PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست گوشی برنامه خور!!!!

srh124
19-08-2010, 18:23
سلام
سعی میکنم خلاصه بگم. از 5 سال پیش که K700 خریدم تا الان اصلا دور و بر بازار موبایل نبودم
من دنبال یه گوشی برنامه خور میگردم. یعنی قابلیت اجرای همزمان چندین برنامه و انجام بیشتر کارهایی که با کامپیوتر میشه انجام داد.
چند وقت پیش گوشی Nokia 5800 رو دیدم که خیلی گوشی عالی بود. تمام لمسی، GPS و قابلیت چرخش صفحه و... خیلی به گوشی علاقمند شدم. GPS هم که چیز لازمیه (حداقل واسه من که تا چند سال گوشیم رو عوض نمیکنم) ولی مشکلی که این گوشی داره اینه که در اصل برای موسیقی طراحی شده. هر چند من هرچی برنامه روش ریختم اجرا کرد.
از لحاظ دوربین برای من یه دوربین معمولی کفایت می کنه
ممنون میشم نظراتتون رو به من بگید
ببینم چه گوشی های برای این کاربرد خوب هست.

یه سوال دیگه. منشی تلفنی رو با برنامه میشه اضافه کرد؟

maziarzar
19-08-2010, 20:39
برای سیستم عامل های سیمبین منشی تلفنی به وفور یافت می شه
همین5800خوبه
سیستم عامل ویندوز چی ؟

srh124
19-08-2010, 20:47
برای سیستم عامل های سیمبین منشی تلفنی به وفور یافت می شه
همین5800خوبه
سیستم عامل ویندوز چی ؟

چیز زیادی از این ویندوز موبایل نمیدونم
فقط اجرا شدن برنامه ها و خوب اجرا شدن اون ها مهمه

maziarzar
19-08-2010, 20:53
همین5800 رو بگیر که گوشی بسیارمناسبیه
اگه کیفیت صفحه نمایش برات مهمه بهتره گوشی نوکیاx6 8GBروبگیری باقیمت300تومن که نمونه ی اصلاح شده5800هست

SADEGH 7
19-08-2010, 21:01
چیز زیادی از این ویندوز موبایل نمیدونم
فقط اجرا شدن برنامه ها و خوب اجرا شدن اون ها مهمه
دوست عزیز شما اگه حداکثر هزینه ای که می خوای برای گوشی بذاری رو مشخص کنی، بهتر می شه راهنمایی کرد.همچنین این که بیشتر چه چیزهایی براتون مهمه؟ به ترتیب اهمیت بگید.مثلا دوربین مهمتره، یا صدا، صدای هدفون؟، کیفیت تصویر؟ فول تاچ بودن؟
در مورد برنامه هم، واسه سیمبین و ویندوز موبایل برنامه زیاده.

SAEEDSAMSUNG
19-08-2010, 21:24
برنامه خور= ویندوز موبایل یا آندروید یا مکینتاش .

سیمبین دیگه دورش تموم شده

srh124
19-08-2010, 22:43
دوست عزیز شما اگه حداکثر هزینه ای که می خوای برای گوشی بذاری رو مشخص کنی، بهتر می شه راهنمایی کرد.همچنین این که بیشتر چه چیزهایی براتون مهمه؟ به ترتیب اهمیت بگید.مثلا دوربین مهمتره، یا صدا، صدای هدفون؟، کیفیت تصویر؟ فول تاچ بودن؟
در مورد برنامه هم، واسه سیمبین و ویندوز موبایل برنامه زیاده.

1-برنامه و خوب اجرا شدن اون (فکر کنم به سرعت پردازنده و حافظه داخلی و ... ربط داشته باشه)
2- GPS
3- صوت در حد معمول که آدم با موبایل صحبت می کنه
* من زیاد موسیقی گوش نمیدم پس انواع مختلف صدا برام اهمیتی نداره و موارد مرتبط با صدا هم همینطور.
4- فول تاچ بودن یه گزینه خوب محسوب میشه هرچند به پای دو مورد اول نمی رسه
5- یه دوربین معمولی 2 مگ کفایت می کنه و حتی کمتر از اون. فیلمبرداری هم اصلا مهم نیست.

من تا 300 تومن رو میتونم پول بدم بیشتر از اون دیگه باید گوشی خیلی محشر باشه یعنی تفاوت های زیادی از لحاظ دو مورد اول (مخصوصا اولین مورد) داشته باشه.

ممنون از راهنماییتون

RaS0oL.M
20-08-2010, 00:22
ویواز پرو----------ایکس6-----------5800-----که 5800 زیاد مالی نیست بین ایکس و ویواز من ویواز پرو رو می خرم......:10::46:

srh124
20-08-2010, 05:56
ویواز پرو----------ایکس6-----------5800-----که 5800 زیاد مالی نیست بین ایکس و ویواز من ویواز پرو رو می خرم......:10::46:

سلام ممنون از راهنماییت
در مورد ویواز تنها مورد خوبی که من توی مشخصاتش دیدم پردازنده 720 Mhz و RAM 256 اون هست (در مقابل 434 MHz و Ram 128 در 5800) قیمتش به خاطر دوربینش زیادی بالاست
ایکس 6 هم که چندان تفاوتی با 5800 نداره

ممنون میشم نظر بقیه رو هم بدونم

srh124
20-08-2010, 06:50
برنامه خور= ویندوز موبایل یا آندروید یا مکینتاش .

سیمبین دیگه دورش تموم شده

فقط یه مورد:
به نظر می رسه اکثر برنامه های موبایل که داخل کشور تولید میشه جاوا هست(که اونم ویندوز موبایل اجرا نمیکنه). درسته؟
من یه سرچ کردم برای دیکشنری عربی فارسی برای ویندوز موبایل ولی چیزی گیرم نیومد درحالی که برای جاوا موجوده.

بازم ممنون

Mahdi_Co_1368
20-08-2010, 09:45
فقط یه مورد:
به نظر می رسه اکثر برنامه های موبایل که داخل کشور تولید میشه جاوا هست(که اونم ویندوز موبایل اجرا نمیکنه). درسته؟
من یه سرچ کردم برای دیکشنری عربی فارسی برای ویندوز موبایل ولی چیزی گیرم نیومد درحالی که برای جاوا موجوده.

بازم ممنون

ویندوز از جاوا به طور کامل پشتیبانی میکنه. شما همون دیکشنری
عربی فارسی جاوا رو روش مینصبی احتمال 90 درصد کار میکنه
البته بهتره دیکشنریت از تاچ هم پشتیبانی کنه...

به b7300 هم فک کن gpsش واقعا عالیه در مورد برنامه هم خیالت
راحت هر چی فک کنی براش پیدا میشه. بزرگترین مشکلش رزولوشنشه
که wqvgaه ینی باید دنبال برنامه های همین رزولوشن بگردی.قیمتش
هم حدود 210 تومنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه با رزولوشنش مشکل داری x1 هم ارزون شده : 280 تومنه
تقریبا همه چیزش به جز cpuش از اون سرتره:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

maziarzar
20-08-2010, 11:54
گوشی های نوکیا بهترین پشتیبانی از جاوا رو دارند.
ایکس 6 هم صفحه نمایشش ودوربینش خیلی بهتر از5800.
از این گونه نرم افزار ها برای سیمبین فراوونه.

SADEGH 7
20-08-2010, 12:04
1-برنامه و خوب اجرا شدن اون (فکر کنم به سرعت پردازنده و حافظه داخلی و ... ربط داشته باشه)
2- GPS
3- صوت در حد معمول که آدم با موبایل صحبت می کنه
* من زیاد موسیقی گوش نمیدم پس انواع مختلف صدا برام اهمیتی نداره و موارد مرتبط با صدا هم همینطور.
4- فول تاچ بودن یه گزینه خوب محسوب میشه هرچند به پای دو مورد اول نمی رسه
5- یه دوربین معمولی 2 مگ کفایت می کنه و حتی کمتر از اون. فیلمبرداری هم اصلا مهم نیست.

من تا 300 تومن رو میتونم پول بدم بیشتر از اون دیگه باید گوشی خیلی محشر باشه یعنی تفاوت های زیادی از لحاظ دو مورد اول (مخصوصا اولین مورد) داشته باشه.

ممنون از راهنماییتون
چون شما انتظارات زيادي از گوشي نداري، من 5230 رو پيشنهاد مي کنم.Gps داره، يه پردازنده 434 مگاهرتزي داره،تا 16 گيگ رم رو هم ساپورت مي کنه.فول تاچه.سيمبينش هم سري 60 ورژن 5 هستش.
از همه مهمتر قيمتشه که فکر کنم حدود 160-170 تومن باشه.(البته قيمت رو حدود گفتم.)
به نظر من همين گوشي نياز هاي شما رو برآورده مي کنه. چون شما که دوربين برات مهم نيست، دليلي نداره هزينه ي اضافه براي دوربين گوشي بدي.
درمورد آندرويد و ويندوز موبايل هم دوستان بايد نظر بدن. چون اطلاعات من کافي نيست.
اما يه نکته اي که به نظرم باید بهش اشاره کنم اینه که بعضی برنامه ها روی گوشی های فول تاچ کار نمی کنن. البته طبعا یه سری برنامه هم برای گوشی های تاچ هست که روی گوشی معمولی کار نمی کنه، ولی تعداد مورد اول بیشتره. البته نه اینکه برنامه واسه گوشی فول تاچ کم باشه، ولی خوب برای گوشی های دیگه بیشتره.
موفق باشی

amin n & i series
20-08-2010, 13:13
سلام
به نظر من تاچ2 گزینه خوبیه
برنامه خوریش که خوبه
ویندوزشم 6.5 هست.اگه مدل t3333 تاچ2 هم بگیری جی پی اس هم داره
گوشی شیکی هم هست
دوربینش هم 3 هست
قیمت بدون گارانتیش هم 210 تا 220 تومنه

srh124
20-08-2010, 13:26
ویندوز از جاوا به طور کامل پشتیبانی میکنه.

دستت درد نکنه. نکته خوبی بود که من نمیدونستم
پس با این وضعیت 7300 سامسونگ هم گزینه خوبیه
در مورد رزلوشن: واقعا اگه رزلوشن متفاوت باشه بعضی برنامه ها اجرا نمیشه؟

یه سوال برنامه ای :مجموعه آفیس که برای ویندوز موبایل هست (مخصوصا Word و OneNote) معادلش برای جاوا یا سیمبین پیدا میشه؟ منظورم صرفا خوندن فایل های ورد نیست.

یه نکته دیگه: بعضی دوستان میگن بهتر آدم صبر کنه ویندوز 7 بیاد بعد یه گوشی ویندوز موبایل بخره. نظر شما چیه؟
اگه ویندوز 7 بیاد نمیشه به اون آپدیت کرد؟

ببخشید که سوالات زیاد شد.
بازم ممنون

Mahdi_Co_1368
20-08-2010, 17:56
دستت درد نکنه. نکته خوبی بود که من نمیدونستم
پس با این وضعیت 7300 سامسونگ هم گزینه خوبیه
در مورد رزلوشن: واقعا اگه رزلوشن متفاوت باشه بعضی برنامه ها اجرا نمیشه؟

یه سوال برنامه ای :مجموعه آفیس که برای ویندوز موبایل هست (مخصوصا Word و OneNote) معادلش برای جاوا یا سیمبین پیدا میشه؟ منظورم صرفا خوندن فایل های ورد نیست.

یه نکته دیگه: بعضی دوستان میگن بهتر آدم صبر کنه ویندوز 7 بیاد بعد یه گوشی ویندوز موبایل بخره. نظر شما چیه؟
اگه ویندوز 7 بیاد نمیشه به اون آپدیت کرد؟

ببخشید که سوالات زیاد شد.
بازم ممنون

اره omnia lite هم خوبه ( cpu : 800 mhz )
اره مثلا وقتی میخوای اسکین مدیا پلیر رو عوض کنی یا بیشتر بازی ها هم همینطور
هستن ولی بیشتر برنامه ها و بعضی از بازی ها برای همه رزلوشن ها کار میکنن

word و... مخصوص ماکروسافتن ینی رو ویندوز بهترین کارایی رو دارن. البته از اندروید خبر ندارم
ممکنه بتونه ویرایش کنه...

ویندوز 7 اگرم بیاد با یه گوشی توپ میاد که بالای 800 تومنه. به احتمال 99 درصد نمیشه
hd2 با اون عظمتش احتمالا کم میاره.

srh124
21-08-2010, 10:57
یه سوال ساده دیگه:
ویندوز موبالی 6.5 میتونه برنامه های ویندوز های پایینتر رو اجرا کنه؟

یه سوال دیگه. الان که بعضی از تاپیک ها رو خوندم برام پیش اومد
تاچ 7300 با 5800 نوکیا چه فرقی داره؟

Mahdi_Co_1368
21-08-2010, 12:18
اره میتونه. اما مثلا یه چیزایی مثل نصب کیبورد فارسی ممکنه مشکل ساز بشه
در کل همه چی به رامت بستگی داره.

تقریبا فرق ندارن شاید b7300 بهتر هم باشه

srh124
22-08-2010, 17:21
ممنون از راهنماییتون