PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیم خواب ((پرسش و پاسخ))

ms368
12-07-2010, 18:52
سلام
من حدود 1 هفتش سرخود امگا 3 مصرف میکنم ، چون یکم حافظم ضعیف شده و فکر میکنم برای بدنم مضر نیست .

داروهای Propranolo 20+10 , نورتریپتیلین 10 " هم چند سالی استفاده میکنم البته دوزشون متغیر بوده

ممکنه امگا3 با داروهایی که میخورم ناسازگار باشه ؟

امگا3 باعث تشدید بی خوابی نمیشه ؟

من شبا دیر خوابم میبره ، نهایتش 11 الی 12 و مشکلی هم از این بابت نداشتم ( قبل از عید بیشتر از 9 نمیتونستم بیدار بمونم )
ولی 3 روزه که دیگه نمیتونم مثله سابق بخوابم و تا 1 یا بیشتر خودمو با فیلمای تلویزونی سرگرم میکنم و بعد از اونم توی تخت وول میخورم تا به نحوی خوابم ببره و حتی دیشب تا 3.5 3 بار با ترس از خواب بیدار شدم و بعد از اون حدودا نیم ساعت طول میکشید تا خوابم ببره

یه مشکل دیگه که مربوط به چند سال پیش تا الانه
ظهر ها وقتی میخوابم بعد از چند ساعت که بیدار میشم یه جورایی کاملا فلج میشم و تنها جای بدنمو که میتونم حرکت بدم چشممه که بیشتر مواقع نمیتونم بازش کنم فقط حرکتش میدم
نه اینکه بگید خواب آلوده و طبیعیه
نه
من کاملا به هوش هستم و حتی چند بار چشممو کاملا باز کردم و بعضی مواقع فکر میکنم مردم (mordam ) و بعضی مواقع هم یاد بختک میوفتم که البته دوستان گفتن که از نظر علمی غیر منطقیه
خیلی احساس بدیه و خیلی میترسم از این حالت و خیلی وقتا تا نیم ساعت هم تلاش برای بلند شدن میکنم و بی نتیجه میشه ، وقتی هم از جام بلند میشم از ترس نفس نفس میزنم و خیس عرق میشم

حس خیلی خیلی عجیبیه
درست شبیه این میمونه که توی این دنیا نیستی و زندگی از این طرف و مرگ هم از طرف دیگه مثله طناب کشیده میشی
برای روانپزشکم تعریف کردم ولی بیچاره هنگ کرد ، چون درست نتونستم توضیح بدم
کسی تجربشو داره ؟

امگا 3 رو نیم ساعت بعد از نهار میخورم و داروهای دیگه هم بعد از شام

درضمن یکم مشکل افسردگی خفیف هم دارم که فکر میکنم الان بهتر و سرخوشتر از قبل هستم .

ms368
16-07-2010, 21:31
از خوردن شكلات و نوشابه و چاي و قهوه شديدا پرهيز كن
ممنون
هیچ کدوم رو استفاده نمیکنم
شاید هفته ای یه بار قهوه بخورم

شما شبا همرا شام مقداري ماست مصرف كن ببين شب چطوري راحت خوابت ميبره
بعید میدونم ماستای کارخونه ای کاری انجام بدن
میدونی
بد مزه هستن
ولی تست میکنم نتیجه رو میگم

تا حالا تو هیچ منبعی چیزی در مورد ارتباط این دو تا نشنیدم...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Saeed System
18-07-2010, 07:39
امگا 3 که من خیلی میخورم مخصوصا موقع مسابقات پینگ پونگ چون تمرکزم میره بالا و حریف کارش تمومه.

به خواب من که اصلا کاری نداشته ...چون فقط کپسول امگا 3 نیست که ماهی هم هست که امگا 3 داره ...

مثل این میمونه بگیم ماهی خوردیم و خوابمون نمیبره..

کلا نوشیدنیها و خوردنیهای کافئین دار خواب رو به عقب میندازه...چای..نسکافه..قهوه.. افی میکس ( 3 در 1 ) ..نوشیدنیهای

انرژی زا..شکلات داغ hot choklate .. وخیلی مواظب باشید قهوه ترک بعد از 7 بعد ازظهر نخورید چون تا 6-7 خواب رو به عقب

میندازه و نمیزاره بخابی....فرانسه مشکلی نداره تا ساعت 10 شب هم مشکلی نیست کافئینش کمه.

اگر خوابت خیلی خراب شده برید روانپزشک بهت کلونازپام 1 شبی نصف قرص تجویز میکنه برای خواب راحت .

ماست خواب آور طبیعی از قدیم گفتن وقتی ماست میخوری کاسشو بزار زیر سرت تا رو زمین خوابت نبره..

من وقتی کافئین مانع خوابم بشه از 20 قاشق ماست میخورم یک رب بعد بیهشو میشم... تمام ماستهای پاستوریزه هم

امتحان کردم خیلی عالین مخصوصا ماست 7 شرکت کاله..:11:

Prince_Amin
18-07-2010, 08:45
بچه ها منم بدخواب شدم!!شب ساعت 8 صبح میخوابم(!!!)صبح ساعت 4 یا 5 ظهر بیدار میشم(!!) دوباره شب ساعت 12 تا 3 بامداد میخوابم!!که در اصل وعده ی خواب اخری همون خواب ظهرانه هست که از ساعت 2 تا 4 یا 5 ظهر بایستی باشه ولی نقل مکان کرده به 12 تا 3 بامداد!!!!!!!!بچه ها چیکار کنم؟؟تازه وقتی ساعت 3 شب بیدار میشم شدید گرسنمه!دوست دارم همه چی بخورم!!

Life24
18-07-2010, 08:56
بچه ها الان تو بازار ایران بهترین برند های امگا سه چی هست؟ با قیمت لطفا.

Old_Chater
18-07-2010, 21:40
به نظر من هفته اي 2 بار ماهي مصرف كنين خيلي بهتره تا اين مواد شيمايي كه اصلا هم معلوم نيست واقعا امگا3 باشه رو وارد بدنوتون كنين

c30tehran
26-07-2010, 08:27
من دارو الپرازولام و سیتالورازپام استفاده می کنم دکتر گفته که الپرازولام که هر شب نخور
من چند وقت یکبار مصرف مردم ولی چند شب هست با اینکه این دو رو مصرف می کنم خوابم نمی بره
خودمن هم دوباره می خواهم دوباره به دکتر برم
چرا دارو خواب آور بعد از مدتی بی اثر می شه؟ چی کار باید کنم؟

Old_Chater
27-07-2010, 08:40
واقعا اگه بدونين چه عوارضي دارن اين آرامبخش ها هرگز مصرف نميكنين من بعد از 2 سال كه آلپرازولام رو كنار گذاشتم هنوز بعضي وقتا پرش عظلات دارم تازه اونم با دوز 1 ميلي گرم مصرف ميكردم و همش 1 سال نشد زمان مصرف كردنم واي به حال اوناي كه با دوز بالا در طولاني مدت مصرف ميكنن

قله بلند
29-07-2010, 15:20
سلام. اتفاقاً یک ماه پیش، دکتری که برای عفونت ریه پیششون می رم برای آرامشم، آلپرازولام 0.5 تجویز کردند که من نخوردم چون اون حالت ناآرامی که اون لحظه داشتم به خاطر حال بدم بود و با استراحت رفع می شد. چند سال پیش هم که 10 روزی به مشکل بدخوابی دچرا شده بودم به دکترم گفتم و ایشون ضعیفترین خواب آور رو که اسمش رو نمی دونم چیه برام نوشتن. بعد از 8 روز استفاده، خوابم درست شد و دیگه نخوردم. نمی دونم چه جوریه که قرص ها در بدن ها، گاهاً اثرات متفاوت دارن. من دو بار از قرص های خواب آور استفاده کردم که در اوایل درمان پرکاری تیروئید بود ولی هر بار با خوردنشون، خواب بیشتر می شد و همین امر باعث کلافگی می شد که چرا همش آدم خوابش می یاد.
حالا شما از دم کرده گل گاو زبان و لیمو عمانی استفاده کنید که هم خوشمزه و بی خطره و هم پرخاصیت.
خواص داروئي:
گاو زبان از نظر طب قديم ايران سرد است
1)گل گاو زبان و برگ هاي تصفيه كننده خون است
2)آرام كننده اعصاب است
......

kiarash3500
29-07-2010, 15:54
توی برندهای معروف این از همه معروف تره
بیشتر دکتر ها هم توصیش میکنن...

c30tehran
03-08-2010, 07:30
من هنوز مشکلم پابرجاست مشکل اصلی من اینکه صرع گرد زیر 1 دارم و دارو سدیم والپرات استفاده می کنم می ترسم اون هم عود کنه من گل گاوزبون رو هم مصرف کردم ولی خیلی کم اثر کرد

amd>intel
03-08-2010, 07:53
عرق طارونه رو با بهار نارنج امتحان كن . در كل كم خوابي شما به خاطر قرصي هست كه براي صرع ميخوريد .

قله بلند
03-08-2010, 10:16
سلام. داروهای گیاهی زود اثر نیستند. ابوعلی سینا به اون عطاری گفت که 40 روز گل گاوزبان بخور تا اعصابت آرامش پیدا کنه و بعد از 40 روز که دوباره ابوعلی سینا به اون عطاری سر زد، آثار مصرف گل گاو زبون رو دید. به قول amd>intel، احتمالاً باید از مصرف قرص هاتون باشه.

c30tehran
03-08-2010, 13:24
طارونه رو نمی دونم برای چی گفتید

عرق طارونه ( طبيعت خنک )
تصفيه کننده خون ، صفرابر ، ضديرقان ، رافع بيماري هاي پوستي
قبل از هر غذا يک ليوان

ولی بهارنارنج مثل اینکه مناسب هست

عرق بهار نارنج ( طبیعت گرم )
تقویت قلب و اعصاب ، ضد تشنج ، ضد هیستری ، رفع افسردگی ، درمان بی خوابی و اختلالات عصبی ، رفع سکسه
قبل از هر غذا یک استکان و یا به صورت شربت

قله بلند
03-08-2010, 14:33
عجب نکته جالبی. تا حالا اسم طارونه رو نشنیده بودم. رافع بيماري هاي پوستي، پس خارش های پوستی رو خوب می کنه. بهار نارنج، عرق بیدمشک خیلی خوبن.

kaka22
05-08-2010, 03:08
به نظر من از کلونازپام 2 میلی گرم استفاده کن مثل خرس میخوابوندت:31:

c30tehran
07-08-2010, 08:42
داستان من هم خیلی جالب شده جند روز من عرق بهارنارنج خوردم و خیلی خوب هم خوابیدم ولی دیشب من قبل از خواب حموم گرم رفتم شب اصلا خوابم نبرد با اینکه عرق بهار نارنج رو خوردم
به نظر شما حموم سرد یا گرم تاثیر برای خواب داره توصیه ای ندارید؟

قله بلند
07-08-2010, 12:44
داستان من هم خیلی جالب شده جند روز من عرق بهارنارنج خوردم و خیلی خوب هم خوابیدم ولی دیشب من قبل از خواب حموم گرم رفتم شب اصلا خوابم نبرد با اینکه عرق بهار نارنج رو خوردم به نظر شما حموم سرد یا گرم تاثیر برای خواب داره توصیه ای ندارید؟سلام. این خیلی خوبه که عرق بهار نارنج تاثیر گذار بوده. امتحان کنید ببینید چی می شه. مثلاً با حمام آب سرد یا نیمه گرم.

