PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وقفه های کوتاه هنگام بازی با Acer 5741G

Nikola
12-08-2010, 08:31
سلام دوستان،

چند روز پیش یک لپتاپ Acer 5741G با گرافیک GF 320M 1GB خریدم. خوب نمی خوام بازی های سنگین رو باهاش بازی کنم اما توی همون بازی های نسبتا سبک هم گاهی وقفه های کوتاهی داره.
بازی هایی که نصب کردم FIFA 2010 و Indigo Prophecy (مربوط به سال 2005) هست.
البته از کول پد استفاده نمی کنم، اما لپتاپ زیاد هم گرم نمیشه.

کسی می دونه چکار کنم وضعیت بهتر شه؟

majid_3ma
12-08-2010, 09:19
سلام دوستان،

چند روز پیش یک لپتاپ Acer 5741G با گرافیک GF 320M 1GB خریدم. خوب نمی خوام بازی های سنگین رو باهاش بازی کنم اما توی همون بازی های نسبتا سبک هم گاهی وقفه های کوتاهی داره.

مشکل خاصی نیست چون میخواد اطلاعات لود کنه اینجوری میشه

Nikola
12-08-2010, 10:30
مشکل خاصی نیست چون میخواد اطلاعات لود کنه اینجوری میشه

ممنون. خوب یعنی 4 گیگ رم براش کافی نیست؟ ویندوزم هم 7، Ultimate 64bit هست.

راستی بنظر شما Far Cry 2 رو هم می تونم بازی کنم؟

majid_3ma
12-08-2010, 11:18
ممنون. خوب یعنی 4 گیگ رم براش کافی نیست؟ ویندوزم هم 7، Ultimate 64bit هست.

راستی بنظر شما Far Cry 2 رو هم می تونم بازی کنم؟
فکر میکنم بتونی

Pami
12-08-2010, 18:41
سلام دوستان،

دقیقا مشکلی که من با 5741G دارم و برام خیلی عجیبه !
مشکل من با NFS Carbon سال 2005 هست که برای به یاد گذشته و دوران دانشجویی که بازی میکردیم بیفتم نصب کردم ولی دیدم رو پایین ترین جزئیات هم ریپ میزنه ! در حالی که Call of Duty Modern Warfare 2 یا Bad Company 2 رو بسیار عالی اجرا و بی عیب اجرا میکنه ! حتی من آخرین درایور nVidia 258.96 رو هم گرفتم و نصب کردم ولی ظاهرا مشکل از جای دیگه ای باید باشه ...

REGISTERED-USER
12-08-2010, 21:22
من 4741G دارم ابدا این مشکل رو ندیدم ...

پیام من خودم این مشکل رو توی فروم ها دیدم گفته با اپدیت بایوس حل میشه

عجیبه برام COD6 رو من 4 ساعت بازی کردم پشت سر هم ولی خیلی روان بود روی این لپ تاپ و داغ هم نکرد به اون صورت که بخوام کول پد استفاده کنم

بعد الان برای این لپ تاپ خودم 6 ورژن بایوس آپدیت اومده هر بار آپدیت کردم خیلی بهتر شده

مثلا قبلش فنش دیر به دیر روشن میشد الان core1 میرسه تا 40 درصد فنش بسیار آروم شروع به زیاد شدن میکنه جوری نیست که متوحه بشی ولی با نرم افزار گرفتم مشخصه دورش رفته بالا

H@mid-Vista
13-08-2010, 09:01
مشكل نوت بوك نیست
در واقع مشكل با گیمهای قدیمی هست كه از نسخه قدیمی دایركت ایكس استفاده می كنند.
با اینكه در نسخه های جدید ایركت ایكس ساپورت از لایبراری دایركت اكس قدیمی تر وجود داره اما ممكنه كارت گرافیك سیستم شما فناوری مورد نظر اون گیم را به روش دیگری ساپورت كنه
مثلا استاندارد Pixel Shader تا حدی تغییر كرده و یا یا متد ایجاد حالتهایی مانند مه و غیار آلودگی كه foggy نام دارند در واقع توانایی كارت گرافیك شماست كه با متد جدیدی در حال كار هستن و گیم شما كه نسخه قدیمی دایركت اكس را مبنای كار قرار میده باهاش مشكل پیدا می كنه.
چیپ گرافیكی 5741 تا جایی كه می دونم جی فورس 320 هست كه در حال حاضر در متوسط رو به بالای توانایی گرافیكی هست.

REGISTERED-USER
13-08-2010, 14:48
من خودم الان جنرال رو بازی میکنم مشکلی ندارم اونم نسخه قدیمیش رو :دی

ولی یکی از عواملشه همین