PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا یک مهندس فوق لیسانس عمران؟

dentistdr
22-08-2010, 01:26
سلام
سوال از طرف فردی است که عضو این سایت نیست

درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا یک مهندس فوق لیسانس عمران؟

شما بهترین حالت را در نظر بگیرید
بهترین محل کار یک مهندس عمران و بهترین محل کار یک دندانپزشک عمومی

لطفا کمی توضیح دهید

حدودن در بهترین حالت شهرهای بزرگ ماهیانه چه قدر در می آوردند؟

با تشکر فراوان

vahid-p
22-08-2010, 09:12
من که فکر می کنم در بهترین حالت یک مهندس عمران می تونه میلیاردر باشه، ولی یه دکتر دندانپزشک خیر.
چون کار عمرانی امکان گسترشش زیاده ولی کار دندانپزشکی محدود به خود فرده و کار یک نفرست.
البته این دلیل نمی شه که یه مهندس یا به گفته شما فوق لیسانس عمران در آمدش از یه دندان پزشک بیشتر باشه ( با این وضعیت ازدیاد مهندسین عمران ) ولی چون شما گفتین بهترین حالت، خب معلومه که مهندس عمران درآمدش بیشتره.
حالا منم یه سوال دارم، جالبه چرا بین دندان پزشکی و مهندسی عمران می خواهین مقایسه کنید؟ ( ارتباطش رو نفهمیدم )

bax_021
22-08-2010, 09:45
اگر تو رشته ی عمران آشنا داشته باشی یا کسی که یه شرکت معروف داشته باشه درآمدت واقعا خوب می شه
ولی اگر کسی و نداشته باشی نه ، مگر اینکه از دانشگاه های خوب تهران باشی
اینو می گم چون ما کلا از قدیم خاندانمون یا معمار بودن یا مهندس عمران
البته پدر من آزاد عمران خوند
ولی خیلی تلاش کرد و الان یکی از معروف ترین مهندس های کشوره
به خودت بستگی هم داره که چقد علاقه و پشت کار داشته باشی
:11:
درآمد این رشته هم به این بستگی داره که چقد کار داشته باشی
اگر چند تا کار بزرگ و خوب بگیری تو چند سال به چند صد ملیون ممکنه برسه حتی
ولی کارهای کوچیک آپارتمانی رو اگر8 - 9 ماهه تموم کنی معمولا سی چهل تایی می مونه تهش
که اینم به زرنگی خودت بستگی داره

behdana
22-08-2010, 10:09
آقا پزشکی یه کلاس دیگه ای داره به خدا.
:5:

aminalex
22-08-2010, 13:11
ببین حاجی تو وقتی پزشک یا دندان پزشک میشی درامد کره واست تضمین شده ست ولی وقتی مهندسی می خونی به شرایط بستگی داره و نباید انتظار داشته باشی از اول وضعت توپ بشه و یه مدت حقوق بگیری ولی وقتی پزشکی می خونی آقای خودتی و حتی وقتی آش خوری درامد خوبی داری ، کلا به خودت بستگی داره ، میدونی که چی میگم :46:

Amirdb
22-08-2010, 14:20
اگه بخوایم بین یک دندانپزشک عمومی و یک مهندس عمران مقایسه انجام بدیم نمیشه دقیقا به نتیجه درستی برسیم و بگیم دقیقا کدوم بیشتر در میارند بستگی داره واسه اون دندونپزشکه بگیره یا واسه اون مهندسه پارتی پیدا بشه و..

ولی اگه بخوایم بین یه دندونپزشک متخصص ویک مهندس عمران مقایسه کنیم اون وقته که باید بگیم که دندانپزشکه ده ها برابر از مهندسه بیشتر درمیاره چون خودتون میدونید دیگه کاری که یه متخصص مثلا ارتودنسی میکنه مثلا در نیم ساعت نزدیک به یک میلیون(تازه کم گفتم) در میاره که یه مهندس عمران بهترین شغل رو هم داشته باشه نمیتونه در روز این قدر درآمد داشته باشه
در عین حال یه متخصص دندانپزشک هم میتونه تو دانشگاه هم درس بده

shir_farhad
22-08-2010, 14:26
هیچ رشته ای به اندازه عمران کثیف تر و پولساز تر نیست. (هر چه کثیف تر درآمدش هم بیشتر)

MMM52
22-08-2010, 14:27
معلومه دیگه :
دندانپزشک عمومی!!!
دکترها پولشون از پارو بالا میره!!!

S c a r l e t t
22-08-2010, 15:17
معلومه که عمران

الان کسی بخواد بره دکتر نمیره پیش دکتر معمولی
همه میرن پیش تخصص و فو ق تخصص و کسائی که شاید خارج از ایرانم هستن

پس یه پزشک حالا حالا کار داره

ولی عمران نه

Amirdb
22-08-2010, 16:01
یه چیزی یادم اومد:31:
گرفتن دکترای یه رشته مهندسی همون قدر طول میکشه که گرفتن تخصص تو دندانپزشکی طول میکشه
دقت کنید گفتم دندانپزشکی نه پزشکی
دندانپزشکی دوره دکتراش 5 ساله هست و تخصصش 3 ساله=8سال
مهندسی ها=4سال کارشناسی+2سال ارشد+2سال دکترا=8 سال

البته اینها در صورتیه که همه مراحل رو با موفقیت بدون وقفه وپشت کنکور موندن بگذورنه:20:

shir_farhad
22-08-2010, 16:04
یه چیزی یادم اومد:31:
گرفتن دکترای یه رشته مهندسی همون قدر طول میکشه که گرفتن تخصص تو دندانپزشکی طول میکشه
دقت کنید گفتم دندانپزشکی نه پزشکی
دندانپزشکی دوره دکتراش 5 ساله هست و تخصصش 3 ساله=8سال
مهندسی ها=4سال کارشناسی+2سال ارشد+2سال دکترا=8 سال

البته اینها در صورتیه که همه مراحل رو با موفقیت بدون وقفه وپشت کنکور موندن بگذورنه:20:

نه خیر عزیز دل برادر دکترا به تنهایی 11 ترمه.

Amirdb
22-08-2010, 16:55
نه خیر عزیز دل برادر دکترا به تنهایی 11 ترمه.

دکترای مهندسی؟؟آره فکر کنم اشتباه گفتم.طول دوره دکتراش نهایتا 4 سال هست
ولی دندانپزشکی طول دوره اش رو درست گفتم:
برگ زرینی دیگر برای رشته داندانپزشکی:31::31:

