PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور کدام برند بهترین کیفیت رو داره؟

Grand
23-08-2010, 16:08
سلام

من می خوام یک لپ تاپ بخرم، واسم کیفیت صفحه نمایش خیلی مهمه مخصوصاً زاویه دیدش.

می‎خواستم بدونم بهترین لپ تاپ در این زمینه کدوم هست؟

pooriya_hp
23-08-2010, 16:21
از نظر من بهترین مانیتور رو :
1. SONY
2. HP
3. APPLE
میزنه.
البته این 3 برند جزء برندهای پرفروش هستند.
و پیشنهاد من خرید از بین این 3 برند هست.
موفق باشید

Grand
23-08-2010, 16:35
ممنون دوست من

آیا همهء مدلهای سونی و اچ پی کیفیت خوبی دارند و یا فقط چند مدل خاص؟

Amir Varasteh
23-08-2010, 16:55
سلام.

به نظرم Asus بهتره.

mamsana
23-08-2010, 17:14
سونی و اپل بهترین مانیتورها رو دارن
ایسوس هم تو یه مدل خوب میزنه تو یه مدل بد
دل که کلا بدرد نمی خوره مانیتورهاش،البته مدل های معروف تو ایرانش!

amir_rahbaran
23-08-2010, 17:33
سلام... كيفيت تصوير تبلت ها چطوره مخصوصا hp tx2500 ؟ چون از notebookchek امتياز 100 ! گرفته.

در ضمن بهترين كيفيت تصوير كه چشمو اصلا اذيت نكنه تو 13.3 اينچي ها كدوم مدل و برنده؟

ممنون

erno69
23-08-2010, 17:44
بهترین برند تو کیفیت نمایش Sony و Apple هستند...بعد این ها asus...موفق باشی.

pooriya_hp
23-08-2010, 20:36
ممنون دوست من

آیا همهء مدلهای سونی و اچ پی کیفیت خوبی دارند و یا فقط چند مدل خاص؟
تقریبا بله،اکثر مدل های جدید کیفیت خوبی دارند.
ولی باید به دقت مانیتور رو بررسی کرد چون امکان داره مو لایی صفحه رفته باشه. (( بیشتر در hp ))

babakwind
23-08-2010, 20:39
توی این جور موارد معمولا Vaio و Apple عالی هستن.
Asus هم به نظرم Full HD هاش کیفیته قبولی داره

REGISTERED-USER
23-08-2010, 21:38
همه میگن سونی ؟ برید سری Qosmio رو توی توشیبا ببینید کیفیت رو میفهمید به چی میگن :دی

biostar
23-08-2010, 23:15
بستگی داره !

سونی هم همه ی مدل هاش خوب نیست.
مثلا من از کیفیت سری EA و EB خوشم نیمد.

سری F و FW و Z و CW و NW کیفیت خیلی خوب و فوق العاده ای داشتن و دارند.

اپل هم مدل های 15 و 17 اینچش بسیار عالی هستند. و کیفیتشون حرف نداره.

دل در سری مولتی مدیای خود مخصوصا اگه RGB LED باشه خیلی خیلی خوب کار کرده ( تو ایران نایابه ! )

Grand
24-08-2010, 04:55
بستگی داره !

سونی هم همه ی مدل هاش خوب نیست.
مثلا من از کیفیت سری EA و EB خوشم نیمد.

سری F و FW و Z و CW و NW کیفیت خیلی خوب و فوق العاده ای داشتن و دارند.

اپل هم مدل های 15 و 17 اینچش بسیار عالی هستند. و کیفیتشون حرف نداره.

