PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ميخوام از كشور خارج شم ولي نميدونم چطوري ؟ (اونم امريكا)

fardinstar
19-08-2010, 22:31
سه چهار ساله به فكر خروج از كشور براي ادامه تحصيل و اقامت بودم ولي هيچ وقت به اين اندازه جدي نبودم. با خانوادم هم صحبت كردم اونا هم با تصميم من مشكلي ندارن. آن چنان مشكل مالي هم ندارم البته بستگي به هزينه ها داره كه در ادامه ميپرسم ازتون ! تا يكي دو ماه ديگه هم كارت پايان خدمتم مياد (معافيت كفالت گرفتم). اما مشكل من اينه كه هيچ چيزي در مورد خروج از كشور نميدونم حتي نميدونم فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخورن و ... ؟ ميدونم خيلي بچگانس ولي واقعا هيچ دليلي براي دونستن اين اطلاعات نميدونم البته الان شرايط فرق كرده و بايد بدونم. لطفا اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد به سوالات زير من پاسخ بديد يا بگيد از كجا ميتونم اطلاعات كامل و بيشتري پيدا كنم.(در ضمن هيچ آشنايي هم اونور ندارم و خودم تنها ميخوام برم).
1- فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخوره ؟
2- قوانين مهاجرت و موانع سياسي كه در مقابل من هستند چه چيزهايي هستن ؟
3- مدرك تحصيلي كه ما تو ايران داريم براي دانشگاه هاي آمريكا قابل قبول هست. اصلا به دردي ميخورن اين مدارك ؟
4- تمام هزينه هاي خروج از كشور + اقامت + حداقل هزينه يك سال اول زندگي در امريكا حدودا چقدره ؟

rozbeh85
19-08-2010, 23:17
سه چهار ساله به فكر خروج از كشور براي ادامه تحصيل و اقامت بودم ولي هيچ وقت به اين اندازه جدي نبودم. با خانوادم هم صحبت كردم اونا هم با تصميم من مشكلي ندارن. آن چنان مشكل مالي هم ندارم البته بستگي به هزينه ها داره كه در ادامه ميپرسم ازتون ! تا يكي دو ماه ديگه هم كارت پايان خدمتم مياد (معافيت كفالت گرفتم). اما مشكل من اينه كه هيچ چيزي در مورد خروج از كشور نميدونم حتي نميدونم فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخورن و ... ؟ ميدونم خيلي بچگانس ولي واقعا هيچ دليلي براي دونستن اين اطلاعات نميدونم البته الان شرايط فرق كرده و بايد بدونم. لطفا اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد به سوالات زير من پاسخ بديد يا بگيد از كجا ميتونم اطلاعات كامل و بيشتري پيدا كنم.(در ضمن هيچ آشنايي هم اونور ندارم و خودم تنها ميخوام برم).
1- فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخوره ؟
2- قوانين مهاجرت و موانع سياسي كه در مقابل من هستند چه چيزهايي هستن ؟
3- مدرك تحصيلي كه ما تو ايران داريم براي دانشگاه هاي آمريكا قابل قبول هست. اصلا به دردي ميخورن اين مدارك ؟
4- تمام هزينه هاي خروج از كشور + اقامت + حداقل هزينه يك سال اول زندگي در امريكا حدودا چقدره ؟

1- ساده اش این میشه که پاسپورت همون شناسنامه بین المللی شماست، هویت شما، ویزا اجازه ورود به کشور مقصد است، مثلا ترکیه ویزا از ایرانیها نمیخواد شما با همون پاس ایرانیتون میرید ولی دبی میخواد پس باید ویزا بگیرید تا وارد خاک دبی شوید.
2- واسه هر کشوری فرق میکنه، موانع سیاسی خاصی وجود نداره، مگه تابلو ها مثل اسرائیل و مصر و عربستان و اینها که با ایرانی جماعت حال نمی کنند.
3- اکثرا بله قابل قبول هست، ولی برای مثال شما برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر نمره ی بالای تافل نیاز به نمره ی GRE نیز دارید، تمام کشور ها همین گونه هستند.
4- بستگی به شهرتان داره، بزرگ باشه، کوچک باشه، بورس بگیرید، نگیرید، ولی حداقل ماهی 1.5 تومان( این رو مطمئن نیستم)

fardinstar
19-08-2010, 23:38
1- ساده اش این میشه که پاسپورت همون شناسنامه بین المللی شماست، هویت شما، ویزا اجازه ورود به کشور مقصد است، مثلا ترکیه ویزا از ایرانیها نمیخواد شما با همون پاس ایرانیتون میرید ولی دبی میخواد پس باید ویزا بگیرید تا وارد خاک دبی شوید.
2- واسه هر کشوری فرق میکنه، موانع سیاسی خاصی وجود نداره، مگه تابلو ها مثل اسرائیل و مصر و عربستان و اینها که با ایرانی جماعت حال نمی کنند.
3- اکثرا بله قابل قبول هست، ولی برای مثال شما برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر نمره ی بالای تافل نیاز به نمره ی GRE نیز دارید، تمام کشور ها همین گونه هستند.
4- بستگی به شهرتان داره، بزرگ باشه، کوچک باشه، بورس بگیرید، نگیرید، ولی حداقل ماهی 1.5 تومان( این رو مطمئن نیستم)
1- چطور ميشه ويزا گرفت ؟ شرايط خاصي ميخواد ؟ اين شرايط براي همه كشورهايي كه ويزا ميخوان يكيه ؟
2- ولي من شنيدم نميشه مستقيم حتي در صورت داشتن ويزا و پاسپورت از ايران به آمريكا سفر كرد. اين جزو موانع سياسي هست يا قوانين مهاجرته كه نميشه از ايران به آمريكا رفت ؟ موارد مشابهي مثل اين هم براي كشورهاي اروپايي هم وجود داره ؟ كلا براي رفتن به آمريكا بايد از چه كشورهايي عبور كرد ؟ و چطور ؟
3- من سال 2006 تافل دادم و نمرم 577 شد. GRE ندادم ولي مشكلي نيست برام ميتونم هر دوشو دوباره آزمون بدم و نمره خوبي هم ميتونم كسب كنم ولي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم چون من كارشناسي نخوندم تا كارشناسي ارشد بخونم. اين مدارك رو كه گفتيد معتبره همون فارسيشونو ببرم مشكلي نيست ؟ اين مدارك رو كه با كامپيوتر هم ميشه درستشون كرد شما چطور ميگيد معتبره ؟ كار خاصي بايد انجام بديم تا مدركمون رو به صورت بين المللي معادل سازي كنن ؟
4- ماهي 1.5 ميليون براي چي ؟ منظورتون هزينه هتل + دانشگاه و غذا و ... همگي با هم هست يا فقط اقامت رو عرض ميكنيد ؟

