PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی دانگل سیم کارت / EDGE مودم / برای استفاده از سرویس EDGE و GPRS ایرانسل و همراه اول

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

KING_DESIGNER
13-08-2010, 23:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام :20:

خوب تا امروز فکر کنم همتون با سرویسهای رویایی ایرانسل در تاپیک مربوطه اشنا شدید
امروز قصد دارم به نگرانی های شما ( سوختن باطری موبایل و خاموشی LCD , انفجار باطری و..) پایان بدم

حدود سه روز پیش این سرویس رو به یکی از دوستان پیشنهاد کردم و ایشون لطف کردند یک دستگاه از این مودمها رو تهیه کردند و به شهرستان محل اقامتشون بردند
و در طول زمانی که در اینجا بودند بنده این دستگاه رو در دفترم امتحان کردم و نتیجه رو میخوام خدمتتون عرض کنم
متاسفانه به لطف دوربین قشنگ موبایلم نتوسنتم چندتا عکس بگیرم با عرض شرمندگی . ولی به دوستم گفتم در اولین فرصت چند عکس از این مودم در منزلش تهیه کنه و برای ما ارسال کنه )

خوب این دستگاه ساخت چین هست بردهای داخلی این دستگاه شامل 3 قطعه اصلی هست انتن و چیپست اصلی و مخحلفات همراه که نیارزی به گفتن نداره و در این مورد 2 نوع برند هم اسم مشابه به نام زیسا هستند
که متاسفانه قطعات داخل بازار از انواع تقلبی اشباع شده و خوشبختانه توسط یه سایت گمنام توسنتم این مورد اصلی رو پیدا کنم که به قمت خوبی هم میداد حدود 77 تومن قیمت این دستگاه برای ما تموم شد و جالبه بدونین که نیازی به نصب درایور نداره ولی متاسفانه به علت عدم پوشش EDGE توسط ویندوزهای 64 بیتی این دستگاه به هیچ عنوان با این نوع ویندوزها سازگار نیستند ولی از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار مقاومت بالایی دارند و از موبایل بهتر کار میکنند.
من با استفاده از یک سرویس نامحدود در ساعت 4 بعد از ظهر این سرویس رو تست کردم و حدود 15 کیلو دانلود داشتم و تا 30 هم بصورت نامتناوب در حرکت بود

متاسفانه امکان تست در منزل رو نداشتم . منطقه سکونت ما بسیار خوش انتن هست ولی نشد که تستش کنم و با این وجود باز هم از نظر دانلود خیالم راحت بود چون واقعا عالی کار میکرد
داغ میکنه ولی نگرانی چندانی نداره بهتر هست قبل از این که قطعه صدمه ببینه قبل از هرچیز مقدار استفاده خودتون رو مشخص کنید.:20:
من برای دو سه ساعت با این قطعه مشکلی نداشتم.:20:
کما اینکه اگر اورلود کنه از گارانتی هم خارج میشه پس بهتره خوب ازش استفاده کنید که گارانتی هم الکی گیر نده ( خودتون میدونین که گارانتی در ایران به چه مفهومی هست ؟ :20: )
گارانتیش هم تقریبا معتبر هست فعلا برای ما که مشکلی پیش نیومده ببریم جگارانتی و برخوردشون رو ببینیم ولی در کل چیز جالبیه .
روی لپتاپ هم سوار میشه چون که پورت USB داره و از این لحظا بسیار حایز اهمیت هست .

از لحاظ معماری هم بسیار کوچیک و جمع و جور هستش و انتن خارجی هم نداره و خوب این یه حسن هستش مثل یک فلش مموری میتونید جابجاش کنید
درایورش بصورت یک نرم افزار فریم ویر داخل خود دستگاه جاسازی شده که احتمالا برای چند وقت دیگه اپدیتش هم میاد و میتونید با اپدیت کردن این قطعه از کارایی بیشتری برخوردار بشید
فقط در سایت فروشگاه نوشته شده 3G که این قابلیت رو من تست نکردم چون همچین چیزی در ایران نیومده .

این مدل به نظرم دستگاه مطلوبی اومده و به شما هم پیشنهاد میکنم اگر خواستید این قطعه رو بگیرید

برای اطمینان از سالم بودن قطعه هم میتونید از همین فروشگاه اینترنتی که من خرید کردم بخرید
امکان حضوری هم داره که من بصورت حضوری خرید کردم .
میتونید هم یه مقدار پول اضافه بدید و درب منزل بیگرید./:20:
اینم لینک فروشگاهشه که متاسفانه اینترفیس درست حسابی نداره :2:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم مشخصات این قطعه طبق سایت سازنده.

Mobile Office You can send or receive Email anytime and anywhere, call a conference call in order to keep in touch with cooperation partners; or you may browse the website to get the latest information.
Walking Financing You may receive the latest information of securities trading. Also you can connect to online bank and Securities Company, making online dealings.
Online Life You are able to chat with friends online; receive the live news or entertainment programs; or book air tickets, hotel or go shopping online.

Features
Support EDGE network with wireless internet function;
High speed up to 460.8kbps;
Weight: approx 40g
Dimensions: 86 x 34 x 12mm
Standard USB interface;
Card and computer separate
Support voice and data, SMS;
Support SIM card increment service and ---/VPDN
Support System : Vista/Windows 98/Me/2000/XP/MAC
Adopting NXP5209 chip;
NO NEED CD DRIVER

Specifications

Basic Function
Voice Communication;
Supports calling, caller ID and echo inhibition;
Wireless Connecting To Internet;
SMS;
Supports SMS center address setting, sending and receiving, message writing, reading, saving and sending in group;
Phonebook Management;
Supports telephone number reading, writing and adding.
Technical Specifications
Multi Signal Channels: The highest transmission speed of EDGE can reach to 460.8Kbps which equals to 3G speed in the internet;
Multi Frequency Bands: EDGE used Tri-bands: GSM 900/1800/1900Mhz, which may provide better space and depth covering to make resources in better usage.
Easy Operation, Plentiful Function
Fast Installation: Any kind of PC or attached applicable software group may help you in fast installing, configuring or managing this card;
System Support: The design and application software of the product easily supports ordinary systems like Windows2000/XP/VISTA (Chinese and English), meeting the needs of different users;
Support Hot-plugging: You may install or uninstall the network card without resetting the system.

اینم لینک سایت سازنده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بنده به هیچ عنوان فروشنده نیستم لطف کنید در این مورد با من تماس نگیرید:20:

l36320
13-08-2010, 23:33
من تقریبا 2 ، 3 هفته پیش همین مودم رو گرفتم به قیمت 70 تومن
اون موقع بعضیا میگفتن که گرونه و نمی ارزه و به درد نمیخوره و 3g نداره و از این حرفا
ولی من که ازش راضی ام و کارم رو راه میندازه

Exir
13-08-2010, 23:39
اون موقع بعضیا میگفتن که گرونه و نمی ارزه و به درد نمیخوره و 3g نداره و از این حرفا
ولی من که ازش راضی ام و کارم رو راه میندازه

سرعت رو چنده؟

l36320
14-08-2010, 00:03
سرعت رو چنده؟

والا سرعت بستگی داره به مطقه شما
ولی تو خونه سرعتش از موبایل بیشتر بود و به 20 میرسید در حالی که موبایل به زور به 18 میرسید
تازه خونه ما وضعیت انتن خیلی به راه نیست، شاید جاهای دیگه از این بیشتر هم سرعت بده

msdm8
14-08-2010, 00:38
man kharidam khyli raziam

KING_DESIGNER
14-08-2010, 00:48

مبارکتون باشه خداحافظ :46:

سرعت رو چنده؟
سلام عزیز
عرض کردم متغیره ثابت نیست ولی سرعتش خوبه
به همون اندازه موبایله ولی دیگه هیجان و لذت انفجار رو نداره :27::31:

Penryn
14-08-2010, 06:40
من این دانگلو دارم
هر کی سوال داره بپرسه
از رایان صبا بصورت آنلاین گرفتم 95
اون 70 تومنیه فکر کنم نوع تقلبیش باشه.چون سازند ه ی اصلی این مودم شرکت کیان در شیرازه نه اون یارو که فقط ایمیل و شماره همراهشو تو این سایته با هاست مجانی!! zisa.tk گذاشته!!!
اصلاً این 70 تومنیه برچسب سریال و مارک مدل زیرشش داره یا مثل اون عکس بالاییه هیچی نداره?!؟

Cleeev
14-08-2010, 09:17
من اگه بخوام بخرم یه مدل 3G دار از یه برند جهانی میگیرم که پس فردا دوباره خرجی نشه...

ما که شانس نداریم، امروز میخری فرداش یهو دیدی وزیره * گفت اپراتور سوم مالید و ایرانشل اجازه داره 3G شه...

البته تو خونه که مصرف نداره و لپ تاپا هم خیلیاشون خودشون دارن....

Penryn
14-08-2010, 09:40
البته تو خونه که مصرف نداره و لپ تاپا هم خیلیاشون خودشون دارن....

برای مسافرت خوبه
نه بابا کجا همه ی لپتاپها دارن?!؟ فقط یک دو مدل از محصولات متوسط سونی و شایدم دل دارن.خیلی محدود

oghyanoos
14-08-2010, 11:28
والا من که همه سونی وایو ها رو گشتم ندیدم سیم کارت بخوره!!!!!!
یه نمونه dell هست که اونم معلوم نیست کار کنه یا نه!

KING_DESIGNER
14-08-2010, 11:53
والا من که همه سونی وایو ها رو گشتم ندیدم سیم کارت بخوره!!!!!!
یه نمونه dell هست که اونم معلوم نیست کار کنه یا نه!
فوجیتو که یه برند دست چندم هست سگش می ارزه به اینها که اسم بردی مال میلاد توی سه سوت راه افتاد :31::21:

در مورد اعتماد و شماره و غیره من خودم خریدم راضی بودم دوستانی که منو میشناسن خیالشون راحت باشه تماس بگیرید با دفترشون قرار بزارید و برید تحویل بگیرید فقط نیم ساعت معطلی برای ما داشت چون تمام جنسهای توی دفترش رو خالی کرده بود زنگ زدند یه بار از انبارشون اوردن
اون قضیه ادرس هم زیاد مهم نیست . علت داره که هرچی بهش گفتم نگفت کسانی که میرن حضوری بخرن خودشون متوجه میشن گارانتی میده همه کاری هم میکنه ولی رسمی کار نمیکنه الله اعلم :13: برای ما که مشکلی نداشت
برای خرید پستی هم مشکلی ندارین براتون میفرسته
در ضمن وارد کننده اصلیش یک شرکت دیگه توی تهران هستش که اونم به یوزر نمیفروشه ما خیلی پیگیری کردیمو با بدبختی اسمشو از دست یه مغازه دار در اوردیم ولی وقتی رفتیم سنگ رو یخ شدیم
و به ناچار از ایشون گرفتیم .
به هرحال ما که خریدیم مشکلی نداشت شما هم بخرید مشکلی نداره
دوستانی هم که خریدند مبارکشون باشه :20:

KING_DESIGNER
14-08-2010, 12:51
.چون سازند ه ی اصلی این مودم شرکت کیان در شیرازه نه اون یارو که فقط ایمیل و شماره همراهشو تو این سایته با هاست مجانی!! zisa.tk گذاشته!!!

دوست عزیز البته طبق این لینک تمامی گفته های شما رد میشه

در اینجا کارخونه zisa در چین رو ملاحظه میکنید که همانطور در سایت گفته شده سایت علی بابا هم این قضیه رو تایید کرده که بزرگترین سایت فروش و حراجی در اسیا هستش.
شرکت کیان در شیراز :13:سازنده این مودم نیست !
در ثانی طبق عرایض بنده شرکت اصلی در تهران هستش که در کار توزیع هستند و نماینده رسمی هستند

موفق باشید . خدا حافظتون و بای:46:

hamed_9192
14-08-2010, 12:59
با سلام

دوستان این مودم رو یک تو تاپیک معرفی کردین رایان صبا میده 95 هزار تومان
جریان چیه ؟ گرون میده یا فرقی تو کشور سازنده یا چیپ اش داره؟
با تشکر

KING_DESIGNER
14-08-2010, 13:09
با سلام

دوستان این مودم رو یک تو تاپیک معرفی کردین رایان صبا میده 95 هزار تومان
جریان چیه ؟ گرون میده یا فرقی تو کشور سازنده یا چیپ اش داره؟
با تشکر

به همون علت که کل محصولاتش 10-20 تومن از بازار گرونتره
نمونه اش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.ir/index.php?product_id=2445
)حرف X رو پاک کنید لطفا )
و حالا همین مصحول در رایان صبا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشکل مردم ما اینها عقلشون به چشمشونه

مردم تا وقتی یه جا نذری مفتی میدن سر و دست میشکنن و صف طویلی تشکیل میدن وقتی که میخوان پول بدن میگردن ببینن که کی ارزونتر میده .:31:

جالب اینجاست اخرش هم از گرونفروشه میخرن و بعد هم میان میبینن تقلبیه :31:
من که مدل تقلبی این محصول رو توی بازار ندیدم اگر کسی جایی دیده حتما با شماره 124 تماس بگیره . اونجا متخصصان کامپیوتر داره که به وضع و حال بازار موجود کاملا واقف هستند و پدر شرکتها رو در میارن.
به هرحال این چیزیه که هست.:20:
موفق باشید

sms11
14-08-2010, 13:10
یه سوال
با استفاده از این دستگاه میشه به اینترنت موبایل دسترسی پیدا کرد
اما چطوری کار میکنه؟باید سیمکارت توش گذاشته بشه یا اینکه خودش همینجوری بدون نیاز به سیمکارت کارت میکنه؟
اخه مگه میشه بدون استفاده از سیمکارتی از خدمات یه اپراتور استفاده کرد؟

من خودم دیدم که بدون داشتن این دستگاه و با خود موبایل (وقتی به کامپیوتر وصل کنی)هم میشه از اینترنت موبایل استفاده کرد
پس دیگه چه نیازی به این دستگاهه؟

jomong666
14-08-2010, 13:29
سلام من با موبایل علامت e را کنار آنتن می بینم . این یعنی اج فعال است . ولی سرعت من همان 5 هست که هست .

KING_DESIGNER
14-08-2010, 13:34
یه سوال
اما چطوری کار میکنه؟باید سیمکارت توش گذاشته بشه یا اینکه خودش همینجوری بدون نیاز به سیمکارت کارت میکنه؟

من خودم دیدم که بدون داشتن این دستگاه و با خود موبایل (وقتی به کامپیوتر وصل کنی)هم میشه از اینترنت موبایل استفاده کرد
خشاب سیم کارت در قسمت رویی دستگاه هستش که وقتی برش داری سیم کارت رو داخلش میزاری و کار میکنه
بدون سیم کارت بچه وصل بشه ؟:13:

sinasalar2007
14-08-2010, 15:20
یه سوال

میشه موبایل رو وصل به به کامپیوتر و از اینترنت موبایل استفاده کرد ( اموزشش تو همین فروم هست) ولی به مدت طولانی نمیتونی ازش استفاده کنی چون باطری موبایلت یهو میبینی منفجر میشه یا lcd میسوزه و ...
توی این روش شما فقط به یه سیم کارت و یه دانگل نیاز دارید!
__________________________________________________ _

دوستانی که از این دانگل ها دارن بیشترین مقداری که ازش به طور متوالی استفاده کردن چند ساعت بوده ؟ اگه این هم داغ کنه و بپوکه فرقش با گوشی چیه ؟ :31:

KING_DESIGNER
14-08-2010, 15:49
سلام من با موبایل علامت e را کنار آنتن می بینم . این یعنی اج فعال است . ولی سرعت من همان 5 هست که هست .
چون که وزیرخان گفته درجایی که این سرویس رو میدیم اگر صحبت کردن مشترکان زیاد باشه الویت پهنای باند رو به مشترکین میدیم
وگرنه باید شما 15رو داشته باشی عزیز

میشه موبایل رو وصل به به کامپیوتر و از اینترنت موبایل استفاده کرد ( اموزشش تو همین فروم هست) ولی به مدت طولانی نمیتونی ازش استفاده کنی چون باطری موبایلت یهو میبینی منفجر میشه یا lcd میسوزه و ...
توی این روش شما فقط به یه سیم کارت و یه دانگل نیاز دارید!
__________________________________________________ _

دوستانی که از این دانگل ها دارن بیشترین مقداری که ازش به طور متوالی استفاده کردن چند ساعت بوده ؟ اگه این هم داغ کنه و بپوکه فرقش با گوشی چیه ؟ :31:
تایید میشه
فرق گوشی با دانگل = مدت بیشتری میشه از دانگل استفاده کرد
اصولی تر هستش
راتباط پایدارتر هستش
باطری برای انفجار نداره فقط یمسوزه
در مصرف هر وسیله ای زیاد روی نکنین.
هرگز نشه فراموش .:31::13::27::31:

Penryn
14-08-2010, 18:36
دوست عزیز
من در مورد این مودم قبلا خونده بودم اما جایی اشاره نشده بود که باید سیمکارت هم درون این مودم قرار بگیره
و من هم برام سوال شده بود که چطور میشه بدون گذاشتن سیمکارت این مودم کار کنه.
اگه جایی اشاره نشده چون دیگه خیلی بدیهیه.مثل گوشیه که تا سیمکارت نداشته باشه محاله بتونه ارتباط برقرار کنه..

EDITED

Milad4171
14-08-2010, 19:56
من واقعا متاسفم برای دوستان که معنی تکنولوژی رو نمیدونن!!! ساخت قیچی هم یک تکنولوژی بود در زمان خودش. باید ملت می اومدن مسخره میکردن؟؟؟

شاید برای خیلی ها این دستگاه مسخره باشه. واسه کسانی که از نت پر سرعت استفاده میکنن .از adsl یا وایرلس و وایمکس به راحتی استفاده میکنن.
شاید اصلا براشون مهم نباشه پدر جان ماهی چقدر بده واسه اینترنتشون مهم اینه که اونا الان اینترنت سرعت بالا دارن.
من به شخصی آدم مستقلی هستم برای همین نسبت به درامدم سعی میکنم کمترین هزینه ها رو داشته باشم.

در آخر اینکه..
شما همه میدونین تکنولوژِ اینترنت پر سرعت با توجه به توسعه ای که داره در ایران هنوز جا نیفتاده. فقط بعد از راه اندازی اینترنت ای دی اس ال مخابرات خیلی ها که مشکل مالی داشتن به این سرویس رسیدن.
حالا این مهمه که
کمترین هزینه با بیشترین استفاده.

وقتی میتونی ماهی 10 تومن بدی و بیست و چهار ساعته 35 رسیو داشته باشی چرا این کارو نکنی؟
در ضمن این روش پرتابل هم هست. شما میتونی با لپتاپت و این دنگل مثل وایمکس( البته نه به شکلی که الان در ایرانه) هرجا میری از نت پر سرعت استفاده کنی!!!

وقتی دوستمون میاد تحقیق میکنه و بحثی میکنه همه جبهه میگیرن که منم میدونستم این چرته. خوب اگه میدونستی اطلاع رسانی میکردی.
مثل تاپیک اینترنت مبایل با edge و این حرفا...

درضمن دوستان. اگه امکانات به قدر کافی و با هزینه ی معقول بود من و کینگ و دوستان دیگه به فکر این روشهای شاید قدیمی نمی افتادیم! :46:

ezzat5700
15-08-2010, 07:51
پینگ اگه زیاد باشه چی میشه؟ کجاها به مشکل میخوریم؟ لطفا یکی توضیح بده (1 میلی ثانیه مگه با 500 فر قی داره آخه این عددا خیلی کوچیکن)

Penryn
15-08-2010, 09:22
پینگ اگه زیاد باشه چی میشه؟ کجاها به مشکل میخوریم؟ لطفا یکی توضیح بده (1 میلی ثانیه مگه با 500 فر قی داره آخه این عددا خیلی کوچیکن)
صفحات دیرتر باز میشه و دانلود از سرورهای عادی ممکنه با کندی مواجه شه.اگه بازی آنلاین کنی بازخوردها دیرتر بهت میرسه و بیشتر ضرر میکنی
ولی اگه از utorrent استفاده کنی تأثیرش کمتره

sei_pm
15-08-2010, 09:42

شما تلفن میزنی اگر 1 ثانیه تاخیر داشته باشی چی میشه هیچی از صحبتهای همدیگه متوجه نمیشید درسته؟
پس پینگ شما بالا باشه :
1- بازی آنلاین نمی تونید بکنید چون به پینگ خیلی حساسه.
2- مکالمه اینترنتی نمی تونید درست داشته باشید چه Voice چت چه مکالمه تلفن اینترنتی با skype و ....... به .
3-صفحات رو با تاخیر باز میکنید به دلیل اینکه به دلیل اینکه ارسال درخواست و دریافت پاسخ از سرور با تاخیر انجام میشه.
برای اینکه بهتر مشخص بشه اختلاف 499 میلی ثانیه چقدر تاثیر دازه:
شما اگر تو خط 3 با سرعت 100 Kmh داشتی رانندگی میکردی و تو آینه دیدی یک ماشین حدود 40 متری شما داره با سرعت 250 Kmh به شما نزدیک میشه اگر ظرف کمتر از 499 میلی ثانیه کشیدی کنار سالم میمونی در غیر اینصورت سپر جلو و عقب شما یکی میشه.

Milad4171
15-08-2010, 09:51
خوب این بالا بودن پینگ یه چیز معمول هست در این سیسیتم. ولی خوب هرچقدر شما به دکل مربوطه نزدیکتر باشین هم رسیوتون بیشتره هم پینگ پایین تره.
بعضی ها دوست دارن بوسه بدن و یک سرویس یک مگ هدیه بگیرن. فعلا که ایران وضعیتش مثل کشورهای دیگه نیست.
کشور های دیگه سرویسی که شما دارین 10 تومن میدین رایگانه با سرعتی بالاتر البته و این دیال آپ هست که هزینه بره...
دیال آپ واقعی با سرعت رسیو واقعی!!!!
اگه دوستان شکایتی دارن ، مسخره هست، چرته ؛ بدرد نخوره. من همینجا اعلام میکنم که پذیرای این پیشنهاد هستم:
اینترنت با سرعت حداقل رسیو 35. با پینگ حداکثر 800. بودن قطعی و کم شدن سرعت به صورت شدید و با هزینه ی فقط 10 هزار تومان بابت شارژ
خوب....من منتظرم....دوستان هم حتما منتظر میمونن.....میشه یک سرویس تو این مایه ها رو بهمون پیشنهاد کنی عزیز؟؟؟
شما که میگی من چرت میگم دوستان چرت میگن...اصلا همه چرت میگن شما راست میگی.....شما اگه پشنهادی داری رو کن!!!
اگه دستت تو جیب خودت نیست لطفا نظرات اینطوری نده....خیلیها که به نت پر سرعت دست پیدا نکردن مثل خیلی های دیگه مشکلات مالی دارن و خرج هایی مهمتر از اینترنت و ماهی 70 تومن هزینه اش رو دارن!!!!
...
راستی.کینگ جان.البته جاش شاید اینجا نباشه هااا. یک مودم TP-link دیدم نمیدونم همون D-link هست یا نه. جای مخصوص ورود سیم کارت داشت.. حالا نمیدونم آپشنال بود یا وصل بود. پسر خالم واسه اینترنت وایرلسش این مودم رو تهیه کرده بود که مثل مودمهای دیگه بود فقط اینو هم داشت. در اولین فرصت میرم میبینم تو تاپیکش اعلام میکنم!

oghyanoos
15-08-2010, 15:25
ok.

