PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اگه 5800 یا b7300 داری بیا2:

moslem47
16-08-2010, 23:27
سلام
من بین خرید 5800 و b7300 موندم. چون تا حالا گوشی سیمبیان دار و موبایل ویندوز نداشتمو هیچ شناختی از این دو سیستم عامل ندارم.تحقیق هم زیاد کردم ولی باز هم به دلیل تعصب و .... نتونستم انتخاب کنم. برای همین چند تا سوال طرح کردم شاید بتونه کمک کنه.(فقط دوستانی جواب بدند که این گوشی رو دارند.)
1.برنامه برای کدام بیشتره؟
2.هنگ کدام سیستم عامل یا گوشی بیشتره؟
3.تاچ کدام گوشی بهتره؟
4.بدنه کدام گوشی بهتره؟
5.نصب و حذف برنامه تو کدام گوشی راحت تره؟
6.کدام گوشی محدودیت نصب برنامه جاوا رو داره؟
7.به طور کلی مشکل نرم افزاری (سیستم عامل)کدام گوشی کمتره؟
8.چند عیب عمده از هر یک از گوشی ها را بیان کنید؟
در ضمن من گوشی می خوام بخرم با بودجه کمتر از 300 تومن که دارای سیستم عامل.جی پی اس.تاچ خوب.wifi.باشه.شما چه پیشنهاد می کنید؟(بغیر از x10 mini چون ال سی دی کوچیکی داره)
Dark.Life
17-08-2010, 00:26
1- سیمبین برنامه تکراری زیاد داره ... در کل ویندوز موبایل کاربردی تر و حرفه ای تر هستن برنامه هاش
2- هیچ کدوم تقریباً هنگ ندارن
3- مثله هم باید باشن
4- امنیا لایت
5- امنیا لایت به خاطر عدم نیاز به -- و ساین
6- هیچ کدوم
7- مشکل خاصی ندارن هیچ کدوم

راحله_ن
17-08-2010, 01:32
5800 داشتم و میدونم که دوربینش افتضاحه وفیلم دیدن باهاش هیچ لذتی نداره!!

Amin_0913
17-08-2010, 01:39
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tiyam 01
17-08-2010, 10:49
منم تو این دو مونده بودم این تاپیک به درد منم خورد. خواسته های مسلم دقیقاً خواسته های منم بود .. ممنون از راهنمایی همه :)
ایراد امنیا فقط رزولوشن کم صفحه و تعداد رنگ قابل نمایششه که به نظرم میشه از اونم چشم پوشی کرد
راستی امنیا لایت مالتی تاچ نداره؟

moslem47
17-08-2010, 10:52
لطفا کمک کنید............

---------- Post added at 11:52 AM ---------- Previous post was at 11:51 AM ----------

با لاخره باید معلوم بشه از بین این دو تا کدوم بهتره.

hosseingrami
17-08-2010, 11:28
سلام
من بین خرید 5800 و b7300 موندم. چون تا حالا گوشی سیمبیان دار و موبایل ویندوز نداشتمو هیچ شناختی از این دو سیستم عامل ندارم.تحقیق هم زیاد کردم ولی باز هم به دلیل تعصب و .... نتونستم انتخاب کنم. برای همین چند تا سوال طرح کردم شاید بتونه کمک کنه.(فقط دوستانی جواب بدند که این گوشی رو دارند.)
1.برنامه برای کدام بیشتره؟
2.هنگ کدام سیستم عامل یا گوشی بیشتره؟
3.تاچ کدام گوشی بهتره؟
4.بدنه کدام گوشی بهتره؟
5.نصب و حذف برنامه تو کدام گوشی راحت تره؟
6.کدام گوشی محدودیت نصب برنامه جاوا رو داره؟
7.به طور کلی مشکل نرم افزاری (سیستم عامل)کدام گوشی کمتره؟
8.چند عیب عمده از هر یک از گوشی ها را بیان کنید؟
در ضمن من گوشی می خوام بخرم با بودجه کمتر از 300 تومن که دارای سیستم عامل.جی پی اس.تاچ خوب.wifi.باشه.شما چه پیشنهاد می کنید؟(بغیر از x10 mini چون ال سی دی کوچیکی داره)
سلام من با هر سيستم عامل کار کردم يه مطالبي ميگم ولي تعصبي نيست بلکه نظر شخصي من در کار با اين دو هست آخه خودم 5800 دارم و داداش وي موب داره که البته فروختتش!

