PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فارسی سازی ویواز بسیار ساده : قدم به قدم.

alpino
07-08-2010, 16:27
سلام

توی پستهای قبلی یکی از دوستان زحمت کسیده بودن و یه روش پیشنهاد داده بودن که باید گوشی رو سه بار آپدیت میکردی با حجم حدود 120 مگ:2:. که برای خیلی ها که اینترنت دایل آپ دارن کار سختیه.

از اونجایی که خیلی ها با این روش مشکل داشتن من یه روش آسون تر و بهتر رو پیشنهاد میکنم:8:.
تو صیه من اینه که کلا فارسی سازی به روش قبل رو بیخیال شین:5:. ( البته اگه دوست دارین فقط یک بار گوشی تون رو آپدیت کنین تا گوشی به روز شه . نه به هدف اینکه فارسی روش نصب شه بهر حال تصمیم با خودتونه!)

کلا اگه شما هم مثل من هدفتون از فارسی سازی اینه که بتونین اس ام اس فارسی بفرستین یا تو برنامه های آفیس فارسی تایپ کنین هیچ نیازی به این کارها ی آپدیت نیست و خودتون رو معطل سه بار دانلود 120 مگ نکنیند.

خوب چاره چیه ؟ :13:

خیلی ساده !

کی بورد فارسی نصب کنید. از این به بعد بدون اجرای هیچ برنامه ای هر وقت به منوی مسیج اس ام اس برید کیبورد فارسی خواهید داشت.

نکته جالب اینه که حتی اگه گوشی شما زبان فارسی یا عربی هم نداشته باشه. باز هم شما میتونید با استفاده از این کیبورد فارسی بنویسید.:20:

گوشی خود من ویواز هست نصب کردم و خیلی عالی کار میکنه و خیلی زیباو عالی هم طراحی شده و حجمش هم خیلی کمه . حدود 5 مگ.

اینم از آموزش قدم به قدم فقط آموزش رومو به مو و مرحله به مرحله انجام بدید(منبع
gsmaria

1- فایل DayHand_Input_by_Mr._Milk_17r4_unsigned.sis رو بعد از ساین کردن (یا در حالت -- قرار دادن گوشی) اجرا کنید. ( اگه نمیدونین ساین چیه . همین سایت رو سرچ کنین جوابتون رو پیدا میکنین:46: )

2- برنامه چند تا پوسته به شما پیشنهاد میده که شما فقط و فقط باید گزینه iphone keyboard رو ضربدر بزنید. و اگه بقیه گزیمه ها تیک داشتن تیک شون رو بردارید

3- ok رو بزنید تا برنامه نصب بشه
4- به هیچ وجه، برنامه رو بعد از نصب، اجرا نکنید.
5- پوسته Persian Opera v2.5 By A.R.A رو هم دانلود کرده و بعد از خارج کردن از حالت فشرده(unrar کردن)، در درایو E ( یا مموری کارت) گوشیتون منتقل کنید.
6- وارد File Manager گوشی بشید( نیازی به برنامه xplore ندارید)
7- وارد فولدر Persian Opera v2.5 By A.R.A که در مرحله 5 در گوشیتون منتقل کردید بشید.
8- در این فولدر دو فولدر بنامهای touchskin و touchskinw وجود داره.
9- وارد فولدر touchskin و سپس وارد فولدر Persian Opera V2 By A.R.A بشید.
10- توجه: در این فولدر باید 22 فایل رو مشاهده کنید( در غیر اینصورت فایلها مخفی هستند و شما باید قبل از مرحله 5 در کامپیوتر وارد فولدر Persian Opera v2.5 By A.R.A شده و فایلها رو از حالت هیدن خارج کنید)
11- تمام فایلها رو mark all (انتخاب کنید= تیک بزنید) کنید.
12- در این حالت (درفایل منیجر) گزینه Option و سپس organise و سپس copy to folder رو انتخاب کنید.
13- برای کپی باید آدرس درایو C و فولدر dayhandinput و سپس فولدر touchskin و سپس فولدر iphone_bymilk رو انتخاب کنید.
14- فایل منیجر به شما هشدار میده که همچین فایلهایی در آدرس فوق وجود داره. شما باید 22 بار گزینه yes رو بزنید.

