PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محلول ماینوکسیدیل

صفحه ها : [1] 2

mohammad13.blogfa
06-08-2010, 20:03
با سلام ؛ من یه پسر شونزده ساله هستم و دچار ریزش موی ارثی شده ام.حالا به توصیه ی پزشکان در سایت های مختف که میگن ماینوکسیدیل معجزه می کنه می خوام از این دارو استفاده کنم.حالا چند تا سوال از خدمت دوستان دارم؟
1.قیمت این دارو چنده؟
2.طرز و مقدار استفاده رو کامل توضیح بدید(لطفا)
3.آیا همزمان با ماینوکسیدیل لازم است از محلول و شامویی مانند HAIR AID و REXSOL استفاده کرد؟
4.این دارو ایرانی یا خارجی است یا کلا محصول یه کشوره؟
5.عوارض؟
MER30

morsadr
07-08-2010, 15:53
داروی گرونی نیست :46:
منظورتون از معجزه چیه ؟ اگر فکر می کنید با مصرف آن یک شبه سرتون پر مو میشه اشتباه می کنید :13:
مینوکسیدیل را را باید بمدت طولانی ( بیشتر از 4 ماه ) استفاده کرد تا رویش موهای جدید شروع بشوند .:19: و تا زمان مصرف این دارو رویش میتونه ادامه داشته باشه . با قطع درمان وضعیت به حالت اول بر می گرده :13:
مصرف شامپوها تاثیری در رویش مو ندارند :41:
این دارو ایرانی می باشد و تفاوت زیادی بین مارک های مختلف آن وجود نداره
عوارض چندانی هم نداره :46:

morsadr
07-08-2010, 16:33
درمان منظورتون اون چند ماهه؟!؟!ینی اگه تو اون 4 ماه قطع کنیم ریزش بر میگرده؟!!؟یا کلاً بعد از دوره درمان هم اگه قطع بشه ؟!

کلا بعد از قطع مصرف . هر مدت که میخواهد باشه :13:

malkemid
07-08-2010, 17:09
من ماینوکسیدیل استفاده می کردم...تغییر خاصی مشاهده نشد!!

pooria-ir
07-08-2010, 17:30
با سلام ؛ من یه پسر شونزده ساله هستم و دچار ریزش موی ارثی شده ام.حالا به توصیه ی پزشکان در سایت های مختف که میگن ماینوکسیدیل معجزه می کنه می خوام از این دارو استفاده کنم.حالا چند تا سوال از خدمت دوستان دارم؟
1.قیمت این دارو چنده؟
3.آیا همزمان با ماینوکسیدیل لازم است از محلول و شامویی مانند HAIR AID و REXSOL استفاده کرد؟
5.عوارض؟
MER30

عزیز ما خودمون تو فامیلامون شدیدا مشکل ریزش موی ارثی رو داریم،این ماینوکسیدیل میتونم بگم از سایر محلول های توی بازار خیلی کارآمدتره،من خودم وقتی استفاده میکردم جلوی ریزش موهام رو گرفت و بعد از حدود 9 ماه هم موهای جدید شروع به رویش کرد
اما پسر عموی من که الان داره 3 ساله استفاده میکنه،واقعا براش معجزه کرد،چون موهاش کاملا پر شده،کاملا
اما در خصوص سوالاتتون
1*قیمت 2% ماینوکسیدیل 1900 و 5% 2600
2*طرز و مقدار استفاده رو توی دفترچه کاملا توضیح داده اما اینج.ریه که باید روزی 2بار استفاده کنیداول صبح و حدود 4 ساعت قبل از خواب،توجه کنید که تا حدود 4 ساعت بعد از استفاده بهتره که موهای سرتون با چیزی تماس نداشته باشه و توصیه موکد اینکه نباید تا حدود 5 ساعت آب به موهاتون بخوره چون شدیدا باعث ریزش موضعی میشه
3*نه،شامپو خیلی مهم نیست،بسته به نوع موهای سرتون (چرب،خشک و ...)میتونین از شامپوهای ارزون قیمت ایرانی استفاده کنین،من خودم وقتی که میخوام هر روز موهام رو بشورم از شامپو بچه استفاده میکنم که خیلی ضررش کمتره
4*انواع خارجیش هم هست اما از معدود کالاهاییه که ایرانیش بهتره ! (از شرکت پاک دارو بگیرین)
5-برای دیدن عوارض میتونین به برگه ی راهنمای داخل جعبه مراجعه کنین

taghi_ramzi
07-08-2010, 21:20
سلام
اینو باید دکتر تجویز کنه یا خودم می تونم سرخود استفاده کنم؟

pooria-ir
07-08-2010, 21:52
دوستان عزیز ؛ با تشکر از صحبت های همگی تون ؛ حالا من باید 2% بزنم یا 5%؟
MER30

شما با 2% شروع کن تا حدود 1 سال اگه دیدی اثر میکنه که با همون ادامه بده،اگه دیدی اثر نکرد به شرطی که مشکل قلبی یا فشار خون نداشتی برو رو 5%

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

سلام
اینو باید دکتر تجویز کنه یا خودم می تونم سرخود استفاده کنم؟

والا معمولا این یه چیز عادیه که نیازی به تجویز پزشک نداره،شما هم ثل همین دوستمون به این شیوه ای که گفتم شروع کنی به استفاده تا ببینی چی پیش میاد
فقط این رو به همه ی اونایی که میخوان از هر نوع محلولی برای ریزش مو استفاده کنم بگم که،یا شروع نکنین یا تا وقتی که میخواین مو رو سرتون باشه مرتب باید ادامه بدین،چون توی همه ی این محلول ها الکل وجود داره،که اعتیاد آور هستش برای موهای سر،به همین خاطر فقدانش حتی برای مدت کوتاه باعث برباد رفتن زحماتتون میشه !

morsadr
08-08-2010, 08:54
شوخی میکنید!!!!!:18:
خوب پس الکیه دیگه!!!!!:19:

اصلا هم شوخی ندارم :13:
قبلا هم عرض کردم که ریزش موی ژنتیک و آندروژنیک درمان قطعی نداره و همه درمانها موقت می باشند . حالا اگر به نظر شما درمان موقت الکیه دیگه خوتون میدونید . :46:

ehsan_update
10-08-2010, 15:04
راسته که میگن بعد از استفاده تا چند ساعت نباید حموم رفت چون باعث ریزش بیشتر میشه؟ توی برگ راهنمایی که همراه دارو هستش همچین چیزی ننوشته!

pooria-ir
10-08-2010, 15:56
راسته که میگن بعد از استفاده تا چند ساعت نباید حموم رفت چون باعث ریزش بیشتر میشه؟ توی برگ راهنمایی که همراه دارو هستش همچین چیزی ننوشته!

حموم چیه ؟
آبم نباید بخوره به کلت :27:
دلت خوشه ها

eMer@lD
10-08-2010, 17:11
تاثیر محلول ماینوکسیدیل بر ریزش مو

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولین اقدام متخصص پوست و مو در برخورد با افرادی که دچار ریزش مو هستند، توضیح درباره ی چگونگی ایجاد و پیشرفت این نوع ریزش مو و همراه نبودن آن با بیماری زمینه‌ای خطرناک است.
در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به استفاده از دارو نباشد و برای کسانی هم که تمایل به استفاده از دارو دارند، این مساله را باید توضیح داد که تا حدودی ممکن است موها در اثر این دارو رشد نمایند، ولی رشد آنها هیچ گاه به اندازه ی زمان قبل از بلوغ نمی‌رسد و این یک حقیقت است. هدف ما جلوگیری از پیشرفت ریزش موهاست، نه رشد مجدد آنها.
درمان ریزش ارثی - هورمونی مو در آقایان شامل استفاده از محلول ماینوکسیدیل (Minoxidil) موضعی و قرص‌های یک میلی‌گرمی فیناستراید خوراکی است که هر دو دارو به وسیله مراکز علمی جهان تایید شده اند و با هم استفاده می‌شوند.
حداقل شش ماه زمان لازم است تا نتایج درمان ظاهر شوند و برای کسب نتیجه، مصرف داروها باید به طور مداوم در این مدت ادامه یابد.
با انجام آزمایش ‌هایی مانند شمارش موها، اندازه‌گیری وزن موها، بررسی وضع تراکم موها و نیز عکس برداری از موهای سر می‌توان نتایج درمانی را ارزیابی کرد.
با استفاده از محلول 5 درصد ماینوکسیدیل، در 60 درصد آقایان درجاتی از رشد موها در ناحیه قله‌ ی سر دیده می شود. به طور کلی با استفاده از این محلول، تراکم موها 10 تا 12 درصد افزایش می‌یابد.
بعد از توقف مصرف محلول ماینوکسیدیل، نتایج درمانی بعد از 4 تا 6 ماه از بین می‌رود.
ضمنا محلول ماینوکسیدیل در پرپشتی موهای دو طرف ناحیه پیشانی تاثیری ندارد.
استفاده از این محلول گاهی به تحریک پوست سر منجر شده و اصولا عوارض مهم دیگری ندارد.
قرص‌های فیناستراید یک میلی‌گرمی در اکثر مردان مانع از پیشرفت ریزش موها می‌شوند و بعد از سه سال درجاتی از رشد موها دیده می شود. تنها عارضه مهم این دارو، کاهش میل جنسی در 2 درصد از افراد است که با قطع درمان و یا ادامه آن از بین می‌رود.
دکتر حسن صیرفی - متخصص پوست و مو
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

زمان استفاده حداقل یک سال و ترجیحا 5 سال است ( برای کسانی که بعد از 4 ماه از درمان اولیه جواب قانع کننده ای گرفته باشند)
و عوارض جانبی آن:

خارش - تحریک منطقه - خشک شدن پوست آن منطقه - قرمز شدن - پوسته پوسته شدن- رشد ناخواسته موی در مناطق دیگر بدن- بدتر شدن ریزش مو - افزایش وزن- تورم صورت دست و آرنج - مشکلات تنفسی و ریتم قلب- درد سینه و احساس سرگیجه از عوارض احتمالی گزارش شده این دارو هست.
لینک اطلاعاتی کامل به انگلیسی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مقدار زمان ماندن محلول روی سر 10 تا 15 دقیقه مناسب است .

ehsan_update
10-08-2010, 23:18
حموم چیه ؟
آبم نباید بخوره به کلت :27:
دلت خوشه ها
عزیزم شما از رو چه حسابی این حرفو می زنید؟ من کل بروشور فارسی و انگلیسیشو خوندم هیچ جا ننوشته نباید آب به موها بخوره!!! شما تجبره شخصیتونه یا جایی اینو شنیدین؟
چون به نظرم حرفتون زیاد منطقی به نظر نمیاد.:13:
در ضمن دل خودت خوشه!!! :21: :31:

pooria-ir
11-08-2010, 15:36
عزیزم شما از رو چه حسابی این حرفو می زنید؟ من کل بروشور فارسی و انگلیسیشو خوندم هیچ جا ننوشته نباید آب به موها بخوره!!! شما تجبره شخصیتونه یا جایی اینو شنیدین؟
چون به نظرم حرفتون زیاد منطقی به نظر نمیاد.:13:
در ضمن دل خودت خوشه!!! :21: :31:

دادش گلم هم خودم تجربه دارم،هم پسر عموم
بنده خدا داشت نماز میخوند خواهرزادش اومد یه لیوان آب ریخت وسط کلش،دقیقا همونجا خالی شد بعد از حدود 1 سال که دوباره استفاده کرد درست شد
ضمنا تو بروشور بخون،نوشته که تا چند ساعت سعی کنین سرتون رو روی بالش نزارین و فک کنم که ذکر کرده آب هم نخوره

ehsan_update
11-08-2010, 18:06
دادش گلم هم خودم تجربه دارم،هم پسر عموم
بنده خدا داشت نماز میخوند خواهرزادش اومد یه لیوان آب ریخت وسط کلش،دقیقا همونجا خالی شد بعد از حدود 1 سال که دوباره استفاده کرد درست شد
ضمنا تو بروشور بخون،نوشته که تا چند ساعت سعی کنین سرتون رو روی بالش نزارین و فک کنم که ذکر کرده آب هم نخوره
مرسی. اینم یه تجربس. چون من 3 ماه استفاده کردم از ماینوکسیدیل و پنج شیش بارم 20 دقیقه الی نیم ساعت بعد استفاده رفتم حموم اما چیزی نشد! الانم ریزش موهام خیلی خیلی کمتر شده و هنوزم روزی 1 بار ازش استفاده میکنم.:20:

golshahi
11-08-2010, 19:11
توی کاتالوگش نوشته که حداقل باید 4 ساعت روی سر بمونه !! و در این مدت با بالش و کلاه تماس نداشته باشه..

ehsan_update
11-08-2010, 22:58
توی کاتالوگش نوشته که حداقل باید 4 ساعت روی سر بمونه !! و در این مدت با بالش و کلاه تماس نداشته باشه..
دمتون گرم عزیز. منم همینو میگم. اونجا بحثی از اینکه آب باعث زیاد شدن ریزش بشه نیومده! واسم عجیبه که بعضی از دوستان همچین مشکلی واسشون پیش اومده! :13:

pooria-ir
11-08-2010, 23:14
مرسی. اینم یه تجربس. چون من 3 ماه استفاده کردم از ماینوکسیدیل و پنج شیش بارم 20 دقیقه الی نیم ساعت بعد استفاده رفتم حموم اما چیزی نشد! الانم ریزش موهام خیلی خیلی کمتر شده و هنوزم روزی 1 بار ازش استفاده میکنم.:20:

البته باید روزی 2 بار استفاده بشه

pooria-ir
11-08-2010, 23:21
دمتون گرم عزیز. منم همینو میگم. اونجا بحثی از اینکه آب باعث زیاد شدن ریزش بشه نیومده! واسم عجیبه که بعضی از دوستان همچین مشکلی واسشون پیش اومده! :13:

خوب کاری نداره که شما شروع کن به امتحان کردن :دی

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

راستی بچه ها یه سوال از شماها که ریزش مو دارین،از نظر میزان استرس چجور آدمی هستین ؟

ehsan_update
11-08-2010, 23:55
امتحان کردم دوست من.
استفاده کردم از ماینوکسیدیل و پنج شیش بارم 20 دقیقه الی نیم ساعت بعد استفاده رفتم حموم اما چیزی نشد!
راستش من وقتی استرسم زیاده ریزش موهام هم زیاد میشه. مثلا وقت امتحانات آخر ترم!!! :19:
اما بقیه مواقع مثل الان که استرس خاصی ندارم خیلی کمتر میشه! :27::8:

taghi_ramzi
12-08-2010, 10:13
من کمابیش استرس دارم ، ولی از وقتی شامپوی نیوا مو عوض کردم ریزش موم بیشتر شد
اول از یه نوع شامپو نیوا استفاده می کردم که خوب بود ، ولی بعد یه مدت از اون نوع دیگه نیومد و برای موهای چرب یه نوع جدید ساختن
از وقتی اونو استفاده کردم موهام وسطاش یه مقدار کم پشت تر شده.
الان از هد اند شولدرز استفاده می کنم.

reza2pars
08-10-2010, 11:08
من محلول آمریکاییش رو گرفتم 5 درصد 23 هزارتومان
کسی استفاده کرده ببینه تاثیرش بهتر از نمونه ایرانیش هست یا نه

BLACK-BLACK
14-10-2010, 19:18
1.قیمت این دارو چنده؟
5.عوارض؟
MER30

خیلی معذرت میخام ولی پزشکا همه دسته جمعی اشتباه میکنن.

اولین عوارضش اینه که اگه رشد موتو زیاد نکنه 10 برابر ریزششو بیشتر میکنه!

ما 2هفته زدیم فهمیدیم که چه چیز مذخرفیه.

online_amin
14-10-2010, 21:56
من که الان 23 ساله هستم, موهای وسط سرم کاملا ریخته و کلاه میذارم سرم. هرگز هم تا حالا دکتر نرفتم و از این دارو هم استفاده نکردم. میدونم که به خاطر ضعف خودم هست و بیشتر به خاطر حرصی هست که میزنم.

malkemid
16-10-2010, 09:48
من که الان 23 ساله هستم, موهای وسط سرم کاملا ریخته و کلاه میذارم سرم. هرگز هم تا حالا دکتر نرفتم و از این دارو هم استفاده نکردم. میدونم که به خاطر ضعف خودم هست و بیشتر به خاطر حرصی هست که میزنم.

همین کلاه گذاشتن خودش کلی باعث ریزش مو میشه

malkemid
16-10-2010, 12:42
دلیلدعلمی چیزی برای اثبات حرفت داری؟
به نظرمن که ربطی ندارهن به هم

دکترم اینو بهم گفت.

بصورت تجربی هم که نگاه کنی گذاشتن کلاه باعث شکستن موها و کشیدگی تو قسمت پیاز میشه...

دکتره می گفت مو مثل یه انسانه...باید با ملایمت و شخصیت باهاش برخورد کرد...

sogol6561
16-10-2010, 13:48
دکترم اینو بهم گفت.

بصورت تجربی هم که نگاه کنی گذاشتن کلاه باعث شکستن موها و کشیدگی تو قسمت پیاز میشه...

دکتره می گفت مو مثل یه انسانه...باید با ملایمت و شخصیت باهاش برخورد کرد...
به دکتر بودن نیست که.
بعضا میبینی دکترا هم چرت و پرتهای اضافی میگن.کلا مو دلیل ریزش ۹۸ درصد ارثیه و ۲ درصد دیگش هم برمیگرده به حرص خوردن و فکر کردن و بعضی امراض دیگه.ولی دلیل ارثیش خیلی زیاده.
بحثهای دیگه مثل نمیدونم کلاه گذاشتن یا هر روز حمام رفتن و یا فلان و بهمان شامپو زدن و یا جیگر و سبزی و ... خوردن همگی سرابی بیش نیستن.البته خوردن میوه و سبزی درسته تو رنگ و کیفیت مو و شادابیش تاثیر داره ولی به هیچ وجه وجه نمیتونه جلوی ریزش رو بگیره.
من الان آدمی میشناسم که بدترین تغذیه رو داره و هفته ای یه بار میره حموم و بخاطر محیط کاریش همیشه کلاه سرشه ولی به سرش نگاه کنی اونقدر موهای پر پشتی داره که آدم حسرت میخوره.
آدمی هم میشناسم که بهرین شامپوها رو مصرف میکنه با بهترین ویتامینها ولی کلش کچل به تمام معنا است.
این ماینوکسیدیل هم درسته جلوی ریزش رو میگیره ولی بعد از مدتی دیگه حوصله استفاده کردن رو از دست میدی.و میندازیش کنار.چون واقعا باید وقت بسیار زیادی به درمانش بزاری که کلت کچل بشه بهتر از اینه که عوارض داروها رو بعدا بکشی.
کلا تا بحال به غیر از کاشت مو تکنولوژی جدیدی واسه در اومدن مجدد مو کشف نکرده اند و اونایی هم که بصورت داروهای محلولی و شامپو تبلیغ میشن سرابی بیش نیستن به خاطر دراوردن.

beenHere-doneThat
16-10-2010, 13:58
من هم جدیدا رفتم دکتر و این دارو رو تجویز کرد و گفت روزانه 2 بار 3 سی سی استفاده کنم.اون قرص فیناستراید رو هم داده گفته شبی 4/1 بخورم ولی نمیشه! مجبورم 2/1 بخورم.
ماینوکسیدیل رو 2 بار بیشتر مصرف نکردم که بار دوم فکر کنم چون زیاد مصرف کردم پوست سرم شدید می خارید و طبق دستورش رفتم سرمو شستم و دیدم که تعداد زیادی از موهام ریخت ولی نه در حد نگران کننده.

من اصلا مطمئن نیستم که این دارو رو واقعا نیاز داشته باشم.احساس می کنم وقتی موهام رو قبل از اینکه چرب بشه بشورم عادی ریزش داره.در ضمن من کلا استرس زیاد دارم و این ممکنه یه دلیل ریزش موهام باشه که در این صورت این سوال به وجود میاد که آیا مصرف این داروها به درد می خوره یا نه، ضررم داره؟!

malkemid
16-10-2010, 15:54
به دکتر بودن نیست که.
بعضا میبینی دکترا هم چرت و پرتهای اضافی میگن.کلا مو دلیل ریزش ۹۸ درصد ارثیه و ۲ درصد دیگش هم برمیگرده به حرص خوردن و فکر کردن و بعضی امراض دیگه.ولی دلیل ارثیش خیلی زیاده.
بحثهای دیگه مثل نمیدونم کلاه گذاشتن یا هر روز حمام رفتن و یا فلان و بهمان شامپو زدن و یا جیگر و سبزی و ... خوردن همگی سرابی بیش نیستن.البته خوردن میوه و سبزی درسته تو رنگ و کیفیت مو و شادابیش تاثیر داره ولی به هیچ وجه وجه نمیتونه جلوی ریزش رو بگیره.
من الان آدمی میشناسم که بدترین تغذیه رو داره و هفته ای یه بار میره حموم و بخاطر محیط کاریش همیشه کلاه سرشه ولی به سرش نگاه کنی اونقدر موهای پر پشتی داره که آدم حسرت میخوره.
آدمی هم میشناسم که بهرین شامپوها رو مصرف میکنه با بهترین ویتامینها ولی کلش کچل به تمام معنا است.
این ماینوکسیدیل هم درسته جلوی ریزش رو میگیره ولی بعد از مدتی دیگه حوصله استفاده کردن رو از دست میدی.و میندازیش کنار.چون واقعا باید وقت بسیار زیادی به درمانش بزاری که کلت کچل بشه بهتر از اینه که عوارض داروها رو بعدا بکشی.
کلا تا بحال به غیر از کاشت مو تکنولوژی جدیدی واسه در اومدن مجدد مو کشف نکرده اند و اونایی هم که بصورت داروهای محلولی و شامپو تبلیغ میشن سرابی بیش نیستن به خاطر دراوردن.

