PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : php بهتره یا ASP ؟؟؟؟؟؟

farid1990
14-08-2010, 15:22
سلام به دوستان گل:11:

من امروز رفتم یه آموزشگاه برای ثبت نام php ولی استاده گفت php دیگه قدیمی شده و ASP.NET خیلی بهتره!!!:24:
البته طبق تحقیقاتی که خودم کرده بوم به این نتیجه رسیدم که php بهتره ولی...:23:
تو راهه برگشت به خونه هم راننده تاکسیه :39: گفت جای اینکه بری کلاس کتاب استاد جعفرنژاد قمی رو بخونی بهتره و هم زود تر و بدون هیچ هزینه ای یاد می گیری

خلاصه من موندم که چی کار کنم وتصمیم گرفتم که از تجربیات شما دوستان استفاده کنم
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید:10:

vahid-p
14-08-2010, 18:17
تو راهه برگشت به خونه هم راننده تاکسیه ( که مطمئنا تحصیل کرده بود ) گفت جای اینکه بری کلاس کتاب استاد جعفرنژاد قمی رو بخونی بهتره و هم زود تر و بدون هیچ هزینه ای یاد می گیری
نه بابا.
به نظر من کتاب خودآموز PHP در 10 دقیقه ، کتاب خوبیه و به نظرم خیلی راحت آموزش می ده. البته در سطح بالا نیست و متوسطه.
به نظر من php از asp بهتره. این حس درونیمه :). حس می کنم دستوراتش و امکاناتش بهتره. شاید هم سرعتش بیشتر باشه . نمی دونم خلاصه . راستی صفحات asp رو میشه به صورت آجاکس طراحی کرد؟

farid1990
14-08-2010, 18:25
کتاب خودآموز PHP در 10 دقیقه

من می خوام php رو کامل و حرفه ای یاد بگیرم از این نوع کتابها کارمو راه نمیندازه:5:

راستی صفحات asp رو میشه به صورت آجاکس طراحی کرد؟

با این پیشرفت علم هیچ چیزی نشد نداره:31:

Aristar
14-08-2010, 19:20
سلام
ببین اگه بی انصاف باشیم و یک جانبه نگاه کنیم می گیم ASP چرا؟ چون که مثل ویندوز کمپانی بزرگی مثل مایکروسافت پشتشه ولی این دلیل خوبی نیست !
به چند دلیل :
1- php هم روی سرور لینوکس و هم روی سرور ویندوز اجرا می شه (سرور لینوکس ارزونتره)
2- php یه زبونه سورس باز هستش و این یعنی کلی امکانات (مثال : چون سورسش در دسترسه و نتیجتاً زودتر بروز می شه )
ولی این رو هم نباید یادمون بره که قدرت ASP به واسطه محیط قوی برنامه نویسیش زیاده

در کل بهتره که PHP یاد بگیری !

تو راهه برگشت به خونه هم راننده تاکسیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت جای اینکه بری کلاس کتاب استاد جعفرنژاد قمی رو بخونی بهتره و هم زود تر و بدون هیچ هزینه ای یاد می گیری

بابا ایران همینه دیگه ! خدا رو چه دیدی شاید بقال سر کوچتون هم هکر سایت ناسا باشه !

farid1990
14-08-2010, 19:46
1- php هم روی سرور لینوکس و هم روی سرور ویندوز اجرا می شه (سرور لینوکس ارزونتره)
2- php یه زبونه سورس باز هستش و این یعنی کلی امکانات (مثال : چون سورسش در دسترسه و نتیجتاً زودتر بروز می شه )
ولی این رو هم نباید یادمون بره که قدرت ASP به واسطه محیط قوی برنامه نویسیش زیاده

در کل بهتره که PHP یاد بگیری !

