PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم شدن حجم ..

Mahdi/s
10-08-2010, 17:03
سلام....چند روزه میبینم بد جوری داره حجم ام تموم میشه...خلاصه از بچه ها پرسیدم....بهم نرم افزار معرفی کردن.....به شرکت هم گفتم....گفت احتمال چند گزینه هست....خلاصه همه رو چک کردم....الان همه چیم خاموشه....نه آنتی ویروس...روشنه که بگم اون داره آپلود میکنه ...ویندوز هم چک کردم آپلودش خاموشه...
خلاصه بگم....هر 20 ثانیه ..4کیلوبایت داره از حجم ام میره.....به نظرتون برای چی میتونه باشه...کجارو چک کنم..ممنون میشم کمک کنید..

Ssarshar
10-08-2010, 17:20
دوست عزيز كم شدن حجم به اين معنا نيست كه شما حتما نرم افزار يا يه حجمي رو آپلود كنيد و يا دانلود بلكه هرگونه باز و بسته كردن صفحات اينترنت هم به نوعي از حجم شما كم ميكنه

Mahdi/s
10-08-2010, 18:41
مثل اینکه دارم به یه جاهایی میرسم.....من فکر میکردم سیستمم ویروسی شده که اتوماتیک هر 20 ثانیه 4کیلوبایت از حجمم رو کم میکنه ......الان روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم....پی سی رو خاموش کردم..از روی لپ تاپ هم بازم به همین شکل هر 20 ثانیه از حجم کم میشد...پس نمیتونه مشکل از ویروس باشه......تنها چیزی که به ذهن من رسید اینکه از طرف شرکت داره کم میشه..بنظرتون همینه....؟؟؟...به پشتیبانی چی بگم..؟؟..اصلا ربطی به شرکت داره یا نه..؟
===========

دوست عزيز كم شدن حجم به اين معنا نيست كه شما حتما نرم افزار يا يه حجمي رو آپلود كنيد و يا دانلود بلكه هرگونه باز و بسته كردن صفحات اينترنت هم به نوعي از حجم شما كم ميكنهممنون..اینو که میدونستم..اصلا سوال من یه چیزه دیگه بود.....
======================

mehrdad38
10-08-2010, 21:41
این مسئله مسئله تازه ای نیست بارها و بارها برای دوستان دیگه هم این مشکل پیش اومده. این مشکل چندتا علت می تونه داشته باشه (ما به قسمت پر لیوان اولویت می دیم):

1- آپدیت های اتوماتیک نرم افزارها (از نرم افزارهای معمولی گرفته تا آنتی ویروس ها و آپدیت خود ویندوز) برای مثال همین الان حجم کل آپدیت ماه August ویندوز سون (همین ماه ) حدود 32.3 مگابایته که همین چند ساعت پیش توی قسمت ویندوز آپدیت زده که دانلود کنه.

2- وجود ویروس ها و تروجان ها

3- استفاده از حجم توسط شخص دیگه ای (این شخص می تونه هر کسی باشه خود شرکته گرفته یا یک هکر)

راه حل ها:

شما به 2 نرم افزار احتیاج دارین :

1- DuMeter

2- Netlimiter

1- اپدیت ها رو به حالت غیر اتوماتیک در بیار البته آنتی ویروس ها باید همیشه آپدیت باشن تا بتونن کارایی داشته باشن.

2- با یه آنتی ویروس آپدیت شده + یه آنتی ترجان قوی (پیشنهاد من Trojan Killer) فول اسکن کن.

برنامه DuMeter یه برنامه ای هست که میزان دانلود و آپلود رو لحظه به لحظه اندازه می گیره و گزارشات ثانیه ای ، ساعتی ، روزانه ، هفتگی و ماهانه ارائه می ده و حجم کل استفاده رو نشون می ده.