بابا طرف متخصص پوست و مو هست...شما میگی چرت میگه؟! این درصد گیری رو چجوری انجام دادی؟!!

در ضمن بله منم میدونم که اکثرش ارثی هست و کاریشم نمی شه کرد...اما بحث سر مورد های غیر ارثیه...شما ایندفعه رفتی حموم موهاتو محکم چنگ بزن ببین ریزشش چقدر میشه...یا رفتی استخر موهاتو 2 روز نشور ببین چه بلایی سرش میاد...نگهداری مو خیلی مهمه..

در اینکه نوع تغذیه هم در مقدار ریزش مو تاثیر داره که دیگه شکی نیست...نمی دونم چجوری همه اینا به نظرت چرت و پرت اومد!

Greedy
16-10-2010, 20:44
شامپوی الپسین کسی تست کرده ؟ جواب میده برای ریزش مو ؟

Milo.Metallboy
16-10-2010, 20:55
ماینوکسیدیل رو 2 بار بیشتر مصرف نکردم که بار دوم فکر کنم چون زیاد مصرف کردم پوست سرم شدید می خارید و طبق دستورش رفتم سرمو شستم و دیدم که تعداد زیادی از موهام ریخت ولی نه در حد نگران کننده.

دوست عزیز در ابتدای مصرف ریزش موها زیاد میشه و این کاملا طبیعی هست
شما ادامه بدین و حتما نتیجه میگیرین
شبی 1 دونه هم فیناستراید 1 میل مصرف کنین

متاسفانه خیر
فرقی نمیکنه چه شامپویی میزنین
کاملا تجربی هست
ببینین کدوم شامپو بیشتر به پوست سرتون سازگاره همون رو مصرف کنین

کلا مو دلیل ریزش ۹۸ درصد ارثیه و ۲ درصد دیگش هم برمیگرده به حرص خوردن و فکر کردن و بعضی امراض دیگه

حرف شما درسته

اما میشه همون ریزش ارثی رو چند سالی جلوش رو گرفت و به تعویق انداخت و ماینوکسیدیل به خوبی اینکار رو انجام میده
کچلی در سنین پایین خیلی باعث از دست رفتن اعتماد به نفس میشه

Greedy
16-10-2010, 21:09
کچلی در سنین پایین خیلی باعث از دست رفتن اعتماد به نفس میشه

ریزش مو اعصاب ادم خرد میکنه خدا نصیب گرگ بیابون نکنه :دی
یه گله از خدا داریم اخه خدا وقتی مو دادی دیگه این کارا چیه ؟:دی
امیدوارم تو همین یکی دوسال یه دارو کشف شه بزنیم به سرمون به کل ریزش قطع شه اگه بشه چی میشه

beenHere-doneThat
18-10-2010, 20:27
دوست عزیز در ابتدای مصرف ریزش موها زیاد میشه و این کاملا طبیعی هست
شما ادامه بدین و حتما نتیجه میگیرین
شبی 1 دونه هم فیناستراید 1 میل مصرف کنین

آره تو دستورش هم نوشته قکر کنم ولی جالب نیست ضمن اینکه ظاهرا دوره ی درمان مشخصی نداره و به محض قطع مصرف، ریزش دوباره شروع میشه.

حالا من می خوام تست کنم بیینم اگه تند تند برم حموم ریزشش کمتر میشه آخه زیاد چرب میشه موهام جدیدا، اگه نشد دارو رو مصرف می کنم.البته اون قرص فیناستراید نگران کنندست یه مقدار، آخه با پروستات سرو کار داره!!:13:

pooria-ir
19-10-2010, 15:12

شما بیا از خودم بپرس :دی
همه چی رو تست کردم
شامپوی آلپسین + محلولش حداقل در مورد من اصلا تاثیری نداشت
کاملا تبلیغاتی بود
بهترین کار استفاده از شاپیوهای ارزون قیمت ایرانی + ماینوکسیدایل هستش

Greedy
19-10-2010, 17:53
شما بیا از خودم بپرس :دی
همه چی رو تست کردم
شامپوی آلپسین + محلولش حداقل در مورد من اصلا تاثیری نداشت
کاملا تبلیغاتی بود
بهترین کار استفاده از شاپیوهای ارزون قیمت ایرانی + ماینوکسیدایل هستش

منم هر چی بگی رو تست کردم:
ماینوکسیدل + لوسیون رزماری + تونیک سینره + یه سری تونیک دیگه که اسمشون یادم نیست + انواع شامپوها از الپسین c1 و هداندشولدرز و پنتین و سینره و ...
از نظر خودمم فایده ای نداشت هیشکدوم الان همون شامپوی گندم سینره رو استفاده میکنم از همه بهتره
به نظر من ماینوکسیدلش هم نمیتونه جلوی ریزش بگیره بذارید به کل بریزه بعد برید بکارید:دی

sei_pm
20-10-2010, 00:09
ریزش مو اعصاب ادم خرد میکنه خدا نصیب گرگ بیابون نکنه :دی
یه گله از خدا داریم اخه خدا وقتی مو دادی دیگه این کارا چیه ؟:دی
امیدوارم تو همین یکی دوسال یه دارو کشف شه بزنیم به سرمون به کل ریزش قطع شه اگه بشه چی میشه

هیچی نمیشه فقط این همه شرکت که دارند از این راه پول درمیارند و کلی شامپو و محلول میفروشند ورشکست میشند.
مطمئن باش اگر همچین چیزی هم پیدا بشه به دلیل مسائل تجاری بروز نمی دند.

dalton77
20-10-2010, 00:34
البته اون قرص فیناستراید نگران کنندست یه مقدار، آخه با پروستات سرو کار داره!!:13:

قرص فیناستراید مشکلی برای پروستات نداره ولی در درصد کمی از افراد روی اسپرم و کبدشون تاثیر منفی داره برای همین در صورت مصرف این قرص هر 6 ماه باید یک آزمایش خون برای کبد و یک آزمایش اسپرم بدید تا در صورت اثر منفی قرص رو قطع کنید.بعلاوه اثرات درمانی این قرص در بلند مدت مشخص میشه تقریبا بعد از 7 یا 8 ماه نتیجه مطلوب حاصل میشه

mehrdad38
20-10-2010, 12:16
من 5 سال از ماینوکسیدیل و Finpecia استفاده می کنم موهام ضخیم و پر پشت شدن و مشکلی هم برای من ایجاد نشده.

reza2pars
30-10-2010, 09:33
يعني اگه ماينوكسيديل رو بدون قرص فیناستراید مصرف كنيم فايده اي نداره

morsadr
30-10-2010, 15:12
يعني اگه ماينوكسيديل رو بدون قرص فیناستراید مصرف كنيم فايده اي نداره

چرا عزیز فایده داره . ماینوکسیدیل موضعی به تنهایی می تونه باعث افزایش تعداد موهای فرد بشه .

morteza314
09-12-2010, 11:06
دو هفته هست که از ماینوکسیدیل استفاده میکنم برای شستشو هم از شامپو clear استفاده میکنم.الان سرم پوسته شده.کسی میتونه در این مورد راهنماییم کنه؟

khaiyam
11-02-2011, 17:56
من به دکتر مراجعه کردم قرص های پروپشیا را داد که قبول نکردم با ماینوکسیدیل 4 درصد
مگه یک همچین چیزی داریم؟ که یک محلول دست ساز با بتامنازون هست
فرقی بین ماینوکسیدیل ایرانی و خارجی هست؟
قیمت ماینوکسیدیل ایرانی وخارجی به چه صورت هست ؟
بلاخره ماینوکسیدیل 2 درصد یا 5 درصد؟
خواهشا جواب منو بدید

pooria-ir
11-02-2011, 19:49
من به دکتر مراجعه کردم قرص های پروپشیا را داد که قبول نکردم با ماینوکسیدیل 4 درصد
خواهشا جواب منو بدید

دوست عزیز سعی کن از ماینوکسیدیل ایرانی و از محصولات شرکت پاک دارو استفاد کنی که امتحان خودشو پس داده
مینوکسیدیل هم معمولا از 2% استفاده میکنن اگه جواب ندادن میرن رو 5%
قیمت ماینوکسیدیل ایرانی رو میدونم که 5% حدود 2600 قیمتشه اما خارجی رو خبر ندارم

khaiyam
11-02-2011, 20:28
اگر این محلول 4% با بتامتازون را قطع کنم و از فردا ماینوکسیدیل 2% خارجی مصرف کنم مسئله ای نیست
خواهشا جواب بدید تو چند تا سایت خارجی خوندم که بتامتازون مصرف طولانی مدتش باعث نازک شدن پوست میشه و عوارض داره
این محلول 4% چی هست اصلا

pooria-ir
11-02-2011, 22:45
اگر این محلول 4% با بتامتازون را قطع کنم و از فردا ماینوکسیدیل 2% خارجی مصرف کنم مسئله ای نیست
خواهشا جواب بدید تو چند تا سایت خارجی خوندم که بتامتازون مصرف طولانی مدتش باعث نازک شدن پوست میشه و عوارض داره
این محلول 4% چی هست اصلا

من از بتامتازون اطلاعات ندارم
به خاطر همین اظهار نظر نمیکنم
ماینوکسیدیل کلا 2 جور داره،2 و 5 %
شما اگه شرایط استفاده از ماینوکسیدیل رو رعایت کنی،حتما نتیجه میگیری ازش

T I G E R
13-02-2011, 14:41
خواهشا جواب منو بدید

این محلول 4% چی هست اصلا
ماینوکسیدیل خارجی از ماینوکسیدیل ایرانی بهتره چون هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ سرعت جذب بهتر از نوع ایرانی هستش

مثلا ماینوکسیدیل خارجی یا روگین 1 ساعته جذب میشه ولی نوع ایرانی بین 3 تا 4 ساعت زمان لازم داره تا جذب بشه

(این زمان جذب به این معنیه که شما در طول این مدت نباید سرتون رو آب بزنید یا کلاه بزارید یا سرتون رو روی بالش قرار بدید)

اما واقعیت اینجاست برتری ماینوکسیدیل خارجی در حد تفاوت قیمتش نیست یعنی

ماینوکسیدیل ایرانی 5% صرفا 2500 تومان هستش اما روگین اصل قیمتش بالای 20 هزارتومان هستش

در ضمن نوع Foam ماینوکسیدیل که تاثیر بیشتر و عوارض کمتری داره حدود 48 هزار تومانه

یعنی چندین برابر ماینوکسیدیل ایرانی قیمت داره ولی اثرش در حد این تفاوت قیمت نیست در ضمن روگین نسبت به ماینوکسیدیل ایرانی کمیاب تره

بهمین خاطر استفاده از ماینوکسیدیل ایاانی با توجه به قیمت و تهیه اون ، گزینه مناسبی برای کاربران ایرانی هستش

در زمینه مصرف ماینوکسیدیل برای شروع درمان در ماههای ابتدایی از نوع 2% استفاده میکنند

چنانچه پس از چند ماه فرد از ماینوکسیدیل 2% نتیجه نگرفت اونوقت نوع 5% تجویز میشه (نه در شروع درمان)

البته میشه هر زمان خواستید از نوع 2% به 5% و یا بلاعکس تغییر بدید (اصلا بعضی ها صبح ها ماینوکسیدیل 2% میزنند و شب ها ماینوکسیدل 5% )

پس میشه فعلا از محلولی که دکتر تجویز کرده استفاده کنید و بعدا از ماینوکسیدیل 2% یا 5% استفاده نمایید

reza2pars
13-02-2011, 16:31
سلام
من بخاطر یه سری مشکلات فقط شبها محلول رو به سرم میزنم به نظرتون مصرفش بی فایدست یا دیرتر جواب میده؟

sadeghjeff
26-02-2011, 19:27
با سلام به دوستاي عزيز

شنيدم يه سري از آدماي ..... ماينوكسيديل تقلبي مي سازن مي دن بازار. به نظرتون قابل اعتماد تريم ماركي كه تو ايران هست (برند ايراني) و ميشه ازش با اطمينان استفاده كرد چيه؟؟؟ اين پاك دارو خوبه؟؟؟؟

مرسي از راهنماييتون

pooria-ir
26-02-2011, 21:22
سلام
من بخاطر یه سری مشکلات فقط شبها محلول رو به سرم میزنم به نظرتون مصرفش بی فایدست یا دیرتر جواب میده؟

مینوکسیدیل باید مرتب و بر اساس قاعده مصرف شه،بگم بهت که اگرم قطع کنی مصرف رو موهات شدیدا میریزه،
اگه بتونی روزی 2 بار 12 ساعت یک بار بزنی عالی نتیجه میده

---------- Post added at 09:22 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

با سلام به دوستاي عزيز

شنيدم يه سري از آدماي ..... ماينوكسيديل تقلبي مي سازن مي دن بازار. به نظرتون قابل اعتماد تريم ماركي كه تو ايران هست (برند ايراني) و ميشه ازش با اطمينان استفاده كرد چيه؟؟؟ اين پاك دارو خوبه؟؟؟؟

مرسي از راهنماييتون

مارک ایرانیش خیلی خوبه
شما پاک دارو رو بگیر تضمینی و عالیه

Razel
11-03-2011, 01:34
سلام دوستان ،من بعد از یکی دو ماه استفاده از ماینوکسیدل 5 درصد دچار خارش شدید در پوست سرم شدم. طوری که همه جاش زخم شده.
میگید چیکار کنم. هیچ مشکل دیگه ای هم ندارم و ریزش رو کاملا متوقف کرده.

لطفا کمکم کنید.

pooria-ir
11-03-2011, 01:52
سلام دوستان ،من بعد از یکی دو ماه استفاده از ماینوکسیدل 5 درصد دچار خارش شدید در پوست سرم شدم. طوری که همه جاش زخم شده.
میگید چیکار کنم. هیچ مشکل دیگه ای هم ندارم و ریزش رو کاملا متوقف کرده.

لطفا کمکم کنید.

به دکتر مراجعه کنین
این از علائم حساسیت به ماینوکسیدیل هستش

reza2pars
16-04-2011, 15:35
شما یک محلول ماینوکسیدل رو تو چند مدت استفاده میکنید؟

depot
16-04-2011, 15:47
محلول ماینوکسیدیل 2 هفته اول باعث ریزش مو میشه ..... ولی اگر بعد از دوهفته بازم بریزه مشکوکه !

pooria-ir
16-04-2011, 17:21
شما یک محلول ماینوکسیدل رو تو چند مدت استفاده میکنید؟

هر محلول 60 میل هستش
روزی 2 بار
قاعدتا باید یک ماه بشه،اما برای من معمولا 25 روز تموم میشه

reza2pars
16-04-2011, 18:31
هر محلول 60 میل هستش
روزی 2 بار
قاعدتا باید یک ماه بشه،اما برای من معمولا 25 روز تموم میشه
شما با این نحوه مصرف نتیجه هم گرفتی؟
ضمنا تاثیر ماینوکسیدیل روی کدام قسمت سر بیشتر هست و روی کدام قسمت بی تاثیر؟ البته بعید میدونم طاسی محض (مثلا دو طرف سر)رو درمان کنه؟

pooria-ir
17-04-2011, 21:55
شما با این نحوه مصرف نتیجه هم گرفتی؟
ضمنا تاثیر ماینوکسیدیل روی کدام قسمت سر بیشتر هست و روی کدام قسمت بی تاثیر؟ البته بعید میدونم طاسی محض (مثلا دو طرف سر)رو درمان کنه؟

بله
من اثر گرفتم در حد تیم ملی
:دی
یعنی اینجوری بهت بگم 6 ماهه اول شیوه ی استفادم خیلی درست نبود،بخوایم درصد بگیم 50% نتیجه گرفتم
اما شاید باورت نشه تو یک ماه اخیر 85%
خیلی خیلی عالی جواب میده اگه درست استفاده بشه
تاثیر ماینوکسیدیل بیشتر روی فرق و جلوی سر هستش،یعنی همون طاسی که بیشتر مرد ها دچارش میشن

badboy2008
20-04-2011, 13:56
بله
من اثر گرفتم در حد تیم ملی
:دی
یعنی اینجوری بهت بگم 6 ماهه اول شیوه ی استفادم خیلی درست نبود،بخوایم درصد بگیم 50% نتیجه گرفتم
اما شاید باورت نشه تو یک ماه اخیر 85%
خیلی خیلی عالی جواب میده اگه درست استفاده بشه
تاثیر ماینوکسیدیل بیشتر روی فرق و جلوی سر هستش،یعنی همون طاسی که بیشتر مرد ها دچارش میشن
شما از محلول 5% استفاده کردید یا 2% ؟
مکمل دارویی خاصی هم همراهش مصرف کردید؟

pooria-ir
20-04-2011, 18:04
شما از محلول 5% استفاده کردید یا 2% ؟
مکمل دارویی خاصی هم همراهش مصرف کردید؟

من 6-7 جور محلول استفاده کردم،از 100 تومنی تا همین ماینوکسیدیل 2500 !
اون اوایل قرص هم استفاده میکردم،اما متاسفانه اکثریت جنبه ی تبلیغاتی داشتن فقط،اما این واقعا یه چیز دیگس
در حال حاضرم اصلا قرص استفاده نمیکنم،فط خود ماینوکسیدیل 5%

Gam3r
25-04-2011, 16:48
یکی از فامیلای ما ( پسر خالم ) 17 سالشه ، دچار ریزش موی ارثی شده

8 ماه پیش رفت پیش پزشک پوست و مو ، ایشون یک ماینوکسیدیل 50% تجویز کرد با یک شامپو آیروکس سیر و گفت 3 ماه بعد بیان
پسر خالم 3 ماه بعد رفت ( همچنان ریزش ادامه داشت ، به همون صورت اولیه ، فقط تنها چیزی که باعث شد سرش بیشتر خالی بشه ، 2-3 هفته ی اول استفاده از ماینوکسیدیل بود که روزی 200 تا مور توی حموم میریخت ! )
... خلاصه ، 3 ماه بعد رفت پیش دکتر ، دکتر دوباره همون دارو هارو تجویز کرد و گفت 3 ماه دیگه بیا !

3 ماه دیگه شد ، ( کلا شد 6 ماه از زمان مراجعه به دکتر ) چون دید دکتر قبلی دارو هاش فایده ای نداشتش ، رفت پیش یه دکتر دیگه و اون هم دوباره همین دارو هارو تجویز کرد + 2 تا کپسول ویتامین

2 ماه از اون موقع میگذره ... اما هنوز ریزش موش ادامه داره ، با اینکه کاملا سرساعت مصرف میکنه و بدون یک روز تاخیر اما هنوز خوب نشده ، طوری که در آفتاب سرش کاملا نورانی هست !! و خیلی پیر نشون میده !!

باید چیکار کنه ؟
ممنون میشم کمک کنید

ویرایش :
قبل از شروع ریزش ، ایشون در یک دوره ی 2 ماه 15 کیلو وزن کم کردند و بعد متوجه ریزش شدند

Pessimist
25-04-2011, 18:08
یکی از فامیلای ما ( پسر خالم ) 17 سالشه ، دچار ریزش موی ارثی شده

خب عزیزم خودت داری میگی ریزش موی ارثی!!!
وقتی ریزش مو ارثی باشه دیگه نمیشه کاریش کرد تنها راه حلش کاشت مو هست.
به پسر خالتون بگید صبر کنه تا این ریزش مو تموم بشه بعد مراحل کاشت مو رو شروع کنه.

Gam3r
25-04-2011, 18:09
یعنی باید کاملا کچل بشه ... ؟

خب ، این خیلی سخته برای یه پسر 17 ساله که کچل بشه عزیزه من !

هیج راه حلی نداره ... ؟

pooria-ir
26-04-2011, 00:13
خب عزیزم خودت داری میگی ریزش موی ارثی!!!
وقتی ریزش مو ارثی باشه دیگه نمیشه کاریش کرد تنها راه حلش کاشت مو هست.
به پسر خالتون بگید صبر کنه تا این ریزش مو تموم بشه بعد مراحل کاشت مو رو شروع کنه.

