PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی در مورد آی پی های ایرانسل!!

D_z_z
16-08-2010, 02:13
سلام. مگه نمیگن که هر کامپیوتر تو نت حتما حتما باید یه آی پی منحصر به فرد داشته باشن؟ الان من و دوستم از Gprs استفاده میکنیم که وصله به pc بعد وقتی ip هامونو چک کردم دیدم هر دو یکیه! مگه میشه؟ قضیه اش چیه؟ میشه کامل توضیح بدید؟ خیلی ممنون

Mehdi-HTC
16-08-2010, 13:29
خوب اگه منظورتون اینه که از اینترنت کامپیوتر که گوشی وصل هست بهش دارین استفاده میکنین خوب معلومه چون دارین از اینترنت اون شرکتی که کامپیوتر بهش وصله استفاده میکنین و فرقی نمیکنه که گوشی به کامپیوتر وصل باشه یا نه در هر صورت ای پی اون شرکت یکی هست.....ولی اگه منظورتون اینه که گوشی جدا خودش به جی پی ار اس وصل بشه و کامپیوتر جدا در این مورد اطلاعی ندارم......

D_z_z
16-08-2010, 14:50
نه . نگاه کنید من و دوستم هر کدوم تو خونه ی خودشه ! من از طریق pc خودم اونم از pc خودش از gprs ایرانسل روی کامپیوترامون استفاده میکنیم. حالا ip من اون یکیه!!! مگه میشه؟

joe_satriani
16-08-2010, 16:58
با سلام
جي پي ار اس كه با واسطه وصل بشه معمولا يه آيپي بين كامپيوتر و گوشي رو ست ميكنه
و ربطي به آي پي شما در اينترنت نداره
معمولا بايد اين باشه واستون:

192.168.1.1
يا 192.168.1.2

درسته؟؟

موفق باشيد.

Penryn
16-08-2010, 21:12
سلام. مگه نمیگن که هر کامپیوتر تو نت حتما حتما باید یه آی پی منحصر به فرد داشته باشن؟ الان من و دوستم از Gprs استفاده میکنیم که وصله به pc بعد وقتی ip هامونو چک کردم دیدم هر دو یکیه! مگه میشه؟ قضیه اش چیه؟ میشه کامل توضیح بدید؟ خیلی ممنون
ip ها تونو از کجا چک کردین?؟
برو اینجا و ای پی هاتونو نگاه کنین اگه یکی بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اونوقت معلوم میشه هر دو تون کلاینت های یک شبکه هستین
پس آی پی Gateway همه ی شما یکیه و در واقع ip همون سرور GPRS باید باشه
مثلاً فرض کن داخل یه خونه 5 تا کامپیوتر داریم که با شبکه شون کردیم.بعد یکیشونو به اینترنت وصل میکنیم و اینترنت اون سیستم رو بین 4 تا دیگه به اشتراک میذاریم( sharing) در نتیجه ip هر 5 تا کامپیوتر در اینترنت یکیه
هر چند در اون شبکه ی داخلی کوچک ip شبکه ی هر کدوم با دیگری فرق داره ولی هیچ ربطی به ip اینترنتی شون نداره که یه ip واحد هستش..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

D_z_z
17-08-2010, 01:20
خیلی ممنون. من از سایت whatismyipaddress.com آی پی رو گرفتم. هر دو هم 85.185.37.193 هست! نمیشه اون آیپی واحد رو یجوری در اورد؟ پس به کل این آیپی ها Invalid هستن؟

Penryn
17-08-2010, 09:37
خیلی ممنون. من از سایت whatismyipaddress.com آی پی رو گرفتم. هر دو هم 85.185.37.193 هست! نمیشه اون آیپی واحد رو یجوری در اورد؟ پس به کل این آیپی ها Invalid هستن؟

راهش اینه که اون کلاینتی که میخواد ip اش فرق کنه از وی پی ان و امثال اون استفاده کنه
شاید اگه پوشش مخابراتی منطقه را هم عوض کنین مثلاً از یه مکان دورتر وصل شین ip تون عوض شه((فقط در حد احتمال))