دل در سری مولتی مدیای خود مخصوصا اگه RGB LED باشه خیلی خیلی خوب کار کرده ( تو ایران نایابه ! )

اتفاقاً مدل مد نظرم VPC EA2FFX بود. شما کدوم مدل از سری E رو دیدین که کیفیتش خوب نبود؟ هممنطور که میدونید این سری هم ساخت چین داره هم امریکا. شاید شما مدل چینیش رو دیدید.
(البته اکثر مانیتورها کیفیت خوبی دارن ولی زاویه دیدشون خیلی جالب نیست، من دنبال مدلی میگردم که زاویه دید خوبی داشته باشه)

Pami
24-08-2010, 10:42
کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ ها اول سونی و سری های AW و Z ، سری AW کیفیتی بس عجیب داشت !
اما سری های ارزون قیمت مثل EB - NW و ... زیاد تعریفی ندارن
بعد از سونی خودم کیفیت اپل و سری های رده بالای دل رو قبول دارم

biostar
24-08-2010, 12:54
اتفاقاً مدل مد نظرم VPC EA2FFX بود. شما کدوم مدل از سری E رو دیدین که کیفیتش خوب نبود؟ هممنطور که میدونید این سری هم ساخت چین داره هم امریکا. شاید شما مدل چینیش رو دیدید.
(البته اکثر مانیتورها کیفیت خوبی دارن ولی زاویه دیدشون خیلی جالب نیست، من دنبال مدلی میگردم که زاویه دید خوبی داشته باشه)

نه چین و امریکا نداره که ! همه یکی هستند ! از هر لحاظ که فکرشو کنی.
نه اینکه کیفیت پایینی داشته باشه ! همینجوریش نسبت به اکثر مدل های دل و اچ پی بالاتر هست.

اما کیفیتش در قیاس با سری F و FW و CW بنظرم کمتر بود !

بعد از این که نوت بوک را خریدی متوجه میشی که کلا کیفیت تصویر چندان هم مهم نیست ! چون نوت بوک یه وسیله شخصیه :31:(مثل مسواک ! ) و خودت می خوای جلوش بیشنی و آن هم در فاصله ی کم! پس کیفیت همه قابل قبول هست.
اگه برای دین فیلم دست جمعی و فاصله گرفتن از نوت بوک بخوای اونوقت حساسیتت مهم میشه !

mamsana
24-08-2010, 13:44
کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ ها اول سونی و سری های AW و Z ، سری AW کیفیتی بس عجیب داشت !

مانیتور سری AW و AR واقعا مثله یه مینی براویا میمونه کیفیتش!

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

بعد از این که نوت بوک را خریدی متوجه میشی که کلا کیفیت تصویر چندان هم مهم نیست ! چون نوت بوک یه وسیله شخصیه :31:(مثل مسواک ! ) و خودت می خوای جلوش بیشنی و آن هم در فاصله ی کم! پس کیفیت همه قابل قبول هست.
!
دقیقا!!
من الان دنبال یه چیزیه هستم که بشه زاویه دید رو کم کرد!
خیلی به کار میاد!:27::27:

گرافيكار
24-08-2010, 14:11
حالا از مدلهای جدید سونی کدوم یکی صفحه نمایش بهتری داره
از 1 تا 1500
البته من بیشتر از زاویه دید دنبال یه صفحه نمایشم که انعکاس نداشته باشه

amir_rahbaran
24-08-2010, 21:29
حالا از مدلهای جدید سونی کدوم یکی صفحه نمایش بهتری داره
از 1 تا 1500
البته من بیشتر از زاویه دید دنبال یه صفحه نمایشم که انعکاس نداشته باشه

سوال منم اينه. من خودم دنبال يه مدل 13.3 اينچي هستم بيشتر براي مطالعه و كار با آفيس و نرم هاي ساده و زياد مي خوام تو روز باهاش كار كنم برا همين مي خوام صفحه نمايش در حد عالي باشه و بازتاب زياد نداشته باشه كه چشم خسته بشه. تو پايتخت كه رفتم خيلي از مدلهارو روشن نداشتن. البته خيليا vostro 3300 رو معرفي كردن كه صفحه ماته ولي مي خوام بدونم صفحه مات كيفيت پايين تري نداره نسبت به سوني ها ( البته سري هاي ea cw و ... هم رفلكس زيادي داشتن) asus يا toshiba چطورن؟ بالاخره ممنون ميشم دوستان نظر بدن.