چرا وقتی آدم ندونه باید جواب بده ؟؟؟

عزیز من،من خودم هم از طرف پدر هم مادر ریزش مو ارثی دارم،با این حال با ماینوکسیدیل کاملا مهار شده ریزش و تو مرحله ی درمانه

دوست عزیز من هم از 16-17 سالگی ریزشم شروع شد،دقیقا مثل همین فامیل شما
بهش بگو ماینوکسیدیل چارشه
اما بصورت مرتب و مداوم

bida
26-04-2011, 00:53
مصرف قرص فیناستراید 1 میلی گرمی هم برای اونایی که ریزش مو دارن اگر هنوز تو ناحیه ریزش ، مو وجود داره می تونه خیلی موثر باشه و باعث رویش مجدد مو بشه ( در کنار ماینوکسیدیل )

البته مصرف این قرص نیاز به یه سری توجهات و توصیه ها داره برای همین هم حتما بایستی با تجویز دکتر باشه ( حتی تماس پوستی با این قرص برای خانم های باردار ممکنه باعث آسیب شدید به جنین پسر بشه به حدی که نیاز به سقط جنین به وجود میاد) و ممکنه برای سنین خاصی هم مصرفش مناسب نباشه.

و البته بگم که این قرص مکانیسم کارش کاملا با قرص های Zink و ویتامین های مختلف که دکترها تجویز می کنن و در 90 درصد موارد کاملا روی ریزش مو بی تاثیر هستن کاملا متفاوته.

pooria-ir
26-04-2011, 16:18
پوریا جان در حال حاضر سر شما کاملا پرپشت هست ؟ یعنی ماینوکسیدیل تونسته باعث افزایش مو بشه یا فقط متوقف کرده ؟

کاملا که نه،چون من 7 ماهه دارم استفاده میکنم و بخ صورت مستمر و درست تقریبا 2 ماه

اما اگه بخوایم نسبت به قبل از استفاده از ماینوکسیدیل بگم به جرات 60-70 % بهتر شده

Gam3r
26-04-2011, 16:47
پوریا جان چند تا سوال دیگه ،

1. تا حالا سرت رو تیغ کشیدی ؟ ( در هنگام ریزش ) اگه آره ، تاثیر داشته ؟
2. چند ماه از مصرف ماینوکسیدیل طول کشید تا ریزش شما برطرف شد ؟

اگه میشه لطفا کامل توضیح بده

ممنون

pooria-ir
26-04-2011, 21:04
پوریا جان چند تا سوال دیگه ،

1. تا حالا سرت رو تیغ کشیدی ؟ ( در هنگام ریزش ) اگه آره ، تاثیر داشته ؟
2. چند ماه از مصرف ماینوکسیدیل طول کشید تا ریزش شما برطرف شد ؟

اگه میشه لطفا کامل توضیح بده

ممنون

1-خیر
2-ببین عزیز مهم تر از اینکه بزنی،اینه که درست بزنی ،اگه اشتباه زنی یا استمرار نداشته باشی تو استفاده نتیجه عکس میده
اگر درست و مستمر استفاده کنی در عرض 4 ماه تغییر کاملا محسوس رو میبینی

pooria-ir
27-04-2011, 14:14
یعنی چی اشتباه بزنیم ؟
مگه روش خاصی داره پوریا جان ؟

بله روش خاص داره ،البته بسنگی به محل و مقدار ریزش
شما اول بپرس و شرایط رو بهش بگو که اگه ماینوکسیدیل رو میزنه باید تا روزی که میخاد مو رو سرش باشه ادامه بده،اگه اوکی داد بگو تا توضیح بدم برات

Pessimist
29-04-2011, 13:12
چرا وقتی آدم ندونه باید جواب بده ؟؟؟

عزیز من،من خودم هم از طرف پدر هم مادر ریزش مو ارثی دارم،با این حال با ماینوکسیدیل کاملا مهار شده ریزش و تو مرحله ی درمانه

دوست عزیز من هم از 16-17 سالگی ریزشم شروع شد،دقیقا مثل همین فامیل شما
بهش بگو ماینوکسیدیل چارشه
اما بصورت مرتب و مداوم

دوست عزیز نمیدونم چند سالته ولی خواهشا در مورد کسی انقدر زود قضاوت نکن!
ماینوکسیدیل شاید روی بعضی از افراد جواب بده اما فقط میتونه ریزش موی ارثی رو نهایت تا چند سال عقب بندازه اما به هر حال نمیتونه کاملا جلوی ریزش ارثی رو بگیره.
اینو همه پزشک ها دارن میگن.
حالا اگه منبع هم خواستی بگو
موفق باشید.

pooria-ir
29-04-2011, 13:32
دوست عزیز نمیدونم چند سالته ولی خواهشا در مورد کسی انقدر زود قضاوت نکن!
ماینوکسیدیل شاید روی بعضی از افراد جواب بده اما فقط میتونه ریزش موی ارثی رو نهایت تا چند سال عقب بندازه اما به هر حال نمیتونه کاملا جلوی ریزش ارثی رو بگیره.
اینو همه پزشک ها دارن میگن.
حالا اگه منبع هم خواستی بگو
موفق باشید.

خیر
اشتباهه صحبتتون عزیز
در مورد داروهای جلوگیری از ریزش تجربیات با تئوری ها کاملا متفاوتنن
من هم همه ی اینا رو خوندم،اما نتیجه کاملا متفاوته
ماینوکسیدیل به صورت کامل در صورت استفاده صحیح مداوم و درست جلوی ریزش موی ارثی رو میگیره
نکته در خصوص ماینوکسیدیل اینه که مداوم و مستمر باید استفاده بشه و اینکه تا موقعی که استفاده بشه اثر داره،به محض قطعغ کردن استفاده اثر از بین میره،ریزش برمیگرده و ریزش مو حتی ممکنه شدیدتر از قبل بشه

بازم عذر میخوام اگه موجب ناراحتی شما شدم:11:
اما یاد اون موقعی افتادم که خودم به خاطرذ حرف بقیه در مورد داروهای ضد ریزش 2 سال داشتم داروهای مختلف رو امتحان م یکردم و کلی ضرر کردم به خاطر همین نتونستم سکوت کنم

Gam3r
29-04-2011, 17:01
پوریا جان ، سوالت چیه که از پسر خالم بپرسم بهت بگم عزیز دل ؟

و یه چیزی در مورد پسر خالم : 9 ماهی میشه که مرتب ماینوکسیدیل استفاده میکنه ، ولی ریزشش هنوز ادامه داره ...
فکر کنم این دارو روش جواب نمیده !!

reza2pars
29-04-2011, 20:50
کاملا که نه،چون من 7 ماهه دارم استفاده میکنم و بخ صورت مستمر و درست تقریبا 2 ماه

اما اگه بخوایم نسبت به قبل از استفاده از ماینوکسیدیل بگم به جرات 60-70 % بهتر شده

هفتاد درصد چی بهتر شده موهات دراومده یا ریزش هفتاد درصد کمتر شده؟

pooria-ir
29-04-2011, 22:59
پوریا جان ، سوالت چیه که از پسر خالم بپرسم بهت بگم عزیز دل ؟

و یه چیزی در مورد پسر خالم : 9 ماهی میشه که مرتب ماینوکسیدیل استفاده میکنه ، ولی ریزشش هنوز ادامه داره ...
فکر کنم این دارو روش جواب نمیده !!

سوال اینه که بشینه با خودش تصمیم بگیره،که حوصلش میکشه تا وقتی میخواد مو رو سرش باشه هر روز،روزی 2 بار اول صبح و حدود 8-9 شب مرتب ماینوکسیدیل بزنه ؟ تا 3 -4 ساعت بعدش سرش رو رو بالش نزاره یا کلاه نکنه سرش ؟ آب نخوره به موهاش ؟
حال این دنگ و فنگ ها رو داره یا نه ؟
احتمالش هست جواب نده،خیلی کم البته
اما باید دید درست استفاده میکنه یا نه

هفتاد درصد چی بهتر شده موهات دراومده یا ریزش هفتاد درصد کمتر شده؟

ریزش مو ها که کاملا نرمال شده یعنی مثل یه فرد عادی 40-60 تار مو در 24 ساعت
70% رویش مجدد مو منظورم بود

Gam3r
30-04-2011, 19:29
سوال اینه که بشینه با خودش تصمیم بگیره،که حوصلش میکشه تا وقتی میخواد مو رو سرش باشه هر روز،روزی 2 بار اول صبح و حدود 8-9 شب مرتب ماینوکسیدیل بزنه ؟ تا 3 -4 ساعت بعدش سرش رو رو بالش نزاره یا کلاه نکنه سرش ؟ آب نخوره به موهاش ؟
حال این دنگ و فنگ ها رو داره یا نه ؟
احتمالش هست جواب نده،خیلی کم البته
اما باید دید درست استفاده میکنه یا نه

آب بزنه بعدش ایرادی داره ؟ چه ایرادی ؟

ریزش مو ها که کاملا نرمال شده یعنی مثل یه فرد عادی 40-60 تار مو در 24 ساعت

یعنی اگه شما دست بزنی به موهات 60 تا مو کنده بشه عادی هست ؟!
اینجوری که بخواد روزی 60 تا مو بریزه که آدم کچل میشه ! نمیشه ؟!

malkemid
30-04-2011, 19:41

نه نمیشه چون همزمان مو هم در میاد...یعنی علاوه بر ریزش ، رویش هم داریم

pooria-ir
30-04-2011, 20:28

نمیدونم دلیلش چیه،اما آب بعد از ماینوکسیدیل شدیدا ریزش ایجاد میکنه،خیلی بد
تا 3-4 ساعت بعدش نباید آب بخوره به موها

دوستمون هم خوب جواب دادن در مورد ریزش ،حتی تا 100 مو هم کاملا طبیعیه،مشکلی نداره

Gam3r
30-04-2011, 20:45
مطمئن هستی پوریا جان ؟؟؟

آخه این فامیلم همیشه بعد ماینوکسیدیل آب میزده به موهاش !

khaiyam
30-04-2011, 21:13
من هم از دوتا پزشک داروخانه پرسیدم و هم از پزشک خودم اگر اب تا 4 ساعت به مو بخوره تاثیرش را از دست میده ولی باعث ریزش بیشتر نمیشه خوب این فامیلتون به خاطر همینه که جواب نداده دیگه چون اب میزنه اثرش را از بین می بره

Gam3r
01-05-2011, 17:56
جدیدا ماینوکسیدیل بوی بدی میده ... برای شما همینطوره ؟

+

ماینوکسیدیل میتونه موهارو افزایش بده یا فقط میتونه جلوی ریزش رو بگیره ؟

malkemid
01-05-2011, 18:00
جدیدا ماینوکسیدیل بوی بدی میده ... برای شما همینطوره ؟

+

ماینوکسیدیل میتونه موهارو افزایش بده یا فقط میتونه جلوی ریزش رو بگیره ؟

این دارو محرک رویش مو هست و در ریزش تاثیر چندانی نداره

Gam3r
01-05-2011, 18:04
مگه جلوی ریزش رو نمیگیره ؟!
وقتی در ریزش تاثیر چندانی نداره ، چطور جلوی ریزش رو میگیره ؟

+

محرک رویش مو یعنی چی دقیقا ؟
یعنی باعث میشه موها سریعتر رشد کنن ؟
یا اینکه تعداد موهارو در یک سطح مشخص افزایش میده ؟

malkemid
01-05-2011, 18:17
مگه جلوی ریزش رو نمیگیره ؟!
وقتی در ریزش تاثیر چندانی نداره ، چطور جلوی ریزش رو میگیره ؟

+

محرک رویش مو یعنی چی دقیقا ؟
یعنی باعث میشه موها سریعتر رشد کنن ؟
یا اینکه تعداد موهارو در یک سطح مشخص افزایش میده ؟

با رویش مو های جدید باعث میشه در نهایت موهای بیشتری داشته باشه شخص

hike
01-05-2011, 18:50
این ماینوکسیدیل هیچ کاری که برای من نکرد حداقل موهای دماغم رو پر پشت کرد. مجبور شدم مو زن دماغ بگیرم.باید هفته ای یکبار بکنم تو دماغم تا پیشونی :31: صدای اره نجاری میاد وقتی مو میزنه. چیز مزخرفی بود در هر حال. حیف پول. :31:

moslem47
01-05-2011, 22:49
با رویش مو های جدید باعث میشه در نهایت موهای بیشتری داشته باشه شخص
من یه قسمت از ریشم مو نداره اگه محلول را بزنم مو در میاد؟
اگه نیاز هست عکس هاش را هم بزارم

ehsan_update
01-05-2011, 23:21
من یه قسمت از ریشم مو نداره اگه محلول را بزنم مو در میاد؟
اگه نیاز هست عکس هاش را هم بزارم
خیر، تحقیقات نشون داده بیشترین اثرش روی پوست سره. اونم اون قسمتهایی که از لحاظ الگوی آلوپسی بیشتر ریزش دارن ( قله سر و جلو سر)

moslem47
01-05-2011, 23:54
خیر، تحقیقات نشون داده بیشترین اثرش روی پوست سره. اونم اون قسمتهایی که از لحاظ الگوی آلوپسی بیشتر ریزش دارن ( قله سر و جلو سر)
یعنی پوست در قسمت های مختلف با هم فرق دارند..............اخه یک وجب هم فاصله ندارند
هیچ دارویی برای مشکل من نیست؟

maziarb
02-05-2011, 00:05
دقیقاً این رو چوقت و چند بار درروز باید زد تا تثیر بذاره و چطوری باید زد که از پیشانی سرازیر نشه! چقدر بزنم، من یادم میره

Greedy
02-05-2011, 08:26
این ماینوکسیدیل هیچ کاری که برای من نکرد حداقل موهای دماغم رو پر پشت کرد. مجبور شدم مو زن دماغ بگیرم.باید هفته ای یکبار بکنم تو دماغم تا پیشونی :31: صدای اره نجاری میاد وقتی مو میزنه. چیز مزخرفی بود در هر حال. حیف پول. :31:

:27::27::27: منم سه چهار سالی ماینوکسیدل میزدم تاثیری که تو ریزش موهام ندیدم عوضش هی کچل میکنم تو این 7 ماه سه بار از ته با تیغ زدم از ریزش در امانم :31: ولی عوضش تو صورت و بدنم پر موست موهای دستم اندازه موهای سرمه :27:

Pami
02-05-2011, 09:53
این محلول ویتالیتی و شامپو و قرص اش هست ، من 3 ماهه دارم استفاده میکنم ، رشد مجدد و قطع ریزش مو نتایجش هست .
برتری که نسبت به ماینوکسیدیل و دیگر دارو ها داره دوره 4 ماهه مصرف اش هست .
نتیجه مصرف هم در ماه اول و با قطع ریزش مو مشخص میشه .
با تکنولوژی نانو هم ساخته شده ، ساخت بلاد کفر !

malkemid
02-05-2011, 09:58
این محلول ویتالیتی و شامپو و قرص اش هست ، من 3 ماهه دارم استفاده میکنم ، رشد مجدد و قطع ریزش مو نتایجش هست .
برتری که نسبت به ماینوکسیدیل و دیگر دارو ها داره دوره 4 ماهه مصرف اش هست .
نتیجه مصرف هم در ماه اول و با قطع ریزش مو مشخص میشه .
با تکنولوژی نانو هم ساخته شده ، ساخت بلاد کفر !

طریقه مصرفشم میگی؟

Gam3r
02-05-2011, 11:10
:27::27::27: منم سه چهار سالی ماینوکسیدل میزدم تاثیری که تو ریزش موهام ندیدم عوضش هی کچل میکنم تو این 7 ماه سه بار از ته با تیغ زدم از ریزش در امانم :31: ولی عوضش تو صورت و بدنم پر موست موهای دستم اندازه موهای سرمه :27:

کچل کردن توی درمان ریزش تاثیر داره ؟

Greedy
02-05-2011, 11:59
از نظر من که داره به چند دلیل :
وقتی با تیغ بزنی سرتو دیگه تا یکی دو ماهی مویی نیست که بریزه وقتی هم که مویی نباشه بریزه استرسی هم دیگه نیست که برای ریزش مو بهت وارد شه این خودش خیلیه چون استرس یکی از دلایل اصلی ریزشه من خودم وقتی موهام میریخت اعصابم خرد میشد 6 ماه پیش که موهام میریخت به سرم زد با تیغ بزنم زدم و دیگه خیالم راحت شد نه دیگه فکر ریزش مو هستم نه شستشو و چربیش اخه موهای من خیلی چرب بود و پوسته شدیدی هم میزد گفتم بذار بزنم خیالم راحت شه تو این مدت پوستش که خوب نشد ولی ریزشی اصلا تو این مدت ندیدم همین روحیه ادم میبره بالا :دی

Pessimist
02-05-2011, 13:35
کچل کردن توی درمان ریزش تاثیر داره ؟

همچین بی تاثیر هم نیست!
من یه بار امتحان کردم جواب هم داد.
میگن کچل کردن باعث ترمیم موهای آسیب دیده میشه حالا اگه پسر خالتون انقدر نسبت به موهاش حساسه بگید یه بار امتحان کنه نزدیک تابستان هم که هست !

Gam3r
02-05-2011, 19:42
بله ... اما ببینید ، تا اونجایی که من پوست صورت و پوست سرش رو دیدم ، پوست صورتش آفتاب سوخته هست ( همون سیاهِ خودمون ! ) و پوست سرش هم کاملا سفید ( به خاطر اینکه آفتاب نخورده بهش خب ! )

بهش میگم کچل کن ... میگه اینجوری سرم سفید میشه ، صورتم سیاه ، خیلی ضایع میشه !
به نظر من هم راست میگه خب ! چون پوست صورتش رو با پوست سرش که مقایسه میکنم ، اینور کاملا سیاهه ، اونور کاملا سفید !!

بازم میگید کچل کنه ؟!

Pami
03-05-2011, 09:17
طریقه مصرفشم میگی؟

دو تا محلول داره ، یکی محلول روز یکی هم شب
یک شامپو
یک بسته قرص 30 تایی رشد مجدد مو

هر روز صبح با شامپو موها رو میشورین ، شامپو باید 3-5 دقیقه روی سر بمونه و ماساژ بدین
بعد از خشک شدن موها محلول روز استفاده میشه ، روی پوست سر و جاهایی که ریزش مو دارین
بعد از 15-20 دقیقه کاملا خشک میشه و به ریشه مو میرسه
بعد از نهار هم یک عدد قرص ویتالیتی باید خورده بشه
12 ساعت هم بعد از استفاده محلول روز باید محلول شب رو استفاده کنین

malkemid
03-05-2011, 11:16
دو تا محلول داره ، یکی محلول روز یکی هم شب
یک شامپو
یک بسته قرص 30 تایی رشد مجدد مو

هر روز صبح با شامپو موها رو میشورین ، شامپو باید 3-5 دقیقه روی سر بمونه و ماساژ بدین
بعد از خشک شدن موها محلول روز استفاده میشه ، روی پوست سر و جاهایی که ریزش مو دارین
بعد از 15-20 دقیقه کاملا خشک میشه و به ریشه مو میرسه
بعد از نهار هم یک عدد قرص ویتالیتی باید خورده بشه
12 ساعت هم بعد از استفاده محلول روز باید محلول شب رو استفاده کنین

مرسی...قیمت کل مجموعه چقدره؟

Pami
03-05-2011, 13:32
120 هزار تومن هست ، شامپو 20 هزار تومن ، محلول 78 هزار تومن ، قرص 22 هزار تومن

hamid_diablo
04-05-2011, 09:14
سلام دوستان

نمیدونم جای درستی دارم سئوالمو مطرح میکنم یا نه!!!
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

من ریشام کم پشته!!!یعنی قسمتهایش در نمیاد.میخواستم بدونم راهی هست که اون قسمتها زودتر رشد کنه یا اینکه همیشه همونطوری میمونه؟؟؟

reza2pars
07-05-2011, 08:58
میخواستم بدونم میشه صبح از ماینوکسیدل آمریکایی یا همون روگین استفاده کرد شب از ماینوکسیدل ایرانی؟
آخه ماینوکسیدل آمریکایی سریع جذب میشه برای سر کار رفتن تابلو نیست کاملا برعکس ایرانیش که چند ساعت روی پوست سر میمونه

J.Naderiii
08-05-2011, 22:30
میخواستم بدونم میشه صبح از ماینوکسیدل آمریکایی یا همون روگین استفاده کرد شب از ماینوکسیدل ایرانی؟
آخه ماینوکسیدل آمریکایی سریع جذب میشه برای سر کار رفتن تابلو نیست کاملا برعکس ایرانیش که چند ساعت روی پوست سر میمونه

سلام
دوست من نباید مشکلی باشه. اما بهتره از یک برند استفاده کنید.
موفق باشید.

pooria-ir
09-05-2011, 13:20

آقا همون ایرانی پاک دارو رو مرتب بزن خیال خودتو راحت کن

reza2pars
09-05-2011, 15:47
آقا همون ایرانی پاک دارو رو مرتب بزن خیال خودتو راحت کن

تا سه ساعت سرم چرب میمونه پوست سرم برق میزنه تابلو هست منم ساعت 8 سر کارم ولی رگین 1 ساعته جذب میشه و خلاص

pooria-ir
09-05-2011, 16:12
تا سه ساعت سرم چرب میمونه پوست سرم برق میزنه تابلو هست منم ساعت 8 سر کارم ولی رگین 1 ساعته جذب میشه و خلاص

والا من آمریکاییش رو تست نکردم،به خاطر همین بهت پیشنهاد نمیدم
اما ایرانیش انصافا خوبه،با اون مسئله هم باید کنار بیای به نظرم :10:.
علاوه بر این ممکنه که ایرانی و خارجی با هم نتیجه ی درست ندن

-----------------------
شما کی از خواب پا میشی ؟ درجا همون موقع بزن دیگه :)

a.z.p.z
09-05-2011, 16:27
یه سوالی من مثلا 1-2 سال پیش ریزش مو داشتم ولی الان این ریزش متوقف شده ولی موهایی که ریخته دیگه در نیومده و سرم
کم پشت شده اگه از این محلول استفاده بکنیم باعث ترمیم موهای از دست رفته میشه یا خیر؟
ممنون ...

pooria-ir
09-05-2011, 19:05
یه سوالی من مثلا 1-2 سال پیش ریزش مو داشتم ولی الان این ریزش متوقف شده ولی موهایی که ریخته دیگه در نیومده و سرم
کم پشت شده اگه از این محلول استفاده بکنیم باعث ترمیم موهای از دست رفته میشه یا خیر؟
ممنون ...