نکته : اصلا نگران نباشید هیچ اتفاقی برای گوشیتون نمیافته به جون خودم:20: .شما دارین فایل برنامه ای که نصب کردین رو ریپلیس میکنین. بنابرین با خیال راحت yes رو بزنین:5:

15- مرحله 7 رو تکرار کنید
16- وارد فولدر touchskinw و سپس وارد فولدر Persian Opera V2 By A.R.A شوید.
17- مرحله 10 و 11 و 12 رو تکرار کنید.
18- برای کپی، باید آدرس درایو C و فولدر dayhandinput و سپس فولدر touchskinw و سپس فولدر i-phone_bymilk رو انتخاب کنید
18.5- فایل منیجر به شما هشدار میده که همچین فایلهایی در آدرس فوق وجود داره. شما باید 22 بار گزینه yes رو بزنید.
19- حالا فایل منیجر رو ببندید .
20- برنامه dayhandinput رو که نصب کرده بودید باز کنید.
21- میبینید که توی برنامه، هیچی جز چند تا مربع دیده نمیشه یا اگه گوشیتون زبان چینی داشته باشه بصورت چینی نشون میده
22- روی گزینه اول یعنی AknFep کلیک کنید

الان دوتا گزینه در اختیار شماست. اولیش AknFEP که ما باهاش کاری نداریم. گزینه دوم هرچی که هست اونو انتخاب کنید. (درصورتیکه گوشیتون زبان چینی داشته باشه این گزینه دوم بصورت حروف چینی نشون داده میشه در غیر این صورت تلفن اونو بصورت4 تا مربع نشون میده)

23-از برنامه خارج بشید.
24- خسته نباشید.
حالا میتونید وارد قسمت مسیج یا هر جایی که امکان تایپ وجود داره بشید و از پوسته فارسی (که pesiran زحمت ساختش رو کشیده) استفاده کنید و لذت ببرید:8:.

دوستان مطمئن باشید که اگر الگوریتم فوق کار نکرد، مطمئن مطمعن باشید یکی از مراحل رو اشتباه رفتید.
به هر حال این برنامه بر روی اکثر (میشه گفت همه) گوشیهای ورژن 5 سمبیان جواب میده.
توجه کنید که آموزش به اندازه کافی واضح هست و نیاز به عکس آموزشی نداره.
توجه منظور از مرحله 12 همون عمل کپی کردن مجموع فایلهای یک فولدر هست که در فایل منیجر به این صورت اجرا میشه.
دیگه ساده تر از این امکان نداره

اگه سوالی بود بگین جواب میدم.

لینک دانلود کیبورد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود اسکین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه سوالی بود حتما بپرسین.

alpino
08-08-2010, 10:26
اینم یه تصویر از کیبورد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چند تا قابلیتی که برنامه داره و من فراموش کردم بگم :

* منو اسان ویرایش (cut, copy, paste, select all, delete all, etc)
* پشتیبانی از سیمبل ها و نوشتن عدد به فارسی (با قابلیت جایگزین کردن سیمبل ها)
* پوسته زیبا
* پشتیبانی از دو حالت عمودی و افقی

الناز رادیان
10-08-2010, 03:07
این روشی که شما نوشتین قبلا هم مطرح شده بود...
مزیت روش قبل این بود که با آپدیت گوشی یا ریست از بین نمیرفت. در ضمن تشخیص دستخط فارسی هم بهش اضافه میشد.

alpino
10-08-2010, 09:55
حرف شما کاملا درسته . اما من دیدم خیلی ها فقط دنبال نوشتن اس ام اس فارسی بودن و با آپدیت مشکل داشتن این یه راه میانبره برای اون افراد.

hessamhoor
11-08-2010, 22:26
سلام، من مراحل گفته شده رو کامل انجام دادم. ولی موقع نصب نرم افزار روی گوشی، این پیام رو دریافت می کنم:

Required application access not granted

(گوشی: vivaz)
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید. من با روش گفته شده توسط آپدیت نتونستم زبان فارسی رو اضافه کنم.

hessam_sz
15-08-2010, 23:27
كاملا جواب داد روي ساتيو خيلي ممنون.فقط بايد كمي به نوشتن با اين كيبورد عادت كرد كه البته به نظر من كار سختي نيست چون طراحي خوبي داره.در مجموع ارزشش را داشت.فقط در مرحله 18 يادتون رفته كه ياداوري كنيد باز هم بايد 22 بار گزينه yes را بزنن شايد بعضي ها اشتباه كنن و برنامه درست نصب نشه

alpino
16-08-2010, 09:39
سلام، من مراحل گفته شده رو کامل انجام دادم. ولی موقع نصب نرم افزار روی گوشی، این پیام رو دریافت می کنم:

Required application access not granted

(گوشی: vivaz)
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید. من با روش گفته شده توسط آپدیت نتونستم زبان فارسی رو اضافه کنم.

