PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد ADSL

hamed1024
22-08-2010, 15:11
سوالاتی در مورد adslدارم که به راهنمایی دوستان احتیاج دارم
1-مودمtp-link td-8811چندتا خروجی یو اس پی و چندتا خروجی لان داره؟
2-از این مودم به صورت همزمان برای چند تا کامپیوتر می تونم استفاده کنم؟
3-منظور از ethernet چیه؟
4-ایا این مودم و یا مودم هایadslدیگه برقشون را از کیس می گیرن یا خودشون مستقیم به برق وصل می شن؟
5-با سرعت 128چند کیلوبایت در ثانیه دانلود دارم؟256 چه طور؟
6-مودم هایadslکه قابلیت بی سیم و روتر دارند ایا دیگه خروجی لان و یو اس پی ندارند؟با اونها چندتا کام را می شه به طور همزمان به اینترنت وصل کرد؟
7-ایا من حتما باید از اسپلیتر استفاده کنم؟قیمت اسپلیتر چنده؟
8-من یکی از شهرستانهای اصفهان هستم و یکی از شرکتهای ارایه دهنده adsl را که زنگ زدم گفت ما برای مرکز مخابرات شما 200پورت داریم که تا الان 100تاش پر شده و اگه ظرفیت تموم شه باید 1سال صبر کنین!لطفا راجب این موضوع یه توضیحی بدین که این ظرفیت ها چه جورین؟
9-این شرکت می گه واسه رنج خط 5تومن و واسه نصب 15تومن می گیره که نصبا خودمم می تونم انجام بدم اما می گه اجباری هست و باید هزینه را پرداخت کنین!!!!!!!!!!!این چه طوریه؟
10-قیمت مودم های adsl اینترنال چنده؟
11-adslمخابرات اصفهان چه طوریه جریانش؟به ما هم می دن؟الان پورت خالی دارن؟من باید از کجا جویا شم سایتی شماره ای چیزی!!
12-ایا تفاوت سرعت یو اس پی و لان مودم زیاده؟
13-منظور از acsses point چیه؟
با تشکر

M0hsen3D
29-08-2010, 14:50
1-
2-
3-نوعى سيستم شبکه که امکان حمل اطلاعات سمعى و بصرى را همانند داده کامپيوترى فراهم مى اورد با سرعت انتقال 10MB
4-نه خودشون باید به برق متصل بشند.
5- 128= 16کیلوبایت بر ثانیه 256 = 32 کیلوبایت در ثانیه
6-بستگی به نوع مودم داره انواع مختلفی هستند که علاوه بر LAN وUSB قابلیت وایرلس را دارند مثل بعضی از مودم های ASUS . بستگی به تعداد خروجی های مودم داره
7-اسپلیتر وسیله ای برای جلوگیری از اختلالات نویز وقطعی اینرنتت و تلفن است وحتما باید از ان استفاده کرد.قیمتش حدود 3-4تومن هست
8-راست میگه چون کمبود پورت داریم باید سریع برای گرفتن ADSL اقدام کنیم تا ظرفیت پرنشه و 6میلیون پرت پرسرعت هم فکر کنم تا سال اینده میخواد وارد بشه.
9-غلط کرده بگو به تو بطی نداره بخوای مودم منو نصب کنی بگو هزینه نصب و راه اندازی مودم به عهده مشترک هست.تو سایت مخابرات مرکزی نوشته.
10-مودم اینتنال میخوای چی کار برو مودم ALFEX بگیر خیلی مودم سگ جون وخوبی ودارای LAN,USB,COMBO ROUTER هست بارنگ مشکی و چراغ های ابی.
11-مخابرات رو بی خیال شو مشکلات زیاد داره از قبیل بسته بودن پورت --- دادن ای پی INVALID به مشترک و...
12-LAN=100 MB USB=24 MB
13-

