PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی استفاده از یک اشتراک وایرلس بر روی 2 کامپیوتر ؟

ALFA323
07-08-2010, 20:20
سلام خدمت دوستان و استادان حرفه شبکه

راستش من یک اشتراک وایرلس دارم ، یعنی یک آنتن بر روی پشت بام و یک کابل شبکه که از آن خارج شده که به کارت شبکه کامپیوترم وصل شده . همیشه به محض روشن شدن کامپیوتر چون IP برای استفاده از شبکه ست شده . اتوماتیک به وایرلس وصل میشم. حالا میخوام این وایرلس رو با همسایه که 10 متر بیشتر با من فاصله نداره share کنم .

اول به ذهنم رسید که از هاب استفاده کنم اما چون روی کامپیوتر باید IP ست بشه و هاب این قابلیت رو نداره که IP براش تعریف کنم . میخواستم ببینم چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟؟

میخوام وقتی سیستم من روشن نیست هم همسایه بتونه از اینترنت استفاده کنه . و اگر سیستم من روشن شد در کار اون مشکل واختلالی به وجود نیاد ...

راستی دوستان من بیشتر میخوام از طریق کابل و سیم این کار رو انجام بدم نه بیسیم ..

یک دنیا ممنون اگر پاسخ بدید.

dsa dsa
07-08-2010, 23:10
یه سوییچ 5 پورت بگیر.
کابل نانو رو بزن به پورت اول سوییچ. از پورت دوم بزن به pc 1 و از پورت سوم بزن به pc 2 ..
اگر DHCP Sever توی رادیو ست شده باشه خودش هر سیستم که به شبکه اضافه بشه IP می ده.

ALFA323
08-08-2010, 10:22
IP اصلی خود نانو رو کجا ست کنم ؟؟ تو تنظیمات نانو ؟ راستی چجوری میرن تو تنظیمات نانو !

یعنی با این حساب IP که از ISP میگیرم رو تو تنظیمات نانو ست میکنم و خود نانو اگر DHCP فعال باشه IP مجازی به ما میده درسته ؟

dsa dsa
08-08-2010, 11:22
IP نانو به طور پیشفرض 192.168.1.20 هست و با یوزر / پسورد : ubnt
ولی اکثر isp ها تغییر می دهند این ip رو .
شما برو کارت شبکه ات کلیک کن و برو توی support ! یه جا نوشته Default Gateway اون IP نانو شما هست ! باز زدن اون توی مرورگر و داشتن user/pass می توانید وارد تنظیمات رادیو شوید ! وقتی رفتی توی نانو یه جا نوشته LAN IP Address این ip اصلی نانو شما هست که می ببیند با Default Gateway فرق دارد.
خود نانو DHCP Server داره که یه رنج توش ست می کنی و به سیستم ها ip می ده.

ALFA323
08-08-2010, 13:50
یک دنیا ممنون دوست من ، فقط یک سوال این IP که داخل Lan IP Addrdress قسمت تنظیمات هست . همون IP هست که در حالت عادی و تک کاربره تو Local Area
Connectin ست میکنم ؟ برای استفاده از DHCP دیگه نیاز نیست تو تنظیمات این IP جایی وارد بشه ؟
هنوز امتحان نکردم . میخوام انجام بدم .

dsa dsa
08-08-2010, 15:05
وقتی شما میای DHCP Server تعریف می کنی یه رنج ip تعریف می کنی که هر سیستم وارد شبکه شد از این رنج dhcp sever یک ip می گیره . هیچی تنظیمی هم نیاز نیست در client ها در مورد ip انجام دهید .

فقط یک سوال این IP که داخل Lan IP Addrdress قسمت تنظیمات هست . همون IP هست که در حالت عادی و تک کاربره تو Local Area
Connectin ست میکنم ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این فایل تمام قسمت های نانو رو آموزش می دهد.

و یه آموزش فارسی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ALFA323
08-08-2010, 16:22
بابت عکس ممنونم دوست من . اون جریان DHCP رو فهمیدم . یک چیز دیگه سوالم هست ، میگم من خودم به تنهایی وقتی میخوام از وایرلس استفاده کنم کابلی رو که از آنتن میاد رو به کارت شبکه ام وصل میکنم. ISP برای اینکه من به شبکه اش وصل بشم اومده یه IP به من داده که تو Local Area ست میکنم تا بتونم به شبکه اونها وصل شم ..

خوب حالا . پس راه دسترسی به شبکه اون ISP مثلا IP : 91.128.92.13 هست . خب وقتی من نانو رو در حالت DHCP قرار بدم به کلاینت ها IP میده تا وصل بشن به نانو . حالا سوال اینجاست که خود نانو چجوری وصل میشه به اون IP که شرکت ISP به من داده ؟؟!!! منظورم اینه که دیگه تو هیچ کلاینتی IP که ISP بهم داده ست نمیشه با ین روش . پس اون IP رو کجا بزنم تا نانو همیشه به شبکه ISP متصل باشه ؟؟

dsa dsa
08-08-2010, 16:36
خب پس isp شما به روش DHCP به شما IP نمی ده.
تکنیک NAT چیه ؟؟ ببینید ip های مثل 192.168.1.1 فقط برای استفاده در شبکه داخلی رزو شده است و توی اینترنت قابل استفاده نیست .
وقتی شما می بینی که ip کارت شبکه شما 192.168.1.1 این ip اصلی شما نیست این ip توسط isp شما و با تکنیک NAT به یه ادرس معتبر مثل 98.77.121.45 ترجمه می شود.فرایند مربوط به ip و اتصال قسمت اعظمش در isp شما توسط روترو سرور انجام میشه که بحث در موردش پیچیده و خارج از حوصله است .

اگر شما DHCP توی رادیو تنظیم کنید تنظیمات رو بهم می ریزید و مشکل برای اینترنت شما ایجاد خواهد شد بهتر است دستکاری نکنید .
شما به isp زنگ بزنید و در مورد دادن ip به سیستم دوم سوال کنید .

ALFA323
08-08-2010, 17:20
خب پس اینکار منتفی هست با این حساب !...