برنامه Netlimiter برنامه ای هست که تمام نرم افزارهای در حال استفاده از اینترنت رو نشون می ده و هیچ برنامه ای از تیر رس این نرم افزار در نمی ره. با این برنامه می تونی هر نرم افزاری که خواستی از اینترنت استفاده نکنه بلوکه کنی. منتها در حین نصب اطلاع رسانیش رو روی ASK نذار چون وقتی نصب به پایان برسه هزارتا پنجره باز می شه که ازت سوال می کنه آیا به این فلان نرم افزار اجازه بدم از اینترنت استفاده بکنه یا نه . روی ALLOW بذار و قتی نصب تموم شد خودت مدیریت کن که چه برنامه هایی Deny بشه و چه برنامه هایی allow

3- اگر دو تا راهکار فایده ای نداشت باید به ISP یا شخص سومی شک کرد. دیگه اینو به خودت واگذار می کنم.

Mahdi/s
10-08-2010, 22:38
ممنون از توضیحات کاملت...

راه حل ها:

:نرم افزار رو نصب کردم....تمام برنامه هایی که درحال اجرا بود هم غیر فعال کردم هم آنتی ویروس ها..هم خود ویندوز...با نرمافزار چک کردم....هر 20 ثانیه 4 کیلو بایت دانلود میشد......من خودم شک ام روی ویروس بود.....روی یه ویندوز دیگه امتحان کردم(روی لپ تاپ)..همین کارا رو کردم...دیدم ونجا هم کم میکنه....پس دیدم برای ویروس نیست.......شخص خاصی هم بعید میدونم اسفاده کنه چون اتوماتیک سر هر 20 ثانیه کم میشه......بخاطر همین تنها گزینه شرکت میمونه.....فردا زنگ میزنم بهشون...فقط خداکنه درست جواب ام رو بدن.....
=======
1 شنبه 1گیگ شارژ کردم..همین الان که دیدم 300مگ مونده بود..:41:

Gam3r
10-08-2010, 22:44
من ADSL 512 با محدوديت حجمي 3 گيگ دارم

الان بالاي 50 گيگ مصرف كردم اما اينترنتم قطع نميشه، ميشه بگين مشكل از كجاست ؟ :دي ( به ":دي" توجه نكنيد ! جدي گفتم ! )

KING_DESIGNER
10-08-2010, 23:03

الان بالاي 50 گيگ مصرف كردم اما اينترنتم قطع نميشه، ميشه بگين مشكل از كجاست ؟ :دي ( به ":دي" توجه نكنيد ! جدي گفتم ! )
من مشکلی نمیبینم جز اینکه فراموش کردند شما رو محدود کنند
چه مشکلاتی :13:

esfehanei
10-08-2010, 23:22

صداشو در نیار و برو تا میتونی دانلود کن
مشکل نیست این
خوش شانسیه

Gam3r
11-08-2010, 07:45
يعني امكانش هست يه روزي بفهمن يا اينكه فقط يك بار محدوديت حجمي رو چك ميكنن و اون همون اولين باره ؟

reb
11-08-2010, 08:57
يعني امكانش هست يه روزي بفهمن يا اينكه فقط يك بار محدوديت حجمي رو چك ميكنن و اون همون اولين باره ؟
درسته که خر تو خره ولی کسی کاری نمیکنه کسی هم مواظبت نمیکنه بلکه همه کارها اتوماتیکه حالا باید دید که کدوم سرویس دهنده درپیتیه که دستی کارها رو انجام میده و شما رو فراموش کرده :31:
شاید هم حساب کتابت غلطه هم چی پی ان و لن و بردبند کانکشن رو اونهم برحسب بیت جمع کردی:27:

Gam3r
11-08-2010, 09:39
درسته که خر تو خره ولی کسی کاری نمیکنه کسی هم مواظبت نمیکنه بلکه همه کارها اتوماتیکه حالا باید دید که کدوم سرویس دهنده درپیتیه که دستی کارها رو انجام میده و شما رو فراموش کرده :31:
شاید هم حساب کتابت غلطه هم چی پی ان و لن و بردبند کانکشن رو اونهم برحسب بیت جمع کردی:27:

نه، ببين، من الان 200 مگابايت دانلود كردم، اما وقتي ميخوام چك كنم، ميگه مقدار حجم مصرفي تاكنون : 0 بايت :31:

reb
11-08-2010, 09:49
یوقتی پارس آنلاین باگی داشت که با همراهی یکی از مشتریان خاین میشد حجم مصرفی رو ماست مالی کرد و مقدار مصرف شده بحساب نمیومد ولی مدتیه که درستش کردن شاید این سرویس دهنده درپیتی هم همون باگ رو داشته باشه.