گرافيكار
25-08-2010, 14:09
سوال منم اينه. من خودم دنبال يه مدل 13.3 اينچي هستم بيشتر براي مطالعه و كار با آفيس و نرم هاي ساده و زياد مي خوام تو روز باهاش كار كنم برا همين مي خوام صفحه نمايش در حد عالي باشه و بازتاب زياد نداشته باشه كه چشم خسته بشه. تو پايتخت كه رفتم خيلي از مدلهارو روشن نداشتن. البته خيليا vostro 3300 رو معرفي كردن كه صفحه ماته ولي مي خوام بدونم صفحه مات كيفيت پايين تري نداره نسبت به سوني ها ( البته سري هاي ea cw و ... هم رفلكس زيادي داشتن) asus يا toshiba چطورن؟ بالاخره ممنون ميشم دوستان نظر بدن.
واقعا این مهمترین مسئله برای منه
فعلا که اساتید جواب ندادن
امیدوارم دوستان در این مورد نظرشون رو بگن

amir_rahbaran
26-08-2010, 20:04
چرا كسي نيست كه سوال به اين مهميو جواب بده.؟؟؟!!!

conjed
26-08-2010, 21:20
نقل قول==>"
دل در سری مولتی مدیای خود مخصوصا اگه RGB LED باشه خیلی خیلی خوب کار کرده ( تو ایران نایابه ! )"

مثلا 1558 کیفیتش نسبت به سونی چطوریه؟
مخصوصا dell studio 1558 که و full hd LED backlight
هست؟نسبت به مپلا سریه F که lcd هستش.

REGISTERED-USER
26-08-2010, 21:41
سونی یادمه سری FZ آمریکایی رو که زد من خودم داشتم 1.700 مایه اش بود : FZ290

LCD بود و Full HD X-brite و Hi-color ... کیفیت رنگ و زاویه دید و غلظت رنگی که داشت توی هیچ لپ تاپی تابحال ندیدم

جدا فوق العاده بودند

Pami
27-08-2010, 10:35
LCD بود و Full HD X-brite و Hi-color ... کیفیت رنگ و زاویه دید و غلظت رنگی که داشت توی هیچ لپ تاپی تابحال ندیدم

سری FZ دوال لامپ بود و به خاطر همین روشنایی صفحه اش خیلی زیاد بود ولی کیفیت رنگ نداشت . رنگ های سفید رو متمایل به زرد نشون میداد ، مثل LED های بی کیفیت که رنگ سفید رو متمایل به آبی نشون میدن .

گرافيكار
27-08-2010, 13:08
سری FZ دوال لامپ بود و به خاطر همین روشنایی صفحه اش خیلی زیاد بود ولی کیفیت رنگ نداشت . رنگ های سفید رو متمایل به زرد نشون میداد ، مثل LED های بی کیفیت که رنگ سفید رو متمایل به آبی نشون میدن .
اساتید عزیز
گذشته رو ول کنید
الان چه لپ تاپی هست که صفحه نمایشش انعکاس نداشته باشه یا کمتر داشته باشه

conjed
27-08-2010, 18:11
نقل قول==>"
دل در سری مولتی مدیای خود مخصوصا اگه RGB LED باشه خیلی خیلی خوب کار کرده ( تو ایران نایابه ! )"

مثلا 1558 کیفیتش نسبت به سونی چطوریه؟
مخصوصا dell studio 1558 که و full hd LED backlight
هست؟نسبت به مپلا سریه F که lcd هستش.

اگه اساتید جواب بدن خیلی ممنون میشم

Microsoft24
28-08-2010, 07:13
سلام

من می خوام یک لپ تاپ بخرم، واسم کیفیت صفحه نمایش خیلی مهمه مخصوصاً زاویه دیدش.

می‎خواستم بدونم بهترین لپ تاپ در این زمینه کدوم هست؟

بهترین صفحه نمایش در حال حاضر فقط و فقط به مک بوک پرو ی شرکت ، اپل تعلق داره!

