PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن شدن اتوماتیک سیستم؟

fireboy8766
18-08-2010, 19:39
من جدیدا سیستمم رو ارتقا دادم و این 3 قطعه رو گرفتم:
i5 650
giga GA-H55M-D2H
ram patriot
گرافیک آنبرد
سیستم بی جهت روشن میشه!
قبلا به خاطر داشتن مودم دایل آپ و برق دار بودن همچین موردی رو دیده بودم ولی اصلا از مودم دایل آپ استفاده نمیکنم و متوجه نمیشم که از کدوم بخش میتونه باشه و زمان روشن شدن هم مشخص نیست.

mohsen.crazy
18-08-2010, 20:01
سلام.
من قبلاً این مشکل رو داشتم.
مشکب از اینجا بود که برق خونه به دلیل سیم کشی نامناسب و پارازیت ها مداوم روی پاور تاثیر گذاشته بود و پاور هم به دلیل قدیمی بودنش خراب شده بود و خود به خود سیستم با هر پارازیت به خصوص وقتی که لامپ مهتابی اتاقم رو روشن میکردم اونم روشن میشد.
.
وقتی سیستم جدید خریدم دیگه این مشکل برطرف شده. به خاطر پاور جدیدم.
.
تنها راه حلش هم خرید یه پاور جدید هست که اصطلاحاً بعضی جاها بهش میگن دو مداره! البته همه پاورهای جدید دیگه این مشکل رو ندارن.

Lord_theOne
18-08-2010, 20:52
یک جایی هست در قسمت پاور مادربرد منوش را باز کنید
یک اسمی به respons on یک همچین اسمی حضور ذهن ندارم اونو Disable کنید مشکلتون برطرف می شود وقتی مثلا برق می رود و دوباره می اید سیستمتون روشن نشود
البته این گزینه برای سیستمی که باید همیشه روشن باشد خیلی خوبه که خودش روشن بشود

fireboy8766
19-08-2010, 09:51
یک جایی هست در قسمت پاور مادربرد منوش را باز کنید
یک اسمی به respons on یک همچین اسمی حضور ذهن ندارم اونو Disable کنید مشکلتون برطرف می شود وقتی مثلا برق می رود و دوباره می اید سیستمتون روشن نشود
البته این گزینه برای سیستمی که باید همیشه روشن باشد خیلی خوبه که خودش روشن بشود
در قیمت پاور رو که نگاه کردم اکثر گزینه هارو غیر فعال کردم ولی تاثیری در این قضیه نداشته به همین دلیله که برام عجیبه!

fireboy8766
19-08-2010, 10:01
اینکه من روی مادربرد و سی پی یو قبلی (قبل از آپگرید) همچین مشکلی رو نداشتم و روی قطعات جدید این مشکل رو دارم، باز میشه به پاور شک کرد؟ و قطعا گفت از پاور هست؟ مادربرد قبلی من مال حدود3 سال پیش بود.

.....edited
*یک مورد مهم:
من فقط وقتی که سیستم رو هایبرنیت میکنم سیستم اتوماتیک روشن میشه ولی وقتی شات داون میشه این مشکل پیش نمیاد!! تازه تست کردم.

fireboy8766
22-08-2010, 11:34
دوستان، کسی در این رابطه نظری نداره؟
همونطور که گفتم با شات داون کردن مشکلی نیست ولی زمانی که هایبرنیت میکنم،بعد از 2 ثانیه سیستم اتوماتیک روشن میشه.
از طرفی هم چون فایل های مختلف رو باز میکنم و ممکن هست زیاد سیستم رو خاموش کنم و دوباره بهشون نیاز داشته باشه،هایبرنیت لازم هست برام!