KING_DESIGNER
11-08-2010, 09:52
نه، ببين، من الان 200 مگابايت دانلود كردم، اما وقتي ميخوام چك كنم، ميگه مقدار حجم مصرفي تاكنون : 0 بايت :31:
نابغه!!!
بزن تو دالنود صداش هم در نیار !:13:
دوست داری مشکلت حل بشه ؟ شماره تو برایم پخ کن اسم شرکتت رو هم بنویس من شخصا پیگیری میکنم که مشکلت حل بشه.
پارسال سرویس شبانه یکی از همین شرکتا برای منم همینجوری شد روز جمعه ای یه حالی کردیم که نگو
ولی نباید سیستم رو خاموش میکردم چون کانکشنم بریج بود سیستمم یه 48 ساعتی روشن موند و دل سیر دانلود میکردیم
یادش بخیر.:27:

Mahdi/s
11-08-2010, 10:35
Gam3rگیمر جان ..کاش سوالت رو توی تاپیک جداگانه میپرسیدی.....من مشکلم هنوز برطرف نشده....با این کارشناساشون هم دارم حرف میزنم فعلا کمکی نکردن....ممنون میشم از بچه ها هرکی نظری داره بگه..

reb
11-08-2010, 10:54
گیمر جان ..کاش سوالت رو توی تاپیک جداگانه میپرسیدی.....من مشکلم هنوز برطرف نشده....با این کارشناساشون هم دارم حرف میزنم فعلا کمکی نکردن....ممنون میشم از بچه ها هرکی نظری داره بگه..
برادر مودم رو روشن نگهدار کامیوتر رو دیسکانکت کن ببین توی اون مدتی که تو عملا هیچ مصرفی نداشتی چیزی کم میکنه یا نه.

sei_pm
11-08-2010, 14:31
مثل اینکه دارم به یه جاهایی میرسم.....من فکر میکردم سیستمم ویروسی شده که اتوماتیک هر 20 ثانیه 4کیلوبایت از حجمم رو کم میکنه ......الان روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم....پی سی رو خاموش کردم..از روی لپ تاپ هم بازم به همین شکل هر 20 ثانیه از حجم کم میشد...پس نمیتونه مشکل از ویروس باشه......تنها چیزی که به ذهن من رسید اینکه از طرف شرکت داره کم میشه..بنظرتون همینه....؟؟؟...به پشتیبانی چی بگم..؟؟..اصلا ربطی به شرکت داره یا نه..؟
===========

ممنون..اینو که میدونستم..اصلا سوال من یه چیزه دیگه بود.....
======================

خواهشا این موضوع رو به شرکت نگید با این پشتیبانی که من میبینم دید بهتون گفتن مودمتون سوراخ داره حجمتون از اون قسمت خارج میشه:31:

mehrdad38
11-08-2010, 15:02
اگر اون چند مورد رو که صفحه قبل بهت گفتم نبود پس یک دلیل می مونه اون هم دزدی شرکت. اونا زیر بار که نمی رن پس هر چه زودتر ISP رو عوض کن تموم شد رفت.

Mahdi/s
11-08-2010, 16:51
اگر اون چند مورد رو که صفحه قبل بهت گفتم نبود پس یک دلیل می مونه اون هم دزدی شرکت. اونا زیر بار که نمی رن پس هر چه زودتر ISP رو عوض کن تموم شد رفت.همرو چک کردم...بعد چون اتوماتیک سر 20ثانبه میره...گفتم سیستم خودم ویروسیه...اما وقتی روی یه سیستم دیگه چک کردم اونم همینطور بود....

