PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای اورکلاک VGA و CPU

SA.JJ.AD
10-08-2010, 23:49
سلام

دوستان من gpu clock گرافیکمو از 550 به 600 ارتقا دادم و مموریشم از 400mhz به 440mhz تغیر دادم همچنین shader رو از 1375 به 1500 و دما هم قبلا نهایت تو بازی 76 بود که الان شده 81 . البته با تست پایداری 10 دقیقه ای شد 83 درجه . لطفا اساتید راهنماییم کنید تا مشکلی پیش نیاد - این دما ها عادی اند ؟و زیاد که اور نکردم ؟ در ضمن من کیسم فقط 1 فن داره که هوارو بیرون میده ... فن gpu هم استوکه

داشت یادم میرفت 9500GT:40:

SA.JJ.AD
11-08-2010, 15:35
با OCCT تست پایداری 15 دقیقه ای گرفتم - حد اکثر رفت رو 89 درجه . دوستان کمکم کنید - این دما ضرر نداره ؟ عادیه ؟ یهو نسوزه ... ؟ راستی خوب اورکلاک کردم ؟

alborz_k
13-08-2010, 14:17
با OCCT تست پایداری 15 دقیقه ای گرفتم - حد اکثر رفت رو 89 درجه . دوستان کمکم کنید - این دما ضرر نداره ؟ عادیه ؟ یهو نسوزه ... ؟ راستی خوب اورکلاک کردم ؟
سلام. این دما مناسب هست ، فقط مراقب باش که بیشتر نشه.... ممکنه در طول عمر قطعه تأثیر بزاره...

SA.JJ.AD
14-08-2010, 22:37
سلام. این دما مناسب هست ، فقط مراقب باش که بیشتر نشه.... ممکنه در طول عمر قطعه تأثیر بزاره...

مرسی دوست عزیز -یعنی الان داره عمر گرافیکم ططول عمرش کم میشه ؟ یا منظورتون اینه که اگه بیشتر اور کنم داغون میشه ؟ راستی چرا حتی 2 ساعت بازی سنگینی مثله Resident Evil 5 رو انجام میدم دما نهایتا تا 75 میره اما با نرم افزارهای تست حداکثر دما 84 ؟( البته الان یه فن دیگه اضافه کردم که هوارو از جلوی کیس وارد میکنه) رو کدوم باید حساب باز کنم ؟ حالا تابستونه - فصل های دیگه کمترم میشه - اجازه میدید فرکانس مموری گرافیکو 450 کنم ؟:11:

totayma
14-08-2010, 23:10
مهم توی بازیه نمیخوای که همش تست بگیری:31:از اونا باید فقط کمک گرفت:46:

SA.JJ.AD
15-08-2010, 00:27
به نظر شما 75 با 2 ساعت بازی مداوم تو این گرمای تابستون زیاده یا نه ؟ والان داره عمر قطعاتم کم میشه ؟ میتونم بعد از فصل گرما به 650 اور کلاک کنم ؟

sirchicco
15-08-2010, 02:00
البته می دونی که با اورکلاک کردن مصرف برق کارت بیشتر می شه واسه همینم دما میره بالا، شما بهتره مواظب پاورت باشی که کم نیاره چون احتمال آسیب زدن به کارت گرافیک و دیگر قطعات سیستمت وجود داره!

matias _ adler
15-08-2010, 06:14
اره ضمنا اورکلا اگه بیش از حد فشار روش وارد بشه میزنه همه ی دم و دستگاه و و خودشو
داغون میکنه اونم چه جورم !!!