سلام داداشی.2-3 صفحه آخر رو بخون،اگه نظرت اوکی بود بگو

hamid_diablo
10-05-2011, 12:35
شما چند سالت هست؟!

سلام

من 23 سالمه
با تیغ هم زیاد صورتمو میزنم تاثیر داشته ولی نه زیاد:19:

peaceful1
11-05-2011, 21:24
هنوز تا 25 سالگی احتمال داره پر پشت تر بشه هر چی دیر تر بهتر این ها علائم ثانویه بلوغ هستند و هر چه دیرتر بروز کنند بهتره
من خودم هر کی رو دیدم از سن کم این گونه علائم رو داشته معمولا رشد قدی کمی دارند. یا یه همچین چیزهایی

a.z.p.z
14-05-2011, 19:38
دوستان این محلول رزماری چطور هست اون خوبه ؟ چون اونم زده برای جلوگیری از ریزش +تقویت مو
یعنی باعث رشد دوباره ی موهای ریخته شده میشه ؟ !...
چون خیلی تعریفش رو شنیدم
ممنونم

T I G E R
15-05-2011, 16:49
دوستان این محلول رزماری چطور هست اون خوبه ؟ چون اونم زده برای جلوگیری از ریزش +تقویت مو
یعنی باعث رشد دوباره ی موهای ریخته شده میشه ؟ !...
چون خیلی تعریفش رو شنیدم
ممنونم
قبلا پیرامونش بحث شده
اصولا قطره رزماری برای ریزش مو (بالاخص مردان) فایده ای نداره
قطره رزماری صرفا برای ابرو مناسب هستش

ooopeymanooo
31-05-2011, 20:01
مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم
دوست من اگر از ماينوكسيديل جوابي نگرفتي.
اگر از فيناسترايد نتيجه نگرفتي.
و اگر هميشه با خودت ميگي كه چرا براي بعضي افراد جواب داده ولي براي من جواب نداده .
دليل اون انجاست:
موي بيشتر ادما داراي قارچ پوست سر مي باشد كه اين قارچ بيشترين دليل افزايش ريزش و كركي شدن موهاست و جالب اينجاست كه اين قارچ در عين حال كه باعث ريزش مو ميشه ولي عوارضي رو از خودش نشون نميده كه فرد متوجه اون بشه
اينجاست كه..........................
شما هر چي به موهات ميزني جواب نميبيني چون اون قارچ مثل يك لايه نا مرئي جلوي اثر داروهارو ميگيره
و راه حل...........................
بسيار ساده و ارزان:
اول بايد 3 روز حموم نري
بعد از 3 روز كه حموم نرفتي
به يك آزمايشگاه مراجعه كني و بگي يك آزمايش قارچ از پوست سر مي خوام اين آزمايش رو بدون نسخه پزشك هم انجام ميدن با مبلغ بين 3000 تا 5000 .
تو آزمايشگاه مثل موقعي كه با ناخون سرتو مي خاروني از پوست سرت نمونه ميگيرن.
بعد كه جواب آزمايش اومد
اگر.......................
ديدي (+) داري يعني قارچ داري و هر چقدر تعداد (+++) اون بيشتر باشه يعني قارچ بيشتري داري.
راه درمان:
قطره كونازول %1 را بايد روي پوست سر ريخته و ماساژ بدين و بعد 6 تا 8 ساعت بشوريد
شامپو و قرص هم داره كه قطره بهتر از همست
و بعد از 1 ماه دوباره با يك آزمايش متوجه ميشيد كه هنوزم سرتون قارچ داره يا نه.
نكته...............
اين قارچ خيلي راحت سرايت ميكنه با حوله.بالش.شانه.و هميشه مراقبش باشين كه خيلي زود بر ميگرده
وقتي سرتون قارچ نداره با يك چشم بهم زدن تاثير عالي فيناسترايد و ماينوكسيديل رو ميبينيد

kamranw810i
28-06-2011, 13:46
اين تاپيك درباره ي ماينوكسيديل است ولي بگذاريد درباره ي آلپسين هم بگيم:
من حدود سه ماه است كه روزي يكبار در ساعتي معين از فقط محلول آلپسين (liquid) استفاده ميكنم. هر بار هم كه حمام ميروم، بعدش باز از اين محلول استفاده ميكنم. ولي از شامپو آلپسين استفاده نكردم. اين محلول نه تنها از ريزش ارثي موهايم جلوگيري نكرد، كه ريزش آن را مشخصا بيشتر هم كرد.
من با خواندن اطلاعاتي كه سايت آلپسين داده بود، به اين نتيجه رسيده بودم كه اگر كافئين بتواند از ريزش مو جلوگيري كند، استفاده از فقط محلول آلپسين هم بهرحال تا حدي موثر خواهد بود. مخصوصا كه در آن سايت اطمينان داده شده است كه محلول آلپسين كافئين كافي را براي مدت 24 ساعت به ريشه ي موها ميرساند.
ولي بنا به تجربه ي من اين محلول بيفايده است. اگر كسي بوده كه از محصولات آلپسين براي جلوگيري از ريزش ارثي مو نتيجه گرفته اعلام كند لطفا.

kamranw810i
28-06-2011, 13:55
در مورد قارچ سر هم كافي است كه از شامپو سلنيوم سولفايد 1% بعد از هر بار كه به آرايشگاه ميرويد استفاده كنيد. معمولا وسايل آرايشگاه باعث آلودگي سر به قارچ ميشوند. علامت آنهم خارش زياد سر است و البته مقداري هم ريزش مو.

pooria-ir
02-07-2011, 09:50
سلااااام دوستای کچل خودم :دی

خوب من تو این تاپیک سابقه دار هستم،هنوزم دارم ماینوکسیدیل استفاده میکنم و راضیم،اما یه داروی جدید دیدم بدجور رفتم تو نخش،یه تاپیک براش باز کردم،همگی بیاین شرکت کنین که به یه نتیجه درست و درمون برسیم

مرسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mamad45
21-07-2011, 16:26
سلام دوستان . بنده چون ريشام در نيومده ( سيبيل دارم و همچنين زير لب و چونه ) از ماينوكسيدل استفاده ميكنم . چند روزي هست . البته مو روي گونه هام ريز وجود داره بنابراين ريشه مو روي صورتم دارم . ميخواستم بدونم ماينوكسيدل رو تا چه مدت استفاده كنم تا نتيجه بگيرم ؟

depot
21-07-2011, 19:09
این دارو برای پوست سر طراحی شده ...... شما چند سالتون هست ؟؟؟؟؟؟

mamad45
21-07-2011, 21:17
این دارو برای پوست سر طراحی شده ...... شما چند سالتون هست ؟؟؟؟؟؟
ميرم پيش دانشگاهي امسال .
من از چند تا مقاله و به صورت انلاين تحقيق كردم متوجه شدم روي صورت هم جواب ميده ، اين طور نيست ؟

aazp
30-07-2011, 21:23
من هم تا پیش دانشگاهی فقط سبیل داشتم اما از ماینوکسیدیل استفاده کردم تقریبا 3 ماه طول کشید اما ریشم در اومد :46: خدا رو شکر شما هم باید صبر و حوصله داشته باشی و من روزی 2 بار هر 12 ساعت می زدم تقریبا هر بار 2 یار از اون وسیله ای رو که باهاش ماینوکسیدیل می کشن پر می کردم ایشالله برا تو هم در می آد

pooria-ir
30-07-2011, 21:48
یه سر به اون تاپپیکی که بالا آدرس دادم بزنین تا یه نتیجه ای بگیریم

moslem47
31-07-2011, 13:58
سلااااام دوستای کچل خودم :دی

خوب من تو این تاپیک سابقه دار هستم،هنوزم دارم ماینوکسیدیل استفاده میکنم و راضیم،اما یه داروی جدید دیدم بدجور رفتم تو نخش،یه تاپیک براش باز کردم،همگی بیاین شرکت کنین که به یه نتیجه درست و درمون برسیم

مرسی

برای من باز نمیکنه
این چی هست؟

pooria-ir
01-08-2011, 15:21
برای من باز نمیکنه
این چی هست؟

مدیریت کم درک اینجا فک کرده من اسپانسر این شرکتم،زحمت کشیده بستتش !
متاسفم واقعا

moslem47
01-08-2011, 16:34
مدیریت کم درک اینجا فک کرده من اسپانسر این شرکتم،زحمت کشیده بستتش !
متاسفم واقعا
دوست عزیز میشه تو پیغام اعلام کنید چی بود؟

Doublex
01-08-2011, 18:29
خاک تو مخشون

pooria-ir
02-08-2011, 13:19
دوست عزیز میشه تو پیغام اعلام کنید چی بود؟

اینم توضیحات اون تاپیک

سلام
حدود 3 ماه پیش برای اولین بار بود که با آگهی این محلول یعنی طلسم توی روزنامه همشهری آشنا شدم،توجهم رو جلب کردم،اما بی خیالی طی کردم،تا این که دیروز دوباره تو یه مجله دیگه تبلیغش رو دیدم و امروز با واحد مشاوره تماس گرفتم،خیلی خیلی مطمئن صحبت میکرد خانومه،میگفت خودمم استفاده کردم،کلی هم سوال پیچش کردم اما بازم کم نیاورد !

ادعاشم اینه که در عرض 6 ماه اثر میکنه و از اون مهمتر اینکه با 6 ماه استفاده تا 15 سال اثر گذاره !

فقط به چند دلیله که این دارو نظرم رو جلب کرده،1 این که ایرانیه،اگه خارجی بود و از این شرکتای 2-3 روز اومده اصلا نگاهشم نمیکردم،تو داروهای ایرانی ماینوکسیدیل عالیه،تنها ایرادش اینه که وابستگی ایجاد میکنه واسه مو،یعنی قطع کردنش همانا و ریزش مو همان !

2 اینکه گیاهی هست و صدر داره تو ترکیباتش + مجوز وزارت بهداشت هم داره

dalton77
07-08-2011, 18:14
سلام.
دوستانی که از ماینوکسیدیل برای رویش موی صورتشون استفاده کردن ازشون چندتا سوال دارم
آیا روش مصرف و مقدار آن شبیه استفاده برای مو است؟
بعد از قطع مصرف موهای صورت میریزه؟
ممنون

behrooz7
05-09-2011, 13:25
دوستان تونیک طلسم مجوز از وزارت بهداشت ندارد و آن ها به دروغ ادعای مجوز دارند.
البته من که تماس گرفتم خیلی با اطمینان حرف می زدند و مزایای محصول می گفتند
از دوستان کسی هست که استفاده کنه از این تونیک یا اطلاعات جامعی داشته باشه؟

لینک منبع :

pershianix
06-09-2011, 21:05
سلام. من به خاطر ریزش موهام از ماینوکسیدیل استفاده میکنم. موهام لخته و به خاطر نگه داشتنشون مجبورم که از نگه دارنده ها مثل چسب مو یا ژل و غیره استفاده کنم که به دلیل چسبیده شدن موها به هم، موهامو کم پشت نشون میده.

حالا چند وقتیه که به این فکر افتادم که از اسپری مو اسفاده کنم تا موهارو به هم نچسبونه و فقط نگهشون داره. سوالم اینه که با توجه به اینکه اسپری مو بر پایه ی الکله، آیا تداخلی با ماینوکسیدیل داره یا نه.

ممنون

surena_iran2564
26-09-2011, 17:57
سلام
دوستان کسی از قیمت ماینوکسیدیل خارجی اطلاع داره؟
یا سوالم رو بهتر بپرسم; از کجا میتونم بفهمم محصولی که خریدم اصل هست؟
من چندوقت پیش مارک kirkland رو خریدم 16هزار تومن
دیروز رفتم یه داروخونه و rogin خریدم 38 هزار!!!
آیا اون kirkland تقلبی بوده؟ یا بهتره برم سراغ همون kirkland 16 تومنی
از محلول ایرانی هم که استفاده میکنم به شدت بعد از خشک شدن موادش محل رو سقید میکنه! مخصوصآ اگه رو مهام هم بریزه انگار 70 80 سال سنمه!! برا همه اینجوریه یا فقط من؟ ایرانی پاک دارو میزنم.
و سوال بعدیم اینکه در روز یک بار ایرانی و یک بار خاجری رو استفاده کنم مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟
با سپاس

pooria-ir
26-09-2011, 19:53
سلام
دوستان کسی از قیمت ماینوکسیدیل خارجی اطلاع داره؟
یا سوالم رو بهتر بپرسم; از کجا میتونم بفهمم محصولی که خریدم اصل هست؟
من چندوقت پیش مارک kirkland رو خریدم 16هزار تومن
دیروز رفتم یه داروخونه و rogin خریدم 38 هزار!!!
آیا اون kirkland تقلبی بوده؟ یا بهتره برم سراغ همون kirkland 16 تومنی
از محلول ایرانی هم که استفاده میکنم به شدت بعد از خشک شدن موادش محل رو سقید میکنه! مخصوصآ اگه رو مهام هم بریزه انگار 70 80 سال سنمه!! برا همه اینجوریه یا فقط من؟ ایرانی پاک دارو میزنم.
و سوال بعدیم اینکه در روز یک بار ایرانی و یک بار خاجری رو استفاده کنم مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟
با سپاس

مختصر و مفید بهت بگم،همون پاک دارو رو بزن خودتو راحت کن،ایرانیه جواب خودشو پس داده
توضیحات بیشتر رو تو پست های قبلیم تو همین تاپیک دادم :11:

surena_iran2564
26-09-2011, 21:37
من قبلآ حدود 9 ماه ایرانیشو استفاده کرده بودم.تنها نتیجش این بود که بعد از قطع کردنش موهام خیلی کم شد یهو!!!
راجع به سفید شدن پوست بعد از خشک شدن محلول راهی نیست؟؟ خیلی تابلویه!!!!

pour-homme
26-09-2011, 22:32
من به طور منظم از ماینوکسیدیل استفاده کردم ولی الان مدتیه که احساس میکنم دیگه تاثیری نداره ریختگی جلوی سرم بیشتر شده

surena_iran2564
28-09-2011, 01:29
سوال:
استفاده از داروهایی مثل ماینوکسیدیل و قرص فیناستراید; که بعد از قطع مصرف باعث ریزش شدیدتر مو میشند; برای کسی که میخواد در آینده عمل پیوند مو انجام بده ضرر نداره؟؟

hamid_diablo
09-11-2011, 13:21
سلام دوستان

یه سئوال داشتم .نمیدونم به این تاپیک ربط داره یا نه!!

23 سالمه اما ریشهای کم پشتی دارم.تقریبا در هفته 2 بار صورتمو با تیغ میزنم اما تاثیری نداشته و قسمتی از صورتم موهاش درنمیاد و شکل بدی پیدا میکنه

میخواستم بپرسم میشه از این محلول برای صورتم استفاده کنم؟

morsadr
09-11-2011, 14:54
سلام دوستان

یه سئوال داشتم .نمیدونم به این تاپیک ربط داره یا نه!!

23 سالمه اما ریشهای کم پشتی دارم.تقریبا در هفته 2 بار صورتمو با تیغ میزنم اما تاثیری نداشته و قسمتی از صورتم موهاش درنمیاد و شکل بدی پیدا میکنه

میخواستم بپرسم میشه از این محلول برای صورتم استفاده کنم؟

استفاده از آن در صورت منعی ندارد ولی در مورد تاثیرش چیز زیادی نمیشه گفت .

hamid_diablo
10-11-2011, 13:01
استفاده از آن در صورت منعی ندارد ولی در مورد تاثیرش چیز زیادی نمیشه گفت
از دوستان کسی هست که از این محلول برای صورتش استفاده کرده باشه؟

ENG_T
06-12-2011, 18:23
من کمتر از یک ماهه که از ماینوکسیدیل 5 استفاده می کنم تو این مدت ریزش خیلی بیشتر شده به نظرتون ادامه بدم یا نه؟
هنوز یه قوطیش رو تموم نکردم.به نظر شما الان واسه تصمیم گیرفتن به قطع دارو زوده یانه؟

morsadr
07-12-2011, 14:44
من کمتر از یک ماهه که از ماینوکسیدیل 5 استفاده می کنم تو این مدت ریزش خیلی بیشتر شده به نظرتون ادامه بدم یا نه؟
هنوز یه قوطیش رو تموم نکردم.به نظر شما الان واسه تصمیم گیرفتن به قطع دارو زوده یانه؟

ریزش مو در ابتدای مصرف طبیعی است . تاثیر این دارو بعد از 3 الی 4 ماه تازه شروع می شود . بنابر این به مصرف دارو ادامه بدهید .

(@.@)
08-12-2011, 00:41
ماینوکسیدیل با چه مکانیسمی باعث رشد مو میشود؟
ماینوکسیدیل دوره فاز رشد فعال مو(Anagen) را افزایش داده و باعث بزرگ شدن موهای نازک شده(موهای مینیاتوری) میشود.بعنی موها بلندتر و کلفت تر میشوند. مکانیسم دقیق اثربخشی ماینوکسیدیل معلوم نیست.

روش مصرف ماینوکسیدیل چگونه است؟
یک یا دومرتبه دریک روز هربار یک سی سی یا 15 قطره روی پوست سر خشک با قطره چکان ریخته شودو برای توزیع بهتر کمی ماساژ داده شود.در مورد ماینوکسیدیل هایی که حالت اسپری دارند هر بار باید 7 پاف استفاده شود.یک ساعت زمان برای جذب ماینوکسیدیل لازم است.اگردراین مدت موها دوباره خیس شد،باید ماینوکسیدیل را دوباره تجدید کرد بعد ازیک ساعت میتوان حمام کرد.البته دوش گرفتن بعداز استفاده ازماینوکسیدیل الزامی نیست.

چه غلظتی از مینوکسیدیل در آقایان و خانمها قابل استفاده است؟
سازمان غذا وداروی آمریکا ماینوکسیدیل 2% را برای خانمها و 5% را برای آقایان تائیدکرده است.ولی باتشخیص پژشک میتوان 5% رابرای خانمها نیز استفاده نمود.

چه موقع میتوان درمورد اثربخش بودن آن قضاوت کرد؟
در مورد مصرف ماینوکسیدیل در درمان ریزش مو باید خیلی صبور بود.ماینوکسیدیل در ماه اول مصرف ریزش را تشدید میکند و همین امر باعث میشود که بسیاری از افراد درمان را قطع کنند. لازم است که درمان مینوکسیدیل ادامه یابد تا به تدریج ریزش مو کم شود. اوج اثر ماینوکسیدیل 6تا12هفته بعد از مصرف ماینوکسیدیل ظاهر میشود.اگرچه ممکن است اثرات مثبت آن خیلی زودتر شروع شود.

عوارض ماینوکسیدیل کدامند؟
پوسته ریزی :اگر بیماری قبل از مصرف ماینوکسیدیل پوسته‌ریزی و قرمزی کف سر(سبورئیک درماتیت) داشته باشد باید درمان شود.درغیراینصورت با مصرف ماینوکسیدیل خارش تشدید میشود.

خارش سر: برخی ازبیماران بدنبال مصرف ماینوکسیدیل دچارخارش سر میشوند.معمولاً این افراد به ماده پروپیلن گلیکول که درون محلول ماینوکسیدیل وجوددارد آلرژی دارند.بهتراست این بیماران ازفراورده های ماینوکسیدیل بدون پروپیلن گلیکول ماینوکسیدیل مثل "فوم روگین" استفاده نمایند.البته گاهی تغییر نوع ماینوکسیدیل یا در صد آن باعث بهبود خارش میشود.