برادر مودم رو روشن نگهدار کامیوتر رو دیسکانکت کن ببین توی اون مدتی که تو عملا هیچ مصرفی نداشتی چیزی کم میکنه یا نه. جفت سیستم هارو خاموش کردم....تا الان....الان که روشن کردم چک کردم دیدم 3.5 مگ ام رفته....
===
همین الان زنگ زدم پشتیبانی....صحبت کردم....نمیدونم چی بگم...به نظرم داره توجیه میکنه....میگه عادیه مقداری کیلو بایت کم بشه..گفتم آخه اتوماتیک 20 ثانیه یه بار کم میشه..گفت مقدار کمیه....بعد گفتم پس الان چی...2ساعت سیستم ها خاموش بودم 3.5 مگ کم کرده....گفت عادیه....مقداری کم میشه ولی برای شما کمی زیاد م کرده....خلاصه.دوباره پسورد وایرلس ام رو عوض کردم.....تا فردا ببینم چی میشه....سیستم ها هم خاموش میکنم..ببینم چی میشه..

===
ممنون از راهنمایی هاتون..

avowunique
11-08-2010, 18:32
همرو چک کردم...بعد چون اتوماتیک سر 20ثانبه میره...گفتم سیستم خودم ویروسیه...اما وقتی روی یه سیستم دیگه چک کردم اونم همینطور بود....

جفت سیستم هارو خاموش کردم....تا الان....الان که روشن کردم چک کردم دیدم 3.5 مگ ام رفته....
===
همین الان زنگ زدم پشتیبانی....صحبت کردم....نمیدونم چی بگم...به نظرم داره توجیه میکنه....میگه عادیه مقداری کیلو بایت کم بشه..گفتم آخه اتوماتیک 20 ثانیه یه بار کم میشه..گفت مقدار کمیه....بعد گفتم پس الان چی...2ساعت سیستم ها خاموش بودم 3.5 مگ کم کرده....گفت عادیه....مقداری کم میشه ولی برای شما کمی زیاد م کرده....خلاصه.دوباره پسورد وایرلس ام رو عوض کردم.....تا فردا ببینم چی میشه....سیستم ها هم خاموش میکنم..ببینم چی میشه..

===

خوب بچه ها همه جوره راهنماییت کردن و درست هم بوده همه چیز رو گفتن جزء اینکه اگه مودمت wireless هست پسوردت -- شده باشه و ار اون طریق از حجمت کسر میشه...
توجه کن پروتکل کد گذاریت حتما روی wpa2 باشه تقریبا میشه گفت غیر قابل نفوذ هست ولی پروتکل هایی مثل wep در کمتر از 10دقیقه -- میشه (تست کردم)
از این موضوع اطمینان پیدا کن بعد شرکت سرویس دهندت رو عوض کن اگه مشکلت اینی گفتم باشه بازم به همین مشکل بر میخوری و فقط یه هزینه راه اندازی مجدد کردی و یک هفته هم اینترنتت قطع مونده

reb
11-08-2010, 18:53
همرو چک کردم...بعد چون اتوماتیک سر 20ثانبه میره...گفتم سیستم خودم ویروسیه...اما وقتی روی یه سیستم دیگه چک کردم اونم همینطور بود....

جفت سیستم هارو خاموش کردم....تا الان....الان که روشن کردم چک کردم دیدم 3.5 مگ ام رفته....
===

===
نه برادر عادی نیست یرو توی روتر ببین dhcp چی نشون میده اسمها آشنان اصلا چندتا به اون وصل شدن.

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

خوب بچه ها همه جوره راهنماییت کردن و درست هم بوده همه چیز رو گفتن جزء اینکه اگه مودمت wireless هست پسوردت -- شده باشه و ار اون طریق از حجمت کسر میشه...
توجه کن پروتکل کد گذاریت حتما روی wpa2 باشه تقریبا میشه گفت غیر قابل نفوذ هست ولی پروتکل هایی مثل wep در کمتر از 10دقیقه -- میشه (تست کردم)
از این موضوع اطمینان پیدا کن بعد شرکت سرویس دهندت رو عوض کن اگه مشکلت اینی گفتم باشه بازم به همین مشکل بر میخوری و فقط یه هزینه راه اندازی مجدد کردی و یک هفته هم اینترنتت قطع مونده
داداش استیشن باشه و pskحله البته نفوذناپذیر for-u