ولی‌ فکر کنم با توجه به اینکه خیلی‌‌ها تازه دارن متوجه میشن edgeٔ‌‌ چیه و کاربردش چیه، این محصول باید روز به روز ارزونتر شه. وقتی‌ تو چین ۳۰تومنه چرا اینجا ۸۰ هست!!!
به نظرت تا مهر انواع مختلف از اینmodem edge نمیاد به بازار تهران؟

fandak
15-08-2010, 16:55
کینگ جان خرید این دانگل ( همونی که تو رایان صبا زده ) توصیه می شه ؟

KING_DESIGNER
15-08-2010, 16:58
ok.

ولی‌ فکر کنم با توجه به اینکه خیلی‌‌ها تازه دارن متوجه میشن edgeٔ‌‌ چیه و کاربردش چیه، این محصول باید روز به روز ارزونتر شه. وقتی‌ تو چین ۳۰تومنه چرا اینجا ۸۰ هست!!!
به نظرت تا مهر انواع مختلف از اینmodem edge نمیاد به بازار تهران؟
نه بابا تا ایران اباد بشه و...:13:

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

کینگ جان خرید این دانگل ( همونی که تو رایان صبا زده ) توصیه می شه ؟

سلام
من بودم از همون فروشنده که معرفی کردم میگرفتم به 2 دلیل
1- اولا مبحث تجارت الکترونیک در ایران فقط به یه سایت بنده و معلوم نیست همین رایان صبا دفترش کجاست حال اینکه شما میتونین حضوری برین از خود طرف بخرین
2- قیمت رایان صبا بیشتر از اینی هست که من معرفی کردم
3- گارانتی هم باور نکن :31:
4- همه این جنسها مثل همند پس چه از رایان صبا بگیری چه از این کسی که من دیدم. جفتشون یکیه میخواین بیشتر بپردازین از رایان صبا تهیه کنید ولی گارانتی جفتشون بعدا یکیه.:27:

zed2
15-08-2010, 19:49
گزارشات رسیدگی شد.

دوستان عزیز من در بین پست ها مواردی در رابطه با اینکه چرا باید این سرویس استفاده شده و پس رفت و.... دیدم
محض اطلاع دوستان
ما الان داریم تو ایران زندگی می کنیم نه اروپا یا امریکا یا ژاپن یا کره یا کشور های پیشرفته اسیایی و...... که معنی اینترنت پر سرعت رو با سرعت بیشتر از 512 میدونن ......
اینجا ایران است کشوری که محدودیت سرعت 128 باسه کاربران حقیقی و خانگی تعیین شده ....کشوری که خدمات نهایی اینترنت بخاطر انحصار دولتی و واسطه های زیاد گران است....کشوری که هنوز در بعضی شهر ها حتی با دایل اپ هم نمی شه همین انجمن p30 رو باز کرد....
ما داریم با شرایط موجود کشور سرویس هایی که بهتر است و مشکلی باسه استفاده توسط کاربران ندارد رو داریم معرفی می کنیم و تلاش در رشد استفاده از اینترنت در مناطقی که پوشش مناسبی ندارن هست.

همچنین کمک به کاربران تازه کاری که اولین باره وارد محیط اینترنت می شن و هیچ اشنایی ندارن و نشون دادن مسیر درست و معرفی اینترنت از دیدگاه های درست است و ( تا جلوی سو استفاده کننده ها از نا اگاهی مردم گرفته شه ) ....ایران کشور پیشرفته نیست که از مهدکودک بچه هارو با اینترنت در همه شهر ها و روستا ها اشنا کنن و در مقاطع ابتدایی هم بیان و کلاس های اموزشی پیشفرض در پشت سیستم های واقعی ( نه در دبیرستان و پشت کتبی که به شدت اطلاعاتش قدیمی هست ) استفاده کنه.....

مورد اخر
خیلی ها هستن در بعضی موارد اطلاعات کافی دارن و در بعضی موارد ندارن ( نمونه رسمی اش خودم) و دارن با خوندن اطلاعاتی که دیگران در اختیار همه می زارن اطلاعات خودشون رو افزایش میدن.....تعجب کردن نداره که بعضی موارد که باسه بعضی ها روتین هست رو بخاطر اینکه تا به حال باهاش سر کار نداشتیم ندونیم و بپرسیم ....:13:

امیدوارم دوباره شاهد چنین مواردی نباشم.......

yas135
16-08-2010, 14:22
سلام :20:

خوب تا امروز فکر کنم همتون با سرویسهای رویایی ایرانسل در تاپیک مربوطه اشنا شدید
امروز قصد دارم به نگرانی های شما ( سوختن باطری موبایل و خاموشی LCD , انفجار باطری و..) پایان بدم

حدود سه روز پیش این سرویس رو به یکی از دوستان پیشنهاد کردم و ایشون لطف کردند یک دستگاه از این مودمها رو تهیه کردند و به شهرستان محل اقامتشون بردند
و در طول زمانی که در اینجا بودند بنده این دستگاه رو در دفترم امتحان کردم و نتیجه رو میخوام خدمتتون عرض کنم
متاسفانه به لطف دوربین قشنگ موبایلم نتوسنتم چندتا عکس بگیرم با عرض شرمندگی . ولی به دوستم گفتم در اولین فرصت چند عکس از این مودم در منزلش تهیه کنه و برای ما ارسال کنه )

خوب این دستگاه ساخت چین هست بردهای داخلی این دستگاه شامل 3 قطعه اصلی هست انتن و چیپست اصلی و مخحلفات همراه که نیارزی به گفتن نداره و در این مورد 2 نوع برند هم اسم مشابه به نام زیسا هستند
که متاسفانه قطعات داخل بازار از انواع تقلبی اشباع شده و خوشبختانه توسط یه سایت گمنام توسنتم این مورد اصلی رو پیدا کنم که به قمت خوبی هم میداد حدود 77 تومن قیمت این دستگاه برای ما تموم شد و جالبه بدونین که نیازی به نصب درایور نداره ولی متاسفانه به علت عدم پوشش EDGE توسط ویندوزهای 64 بیتی این دستگاه به هیچ عنوان با این نوع ویندوزها سازگار نیستند ولی از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار مقاومت بالایی دارند و از موبایل بهتر کار میکنند.
من با استفاده از یک سرویس نامحدود در ساعت 4 بعد از ظهر این سرویس رو تست کردم و حدود 15 کیلو دانلود داشتم و تا 30 هم بصورت نامتناوب در حرکت بود

متاسفانه امکان تست در منزل رو نداشتم . منطقه سکونت ما بسیار خوش انتن هست ولی نشد که تستش کنم و با این وجود باز هم از نظر دانلود خیالم راحت بود چون واقعا عالی کار میکرد
داغ میکنه ولی نگرانی چندانی نداره بهتر هست قبل از این که قطعه صدمه ببینه قبل از هرچیز مقدار استفاده خودتون رو مشخص کنید.:20:
من برای دو سه ساعت با این قطعه مشکلی نداشتم.:20:
کما اینکه اگر اورلود کنه از گارانتی هم خارج میشه پس بهتره خوب ازش استفاده کنید که گارانتی هم الکی گیر نده ( خودتون میدونین که گارانتی در ایران به چه مفهومی هست ؟ :20: )
گارانتیش هم تقریبا معتبر هست فعلا برای ما که مشکلی پیش نیومده ببریم جگارانتی و برخوردشون رو ببینیم ولی در کل چیز جالبیه .
روی لپتاپ هم سوار میشه چون که پورت USB داره و از این لحظا بسیار حایز اهمیت هست .

از لحاظ معماری هم بسیار کوچیک و جمع و جور هستش و انتن خارجی هم نداره و خوب این یه حسن هستش مثل یک فلش مموری میتونید جابجاش کنید
درایورش بصورت یک نرم افزار فریم ویر داخل خود دستگاه جاسازی شده که احتمالا برای چند وقت دیگه اپدیتش هم میاد و میتونید با اپدیت کردن این قطعه از کارایی بیشتری برخوردار بشید
فقط در سایت فروشگاه نوشته شده 3G که این قابلیت رو من تست نکردم چون همچین چیزی در ایران نیومده .

این مدل به نظرم دستگاه مطلوبی اومده و به شما هم پیشنهاد میکنم اگر خواستید این قطعه رو بگیرید

برای اطمینان از سالم بودن قطعه هم میتونید از همین فروشگاه اینترنتی که من خرید کردم بخرید
امکان حضوری هم داره که من بصورت حضوری خرید کردم .
میتونید هم یه مقدار پول اضافه بدید و درب منزل بیگرید./:20:
اینم لینک فروشگاهشه که متاسفانه اینترفیس درست حسابی نداره :2:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم مشخصات این قطعه طبق سایت سازنده.

Mobile Office You can send or receive Email anytime and anywhere, call a conference call in order to keep in touch with cooperation partners; or you may browse the website to get the latest information.
Walking Financing You may receive the latest information of securities trading. Also you can connect to online bank and Securities Company, making online dealings.
Online Life You are able to chat with friends online; receive the live news or entertainment programs; or book air tickets, hotel or go shopping online.

Features
Support EDGE network with wireless internet function;
High speed up to 460.8kbps;
Weight: approx 40g
Dimensions: 86 x 34 x 12mm
Standard USB interface;
Card and computer separate
Support voice and data, SMS;
Support SIM card increment service and ---/VPDN
Support System : Vista/Windows 98/Me/2000/XP/MAC
Adopting NXP5209 chip;
NO NEED CD DRIVER

Specifications

Basic Function
Voice Communication;
Supports calling, caller ID and echo inhibition;
Wireless Connecting To Internet;
SMS;
Supports SMS center address setting, sending and receiving, message writing, reading, saving and sending in group;
Phonebook Management;
Supports telephone number reading, writing and adding.
Technical Specifications
Multi Signal Channels: The highest transmission speed of EDGE can reach to 460.8Kbps which equals to 3G speed in the internet;
Multi Frequency Bands: EDGE used Tri-bands: GSM 900/1800/1900Mhz, which may provide better space and depth covering to make resources in better usage.
Easy Operation, Plentiful Function
Fast Installation: Any kind of PC or attached applicable software group may help you in fast installing, configuring or managing this card;
System Support: The design and application software of the product easily supports ordinary systems like Windows2000/XP/VISTA (Chinese and English), meeting the needs of different users;
Support Hot-plugging: You may install or uninstall the network card without resetting the system.

اینم لینک سایت سازنده

بنده به هیچ عنوان فروشنده نیستم لطف کنید در این مورد با من تماس نگیرید:20:

سلام
KING_DESIGNER عزیز فکر کنم رفقااز اینجا بخرند مطمئن تره هم اینترفیس جالبی داره هم توضیحات اضافه لا اقل اون چیزی راکه میخان بخرن ببینن و بخرن راستی یه سوال ایا این سرویس نامحدود ایرانسل ادامه خواهد داشت

Milad4171
16-08-2010, 20:08
هرکی این دانگل رو داره یه سوال دارم.
مشکل قطعی داشتین یا نه. من شده که رسیوم 0 بشه روی ایرانسل خیلی کم ولی روی همراه اول خیلی زیاد. میخام ببینم این مشکل روی این دانگل هم وجودداره. یعنی از گوشی و این سیستم هست یا این دانلگل واسه این مشکل راهکاری درست کرده!!!
میدونین که سیستم این شبکه با اینترنت فرق داره تا رسیو کنی سریعت رسیوت رو نشون میده و وقتی رسیو نکنی بعد از یه مدت کلا قطع میشه باید دوباره کانکت کنی!!

KING_DESIGNER
17-08-2010, 13:46
سلام
KING_DESIGNER عزیز فکر کنم رفقااز اینجا بخرند مطمئن تره هم اینترفیس جالبی داره هم توضیحات اضافه لا اقل اون چیزی راکه میخان بخرن ببینن و بخرن راستی یه سوال ایا این سرویس نامحدود ایرانسل ادامه خواهد داشت

لطف کنید تبلیغ فک و فامیلها رو با ای دی دوم توی این تاپیک انجام ندید
من یه بار خرید کردم و دوستم هم همین الان راضی هستش.
من این جایی که گفتید رو نمیشناسم هروقت حضوری خرید کردم اینو تایید میکنم
و لی اونجایی که خودم خرید کردم رو خودم تضمین میکنم هرکی خواست بره از اونجاا که گفتم بخره ضمانت کتبی میدم
اصلا اگه پولتون رو خورد با من خوبه ؟:27:
دلتون رو خوش کردین به یه ادرس ؟
تا دلتون بخواد CMS های مجانی و طراحههای کشکی توی اینترنت ریخته اینم یه نمونه از هزاران نمونه
اگه کسی ادرس اون شرکتی که گفتم رو مخیواد تا حضوری بره خرید کنه با من تماس بگیره ادرسش رو بدم
ولی این که هرکی از در بیاد سفارش کنه اصلا قبول ندار لطف کنید از درج ادرسهایی که خودتون فقط میدونین کی هستند خود داری کنین.

sei_pm
17-08-2010, 18:25
سلام

دومینش که معتبر تر از دومین مجانی .tk هست باید از نزدیک با فروشنده ارتباط داشت تا فهمید چه چقدر اعتبار داره.
قیمتش رو چند میگه هر چند چون Edge فعلا محدودیت 10 گیگ داره ارزش نداره 70 تومن پول دانگل داد با گوشی هم استفاده کنید 10 گیگ رو چیزیش نمیشه.
تو کاتولوگش هم که همه چیز رو توضیح داده یکسال گارانتی هم میکنه میمون قیمتش:

yas135
17-08-2010, 23:05
لطف کنید تبلیغ فک و فامیلها رو با ای دی دوم توی این تاپیک انجام ندید
من یه بار خرید کردم و دوستم هم همین الان راضی هستش.
من این جایی که گفتید رو نمیشناسم هروقت حضوری خرید کردم اینو تایید میکنم
و لی اونجایی که خودم خرید کردم رو خودم تضمین میکنم هرکی خواست بره از اونجاا که گفتم بخره ضمانت کتبی میدم
اصلا اگه پولتون رو خورد با من خوبه ؟:27:
دلتون رو خوش کردین به یه ادرس ؟
تا دلتون بخواد CMS های مجانی و طراحههای کشکی توی اینترنت ریخته اینم یه نمونه از هزاران نمونه
اگه کسی ادرس اون شرکتی که گفتم رو مخیواد تا حضوری بره خرید کنه با من تماس بگیره ادرسش رو بدم
ولی این که هرکی از در بیاد سفارش کنه اصلا قبول ندار لطف کنید از درج ادرسهایی که خودتون فقط میدونین کی هستند خود داری کنین.

اقا نخرید از هرجا دلتون میخاد خرید کنید:2: جناب... ایدی دوم چیه من از اول پستا دنبال کردم وتمام 88صفحه را خوندم وکمال تشکر رو ازت دارم دوست گل من تازه منم برند ومارک خودتونا برا دوستان معرفی کردم اقا منم مثل خودتون نه فروشنده ام نه تبلیغ فک و فا میلو میکنم اقا میزاشتی اولین پست و به سلامتی میزدیم بعد ......... از اونجایی خودم نیاز مبرم بهedge modemدارم واینجایی که من هستم قیمت Adslیه قیمت کهکشانی مثل ستاره هایه رئال مادرید :18:داره برام واجبه حالا میخاد محدود م باشه که مطمئنم نیست ومنم خودم هنوز نخریدم اگه خریدم مشخصات وعملکرد شا توضیح میدم ..

LordMMD
18-08-2010, 05:09
آقا کسی یه مودم که 3G هم داشته باشه پیدا نکرده ؟!

sei_pm
18-08-2010, 08:07
آقا کسی یه مودم که 3G هم داشته باشه پیدا نکرده ؟!

داخل ایران فکر نکنم اومده باشه. اومده باشه هم ارزش خرید نداره چون گرونه فعلا هم هیچی مشخص نیست شاید تا دهه فجر 3g نیاد و حالا حالا هم نیاد که وایمکس یکم جا بیافته با این وضعی که من می بینم هزینه اینترنت رو 3G هم گرونه یا مثل Edge حجمی هستش چون فعلا در بیشتر کشورها حجمی ارایه میشه. به هر حال برای آشنایی و اطلاعات بیشتر:

oghyanoos
18-08-2010, 11:32
داخل ایران فکر نکنم اومده باشه. اومده باشه هم ارزش خرید نداره چون گرونه فعلا هم هیچی مشخص نیست شاید تا دهه فجر 3g نیاد و حالا حالا هم نیاد که وایمکس یکم جا بیافته با این وضعی که من می بینم هزینه اینترنت رو 3G هم گرونه یا مثل Edge حجمی هستش چون فعلا در بیشتر کشورها حجمی ارایه میشه. به هر حال برای آشنایی و اطلاعات بیشتر:

چرا اطلاعات غلط میدی!!!؟ کی گفته محدوده!؟

sms11
18-08-2010, 11:55

دوست من
در خود آمریکا هم سرویس دهنده های 3G چون وسائل امروزی که به اینترنت احتیاج دارن روز به روز بیشتر میشن (یه دلیل عمده حجمی کردن مربوط به محصول اپل یعنی آیفون هست که بار بسیار سنگینی روی دوش این شبکه گذاشته)به همین خاطر سرویس دهنده ها دارن به سمت حجمی کردن پیش میرن.اینکه همه جا اینطوریه که نه اینطوری نیست
هنوز هم خیلی جاها نامحدود میدن.
الانم بحث سر اینکه از شبکه 4G در چند سال آینده استفاده کنن.چیزی که فکر نمیکنم تا حداقل 50-60 سال آینده بیاد تو ایران(ماهنوز 3G ندارم چی برسه به 4G)

sei_pm
18-08-2010, 12:42
دوست من
در خود آمریکا هم سرویس دهنده های 3G چون وسائل امروزی که به اینترنت احتیاج دارن روز به روز بیشتر میشن (یه دلیل عمده حجمی کردن مربوط به محصول اپل یعنی آیفون هست که بار بسیار سنگینی روی دوش این شبکه گذاشته)به همین خاطر سرویس دهنده ها دارن به سمت حجمی کردن پیش میرن.اینکه همه جا اینطوریه که نه اینطوری نیست
هنوز هم خیلی جاها نامحدود میدن.
الانم بحث سر اینکه از شبکه 4G در چند سال آینده استفاده کنن.چیزی که فکر نمیکنم تا حداقل 50-60 سال آینده بیاد تو ایران(ماهنوز 3G ندارم چی برسه به 4G)

خیلی ممنون از اینکه اطلاعاتتون در اختیار دیگران میگذارید.

درست نیست ایران رو با آمریکا مقایسه کنیم ولی:

این دو شرکت از غولهای IT آمریکا هستند می تونید ببینید که سرویسهاشون رو حجمی میدن. مشکل اینترنت هم مثل ایران ندارن چون سرویس 50 مگ رو verizon داره روی فیبر تو بعضی مناطق میده. دلیل حجمی بودن هم همونطور که دوست عزیز sms11 فرمودند به دلیل بالا بودن هزینه نگهداری این شبکه ها مجبورند هزینه خودشون رو اینجوری تامین کنند.

LordMMD
18-08-2010, 21:18
این قیمت های تعرفه دیتا برای ipad هم گرون بود ها ! فکر میکردیم فقط اینجا سر گردنه است !
البته اون ها مثل ما خوره دانلود نیستند که تا یه 5 کیلوبایت در ثانیه سرعت مفت گیر میارن فوری بگردن دنبال لینک برا دانلود !

مثلا این پلن 250 مگی رو کسی که میگیره ، اکثرا برای ایمیل استفاده میشه و ...

اما همچنان کسی اگر مودم 3G در ایران قیمت داشت بگه.

پ.ن: خیلی هم بدبین نباشید، من که میگم حد اکثر تا 5 سال دیگه 3G مثل Edge امروزی فراگیر میشه.

sei_pm
18-08-2010, 21:29
پ.ن: خیلی هم بدبین نباشید، من که میگم حد اکثر تا 5 سال دیگه 3G مثل Edge امروزی فراگیر میشه.

درسته خیلی خوبه فراگیر بشه ولی مخصوص دانلود نیست . خیلی از کشورهای دیگه هم با حجم ارائه میدن نمونش همین ترکیه درصورتی که تو ترکیه با 120 هزار تومان می تونی فیبر 100 مگ بگیری. ولی به خاطر دلایلی که گفتم 3G هم اونجا حجمیه.

oghyanoos
18-08-2010, 21:41
میدونین مشکل ایرانی ها چیه!؟ ایرانی ها از اینترنت فقط دانلودشو میدونن! یعنی تا اینترنتی گیرشون میاد فقط میخوان زود دانلود کنن، حالا فرقی نمیکنه چی باشه، فقط باید دانلود کنن...!
حالا اگه اشتباه میگم بگین اشتباه میگی!!!؟

sei_pm
18-08-2010, 21:52
میدونین مشکل ایرانی ها چیه!؟ ایرانی ها از اینترنت فقط دانلودشو میدونن! یعنی تا اینترنتی گیرشون میاد فقط میخوان زود دانلود کنن، حالا فرقی نمیکنه چی باشه، فقط باید دانلود کنن...!

در حال حاضر درست میگی ولی وقتی محدودیتی تو پهنای باند نباشه هر چیزی دلش بخواد طرف ببینه همون لحظه دانلود میکنه و دیگه مثل شرایط حال ما نمیشه که همه دنبال این هستند که آرشیو جمع کنند. از این گذشته ذائقه بعضیها اینجوریه که باید دانلود کنند مثلا من آدم میشناسم تو آلمان با Adsl 16 Mb میگفت شده 1 ترا دانلود کرده. البته ایشون تورنت باز بودن.

oghyanoos
18-08-2010, 23:19
والا اگه یه خورده منطقی به قضیه نگاه کنید و دانلود رو بزارین کنار هیچوقت دچار محدودیت نمیشین! من 24ساعته کانکت هستمو معمولا دانلودم میکنم ولی چیزایی که نیاز دارم. نه dvd 4 gb فیلمی.!
مقالات ، کتاب ها، نرم افزار ها، موزیک هاو ......
با اینا هیچوقت مشکل نخواهید داشت.

Penryn
19-08-2010, 07:19
بجای اینهمه بحث الکی سرعت خطتتون رو از speedtest.net بذارین ببینم

در حال حاضر درست میگی ولی وقتی محدودیتی تو پهنای باند نباشه هر چیزی دلش بخواد طرف ببینه همون لحظه دانلود میکنه و دیگه مثل شرایط حال ما نمیشه که همه دنبال این هستند که آرشیو جمع کنند. از این گذشته ذائقه بعضیها اینجوریه که باید دانلود کنند مثلا من آدم میشناسم تو آلمان با Adsl 16 Mb میگفت شده 1 ترا دانلود کرده. البته ایشون تورنت باز بودن.
یعنی میگی شق القمر کرده که تونسته با خط 16Mbps یک ترابایت دانلود کنه?!؟ منکه با خط 128kbps !!!! تونستم بالای 800 گیگ دانلود کنم چی پس?!؟

sms11
19-08-2010, 12:24
این قیمت های تعرفه دیتا برای ipad هم گرون بود ها ! فکر میکردیم فقط اینجا سر گردنه است !
البته اون ها مثل ما خوره دانلود نیستند که تا یه 5 کیلوبایت در ثانیه سرعت مفت گیر میارن فوری بگردن دنبال لینک برا دانلود !

مثلا این پلن 250 مگی رو کسی که میگیره ، اکثرا برای ایمیل استفاده میشه و ...

اما همچنان کسی اگر مودم 3G در ایران قیمت داشت بگه.