طول دوره دندان‌پزشكي پنج سال است و درسهاي آن در سه بخش : عمومي ، پايه و اختصاصي برنامه‌ريزي شده است كه از لحاظ نحوه تعليم و تدريس، به درسهاي نظري ، عملي – نظري، عملي تقسيم مي‌شود.
اين دوره شامل دو مرحله است:
مرحله اول (5/1 سال) : در اين مرحله دانشجويان درسهاي نظري و عملي علوم پايه و عمومي را در دانشگاه (كلاس و آزمايشگاه)‌ مي‌گذرانند.
مرحله دوم (5/3 سال) : در اين مرحله دانشجويان درسهاي تخصصي را در دانشگاه (كلاس و بخشهاي كلينيكي) فرا مي‌گيرند و به منظور برخورداري از كارايي آموزشي- درماني، بيشتر اين دوره تحصيلي را در بخشهاي كلينيكي دانشكده و بيمارستانهاي وابسته به ارائه خدمات بهداشتي و درماني مي‌پردازند؛ لازم به تذكر است كه گذراندن درسهاي پايه براي ورود به دوره كلينيكي (مرحله دوم) ضروري است.
نظام آموزشي مطابق آيين‌نامه مصوب شوراي عالي برنامه‌ريزي است و هر واحد درس نظري 17 ساعت و هر واحد درس عملي 34 ساعت است. كل واحدهاي درسي اين دوره 203 واحد است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Gilopa
22-08-2010, 17:15
من پدرم دندانپرشکه ...
خواب بیتارف باید بگم خدارو شکر در آمدش خوبه ... اما اینم در نظر بگیرید که پدر من فقط کار دندانپزشکی انجام نمیده بلکه کار دندانسازی( پروتز) رو هم انجام میده یعنی بر فرض مثال مریضی که پیشش میاد اگر نیاز به ارتدنسی داشته باشه خودش قالب میگیره و کارگرهاش بر اساس قالب ارتدنسی رومیسازند... این باعث میشه که در آمدش بالاتر میره .... البته خداییش پدرم خیلی با انصافه مثلا برای یه پر کردن دندون از همه دکترهای شهر پاییینتر داره میگیره

برادر من هم از شانس شما مهندس عمران نقشه برداری هستش عمرا حتی یه ذره هم در آمد بابامو نداره:27: خودش میگه از زمانی که احمدی نژاد اومده تمام مهندسهای عمران دارن بدبختی میکشند

bax_021
22-08-2010, 19:39
من پدرم دندانپرشکه ...
خواب بیتارف باید بگم خدارو شکر در آمدش خوبه ... اما اینم در نظر بگیرید که پدر من فقط کار دندانپزشکی انجام نمیده بلکه کار دندانسازی( پروتز) رو هم انجام میده یعنی بر فرض مثال مریضی که پیشش میاد اگر نیاز به ارتدنسی داشته باشه خودش قالب میگیره و کارگرهاش بر اساس قالب ارتدنسی رومیسازند... این باعث میشه که در آمدش بالاتر میره .... البته خداییش پدرم خیلی با انصافه مثلا برای یه پر کردن دندون از همه دکترهای شهر پاییینتر داره میگیره

برادر من هم از شانس شما مهندس عمران نقشه برداری هستش عمرا حتی یه ذره هم در آمد بابامو نداره:27: خودش میگه از زمانی که احمدی نژاد اومده تمام مهندسهای عمران دارن بدبختی میکشند
خوب پدر منم عمران خونده صفحه ی قبل هم گفتم تو آزاد خونده
برادرمم همینطور ولی تو امیر کبیر
برادر شما هم بد رشته ای رو خونده
عمران نقشه برداری نصف عمران-عمران هم نیست
اگر تو این رشته ماهر باشید از یک دندانپزشک هم بیشتر در میارید
من حساب کردم چند سال پیش که پدرم یه کار بزرگ گرفت توی 3 سال ساعتی 2 میلیون درآمدش بوده
لیسانس هم هست پدرم
یعنی خیلی کمتر از یه دندانپزشک درس خونده
ولی تو کارش ماهره

Gilopa
22-08-2010, 23:02
خوب پدر منم عمران خونده صفحه ی قبل هم گفتم تو آزاد خونده
برادرمم همینطور ولی تو امیر کبیر
برادر شما هم بد رشته ای رو خونده
عمران نقشه برداری نصف عمران-عمران هم نیست
اگر تو این رشته ماهر باشید از یک دندانپزشک هم بیشتر در میارید
من حساب کردم چند سال پیش که پدرم یه کار بزرگ گرفت توی 3 سال ساعتی 2 میلیون درآمدش بوده
لیسانس هم هست پدرم
یعنی خیلی کمتر از یه دندانپزشک درس خونده
ولی تو کارش ماهره

والا شما اولین نفری هستید که عمران نقشه برداری راه و ساختمان رو میگید بده و نصف عمران عمران هم نیست !
شما در نظر بگیر که اگه 100 نفر لیسانس نقشه برداری داشته باشیم 10 هزار نفر عمران عمران داریم.. با این حساب کفه ترازو کدوم طرف سنگین تره ؟

AB
22-08-2010, 23:25
به مدرک مربوط نیست.به شعور طرف مربوطه.من لیسانس عمران میشناسم که میلیارده.(از زیر صفر شروع کرده.)

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

معلومه دیگه :
دندانپزشک عمومی!!!
دکترها پولشون از پارو بالا میره!!!

بله بعد از 50-55 سالگی از پارو بالا میره.

behdana
22-08-2010, 23:36
دوستان یه جور میگن عمران درآمد نجومی داره انگار هر کس که از این رشته فارغ التحصیل بشه بارش رو بسته!
کجا این خبره؟!
میدونم مهندسای عمران هستن که میلیاردرن ولی دلیل نمیشه که یه رشته ذاتش پول سازی باشه.
تو هر رشته ای اینجور آدما هستن.حتی رشته معدن که همه مسخره اش میکنند هم همچین آدمایی تو خودش داره. کلی شرایط هست باید جور بشه تا یه مهندس مایه دار بشه. البته راههای خاکی هم هست مثل از کار زدن و کم گذاشتن واسه کارها.
ولی با اینحال کار یه دندانپزشک همین که خودت رییس خودت هستی یه برتریه.
ضمن اینکه پزشکی نسبت به مهندسی عمران کار پاک تریه.

dracula_killer
23-08-2010, 11:12
ببینید،یه دندون پزشک یه مطب بزنه راحت پول در میاره
اما یه مهندس عمران اگه یه شرکت بزنه معلوم نیست که بتونه پول دربیاره،چون ربط زیادی به پارتی بازی و ... داره
اما یه دندون پزشک همون موثع که مطب بزنه پول درمیاره،دلیلش هم اینه که بالاخره ملت دندون درد رو همیشه دارن و میان سراغش،اما مهندس عمران باید برا شرکتش تبلیغ کنه و پارتی بازی و کلی کاره دیگه تا تازه بتونه مشتری بیاره

pirooz000
23-08-2010, 12:20
نظر بدید بحث جالبیه .

البته اینم هست هر کسی تو کارش حرفه ای باشه در آمد خوبی داره .

bax_021
23-08-2010, 12:43
والا شما اولین نفری هستید که عمران نقشه برداری راه و ساختمان رو میگید بده و نصف عمران عمران هم نیست !
شما در نظر بگیر که اگه 100 نفر لیسانس نقشه برداری داشته باشیم 10 هزار نفر عمران عمران داریم.. با این حساب کفه ترازو کدوم طرف سنگین تره ؟
ربطی نداره
یه لیسانس عمران - عمران به دو سه واحد می تونه همه ی کارای عمران - نقشه برداری رو انجام بده
اصلا یه مهندس که بخواد موفق باشه باید نقشه برداری هم بلد باشه
ولی کسی که عمران - نقشه برداری خونده خیلی از مباحث رشته ی عمران رو نمی خونه

John Cena723
23-08-2010, 12:46
هر دو تا به سرمایه زیادی نیاز داره . پس بنابراین کار عاقلانه خوندن یکی از دو بر حسب علاقه هستش که اگرم پس فردا بیکار بودی افسوس نخوری که چرا اون یکی رو خوندم بلکه خوشحال باشی چیزی رو خوندی که بهش علاقه داشتی.

mondialogo
23-08-2010, 12:59
فقط پزشکی!!!!:31:

ramin 69
23-08-2010, 21:10
درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا یک مهندس فوق لیسانس عمران؟

اگه توی این جوز فروم ها که بحث دانشگاه و رشته هست سرچ کنید میبینید که این جور سوالات ، مقایسه بین رشته ها خیلیییییییییییی زیاده.
اما به نظرم هر کسی هر رشته ای که بخونه میتونه توش بهترین و خفن ترین و پولدارترین باشه میتونه ساده ترین و نادون ترین فرد تو اون رشته باشه.

من کسی رو میشناسم حدود 25 سال پیش با موتور کرایه کشی میکرد اما الان شمش جابجا میکنه..... و این رو هم بگم مهندسی عمران خونده و درآمد اصلیش از همین طریقه . اما خیلی های دیگه رو هم میشناسم که کار نمیتونن پیدا کنن.
به کسی توهین نشه ، به نظر من تو ایران از طریق سالم پولدار نمیشه شد. یعنی بدون هیچ جور دروغ و باندبازییی و .... خیلی ها این کارا رو میکنن به خیلی جاها هم میرسن و از نظرشون کار خاصی نکردن ، چرا ؟؟؟ چون همه میکنن.....

John Cena723
23-08-2010, 21:33
به نظر من تو ایران از طریق سالم پولدار نمیشه شد

بحث فقط ایران نیست و تو تمام جهان همین حالت برقراره . البته پولداری رو از دیدهای مختلفی می بینند و باید دید طرف چه ذهنیتی از پولداری داره . ولی چیزی که مشخصه داشتن ماشنیی چند صد میلیون و ویلا و خونه میلیاردی تو ایران از علائم مایه داری هستش + زمین چند هکتاری

Lady Negar
23-08-2010, 22:50
جدیدا دیگه هیچ قانونی واسه زدن تاپیک وجود نداره مثل اینکه!
فقط نگاه کنید ببینید چقدر تاپیک با اهداف نامعمول و عنوانهای بی معنی درست شده!
مثلا بدترینشون عنوانشو گذاشته بود چهارتا علامت سوال!
مسیئولین خواهشا رسیدگی کنن!

money71
24-08-2010, 05:02
فكر كنم دندان پزشكي بيشتر باشه كه تو دانشگاه آزاد خوراسگان هزينش حدود 30 ميليون براي طرف آب ميخوره:27:

vahid-p
24-08-2010, 05:38
فكر كنم دندان پزشكي بيشتر باشه كه تو دانشگاه آزاد خوراسگان هزينش حدود 30 ميليون براي طرف آب ميخوره
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::1 8::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::1 8::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:

hamid_diablo
24-08-2010, 11:38
مسیئولین خواهشا رسیدگی کنن!
تائید میشه به شدت

saeedsamiri
24-08-2010, 15:24
درآمد پزشک ها وداروسازها خیلی عالیست
حیف که بعضی ها نگذاشتند ما به هدفمان برسیم

سبز باشید
سعید سمیری

fanoos1
24-08-2010, 17:46
بستگي به خودت،توانايي ها و علاقه منديهات داره....
من اگه بودم عمران رو انتخاب ميکردم چون خلقيات من به پزشکي(خون + درد!) سازگار نيست....
والا انگشت گذاشتي تو دو رشته از دو شاخه .پزشکي فني مهندسي
تو هر رشته از شاخه پزشکي بري نونت تو روغنه.چون اينتجا ايرانه،پزشکان نرخ تعيين شده اي براي ويزيتشون ندارند!هر کي هر چي عشقش کشيد از مردم بيچاره تيغ بزنه
ماشالله مشتری هم که تا دلتون بخواد هست
ولي وضع تو شاخه فني مهندسي که خودم جز اون هستم فرق ميکنه.تمامي رشته هاي اون پردامد نيست.نفت،معدن،مکانيک ،برق و همين عمران در صورت داشتن مقداري سرمايه اوليه و تبليغات رشته هاي خوبي ميتونند باشن.
ولي براي مثال رشته ي من که مهندسي نرم افزار هست يا رشته هايي مثل مهندسي محيط زيست ،کشاورزي و ...خداييش چقدر درامد ميتونه داشته باشه؟

farzad02
24-08-2010, 18:00
حرفای بعضی دوستان به نظر نشونه عدم آشنایی با بازار کار هست و دارن از بیرون به مسائل نگاه میکنن

شما وقتی میخوای یک شغل برای خودت انتخاب کنی اول باید تکلیف خودت رو با اولویت مشخص کنی:درآمد-علاقه-کلاس-آینده(جا برای توسعه و پیشرفت)-ثبات-تغییر

شاید خیلی مشاغل باشن که نه مدرک نیاز داشته باشن نه کلاس اما در آمدشون از مشاغل دکتر و مهندسها هم بیشتر باشه
از طرفی علاقه وقتی نباشه شما هر شغلی هم که داشته باشی ممکنه زمانی ازش خسته بشی
کلاس برای خیلی ها قبلا اهمیت نداشت ولی الان بعضی حاضرن برن دنبال کارهای با درآمد خیلی کمتر فقط به خاطر کلاس
آینده هم در شغل مهمه.خیلی مشاغل هستن که ممکنه اوایل درآمد بالایی نداشته باشن ولی به دلیل ظرفیت توسعه بالا ممکنه 10 سال دیگه درآمدت بشه 100 برابر
ثبات هم مهمه.چون یکسری از مشاغل تابع شرایط و مسائل زیادی هستند و ممکنه با یه افت و خیز اقتصادی همه چیز بالا پایین بشه
تغییر یک نکته اساسی هست.همیشه این امکان وجود داره که شما به هر دلیلی نتونی کاری رو ادامه بدی.نباید شغل کنونی شما همه توانتون رو درگیر کنه که اگر نیاز به تغییر شغل داشتید به مشکل بر بخورید.خیلی ها رو میشناسم چندین بار شغل تغییر دادن و نه تنها شکست نخوردن بلکه وضعشون هر دفعه چند برابر بهتر شده

در کل توانایی و پشتکار یه فرد با دیپلم رو میکنه میلیاردر و دکتر مملکت به خاطر عدم پشتکار میشه اجاره نشین

sinasalar2007
26-08-2010, 08:49
در کل توانایی و پشتکار یه فرد با دیپلم رو میکنه میلیاردر و دکتر مملکت به خاطر عدم پشتکار میشه اجاره نشین

حرف جالبی بود . ولی یه چیز دیگه هم هست : اون هم مکان زندگی طرف .
مثلا برای یه دندانپزشک مثال میزنم : اگه اون دندان پزشک بیاد و تو تهران مطب بزنه به دلیل کثرت دندان پزشک تو تهران یا هر شهر بزرگ دیگه ،درامدش به اندازه فردی نیست که اومده توی یه شهری که مطب دندان پزشکی نداره مطب زده ، به نظر من مکان زندگی هم تعیین کننده س

هیچ رشته ای به اندازه عمران کثیف تر و پولساز تر نیست. (هر چه کثیف تر درآمدش هم بیشتر)

تو حرفاتون جانب ادب هم رعایت کنید .
شما نباید به صرف این که صدا و سیما چهارتا فیلم نشون میده که ادم بده ی فیلم ساختمون سازه بیاید همه رو متهم کنید
چند تا دندون پزشک میخواید نشونتون بدم که فقط اسمشون دندون پزشکه و هیچ کاری بلد نیستن؟

z.e.mec
26-08-2010, 14:28
مهندس عمران اگه کارش بگیره با هر پروژه ای که بر می داره چند صد میلیون گیزش میاد یعنی هر 5 یا 6 ماه (چند مورد می شناسم)
اما یه دندونپزشک عمومی حداکثر روزی 500000 تومن !!!
ضمن این که کلا پزشک یا دندونپزشک عمومی الان دیگه به اندازه یک مهندس لیسانسم ارزشی نداره (البته توهین نشه ها) چون هر کس می خواد بره دکتر معمولا متخصص و فوق تخصص رو به عمومیا ترجیح می ده حتی اگه واسه چند ماه بعد بهش وقت بدن

AB
26-08-2010, 16:54
مهندس عمران اگه کارش بگیره با هر پروژه ای که بر می داره چند صد میلیون گیزش میاد یعنی هر 5 یا 6 ماه (چند مورد می شناسم)
اما یه دندونپزشک عمومی حداکثر روزی 500000 تومن !!!
ضمن این که کلا پزشک یا دندونپزشک عمومی الان دیگه به اندازه یک مهندس لیسانسم ارزشی نداره (البته توهین نشه ها) چون هر کس می خواد بره دکتر معمولا متخصص و فوق تخصص رو به عمومیا ترجیح می ده حتی اگه واسه چند ماه بعد بهش وقت بدن

آخه چقدر از این مهندسایی که از کارخونه های مهندس سازی اومدن بیرون میتونن پروژه صد میلیونی گیر بیارن؟؟؟!!!مطمئنا حداکثر 10-20 نفر.

به نظر من که 1 از 10000 نفر این شانسو داره.

Life24
27-08-2010, 11:02
یک دندانپزشک میتونه یک مهندس عمرا بشه حتی پزشک عمومی
چون درآمد خوبی دارن و بعد از چند سال پول خوب گیشون اومد
می افتن تو کار ساخت و ساز و به واسطه پولی که دارن یک مهندس عمران میشن برای خودشون
اما کجا دیدی یک مهندس عمران دندون درست کنه؟

z.e.mec
27-08-2010, 15:01
آخه چقدر از این مهندسایی که از کارخونه های مهندس سازی اومدن بیرون میتونن پروژه صد میلیونی گیر بیارن؟؟؟!!!مطمئنا حداکثر 10-20 نفر.

به نظر من که 1 از 10000 نفر این شانسو داره.
قراره موفق ترین حالتشونو در نظر بگیریم . در ضمن مهندس عمران معمولی با این تورم الان پروژه هاش کمتر از 50 یا 60 میلیونی نیست که این با دندانپزشک عمومی قابل مقایسه نیست:20:

Amirdb
28-08-2010, 15:00
حالا که بحث اینجا داغه یکی لطف کنه و بگه درآمد یه دکترای مکانیک بالاتره یا یه دندونپزشک؟؟(هم عمومی هم متخصص!)

REGISTERED-USER
28-08-2010, 23:13
کلا مهندسای مکانیک رو با بیل زن (مهندس عمران) و شکسته بند (دکتر) قاطی نکن :دی

کلا مهندسی مکانیک رشته ای هست که کلاس خاص خودش رو داره ... در آمدش هم خوبه هر چی تبحر ات بیشتر بشه شده فوق دیپلم هم باشی درآمدت هم وحشتناک تره و به تحصیلاتت زیاد ربط نداره ... بحث تجربه هست

یادمه سر یکی از پروژه های حفاری یکی از چاه ها ، یه tools گیر کرده بود بیرون نمیومد ...یه پیرمرد شرکت نفتی دیپلمه اومد که تخصصی زیاد داشت ، اینا کارشون 5 روز بود خوابیده بود با این همه مهندس و ...، یه پیشنهاد داد و اجرا شد . تولزه خیلی راحت اومد بیرون ، 10 میلیون هم دستمزد گرفت برای یه روز کار ! به همین سادگی :دی

ولی پزشکی عمومی هم باشی تا تخصص نگیری ادم حسابت نمی کنند ... نهایت میشی سوزن زن ! :دی

مهندس عمران تو این مملکت یعنی بتونی کا پیمانکاری بگیری درآمد خوبی داره ... در آمدش هم بسیار کثیفه در اغلب موارد چون خود مهندسای عمران می دونند که تو این مملکت چطوری باید پول پروژه هاشون رو در بیارن ... سر و تهش دزدیه ! توی رفقام زیاد پروژه از شرکت ها و دولت و ... گرفتند ... برو ببین چه خبره ! 100 میلیون میگیره کار رو سه برابر طول میده همش هم میزاره جیبش و کار رو ناقص تحویل میده
اگه مهندسای عمران کارشون رو درست انجام میدادن سر پروژه ها وضع پروژه ها این نبود تو مملکت ! چشمت رو باید روی خیلی مسائل ببندی و حرف نزنی ، پول کثیف و حروم توش زیاده شده 200 میلیون هم باشه ! باید حق اینو و اون رو بدی :دی

مثل ساخت تجهیزات مکانیکی نیست که اول و تا آخرش دقت هست و بازرسی و ... اخرش هم پولت رو نمیدن :دی

و در آخر ، رشته مکانیک گستردگی بسیاری داره و هیچ انتهایی هم براش نیست ، فقط باید توش تلاش کنی و به فکر پول هم نباشی ... زحمت زیاد داره چون با امضا و ... کارت حل نمیشه باید بری تو دل کار !

moraddad
29-08-2010, 11:48
و در آخر ، رشته مکانیک گستردگی بسیاری داره و هیچ انتهایی هم براش نیست ، فقط باید توش تلاش کنی و به فکر پول هم نباشی ...
آدم کار میکنه پول در آره دیگه !
یعنی چی کار کنی و به فکر پول نباشی ؟!

tak2750
29-08-2010, 12:01
خیلی ها مهندس عمران رو با بساز بفروش اشتباه گرفتند
مهندس معمولی به عنوان ادمی که از یه دانشگاه تقریبا معتبر دولتی مدرک گرفته باشه حد اکثر 800 تومن درامد داره

ولی یه دندون پزشک معمولی حداقل ماهانه 3 ملیون دارمد داره

الان یه پر کردن معمولی دندون که نیم ساعت طول میکشه 50 تومنه

e_fan
07-09-2010, 23:35
سلام به همه مهندسین و پزشکان برادر من یک مهندس عمرانه او لیسانش را از دانشگاه شیراز و فوق سازه از امیرکبیر داره.برادرم همراه با 6 نفر از دوستاش که همشون هم فارق التحصیل از دانشگاههای معتبر ایران هستند (حتی یکی از اونا شاگرد اول دانشگاه تهران در فوق سازه های هیدرولیکی و همچنین دکترا از دانشگاه ایلینویز آمریکا دارد) پانزده سال پیش با سرمایه 140 میلیون(نفری بیستا) یک شرکت پیمانکاری تاسیس کردند الان بعد از پانزده سال در آمد ماهانه هر کدامشون بیست ملیون تومان است و الان سعیشون اینه که با مجهز کردن شرکت به انوع ماشین آلات ساختمانی(اعم از بولدوزر گریدر و انواع غلتک ها برای پروژه های راهسازی که الحق هم پول تویه این پروژه هاست) و آزمایشگاه های پیشرفته شرکت را به رتبه 2 آپگرید کنند.که برادرم پیشبینی می کنه اگر کارها خوب پیش بره (البته من اجازه ندارم سیاسی صحبت کنم اما خوب پیش بینی کردن در این دولت خدمت گذار بسی کاریست بیهوده) هر کدومشون کمه کم ماهی پنجاه ملیون تومان می تونند درآمد داشته باشند البته برادرم اصلا از کار کردن تو این دولت راضی نیست و همش منتظر بود ببینه دولت بعدی چه کار می کنه که متاسفانه نشد.
البته یک پزشک متخصص( پدرم) هم 10 درصد سهام شرکت را داره اما در جواب به دوستان بگم خیلی فرق بین اینکه آدم با تخصص و یا بدون تخصص درکاری پول در بیاره وجود داره این معلومه که کسب درآمد از طریق رشته تخصصی فرد لذت بیشتری داره البته اگر بخواهیم یه مقداری با شرف باشیم و بگیم بی خیال پول که همه چیز نیست.
دوست پدرم من اجازه ندارم اسم ببرم اما واسه اینکه شما دوستان فقط به صحبت های من بسنده نکنید و خودتان هم روی این شخص تحقیقی داشته باشید اسمش را می گم مهندس علیزاده از مهندسان قدیمی زمان قبل از انقلاب که لیسانسه راه وساختمان از دانشگاه پهلوی( دانشگاه شیرازه قدیم) داره یک شرکت راهسازی داره اگر بگم این مرد چه درآمدی را داره از اینکه دارین رشته عمران رو با دندانپزشکی مقایسه می کنید مقداری شرمسار خواهید شد
به نظر من اگر آدم بتونه فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر باشه و باسواد باشه و همچنین سرمایه هم داشته باشه به نظر من مهندسی عمران برای کسانی که عشق پولند و به زندگی رویایی فکر می کنند بهترین کیس می تونه باشه البته من هم قبول دارم حرف دوستان را متاسفانه وضعیت در ایران به گونه ایه که آدم باید در بعضی جاها پارتی داشته باشه اما اگر منصفانه به قضیه نگاه کنیم در بعضی ارگان ها این جور مسایل وجود نداره مثلا سازمان آب و فاضلاب استان فارس که هر سال هم پروژه های متعددی را در دستور کار داره کمتر این جور مسایل وجود داره و معمولا رقابت بر سره مناقصه ها و. . . در سلامت انجام می شه.
پس اگر بخواهم به نظر سنجی پاسخ بدم اگر یک مهندسه عمران شرایط بالا را داشته باشه به نظر من خیلی خیلی در آمد بالایی نسبت به دندانپزشکی داره در غیر اینصورت خیر
با توجه به دیدن وضع مالی افرادی که اطرافم هستند به رشته عمران رای می دم

hiohi
25-09-2010, 11:59
من که فکر می کنم در بهترین حالت یک مهندس عمران می تونه میلیاردر باشه، ولی یه دکتر دندانپزشک خیر.
چون کار عمرانی امکان گسترشش زیاده ولی کار دندانپزشکی محدود به خود فرده و کار یک نفرست.
البته این دلیل نمی شه که یه مهندس یا به گفته شما فوق لیسانس عمران در آمدش از یه دندان پزشک بیشتر باشه ( با این وضعیت ازدیاد مهندسین عمران ) ولی چون شما گفتین بهترین حالت، خب معلومه که مهندس عمران درآمدش بیشتره.
حالا منم یه سوال دارم، جالبه چرا بین دندان پزشکی و مهندسی عمران می خواهین مقایسه کنید؟ ( ارتباطش رو نفهمیدم )

سلام
اقا اين چه وضعيه:41:
من بيچاره سر در گم شدم نميدونم برم دندون بخونم يا عمرانو؟:13:كـــمك كنبن:41:
همين قدر بگم كه نه پارتي دارمو نه پول زيادي
ميخوام بدونم اينده كدومشون بهتره:46: پشت كارم خوبه ها ميدونم تو هر رشته اي برم جزو بهترينا ميشم
مرسي از بحث جذابتون

youngold
28-02-2014, 19:49
uppppppppppppppp

Alireza SM
28-02-2014, 21:53
كسي الان دندون بخونه يعني كارش از افتادن نونش گذشته، خودش با كله افتاده تو ديگ روغن‌! سه ماه پيش دوستم رو برديم پيش دندونپزشك به دندوناش نگاه كرد گفت 11 ميليون تومن. يه ميليون تومن هم به خاطر من تخفيف ميداد ( خودتون حساب كنين چقدر درآمد واسش ميمونه كه يه ميليون تومن تخفيف ميده ديگه ) . در بدبينانه ترين حالت ايشون يه 700-800 هزار تومن خرج دندانساز و استهلاك وسايل و ... به گردنشه بقيش همش سود خالص. 7-8 ساعت هم بيشتر كار نداشت دندوناي اين دوستم. البته اين دندونپزشكي كه گفتم خيلي باتجربه و خوش نام بود ولي دندونپزشكاي ديگه هم ميبرديمش همين مبلغ رو ميگرفتن. الان ديگه كسي از دانشگاه آزاد هم فارغ شده باشه هيچ تجربه اي هم نداشته باشه سال اول كم كم ماهي 10 تا رو كاسب ميشه.

برخلاف اون چيزي كه خيلي ها فكر ميكنن خرج مطب دندونپزشكي خيلي بيشتر از يه دفتر فني مهندسي نيست. الان با يه يونيت دست دوم 10 ميليون تومني براي مطب بخري ميتونه جراحي و عصب كشي رو رديف كنه واست. به هر حال ما كه حسود نيستيم نوش جونشون درآمدشون :دي

يه چيزي هم بگم كه دندونپزشك اگه سرش به كار خودش باشه و به آرامشش اهميت بده شايد ميلياردر نشه ولي اگه درآمدش رو به جاي خريدن وسايل لوكس نكنه در اون سال هاي اول و به جاش پول رو وارد بازار كنه در كمتر از 10 سال درآمدش ماهانه به بالاي 100 ميليون تومن ميرسه. ولي اين ميلياردها آسايش رو شايد واسه آدم بيارن ولي آرامش رو هرگز، اتفاقا باعث ميشن استرس و اظطراب از دست دادنشون باعث بشه مشكلات فشار خون داشته باشي و زودتر سكته كني بميري ( از نظر علمي عرض كردم اين رو نه از نظر عامه )

عمران تا دلت بخواد بيكار وجود داره شايد بالاي ده هزارتا بيكار داشته باشه. حتي كسايي كه سراسري خوندن . من خودم خيلي از دوستام و فاميلام مهندسي خوندن و شركت دارن و كارشونم گرفته ولي وقتي نگاه ميكنم ميبينم هيچكدومشون آدم معمولي نيستن كاملا با بقيه مهندسا فرق دارن و پارتي هاي خيلي خيلي كلفتي داشتن كه تونستن كارهاي بزرگ واسه شركتاشون بكنن اما مهندساي معمولي زيادن كه با معدل بالا فارغ شدن و بالاي 5 سال از فارغ شدنشون ميگذره ولي رزومه خوبي ندارن هنوز. اما دندونپزشك بيكار وجود نداره چون در شلوغ ترين شهر كشور هم باشن درآمد بالاي دارن چه برسه به مناطق محروم كه تعداد ندونپزشك خيلي كمه و رقيب واسشون نيست. به نظر من دندونپزشكي فقط در سال اول اشتغالش قابل مقايسه با مهندسي ها هست اونم فقط رشته هايي مثل برق و مكانيك و آي تي و عمران .

اگه به رشته و شغل خودم علاقه نداشتم خيلي خيلي افسوس ميخوردم كه چرا خودم نرفتم دندون بخونم ؟ با اين كه از اولش هم براي دندون كنكور دادم و رتبم هم خيلي خوب شد و به دندونپزشكي ميرسيد ولي مسير سرنوشتم جور ديگه بوده ظاهرا....

نادر1368
28-02-2014, 22:31
بخونه و البته كار بلد باشه سرمايه هم داشته باشه دندانپزشك درامدش بيشتره! ولي همشون ميلياردر نميشن كه:n13: ضمنا تو اينجور جامعه ها طبيعي

هست كه پزشك درامدش بالا باشه! حتي شايد كارنابلد صاحب مطب مجلل:n02:

youngold
28-02-2014, 22:46
ممنون از نظرت.
هفت سال درس رو چطور میبینی ؟ در مقابل شش سال عمران. (با فرض اینکه عمرانه هم یک ضرب تا فوق بیاد)
البته دندون رو احتمالا میشه زودتر از هفت تموم کرد ولی مطالب حجیم هست.
به طور کلی شش سال عمران با شش سال درس دندون (به فرض که دندون شش ساله تموم بشه) به لحاظ تحلیلی بودن کدومش سنگین تره؟

عمران که قائدتاً تقلای بیشتری رو در بازار کارش (پس از تحصیلات) نسبت به دندون میطلبه ، این رو چطور میبینی؟

به لحاظ تراکم فارغ التحصیلانشون چطور؟

و نوع درامد دندون و عمران در ماکسیمم حالتشون چی هست؟ یعنی بیشترین سرمایه گذاری در بازار کار آزادشون از جیب مردم هست یا مراجع دولتی. (به لحاظ حلال و حرومی)

و به لحاظ جایگاه اجتماعی چطور ؟ (خب در ایران اصولا دکتر ها جایگاه ویژه ای دارن)

به نظر شما کدوم از لحاظ روانی آرام تر و کدوم جست خیز و جذابیت بیشتر داره؟

و در آخر شما چی خوندین ؟ (البته جسارتاً)

youngold
28-02-2014, 22:54
سادگی ادامه تحصیلات و اقامتشون در خارج از ایران (جاهای پردرامدش مثلا کانادا که هم مهندس عمران زیادی جذب میکنه و هم دندان پزشکان زیادی رو) چطور هست؟

چه مدت بعد از کار دندون میشه سرمایه ای برای تحصیل در عمران بدون مشغله به دست آورد ؟ (به خاطر علاقه به عمران) و به عکسش چطور؟ اصلا ممکن هست بعد از کار عمران سرمایه و آسایشی به دست آورد برای دندون ؟ یا اینکه اول تامین مالی بعد علاقه؟

در پایان لطفا اشخاصی که در بین آشنایان نزدیکشون (به حدی که از صحتش اطمینان داشته باشن) دندان پزشک و مهندس عمران دارن درامد ماهیانه یا احتمالا روزانه اشون (من جمله وضع کلی زندگی و میزان آسایش و دقدقه های کار مهندسی نسبت به پزشکی) رو لطف کنن بگن (با ذکر اینکه خصوصی کار میکنن یا شخصی و با چه میزان پرسنل و استان یا شهر کسبشون ) ، در انتها میخوایم ببینیم چقدرش توی جیب خودشون میره تا پرسنل و سایر مخارج

در پایان این کتیبه هم :n13: میخوام بپرسم از شما عزیزان که در رابطه با آیندشون در دندون (که عمدتا بستگی به مشکلات دندون و دهان مردم و تجهیزات پزشکی و هزینه هاش داره) و عمران (که این بیشتر بستگی به تولید و هزینه مصالح و میزان ساخت و ساز داره) چطور هست؟ ممکنه هفت سال وقت بزاریم برای دندون بعد بیاییم ببینیم کساد شده ؟ در حالی که عمران بعد از چهار سال هم بشه گلیم رو آب کشید بیرون؟

youngold
28-02-2014, 22:57
بخونه و البته كار بلد باشه سرمايه هم داشته باشه دندانپزشك درامدش بيشتره! ولي همشون ميلياردر نميشن كه:n13: ضمنا تو اينجور جامعه ها طبيعي

هست كه پزشك درامدش بالا باشه! حتي شايد كارنابلد صاحب مطب مجلل:n02:

چه مقدار سرمایه؟ وام تسهیلات پزشکی میدن احتمالا... (با تجهیزات ساده میشه استارت زد نمیشه؟)
بخشیش رو هم با کار در درمانگاه ها میشه تامین کرد... شما چطور فکر میکنین؟ بیشتر یه سال طول میکشه یعنی جمع آوری سرمایه اش؟

youngold
01-03-2014, 09:01
در ضمن قبولیه یه جای دولتی متوسط برای دندون چه ترازی میخواد حدوداً؟ عمران چطور؟ آیا ارزش داره به خاطر قبولی ساده تره عمران قید دندون رو زدن و دل به چند سال کار عمرانی داد؟

youngold
01-03-2014, 19:45
یعنی تالار به این بزرگی خوابید؟!

alavi71
01-03-2014, 23:06
در ضمن قبولیه یه جای دولتی متوسط برای دندون چه ترازی میخواد حدوداً؟ عمران چطور؟ آیا ارزش داره به خاطر قبولی ساده تره عمران قید دندون رو زدن و دل به چند سال کار عمرانی داد؟

سلام
دندان رتبه زیر 1500
بله ارزش داره این کجا و آن کجا ...
یک رشته دکتری حرفه ای قابل مقایسه با یک رشته معمولی مهندسی نیست !!!

PLAΨMID
02-03-2014, 00:36
واقعا سخته که اینجا بخوای واسه چند سال دیگه پیش بینی مناسبی داشته باشی . وقتی من وارد رشته صنایع شدم بازار کار عالی داشت و حتی خیلی از دوستان دوره دانشجویی کار پیدا میکردن . وقتی درس تمام شد و رفتم خدمت و اومدم( 6 سال بعد) چنان بازار کارش پوکیده شد که رسما دوباره واسه کنکور اسم نوشتیم !!!!
تازه اگه قبول هم بشی کسی نمیدونه واسه فرداش چه اتفاقی میفته . . . چه برسه به هفت هشت سال بعد . کلا اوضاع خیلی بی ثبات و قاراشمیش هست . . .
چیزی که الان دوستان در موردش صحبت میکنن دقیقا در مورد زمان الان هست . اگه شرایط همینجور بمونه دندان پزشکی امنیت شغلی بهتری داره و پولساز تر هم هست . ضمنا دانشگاه آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی و علمی کاربردی و ( خدا میدونه هزار جور دانشگاه رنگ و وارنگ دیگه) . . . به خاطر محدودیت های قانونی هنوز نتونستن بازار کار این رشته رو اشباع کنند ( در واقع خراب کنند !!!)
پس بهترین گزینه همون دندانپزشکیه . . .

youngold
02-03-2014, 03:55
پول توی ملک رو هم در نظر بگیریم ، بی انصافی در حق عمران نکنیم ، با توجه به ارزش بالای املاک میشه توی پروژه های احتمالی پول خوبی دراورد ... نمیشه؟ (البته صرفا مورد بحث، مدرک دانشگاه دولتی هست + زمانی که برای اخذ مجوز های گوناگون باید صرف بشه...)
این پارتی که توی عمران میگن کجاهاش بیشتر به درد میخوره ؟ در چه زمینه ای مثلاً؟
بعد توی دندان اگر کتف طرف ضرب دیده باشه برای تحصیل توی دندون به مشکل میخوره؟ یا ممکنه پذیرش نکنن؟! معاینه پزشکی میشه احتمالا؟ اگر میشه به چه صورت؟ برای عمران چطور؟

واقعا ممنون از هر کسی که جواب میده... مرسی

youngold
02-03-2014, 03:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

youngold
02-03-2014, 04:05
سلام
دندان رتبه زیر 1500
بله ارزش داره این کجا و آن کجا ...
یک رشته دکتری حرفه ای قابل مقایسه با یک رشته معمولی مهندسی نیست !!!

پس اونایی که میگن سهمیه دارن چطور؟

alavi71
02-03-2014, 13:58
پس اونایی که میگن سهمیه دارن چطور؟

سهمیه جانبازی و شاهد اگر دارید خیلی خوب بهتون رتبه میده.فقط توجه کنید ک یکبار میتونید ازش استفاده کنید ...
پس با اندکی تلاش میتونید به هبترین رشته برسید ...

Bobby Sands
02-03-2014, 14:30
سلام به همه مهندسین و پزشکان برادر من یک مهندس عمرانه او لیسانش را از دانشگاه شیراز و فوق سازه از امیرکبیر داره.برادرم همراه با 6 نفر از دوستاش که همشون هم فارق التحصیل از دانشگاههای معتبر ایران هستند (حتی یکی از اونا شاگرد اول دانشگاه تهران در فوق سازه های هیدرولیکی و همچنین دکترا از دانشگاه ایلینویز آمریکا دارد) پانزده سال پیش با سرمایه 140 میلیون(نفری بیستا) یک شرکت پیمانکاری تاسیس کردند الان بعد از پانزده سال در آمد ماهانه هر کدامشون بیست ملیون تومان است و الان سعیشون اینه که با مجهز کردن شرکت به انوع ماشین آلات ساختمانی(اعم از بولدوزر گریدر و انواع غلتک ها برای پروژه های راهسازی که الحق هم پول تویه این پروژه هاست) و آزمایشگاه های پیشرفته شرکت را به رتبه 2 آپگرید کنند.که برادرم پیشبینی می کنه اگر کارها خوب پیش بره (البته من اجازه ندارم سیاسی صحبت کنم اما خوب پیش بینی کردن در این دولت خدمت گذار بسی کاریست بیهوده) هر کدومشون کمه کم ماهی پنجاه ملیون تومان می تونند درآمد داشته باشند البته برادرم اصلا از کار کردن تو این دولت راضی نیست و همش منتظر بود ببینه دولت بعدی چه کار می کنه که متاسفانه نشد.
البته یک پزشک متخصص( پدرم) هم 10 درصد سهام شرکت را داره اما در جواب به دوستان بگم خیلی فرق بین اینکه آدم با تخصص و یا بدون تخصص درکاری پول در بیاره وجود داره این معلومه که کسب درآمد از طریق رشته تخصصی فرد لذت بیشتری داره البته اگر بخواهیم یه مقداری با شرف باشیم و بگیم بی خیال پول که همه چیز نیست.
دوست پدرم من اجازه ندارم اسم ببرم اما واسه اینکه شما دوستان فقط به صحبت های من بسنده نکنید و خودتان هم روی این شخص تحقیقی داشته باشید اسمش را می گم مهندس علیزاده از مهندسان قدیمی زمان قبل از انقلاب که لیسانسه راه وساختمان از دانشگاه پهلوی( دانشگاه شیرازه قدیم) داره یک شرکت راهسازی داره اگر بگم این مرد چه درآمدی را داره از اینکه دارین رشته عمران رو با دندانپزشکی مقایسه می کنید مقداری شرمسار خواهید شد
به نظر من اگر آدم بتونه فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر باشه و باسواد باشه و همچنین سرمایه هم داشته باشه به نظر من مهندسی عمران برای کسانی که عشق پولند و به زندگی رویایی فکر می کنند بهترین کیس می تونه باشه البته من هم قبول دارم حرف دوستان را متاسفانه وضعیت در ایران به گونه ایه که آدم باید در بعضی جاها پارتی داشته باشه اما اگر منصفانه به قضیه نگاه کنیم در بعضی ارگان ها این جور مسایل وجود نداره مثلا سازمان آب و فاضلاب استان فارس که هر سال هم پروژه های متعددی را در دستور کار داره کمتر این جور مسایل وجود داره و معمولا رقابت بر سره مناقصه ها و. . . در سلامت انجام می شه.
پس اگر بخواهم به نظر سنجی پاسخ بدم اگر یک مهندسه عمران شرایط بالا را داشته باشه به نظر من خیلی خیلی در آمد بالایی نسبت به دندانپزشکی داره در غیر اینصورت خیر
با توجه به دیدن وضع مالی افرادی که اطرافم هستند به رشته عمران رای می دم

خوبه میگی 15 سال پیش! عزیزم توی این 15 سال اینقدر شرکت پیمانکاری زده شده و کار کردن که دیگه جا نیست برای شرکت جدید. مگر اینکه طرف واقعا سرمایه خیلی زیادی داشته باشه که بتونه با پیمانکاری به جایی برسه . الان اینقدر غول تو بازار هست که فوق لیسانس که هیچ ، دکتراهاش باید برن براشون کارمندی کنن و حقوق بگیرشون باشن.الان کلا کسی طرف پیماکناری میره که چپش حسابی پر باشه . چون اگر کار بگیری و خرج کنی معلوم نیست با این اوضاع مملکت کی صورت وضعیتات پول بشه برات! سرمایه میلیاردی دارین بسم ا.. . وگرنه دور پیمانکاری رو خط بکشین که بدبخت میشین.

youngold
02-03-2014, 14:32
سهمیه جانبازی و شاهد اگر دارید خیلی خوب بهتون رتبه میده.فقط توجه کنید ک یکبار میتونید ازش استفاده کنید ...
پس با اندکی تلاش میتونید به هبترین رشته برسید ...

ازونجا که شمارو در تاپیک های دیگه دیدم ظاهراً پزشکی میخونید.. ممکنه بگید برای دندون یا پزشکی خودتون معاینه بدنی شدید؟ در چه سطحی هست اگر هست؟

و اینکه شما اگر بودید سهمیه ای داشتید برای دندون خرجش میکردید یا چیزی مثل عمران به امید انجام پروژه های بزرگ بعد از پیشرفت؟

youngold
02-03-2014, 14:34
خوبه میگی 15 سال پیش! عزیزم توی این 15 سال اینقدر شرکت پیمانکاری زده شده و کار کردن که دیگه جا نیست برای شرکت جدید. مگر اینکه طرف واقعا سرمایه خیلی زیادی داشته باشه که بتونه با پیمانکاری به جایی برسه . الان اینقدر غول تو بازار هست که فوق لیسانس که هیچ ، دکتراهاش باید برن براشون کارمندی کنن و حقوق بگیرشون باشن.الان کلا کسی طرف پیماکناری میره که چپش حسابی پر باشه . چون اگر کار بگیری و خرج کنی معلوم نیست با این اوضاع مملکت کی صورت وضعیتات پول بشه برات! سرمایه میلیاردی دارین بسم ا.. . وگرنه دور پیمانکاری رو خط بکشین که بدبخت میشین.