موفق باشید ،

امید

majid_3ma
28-08-2010, 09:09
display های شرکت سونی و اپل ساخت یک کارخانه هستند و آنچنان تفاوتی نمیکنه(بجز بعضی از مدل ها)

Microsoft24
28-08-2010, 10:16
display های شرکت سونی و اپل ساخت یک کارخانه هستند و آنچنان تفاوتی نمیکنه(بجز بعضی از مدل ها)

کی همچین حرفی زده ؟؟؟

LED های اپل ساخت شرکت LG اند!!!!!!!!!!1

در حالیکه ، سونی .....

موفق باشید ،

امید

mas_dodar
28-08-2010, 13:12
من شنیدم که کیفیت مانیتورای سونی کلا از بقیه برندا بهتره

Microsoft24
28-08-2010, 16:19
من شنیدم که کیفیت مانیتورای سونی کلا از بقیه برندا بهتره

هر چی تا حالا شنیدی رو فراموش کن!!!! :27:

برو ، از نزدیک ببین! :5:

افتضاحی که سونی :2: تو کنفرانس امسالش به بار آورد چیز کمی نبود! :13:

sogol6561
28-08-2010, 16:49
من می خوام یک لپ تاپ بخرم، واسم کیفیت صفحه نمایش خیلی مهمه مخصوصاً زاویه دیدش.صد در صد مانیتور سونی بهتره.:40:
اونایی هم که میگن اپل مطمئن باش از روی تعصب دارن میگن.:27:

mohsenfhm
28-08-2010, 16:52
صد در صد مانیتور سونی بهتره.:40:
اونایی هم که میگن اپل مطمئن باش از روی تعصب دارن میگن.:27:

بهتره از نزدیک ببینید بعد مقایسه کنید:31:

~ReZa~
28-08-2010, 17:09
من خودم با تجربه ای که تو این زمینه دارم :
اول میگم سونی بهتره.
دوم هم رده بالاهای hp و سوم هم اپل.

conjed
29-08-2010, 13:27
نظرتون در مورد صفحه نمایش led و FULLHD از برند dell مثلا1558 چیه؟؟؟؟؟
مثلا در مقایسه با سونی

جواب بــــــدیـــنـــــــا

amir_rahbaran
29-08-2010, 20:40
من خودم دنبال يه مدل 13.3 اينچي هستم بيشتر براي مطالعه و كار با آفيس و نرم هاي ساده و زياد مي خوام تو روز باهاش كار كنم برا همين مي خوام صفحه نمايش در حد عالي باشه و بازتاب زياد نداشته باشه كه چشم خسته بشه. تو پايتخت كه رفتم خيلي از مدلهارو روشن نداشتن. البته خيليا vostro 3300 رو معرفي كردن كه صفحه ماته ولي مي خوام بدونم صفحه مات كيفيت پايين تري نداره نسبت به سوني ها ( البته سري هاي ea cw و ... هم رفلكس زيادي داشتن) asus يا toshiba چطورن؟ بالاخره ممنون ميشم دوستان نظر بدن.

آقا لطف كنيد مدل معرفي كنيد. نه اينكه برند. چون همين سوني سري s يا eaش انعكاس زيادي داشت. asus u30jc رو تو notebookchek ديدم به نظر صفحه خوبي داشت.
دوستان لطف كنن نظر بدن.

Pami
29-08-2010, 20:52
دوستان عزیز خواهشا از روی تعصب و بی دلیل حرفی نزنید که باعث گمراهی کسی بشه

تولیدات مانیتور سونی بطور مشترک توسط کمپانی S-LCD انجام میشه که وابسته به سونی - سامسونگ هست و جزو با کیفیت ترین پانل ها هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا از نزدیک چیزی رو ندیدید به بقیه توصیه نکنید .

افتضاحی که سونی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو کنفرانس امسالش به بار آورد چیز کمی نبود! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدوم افتضاح ؟ والا سونی همیشه نسبت به محصولاتش پایبند بوده ، با جزئیات بگو امید

بهترین صفحه نمایش در حال حاضر فقط و فقط به مک بوک پرو ی شرکت ، اپل تعلق داره!