پرموئی صورت: بدنبال مصرف ماینوکسیدیل درخانمها مشکل ساز است.معمولا این عارضه دائمی نیست با قطع ماینوکسیدیل برطرف میشود.این عارضه با غلظتهای بالاتر و همچنین درکسانی که از قبل صورت پرمو دارند شایعتر است.

تشدید ریزش مو: بدنبال مصرف ماینوکسیدیل معمولا دوتا هشت هفته پس از مصرف ایجاد میشود و با ادامه مصرف ماینوکسیدیل خودبخودخوب میشود.

ENG_T
11-12-2011, 18:41
من چند ماهیی از رزماری استفاده کردم که باعث رویش موهای کرکی روی گوشه های پیشونیم(خط عقب رفتگی) شده بود اما رو بقیه قسمت ها تاثیر جندانی نداشت.
الان چند وقتیه که شب ها رزماری میزنم صبح ها ماینوکسیدیل.
به نظر شما مصرف این دو دارو با هم مشکلی رو ایجاد نمی کنه؟

~ReZa~
12-12-2011, 11:06
هیچ راه درمانی برای موهای ریخته شده (بخصوص در سر) که حدود 99 درصدش هم وراثتی است وجود ندارد.
همه داروها از ماینوکسیدیل گرفته تا شامپوهای 200 تا حتی 300 هزار تومانی و یا ... فقط جنبه تبلیغاتی دارند.
استفاده از ماینوکسیدیل باید تا آخر عمر ادامه داشته باشه برای جلوگیری از ریزش مو که هیچ کس دوام نمیاره و خسته کننده میشه.
تنها راهی که تا حدودی تونسته جواب بده کاشت مو است.

surena_iran2564
04-01-2012, 11:59
سلام.
من مدتی هست که دارم از ماینوکسیدیل خارجی استفاده می کنم. تاثیرش تا الان که عالی بوده. اما استفاده روزی دوبار یک مقدار سخت هستش. اگه 12 ساعت یکبار رو به 24 ساعت یکبار کاهش بدم ممکنه ریزش موهام برگرده یا مشکلی ایجاد نمیشه ؟؟؟

morsadr
04-01-2012, 15:23
سلام.
من مدتی هست که دارم از ماینوکسیدیل خارجی استفاده می کنم. تاثیرش تا الان که عالی بوده. اما استفاده روزی دوبار یک مقدار سخت هستش. اگه 12 ساعت یکبار رو به 24 ساعت یکبار کاهش بدم ممکنه ریزش موهام برگرده یا مشکلی ایجاد نمیشه ؟؟؟

ریزش مو به شدت گذشته بر نمی گردد ولی در هر صورت دوز درمانی کامل نیست .

Royce
07-01-2012, 01:07
ماینوکسیدیل خارجی قیمتش چقدره و آیا بهتر از ایرانی جواب داده؟

T I G E R
13-01-2012, 16:34
ماینوکسیدیل خارجی قیمتش چقدره و آیا بهتر از ایرانی جواب داده؟
ماینوکسیدیل اصل با نام روگین (Rogaine) بفروش میرسه که مسلما از لحاظ کیفیت و کارایی از نوع ایرانی بهتره

روگین به دو صورت محلول و کف هستش که نوع کف آن عملکرد بهتری از خود نشون داده

قیمت روگین باید حدود 40 هزار تومان باشه

البته سایت زیر روگین رو میفروشه ولی چون من هیچوقت ازش خرید نکردم نمی تونم اطمینان بدم

موفق باشید

majidrabiei
31-01-2012, 13:22
سلام
من مدتی از ماینوکسیدیل 5درصد استفاده می کنم . صورتم شدیدا داره مو درمیاره . حتی موهای روی گوشم به شدت در حال ضخیم شدن هستند ! این عوارض دائمی هستند ؟ یا باید ماینوکسدیل را کنار بذارم ؟

morsadr
01-02-2012, 17:49
سلام
من مدتی از ماینوکسیدیل 5درصد استفاده می کنم . صورتم شدیدا داره مو درمیاره . حتی موهای روی گوشم به شدت در حال ضخیم شدن هستند ! این عوارض دائمی هستند ؟ یا باید ماینوکسدیل را کنار بذارم ؟

افزایش موهای زخیم تاثیر اصلی ماینوکسیدیل می باشد . با قطع آن موها هم به حالت اول بر می گردند

*mhm*
14-02-2012, 22:50
سلام

من برای درمان ریزش مو حدود دو ماه و نیم پیش مصرف مینوکسیدیل 5 درصد و فین پشیا رو شروع کردم .حدود 1 ماه پیش خارش شدیدی در ناحیه صورت و گردن و دست ها و کمرم ایجاد شد.البته بعده ها به پاهام هم کشید.ابتدا به یک دکتر پوست و مو مراجعه کردم و گفت که چون این خارش بعد از این مدت از مصرف دارو ایجاد شده پس دلیل اون مینوکسیدیل نیست. و یک ورق قرص تلفست(فکسوفنادین) برای هر شب یکی مصرف کردم و یک آمپول دگزامتازون هم زدم.بهتر شدم اما خارشم دوباره شروع شد و تشدید شد و حدود 10 روز پیش دوباره به یک دکتر عمومی مراجعه کردم و قرص هیدروکسیزین داد که با مصرف اون خیلی بهتر شدم اما هنوز هم خارش ادامه داره .البته ناگفته نماند که مصرف مینوکسیدیل رو هم حدود یک هفتس که قطع کردم.امروز باز هم به یک دکتر پوست دیگه مراجعه کردم و گفتش که علت خارش مینوکسیدیل هست و دیگه نباید مصرف کنم .

خواهشا راهنماییم کنید من واقعا گیج شدم

ممنون

pooria-ir
14-02-2012, 23:47
سلام

من برای درمان ریزش مو حدود دو ماه و نیم پیش مصرف مینوکسیدیل 5 درصد و فین پشیا رو شروع کردم .حدود 1 ماه پیش خارش شدیدی در ناحیه صورت و گردن و دست ها و کمرم ایجاد شد.البته بعده ها به پاهام هم کشید.ابتدا به یک دکتر پوست و مو مراجعه کردم و گفت که چون این خارش بعد از این مدت از مصرف دارو ایجاد شده پس دلیل اون مینوکسیدیل نیست. و یک ورق قرص تلفست(فکسوفنادین) برای هر شب یکی مصرف کردم و یک آمپول دگزامتازون هم زدم.بهتر شدم اما خارشم دوباره شروع شد و تشدید شد و حدود 10 روز پیش دوباره به یک دکتر عمومی مراجعه کردم و قرص هیدروکسیزین داد که با مصرف اون خیلی بهتر شدم اما هنوز هم خارش ادامه داره .البته ناگفته نماند که مصرف مینوکسیدیل رو هم حدود یک هفتس که قطع کردم.امروز باز هم به یک دکتر پوست دیگه مراجعه کردم و گفتش که علت خارش مینوکسیدیل هست و دیگه نباید مصرف کنم .

خواهشا راهنماییم کنید من واقعا گیج شدم

ممنون
خارش یکی از عوارض ماینوکسیدیل هستش که خیلی ها دچارش میشن،مشکلی نیست،باید قطعش کنین
منتها مسئله ای که پیش میاد اینه که تا یه مدت ریزش موهاتون بیشتر میشه،اما نگران نباشین،جایگزین میشن،اصلا حرص نخورین و بهش فکر نکنین

*mhm*
15-02-2012, 00:40
خارش یکی از عوارض ماینوکسیدیل هستش که خیلی ها دچارش میشن،مشکلی نیست،باید قطعش کنین
منتها مسئله ای که پیش میاد اینه که تا یه مدت ریزش موهاتون بیشتر میشه،اما نگران نباشین،جایگزین میشن،اصلا حرص نخورین و بهش فکر نکنین

یعنی حتما برای مینوکسیدیل هست؟!

حتی از 2 درصد هم نمی تونم استفاده کنم؟!

داغونم
تازه داشت اثراتش رو نشون می داد و موهام خیلی بهتر شده بود.

AbKhiar
04-05-2012, 13:12
با سلام
دوستانی که میخان ماینوکسیدیل تهیه کنند بهتره از شرکت معروف ایرانی تهییه کنند که همه جا هم هست
اسمش رو نمیگم که تبلیغ نشه ولی قوطی مشکی رنگ داره

جالب اینکه توی ترکیه و لهستان و ... هم محصول ایرانی استفاده میشه!!
چرا؟؟؟
چون بسیار ارزونتر هست
محصول ایرانی اونجا ده دلار قیمتش هست ولی محصولات خارجی بین 40 تا 70 دلار

--
و اما دوستانی که استفاده از قطره چکون براشون سخته میتونن از اسپری استفاده کنند
میتونید از اسپری کوچیک که توی لوازم آرایشگاهی هست تهیه کنید و محلول ماینوکسیدیل رو توش بریزید
البته باید دقت کنید که اسپری رو نسبتا نزدیک به سطح پوست بگیرید و تو هر ناحیه یک یا دو پاف اسپری کنید
ما این رو برای بیمارامون استفاده کردیم و تاثیر خوبی هم داشته...

اگر خانم هستید هم حتما از نوع 2درصد استفاده کنید تا نرید تو فاز هیرسوتیسم...
موفق باشید

alireZa256
07-05-2012, 10:22
سلام به همه دوستان
من 20 سالم هست و ریزش مو ارثی دارم
پیش متخصص هم رفتم
حالا میخوام ماینوکسیدیل بگیرم

1- به نظرتون اول سرمو تیغ بزنم بعد از این استفاده کنم بهتر نیست؟

2- شنیدم ماینوکسیدیل بو داره ، این بو چقدر بعد از استفاده رو کله ادم میمونه؟ اذیت میکنه بوش؟

3- گفته شده اوایل استفاده از ماینوکسیدیل ریزش مو یکم زیاد میشه تا چه حدی زیاد میشه؟ ممکنه خیلی زیاد بشه که تابلو بشه؟

ممنون میشم جواب بدید به من:40::40:

pooria-ir
07-05-2012, 11:26
سلام به همه دوستان
پیش متخصص هم رفتم

2- شنیدم ماینوکسیدیل بو داره ، این بو چقدر بعد از استفاده رو کله ادم میمونه؟ اذیت میکنه بوش؟

3- گفته شده اوایل استفاده از ماینوکسیدیل ریزش مو یکم زیاد میشه تا چه حدی زیاد میشه؟ ممکنه خیلی زیاد بشه که تابلو بشه؟

صفحات قبل رو مطالعه کنین پاسخ سوالاتتون به صورت کامل داده شده
:10::40:

alireZa256
07-05-2012, 13:37
صفحات قبل رو مطالعه کنین پاسخ سوالاتتون به صورت کامل داده شده
:10::40:

باورکنید همه صفحه هارو خوندم کامل !!
حداقلش جواب سوال 3 رو به صورت کامل نتونستم بگیرم

poonel
07-05-2012, 14:01
سلام به همه دوستان
پیش متخصص هم رفتم

1- مو نباشه بهتر به پوست سر میرسه اما نیازی به این کار نیست. با مو هم که باشی اثرش را داره
2- بالاخره هر چیزی یه بویی داره. بوش شبیه الکل هست. در حدی نیست که اطرافیان متوجه بشن.
3-آره ممکنه یه چند هفته ریزش داشته باشی اما در حدی نیست که تابلو بشه و به مرور با استفاده جبران میشه و موهات بهترم میشه.
تجربم میگه برای دیدن اثرش حداقل 4 ماه زمان نیاز داره.

به عنوان کسی که بطور مداوم از 18 سالگی تا 26 سالگی از ماینوکسیدیل استفاده کردم باید بگم این دارو روند کلی ریزش مو را کند میکنه اما درمان ریزش مو نیست.
درمانش فقط پیوند مو است.

mf.designing
07-05-2012, 14:20
سلام به دوستان
بنا به توصیه پزشک از شامپوی ماینوکسا استفاده میکنم که روش نوشته 1% ! به نظروتن تاثیر داره ؟! کسی استفاده کرده ؟

pooria-ir
07-05-2012, 20:35
باورکنید همه صفحه هارو خوندم کامل !!
حداقلش جواب سوال 3 رو به صورت کامل نتونستم بگیرم

سوال 3
حدودا 4 ماه اول موهای سست شما شروع میکنه به ریزش،اما اگر مرتب استفاده کنین و مسائل گفته شده رو رعایت کنین،ظرف یک سال موهاتون به تراکم مورد نظرتون میرسه،من الان حدود 2 سال و نیم هستش که دارم میزنم و راضیم

:10:

sogol6561
08-05-2012, 17:47
سلام دوستان.
این موی سر تا چه سنی ریزش داره؟؟؟؟
مثلا تا 30 سالگی؟؟یا بیشتر؟؟
از چند سالگی به اونور دیگه ریزش بصورت ارثی متوقف میشه؟؟؟؟

poonel
08-05-2012, 18:20
سلام دوستان.

تو هر کسی یه طوره. بعضی هم تا دوره پیری

alireZa256
08-05-2012, 22:42
سلام دوستان.

معمولا اونایی که ارثین از زیر 20 یواش یواش زیاد میشه
ارثی هم حداکثر فکر میکنم تا 30 32 ادامه داره
البته من اطلاعاتی رو که داشتم گفتم

راستی کسی در مورد رفع ریزش مو و رویش مجدد با سلول های بنیادی چیزی میدونه؟
من که پیش این متخصصه رفتم گفت احتمالا تا 3-4 سال دیگه و شاید هم زودتر داخل ایران این روش رو پیدا کنن گفت تو ایران هم یه گروه دارن روش کار میکنن . هزینش رو پرسیدم گفت نباید گرون باشه
امیدوارم یه اتفاقی بیوفته چون اصل کاری همین سن 20 25 سالگیه بعدش 30 40 سالگی زیاد مهم نیست حداقلش برای من ، اکثر مردم هم تو سن های بالای 35 40 از 10 نفر 8 نفرشون حداقل حداقل 10% ریزش مو رو دارن

alireZa256
12-05-2012, 17:27
سلام دوستان من خریدم دعا کنید جواب بده

یک سوال شما موقعه استفاده با دستاتون هم سرتونو ماساژ میدید که قشنگ به پوست سر بخوره؟

MohsenStar
16-05-2012, 11:28

یک سوال شما موقعه استفاده با دستاتون هم سرتونو ماساژ میدید که قشنگ به پوست سر بخوره؟

بصورت محلول یا کف ؟

کسی میدونه ماینوکسیدیل فوم ( بصورت کف ) رو از کجا میشه تهیه کرد و قیمتش چقدره ؟

SaMsUnG
16-05-2012, 16:53

اگه موهات کوتاه هستش و راحت میتونی ماساژ بدی بده ولی ندادی هم مشکلی نداره
مسئله اصلی در استفاده از ماینوکسیدل مصرف مداومش هستش

---------- Post added at 04:53 PM ---------- Previous post was at 04:51 PM ----------

سلام به دوستان
بنا به توصیه پزشک از شامپوی ماینوکسا استفاده میکنم که روش نوشته 1% ! به نظروتن تاثیر داره ؟! کسی استفاده کرده ؟

به نظرم محلول 5% بهتر باشه

5ajad
16-05-2012, 17:05
دوستان این ماینوکسیدیل رو میشه بدون تجویز پزشک هم مصرف کرد؟
راستش من 18سالمه و هنوز ریش و سبیلم در نیومده:دی...حالا میخواستم ببینم روی صورت هم تاثیر داره؟ حتما باید پزشک تجویز کنه؟

alireZa256
16-05-2012, 17:13
بصورت محلول یا کف ؟

کسی میدونه ماینوکسیدیل فوم ( بصورت کف ) رو از کجا میشه تهیه کرد و قیمتش چقدره ؟

محلول
اتفاقا میخواستم کفش هم بگیرم ولی پیدا نکردم

دوستان من بعد از استفاده از ماینوکسیدیل ریزش موی سرم به 120 130 تا در روز رسیده طبیعیه؟

ahzo
16-05-2012, 17:35
ماینوکسیدیل خارجی با داخلی از نظر کیفیت و کارآیی تفاوتی داره /؟

SaMsUnG
16-05-2012, 17:47
ماینوکسیدیل خارجی با داخلی از نظر کیفیت و کارآیی تفاوتی داره /؟
خیر ، یکی هستش
سعی کنید ایرانی پاک دارو بخرید

محلول
اتفاقا میخواستم کفش هم بگیرم ولی پیدا نکردم
دوستان من بعد از استفاده از ماینوکسیدیل ریزش موی سرم به 120 130 تا در روز رسیده طبیعیه؟

بله اوایل ریزش موهاتون زیاد میشه که این طبیعی هستش فقط این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر بعد مدتها هم مصرفش را قطع کنید بازم ریزش موهاتون زیاد میشه

دوستان این ماینوکسیدیل رو میشه بدون تجویز پزشک هم مصرف کرد؟
راستش من 18سالمه و هنوز ریش و سبیلم در نیومده:دی...حالا میخواستم ببینم روی صورت هم تاثیر داره؟ حتما باید پزشک تجویز کنه؟
بله بدون تجویز پزشک هم میشه خرید
برای ریش هات هم میتونی استفاده کنی البته به نظر من یکسال دیگه هم صبر کن اگه کوسه بودی :31: یا اصلا در نیومد استفاده کن

alireZa256
18-05-2012, 14:18
ببخشید دوستان شما وقتی این محلول رو استفاده میکنید همون دقیقه های اول استفاده ، روی پوست سرتون احساس خاصی نمیکنید؟

mafia2
18-05-2012, 20:30
من احساس خاصی نکردم

ali gamma
18-05-2012, 21:06
دوستان روزي چند قطره بايد استفاده كرد؟

linkinpark20
21-05-2012, 16:42
دوستان روزي چند قطره بايد استفاده كرد؟

تو مدل پاک دارو یک قطره چکون همراش هست که یک دستور العمل هم در مورد اینکه چند میلی باید بزنی تو جعبش هست که من 5% پاک دارو رو توصیه میکنم خودم میزنم 2سالی هست الان موهام خیلی عالی شده ولی مهم اینه که ولش نکنید همچنین شامپوی قهوه ای فولیکا هم هفتهای دو بار بزنید و برای شستشوی معمولی هم شامپو بچه بزنید.

SaMsUnG
21-05-2012, 21:32
ببخشید دوستان شما وقتی این محلول رو استفاده میکنید همون دقیقه های اول استفاده ، روی پوست سرتون احساس خاصی نمیکنید؟
احساس خاصی که نه !
ولی بعضی پوست سرها واکنش نشون میدن و سر به خارش میوفته

alireZa256
22-05-2012, 11:25
محلول رو به همون جا بزنیم همونجا مو ها رویش میکنه یا اطرافش هم تاثیر داره؟
بعد یه سوال دیگه من با اون قطره چکون داخلش ولی تا خط نشانه 1 میلی لیتر پر میکنم بعد از استفاده قطره هاشو میشمارم بیشتر از 20 قطره میشه حدود 26 قطره میشه ، موردی نیست؟

یه نکته برای اونایی که موهاشون چرب میشه بعد از استفاده 3-4 بار هر 15 دقیقه یه شونه خیلی آروم بکنن به طوری که به پوست سر نخوره ، خیلی راحت حالت چربی مو کم میشه

SaMsUnG
22-05-2012, 23:11
محلول رو به همون جا بزنیم همونجا مو ها رویش میکنه یا اطرافش هم تاثیر داره؟
بعد یه سوال دیگه من با اون قطره چکون داخلش ولی تا خط نشانه 1 میلی لیتر پر میکنم بعد از استفاده قطره هاشو میشمارم بیشتر از 20 قطره میشه حدود 26 قطره میشه ، موردی نیست؟

یه نکته برای اونایی که موهاشون چرب میشه بعد از استفاده 3-4 بار هر 15 دقیقه یه شونه خیلی آروم بکنن به طوری که به پوست سر نخوره ، خیلی راحت حالت چربی مو کم میشه
همونجایی که محلول را میزنین رویش میکنه
تعداد قطره هاش مهم نیست اگه بتونی روزی دوبار محلول را به سرت بزنی خیلی بیشتر تاثیر داره

ahzo
28-05-2012, 10:27
من ماینوکسیدیل میزنم به صورتم پوستم دون دون و بعضی جاهاش قرمز میشه چی کار کنم این طوری نشه ؟؟یعنی مثلا محلولی یا کرمی هست بزنم این حالت رفع شه که بتونم ماینوکسیدیل رو هم بزنم.

mostafa_360
30-05-2012, 19:16
دوست عزیز شما به محلول حساسیت دارد لطفآ به دکتر خود مراجعه کنید.

ghasembaghi
07-06-2012, 01:07
موهای من کم پشت هست. این کم پشتی مربوط به تمام سر من هست نه یه ناحیه خاص از اون.
میخاستم ببینم چطور باید ماینوکسیدیل را مصرف کنم؟ آیا باید به تمام سرم بمالم یا فقط روی یک ناحیه خاص بریزم کافیه
چون اگه بخام به تمام سرم بمالم کمتر از یک هفته تموم میشه

alireZa256
13-06-2012, 20:51
سلام به همگی دوستان من الان حدود 1 ماهه دارم استفاده میکنم
الان باید نتیجه یا نشونه خاصی بگیرم؟ یا زوده؟
چون ریزش مو هام هنوز همونجوریه

F l o w e r
14-06-2012, 07:58
سلام به همگی دوستان من الان حدود 1 ماهه دارم استفاده میکنم
الان باید نتیجه یا نشونه خاصی بگیرم؟ یا زوده؟
چون ریزش مو هام هنوز همونجوریه

تجربه های دوستان ...