لطفا به سوالات جدید تر که تاریخش ماله چند وقت اخیر هست جواب بدید ممنون میشم.. اونا خیلی قدیمی هستش..

youngold
03-03-2014, 15:23
لطفا دوستان نظراتشونو بگن ، فرصت زیادی ندارم... (تا پایان چهاردهم برای تغییر گروه آزمایشی وقت هست)
ممنون

youngold
11-03-2014, 22:46
uuuuuuppppppp

ghahremanimehdi
20-03-2014, 14:42
پول توی ملک رو هم در نظر بگیریم ، بی انصافی در حق عمران نکنیم ، با توجه به ارزش بالای املاک میشه توی پروژه های احتمالی پول خوبی دراورد ... نمیشه؟ (البته صرفا مورد بحث، مدرک دانشگاه دولتی هست + زمانی که برای اخذ مجوز های گوناگون باید صرف بشه...)
این پارتی که توی عمران میگن کجاهاش بیشتر به درد میخوره ؟ در چه زمینه ای مثلاً؟
بعد توی دندان اگر کتف طرف ضرب دیده باشه برای تحصیل توی دندون به مشکل میخوره؟ یا ممکنه پذیرش نکنن؟! معاینه پزشکی میشه احتمالا؟ اگر میشه به چه صورت؟ برای عمران چطور؟

واقعا ممنون از هر کسی که جواب میده... مرسی
بساز بفروشی نیازی به داشتن مدرک عمران نداره (بساز بندازی! فقط یه کار دلالی هست) کلا الان با این اوضاع وخیم مملکت هیچکدوم از رشته های ساختمانی درآمد مناسب ندارن.البته الان کلا مدرک دیگه بدرد نمیخوره بلکه پارتی،سابقه کار و تجربه اهمیت داره.الان هیچ شرکتی به مدرک پول نمیده.

mojtabaivi
23-03-2014, 23:21
در بهترین حالت عمران
در حالت کلی دندانپزشک

ghahremanimehdi
24-03-2014, 18:57
در بهترین حالت عمران
در حالت کلی دندانپزشک

برعکس گفتید البته.یه دندونپزشک کار بلد نیم ساعت دندون عصب کشی و پرکنه 500 هزار ناقابل پول میگیره.روزی 6 ساعت کار کنه ماهی 18 میلیون ناقابل درمیاره (تازه اگر جراحی و ایمپلنت بکنه که درآمدش خیلی بیشتر هم خواهد بود)در حالی که یه مهندس عمران همچین پولی رو به خواب هم نمیبینه.اونی که شما میگید مهندس عمران نیست بلکه بساز بفروشه که مدرک عمران هم نیازی نداره فقط دلالن.

mojtabaivi
25-03-2014, 09:35
برعکس گفتید البته.یه دندونپزشک کار بلد نیم ساعت دندون عصب کشی و پرکنه 500 هزار ناقابل پول میگیره.روزی 6 ساعت کار کنه ماهی 18 میلیون ناقابل درمیاره (تازه اگر جراحی و ایمپلنت بکنه که درآمدش خیلی بیشتر هم خواهد بود)در حالی که یه مهندس عمران همچین پولی رو به خواب هم نمیبینه.اونی که شما میگید مهندس عمران نیست بلکه بساز بفروشه که مدرک عمران هم نیازی نداره فقط دلالن.
پیشرفت کار توی عمران بسیار بیشتر هست. منظورم دلال هم نبود. به عنوان مثال میتونی یه شرکت داشته باشی که به صورت پیمانکاری پروژه ها رو برداری و کلی درآمد داره (میشناسم همچین افرادی رو). 18 میلیون واقعا واسه همچین افرادی پولی نیس، هیچی نیس ینی.

banii
25-03-2014, 21:52
هیچکدوم. متخصص جراح.

Life24
25-03-2014, 23:29
مهندس جماعت که همه بیکار هستند.اصلا کار با ماهی 500 تومن حقوق اداره کار که دیگه نمیگن مهندسی.همان کارگری هست منتها برای خودمان کلاس میزاریم.
آقا دکتر ها خدا بده برکت.یک ویزیت 20 تا 25 تومن.امسال هم 25 درصد بره روش. دیگه بهتر.

rommatti
26-03-2014, 00:58
نظرات دوستانو خودم شاخ درآوردم
دربدترین حالت ممکن هم درآمد یه دندون پزشک از یه مهندس عمران بیشتره
شما مقایسه نکن از هر ده هزار تا مهندس عمران 10تا پول پارو می کنه 9990 تا شون روی هم رفته به اندازه 10تا دندون پزشک درآمد ندارند

بعدم مهندسای معماری هم که وضعشون الان خوب شده با تخصصش که مایه دار نشدن اینا سیکلم داشتن الان اوضاشون همین بود

Sent from my K00E using Tapatalk

mojtabaivi
26-03-2014, 12:48
نظرات دوستانو خودم شاخ درآوردم
دربدترین حالت ممکن هم درآمد یه دندون پزشک از یه مهندس عمران بیشتره
شما مقایسه نکن از هر ده هزار تا مهندس عمران 10تا پول پارو می کنه 9990 تا شون روی هم رفته به اندازه 10تا دندون پزشک درآمد ندارند

بعدم مهندسای معماری هم که وضعشون الان خوب شده با تخصصش که مایه دار نشدن اینا سیکلم داشتن الان اوضاشون همین بود

Sent from my K00E using Tapatalk
خب منم همینو میگم. در بهترین حالت ینی همون 10 تا مهندس عمران که واقعا پول پارو میکنن.... در حالت کلی دندون پزشکا از عمرانیا بهتره درآمدشون

Alireza SM
27-03-2014, 22:39
بساز بفروشی نیازی به داشتن مدرک عمران نداره (بساز بندازی! فقط یه کار دلالی هست) کلا الان با این اوضاع وخیم مملکت هیچکدوم از رشته های ساختمانی درآمد مناسب ندارن.البته الان کلا مدرک دیگه بدرد نمیخوره بلکه پارتی،سابقه کار و تجربه اهمیت داره.الان هیچ شرکتی به مدرک پول نمیده.

دقيقا درسته. نه تنها وضع عمران در كشور خوب نيست، بلكه تنها كسي كه از ساخته شدن يه ساختمون پول گيرش نمياد مهندس عمران و شركت هاي مهندسي هستن. هرچي پول جابجا ميشه گير دلال و سرمايه گذار مياد.
دندانپزشك الان در شهرستان هاي كوچيك كه وضعش عاليه چون رقيباشون كمه و بهداشت دهان و دندان هم در شهرهاي كوچيك افتضاحه، در شهرهاي بزرگ هم جمعيت زياده و مصرف لبنيات هم پايينه و استعمال دخانيات هم بالاست و هركسي هم از 32 تا دندونش اقلا 4-5تاش خرابه و همه چي براي درآمد بالاي دندونپزشك فراهمه.
حالا اين روزا هم كه جرم گيري و پروتز و ... كه مد شده. دندونپزشكاي زيادي هم هستن كه تو كار جراحا دخالت ميكنن. در كل دندونپزشكي با هيچ رشته ديگه قابل قياس نيست. فقط تخصص هاي پزشكي مثل راديوپولژي و چشم و پوست و ارتوپدي درآمد بيشتر از دندونپزشكي دارن.