PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ال سی دی سامسونگ

lonelinesspains
12-08-2010, 06:58
سلام دوستان، من ال سی دی سامسونگ مدل 1732N دارم که اخیرا وقتی که سیستم بالا میاد چراغ دکمه روشن/خاموش جلو ال سیدی روشن میشه اما صفحه ی مانیتور تاریکه و تصویر نمیاد وقتی هم به شکل دستی با دکمه جلو اش مانیتور رو روشن و خاموش می کنم صفحه برای چند ثانیه میاد و یه صدای سوت خفیف شنیده میشه تو این چند ثانیه و بعد دوباره تصویر میره و همچنان چراغ دکمه جلو روشنه. باید چندین مرتبه این کار رو تکرار کنم که بالاخره تصویر میاد و تا خاموش روشن بعدی تصویر دارم و اگر سیستم بوت بشه باز هم همین تکرار میشه. شما میتونید حدسی بزنید که مشکل از خود ال سی دی هست یا مثلا کارت گرافیک؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

EXTREME
12-08-2010, 13:49
باید اول از همه سیستم رو بایه مانیتور و یه کابل دیگه چک کنید اگه با یه مانیتور و کابل دیگه جواب نداد ایراد از کیسه
یا پاور ایراد داره یا رم یا گرافیک یا مین
اگه ایراد از مانیتور باشه ممکنه او خازن هایی که تو برد اصلی هست ایراد پیدا کرده باشه

lonelinesspains
12-02-2011, 12:30
با مانیتور CRT مشکلی ندارم و تصویر هست. ممکنه تغذیه مانیتور ایراد پیدا کرده باشه؟

EXTREME
12-02-2011, 18:12
با مانیتور CRT مشکلی ندارم و تصویر هست. ممکنه تغذیه مانیتور ایراد پیدا کرده باشه؟
کابل دیتا رو چک کردین
اگه نشد بله مانیتور ایراد داره چون یه صدای سوت هم میاد ممکنه یکی از خازن های تو برد اصلی باد کرده باشه
و اینکار شما نیست باید ببرید تعمیرگاه lcd ها دوتا برد دارند یکی کوچکه و اون یکی بزرگتره که اصلیه که من فکر کنم اشکال در اون اصلیه هست