من هم قصد دارم php یاد بگیرم ولی متاسفانه راهش رو نمی دونم
نمیدونم کلاس برم یا کتاب بخرم؟؟؟؟:23:
کلاس میشه 300 هزار ولی کتاب می شه 10 هزار :31:

بابا ایران همینه دیگه ! خدا رو چه دیدی شاید بقال سر کوچتون هم هکر سایت ناسا باشه !

:16:مثل بقال سره کوچه ی ما که لیسانس عمران داره دانشگاه آزاده قائمشهر

monaa
14-08-2010, 20:06
PHP کابردی تره :46:

eaw_Master
15-08-2010, 07:10
PHP و ASP,NET از هر نظر هیچ تفاوتی ندارند بنابراین انتخاب با خودته

کتاب کتاب کتاب

کتابی با نام آموزش PHP 5 بسیار مفید و ارزنده
اما قسمت کار با XML بسیار گنگ هستش

farid1990
15-08-2010, 09:40
PHP و ASP,NET از هر نظر هیچ تفاوتی ندارند بنابراین انتخاب با خودته

کتاب کتاب کتاب

کتابی با نام آموزش PHP 5 بسیار مفید و ارزنده

ممنون از راهنماییت:10:
اسم نویسنده ی کتاب یا اسم انتشاراتش رو اگه بگی راحت تر می تونم پیداش کنم:11:

اما قسمت کار با XML بسیار گنگ هستش

اشکالی نداره از آدرس زیر واسه این کار استفاده می کنم:39::16:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Rmin69
15-08-2010, 20:13
سلام.
ببین ، تو باید ببینی هدقت چیه؟؟؟
تو شرکتهای ایران، تقریبا همه پروژه ها با asp، هست. اگر میخوای مستقل کار کنی یا ... میتونی php بخونی. ولی با اینکه من خودم عاشق php ام، asp رو پیشنهاد میکنم. چون تو ایران ، ارجحیت داره.
کلاس ، نه. اگر میتونی ، انگلیسی بخونی(سخت نیست) کتابهای انگلیسی بخون. ایرانیا رو اصلا پیشنهاد نمیکنم.
در ضمن برای wordpress و ... باید php خوند.

yas3d
16-08-2010, 15:14
اونجوری که من می دونم (و اساتید هم گفتن) توی ایران asp خیلی کاربرد داره. ولی سایتای خفن خارجی (تا اونجایی که من شنیدم) با php هسن. بستگی به خودت داره که کدومو انتخاب کنی.

درباره خوندنش هم به نظر من کتاب اون هم زبان اصلی خیلی بهتره. اکثر کتابای ترجمه به فرهنگ لغت شبیهه تا ترجمه. توی یکی از درسام از کتاب زبان اصلی خیلی بیشتر می فهمیدم تا کتاب ترجمه شده. کتاب زبان اصلی هم که ریخته می تونی دانلود کنی.

farid1990
18-08-2010, 17:47
اونجوری که من می دونم (و اساتید هم گفتن) توی ایران asp خیلی کاربرد داره. ولی سایتای خفن خارجی (تا اونجایی که من شنیدم) با php هسن. بستگی به خودت داره که کدومو انتخاب کنی.

درباره خوندنش هم به نظر من کتاب اون هم زبان اصلی خیلی بهتره. اکثر کتابای ترجمه به فرهنگ لغت شبیهه تا ترجمه. توی یکی از درسام از کتاب زبان اصلی خیلی بیشتر می فهمیدم تا کتاب ترجمه شده.

خب با این تفاسیر من صمیم گرفتم که asp.net بخونم:5:

کتاب زبان اصلی هم که ریخته می تونی دانلود کنی.

ممنون میشم یکی از این لینک ها رو به من معرفی کنید که کامل باشه آخه من هرچی گشتم نهایتا 40 50 صفحه بود

اگه هم فیلمی در این مورد دارید ممنون میشم واسه دانلود قرار بدید :10::11:

Ultimator
18-08-2010, 20:44
سلام

اولا بین این زبونها نمیشه مقایسه کرد هر کدوم واسه دولوپر هاش خوبه

ضمنا مقایسه asp با php مثل مقایسه ویندوز 98 با جدیدترین ریلیزه لینوکسه ! اگه مردین با ویندوز 7 مقایسه کنین !
یا اشتباها به ویندوز 7 نگین ویندوز 98 !

به هر حال Asp.net ( چیزی که منظور شماست ) و یا php فرقی در نتیجه نداره ! راه رسیدن به نتیجه در اونها متفاوته ( بهتر و بدترشم مساله ی قابل بحثی نیست ) . محیط طراحیشون و محیط اجراشون فرق میکنه

به نظر شخصی من php برای بیگینر بهتره . زودتر میشه یادگرفت و به طور کل ساده تره ! شاید همه با دیدن ویژال استودیو مایکروسافت که محیط نوشتن Asp.net هست بگن که با این همه امکانات خیلی کار ساده تره ولی در عمل اینطور نیست و باید گفت توسعه ی زبانهای .net خیلی فرایند پیچیده تریه تا نوشتن برنامه با php !

ضمنا اینطوری نگین که چون طرف گفت php اسون تره پس بریم asp.net بنویسیم که سخت تره و با کلاس تره ! ابدا هم اینطوری نیست هرکاری که با asp.net میشه کرد تو php هم قابل اجراست اما به یه سری مسائل هم باید توجه داشت

تو .net حتما باید شی گرا بنویسین و یه سری قوائد رو حتما باید رعایت کنین ولی تو php هرطور میخواین مینویسین !
به این هم توجه داشته باشین که هزینه نوشتن asp.net و منتشر کردنش چندین برابره هم محیط کارش ( ویندوز + ویژوال استودیو ) هزینه داره هم سرورهایی که باید روش اجرا کنین خیلی گرون تر از سرورهای لینوکسی هستند . واسه همینه که میگن برای کارهای کوچیکتر صرف نداره
خارجی ایرانی هم نداره تو ایران به علت رعایت نکردن کپی رایت ابزار نوشتنش فقط دم دست تره !
ضمنا منابع واسه php هم خیلی بیشتره و بیشتر علت توصیه من همین بود
ضمنا نوشتن asp.net یه مقدماتی هم احتیاج داره که اگه بلد باشین تازه مثل وقتی میشه که php رو شروع کردین ! مثل زبان C# که یادگرفتنش ..... :دی

ضمنا جدیدا نه تو ایران نه جای دیگه پلتفرم ارجحیتی به اون صورت نداره بستگی به تصمیم مدیر پروژه داره . اگه میخواین فقط قسمتی از یه تیم باشین باید با تصمیم اونها بسازین ولی اگه میخواین تصمیم بگیرین فرق میکنه !

در آخر من هم توصیه ام کتابه هر چیزی که میخواین یاد بگیرین asp.net یا php باید خوب یاد بگیرین و قدرت این زبانها بستگی به کسی داره که ازشون استفاده میکنه

msahrayi
21-08-2010, 17:19
خب با این تفاسیر من صمیم گرفتم که asp.net بخونم:5:

ممنون میشم یکی از این لینک ها رو به من معرفی کنید که کامل باشه آخه من هرچی گشتم نهایتا 40 50 صفحه بود

اگه هم فیلمی در این مورد دارید ممنون میشم واسه دانلود قرار بدید :10::11:
والا من خودم هنوز asp رو شروع نكردم و فقط دستی از دور بر اتش دارم. اطلاعاتی که گفتم هم از دوستام شنیدم که اونا با asp کار می کنن.

درباره منبع سری کتابهای sams teach yourself دو تا کتاب دیدم درباره asp داره:

Sams Teach Yourself ASP.NET in 21 Days
Sams Teach Yourself ASP.NET in 24 Hours

اخر کتاب C# How To Program از دایتل هم دیدم درباره asp توضیح داده. ولی بازم از اساتید بپرس.

من اگه خدا بخواد قراره یه چند وقت دیگه خودم شروع کنم.

یا علی

temper
21-08-2010, 21:39
دوست عزیز سعی کن به جای asp بگی asp.net چون asp به asp کلاسیک گفته میشه که با استفاده از vbscript و javascript نوشته میشه ولی asp.net از کتابخانه کلاسی دات نت استفاده میکنه و زمین تا آسمون با هم فرق دارن .
در ضمن تا حالا خیلی خیلی در این مورد بحث شده و مزیت های هرکدوم گفته شده .
در کل اگه شما یه تکنولوژِی های مایکروسافت علاقه دارید و یا اینکه با زبان های تحت دات نت مثل VB.net یا C#.net آشنایی دارید و بیشتر قصد برنامه نویسی تحت وب را دارید تا استفاده از اسکریپت های حاضر آماده پیشنهاد میشه که بروید سمت ASP.NET .
در ضمن اون حرف آموزشگاه که php قدیمی شده و ASP.NET چدیده بسیار چرت بوده و من اگه بودم هیچ وقت به اون آموزشگاهی که در این حد اطلاعات دارند نمی رفتم .
اگر تصمیم گرفتی که به سمت ASP.NET بری بگو تا بهت یک آموزشگاه خیلی خوب معرفی کنم (در تهران)
اگر سوال دیگری بود بفرمایید .
موفق باشید

moon_light
22-08-2010, 10:39
من میگم php
حالا به هزار و یک دلیل
یکیش سرعت بالاتری که نسبت به asp داره

Ultimator
22-08-2010, 20:41
من میگم php
حالا به هزار و یک دلیل
یکیش سرعت بالاتری که نسبت به asp داره
با عرض معذرت تو تاپیکهایی از این قبیل سیاست شخص من پاک کردن پست های یه خطی مثل این پسته نه تنها این پست خیلی پست های دیگه هست که ممکنه ارزش علمی هم داشته باشن اما کاربر رو گمراه میکنن ! من هم چند خط بالاتر توصیه کردم php رو شروع کنن اما نه با یه خط که توش ذکر بشه به 1001 دلیل و حتی یک دلیل درست هم ارائه نشه ! یا نگین 1001 دلیل یا لااقل دوسه تاشو بگین !

این متن یه سری نظرات شخصی فقط برای اطلاع عمومی نوشته شده و ارتباطی به بحث نداره لطفا به این قسمت هیچ استنادی نکنید !

بله تا حدودی موافقم سرعت php بیشتره اما تا کجا ؟ تو سایتهایی در حد وبلاگ شخصی !
تفاوتشون در حدی نیست که ما و شما نظر بدیم ! بستگی به برنامه ای داره که باهاش مینویسین ، بانک اطلاعاتی مورد استفاده ، کیفیت سرور ، فشاری که به سرور میاد و کلی چیزهای دیگه در نهایت شاید تو پروژه های بزرگ کمی تفاوت احساس بشه که اون هم کفه ترازو به هیچ وجه طرف php نیست ( کدهای .net کامپایل میشن و با کامپوننتهایی سطح پایین ( اسمبلی ها ) و نزدیک به هسته سیستم عامل اجرا میشن در صورتی که php خط به خط تفسیر میشه ) برای همین در مقیاس کوچکتر php سریعتر به نظر میرسه مقایسه mysql با microsoft Sql Server هم ازحوصله بحث خارجه !

تو همین انجمن هم جستجو کنین خیلی در موردش بحث شده .

اما

اینجا بحث همیشگی اپن سورس و کمپانی های بزرگ پیش میاد که اصلا منظور تاپیک نیست ، اینجا میخوایم با چندتا دلیل پیشنهاد کردیم به یه نفر چه زبانی رو یاد بگیره