1.طبيعتا ويندوز موبايل برنامه هاي بيشتر و کاربردي تري داره؟ولي اين بستگي داره که شما به چه نرم افزارهايي احتياج دارين؟
2.ببين هنگ بعد از سيستم عامل به سي پي يو و بعد رام ربط داره. پس به ترتيب و به طور کلي به تجربه من:
وين موب نسبت به سيمبين کم تر داره ولي خوب هر دو دارند!
حالا در مورد اين دو گوشي لايت سي پي يوش تقريبا دو برابر 5800 هست و همينطور وين موب دوبرابر از سيمبين توان سي پي يو ميکشه!
البته هنگ ميتونه مربوط به نصب نمر افزارهاي غير مجاز و يا ويروس و ... باشه!
در کل وين موب ويروس هاي خيلي خيلي بيشتري داره!
ولي سيمبين يکي داره که من اونم تا حالا نديدم!
در کل اين دو سيستم عامل هر دو دارند از رده خارج ميشند با وردو سيمبيان 3 و وين فون 7 معلوم نيست آينده چي بشه!

3.من لايت نداشتم ولي تاچ هر دو به سخت افزارشون برميگرده که خازني باشه يا مقاومتي!
ولي فکر کنم هر دو در يک سطح هستند!

4.اين رو چون لايت ندارم والا نميدونم!

5.وين موب

6.هيچ کدوم ولي وين موب در اين مورد بهتر است البته نه اين که سيمبيان مشکل داره!

7.در کل تا يه چيز آپديت نشه رفع مشکلات خوبي هم نخواهد داشت که در ايم مورد 5800 جدا دارم ميگم بي نظريه شبانه روز فريمور کوک شده براش ميسازند!
هر چه آپديت جديدتر مشکلات کم تر!

8.چون 5800 دارم:
قلم گوشي بعد از مدتي شل ميشه و بايد يه چسبي دورش بچسبوني تا نيفته البته بستگي به خودت داره که مثل من گوشي رو بکشي يا نه!
عکس برداري گوشي خيلي ضعيف هست ولي فيلمش فوقالعاده هست!
مشکل ديگه اي نديدم والا!
:40:

به نظر من صبر کن تا چند مدل جديد بايد چون اين دو ديگه خيلي خيلي قديمي شدند!
يا علي مدد!
:10:

tiyam 01
17-08-2010, 11:44
سلام من با هر سيستم عامل کار کردم يه مطالبي ميگم ولي تعصبي نيست بلکه نظر شخصي من در کار با اين دو هست آخه خودم 5800 دارم و داداش وي موب داره که البته فروختتش!

1.طبيعتا ويندوز موبايل برنامه هاي بيشتر و کاربردي تري داره؟ولي اين بستگي داره که شما به چه نرم افزارهايي احتياج دارين؟
2.ببين هنگ بعد از سيستم عامل به سي پي يو و بعد رام ربط داره. پس به ترتيب و به طور کلي به تجربه من:
وين موب نسبت به سيمبين کم تر داره ولي خوب هر دو دارند!
حالا در مورد اين دو گوشي لايت سي پي يوش تقريبا دو برابر 5800 هست و همينطور وين موب دوبرابر از سيمبين توان سي پي يو ميکشه!
البته هنگ ميتونه مربوط به نصب نمر افزارهاي غير مجاز و يا ويروس و ... باشه!
در کل وين موب ويروس هاي خيلي خيلي بيشتري داره!
ولي سيمبين يکي داره که من اونم تا حالا نديدم!
در کل اين دو سيستم عامل هر دو دارند از رده خارج ميشند با وردو سيمبيان 3 و وين فون 7 معلوم نيست آينده چي بشه!

3.من لايت نداشتم ولي تاچ هر دو به سخت افزارشون برميگرده که خازني باشه يا مقاومتي!
ولي فکر کنم هر دو در يک سطح هستند!

4.اين رو چون لايت ندارم والا نميدونم!

5.وين موب

6.هيچ کدوم ولي وين موب در اين مورد بهتر است البته نه اين که سيمبيان مشکل داره!

7.در کل تا يه چيز آپديت نشه رفع مشکلات خوبي هم نخواهد داشت که در ايم مورد 5800 جدا دارم ميگم بي نظريه شبانه روز فريمور کوک شده براش ميسازند!
هر چه آپديت جديدتر مشکلات کم تر!

8.چون 5800 دارم:
قلم گوشي بعد از مدتي شل ميشه و بايد يه چسبي دورش بچسبوني تا نيفته البته بستگي به خودت داره که مثل من گوشي رو بکشي يا نه!
عکس برداري گوشي خيلي ضعيف هست ولي فيلمش فوقالعاده هست!
مشکل ديگه اي نديدم والا!

به نظر من صبر کن تا چند مدل جديد بايد چون اين دو ديگه خيلي خيلي قديمي شدند!
يا علي مدد!
:10:

تو این رنج قیمت و با این امکانات چه گوشی رو پیشنهاد میدی؟

maziarzar
17-08-2010, 11:44
دراکثر موارد گوشی های سامسونگ مشکل جرای برنامه هاوبازی های جاواروداره
بهترین ساپورت جاوامال گوشی های نوکیاهستش

MOHAMMAD2010
17-08-2010, 13:55
فیلم دیدن باهاش هیچ لذتی نداره!!
نمیدونم چرا بعضیا عادت دارن یه حرف بدون دلیل رو چند بار تو فروم تکرار کنن !
یعنی چی لذتی نداره !؟
5800 هر چی باشه ابعاد و کیفیت صفحش برای فیلم دیدن عالیه
----------------------------------------------------------------------------
در جواب شما دوست عزیز دوربین 5800 تو عکس ضعیفه و کیفیت عکساش زیاد خوب نیست ولی فیلماش عالیه ( اگه عکس برات مهمه این گوشیو نگیر البته اینم بگم امینا هم دوربین آنچنانی نداره ! )
در مورد برنامه هر دو تقریبا خوبن
تاچ هر دو تا هم تقریبا مثل همه
کیفیت صفحه 5800 بیشتره
5800 جک 3.5 میلیمیتری داره و کلا تو صدا کیفیت صداش هم تو هندزفری و هم تو اسپیکر از اون بهتره
ولی یه مشکل بزرگ داره ( شایدم مشکل نباشه ولی از دید بعضیا هست ) اونم اینه که خیلی زیاد شده و دست خیلیا این گوشیو میبینی
بازم میل خودته اگه دوربین و این مشکل آخری برات مهم نیست همین 5800 رو بگیر

Amin_0913
17-08-2010, 14:15

بله درسته ولی ما اگه بخواهیم صبر کنیم تا فناوری های جدید بیاد همینطور باید منتظر بمونیم چون هیچ وقت فناوری های جدید متوقف نمیشه

اگه ب من باشه میرم تو این رنج قیمت B7300 رو ور میدارم دیگه به قول معروف "کچلیش رو باید گذاشت کم آوازش"

boozzai
17-08-2010, 14:32
5800 داشتم!
با این قیمت گوشی فوق العاده ای بود!بدترین چیزش دوربینش بود،تو شب افتضاح بود!:jealous:
ولی دیگه خیلی جواد شده!:31:

moslem47
17-08-2010, 15:08
بابت جوابتون ممنون.
فقط می تونید بگید 5800چه رنگش رو بگیرم و اینکه ساخت کجا باشه بهتره؟ نیازی است که با گارانتی بخرم یا نه؟

boozzai
17-08-2010, 16:13
بابت جوابتون ممنون.
فقط می تونید بگید 5800چه رنگش رو بگیرم و اینکه ساخت کجا باشه بهتره؟ نیازی است که با گارانتی بخرم یا نه؟
همشون که یه رنگن!
فقط اون خط دور گوشی فرق داره!
من میگم قرمز!اصلش ساخت مجارستانه!گارانتی ها زیاد کاربرد ندارن!ولی اختلاف قیمت زیاد نیس،میتونی با گارانتی بگیری!

hosseingrami
17-08-2010, 16:51
تو این رنج قیمت و با این امکانات چه گوشی رو پیشنهاد میدی؟

سلام به نظر من ارزش داره يه کم پول روش بزاري!
اصلا تو بگو سيستم عامل و آپديت بودن اون برات مهمه؟اينترفيسش چي؟

والا يادم نيست ولي اگه بخواي برات پيدا ميکنم البته اين دو مدل که گفتي بهترينند در حد خودشون!

tiyam 01
17-08-2010, 17:36
سلام به نظر من ارزش داره يه کم پول روش بزاري!
اصلا تو بگو سيستم عامل و آپديت بودن اون برات مهمه؟اينترفيسش چي؟

والا يادم نيست ولي اگه بخواي برات پيدا ميکنم البته اين دو مدل که گفتي بهترينند در حد خودشون!