:11:

torres91
17-06-2012, 10:32
سلام دوستان

یکی از دوستان اگه میشه و واسش زحمتی نیست مراحل کامل استعمال ماینوکسیدیل 2 درصد رو از ابتدا واسم توضیح بدهد چون شنیدم برای استعمال ماینوکسیدیل روش خاص و درستی هستش که باید بلد باشی . اگه یکی از دوستان حالشو داره واسم توضیح بده که لنگم خداییش

pooria-ir
17-06-2012, 11:31
سلام دوستان

یکی از دوستان اگه میشه و واسش زحمتی نیست مراحل کامل استعمال ماینوکسیدیل 2 درصد رو از ابتدا واسم توضیح بدهد چون شنیدم برای استعمال ماینوکسیدیل روش خاص و درستی هستش که باید بلد باشی . اگه یکی از دوستان حالشو داره واسم توضیح بده که لنگم خداییش

حال نداشتم جواب بدم،اما یاد اوایل خودم افتادم که در به در یگشتم تا یکی واسم توضیح بده،گفتم پس بیام بگم :دی
خوب،ببین عزیز،من خودم یه کم از جلو کلم هم خالی شده بود و اون دایره فرق سر
برای این حالت،شیوه درست اینه که :
اول دراز بکشی،قطره چکون رو بگیری جایی که وقتی ازش میچکه دقیقا بریزه رو محل شروع رویش موهات (جلو کله)

اینجایی که مشخص کردم
قطره قطره از یه سمت سرت به سمت دیگه شروع میکنه به چکوندن،یعنی از رویش مو سمت راست سرت تا رویش مو سمت چپ سرت
همونجوری دراز میمونی تا قطره هایی که چکوندی برسن به فرق سرت،بعد پا میشی،میچکونی رو فرق سرت (همون گردی که اکثر آقایون موهاش میریزه)

اونجا رو هم که زدی،یه دقیقه حدودا وایمیستی تا یکم جذب شهبعد از این زمان،شروع میکنی با نوک انگشت هات،از جلو کلت مثل نونواها که تون رو انگشت میزنن توش (سنگکی :دی)همونجوری انگشن میزنی و یکم فشار میدی تا برسی به فرق سرت
چند بار این کار رو تکرار میکنی،یعنی از جلو کله تا فرق سر رو ماساژ میدی به صورت منظم
* نحوه ماساژ دادن و کیفیتش خیلی مهمه تو اثر گذاری
*ماینوکسیدیل رو باید حتما مرتب استفاده کنی یعنی هر 12 ساعت یکبار
*تو 4-5 ماه اول تنها چیزی که میبینی ریزشه،پس نباید دلسرد بشی،ادامه بده،از ماه 7-8 رویش موها رو میبینی
*بعد از یک سال و 2،3 ماه نتیجه خوب رو میبینی
*قطع استفاده از ماینوکسیدیل،یعنی برگشت موها به حالت قبل از استفاده و حتی ریزش کمی از موهای خودتون (پس تصمیم دقیق بگیرین)
*تا 3-4 ساعت بعد از استفاده از ماینوکسیدیل،سرتون رو روی بالش نزارین،حتی المقدور آب به پوست سرتون نخوره،دست هم به موهاتون نزنین
*از ماینوکسیدیل 2% خیلی انتظار معجزه نداشته باشین،اگر دوست دارین با دکتر مشورت کنین و در صورت تایید از اول از همون 5% استفاده کنین
*در کنار ماینوکسیدیل،اگر مجرد هستین،از فینوپشیا هم استفاده کنین (باعث تضعیف اس پ ر م میشه و هرمون های زنانه رو زیاد میکنه)،اما تایید شده از نظر FDA، و در صورتی که مصرفش رو قطع کنین عوارض هم از بین میره(البته من که چیزی از این عوارض در خودم ندیدم :دی)

اینها تجربه حدود 3 سال استفاده من از انواع محلول های ضد ریزش و 2 سال استفاده اختصاصی از ماینوکسیدیل بود،ممکنه گفته های اشتباه هم بین صحبت هام باشه،اما سعی کردم عینا تجربیات خودمو بهتون منتقل کنم،یه چیز دیگه هم بگم اونم اینکه سراغ داروهای گرون نرین،این ماینوکسیدیل هم از نظر هزینه به صرفس و هم از نظر نتیجه

torres91
17-06-2012, 12:27
حال نداشتم جواب بدم،اما یاد اوایل خودم افتادم که در به در یگشتم تا یکی واسم توضیح بده،گفتم پس بیام بگم :دی
خوب،ببین عزیز،من خودم یه کم از جلو کلم هم خالی شده بود و اون دایره فرق سر
برای این حالت،شیوه درست اینه که :
اول دراز بکشی،قطره چکون رو بگیری جایی که وقتی ازش میچکه دقیقا بریزه رو محل شروع رویش موهات (جلو کله)

اینجایی که مشخص کردم
قطره قطره از یه سمت سرت به سمت دیگه شروع میکنه به چکوندن،یعنی از رویش مو سمت راست سرت تا رویش مو سمت چپ سرت
همونجوری دراز میمونی تا قطره هایی که چکوندی برسن به فرق سرت،بعد پا میشی،میچکونی رو فرق سرت (همون گردی که اکثر آقایون موهاش میریزه)

اونجا رو هم که زدی،یه دقیقه حدودا وایمیستی تا یکم جذب شهبعد از این زمان،شروع میکنی با نوک انگشت هات،از جلو کلت مثل نونواها که تون رو انگشت میزنن توش (سنگکی :دی)همونجوری انگشن میزنی و یکم فشار میدی تا برسی به فرق سرت
چند بار این کار رو تکرار میکنی،یعنی از جلو کله تا فرق سر رو ماساژ میدی به صورت منظم
* نحوه ماساژ دادن و کیفیتش خیلی مهمه تو اثر گذاری
*ماینوکسیدیل رو باید حتما مرتب استفاده کنی یعنی هر 12 ساعت یکبار
*تو 4-5 ماه اول تنها چیزی که میبینی ریزشه،پس نباید دلسرد بشی،ادامه بده،از ماه 7-8 رویش موها رو میبینی
*بعد از یک سال و 2،3 ماه نتیجه خوب رو میبینی
*قطع استفاده از ماینوکسیدیل،یعنی برگشت موها به حالت قبل از استفاده و حتی ریزش کمی از موهای خودتون (پس تصمیم دقیق بگیرین)
*تا 3-4 ساعت بعد از استفاده از ماینوکسیدیل،سرتون رو روی بالش نزارین،حتی المقدور آب به پوست سرتون نخوره،دست هم به موهاتون نزنین
*از ماینوکسیدیل 2% خیلی انتظار معجزه نداشته باشین،اگر دوست دارین با دکتر مشورت کنین و در صورت تایید از اول از همون 5% استفاده کنین
*در کنار ماینوکسیدیل،اگر مجرد هستین،از فینوپشیا هم استفاده کنین (باعث تضعیف اس پ ر م میشه و هرمون های زنانه رو زیاد میکنه)،اما تایید شده از نظر FDA، و در صورتی که مصرفش رو قطع کنین عوارض هم از بین میره(البته من که چیزی از این عوارض در خودم ندیدم :دی)

اینها تجربه حدود 3 سال استفاده من از انواع محلول های ضد ریزش و 2 سال استفاده اختصاصی از ماینوکسیدیل بود،ممکنه گفته های اشتباه هم بین صحبت هام باشه،اما سعی کردم عینا تجربیات خودمو بهتون منتقل کنم،یه چیز دیگه هم بگم اونم اینکه سراغ داروهای گرون نرین،این ماینوکسیدیل هم از نظر هزینه به صرفس و هم از نظر نتیجه

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
داداش دستت درست . خیلی ممنون . شرمنده اگه اذیت شدی .
همین 1 ساعت پیش رفتم 5 درصد خریدم
من مدت 9 ماه هستش که فیناستراید ایرانی استفاده میکنم . حدود 2 ماهه که احساس میکنم موهای تیز و کوچیکی توی سرم در میاد که یه دونه شو کندم و دیدم که خیلی ضخیمه . البته توی این 9 ماه از هیچ تونیک و... استفاده نکردم و الان هم برای اولین بار هستش که ماینوکسیدیل خریدم . همین فیناستراید ایرانی رو ادامه بدم خوبه یا بزنم تو کار فین پشیا هندی ؟
هر تار مو هم که از سرم میریزه یه قلاف سفید رنگ به تهش چسبیده . این چیه ؟؟

اینم وضعیت فعلی کله ی مبارک ما !!:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooria-ir
17-06-2012, 20:39
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
داداش دستت درست . خیلی ممنون . شرمنده اگه اذیت شدی .
همین 1 ساعت پیش رفتم 5 درصد خریدم
من مدت 9 ماه هستش که فیناستراید ایرانی استفاده میکنم . حدود 2 ماهه که احساس میکنم موهای تیز و کوچیکی توی سرم در میاد که یه دونه شو کندم و دیدم که خیلی ضخیمه . البته توی این 9 ماه از هیچ تونیک و... استفاده نکردم و الان هم برای اولین بار هستش که ماینوکسیدیل خریدم . همین فیناستراید ایرانی رو ادامه بدم خوبه یا بزنم تو کار فین پشیا هندی ؟
هر تار مو هم که از سرم میریزه یه قلاف سفید رنگ به تهش چسبیده . این چیه ؟؟

اینم وضعیت فعلی کله ی مبارک ما !!:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عزیز فیناستراید تا اونجایی که من اطلاع دارم نمونه ضعیف شده ی فینوپشیا هستش،فینوپشیا هندیه
و نمونه قوی تر از فینوپشیا،پروپشیا هستش،که آمریکائیه،ولی مشکلش اینهکه خیلی خیلی هرمون های زنانه رو تقویت میکنه،که البته موقتیه و خطری نداره ،ولی حتی صدای آدم رو هم کمی نازک میکنه :دی
اون قلاف سفید هم ریشه مو هستش،قادتا اگر مویی خودش ضعیف بشه و بعدش خودش کنده بشه نباید اونا بهش وصل باشه،اون قلاف سفید مال موی هستش که زندس تا اونجایی که من اطلاع دارم
شما مرتب از همین 5% استفاده کن،ببین چی پیش میاد،اگه از نتیجه راضی بودی همین فیناستراید رو ادامه بده،اگرم نه،برو تو کار فینوپشیا

torres91
17-06-2012, 23:13
ممنونم داداش . این قلاف سفید یعنی اینکه ریزش مو شدید دارم ؟؟؟
در روز کمتر از 50 تا مو از سرم میریزه . ببخشید اینو میگم و واقعا شرمنده ام ولی میشه گفت علت اصلی ریزش موی من که الان 19 سالم هستش خودارضاییه ؟

pooria-ir
18-06-2012, 13:53
ممنونم داداش . این قلاف سفید یعنی اینکه ریزش مو شدید دارم ؟؟؟
در روز کمتر از 50 تا مو از سرم میریزه . ببخشید اینو میگم و واقعا شرمنده ام ولی میشه گفت علت اصلی ریزش موی من که الان 19 سالم هستش خودارضاییه ؟
تا 100 تار مو تا اونجایی که من میدونم طبیعیه و مشکلی نداره
در مورد خود ارضا..یی میتونه اثر داشته باشه،چون بلاخره باعث تضعیف بدن میشه
اما عوامل خیلی خیلی مهم تری نظیر وراثت و استرس هستش که باعث نابودی مو میشن !

alireZa256
18-06-2012, 20:42
یه سوال پیش اومد با توجه به این که ماینوکسیدیل به خون سر ربط داره بهتر نیست یه چند دقیقه ای سرمونو پایین بگیریم تا خون بیشتر بره تو سر؟ یعنی بعد از استفاده ماینوکسیدیل

FerineFast
19-06-2012, 04:00
داداش پوریا دمت جیز

شب بیداری باعث ریزش شدید مو میشه ها :دی

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

silvana
20-06-2012, 18:03
سلام. یه سوال فنی داشتم. حدودا 5 ساله که اگزما سبوره دارم. دکتر رفتم و تا حدی با داروهایی که تجویز کرد باعث جلوگیری از پیشرفتش شد. ولی از همون موقع به خاطر استرس شدید و از طرفی رژیم موهای سرم شدید ریخت و خیلی کم پشت شده. می خواستم بدونم در کنار استفاده از ماینوکسیدیل اگر از قرص فینوپشیا که در صفحات قبل نوشتید استفاده کنم مشکلی به وجود نمیاد و تاثیری داره؟ یا فقط آقایون می تونن استفاده کنن؟ (البته هنوز استفاده از ماینوکسیدیل رو شروع نکردم) ممنون میشم راهنمایی کنید.

pooria-ir
20-06-2012, 18:46
سلام. یه سوال فنی داشتم. حدودا 5 ساله که اگزما سبوره دارم. دکتر رفتم و تا حدی با داروهایی که تجویز کرد باعث جلوگیری از پیشرفتش شد. ولی از همون موقع به خاطر استرس شدید و از طرفی رژیم موهای سرم شدید ریخت و خیلی کم پشت شده. می خواستم بدونم در کنار استفاده از ماینوکسیدیل اگر از قرص فینوپشیا که در صفحات قبل نوشتید استفاده کنم مشکلی به وجود نمیاد و تاثیری داره؟ یا فقط آقایون می تونن استفاده کنن؟ (البته هنوز استفاده از ماینوکسیدیل رو شروع نکردم) ممنون میشم راهنمایی کنید.

شما خانوم.هستین?

torres91
21-06-2012, 10:19
خداییش راس میگی ؟ من که همیشه شب زنده دارم

torres91
21-06-2012, 10:24
ولی داداش پوریا هنوز مرددم که آیا ماینوکسیدیل استفاده کنم یا نه . آخه میترسم به سرم جواب نده . شما که استفاده کردی چطور بود ؟ آثاری از کم پشت شدن موها توی سرتون پیداست یا نه ؟ چند سال پیش یه دونه هایی تو سرم در میومد که وقتی میخاروندمشون یه آبی ازش خارج میشد و به شدت میخارید . ولی الان یه قارچی توی سرم هست که مشخص نیست ولی وقتی میرم حمام و سرم خیس میخوره با ناخون که به سرم میزنم یه چیزهای سفید رنگی که مثل چربی ماسیده شده هستن میاد زیر ناخونم و . الان هم دارم از قطره کانازول 1 % استفاده میکنم و خدا رو شکر خیلی بهتر شده و آثارشون رفته و سرم خارش نداره . فقط نگرانیم بابت اینه که ماینوکسیدیل به سرم جواب نده و پس از مدتی دچار خارش بشم و ترکش کنم و موهام دوباره ریزش کنه

faded
28-06-2012, 13:11
من به خاطر داشتن استرس زیاد دچار ریزش مو شدم رفتم دکتر برام محلول ماینوکسیدیل نوشت گرفتم 31 هزار تومن میخواستم بدونم واقعا موثر هست؟ عوارضش چی هست؟ و اینکه نباید روی پیشونی ریخته بشه درسته؟ چند وقت بعدش موثر میشه من به خاطر مشکل مو دارم افسردگی میگیرم در ضمن پرولاپس دریچه میترال دارم مسئله ایی نیست؟ من به بعضی از دارو ها حساسیت دارم حساسیت به این محلول چه جوریه؟ در ضمن همه اینها رو به دکتر گفتم!!

alireZa256
02-07-2012, 16:54
من به خاطر داشتن استرس زیاد دچار ریزش مو شدم رفتم دکتر برام محلول ماینوکسیدیل نوشت گرفتم 31 هزار تومن میخواستم بدونم واقعا موثر هست؟ عوارضش چی هست؟ و اینکه نباید روی پیشونی ریخته بشه درسته؟ چند وقت بعدش موثر میشه من به خاطر مشکل مو دارم افسردگی میگیرم در ضمن پرولاپس دریچه میترال دارم مسئله ایی نیست؟ من به بعضی از دارو ها حساسیت دارم حساسیت به این محلول چه جوریه؟ در ضمن همه اینها رو به دکتر گفتم!!

خیلی نکات تو این 19 صفحه هست از صفحه 4-5 به بعد همه رو بخون
شما ماینوکسیدیل خارجی خریدید که با ایرانی 3-4 تومنیش تو اثرش تفاوت خاصی نداره
دوستان همه گفتن مرتب استفاده کنید بعد از 4-5 ماه نتیجه میگیرید

----------------------------------
سوال؟
دوستان من روزی 2 بار میزنم ولی هر 12 ساعت نه یعنی نا مرتب میزنم مشکلی نداره؟

torres91
13-07-2012, 03:22
سلام . دوستان نظرتون درمورد تونیک آمریکایی رکسول ( hair aid ) چیه ؟؟

ahzo
13-07-2012, 10:17
من تا الان ماینوکسیدیل پاک دارو می زدم و ازش راضیم این دفعه داروخانه نداشت بهم ماینوکسیدیل مارک ناژه داد . می خواستم بدونم فرقی نداره از این بزنم ؟ یعنی تفاوت مارک باعث نمی شه مثلا مثل اول استفاده از دارو که ممکنه ریزش بیشتر بشه این هم باعث ریزش بیشتر شه تا عادت کنم به این ؟ :11:

leecher
17-07-2012, 01:42
تعجب می کنم که چرا دوستان
اینقدر مدت طولانی محلول رو استفاده می کنن
دکتر من گفت محلول رو فقط 45 روز استفاده کن
بقیش رو قرص بخور
الان هم نتیجه گرفتم.

alireZa256
17-07-2012, 12:04
دوستان یکی اینو حتما جواب بده

یکی بهم گفت ماینوکسیدیل تا 1-2 سال جواب میده و بعد از 1-2 سال دوباره ریزش برمیگرده به حالت قبل

درسته؟؟

leecher
17-07-2012, 13:29

یکی بهم گفت ماینوکسیدیل تا 1-2 سال جواب میده و بعد از 1-2 سال دوباره ریزش برمیگرده به حالت قبل

درسته؟؟

دوست من تجربه بنده می گه
محلول رو کم استفاده کنید
و به جای اون از قرص استفاده کنید.

اما هر دو اونها بعد از قطع مصرف پس از یک یا دو سال اثرشون از بین می ره.

faded
17-07-2012, 15:48
دوست من تجربه بنده می گه محلول رو کم استفاده کنید و به جای اون از قرص استفاده کنید. اما هر دو اونها بعد از قطع مصرف پس از یک یا دو سال اثرشون از بین می ره. چه قرصی؟ محلول ماینوکسیدیل به صورت قرص هم هست؟

leecher
17-07-2012, 17:45
چه قرصی؟ محلول ماینوکسیدیل به صورت قرص هم هست؟

قرص فینپشیا
محلول و قرص مکمل همدیگه هستند.
اما محلول تا روی سر بشینه و اثر کنه کلی از موهای سر میریزه.
اینا تجربه شخصی هستش.

moslem47
18-07-2012, 14:13
قرص فینپشیا
محلول و قرص مکمل همدیگه هستند.
اما محلول تا روی سر بشینه و اثر کنه کلی از موهای سر میریزه.
اینا تجربه شخصی هستش.

کاربرد قرص چیه؟ قیمت؟

leecher
19-07-2012, 01:38
کاربرد قرص چیه؟ قیمت؟

در ابتدا تاکید کنم که استفاده از این دارو ها در ابتدا باید کوتاه مدت باشه تا اگر عوارضی بود مشخص بشه
چون قرص های فینپشیا در دراز مدت روی بعضی از بیماران در سراسر جهان تاثیرات بسیار بدی داشته.

در مورد قرص این قرص در ابتدا جلوی ریزش رو می گیره و سپس رویش رو موجب می شه.

شما اگر می خواهید دراز مدت استفاده کنید از محلول استفاده کنید بهتر هستش.
قرص آخرین قیمتش تقریبا همین می شه:
یکم گرون هستش.

alireZa256
19-07-2012, 11:39
دوست من تجربه بنده می گه
محلول رو کم استفاده کنید
و به جای اون از قرص استفاده کنید.

اما هر دو اونها بعد از قطع مصرف پس از یک یا دو سال اثرشون از بین می ره.

آهان پس منظور اینه که بعد از قطع اثرش از بین میره من فکر کردم طرف گفته در حین استفاده بعد از 1-2 سال اثرش میره

بعد فکر کنم دلیل اینکه زیاد از قرص ها استفاده نمیشه اینه که عوارضش بیشتر از محلول های مثله ماینوکسیدیله
قیمت قرص ها هم یکم بالاس
به نظرم بهترین انتخب همین ماینوکسیدیله

pooria-ir
19-07-2012, 11:43
در ابتدا تاکید کنم که استفاده از این دارو ها در ابتدا باید کوتاه مدت باشه تا اگر عوارضی بود مشخص بشه
چون قرص های فینپشیا در دراز مدت روی بعضی از بیماران در سراسر جهان تاثیرات بسیار بدی داشته.

در مورد قرص این قرص در ابتدا جلوی ریزش رو می گیره و سپس رویش رو موجب می شه.

شما اگر می خواهید دراز مدت استفاده کنید از محلول استفاده کنید بهتر هستش.
قرص آخرین قیمتش تقریبا همین می شه:
یکم گرون هستش.
من مدت مدیدی هستش که از قرص و محلول استفاده میکنم
مدت درمان فینوپشیا برای اثر گذاری طبق منابع خارجی دوره 1 ساله یا 2 ساله هستش
تیرماه امسال دوره دوساله من تموم شد و مصرف رو قطع کردم،البته مصرف این قرص واسه افراد مجرد توصیه میشه،چون در اس**پ**رم اختلال ایجاد میکنه
این لینکی هم که شما دادین تقریبا نمونش تو ایران پیدا نمیشه
تو ایران 3 تا قرص مو هستش با 3 دوز متفاوت :
1-فیناستراید (ایرانی دوز پایین)
2-فینوپشیا (هندی دوز متوسط و بیشترین استفاده از همین هستش)
3-پروپشیا (دوز بالا،امریکایی،اثرگذاری عالی)اما خیلی توصیه نمیشه چون هرمون های زنانه رو به شدت قوی میکنه،حتی پسر عموی من صداش هم کمی ظریف شده بود !! ولی موها رو خیلی خیلی زیاد و پرپشت میکنه

من خودم از مورد دوم 2 سال استفاده کردم،قیمت هر ورق ار قرصش الان حدود 2800-3000 تومن هستش،که روزی یه دونه هم باید مصرف بشه
فقط یه مورد،چیزی که من از بدن ساز شنیدم وواسه خودم هم تقریبا محسوسه،چون خودمم رزمی کار میکنم
البته باید از دید پزشکی بررسی بشه،این 3 تا قرص چون هرمون های زنانه رو زیاد میکنن،رو نیروی بدنی احتمالا اثر میزارن و به قول معروف گفتنی زور رو کم میکنن،به این فکر کنین و بعد مصرف کنین
پسر عمه ی من بدن سازه،میگفت دوره ای که فینوپشیا مصرف میکرده نیروی عضلانیش خیلی کم شده بوده به نسبت قبل

armin_punisher6
19-07-2012, 13:09
فیناستراید خوبه آدم بدون تجویز پزشک استفاده کنه؟قیمتش چنده؟روزی یه دونه باید خورد؟

pour-homme
19-07-2012, 13:17
با تجویز پزشکشم خوب نیست
این دارو تا زمان مصرف ریزش رو تا حدی درمان میکنه بعد از قطع روز از نو روزی از نو در عین حال مصرف طولانی مدتش هم عوارض بدی داره به این حرف ها که این دارو توسط fda و ... تایید شده توجه نکن

leecher
19-07-2012, 18:01
آهان پس منظور اینه که بعد از قطع اثرش از بین میره من فکر کردم طرف گفته در حین استفاده بعد از 1-2 سال اثرش میره

بعد فکر کنم دلیل اینکه زیاد از قرص ها استفاده نمیشه اینه که عوارضش بیشتر از محلول های مثله ماینوکسیدیله
قیمت قرص ها هم یکم بالاس
به نظرم بهترین انتخب همین ماینوکسیدیله

همون طور که گفتم پس از قطع حداقل یکسال اثرش می مونه(هم قرص و هم محلول)
بنده تجربش رو دارم.

از اونجا که من روی ریزش خیلی حساس بودم و محلول متاسفانه در اوایل ریزش رو حتی بیشتر هم می کنه من بعد از یک ماه کنار گذاشتمش(هر چند که دکتر برای سه ماه تجویز کرده بود)

من مدت مدیدی هستش که از قرص و محلول استفاده میکنم
مدت درمان فینوپشیا برای اثر گذاری طبق منابع خارجی دوره 1 ساله یا 2 ساله هستش
تیرماه امسال دوره دوساله من تموم شد و مصرف رو قطع کردم،البته مصرف این قرص واسه افراد مجرد توصیه میشه،چون در اس**پ**رم اختلال ایجاد میکنه
این لینکی هم که شما دادین تقریبا نمونش تو ایران پیدا نمیشه
تو ایران 3 تا قرص مو هستش با 3 دوز متفاوت :
1-فیناستراید (ایرانی دوز پایین)
2-فینوپشیا (هندی دوز متوسط و بیشترین استفاده از همین هستش)
3-پروپشیا (دوز بالا،امریکایی،اثرگذاری عالی)اما خیلی توصیه نمیشه چون هرمون های زنانه رو به شدت قوی میکنه،حتی پسر عموی من صداش هم کمی ظریف شده بود !! ولی موها رو خیلی خیلی زیاد و پرپشت میکنه

من خودم از مورد دوم 2 سال استفاده کردم،قیمت هر ورق ار قرصش الان حدود 2800-3000 تومن هستش،که روزی یه دونه هم باید مصرف بشه
فقط یه مورد،چیزی که من از بدن ساز شنیدم وواسه خودم هم تقریبا محسوسه،چون خودمم رزمی کار میکنم
البته باید از دید پزشکی بررسی بشه،این 3 تا قرص چون هرمون های زنانه رو زیاد میکنن،رو نیروی بدنی احتمالا اثر میزارن و به قول معروف گفتنی زور رو کم میکنن،به این فکر کنین و بعد مصرف کنین
پسر عمه ی من بدن سازه،میگفت دوره ای که فینوپشیا مصرف میکرده نیروی عضلانیش خیلی کم شده بوده به نسبت قبل

در مورد قرص هم لینک رو تصحیح می کنم:

یکی از دوستان من 8 سال استفاده می کنه وهیچ مشکلی نداشته
اما تو بعضی سایت های خارجی دیده شده حتی پس از 6 ماه استفاده عوارض خیلی بدی داشته.

mosi_alfa
25-07-2012, 17:04
سلام
برای ریزش مو مردانه ارثی در گوشه های پیشانی ماینوکسیدیل خوبه؟

PES HOT
25-07-2012, 18:09
با تجویز پزشکشم خوب نیست
این دارو تا زمان مصرف ریزش رو تا حدی درمان میکنه بعد از قطع روز از نو روزی از نو در عین حال مصرف طولانی مدتش هم عوارض بدی داره به این حرف ها که این دارو توسط fda و ... تایید شده توجه نکن
اگه تجربه شخصی خودتون یا اطرافیانتون داشتن میشه بیشتر توضیح بدین , اگه نه که منبعی لینکی؟

SaMsUnG
26-07-2012, 09:48
سلام
برای ریزش مو مردانه ارثی در گوشه های پیشانی ماینوکسیدیل خوبه؟

بله خوبه به شرطی که دائما مورد استفاده قرار بگیره

alireZa256
01-08-2012, 16:16
دوستان منیزیم برای کاهش فشار خون خوبه
این ماینوکسیدل هم مربوطه به فشار خون هست

من دارم مصرف میکنم ، به نظرتون تداخل ایجاد نمیکنه؟

Mr_100_dolari
01-08-2012, 19:52

درسته؟؟

اصلا این طور نیستش تا زمانی که ماینوکسیدیل رو به طور مرتب روزی 2 بار استفاده کنید جواب میده اما نباید انتظار داشت برای همه تاثیرش به یک صورت باشه

در ضمن در روره ای که از ماینوکسیدیل استفاده میکنید توجه داشته باشید که ممکنه یه مدت خوب جواب بگیرید و یه مدت مثل قبل نباشه و فقط دقت به اعصابتون کنید چون بیشتر شدن ریزش مو با اعصاب رابطه خیلی مستقیمی داره و انتظار نداشته باشید که از ماینوکسیدیل استفاده کنید و از نظر عصبی شرایتطون مناسب نباشه ریزش ادامه داره

اولین کار و مهمترین کاری که قبل از مصرف ماینوکسیدیل میکنید باید روی آرامش اعصاب کار کنید :21:

Mr_100_dolari
01-08-2012, 20:01
دوستان به نظر من قبل از استفاده حتما پیش دکتر بروید

در مورد استفاده شامپو بیشتر تجربی هستش و باید دید چه شامپویی با توجه به نوع موهاتون به موهای شما سازگارتر هستش
ممکنه یه شامپویی که همه توصیه به مصرفش کنن روی 2 نفر تاثیر متفاوتی داشته باشه (یعنی با موی یه نفر سازگار نباشه) به من دکتر گفتش از شاپو فیکتوم اکتیو آنتی شوت اسفاده کنم که شاپو خوبی بود و با موهای من سازگار بود که میشه از این شامپو همراه با قطره های مکملش بعد از حمام استفاده کرد الان هم یه مدت از ایروکس استفاده میکنم که اینم بد نیستش ولی قبلی بهتر بود

سوالی که خودم داشتم اینه که اگر تو مصرف ماینوکسیدل کوتاهی بشه مثلا به جای روزی 2 بار روزی 1 بار مصرف شه یا تو 1 هفته کامل 1 روز استفاده نشه چقدر باعث از بین رفتن و ریزش مو میشود ؟

نظرتون در مورد این ماینوکسیدل ساختنی چی هستش که دکتر با توجه به موی شما فرمولش رو میگه ؟

faded
04-08-2012, 15:42
این محلول وقتی روی سر زده میشه روی پوست صورت تاثیر نداره؟ یعنی از طریق جریان خون وارد بشه؟من چون دختر هستم خیلی برام مهمه نکنه یه وقت روی صورت مو در بیاد؟

faded
04-08-2012, 15:48
این محلول وقتی روی سر زده میشه روی پوست صورت تاثیر نداره؟ یعنی از طریق جریان خون وارد بشه؟من چون دختر هستم خیلی برام مهمه نکنه یه وقت روی صورت مو در بیاد؟

Greedy
04-08-2012, 16:03
به نظر من که داره به خصوص باید مواظب باشی رو صورت نیاد کلا برای خانم ها به نظرم زیاد مناسب نیست
من خودم چند سال پیش ماینوکسیدل میزدم که البته قطع کردم ولی با اینکه خیلی مواظب بودم رو صورت نیاد ولی کلا رشد موها حتی ریش هم خیلی سریع میکرد یا موهای دست و بدن رو
یکی از دخترای فامیل هم رفته بود دکتر براش ماینوکسیدل نوشته بود گفتم بهش نگیره
========
یه چیز کلی هم بگم راجع به ماینوکسیدل
کلا یه چیز جالبی که هست من سن 13-14 سالگی زیاد دکتر میرفتم واسه موهام و ریزشش که البته فکر میکنم همون ریزش طبیعی بود و من حساسیت نشون میدادم دو سه دکتر مختلف میرفتم به محض اینکه میگفتم ریزش دارم دکتر نگاه نکرده ماینوکسیدل مینوشت دو سه سال بیخود زدم باز رفتم یه دکتر دیگه ماینوکسیدل نوشت گفتم نمیخوام دیگه هر دکتری میریم همینو میده :دی
الانم 3-4 ساله که قطع کردم همون مقدار ریزش اون موقع رو داره و موهامون هم پره پره گوش شیطون کر
ماینوکسیدل وقت و هزینه تلف کردن محضه ...چند سال پیش که هی باید یه ماه و نیم دو هزار تومن میدادیم میگرفتیم در روز دو بار میزدیم موهامون چرب میکرد بدتر الان که مثه همه چیز مطمئننا باید دو سه برابر شده باشه
وایسید کچل شید بعد با خیال راحت مو بکارید دیگه هم موهای ریخته شده نمیریزه

alireZa256
04-08-2012, 18:08
سوالی که خودم داشتم اینه که اگر تو مصرف ماینوکسیدل کوتاهی بشه مثلا به جای روزی 2 بار روزی 1 بار مصرف شه یا تو 1 هفته کامل 1 روز استفاده نشه چقدر باعث از بین رفتن و ریزش مو میشود ؟

منم همین سوالو دارم ، برای منم پیش اومده
کسی نیست؟؟؟

alireZa256
04-08-2012, 20:21
به نظر من که داره به خصوص باید مواظب باشی رو صورت نیاد کلا برای خانم ها به نظرم زیاد مناسب نیست
من خودم چند سال پیش ماینوکسیدل میزدم که البته قطع کردم ولی با اینکه خیلی مواظب بودم رو صورت نیاد ولی کلا رشد موها حتی ریش هم خیلی سریع میکرد یا موهای دست و بدن رو
یکی از دخترای فامیل هم رفته بود دکتر براش ماینوکسیدل نوشته بود گفتم بهش نگیره
========
یه چیز کلی هم بگم راجع به ماینوکسیدل
کلا یه چیز جالبی که هست من سن 13-14 سالگی زیاد دکتر میرفتم واسه موهام و ریزشش که البته فکر میکنم همون ریزش طبیعی بود و من حساسیت نشون میدادم دو سه دکتر مختلف میرفتم به محض اینکه میگفتم ریزش دارم دکتر نگاه نکرده ماینوکسیدل مینوشت دو سه سال بیخود زدم باز رفتم یه دکتر دیگه ماینوکسیدل نوشت گفتم نمیخوام دیگه هر دکتری میریم همینو میده :دی
الانم 3-4 ساله که قطع کردم همون مقدار ریزش اون موقع رو داره و موهامون هم پره پره گوش شیطون کر
ماینوکسیدل وقت و هزینه تلف کردن محضه ...چند سال پیش که هی باید یه ماه و نیم دو هزار تومن میدادیم میگرفتیم در روز دو بار میزدیم موهامون چرب میکرد بدتر الان که مثه همه چیز مطمئننا باید دو سه برابر شده باشه
وایسید کچل شید بعد با خیال راحت مو بکارید دیگه هم موهای ریخته شده نمیریزه

یعنی خود به خود خوب شد؟؟؟!!؟!
خب اگه جواب نداده لابد روی شما جواب نداده

Greedy
04-08-2012, 20:28
یعنی خود به خود خوب شد؟؟؟!!؟!
خب اگه جواب نداده لابد روی شما جواب نداده

گفتم که فکر میکنم همون ریزش طبیعی بوده روزانه ریزش موی 50 الی 100 تار مو در روز طبیعی هست و بیشتر از این جای نگرانی هست من از 50 تا هم کمتر بود حساسیت نشون دادم
بعدشم من کاری به جواب یا جواب ندادنش ندارم کلا به وقت و هزینش نمی ارزه باید کل عمر بزنی تازه اونم چندان نتیجه خوبی نداره اونم شاید روی بعضی ها جواب بده

pooria-ir
04-08-2012, 20:49

سلام
دوست عزیز اول با دکتر مشورت کنین،من خیلی ندیدم دخترها ماینوکسیدیل استفاده کنن،اما اینو بدین که معمولا جایی که ماینوکسیدیل بریزه مو در میادش
پس،اگر مصر به استفاده هستین،حواستون باشه که به صورت درازکش استفاده کنین،یعنی اگر جلوی موهاتون ریزش دارین و میخواین ریزش برطرف شه،دراز بکشین و از جایی که مو درومده محلول رو بچکونین،چون اگه به صورت نشسته باشه و به صورت مداوم محلول پایین تر از خط رویش موهاتون بریزه احتمال اینکه موهای کرک مانند دربیادش زیاده
*به دیگران هم مثل شما میگم،ماینوکسیدیل باید به صورت دائمی و مستمر استفاده بشه و گرنه اثری نداره

faded
04-08-2012, 21:02
از همه کسانی که به من راهنمایی کردن ممنونم من ریزش مو مثل پسر ها و مردا ندارم جلوی موهام و وسطشون یه مقداری بینش فاصله ایجاد شده دکتر که میگفت من مشکلی نمی بینم! چند وقتی میشه از روغن نارگیل استفاده کردم اولا موهام خیلی نرم شده دوما از حالت سابق در اومده و احساس میکنم اگر ادامه بدم خوب بشه و سوما رنگش روشن شده فقط حیف سی هزار تومنی که دادم محلول خریدم

A/|\IR
06-08-2012, 13:13
سلام
یکی از دوستان میخواد از این استفاده کنه برای ریش هاش چطوره؟ تاثیر داره؟
چجوری مصرف کنه؟ و چه نکاتی رو باید رعایت کنه؟ اگه صورتش جوش داشته باشه ضرر نداره؟
ایرانیش رو بگیره کافیه یا باید خارجی بگیره؟
ببخشید زیاد شد: )

naeim7
07-08-2012, 13:07
سلام من یه پیشنهاد دارم , مگه نمیگن بعد از زدن ماینوکسیدیل نباید روی اون ناحیه آب ریخت که اگه بریزیم کاملا میریزه ,حالا اگه روی ریشمون بریزیم وچند دقیقه بعد بشوریم از شر ریشها راحت میشیم ها !!!!!!!!!!!
اگه بشه چه میشه!!!!!!!!!!

A/|\IR
08-08-2012, 16:10
سلام
یکی از دوستان میخواد از این استفاده کنه برای ریش هاش چطوره؟ تاثیر داره؟
چجوری مصرف کنه؟ و چه نکاتی رو باید رعایت کنه؟ اگه صورتش جوش داشته باشه ضرر نداره؟
ایرانیش رو بگیره کافیه یا باید خارجی بگیره؟
ببخشید زیاد شد: )

شرمنده کردین دوستان!! ممنون جواب هاتون

pooria-ir
08-08-2012, 20:03
شرمنده کردین دوستان!! ممنون جواب هاتون
دوست عزیز
اینجا کسی ملزم به پاسخگویی نیست
مطمئن باشین اگه کسی بلد بود جواب میداد
من تجربه استفاده برای ریش رو نداشتم و ندیدم هم کسی استفاده کنه
اما یه نکته بگم،استفاده برای ریش بسیار بسیار سخته،چون میزان تماس دست با ریش بیشتره + اینکه پوست صورت سریعتر از پوست سر چرب میشه و همینطور تعرقش بیشتره،پس خیلی هم سخت ماینوکسیدیل روش دووم میاره و مسئله دیگه اینکه بوش شدیدا آزار میده آدم رو،چون نزدیک بینی هستش
با این اوصاف من خیلی پیشنهاد نمیدم که از این محلول واسه ریش استفاده بشه
این شخصی که میخواد استفاده کنه چند سالشه ؟ ریشش اصلا در نیومده یا قسمت قسمته ؟

ahzo
08-08-2012, 20:41
سلام من یه پیشنهاد دارم , مگه نمیگن بعد از زدن ماینوکسیدیل نباید روی اون ناحیه آب ریخت که اگه بریزیم کاملا میریزه ,حالا اگه روی ریشمون بریزیم وچند دقیقه بعد بشوریم از شر ریشها راحت میشیم ها !!!!!!!!!!!

تا چند ساعت نباید آب بخوره به صورت ؟
آخه من برای صورت میزنم تا چند ساعت آب نزنم ؟ اگر عرق هم بریزه ممکنه دیگه اون قسمت ها مو در نیاد ؟
والا حالا این یه ذره ریشی هم که دراومده نریزه ؟

naeim7
08-08-2012, 21:29
تا چند ساعت نباید آب بخوره به صورت ؟
آخه من برای صورت میزنم تا چند ساعت آب نزنم ؟ اگر عرق هم بریزه ممکنه دیگه اون قسمت ها مو در نیاد ؟
والا حالا این یه ذره ریشی هم که دراومده نریزه ؟
داداش جون من از ریش بیزارم چون گفتن اگه کسی روی سرش بزنه نباید آب روش بریزه که امکان ریزشش زیاده گفتم ایکاش حقیفت داشت من هم یه مدت استفاده میکردم ولی بعد از زدن دارو بلافاصله میشستم

شاید اینجوری برای همیشه از شرش راحت میشدم !!!!!!!!!!!!!!

alireZa256
13-08-2012, 22:55
داداش جون من از ریش بیزارم چون گفتن اگه کسی روی سرش بزنه نباید آب روش بریزه که امکان ریزشش زیاده گفتم ایکاش حقیفت داشت من هم یه مدت استفاده میکردم ولی بعد از زدن دارو بلافاصله میشستم

شاید اینجوری برای همیشه از شرش راحت میشدم !!!!!!!!!!!!!!

