ، سیستم ارکاندیشن و ... اشاره کرد .

Pourya-pc
04-12-2012, 00:56
بنده خودم از خانواده انواع پراید بیزارم. بنابر این هیچ تعصبی نسبت به این ماشین ندارم. اما دوست من حقیقت اینه که اتفاقا همین اعداد و ارقام واقعیت رو مشخص می کنن. نه تجربهشخصی بنده و شما. اما در همون صورتی هم که شما میگید تجربه شخصی از افرادی که این ماشین رو داشتن رو خدمت دوستمون عرض کردم. در ضمن تو انجمنهای تخصصی تر که فقطتخصص اونها خودرو هست هم در مورد این ماشین صحبت شده. هرجا من دیدم این بوده که توانایی این موتور بیشتر از قبلی و مصرفش کمتر هستش. به نظر من کلا صحبتهای شما هم بی تعصب نیست. اگه می خوایید بی تعصب صحبت کنید با تکیه بر اعداد و ارقام و مطالب علمی صحبت کنید. ما هم می پذیریم.

شما توی همون اعداد و ارقامت (با تکیه بهشون) بمون حاجی ، اگر اینطوری باشه که دیگه کسی نمیشینه ماشین تست کنه ، هرچی سازنده بگه اونم بگه چشم .
اصن برنامه تخت گاز هم پشمه ، چرا اینهمه هزینه هنگفت کنن که ببینن فلان ماشین چجوریه ؟ کاتالوگش هست برن ببینن بفهمن ماشین چیه
وسلام .

shadows_funeral
04-12-2012, 01:07
شما توی همون اعداد و ارقامت (با تکیه بهشون) بمون حاجی ، اگر اینطوری باشه که دیگه کسی نمیشینه ماشین تست کنه ، هرچی سازنده بگه اونم بگه چشم .
اصن برنامه تخت گاز هم پشمه ، چرا اینهمه هزینه هنگفت کنن که ببینن فلان ماشین چجوریه ؟ کاتالوگش هست برن ببینن بفهمن ماشین چیه
وسلام .
حالا چرا عصبانی می شی؟ فقط از شما خواستم علمی و منطقی صحبت کنی؟ اینقدر سخته برات که اینطوری قاطی می کنی؟ اوکی بنده دیگه ادامه نمیدم.
در ضمن گفتم که تجربی هم بخوام بگم اونایی که داشتن می گن بهتره. این دوست عزیزمون هم بهتره اگه نمی خواد به اعداد و ارقام تکیه کنه و از نظر تجربی به نتیجه برسه بگرده ببینه تعدا افرادی که مثل این دوستمون می گن فرقی نداره رو با تعداد افرادی که میگن قدرت موتور ، شتاب توی دنده های 2 و 3 بیشتر و مصرف ماشین کمتر شده مقایسه کنن هرکدوم برتری داشت اون صحبت رو بپذیرن.
در ضمن فکر می کنم این خودرو ECU هم تغییر کرده همین مزید بر افزایش قدرت و مصرف کمترش هست.

Pourya-pc
04-12-2012, 08:09
توجه کن :

اینم چنتا فروم و نظراتشون :
این هم سرگرمی جدید سایپاست...
اصلاً موتور 30 سال پیش و هنوز میخواند تقویت کنند!
در این موتور فقط مسیر برگشت بنزین را حذف کردند و بس.
نتایج تست داینو را نیز هرگز منشر نکردند که مردم مطمئن شوند.
شما همان بررسی های که بروی سایر پراید ها انجام میشه را موقع تحویل بررسی کنید.
در ضمن در پوش روغن ریز موتور از مشکی سبز رنگ شده که تغییر مهمی است!!!!

یکی دیگه :
اقا باور نکن پسر خالم در نمایندگی مجازسایپا شهید محمودی در اهواز کار میکنه من ازش سوال کردم در مورد موتور hp+ خلاصه میگم نوشتم زید نشه گفت:مصرفش زادتر شده نه کمتر دقیقا 6.1 درصد مصرف بیشتر شده اینو میگم مطمئن هستم

اینجا :

این نظرش :

دوست من HP+ داره و یکی دیگه از دوستام هم 132 عادی مدل 89 , با هم انداختیم , دقیقا با یه فاصله رفتیم , حتی یه گلگیر هم فرقشون نبود ولی خب میگم که مصرف سوختش واقعا پایینتره !

این نظر :
بیژن جان ، 4 اسب اصلا عددی نیست.....
حتی در مورد مصرف سوخت هم نمیشه با اطمینان گفت که چقدر پایین تره...مگر اینکه دو سه تا ماشین +hp و دو سه تا معمولی داشته باشیم و باهم مقایسه کنیم...