امید جان از شما انتظار دارم بی تعصب باشی و اینجوری قضاوت نکنی .

masih eia
29-08-2010, 21:05
دوستان عزیز خواهشا از روی تعصب و بی دلیل حرفی نزنید که باعث گمراهی کسی بشه

تولیدات مانیتور سونی بطور مشترک توسط کمپانی S-LCD انجام میشه که وابسته به سونی - سامسونگ هست و جزو با کیفیت ترین پانل ها هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا از نزدیک چیزی رو ندیدید به بقیه توصیه نکنید .

کدوم افتضاح ؟ والا سونی همیشه نسبت به محصولاتش پایبند بوده ، با جزئیات بگو امید

امید جان از شما انتظار دارم بی تعصب باشی و اینجوری قضاوت نکنی .
این شما هستی که روی محصولات سونی از هر نظر متعصب هستید.این توی بقیه پست هاتون توی جاهای دیگه هم مشهوده.به نظر من هم اپل بالاترین کیفیت را داره.

Pami
29-08-2010, 22:08
این شما هستی که روی محصولات سونی از هر نظر متعصب هستید.این توی بقیه پست هاتون توی جاهای دیگه هم مشهوده.به نظر من هم اپل بالاترین کیفیت را داره.

حرفی میزنید با مدرک بگید ، شماره پستی که من متعصبانه حرف زدم رو برام ارسال کنید ، من توی پست هام نمیام بگم فقط سونی و بقیه آشغال و افتضاح هستن .
منتظر هستم

گرافيكار
29-08-2010, 23:35
خب مثل اینکه به جای معرفی مدل خاصی
یه رینگ کشتی کج داره تاسیس میشه
اساتید گل من توی سایت نت بوک چک بررسی اکثر برندها رو دیدم
به نظر من اکثر لپ تاپا از سونی گرفته تا اپل و ... زاویه دید بدی داشتن و کما بیش شبیه هم بودن
برای من از همه چی مهمتر نداشتن انعکاسه چون چشمای من مشکل داره حاظرم تا 400 هم برای همچین مدلی بیشتر پول بدم
خواهش میکنم یه مدل خوب معرفی کنید که از روی تجربه های مستقیم در موردش شناخت دارین

Pami
30-08-2010, 00:22
خب مثل اینکه به جای معرفی مدل خاصی
یه رینگ کشتی کج داره تاسیس میشه

دوست عزیز فروم محل بحث و تبادل نظر هست تا همه به یه نتیجه برسن و از مطالب استفاده کنن نه جای مسخره کردن و کنایه زدن .
رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاد

amin666
30-08-2010, 15:49
ب هنظر من سخته بین مونیتورهای سونی و اپل بگی کدوم بهتره.هر کدوم در نوع خودشون بی نظیر هستن و نمی شه گفت کدوم بهتره.درسته پنل macbook رو Lg می زنه.ولی مانیتورهای اپل اصلا با خود lg هم قابل مقایسه نیست.خودم هم موندم تو این نکته!از نظر زاویه دید بهتره دنبال لپتاپ باled بک لیت بگردید.حیف که سامسونگ لپتاپهاش خیلی کمه تو ایران_من فقط دو مدل دیدم چند ماه پیش)ولی lcd ش عالی بود.حیف که نرفتم مشخصاتش رو بگیرم!ولی به نظرم کلا سونی و مک رده اول از نظر کیفیت هستند و بستگی به نظر خودتون داره.من مک بوک رو ترجیح می دم کیفیت lcd ش رو.ولی سونی هم عالیه

conjed
30-08-2010, 16:27
اساتید عزیز,همه لپ تاپا که اپل وسونی نیستن

نظرتون در مورد صفحه نمایش هم led و همFULLHD از برند dell مثلا1558 چیه؟؟؟؟؟
مثلا در مقایسه با سونی

جواب بــــــدیـــنـــــــا

گرافيكار
31-08-2010, 01:06
دوست عزیز فروم محل بحث و تبادل نظر هست تا همه به یه نتیجه برسن و از مطالب استفاده کنن نه جای مسخره کردن و کنایه زدن .
رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاد
صد البته که فروم جای بحث هست
اما اینکه شما الان دارید بحث میکنید خودش جای بحث داره
فکر کنم من توی این انجمن از همه بیشتر رعایت میکنم
بهتر نیست به سوالات کاربرا پاسخ بدین