دوست من این قیمتا از نظر ما گرونه
اما از نظر خود امریکایی ها با درامد به مراتب بالاتر از ماها اینا براشون پولی نیست
اما هرچند قبول که واقعا پلن 250 مگی دیگه خیلی کمه
مگر اینکه فقط باهاش به ایمیلت وصل بشی وگرنه هیچ کار دیگه ایی نمیشه
چون اگه صفحه هم زیاد باز کنی سر ماه از 1 گیگ میزنه بالا

Penryn
19-08-2010, 12:26
بجای اینهمه بحث الکی سرعت EDGE تون رو از speedtest.net بذارین ببینم
از من که افتضاح بود.قبلاً گذاشته بودم

sms11
19-08-2010, 12:36
بجای اینهمه بحث الکی سرعت خطتتون رو از speedtest.net بذارین ببینم

یعنی میگی شق القمر کرده که تونسته با خط 16Mbps یک ترابایت دانلود کنه?!؟ منکه با خط 128kbps !!!! تونستم بالای 800 گیگ دانلود کنم چی پس?!؟

بحث بر سر شق القمر کردن یا نکردن نیست
منظور ایشون اینکه توی خارج کسی احتیاج به دانلود نداره.الان خیلی از سایتا هستن که بهترین کیفیت از فیلمو دارن به صورت آنلاین پخش میکنن.خوب در صورتی میشه این کارو کرد که اینترنت پرسرعت به معنای واقعی کلمه داشته باشی.در این صورت کسی لزومی نداره بیخودی هارد کامپیوترشو با فیلم پر کنه
اما شما با اینترنت به قول خودتون میتونی یه فیلم بی کیفیت که مدت زمانش هم خیلی نباشه روی حتی یوتیوب نگاه کنی؟مسلما نه.اینقدر وسطش قطع و وصل میشه که پشیمون میشی

در ضمن در مورد دانلود هم درسته که با اینترنت 16 مگ دانلود 1 ترابایت چیزی نیست اما اینم درنظر داشته باشین که ایشون شاید اینکارو در مدت زمان حدود 34 ساعت(یعنی کمتر از دو روز اینکارو کرده) اما ما حاضرم شرط ببندم که خود شما 800 گیگ رو چندین ماه براش وقت صرف کردید
این یعنی اینکه اگه ایشون میخواست اینقدر وقت بزاره حجمی رو دانلود میکرد که ما ایرانی ها به خواب هم نمیدیدم.
اینه تفاوت ما و اونا.ما به سرعت آشغال 128 هم میگیم اینترنت پرسرعت در صورتی در معیار جهانی سرعت زیر 512 کیلو بایت اصلا جزو اینترنت پرسرعت حساب نمیشه.

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:35 PM ----------

من اینقدر بیکار نیستم که جواب بدم...!

بابا کاردار
بابا پرمشغله
بابا اکتیو:31:

شـیـفــو
19-08-2010, 12:41
دقيقا منم همينو ميگم و در تايپيك فن اوا گفتم
ببينيد اگر دانلود بذاريم كنار اين سرويس با اين قيمت و سرعت خيلي عالي هست اصلا براي دانلود يه سرويس 512 هم كم هست اونطوري بخواييم حساب كنيم. حالا
تصور كنيد
سرويس 128 مخابرات با سرعت 14 ماهي 10 تومن
سرويس ايرانسل و همراه اول با سرعت 25 بگيريم ميانگين ماهي 10 تومن
حالا كدوم بهتره ؟

oghyanoos
19-08-2010, 13:36
دقيقا منم همينو ميگم و در تايپيك فن اوا گفتم
ببينيد اگر دانلود بذاريم كنار اين سرويس با اين قيمت و سرعت خيلي عالي هست اصلا براي دانلود يه سرويس 512 هم كم هست اونطوري بخواييم حساب كنيم. حالا
تصور كنيد
حالا كدوم بهتره ؟

کسایی که مثله من مدام از لپ تاپ استفاده میکنن این edge یه نعمت واسشون، چون در حال حاظر هر گوشه کشور بری اینترنت همراهته. حالا اگه edge هم نبود gprs که هست!
شما اگه وایمکس و اینجور چیزا هم داشته باشی باید یه مودم همیشه رو کولت باشه! تازه قیمتش بماند...!
من خودم هنوز edge modem نخریدم اما هر جا به اینترنت نیاز دارم فوری بلوتوث گوشیمو روشن میکنم و با لپ تاپ کارمو انجام میدم :31:

sei_pm
19-08-2010, 14:02
شما اگه وایمکس و اینجور چیزا هم داشته باشی باید یه مودم همیشه رو کولت باشه! تازه قیمتش بماند...!

به زودی وقتی پوشش شبکه وایمکس بره بالا می تونید از مودم های USB وایمکس استفاده کنید که اندازه همین دانگلهاست با این تفاوت که سرویس شما واقعی هست پینگ شما مطلوبه و سرعت شما نوسان نداره. البته به شرطی که از مبین نت سرویس بگیرید چون ایرانسل تو 7 شهر بیشتر سرویس نداره و شما نمی تونی تو کل کشور بچرخی.

حالا
تصور كنيد
حالا كدوم بهتره ؟

به نظر شما ما پیشنهاد کنیم سرویس ایرانسل رو بگیریند به سرعت 25 و به قول شما نامحدود یا سرویس 128 محدود فن آوا رو؟
محض اطلاع با ایرانسل بیشتر از 10 گیگ نمیشه استفاده کرد در صورتیکه با مخابرات روزانه میشه 1 گیگ دانلود کرد.

Milad4171
20-08-2010, 18:07
مطمعنا کسی که از اینترنت فقط دانلود بخواد باید بره دنبال سرعت های بالا. من گفتم چند بار. من رسیوم توی تورنت 19 20 هستش و با IDM حدودا 30 . خیلی تفاوت داره سرعتشون . ولی خوب همینه!

من دقیقا نمیدونم شما چطوری با سرعت دانلود 16 کیلوبیت در ثانیه روزی 1 گیگ دانلود میکنین؟ البته خود بدی این سرویس اینه که دانلود کل پهنای باند سرویس رو اشغال میکنه و گشت زنی و وب گردی خیلی سخت میشه . من دقیقا نمیدونم مخابرات که انقدر میگن خوبه این مشکل رو داره یا نه. و اگه داره!!!!! من به شخصه آدمی نیستم که بشینم فقط فقط دانلود کنم.
متاسفانه واسه ی همینه که سرویس رو بعضی جاها با اینکه نامحدودا واسه بعضی ها محدود میکنن چون بیشتر از حدی که معمولا وجود داره و باید باشه دانلود میکنن. مطعمن باشین موضوع ایرانسل و اینکه میگین محدود نیست ( وایمکس رو میگم ) مربوط به کسایی هست که در ماه بیشتر از شاید 30 40 گیگ دانلود دارن. حالا دقیقا نمیدونم.

وقتی محدود ماهی 5 گیگ هست باید یه ضریب درست حسابی واسه نامحدودش در نظر بگیریم. یعنی حدودا 25 گیگ یا 30
اینو فقط واسه این میگم چونکه بعضی ها خیلی بچه گانه عمل میکنن. مطمعنا اینترنت فقط واسه ی دانلود فیلم و بازی نیست. من پسر خالم سرعت نتش حدودا 10 مگابایت هستش. ولی تا الان نشنیدم که مثلا همش فیلم دانلود کنه یا بازی!!!
فقط میره تو یوتوپ یا آهنگ دانلود میکنه یا وبگردی و این چیزا!

( خواهشن به کسی بر نخوره اینو جدی میگم. اصلا به خودم. ما چون سرعت بالا نداشتیم عقده ای شدیم . حتی خود من هم اول که این سرویس رو گرفتم روزای اول چیزایی رو که واقعا باید دانلود میکردم و نمیتونستم نشستم دانلود کردم. از برنامه و فیلم و کلیپ گرفته تا چیزهای دیگه. ولی باید این موضوع کمی دقیق تر بررسی بشه)

درسته. شاید نیاز نداشته باشه. ولی وقتی که ایران بود خوره ی دانلود بود ولی میگه اونجا سرعت نت جوری هست که من هرلحظه بخام میتونم 20 تا فیلم دانلود کنم ولی خوب وقتی فکر میکنم می بینم جالب نیست. اگه واقعا لازم باشه فقط دانلود میکنم.

دوست خودم اسم هر فیلمی رو که میشنید میرفت دانلود میکرد. میگم بابا مگه اینو دیدی؟ میگه نه ولی بایدباحال باشه!!
موضوع اینه!!!

خود من اول که این سرویس رو گرفتم 3 تا فیلم دانلود کردم. الان دیگه حوصله ندارم چون هم سرعت اونقدر بالا نیست برای هر فیلم یه 7 ساعتی علاف میشم...

به نظر من این سرویس برای دانلود فایلهای زیر 100 مگابایت خیلی خوبه. همونطوری که کینگ گفت حدودا یک ساعت طول میکشه که 100 مگابایت رو دانلود کنه!!! و واسه کسایی که واسه 7 مگابایت 1 ساعت علاف میشدن یه مزیت بزرگه!

من تا امروز 10 گیگ دانلود کردم و هنوز هم سرویسم برقراره... دانلودهام هم 4 تا فیلم بوده و بقیه اش برنامه ها وآهنگ و اینا بوده. بیشتر برنامه

فعلا در مورد نامحدود بودن که من به شخصه مطمعن هستم.

مبین نت الان داره ماهی 20 تومن سرویس 128 نامحدود میده و 256 محدود هم 20 تومن میده.
ولی خوب
وقتی شما نمیتونی بیتشر از 5 گیگ دانلود کنی چه فایده؟ پس به نظر من اون سرویسهای محدود که به نظر شما سرعت پایینی هم داره به درد کسانی که وب گردی میکنن و پینگ پایین واسشون خیلی مهمه خوبه. اللخصوص خود بنده.
حاظرم پینگم پایین باشه ولی دانلودم نامحدود. ولی وقعا پایین. زیر 100 و حتی کمتر

متاسفانه خط من فیبر نوری هست واسه همین از داشتن ADSL محرومم.
ولی خوب این دانگل داخلی که لپ تاپم داره خوراک این سیستم هست که سیم کار رو میذاری توی سیستم و راحت وصل میشی.

دوستمون توضیحاتش رو گذاشته بود ولی به دلیل برخی اختشاشات اخیر( به من ربطی نداره ) همه رو پاک کرده.

خوب امیدوارم یکم خودم و دیگران رو قانع کرده باشم!!:31:
:46:

Colton
20-08-2010, 18:43
بجای اینهمه بحث الکی سرعت EDGE تون رو از speedtest.net بذارین ببینم
از من که افتضاح بود.قبلاً گذاشته بودم

البته تا 200 کیلوبیت هم می رسه.

Milad4171
20-08-2010, 19:27

البته امروز سرعتم خیلی پایین اومده بود. حتی پینگی که قبلا گرفته بودم 350 بود حدودا.
ولی خوب در اولین فرصت که به روال عادی برگشت یه تست دیگه میگذارم.:46:

sei_pm
20-08-2010, 19:29
من دقیقا نمیدونم شما چطوری با سرعت دانلود 16 کیلوبیت در ثانیه روزی 1 گیگ دانلود میکنین؟ البته خود بدی این سرویس اینه که دانلود کل پهنای باند سرویس رو اشغال میکنه و گشت زنی و وب گردی خیلی سخت میشه . من دقیقا نمیدونم مخابرات که انقدر میگن خوبه این مشکل رو داره یا نه. و اگه داره!!!!! من به شخصه آدمی نیستم که بشینم فقط فقط دانلود کنم.

با سرعت 16 شما داخل 18 ساعت می تونید 1 گیگ دانلود کنید. البته مخابرات سرعتش روی 14 ثابته که تو 24 میشه 1 گیگ .من که مشکلی نمیبینم از لحاظ وبگردی چون با IDM نمیکنم که این مشکل پیش بیاد. مخابرات هم مشکلات خودش رو داره که برمیگرده به شانس شما یکیش عدم ارایه IP ولید هست.

وقتی محدود ماهی 5 گیگ هست باید یه ضریب درست حسابی واسه نامحدودش در نظر بگیریم. یعنی حدودا 25 گیگ یا 30
اینو فقط واسه این میگم چونکه بعضی ها خیلی بچه گانه عمل میکنن. مطمعنا اینترنت فقط واسه ی دانلود فیلم و بازی نیست. من پسر خالم سرعت نتش حدودا 10 مگابایت هستش. ولی تا الان نشنیدم که مثلا همش فیلم دانلود کنه یا بازی!!!
فقط میره تو یوتوپ یا آهنگ دانلود میکنه یا وبگردی و این چیزا!

الان قصد شما از مطرح کردن این قسمت چی بود؟ مگه شما اینترنت نامحدود دایال آپ داشتی می تونستی ماهی فقط با وبگردی 800 مگ بیشتر دانلود کنی؟ ولی حالا میبینیم طرف Adsl 128 داره ولی 3 گیگ حجم واسه وبگردیش کم میاد اون هم به دلیل سنگین شدن روز افزون سایتهاست. شما اگر به پسرخاله محترم بفرمایید Du meter نصب کنند متوجه میشید خیلی بیشتر از 40 گیگ استفاده می کنند با همون دیدن یوتیوب.

( خواهشن به کسی بر نخوره اینو جدی میگم. اصلا به خودم. ما چون سرعت بالا نداشتیم عقده ای شدیم . حتی خود من هم اول که این سرویس رو گرفتم روزای اول چیزایی رو که واقعا باید دانلود میکردم و نمیتونستم نشستم دانلود کردم. از برنامه و فیلم و کلیپ گرفته تا چیزهای دیگه. ولی باید این موضوع کمی دقیق تر بررسی بشه)
دوست خودم اسم هر فیلمی رو که میشنید میرفت دانلود میکرد. میگم بابا مگه اینو دیدی؟ میگه نه ولی بایدباحال باشه!!موضوع اینه!!!خود من اول که این سرویس رو گرفتم 3 تا فیلم دانلود کردم. الان دیگه حوصله ندارم چون هم سرعت اونقدر بالا نیست برای هر فیلم یه 7 ساعتی علاف میشم...

واسه اینکه به کسی بر نخوره خواهشا هیچ وقت خودت رو با دیگران جمع نبند. همین الان لیست دانلود من پره نه از فیلم هایی که با 1000 تومن گوشه خیابان ریختند بلکه با آموزشها و DvD هایی که به راحتی تو بازار پیدا نمیشه اگر هم بشه قیمت بالایی داره شما هیچ میدونی اگر یک گرافیست بخواد یک DvD پر از عکسهای استوک به روز بخره باید چقدر پول بده؟ پس هر شخصی بسته به نیازش دانلود میکنه و نمیشه اشخاص رو با هم قیاس کرد.

به نظر من این سرویس برای دانلود فایلهای زیر 100 مگابایت خیلی خوبه. همونطوری که کینگ گفت حدودا یک ساعت طول میکشه که 100 مگابایت رو دانلود کنه!!! و واسه کسایی که واسه 7 مگابایت 1 ساعت علاف میشدن یه مزیت بزرگه! من تا امروز 10 گیگ دانلود کردم و هنوز هم سرویسم برقراره... دانلودهام هم 4 تا فیلم بوده و بقیه اش برنامه ها وآهنگ و اینا بوده. بیشتر برنامه فعلا در مورد نامحدود بودن که من به شخصه مطمعن هستم.

دوست ندارم با لگد زدن به مباحث قدیمی با عث ایجاد گرد و خاک در انجمن بشم ولی برای چک کردن حجم باقی مانده می تونید به قسمتی که در تاپیک مربوطه گفته شد برید و چک کنید. بله اگر روزی 100 مگ بخواید دانلود کنید خوبه ولی روزی 400 مگ رو کم میارید نکته دیگه اینکه پینگ این سرویس در حالت معمولی بالای 800 هست یعنی یک چیزی وقتی از تمام پهنای باند مخابرات میکشید مطمئن قاعدتا هنگام دانلود پینگ باید از 800 هم بیشتر بشه که این برای صفحه باز کردن اصلا خوشایند نیست.

مبین نت الان داره ماهی 20 تومن سرویس 128 نامحدود میده و 256 محدود هم 20 تومن میده.
ولی خوب وقتی شما نمیتونی بیتشر از 5 گیگ دانلود کنی چه فایده؟ پس به نظر من اون سرویسهای محدود که به نظر شما سرعت پایینی هم داره به درد کسانی که وب گردی میکنن و پینگ پایین واسشون خیلی مهمه خوبه. اللخصوص خود بنده.حاظرم پینگم پایین باشه ولی دانلودم نامحدود. ولی وقعا پایین. زیر 100 و حتی کمتر

شما به اشتباه متوجه شدید مبین نت سرویس 128 رو با 6 گیگ و 256 رو با 5 گیگ ترافیک میده که هر کدوم قیمتش 20 تومنه.فایدش اینه که شما می تونید از 2 تا 8 و کل روزهای جمعه رو دانلود کنید بدون اینکه از حجمتون کم بشه که در حال حاظر این قابلیت رو ایرانسل نداره. پینگ زیر 100 واسه یک سرور خارج از یک کشور در حد رویاست. همین الان پینگ اکثر سرویسهای Adsl با سرورهای داخلی گیم از 25 تا 95 هستند. اگر شما می خواید لایو بازی کنید مشکلی با مبین نت ندارید چون تست شده و پینگ 4.2.2.4 میانگین بین 280 تا 300 میلی ثانیه هست که معقوله.

متاسفانه خط من فیبر نوری هست واسه همین از داشتن ADSL محرومم.
ولی خوب این دانگل داخلی که لپ تاپم داره خوراک این سیستم هست که سیم کار رو میذاری توی سیستم و راحت وصل میشی.

تاسف رو باید برای مخابرات تهران بخورید که هنوز تجهیزاتش و تچهیزات شرکتها رو توی کافو های نوری وصل نکرده.

در انتها بهتره در مورد معرفی دانگل سیم کارت / EDGE مودم / برای استفاده از سرویس EDGE و GPRS ایرانسل و همراه اول
بحث بشه نه مطالب مربوط به اپراتورها.

sei_pm
20-08-2010, 19:41

البته امروز سرعتم خیلی پایین اومده بود. حتی پینگی که قبلا گرفته بودم 350 بود حدودا.
ولی خوب در اولین فرصت که به روال عادی برگشت یه تست دیگه میگذارم.:46:

البته تا 200 کیلوبیت هم می رسه.

شما سرویس ایرانسل دارید یا همراه اول چون تستهای Gprs ایرانسل معمولا به این فرمه و داخل isp رو ایرانسل مینویسه:

Milad4171
20-08-2010, 19:54
نه من از همراه اول استفاده میکنم. اولش ایرانسل داشتم ولی تو منطقه ی ما EDGE رو ساپورت نمیکرد.
ولی خوب یه بدی بزرگی که این سیستم داره نوسان بالای پینگ هست. مثلا اون پینگی که من گذاشتم .الان دوباره تست کردم زد 800حالا شما که با مخابرات و اینا سر و کار دارید. اونا قانونی واسه پینگ دارن؟ مثلا از 500 بیشتر نشه؟؟؟

sei_pm
20-08-2010, 20:29
نه من از همراه اول استفاده میکنم. اولش ایرانسل داشتم ولی تو منطقه ی ما EDGE رو ساپورت نمیکرد.
ولی خوب یه بدی بزرگی که این سیستم داره نوسان بالای پینگ هست. مثلا اون پینگی که من گذاشتم .الان دوباره تست کردم زد 800حالا شما که با مخابرات و اینا سر و کار دارید. اونا قانونی واسه پینگ دارن؟ مثلا از 500 بیشتر نشه؟؟؟

اول بگم پینگ سرورهای اسپید تست رو اصلا قبول ندارم. چه 800 شما رو چه 500 . بهترین روش برای گرفتن پینگ گوگل هست. شما برو داخل Start بعد داخل run بزن cmd اونجا بنویس ping google.com -n 50 با این کار شما 50 بار گوگل رو پینگ میکنید واسه همین اینجوری به واقعیت نزدیکتره و درصد خطا از لحاط نتیجه تست پینگ پایین تر میاد:
الان این روی سرویس مخابرات وقتی که هیچ استفاده ای نمی کنم گرفته شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدصبر کنید فقط این تست ملاک نیست واسه بازی چرا؟ چون هنگام بازی کردن شما درصدی از پهنای باندتون رو پر می کنید و این باعث تاخیر در ارتباط با سرور میشه که در نتیجه پینگ شما میره بالا. در نتیجه ممکنه سرویسهای دانلود و آپلود پایین کمی مشکل ساز باشند ولی با سرویس 128/128 هم میشه با تنظیمات بازی بدون لگ داشته باشید.
این ip گیم سروری در ایران هست پینگ این باید برای شما از گوگل کمتر باشه:

در انتها باید بگم پینگ چیزی نیست که بشه براش تضمینی کرد این غیر ممکنه چون احتمال داره شبکه برای 5 دقیقه هم که شده اور لود بشه . شما حتی برای سرعت نمی تونید از شرکتها تضمین بگیرید.خیلی از شرکتها به بهانه رایگان بودن ترافیک شبانه به کل منکر کیفیت سرویس میشند.

majid_sd2009
20-08-2010, 20:51
سلام
من از edge ایرانسل استفاده میکنم.
دیشب حدودا ساعت 1 بود که دیسکانکت شد و دیگه وصل نشد و هی ارور میداد تا الان
یکی از دوستان گفته بود اینا نامحمدود نیست و محدود هستن
شبا 3.5 گیگ و روزا 10 گیگ میخواستم ببینم واقعا درسته؟
دیشب فک کردم ترافیک شبانه تموم شده.
کسی این مشکل رو داشته دیشب؟
فک کنم چون جمعه ها قیمتها پایین تره همه استفاده میکنن اینجوری میشه.
راستی میگم کسی سرعت همراه اول رو تست کرده؟
منطقه ما هر دو رو ساپورت میکنه.
ولی یک مشکل هست اونم اینه که من سیستمم رو آوردم طبقه پایین و اینجا فقط ایرانسل تحت پوشش edge هست و همراه اول رو وصل کردم یک بار از gprs استفاده میکنه.
ولی طبقه بالا میشه edge!!
سرعت دانلود هم با ایرانسل بین 20 تا 30 هست. خوبه؟

sei_pm
20-08-2010, 21:01
سلام
راستی میگم کسی سرعت همراه اول رو تست کرده؟
منطقه ما هر دو رو ساپورت میکنه.
ولی یک مشکل هست اونم اینه که من سیستمم رو آوردم طبقه پایین و اینجا فقط ایرانسل تحت پوشش edge هست و همراه اول رو وصل کردم یک بار از gprs استفاده میکنه.
ولی طبقه بالا میشه edge!!
سرعت دانلود هم با ایرانسل بین 20 تا 30 هست. خوبه؟

بهتره به پستها و بحثهای صفحات آخر تاپیک زیر مراجعه کنید همونجا روش دیدن باقی مانده حجم رو می تونیذ ببینید:

بعد از باز شدن مجدد تاپیک می تونید سوالهاتون رو در همونجا بپرسید.

Milad4171
20-08-2010, 22:15

البته حرف شما کاملا درست هست من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم. و با توجه به این تست و حرف خودتون و حرف من پینگ یه چیز ثابتی روی این سیستم نیست. الان حد دقل و حداکثر 1500 تا فاصله بینشه!
و بازم میگم. اگه من دوباره این تست رو بگیرم و کمتر یا بیشتر باشه امکانش هست.