یه نفر اینجا تست کرده و گفته :

امروز با یه 131 +hp فرصتی شد یه تستی بگیرم دنده 1 حدود نصف ماشین جلو بود اخر دنده 2 حدود 4 تا ماشین جلو بود و فاصله داشت زیاد میشد البته ماشین من 132 دوگانه هست و حدود 80 کیلو سنگین تر بود ولی خداییش hp خیلی خوب میرفت مخصوصا دنده 2
بازم اعلام میکنم هر کی تو مشهد hp داره اعلام کنه واسه تست شتاب و کشش با شرایط

ایشون که اچ پی سوار شده چرا دنبال اچ پی برای تست میگرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمالا تک سوزش رو میخواد

اینجا و این نظر یکی دیگه :

سلام خدمت عزيزان
يه فرصتي پيش اومد دوتاشو با هم مقايسه كرديم(مال خودم (البته بابام!!!)صبا 88 يكي از دوستمم(البته باباش!!) تازه hp+ تحويل گرفته)
تو دنده 1 برابر بودن دوربرداشتنش تو سرعت بالاي 50 60 خيلي جالب بود واسم(باهاش بيشتر از 80 تا نرفتم يعني نذاشت هي چراغ ميداد وايستا!!!)
از نظر من راننده ارزش اختلاف قيمتو داره ولي نميدونم فنيش چقدر بي عيب باشه مصرفشم فك كنم هنوز زود باشه باك اولش هنوز خالي نشده بود
در ضمن اينم بگم هردوتاشون بنزيني بودن
خودمونم ثبت نام كرديم سه ماهه تحويل ميگيريم ولي اون موقع واسه امتحان فك كنم ديگه دير شده باشه خبر سوخته!!!

اینم توهم یه دوست دیگه که تازه فکر میکنه یکم بهتر شده :

من 131 ارتقا یافته دارم حدود 6 ماهی میشه که دارمش قبلا 132 ساده داشتم.حقیقتش اینه که یه مقداری شتابش بیشتر شده اما نه زیاد.مصرفش خوبه با 30 لیتر راحت 450 راه میره.با ماشین قبلیم 320 تا بیشتر
نمیرفت.به نظرم ارزش داره 200 تومن بیشتر بدی.

این نظرات سایر دوستان در فروم های دیگه بود که نشون دادم ، البته هیچ جا از نرمتر بودن و بیصدا شدن و کم لرز شدن و این حرفا چیزی نگفته .خواستم خودم تست بزارم که شما میگی قبول نداری و آمار و ارقام مهمه و همونا کافیه برای شما.
در مورد کم مصرف شدن فقط میتونم بگم آره شاید خیلی کم ( همون 7 دهم لیتر ) کم مصرف شده ( با 35 لیتر بین 550 تا 600 میره ) که خیلی وقتا پیش اومده پامو گذاشتم رو گاز موتور خفه شده ، حالا یا بنزین کم بهش میرسه یا تایم ECU مشکل داره ، همشون همینن

hossein.az
04-12-2012, 19:20

با حرف پوریا جان موافقم
منم دوتارو سوار شدم هیچ فرقی با هم ندارند ,به خدا هیچ فرقی ندارند
,این فقط یه راهکاره که 200-300 تومن بیشتر مردم رو بچاپند

unknown47
10-12-2012, 15:55
دوستان اگه پیش خرید واسه اسفند کنیم ماشین تحویل اسفند مدل 92 حساب میشه؟
میگن ایران خودرو 92 پلاک میکنه

Pourya-pc
11-12-2012, 01:01
دوستان اگه پیش خرید واسه اسفند کنیم ماشین تحویل اسفند مدل 92 حساب میشه؟
میگن ایران خودرو 92 پلاک میکنه

تحویل از 15 اسفند به بعد بله مدل 92 براتون حساب میشه .

unknown47
15-12-2012, 13:42
درود
دوستان مگه نمیگن 111 با132 با131 فرق آنچنانی ندارند و فقط ظاهرشون متفاوته؟
بس چرا یکی از مصرف بالای 132 و مصرف پایین 111 حرف میزنه؟(اختلاف کمم نیست! 132 رو من 9نیم و 111 رو 5نیم 6 پرسیدم!!!!)
بعد یه سوال دیگه:
وزن های پرایدها مثه اینکه باهم فرق داره! این تفاوت وزنی توی شتاب و ترمز و ... تاثیر میزاره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:n12:

atlas-m
18-04-2015, 07:44
سلام.
مه شکن به صورت فابریک روی 132 هست یا باید تهیه بشه؟

john nash
18-04-2015, 08:38
سلام.
مه شکن به صورت فابریک روی 132 هست یا باید تهیه بشه؟

سلام
نه باید تهیه بشه

Petros
19-04-2015, 10:20
یک سوال ریز:
چراغ خطر چیه؟

Tanha688
14-08-2015, 10:25
یک سوال ریز:
چراغ خطر چیه؟
دوستان من تازه اینجا اومدم
میخوام پراید ۱۳۲ دوگانه بخرم قیمتش چند میتونه باشه؟
بی رنگ تمام تخفیف خوب خوب

ارزوی موفقیت برای همه دوستان