SA.JJ.AD
15-08-2010, 14:19
اساتید و دوستان محترم لطفا به این سوالام جواب بدید

75 درجه بعد از 2 ساعت بازی زیاده ؟
این اور کلاکی که کردم با این میزان کم ... باز هم عمر قطعاتمو کاهش میده ؟
و اگه عمرشو کم نمیکنه . میتونم تا 650 اور کنم ؟
در ضمن از لحاظ پاور هم مشکلی ندارم

H.Operator
15-08-2010, 18:54

ببین دما زیر 85-90 خوبه البته در حالت فول لود نه اینکه همیشه 90 باشه بالاترش دیگه خوب نیست.75 خوبه و طبیعی.عمرش هم کم نمیشه تا زیر 90 و برای رسیدن به فرکانس بالاتر همه چیز مهمه از دما گرفته تا پاور و همینجور نمی شه چیزی رو گفت در ضمن در مورد پاور می تونی با کمک این برنامه حساب کنی که کم میاره پاورت یا نه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به اون یکی تاپیک هم یک سری بزن

m.1887
24-08-2010, 16:47

:18: چقدر درشت نوشتی . :18:

SA.JJ.AD
25-08-2010, 03:27
:18: چقدر درشت نوشتی . :18:

قابل شمارو نداره ... دوستان جواب نمیدن ما هم درشت مینویسیم تا ببینن دیگه...

kamiar 2012
14-06-2012, 21:19
salam.khedmate doostan.man ie laptop daram ke VGA on AMD RADEON HD 6530M 1GB hast.ie chand mahe bud ke az barnamie EVGA baraie overclocking estefade mikardam.vale baed ie roozi ke laptop ro roshan kardam baed ie paiam umad : some of EVGA componets are missing or coropted ! baed manam dobare windows sadam nashod bazam windows zadam nashod.hala man chi car konam?

EXTREME
15-06-2012, 02:02
salam.khedmate doostan.man ie laptop daram ke VGA on AMD RADEON HD 6530M 1GB hast.ie chand mahe bud ke az barnamie EVGA baraie overclocking estefade mikardam.vale baed ie roozi ke laptop ro roshan kardam baed ie paiam umad : some of EVGA componets are missing or coropted ! baed manam dobare windows sadam nashod bazam windows zadam nashod.hala man chi car konam?
فارسی تایپ کنید لطفا
اورکلاک سی پی یو و گرافیک لپ تاب به هیج وجه توصیه نمیشه به دلیل حرارت زیاد شما تنظیمات گرافیک رو به حالت پیش فرض ببرید و درایورشو آپدیت کنید ببینید چی میشه

از دوستان کسی که میخواد پست جدید بده لطفا تاپیک بزنه

kamiar 2012
15-06-2012, 13:09
[QUOTE=mehrdad mm;7053111]فارسی تایپ کنید لطفا
اورکلاک سی پی یو و گرافیک لپ تاب به هیج وجه توصیه نمیشه به دلیل حرارت زیاد شما تنظیمات گرافیک رو به حالت پیش فرض ببرید و درایورشو آپدیت کنید ببینید چی میشه

از دوستان کسی که میخواد پست جدید بده لطفا تاپیک بزنه[/QUOTE

سلام.چشم فارسی می نویسم.داداشی من که با برنامه evga اورکلاک میکردم خیلی فرق می کرد و همین الان برام مهمه که اورکلاک کنم.من که با اورکلاک می تونستم battlefield 3 رو تو حالت ultra بازی کنم.بعد تو هر بازی با اورکلاک دما بیش از 70 بالا نمیرفت شاید سیستم خنک کننده لپ تاپ من قوی و اینکه من یه فن حرفه براش خریدم.راستی درایور های گرافیکم که قبلا ماله اونی بود که توی dvd درایور های لپ تاپ هست نصب بود بعد من که اورکلاک می کردم بعد دگمه apply رو که میزدم انجام بشه به محض زدن بر میگشت به حالت اولیه بعد من درایور های جدید رو از سایت AMD گرفتم نصب کردم حل شد.ولی بعد از چند ماه هاست که برنامه رو اجرا نمیسه ERROR میده خواهش میکنم یه راه حلی بگید من اور کلاک کنم.مرسی.!