موضوع اصلی اینه که هرکسی میتونه سرعت زیاد یا کمی داشته باشه. اگه شما پینگتون رو زده 5000 و با ایرانسل تست کردین! با همراه اول هم تست کنید ببینی کمتره یا بیشتر. اگه منم الان تست از ایرانسل بذارم بالای 6000 هست!

در کل این سیستم به منطقه و درصد گیرندگیش کاملا ارتباط داره. پینگ من شاید بالا باشه ولی دلیل نمیشه که بگیم بده. شاید دوستی بیاد و بگه خوبه.
ولی در کل به تنیجه ای که رسیدم اینه که نسبت پینگ با رسیو همخونی نداره. ممکنه رسیو خوب باشه ولی پینگ خوب نیست!!

sei_pm
20-08-2010, 22:49

البته حرف شما کاملا درست هست من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم. و با توجه به این تست و حرف خودتون و حرف من پینگ یه چیز ثابتی روی این سیستم نیست. الان حد دقل و حداکثر 1500 تا فاصله بینشه!
و بازم میگم. اگه من دوباره این تست رو بگیرم و کمتر یا بیشتر باشه امکانش هست.

موضوع اصلی اینه که هرکسی میتونه سرعت زیاد یا کمی داشته باشه. اگه شما پینگتون رو زده 5000 و با ایرانسل تست کردین! با همراه اول هم تست کنید ببینی کمتره یا بیشتر. اگه منم الان تست از ایرانسل بذارم بالای 6000 هست!

در کل این سیستم به منطقه و درصد گیرندگیش کاملا ارتباط داره. پینگ من شاید بالا باشه ولی دلیل نمیشه که بگیم بده. شاید دوستی بیاد و بگه خوبه.
ولی در کل به تنیجه ای که رسیدم اینه که نسبت پینگ با رسیو همخونی نداره. ممکنه رسیو خوب باشه ولی پینگ خوب نیست!!

مهم اون متوسط پینگه که قبلا هم دورش خط کشیدم.من اصلا از Gprs استفاده نمیکنم اون تست هم مال یکی از دوستان بود.شما اگر با پینگ 800 راضی هستید کار کنید که البته طبق شرایطتون چاره ای دیگه هم ندارید جز وایمکس. می تونید با همین سرویس و پینگ 800 بسازید.بله دلیل نمیشه بگیم این سرویس بده ولی دلیلی هم نداره بی برو برگرد به همه بگیم خیلی خوبه. منظورتون از رسیو؟ سرعت دانلوده ؟ بی ارتباط نیست. مثلا در حالت عادی وقتی پینگ میگیرید ممکنه خوب باشه ولی وقتی دارید از پهنای باندتون استفاده می کنید پینگ به نسبت درصد استفادتون میره بالا.امیدوارم id شماره 2 از پشت قضیه جریانی رو هدایت نکنه.

Colton
20-08-2010, 22:52
شما سرویس ایرانسل دارید یا همراه اول چون تستهای Gprs ایرانسل معمولا به این فرمه و داخل isp رو ایرانسل مینویسه:

من از سرویس ایرانسل استفاده می کنم.

Milad4171
20-08-2010, 23:26
راستش من مثل شما موشکافانه روی تکه تکه کلامات کسی فکوس نمیکنم. منم یه یوزر هستم مثل بقیه یوزر ها. دلیل عضویتم در این فروم هم به اشتراک گذشتن چیزهایی که میدونم و دونستن چیزهایی هست که نمیدونم.
هیچ وقت ادعا نمیکنم چیزی رو میدونم یا بخوام یه جورایی اثباتش کنم!! اصلا حال و حوصله بحث هم ندارم . توی هر تاپیکی میرم یا بحث و جدل و دعواست یا که دیر رسیدم بسته شده!
من راضی نیستم از این سرعت و از این استفاده. ولی همونطور که چندین بار گفتم من دوست دارم پول چیزی رو که میدونم همون اندازه ازش استفاده کنم. نه کمتر نه بیشتر.
اینکه من برم وایمکس بگیرم ماهی 20 تومن ممکنه کفاف کار منو بده ولی در دراز مدت زیاد جالب نیست.
من مشکل اصلیم با قیمت هست.
شرایطم هم طوری هست که نمیتونم اشتراک 1 ساله بگیرم .کارم فعلا مقطعی هست.
خوبه خود شما وضعیت سرویس ها رو میدونین چقدر افتضاهه. من میخواستم وایرلس بگیرم و با همسایه ها شیر کنم ولی متاسفانه همسایه های ما یکم سنتی تر از این حرفان!!

بهر حال دوست دارم اگه شما میخوان اینجا کمکی به من و دوستان کنین همونطوری که من دوست دارم اگر چیزی بلدم بگم بهتر نقاط ضعف و قوت این موضوع رو بگیم نه که هی حرفای همدیگه رو نقض کنیم!

البته میدونم. این حرف منم جواب تندی خواهد داشت از طرف شما .

من گفتم اگه با این سرویس دانلود کنین دیگه نمیشه وبگردی کرد. یعنی پینگ شدیدا میره بالا.
پس همون حرف خودم رو زدم. که این سرویس رو اگه کسی واسه ی دانلود بخواد باید بیخایال وبگردی بشه چون سرعت شدیدا میاد پایین. انگار داری با انتی شیلتر سایت باز میکنی!!!
ولی برای کار مقطعی و دوره ای بد نیست تا شاید یکم قیمتها بشکنه یکم اینا آدم بشن!! هرچی هست از دیال آپ بهتره.

miladddd
21-08-2010, 00:36
من تقریبا دو هفتس که سرویس شبانه ایرانسلو گرفتم
تا الان هم حداکثر حدود 2 گیگ دانلود داشتم

امروز صبح یه چند باری قطعی داشت و بعدش دیگه کلا قطع شد و هر کاری میکنم دیگه وصل نمیشه

به نظرتون چه مشکلی پیش اومده؟ دانلودم که خیلی زیاد نبوده پس چرا قطع کردن؟

miladddd
21-08-2010, 00:41

امروز صبح یه چند باری قطعی داشت و بعدش دیگه کلا قطع شد و هر کاری میکنم دیگه وصل نمیشه

---------- Post added at 01:41 AM ---------- Previous post was at 01:43 AM ----------

تو گوشی ارور 707 میده ظاهرا

Mahdi.p30
21-08-2010, 04:21
سلام

GPRS ایرانسل از پریشب تا ساعت 8 9 دیشب در کل ایران قطع بود (البته صبح تا ظهر وصل کردن ، ولی پشیمون شدن:21:)
الان مشکل برطرف شده

من از سرویس ایرانسل استفاده می کنم.
آی پی اینترنت ایرانسل در اکثر مواقع روی آی پی های مخابرات هست و معدود دفعاتی هم با آی پی خود ایرانسل وصل میشه!

D_z_z
21-08-2010, 08:41
اینم از سرعت ما! نمیدونم چرا 21 نشون میده در صورتی که سرعت دانلودم 30 هست!

sei_pm
21-08-2010, 08:59
راستش من مثل شما موشکافانه روی تکه تکه کلامات کسی فکوس نمیکنم. منم یه یوزر هستم مثل بقیه یوزر ها. دلیل عضویتم در این فروم هم به اشتراک گذشتن چیزهایی که میدونم و دونستن چیزهایی هست که نمیدونم.
هیچ وقت ادعا نمیکنم چیزی رو میدونم یا بخوام یه جورایی اثباتش کنم!! اصلا حال و حوصله بحث هم ندارم . توی هر تاپیکی میرم یا بحث و جدل و دعواست یا که دیر رسیدم بسته شده!
من راضی نیستم از این سرعت و از این استفاده. ولی همونطور که چندین بار گفتم من دوست دارم پول چیزی رو که میدونم همون اندازه ازش استفاده کنم. نه کمتر نه بیشتر.
اینکه من برم وایمکس بگیرم ماهی 20 تومن ممکنه کفاف کار منو بده ولی در دراز مدت زیاد جالب نیست.
من مشکل اصلیم با قیمت هست.
شرایطم هم طوری هست که نمیتونم اشتراک 1 ساله بگیرم .کارم فعلا مقطعی هست.
خوبه خود شما وضعیت سرویس ها رو میدونین چقدر افتضاهه. من میخواستم وایرلس بگیرم و با همسایه ها شیر کنم ولی متاسفانه همسایه های ما یکم سنتی تر از این حرفان!!

بهر حال دوست دارم اگه شما میخوان اینجا کمکی به من و دوستان کنین همونطوری که من دوست دارم اگر چیزی بلدم بگم بهتر نقاط ضعف و قوت این موضوع رو بگیم نه که هی حرفای همدیگه رو نقض کنیم!

البته میدونم. این حرف منم جواب تندی خواهد داشت از طرف شما .

من گفتم اگه با این سرویس دانلود کنین دیگه نمیشه وبگردی کرد. یعنی پینگ شدیدا میره بالا.
پس همون حرف خودم رو زدم. که این سرویس رو اگه کسی واسه ی دانلود بخواد باید بیخایال وبگردی بشه چون سرعت شدیدا میاد پایین. انگار داری با انتی شیلتر سایت باز میکنی!!!
ولی برای کار مقطعی و دوره ای بد نیست تا شاید یکم قیمتها بشکنه یکم اینا آدم بشن!! هرچی هست از دیال آپ بهتره.

من هم برای این اومدم اینجا که هر چیزی بلدم در اختیار دیگران بگذارم منتها همه چیز رو موشکافی:46: میکنم به بعدا کسی طلب سند نکنه و بحث بیخودی پیش نیاد:41: ولی بهتره چیزی رو که می دونید و بهش کمی شک دارید که بیان نمی کنید با کمی سرچ کردن رفع شک کنید چون تعریف فروم یعنی محلی برای گفتگو و تبادل نظر:20:.
در مورد وایمکس بهتون بگم که تا 1 سال دیگه قول میدم ارزون نشه برای اینکه تعرفش تازه تصویب شده:5: پس اگر می توانید از لحاظ مالی سرویسهای یکساله رو بگیرید مشکلی نیست ولی پیشنهاد میکنم از هیچ جا سرویس یکساله نگیرید. بله نقض کردن گفته ها زیاد جالب نیست ولی درصورتی که مطلب اشتباه ذکر شده باشه باید تذکر داد. چرا جواب این حرف باید از نظر شمما باید تند باشه؟
اگر میدیدم همچین صحبتی کردید اون همه دیگه راجع به موضوع پینگ صحبت نمیکردم و خوب بد هم نشد کسانی که نمی دونستند :20: بیشتر چیز یاد گرفتند.
بله فناوری های جدید رو سال به سال دنبال کنیم میبینیم خیلی چیزها نسب به گذشته برتری دارند. مثلا isdn بهتر از دایال آپ هست و Adsl هم بهتر از isdn . همچنین Edge بهتر از Gprs و Wi Fi بهتر از Edge و Wimax هم بهتر از Wi Fi

به عبارتی شبکه Wired یا باسیم:

Dial up => ISDN => Leased Line => Dsl => Cable => Fiber Optic

شبکه های Wireless بیسیم:

Gprs => Edge => Wi Fi => 3G => Wimax

abc2
21-08-2010, 09:53
دوستان کسی نمیدونه چطوری میشه وقتی کاکنکشن ایرانسل دی سی میشه دوباره به صورت اتوماتیک خودش کانکت کنه ؟ . هرکاری کردم مثل کاکنکشنهای PPPOE ها که تو تنظیمات Connection میری و تنظیم میکنی نمیشه اینکارو کرد . اگه کسی بلده بگه ممنون .

Milad4171
21-08-2010, 11:19
دوستان کسی نمیدونه چطوری میشه وقتی کاکنکشن ایرانسل دی سی میشه دوباره به صورت اتوماتیک خودش کانکت کنه ؟ . هرکاری کردم مثل کاکنکشنهای PPPOE ها که تو تنظیمات Connection میری و تنظیم میکنی نمیشه اینکارو کرد . اگه کسی بلده بگه ممنون .

فکر میکنم واسه همه یک کانکشن دیال آپ میسازه!!! ربطی به pppoe نداره! تازه اونم میشه تنظیمش کرد!

ویندوز شما چی هست؟ من توی 7 این راه حل رو امتحان کردم و جواب گرفتم.
وقتی توی 7 شما برای بار اول یک کانکشن میسازید( توصیه میکنم آخرین ورژن برنامه ی رو دانلود کنین) یک کانکشن بهتون میده با نامی که میسازید و مشخصات. میره تو قسمت Connect to
البته منظور شما اینه که کلا قطع بشید یا رسیو کم بشه؟ چون خیلی وقت ها که رسیو کم میشه با دوباره کانکت شدن مشکل حل شده!!
ولی در کل اگه شما قطع میشید روی کانکشین که اونجا مشخص کرده که کانکت هست روش رایت کلیک کنین بزنین Propertise بعد توی قسمت Option در بخش Readaling Options شما میتونین اولین مورد رو که مربوط به تعداد دفعات شماره گیری هست رو مثلا 99 بگذارید. یعنی اگه قطع بشه 99 بار دوباره کانکت میشه.
دومی فاصله ی زمانی بعد هر دو کانت شدن هست مثلا زمانی که قطع میشه یا مثلا شبکه اشغاله یا مشکل داره بعد ازقطع یک دقیقه بعد دوباره کانکت میکنه. شما اون رو روی 1 ثانیه بگذارید.
و بعد هم اوکی کنین..

فقط اگه کسی میتونه مشکل 0 شدن رسیو و کانکت دوباره اتوماتیک رو هم حل کنه خیلی حال داده :31:
این مشکل من و بعضی ها بوده!

sei_pm
21-08-2010, 12:34
فقط اگه کسی میتونه مشکل 0 شدن رسیو و کانکت دوباره اتوماتیک رو هم حل کنه خیلی حال داده :31:

مگه به اون روشی که گفتی Redial کنه در صورت قطع شدن مشکلتون حل نمیشه؟

abc2
21-08-2010, 17:10
فکر میکنم واسه همه یک کانکشن دیال آپ میسازه!!! ربطی به pppoe نداره! تازه اونم میشه تنظیمش کرد!

وقتی توی 7 شما برای بار اول یک کانکشن میسازید( توصیه میکنم آخرین ورژن برنامه ی رو دانلود کنین) یک کانکشن بهتون میده با نامی که میسازید و مشخصات. میره تو قسمت Connect to
البته منظور شما اینه که کلا قطع بشید یا رسیو کم بشه؟ چون خیلی وقت ها که رسیو کم میشه با دوباره کانکت شدن مشکل حل شده!!
ولی در کل اگه شما قطع میشید روی کانکشین که اونجا مشخص کرده که کانکت هست روش رایت کلیک کنین بزنین Propertise بعد توی قسمت Option در بخش Readaling Options شما میتونین اولین مورد رو که مربوط به تعداد دفعات شماره گیری هست رو مثلا 99 بگذارید. یعنی اگه قطع بشه 99 بار دوباره کانکت میشه.
دومی فاصله ی زمانی بعد هر دو کانت شدن هست مثلا زمانی که قطع میشه یا مثلا شبکه اشغاله یا مشکل داره بعد ازقطع یک دقیقه بعد دوباره کانکت میکنه. شما اون رو روی 1 ثانیه بگذارید.
و بعد هم اوکی کنین..

دوست عزیز من نگفتم PPPOE گفتم مثل کاکنشنهای PPPOE نمیشه کانکشنهای دایل آپ رو Reconnect کرد و این توضیحی هم که دادید فقط تو کانکشنهای PPPOE جواب میده . من خودم این روش رو بلد بودم ولی هرکاری میکردم وقتی D.C میشد خودت باید دستی روی کلید Dial کلیک میکردی تا دوباره کانکت بشه و اتوماتیک خودش کانکت نمیشه . (منظورم توی این کانکشن دایل آپی که میسازه این روش کار نمیکنه) .

Mahdi.p30
21-08-2010, 17:23
دوست عزیز من نگفتم PPPOE گفتم مثل کاکنشنهای PPPOE نمیشه کانکشنهای دایل آپ رو Reconnect کرد و این توضیحی هم که دادید فقط تو کانکشنهای PPPOE جواب میده . من خودم این روش رو بلد بودم ولی هرکاری میکردم وقتی D.C میشد خودت باید دستی روی کلید Dial کلیک میکردی تا دوباره کانکت بشه و اتوماتیک خودش کانکت نمیشه . (منظورم توی این کانکشن دایل آپی که میسازه این روش کار نمیکنه) .
اگه مشکل اینه ، توی همون بخش ، تیک prompt for name and password ... و prompt for phone number رو بردارید ، ببینید برطرف میشه
ضمن اینکه تیک redial if line dropped رو هم بزنید

sei_pm
21-08-2010, 17:43
خواهشا ادامه مباحث مربوط به Edge ایرانسل رو در تاپیک زیر دنبال کنید که Zed2 زحمت پاکسازی و از قرنطینه بودنش رو درآورد:

Microsoft24
22-08-2010, 10:55
من چند روز پیش یک مودم EDGE , 3G Ready ، از برند Philips گرفتم ، واقعا محشره!

همه ی باند های GSM رو ساپورت میکنه! (850 / 900 /1800 /1850 /1900 و UTMS 2100)

خیلی هم شیک طراحی شده !

اگر ازش عکس پیدا کردم ، براتون میزارم!

از این مودمی که دوستمون معرفی کرده خیلی بهتره!

قیمتش هم ، طرف میگفت ۹۵،۰۰۰ تومن ، ولی من ۸۵،۰۰۰ گرفتم!

موفق باشید ،

امید

sei_pm
22-08-2010, 11:24

خیلی هم شیک طراحی شده !

موفق باشید ،

امید

اگر مدلش رو ذکر میکردید یا از خودش و بسته بندیش عکس میگرفتید بهتر بود حداقل از یک برند معروفت تر از zisa هست که قبلا معرفی شده بود. البته اگر واقعا مدلی باشه که داخل سایت فیلیپس هم به اون اشاره شده باشه وگرنه ممکنه کپی باشه.

fandak
22-08-2010, 12:05

خیلی هم شیک طراحی شده !

موفق باشید ،

امید

ممنون می شویم که اطلاعات خرید رو هم بفرمایید تا برویم و از آنجا تهیه کنیم .

Microsoft24
22-08-2010, 20:58
اگر مدلش رو ذکر میکردید یا از خودش و بسته بندیش عکس میگرفتید بهتر بود حداقل از یک برند معروفت تر از zisa هست که قبلا معرفی شده بود. البته اگر واقعا مدلی باشه که داخل سایت فیلیپس هم به اون اشاره شده باشه وگرنه ممکنه کپی باشه.

والا چه عرض کنم ، وقتی کانکتش میکنی ، تو قسمت Device ها نوشته Philips!

ولی رو جعبه اش مدل خاصی ننوشته! فقط نوشته Philips EDGE MOdem! همین!

ممنون می شویم که اطلاعات خرید رو هم بفرمایید تا برویم و از آنجا تهیه کنیم .

ببین من ، از پاساژ رضا خریدم! (تقریبا اواخر پاساژ ش میشه! --> از طرف ولیعصر!)

موفق باشید ،

امید

sei_pm
22-08-2010, 21:58
والا چه عرض کنم ، وقتی کانکتش میکنی ، تو قسمت Device ها نوشته Philips!

ولی رو جعبه اش مدل خاصی ننوشته! فقط نوشته Philips EDGE MOdem! همین!
ببین من ، از پاساژ رضا خریدم! (تقریبا اواخر پاساژ ش میشه! --> از طرف ولیعصر!)
موفق باشید ،
امید

هیچ آدرس اینترنتی رو جعبه نداره؟ کاتولوگ نداره؟ تو نرمافزارش سایتش رو نزده برید اون قسمت نگاه کنید.

Microsoft24
23-08-2010, 18:25
هیچ آدرس اینترنتی رو جعبه نداره؟ کاتولوگ نداره؟ تو نرمافزارش سایتش رو نزده برید اون قسمت نگاه کنید.

نه ، هیچی نز ده!

شـیـفــو
24-08-2010, 16:15
نه ، هیچی نز ده!
سلام ممنون براي اطلاع رساني خوبت عزيز ميشه اينارو هم روشن كني برام
1. الان با اين مودم بجز استفاده از اينرتنت ميتوني چيكار كني تو نرم افزارش امكان ارسال اس ام اس و تماس گرفتن داره ؟
2. اگر جواب سوال بالا بله هست در چه سطحي ميشه يكم توضيح بديد مثلا تك تك ميشه پيامك زد يا گروهيم ميشه ؟ دفتر تلفن داره ؟ چه امكاناتي داره ؟
3. درايور داره يا بصورت PLUG-PLAY شناخته ميشه رو سيستم
4. اندازش چقدره ؟ ميشه يه عكس با موبايلتون ازش بگيريد بذاريد اينجا
5.در صوت امكان ميشه ادرس دقيق اون فروشنده بفرماييد يا برام پيام خصوصي كنيدش ؟
6. شما قبل از خريد اين مودم با چي وصل ميشديد ؟ مظنروم اينه با اين مودم تفاوت سرعت داريد ؟ آنتن دهيش بيشتر از تلفن هست يا قدرت امواجش ؟

alex75
24-08-2010, 16:55
کلا پست مفیدی هست فقط کمی به انحراف کشیده و بجای بحث در مورد دانگل به سرعت دانلود و پهنای باند و..... کشیده
بهتر بود دوستان در مورد دانگل ویا دانگل های مشابه بحث میکردند.
با تشکر

شـیـفــو
27-08-2010, 02:45
يه خواهش از دوستان داشتم
كسي هست حاضر باشه در ازاي يك روز اجاره اين دانگل به من 2000 تومن بگيره
بابت ضمانت هم نميدونم چي بدم براي اون 24 ساعت ولي كسي هست يك روز به من بده اينو تست كنم اگر تو منزلمون ميگيره منم بخرم ازش ؟ 2 تومنم بابت اجاره يك شبش . ها ؟
راستي قضيه اين محدوديته چي شد بالاخره 10 گيگ يا بيشتر يا كمتر ؟

Microsoft24
28-08-2010, 06:34
سلام ممنون براي اطلاع رساني خوبت عزيز ميشه اينارو هم روشن كني برام
1. الان با اين مودم بجز استفاده از اينرتنت ميتوني چيكار كني تو نرم افزارش امكان ارسال اس ام اس و تماس گرفتن داره ؟
2. اگر جواب سوال بالا بله هست در چه سطحي ميشه يكم توضيح بديد مثلا تك تك ميشه پيامك زد يا گروهيم ميشه ؟ دفتر تلفن داره ؟ چه امكاناتي داره ؟
3. درايور داره يا بصورت PLUG-PLAY شناخته ميشه رو سيستم
4. اندازش چقدره ؟ ميشه يه عكس با موبايلتون ازش بگيريد بذاريد اينجا
5.در صوت امكان ميشه ادرس دقيق اون فروشنده بفرماييد يا برام پيام خصوصي كنيدش ؟
6. شما قبل از خريد اين مودم با چي وصل ميشديد ؟ مظنروم اينه با اين مودم تفاوت سرعت داريد ؟ آنتن دهيش بيشتر از تلفن هست يا قدرت امواجش ؟

۱- امکان ارسال اس ام اس ، داره ، می تونی کانتکت ها تو هم ادیت کنی!‌

۲ -امکان ارسال تک تک و گروهی داره! دفتر تلفنم داره!

۳ - بصورت Plug & Play به عنوان حافظه ی جانبی شناخته میشه ، درایورش هم تو خودشه! درایور داره! با ویندوز ۶۴ بیت هم مشکلی نداره!

۴ - اینو شرمنده ام! چون نت من زغال سنگیه! ولی میزارم!