قله بلند
07-08-2010, 15:47
طارونه رو نمی دونم برای چی گفتید

ولی بهارنارنج مثل اینکه مناسب هست

این لینک رو ببینید. عرق طارونه همراه با بهارنارنج، خواب آوری قوی است. ولی در خواص طارونه نیومده که دافع خارش های پوستی. شما از کدوم لینک به این رسیدید؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 04:47 PM ---------- Previous post was at 04:46 PM ----------

هيچي مثل ماست نميتونه تو خواب شب تاثير خوب بذاره حتما امتحان كنين

سلام. مثلاً چند کاسه ماست می تونه اثر خواب آوری داشته باشه؟

قله بلند
18-08-2010, 13:52
خواص درمانی پیاز:
- پیاز به علّت داشتن فسفر ، کارهای فکری را آسان می‌ کند.
- برای افرادی که دچار بی‌ خوابی هستند، مفید است و در صورت مصرف زودتر خواب به سراغ آنها خواهد آمد.
هر شخص سالم که بخواهد سلامتي خود را حفظ کند بايد در 24 ساعت با غذاي خود در حدود 40 گرم پياز بخورد.

L.A.M.P.A.R.D
18-08-2010, 19:45
سلام...............من تازگیا خیلی میخوابم.........شب خوابم نمیبره ولی اگه هم که خوابم برد تا ظهر خوابم........چیکار کنم خوب بشم ؟

MORINIO
18-08-2010, 19:55
تازه شدی مثه من ! :دی

خب وقتی ساعت خواب آدم بریزه به هم همینطور میشه !

بعد از ظهر ها هم میخوابی ؟

farhad1122
18-08-2010, 20:35
سلام...............من تازگیا خیلی میخوابم.........شب خوابم نمیبره ولی اگه هم که خوابم برد تا ظهر خوابم........چیکار کنم خوب بشم ؟
سلام
یه بار تو اخبار علمی شنیدم که می گفت بهترین میزان خواب فقط 7 ساعت در شبانه روزه، بیشتر یا کمتر از این مقدار باعث افزایش احتمال بیماری های قلبی و عروقی میشه. یه بار دیگه هم باز تو اخبار علمی شنیدم که می گفت خواب ظهر بیش تر از نیم ساعت باشه ضرر داره برا بدن و بدتر باعث خستگی میشه. سعی کنین دو سه روز به خودتون سختی بدین و شبا زود بخوابید و صبحا هم زود بلند شید و فقط 7 یا دیگه خیلی خواستین بخوابین 8 ساعت بخوابید. بعد از چند روز دوباره ساعت خوابتون متعادل میشه. شما در واقع با 7 یا 8 ساعت خواب نیاز بدنتون برطرف میشه، اگه به فرض 4 ساعت بیشتر بخوابین، تو این 4 ساعت بیشتر خواب سطحی می بینید و اگه دقت کرده باشین معمولا وقتی تا لنگ ظهر می خوابین(!) همش خواب می بینین و چون توی خواب سطحی(که فقط توی خواب سطحی هم خواب می بینیم) ضربان قلب میره بالا و فعالیت ماهیچه ها افزایش پیدا میکنه بدتر احساس خستگی می کنید در حالی که در خواب عمیق ضربان قلب پایین تر از حالت عادیه و خستگی بدن کم میشه. برا همین ظهر هم میگن بیشتر از نیم ساعت نخوابین، چون تا نیم ساعت خواب عمیقه و بعد خواب سطحی به مدت 2 یا 3 ساعت و خسته تر میشین. شبا هم اول خواب عمیق می بینید و بعد به مدت طولانی تری خواب سطحی و بعدش دوباره خواب عمیق و این روند تا صبح تکرار میشه. و هر چی به صبح نزدیک تر بشین خواب سطحی افزایش و خواب عمیق کاهش پیدا می کنه و این عامل کسلی و خستگی بیشتره. در ضمن بیشتر هورمون هایی که باعث سلامتی و بهبود عملکرد بدن میشه در خواب عمیق در بدن تولید میشه.

ScKAT LeFT
18-08-2010, 21:56
سلام !
عادیه!!! :31:

من شب ها خوابم نمیبره ! (البته الان که تابستونه ! )
ساعت 6 که هوا روشن شد میخوابم ! تا ساعت 4-5 عصر خوابم !!!

قبلا ها ساعت 1 میخوابیدم تا ساعت 2 ظهر خواب بودم !! یعنی 13 ساعت :31:

mahyar_bt
18-08-2010, 22:34
خواب زیاد عضلاتت رو هم تخریب میکنه از جنبه بدنسازی گفتم :دی

w0rm
18-08-2010, 22:48

موقع درس خوندن هم ميخوابيد؟

بی باک بی بال
19-08-2010, 07:42
شما تنبل هستی دلیل علمی هم ندارد :31:
یع شعر بو که می گفت
تنبل همیشه خواب جاش توی رخته خوابه :21:

MMM52
21-08-2010, 17:20
سلام به همه!
من چکار کنم تا خوابم تنظیم بشه؟!
برای درس خوندن لازمه تا خوابمو تنظیم کنم!!!
من دو تا ایراد دارم شبا حداقل 3 میخوابم!
بعدشم زیاد میخوابم!
میخواستم یه کاری کنم تا خوابم سر ساعت باشه و از 7 ساعت بیشتر نشه! و اینکه بتونم 12 شب بخوابم و تا رفتم تو رختخواب خوابم ببره!

reza424
21-08-2010, 17:43
من هم دقیقا همین مشکل را دارم. دوستان اگه کمک کنند لطف میکنند

Idolater
21-08-2010, 17:52
عزيز يهو كه نميشه
2-3 روز تا 1 هفته درد سر داره
هر شب همون ساعتي كه ميخواي (‌12) برو واسه خواب
ساعت و موبايل بقيه ابزار بيدار كردن رو هم ساعت 7 تنطيم كن به فاصله هر 2-3 دقيقه
دو سه روز ممكنه طول بكشه
ولي بايد همين كارو كني
مگر اينكه راه ديگهاي باشه كه منم اگه بفهمم خوشحال ميشم

mr7
21-08-2010, 19:09
یه دوش آخر شب باعث میشه آدم زودتر خوابش ببره:20:

morsadr
22-08-2010, 08:21
شما باید سعی کنید به تدریج ساعت بیدار شدن در صبح را به ساعت ایده آل یعنی حدود 7 تا 8 صبح برسونید . یعنی صبح که هر ساعتی که بیدار میشید هر چند روز یکبار کمی زودتر بیدار شوید تا بدن عادت کند . بدنبال این کار شب هم چون خستگی به شما غالب میشه بتدریج زودتر خوابتان می برد .
در ضمن باید سعی کنید در ساعات پایانی شب سراغ کامپیوتر و فیلم و این مسائل نروید تا ذهن بتدریج آماده استراحت و خواب بشود .
موفق باشید :11:

MMM52
22-08-2010, 14:32
عزيز يهو كه نميشه
2-3 روز تا 1 هفته درد سر داره
هر شب همون ساعتي كه ميخواي (‌12) برو واسه خواب
ساعت و موبايل بقيه ابزار بيدار كردن رو هم ساعت 7 تنطيم كن به فاصله هر 2-3 دقيقه
دو سه روز ممكنه طول بكشه
ولي بايد همين كارو كني
مگر اينكه راه ديگهاي باشه كه منم اگه بفهمم خوشحال ميشم
چند بار این کارو کردم جوابم داد!!!
ولی مشکلی که دارم اینه که خیلی تنبلم!!!
صبح ساعت زنگ میزنه بلند میشم دوباره میخوابم!!!

ehsan_update
23-08-2010, 00:22
بهتره صبحها به جای ساعت به یکی از اعضای خونواده ( که سمج هم باشه :31:) بگین صبح زودتر از ساعت 9 بیدارتون کنه. در طول روز هم نخوابید. اینطوری بعد از چند روز اتوماتیک شبا ساعت 12 خوابتون میبره و صبح زود خودتون میتونید بیدار شید! من خودم امتحان کردم جواب گرفتم. :46:
یه چیز خیلی مهم هم اینه که صبحا بیکار نباشید سعی کنید روز قبلش کارای مهم یا درسی که خوشتون میاد و بزارین واسه صبح تا اینجوری در خودتون انگیزه ایجاد کنید. :8:

Silver WereWOlf
27-08-2010, 14:39
به نظر من اگه ورزش هاي خسته كننده مثل بسكتبال يا كشتي يا شنا بريد ميتونيد زود بخوابيد كه باعث ميشه زود تر بيدار شيد اگه حدودا 2 هفته اين كارو انجام بدين ادت ميشه ديگه ورزشم نكردين بدن خودش ساعت 12 خوابش مياد

amiro64
28-08-2010, 15:51
سلام
یه چند وقته تو خواب گریه می کنم..قبلا هم اینجوری میشدم ولی دو سه هفته ی یه بار
الان شدیدتر شده تقریبا هرروز
به نظرتون برم پیش دکتر اعصاب روان یا به مرور خوب می شم؟
مرسی

The Black Dahlia
28-08-2010, 16:09
عزیزم میشه یه فیلم از خودت بزاری؟؟؟؟؟
ناراحت نشیا ولی این کاری که میکنیو من اولین باریه که شنیدم!!!!!!!!!

saba_moha
31-08-2010, 10:48
همونطور که بقیه دوستان هم گفتند،باید به تدریج ساعت خوابتون رو منظم کنید،من خودم موقع کنکور صبح ها ساعت 6 پا میشدم و دیگه درس خوندنم ادامه داشت تا ساعت 9 یا 10 شب،بعدشم شام و فیلم و خواب!...اینطوری واقعا خسته بودم برای خوابیدن ،در طول روز هم اگه خیلی غیر قابل تحمل میشد فقط نیم ساعت ظهر میخوابیدم.....مهم اینه که اراده داشته باشد برای پا شدن از خواب.....صبح ها هم وقتی پاشدید توی رختخواب غلت نزنید بلافاصله پاشید و برید از هوای ازاد استفاده کنید نه توی هوای بسته و گرفته اتاق که جدا خواب اوره.....شبها هم سعی کنید اگه ورزش میکنید 3 تا 4 ساعت قبل از ساعت خوابتون باشه....دوش اب گرم خیلی خوبه قبل از خواب ...و شامتون هم هرچه فاصلش بیشتر باشه از خوابتون بهتره.... همچنین میتونید از موادمغذی که خواب اوردند هم استفاده کنید مثل لبنیات،بادام،موز ,عسل و....در کل شام سبک بخورید تا معدتون موقع خواب ناراحت نباشه.

Ehsan PCbase
12-09-2010, 00:36
سلام
ایا داروی خواب اوری داریم که سه چهار ساعت ادم رو به خواب ببره طوری که هیچ جوره بیدار نشی؟
میگم طولانی مدت نباشه و ادم بتونه سه چهار ساعت راحت بخوابه و هیچ طوری از خواب پا نشی، البته بدون نسخه بشه از داروخونه تهیه کرد.
ممنون میشم راهنمایی کنید

arashbi2
12-09-2010, 12:50
البته بدون نسخه بشه از داروخونه تهیه کرد.
ممنون میشم راهنمایی کنید
فکر نکنم بشه دارو های خواب اوری که انقدر قوی باشه که اصلا بلند نشی رو بشه بدون نسخه پزشک گرفت!

Saeed System
12-09-2010, 13:01
شام ماکارانی بخور + سبزی خوردن . بعدش دوش بگیر . نیم ساعت قبل اینکه بری خواب ماست بخور 20 قاشق

ماکارانی برای ساخت سروتونین که یه نوع ناقل عصبیه ... سبزی خوردن برای تنظیم خواب .

دوش گرفتن برای آرامش و خواب راحت . ماست هم برای به خواب رفتن

تو داروها کلونازپام هست .که خوب میخابونه فقط اعتیاد داره و بدون نسخه پزشک داروخانه نمیده.

Old_Chater
12-09-2010, 13:13
داروی خواب اوری داریم که سه چهار ساعت ادم رو به خواب ببره طوری که هیچ جوره بیدار نشی؟

بله عزيزم 3 سات كه چيزي نيست دارو هاست كه 3 روز ميخوابونه تو گوگل كلمه باريبوريت ها رو سرچ كن واسه اطلاعات بيشتر

Ehsan PCbase
13-09-2010, 15:15
اين اقا يه چيزي تو مايه هاي قرص روهيپنول يا اسم ديگش روفيز ميخواد ، فكنم .
اين قرص قدرتي 10 برابر بيشتر از قرص هاي خواب اور وايوم و ديازپام داره كه بدون مزه و رنگ هست و به راحتي ميشه تو اب يا چاي يا شربت مخلوط كني و بدي به طرف . بعد 10 يا 15 دقيقه طرف احساسي سنگيني و خواب الودگي شديد مي كنه طوري كه حتي نمي تونه حركت كنه بره رو تختي جايي بخوابه و همونجا كه هست ميي افته و به خواب عميق فرو ميره و بعد از اون ديگه هيچي احساس نمي كنه و ميشه هر عملي با طرف مقابل انجام داد يعني دستگاه عصبي كلاً از كار مي افته . در بعضي موارد استفاده از اين دارو منجر به توهم ، استفراغ ، تنگي نفس ، كما و حتي مرگ ميشه .

فروش اين قرص در اكثر كشورهاي دنيا ممنوعه و به راحتي نميشه پيداش كرد ، البته تو ايران همه چي پيدا ميشه !
dsa dsa اين كارا اخر و عاقبت نداره !
ولي من جواب سوال خودم رو نگرفتم هنوز !!!

Eshghe_door
05-12-2010, 14:46
سلام

من محصل هستم

ولي يه مشكل دارم

اونم اينه كه همش خوابم مياد و براي هيچ كاري انرژي كافي رو ندارم

از گرسنگي نيس

چون اصلا گرسنه نمي مونم

كم خون هم نيستم

مدرسه ام هميشه صبح ه و ساعت 7 از خواب بلند ميشم،

شبا هم تقريبا ساعت 12 1 ميخوابم

اونقد خسته ميشم وقتي از مدرسه برميگردم كه بعد از ظهر ميخوابم

و تمام وقت مفيدم هدر ميشه

امسال خيلي برام مهمه

ولي اين خستگي از پا دراورده منو و اجازه ي هيچ كاري بهم نميده

خوشحال ميشم اگه چيزي بم پيشنهاد كنين تا اين خستگي رو ازم بگيره و بتونم به كارام برسم

مخصوصا اون خواب بعد از ظهر رو از سرم دربياره

منتظر جوابتونم:11:

Old_Chater
05-12-2010, 14:55
اين مشكل شما خيلي دليل ميتونه داشته باشه كه يكيش افسردگي هست

Arash4484
05-12-2010, 15:16
این در سنین نوجوونی کاملن عادیه....سن رشده دیگه...

Life24
05-12-2010, 16:27
طبیعی هست
ما هم از مدرسه میامدیم یک چرتی می زدیم
در کل جوانی در جوانی خواب می طلبه
شما پیرمد ها رو نگاه کنید کله سحر پا میشن . اما جوان ها این طور نیست

Bahar-via
05-12-2010, 20:18
سلام
البته استراحت جهت رفع خستگي با خواب زيادي كه شما ميفرماييد فرق ميكنه،خواب روزانه 7ساعت كافيه،ديگه بيشترش باعث تنبلي فرد به مرور زمان ميشه،اگه خوابتون خيلي زياده دلايل زيادي هست كه يكيش ميتونه كم خوني باشه كه شما گفتين نداريد،يا ممكنه كلا آدم ضعيفو لاغري باشين كه زود خسته ميشين و انرژيتون زود تموم ميشه،البته كپسول روي هم خيلي خوبه ممكنه كمبود روي داشته باشين،در كل خيلي جاي نگراني نيس،اگه خيلي اين موضوع واستون مهمه يه آزمايش خون بدين ضرري نداره.

Eshghe_door
05-12-2010, 20:46
نه لاغر هم نيستم

قبلا بودم ولي امسال نرمال شدم

آخه دوست عزيز قهوه رو هم هميشه نميشه كه خورد

اونم بعد مدتي اعتياد مياره و اثر نميكنه

قبلا استفاده ميكردم ديدم ديگه اثر نميكنه نخوردم

Max.Pain
09-02-2011, 23:57
سلام

یه مشکل کوچولو دارم که نمیدونم طبیعیه یا نه!

ماجرا از این قراره که موقع خواب یکدفعه تکون می خورم یه چیزی مثل شوک!

بدنم یهو تکون می خوره ولی خودم متوجه نمیشم. تقریبا هر 5-10 دقیقه اینطوری تکون می خورم.

برادم که زودتر از من بیدار میشه میگه که اکثر روزها (دم صبح ها) این حالت رو دارم.

یک ماهی هست که پیش برادرم هستم اینو میگه؛ قبلا که تنها بودم نمی دونم اینطوری بودم یا نه چون کسی نبوده ببینه!!!

ممنونم میشم راهنمایی کنید.

شـیـفــو
10-02-2011, 00:02
من هم اینطوری میشم اما نه هرروز ، مثلا هفته ای یه بار ، اونم به این صورت که خواب میبینم مثلا دارم می دوم بعد یهو میوفتم ، همون لحظه که تو خواب میوفتم ، در واقعیت می پرم .
این عادی اما هرروز یا هرشب فکر نکنم طبیعی باشه .

Saeed System
10-02-2011, 00:43
سلام

بدنم یهو تکون می خوره ولی خودم متوجه نمیشم. تقریبا هر 5-10 دقیقه اینطوری تکون می خورم.

یعنی در خواب شب هر 15 دقیقه اینطوری میشید؟

به نظر من غیر طبیعیه....

من اتفاقا تو اون تاپیک رویای روشن می خواستم این مشکلم رو هم بگم که گفتم به اون تاپیک ربطی نداره که دیدم شما تاپیک زدید و خیلی

خوشحال شدم چون 2 ساله من این مشکل رو دارم

من موقع خواب ظهر و شب اول خواب که 2-3 دقیقه از خوابم می گذره یهو تکون میخورم و چشم باز میشه...

خیلی هم ناراحتم و فکرمی کردم من تنها کسی هستم که این مشکل رو دارم....

ولی شما خیلی اذیت میشید هر 15 دقیقه!

از دوستان اگر راه حلی برای حل مشکل من و این دوستمون دارند ممنون میشم راهنمایی کنن.

من فقط وقتی اگر آرامبخش بخورم اصلا اینطوری نمیشم ...مثل کلونازپام.

IRAN_KING
10-02-2011, 11:59
سلام

برادم که زودتر از من بیدار میشه میگه که اکثر روزها (دم صبح ها) این حالت رو دارم.

یک ماهی هست که پیش برادرم هستم اینو میگه؛ قبلا که تنها بودم نمی دونم اینطوری بودم یا نه چون کسی نبوده ببینه!!!

چند دلیل داره..

خواب دیدن صبحگاهی...
اعتیاد..مصرف مواد مخدر شیمیایی
مصرف بعضی از دارو ها...
مشکل اعصبی...
اگر ادامه داره هفته ها به پزشک مراجعه کنید.

Saeed System
10-02-2011, 12:41
من یه مشکل دیگه هم تو خواب دارم......

که استثنا نداره که من اگر معدم پر باشه و سنگین و برم بخابم....یه حالت تشنج و بختک افتادن میشم اونم نه 1 بار

به اندازه ای که از خواب کاملا بیدار شم....

هیچ وقت یادم نمیره 1 ماه پیش یه مقدرا شب زیاده روی کردم.....تا صبح حدود 20 بار حالت تشنج و بختک و تمون نخوردن

میشدم...اونقدری که ساعت که 4 صبح شد گفتم خدایا توبه من دیگه زیاد نمیخورم...

نمیدونم معدم بد جور روی اعصابم تاثیر میزاره.....

ولی با این حال چون تجربه کردم میگم اگر تو اون روز کلونازپام خورده باشم 250 کیلو هم شام بخورم اصلا اینطوری نمیشم و

خواب آروم و راحتی دارم تا صبح...

نمیدونم چیکار میکنه کلونازپام که التهاب اعصاب منو میخابونه.......ولی من حاضرم 2000 بار تشنج خواب بکنم ولی کلونازپام

اعتیاد آور و حافظه ظعیف کن رو نخورم..میگم نهایتش 1 ماه 1 بار که یه شب بخام خوابی راحت و بدون دغدغه تشنج ...تیک

عصبی و .. داشته باشم 1 دونه میخورم و اینقدر وقتی صبح بیدار میشم ریلکسم که انگار مرده بودم و زنده شدم..

x935
10-02-2011, 12:51
هیچ وقت یادم نمیره 1 ماه پیش یه مقدرا شب زیاده روی کردم.....تا صبح حدود 20 بار حالت تشنج و بختک و تمون نخوردن

بعد از شام يه نيم ساعت قدم بزن خيلي راحت تر خوابتون ميبره دوست عزيز

IRAN_KING
10-02-2011, 13:11
[/COLOR]
من یه مشکل دیگه هم تو خواب دارم......
که استثنا نداره که من اگر معدم پر باشه و سنگین و برم بخابم....یه حالت تشنج و بختک افتادن میشم اونم نه 1 بار
به اندازه ای که از خواب کاملا بیدار شم....
میشدم...اونقدری که ساعت که 4 صبح شد گفتم خدایا توبه من دیگه زیاد نمیخورم...
نمیدونم معدم بد جور روی اعصابم تاثیر میزاره.....
ولی با این حال چون تجربه کردم میگم اگر تو اون روز کلونازپام خورده باشم 250 کیلو هم شام بخورم اصلا اینطوری نمیشم و
خواب آروم و راحتی دارم تا صبح...
نمیدونم چیکار میکنه کلونازپام که التهاب اعصاب منو میخابونه.......ولی من حاضرم 2000 بار تشنج خواب بکنم ولی کلونازپام
اعتیاد آور و حافظه ظعیف کن رو نخورم..میگم نهایتش 1 ماه 1 بار که یه شب بخام خوابی راحت و بدون دغدغه تشنج ...تیک
عصبی و .. داشته باشم 1 دونه میخورم و اینقدر وقتی صبح بیدار میشم ریلکسم که انگار مرده بودم و زنده شدم..

پر خوری ممنوع شب. شما چاق هستید ؟ فشار تون رو بگیرید شب ها و بگید رو چنده... چربی خون دارید ؟ قند خون ؟

Saeed System
10-02-2011, 13:15
پر خوری ممنوع شب. شما چاق هستید ؟ فشار تون رو بگیرید شب ها... چربی خون دارید ؟ قند خون ؟

چاق هستم .....فشارم رو تا حالا نگرفتم...چربی خون و قند خون هم تا حالا آزمایش ندادم......

یعنی تا حالا مشکلی نداشتم که برم دکتر بگه برو آزمایش قند خون بده یا چربی.....ولی تا دلتون بخاد مشکل

عصبی داشتم...من فکر میکنم بیشتر مشکل عصبی منه چون کلونازپام بخورم اینجوری نمیشم...

IRAN_KING
10-02-2011, 13:41
چاق هستم .....فشارم رو تا حالا نگرفتم...چربی خون و قند خون هم تا حالا آزمایش ندادم......

یعنی تا حالا مشکلی نداشتم که برم دکتر بگه برو آزمایش قند خون بده یا چربی.....ولی تا دلتون بخاد مشکل

عصبی داشتم...من فکر میکنم بیشتر مشکل عصبی منه چون کلونازپام بخورم اینجوری نمیشم...

بله درسته این مشکلاتم که من گفتم روی مغز تاثیر می گذاره و شما با خوردن کلونازپام دارید پیامی که به مغز ارسال میشه رو محدود می کنه ...

خوب اگه این مواردی که گفتم آزمایش بدی و همه عادی باشن .... دکتر یادت نره .

morsadr
10-02-2011, 13:59
پرش های عضلانی در هنگام خواب مخصوصا در ابتدای خواب می تواند طبیعی باشد ولی معمولا با استرسهای عصبی فرد ارتباط نزدیکی دارد . اگر این پرشها بیش از حد باشد بصورتیکه از دید ذیگران یا خود فرد ناراحت کننده باشد بهتره که توسط یک متخصص مغز و اعصاب بررسی انجام شود .

saeed2vfx
10-02-2011, 14:09
سلام.
من مدتی هست که بطور عجیبی اعضاء بدنم دچار سری (بی حسی که بهش خواب رفتن اعضاء بدن هم میگن) میشم.
یعنی اگر برای چند دقیقه دستم یا پاهام توی یه حالت بمونن، خواب میرن!! باید مدام بدنمو حرکت بدم. اخیراً یکم بهتر شدم ولی هنوز یه حالت خواب آلودگی کلی دارم. یعنی هرچقدر هم که بخوابم، بازم احساس بی حالی و خواب آلودگی میکنم. چون این مشکل توی امتحانات برام خیلی مسئله ساز بود، به توصیه یکی از دوستانم به خوردن قهوه رو آوردم که اون هم اخیراً متوجه شدم که عوارض زیادی داره و کنار گذاشتم.

+ دکترم نظر خاصی نداشت!
+ تغذیم زیاد خوب نیست ولی از لحاظ فقر آهن مشکلی ندارم.
+ از حد طبیعی، لاغرتر هستم. (62 کیلو با قد حدود 175 سانت)

faded
10-02-2011, 18:40
من توی خواب یه حالتی دارم مثل برق گرفتگی یه چیزی شبیه جریان برق میاد از سرم و توی پاهام و کمرم شدیدا رد میشه این جریانش چیه؟

siamakdadashi
11-02-2011, 21:40
شما فشار خونت بالاست به احتمال بسیار زیاد.حتما به کلینیک مراجعه کنید.

morsadr
12-02-2011, 15:30
سلام.
من مدتی هست که بطور عجیبی اعضاء بدنم دچار سری (بی حسی که بهش خواب رفتن اعضاء بدن هم میگن) میشم.
یعنی اگر برای چند دقیقه دستم یا پاهام توی یه حالت بمونن، خواب میرن!! باید مدام بدنمو حرکت بدم. اخیراً یکم بهتر شدم ولی هنوز یه حالت خواب آلودگی کلی دارم. یعنی هرچقدر هم که بخوابم، بازم احساس بی حالی و خواب آلودگی میکنم. چون این مشکل توی امتحانات برام خیلی مسئله ساز بود، به توصیه یکی از دوستانم به خوردن قهوه رو آوردم که اون هم اخیراً متوجه شدم که عوارض زیادی داره و کنار گذاشتم.

+ دکترم نظر خاصی نداشت!
+ تغذیم زیاد خوب نیست ولی از لحاظ فقر آهن مشکلی ندارم.
+ از حد طبیعی، لاغرتر هستم. (62 کیلو با قد حدود 175 سانت)

دوست عزیز بی حسی و بی حالی علل بسیار فراوانی دارند و نمی توان به این سادگی تشخیص گذاشت . فشار خون از علل بسیار نادر آن می باشد و اول باید مسائل و مشکلات دیگر مشخص شوند .
از مسائل مهم کم خونی و همچنین غلظت خون می باشد که هر دو می توانند این نوع علائم را توجیه کنند و تشخیص با آزمایش خون می باشد . احتمال دیگر تغییرات غدد درون ریز مانند تیروئید می باشد که آن هم نیاز به آزمایش دارد .
ولی شاید یکی از مهمترین دلایل ضعف جسمانی و تغذیه ای و همچنین خستگی ذهنی در اثر درس و همچنین استرس و اضطراب می باشد که این مورد بعد از رد شدن موارد جسمی بالا مطرح می شوند . در هر صورت توصیه می شود که حتما به پزشک مراجعه بفرمایید .

Royce
13-02-2011, 00:28
سلام دوستان
من مدتیه ظهر که می خوابم وقتی بعد از حدود 2 ساعت از خواب بیدار میشم سردرد تقریبا شدیدی احساس میکنم که تا آخر شب که بخوابم باهامه.لازم به ذکره در طول روز اگه ظهرها نخوابم هیچ مشکلی پیش نمیاد و هیچ سردردی ندارم حتی اگه خوابم کم بشه.این چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
مرسی

Max.Pain
13-02-2011, 00:45
من هم اینطوری میشم اما نه هرروز ، مثلا هفته ای یه بار ، اونم به این صورت که خواب میبینم مثلا دارم می دوم بعد یهو میوفتم ، همون لحظه که تو خواب میوفتم ، در واقعیت می پرم .

این حالتی که شما میگین متفاوته. من هم خیلی وقتا اوایل خواب (موقعی که تازه داره خوابم میبره) اینطوری میشم.

شما قبلا داروي آرامبخش مصرف ميكردين؟

خیـــر !

یعنی در خواب شب هر 15 دقیقه اینطوری میشید؟

به نظر من غیر طبیعیه....

من اتفاقا تو اون تاپیک رویای روشن می خواستم این مشکلم رو هم بگم که گفتم به اون تاپیک ربطی نداره که دیدم شما تاپیک زدید و خیلی

خوشحال شدم چون 2 ساله من این مشکل رو دارم

من موقع خواب ظهر و شب اول خواب که 2-3 دقیقه از خوابم می گذره یهو تکون میخورم و چشم باز میشه...

خیلی هم ناراحتم و فکرمی کردم من تنها کسی هستم که این مشکل رو دارم....

ولی شما خیلی اذیت میشید هر 15 دقیقه!

همونطور که در بالا گفتم این مورد که شما میگین فرق داره.

چند دلیل داره..

خواب دیدن صبحگاهی...
اعتیاد..مصرف مواد مخدر شیمیایی
مصرف بعضی از دارو ها...
مشکل اعصبی...
اگر ادامه داره هفته ها به پزشک مراجعه کنید.

فقط مشکل عصبی(فشار روحی و افسردگی) رو دارم و به پزشک هم مراجعه نکردم!!!

پرش های عضلانی در هنگام خواب مخصوصا در ابتدای خواب می تواند طبیعی باشد ولی معمولا با استرسهای عصبی فرد ارتباط نزدیکی دارد . اگر این پرشها بیش از حد باشد بصورتیکه از دید ذیگران یا خود فرد ناراحت کننده باشد بهتره که توسط یک متخصص مغز و اعصاب بررسی انجام شود .

مشکل من در ابتدای خواب نیست.

خودم اصلاً متوجه نمیشم ولی اطرافیان که صبح ها زودتر از من بیدار میشن میگن حدودا هر 10 دقیقه یه تکون (پرش، شوک) می خورم.

در ضمن افسردگی دارم؛ هیچ چیز خوشحالم نمی کنم.

این حالت یکی از اصلی ترین علائم اضطراب مخصوصا مال شما نشانه ی اضطراب فراگیر ( GAD ) است.به یک روانشناس مراجعه کنید.اگر منشاء اضطرابتان را مطمئن هستید من با روان درمانی مشکلتونو حل کنم.

تحت فشار شدید روحی هستم. مشکلات مهمی دارم که به نظرم قابل حل نیستن و تا آخر عمر گریبانگیرم هستن.

ممنونم از همه دوستانی که کمک میکن

Saeed System
13-02-2011, 09:28
بسیاری از ضایعات سیستم عصبی مرکزی هم می تواند بصورت پرش های متوالی بدن خودش را نشان بدهد .

دقیقا درسته...من تجربه کردم......من چون بیماری حملات عصبی گرفتم....از اون موقع یه روز نشده پرش

عضلانی نداشته باشم...مخصوصا در خواب......

قبلا متخصص اعصاب و روان رفتم یه قرص با نام دپاکین که فرانسوی هم بود برام تجویز کرد دیگه این پرشهای

عضلانی نداشتم.....

ولی دوباره تا قرصها تموم میشه شروع میشه.....قرصها هم یه بدی داره که آدم میگه همون پرش عضلانی

بهتره تا قرص خوردن ....چاق شدن و پرخوری...

آقای دکتر یه سوال دیگه داشتیم...آیا ما که پرش عضلانی داریم.....عمرمون کمتر میشه از دیگران؟ با توجه به

این ضایعه عصبی احتمال توقف مغز ما زودتر از دیگران وجود داره؟

یه سوال دیگه این ضایعه عصبی رو چه طور میشه خوب کرد؟

آقای دکتر یه مطلب دیگه عرض کنم چرا این ضایعه عصبی رو میشه تحریک کرد؟ مثلا من اگر جنسینگ بخورم این ضایعه عصبی خرلی پررنگ

تر نشون میده خودشو که وقتی پشت کامپیوتر نشستم یهو تکون میخورم .......وقتی کلونازپام میخورم نه در بیداری نه در خواب اینجوری

نمیشم

دلیل اینا چیه؟

morsadr
13-02-2011, 10:11
آقای دکتر یه سوال دیگه داشتیم...آیا ما که پرش عضلانی داریم.....عمرمون کمتر میشه از دیگران؟ با توجه به

این ضایعه عصبی احتمال توقف مغز ما زودتر از دیگران وجود داره؟

یه سوال دیگه این ضایعه عصبی رو چه طور میشه خوب کرد؟

آقای دکتر یه مطلب دیگه عرض کنم چرا این ضایعه عصبی رو میشه تحریک کرد؟ مثلا من اگر جنسینگ بخورم این ضایعه عصبی خرلی پررنگ

تر نشون میده خودشو که وقتی پشت کامپیوتر نشستم یهو تکون میخورم .......وقتی کلونازپام میخورم نه در بیداری نه در خواب اینجوری

نمیشم

دلیل اینا چیه؟
خیر دوست عزیز بنده نگفتم که شما ضایعه عصبی دارید . من گفتم که بعضی از ضایعات عصبی نیز می توانند ایجاد این علائم را بکنند .
چیزی در مورد کوتاهی عمر شما با توجه به این پرشها جایی ندیدم و بنده ارتباطی بین این دو مطلب پیدا نمی کنم .
مشکل شما اگر مربوط به استرس و اضطراب باشد که احتمالا همین طوره پس ابتدا باید استرس شما با روشهای مختلف کم شود تا این حالات شما هم کاهش یابد . ابتدا شناسایی منشاء استرس و تلاش در جهت رفع آن و سپس روان درمانی و تقویت فاکتورهای مثبت شما جهت مقابله با استرس و در نهایت در صورت لزوم دارو
بعضی مواد و داروها فعالیت پایه سیستم عصبی را بالا می برند و همین باعث تحریک بیشتر سیستم عصبی و بدنبال آن افزایش تحریک پذیری و حالات شما می شود .
کلونازپام هم باعث کاهش این تنش ها و کاهش تحریک پذیری مغز می شود . بنابر این علائم شما را بهتر می کند

ata.royalfalcon
17-02-2011, 13:20
سلام
من هم اینطوری هستم
ولی فقط وقتی که زیاد بخوابم
یعنی پنجشنبه و جمعه که سرکار نمیرم تا سر ظهر بخوابم سردرد میگیرم که ول نمیکنه
کسی میدونه چرا ؟؟؟

siamakdadashi
17-02-2011, 14:11
دوست عزیز شب چند ساعت میخوابی؟

ata.royalfalcon
18-02-2011, 12:37
سلام
از اونجایی که کسی نظری نداره من پیشنهادم اینه که بعد از خواب حتما چایی بنوشید بعلت داشتن کافئین در کاهش سردرد موثر هست
زمانی که ماه رمضان بود وقتی مدت طولانی چایی نمیخوردم سردرد میگرفتم

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

دوست عزیز شب چند ساعت میخوابی؟

سلام من شبها حدود ساعت 11 میخوابم البته روزهای تعطیل حدود ساعت 2 بعد از نصفه شب میخوابم

Royce
18-02-2011, 15:39
معمولا 6 ساعت شب میخوابم و حدود 2-3 ساعت هم ظهر ولی صبح که از خواب بیدار میشم مشکل سردرد ندارم فقط بعد از خواب ظهره سردرده دهن مارو صاف میکنه
چایی هم همیشه بعد از خواب میخورم خیلی تاثیری نداره

mojtaba shamsi
08-03-2011, 22:02
دوست عزیز بهتره قند خونت وچربیت هم یه ازمایش بدین البته اگه برا کنکور وامتحانات اماده میشی بیشتر ماله اضطرابته:10:

far2009
04-04-2011, 20:18
سلام دوستان

من يک مقدار توي خوابيدن حساس هستم يا شايد شدم . وقتي مي خواهم بخوابم معمولا بايد چند دقيقه سکوت نسبتا مطلقي باشه .
از آن جايي که معمولا پدرم ديرتر از من مي خوابه و تلويزيون تماشا مي کنه صداش يک مقداري اذيتم مي کنه مخصوصا وقتي توي برنامه ها فرياد و تنش باشه.
همین طور صحبت کردن افراد با صداي بلند
در اين مواقع معمولا ضربان قلبم بالا مي ره و ديگه نمي توانم بخوابم.

البته هميشه اين مشکل را ندارم و بيشتر مواقعي هست که همه اين عوامل با هم وجود داشته باشه

باز با اين بي خوابي مشکل خاصي ندارم . نگراني من از کنکوري هست که امسال دارم . مي ترسم موقع کنکور به چنين مشکلي بر بخورم ؟!

poolpool
04-04-2011, 21:57
همین نگرانیت باعث میشه که نتونی الان هم راحت بخوابی

درضمن یه کم خسته بودن باعث میشه که خیلی راحت خوابید پس یه کم هم روزا فعالیت بدنی ( ورزشی . چیزی ) داشته باش:5:

mefmef
04-04-2011, 22:10

درضمن یه کم خسته بودن باعث میشه که خیلی راحت خوابید پس یه کم هم روزا فعالیت بدنی ( ورزشی . چیزی ) داشته باش

تایید می شه من هم همین مشکل رو داشتم با ورزش کنترل شد

1navid
04-04-2011, 23:17
ورزش و کم کردن استرس درمان بی خوابی (البته ورزش رو شب انجام نده چو باعث میشه از خستگیه زیاد نتونی بخوابی)

far2009
05-04-2011, 21:14

درضمن یه کم خسته بودن باعث میشه که خیلی راحت خوابید پس یه کم هم روزا فعالیت بدنی ( ورزشی . چیزی ) داشته باش:5:
بله ورزش می توانه کمک کنه ولی من الان در مورد کنکور نگرانی خاصی ندارم و بهش فکر نمی کنم . بیشتر صحبتم یک پیش بینی بود.
چطوری می توانم حساسیت هایی که در مورد این صداها دارم را برطرف کنم ؟

poolpool
05-04-2011, 21:44
بازم برمیگرده به فکرات
داری به خودت تلقین میکنی که اگه صدا باشه نمیتونی بخوابی و اگه صدایی هم بیاد زود نسبت بش واکنش نشون میدی!
به صدا ها توجه نکن

far2009
09-04-2011, 21:05
بازم برمیگرده به فکرات
داری به خودت تلقین میکنی که اگه صدا باشه نمیتونی بخوابی و اگه صدایی هم بیاد زود نسبت بش واکنش نشون میدی!
به صدا ها توجه نکن
گفتنش ساده است ولی در آن لحظه عمل کردن بهش آن چنان ساده نیست . بهترین پیشنهاد برای فردی که دچار بی خوابی شده چیه ؟ چه کاری باید انجام داد ؟ من معمولا توی تخت می مانم و چشم هام را می بندم ولی ظاهرا این مغز ما نمی خواهد فرمان خاموشی بدهد ! شیطونه میگه خودم خاموشش کنم :31:

esool
09-04-2011, 21:19
ذهن شما موقع خواب داره کار میکنه
یعنی داری فکر میکنی و تا زمانی که فکرت کار بکنه نمی تونی بخوابی
علتش اینه
شما باید سعی کنی آروم باشی و خیلی موقع خواب فکر ت مشغول نباشه
البته همه وقتی میخوان بخوابن فکر میکنن ولی فکرشون مشغول نیست این دوتا فرق میکنه
مثلاً من خودم یه شب از صدای پچ پچ دیگران بیدار شدم و چون صدارو میشنیدم و می فهمیدم چی میگن و برام مهم بود نمی تونستم بخوابم و فکرم مشغول بود
مثلاً قدیمی ها میگن گوسفند بشمارین موقع خواب اگه خوابتون نمی بره
این کمک میکنه فکر شما آزاد بشه
و خوب اگه میخواین شب زودتر بخوابین ظهر ها نخوابین

brave_ie
09-04-2011, 22:09
آقا از این ابرا بخر بذار تو گوشت که داروخانه ها هم دارن جلوی صدا رو میگیره
چشم بندم میتونی بزنی
بعضی ها هم مثلا آهنگ گو ش میکنن خوابشون میبره و...:11:

far2009
11-04-2011, 08:31
علتش اینه
مثلاً من خودم یه شب از صدای پچ پچ دیگران بیدار شدم و چون صدارو میشنیدم و می فهمیدم چی میگن و برام مهم بود نمی تونستم بخوابم و فکرم مشغول بود
بله مشکل من هم دقیقا همینه .
من پدرم برنامه هایی را گوش میده که من دوست ندارم آنها را گوش بدهم و همین موضوع فکر من را مشغول می کنه. از طرفی من که نمی توانم مانع از تلویزیون دیدنش بشوم پس باید برای خودم یک فکری بکنم.

آقا از این ابرا بخر بذار تو گوشت که داروخانه ها هم دارن جلوی صدا رو میگیره
چشم بندم میتونی بزنی
بعضی ها هم مثلا آهنگ گو ش میکنن خوابشون میبره و...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این فکر خوبیه . با این که خواستم چند بار این کار را بکنم ولی هر بار روز بعدش همه چیز را فراموش می کنم.
این ابرا برای موقع خواب مشکلی نداره ؟

Sayam
11-04-2011, 10:46
اصلا این چیزی که شما دارین در موردش بحث میکنین رو که نمیشه اسمش رو گذاشت بی خوابی... شما چرا اینقدر همه چیز رو سخت گرفتید؟؟ بی خوابی من دارم که چند ماهه خوابم نبرده...
از نظر متخصصین امر به خواب رفتن حتی اگر تا 20 دقیقه هم طول بکشه طبیعیه...

علایم بی خوابی (بد خوابی) ایناهایند:
1- حدود 30 دقیقه الی دو ساعت یا بیشتر زمان لازم باشه برای خوابیدن
2- نصفه شب یه هو ازخواب بپری و بعد نتونی بخوابی
3- بیشتر از یک تایم محدود در شبانه روز نتونی بخوابی (مثلا 5 ساعت)
4- مهمتر از همه خوابت بیاد اما خوابت نبره...

این مواردی که من گفتم بی خوابی در شرایط حاده و معمولا درمانش به این راحتی ها نیست... اما بی خوابی های معمولی راحت تر درمان میشه... همونطور که بقیه ی دوستان گفتند ورزش نقش مهمی داره... خوردن سیب، کاهو ، شیر هم خوبه و مهمتر از همه آرامش خیال.
دوباره تاکید می کنم با این علایمی که گفتید مثلا این که می گین چند دقیقه طول میکشه بخوابین یا مثلا صدای تلویزیون... شما از لحاظ سلامت خواب مشکلی ندارین.. مگر این که مشکلات دیگه ای که داشتین رو یادتون رفته بنویسین..
موفق باشین.

مهرسا1
11-04-2011, 19:37
من يک مقدار توي خوابيدن حساس هستم يا شايد شدم . وقتي مي خواهم بخوابم معمولا بايد چند دقيقه سکوت نسبتا مطلقي باشه .
از آن جايي که معمولا پدرم ديرتر از من مي خوابه و تلويزيون تماشا مي کنه صداش يک مقداري اذيتم مي کنه مخصوصا وقتي توي برنامه ها فرياد و تنش باشه.
همین طور صحبت کردن افراد با صداي بلند

شما دچار بيماري تحريك پذيري هستين كه كه ربط مهمي به نقش سرتونين مغزتون داره

Reza Azimy_RW
11-04-2011, 20:02
4
- مهمتر از همه خوابت بیاد اما خوابت نبره...
من این مشکلو داشتم . شدیدا" خوابم میومد ولی اصلا" خوابم نمیبرد . البته افسردگی هم داشتم . رفتم دکتر اعصاب یه چند تا قرص داد یه مدت خوردم مشکلم کاملا برطرف شد .

sia0368
19-05-2011, 19:24
قویترین قرص خواب بدون نیاز به نسخه چیه؟

mami_m2
19-05-2011, 19:33
سیر و دوغ:31: ادمو گیج میکنه:27:

1navid
19-05-2011, 19:40
چیزی وجود نداره همه قزص های خواب عوارض دارند که شایع ترینتشون (گیجی و سردرد و منگیه) به شما توصیه می کنم که بدون توصیه پزشک قرص خواب مصرف نکنید
می تونید از جوشانده های گیاهی که آرامبخش هستند یا خوراکی های سرد (دوغ-ماست-سیر )مصرف کنید فقط مواظب باشید این نوع خوراکی ها بیش از حد مصرف نشه چون باعث افت فشار می شه می تونید همرا با انجیز خشک یا مویز و توت خشک صرف بشه

Saeed System
19-05-2011, 23:27
بدون نسخه رو نمیدونم ولی در خانواده ما کلونازپام برای خواب یا بی خوابی مصرف میشه...

خوب کلونازپام فقط با نسخه میدن مگر اینکه داروخانه آشنا باشه یا اینکه داروخانه رو بندازی تو رو دروایسی

مثلا یه روز که خمیر دندان خونه و صابون و شامپو تموم شد و خواستی بری بخری همونجا از داروخانه درخواست چند ورق کلونازپامک کنی....

یعنی وقتی همه اجناس رو خریدی شامپو ..خمیردندان و ژیلت ... تا خواستی حساب کنی بگی ببخشید راستی یادم رفت

بگم 4 ورق کلونازپام 1 میلی هم بدید ......بعد به احتمال زیاد ور میداره میده اگر گفت نه نمیشه بدون نسخه نمیدیم...بگید باشه

پس این شامپو ها رو هم نمیخوام ...:31: خلاصه یه جوری سرشو گول بمالید :11:

یه راه حل دیگشم رفتن به بازار تهران و خیابان ناصرخسرو که عزیزان دارو فروش همه ایستادن و هر چی بخوای بهت میدن

بدون نسخه و ارزان.. من نزدیک 1 ماه پیش داشتم پیاده روی می کردم تو ناصرخسرو یهویی بادوستم حرف ترامادول و عوارضش

بود یهو یه دارو فروش گفتش آقا ترامادول هم داریم 10 تا ورق 11 هزار تومن...

کلونازپام داروی از خانواده بزودیازپین ها که اثر شلکنندگی عضلات رو داره و خواب آوره و اعتیاد داره...

با مسکنها و مخدرها و ضد افسردگیها تداخل دارویی داره و باعث ضعیف شدن cns میشه ( د رهنگام تداخل دارویی) که خطر جبران ناپذیری داره..

به عنوان داروی ضد تشنج و ضد ترس و ضد حملات عصبی هم استفاده میشه..

فقط با نسخه تو داروخانه داده میشه :11: جزو داروهای OTC

Sayam
20-05-2011, 11:40
سلام..
اگه یک کم حوصله میکردید و می گشتید تاپیک های دیگه ای هم با موضوع بی خوابی بود..
...
من نمیدونم شما کدوم شهر هستین، اما اگه کسی اینجا مشهدی هست و مشکل خواب داره میخام آدرس یه جای خوب بهش بدم... چهارراه ولیعصر - بلوار هدایت غربی - موسسه ی گیاهان دارویی مهرداد
من خودم چند ماه پیش مشکل حاد بی خوابی داشتم... خیلی وضعم ناجور بود... دو سه ماهی همونجوری تحمل کردم و اصلا هم دوست نداشتم قرص خواب بخورم... اما اون جایی که آدرسشو گفتم رفتم و دکترش بهم یک چیز گیاهی داد (اصلا هم ضرر و عوارض نداره) فقط حدود 1-2 هفته ازش استفاده کردم و از اون موقع تا حالا دیگه مشکلم کامل برطرف شد...
...
موفق باشین:11:

peaceful1
20-05-2011, 11:48
استفاده نکنی بهتره من خودم همیشه خسته بودم یا نه سر شب خوابم میرفت
یه مدت کمی دچار مشکل شده بودم با تجویز پزشک یه سال زاناکس خوردم دیگه الان بعد 3 سال کلا بیدارم اصلا نمیدونم دیگه خواب چیه
نمیدونم با من چی کار کرد ولی هر کاری این قرص کرد مفید نبود.

Alamate Soal
21-05-2011, 18:53
به جز آلپرازولام هيچي ديگه رو سرخود مصرف نكنين

neda67
09-06-2011, 09:59
سلام به همه دوستان
من چند ماهي هست كه روزي 15 ساعت مي خابم تازه وقتي از خواب پا مي شم همش كسلم
مشكلي باهاش نداشتم ولي الان امتحانام شروع شده مي خاستم بيدار بمونم .
بعد از كلي تحقيق قرص modafinil 200 mg خريدم كه واسه بيدار موندن استفاده مي شه با كمال تعجب روي من اثر نكرد
حتي الان بيشترم مي خابم روزي 2 تاشو هم مي خورم
ديگه نمي دونم چيكار كنم دوستان اگه امكانش هست كمكم كنن
به نظرتون ريتالين مصرف كنم فايده اي داره ؟
روي قرص هم نوشته modalert 200 هندي هم هست

Life24
09-06-2011, 10:03
با سلام
ابتدا شما بروید پیش یک دکتر و یک چکآپ کامل بدهید.
ببینید مشکل از کجاست.
شاید مشکل کم خونی باشه
شاید عادت
شاید افسردگی
شاید نداشتن انگیزه
شاید ارثی
شاید ....

Sayam
09-06-2011, 12:26
سلام..
در مورد اینکه گفتید برای امتحاناتتون نگران هستین؛ به یاد داشته باشید برای موفقیت در درس شما باید خواب کافی داشته باشید تا راندمانتون بالا بره.... شما نباید از خودتون این انتظار رو داشته باشید که خیلی سریع تغییر کنید... صبر داشته باشید و در مرور زمان مشکلتونو تدریجا حل کنید...
اول از همه سعی کنید شب ها زود بخوابید تا بتونید صبح ها زودتر بیدار شین... صبح ها با یک لیوان آب پرتقال یا هر آبمیوه ی دیگه که سرشار از ویتامین c باشه روزتونو آغاز کنید، این مسئله باعث میشه که با وجود ویتامین c جریان خون شما بالا بره و احساس شادابی و انرژیک بهتون دست بده...
اگر صبح ها دوش آب سرد بگیرین هم بی تاثیر نیست.
فعالیت های ورزشی و فیزیکی خودتونو در طی روز افزایش بدین...
بعد از ظهرها 30 تا 40 دقیقه خواب نیمروزی داشته باشین
بعضی اوقات برین به فضای بیرون از خانه ، نسیم خنک یا نور اثرات خوبی بر روی پر خوابی داره.... در مورد نور بگم که از نظر متخصصان روشن تر بودن فضای زندگی و یا قدم زدن در آفتاب ، دستگاه مرکزی اعصاب رو تحریک میکنه و تولید ملاتونین (هورمون مربوط به خواب آلودگی) رو کاهش میده
در مورد قرص نظرم اینه که اصلا استفاده نکنید، بعضی از این قرص ها برای حافظه خوب نیست...
+
موفق باشید

am.sarab
17-06-2011, 13:31
علتش اینه

از استرس دوري كن . بذار فكرت ازاد باشه

faded
18-06-2011, 19:26
این ابری که گفته میشه توی گوش بگذارن تا سر و صدا ها رو کاهش بده چیه؟ ممکنه در موردش توضیح بدین؟ ضرری برای خود گوش نداره؟

LordMMD
07-07-2011, 12:11
کلا داروی شیمیایی مصرف نکنید.
ببینید بدن خودش سیستم دفاعی داره میدونه چیکار کنه....شما سرما بخورید,چه دارو مصرف بکنید چه نکنید یه دوره نقاهت دو هفته ای داره که باید طی بشه...
حالا شما میای دارو (های شیمیایی) مصرف میکنی...این سیستم دفاعی بدن تا میاد کارش رو شروع کنه میبینه یکی دیگه اومده داره مبارزه رو انجام میده, و بیکار میشینه یه مدت اینطوری میگذره و سیستم دفاعی بدن دیگه ورزیدگی و کارایی خودش رو از دست میده و به اصطلاح تنبل میشه.

حالا اگر شما دارو داری مصرف میکنی ,اگر مثلا چند ماهه داری فلان قرص رو میخوری حالا بیای یک دفعه نخوری, این هم عوارض داره. باید به مرور مصرف رو کم کنی. مثلا یواش یواش به جای یک قرص نصف قرص مصرف کنی بعد یه مدت بیای مثلا هر روز رو بکنی هر دو روز یک بار و آروم آروم قطعش کنی.

و در آخر نکته مهم اینه که "فاذا مرضت فهو یشفین" اوست که شفا میدهد, باید این رو قبول کرد و بهش ایمان داشت.

مهرسا1
07-07-2011, 12:59
زیاد خوابیدن میتونه نتیجه کم خونی یا کمبود اهن باشه

ms368
08-07-2011, 06:20
دیروز یه عالمه کار داشتیم
داریم خونه جدیدو آماده میکنیم واسه اسباب کشی
دیروز از صبح تا ساعت 10 شب توی خونه جدیده داشتم کچ های جامونده از کچ کاری رو تمیز میکردم
نمیدونید چه بدبختی داره

ساعت 10 اومدم خونه شام هم نخوردم بعد رفتم پشت سیستم توی نت تا ساعت 1 و خورده گشت میزدم
بعدشم هر کاری کردم خوابم نبرد ، یعنی نیمه خواب بودم و خوابای عجیب غریب و اعصاب خورد کن میدیدم
شاید ساعت 4 تا پنج شب یه چرت کوچولو زده باشم

الانم چشام شده یه کاسه خون ولی خوابم نمیبره

بعضی وقتا شده 48 ساعتو بدون خواب و خستگی سپری کردم ولی از طرف دیگه وقتی کتابای درسیمو باز میکنم بیهوش میشم و چند ساعت بعد بیدار میشم
شما هم اینجوری هستید ؟

morsadr
08-07-2011, 09:06
زیاد خوابیدن میتونه نتیجه کم خونی یا کمبود اهن باشه

بله ممکنه :20:

Sayam
08-07-2011, 11:47
نقل قول : ms368
شما هم اینجوری هستید ؟
آره عزیز ،
خود من بارها این مشکل برام به وجود اومده
سخته که آدم خوابش بیاد اما خوابش نبره :13:
اشتباهی که کردین این بوده که همون ساعت 10 شب با اون همه خستگی ای که داشتی نخوابیدی و مخصوصا اینکه رفتی پشت سیستم ، از نظر علمی سالهاست که ثابت شده نگاه کردن به مانیتور تا چند ساعت بروز بیخوابی رو به دنبال داره... و از طرفی یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه از ساعت خواب که بگذره ، دیگه خواب به چشمات نمیاد !
الان هم اگه خیلی خوابتون میاد و اما نمیتونی بخوابی زیاد سخت نگیر (منظورم اینه که نرین دراز نکشین)
تا چند شبانه روز سعی کن بیشتر بخوابی تا کمبود خوابت جبران بشه...
موفق باشید و انرژیک :40:

Scary Feelings
08-07-2011, 12:52
یه سوالم من دارم.
من وقتی میخوام بخوابم هرچی سر و صدا باشه مشکلی واسم نیست, اما موقع بیدار شدن , هیچی بیدارم نمیکنه .
مثال میزنم یه بار یادمه داشتم خواب میدیدم دارم دعوا میکنم با یکی :دی بیدار که شدم دیدم بدنم درد میکنه , دیدم داییم گرفته زدتم که بیدار شم! , بازم از خواب پا نشدم, یا یه بار دیدم بارون میاد , بیدار که شدم فهمیدم مامانم آب ریخته بوده روم , میدونی , انگار خیلی خسته هستم , بعد هرچیزی که تو بیداری اتفاق میوفته احساس میکنم تو خواب هست , بیدار نمیشم..!
چه کنم موقع بیدار شدن راحت تر بیدار شم؟

shabnam1986
27-08-2011, 11:14
من چند وقته مبتلا به خواب کم و نامنظم هستم چند تا دکتر هم رفتم اما فقط یه سری آرامبخش ضعیف دادن که تاثیر نداشت
به نظرتون کمبود مواد غذایی خاص یا بیماری عضوی میتونه باعث نامنظم شدن خواب بشه؟

sanaz.joon
27-08-2011, 11:55
شما اگه میخواین خوابتون منظم بشه مواد کافیین دار مثل قهوه-چای-نوشابه رو از غذاتون حذف کنین شبا بعد از شام 30 دقیقه پیاده روی منظم داشته باشین و نیم ساعت قبل از خواب یه لیوان دوغ بدون گاز مصرف کنین

h!tman
14-09-2011, 01:37
با سلام
ببخشید من چجوری بگم:دی میخوام زمان خوابم رو کم کنم بدون این که به سلامت صدمه بخوره
مثلا میدونم 8ساعت نیازه ولی میخوام کمترش کنم به صورتی که احساس خستگی و سردرد زیادی نکنم! منتظر راه حل های عزیزان هستم

babelirani
14-09-2011, 03:45
سلام دوست عزیز

بدن به 6-8 ساعت خواب احتیاج داره در روز و اگه کمتر از 6 ساعت شما بخوابید هر کاریم بکنید به سلامتتیتون صدمه میزنه

یا حق

h!tman
14-09-2011, 12:48
آخه 8ساعت هم نمیخوابم:دی
12ساعتی رو خوابم
مثلا میخوام بدن جوری شاداب باشه که!نیازی به خواب بعد از ظهر یا خواب زیاد در شب نباشه!

majid322
14-09-2011, 13:05
من بهت پیشنهاد میکنم اینکارو بکنی...

مثلا ساعت 12 میخوابی ساعت 8 بیدار شو برو یه جایی باشگاهی ورزش کن حالا هرچی ...

اگه یه ورزشی عین فوتبال باشه که بهتر..

اینطوری خیلی شاداب میشی خوابتم تنظیم میشه شب ساعت 12 هم خوابت میبره و دیگه تو طول روز احساس کسالت نمیکنی...

اینو من امتحان کردم شما هم یه هفته امتحان کن ....:46:

S@eed H
15-09-2011, 23:50
سلام ، من هم همچین مشکلی دارم ، یکم خوابم زیاده ، یعنی کاملاً خوابم بهم خورده ، صبح ساعت 6 میرم سر کار تا 4 بعد از ظهر ، میام خونه میخابم تا 7 - 8 بعد اونطرف هم تا 2 بیدارم ، کلاً خوابم بهم خورده ، اگرم ظهر نخوابم گیجم ، عصبانی ام ، نمیدونم ، راهنماییم کنید .

ممنون .

S@eed H
16-09-2011, 20:55
راستی وقتی که از خواب بلند میشم هم عصبانی هستم ، ممنون میشم کمکم کنید .

Iᄃ乇 乃Ծリ
25-05-2012, 12:50
سلام
خوب عنوان گویاست : دی
من جدیدا خیلی زیاد میخوابم خیلیااااااا
مثلا امروز تا 1 خواب بودم:31:
حالا میخوام بدونم مشکل خاصی دارم یا نه؟!:9:
میگن پرخوابی مشکلات خاصی داره! حالا من باید پیش چه دکتری برم؟!
آزمایش خاصی باید بدم؟!
این مشکلم اگه حل بشه آینده روشنی در انتظارمه:31:

payan_zaman
25-05-2012, 13:38
سلام
آزمایش خاصی باید بدم؟!

من هم قدیم این مشکل رو داشتم با تغذیه درست این مشکل من حل شد .

morsadr
26-05-2012, 16:07
سلام
آزمایش خاصی باید بدم؟!

خب دوست عزیز اینجوری چیزی نمیشه گفت . بهتره حتما یک بررسی اولیه و کامل انجام بدید . آزمایش خون از نظر بررسی کم خونی و یا غلظت خون و تیروئید و چند آزمایش دیگر .
نهایتا بهتره که به یک پزشک مراجعه کنید

Iᄃ乇 乃Ծリ
26-05-2012, 16:50
خب دوست عزیز اینجوری چیزی نمیشه گفت . بهتره حتما یک بررسی اولیه و کامل انجام بدید . آزمایش خون از نظر بررسی کم خونی و یا غلظت خون و تیروئید و چند آزمایش دیگر .
نهایتا بهتره که به یک پزشک مراجعه کنید
ممنون دکترجان
فقط چنتا سوال شرمنده خیلی ابتداییه!
الان باید اول برم دکتر یا آزمایشگاه؟!
برم آزمایشگاه بگم میخوام چه آزمایشی بدم؟
بعدشم پیش چه دکتری برم؟!

Life24
26-05-2012, 17:06
ممنون دکترجان
فقط چنتا سوال شرمنده خیلی ابتداییه!
الان باید اول برم دکتر یا آزمایشگاه؟!
برم آزمایشگاه بگم میخوام چه آزمایشی بدم؟
بعدشم پیش چه دکتری برم؟!

شما اول باید بروید پیش دکتر.
پیش پزشک عمومی و درخواست آزمایش کنید و شرح حال بگید.

Sayam
28-05-2012, 13:32
سلام:10:

صبحها کمی ورزش کن

قهوه بخور (ترجیحا بدون شیر)

میوه جات و سبزیجات زیاد بخور

زیاد پای کامپیوتر نشین (خستگی چشم ها)

موسیقی های شاد و انرژیک گوش بده 

و ...

اگر اونوقت مشکل حل نشد پیش پزشک برین میتونه به دلیل کم خونی و ... باشه

:40:

MR.CART
29-05-2012, 09:31
ببخشید من جدیدا ساعتای 7-6 شب خوابم میبره و 4-4.5 صبح بیدار میشم مشکل خاصی دارم یا عادیه؟:19:نماز مغرب و عشاء هم از دستم میپره اخه خوابم خیلی خیلی بهم فشار میاره و متاسفانه نمیتونم جلوش طاقت بیارم کمـــــک:45:
قبلنا ساعت 4-5 صبح میخوابیدم و 3-2 ظهر بیدار میشدم.:31:

MR.CART
29-05-2012, 09:31
ممنونم میشم بگید چیکار کنم خوابم عادی بشه!

hamed29
29-05-2012, 10:10
ممنونم میشم بگید چیکار کنم خوابم عادی بشه!

کمتر قلیون بکش:24:

به نظر من کم کم زمان خواب رو جابجا کن ، مثلا نیم ساعت نیم ساعت از شروع کم کن ،یعنی زود تر بخواب
ورزش و دیگر هیچ...

MR.CART
29-05-2012, 12:27
خوب اینطور که بدتر میشه مثلا من ساعت 6 میخوابم ساعت 4 بخوابم نمازعصر هم میپره!

MR.CART
02-06-2012, 18:55
خوب دیگه منم نماز میخونم و این مشکل شده بود برام ولبی الان بهتر شد بعد از نماز عشائ خوابم میاد:20:

hamed29
02-06-2012, 19:47
خوب اینطور که بدتر میشه مثلا من ساعت 6 میخوابم ساعت 4 بخوابم نمازعصر هم میپره!

منظورم از زودتر بخواب این نیست که مثلا از ظهر بخواب تا ...
منظورم اینه که وقت خوابت رو به مرور تنظیم کنی.
یعنی کم کم به ساعت عادی برگردونی.
بد نیست با یه مشاور هم صحبت کنید.
اینطوری بخواید پیش برید شاید 1 سال طول بکشه جواب بگیرید.ولی مشاور خیلی درست راهنماییتون میکنه .
شاید مشکل اصلی از نوع تغذیه باشه و یا مسائل دیگه

Mr_100_dolari
26-08-2012, 15:06
با سلام

دوستان من یه مدت شبها با اینکه اگر حتی صیح تقریبا زود پا شده باشم و در طول روزم نخوابیده باشم اما شب که میشه نمیدونم چرا اصلا دوست ندارم بخوابم

یعنی نه اینکه برم توی رختخواب و بخوام فکر و خیال کنمکه خوابم نبره این طوری نیستش یه حسی هستش که انگار اصلا نیمزاره بخوابم شده چند روز پشت سر هم در طول 24 ساعت 5 ساعت خوابیدم اونم بیشترش روز بوده نه شب

حتی شده روزهایی بوده که روزش از خستگی و بی خوابی دیگه داشت اشکم در میومدش و اگر همون موقعه فرصت خوابیدن بوده باشه در جا خوابم میبرده اما همین که شب شده نه تنها به جای اینکه چون خسته بودم زودتر بخوابم بلکه اصلا بدترم شدم و نتونستم بخوابم و تا صبحش بیدار بودم یعنی هر وقت به شدت خوابم میاد اصلا نمیتونم بخوابم (واقعا نمیدونم این دیگه چه مشکلیه)

البته قبلا هم (هم این مشکل هم مشکل فکر و خیال قبل از خواب رو داشتم) اما وقتی شروع به خوردن قرص دیازپوکساید و یه سری قرص آرام بخش دیگه کردم زیر نظر دکتر خیلی خوب شدم و نهایتش تو نیم تا یک ساعت خوابم میبردش (چند ماهی خوردم) بعد از قطع همه قرص های آرام بخش به جز قرص دیازپوکساید که اون رو تا چند ماه دیگم ادامه دادم بازم مشکل خوابم حل شده بود و بعد از قطع کردن دیازپوکساید هم دیگه تا چند ماه شبها درست خوابم میبردش اما الان باز یه مدت هستش مشکل فکر و خیال قبل از خواب رو زیاد ندارم چون اگر واقعا برم تو رختخواب بعد از نهایت 1 ساعت خوابم میبره (شایدم خیلی زودتر) اما کلا مشکل اینه که دست خودم نیستش اما با تمام خستگی زیاد اصلا نمیخوام بخوابم (یعنی نمیتونم) نمیخوام بازم از قرص استفاده کنم چی کار کنم ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ice Pain
26-08-2012, 15:32
با سلام

دوستان من یه مدت شبها با اینکه اگر حتی صیح تقریبا زود پا شده باشم و در طول روزم نخوابیده باشم اما شب که میشه نمیدونم چرا اصلا دوست ندارم بخوابم

یعنی نه اینکه برم توی رختخواب و بخوام فکر و خیال کنمکه خوابم نبره این طوری نیستش یه حسی هستش که انگار اصلا نیمزاره بخوابم شده چند روز پشت سر هم در طول 24 ساعت 5 ساعت خوابیدم اونم بیشترش روز بوده نه شب

حتی شده روزهایی بوده که روزش از خستگی و بی خوابی دیگه داشت اشکم در میومدش و اگر همون موقعه فرصت خوابیدن بوده باشه در جا خوابم میبرده اما همین که شب شده نه تنها به جای اینکه چون خسته بودم زودتر بخوابم بلکه اصلا بدترم شدم و نتونستم بخوابم و تا صبحش بیدار بودم یعنی هر وقت به شدت خوابم میاد اصلا نمیتونم بخوابم (واقعا نمیدونم این دیگه چه مشکلیه)

البته قبلا هم (هم این مشکل هم مشکل فکر و خیال قبل از خواب رو داشتم) اما وقتی شروع به خوردن قرص دیازپوکساید و یه سری قرص آرام بخش دیگه کردم زیر نظر دکتر خیلی خوب شدم و نهایتش تو نیم تا یک ساعت خوابم میبردش (چند ماهی خوردم) بعد از قطع همه قرص های آرام بخش به جز قرص دیازپوکساید که اون رو تا چند ماه دیگم ادامه دادم بازم مشکل خوابم حل شده بود و بعد از قطع کردن دیازپوکساید هم دیگه تا چند ماه شبها درست خوابم میبردش اما الان باز یه مدت هستش مشکل فکر و خیال قبل از خواب رو زیاد ندارم چون اگر واقعا برم تو رختخواب بعد از نهایت 1 ساعت خوابم میبره (شایدم خیلی زودتر) اما کلا مشکل اینه که دست خودم نیستش اما با تمام خستگی زیاد اصلا نمیخوام بخوابم (یعنی نمیتونم) نمیخوام بازم از قرص استفاده کنم چی کار کنم ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سعی کن ساعتهایی که میخوابی رو به همون حالت عادی برگردونی یعنی اگه الان ساعت 3 صبح تازه میری بخوابی ، تمرین کن شب بعدش 2 بخواب (ضمن اینکه 1 ساعت هم زودتر بیدار شو) ، شب بعد 1 و شب بعد 12
ورزش یا کار سنگین هم بکن که خسته بشی و شبها زود خوابت ببره

Mr_100_dolari
26-08-2012, 15:48
سعی کن ساعتهایی که میخوابی رو به همون حالت عادی برگردونی یعنی اگه الان ساعت 3 صبح تازه میری بخوابی ، تمرین کن شب بعدش 2 بخواب (ضمن اینکه 1 ساعت هم زودتر بیدار شو) ، شب بعد 1 و شب بعد 12
ورزش یا کار سنگین هم بکن که خسته بشی و شبها زود خوابت ببره

آخه به اندازه کافی خسته هستم و اگر زود هم برم تو رختخواب سریع خوابم میبره (شده 24 ساعت قبلش 5 ساعت بیشتر نخوابیدم) اما اصلا نمیدونم چه حسی هستش انگاری از خواب شب من رو فراری میده :31: بعضی وقتها هم از شدت بی خوابی زیاد سرم درد میگیره ولی کلا نمیزاره بخوابم :37:

pro_translator
31-08-2012, 22:45
سلام دوستان... من مشکل بی‌خوابی شدید و عجیب دارم و ۲ شب یه بار خوابم می‌بره اونم با قرص...

یه شب تا صبح بیدار باشین همه‌اش اینور و انور کنین سر جاتون می‌فهمین چه حالیه!!!

بعد از ۳ یا ۴ ساعت یه دفعه خیس عرق از خواب می‌پرم و دیگه هم خوابم نمی‌بره...

تمرکزم پاک به هم ریخته و افکارم خرابه و اصلا نمی‌تونم درس بخونم... (این تیکه‌اش خیلی بده...)...

در حال حاضر خیلی تحقیق کرده‌ام، ولی یه نفر لطف می‌کنه بهم بگه "قوی‌ترین داروی خواب‌آور" کدومه؟

من اوایل برای تنظیم خوابم (از سال اول دبیرستان که کم‌خوابی گرفتم... الان هم که ترم سه دانشگاهم) زناکس مصرف می‌کردم که خیلی تاثیر نداشت...

فقط می‌خوام یه بار خواب طولانی و آرام و عاری از استرس رو تجربه کنم...

اگه لازمه بدونین: من ورزشم خیلی کمه... قبلا بسکتبال بازی می‌کردم ولی الان تقریبا تعطیل شده... جنبشم خلاصه شده تو چند ساعت پیاده‌روی...

ریشه‌ی سنبل‌الطیب که می‌گن مفیده؟

الان یه قرص خواب نمی‌دونم چی‌چی خورده‌ام مانیتور جلوی چشم داره تاب می‌خوره!!! ولی خوابم نمی‌آد!!!

دوستان یه وقت مشکلی جدی‌ای برام پیش نمی‌آد؟ کم‌کم رنگم داره می‌پره و حواسم پرته... تو باغ نیستم...

این مغز من چشه؟! من به مشاوره و روان‌شناس و روان‌پزشک و روان‌کاو که احتیاج ندارم؟!

مشاور گفت ببرش روان‌شناس، روان‌شناس گفت ببرش روان‌پزشک، روان‌پزشک آدرس روان‌کاو داد...

... خلاصه روان‌کاو هم شماره‌ی متخصص مغز و اعصاب داد و تشخیص دادن که من صرع بزرگ دارم...

تا حالا هم ۱۰ بار دقیقا تشنج کرده‌ام و به خاطرش قرص دپاکین و لاموژین و کلسیوم مصرف می‌کنم...

(این‌ها رو صرفا گفتم شاید لازم باشه بدونین...)

Mr_100_dolari
07-09-2012, 13:47
سلام دوستان... من مشکل بی‌خوابی شدید و عجیب دارم و ۲ شب یه بار خوابم می‌بره اونم با قرص...

یه شب تا صبح بیدار باشین همه‌اش اینور و انور کنین سر جاتون می‌فهمین چه حالیه!!!

بعد از ۳ یا ۴ ساعت یه دفعه خیس عرق از خواب می‌پرم و دیگه هم خوابم نمی‌بره...

تمرکزم پاک به هم ریخته و افکارم خرابه و اصلا نمی‌تونم درس بخونم... (این تیکه‌اش خیلی بده...)...

در حال حاضر خیلی تحقیق کرده‌ام، ولی یه نفر لطف می‌کنه بهم بگه "قوی‌ترین داروی خواب‌آور" کدومه؟

من اوایل برای تنظیم خوابم (از سال اول دبیرستان که کم‌خوابی گرفتم... الان هم که ترم سه دانشگاهم) زناکس مصرف می‌کردم که خیلی تاثیر نداشت...

فقط می‌خوام یه بار خواب طولانی و آرام و عاری از استرس رو تجربه کنم...

اگه لازمه بدونین: من ورزشم خیلی کمه... قبلا بسکتبال بازی می‌کردم ولی الان تقریبا تعطیل شده... جنبشم خلاصه شده تو چند ساعت پیاده‌روی...

ریشه‌ی سنبل‌الطیب که می‌گن مفیده؟

الان یه قرص خواب نمی‌دونم چی‌چی خورده‌ام مانیتور جلوی چشم داره تاب می‌خوره!!! ولی خوابم نمی‌آد!!!

دوستان یه وقت مشکلی جدی‌ای برام پیش نمی‌آد؟ کم‌کم رنگم داره می‌پره و حواسم پرته... تو باغ نیستم...

این مغز من چشه؟! من به مشاوره و روان‌شناس و روان‌پزشک و روان‌کاو که احتیاج ندارم؟!

مشاور گفت ببرش روان‌شناس، روان‌شناس گفت ببرش روان‌پزشک، روان‌پزشک آدرس روان‌کاو داد...

... خلاصه روان‌کاو هم شماره‌ی متخصص مغز و اعصاب داد و تشخیص دادن که من صرع بزرگ دارم...

تا حالا هم ۱۰ بار دقیقا تشنج کرده‌ام و به خاطرش قرص دپاکین و لاموژین و کلسیوم مصرف می‌کنم...

(این‌ها رو صرفا گفتم شاید لازم باشه بدونین...)

قرصی که بخوری بیهوشت میکنه دیازپام 5 هستش اما هیچ قرصی سر خود نخور و شما که میگی تشخیص دکتر صرع بوده پس شاید مشکل از همون باشه دیگه و شما که دچار تشنج میشی خیلی باید بیشتر مراقب خودت باشی و هر قرصی رو بدون نسخه پزشک نخوری به روانپزشک و روانشناس هم کسی مراجعه میکنه که مشکل اعصاب و روان داشته باشه که شما نداری
اینم بدون که بیش از حد پای pc یا بازی های کامپیوتری نشستن رابطه مستقیم با بی خوابی داره (تجربه خودمه)
من خودم هر وقت ببینیم یه مدت بی خوابی میاد سراغم یه چند شب قرص دیازپکساید رومیخورم خیلی آرام بخش و تقریبا خواب آور هم هستش بعد از چند روز که درست شدم دیگه نمیخورم