hamed1024
29-08-2010, 17:42
سلام دوست عزیز اقایm.rme30ممنون بابت راهنماییتون،من الان 10روزه این تاپیکا زدم هیچکس یه جواب نداد از شما خیلی ممنونم
من یه مودم می خوام که باش از adsl128 استفاده کنم حالا شما بگین ایا داشتن لان برام ضروری هست یا بود و نبودش تاثیر زیادی داره؟
یه مودم با قیمت مناسب می خوام هر چه قدرم کوچیکتر و جمع و جور تر باشه بهتره یکی بهمtp-link td-8811را معرفی کرد حالا اگه شما هم نظری دارین بگین،تا 35000برای یه کامپیوتر هم می خوام ازش استفاده کنم
این مودم alfexکه گفتین قیمتش چنده؟
adsl 64چند کیلو بایت در ثانیه دانلود می کنه؟
مودم Adsl اینترنال حدود قیمتش چنده، می خوام حدودشا بدونم؟
در استفاده از adsl ایا هنگامی که می خوام کانکت شم باید مودم را روشن کنم و وقتی هم که دیگه نخواستم استفاده کنم دوباره خاموش کنم؟اینجوره؟ می شه یه توضیحی بدین؟
با تشکر

joe_satriani
01-09-2010, 23:17
با سلام

من یه مودم می خوام که باش از adsl128 استفاده کنم حالا شما بگین ایا داشتن لان برام ضروری هست یا بود و نبودش تاثیر زیادی داره؟

منظور لن هست ديگه ؟ آره؟
بايد مودم رو از طريق لن يا يو اس بي به كامپيوتر وصل كنيد تا بتونيد تنظيمات مودم رو يه بار هم كه شده انجام بديد
و اگه از كامپيوتر دسكتاپ بخوايد براي اينترنتتون استفاده كنيد بايد با لن يا يو اس بي وصل بشه
چرا حالا لن؟‌چون سرعتش نسبت به يو اس بي بيشتره

یه مودم با قیمت مناسب می خوام هر چه قدرم کوچیکتر و جمع و جور تر باشه بهتره یکی بهمtp-link td-8811را معرفی کرد حالا اگه شما هم نظری دارین بگین،تا 35000برای یه کامپیوتر هم می خوام ازش استفاده کنم

مودم هاي معمولي توي همين رنج قيمت دارن
اما اگه مودم وايرلس بخواي قيمتش بيشتر از 55 تومن هست و تا 120 تومن و بالاتر هم ميره

این مودم alfexکه گفتین قیمتش چنده؟

Alfex معمولي (‌يعني بيسيم نباشه ) حول و حوش 30 تومن هست

adsl 64چند کیلو بایت در ثانیه دانلود می کنه؟

بستگي به شركتي كه ازش ميگيريد داره

در استفاده از adsl ایا هنگامی که می خوام کانکت شم باید مودم را روشن کنم و وقتی هم که دیگه نخواستم استفاده کنم دوباره خاموش کنم؟اینجوره؟ می شه یه توضیحی بدین؟

هم اينطوري هست كه فقط مودم رو روشن خاموش كنيد و به اينترنت وصل بشيد كه بهش ميگن حالت PPPOE و هم مثه دايل آپ هست كه بشه كانكشن ساخت و كانكشن رو توي ويندوز اجرا كنيد تا وصل بشه كه ميگن Bridge

موفق باشيد.

hamed1024
07-09-2010, 18:08
سلام
می خواستم بدونم قیمت مودم adsl اینترنال در چه حدودی هست؟(که بتونم باش از ای دی اس ال 2 استفاده کنم)در سی دی تبلیغاتی نداگشتر بخش رهنمای نصب مودم،طریقه ی نصب مودم اینترنال internet pci adsl 388w,388g را داره کسی از قمیت حدودی این دو مودم خبر داره؟
من یه مودم adsl2 می خوام نیازی به وایرلس و روتر هم ندارم خوب باشه اما هرچه قدر ارزون تر باشه بهتر،مودمtp-link td-8811را معرفی کردن دوستان قیمتش هم حدود27 تومن اما من یه مودم می خوام کوچیک و جمع و جور تر باشه کسی مودم دیگه سراغ نداره؟
تو گوگل قسمت تصاویر مودم Adsl سرچ کردم یکی از مودم ها مودمALFEXبود اما مدلش مشخص نبود اما کوچیکتر از مودم های tp-linkو بقیه بود کسی از قیمت و مودل های مودم alfex خبر داره؟
من می خوام از سرعت 128 یا حداکثر256 استفاده کنم ایا داشتن چورت لان تاثیری داره؟مثلا تو سرعت دانلودم چند کیلوبایت تاثیر داره؟
سرعت 512کیلوبایت و 512 کیلوبیت چه تفاوتی داره و هر کدوم چند کیلوبایت در ثانیه دانلود دارند؟