دوست عزیز این خطا به این دلیله که شما فایل DayHand_Input_by_Mr._Milk_17r4_unsigned.sis رو ساین نکردین. اول ساین کنین و یعد نصب کنین.

vahid_civil
26-08-2010, 13:17
من برنامه DayHand_Input_by_Mr._Milk_17r4_unsigned.sis رو ساین کردم و نصبش کردم ولی موقع نصب پیغام
Required application access not granted میده .
برنامه رو هم که ساین کردم . مشکل از چیه ؟
ویواز پرو

Badform
29-08-2010, 03:00
این روش روی ویواز پرو هم جواب می ده؟

chemist
04-09-2010, 16:15
برادر ما هم همه مراحل رو رفتيم و ساين هم كرديم.اون قسمتي كه بايد بيست و دوتا آرتيكل رو كپي كنم {آدرس درایو C و فولدر dayhandinput و سپس فولدر touchskin و سپس فولدر iphone_bymilk رو انتخاب کنید}

من اين پوشه رو تو گوشيم ندارم.
حالا چيكار بايست كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19:

گوشي هم ويواز بيده

chemist
06-09-2010, 04:34
هيشكي از اين مشكلا نداشت جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vahid_civil
06-09-2010, 04:45
برادر ما هم همه مراحل رو رفتيم و ساين هم كرديم.اون قسمتي كه بايد بيست و دوتا آرتيكل رو كپي كنم {آدرس درایو C و فولدر dayhandinput و سپس فولدر touchskin و سپس فولدر iphone_bymilk رو انتخاب کنید}

من اين پوشه رو تو گوشيم ندارم.
حالا چيكار بايست كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19:

گوشي هم ويواز بيده

فکر میکنم دلیلش اینه که درست نصب نشده . (خود برنامه) . ببین آخر نصب پیامی چیزی نمیده ؟
برنامه رو هم بعد از نصب احرا نکن .

PLAΨMID
06-09-2010, 23:14
من برنامه DayHand_Input_by_Mr._Milk_17r4_unsigned.sis رو ساین کردم و نصبش کردم ولی موقع نصب پیغام
Required application access not granted میده .
برنامه رو هم که ساین کردم . مشکل از چیه ؟

منم همين مشكلو دارم . وقتي گزينه آيفون رو انتخاب مي كني و تيكش رو مي زني ديگه نصب رو ادامه نميده و پيغام بالا نمايش داده ميشه .
گوشي : ويواز

chemist
06-09-2010, 23:20
منم همين مشكلو دارم . وقتي گزينه آيفون رو انتخاب مي كني و تيكش رو مي زني ديگه نصب رو ادامه نميده و پيغام بالا نمايش داده ميشه .

بعلههههههههه.ما هم همين.

داداش خنگ كه نيستيم. گفتي اجرا نكن اجرا نكرديم.:41:

تا پايان نصب ميره.ولي تهش همين پيام رو ميده.Required application access not granted

بعد هم كه پوشه ي مورد نظر رو براي كپي كردن پيدا نميكنه چون اصلا وجود نداره.. چيكار كنييييييييييييييييييييييي ييييييم.

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

فکر میکنم دلیلش اینه که درست نصب نشده . (خود برنامه) . ببین آخر نصب پیامی چیزی نمیده ؟
برنامه رو هم بعد از نصب احرا نکن .

و يه سواللللللللللللللللل

دقيقا ممكنه توضيح بدين كه اين درست نصب نشده يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا كجاي كار ميتونه اشتباه بوده باشه.

چون وقتي ساين به درستي انجام شده و فايل هم درست روي گوشي ريخته شده و براي نصب هم جز كليك كردن روش و صبر كردن تا پايان نصب راه ديگه اي نيست.... پس كجا ميتونه اشتباه شده باشه.

؟؟؟؟

حالا جدي خودتون روي ويواز امتحان كردين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

PLAΨMID
06-09-2010, 23:35
ميگم ميشه بديم بيرون فلش فارسيش كنن ؟ مشكل حل ميشه ؟

vahid_civil
07-09-2010, 01:01
ميگم ميشه بديم بيرون فلش فارسيش كنن ؟ مشكل حل ميشه ؟

بعلههههههههه.ما هم همين.

داداش خنگ كه نيستيم. گفتي اجرا نكن اجرا نكرديم.:41:

تا پايان نصب ميره.ولي تهش همين پيام رو ميده.Required application access not granted

بعد هم كه پوشه ي مورد نظر رو براي كپي كردن پيدا نميكنه چون اصلا وجود نداره.. چيكار كنييييييييييييييييييييييي ييييييم.

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

و يه سواللللللللللللللللل

دقيقا ممكنه توضيح بدين كه اين درست نصب نشده يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا كجاي كار ميتونه اشتباه بوده باشه.

چون وقتي ساين به درستي انجام شده و فايل هم درست روي گوشي ريخته شده و براي نصب هم جز كليك كردن روش و صبر كردن تا پايان نصب راه ديگه اي نيست.... پس كجا ميتونه اشتباه شده باشه.