۵ - این آدرس زیر فاکتورش ه ، تهران ، خیابان ولیعصر ، چهار راه انقلاب ، بازار رضا ، پلاک ۴ ، شبکه هوشمند

۶ - با iPhone 3G S !آنتن دهیش عالیه! مثلا اگر آیفون ۲۰ تا ۲۵ دانلود میکرد ، این بین ۲۵ تا ۳۰ دانلود میکنه! بعضی وقتها تا ۴۰ و ۵۰ هم میره!

موفق باشید ،

امید

Microsoft24
28-08-2010, 06:40
راستي قضيه اين محدوديته چي شد بالاخره 10 گيگ يا بيشتر يا كمتر ؟

محدوریتی ، در کار نیست! (فعلا) :19:

ولی مثل اینکه قراره اعمال شه! :41:

اونم خیلی کمتر از 1GB!:2:

SevenCity
28-08-2010, 08:38
دوستان یه توضیح مختصر بدین
گفتین یه دانگل میخواد با یه سیم کارت ایرانسل؟ بعد چی میشه؟ مگه سیم کارت ایرانسل خودش به نت وصله؟

Microsoft24
28-08-2010, 10:37
دوستان یه توضیح مختصر بدین
گفتین یه دانگل میخواد با یه سیم کارت ایرانسل؟ بعد چی میشه؟

دانگل ، سیم کارت شما رو شناسایی میکنه ، تو شبکه رجیستر میکنه!

بعد ، برات یک کانکشن بصودت دایال آپ میسازه ، که با اون کا نکت میشی!

مگه سیم کارت ایرانسل خودش به نت وصله؟

تنظیمات APN رو خود دانگل شناسایی میکنه!

موفق باشید ،

امید

fandak
28-08-2010, 12:51
بالاخره به صرفه هست یا نه دانگل؟

sei_pm
28-08-2010, 14:07

اگر تو پوشش وایمکس مبین نت باشید و بتونید ماهی 20 تومن بدید و 256 رو بگیرید که شبانه و جمعه ها رایگانه به صرفه نیست. چون احتمالا به زودی مودم هایی رو که داتک آورده و به کوچیکی دانگل Edge هست وارد بازار میشه:

درسته ماهیانه 2 برابر پول میدید به جاش سرویس باسرعت ثابت و پینگ پایین میگیرید که 5 گیگ حجم داره به جای 10 گیگ حجم ایرانسل و میتونید تو شبانه که رایگانه 600 مگ و جمعه ها 2 گیگ دانلود کنید.
نمونه سرعت 1 مگ نامحدود:

Microsoft24
28-08-2010, 16:03

به صرفه است! :11:

Milad4171
28-08-2010, 17:43
بچه ها که خریدن بگن از کجا و چند؟
میشه با 70 80 تومن جورش کرد؟ آخه 90 تومن زیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــاده!!!!:13:

sei_pm
28-08-2010, 19:08
بچه ها که خریدن بگن از کجا و چند؟
میشه با 70 80 تومن جورش کرد؟ آخه 90 تومن زیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــاده!!!!:13:
آقا ما توضیحش رو 2 پست بالاتر دادیم امیدوارم 6 ماه دیگه پشیمون نشی. زنگ بزنید این فروشگاه مدلهای دیگه هم داره بپرسید ZISA-Z622U رو چند میده:

این هم کاتالوگش:

jomong666
29-08-2010, 22:39
آقا ما 1 edge modem خریدیم .

بعد از نصب کانکت شد ولی سرعت اون از 6 بالاتر نرفت .

به نظر شما مشکل از کجا است .

راستی edge هم در محل ما فعال است چون با موبایل دوستم وصل شدم edge را فعال نشون می داد .

ولی الان سرعت دانلود خوب نیست.

jomong666
29-08-2010, 22:54

خیلی هم شیک طراحی شده !

موفق باشید ،

امید

من هم همینو گرفتم .
از بازار رضا گرفتی دیگه .
من خودم بعد نصب کانکشن ساختم و وصل شدم ولی سرعت دانلودم 6 کیلو است . می تونی راهنماییم کنی اشکال از کجاست .

jomong666
29-08-2010, 23:26
در ضمن کامپیوتر من هم رو میزی است و مودم را روی کیس گذاشتم ایا اصلا مکان edge modem تاثیری روی سرعت آن دارد .

یعنی با یه کابل ارتقا ی usb می شه سرعتم زیاد شه .

الان سرعت دانلود من 6 است . با idm دانلود می کنم .

نظر شما چیه .

jomong666
30-08-2010, 18:51
سرعتم 14 شد .......................

jomong666
30-08-2010, 20:33
با این همه اصلا سرعت پایدار نبود ... به نطرم باید منتظر 3g باشیم .

h-y2009
01-09-2010, 10:09
تفاوت دانگل با gprs momedm ها چیه و خرید کدوم به صرفه تره لطفا از لحاظ ساعت کارکرد، قیمت ،سرعت و ... توضیح بدید

Milad4171
01-09-2010, 12:25
فرقی نداره که
EDGE Modem همون دانگل هست. دانگل منظور همونه. دانگل منظور این قطعه هست!
سرعتش همون اندازه گوشی هست. قیمتش هم بچه میگن 85 تا 90 حدودا

oghyanoos
01-09-2010, 14:13
تفاوت دانگل با gprs momedm ها چیه و خرید کدوم به صرفه تره لطفا از لحاظ ساعت کارکرد، قیمت ،سرعت و ... توضیح بدید

چون دانگل جز اولین edge modem ها بود مردم به اسم دانگل این قطعه رو میشناسن. مثله ریکا، برف ، .......

Milad4171
01-09-2010, 14:51
جدی؟
ممنون گفتی به اطلاعاتم اضافه شد!!!:11:

h-y2009
01-09-2010, 23:23

اما یکی از دوستانم یه gprs modem داره که مدلش WAVECOM Q2403S که بهم قرضی داده تا امتحانش کنم ولی اصلا شباهتی به این تصاویری که شما گذاشتین نداره
با توجه به اینکه با USB وصل میشه ولی ویندوز اونو نمیشناسه و متاسفانه سی دی هم ازش ندارم اگه اطلاعاتی در موردش دارین بهم بگین و داریورش رو از کجا میتونم دانلود کنم تا امتحانش کنم و این دو رو مقایسه کنم تصویر رو براتون میزارم

شـیـفــو
03-09-2010, 17:28
چون دانگل جز اولین edge modem ها بود مردم به اسم دانگل این قطعه رو میشناسن. مثله ریکا، برف ، .......
فكر نكنك تو مترجم گوگل بزنيد Sim dongle ببينيد نتيجش ميده wirless dongle و چيزاي مشابه
كلمه دانگل در ماهواره هم داريم شنيديد حتما دانگل به معناي واسط هست واسط كاربري

jomong666
04-09-2010, 00:00
milad سرعتت چنده .

jomong666
04-09-2010, 00:08
دوستان میانگین سرعت را اعلام کنند ..

سرعت لحظه ای ملاک خوبی نیست من سرعت لحظه ای ام 32 شده 5 شده و ..................

سرعت میانگین را خودتان محاسبه کنین .

jomong666
04-09-2010, 00:21
سرعت میانگین من 6 است

aaeiria
04-09-2010, 12:52
کسی توی اصفهان هست که از این وسیله استفاده کرده باشه؟

Webpro_ir
04-09-2010, 13:18
دوستان کسی راجب دانگل 3.5G اطلاعات داره ؟
نسل جدیده ؟ چون من تا 3g رو شنیده بودم ولی 3.5g نه

این عکسهای مودمه که توی دبی دیدم
و مخصوص اتصالات هست
نمیدونم سیم کارتهای ایرانی بهش میخوره یا نه
ولی قیمتش به پول ما تقریبا 150 تومنه

h-y2009
04-09-2010, 15:00
اما یکی از دوستانم یه gprs modem داره که مدلش WAVECOM Q2403S که بهم قرضی داده تا امتحانش کنم ولی اصلا شباهتی به این تصاویری که شما گذاشتین نداره
با توجه به اینکه با USB وصل میشه ولی ویندوز اونو نمیشناسه و متاسفانه سی دی هم ازش ندارم اگه اطلاعاتی در موردش دارین بهم بگین و داریورش رو از کجا میتونم دانلود کنم تا امتحانش کنم و این دو رو مقایسه کنم تصویر رو براتون میزارم

آخرش ما نفهمیدم تفاوت این دو چیه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QUOTE]
و

jomong666
04-09-2010, 19:30
دوستان کسی راجب دانگل 3.5G اطلاعات داره ؟
نسل جدیده ؟ چون من تا 3g رو شنیده بودم ولی 3.5g نه

این عکسهای مودمه که توی دبی دیدم
و مخصوص اتصالات هست
نمیدونم سیم کارتهای ایرانی بهش میخوره یا نه
ولی قیمتش به پول ما تقریبا 150 تومنه

نه نمی خوره .

الان که معلوم شد 3g تا بهمن میاد . اگه 3g بیاد دیگه مثل این ایران ول بازی در نماره .. البته اینجا ایران است .........دیگه

jomong666
04-09-2010, 19:38
دوستان مکان ادج مودم روی سرعت آن تاثیری داره یا نه .

به نظرم ادج مودم به درد لپ تاپ می خوره . چون پی سی رو نمی شه هی این ور و اون ور برد که سرعت زیاد شه .

راستی دوستان که ادج دارن یه توضیح مفصل راجع به این وسیله بدن . ممنون می شم .

jomong666
04-09-2010, 20:33
دوستان من اصلا از ادج راضی نیستم .

ما که تا به حال سرعتمان از 6 بالا نرفت . علامت e هم روی موبایل می بینم نمی دونم دلیلش چیه . حتی رفتم یک ادج مودم گرفلتم بازم فرق نکرد .

خیلی حالم گرفته شد . شاید هم وضعیت آنتن دهی این جا خوب نیست .

شانس که نداریم.....

خوش به حال اون هایی که با 30 دانلود می کنند .

به نظر من اگه با موبایل جواب تگرفتید . سراغ ادج مودم نرین .... ولی اگه با موبایل ادج دارین سرعت بالای 25 در این صورت ادج مودم به شدت توصیه می شه..
دوم این که این ادج مودم ها بیش تر به درد لپ تاپ ها می خوره .

jomong666
04-09-2010, 20:39
درضمن ایران ول هم هی سرعت را کم و زیاد می کنه .

و نا محدود تبلیغ می کنه و محدود می ده .ماهی 10 گیگ . البته به نظر من اگه سرعت 30 باشد که نیست . باز می صرفه . من که دیگه تا آخر عمرم هم سراغ ایران ول نمی رم .

فقط بلدن جیب ما رو خالی کنن .
سرویس دادنشون به درد نمی خوره .

jomong666
04-09-2010, 20:45
یکی نمی گه اگه می خای محدود بدی . چرا تبلیغ نامحدود می کنی ....

خجالت هم نمی کشن .

همینه که سرعت اینترنت ما تو ته جدوله . افغانستان از ما جلوتره .

شـیـفــو
05-09-2010, 01:34
یکی نمی گه اگه می خای محدود بدی . چرا تبلیغ نامحدود می کنی ....

خجالت هم نمی کشن .

همینه که سرعت اینترنت ما تو ته جدوله . افغانستان از ما جلوتره .
شما خيلي برام اشنا هستيد . نام كاربريت در فوروم همسايه چيه ؟
اگر دوستان از اين مودما خواستان برن از همون بازار رضا بخرم مطمئن تره
جسارت نشه به شما دوست عزيز ولي با 19 پست هيچ جوره نميشه اعتماد كرده براي خريد اينترنتي قيمتتم بالاست ميگم بازار رضا كه سنگر اصلي دزدان فروشنده تهارن هست داره ميده75 بعد شما ميديد 85 ؟
بگذريم
دوستان كسي يه مودم به ما يه شب اجاره ميده 2000 تومن ببينم اگر خوبه تو خونمون منم بخرم
كسي نيست ؟

amirfadaie13
05-09-2010, 08:32
سلام.
سرعت لود کردن صفحات با این مودم ها چه جوریه..؟

شـیـفــو
05-09-2010, 12:14
سلام.
سرعت لود کردن صفحات با این مودم ها چه جوریه..؟
سرعت لود نسبت به گوشي فرقي نداره
نكته مهم اينه كه فقط اينا سطح سيگنال بالاتري رو ميگيرن ( بهتر احتمالا انتن ميدن) و شايد سرعت پايدارتر باشه
و اين مشكلات موبايل ندارند همين وگرنه سرعت لود بيشتر نميكنه يا مثلا پينگ كاهش نميده

pesar_tanha
05-09-2010, 12:39
سلام
اینطور که معلومه چیزی بدی نیست
همراه اول که اینترنت نامحدود داره ماه 10 تومان از ایرانسل کسی میدونه داره یا خیر و اگه داره قیمت ؟
دوم اینکه اگه اینترنت سیم را نا محدود کنیم میشه از طریق نت از خود سیمکارت به عنوان گوشی استفاده کرد/ منظور بشه باهاش SMS و یا تماس گرفت که از حساب سیمکارت کم نکنه؟

jomong666
05-09-2010, 17:20
شما خيلي برام اشنا هستيد . نام كاربريت در فوروم همسايه چيه ؟
اگر دوستان از اين مودما خواستان برن از همون بازار رضا بخرم مطمئن تره
جسارت نشه به شما دوست عزيز ولي با 19 پست هيچ جوره نميشه اعتماد كرده براي خريد اينترنتي قيمتتم بالاست ميگم بازار رضا كه سنگر اصلي دزدان فروشنده تهارن هست داره ميده75 بعد شما ميديد 85 ؟
بگذريم
دوستان كسي يه مودم به ما يه شب اجاره ميده 2000 تومن ببينم اگر خوبه تو خونمون منم بخرم
كسي نيست ؟

ولش کن ............من هم دیگه نمی فروشم ...... در ضمن از بازار رضا 4 روزه خریدم ..........

اونم 95 تومن ...................

در هر حال دیگه فروشنده نیستم .......

شـیـفــو
05-09-2010, 18:02
ولش کن ............من هم دیگه نمی فروشم ...... در ضمن از بازار رضا 4 روزه خریدم ..........

اونم 95 تومن ...................

در هر حال دیگه فروشنده نیستم .......
عزيز ناراحت نشي ها جسارت نكردم
1. چرا پستات زياد نميشه ديشبم 19تا بود الانم 19 هستي ؟
2. بازار رضا فروشگاه هوشمند 75 تومن

jomong666
05-09-2010, 23:01
نرم افزار های افزایش دهندهی سرعت مثل modem booster برای ادج مودم ها وجود داره اگه داره دوستان بذارن .

یا درایور های بهتر . درایور z632 را اگه کسی داره بذاره .

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

---------- Post added at 11:58 PM ---------- Previous post was at 11:54 PM ----------

این عکس بالا میانگین سرعت من رو در حین 1 ساعت اتصال نشون می ده .
که به 6.2 هم رسید .

دوستان دیگه که ادج مودم دارن سرعتشون چنده .

---------- Post added 06-09-2010 at 12:01 AM ---------- Previous post was 05-09-2010 at 11:58 PM ----------

jomong666
05-09-2010, 23:07

jomong666
06-09-2010, 01:38
dns کانکشن رو زدم 208.67.222.222

سرعت لود صفحات بهتر شد .

می خواین امتحان کنین .

jomong666
06-09-2010, 01:44
عزيز ناراحت نشي ها جسارت نكردم
1. چرا پستات زياد نميشه ديشبم 19تا بود الانم 19 هستي ؟
2. بازار رضا فروشگاه هوشمند 75 تومن

نه مگه چی گفتی که نارحت شم .

پست ها هم زیاد میشه ..............

مودم سفیده رو 80 میده ................ چونه بزنی میشه 75
مودم سیاهه رو خودش 90 میده .........بقلی ها 95............. جونه بزنی تا 85 بهت میده

همین 2 مدل هم بیش تر نداره
البت یه مدل هم داشت یه عالم دم و دستگاه داشت

jomong666
06-09-2010, 01:51
سرعت لود صفحات خوب شد .........

برین تو تنظیمات apn ادج مودم dns 1 را بزنین 208.67.222.222

dns2 را بزنین 208.67.220.220

بعد کامپیوتر رو ریست کنین .

سرعت لود صفحات زیاد میشه .

jomong666
06-09-2010, 02:06

DaRiOuShJh
06-09-2010, 13:54
هممم

بچه ها کسی عکسی یا لینکی نداره به کارمون بیاد؟

یه مقدار زیادی گرونه

فرقش با همون usb ها چیه؟

jomong666
06-09-2010, 14:19
هممم

بچه ها کسی عکسی یا لینکی نداره به کارمون بیاد؟

یه مقدار زیادی گرونه

فرقش با همون usb ها چیه؟

39 دلاره ..........توایران میدن چند

DaRiOuShJh
06-09-2010, 14:22
نه والا تو اونیکی تاپیکی که زدم دوستان معرفی کردن
یه مدل دیگه هست که 5-6 تومنه گویا
ولی احتمالا امکان تماس و ... نداره فقط در حده استفاده از GPRS و ... هست

jomong666
06-09-2010, 17:47
نه والا تو اونیکی تاپیکی که زدم دوستان معرفی کردن
یه مدل دیگه هست که 5-6 تومنه گویا
ولی احتمالا امکان تماس و ... نداره فقط در حده استفاده از GPRS و ... هست

ببین تو بازار گیر میاد ...در ضمن اگه گیر اومد و کار نکرد چی

هیچ ارزونی بی حکمت نیست

jomong666
06-09-2010, 17:55
راستی دوستان دی ان اس ها رو امتحان کردن

چه طور بود

به درد می خورد یا نه .

Milad4171
06-09-2010, 19:30
روی این سیستم جوابگو نیست. برای سیستم های با پهنای باند بیتشر و سرعت متعادل تره

jomong666
06-09-2010, 21:35
بدترین مشکل این سیستم نوسان سرعت است

چون من وقتی دانلود می کنم می بینم یه دفعه روی 7 است ....یه دفعه روی 14 است.............یهو می ترکونه می ره روی 20 .........بعضی وقت ها هم روی 1 و 2 می مونه .
این هم به دلیل سوئیچ کردن روی بی تی اس های اطرافه

Milad4171
06-09-2010, 21:58
دوست عزیزمون که این تاپیک ها رو راه انداخت گفت که این موضوع کاملا به منطقه و شلوغه اون مربطه و فاصله ی آنتن های BTS
میتونین این برای فهمیدن اینکه آنتن ها کجا هستن با گوشی از برنامه ی Google Maps استفاده کنید و بهتون میگه شما الان دارین از چه منطقه ای با کدوم BTS آنتن میگیرین. بعد ببینین فاصله اش تا اونجایی که هستید چقدره!

jomong666
06-09-2010, 23:57
برای اجرلی این برنامه باید gps داشته باشه گوشی

Milad4171
07-09-2010, 00:16
EDGE
پست اول رو بخونین!!!

jomong666
08-09-2010, 03:08
سلام کسانی که ادج مودم دارن توجه کنند

در قسمت تنظیم ها connection نرم افزار مقادیر زیر رو وارد کنین .

Connection Name : Irancell
Username & password : خالي
Access Point Name : mtnirancell
dial number: *99***1#
این طوری یه مقداری سرعت بهتر می شه.....l

---------- Post added at 04:02 AM ---------- Previous post was at 04:00 AM ----------

بعد از تغییرات هم باید کامپیوتر رو ری استارت کرد .

---------- Post added at 04:07 AM ---------- Previous post was at 04:02 AM ----------

EDGE
پست اول رو بخونین!!!

من همون پست رو خوندم فهمیدم ادج چیه .....
و رفتم مودمش رو خریدم

ولی آرزو به دل موندم سرعت 30 رو حداقل 1 دقیقه ثابت داشته باشم

اگه لب تاپ داشتم حداقل ادج مودم رو تو یه محل دیگه آزمایش می کردم ......

---------- Post added at 04:08 AM ---------- Previous post was at 04:07 AM ----------

میانگین سرعت اتصال من در بهترین حالت 6.2 بود

DaRiOuShJh
08-09-2010, 05:11
دوستان و اساتید گرام بنده تا صفحه ی 3 رو خوندم چند سوال دارم بی زحمت راهنمایی کنید:46:

1. این کلمه رو تو گوگل سرچ کردم نوع های مختلفی داشت که زیره 75 یورو نبودن! چه طور پس با این قیمت اونم تو ایران و با گارانتی ممکنه با قیمت 80 اینا باشه؟ بنده در اشتباهم یا ...؟:20:

2. خوب دوستان اشاره کردن حتی سر 3 ساعت هم داغ میکنه! چه برسه به 24 ساعت! تا چه حد میشه اسفتاده کرد واقعا؟ 3 ساعت که خیلی کمه برای این همه هزینه:20:

3. کلا این ایرنسل یا همراه اول سرعت لفظی که میدن چند هست؟ برای خودمم با هر دو بیشتر از 5 کیلو نصیبم نشده اونم با آنته پر! قطعی هم که میترکونن!:31:

4. با IDM و ... سازگاری کامل داره آیا اینترنتی که از این موردم میگیریم؟

5. کسی کارش به گارانتی (وارانتی خارجه!:31:) رسیده؟ چه خبره اونجا؟ میپیچونن فقط یا گهگاه کاری هم انجام میدن؟

6. تو بازار ایران یا رضا تو تهران اگر کسی از دوستان کسی رو آشنا داره تو پروفایلم بگه اگه خواستم بگیرم ازشون بگیرم دعاگوی اون دوست هم بشیم

ما که داریم زیره فشاره این قیمت ها شل و پل میشیم! آخه 42 تومن برای اینترنته 128 ماهیانه اونم تو شهره پاییتخت و مرکز تکنولوژی یه کشور واقعا جالب نیست!

اگه با 10 تومن بشه همین کار رو کرد خوب چرا بدمون بیاد! از خدامون هم هست

Milad4171
08-09-2010, 12:54
دوستان و اساتید گرام بنده تا صفحه ی 3 رو خوندم چند سوال دارم بی زحمت راهنمایی کنید:46:

1. این کلمه رو تو گوگل سرچ کردم نوع های مختلفی داشت که زیره 75 یورو نبودن! چه طور پس با این قیمت اونم تو ایران و با گارانتی ممکنه با قیمت 80 اینا باشه؟ بنده در اشتباهم یا ...؟:20:

2. خوب دوستان اشاره کردن حتی سر 3 ساعت هم داغ میکنه! چه برسه به 24 ساعت! تا چه حد میشه اسفتاده کرد واقعا؟ 3 ساعت که خیلی کمه برای این همه هزینه:20:

3. کلا این ایرنسل یا همراه اول سرعت لفظی که میدن چند هست؟ برای خودمم با هر دو بیشتر از 5 کیلو نصیبم نشده اونم با آنته پر! قطعی هم که میترکونن!:31:

4. با IDM و ... سازگاری کامل داره آیا اینترنتی که از این موردم میگیریم؟

5. کسی کارش به گارانتی (وارانتی خارجه!:31:) رسیده؟ چه خبره اونجا؟ میپیچونن فقط یا گهگاه کاری هم انجام میدن؟

6. تو بازار ایران یا رضا تو تهران اگر کسی از دوستان کسی رو آشنا داره تو پروفایلم بگه اگه خواستم بگیرم ازشون بگیرم دعاگوی اون دوست هم بشیم

1- خوب از این بساتا زیاده. احتملا اون با 3g بوده. و البته اینی که الان پره تو بازار چینی هست و مارک نیست . و باید کلا بیخیال بحث گارانتی بشی. گارانتی برای چیزی هست که ارزش داره و فروش داره. نه این!!!:46:

2- نه بابا. داغ میکنه به خاطر اینه که داره ازش استفاده میشه. خیلی چیزها هستن که داغ میکنن ولی طبیعی هستن! مثل باند اسپیکر( پشتش میشه نیمرو درست کرد):31:
یا وسایلی که مکانیکی عمل میکنن و آرمیچری هستن!!
و کلا شما نگران نباش.
حتی فلش هم که استفاده کنی و زیاد به سیستم وصل باشه داغ میشه بخاطر سرعت انتقال اطلاعات هست و آنلاین بودن به سیستم.
بهر حال کلا یعنی نگران داغ کردنش نباش!!