Mahdi/s
11-08-2010, 22:21
از این موضوع اطمینان پیدا کن بعد شرکت سرویس دهندت رو عوض کن اگه مشکلت اینی گفتم باشه بازم به همین مشکل بر میخوری و فقط یه هزینه راه اندازی مجدد کردی و یک هفته هم اینترنتت قطع موندهاره چک کردم قبلا روی wpa..بود...2-3 روزه wpa2 ..اش کردم...ولی بازم کم شد...
=========

نه برادر عادی نیست یرو توی روتر ببین dhcp چی نشون میده اسمها آشنان اصلا چندتا به اون وصل شدن.ببخشید برام توضیح میدی کجا برم...

reb
11-08-2010, 22:42
اره چک کردم قبلا روی wpa..بود...2-3 روزه wpa2 ..اش کردم...ولی بازم کم شد...
=========
ببخشید برام توضیح میدی کجا برم...

من که نمیدونم مودمت چیه ولی یه قسمت داره مال استیشنهایی که بهش وصل شدن با اسم و مک آدرس تو دهات ما معروفه به dhcpگرچه احتمال استفاده دیگری از 1 درصد هم کمتره ولی محض اطمینان خاطر گفتم.

reb
11-08-2010, 23:10
یه نمونه میذارم که جابیفته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi/s
11-08-2010, 23:39
من که نمیدونم مودمت چیه ولی یه قسمت داره مال استیشنهایی که بهش وصل شدن با اسم و مک آدرس تو دهات ما معروفه به dhcpگرچه احتمال استفاده دیگری از 1 درصد هم کمتره ولی محض اطمینان خاطر گفتم.مودمم لینکسیسه...

یه نمونه میذارم که جابیفته:ممنون از نمونه اما جا نیفتاد..:31:..مک آدرس رو پیدا کردم اما مثل برای شما جدولی نداشت....فقط چنتا جای خالی بود..
===
ببخشید یه سوال اصلا چی هست این..؟:31:

reb
13-08-2010, 00:04
مودمم لینکسیسه...
ممنون از نمونه اما جا نیفتاد..:31:..مک آدرس رو پیدا کردم اما مثل برای شما جدولی نداشت....فقط چنتا جای خالی بود..
===
ببخشید یه سوال اصلا چی هست این..؟:31:
هر مودمی واسه خودش یه جاهایی برای نشان دادن وضعیت داره و مودم من متاسفانه لینک سیس نیست خودت باید بگردی و پیدا کنی ایضا توی قسمت وایرلس هم یجا هست برای نشان دادن استیشن هایی که وصل هستند.

HADI ONLY
13-08-2010, 06:15
مال من هم همین طوره و هرکاری کردم نشد و آخر فهمیدم خود شرکت حالشو می ره !

-reza-
24-08-2010, 23:57
سلام.
اگه میتونی مودمتو عوض کن باز تست کن ببین چی میشه.
شاید مودمت چون وایرلسه ( و تو خارج مثل ایران ترافیک موضوع مهمی نیست ) به طور اتوماتیک هر 20 ثانیه یه پینگ میفرسته به گیرنده ها.که کلا بعیده برای پینگ از پهنای باند استفاده کنه.
البته بازم میگم شاید . چون من که تا حالا همچین چیزی ندیدم.ولی بازم ممکنه اتفاق بیفته.
حالا کلا ابن یه ایده بود دیگه اگه امکانشو داری اینم یه تست بکن.

Mahdi/s
25-08-2010, 07:00
سلام.
اگه میتونی مودمتو عوض کن باز تست کن ببین چی میشه.
شاید مودمت چون وایرلسه ( و تو خارج مثل ایران ترافیک موضوع مهمی نیست ) به طور اتوماتیک هر 20 ثانیه یه پینگ میفرسته به گیرنده ها.که کلا بعیده برای پینگ از پهنای باند استفاده کنه.
البته بازم میگم شاید . چون من که تا حالا همچین چیزی ندیدم.ولی بازم ممکنه اتفاق بیفته.
حالا کلا ابن یه ایده بود دیگه اگه امکانشو داری اینم یه تست بکن. چه فکر عالیی کردی...ممنون بهم گفتی..حتما چک میکنم..:46: