PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره دنده ماشین

oranoos2007
21-08-2010, 15:05
سلام دوستان
مدتی که می خواهم دنده ماشین عوض کنم بخصوص به دنده 1 بروم خیلی بد دنده جامی رود یک جورایی باید بادنده کشتی بگیری
می خواستم بدانم مشکل از کدام قطعه است و باید چه کار کرد
ممنون

بی باک بی بال
21-08-2010, 18:10
صفحه کلاچ
:31::31:

heinrich_himmler
21-08-2010, 19:36
اگه دنده فقط جا نمیره میتونه از مجموعه دیسک و صفحه کلاچ، ریول دنده یا حتی خود گیربکس باشه.
اگه بد جا می ره و حین جا رفتن به اصطلاح آب هویج هم می گیره باید ماهک، دنده برنجی یا حتی خود دنده یک یا دو هم برسی بشه

oranoos2007
21-08-2010, 21:58
اگه دنده فقط جا نمیره میتونه از مجموعه دیسک و صفحه کلاچ، ریول دنده یا حتی خود گیربکس باشه.
اگه بد جا می ره و حین جا رفتن به اصطلاح آب هویج هم می گیره باید ماهک، دنده برنجی یا حتی خود دنده یک یا دو هم برسی بشه

اینهایی که گفتید من خیلی از اون سر در نمی آورم فکر کنم باید به یک تعمیرگاه ببرم
با دنده های دیگه کار می کنم مشکلی ندارم ولی می خواهم برگردم دنده 1 یک مقدار گیر می کنه و به سختی جا می رود گفتم شاید به خاطر این باشه که شاید کلاج تا ته فشار نمی دم ، یک موقع هم می بینی خوب جامیره بستگی داره اون روز بخواد من اذیت کنه یا نه.

MCI
26-08-2010, 15:37
میگم اگه نوع ماشینتونم میگفتید شاید دوستان بهتر میتونستن کمکتون بکنن.:46:

gotmy
26-08-2010, 16:43
صفحه کلاژ شایدم ماله روغن مووتورت هست

8613187
08-10-2010, 18:56
به احتمال زیاد از دنده برنجی نده یک باشه

شما موقعه ای که ماشین حرکت نداره ، تو دنده یک که میزارید باز هم بد جا میره
یا فقط در موقع معکوس 2 به 1 این مشکل رو دارین

mohammad66
09-10-2010, 00:34
به احتمال زیاد از دنده برنجی نده یک باشه

شما موقعه ای که ماشین حرکت نداره ، تو دنده یک که میزارید باز هم بد جا میره
یا فقط در موقع معکوس 2 به 1 این مشکل رو دارین
ماشین منم همین مشکل رو داره
وقتی درجا هست مشکلی نداره . فقط میخوام معکوس بدم . سخت میره

8613187
13-10-2010, 22:00
ماشین منم همین مشکل رو داره
وقتی درجا هست مشکلی نداره . فقط میخوام معکوس بدم . سخت میره

احتمال میدم دنده برنجی گیربکس خراب باشه

soheil1358
08-12-2010, 11:36
سلام منم با روا این مشکلو داشتم ولی از وقتی روغن گیربگس عوض کردم و توتال
مخصوص 405 ریختم معجزه شد بهتر قبل از هر کاری به روغن گیربگست برسی اگه نشد دل و روده گیربگس بریز به هم

H..P
01-01-2011, 20:49
سلام دوستان
مدتی که می خواهم دنده ماشین عوض کنم بخصوص به دنده 1 بروم خیلی بد دنده جامی رود یک جورایی باید بادنده کشتی بگیری
می خواستم بدانم مشکل از کدام قطعه است و باید چه کار کرد
ممنون

با سلام

شما روز قبل از این موضوع موتور رو شست و شو نکردین ( بدید کارواش )

اگر این کارو کردید که طبیعی آب و کف باعث خشکی مشه و سیم نمیتونه تا انتها دستک کلاچ رو بکشه !!

اگر نه زمستون شده !!! برید به تعویض روغنی !! بگید واسکازین رو رقیق تر بریزند !!!!

اگر با این موارد هم حل نشد که 99 % حل میشه برید به تعمیرگاه بگید کلاچ رو ریگلاژ کنند !!

arash59b
26-01-2011, 23:57
با سلام

شما روز قبل از این موضوع موتور رو شست و شو نکردین ( بدید کارواش )

اگر این کارو کردید که طبیعی آب و کف باعث خشکی مشه و سیم نمیتونه تا انتها دستک کلاچ رو بکشه !!

اگر نه زمستون شده !!! برید به تعویض روغنی !! بگید واسکازین رو رقیق تر بریزند !!!!

اگر با این موارد هم حل نشد که 99 % حل میشه برید به تعمیرگاه بگید کلاچ رو ریگلاژ کنند !!

منظورت از بد جا رفتن اینکه با صدا جا میره؟
بد جا رفتن دنده علت های زیادی میتونه داشته باشه که یکیش از گرایل. بهتر بود که دقیقتر می گفتید از کی و چه زمانی دنده با این شکل در امده . می تونه از کلاچ و خرابی خورشیدی هم باشده می تونه از رگلاژ نبودن کلاچ باشه می تونه از کم شدن گرایل باشه و ....
بهتر اول از این موارد که خرجی نداره و احتمالش هم زیاده شروع کنی و یه دفعه خودت و ندازی تو خرجی که معلوم نیست لازمه یا نه.

mra680
29-01-2011, 22:44
دوستان اين خرابي فقط واسه زماني هستش كه دنده يك جا ميره ها...ديسك و صفحه توي تمام دنده ها تاثير ميزاره...
خار موشكي و كشويي اين گربكس بايد در دنده يك به دو بازديد بشه...

khoshgelafi
06-02-2011, 21:56
منم این مشکلو دارم.
سردیه هوا میتونه تاثیر بزاره رو سخت عوض شدن دنده؟ چون من امروز صبح که هوا خیلی سرد بود،دنده یک و دو به زور جا میفتاد ولی بعده بیست دقیقه خوب شد. به نظرتون به خاطره سرما بوده؟