3- شما هواست باشه. اگه با گوشی رسیو کم داری حالا با ایرانسل یا همراه اول. جفتشو تست کن و بهتری سرعت رو پیدا کن. بعد برو دنگل بخر. من گفتم بهترین سرعت و نرمال واسه این سیستم 20 تا 25 هست. که اونایی که از EDGE استفاده میکنن معمولا سرعتشون اینه.
5 کیلوبایت یعنی اصلا از EDGE استفاده نمیشه یا آنتن محله تون هنوز بهینه نشده!:13:

4- بله. جالبه بدونی من با دانلود منجیر 30 35 دانلود میکنم و با برنامه هایی مثل ووزه یا یو تورنت 20 دانلود میکنم!:27:

5- من نه!!!

6- یکی از دوستان بودن. فعلا اینجا نیستن .بذار ببینم میتونم پیداش کنم. البته به هر حال شما باید روی 80 تومن حساب کنی!!!:46:

:31:

Milad4171
08-09-2010, 13:05
س

من همون پست رو خوندم فهمیدم ادج چیه .....
و رفتم مودمش رو خریدم

ولی آرزو به دل موندم سرعت 30 رو حداقل 1 دقیقه ثابت داشته باشم

اگه لب تاپ داشتم حداقل ادج مودم رو تو یه محل دیگه آزمایش می کردم ......

---------- Post added at 04:08 AM ---------- Previous post was at 04:07 AM ----------

میانگین سرعت اتصال من در بهترین حالت 6.2 بود

شما باید حتما تست کنی ببین سرعتت کجاها و با یه سیم کارتی خوبه!
علامت E میاد؟
اگه میاد مطمعن باش یه جاهایی از خونه هست که سرعت بهتری داشته باشی. باید تست کنی.
مثلا تو اتاق من سمت چپ سرعتم25 بود. سمت راست 30. الان کلا بسات رو جمع کردم رفتم اونور که سرعت بیشتره!!!:31:

ghasem13
09-09-2010, 04:08
امروز که تو یکی از سایت های فروش قطعات کامپیوتر گشت میزدم به یه قطعه برخوردم به اسم Multi Card Reader with Sim Readable که فکر کنم بشه باهاش به اینتر نت وصل شد(با سیمکارت) با قیمت 26000 لینک صفحه رو میزارم تا دوستان هم یه نگاهی بندازن.فقط نظرها فراموش نشه ! شاید بخوام بخرمش.

Gune Baxan
09-09-2010, 11:20
امروز که تو یکی از سایت های فروش قطعات کامپیوتر گشت میزدم به یه قطعه برخوردم به اسم Multi Card Reader with Sim Readable که فکر کنم بشه باهاش به اینتر نت وصل شد(با سیمکارت) با قیمت 26000 لینک صفحه رو میزارم تا دوستان هم یه نگاهی بندازن.فقط نظرها فراموش نشه ! شاید بخوام بخرمش.

این یک رم ریدر هست که قابلیت خوندن اطلاعات از روی سیم کارت رو داره و برای اتصال به اینترنت نیست.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چند وقتی از سرویس ایرانسل استفاده میکردم و با سرعت در حدود 20 دانلود داشتم، ولی چند وقتیه سرعت به شدت کم شده و حتی یک صفحه عادی رو به زحمت باز میکنه. قصد خرید قطعه رو داشتم که منصرف شدم.

phoenix666
09-09-2010, 11:56
ببخشید می خواستم بدونم با این دانگل های سیم کارت میشه SMS هم ارسال کرد ؟ (تعداد زیاد )
برنامه اش روی خود پک هست یا باید از جایی گرفت ؟

اگر برنامه ای در این زمینه میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.

David Jones
09-09-2010, 12:35
سلام.این gsm modem تفاوتش با دانگل چیه . من فقط دیدم باهاش پیامک فله ای سند میکنن . نرم افزاراشم معمولا ایرانیه.با اینا میشه ادج استفاده کرد ؟
این دانگلا واسه ارتباط با اینترنت یا ارسال پیامک فله ای نرم افزار خاصی لازم داره ؟ خودشون همچین نرم افزاری دارن ؟

Milad4171
09-09-2010, 13:16
اسمش اصلا همینه EDGE MODEM و کار اصلیش همین هست. من اس ام اس رو خبر ندارم ولی خودم که یک روز باهاش کار کردم تقریبا مثل دانگلی هست که روی لپ تاپ ها وجود داره.
دانگل هم به یه قطعه ی الکترونیکی میگن. کلا یه قطعه رو بهش میگن دانگل.
البته تو انگلیسی معنیش چیز دیگه ای هست ولی یه جور اصطلاحه!

واسه اس ام اس هم سایت به قدر کافی هست. 20 تومن می ریزی 3000 تا اس ام اس میدی.( حالا دقیقش رو نمیدونم)
ولی برای تعداد بالاست. تازه میتونی تعیین کنی طرف بتونه جواب بده یا نه!

jomong666
10-09-2010, 01:44
اگه تو مرور صفحات مشکل دارین .

از نرم افزاری که دوستمون تو فروم زیر معرفی کردن استفاده کنین.

سرعت مرور رو بالا می بره .......

---------- Post added at 02:44 AM ---------- Previous post was at 02:43 AM ----------

در ضمن تنظیمات برای من 1 ساعت طول کشید

در زمان تنظیم هم باید کانکت باشین

jomong666
10-09-2010, 18:06
بعد از اتمام کار برنامه یک صفحه میاد که در آن بهترین dns رو به شم پیش نهاد میده

شما آن dns رو میتونین در تنظیمات کانکشنی که با اون به اینترنت وصلمیشین بذارین.

worldm
11-09-2010, 09:43
چرا این تایپیک به بی راهه کشیده شده و جایی شده برای بحث و جدل بیخود.
کسی در مورد این دو تا صفحه با قیمتهای 9 و 18 هزار تومنی چیزی میدونه؟
اینها هم دانگل سیمکارت هستند؟

لطف کنید و در مورد خود دستگاه توضیح بدین و عکسهای مربوط به دستگاهتونو بذارید؟
لطف کنید و یک نفر بگه که خرید از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مظمئنه یا نه؟
از مشخصات دستگاه لطف کنید و بیشتر بگید؟ایا در حجمهای بالا براش به غیر از داغی مشکل دیگه پیش میاد یا نه؟

jomong666
11-09-2010, 16:12
دوست عزیز این اولی که شما می گی سیم کارت خوان است .....

یعنی فقط اس ام اس های روی سیم کارت و شماره های روی سیم کارت می تونی باهاش ببینی و اون ها رو تغییر بدی .

و اصلا باهاش نمی تونی به اینترنت وصل شی .

حتی تو توضیحات فروشنده هم حتی ارسال اس ام اس ذکر نشده .

اصلا ارزش خرید نداره.

دومی هم که همونه که فقط 2 برابر قیمت میده...این وسیله هم برای پین گذاشتن روی سیم کارت و ....است . با اینا نمی شه به اینترنت وصل شد .

در ضمن به نظر من از بازار رضا بخری بهتره. در ضمن قبل خرید به ما بگو با موبایل با چه سرعتی دانلود می کردی اگه حول 25 است .

بهت توصیه می کنم بگیری . چون حداقل موبایل داغ نمی کنه.

ولی اگه مثل ما سرعتت حول 5 و 6 است یعنی ادج فعال نیست.
و نگیر که با ادج مودم هم همون آشه و همون کاسه.

worldm
11-09-2010, 23:08
من شهرستانی هستم و دسترسی به بازار رضا ندارم.
گوشیم 5530 هست و سرعتم بین 25 تا 30 نوسان داره حدود 5 دقیقه وصل بود تا 5 درصد دانلود داشتم بعد وایستاد هر کاری میکنم دیگه وصل نمیشه چرا؟
در صورتی که با خود گوشی وصله.
من طرح شبانه رو برای خودم فعال کردم و موقع وصل شدن هم علامت E میاد.حالا در صورتیکه بخوام این دستگاهو بگیرم از کدوم سایت بگیرم بهتره؟

jomong666
12-09-2010, 01:24
گوشی نوکیا را با نرم افزار nokia pc suit وصل کنین .

در ضمن طرح شبانه از 11 شب تا 6 صبح و روزهی تعطیله.

بعد از پیام فعال سازی وصل شین تا شارژ به هدر نره.

خوشبختانه 100 درصد ادج شما در اون مکان فعاله. چی میشه نزدیک ما هم یه آنتن جدید ایرانسل بزنه .....ولی باز هم امتحان کن ببین روی 25 و 30 دانلود می کنی

برای ساختن کانکشن به صورت دستی هم همون طور که تو فروم زیر اومده اقدام کن .

worldm
12-09-2010, 06:51
سروریس برام فعاله فقط مشکلم اینه که بعد از چند دقیقه دانلود یه دفعه ای قطع میشه و ادامه نداره در ضمن گوشیمو با کابل و نرم افزار همراهش یعنی nokia ovi suite که کار همون پی سی سوییت رو انجام میده وصل میکنم.
قبلا بلوتوث داشتم ولی سر یک دقیقه کار کرد و دیگه چراغش روشن نشد فکر کنم سوخته باشه.سرعتشم عالی بود
در صورتیکه من دانگل سیمکارت بخرم ایا بعد از وصل شدن امکان قطعی مثل الان که با گوشی استفاده میکنم هست؟
ایا میشه با سیمکارت دیگه ایرانسل هم کار کرد و تفاوتی در سرویس نداره؟
ایا این سرویس ایرانسل همیشگی هست و بعد از خرید دانگل یه دفعه ای قطع نشه؟
ایا شما یا کسی میتونه برام دانگلو تهیه کنه؟هزینشم میدم .من مازندران - بابل هستم فکر نکنم اینجا پیدا بشه.

Zorro
13-09-2010, 11:22
من خودم دارم فکر و تحقیق میکنم
اگه خواستم بخرم ایشالله میام نتیجش رو میگم
اینجا اکثرا بچه ها سوال دارن
دوستانی که دانگل دارن کمتر مشارکت کردن
دوستان خواهش میکنم راجب مزایای دانگل ها و مارک های مختلفشون و سازگاریشون با سیستم های مخابراتیه ایران توضیحاتی رو بدن که ماها که در مرحله تصمیم هستیم از تجربیاتشون و اطلاعاتشون استفاده کنیم
ممنونم

jomong666
13-09-2010, 20:30
1........مارک که ....مارک معروفی نداره ........اغلب رقم به رقم و چینی هست ....تو بازار رضا شبکه ی هوشمند هم 2 نوع بود

2.....موقع نصب اذیت میکنه و درایور ها با ویندوزهای 32 بیتی مشکل دارن.
روی 64 بیتی ها که اصلا نصب نمی شن

3......سرعتش همون سرعتی است که با موبایلتون وصل میشین.
اگه ادج در محلتون فعال است و رو 30 دانلود میکنین ....با ادج مودم هم رو 30 دانلود می کنین

اگه مثل من سرعتتون همون 5 و 4 جی پی آر اس است با این هم همون حدود .

حالا یه دفعه می بینی سرعت می ره یه لحظه 30 میشه اون برای کسانی که ادجشون فعال نیست مقطعی است در حد چند لحظه هم هست .به اون دل خوش نکنین

4.......مزیتی که داره اینه که باتری موبایل داغون نمیشه

در ضمن باتری رو اگه در حال شارژ از اینترنت استفاده نکنی هیچ چیش نمیشه

5....ناپایداری این سرویس که به نظر من در بعضی موارد به عمده .....یکی از مشکلات اصلیه که با ادج مودم حل نمیشه

مثلن من دارم فایلو با سرعت 7 میگیرم ...بعد دو دقیقه سرعتم صفر میشه....که به نظرم یه مقارش مشکل درایوره ....یه مقدار هم

مشکل ایرانسله ...البته دوستانی که ادج تو محلشون فعاله به دلیل قوی تر بودن بی تی اس ادج کم تر از این مشکل ها دارن .

6.....من خودم از خرید ادج مودم پشیمونم ....چون ادج تو محلمون فعال نیست

.....ولی اگه کسی سرعتش دائم حول 30 باشه

سرویسش پایدار بوده ..........ادج مودم بگیره خیلی هم به دردش شاید بخوره.....جون میده برای دانلود با تورنت

7.....دنبال یک نرم افزار کمکی یا درایور جدید هستم ....اگه کسی میتونه کمک کنه

8....سیم کارت رو که اتوماتیک میشناسن

کانکشن هم دستی یا اتوماتیک برات میسازن

9.....اس ام اس هم با هاشون میتونی بدی

10....به نظر شخصی من خریدنش خرج اضافه است .....البته تصمیم با شماست ....موارد بالا هم تجربیات منه

mostafa1400
16-09-2010, 17:39
دوستان من با سرعت بالای 20 دانلود میکنم. یک تلفن همراه دارم گذاشتم فعلا برای این کار. مشکلم اینکه وقتی شب میزارمش برای دانلود بمشکل برمیخوره یعنی باطری تموم میشه (نمیشه همزمان هم به لپ تاپ وصل کرد هم به برق) آیا این مشکل منو حل میکنه (مثلا بمیتوه 8 ساعت مدام وصل باشه و نسوزه؟) ؟ اگر تنها اینترنت ازش بخوام با چقدر حل میشه؟

Milad4171
16-09-2010, 19:42
خوب شما با کابل وصل کن! با بلوتوث خیلی خیلی سریع باطری رو خالی میکنه!!!
میتونی از این دانلگل ها بخری که توی این تایپک معرفی میکنه!
وسیله ای هست که فقط برای این کاره و 24 ساعته تضمین میکنه که مشکل نباشه!!!

parsa5564
16-09-2010, 19:48
دوستان من از شنبه یک هفته ای adsl ندارم.می خوام از ادج ایرانسل استفاده کنم
چطور بفهمم جایی که من هستم از ادج میشه استفاده کرد یا نه؟گوشی نوکیا 5800 دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید

yas135
16-09-2010, 20:01
سلام برو بچ من یه تستی با5320کردم خواهشا نتیجه رو بگید چه جوریه خوبه سرعت ..میصرفه دانگل بخرم دانلود کنید چیزی نیست به قدر ی فشرده شده که بتونید دانلود کنید حجمش875کیلوبایته فرمتشمswf

yas135
16-09-2010, 20:01
سلام برو بچ من یه تستی با5320کردم خواهشا نتیجه رو بگید چه جوریه خوبه سرعت ..میصرفه دانگل بخرم دانلود کنید چیزی نیست به قدر ی فشرده شده که بتونید دانلود کنید حجمش875کیلوبایته فرمتشمswf

masud-000000
16-09-2010, 20:28
دوستان من از شنبه یک هفته ای adsl ندارم.می خوام از ادج ایرانسل استفاده کنم
چطور بفهمم جایی که من هستم از ادج میشه استفاده کرد یا نه؟گوشی نوکیا 5800 دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید
شما با گوشیتون به اینترنت ایرانسل وصل بشید...اگه بالای آنتن گوشیتون علامت E ظاهر شد،اون منظقه ادج رو ساپورت می کنه!:10:

mostafa1400
16-09-2010, 20:43
خوب شما با کابل وصل کن! با بلوتوث خیلی خیلی سریع باطری رو خالی میکنه!!!
میتونی از این دانلگل ها بخری که توی این تایپک معرفی میکنه!
وسیله ای هست که فقط برای این کاره و 24 ساعته تضمین میکنه که مشکل نباشه!!!
1-با کابل وصل میکنم ولی خب ورودی برق و یو اس بی اش یکیه.
2- یعنی داغ نمیکنه؟ بجز بازار رضا - عمرا ازش بخرم- بازارهای رایانه اینارو داره یا تلفن همراه؟

Milad4171
16-09-2010, 22:12
خوب همون دیگه
گوشیت چیه؟
منم با کابل وصل میکنم

داغ میکنه ولی مشکلی نیست.... هر دوستاش داره... میتونی بری بازار مبایل طبقه ی زیر همکف.
فکر کنم پیدا بشه!!

parsa5564
17-09-2010, 16:06
دوستان من چک کردم و متوجه شدم که میتونم از ادج استفاده کنم.سرعتش هم نسبتا خوب بود.کارمو راه میندازه
حالا چطوری میتونم برای یک هفته تا 10 روز اینترنت نا محدود ایرانسل یا بسته ها ی رویایی یا هرچی اسمش هست تهیه کنم؟

mostafa1400
17-09-2010, 18:08
باید برم بگم دقیقا چی میخوام؟ (یعنی بگم مدوم ای دی جی ای میخوام؟)
بالاخره کف قیمتش چقدر شد؟ نکنه هفته ی دیگر 20 تومنیش بیاد؟

mostafa1400
18-09-2010, 18:27
من عین صفحه ی اولی رو 70 تومن با یک سی دی خریدم البته هنوز نتونستم راش بندازم و آنتن هم نداره.
نشانی تهران طبقه سوم پاساژ علا الدین

mostafa1400
18-09-2010, 18:32
اینم سایت سازندشه. سایت فروششم دارم اگر کسی خواست وارد کنه.

mostafa1400
18-09-2010, 18:35

mostafa1400
18-09-2010, 18:58
یکی بیاد کمک! اینی که من گرفتم دو تا سخت افزارشو درست نشد. زدم آپ دیت شه MASS STORAGE درست شد ولی WIRELESS MOSEM MUDOLE نشد و الان تو برنامش شناسایی نمیکنه.چیکار کنم؟

Milad4171
18-09-2010, 19:03
دوستان من چک کردم و متوجه شدم که میتونم از ادج استفاده کنم.سرعتش هم نسبتا خوب بود.کارمو راه میندازه
حالا چطوری میتونم برای یک هفته تا 10 روز اینترنت نا محدود ایرانسل یا بسته ها ی رویایی یا هرچی اسمش هست تهیه کنم؟

فعلا باید صبر کنید. چون طرح تابستان ی ایرانسل فعلا تموم شده. ولی همراه اول هست و تعرفه هاش دائمیه!
در طرح پاییزه هم این طرح ها میاد ولی با کمی تفاوت. باید صبر کنین. چون فعلا تعرفه ها فعلا نمیشه!!!

mostafa1400
20-09-2010, 11:50
با تشکر و سپاس از توجه دوستان و پاسخهای مناسب.
برای این نمونه درایورهای موجود تا ویندوز ویستا را پاسخ میدهند و برای ویندوز 7هفت هیچی هنوز نیست.

Milad4171
20-09-2010, 13:19
یکی بیاد کمک! اینی که من گرفتم دو تا سخت افزارشو درست نشد. زدم آپ دیت شه MASS STORAGE درست شد ولی WIRELESS MOSEM MUDOLE نشد و الان تو برنامش شناسایی نمیکنه.چیکار کنم؟

رفتم دیدم. این همون مدلی هست که دوستان گفته بودن؟؟؟
بهترین همون فیلیپس هست که دوستمون گفت!!!

و مشکل درایور هم نداره .دوستان میگن روی 64 بیتی هم جواب داده!!!

با تشکر و سپاس از توجه دوستان و پاسخهای مناسب.
برای این نمونه درایورهای موجود تا ویندوز ویستا را پاسخ میدهند و برای ویندوز 7هفت هیچی هنوز نیست.

اونی که شما خریدین اگه اینه:

همونی که دوستان توی صفحه ی اول معرفی کردن و مشکلی با درایور 7 نداره!
البته معمولیا اینا Plug & Play باید باشه. ولی ممکنه برنامه ی مبدلی فقط داشته باشه!!!
از کجا خریدین؟ از سایت ؟

mostafa1400
20-09-2010, 13:32
همینو خریدم نوشتمم از کجا. اینا همشون یکین. اون فیلیپس که مینویسه مال داریور حافظشه. اما بعد باید Wireless رو هم بشناسه. کاملا مشکل داره با ویندوز هفته.

این شرکتهای چینی بی پدر و مادر ساخته شدن یعنی فقط یک کارگاه کوچولون مونتاژ میکنن. انقدر کوچک که حتی بلد نیستن بفروشن. اینایی که بعنوان شرکت میبینید هیچ کدام سازنده نیستن. الکی اسمشونو میزنن. این مودمم اصلا نه مدل داره نه اسم. آره میتونی یک مدل پیدا کنی ولی من برات یک مدل پیدا میکنم عین همین. سر کاریم داداش.

abc2
20-09-2010, 17:23
دوستان این سرویسهای همرا اول نامحدوده یا مثل ایرانسل نامحدوده ؟ سرعت دانلودش چقدره . ممنون

regularuser
21-09-2010, 13:38
حذف شود .................................

mostafa1400
21-09-2010, 13:56
این مودم مال شرکت چینی ZISA هست . این هم سایتش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم ایمیل بخش فنی شون
zisa@zisacom.com.cn
شرکت ایرانی نیکان نمایندگی محصولات ZISA را داره این هم آدرسش

آقا/خانم تو کجا بودی؟ هیچکس این سایتو بلد نبود. حتی ملت تو اینترنت هم گیر این سایت بودن. اگر بگردی تو یکی از صفحات همین مودم رو با مدل دیگری نوشته بودن.
من میل زدم ببینم چی میگن.

اگر بتونی آنتنشم پیدا کنی (کنارش جا آنتن داره) خوب میشه.

danielo
21-09-2010, 14:13
دوستان یک سوال .مثلا اگر سرعت دونلود من 10 بود. و گوشی من e را ساپرت نمیکرد.من از این دانگل ها بخرم.ایا به طور حتم سرعتم بالا میره؟؟؟؟؟؟؟ یا اینکه ممکن هست تغییری نکنه؟؟؟؟

danielo
21-09-2010, 14:22
لطفا بهترین مدل در حال حاظر که قیمت کمتری هم داره را بگید . در ضمن بگید که از کجا میتونیم تهیه کنیم .امثال ما که تو شهرستان هستیم

Milad4171
21-09-2010, 14:25
نه هیچ فرقی نداره.
جفتشون مثل هم هستن!
ولی شاید رسیو کمی بهتر باشه چون اختلالات ارتباطی کمتره!

mostafa1400
21-09-2010, 14:42
آیا میشه بدون نرم افزار و با کانکشن به اینترنت وصل شد؟ من که تو ویستا نتوسنتم.

faghat AMD
26-09-2010, 14:25

و بعد هم اوکی کنین..

آقا میلاد من همین مشکل رو داشتم. زمان کانکت شدنم یه اخطار میداد راجع به ارتباط یو اس بی و یه لینکی در سایت مایگروسافت معرفی می کرد. من توجه نمی کردم، نتیجه اش هم این بود که سرعتم یه زمانی شروع میکرد به سقوط تا این که دیسکانکت میشد. از دیشب که اون لینک مایکروسافت رو دنبال کردم و پچ مربوط رو نصب کردم وضعیت اتصالم ردیف شده. دیگه نوسان نداره به اون صورت و دیسکانکت هم نمیشه.