؟؟؟؟

حالا جدي خودتون روي ويواز امتحان كردين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هيشكي از اين مشكلا نداشت جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

forum.p30*suite.ir/thread6963.html

* رو وردارین . از اینجا برنامه رو دانلود و نصب کنید . (برنامه 3 لینکه هست ) .
منم با فایلهای اینجا نتونستم نصب کنم و همون پیغام رو میداد ولی این سایته سالمه و فارسیش کردم .

PLAΨMID
10-09-2010, 04:35
ممنون .
با این کیبورد چجوری حرف " گ " رو تایپ میکنید ؟؟

vahid_civil
10-09-2010, 19:40
ممنون .
با این کیبورد چجوری حرف " گ " رو تایپ میکنید ؟؟

روی همون ک بزنیددستتون رو بکشید پایین یکم همزمان .

golmohammadi
14-10-2010, 23:30
سلام بچه ها
من نمیدونم چرا مشکل داشتین شما
ولی الان نصب کردم و کار کرد

miladhm67
24-11-2010, 12:45
آقا یکی بگه چه جوری ساین کنم؟ :31:

rezabargh
10-12-2010, 19:07
آقا ممنون

فقط وقتي ميخواهي تو گوگل سرچ كني اصلا كيبوردو نمياره !!!

golmohammadi
12-12-2010, 00:34
آقا یکی بگه چه جوری ساین کنم؟ :31:
یه سر اینجا بزن
هــک گوشیهای موبایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آقا ممنون

فقط وقتي ميخواهي تو گوگل سرچ كني اصلا كيبوردو نمياره !!!
چیکار با سرچ دارین ؟

راستی دوستان من اینو نصب کردم و یک مدتی استفاده کردم
یک مشکل اساسی داشتم
در گوگل سرچ کیبورد را نمیاورد
در بقیه موتورها نیز همین مشکلو داشت
حتی در فرومهای معمولی نمیتونستم شناسه کاربری را وارد کنم و کیبورد باز نمیشد
ممکنه این اشکال فقط مال من باشه یعنی شماها نداشته باشین

آخر سر گوشیمو دادم یکی از دوستان با باکس فلش زد
و خیالم برای همیشه راحت گردید

rezabargh
13-12-2010, 19:25
گل محمدي جان اين فلش كه ميگي يعني چي؟

كلا فارسي ميشه و چقدر خرج داره؟

omid.unique
31-12-2010, 10:39
گل محمدي جان اين فلش كه ميگي يعني چي؟

كلا فارسي ميشه و چقدر خرج داره؟

فلش كه ميزنه زبان فارسي كلا به گوشي اضافه ميشه. هم ميتوني منوها رو فارسي كني و هم هر جا كه لازم داشتي فارسي تايپ كني.
خرجشم 3 تا 5 تومن بيشتر نيست. خيلي از اين برنامه هاي كيبرد بهتره!

alpino
03-01-2011, 10:53
دوستان یه پوسته خیلی باحال اومده که تایپ با هاش فوق الهده راحته و بر خلاف پوسته قبلی هم حالت افقی و هم حالت عمودی رو پشتی بانی می کنه.
اگه قبلا برنامه رو نصب کردین این فایل ضمیمه رو دانلود کنین و مراحل 8 تا 24 رو که تو اولین پست گفته بودم تکرار کنین.
یعنی فایل هایی که دانلود کردین رو با فایل های قبلی جایگزین کنین.

لینک دانلود پوسته جدید :

برای دانلود تو صفحه باز شده کمی صبر کنین بعد به پایین صفحه برین و گزینه Save file to your PC: click here رو کلیک کنین.

اینم تصویر کیبورد جدید :

البته باید بگم کلا این کیبورد ها توی اینترنت کار نمیکنه و فقط برای نوشتن اس ام اس کار برد داره.

alpino
05-01-2011, 09:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farsiman
01-02-2011, 08:31
سلام .اين كيبورد راحته ولي يه مشكل اساسي داره.وقتي رو حالت فارسي هست براي نوشتن حرف س بايد روحرف ش مكث كرد ولي رو اين نرم افزار هيچ اتفاقي نميفته يعني حرف س تايپ نميشه!!! رو باقي حروف هم همينطوره.حالا اين مشكل راه حل داره؟؟؟؟

alpino
28-02-2011, 13:25
دوست عزیز بهتره پوسته ی جدید که تو پست 25# گذاشتم رو نصب کنی.تو این پوسته حروف س و ش کلید جداگانه دارند.اما کلا برای کلید هایی که دوتا حرف روشون هست برای تایپ حرف پاینی درحین مکث رو کلید باید انگشت رو به سمت پایین بکشی.

mahsaasad
29-07-2012, 11:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لينك) فايل مورد نظرتان صحيح نمی باشد
حالا باید چیکار کنم ؟

kalpasa
15-08-2012, 04:29
سلام.به لینک دانلود اسکین که می رم میگه فایل موجود نیست..............
لطفا اصلاحش کنید