Ninjai
20-08-2010, 00:00
یه چیزی هم هست . برای خیلی ها که مهاجرت کردن حتی بعد از چند ین سال هنوز نگاه افرادی که بومی اون کشورن بهشون جور دیگه ایه (متاسفانه:41:) یه جورایی مثل نگاه ایرانیا به افغانیا (شاید !) البته اینو من نمیگم از افرادی که اینو میگن شنییدم . و بعضی ها مشکل درس خوندن دوباره از پایه (به دلیل قبول نکردن مدرکشون) رو دارن ! ((اینا از از یه قسمت برنامه نوبت شما دیدم -- BBC فارسی-- فکر کنم اگه تو آرشیو سایتش بگردین حداقل نظرات بینندگان توش باشه :20:))
البته خیلی ها هم از شرایط راضین . :8:
اینو بخاطر این گفتم که با تحقیق کامل برین.

piremard
20-08-2010, 00:22
سلام
نمی دونم این تاپیک دوام داره یا نه تو این انجمن و نه می دونم حتی چرا دارم اینجا کامنت میذارم :دی
انی هوو ، ببینید . مهاجرت با سفر به یک کشور تفاوت زیادی داره . هم از جهات روحی-فرهنگی برای مهاجر و هم از ابعاد قانونی . ویزای 1 هفته ی سفر به مثلا لس آنجلس رو شما راحت بدست می آرید . اما ویزای تحصیل ، کار ، تجارت ... !
شما باید اپلیکیشن های مهاجرت رو در سایت وزارت امور خارجه امریکا مطالعه کنید . نوع ویزاتون رو بر مبنای قصدتون ببینید . تمام ریزه کاری ها و شرایط اقامتی رو اونجا نوشته .
در مورد مدرک معادل ، باید از روابط عمومی دانشگاه مقصد بپرسید . هر دانشگاهی روال خودش رو داره . شما یه نامه فدایت شوم باید برای دانشگاه مقصد بفرستید و توش کلی زاری کنید و از دیتای سوابقون و تجربه شغلی یا ... بنویسید .
مخارج سفر و اقامت و ماندگاری و هزینه های جنبیه اولیه برای یک نوپای ورودی خیلی بیشتر از کسیه که مثلا بیش از یکساله داخل این کشور ساکنه و تونسته اطلاعات زیادی در مورد های مختلف بدست بیاره . مثلا همینکه شما بیمه پزشکی نباشید خودش ماجرایی می شه !

shahab_f
20-08-2010, 00:35
همونطوری که پیر مرد گفت شما اول باید مشخص کنین چه ویزایی میخواین بگیرین ؟ آیا شما میخواین ویزای تحصیلی بگیرین از امریکا ؟؟ پس اول بفرمایین تو کدوم دانشگاه درس خوندید و معدلتون چنده ، اگه هردو در حد قابل قبول باشه ، باید دانشگاه مورد نظر خودتون رو مشخص کنین ، برین تو سایتش و فرم هاش رو مطالعه کنین ببیین چه شرایطی ( معدل ، مدرک آیلتس یا تافل ، GRE میخواد یا نه و ...) رو نگاه کنین ، مدارکش رو تهیه کنین و اپلای کنید تا ببینین قبول میکنن یا نه
ویرایش : بالاخره برای ادامه تحصیل میرین یا نه ؟ :

سه چهار ساله به فكر خروج از كشور براي ادامه تحصيل و اقامت بودم

لي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم

nafas
20-08-2010, 01:02
◄◄ راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی ►►

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینجا ادامه بدید
همه چیز در مورد تحصیل در خارج کشور اونجا بحث میشه بخاطر شلوغ نشدن انجمن
مرسی
:11:

nafas
20-08-2010, 01:02
◄◄ راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی ►►

اینجا ادامه بدید
همه چیز در مورد تحصیل در خارج کشور اونجا بحث میشه بخاطر شلوغ نشدن انجمن
مرسی
:11:

fardinstar
20-08-2010, 01:06
همونطوری که پیر مرد گفت شما اول باید مشخص کنین چه ویزایی میخواین بگیرین ؟ آیا شما میخواین ویزای تحصیلی بگیرین از امریکا ؟؟ پس اول بفرمایین تو کدوم دانشگاه درس خوندید و معدلتون چنده ، اگه هردو در حد قابل قبول باشه ، باید دانشگاه مورد نظر خودتون رو مشخص کنین ، برین تو سایتش و فرم هاش رو مطالعه کنین ببیین چه شرایطی ( معدل ، مدرک آیلتس یا تافل ، GRE میخواد یا نه و ...) رو نگاه کنین ، مدارکش رو تهیه کنین و اپلای کنید تا ببینین قبول میکنن یا نه
ویرایش : بالاخره برای ادامه تحصیل میرین یا نه ؟ :
من تا چند ساعت پيش نميدونستم ويزا چيه كه بدونم انواع مختلف هم داره ! اين طور كه معلومه بايد ويزاي تحصيلي بگيرم. من دانشگاه نرفتم. پيش دانشگاهيمو گرفتم. چطوري اپلاي كنم ؟
-----
نميدونم چرا ويزا انواع مختلفي داره. يعني شما در آمريكا نميتونيد تحصيل كنيد و همزمان با تحصيل در صورت امكان يه شغل كوچك ديگه هم داشته باشيد ؟ يا مثلا بخوايد در يه شركت سرمايه گذاري كنيد ؟ اگه نشه اونوقت بايد 3 تا ويزا بگيرم ( ويزاي تحصيلي،تجارت،كار ) ؟
-----
در ضمن نقل قول هايي كه شما از من كرديد با همديگه تناقض ندارن. چون من ميخوام براي ادامه تحصيل برم ولي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم چون كارشناسي نخوندم كه ! اين يعني اين كه ميخوام كارشناسي بخونم!

timsar jackson
20-08-2010, 04:52
برای رفتن به آمریکا بهت توصیه میکنم این تاپیک رو که زیر میزارم بخونی...

یکم قدیمیه ولی الانم شرایط تقریبا تو همین حدوداست

به نظر من به جای آمریکا برو کانادا..راحت تره...

rozbeh85
20-08-2010, 08:21
من تا چند ساعت پيش نميدونستم ويزا چيه كه بدونم انواع مختلف هم داره ! اين طور كه معلومه بايد ويزاي تحصيلي بگيرم. من دانشگاه نرفتم. پيش دانشگاهيمو گرفتم. چطوري اپلاي كنم ؟
-----
نميدونم چرا ويزا انواع مختلفي داره. يعني شما در آمريكا نميتونيد تحصيل كنيد و همزمان با تحصيل در صورت امكان يه شغل كوچك ديگه هم داشته باشيد ؟ يا مثلا بخوايد در يه شركت سرمايه گذاري كنيد ؟ اگه نشه اونوقت بايد 3 تا ويزا بگيرم ( ويزاي تحصيلي،تجارت،كار ) ؟
-----
در ضمن نقل قول هايي كه شما از من كرديد با همديگه تناقض ندارن. چون من ميخوام براي ادامه تحصيل برم ولي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم چون كارشناسي نخوندم كه ! اين يعني اين كه ميخوام كارشناسي بخونم!

ببین ویزا یعنی شما باید به یه دلیلی بری کشور مورد نظر، ویزا توریستی هست، سرمایه گذاری، تحصیلی، نامزدی و...

fardinstar
20-08-2010, 12:34
برای رفتن به آمریکا بهت توصیه میکنم این تاپیک رو که زیر میزارم بخونی...

یکم قدیمیه ولی الانم شرایط تقریبا تو همین حدوداست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر من به جای آمریکا برو کانادا..راحت تره...
خيلي ممنون از راهنماييتون تاپيك خوبي بود ولي بيشتر داشتن با هم جنگ ميكردن تا صحبت ! بيشتر اطلاعات تو اين تاپيك مربوط به بعد از مهاجرت و مشكلات مالي شخص مهاجر در آمريكا بود در حالي كه من هنوز دارم مراحل ابتدايي رو ميگذرونم نه ويزا دارم نه پاسپورت و نه ... ولي بازم اطلاعات خوبي تونستم به دست بيارم.
اون طور كه تو اون تاپيك و از اشخاص ديگه هم پرسيدم ويزا گرفتن خيلي سخته و به هر كسي هم نميدن و ممكنه حتي با داشتن شرايط هم به يه ايراني ويزا ندن. حالا اگه ممكنه به سوالاي زير پاسخ بديد ممنونتون ميشم :
1) از كجا بايد براي گرفتن ويزا اقدام كرد ؟
2) شنيدم ميگن اگه برم تركيه خيلي راحت ميتونم ويزا بگيرم و اينكه شرايط سخت ويزا فقط براي ايراني ها و بعضي كشورهاي ديگه هست. آيا اين درسته ؟ اگه درسته و فرض رو بر اين گذاشتيم كه من به تركيه هم رفتم ولي به هر حال به عنوان يه ايراني ميرم تركيه ديگه پس اين حرفا كه ميگن ميتوني راحت تر ويزا بگيري بر چه مبنايي هست ؟ منظورم اينه كه در تركيه بايد چيكار كنم كه بتونم ويزا بگيرم ؟
3) تو اون تاپيك گفتن كه حتي در صورت داشتن ويزا هم شرايط براي زندگي در امريكا خيلي سخت تره چون هزينه ها دو سه برابر ميشه و گفتن كه چاره كار اينه كه شما گرين كارت بگيري. من خودم فقط دو راه براي گرين كارت ميدونم. يكيش اينه كه فاميل شاخصي اونور داشته باشين دوميش هم اينه كه به شانس اتكا كنين و در قرعه كشي ثبت نام كنين. كه متاسفانه راه اول براي من ممكن نيست راه دوم رو هم به هيچ وجه نميشه روش حساب كرد. سوال من اينه كه راهي هست كه بشه قطعا گرين كارت گرفت و نه به زور شانس و احتمالات ؟ اگه جواب اين سوال نه هست آيا فقط تو ايران نميشه قطعا گرين كارت گرفت يا همه جا همين طوريه ؟
4) بعضي از دوستان گفتن كه بهتره بري سراغ يه وكيل و ازش راهنمايي بخواي. اگر منظورتون همون وكيل هاي دادگستري هست مگر اين وكيل ها در مورد مسائل مهاجرت هم مطالعه ميكنن كه اطلاعات داشته باشن ؟ اين وكيل ها چقدر پول ميگيرن تا منو راهنمايي كنن ؟

S c a r l e t t
20-08-2010, 12:35
دوست من شما هنوز نمیدونی ویزا چیه

همینجوری میخوا ی پا بشی اونم کجا بری امریکا ؟
امریکا رفتن رفتنش با کشورای دیگه خیلی فرق میکنه
عشقی که نیس
برای رفتن باید یه دلیل قانع کننده داشته باشی
نه از روی عشق و علاقه
اینو آفسیر هم موقع مصاحبه ازتون میپرسه
وگرنه رد میشین

امریکا رفتن ؟؟؟؟؟

تحصیل تو مقاطععععععع بالا مثل دکترا کارشناسی ارشد

امریکا برای کارشناسی پذیرش نمیگیره و شما نمیتونین اپلای کنین اینو صد در صد بهتون میگم

کسائی که نخبه هستن ... مثل نخبه ورزشی و علمی و ...

بیزینسسسسس نیاز به پول زیاد چون اونجا پرونده تشکیل میدن مثل کسائی که تاجرن مثلاااا

فامیل درجه 1 ؟؟؟؟؟

کدوم ؟؟؟؟؟
و ازدواج با کسی که مقیم اونجاس

یاااااا لاتاری که هرساله برگزار میشههههه و در جریانش حتما هستین

پس به همین راحتی نیس که با داشتن یه مدرک زبان صرفا برین امریکا!

اگه خواستین میتونم اطلاعات بیشتری در مورد ویزاها ( تحصیلی و f1 , f2 ... ) و چیزای دیگه بدم تا اونجای که میدونم
راستش من دختر خاله م پارسال برای phd برق رفت تگزاس
یکم از اون اطلاعات دستمه

avator20002000
20-08-2010, 12:58
خيلي ممنون از راهنماييتون تاپيك خوبي بود ولي بيشتر داشتن با هم جنگ ميكردن تا صحبت ! بيشتر اطلاعات تو اين تاپيك مربوط به بعد از مهاجرت و مشكلات مالي شخص مهاجر در آمريكا بود در حالي كه من هنوز دارم مراحل ابتدايي رو ميگذرونم نه ويزا دارم نه پاسپورت و نه ... ولي بازم اطلاعات خوبي تونستم به دست بيارم.
اون طور كه تو اون تاپيك و از اشخاص ديگه هم پرسيدم ويزا گرفتن خيلي سخته و به هر كسي هم نميدن و ممكنه حتي با داشتن شرايط هم به يه ايراني ويزا ندن. حالا اگه ممكنه به سوالاي زير پاسخ بديد ممنونتون ميشم :
2) شنيدم ميگن اگه برم تركيه خيلي راحت ميتونم ويزا بگيرم و اينكه شرايط سخت ويزا فقط براي ايراني ها و بعضي كشورهاي ديگه هست. آيا اين درسته ؟ اگه درسته و فرض رو بر اين گذاشتيم كه من به تركيه هم رفتم ولي به هر حال به عنوان يه ايراني ميرم تركيه ديگه پس اين حرفا كه ميگن ميتوني راحت تر ويزا بگيري بر چه مبنايي هست ؟ منظورم اينه كه در تركيه بايد چيكار كنم كه بتونم ويزا بگيرم ؟
3) تو اون تاپيك گفتن كه حتي در صورت داشتن ويزا هم شرايط براي زندگي در امريكا خيلي سخت تره چون هزينه ها دو سه برابر ميشه و گفتن كه چاره كار اينه كه شما گرين كارت بگيري. من خودم فقط دو راه براي گرين كارت ميدونم. يكيش اينه كه فاميل شاخصي اونور داشته باشين دوميش هم اينه كه به شانس اتكا كنين و در قرعه كشي ثبت نام كنين. كه متاسفانه راه اول براي من ممكن نيست راه دوم رو هم به هيچ وجه نميشه روش حساب كرد. سوال من اينه كه راهي هست كه بشه قطعا گرين كارت گرفت و نه به زور شانس و احتمالات ؟ اگه جواب اين سوال نه هست آيا فقط تو ايران نميشه قطعا گرين كارت گرفت يا همه جا همين طوريه ؟
4) بعضي از دوستان گفتن كه بهتره بري سراغ يه وكيل و ازش راهنمايي بخواي. اگر منظورتون همون وكيل هاي دادگستري هست مگر اين وكيل ها در مورد مسائل مهاجرت هم مطالعه ميكنن كه اطلاعات داشته باشن ؟ اين وكيل ها چقدر پول ميگيرن تا منو راهنمايي كنن ؟
سلام از اونجایی که من کل تاپیکو خوندم دیدم کسی راه سریع و قطعی به شما پیشنهاد ندادن ولی اگه شما می خواهید ظرف 1 ماه بتونید برید هر جای دنیا که می خواهید (با توجه به گفته خودتون که گفته بودید پول کافی دارید) اول از همه اگه سند کسب پولاتون رو دارید که معلومه سرمایه گذاری روششه وگرنه شما می تونید از خریدن پاسپورت جزیره ی سنت کیس اقدام کنید که کاملا هم سریع و قانونی هست.اگه توضیح بیشتر می خوای هم بگم.

rozbeh85
20-08-2010, 13:09

ببین دوست عزیز شما اول باید بگی ویزای چی میخوای؟ تحصیلی یا سرمایه گذاری یا کاری؟
من جواب سوالاتت رو بر اساس تحصیلی میدم
1- اول باید تو اینترنت بگردی یه دانشگاه واسه خودت انتخاب کنی، بعد ببینی شرایط واسه اپلای اون دانشگاه چیه؟ چه معدلی؟ چه نمره تافلی و...
سپس مدارکت رو به اون دانشگاه پست میکنی و اگر قبول شدی نامه قبولیت رو میفرستی سفارت آمریکا تا برای ویزا اقدام کنی
2- نه، اطراف ایران یا باید ابوظبی باید بری یا آنکارا، فرقی هم نداره، اگه مشکلی نباشه هر دو جا بهت میدن، شاید اونها منظورشان پناهندگی بوده
3- همه جای دنیا همینه، راه های مهاجرت به آمریکا مشخص است، مراجعه کن به سایت اداره مهاجرت تا خودت ببینی
4- منظور وکیل های مهاجرت هست که پروانه وکالت اون ور رو دارند

avator20002000
20-08-2010, 13:12
یه مطلب مهم هم اینجا اضافه کنم این وکیل های مهاجرتی تو ایران(مشاورین مهاجرتی) 90% باعث عقب افتادن کارتون می شن اصلا به حرفاشون اعتماد نکن.

fardinstar
20-08-2010, 14:09
سلام از اونجایی که من کل تاپیکو خوندم دیدم کسی راه سریع و قطعی به شما پیشنهاد ندادن ولی اگه شما می خواهید ظرف 1 ماه بتونید برید هر جای دنیا که می خواهید (با توجه به گفته خودتون که گفته بودید پول کافی دارید) اول از همه اگه سند کسب پولاتون رو دارید که معلومه سرمایه گذاری روششه وگرنه شما می تونید از خریدن پاسپورت جزیره ی سنت کیس اقدام کنید که کاملا هم سریع و قانونی هست.اگه توضیح بیشتر می خوای هم بگم.
خيلي ممنون. لطف بزرگي ميكنيد اگه بيشتر توضيح بديد.

ببین دوست عزیز شما اول باید بگی ویزای چی میخوای؟ تحصیلی یا سرمایه گذاری یا کاری؟ويزاي تحصيلي ميخوام. البته اونطور كه شما گفتيد من بايد براي دانشگاه فرم بفرستم و اونا هم بعد از بررسي بگن كه قبول شدم يا نه. براي اين كار من بايد بدونم كه مدرك پيش دانشگاهي ايران براي دانشگاههاي آمريكا قابل قبول هست يا نه و يا اينكه اين مدرك معادل كدوم مدرك مدرسه هاي آمريكاست ولي در اين مورد در هيچ كدوم از سايت هاي دانشگاههاي معتبر آمريكا من نديدم. مثلا اگه شما الان به اين سايت بريد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدميبينيد كه ثبت فرم براي دانشكده علوم و هنر دانشگاه Yale آمريكا فعاله و شما ميتونيد براي رشته هاي اين دانشكده فرم ثبت كنيد ولي هيچ جايي در مورد مدرك تحصيلي افراد غيربومي مثل ما ننوشته كه معتبره يا نه يا بايد چيكار كنيم. ميتونيد در اين مورد هم راهنمايي كنيد ؟

سپس مدارکت رو به اون دانشگاه پست میکنی و اگر قبول شدی نامه قبولیت رو میفرستی سفارت آمریکا تا برای ویزا اقدام کنیاين نامه قبولي كه ميگيد اينترنتي هست ديگه ؟
راستش من خيلي در مورد روابط سياسي نميدونم واسه همين نميدونم كارهاي ويزاي آمريكا رو از ايران ميشه پيگيري كرد يا نه. تا الان فكر ميكردم در ايران سفارت آمريكا وجود نداره و حتي در صورت وجود هم فكر نميكردم به كارهاي مردم رسيدگي ميكنن. ميدونم خيلي صفر كيلومترم و شرمندم كه اين سوالو ميپرسم منظورتون از اين كه نامه قبولي رو به سفارت آمريكا بايد بفرستم اينه كه بايد پست كنم يا حضوري ببرم ؟در هر دو حالت بايد نامه قبولي دستم باشه و نبايد اينترنتي باشه ولي تا اونجايي كه من ميدونم نميشه از امريكا چيزي به ايران به صورت مستقيم و پستي فرستاد. ميشه بيشتر و جرئي تر راهنمايي كنيد ؟

دوست من شما هنوز نمیدونی ویزا چیه

همینجوری میخوا ی پا بشی اونم کجا بری امریکا ؟
امریکا رفتن رفتنش با کشورای دیگه خیلی فرق میکنه
عشقی که نیس
برای رفتن باید یه دلیل قانع کننده داشته باشی
نه از روی عشق و علاقه
اینو آفسیر هم موقع مصاحبه ازتون میپرسه
وگرنه رد میشین
همه حرفاي شما درسته ولي من بر اساس عشق و علاقه نميخوام برم. من خودم گفتم كه صفر كيلومترم و هيچ چيز در مورد مهاجرت نميدونم مخصوصا كشوري با قوانين مهاجرتي پيچيده اي مثل آمريكا . همونطور كه قبلا گفتم دليلي براي دونستن اين اطلاعات تا به امروز نداشتم چون هيچ وقت قصد خروج از كشور رو نداشتم تو فاميل هم كسي به اون صورت نيست كه از كشور خارج شده باشه و كلا هيچ نيازي برام نبود كه اين اطلاعات رو بدونم. الان هم دارم پرس و جو ميكنم اين طور نيست كه يه شبه تصميم بگيرم بايد برم آمريكا ! دارم اطلاعات جمع ميكنم و تا اطلاعاتم تكميل نشده و مطمئن نشدم كه اونجا ميتونم رو پاي خودم وايسم نميرم. بالاخره از يه جايي بايد شروع كرد ديگه شما خودتون كه يه روزه نفهميديد كه ويزا چيه و شرايط مهاجرت به آمريكا چيه حتما تحقيق كرديد و با تجربه تر شديد. خيلي ممنون ميشم هر اطلاعاتي در اين زمينه داشتين دريغ نكنين. مرسي.

rozbeh85
20-08-2010, 14:44
خيلي ممنون. لطف بزرگي ميكنيد اگه بيشتر توضيح بديد.

ويزاي تحصيلي ميخوام. البته اونطور كه شما گفتيد من بايد براي دانشگاه فرم بفرستم و اونا هم بعد از بررسي بگن كه قبول شدم يا نه. براي اين كار من بايد بدونم كه مدرك پيش دانشگاهي ايران براي دانشگاههاي آمريكا قابل قبول هست يا نه و يا اينكه اين مدرك معادل كدوم مدرك مدرسه هاي آمريكاست ولي در اين مورد در هيچ كدوم از سايت هاي دانشگاههاي معتبر آمريكا من نديدم. مثلا اگه شما الان به اين سايت بريد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدميبينيد كه ثبت فرم براي دانشكده علوم و هنر دانشگاه Yale آمريكا فعاله و شما ميتونيد براي رشته هاي اين دانشكده فرم ثبت كنيد ولي هيچ جايي در مورد مدرك تحصيلي افراد غيربومي مثل ما ننوشته كه معتبره يا نه يا بايد چيكار كنيم. ميتونيد در اين مورد هم راهنمايي كنيد ؟
اين نامه قبولي كه ميگيد اينترنتي هست ديگه ؟
راستش من خيلي در مورد روابط سياسي نميدونم واسه همين نميدونم كارهاي ويزاي آمريكا رو از ايران ميشه پيگيري كرد يا نه. تا الان فكر ميكردم در ايران سفارت آمريكا وجود نداره و حتي در صورت وجود هم فكر نميكردم به كارهاي مردم رسيدگي ميكنن. ميدونم خيلي صفر كيلومترم و شرمندم كه اين سوالو ميپرسم منظورتون از اين كه نامه قبولي رو به سفارت آمريكا بايد بفرستم اينه كه بايد پست كنم يا حضوري ببرم ؟در هر دو حالت بايد نامه قبولي دستم باشه و نبايد اينترنتي باشه ولي تا اونجايي كه من ميدونم نميشه از امريكا چيزي به ايران به صورت مستقيم و پستي فرستاد. ميشه بيشتر و جرئي تر راهنمايي كنيد ؟

همه حرفاي شما درسته ولي من بر اساس عشق و علاقه نميخوام برم. من خودم گفتم كه صفر كيلومترم و هيچ چيز در مورد مهاجرت نميدونم مخصوصا كشوري با قوانين مهاجرتي پيچيده اي مثل آمريكا . همونطور كه قبلا گفتم دليلي براي دونستن اين اطلاعات تا به امروز نداشتم چون هيچ وقت قصد خروج از كشور رو نداشتم تو فاميل هم كسي به اون صورت نيست كه از كشور خارج شده باشه و كلا هيچ نيازي برام نبود كه اين اطلاعات رو بدونم. الان هم دارم پرس و جو ميكنم اين طور نيست كه يه شبه تصميم بگيرم بايد برم آمريكا ! دارم اطلاعات جمع ميكنم و تا اطلاعاتم تكميل نشده و مطمئن نشدم كه اونجا ميتونم رو پاي خودم وايسم نميرم. بالاخره از يه جايي بايد شروع كرد ديگه شما خودتون كه يه روزه نفهميديد كه ويزا چيه و شرايط مهاجرت به آمريكا چيه حتما تحقيق كرديد و با تجربه تر شديد. خيلي ممنون ميشم هر اطلاعاتي در اين زمينه داشتين دريغ نكنين. مرسي.

دوست عزیز من بهتان پیغام خصوصی دادم مطالعه کنید
در در ضمن منظور من از سفارت آنکارا یا ابوظبی بود، آمریکا در ایران سفارت نداره

timsar jackson
20-08-2010, 16:01
پست من رو کوت کردی و این سوالا رو پرسیدی.اگه از من پرسیدی من خودم هیچی در موردِ مهاجرت نمیدونم.هیچی!ببخشید که

نمیتونم کمکت کنم....

فکر کنم تو وبلاگمم تو کامنت دادی درسته؟ فقط میگم اگه تصمیمِ خیلی جدی داری, هر کاری میتونی بکن و برو..به حرفِ کساییم که میگن

نمیتونی گوش نکن...فقط سعی کن همه سختیاشو بشناسی و با آگاهی بری..

fardinstar
20-08-2010, 16:16
پست من رو کوت کردی و این سوالا رو پرسیدی.اگه از من پرسیدی من خودم هیچی در موردِ مهاجرت نمیدونم.هیچی!ببخشید که

نمیتونم کمکت کنم....

فکر کنم تو وبلاگمم تو کامنت دادی درسته؟ فقط میگم اگه تصمیمِ خیلی جدی داری, هر کاری میتونی بکن و برو..به حرفِ کساییم که میگن

نمیتونی گوش نکن...فقط سعی کن همه سختیاشو بشناسی و با آگاهی بری..
نه سوالا مشخصا از شما نبود در كل از هر كس تو اين فروم كه اطلاعاتي داشته باشه ميخوستم كمكم كنن. بله درست حدس زديد تو وبلاگتون كامنت زدم. شما همين كه پستاي منو خونديد و سعي در كمك داشتيد خودش با ارزشه. حرفاي آخرتون هم اميدوارترم كرد. مرسي از لطفتون.

S c a r l e t t
20-08-2010, 18:27
خواهش میکنم

دوست من شما با توجه به سنتون بهتره که الان روی درس متمرکز بشین این بهترین راهه وقتی بقیه شرایطی که گفتم رو ندارین

و در کنار اون شرایط و ... برای رفتن بسنجین و کلا اطلاعات کسب کنین نه اینکه همه فکرتون فقط اونجا باشه و اینجا چیزی نداشته باشین .... کار عاقلانه هم همینه ....... انینجوری راه براتون هموار میشه

من همیشه اینو به خودم و دوستام میگم که کسائی که اونجا هستن و بالطبع ادم موفقی هستن که ما همیشه حسرتشون رو میخوریم تو زندگیمون .... کسائی بودن که وقتی اینجا هم زندگی میکردن جز ادما ی موفق محسوب میشددددن

nits
20-08-2010, 19:10
درسته . تازه شما میخوای بری آمریکا که باید در 2 مرحله انجا بشه و دردسرش هم زیاده . شما هیچ اطلاعاتی نداری و میخوای بری ؟؟؟ اطلاعات به اندازه کافی کسب کن تا اونجا هاج و واج نمونی .

من به خودم میگم : اگه قرار باشه همه برن خارج پس کی باید ایران رو آباد کنه:31: .

به خدا این استعدادهایی که جوانهای ایرانی ما دارن نصف نصفشون رو اون خارجی ها ندارن. ولی حیف که حمایت نمیشه از بیشترشون .

avator20002000
20-08-2010, 20:23
پاسپورت جزیره ی سن کیس 250 میلیون هستش همه جا هم می تونید باهاش برید کارتون هم زود انجام میشه.

fardinstar
20-08-2010, 22:53
پاسپورت جزیره ی سن کیس 250 میلیون هستش همه جا هم می تونید باهاش برید کارتون هم زود انجام میشه.
يعني با داشتن اين پاسپورت ديگه لازم نيست براي آمريكا ويزا بگيرم ؟ اين پاسپورت اجازه اقامت دائم در آمريكا رو به شما ميده ؟ از كجا ميتونم اطلاعات بيشتري در اين مورد پيدا كنم ؟

avator20002000
21-08-2010, 11:49
نه امریکا رو باید ویزا بگیرید باهاش ولی می تونید باهاش بدون ویزا به 92 کشور جهان برید:
کانادا . کل اروپا . برزیل . کوبا و کشور های مشترک المنافع انگلیس و ....
اگه تهران یا اصفهان هستید می تونید برید دفتر wip اونا براتون این کارو انجام می دن
تهران:بزرگراه افریقای جنوبی - چهار راه جهان کودک - به سمت میدان ارژانتین - شماره 52
اصفهان:چهارباغ بالا-مجتمع اداری کوثر-فاز یک-طبقه 4-واحد604
سایتشون هم اگه اشتباه نکنم visa777.com

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:44 PM ----------

اسم دقیق کشورشم سنت کیتس و نویس هست

avator20002000
21-08-2010, 11:55
اگرم می خواید تحصیلی برای امریکا اقدام کنید باید یک کارشناسی حداقل داشته باشید و گرنه 99% غیر ممکنه
این سایتا هم یه مقدار شاید کمکت کنن مربوط به روش تحصیلی هستن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Abbshangooli
21-08-2010, 14:43
عزیز تو لینک زیر ، فایل های متعددی هست جهت همین مسئله ، دانلودش کن و بخون ، قطعا جواب

همه ی سوالاتت رو خواهی یافت :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooyahacker
21-08-2010, 18:04
یه چیزی هم هست . برای خیلی ها که مهاجرت کردن حتی بعد از چند ین سال هنوز نگاه افرادی که بومی اون کشورن بهشون جور دیگه ایه (متاسفانه:41:) یه جورایی مثل نگاه ایرانیا به افغانیا (شاید !)

البته کشورهایی مثل آمریکا و کانادا که cultural diversity دارن این مشکل رو ندارن چون همه مهاجرن تقریبا !

//

این سایت applyabroad.org هم خیلی خوفه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S c a r l e t t
22-08-2010, 15:24
مردمان امریکا و کانادا

مردمان خوبین ... کانادا که اصلا کشور مهاجراس

مث اروپائی ها نیستن اینقدر بدم میاد
ما 4 سال فرانسه بودیم واسه تحصیل مامانم
تازه انگلیسیییی باهاشونم حرف میزدیم جوابتوو نمیدادن با اینکهه بلدننننن
به بدبختی فرانسه حرف میزدیم
حالم بهم میخوره از زبونشون

timsar jackson
22-08-2010, 16:19
فرانسویا کلا رو زبانشون حساسن!! غیر از فرانسوی به زبون دیگه ای حرف نمیزنن باهات!

DJ POLESTAR
25-08-2010, 12:09
همگی سلام:10:

من تو وبسایت یوتیوب بودم که یه دفعه چشم خورد به یه آگهی:

داره پول میگیره و شما رو برای تحصیل یا کار میفرسته آمریکا اونم با گرین (نکنه همون قرعه کشی باشه!!؟)

S c a r l e t t
25-08-2010, 12:18
قرعه کشی
نیست
اصلا اون یه چیز دیگه س
به این چیزا هم اعتباری نیست

DJ POLESTAR
25-08-2010, 14:24
:18: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بچه ها همین سایتی که اسم بردم من رفتم (سه تاStep برای ثبت نامش هست) من فقط یکش رو پر کردم بعد اومدم اینجا همون پست بالایی رو دادم تا ببینم سرکاریه یا جدی!
با کمال تعجب همین الان یه شماره ناشناس که اصلا شمارش رو گوشی موبایلم نیفتاده بود زنگ زد بهم یه زن بود که انگلیسی صحبت میکرد!!!
منم که اولین بارم بود چنین چیزی دیدم به تته پته افتادم.
طرف گفت: Hello بعد پرسید Mr.Hadi Do you speak English منم گفتم So so:31: بعد شروع به در کردن تند تند انگلیسی کرد که بهش گفتم Sorry, I dont understand! و Please Repeat که فک کنم خراب کردم به طرف بر خورد، گفت by!!!:41:
بنظرتون جریان چیه؟؟؟؟؟؟

fardinstar
25-08-2010, 14:34
:18: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بچه ها همین سایتی که اسم بردم من رفتم (سه تاStep برای ثبت نامش هست) من فقط یکش رو پر کردم بعد اومدم اینجا همون پست بالایی رو دادم تا ببینم سرکاریه یا جدی!
با کمال تعجب همین الان یه شماره ناشناس که اصلا شمارش رو گوشی موبایلم نیفتاده بود زنگ زد بهم یه زن بود که انگلیسی صحبت میکرد!!!
منم که اولین بارم بود چنین چیزی دیدم به تته پته افتادم.
طرف گفت: Hello بعد پرسید Mr.Hadi Do you speak English منم گفتم So so:31: بعد شروع به در کردن تند تند انگلیسی کرد که بهش گفتم Sorry, I dont understand! و Please Repeat که فک کنم خراب کردم به طرف بر خورد، گفت by!!!:41:
بنظرتون جریان چیه؟؟؟؟؟؟

سلام. اين سايت ها كه شما ميگين همشون كلاهبردارن ! به زنگ زدناشون اهميت ندين ! من خودم تو چند تا سايت نتايج بعضي از فوتبال ها رو پيش بيني كرده بودم برام چند تا ايميل اومده بود كه مثلا شما تو قرعه كشي برنده شديد و فلان تاريخ آماده بشين تا بهتون زنگ بزنيم زنگ هم زدن اما كلا قصدشون كلاهبرداريه ميگن اول شما يه پولي به حساب ما بريزيد تا ما بقيه كارها رو انجام بديم و پول رو براتون بفرستيم ! من هم بهشون گفتم هر چقدر پول لازم داريد از جايزه اي كه ميخوايد بهم بديد كم كنيد بقيه پولو بديد بهم گفتن نميشه بعد قطع كردن !
-----------------------------------------
سايت هاي رسمي كه اطلاعاتي در مورد مهاجرت به آمريكا ميدن اكثرشون بايد عبارت gov. رو آخرشون داشته باشن. مثلا براي ثبت نام لاتري گرين كارد هزار جور سايت هستن كه از شما پول ميگيرن و بهتون فرم ميدن و ايميل ميفرستن و ... در حالي كه ثبت نام لاتري مجانيه و همه ميتونن به راحتي ثبت نام كنن ! خلاصه اين كه به اين سايتها اصلا اعتماد نكن.

sinasalar2007
26-08-2010, 08:59
شمایی که اطلاعات زیادی ندارید بهتره برای شروع کار یه سری به این دفاتر مهاجتی (wip ، اپولونیا کالج و هزار تا اسم دیگه ...) بزنید و یه سری اطلاعات اولیه رو از اینا بگیرید .
من البته ادم دیدم که با مدرک دیپلم (پیش دانشگاهی هم نرفته بود و سربازی هم همین طور !!) رفته یه کشور اروپایی (به نظرم المان) ولی خوب یکی از اشناهاشون توی کشور مقصد بوده و یه سالی اونور براش دوندگی کرده تا تونسته شرایط رو برای اون محیا کنه .

SAEEDSAMSUNG
30-08-2010, 10:44
مهاجرت مغزها برای به دست آوردن شغل
درحالی که دکتر خرمشاد معاون پژوهشی وزارت امورخارجه در مرکز تحقیقات استراتژیک از مذمت علوم انسانی و نیروهای فارغ‌التحصیل بیکار آن درایران سخن به میان می‌آورد به یاد نداشت که فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف که دانشگاه تولید نیروی انسانی فنی و مهندسی است، برای کسب‌و کار به دیار فرنگ مسافرت می‌کنند.
آفتاب - سرویس علم و فناوری: درحالی که دکتر خرمشاد معاون پژوهشی وزارت امورخارجه در مرکز تحقیقات استراتژیک از مذمت علوم انسانی و نیروهای فارغ‌التحصیل بیکار آن درایران سخن به میان می‌آورد به یاد نداشت که فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف که دانشگاه تولید نیروی انسانی فنی و مهندسی است، برای کسب‌و کار به دیار فرنگ مسافرت می‌کنند.
نیوزویک زیرعنوان "دانشجویان ممتاز جمهوری اسلامی" و با سوتیتر "هاروارد را فراموش کنید-- یکی از بهترین دانشگاه‌های دوره لیسانس در ایران است" می نویسد: در سال2003، مدیران رشته مهندسی برق در دانشگاه آمریکائی استانفورد تعجب کرده بودند چگونه یک گروه از دانشجویان خارجی توانسته اند درامتحان ورودی بسیار دشوار دوره دکتری این دانشگاه بعضی از بالاترین نمراتی را کسب کنند که پیشتر هیچگاه سابقه نداشته است.
نیوزویک در ادامه می‌افزاید: این‌که این بچه‌های باهوش آمریکائی نبودند که چنین نمراتی کسب کرده بودند تعجبی نداشت. دانشجویان آسیائی و مناطق دیگر در برنامه‌های آمریکائی ممتازند. به گفته مدیران استانفورد آن‌چه موجب شگفتی بود این بود که اکثراین دانشجویان از یک کشور، و از یک دانشگاه آمده بودند: دانشگاه علمی و فنی شریف ایران.
معروفیت دانشگاه شریف گویای آن است که دانشجویان ایرانی توانسته‌اند درسطحی جهانی شهرتی در مقام ستارگان برترعلمی برای خود کسب کنند. این شهرت فقط توجه مدیران دانشگاه آمریکائی استانفورد را به‌خود جلب نکرده است.
دانشگاه‌های کانادا و استرالیا نیز که محدودیت‌های ویزائی کمتری دارند از افزایشی چشمگیر در شمار دانشجویان ایرانی خبرمی‌دهند. شرکت‌های غربی فعال در فن‌آوری هم که هیچگاه عقب نمی‌مانند، شروع به جذب آنان کرده‌اند.
شرکت‌های کامپیوتری مستقردر Silicon Valley از Google گرفته تا Yahoo و نیزانستیتوهای تحقیقاتی در سراسر غرب، صدها فارغ‌التحصیل ایرانی را در استخدام دارند. برندگان المپیادها بخصوص مورد توجه‌اند، و به گزارش رسانه‌های ایرانی قریب 90 درصد آنان کشوررا برای ادامه تحصیل و یا کار در خارج ترک می‌کنند.
ایران با مشکلاتی جدی، ازجمله تورم مزمن، دستمزدهای راکد‌ و بخش خصوصی ضعیفی روبه‌روست که سوء مدیریت اقتصادی وضعف قوانین نظارتی عامل آن است. استادان دانشگاه به زحمت ازعهده تامین احتیاجات روزمره زندگی برمی‌آیند.
حقوق‌ها چنان کم است که بعضی مجبورند با راندن تاکسی، و یا دستفروشی، شغل دومی داشته باشند. تحریم‌های بین‌المللی نیز زندگی را دشوار کرده است، که معوق ماندن واردات وسائل و تجهیزات علمی، و انزوای بیشتر، نمونه‌هائی از آن است.
با این‌حال دانشگاه شریف، و دانشگاه‌های مشابه آن، به پیشرفت ادامه می‌دهند. بخشی از این پیشرفت به گفته محمد منصوری، یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف و استاد کنونی در نیویورک، ناشی از تمایل والدین ایرانی به سوق دادن فرزندانشان به رشته های پزشکی و مهندسی در مقابل رشته‌های دیگر نظیر رشته حقوق است.
دانشگاه شریف همچنین به کادرعلمی برجسته خود می‌بالد. این دانشگاه در سال 1956 پایه‌گذاری شد.
موفقیت این دانشگاه درعین حال زمینه‌ساز تراژدی برای کشور بوده است. دانشجویان به محض آن‌که فارغ‌التحصیل می‌شوند آرزوئی بیشتر از خروج از کشور ندارند.
این برای دانشگاه‌ها و شرکت‌های خارجی فعال در فن آوری یک مزیت است اما برای جمهوری اسلامی عامل جدی در فرار مغزهاست.
رامین فرجاد راد، یک فارغ‌التحصیل دیگر دانشگاه شریف که اکنون در شرکت Aquantia در Silican Valley یکی از مدیران ارشد است می‌گوید: قضیه خیلی ساده است. برای فارغ‌التحصیلان در ایران شغل خوب و مناسب به تعداد کافی وجود ندارد.
بدتر ازهمه این‌که دانشجویان ممتازی که در ایران می‌مانند و سعی می‌کنند کسب و کاری به‌راه بیاندازند با طمع ورزی مقامات دولتی مواجه‌اند که سهمی از منافع را مطالبه می‌کنند، و یا با موانعی غیر ضروری روبه‌رو می‌شوند.