PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ ناگهانی سیستم (مادربورد هم عوض کردم)

xman_dj
16-08-2010, 10:39
با سلام و خسته نباشید
الان 2 روزه مشکلی برام پیش اومده که علتش رو نمیدونم
وقتی با سیستم کار میکنم سیستم بعد 10 دقیقه هنگ میکنه و در حالی که در های کیس هم بازه
-
مادربورد خودم هم مشکل پیدا کرد فرستادم گارنتی (مدل مادربروم ep45-ud3l) گفتن چیپست های مربوط به سیپیو آسیب دیده
الانم یک مادربورد دیگه گیگا بایت به صورت امانی گرفتم تا نمونم
الان بازم همین مشکلو دارم
دو رم 2 گیگ دارم هر دو رو تست کردم یعنی یکیشو در آوردم و کار کردم باز همین طوری شد و دیگری هم همینطور
---
سیپیو q6700
گرافیک r4850 msi چیپست ati
هارد sam 500
رم kingmax ddr2 2gig دو تا
فن سیپیو هم همون مال خودش اورجیناله
پاور گرین 580 w
دی وی دی رایتر liton
----------------------
در ضمن همیشه تو اینترنتم یعنی سیستم همیشه روشنه کار گرافیکی یا باز ی هم نمیکنم فقط تو اینترنت گشت
زنی
ویندوزم عوض کردم
مادربورد قبلیم بعد از اینکه هنگ کرد بعد 2 روز چیپست های سیپیوش آسیب دید
پاور 2 سیم رابط به مادربورد داره برای تغذیه یکی بزرگ و اونیکی کوچیک 4 پین
وقتی 2 کابل به مادربردم وصل بود اصلا روشن نمیشد ولی وقتی کابل 4 پین رو ATX1.2 رو در می آوردم برق به گرافیکم میرفت و لی سیپیو و فن سیپیو کار نمیکرد
----------
اگه میشه راهنماییم کنین که کدوم سخت افزارم دچار مشکل شده
ممنون
اینم عکسی از cpu z
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsen.crazy
18-08-2010, 12:16
سلام برادر. مشکل تو هم مثل منه! بیا توی این تاپیک اونجا من مطرح کردم، یه جواب هایی هم دادن.
هردومون یه مادربورد داریم، منم مثل تو دوتا رم دو گیگ دارم پی سی یوم هم از سری core 2 quad هسش.
.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

xman_dj
20-08-2010, 01:27
داداش رفتم انجا چیزی دستگیرم نشد
کسی نیست یه کمکی به ما بکنه:41::32::32::32:

xman_dj
24-08-2010, 23:11
اینو میزنم تا پستم بیاد بالا تا ببینن..............
شرمنده:2:

N.H.H
25-08-2010, 13:33
با سلام و خسته نباشید
الان 2 روزه مشکلی برام پیش اومده که علتش رو نمیدونم
وقتی با سیستم کار میکنم سیستم بعد 10 دقیقه هنگ میکنه و در حالی که در های کیس هم بازه
-
مادربورد خودم هم مشکل پیدا کرد فرستادم گارنتی (مدل مادربروم ep45-ud3l) گفتن چیپست های مربوط به سیپیو آسیب دیده
الانم یک مادربورد دیگه گیگا بایت به صورت امانی گرفتم تا نمونم
الان بازم همین مشکلو دارم
دو رم 2 گیگ دارم هر دو رو تست کردم یعنی یکیشو در آوردم و کار کردم باز همین طوری شد و دیگری هم همینطور
---
سیپیو q6700
گرافیک r4850 msi چیپست ati
هارد sam 500
رم kingmax ddr2 2gig دو تا
فن سیپیو هم همون مال خودش اورجیناله
پاور گرین 580 w
دی وی دی رایتر liton
----------------------
در ضمن همیشه تو اینترنتم یعنی سیستم همیشه روشنه کار گرافیکی یا باز ی هم نمیکنم فقط تو اینترنت گشت
زنی
ویندوزم عوض کردم
مادربورد قبلیم بعد از اینکه هنگ کرد بعد 2 روز چیپست های سیپیوش آسیب دید
پاور 2 سیم رابط به مادربورد داره برای تغذیه یکی بزرگ و اونیکی کوچیک 4 پین
وقتی 2 کابل به مادربردم وصل بود اصلا روشن نمیشد ولی وقتی کابل 4 پین رو ATX1.2 رو در می آوردم برق به گرافیکم میرفت و لی سیپیو و فن سیپیو کار نمیکرد
----------
اگه میشه راهنماییم کنین که کدوم سخت افزارم دچار مشکل شده
ممنون
اینم عکسی از cpu z
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هوالعلیم
با سلام ، لطفا دقیق تر بفرمایید که چطور هنگ میکنه آیا در حال کارکردن با نر م افزار خاصی هنگ میکنه یا وقتی که کاری هم انجام نمیدهید هم هنگ میکنه بعد از هنگ کردن سیستم ، سیستم را ریستارت کنید و درجه حرارت cpu را اعلام نمایید در بعضی از مواقع بد اسمبل شدن cpu توسط شرکت سازنده و دفع نشدن حرارت هسته توسط هدسینک cpu با توجه به درست کارکردن فن cpu سیستم دچار یک همچین اشکالاتی میشود گر چه تا حالا سیستم بدون هیچ مشکلی کار میکرده و ناگهان این اشکال بوجود آمده ،اما اساس این ایراد ( البته در صورتی که مطمئن شوید که اشکال از cpu است ) در عایق کاری نامناسب cpu و بروز اشکال در بلند مدت است در ضمن آن کابل 4 پین مربوط به فازهای مدارpwm cpu جهت درایو کردن cpu و تولید فرکانس مربعی توسط مدار pwm cpu است وقتی که کابل را قطع مینمایید مادربرد فقط سوییچ میشود و کاملا غیر فعال است لطفا مواردی که عرض شد انجام دهید و نتیجه را اعلام نمایید

موفق باشید

komail2008
26-08-2010, 14:45
سلام منم با دوستمون n h h موافقم احتمال هستش بابت خمير سيليكون كه زير فن سي پي هستش از اون باشه كه هنگ مي كنه