اساتید گل من توی سایت نت بوک چک بررسی اکثر برندها رو دیدم
به نظر من اکثر لپ تاپا از سونی گرفته تا اپل و ... زاویه دید بدی داشتن و کما بیش شبیه هم بودن
برای من از همه چی مهمتر نداشتن انعکاسه چون چشمای من مشکل داره حاظرم تا 400 هم برای همچین مدلی بیشتر پول بدم
خواهش میکنم یه مدل خوب معرفی کنید که از روی تجربه های مستقیم در موردش شناخت دارین
ممنون میشم به ادامه حرفام اگه ربطی به بحث داره جواب بدین

farshid7f
03-09-2010, 14:30
اساتيد لطفا در مورد لپ تاپ هايي با قيمت كمتر هم نظر بديد (مثلا بشكل نسبي و مقايسه اي)
درسته كه عنوان تاپيك بهترينه و تو قيمت هاي پايين اختلاف كيفيت فاحش نيست ولي اگه اينكارو بكنيد براي افراد بيشتري قابل استفاده ميشه..مثلا يكي مثل من كه ميخواد لپ تاپ 900-1ميليوني بگيره هم راهنمايي بشه.
ممنون

mrmbmh
04-09-2010, 18:40
من اخیرا روی مدل های 13 اینچی و 14 اینچی زیاد تحقیق کردم. واقعیت اینه که پنل هایی که روی لپ تاپ های جدید استفاده میشه، کلهم جالب نیستن! و کمپانی ها روی کیفیت LCD اصلا دست و دلباز نیستن و به خاطر کاهش قیمت از LCD های بی کیفیت استفاده می کنن که نه viewing angle خوبی داره و نه brightness درست حسابی! این مخصوصا در لپ تاپ های حوزه قیمت 1 تومن بیشتر مشاهده میشه. (امیدوارم در آینده یه تحولی حداقل در این زمینه تو لپ تاپ داشته باشیم)
چیزی که تا حالا از تحقیقاتم به دست اومده، اینه که فعلا تا قیمتهای 1.500 لپ تاپ های 13 اینچی اپل و همچنین HP Envy14 اسکرین های بهتری دارن و رنگ ها شارپ تر هست...اما گویا Envy14 پیدا نمیشه این ورا:( در مورد سری S سونی هم خیلی مایل بودم بدونم ولی تو اینترنت خیلی review ازش پیدا نکردم.سری EA هم گویا کاملا معمولیه و زیاد جالب نیست...

alisoofi
04-09-2010, 20:33
من SR490jbb دارم.ازش خیلی راضیم.واسه خانومم یه DV3 از HP خریدم که LED هم هستش ولی باز هم از اون خیلی سره.اتفاقا SR هم 13.3 اینچ هستش.

mrmbmh
04-09-2010, 21:16
من SR490jbb دارم.ازش خیلی راضیم.واسه خانومم یه DV3 از HP خریدم که LED هم هستش ولی باز هم از اون خیلی سره.اتفاقا SR هم 13.3 اینچ هستش.
سری SR دیگه تولید نمیشه و سری S جایگزین اون هست.
سری dv هم جدا از سری Envy هست و کلا دو داستان جدا دارن.

REGISTERED-USER
04-09-2010, 21:39
کیفیت LCD های اچ پی هنوز ضعیفه بجز سری EVNY که جدا خوب کار کرده !