تا جای که من میدونم یکی از راه های پیشگیری ریزش مو تو زن ها تزریق هورمون زنانس ، دلیلش هم اینه که هورمون مردانه تو بدنشون زیاد تره و باعث ریزش شده

هورمون مردانه باعث رشد ریش میشه

پس خیلی راحت شما برو هورمون زنانه به خودت تزریق کن تا هم ریش هات بریزه هم پشم های دست و... عین زن بشی:31:

Mr_100_dolari
14-08-2012, 17:27

روی صورت رو نمیدونم ولی احتمال اینکه رشد مو در قسمت های دیگه بدن زیاد بشه خیلی زیاده (منظورم کل بدن نیستش اما ممکنه قسمتی رشد بیشتری نسبت به قبل پیدا کنه )

قبل از استفاده فرقی نداره که پسر باشه یا دختر حتما با پزشک مشاوره کنید شاید اصلا نیازی به استفاده از ماینوکسیدیل نباشه و با چند تا تقویت کننده و ویتامین دیگه برطرف بشه شاید ریزش مو به خاطر اعصاب باشه پس حتما قبلش با پزشک مشورت کنید

Mr_100_dolari
14-08-2012, 17:34

امکان نداره هیچ دکتری برای مو هایی که پر پر باشه ماینوکسیدیل تجویز کنه

بعدشم من کاری به جواب یا جواب ندادنش ندارم کلا به وقت و هزینش نمی ارزه باید کل عمر بزنی تازه اونم چندان نتیجه خوبی نداره اونم شاید روی بعضی ها جواب بده

برای کسی که پول نداشته باشه چند میلیون بده مو بکاره شاید ارزش داشته باشه تاثیرشم همون چند ماه اول معلوم میشه احتیاجی نیستش چند سال صبر کنی ببینی چی میشه

Mr_100_dolari
14-08-2012, 17:44

کی همچین حرفی رو زده که اگر روی قسمتی که ماینوکسیدیل ریختید آب بریزه موهای اون قسمت میریزه لطفا برید راهنما رو بخونید بعد همیچین حرفی رو بزنید
فامیل ما داره استفاده میکنه بارها شده که ماینوکسیدیل رو ریخته روی سرش 5 دقیقه بعد رفته حمام پس الان باید کلا کچل باشه ؟
یا مثلا براتون پیش نیومده که ماینوکسیدیل بریزید بعدش شدیدا براثر یه فعالیتی عرق کنید و کل سرتون خیس آب بشه پس با این حساب باید تو راهنما مینوشتن بعد از استفاده از ماینوکسیدیل هیچ فعالیتی نکنید که منجر به عرق کردن بشه یا کسایی که زیاد عرق میکنن یا تو هوای گرم هستند از ماینوکسیدیل استفاده نکنند خیالت راحت هم چین چیزی نیستش
در مورد استفاده بر روی ریش اطلاعی ندارم که چه تاثیری داره

naeim7
18-08-2012, 12:26
کی همچین حرفی رو زده که اگر روی قسمتی که ماینوکسیدیل ریختید آب بریزه موهای اون قسمت میریزه لطفا برید راهنما رو بخونید بعد همیچین حرفی رو بزنید
فامیل ما داره استفاده میکنه بارها شده که ماینوکسیدیل رو ریخته روی سرش 5 دقیقه بعد رفته حمام پس الان باید کلا کچل باشه ؟
یا مثلا براتون پیش نیومده که ماینوکسیدیل بریزید بعدش شدیدا براثر یه فعالیتی عرق کنید و کل سرتون خیس آب بشه پس با این حساب باید تو راهنما مینوشتن بعد از استفاده از ماینوکسیدیل هیچ فعالیتی نکنید که منجر به عرق کردن بشه یا کسایی که زیاد عرق میکنن یا تو هوای گرم هستند از ماینوکسیدیل استفاده نکنند خیالت راحت هم چین چیزی نیستش
در مورد استفاده بر روی ریش اطلاعی ندارم که چه تاثیری داره

حالا چرا میزنی؟
:47::47:

من از فرمایشات دوستان نقل قول کردم

kobo2
18-08-2012, 12:38
میگن بر روی دو طرف پیشانی تاثیر نداره درسته؟

Mr_100_dolari
21-08-2012, 13:49
دوستان کسی در مورد این محلول ضد ریزش مو طلسم که تازه اومده و انقدرم تبلیغش میکنن که ایرانی ها اختراع کردند و رو دست نداره و نمیدونم بعد از رویش مو دیگه هیچ وقت مو نمیریزه و ...

اطلاعی دارید کسی استفاده کرده ؟

جریانش چیه یعنی از ماینوکسیدیل بهتره یا همش تبلیغه ؟

Mr_100_dolari
21-08-2012, 19:40
میگن بر روی دو طرف پیشانی تاثیر نداره درسته؟

من که ندیدم کسی از این محلول برای دو طرف پیشانی استفاده کنه چون ریزش مو در این قسمت در آقایان از یه سنی به بعد طبیعی هستش

king leo
24-08-2012, 14:29
سلام . من میخوام ماینوکسیدیل 5 درصد بگیرم . یک کلام میخوام بشنوم آیا ماینوکسیدیل باعث رویش موهای از دست رفته میشه یا نه ؟

راستی یه سوال دیگه هم دارم : میخوام فیناستراید بخرم . ایرانیش 1500 بود چون قیمتش پایین بود نخریدم . دوستان چی پیشنهاد میکنن ؟ قیمت خارجیش چنده ؟ محدودیت مالی ندارم و هرچقدر قیمتش باشه میخرم . لطفا بهترین نمونه اش رو بهم معرفی کنید

Mr_100_dolari
25-08-2012, 12:41
سلام . من میخوام ماینوکسیدیل 5 درصد بگیرم . یک کلام میخوام بشنوم آیا ماینوکسیدیل باعث رویش موهای از دست رفته میشه یا نه ؟

قاعدتا که باید باعث رشد مو بشه یعنی کاربردش اصلا همین هستش و هر کسی هم در مورد نتیجش نظر مختلفی داره اگر این تاپک رو از اول بخونی نظرات دوستان رو در مورد نتیجه داشتن یا نداشتن ماینوکسیدیل میبینی اما چیزی که میتونم بگم اینه که حتما زیر نظر پزشک استفاده کن نه سر خود چون اصلا شاید نیاز به استفاده از ماینوکسیدیل نداشته باشی (ولی بازم تصمیم با خودته )

راستی یه سوال دیگه هم دارم : میخوام فیناستراید بخرم . ایرانیش 1500 بود چون قیمتش پایین بود نخریدم . دوستان چی پیشنهاد میکنن ؟ قیمت خارجیش چنده ؟ محدودیت مالی ندارم و هرچقدر قیمتش باشه میخرم . لطفا بهترین نمونه اش رو بهم معرفی کنید

غیر از فیناستراید که حتما باید زیر نظر پزشک مصرف کنی قرص های vitamins for the Hair هم خوبه که قیمتش آخرین بار یادمه 33 تومن بودش الان نمیدونم چند شده

khuzestan72
25-08-2012, 14:43
با سلام . قرص دوتاستراید تو ایران هست ؟

khuzestan72
25-08-2012, 14:46
اگر کسی بعد از 1 سال مصرف ماینوکسیدیل دچار خارش شدید و درکل حساسیت به ماینوکسییدیل شد باید اون رو قطع کنه یا راه دیگه ای هم وجود داره ؟

khuzestan72
25-08-2012, 14:56
اینو مدیر یه وبلاگی نوشته بود : سلام به وبلاگ خوش آمدید من محسن 20 ساله هستم چند سالی بود که ریزش موی شدیدی داشتم و با توجه به سن کمی که داشتم رنج زیادی می کشیدم ولی چند ماه پیش ناگهان تصمیم گرفتم که به جای ریزش مو به رویش مو فکر کنم و خودم را همیشه با سری پر از مو در نظر گرفتم چیزی که الان رخ داده است در حد یک معجزه است نه تنها ریزش و مشکلی ندارم بلکه سری پر از مو دارم
طوری که جاهایی از سرم که خالی به نظر می رسید الان به وسیله ی مو های طبیعی متعدد پر شده است

------------------------
به نظر شما همچین چیزی ممکنه ؟؟

khuzestan72
25-08-2012, 15:03
این ادعای یکی از دوستامه :

ببینید اولا از نظر روان شناسی تا وقتی که ما باورمون رو عوض نکنیم هیچ وقت به نتیجه نمیرسیم ما اطراف رو نگاه میکنیم و اکثرا افرادی کچل رو میبینیم و در ذهن خود روزی را میبینیم که ما هم به چنین وضعیتی خواهیم رسید اما به خدا قسم اینطور نیست شما همیشه اون تصویری که از خودتون در اینده میبینید : به همون ذهنیت میرسید . یعنی مثلا وقتی خودتون رو به صورت کچل میبینید نا خوداگاه به بدن خودتون تلقین میکنید که بدن من قادر به نگه داری موهایم سرم نیست : این بزرگترین اشتباهی که ما انسانها میکنیم خود شخص بنده خیلی از نزدیکانم رو با روشی که در پایین میگم درمان کردم حتی یکی از اقوامم که ۴۲ سال سن دارد و پس روش هایی رو که میگم به دقت انجام بدید به همون خدایی که انسان رو با موی سر کامل افرید بعد از سه هفته نتیجه ی کامل رو میگیرید
۱- برای اینکه دیدتون عوض بشه پیشنهاد میکنم که مستند ( راز ) که چندین بار در شبکه ۴ پخش شد و عین بمب ترکید رو از اینترنت تهیه کنید . اما اگر این کار رو نکردید این کار رو باید انجام بدید : مثلا ۶ ماه اینده رو یا هر وقتی که قرار شما به یه مهمونی مهم برید رو هر لحظه تو ذهنتون تصور کنید که اون روز رو شما با سری پر از موی طبیعی وارد مهمونی میشید و اون موها رو روی سر خودتون احساس کنید: تاکید میکنم که اون موها رو روی سر خودتون ببینید ( در ذهن ) و از این به بعد این باور رو داشته باشید و به خودتون تلقین کنیید که ( که ریزش مو هیچ معنی نداره . چیزی که خدا به ما داده بدن ما قدرت نگهداری اون رو داره ) و واقعا هم همین طور هستش . و از این به بعد تمرکزتون روی چیزی باشه که قرار بیاد ( موی سر ) نه اینکه هر از این بترسید که اره موی سر من نریزه : اخه همیشه ما از چیزهایی که فرار میکنیم به سرمون میاد واین قانون طبیعته نه حرف بنده . در کل اینکه بجای اینکه منتظر ریزش موی خودتون باشید منتظر رویش اون باشید سعی می کنم اون قسمت ازمستند که مربوط به بحث ما می شه رو برای دانلود بزارم تو وبلاگ
۲- داروی گیاهی جدیدی که وارد بازار شده و واقعا یک معجونه وقدرت اون چیزی در حدود ۲۰۰ برابر داروهای شیمیایی ماینوکسیدان هستش به نام ( لوسیون گیاهی تقویت موی سینره ( هیرتونیک ) ) که مانع از ریزش مو ; کمک به رویش مجدد مو ; ترمیم ساقه و پیازه ی موی اسیب دیده میشه و محتویات اون عصاره طبیعی گیاه گزنه ; بابونه ; اویشن ; رازیانه ; دم اسب هستش وخلاصه واقعا یه معجون جدید هستش البته شما باید محلول اون رو که شبیه یک قطره چکان بزرگ هستش و به قیمت فعلی ۵۹۰۰ تومان از داروخانه ها تهیش کنید . این رو هم بهتون بگم که در روی پوست سر هر انسانی چ کچل باشد چه نباشدحدود صد هزار فولیکول مو به صورت غیر فعال وجود دارد که با تحریکات مناسب محیطی, از جمله افزایش گردش خونموضعی پوست سرو تامین مواد معدنیضروری فعال گردیده و منجر به رشد مو میگردد ( از همین جا از تهیه کنندگان این محصول تشکر میکنم )

- افرادی که فکر میکنند از نظر موار غذایی مطلوب و پروتئین در زندگی در فقر غذایی میباشند با قرص ( سولفات روی ) رو تهیه و یک روز درمیان , یک دونه از اون رو بخورن ( برای اطلاعات بیشتر در مورد این دارو از پزشک هایی که در داروخانه ها میباشد سوال کنید )

۴- یک برس تهیه کنید که دارای نوک های تیزی باشه و سعی کنید روزی یک بار اون رو به تمام نقاط سر به مدت چند دقیقه بکوبید . این کار باعث میشه که خون در زیر پوست شما به جریان در بیاد و مواد غذایی از طریق همین خون به پیازه های مو برسه .
۵- سعی کنید صبح قبل از اینکه از رختخواب بلند بشید ناخون های دستتون رو به صورت متوالی به مدت ۵ دقیقه به بسایید به این صورت که ۴ انگشت دستر راست رو به هم بچسبونید و دست چپ هم همینطور , بعد اونها رو به صورت موازی قد هم بساید , این کار کاملا در طب فشار درمانی ثابت شده وباعث میشه که جریان الکتریسیته از نوک انگشتان شما به تمام بدن انتقال پیدا کنه که نه تنها باعث شادابی و اافزایش انرژی بدن شما در طی اون روز میشه , حتی باعث رشد موی سر هم میشه

خیالتون رو راحت کنم اگه این کارها رو انجام بدید یه ۵ یا ۶ ماه دیگه ما رو دعا میکنید و تا یه مدت هم از تعجب توی شوک خواهید بود ( یادمون باشه که اثبات شده که بدن یک انسان قدرت داره برق یک شهر کوچیک رو به مدت ۷ روز روشن کنه و حالا قضاوت با شما...

pour-homme
25-08-2012, 18:34
اینو مدیر یه وبلاگی نوشته بود : سلام به وبلاگ خوش آمدید من محسن 20 ساله هستم چند سالی بود که ریزش موی شدیدی داشتم و با توجه به سن کمی که داشتم رنج زیادی می کشیدم ولی چند ماه پیش ناگهان تصمیم گرفتم که به جای ریزش مو به رویش مو فکر کنم و خودم را همیشه با سری پر از مو در نظر گرفتم چیزی که الان رخ داده است در حد یک معجزه است نه تنها ریزش و مشکلی ندارم بلکه سری پر از مو دارم
طوری که جاهایی از سرم که خالی به نظر می رسید الان به وسیله ی مو های طبیعی متعدد پر شده است

------------------------

این بنده خدا چنان دروغی به خودش گفته که باورش شده پرمو هست ( باوری به این حرف ها ندارم )

Mr_100_dolari
26-08-2012, 04:45

------------------------

دوست عزیز این پست و پست بعدی که زدی شرمنده ولی همش چرته باور نکن اسم سی دی راز که اومدش بدون پای کلاهبرداری وسطه
کتابشم فراونه همه هم خوندن اینا که این کتاب رو نوشتن با هم نشستن ببینن چه طوری مردم رو تیغ بزنند بهترین راهم به ذهنشون رسیده

alireZa256
26-08-2012, 12:41
دوستان چرا ماینوکسیدیل پاک دارو گیر نمیاد؟ خیلی جا ها رفتم ولی همشون ماینوکسیدیل ناژو دارن!!
چیکار کنیم؟ عیب نداره ازش استفاده کنیم؟

m_drogba
08-09-2012, 01:16
سلام من یک هفته است از ماینکسیدیل دو درصد استفاده میکنم ریزش مثل قبله اما خارش سرم که قبلا زیاد بود بهتر شده الان نصفه شبه رسیدم خونه محلولو که زدم خواستم بخوابم این پستو دیدم فکر کنم تا یه دو سه ساعتی دیگه باید بیدار بمونم!!!
هر جوابی که گرفتم تا یک ماه دیگه خبرتون میکنم

morteza699
19-09-2012, 14:05
حالا قیمت این ماینوکسیدیل 5درصد چقده ؟؟؟
منی که قسمت وسط سرم داره خالی میشه ازین استفاده کنم خوبه به نظرتون ؟/

alireZa256
02-10-2012, 14:57
دوستان من الان حدود 5 ماه هست که استفاده میکنم
میتونم بگم تقریبا جواب داده ولی اون چیزی که میخواستم هنوز نشده ، ولی یه چیزایی در اومده !!
بیشتر صبر کنم یا اینکه همزمان قرص پروپیشا هم استفاده کنم؟

لطفا راهنمایی کنید ، جای نیست که این سوالات رو بپرسیم یکی یه راهنمایی ساده کنه

-Nikolas-
06-10-2012, 16:20
حالا قیمت این ماینوکسیدیل 5درصد چقده ؟؟؟
منی که قسمت وسط سرم داره خالی میشه ازین استفاده کنم خوبه به نظرتون ؟/
ایرانی حدودا 4 تومن بستگی داره چه نوع و مارکی بخوای
بله خوبه

-Nikolas-
06-10-2012, 16:22
دوستان من الان حدود 5 ماه هست که استفاده میکنم
میتونم بگم تقریبا جواب داده ولی اون چیزی که میخواستم هنوز نشده ، ولی یه چیزایی در اومده !!
بیشتر صبر کنم یا اینکه همزمان قرص پروپیشا هم استفاده کنم؟

لطفا راهنمایی کنید ، جای نیست که این سوالات رو بپرسیم یکی یه راهنمایی ساده کنه
اگه حالو حوصلشو داری همون ماینوکســو رو ادامه بدی بهتره چون هیچ عوارض خطرناک " شدید یا برگشت ناپذیری نداره
فیناستراید روی افراد مختلف عوارضش شدت و ضعف داره اما از نظره من فیناستراید داروی خیلی قوی هست و صد البته تاثیرش از ماینوکسیدیل بیشتره... فینا 80% در متوقف کردن ریزش و 45% باعث رشد مجدد موها میشه اما دیده شده حتی بعضی افراد بعد از 1 سال مصرف هم به نتیجه نرسیدن که ادامه ی مصرف هم فایده ای نداره.

M A M M U T
06-10-2012, 18:33
آقا من ریزش مو ندارم اما وقتی دیدم ایقدر سر این ارو بحث شده گفتم تو ویکی پدیا سرچ کنم...جالبه این در اصل داروی فشار خونه:دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C%D9%84

ronaldo_9
09-10-2012, 12:34
سلام من چند ماهی میشه ریزش مو پیدا کردم و رفتم دکتر بهم قرص فیناستراید و ماینوکسیدیل 5% داده.
از همون اول 5% بزنم بد نیست نباید 2% بزنم؟
اینکه میگن وقتی شروع میکنی ریزش مو بیشتر میشه درسته؟یعنی چقدر بیشتر کچل نشیم .چون موهایی که بریزه دیگه برنمیگرده
قرص فیناستراید ایرانی یا خارجی محلول ماینوکسیدیل هم بگید ایرانی یا خارجی؟

-Nikolas-
09-10-2012, 15:46
سلام من چند ماهی میشه ریزش مو پیدا کردم و رفتم دکتر بهم قرص فیناستراید و ماینوکسیدیل 5% داده.
از همون اول 5% بزنم بد نیست نباید 2% بزنم؟
اینکه میگن وقتی شروع میکنی ریزش مو بیشتر میشه درسته؟یعنی چقدر بیشتر کچل نشیم .چون موهایی که بریزه دیگه برنمیگرده
قرص فیناستراید ایرانی یا خارجی محلول ماینوکسیدیل هم بگید ایرانی یا خارجی؟
سلام
دکترا حرفاشون متفاوته یکی میگه 2% در دراز مدت بهتر عمل میکنه اون یکی میگه نه از اول همون 5% استفاده کنید
اگه خارش یا هر نوع تغییر و حساسیت در پوست سر دیدی 2% مصرف کن ... اگه نه همون 5% رو ادامه بده
موهایی که اوایل میریزه موقتیه ... در صورت مصرف مستمر در مدت کوتاهی موهای از دست رفته با کیفیت بهتری رشد میکنن و سریع جایگزین میشن

govareshi
15-10-2012, 20:10
سلام .

من از ماینوکسیدیل استفاده میکنم..5% ولی نمیدونستم 2 بار باید استفاده کنم. تاثیر خاصی حس نکردم... کلا موهام براحتی کنده میشه...

اگر شب حدود ساعت 8 استفاده کنم و بعدش برم باشگاه و عرق کنم چی ؟ اثرش باقی میمونه ؟

alireZa256
28-10-2012, 20:29
سلام .من از ماینوکسیدیل استفاده میکنم..5% ولی نمیدونستم 2 بار باید استفاده کنم. تاثیر خاصی حس نکردم... کلا موهام براحتی کنده میشه...اگر شب حدود ساعت 8 استفاده کنم و بعدش برم باشگاه و عرق کنم چی ؟ اثرش باقی میمونه ؟این ماینوکسیدیل لعنتی یه چیزش بده که باید خیلی مرتب و سر ساعت استفاده بشه وگرنه خوب نتیجه نمیده من هم 2-3 ماه الکی مصرف کردم اصلا نتیجه خوبی نداشت ولی مرتب مصرف کردم بهتر شددر مورد غرق من چیزی نشنیدم ولی همینجوری هم آدم خودش فکر کنه میبینه میتونه تاثیر داشته باشهبهترین ساعات استفاده از نظر من 8-9 صبح سری اول و 8-9 شب سری دوم هست