پول ندارم تازه من میگم شاید دست دوم گرفتم :31:
به خاطر اون نوشته های که سبز کردم گفتم پیشنهاد چیه. من که خودم از امنیا لایت خوشم اومده بود
آندروید چطوره؟ فکر کنم گوشی آندریود (سیستم عامل اندروید) با اون امکانات پست اول پیدا میشه

tiyam 01
17-08-2010, 17:43
یعنی چی لذتی نداره !؟
در جواب شما دوست عزیز دوربین 5800 تو عکس ضعیفه و کیفیت عکساش زیاد خوب نیست ولی فیلماش عالیه ( اگه عکس برات مهمه این گوشیو نگیر البته اینم بگم امینا هم دوربین آنچنانی نداره ! )
کیفیت صفحه 5800 بیشتره
5800 جک 3.5 میلیمیتری داره و کلا تو صدا کیفیت صداش هم تو هندزفری و هم تو اسپیکر از اون بهتره
ولی یه مشکل بزرگ داره ( شایدم مشکل نباشه ولی از دید بعضیا هست ) اونم اینه که خیلی زیاد شده و دست خیلیا این گوشیو میبینی

حتماً منظورش فیلمهای 3gp یه. اونم 144*176 ... فیلم mp4 با وضوح360*640 بببینه حرفش رو پس میگیره

MOHAMMAD2010
17-08-2010, 17:48
حتماً منظورش فیلمهای 3gp یه. اونم 144*176 ... فیلم mp4 با وضوح360*640 بببینه حرفش رو پس میگیره

تازه همون 3gp با همون ابعاد رو هم خوب نشون میده !
من خودم شو با این ابعاد و کیفیت ریختم ( 352*288 - 24 فریم ) باور کن کیف میکنی نگاه کنی باهاش

moslem47
17-08-2010, 18:00
همشون که یه رنگن!
فقط اون خط دور گوشی فرق داره!
من میگم قرمز!اصلش ساخت مجارستانه!گارانتی ها زیاد کاربرد ندارن!ولی اختلاف قیمت زیاد نیس،میتونی با گارانتی بگیری!
حالا مجار گیر میاد؟

tiyam 01
17-08-2010, 18:07
حالا مجار گیر میاد؟

زیاد رو کشور سازندش حساسیت خرج نده. ممکنه گوشیه ساخت چین باشه اما لیبل مجار بزنن و گرونتر هم بفروشن. ساخت چین تحت نظارت (یا لیسانس) نوکیا خوبه که.

virtualworld
17-08-2010, 22:09
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به اينجا يه سر بزن هم عكس داره هم مقايسه كه خيالت از خريد راحت شه

راحله_ن
17-08-2010, 23:24
یعنی چی لذتی نداره !؟
کیفیت صفحه 5800 بیشتره
من نمیدونم حالا شما چرا جوش میزنی!!خوب اینجا قرار نیست هرکسی نظرشو به دیگری تحمیل کنه و من چون 5800 داشتم قضاوتم در موردش همینه اقا چرا ریا ;با دوربینش کار کردم افتضاهه صفحش از نظر ابعاد برای دیدن فیلم چنگی به دل نمیزنه.ولی کیفیت رنگش خوبه.چی بهتر از حقیقت!

راحله_ن
17-08-2010, 23:32
البته به نظر من تنها مزیت5800اسپیکرشه که صداش خوبه وابعاد صفحه ای برای فیلم دیدن خوبه که حالت عریضی به صفحه بده نه اینکه فقط طولی باشه.

MOHAMMAD2010
18-08-2010, 11:20
من نمیدونم حالا شما چرا جوش میزنی!!خوب اینجا قرار نیست هرکسی نظرشو به دیگری تحمیل کنه و من چون 5800 داشتم قضاوتم در موردش همینه اقا چرا ریا ;با دوربینش کار کردم افتضاهه صفحش از نظر ابعاد برای دیدن فیلم چنگی به دل نمیزنه.ولی کیفیت رنگش خوبه.چی بهتر از حقیقت!

البته به نظر من تنها مزیت5800اسپیکرشه که صداش خوبه وابعاد صفحه ای برای فیلم دیدن خوبه که حالت عریضی به صفحه بده نه اینکه فقط طولی باشه.

ما نه جوش چیزی رو میزنیم نه میخواهیم نظری رو تحمیل کنیم
مگه گفتی دوربینش افتضاحه ، چیزی گفتم ؟ چون حرفت درسته
ولی در مورد ابعاد صفحه واقعا حرفت بی دلیله
رزولوشنی که صفحه 5800 داره یه رزولوشن استاندارده که تو جدید ترین گوشی هاش از جمله غول بزرگ n8 داره اونو استفاده میکنه
( نمیدونم رفتی چه گوشی گرفتی که اینقدر از 5800 متنفر شدی ! )

tiyam 01
18-08-2010, 12:06

اتفاقا واسه فیلم دیدن یکی از بهترین هاست. 3.2 اینچه رزولوشن بالایی داره. یه فیلم mp4 با رزولوشن 360*640 بنداز روش و تو حالت تمام صفحه و افقی نگاش کن ببین چطوریه. اگه فیلمی با اون مشخصات نداری خودت می تونی با برنامه allok video converter یه فیلم رو به mp4 با اون مشخصات تبدیل کنی. (فیلمی که میخوای تبدیلش کنی ترجیحا hd یا کیفیت dvd باشه پایین تر اون رو کیفیت تأثیر میزاره)...
پس مثلا n79 خوبه؟ صفحه 2.6 اینچه رزولوشن هم 240*320 هست. اگه ال سی دی واید و بزرگ بده پس چرا همه میرن تلویریون ال.سی.دی میخرن؟ تلویزیون لامپی نمیخرن؟

راحله_ن
18-08-2010, 12:51
من گفتم ال سی دی بزرگ بده؟؟؟5800با اینکه 3.2هست صفحش طوری طراحی شده ابعادش که زیاد موید این قضیه نیست منم که گفتم رزولوشنش خوبه!!!!!!!!!!!!!

tiyam 01
18-08-2010, 19:08
من گفتم ال سی دی بزرگ بده؟؟؟5800با اینکه 3.2هست صفحش طوری طراحی شده ابعادش که زیاد موید این قضیه نیست منم که گفتم رزولوشنش خوبه!!!!!!!!!!!!!

آها منظورت اینه lcd ایش کوچیک نشون میشه. آره با اینکه 3.2 اینچه، از ال سی دی htc ویوا ( 2.8 اینچه) کوچیکتر به نظر می اومد. (ال سی دی ویوا معمولی بود)
این که عیب نیست. ال سی دی بیشتر گوشیها حدود 3 اینچه. فقط چند تا اسثثنا وجود داره که سایزشون تا 4 اینچ هم میرسه

بعد اینا حرفای خودته:
صفحش از نظر ابعاد برای دیدن فیلم چنگی به دل نمیزنه
منم گفتم که ابعادش مناسبم هست.

وابعاد صفحه ای برای فیلم دیدن خوبه که حالت عریضی به صفحه بده نه اینکه فقط طولی باشه.
منظورت رو خوب متوجه نشدم. طولی منظورت عمودیه؟ واسه فیلم دیدن باید گوشی رو افقی بگیری. کی تلویزیون رو عمودی نگاه میکنه؟

راحله_ن
19-08-2010, 00:57
آها منظورت اینه lcd ایش کوچیک نشون میشه. آره با اینکه 3.2 اینچه، از ال سی دی htc ویوا ( 2.8 اینچه) کوچیکتر به نظر می اومد. (ال سی دی ویوا معمولی بود)
این که عیب نیست. ال سی دی بیشتر گوشیها حدود 3 اینچه. فقط چند تا اسثثنا وجود داره که سایزشون تا 4 اینچ هم میرسه

بعد اینا حرفای خودته:
صفحش از نظر ابعاد برای دیدن فیلم چنگی به دل نمیزنه
منم گفتم که ابعادش مناسبم هست.

وابعاد صفحه ای برای فیلم دیدن خوبه که حالت عریضی به صفحه بده نه اینکه فقط طولی باشه.
منظورت رو خوب متوجه نشدم. طولی منظورت عمودیه؟ واسه فیلم دیدن باید گوشی رو افقی بگیری. کی تلویزیون رو عمودی نگاه میکنه؟
افرین منظورم دقیقا همین بود!:31:یه گوشی 3 اینچ اندازش خوبه ولی ابعادش یه جوریه که خودشو نشون نمیده زیاد
اره از طولی منظورم عمودیه.میدونم که فیلمو باید افقی دید خوب اینجوری هم فرقی نمیکنه که; چون ایندفعه صفحه فقط به جای حالت عمودی افقی میشه ولی با عرض کم