infry09
04-09-2010, 22:49
سلام
نظرتون راجع به TOSHIBA چیه؟
من دارم تا هفته ی دیگه Satellite A665 S6065 میگیرم صاحب مغازه میگفت LED ش قابلیت دید 180 درجه ای داره
(البته برا من مهم نیست )

conjed
04-09-2010, 23:09
لطفا صفحه نمایش
led full hd DELL 1558&
led hp dv6-3061&
vaio F series 1600x900&
vaio F series full HD1920x1080
رو باهم مقایسه کنید . . . . .. . . ..اگه بلدید!!!!!:10:

mrmbmh
05-09-2010, 02:50
دوست عزیز مقایسه LCD لپ تاپ های مختلف به این راحتی نیست، مگر اینکه مغازه دار باشی و یا تجربه کار با هر کدوم رو داشته باشی، البته سایت هایی مثل Anandtech.com هر از چند گاهی یک مقایسه بین contrast و black & white لپ تاپ های مختلف میذارن اما در حالت کلی باید نظر خریداران هر کدوم از مدلها رو مطالعه کنید تا یک معیار نسبی دستتون بیاد.

conjed
05-09-2010, 21:58
دوست عزیز مقایسه LCD لپ تاپ های مختلف به این راحتی نیست، مگر اینکه مغازه دار باشی و یا تجربه کار با هر کدوم رو داشته باشی، البته سایت هایی مثل Anandtech.com هر از چند گاهی یک مقایسه بین contrast و black & white لپ تاپ های مختلف میذارن اما در حالت کلی باید نظر خریداران هر کدوم از مدلها رو مطالعه کنید تا یک معیار نسبی دستتون بیاد.

درست.ولی حالا اگه کسی حسی تجربه داره هر چندتاشو که تونست تو کنتراست و کیفیت و ... مقایسه کنه

kiuq
05-09-2010, 22:25
led full hd DELL 1558&
led hp dv6-3061&
vaio F series 1600x900&
vaio F series full HD1920x1080
دوست عزیز 1558 همچین چیزی که شما نوشتی نداره و این ساخته ذهن سایتهای ایرانیه..
تفاوت در کیفیت بیشتر به پنل که عامل تعیین کننده ی کنتراست و زاویه دید و . . هست میشه و البته رزولوشن ( جز مهم) برمیگرده که در این بین سونی حرف اول رو میزنه و دل و اچ پی تقریبا مشابها که تجربه شخصی میگه HP کمی بهتره...
به تریتیب:
1-vaio 1080*...
2-vaio 900*...
3,4- اون دوتا

conjed
06-09-2010, 09:25
دوست عزیز 1558 همچین چیزی که شما نوشتی نداره و این ساخته ذهن سایتهای ایرانیه..
تفاوت در کیفیت بیشتر به پنل که عامل تعیین کننده ی کنتراست و زاویه دید و . . هست میشه و البته رزولوشن ( جز مهم) برمیگرده که در این بین سونی حرف اول رو میزنه و دل و اچ پی تقریبا مشابها که تجربه شخصی میگه HP کمی بهتره...
به تریتیب:
1-vaio 1080*...
2-vaio 900*...
3,4- اون دوتا

ممنون از جوابتون .شما مطمئنی؟؟!,1558 فول اچ دی رایانه همراه زده بود.قیمتشم حدود 100 تومن بیشتر از 1558 معمولیش بود که اونم تو لیستش بود .اتفاقا 2 مدل full hd 1920 x 1080 داشت که قیمتاششم شاید50 تومن حدودا فرق میکرد
من زنگم زدم.گفتن داریم
فک کنم مهرگان ماشین اسیام داشتش قبلنا

حالا اگه بفرض باشه مقایسشون چطوریه؟؟
چون معمولا led ها رنگارو پر تر وقشنگ تر نشون میدن.مگه نه؟؟

kiuq
06-09-2010, 10:54
چون معمولا led ها رنگارو پر تر وقشنگ تر نشون میدن.مگه نه؟؟
اصلا اینگونه نیست ...
هیچ تفاوتی بین پنل های LCD , LED وجود نداره و در عمل یکی هستند ... تنها تفاوت در نور پس زمینه هستش که معیار انتخاب LED میشه..نور پس زمینه LCD ها CCFL هست و LED ها دوگونه دارند که گونه مرسومش WLED میشه، در مقایسه های انجام شده بین ایندو هم چنان تفاوتی نیست، پس در کل تفاوتی محسوس بین آنچه که میبینید نیست.:20:
البته در لپتاپ ها که عمر باتری امر مهمی از LED ( جدیدا ) استفاده میشه ، به خاطر بیشتر شارژ نگه داشتن.