شما که با دانگل داخلی کار می کنی احتمالن دچار مشکل با درایور هستی. از نرم افزار DRIVER MAGICIAN استفاده کن ببین درایور جدیدی واسه اون سخت افزارت پیدا نمی کنه؟ ضمنن اگر ویندوز پیامی در مورد اتصال داد حتما بهش توجه کن.

faghat AMD
26-09-2010, 14:35
بعضی از دوستان میگن اگه از گوشی استفاده کنیم باتریش میترکه و ال سی دیش می سوزه و .........
می خوام بدونم کسی چنین چیزی به طور مستند شنیده یا دیده؟ من الان دو روزه که با گوشی وصل هستم. ال سی دی که زمان اتصال خاموشه. باتریش هم چک کردم، خنک خنکه. حتی به اندازه زمان شارژ هم گرم نمی شه باتریش.
ولی اگه ترکیدن گوشی رو دیدین به ما هم بگین مراقب باشیم.

این هم سرعت من، با گوشی 5630 نوکیا

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
26-09-2010, 17:33
عجیبه
یعنی 48 ساعته مداوم وصلید؟ داغ نکرده اصلا؟!!
از پهناتون چه قد استفاده میکنید دانلود میکنید مثلا؟
مشکل اصلی همون داغ کردنه باطریه که گرماش به قسمت های دیگه آسیب میزنه
من 3 ساعت GPS ام فقط وصل بود داغ کرده بود

faghat AMD
26-09-2010, 18:34
نه دیگه وقتی پای کامپیوتر نیستم چرا وصل باشم؟
ولی تو این دو روز خیلی دانلود کردم.
gps یا gprs ؟
حالا هر کدومش که منظورتونه، شاید بیشتر از edge گوشی رو داغ کنن.
من گرمای گوشی رو در حین مکالمات طولانی متوجه میشم. ولی الان اصلا در اون حد گرم نشده.

کسی گزارش مستندی از ترکیدن شنیده؟

Quantum2012
26-09-2010, 18:47
عجیبه
یعنی 48 ساعته مداوم وصلید؟ داغ نکرده اصلا؟!!
از پهناتون چه قد استفاده میکنید دانلود میکنید مثلا؟
مشکل اصلی همون داغ کردنه باطریه که گرماش به قسمت های دیگه آسیب میزنه
من 3 ساعت GPS ام فقط وصل بود داغ کرده بود

سلام

برای استفاده ی 24 ساعته گوشی اصلا پیشنهاد نمیشه چون بیشتر از 3 ماه دوم نمیاره!!!

بهتره مودم مخصوص تهیه کنید..:20:

faghat AMD
26-09-2010, 19:27
سلام

برای استفاده ی 24 ساعته گوشی اصلا پیشنهاد نمیشه چون بیشتر از 3 ماه دوم نمیاره!!!

بهتره مودم مخصوص تهیه کنید..:20:

با احترام فراوان، می شه لطفاً بفرمایید که شخصن از بین رفتن گوشی رو بعد از سه ماه مشاهده کردین یا مورد مستندی شنیدین یا بر اساس حدس و گمان اینو میگین؟

faghat AMD
26-09-2010, 20:39
دوستانی که به 3g علاقه دارن،

گوشی Nokia 2730 Classic با قیمت 105هزار تومن ارزونترین مودم 3g به نظر میرسه:

البته باید اول به صورت علمی و مستند به یه نتیجه ای برسیم که استفاده از گوشی ایرادی داره یا نه.

Quantum2012
26-09-2010, 21:28
با احترام فراوان، می شه لطفاً بفرمایید که شخصن از بین رفتن گوشی رو بعد از سه ماه مشاهده کردین یا مورد مستندی شنیدین یا بر اساس حدس و گمان اینو میگین؟

دوست عزیز هر وسیله ایی برای کار مخصوصی ساخته شده!!! بنده هم همین کار رو با n95 8gb انجام میدادم. اون موقع GPRS ما رایگان بود و 80 گیگ فایل دانلود کردم.. توی این مدت یه بار باطری عوض کردم.. گوشی هم داغ میکرد و بعد چند مدت شروع کرد به هنگ کردن که مجبور شدم عوضش کنم...

به هر حال من استفاده از دانگل مخصوص رو پیشنهاد میکنم و استفاده 24ساعته از گوشی های گرون قیمت به عنوان مودم مثل این میمونه با ماکسیما مسافر کشی بکنی!:31:

faghat AMD
27-09-2010, 00:33
خدا وکیلی فکر کنم دیگه این مدل Samsung E1080T با قیمت 34هزار تومن دیگه ماکسیما که هیچی، ژیان هم نیست.

خداییش مفته، edge هم داره. حساسیت های گوشی های پیشرفته هم نداره.
شما ببین این گوشی با این همه امکانات اضافه نسبت به اون دانگل چینی، شامل باتری و ال سی دی رنگی و کیبرد و میکروفون و بلندگو و قابلیت تماس و....... 34 تومنه، بعد یه دانگل چینی که هیچ چیز دیگه ای نداره 70 تومن :41:
بعید می دونم آنتن دهی اون دانگل های بی نام و نشون چینی از این ننه مرده بیشتر باشه. هر چی باشه ننه بابای این معلومه کی بودن.
به نظر من که این واردکننده ها ما رو سر گردنه گیر آوردن و از موقعیت بازار و کم بودن این وسیله دارن نهایت سو استفاده رو می کنن تا 70 تومن تو پاچه ما بتپونن. نه 70 تومن خداییش خیلی نامعقوله.

DaRiOuShJh
27-09-2010, 02:10
برادر این سامسونگه برنامه ای چیزی داره وصل شه به پی سی؟
مثله پی سی سوییت نوکیا؟

worldm
27-09-2010, 02:46
کسی توی اینترنت مارک dlink سراغ نداره؟

faghat AMD
27-09-2010, 17:11
برادر این سامسونگه برنامه ای چیزی داره وصل شه به پی سی؟
مثله پی سی سوییت نوکیا؟

این چه فرمایشیه؟ حتما داره. edge داشته باشه، بعد نرم افزار رابط کاربری نداشته باشه؟

---------- Post added at 05:11 PM ---------- Previous post was at 05:07 PM ----------

کسی توی اینترنت مارک dlink سراغ نداره؟

ولله ما تمام اینترنتو شخم زدیم تا حالا ندادیم یه شرکت پدر و مادر دار edge modem تولید کنه. این فن مسخره ی چینی هاست.
به نظر میرسه همه جای دنیا edge را با موبایل استفاده می کنند.

البته یکی از دوستان فیلیپس خریده بود که با اوصافی که تعریف میکرد به نظر میرسه ریمارک باشه.

DaRiOuShJh
27-09-2010, 18:46
مرسی
آخه من میخواستم یه گوشی بگیرم برای اینترنت وصل شدن
گوشی ای هم که شما معرفی کردید خوبه
ولی من فقط نوکیا گرفتم تا به حال
میخواستم ببینم این سامسونگه چی ریختی ها هست
راستی اینا سیستم عاملی چیزی مثله سیمبین دارن؟

faghat AMD
27-09-2010, 19:14
مرسی
آخه من میخواستم یه گوشی بگیرم برای اینترنت وصل شدن
گوشی ای هم که شما معرفی کردید خوبه
ولی من فقط نوکیا گرفتم تا به حال
میخواستم ببینم این سامسونگه چی ریختی ها هست
راستی اینا سیستم عاملی چیزی مثله سیمبین دارن؟

مشخصات کلی: فرم گوشی : ساده - وزن : 64.5 گرم
حافظه: حافظه داخلی 1 مگابایت
شبکه های ارتباطی: GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
Edge Class 10, 236.8 kbps

صفحه نمایش: رنگی CSTN - اندازه 1.43 اینچ - 128x128
فاقد دوربین
امکانات نرم افزاری: جاوا
سایر مشخصات: - باتری 800 میلی آمپر ساعت - زمان انتظار 420 ساعت - زمان مکالمه 12 ساعت

DaRiOuShJh
27-09-2010, 20:18
ممنون
سیستم عاملش پس جاوا هست
مثله اریکوسنه
از هیچی بهتره

ولی چیزی که برای اینکه وصل میشه و میشه به عناونه روتر استفاده کرد یا نه نزده

Quantum2012
27-09-2010, 20:43
خدا وکیلی فکر کنم دیگه این مدل Samsung E1080T با قیمت 34هزار تومن دیگه ماکسیما که هیچی، ژیان هم نیست.

خداییش مفته، edge هم داره. حساسیت های گوشی های پیشرفته هم نداره.
شما ببین این گوشی با این همه امکانات اضافه نسبت به اون دانگل چینی، شامل باتری و ال سی دی رنگی و کیبرد و میکروفون و بلندگو و قابلیت تماس و....... 34 تومنه، بعد یه دانگل چینی که هیچ چیز دیگه ای نداره 70 تومن :41:
بعید می دونم آنتن دهی اون دانگل های بی نام و نشون چینی از این ننه مرده بیشتر باشه. هر چی باشه ننه بابای این معلومه کی بودن.
به نظر من که این واردکننده ها ما رو سر گردنه گیر آوردن و از موقعیت بازار و کم بودن این وسیله دارن نهایت سو استفاده رو می کنن تا 70 تومن تو پاچه ما بتپونن. نه 70 تومن خداییش خیلی نامعقوله.

همینه دیگه!!! یه دانگل 7دلاری رو 75 هزار تومن میفروشند..:13:

faghat AMD
27-09-2010, 22:44
ممنون
سیستم عاملش پس جاوا هست
مثله اریکوسنه
از هیچی بهتره

ولی چیزی که برای اینکه وصل میشه و میشه به عناونه روتر استفاده کرد یا نه نزده

اتصال یو اس بی داره یعنی وصل میشه دیگه.
تازه قضیه داره جالب تر هم میشه.
اول تو سایت فارسیش دیدم که نوشته مرورگر اینترنت نداره. گفتم لابد اشتباه نوشته، چطور گوشی که edge داره مرورگر نداره؟ پس edge میخواد چیکار؟:18:
وقتی دیدم تو این سایتی که شما آدرسشو دادی هم همینو نوشته : Browser No فقط به یه نتیجه می تونم برسم:
این گوشی به عنوان یک edge modem ارزان قیمت با قابلیت تماس تولید شده. اصلا edge رو گذاشتن روش فقط واسه اتصال به رایانه.:31:
ولی شما قبل از خریدن قشنگ از این قضیه مطمئن شو. به نظر من که ok هست.
بقیه دوستان نظر بدن ببینیم میشه حال این گرون فروش های بازارو بگیریم :27:

DaRiOuShJh
28-09-2010, 02:02
خوب جاوا داره میشه browser ریخت
اپرا مینی اینا هم هست نسخه جاواش

اون سایت ایرانی ها رو که من یکیش رو هم قبول ندارم
من 3 تا گوشی دارم همینطوریش این رو فقط برای روتر میخوام

حالا باید یه آمار بازم بگیریم
از بچه ها کسی نداره؟

faghat AMD
28-09-2010, 03:40
خوب جاوا داره میشه browser ریخت
اپرا مینی اینا هم هست نسخه جاواش

اون سایت ایرانی ها رو که من یکیش رو هم قبول ندارم
من 3 تا گوشی دارم همینطوریش این رو فقط برای روتر میخوام

حالا باید یه آمار بازم بگیریم
از بچه ها کسی نداره؟

راست میگی ها:31:
اصلا به اینجاش فکر نکرده بودم.
من سایت رسمی سامسونگ رو چک کردم. این مدل رو نداره. ولی مدل های مشابهش نه edge دارن نه java
به نظر میرسه با یه مدل استثنایی طرف هستیم.
البته این مدل های مشابه تو سایت های ایرانی هم فاقد این امکانات هستند. این نشون میده که راجع به این هم چرت ننوشتن. اون سایت خارجی هم که شما معرفی کردی اینو تصدیق میکرد.
من نود درصد احتمال میدم که قابلیت استفاده به عنوان edge modem رو داشته باشه. ولی باز هم شما مطمئن شو.

faghat AMD
28-09-2010, 03:46
همین الان مدل 1085t رو دیدم.
دقیقن همون مدله ولی چند تا چیز اضافه تر داره: رادیو، هندزفری، و از همه مهم تر کابل یو اس بی و سی دی نرم افزاری که رو 1080t موجود نبود. این یکی خیلی مطمئن تر به نظر میرسه.

Cleeev
28-09-2010, 12:17
من GT-B3210 Coby txt سامسونگ دارم... حالا بگذریم از دنگ و فنگی که کشیدیم تا با کامپیوتر بتونیم از این EDGE با این گوشی استفاده کنیم... یادش بخیر موتورالامون چقدر خوب و عالی بود....

حالا من یه مشکلی دارم... آنتن پره پره و نزدیک bts ـم تقریباً و منطقه ـم edge ـیه... وقتی وصل میشم بعد یه مدت نشونه edge تو موبایل میشه gprs... حالا ایناشو بگذریم یکمم سرعتش کم و زیادیش زیاده و نسبتاً کمه...

مشکل اصلی اینه که کانکشن بعضی وقتا خیلی دیسکانکتی میخوره بهش... مشکل چی میتونه باشه...؟

faghat AMD
28-09-2010, 18:41
من GT-B3210 Coby txt سامسونگ دارم... حالا بگذریم از دنگ و فنگی که کشیدیم تا با کامپیوتر بتونیم از این EDGE با این گوشی استفاده کنیم... یادش بخیر موتورالامون چقدر خوب و عالی بود....

حالا من یه مشکلی دارم... آنتن پره پره و نزدیک bts ـم تقریباً و منطقه ـم edge ـیه... وقتی وصل میشم بعد یه مدت نشونه edge تو موبایل میشه gprs... حالا ایناشو بگذریم یکمم سرعتش کم و زیادیش زیاده و نسبتاً کمه...

مشکل اصلی اینه که کانکشن بعضی وقتا خیلی دیسکانتی میخوره بهش... مشکل چی میتونه باشه...؟

مشکل به احتمال زیاد، تعویض مکرر آنتن bts مورد استفاده موبایل شماست.
در پست اول نرم افزاری معرفی شده که با استفاده از اون می تونید آنتنی که بهترین سرویس edge رو به شما میده رو انتخاب کنید تا گوشی رو آنتن دیگه ای سوئیچ نکنه.
ولی متاسفانه این نرم افزار بر بستر سیمبین کار می کنه و رو گوشی شما سوار نمیشه.

Cleeev
28-09-2010, 19:38
مشکل به احتمال زیاد، تعویض مکرر آنتن bts مورد استفاده موبایل شماست.
در پست اول نرم افزاری معرفی شده که با استفاده از اون می تونید آنتنی که بهترین سرویس edge رو به شما میده رو انتخاب کنید تا گوشی رو آنتن دیگه ای سوئیچ نکنه.
ولی متاسفانه این نرم افزار بر بستر سیمبین کار می کنه و رو گوشی شما سوار نمیشه.

:sad:

این مشکل قطع شدن رو کشف کردم که اگه دانلود نکنم یعنی همین وبگردی معمولی که سرعت کمی مصرف میکنه رو انجام بدم تا چند ساعت قطعی ای پیش نمیاد ولی اگه دانلود کنم یعنی کل سرعتو در حال استفاده باشم (رو حول و حوش 20-24 میچرخه سرعتم) بعد حدود 10 دقیقه دانلود مداوم، نشونه EDGE تو موبایل میشه GPRS و کانکشن قطع میشه...

باید با ساپورت پارس مایکروتل بحرفم ببینم قضییه از طرف موبایله یا زیر سر ایرانشله...!

marahimi
28-09-2010, 19:47

این مشکل قطع شدن رو کشف کردم که اگه دانلود نکنم یعنی همین وبگردی معمولی که سرعت کمی مصرف میکنه رو انجام بدم تا چند ساعت قطعی ای پیش نمیاد ولی اگه دانلود کنم یعنی کل سرعتو در حال استفاده باشم (رو حول و حوش 20-24 میچرخه سرعتم) بعد حدود 10 دقیقه دانلود مداوم، نشونه EDGE تو موبایل میشه GPRS و کانکشن قطع میشه...

باید با ساپورت پارس مایکروتل بحرفم ببینم قضییه از طرف موبایله یا زیر سر ایرانشله...!

من یکی دو بار با NOKIA 6120c از اینترنت همراه اول استفاده کردم و دقیقا همین مشکل شما رو داشتم. بعد از چند دقیقه اگر در حال دانلود بودم قطع می‌شد.

faghat AMD
28-09-2010, 23:51

به گمونم اگه این دانلود رو تو زمان غیر اوج مصرف انچام بدین مشکلی پیش نیاد.
یه راه دیگه هم که به نظرم می رسه اینه که سرعت دانلود رو از تو نرم افزار دانلودر کمی کاهش بدیم تا به پیک نرسه که قطع بشه.
لطفا امتحان می کنید نتیجه شو اعلام کنید؟

Cleeev
29-09-2010, 10:32
Oh My f*in' God !

نه به دیروز و پریروز و پریشب و پس پریشب که تا دانلود میکردم (اونم با سرعت نهایتش 15 کیلو) بعد نهایتاً 10 دقیقه قطع میشد و قاط میزد ،،، نه به دیشب و الان که 7 ساعته مداوم وصله و با سرعت ثابت 26-27 کیلو دانلود میکنه...!!!

اینم یه عسک :

اینم مقدار دانلود شده طی ساعات شب گذشته :

پینگ :

:18:

Ali_pc
29-09-2010, 11:25
دوستان من از صبانت اکانت داشتم الان باید برم شهرستان برای دانشگاه میخوام ببینم ارزش داره که بجای وصل کردن تلفن و گرفتم اکانت از شرکت منم ازین سرویس استفاده کنم ؟

گوشی من Nokia C5 هست

mostafa1400
29-09-2010, 17:36
این گوشی بدیش اینکه کلاسش 10 هست نه 12 یا بالاتر.

regularuser
29-09-2010, 19:08
حذف شود .................................:46:

DaRiOuShJh
30-09-2010, 02:12
دوستان منم یکی گرفتم برای خانواده یه ایرانسل هم انداختم روش حله

چند سوال:

1. این کد دیدن شارژ با قی مانده رو وقتی میزنم توش خبری نمیشه! باید بزارم تو گوشی تا نشون بده؟! سخته که اینطوری

2. شارژ بخوام بکنم سیم کارت رو چی؟ باید رو گوشی بندازم یا از همون توش هم کدها رو شماره گیری کنم میشه؟

3. اینترنتش نهایت 12 میگیره برام! چه طوره؟ احساس میکنم کمه چون اکثرا رو 5-6 میچرخه

89 شد گمونم با یک سال گارانتی علا الدین یا همچین چیزی

برادر رگولار یوزر
گوشیه هم مارکش رو بگی ممنون میشم
گرونه ولی باز 70
ارزونتر چیزی نیست؟
اون سامسونگی که دوستمون گفتن 35 هست هم دیدی؟ به کارمون نمیاد؟!

regularuser
30-09-2010, 09:24

ar71
30-09-2010, 09:55
سلام

من لپ تاپ 3500 دل دارم و سیم کارت میخوره ، درایور میخواد ؟! یا برنامه ؟!

اگه چیزی میخواد بزارین و آومزش وصل شدن هم بزارین ممنون میشم

الان یه ماهه درگیرم

Milad4171
30-09-2010, 11:29
سلام

من لپ تاپ 3500 دل دارم و سیم کارت میخوره ، درایور میخواد ؟! یا برنامه ؟!

اگه چیزی میخواد بزارین و آومزش وصل شدن هم بزارین ممنون میشم

الان یه ماهه درگیرم

شما توی درایورهاتون چیزی به نام دراویر GPRS یا 3G دارین؟

لپتاپتون مجهز به آنتن UMTS هست یا نه؟

وقتی سیم کارت رو وصل میکنین به دنبال چیز جدیدی میگرده یا نه؟
اگه درایورها کامل نصبه یه چیزی مثل علامت وایرلس توی 7 ، کنار ساعت هست؟

Cleeev
30-09-2010, 11:33
دیروز که اون پستو دادم ساعت 12 ظهر در حال دانلود قطع شد...

بعدش وصل کردم دوباره و وصل بود و بازم هر از چند ساعتی قطع میشد... ولی ساعت 7-8 بعد از ظهر تا 12 شب اصلاً دانلود کنی که چه بدتر ، دانلودم نکنی هر چند ده دقیقه یه بار زرت زرت قطع میشه... حتی هر چند دقیقه (ساعت 10 شب و این حدودا)...!

regularuser
30-09-2010, 13:40

DaRiOuShJh
30-09-2010, 14:06

چند سوال:

1. این کد دیدن شارژ با قی مانده رو وقتی میزنم توش خبری نمیشه! باید بزارم تو گوشی تا نشون بده؟! سخته که اینطوری

2. شارژ بخوام بکنم سیم کارت رو چی؟ باید رو گوشی بندازم یا از همون توش هم کدها رو شماره گیری کنم میشه؟

3. اینترنتش نهایت 12 میگیره برام! چه طوره؟ احساس میکنم کمه چون اکثرا رو 5-6 میچرخه

برادر رگولار یوزر
گوشیه هم مارکش رو بگی ممنون میشم
گرونه ولی باز 70
ارزونتر چیزی نیست؟
اون سامسونگی که دوستمون گفتن 35 هست هم دیدی؟ به کارمون نمیاد؟!

دوستان این سوالای منم جواب بدید به دور از لطف و مرام و مروت و .... نیست ها:10:

hadi.EST
30-09-2010, 16:22
شما توی درایورهاتون چیزی به نام دراویر GPRS یا 3G دارین؟

لپتاپتون مجهز به آنتن UMTS هست یا نه؟

وقتی سیم کارت رو وصل میکنین به دنبال چیز جدیدی میگرده یا نه؟
اگه درایورها کامل نصبه یه چیزی مثل علامت وایرلس توی 7 ، کنار ساعت هست؟

سلام به دوستان . لپ تاپهای دل در برخی مدلها دارای مدم کارتهای اینترنال (WWAN)از پیش تعبیه شده هستند که
شامل مدلهای زیر هست :

Studio/ Latitude / XPS Laptops / Precision

تصویری از محل قرارگیری کارت در پشت لپ تاپ:

در سایر مدلها گزینه انتخابی هست . یعنی جاش خالی هست و باید از جایی تهیش کرد .ضمنا" امکانات کارت بررسی شده و قابلیت پشتیبانی از انواع شبکه های موبایل رو داره .طبق نظر سایت و مطالعه ای که صورت گرفته این کارت درای امکانات خیلی بیشتر از مودمهای یو اس بی فعلی موجود در بازار هست .

اگر کسی اطلاعات مفیدی در این مورد و مکان عرضه این کارت داره بگه. اصلا" میشه کارت فوق رو در ایران تهیه کرد؟

ar71
30-09-2010, 20:56
لپ تاپ من که مثل عکس فوق نیست و پشت باطری یه خشاب داره که سیم رو توش میزاری

من درایورش رو میخوام ، آخه 3500 سی دی درایور نداره و تو سایت هم ندیدم

اگه کسی داره لطف کنه بزاره

ARAS71
30-09-2010, 23:29
طرز نوشته ات داد می زنه خودت از چین وارد می کنی

alpha007
01-10-2010, 00:11
طرز نوشته ات داد می زنه خودت از چین وارد می کنی
دوست عزیز این طرز صحبت کردن اصلا درست نیست...

faghat AMD
01-10-2010, 00:36
برای این میگم نوکیا چون کابل برقش از کابل usb یش جدا هست و موقعی که مرتب به کامپیوتر وصل باشه اصلا شارژش تموم نمیشه. یه مدل هست دوروبره 70 تومن. اگر خواستید میگردم اسمش را پیدا می کنم .:46:

این مساله ای که می فرمایید اصلا لزومی نداره دوست عزیز. بسیاری از گوشی هایی که کابل برق و دیتای مشترک دارند، از طریق اتصال به کامپیوتر هم شارژ میشن. مثل گوشی خود من که اتفاقن نوکیا هم هست و کابل دیتا و شارژش مشترکه.

faghat AMD
01-10-2010, 00:48
لپ تاپ من که مثل عکس فوق نیست و پشت باطری یه خشاب داره که سیم رو توش میزاری

من درایورش رو میخوام ، آخه 3500 سی دی درایور نداره و تو سایت هم ندیدم

اگه کسی داره لطف کنه بزاره

دوست عزیز کسی نگفت عکس فوق جای سیمکارته.
اکثر دوستان با جای نصب سیمکازت آشنا هستند. عکس فوق تصویر محل نصب کارت wwan در لپتاپ هست که خشاب سیمکارت دستگاه شما رو قابل استفاده می کنه.
دستگاه شما یا این قطعه رو داره که می تونید باهاش وصل بشید، یا اگر نداره می تونید این کارت سخت افزاری wwan رو به قیمت 100 تومن تهیه و نصب کنید.
روش اطلاع از وجود این قطعه روی سیستم را هم دوستان توضیح دادند.