ممنون از جوابتون .شما مطمئنی؟؟!
من نمیدونم فلان سایت چی آورده ولی در سایت اصلی این مدل همچین کانفیگی نیست .. اگه بود حق با شماست..
در ضمن کاملا یادمه که سایتی رزولوشن 1340 رو زده بود 1080*1920 که دوستومن گرفت و دید حداکثر رزولوشین این مدل 800*1280 هستش..
سعی کنید از منابع معتبر استفاده کنید..:11:

conjed
08-09-2010, 12:29
اصلا اینگونه نیست ...
هیچ تفاوتی بین پنل های LCD , LED وجود نداره و در عمل یکی هستند ... تنها تفاوت در نور پس زمینه هستش که معیار انتخاب LED میشه..نور پس زمینه LCD ها CCFL هست و LED ها دوگونه دارند که گونه مرسومش WLED میشه، در مقایسه های انجام شده بین ایندو هم چنان تفاوتی نیست، پس در کل تفاوتی محسوس بین آنچه که میبینید نیست.:20:
البته در لپتاپ ها که عمر باتری امر مهمی از LED ( جدیدا ) استفاده میشه ، به خاطر بیشتر شارژ نگه داشتن.

يعني كنتراست led هم بيشتر نيست؟؟؟
اخه مغازه دارا هم ميگن بهتره ولي اونم هيچ زياد روش نميشه حسابي باز كرد دلايل علميم قبول ولی من که رفتم تو یه مغازه که f12 رو ببینم یه acer بغلش روشن بود که من با این که از گوشه میدیم رنگای پر تر وقشنگ تری نسبت به f12 1600 x900داشت_البته از جلوهم ديدم.2تا دلم مقایسه کردم_فک کنم 5010و1520dell_یه جورایی led زنده تر نشون میده!حالا نمیدونم منظور دوستان از کیفیت چیه چون من تجربه زیادی تو این مورد ندارم! نظــــــــرتـــــــون چـیــــــــه؟؟؟

من نمیدونم فلان سایت چی آورده ولی در سایت اصلی این مدل همچین کانفیگی نیست .. اگه بود حق با شماست..
در ضمن کاملا یادمه که سایتی رزولوشن 1340 رو زده بود 1080*1920 که دوستومن گرفت و دید حداکثر رزولوشین این مدل 800*1280 هستش..
سعی کنید از منابع معتبر استفاده کنید..

من سليت معتبري پيدا نكردم كه ريويوي 1558 معمولي كه تو ايران هست داشته باشه.ميشهئ يه لينك معرفي كنيد؟؟

كلا نظرتون در مورد صفحه نمايش سري مولتي مدياي دل_studio1558_چيه؟؟

در مورد كيفيت ساخت 1558 چطور؟

خيــــــــــلي ممنـــــــــــــــــون:11:

kiuq
09-09-2010, 23:42
2تا دلم مقایسه کردم_فک کنم 5010و1520dell_یه جورایی led زنده تر نشون میده!
به خاطره TrueLife ه!

f12 رو ببینم یه acer بغلش روشن بود که من با این که از گوشه میدیم رنگای پر تر وقشنگ تری نسبت به f12 1600 x900داشت
امکان نداره ..

من سليت معتبري پيدا نكردم كه ريويوي 1558 معمولي كه تو ايران هست داشته باشه.ميشهئ يه لينك معرفي كنيد؟؟
سایت خود دل که معتبره رزولوشین این مدل رو 768*1366 زده..

در مورد كيفيت ساخت 1558 چطور؟
به نظر من خوبه.
ولی میتونی از بچه های امین فروم که این مدل رو دارن ( در تاپیک مربوطه) بپرسی.

IMABESTBOY
10-09-2010, 11:27
قطعا sony بهتره اما من از 2-3 نفر شنیدم برای کیفیت سونی خریدن اشتباهه.حالا میل خودته...