برای تهیه درایورهای دستگاهتون هم بهترین روش استفاده از نرم افزار driver magician هست.
اینجا رو مطالعه کنید:

hadi.EST
01-10-2010, 12:15
دوست عزیز کسی نگفت عکس فوق جای سیمکارته.
اکثر دوستان با جای نصب سیمکازت آشنا هستند. عکس فوق تصویر محل نصب کارت wwan در لپتاپ هست که خشاب سیمکارت دستگاه شما رو قابل استفاده می کنه.
دستگاه شما یا این قطعه رو داره که می تونید باهاش وصل بشید، یا اگر نداره می تونید این کارت سخت افزاری wwan رو به قیمت 100 تومن تهیه و نصب کنید.
روش اطلاع از وجود این قطعه روی سیستم را هم دوستان توضیح دادند.

برای تهیه درایورهای دستگاهتون هم بهترین روش استفاده از نرم افزار driver magician هست.
اینجا رو مطالعه کنید:

سلام دوست عزیز لطف میکنید چگونگی تهیه این کارت رو بگید. من که خیلی گشتم شرکتی پیدا نکردم. میتونید شماره تماس بدید صحبت کنیم؟:20:

DaRiOuShJh
01-10-2010, 13:56
جالبه
کلا تو این همه پستم بچه های بی معرفت تر از این تاپیک ندیدم تا به حال

دفعه آخر میزارم این پست رو:

چند سوال:

regularuser
01-10-2010, 15:57

DaRiOuShJh
01-10-2010, 16:03
ممنون دوسته عزیز
پس راه یا تنظیماته خاصی نداره

نه شارژ هم از داخله شماره گیرش نمیگیره
کلا ایران رو نداره تو گیزنه های شبکه هاش
همون اپراتورهای چین و هنگ کنگ و ... رو داره

mostafa1400
02-10-2010, 13:44
جالبه
کلا تو این همه پستم بچه های بی معرفت تر از این تاپیک ندیدم تا به حال

دفعه آخر میزارم این پست رو:

چند سوال:

باهات نسبتا موافقم. بچه ها خوب پاسخ ندادن. من قبلا فکر میکردم خیلی بارشونه ولی الان میبینم متوسطن.
ذرباره قیمت من 70 تومن از علاء الدین خریدم. گارنتی هم بنظرم کشکه. 48 ساعت مهلت تست.
درباره ی بقیه چیزای که گفتی ببین این نرم افزار مشکلتو حل میکنه یا نه. NeoSmart Technologies
4 تا نرم افزار داره من باهاش راحت تونستم اس ام اس بدم وبگیرم و ../ کلا از نرم افزار قطعه قویتره فقط باید حواست باشه نرم افزار قطعه رو ببندی بعد اینو باز کنی.

DaRiOuShJh
02-10-2010, 14:49
ممنون
برای خودم نیست زیاد نمیتونم ور برم ولی اکه میش شارژ رو وارد کرد مستقیم بهتر میشد که نمیشه متاسفانه گویا
البته اونم قلق باید داشته باشه

faghat AMD
02-10-2010, 18:59
سلام دوست عزیز لطف میکنید چگونگی تهیه این کارت رو بگید. من که خیلی گشتم شرکتی پیدا نکردم. میتونید شماره تماس بدید صحبت کنیم؟:20:

دوست عزیز اسم این بازار درست خاطرم نیست. همون پاساژ فروش لپ تاپ که در خیابان ولی عصر کمی پایین تر از خیابان طالقانی هست.
داخل اون پاساژ من راجع به این کارت از یکی از تعمیرکاران طبقه پایین پایین پرسیدم. ایشون هم بنده رو به یک مغازه که در آخرین پاگرد راه پله (یا آخرین نیم طبقه کوچک که سمت چپ پاساژ هست) قرار داشت راهنمایی کردند. اون مغازه این قطعه رو داشتن. یه چیزی تو ویترین این مغازه که خیلی خاص بود یه سری کولرپد آلمینیومی قرمز رنگ بود که تو ویترین هیچ جا ندیدم و به نظرم چیز خیلی خوبیه. این هم گفتم شاید یه راهنمایی باشه :31:
بابت گنگ بودن آدرس واقعن شرمندم.

Milad4171
02-10-2010, 19:03
اون عکسی که گذاشتن هیچ ربطی به دنگل سیم کارت نداره هاااااااااااااااااااااا
:18:

اون وایرلس هستش!!:13:

اصلا دنگل سیم کارت که نباید داخل سیستم روی مادربرد باشه که .
دانگل سیم کار با اسلات روی مادربود متصل میشه و از لپ تاپ خارج میشه

اگه روی برد اصلی باشه باید دسترسی آسانی داشته باشه

یا پشت باطری

یعنی باطری رو باید در بیاری تا اسلات رو ببینی!!

البته توی یه سری مدلها هم اینطروی هست
مثل این:
که شما اسلات وایرلس هم بغلش میبینن. اون دوتا سیمم آنتنش هست که میره و دور LCD میچرخه واسه چیرندگی بهتره!:8:

ولی درست اینه::46:

الان لپتاپ من پشت باطری هست .مثل عکس بالا!!!:5:

Milad4171
02-10-2010, 19:18
[/COLOR]
سلام به دوستان . لپ تاپهای دل در برخی مدلها دارای مدم کارتهای اینترنال (WWAN)از پیش تعبیه شده هستند که
شامل مدلهای زیر هست :

Studio/ Latitude / XPS Laptops / Precision

تصویری از محل قرارگیری کارت در پشت لپ تاپ:

در سایر مدلها گزینه انتخابی هست . یعنی جاش خالی هست و باید از جایی تهیش کرد .ضمنا" امکانات کارت بررسی شده و قابلیت پشتیبانی از انواع شبکه های موبایل رو داره .طبق نظر سایت و مطالعه ای که صورت گرفته این کارت درای امکانات خیلی بیشتر از مودمهای یو اس بی فعلی موجود در بازار هست .

اگر کسی اطلاعات مفیدی در این مورد و مکان عرضه این کارت داره بگه. اصلا" میشه کارت فوق رو در ایران تهیه کرد؟

این درسته!!
در بسیاری از لپتاپ ها این مدار تهیه شده برای استفاده های دیگه
نه فقط لپ تاپ
روی بسیاری از وسایل سخت افزاری
همین مدار بود PC خونگی.
واسه من دوتا اسلات آماده واسه ی PCMCI داره که در صورت لزوم فقط لهیم کاری میخواد!!

و بازم دسته!!
سیم کارتهایی که به سیستم وصل میکنین کارایی زیادی داره . مثل:

ویدیو چت
مکالمه ی صوتی از طریق لپتاپ!!( واسه کسایی که نمیخوان یه گوشی دستشون باشه. با یه هدست هم کارشون رو میکنن هم حرفشون رو میزنن!!

اینترنت و شبکه : که کار اصلی ما الان اینه!

ارسال و دریافت پیام!

GPS
.
همه ی اینا توی ایران کارایی دارن!
و بازم میگم عملکردی که این دانگل هایی که روی لپ تاپ ها هست دارن بیشتر و بهتر از دانلگل های اکسترنال هست!

ولی خوب به دلایل گرون شدن لپ تاپ شرکت های سفارش دهنده واسه پایین اومدن قیمت لپ تاپ از داشتن این دانگل صرفه نظر میکنن!!!

hpk34
03-10-2010, 13:29
سلام

دوستان کسی نمیدونه تو شیراز کجا از این دانگل ها پیدا میشه؟؟

نمایندگی شرکت نیکان تو خیابون قدوسی غربی داره ولی به ما خیلی دوره.

کسی جای دیگه ای سراغ نداره؟؟تو ملاصدرا یا پارامونت نیست؟؟

راستی همه این دانگل ها چینیه؟؟در کل کارش خوبه؟؟

ببخشید زیاد سوال کردم.ممنون میشم جواب بدین.:11:

faghat AMD
03-10-2010, 14:36
سلام

راستی همه این دانگل ها چینیه؟؟در کل کارش خوبه؟؟

ببخشید زیاد سوال کردم.ممنون میشم جواب بدین.:11:

همش چینیه.
حالا چینی داریم تا چینی، کلی جنس خوب چینی وجود داره اما این یه کالای بی نام و نشان چینیه.
اصلا این قطعه تا جایی که من متوجه شدم اختراع خود برادران چینیه.
الان میگن چون تازه اومده قیمتش بالاست. واقعن 70 تا 95 تومن اصلن قیمت معقولی نیست. من با این پول میرم یه نوکیا 3g دار می خرم.

regularuser
03-10-2010, 15:56

hadi.EST
03-10-2010, 19:12
[/COLOR]

این درسته!!
در بسیاری از لپتاپ ها این مدار تهیه شده برای استفاده های دیگه
نه فقط لپ تاپ
روی بسیاری از وسایل سخت افزاری
همین مدار بود PC خونگی.
واسه من دوتا اسلات آماده واسه ی PCMCI داره که در صورت لزوم فقط لهیم کاری میخواد!!

و بازم دسته!!
سیم کارتهایی که به سیستم وصل میکنین کارایی زیادی داره . مثل:

ویدیو چت
مکالمه ی صوتی از طریق لپتاپ!!( واسه کسایی که نمیخوان یه گوشی دستشون باشه. با یه هدست هم کارشون رو میکنن هم حرفشون رو میزنن!!

اینترنت و شبکه : که کار اصلی ما الان اینه!

ارسال و دریافت پیام!

GPS
.
همه ی اینا توی ایران کارایی دارن!
و بازم میگم عملکردی که این دانگل هایی که روی لپ تاپ ها هست دارن بیشتر و بهتر از دانلگل های اکسترنال هست!

ولی خوب به دلایل گرون شدن لپ تاپ شرکت های سفارش دهنده واسه پایین اومدن قیمت لپ تاپ از داشتن این دانگل صرفه نظر میکنن!!!

سلام نمیدونم شما منظورتون از مدار چیه ولی طبق تحقیقاتی که شخصا" انجام دادم این فقط و فقط یه کارتWWAN هست که در پشت لپ تاپ بالای باتری قرار داره به همراه کارت وایرلس WLAN . استفاده هایی که ازش میشه کرد شبکه موبایل cellular و brodband هست برای Data , Voice هست که اگه در آمریکا از این سرویس استفاده کنید سرعتی معادل mbps 7 خواهید داشت . این کارت ما رو از خرید دانگل سیبم کارت بی نیاز میکنه البته باید تنظیماتی روی کارت و آنتن انجام بشه تا بشه ازش استفاده کرد . این کارت فعلا" بر روی مدلهای Studio , XPS , Latitute. به صورت دیفالت تعبیه شده و اگر دوستان تونسته باشن ازش استفاده کنند ما رو بی خبر نزارند. :20:

Milad4171
03-10-2010, 19:53
خوب!
توضیحش اینه:
مقصود از WWAN، که مخفف Wireless WAN است، شبکه‌هایی با پوشش بی‌سیم بالاست. نمونه‌یی از این شبکه‌ها، ساختار بی‌سیم سلولی مورد استفاده در شبکه‌های تلفن همراه است. WLAN پوششی محدودتر، در حد یک ساختمان یا سازمان، و در ابعاد کوچک یک سالن یا تعدادی اتاق، را فراهم می‌کند

میگه یه چیزی مثل شبکه های مبایل هست!
خوب
حالا باید دید این دانگل با اینی که من دارم فرق داره یا نه!؟
اگر همینه!؟ پس فرقش فقط سرعتشه؟

البته امریکا ؛ امریکاست!
شما تکنولوژی 10G هم الان داشته باشی بیشتر از 30 کیلوبیت نمیتونی دانلود کنی:27:

2G هم که الان همه داریم استفاده میکنیم 386 کیلوبیت هست!؟!!
دیگه چه برسه به 3G
:41:

باید دید بهمن ماه که قراره راه بیفته اتفاقی توی سرعت می افته یا نه
اگه بیفته که هرچی ADSL ای و وایرلسی و وایکمسی داریم میان میشن مشترک EDGE
:31:

hpk34
03-10-2010, 20:38
همش چینیه.
حالا چینی داریم تا چینی، کلی جنس خوب چینی وجود داره اما این یه کالای بی نام و نشان چینیه.
اصلا این قطعه تا جایی که من متوجه شدم اختراع خود برادران چینیه.
الان میگن چون تازه اومده قیمتش بالاست. واقعن 70 تا 95 تومن اصلن قیمت معقولی نیست. من با این پول میرم یه نوکیا 3g دار می خرم.

ممنون که جواب دادین.:11:

من امروز که تماس گرفتم با شرکتش گفت قیمتش 80 تومنه.آخه گوشی فوقش تا 3-4 ساعت شارژش جواب بده بعدش خاموش میشه.من خودم n 73 دارم که بیشتر از این شارژش جواب نمیده.:41:اگه بزنیش تو شارژم که دیگه خیلی خیلی داغ میکنه.:41:

ولی با این دانگل میشه حداقل روزی 10-12 ساعت یه پشت باهاش کار کرد درسته؟؟؟

حالا از دوستان کسی نمیدونه کجا تو شیراز از این دانگل ها دارن؟؟؟؟

بابا بعد کلی تازه با این ای دی جی ایرانسل داریم معنای واقعی اینترنتو میفهمیم.:8:میخوام با این دانگل عقده 5-6 سال زغالی بودنو سرش خالی کنم.:31:

faghat AMD
03-10-2010, 22:54
اگه از من میشنوین و هزینه براتون مهمه فعلن با اینترنت ذغالی گرون adsl یا ستفاده از edge به وسیله گوشی سر کنید.
به دو علت:
1- قیمت ابن دانگل ها هنوز کاذبه و با هیچ منطقی جور در نمیاد
2- 3g داره میاد. اون وقت مجبوری اینو بندازی بره ، بری یه دانگل 3g بگیری

البته آمار دارم که این اپراتور سوم تا سال جدید عملیاتی نمیشه

bess0098
03-10-2010, 23:30
سلام
یه سوال از کسانی دانگل خریدم دارم آیا 80-90 ارزش داره برای این دانگل ها پول بدیم یا بهتره وایمکس بگیریم..؟

faghat AMD
04-10-2010, 01:36
سلام
یه سوال از کسانی دانگل خریدم دارم آیا 80-90 ارزش داره برای این دانگل ها پول بدیم یا بهتره وایمکس بگیریم..؟

من دانگل ندارم. ولی با خبرهایی که از تاپیک وایمکس ایرانسل و تاپیک gprs ایرانسل به گوش میرسه فعلا مطمئن ترین راه همون روش سنتی adsl هست.
این دو سرویس جفتشون اختلال زیاد داره و به نسبت تعداد کاربرهاش، کاربرهای زیادی هستند که ناراضی باشن.

bess0098
04-10-2010, 11:50
من دانگل ندارم. ولی با خبرهایی که از تاپیک وایمکس ایرانسل و تاپیک gprs ایرانسل به گوش میرسه فعلا مطمئن ترین راه همون روش سنتی adsl هست.
این دو سرویس جفتشون اختلال زیاد داره و به نسبت تعداد کاربرهاش، کاربرهای زیادی هستند که ناراضی باشن.
تو منطقه ما پوشش adsl وجود نداره مثل اینکه باید حالا... حالاها...دایل آپ استفاده کنیم...:41:

hpk34
04-10-2010, 13:09
اگه از من میشنوین و هزینه براتون مهمه فعلن با اینترنت ذغالی گرون adsl یا ستفاده از edge به وسیله گوشی سر کنید.
به دو علت:
1- قیمت ابن دانگل ها هنوز کاذبه و با هیچ منطقی جور در نمیاد
2- 3g داره میاد. اون وقت مجبوری اینو بندازی بره ، بری یه دانگل 3g بگیری

البته آمار دارم که این اپراتور سوم تا سال جدید عملیاتی نمیشه

اگه منطقه ما ای دی اس ال پشتیبانی میکرد که من 2-3 سال پیش میگرفتم.:41:من نمیدونم اون بالا بالا های شیراز سیم کشی تلفنشون معمولیه اونوقت منطقه ما که جنوبی ترین نقطه شیرازه اومدن فیبر نوریش کردن مخابراتم هر چی زنگ میزنی میگه چون فیبر نوریه نمیتونیم ای دی اس ال بدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:

این جریان 3g چیه؟؟نسل جدیدتر از edge هست؟؟مربوط به اپراتور سومه؟؟

هنوز که معلوم نیست کی راه بیفته.:13:

ما به همین edge هم راضی هستیم.از موقعی که ازش استفاده کردم دارم لذت میبرم از اینترنت.:40:همینطوری باشه ما بیشترشو نخواستیم.:8:

حالا شما اگه دانگلی رو میشناسین که هم 3g و هم edge رو ساپورت میکنه بگین تا ما از همون مدل بخریم.اصلا همچین دانگلی هست؟؟:13:

faghat AMD
04-10-2010, 20:50
خوب موقعیت خاص شما ایجاب می کنه همون دانگل سیمکارتو بخری.
3g نسل سوم سرویس های تلفن همراهه که یرای نقل و انتقال سریع دیتا طراحی شده و اوایل سال دیگه راه میوفته.
دانگل 3g دار فعلن موجود نیست تو ایران.

hadi.EST
05-10-2010, 18:09
خوب موقعیت خاص شما ایجاب می کنه همون دانگل سیمکارتو بخری.
3g نسل سوم سرویس های تلفن همراهه که یرای نقل و انتقال سریع دیتا طراحی شده و اوایل سال دیگه راه میوفته.
دانگل 3g دار فعلن موجود نیست تو ایران.

سلام دوستان . در مورد مودم 3G باید بگم که در ایران به تازگی وارد شده و قیمت مناسبی هم داره . چون طرف خودش وارد کننده هست. به دوستان پیشنهاد میکنم که این مدل رو خریداری کنند تا در آینده نیازی به آپگرید EDGE به 3G نداشته باشند.::10:

لینک مشخصات و کارخانه سازنده محصول:

Milad4171
05-10-2010, 18:12
الان مدلهای جدید این دانگلا 3G ساپورت هم هستن. اونایی که فقط EDGE هستن ارزونترن. میشه با 70 تومن هم خرید تو بازار رضا و اون طرفا هم پره.
مدل های جدیدش هم بلای 85 تومنه

hadi.EST
05-10-2010, 18:22
الان مدلهای جدید این دانگلا 3G ساپورت هم هستن. اونایی که فقط EDGE هستن ارزونترن. میشه با 70 تومن هم خرید تو بازار رضا و اون طرفا هم پره.
مدل های جدیدش هم بلای 85 تومنه

مدلی که تصویرش گذاشته شده الان به قیمت 75000 جنس اصلی فروخته میشه. :20:

Milad4171
05-10-2010, 18:35
خوب پس مدل جدید هست حتما. چون من ندیده بودم!!!!
باید دید چطوریه!!! تست شده هست؟ مطمعن هست؟

ar71
06-10-2010, 14:14
من که نفهمیدم چی شد !!!

لپ تاپ من سیم کارت میخوره ، حالا سخت افزار جدا هم باید بگیرم یا نه ؟!

کسی درایور سیم کارت واسه vostro3500 نداره یا برنامه ای ؟!

faghat AMD
07-10-2010, 00:47
من که نفهمیدم چی شد !!!

لپ تاپ من سیم کارت میخوره ، حالا سخت افزار جدا هم باید بگیرم یا نه ؟!

کسی درایور سیم کارت واسه vostro3500 نداره یا برنامه ای ؟!

داداش شما اصلا به پاسخ های دوستان توجه نمی کنی. لپ تا پ شما غیر از اون جای سیمکارت باید به کارت wwan هم مجهز باشه. میلاد همون موقع که سوال کردی بهت توضیح داد چظور می تونی از وجود این کارت رو لپ تاپت باخبر بشی. اگه این کارتو نداشت باید بخری، قیمتش هم 110 تومنه.

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

سلام دوستان . در مورد مودم 3G باید بگم که در ایران به تازگی وارد شده و قیمت مناسبی هم داره . چون طرف خودش وارد کننده هست. به دوستان پیشنهاد میکنم که این مدل رو خریداری کنند تا در آینده نیازی به آپگرید EDGE به 3G نداشته باشند.::10:

لینک مشخصات و کارخانه سازنده محصول:

خیلی خوبه با قیمت 75 تومن.
به نظرم یه مقدار هنوز گرونه ولی نسبت به اون دانگل ها که قبلن معرفی شد که بدون 3g همین قیمتو داشتن یا حتی گرون تر هم به فروش می رسیدن قیمتش مناسب تره.
البته من هنوز شک دارم که این 3g داره یا نه؟
پس این یکی محصول چیه ؟

Webpro_ir
07-10-2010, 11:34
همکار محترم انجمن که پست منو تائید نکردید و نوشتید به دلیل بالا آوردن تاپیک قدیمی
باید خدمتتون عرض کنم آخرین پست این تاپیک مال امروزه، پست قبلش برای دیروزه، پست قبلترش برای دو روز پیشه و الی آخر
درنتیجه پست من به دلیل بالا آوردن تاپیک قدیمی نیست
قدیمی بودن یعنی اخرین پستش مال مثلا یکسال پیشه بعد من اومدم توش پست دادم

لطفا تائید کنید
-----------------------------------------------------------
سلام

دوستان من یه راهنمایی میخوام
من میخواستم از این مودم ها بخرم ولی با صحبت هایی که اینجا شده یکم دو به شک شده

اول اینکه الان درحال حاضر چه مدلی از این مودم ها توی بازار جنس خوب محسوب میشه و قیمتش چنده ؟

دوم اینکه موبایل ارزون بخرم برای این کار بهتره یا از همین مودم ها استفاده کنم ؟

سوم هم اینکه من توی بازار کامپیوتر ایران که نزدیک ولیعصر هست از یه شبکه کار قیمت گرفتم گفت 115 تومن
بعد گفتم فرقش با اینایی که الان 70 80 تومنه چیه ؟ گفت اونا نرم افزار ندارن ولی این داره
اونایی که اینکاره هستن یه زنگ بزنن ببینن چیه این مودم هاش
شبکه اندیشه - تلفن 88907533

از طرف دیگه این مودم های 3G دار رو معرفی کردید که اومده تو ایران
واقعا من موندم که چی بخرم با این وضع و چقدر هزینه کنم که ضرر نکنم

یه سوال هم داشتم اینه که، با این مودم ها فقط میشه به اینترنت وصل شد ؟
یا میشه اس ام اس گرفت و فرستاد یا حتی تلفن زد و جواب داد ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید